itinerary - en to ca@valencia translation catalogue (729 entries)

en: About
ca@valencia: Quant a

en: Homepage: <a href="%1">%1</a>
ca@valencia: Pàgina web: <a href="%1">%1</a>

en: License: <a href="https://spdx.org/licenses/%1.html">%2</a>
ca@valencia: Llicència: <a href="https://spdx.org/licenses/%1.html">%2</a>

en: License: <a href="%2">%1</a>
ca@valencia: Llicència: <a href="%2">%1</a>

en: KDE Itinerary is developed by the KDE community as free software and uses the components listed below.
ca@valencia: KDE Itinerary és desenvolupat per la comunitat KDE com a programari lliure i utilitza els components que s'enumeren a continuació.

en: KDE Itinerary uses public transport data from the following sources.
ca@valencia: KDE Itinerary utilitza les dades de transport públic de les següents fonts.

en: Developer information
ca@valencia: Informació del desenvolupador

en: Application version: %1
ca@valencia: Versió de l'aplicació: %1

en: Extractor capabilities:
ca@valencia: Capacitats de l'extractor:

en: Extractor capabilities copied to clipboard
ca@valencia: Les capacitats de l'extractor s'han copiat a dins del porta-retalls

en: Show Boarding Pass
ca@valencia: Mostra la targeta d'embarcament

en: Show Ticket
ca@valencia: Mostra el bitllet

en: Add transfer before
ca@valencia: Afig el transbordament abans

en: Add transfer after
ca@valencia: Afig el transbordament després

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Add to calendar…
ca@valencia: Afig al calendari…

en: Export…
ca@valencia: Exporta…

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Delete Event
ca@valencia: Suprimix l'esdeveniment

en: Do you really want to delete this event?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este esdeveniment?

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: As Itinerary file…
ca@valencia: Com a fitxer d'Itinerary…

en: Send to %1
ca@valencia: Envia a %1

en: Export Reservation
ca@valencia: Exporta la reserva

en: Itinerary file (*.itinerary)
ca@valencia: Fitxers d'Itinerary (*.itinerary)

en: Actions
ca@valencia: Accions

[ctx: cancel as in revoking a booking]
en: Cancel Reservation
ca@valencia: Cancel·la la reserva

en: Check-in
ca@valencia: Facturació

en: Download
ca@valencia: Baixa

[ctx: participate in an event]
en: Join
ca@valencia: Unix-te

en: Reserve
ca@valencia: Reserva

en: Change Reservation
ca@valencia: Canvia la reserva

en: View Reservation
ca@valencia: Veure la reserva

en: Alternative Connections
ca@valencia: Connexions alternatives

[ctx: to travel destination]
en: To %1
ca@valencia: A %1

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Long distance trains
ca@valencia: Trens de llarga distància

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Local trains
ca@valencia: Trens locals

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Rapid transit
ca@valencia: Transport ràpid

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Bus
ca@valencia: Autobús

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Ferry
ca@valencia: Transbordador

en: Replace Journey
ca@valencia: Substituïx el viatge

en: Do you really want to replace your existing reservation with the newly selected journey?
ca@valencia: Voleu substituir la reserva existent amb el nou viatge seleccionat?

en: Replace
ca@valencia: Substituïx

en: One reservation imported. | %1 reservations imported.
ca@valencia[0]: S'ha importat una reserva.
ca@valencia[1]: S'han importat %1 reserves.

en: One pass imported. | %1 passes imported.
ca@valencia[0]: S'ha importat un passe.
ca@valencia[1]: S'han importat %1 passes.

en: One health certificate imported. | %1 health certificates imported.
ca@valencia[0]: S'ha importat un certificat de salut.
ca@valencia[1]: S'han importat %1 certificats de salut.

en: Export failed: %1
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'exportació: %1

en: Export completed.
ca@valencia: S'ha completat l'exportació.

en: Trip sent.
ca@valencia: S'ha enviat el viatge.

en: Reservation sent.
ca@valencia: La reserva s'ha enviat.

en: Import completed.
ca@valencia: S'ha completat la importació.

[ctx: @action:button]
en: Barcode Scan Mode
ca@valencia: Mode lectura dels codis de barres

en: In barcode scanning mode
ca@valencia: En mode lectura dels codis de barres

en: Scan Barcode
ca@valencia: Escaneja un codi de barres

en: No camera available.
ca@valencia: Cap càmera disponible.

en: Light
ca@valencia: Llum

en: %1 to %2
ca@valencia: %1 a %2

en: From: %1
ca@valencia: Des de: %1

en: To: %1
ca@valencia: A: %1

en: Arrival time: %1
ca@valencia: Hora d'arribada: %1

en: New Boat Trip
ca@valencia: Viatge nou amb vaixell

en: Edit Boat Trip
ca@valencia: Edició de viatge amb vaixell

en: Boat
ca@valencia: Vaixell

en: Trip
ca@valencia: Viatge

[ctx: Boat departure]
en: Departure
ca@valencia: Eixida

[ctx: Boat departure]
en: Departure Time
ca@valencia: Hora d'eixida

en: Departure time has to be set.
ca@valencia: Cal establir l'hora d'eixida.

[ctx: boat terminal]
en: Terminal Name
ca@valencia: Nom de la terminal

en: Departure terminal must not be empty.
ca@valencia: La terminal d'eixida no pot estar buida.

[ctx: Boat arrival]
en: Arrival
ca@valencia: Arribada

[ctx: Boat arrival]
en: Arrival Time
ca@valencia: Hora d'arribada

en: Arrival time has to be after the departure time.
ca@valencia: L'hora d'arribada cal que siga posterior a l'hora d'eixida.

en: Arrival terminal must not be empty.
ca@valencia: La terminal d'arribada no pot estar buida.

en: Boat Ticket
ca@valencia: Bitllet de vaixell

en: Departure time
ca@valencia: Hora d'eixida

en: Arrival time
ca@valencia: Hora d'arribada

en: Booking
ca@valencia: Reserva

en: Reference
ca@valencia: Referència

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia a dins del porta-retalls

en: Booking reference copied to clipboard
ca@valencia: La referència de la reserva s'ha copiat a dins del porta-retalls

en: Under name
ca@valencia: A nom de

en: Ticket number:
ca@valencia: Número de tiquet:

en: Ticket number copied to clipboard
ca@valencia: El número de tiquet s'ha copiat a dins del porta-retalls

