itinerary - en to cs translation catalogue (378 entries)

en: About
cs: O aplikaci

en: Copyright: %1
cs: Autorská práva: %1

en: Homepage: <a href="%1">%1</a>
cs: Domovská stránka: <a href="%1">%1</a>

en: License: <a href="https://spdx.org/licenses/%1.html">%2</a>
cs: Licence: <a href="https://spdx.org/licenses/%1.html">%2</a>

en: License: <a href="%2">%1</a>
cs: Licence: <a href="%2">%1</a>

en: Application
cs: Aplikace

en: Transport Data
cs: Data pro dopravu

en: Version
cs: Verze

en: KDE Itinerary uses public transport data from the following sources.
cs: Itinerář KDE používá data veřejné dopravy z následujících zdrojů.

en: Application version: %1
cs: Verze aplikace: %1

en: Extractor capabilities:
cs: Schopnosti extraktoru:

en: Alternative Connections
cs: Alternativní spojení

[ctx: to travel destination]
en: To %1
cs: Do %1

en: Replace Journey
cs: Nahradit výlet

en: Do you really want to replace your existing reservation with the newly selected journey?
cs: Opravdu chcete nahradit existující rezervaci nově vybraným výletem?

en: Replace
cs: Nahradit

en: Download failed: %1
cs: Stažení bylo neúspěšné: %1

en: Import failed: %1
cs: Import selhal: %1

en: Import failed: File too large.
cs: Import selhal: Soubor je příliš velký.

en: One reservation imported. | %1 reservations imported.
cs[0]: Importována jedna rezervace.
cs[1]: Importovány %1 rezervace.
cs[2]: Importováno %1 rezervací.

en: Health certificate imported.
cs: Importován zdravotní certifikát.

en: Pass imported.
cs: Letenka importována.

en: Nothing imported.
cs: Nic nebylo importováno.

en: Export failed: %1
cs: Exportování selhalo: %1

en: Export completed.
cs: Exportování bylo dokončeno.

en: Import completed.
cs: Import byl dokončen.

en: In barcode scanning mode
cs: Režim čtení čarového kódu

en: Scan Barcode
cs: Skenovat čarový kód

en: No camera available.
cs: Fotoaparát nedostupný.

en: %1 to %2
cs: %1 do %2

en: From: %1
cs: Od: %1

en: To: %1
cs: Do: %1

en: Arrival time: %1
cs: Čas příjezdu: %1

en: Boat Ticket
cs: Lístek na loď

en: Barcode Scan Mode
cs: Režim čtení čarových kódů

en: Departure
cs: Odjezd

en: Time:
cs: Čas:

en: Terminal:
cs: Terminál:

en: Arrival
cs: Příjezd

en: Booking
cs: Rezervace

en: Reference:
cs: Odkaz:

en: Under name:
cs: Na jméno:

en: Bus Ticket
cs: Autobusová jízdenka

en: Alternatives
cs: Alternativy

en: Journey Details
cs: Podrobnosti výletu

en: Station:
cs: Zastávka:

en: Seat
cs: Sedadlo

en: Seat:
cs: Sedadlo:

en: Transfer to %1
cs: Převod na %1

en: Calendar Import
cs: Importovat kalendář

en: Import selected events
cs: Importovat vybrané události

en: Rental Car Pick-up
cs: Vyzvednutí půjčeného auta

en: Drop-off: %1
cs: Vyložení: %1

en: Rental Car
cs: Půjčené auto

en: Pick-up
cs: Vyzvednutí

en: Location:
cs: Umístění:

en: Drop-off
cs: Vyložení

en: Vehicle
cs: Vozidlo

en: Type:
cs: Typ:

en: Brand:
cs: Značka:

en: Reservation
cs: Rezervace

en: Departures
cs: Odjezdy

en: Earlier
cs: Dříve

en: Later
cs: Později

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Canceled
cs: Zrušeno

[ctx: destination]
en: To:
cs: Komu:

en: Data providers: %1
cs: Poskytovatelé dat: %1

en: Delete Event
cs: Smazat událost

en: Do you really want to delete this event?
cs: Opravdu si přejete smazat tuto událost?

