itinerary - en to eu translation catalogue (247 entries)

en: About
eu: Honi buruz

en: Homepage: <a href="%1">%1</a>
eu: Orri nagusia: <a href="%1">%1</a>

en: License: <a href="https://spdx.org/licenses/%1.html">%2</a>
eu: Lizentzia: <a href="https://spdx.org/licenses/%1.html">%2</a>

en: License: <a href="%2">%1</a>
eu: Lizentzia: <a href="%2">%1</a>

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Transport Data
eu: Garraio datuak

en: Version
eu: Bertsioa

en: KDE Itinerary is developed by the KDE community as free software and uses the components listed below.
eu: KDE Itinerary KDE komunitateak garatzen du software libre bezala eta azpian zerrendatutakoak erabiltzen ditu.

en: KDE Itinerary uses public transport data from the following sources.
eu: KDE Itinerary garraio publikoaren datuak erabiltzen ditu ondorengo jatorrietatik.

en: Application version: %1
eu: Aplikazio bertsioa %1

en: Extractor capabilities:
eu: Erauzlearen ahalmenak:

en: Alternative Connections
eu: Ordezko konexioak

en: Do you really want to replace your existing reservation with the newly selected journey?
eu: Benetan ordeztu nahi duzu daukazun erreserba orain aukeratutako bidai berriaz?

en: Replace
eu: Ordeztu

en: One reservation imported. | %1 reservations imported.
eu[0]: Erreserba bat inportatua.
eu[1]: %1 erreserba inportatuak.

en: In barcode scanning mode
eu: Sarrera barra kode eskaneatzeaz

en: %1 to %2
eu: %1 %2ra

en: From: %1
eu: Nondik: %1

en: To: %1
eu: Nora: %1

en: Arrival time: %1
eu: Heltzeko ordua: %1

en: Departure
eu: Irteera

en: Time:
eu: Ordua:

en: Terminal:
eu: Terminala:

en: Arrival
eu: Helduera

en: Booking
eu: Erreserba

en: Reference:
eu: Erreferentzia:

en: Under name:
eu: Noren izenean:

en: Bus Ticket
eu: Bus txartela

en: Alternatives
eu: Aukerak

en: Journey Details
eu: Bidaiaren xehetasunak

en: Station:
eu: Geltokia:

en: Seat
eu: Jarlekua

en: Seat:
eu: Jarlekua:

en: Rental Car Drop-off
eu: Alokairu ibilgailu itzultzea

en: Rental Car Pick-up
eu: Alokairu ibilgailu hartzea

en: Drop-off: %1
eu: Itzultzea: %1

en: Rental Car
eu: Alokairu ibilgailua

en: Pick-up
eu: hartzea

en: Location:
eu: Helbidea:

en: Drop-off
eu: Itzultzea

en: Vehicle
eu: Ibilgailua

en: Type:
eu: Mota:

en: Model:
eu: Modeloa:

en: Brand:
eu: Marka:

en: Reservation
eu: Erreserba

en: Departures
eu: Irteerak

en: Data providers: %1
eu: Datu hornitzaileak: %1

en: Do you really want to delete this event?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu gertaera hau?

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Download
eu: Deskargatu

en: Change Reservation
eu: Aldatu erreserba

en: View Reservation
eu: Erakutsi erreserba

en: Show Boarding Pass
eu: Erakutsi ibilgailuratze baimena

en: Documents (%1)
eu: Dokumentuak (%1)

en: Add transfer before
eu: Gehitu lekualdatzea aurretik

en: Add transfer after
eu: Gehitu lekualdatzea ondoren

en: Edit
eu: Editatu

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Add Document
eu: Gehitu dokumentua

en: All Files (*.*)
eu: Fitxategi guztiak (*.*)

en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

en: Delete Document
eu: Ezabatu dokumentua

en: Do you really want to delete this document?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu dokumentu hau?

en: Add Document...
eu: Gehitu dokumentua...

en: No documents attached to this reservation.
eu: Ez dago erantsita dokumenturik erreserba honetan.