[ctx: @title:group]
en: Booking
ca@valencia: Reserva

[ctx: train seat]
en: Seat: <b>%1</b>
ca@valencia: Seient: <b>%1</b>

en: 1 intermediate stop | %1 intermediate stops
ca@valencia[0]: 1 parada intermèdia
ca@valencia[1]: %1 parades intermèdies

en: Edit Bus Reservation
ca@valencia: Edita una reserva d'autobús

en: Board Later
ca@valencia: Embarcament més tard

en: Change departure stop
ca@valencia: Canvia la parada d'eixida

en: Alight Earlier
ca@valencia: Baixar-se abans

en: Change arrival stop
ca@valencia: Canvia la parada d'arribada

[ctx: @title]
en: Bus
ca@valencia: Autobús

[ctx: bus departure]
en: Departure
ca@valencia: Eixida

[ctx: bus stop]
en: Stop
ca@valencia: Parada

[ctx: bus stop platform]
en: Platform
ca@valencia: Andana

en: Board later
ca@valencia: Embarcament més tard

[ctx: bus arrival]
en: Arrival
ca@valencia: Arribada

en: Alight earlier
ca@valencia: Baixar-se abans

[ctx: Bus seat]
en: Seat
ca@valencia: Seient

en: Bus Ticket
ca@valencia: Bitllet d'autobús

[ctx: Bus departure]
en: Departure
ca@valencia: Eixida

en: Departure date
ca@valencia: Data d'eixida

[ctx: bus station]
en: Station
ca@valencia: Estació

[ctx: bus station platform]
en: Platform
ca@valencia: Andana

[ctx: Bus arrival]
en: Arrival
ca@valencia: Arribada

en: Journey Details
ca@valencia: Detalls del viatge

en: Transfer to %1
ca@valencia: Transbordament a %1

[ctx: @title]
en: Select Calendar
ca@valencia: Seleccioneu un calendari

en: Rental Car Drop-off
ca@valencia: Entrega de cotxes de lloguer

en: Rental Car Pick-up
ca@valencia: Arreplegada de cotxes de lloguer

en: Drop-off: %1
ca@valencia: Entrega: %1

en: Rental Car
ca@valencia: Cotxes de lloguer

en: Pick-up
ca@valencia: Arreplegada

en: Time
ca@valencia: Hora

en: Location
ca@valencia: Ubicació

en: Drop-off
ca@valencia: Entrega

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Brand
ca@valencia: Marca

[ctx: @title:group]
en: Contact
ca@valencia: Contacte

en: Telephone
ca@valencia: Telèfon

en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

en: Website
ca@valencia: Lloc web

en: Select country
ca@valencia: Seleccioneu el país

en: Departures
ca@valencia: Eixides

en: Earlier
ca@valencia: Més prompte

en: Later
ca@valencia: Més tard

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Canceled
ca@valencia: Cancel·lat

[ctx: destination]
en: To:
ca@valencia: A:

[ctx: @action:button]
en: Load earlier departures
ca@valencia: Carrega les eixides anteriors

[ctx: @action:button]
en: Load later connections
ca@valencia: Carrega les connexions posteriors

en: Data providers:
ca@valencia: Proveïdors de dades:

en: Add Document
ca@valencia: Afig un document

en: All Files (*.*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*.*)

en: Delete Document
ca@valencia: Suprimix el document

en: Do you really want to delete this document?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este document?

en: No documents attached to this reservation.
ca@valencia: Ni hi ha documents adjunts en esta reserva.

en: Add Document…
ca@valencia: Afig un document…

en: Network error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de la xarxa: %1

en: Download failed: %1
ca@valencia: Ha fallat la baixada: %1

[ctx: @action:button]
en: Save
ca@valencia: Guarda

en: End: %1
ca@valencia: Final: %1

en: Start time: %1
ca@valencia: Hora d'inici: %1

en: End time: %1
ca@valencia: Hora de finalització: %1

[ctx: event venue seat section]
en: Section: <b>%1</b>
ca@valencia: Secció: <b>%1</b>

[ctx: event venue seat row]
en: Row: <b>%1</b>
ca@valencia: Fila: <b>%1</b>

[ctx: event venue seat number]
en: Number: <b>%1</b>
ca@valencia: Número: <b>%1</b>

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: New Event
ca@valencia: Esdeveniment nou

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: Edit Event
ca@valencia: Edita l'esdeveniment

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: Event
ca@valencia: Esdeveniment

[ctx: event name]
en: Name
ca@valencia: Nom

en: Name must not be empty.
ca@valencia: El nom no pot estar buit.

[ctx: time of entrance]
en: Entrance
ca@valencia: Entrada

en: Entrance time has to be before the start time.
ca@valencia: L'hora d'entrada cal que siga anterior a l'hora d'inici.

en: Start Time
ca@valencia: Hora d'inici

en: Start time has to be set.
ca@valencia: Cal establir l'hora d'inici.

en: End Time
ca@valencia: Hora final

en: End time has to be after the start time.
ca@valencia: L'hora final cal que siga posterior a l'hora d'inici.

en: Venue
ca@valencia: Lloc

[ctx: venue name]
en: Name
ca@valencia: Nom

en: Seat
ca@valencia: Seient

[ctx: event venue seat type]
en: Type: <b>%1</b>
ca@valencia: Tipus: <b>%1</b>

en: Home
ca@valencia: Casa

en: Work
ca@valencia: Faena

en: Location %1
ca@valencia: Ubicació %1

en: Favorite Locations
ca@valencia: Ubicacions preferides

en: Export Favorite Locations
ca@valencia: Exporta les ubicacions preferides

en: GPX Files (*.gpx)
ca@valencia: Fitxers GPX (*.gpx)

en: Import Favorite Locations
ca@valencia: Importa les ubicacions preferides

en: Add Favorite Location
ca@valencia: Afig una ubicació preferida

en: Rename Favorite Location
ca@valencia: Canvia el nom d'una ubicació preferida

en: Remove Favorite Location
ca@valencia: Elimina una ubicació preferida

en: Export to GPX
ca@valencia: Exporta cap a GPX

en: Import from GPX
ca@valencia: Importa des de GPX

[ctx: @title]
en: Rename favorite location
ca@valencia: Canvia el nom d'una ubicació preferida

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Pick Location
ca@valencia: Seleccioneu una ubicació

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1: %2
ca@valencia: Eixida des de %1: %2

[ctx: flight departure gate]
en: Gate: <b>%1</b>
ca@valencia: Porta: <b>%1</b>

[ctx: flight seats]
en: Seat: <b>%1</b>
ca@valencia: Seient: <b>%1</b>

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1: %2
ca@valencia: Arribada a les %1: %2

en: New Flight
ca@valencia: Vol nou

en: Edit Flight
ca@valencia: Edita el vol

[ctx: flight departure]
en: Departure - %1
ca@valencia: Eixida - %1

en: Airport
ca@valencia: Aeroport

en: Departure airport has to be specified.
ca@valencia: Cal especificar l'aeroport d'eixida.

[ctx: flight departure time]
en: Time
ca@valencia: Hora

[ctx: flight departure]
en: Departure time has to be set.
ca@valencia: Cal establir l'hora d'eixida.

[ctx: flight departure gate]
en: Gate
ca@valencia: Porta

en: Boarding time
ca@valencia: Hora d'embarcament

[ctx: flight departure]
en: Boarding time has to be before the departure time.
ca@valencia: L'hora d'embarcament cal que siga anterior a l'hora d'eixida.

[ctx: flight departure boarding group]
en: Boarding group
ca@valencia: Grup d'embarcament

[ctx: flight arrival]
en: Arrival - %1
ca@valencia: Arribada - %1

en: Arrival airport has to be specified.
ca@valencia: Cal especificar l'aeroport d'arribada.