en: Delete
cs: Smazat

en: Select Calendar
cs: Vybrat kalendář

[ctx: cancel as in revoking a booking]
en: Cancel Reservation
cs: Zrušit rezervaci

en: Check-in
cs: Check-In

en: Download
cs: Stáhnout

en: Change Reservation
cs: Změnit rezervaci

en: View Reservation
cs: Zobrazit rezervaci

en: Show Boarding Pass
cs: Zobrazit palubní letenku

en: Show Ticket
cs: Zobrazit lístek

en: Documents (%1)
cs: Dokumenty (%1)

en: Add transfer before
cs: Přidat přestup před

en: Add transfer after
cs: Přidat přestup po

en: Edit
cs: Upravit

en: Add to calendar...
cs: Přidat do kalendáře...

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Add Document
cs: Přidat dokument

en: All Files (*.*)
cs: Všechny soubory (*.*)

en: Open Document
cs: Otevřít dokument

en: Delete Document
cs: Smazat dokument

en: Add Document...
cs: Přidat dokument...

en: End: %1
cs: Konec: %1

en: Start time: %1
cs: Čas zahájení: %1

en: End time: %1
cs: Čas ukončení: %1

en: Edit Event
cs: Upravit událost

en: Venue:
cs: Místo konání:

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: Event
cs: Událost

[ctx: time of entrance]
en: Entrance:
cs: Vchod:

en: Start Time:
cs: Čas zahájení:

en: End Time:
cs: Čas ukončení:

en: Home
cs: Domů

en: Work
cs: Práce

en: Location %1
cs: Umístění %1

en: Favorite Locations
cs: Oblíbená místa

en: Export Favorite Locations
cs: Exportovat oblíbená místa

en: GPX Files (*.gpx)
cs: Soubory GPX (*.gpx)

en: Import Favorite Locations
cs: Importovat oblíbená místa

en: Pick Location
cs: Vyberte si místo

en: Add Favorite Location
cs: Přidejte oblíbené místo

en: Rename Favorite Location
cs: Přejmenovat oblíbené místo

en: Remove Favorite Location
cs: Odstranit oblíbené místo

en: Export to GPX
cs: Exportovat do GPX

en: Import from GPX
cs: Importovat z GPX

en: Rename favorite location
cs: Přejmenovat oblíbené místo

en: Rename
cs: Přejmenovat

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1: %2
cs: Odlet z %1: %2

en: Terminal: %1  Gate: %2  Seat: %3
cs: Terminál: %1  Brána: %2  Sedadlo: %3

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1: %2
cs: Přílet v %1: %2

en: Edit Flight
cs: Upravit let

en: Boarding time:
cs: Čas nástupu:

[ctx: flight departure]
en: Departure
cs: Odjezd

[ctx: flight departure time]
en: Departure time:
cs: Čas odletu:

[ctx: flight departure terminal]
en: Departure terminal:
cs: Terminál pro odlet:

[ctx: flight departure gate]
en: Departure gate:
cs: Brána pro odlet:

en: Flight
cs: Let

en: Sequence Number:
cs: Číslo sekvence:

en: Boarding:
cs: Nástup:

en: Boarding group:
cs: Nastupující skupina:

en: Airline:
cs: Letecká společnost:

en: Airport:
cs: Letiště:

en: Gate:
cs: Brána:

[ctx: flight arrival]
en: Arrival
cs: Příjezd

en: Frequent Traveler Program
cs: Program pro pravidelného cestovatele

en: Number:
cs: Číslo:

en: Delete Pass
cs: Smazat letenku

en: Do you really want to delete this pass?
cs: Opravdu si přejete smazat tuto letenku?