en: End: %1
eu: Amaiera: %1

en: Start time: %1
eu: Hasierako ordua: %1

en: End time: %1
eu: Amaierako ordua: %1

en: Edit Event
eu: Editatu gertaera

en: Venue:
eu: Topalekua:

en: Start Time:
eu: Hasierako ordua:

en: End Time:
eu: Amaierako ordua:

en: Home
eu: Etxea

en: Work
eu: Lana

en: Location %1
eu: Helbidea %1

en: Favorite Locations
eu: Gogoko kokalekuak

en: Pick Location
eu: Hautatu kokalekua

en: Add Favorite Location
eu: Gehitu gogoko kokalekua

en: Rename Favorite Location
eu: Berrizendatu gogoko kokalekua

en: Remove Favorite Location
eu: Kendu gogoko kokalekua

en: Rename favorite location
eu: Berrizendatu gogoko kokalekua

en: Rename
eu: Aldatu izena

[ctx: flight departure, %1 is airport, %2 is time]
en: Departure from %1: %2
eu: Irteera %1(e)tik: %2

en: Terminal: %1  Gate: %2  Seat: %3
eu: Terminala: %1  Atea: %2  Jarlekua: %3

[ctx: flight arrival, %1 is airport, %2 is time]
en: Arrival at %1: %2
eu: Helduera %1(e)ra: %2

en: Edit Flight
eu: Editatu hegaldia

en: Boarding time:
eu: Hegazkineratze ordua:

[ctx: flight departure]
en: Departure
eu: irteera

en: Flight
eu: Hegaldia

en: Sequence Number:
eu: Sekuentziaren zenbakia:

en: Boarding:
eu: Hegazkineratzea:

en: Boarding group:
eu: Hegazkineratze taldea:

en: Airline:
eu: Airelinea:

en: Airport:
eu: Aireportua:

en: Gate:
eu: Atea:

[ctx: flight arrival]
en: Arrival
eu: Helduera

en: Name:
eu: Izena:

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Check-in time: %1
eu: Check-in ordua: %1

en: Check-out time: %1
eu: Check-out ordua: %1

en: Edit Hotel Reservation
eu: Editatu hotel erreserba

en: Telephone:
eu: Telefonoa:

en: Email:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Hotel Reservation
eu: Hotel erreserba

en: Check-in time:
eu: Check-in ordua:

en: Check-out time:
eu: Check-out ordua:

en: Booking reference:
eu: Erreserba erreferentzia:

en: Select
eu: Hautatu

en: %1 to %2 (%3)
eu: %1(e)tik %2(e)ra (%3)

en: Walk (%1)
eu: Oinez (%1)

en: Walk %1 (%2)
eu: Oinez %1 (%2)

en: Transfer (%1)
eu: Lekualdatzea (%1)

en: Wait (%1)
eu: Itxaron (%1)

en: Direction: %1
eu: Norabidea: %1

en: Distance: %1
eu: Distantzia: %1

en: Itinerary change
eu: Ibilbide aldaketa

en: Entering %1
eu: Sarrera %1

en: No compatible power sockets: %1
eu: Indar-hargune ez bateragarriak: %1

en: Some incompatible power sockets: %1
eu: Hainbat indar-hargune ez bateragarri: %1

en: Some incompatible power plugs: %1
eu: Hainbat entxufe ez bateragarri: %1

en: Timezone change: %1 (%2)
eu: Ordu-zona: %1 (%2)

en: People are driving on the right side.
eu: Jendarteak alde zuzenetik gidatzen du.

en: Type A
eu: A mota

en: Type B
eu: B mota

en: Europlug
eu: Euro-entxufea

en: Type D
eu: D mota

en: Type E
eu: E mota

en: Type G
eu: G mota

en: Type H
eu: H mota

en: Type I
eu: I mota

en: Type J
eu: J mota

en: Type K
eu: K mota

en: Type L
eu: L mota

en: Type M
eu: M mota

en: Type N
eu: N mota

en: PkPass or JSON-LD file to import.
eu: PkPass edo JSON-LD fitxategia inportatzeko

en: Import Reservation
eu: Inportatu erreserba

en: PkPass files (*.pkpass)
eu: PkPass fitxategia (*.pkpass)

en: PDF files (*.pdf)
eu: PDF fitxategia (*.pdf)

en: KDE Itinerary files (*.itinerary)
eu: KDE Itinerary fitxategiak (*.itinerary)

en: Export Itinerary Data
eu: Esportatu ibilbide datuak

en: Import...
eu: Inportatu...