[ctx: flight arrival time]
en: Time
ca@valencia: Hora

[ctx: flight arrival]
en: Arrival time has to be after the departure time.
ca@valencia: L'hora d'arribada cal que siga posterior a l'hora d'eixida.

en: Flight
ca@valencia: Vol

en: Flight number
ca@valencia: Número de vol

en: Invalid flight number.
ca@valencia: Número de vol no vàlid.

[ctx: Flight seat]
en: Seat
ca@valencia: Seient

en: Sequence Number:
ca@valencia: Número de seqüència:

en: Boarding
ca@valencia: Embarcament

en: Boarding group
ca@valencia: Grup d'embarcament

en: Airline
ca@valencia: Línia aèria

[ctx: Flight departure]
en: Departure
ca@valencia: Eixida

[ctx: flight departure]
en: Departure time
ca@valencia: Hora d'eixida

[ctx: flight departure]
en: Departure date
ca@valencia: Data d'eixida

en: Gate
ca@valencia: Porta

[ctx: Flight arrival]
en: Arrival
ca@valencia: Arribada

[ctx: flight arrival]
en: Arrival time
ca@valencia: Hora d'arribada

en: Share Place
ca@valencia: Compartix el lloc

en: Do you really want to share %1 to the Matrix channel %2?
ca@valencia: Segur que voleu compartir %1 amb el canal de Matrix %2?

en: Share
ca@valencia: Compartix

[ctx: @action:button]
en: View Indoor Map
ca@valencia: Visualitza el mapa d'interiors

[ctx: @action:button]
en: View on Map
ca@valencia: Visualitza en el mapa

[ctx: @action:button Start route guidance to location]
en: Navigate
ca@valencia: Navega

[ctx: @action:button]
en: Public Transport Departures
ca@valencia: Eixides del transport públic

[ctx: @action:button]
en: Share via Matrix
ca@valencia: Compartix a través de Matrix

en: Street
ca@valencia: Carrer

en: Invalid postal code format for this country.
ca@valencia: Format de codi postal no vàlid per a este país.

en: City
ca@valencia: Ciutat

en: Region
ca@valencia: Regió

en: Country
ca@valencia: País

en: Coordinate
ca@valencia: Coordenades

en: Pick…
ca@valencia: Selecció…

en: Address to coordinate
ca@valencia: Coordenades de l'adreça

en: Coordinate to address
ca@valencia: Adreça de les coordenades

en: Platform
ca@valencia: Andana

[ctx: previous platform]
en: (was: %1)
ca@valencia: (era: %1)

[ctx: @label]
en: Price
ca@valencia: Preu

en: Price
ca@valencia: Preu

en: Not a valid number.
ca@valencia: No és un nombre vàlid.

en: Delete Pass
ca@valencia: Suprimix el passe

en: Do you really want to delete this pass?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este passe?

en: Flight %1 from %2 to %3
ca@valencia: Vol %1 des de %2 fins a %3

en: Train %1 from %2 to %3
ca@valencia: Tren %1 des de %2 fins a %3

en: Bus %1 from %2 to %3
ca@valencia: Autobús %1 des de %2 a %3

en: Ferry from %1 to %2
ca@valencia: Transbordador des de %1 a %2

en: Vaccination certificate of %1
ca@valencia: Certificat de vaccinació de %1

en: Test certificate of %1
ca@valencia: Certificat de prova de %1

en: Recovery certificate of %1
ca@valencia: Certificat de recuperació de %1

en: Certificate expired
ca@valencia: Certificat caducat

en: Certificate invalid
ca@valencia: Certificat no vàlid

en: Unknown issuer certificate
ca@valencia: Emissor desconegut del certificat

en: Recently vaccinated
ca@valencia: Vaccinat recentment

en: Partially vaccinated
ca@valencia: Vaccinat parcialment

en: Vaccinated
ca@valencia: Vaccinat

en: Fully vaccinated
ca@valencia: Completament vaccinat

en: Negative test
ca@valencia: Prova negativa

en: Positive test
ca@valencia: Prova positiva

en: Test expired
ca@valencia: Prova caducada

en: Recovery certificate valid
ca@valencia: Certificat de recuperació vàlid

en: Vaccination %1/%2 (%3)
ca@valencia: Vaccinació %1/%2 (%3)

en: Vaccination (%1)
ca@valencia: Vaccinació (%1)

en: Test %1 (%2)
ca@valencia: Prova %1 (%2)

en: Recovery (%1)
ca@valencia: Recuperació (%1)

en: Health Certificates
ca@valencia: Certificats de salut

en: Delete Certificate
ca@valencia: Suprimix el certificat

en: Do you really want to delete this certificate?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este certificat?

en: <p>You can import the following health certificates by scanning them with a barcode scanner app:<ul><li>European "Digital Green Certificates" for vaccinations, tests or recovery.</li><li>Indian vaccination certificates.</li><li>SMART Health Cards (SHC) as used in parts of Canada and the US.</li></p>
ca@valencia: <p>Podeu importar els certificats de salut escanejant-los amb una aplicació d'escàner per a codi de barres:<ul><li>Els «Certificats verds digitals» europeus per a vaccinacions, proves o recuperació.</li><li>Certificats de vaccinació indis.</li><li>SMART Health Cards (SHC), com s'utilitzen en parts del Canadà i els Estats Units.</li></p>

en: Person
ca@valencia: Persona

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Date of birth:
ca@valencia: Data de naixement:

en: Recovery
ca@valencia: Recuperació

en: Positive test:
ca@valencia: Prova positiva:

en: Disease:
ca@valencia: Malaltia:

en: Valid from:
ca@valencia: Vàlid des de:

en: Valid until:
ca@valencia: Vàlid fins a:

en: Certificate
ca@valencia: Certificat

en: Issuer:
ca@valencia: Emissor:

en: Identifier:
ca@valencia: Identificador:

en: Issued:
ca@valencia: Emés el:

en: Expires:
ca@valencia: Expira el:

en: Signature:
ca@valencia: Signatura:

en: Test
ca@valencia: Prova

en: Date:
ca@valencia: Data:

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: Test:
ca@valencia: Prova:

en: Result:
ca@valencia: Resultat:

en: Test Center:
ca@valencia: Centre de proves:

en: Country:
ca@valencia: País:

en: Vaccination
ca@valencia: Vaccinació

en: %2 (%1 day ago) | %2 (%1 days ago)
ca@valencia[0]: %2 (fa %1 dia)
ca@valencia[1]: %2 (fa %1 dies)

en: Vaccine:
ca@valencia: Vaccí:

en: Manufacturer:
ca@valencia: Fabricant:

en: Dose:
ca@valencia: Dosi:

en: Check-out %1
ca@valencia: Eixida %1

en: Check-in time: %1
ca@valencia: Hora de la facturació: %1

en: Check-out time: %1
ca@valencia: Hora de l'eixida: %1

en: New Hotel Reservation
ca@valencia: Reserva d'hotel nova

en: Edit Hotel Reservation
ca@valencia: Edita una reserva d'hotel

[ctx: @title:group]
en: Accommodation
ca@valencia: Allotjament

[ctx: hotel name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: hotel checkin]
en: Check-in
ca@valencia: Entrada

en: Check-in time has to be set.
ca@valencia: Cal establir l'hora d'entrada.