en: KDE Itinerary
cs: Itinerář KDE

en: Flight %1 from %2 to %3
cs: Let %1 z %2 do %3

en: Train %1 from %2 to %3
cs: Vlak %1 z %2 do %3

en: Bus %1 from %2 to %3
cs: Autobus %1 z %2 do %3

en: Ferry from %1 to %2
cs: Přívoz z %1 do %2

en: Certificate expired
cs: Certifikát vypršel

en: Certificate invalid
cs: Certifikát není platný

en: Vaccination %1/%2 (%3)
cs: Očkování %1/%2 (%3)

en: Vaccination (%1)
cs: Očkování (%1)

en: Recovery (%1)
cs: Zotavení (%1)

en: Health Certificates
cs: Zdravotní certifikáty

en: Import from Clipboard
cs: Importovat ze schránky

en: Delete Certificate
cs: Smazat certifikát

en: Do you really want to delete this certificate?
cs: Opravdu si přejete smazat tento certifikát?

en: Person
cs: Osoba

en: Name:
cs: Název:

en: Date of birth:
cs: Datum narození::

en: Recovery
cs: Zotavení

en: Positive test:
cs: Pozitivní test:

en: Disease:
cs: Onemocnění:

en: Valid from:
cs: Platí od:

en: Valid until:
cs: Platný do:

en: Certificate
cs: Certifikát

en: Issuer:
cs: Vydavatel:

en: Identifier:
cs: Identifikátor:

en: Issued:
cs: Vydáno:

en: Expires:
cs: Vyprší:

en: Signature:
cs: Podpis:

en: Date:
cs: Datum:

en: Result:
cs: Výsledek:

en: Test Center:
cs: Testovací centrum:

en: Country:
cs: Země:

en: Vaccination
cs: Očkování

en: %2 (%1 day ago) | %2 (%1 days ago)
cs[0]: %2 (včera)
cs[1]: %2 (před %1 dny)
cs[2]: %2 (před %1 dny)

en: Vaccine:
cs: Vakcína:

en: Manufacturer:
cs: Výrobce:

en: Dose:
cs: Dávka:

en: Edit Hotel Reservation
cs: Upravit rezervaci hotelu

en: Telephone:
cs: Telefon:

en: Email:
cs: E-mail:

en: Hotel Reservation
cs: Rezervace hotelu

en: Elevator
cs: Výtah

en: Find Gate
cs: Najít Gate

[ctx: flight departure/arrival gate]
en: %1 (arrival + departure)
cs: %1 (přílet + odlet)

[ctx: flight departure gate]
en: %1 (departure)
cs: %1 (odlet)

[ctx: flight arrival gate]
en: %1 (arrival)
cs: %1 (přílet)

en: Floor %1
cs: Patro %1

[ctx: @action:intoolbar Go down one floor]
en: Floor down
cs: O patro níže

[ctx: @action:intoolbar Go up one floor]
en: Floor up
cs: O patro výš

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Find Platform
cs: Najít nástupiště

en: Open Map
cs: Otevřít mapu

en: Open wheelmap.org
cs: Otevřít wheelmap.org

[ctx: train arrival/departure platform]
en: %1 (arrival/departure)
cs: %1 (přílet/odlet)

[ctx: train departure platform]
en: %1 (departure)
cs: %1 (odlet)

[ctx: train arrival platform]
en: %1 (arrival)
cs: %1 (přílet)

en: Railway
cs: Železniční trať

en: Subway
cs: Podzemní dráha

en: Tramway
cs: Tramvaj

en: Bus
cs: Autobus

en: Select
cs: Vybrat

en: Select Journey
cs: Vyberte výlet

en: Search Journey
cs: Hledat výlet

[ctx: departure train station]
en: From:
cs: Z:

[ctx: arrival train station]
en: To:
cs: Do:

[ctx: departure time for a train]
en: Departure time:
cs: Čas odjezdu:

en: %1 to %2 (%3)
cs: %1 do %2 (%3)

en: Walk (%1)
cs: Chůze (%1)

en: Walk %1 (%2)
cs: Chůze %1 (%2)

en: Transfer (%1)
cs: Přesun (%1)

en: Wait (%1)
cs: Počkat (%1)

en: Direction: %1
cs: Směr: %1

en: Distance: %1
cs: Vzdálenost: %1

[ctx: number of switches to another transport]
en: One change | %1 changes
cs[0]: Jeden přestup
cs[1]: %1 přestupy
cs[2]: %1 přestupů

en: Itinerary change
cs: Změna itineráře

en: Entering %1
cs: Vstupujete do %1

en: Some incompatible power sockets: %1
cs: Některé nekompatibilní zásuvky: %1

en: Some incompatible power plugs: %1
cs: Některé nekompatibilní zásuvky: %1

en: Timezone change: %1 (%2)
cs: Změna časového pásma: %1 (%2)

en: Currency: %1
cs: Měna: %1

en: People are driving on the left side.
cs: Lidé jezdí vlevo.

en: Type A
cs: Typ A

en: Type B
cs: Typ B

en: Europlug
cs: Eurozásuvka

en: Type D
cs: Typ D

en: Type E
cs: Typ E

en: Type G
cs: Typ G

en: Type H
cs: Typ H

en: Type I
cs: Typ I

en: Type J
cs: Typ J

en: Type K
cs: Typ K

en: Type L
cs: Typ L

en: Type M
cs: Typ M

en: Type N
cs: Typ N

en: Digital Travel Assistant
cs: Digitální asistent na cesty

en: Copyright © 2018-%1 The KDE Community
cs: Autorská práva © 2018-%1 Komunita KDE

en: Import Reservation
cs: Importovat rezervaci

en: PkPass files (*.pkpass)
cs: Soubory PkPass (*.pkpass)

en: PDF files (*.pdf)
cs: Soubory PDF (*.pdf)

en: KDE Itinerary files (*.itinerary)
cs: Soubory KDE Itinerary (*.itinerary)

en: Export Itinerary Data
cs: Exportovat data itineráře

en: Import...
cs: Importovat...

en: Scan Barcode...
cs: Číst čarový kód...

en: Paste
cs: Vložit

en: Check for Updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: Download Maps
cs: Stáhnout mapy

en: Statistics
cs: Statistika

en: Settings...
cs: Nastavení...

en: Export...
cs: Exportovat...

en: Help
cs: Nápověda

en: Map download finished.
cs: Stažení mapy bylo dokončeno.

en: Changes on %1
cs: Změny na %1

en: Delays on %1
cs: Zpoždění na %1

en: Earlier departure on %1
cs: Dřívější odlet  na %1

en: Delayed arrival on %1
cs: Zpožděný odlet na %1

en: Platform change on %1
cs: Změna nástupiště na %1

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Trip has been canceled.
cs: Výlet byl zrušen.

[ctx: no longer valid tickets]
en: Expired
cs: Prošlý

[ctx: not yet expired tickets]
en: Valid
cs: Platný

en: Boarding Pass
cs: Nástupní doklad

en: Event Ticket
cs: Lístek události

[ctx: @action:button]
en: View on Map
cs: Zobrazit na mapě

en: Street:
cs: Ulice:

en: City:
cs: Město:

en: Member
cs: Člen

en: Public Transport Information Sources
cs: Zdroje informací o veřejné dopravě

en: Global
cs: Globální

en: 🇪🇺 European Union
cs: 🇪🇺 Evropská unie

en: Restaurant Reservation
cs: Rezervace restaurace:

en: Start time:
cs: Čas zahájení:

en: End time:
cs: Čas ukončení:

en: Party size:
cs: Velikost skupiny:

en: Settings
cs: Nastavení

en: Home Country
cs: Země (doma)

en: Online Services
cs: Služby online

en: Query Traffic Data
cs: Zjišťovat data o dopravě

en: When enabled, this will query transport provider online services for changes such as delays or gate and platform changes.
cs: Pokud povoleno, bude hledat informace o změnách v dopravě jako je zpoždění nebo změny nástupišť online.

en: Use insecure services
cs: Použít nezabezpečené služby

en: Enabling this will also use online services that do not offer transport encryption. This is not recommended, but might be unavoidable when relying on live data from certain providers.
cs: Pokud zapnuto, budete používat rovněž služby, které nepoužívají šifrování přenosu. To není doporučeno, ale pokud budete potřebovat data konkrétním poskytovatelů, může to být nezbytné.