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Check for Updates
eu: Egiaztatu eguneratzeak

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: Export...
eu: Esportatu...

en: Help
eu: Laguntza

en: Disruption on %1
eu: Etenaldia %1(e)n

en: Changes on %1
eu: Aldaketa %1(e)n

en: Delays on %1
eu: Atzerapena %1(e)n

en: Delayed departure on %1
eu: Irteera atzeratua %1(e)n

en: Earlier departure on %1
eu: Irteera aurreratua %1(e)n

en: Delayed arrival on %1
eu: Helduera atzeratua %1(e)n

en: Platform change on %1
eu: Nasa aldaketa %1(e)n

en: New departure time is: %1 (+%2)
eu: Irteera ordu berria: %1 (+%2)

en: New departure time is: %1 (%2)
eu: Irteera ordu berria: %1 (%2)

en: New arrival time is: %1 (+%2)
eu: Helduera ordu berria: %1 (+%2)

en: New departure platform is: %1
eu: Irteera nasa berria: %1

en: New arrival platform is: %1
eu: Helduera nasa berria: %1

en: Boarding Pass
eu: Ibilgailuratze baimena

en: Event Ticket
eu: Gertaera txartela

en: Street:
eu: Kalea:

en: City:
eu: Herria:

en: Region:
eu: Eskualdea:

en: Public Transport Information Sources
eu: Garraio publiko informazio iturriak

en: Global
eu: Orokorra

en: Edit Restaurant
eu: Editatu jatetxea

en: Restaurant Reservation
eu: Jatetxe erreserba

en: Start time:
eu: Hasierako ordua:

en: End time:
eu: Amaierako ordua:

en: Party size:
eu: Jaialdi tamaina:

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Home Country
eu: Etxeko herrialdea

en: Online Services
eu: Lineako zerbitzuak

en: Query Traffic Data
eu: Trafiko datuen kontsulta

en: When enabled, this will query transport provider online services for changes such as delays or gate and platform changes.
eu: Gaitua dagoenean, garraio hornitzailearen lineako zerbitzuei galdetuko dio aldaketengatik, atzerapen edo ate eta nasa aldaketengatik.

en: Use insecure services
eu: Erabili zerbitzu ez seguruak.

en: Enabling this will also use online services that do not offer transport encryption. This is not recommended, but might be unavoidable when relying on live data from certain providers.
eu: Hau gaitzean datu enkriptatzea ez darabilten hornitzaileak ere erabiliko dira. Hau ez da gomendagarria baina ezinbestekoa izan daiteke konfiantzako hainbat hornitzaileren zuzeneko datuekin.

en: Public Transport Information Sources...
eu: Garraio publiko informazio iturriak...

en: Weather Forecast
eu: Eguraldi-iragarpena

en: Showing weather forecasts will query online services.
eu: Eguraldi-iragarpena erakusteko lineako zerbitzuak kontsultatuko dira

en: Using data from <a href="https://www.met.no/">The Norwegian Meteorological Institute</a> under <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International</a> license.
eu:  <a href="https://www.met.no/">Norbegiako meteorologia institutuko datuakdarabilgu </a>  <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International</a> lizentziapekoak.

en: Transfer Assistant
eu: Lekualdatze laguntzailea

en: Automatically add transfers
eu: Automatikoki gehitu lekualdatzeak

en: Automatically fill transfers
eu: Automatikoki bete lekualdatzeak

en: When enabled, this will query transport provider online services automatically for transfer information.
eu: Gaitua dagoenean, honek garraio hornitzailearen lineako zerbitzuari automatikoki galdetuko dio lekualdatze informazioa.