[ctx: hotel checkout]
en: Check-out
ca@valencia: Eixida

en: Check-out time has to be set.
ca@valencia: Cal establir l'hora d'eixida.

en: Check-out time has to be after the check-in time.
ca@valencia: L'hora d'eixida cal que siga posterior a l'hora d'entrada.

en: Hotel Reservation
ca@valencia: Reserva d'hotel

en: Check-in time
ca@valencia: Hora de la facturació

en: Check-out time
ca@valencia: Hora de l'eixida

en: Import failed: %1
ca@valencia: Ha fallat la importació: %1

en: Import failed: File too large.
ca@valencia: Ha fallat la importació: Fitxer massa gran.

en: Found nothing to import.
ca@valencia: No s'ha trobat res a importar.

en: No importable events found in this calendar.
ca@valencia: No s'ha trobat cap esdeveniment que es puga importar en este calendari.

en: Backup
ca@valencia: Còpia de seguretat

[ctx: @title]
en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: @title:group]
en: Items to Import
ca@valencia: Elements a importar

[ctx: @action:button]
en: Import selection
ca@valencia: Importa la selecció

[ctx: @title]
en: Find Gate
ca@valencia: Busca de la porta

[ctx: flight departure/arrival gate]
en: %1 (arrival + departure)
ca@valencia: %1 (arribada - eixida)

[ctx: flight departure gate]
en: %1 (departure)
ca@valencia: %1 (eixida)

[ctx: flight arrival gate]
en: %1 (arrival)
ca@valencia: %1 (arribada)

en: Edit with iD
ca@valencia: Edita amb iD

en: Edit with JOSM
ca@valencia: Edita amb JOSM

en: Edit with Vespucci
ca@valencia: Edita amb Vespucci

en: Floor %1
ca@valencia: Planta %1

en: Zoom In
ca@valencia: Acosta

en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

en: Find Platform
ca@valencia: Busca de l'andana

en: Find Gate
ca@valencia: Busca de la porta

en: Find Amenity
ca@valencia: Busca de serveis

en: Show Elevator Status
ca@valencia: Mostra l'estat dels ascensors

en: Show Rental Vehicles
ca@valencia: Mostra els lloguers de vehicles

en: Open Map
ca@valencia: Obri un mapa

en: Open wheelmap.org
ca@valencia: Obri wheelmap.org

en: Switched to floor %1
ca@valencia: Ha canviat a la planta %1

[ctx: @action:intoolbar Go down one floor]
en: Floor down
ca@valencia: Planta avall

[ctx: @action:intoolbar Go up one floor]
en: Floor up
ca@valencia: Planta amunt

[ctx: @title]
en: Find Platform
ca@valencia: Busca de l'andana

[ctx: train arrival/departure platform]
en: %1 (arrival/departure)
ca@valencia: %1 (arribada/eixida)

[ctx: train departure platform]
en: %1 (departure)
ca@valencia: %1 (eixida)

[ctx: train arrival platform]
en: %1 (arrival)
ca@valencia: %1 (arribada)

en: Railway
ca@valencia: Ferrocarril

en: Light Rail
ca@valencia: Ferrocarril lleuger

en: Subway
ca@valencia: Metro

en: Tramway
ca@valencia: Tramvia

en: Bus
ca@valencia: Autobús

[ctx: @action:button]
en: Show Map
ca@valencia: Mostra el mapa

en: Select
ca@valencia: Selecciona

[ctx: @action:button]
en: Load earlier connections
ca@valencia: Carrega les connexions anteriors

en: Still fetching results…
ca@valencia: Encara s'estan recuperant els resultats…

en: Select Journey
ca@valencia: Selecciona el viatge

[ctx: departure train station]
en: Select Departure Stop
ca@valencia: Selecciona la parada d'eixida

[ctx: arrival train station]
en: Select Arrival Stop
ca@valencia: Selecciona la parada d'arribada

[ctx: departure train station]
en: From:
ca@valencia: Des de:

[ctx: arrival train station]
en: To:
ca@valencia: A:

en: Swap departure and arrival
ca@valencia: Intercanvia l'eixida i l'arribada

[ctx: train or bus departure]
en: Departure
ca@valencia: Eixida

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival
ca@valencia: Arribada

[ctx: train or bus departure]
en: Departure time
ca@valencia: Hora d'eixida

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival time
ca@valencia: Hora d'arribada

en: Search Journey
ca@valencia: Busca un viatge

en: Mode of transportation
ca@valencia: Mode de transport

[ctx: journey query search constraint, description]
en: High speed or intercity trains
ca@valencia: Trens d'alta velocitat o interurbans

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Regional or local trains
ca@valencia: Trens regionals o locals

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Rapid transit, metro, trams
ca@valencia: Transport ràpid, metro, tramvia

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Local or regional bus services
ca@valencia: Serveis d'autobús local o regional

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Boats or ferries
ca@valencia: Vaixells o transbordadors

en: %1 to %2 (%3)
ca@valencia: %1 a %2 (%3)

en: Walk (%1)
ca@valencia: Caminar (%1)

en: Walk %1 (%2)
ca@valencia: Caminar %1 (%2)

en: Transfer (%1)
ca@valencia: Transbordament (%1)

en: Wait (%1)
ca@valencia: Espera (%1)

en: Drive %1 (%2)
ca@valencia: Conduïx %1 (%2)

[ctx: @action:button]
en: Show More…
ca@valencia: Mostra'n més…

en: Direction: %1
ca@valencia: Direcció: %1

en: Distance: %1
ca@valencia: Distància: %1

en: Average Speed: %1
ca@valencia: Velocitat mitjana: %1

[ctx: Abreviation of train platform]
en: Pl. %1
ca@valencia: An. %1

[ctx: Ferry dock, if possible use an abreviation]
en: Dock %1
ca@valencia: Moll %1

[ctx: Generic abreviation of platform]
en: Pl. %1
ca@valencia: An. %1

en: Show location
ca@valencia: Mostra la ubicació

[ctx: number of switches to another transport]
en: One change | %1 changes
ca@valencia[0]: Un canvi
ca@valencia[1]: %1 canvis

en: Click to extend
ca@valencia: Cliqueu per a ampliar

en: Flight %1 to %2:
ca@valencia: Vol %1 a %2:

en: Itinerary change
ca@valencia: Canvi en l'itinerari

en: Live Status
ca@valencia: Estat en directe

en: Stop Location Sharing
ca@valencia: Para la compartició de la ubicació

en: Share Location via Matrix
ca@valencia: Compartix la ubicació a través de Matrix

en: Share Live Location
ca@valencia: Compartix la ubicació en directe

en: Do you really want to share your current location to the Matrix channel %1?
ca@valencia: Segur que voleu compartir la vostra ubicació actual amb el canal de Matrix %1?