en: Public Transport Information Sources...
cs: Zdroje informací o veřejné dopravě...

en: Weather Forecast
cs: Předpověď počasí

en: Showing weather forecasts will query online services.
cs: Pro zobrazení předpovědi počasí budou dotazovány služby online.

en: Using data from <a href="https://www.met.no/">The Norwegian Meteorological Institute</a> under <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International</a> license.
cs: Používám data z <a href="https://www.met.no/">Norského Meteorologického Institutu</a> pod licencí <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International</a>.

en: Preload Map Data
cs: Přednačítat data map

en: Enabling this will download maps for all stations and airports for upcoming trips when connected to Wifi network.
cs: Pokud zapnuto, data map všech stanic a letišť nadcházejících výletů budou automaticky stahována pokud budete na síti WiFi.

en: Currency Conversion
cs: Převod měn

en: Transfer Assistant
cs: Pomocník s přestupy

en: Automatically add transfers
cs: Automaticky přidávat přestupy

en: Automatically fill transfers
cs: Automaticky vyplňovat přestupy

en: When enabled, this will query transport provider online services automatically for transfer information.
cs: Pokud povoleno, bude se automaticky dotazovat služeb online pro zjištění informací o přestupech.

en: Notifications
cs: Oznamování

en: Configure Notifications...
cs: Nastavit upozornění...

en: Show notifications on lock screen
cs: Zobrazit upozornění na uzamčené obrazovce

en: Trips
cs: Výlety

en: Distance
cs: Vzdálenost

en: Hotel nights
cs: Noci v hotelu

en: Visited countries
cs: Navštívené zěmě

en: Flights
cs: Lety

en: Train rides
cs: Jízdy vlakem

en: Bus rides
cs: Jízdy autobusem

en: Car rides
cs: Jízdy autem

en: Total
cs: Celkem

[ctx: @action]
en: Hide Names
cs: Skrýt názvy

[ctx: @action]
en: Show Names
cs: Zobrazovat názvy

en: Trains
cs: Vlaky

en: Boat
cs: Člun

en: Car
cs: Auto

en: Clear history
cs: Vyprázdnit historii

en: Sort by name
cs: Seřadit podle jména

en: Most recently used
cs: Naposled použité

en: No locations found
cs: Nenalezeno žádné místo

en: Ticket
cs: Lístek

en: Delete Ticket
cs: Smazat lístek

en: Do you really want to delete this ticket?
cs: Opravdu si přejete smazat tento lístek?

en: Class:
cs: Třída:

en: Attendee %1
cs: Účastník %1

en: Traveler %1
cs: Cestovatel %1

en: My Itinerary
cs: Můj Itinerář

en: Current Ticket
cs: Současný lístek

en: Add train trip...
cs: Přidat cestu vlakem...

en: Add from calendar...
cs: Přidat z kalendáře...

en: Delete Trip
cs: Smazat výlet

en: Do you really want to delete this trip?
cs: Opravdu si přejete smazat tento výlet?

en: Export Trip
cs: Exportovat výlet

en: Nothing on the itinerary for today.
cs: Dnes nemáte v itineráři nic.

en: Today
cs: Dnes

en: Tourist Attraction
cs: Turistická zajímavost

en: Arrival Time:
cs: Čas příjezdu:

en: Departure Time:
cs: Čas odjezdu:

en: Departure from %1 on platform %2
cs: Odjezd z %1 na nástupišti %2

en: Arrival at %1 on platform %2
cs: Příjezd v %1 na nástupiště %2

en: Edit Train Reservation
cs: Upravit rezervaci vlaku

[ctx: train station]
en: Station:
cs: Zastávka:

en: Platform:
cs: Nástupiště:

en: Train Ticket
cs: Vlaková jízddenka

en: Departure time:
cs: Čas odjezdu:

[ctx: previous platform]
en: (was: %1)
cs: (bylo: %1)

en: Arrival time:
cs: Čas příjezdu:

en: Show
cs: Zobrazit

en: Ticket number:
cs: Číslo lístku:

en: Select...
cs: Vybrat...