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Configure Notifications...
eu: Konfiguratu jakinarazpenak...

en: Show notifications on lock screen
eu: Erakutsi jakinarazpenak pantaila blokeatuaz

en: Trips
eu: Bidaiak

en: Distance
eu: Distantzia

en: Hotel nights
eu: Hotel gauak

en: Visited countries
eu: Bisitatutako herrialdeak

en: Flights
eu: Hegaldiak

en: Train rides
eu: Tren bidaiak

en: Bus rides
eu: Bus bidaiak

en: Car rides
eu: Auto bidaiak

en: Total
eu: Guztira

en: Trains
eu: Trenak

en: Car
eu: Autoa

en: Class:
eu: Klasea:

en: Attendee %1
eu: Bertaratuak %1

en: Traveler %1
eu: Bidaiariak %1

en: My Itinerary
eu: Nire ibilbidea

en: Nothing on the itinerary for today.
eu: Ezer ez dago ibilbidean gaurko

en: Today
eu: Gaur

en: Tourist Attraction
eu: Erakarpen turistikoa

en: Arrival Time:
eu: Heltzeko ordua:

en: Departure Time:
eu: Irteera ordua:

en: Departure from %1 on platform %2
eu: Irteera %1(e)tik %2 nasan

en: Arrival at %1 on platform %2
eu: Helduera %1(e)tan %2 nasan

en: Edit Train Reservation
eu: Editatu tren erreserba

en: Platform:
eu: Nasa:

en: Coach:
eu: Bagoi:

en: Train Ticket
eu: Tren txartela

en: Arrival time:
eu: Heltzeko ordua:

en: Select...
eu: Hautatu...

en: Select transfer...
eu: hautatu lekualdatzea...

en: Select Transfer
eu: hautatu lekualdatzea

en: Depart Now
eu: Irten orain

en: Discard
eu: Baztertu

en: Preceding arrival %1 at %2
eu: Aurreko heltzea %1 %2(e)tan

en: Following departure %1 from %2
eu: Hurrengo irteera %1 %2(e)tatik

en: Trip: %1
eu: Bidaia: %1

en: Date: %2 (one day) | Date: %2 (%1 days)
eu[0]: Data: %2 (egun bat)
eu[1]: Data: %2 (%1 egun)

en: %1: some incompatible power sockets (%2)
eu: %1: Hainbat indar-hargune ez bateragarri (%2)

en: %1: some incompatible power plugs (%2)
eu: %1: Hainbat entxufe ez bateragarri (%2)

en: %1: no compatible power plugs (%2)
eu: %1: Entxufe ez bateragarriak (%2)

en: Vehicle Layout
eu: Ibilgailu antolamendua

en: Platform: %1
eu: Nasa: %1

en: Coach: %1 Seat: %2
eu: Bagoia: %1 jarlekua: %2

en: First class
eu: Lehen klasea

en: Second class
eu: Bigarren klasea

en: First/second class
eu: Lehen/bigarren klasea

en: Unknown class
eu: Klase ezezaguna

en: No vehicle layout information available.
eu: Ibilgailuaren antolamendu informazioa ez dago eskuragarri.

en: Temperature: %1°C
eu: Tenperatura: %1°C

en: Temperature: %1°C / %2°C
eu: Tenperatura: %1°C / %2°C

en: Precipitation: %1 mm
eu: Prezipitazioa: %1 mm

en: Welcome!
eu: Ongietorri!

en: How to import data?
eu: Nola inportatu datuak?

en: Check the settings!
eu: Egiaztatu ezarpenak!

en: KDE Itinerary has all features disabled by default that require online access, such as retrieving live traffic data or weather forecasts. You therefore might want to review these settings. While you are at it, you might want to configure your home location to enable the transfer assistant to automatically suggests ways to your next departure station or airport.
eu: KDE Itinerary lineako sarbidea behar duten eginbide guztiak desgaituak ditu, trafikoaren datuak edo eguraldi datuak bezalakoak.  Horregatik, litekeena da zuk ezarpen hauek berrikusi nahi izatea. Horretan zabiltzala, beharbada zure etxe kokapena konfiguratu nahiko duzu, lekualdatze laguntzaileak automatikoki proposatu dezan ibilbideak zure irteera geltoki edo aireportura.

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: For more information about KDE Itinerary check out the <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">wiki page</a>.
eu: KDE Itinerary buruz informazio gehiago izateko begiratu <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">wiki orria</a>.

en: Got it!
eu: Ulertuta!