en: Automatically follow on the map
ca@valencia: Seguix automàticament en el mapa

en: Waiting for data…
ca@valencia: S'estan esperant les dades…

en: Position
ca@valencia: Posició

en: Journey
ca@valencia: Viatge

en: Daylight Saving Time
ca@valencia: Horari d'estiu

[ctx: opposite to daylight saving time]
en: Standard Time
ca@valencia: Horari d'hivern

en: Entering %1
ca@valencia: Entrant %1

en: No compatible power sockets: %1
ca@valencia: No hi ha preses de corrent compatibles: %1

en: Some incompatible power sockets: %1
ca@valencia: Algunes preses de corrent són incompatibles: %1

en: Some incompatible power plugs: %1
ca@valencia: Alguns endolls són incompatibles: %1

en: Timezone change: %1 (%2)
ca@valencia: Canvi de la zona horària: %1 (%2)

[ctx: currency conversion rate]
en: Currency: %1 = %2
ca@valencia: Divisa: %1 = %2

en: Currency: %1
ca@valencia: Divisa: %1

en: People are driving on the right side.
ca@valencia: La gent conduïx pel costat dret.

en: People are driving on the left side.
ca@valencia: La gent conduïx pel costat esquerre.

en: Type A
ca@valencia: Tipus A

en: Type B
ca@valencia: Tipus B

en: Type D
ca@valencia: Tipus D

en: Type E
ca@valencia: Tipus E

en: Type G
ca@valencia: Tipus G

en: Type H
ca@valencia: Tipus H

en: Type I
ca@valencia: Tipus I

en: Type J
ca@valencia: Tipus J

en: Type K
ca@valencia: Tipus K

en: Type L
ca@valencia: Tipus L

en: Type M
ca@valencia: Tipus M

en: Type N
ca@valencia: Tipus N

en: Digital Travel Assistant
ca@valencia: Assistent digital de viatges

en: Copyright © The KDE Community
ca@valencia: Copyright © La comunitat KDE

[ctx: @info:shell]
en: Open Itinerary on the given page
ca@valencia: Obri l'itinerari a la pàgina indicada

[ctx: @info:shell]
en: Files or URLs to import.
ca@valencia: Fitxers o URL que s'han d'importar.

en: Open File…
ca@valencia: Obri un fitxer…

en: Paste
ca@valencia: Apega

en: Scan Barcode…
ca@valencia: Escaneja un codi de barres…

en: Add from Calendar…
ca@valencia: Afig a partir del calendari…

en: Deutsche Bahn Online Ticket…
ca@valencia: Bitllet en línia de la Deutsche Bahn…

en: SNCF Online Ticket…
ca@valencia: Bitllet en línia de la SNCF…

en: Import Reservation
ca@valencia: Importa la reserva

en: PkPass files (*.pkpass)
ca@valencia: Fitxers PkPass (*.pkpass)

en: PDF files (*.pdf)
ca@valencia: Fitxers PDF (*.pdf)

en: iCal events (*.ics)
ca@valencia: Esdeveniments iCal (*.ics)

en: KDE Itinerary files (*.itinerary)
ca@valencia: Fitxers de KDE Itinerary (*.itinerary)

en: Export Itinerary Data
ca@valencia: Exportació de dades d'Itinerary

en: Import…
ca@valencia: Importa…

en: Check for Updates
ca@valencia: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Download Maps
ca@valencia: Baixa els mapes

en: Statistics
ca@valencia: Estadístiques

en: Settings…
ca@valencia: Configuració…

en: Help
ca@valencia: Ajuda

en: Map download finished.
ca@valencia: Ha acabat la baixada dels mapes.

en: Platform:
ca@valencia: Andana:

en: Occupancy:
ca@valencia: Ocupació:

en: Show indoor map
ca@valencia: Mostra el mapa de l'interior

en: Share location…
ca@valencia: Compartix la ubicació…

[ctx: matrix room type]
en: Invited
ca@valencia: Convidat

[ctx: matrix room type]
en: Favorite Rooms
ca@valencia: Sales preferides

[ctx: matrix room type]
en: Direct Messages
ca@valencia: Missatges directes

[ctx: matrix room type]
en: Rooms
ca@valencia: Sales

[ctx: matrix room type]
en: Low Priority
ca@valencia: Prioritat baixa

[ctx: matrix room type]
en: Spaces
ca@valencia: Espais

[ctx: @title:tab This isn't the app name, but the English noun]
en: Itinerary
ca@valencia: Itinerari

[ctx: @title:tab]
en: Plan Trip
ca@valencia: Pla de viatge

[ctx: @title:tab]
en: Passes & Programs
ca@valencia: Targetes i programes

[ctx: @title:tab]
en: Current Ticket
ca@valencia: Bitllet actual

en: Disruption on %1
ca@valencia: Interrupció a %1

en: Changes on %1
ca@valencia: Canvis a %1

en: Delays on %1
ca@valencia: Retards a %1

en: Delayed departure on %1
ca@valencia: Eixida amb demora a %1

en: Earlier departure on %1
ca@valencia: Eixida avançada a %1

en: Delayed arrival on %1
ca@valencia: Arribada amb retard a %1

en: Platform change on %1
ca@valencia: Canvi d'andana a %1

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Trip has been canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat el viatge.

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Arrival has been canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'arribada.

en: New departure time is: %1 (+%2)
ca@valencia: L'hora d'eixida nova és: %1 (+%2)

en: New departure time is: %1 (%2)
ca@valencia: L'hora d'eixida nova és: %1 (%2)

en: New arrival time is: %1 (+%2)
ca@valencia: L'hora d'arribada nova és: %1 (+%2)

en: New departure platform is: %1
ca@valencia: L'andana d'eixida nova és: %1

en: New arrival platform is: %1
ca@valencia: L'andana d'arribada nova és: %1

en: Family name
ca@valencia: Cognoms

en: Name is case-sensitive.
ca@valencia: El nom distingix entre majúscules i minúscules.

en: Order number or booking reference
ca@valencia: Número d'ordre o referència de la reserva

en: Booking reference
ca@valencia: Referència de la reserva

en: Import Online Ticket
ca@valencia: Importa un bitllet en línia

en: No ticket found
ca@valencia: No s'ha trobat cap bitllet

en: Online Ticket
ca@valencia: Bitllet en línia

en: Search…
ca@valencia: Busca…

[ctx: no longer valid tickets]
en: Expired
ca@valencia: Caducat

[ctx: not yet valid tickets]
en: Future
ca@valencia: Futur

[ctx: not yet expired tickets]
en: Valid
ca@valencia: Vàlid

en: Passes and Programs
ca@valencia: Targetes i programes

en: Add Program Membership…
ca@valencia: Afig un programa d'afiliació…

en: Import bonus or discount program cards or flat rate passes.
ca@valencia: Importa bonificacions o targetes de programes de descomptes o targetes de tarifa plana.

en: Boarding Pass
ca@valencia: Targeta d'embarcament

en: Event Ticket
ca@valencia: Entrada de l'esdeveniment

en: Pass
ca@valencia: Passe

[ctx: bonus, discount or frequent traveler program]
en: Program
ca@valencia: Programa