en: Select transfer...
cs: Vyberte přesun...

en: Select Transfer
cs: Vyberte přesun

en: Depart Now
cs: Vyrazit nyní

en: Discard
cs: Zahodit

en: Bike
cs: Kolo

en: Shared Bikes
cs: Sdílená kola

en: %1 ends at %2
cs: %1 končí v %2

en: Preceding arrival %1 at %2
cs: Před příchodem %1 do %2

en: %1 starts at %2
cs: %1 začíná v %2

en: Following departure %1 from %2
cs: Po odletu %1 z %2

en: Trip: %1
cs: Výlet: %1

en: %1: some incompatible power sockets (%2)
cs: %1: některé nekompatibilní zásuvky (%2)

en: %1: some incompatible power plugs (%2)
cs: %1: některé nekompatibilní zástrčky (%2)

en: Currency: %2 | Currencies: %2
cs[0]: Měna: %2
cs[1]: Měny: %2
cs[2]: Měna: %2

en: Vehicle Layout
cs: Rozvržení vozidla

en: Departure: %1
cs: Odlet: %1

en: Arrival: %1
cs: Přílet: %1

en: Platform: %1
cs: Nástupiště: %1

en: First class
cs: První třída

en: Second class
cs: Druhá třída

en: First/second class
cs: První/druhá třída

en: Unknown class
cs: Neznámá třída

en: FULL
cs: PLNO

en: Temperature: %1°C
cs: Teplota: %1°C

en: Temperature: %1°C / %2°C
cs: Teplota: %1°C / %2°C

en: Precipitation: %1 mm
cs: Srážky: %1 mm

en: Welcome!
cs: Vítejte.

en: How to import data?
cs: Jak importovat data?

en: <p>There's a number of ways to import data into KDE Itinerary:<ul><li>Directly opening PDF tickets or Apple Wallet passes.</li><li>From the Android calendar, for entries made via the KMail, Nextcloud or Thunderbird Itinerary plugins, and synced using DAVx⁵.</li><li>Via KDE Connect from the KMail Itinerary plugin.</li><li>By scanning boarding pass barcodes and pasting their content.</li></p>
cs: <p>Existuje spousta způsobů jak importovat data do Itineráře KDE:<ul><li>Použitím přímo PDF jízdenek nebo Apple Wallet.</li><li>Z kalendáře Android, pro položky vytvořené pomocí modulů pro itineráře KMailu, Nextcloudu nebo Thunderbird, a synchronizované pomocí DAVx⁵.</li><li>Přes KDE Connect z modulu Itineráře KMailu.</li><li>Skenováním a vložením čarového kódu palubní letenky.</li></p>

en: Check the settings!
cs: Zkontrolujte nastavení.

en: KDE Itinerary has all features disabled by default that require online access, such as retrieving live traffic data or weather forecasts. You therefore might want to review these settings. While you are at it, you might want to configure your home location to enable the transfer assistant to automatically suggests ways to your next departure station or airport.
cs: Itinerář KDE má ve výchozím stavu vypnuté všechny vlastnosti, které vyžadují přístup online, jako například stahování dat o dopravě nebo předpověď počasí. Proto byste si měli projít tato nastavení. Když už to děláte, mohli byste chtít nastavit místo vašeho bydliště aby vám asistent v dopravě automaticky mohl navrhnout cestu k místu odjezdu nebo na letiště.

en: More information
cs: Více informací

en: For more information about KDE Itinerary check out the <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">wiki page</a>.
cs: Více informací o KDE Itinerary naleznete na <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">stránce wiki</a>.

en: Got it!
cs: Jasně.

[ctx: kirigami-addons]
en: Days
cs: Dnů

[ctx: kirigami-addons]
en: Months
cs: Měsíce

[ctx: kirigami-addons]
en: Years
cs: Roky

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Následující

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Accept
cs: Přijmout

[ctx: Airline Flightnumber from Airport to Airport on Date]
en: %1%2 from %3 to %4 on %5
cs: %1%2 z %3 do %4 na %5