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Number
ca@valencia: Número

en: Program membership number copied to clipboard
ca@valencia: El número de programa d'afiliació s'ha copiat a dins del porta-retalls

en: Show program pass
ca@valencia: Mostra el passe del programa

en: Edit Program Membership
ca@valencia: Edita un programa d'afiliació

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Program
ca@valencia: Programa

en: Program name must not be empty.
ca@valencia: El nom del programa no pot estar buit.

en: Membership
ca@valencia: Afiliació

en: Member
ca@valencia: Membre

en: Valid from
ca@valencia: Vàlida des de

en: Valid until
ca@valencia: Vàlid fins a

en: Valid until time has to be after the valid from time.
ca@valencia: L'hora vàlida «fins» ha de ser posterior a l'hora vàlida «des de».

en: Barcode
ca@valencia: Codi de barres

en: Program Membership
ca@valencia: Programa d'afiliació

en: Show Pass
ca@valencia: Mostra el passe

en: Walk
ca@valencia: Caminar

en: Wait
ca@valencia: Esperar

en: Rented bicycle
ca@valencia: Bicicleta llogada

en: Rented moped
ca@valencia: Ciclomotor llogat

en: Rented kick scooter
ca@valencia: Patinet elèctric llogat

en: Rented car
ca@valencia: Cotxe llogat

en: Bicycle
ca@valencia: Bicicleta

en: Car
ca@valencia: Cotxe

en: Public Transport Information Sources
ca@valencia: Fonts d'informació de transport públic

en: 🇪🇺 European Union
ca@valencia: 🇪🇺 Unió Europea

en: European Union
ca@valencia: Unió Europea

en: Availability unknown
ca@valencia: Disponibilitat desconeguda

en: Not available
ca@valencia: No disponible

en: Currently not available
ca@valencia: Actualment no està disponible

en: One space | %1 spaces
ca@valencia[0]: Un espai
ca@valencia[1]: %1 espais

en: Documents and Tickets
ca@valencia: Documents i bitllets

en: Flight from %1 to %2
ca@valencia: Vol des de %1 fins a %2

en: Train from %1 to %2
ca@valencia: Tren des de %1 fins a %2

en: Bus from %1 to %2
ca@valencia: Autobús des de %1 a %2

[ctx: @title]
en: New Restaurant
ca@valencia: Restaurant nou

[ctx: @title]
en: Edit Restaurant
ca@valencia: Edita el restaurant

[ctx: restaurant name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:group]
en: Reservation
ca@valencia: Reserva

en: Restaurant Reservation
ca@valencia: Reserva de restaurant

[ctx: @title:group]
en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Start time
ca@valencia: Hora d'inici

en: End time
ca@valencia: Hora final

en: Party size
ca@valencia: Mida del grup

en: Settings
ca@valencia: Configuració

en: Home Country
ca@valencia: País d'origen

en: Online Services
ca@valencia: Serveis en línia

en: Query Traffic Data
ca@valencia: Consulta les dades del trànsit

en: When enabled, this will query transport provider online services for changes such as delays or gate and platform changes.
ca@valencia: Quan estiga habilitat, es consultaran els serveis en línia del proveïdor de transports per a canvis com retards o canvis de porta i andana.

en: Use insecure services
ca@valencia: Utilitza serveis insegurs

en: Enabling this will also use online services that do not offer transport encryption. This is not recommended, but might be unavoidable when relying on live data from certain providers.
ca@valencia: Si ho feu, també usareu els serveis en línia que no oferixen l'encriptació del transport. Açò no es recomana, però pot ser inevitable en confiar en dades en temps real de determinats proveïdors.

en: Public Transport Information Sources…
ca@valencia: Fonts d'informació de transport públic…

en: Weather Forecast
ca@valencia: Previsió meteorològica

en: Showing weather forecasts will query online services.
ca@valencia: Per a mostrar les previsions meteorològiques es consultaran els serveis en línia.

en: Using data from <a href="https://www.met.no/">The Norwegian Meteorological Institute</a> under <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International</a> license.
ca@valencia: S'utilitzen les dades de l'<a href="https://www.met.no/">Institut meteorològic Noruec</a> segons la llicència <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY internacional</a>.

en: Preload Map Data
ca@valencia: Precarrega les dades dels mapes

en: Enabling this will download maps for all stations and airports for upcoming trips when connected to Wifi network.
ca@valencia: En habilitar açò es baixaran els mapes de totes les estacions i aeroports dels pròxims viatges en connectar amb una xarxa wifi.

en: Currency Conversion
ca@valencia: Conversió de divises

en: Enabling this will perform online queries for exchange rates to currencies at travel destinations.
ca@valencia: Habilitar açò realitzarà consultes en línia per als tipus de canvi a divises en els destins de viatges.

en: Wikimedia Online Content
ca@valencia: Contingut en línia de Wikimedia

en: Use additional online content from Wikimedia and Wikidata.
ca@valencia: Utilitza contingut en línia addicional de Wikimedia i Wikidata.

en: Transfer Assistant
ca@valencia: Assistent de transbordament

en: Automatically add transfers
ca@valencia: Afig automàticament els transbordaments

en: Automatically fill transfers
ca@valencia: Emplena automàticament els transbordaments

en: When enabled, this will query transport provider online services automatically for transfer information.
ca@valencia: Quan està activada, automàticament es consultaran els serveis en línia del proveïdor de transports per a informació dels transbordaments.

en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

en: Configure Notifications…
ca@valencia: Configura les notificacions…

en: Show notifications on lock screen
ca@valencia: Mostra les notificacions a la pantalla de bloqueig

en: Request permissions…
ca@valencia: Sol·licita els permisos…

en: Additional permissions are required to show notifications.
ca@valencia: Es requerixen permisos addicionals per a mostrar notificacions.

en: Notification permissions are available
ca@valencia: Els permisos de notificació estan disponibles

en: No further action required.
ca@valencia: No cal cap més acció.

en: Onboard Status
ca@valencia: Estat d'incorporació

en: Additional permissions are required to access the Wi-Fi status.
ca@valencia: Es requerixen permisos addicionals per a accedir a l'estat de la Wi-Fi.

en: Wi-Fi access for onboard information is available.
ca@valencia: Hi ha disponible l'accés Wi-Fi per a la informació d'incorporació.

en: Wi-Fi is not enabled
ca@valencia: La Wi-Fi no està activada

en: Location service is not enabled
ca@valencia: El servei d'ubicació no està activat

en: Wi-Fi access is not available on this system
ca@valencia: En este sistema no hi ha disponible l'accés Wi-Fi

en: Enable Wi-Fi on your system to access onboard information.
ca@valencia: Activeu la Wi-Fi del vostre sistema per a accedir a la informació d'incorporació.

en: Enable the location service on your device to access onboard information.
ca@valencia: Activeu el servei d'ubicació del vostre dispositiu per a accedir a la informació d'incorporació.

en: Onboard information are unfortunately not supported on your device at this time.
ca@valencia: La informació d'incorporació no està implementada en el vostre dispositiu en este moment.

en: Matrix Integration
ca@valencia: Integració de Matrix

en: Logged in as %1
ca@valencia: Connectat com a %1

en: Synchronize rooms
ca@valencia: Sincronitza les sales

en: Matrix ID
ca@valencia: ID de Matrix

en: Password
ca@valencia: Contrasenya

en: Log out
ca@valencia: Eixida

en: Log in
ca@valencia: Inici de sessió

en: Traewelling Integration
ca@valencia: Integració de Traewelling

[ctx: @info]
en: Traewelling is a free check-in service that lets you tell your friends where you are and where you can log your public transit journeys. For more information, visit <a href="https://traewelling.de">traewelling.de</a>
ca@valencia: Traewelling és un servei de registre que permet dir als vostres amics a on esteu i a on podeu registrar els vostres viatges de transport públic. Per a més informació, visiteu <a href="https://traewelling.de">traewelling.de</a>

en: Login
ca@valencia: Entrada

en: Logout
ca@valencia: Eixida

en: Contributing
ca@valencia: Col·laboració

en: I contribute to OpenStreetMap
ca@valencia: Jo contribuïsc a OpenStreetMap

en: Enables OSM editing options.
ca@valencia: Activa les opcions d'edició d'OSM.

en: Trips
ca@valencia: Viatges

en: Distance
ca@valencia: Distància

en: Hotel nights
ca@valencia: Nits d'hotel

en: Visited countries
ca@valencia: Països visitats

en: Flights
ca@valencia: Vols

en: Train rides
ca@valencia: Viatges amb tren

en: Bus rides
ca@valencia: Viatges amb autobús

en: Car rides
ca@valencia: Viatges amb cotxe

en: Boat trips
ca@valencia: Viatges de vaixell

en: Year
ca@valencia: Any

en: Train
ca@valencia: Tren

en: Clear History
ca@valencia: Neteja l'historial

en: Do you really want to remove all previously searched locations?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar totes les ubicacions buscades anteriorment?

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Clear history
ca@valencia: Neteja l'historial

en: Sort by name
ca@valencia: Ordena per nom

en: Most recently used
ca@valencia: Utilitzada més recent

en: Most often used
ca@valencia: Utilitzada sovint

en: Remove history entry
ca@valencia: Elimina l'entrada de l'historial

en: No locations found
ca@valencia: No s'ha trobat cap ubicació

en: Edit Ticket
ca@valencia: Edició de bitllet

en: Ticket
ca@valencia: Bitllet

en: Ticket name
ca@valencia: Nom del bitllet

en: Ticket name must not be empty.
ca@valencia: El nom del bitllet no pot estar buit.

en: Delete Ticket
ca@valencia: Suprimix un bitllet

en: Do you really want to delete this ticket?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este bitllet?

en: Class
ca@valencia: Classe

[ctx: @title:group]
en: Ticket Barcode
ca@valencia: Codi de barres de bitllets

en: Select ticket
ca@valencia: Selecció de bitllet

en: Scan barcode…
ca@valencia: Escaneja un codi de barres…

en: Attendee %1
ca@valencia: Assistent %1

en: Traveler %1
ca@valencia: Viatger/a %1

en: My Itinerary
ca@valencia: El meu itinerari

en: Add train trip…
ca@valencia: Afig un viatge de tren…

en: Add flight…
ca@valencia: Afig un vol…

en: Add ferry trip…
ca@valencia: Afig un viatge en transbordador…

en: Add accommodation…
ca@valencia: Afig un allotjament…

en: Add event…
ca@valencia: Afig un esdeveniment…

en: Add restaurant…
ca@valencia: Afig un restaurant…

[ctx: @action:button]
en: Go To Now
ca@valencia: Ves fins a ara

[ctx: @action:button]
en: Add trip
ca@valencia: Afig un viatge

[ctx: @title:group]
en: Add New Trip
ca@valencia: Afig un viatge nou

en: Delete Trip
ca@valencia: Suprimix el viatge

en: Do you really want to delete this trip?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este viatge?

en: As GPX file…
ca@valencia: Com a fitxer GPX…

en: Export Trip
ca@valencia: Exporta un viatge

en: Nothing on the itinerary for today.
ca@valencia: Res per a l'itinerari d'hui.

en: Today
ca@valencia: Hui

en: Tourist Attraction
ca@valencia: Atracció turística

en: Departure
ca@valencia: Eixida

en: Departure Time
ca@valencia: Hora d'eixida

en: Arrival
ca@valencia: Arribada

en: Arrival Time
ca@valencia: Hora d'arribada

en: Pl. %1
ca@valencia: An. %1

[ctx: train coach]
en: Coach: <b>%1</b>
ca@valencia: Vagó: <b>%1</b>

[ctx: train class]
en: Class: <b>%1</b>
ca@valencia: Classe: <b>%1</b>

en: Edit Train Reservation
ca@valencia: Edició de reserva de tren

en: Change departure station
ca@valencia: Canvia l'estació d'eixida

en: Change arrival station
ca@valencia: Canvia l'estació d'arribada

[ctx: train departure]
en: Departure
ca@valencia: Eixida

[ctx: train station]
en: Station
ca@valencia: Estació

[ctx: train platform]
en: Platform
ca@valencia: Andana

[ctx: train arrival]
en: Arrival
ca@valencia: Arribada

[ctx: Train seat]
en: Seat
ca@valencia: Seient

[ctx: carriage on a train]
en: Coach
ca@valencia: Vagó

[ctx: seating class on a train]
en: Class
ca@valencia: Classe

en: Train Ticket
ca@valencia: Bitllet de tren

[ctx: Train departure]
en: Departure
ca@valencia: Eixida

en: Additional notes
ca@valencia: Notes addicionals

en: Departure Vehicle Layout
ca@valencia: Disposició del vehicle d'eixida

[ctx: Train arrival]
en: Arrival
ca@valencia: Arribada

en: Arrival Vehicle Layout
ca@valencia: Disposició del vehicle d'arribada

[ctx: @action:button]
en: Add to Traewelling
ca@valencia: Afig a Traewelling

en: Added to Traewelling
ca@valencia: Afegit a Traewelling

en: Failed to add to Traewelling
ca@valencia: No s'ha pogut afegir a Traewelling

en: Select transfer
ca@valencia: Seleccioneu el transbordament

en: Delete transfer
ca@valencia: Suprimix el transbordament

en: Select Transfer
ca@valencia: Seleccioneu el transbordament

en: Depart Now
ca@valencia: Eixida ara

en: Discard
ca@valencia: Descarta

en: Bike
ca@valencia: Bicicleta

en: Bike & Ride
ca@valencia: Passeig en bicicleta

en: Shared Bikes
ca@valencia: Bicicletes compartides

en: Park & Ride
ca@valencia: Passeig pel parc

en: %1 ends at %2
ca@valencia: %1 finalitza a les %2

en: Preceding arrival %1 at %2
ca@valencia: Arribada anterior a %1 a les %2

en: %1 starts at %2
ca@valencia: %1 comença a les %2

en: Following departure %1 from %2
ca@valencia: Següent eixida %1 des de %2

en: Trip: %1
ca@valencia: Viatge: %1

en: Date: %2 (one day) | Date: %2 (%1 days)
ca@valencia[0]: Data: %2 (un dia)
ca@valencia[1]: Data: %2 (%1 dies)

en: %1: some incompatible power sockets (%2)
ca@valencia: %1: algunes preses de corrent són incompatibles (%2)

en: %1: some incompatible power plugs (%2)
ca@valencia: %1: alguns endolls són incompatibles (%2)

en: %1: no compatible power plugs (%2)
ca@valencia: %1: no hi ha preses de corrent compatibles (%2)

en: Currency: %2 | Currencies: %2
ca@valencia[0]: Divisa: %2
ca@valencia[1]: Divises: %2

en: Edit…
ca@valencia: Edita…

en: Delete trip
ca@valencia: Suprimix el viatge

[ctx: @title:window]
en: Add Trip
ca@valencia: Afig un viatge

[ctx: @title:window]
en: Edit Trip
ca@valencia: Edició de viatge

[ctx: @label:textbox]
en: Trip name:
ca@valencia: Nom del viatge:

en: Address:
ca@valencia: Adreça:

[ctx: @title:window]
en: Merge Trips
ca@valencia: Fusió de viatges

en: Merge with:
ca@valencia: Fusiona amb:

[ctx: @action:button]
en: Merge
ca@valencia: Fusiona

[ctx: @title:group]
en: Add to Trip
ca@valencia: Afig al viatge

en: Do you really want to delete the trip '%1'?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el viatge «%1»?

en: One day | %1 days
ca@valencia[0]: Un dia
ca@valencia[1]: %1 dies

en: Some incompatible power sockets (%1)
ca@valencia: Algunes preses de corrent són incompatibles (%1)

en: Some incompatible power plugs (%1)
ca@valencia: Alguns endolls són incompatibles (%1)

en: No compatible power plugs (%1)
ca@valencia: No hi ha preses de corrent compatibles (%1)

en: Show map…
ca@valencia: Mostra el mapa…

en: Import
ca@valencia: Importa

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Rename…
ca@valencia: Canvia el nom…

en: Merge trips…
ca@valencia: Fusiona viatges…

en: Split trip…
ca@valencia: Dividix el viatge…

en: New Trip
ca@valencia: Viatge nou

en: Add to Trip
ca@valencia: Afig al viatge

en: Trip name must not be empty.
ca@valencia: El nom del viatge no pot estar buit.

en: Add to:
ca@valencia: Afig a:

en: A trip must be selected.
ca@valencia: Cal seleccionar un viatge.

[ctx: @title:window]
en: Trips
ca@valencia: Viatges

[ctx: List section header]
en: Past trips
ca@valencia: Viatges passats

[ctx: List section header]
en: Future trips
ca@valencia: Viatges futurs

[ctx: List section header]
en: Current trip
ca@valencia: Viatge actual

en: Upcoming
ca@valencia: Pròxims

en: No trips added yet.
ca@valencia: Encara no s'ha afegit cap viatge.

[ctx: @title:window]
en: Split Trip
ca@valencia: Divisió de viatge

[ctx: @label:textbox]
en: New Trip name:
ca@valencia: Nom nou del viatge:

[ctx: @title:group]
en: Sections
ca@valencia: Seccions

[ctx: @action:button]
en: Split trip
ca@valencia: Dividix el viatge

en: Vehicle Layout
ca@valencia: Disposició del vehicle

en: First class
ca@valencia: Primera classe

en: Second class
ca@valencia: Segona classe

en: First/second class
ca@valencia: Primera/segona classe

en: Unknown class
ca@valencia: Classe desconeguda

[ctx: train coach]
en: Coach %1
ca@valencia: Vagó %1

[ctx: train coach type]
en: Sleeping car
ca@valencia: Vagó llit

[ctx: train coach type]
en: Couchette car
ca@valencia: Vagó de lliteres

[ctx: train coach type]
en: Restaurant car
ca@valencia: Vagó restaurant

[ctx: train coach type]
en: Car transport car
ca@valencia: Vagó de transport de cotxes

en: Departure: %1
ca@valencia: Eixida: %1

en: Arrival: %1
ca@valencia: Arribada: %1

en: Platform: %1
ca@valencia: Andana: %1

en: Coach: %1 Seat: %2
ca@valencia: Vagó: %1 Seient: %2

en: No vehicle layout information available.
ca@valencia: No hi ha informació disponible de la disposició del vehicle.

en: Welcome!
ca@valencia: Us donem la benvinguda!

en: How to import data?
ca@valencia: Com importar dades?

en: <p>There's a number of ways to import data into KDE Itinerary:<ul><li>Directly opening PDF tickets or Apple Wallet passes.</li><li>From the Android calendar, for entries made via the KMail or Nextcloud Itinerary plugins, and synced using DAVx⁵.</li><li>Via KDE Connect from the KMail Itinerary plugin.</li><li>By scanning boarding pass barcodes and pasting their content.</li></p>
ca@valencia: <p>Hi ha diverses formes d'importar dades a KDE Itinerary:<ul><li>Obrir directament els tiquets PDF o targetes de la Cartera d'Apple.</li><li>Des del calendari d'Android, per a les entrades realitzades a través dels connectors Itinerary de KMail o Nextcloud, i sincronitzades emprant DAVx⁵.</li><li>Mitjançant KDE Connect des del connector Itinerari de KMail.</li><li>Escanejant els codis de barres de les targetes d'embarcament i apegant el seu contingut.</li></p>

en: Check the settings!
ca@valencia: Comproveu la configuració!

en: KDE Itinerary has all features disabled by default that require online access, such as retrieving live traffic data or weather forecasts. You therefore might want to review these settings. While you are at it, you might want to configure your home location to enable the transfer assistant to automatically suggests ways to your next departure station or airport.
ca@valencia: De manera predeterminada, KDE Itinerary té desactivades totes les característiques que requerixen accés en línia, com la recuperació de dades de trànsit en línia o les previsions meteorològiques. Per tant, segurament voldreu revisar estos paràmetres. Quan ho feu, podreu configurar la ubicació de la vostra llar per a activar l'assistent de transbords i que suggerisca automàticament els camins cap a la pròxima estació d'eixida o a l'aeroport.

en: More information
ca@valencia: Més informació

en: For more information about KDE Itinerary check out the <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">wiki page</a>.
ca@valencia: Per a més informació quant a KDE Itinerary, vegeu la <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">pàgina del wiki</a>.

en: Got it!
ca@valencia: Entesos!

en: Syncing…
ca@valencia: S'està sincronitzant…

en: This server does not support logging in using a password
ca@valencia: Este servidor no permet iniciar la sessió utilitzant una contrasenya

en: Logging in
ca@valencia: S'està iniciant la sessió

[ctx: Airline Flightnumber from Airport to Airport on Date]
en: %1%2 from %3 to %4 on %5
ca@valencia: %1%2 des de %3 a %4 el %5
