itinerary - en to gl translation catalogue (702 entries)

en: About
gl: Sobre

en: License: <a href="%2">%1</a>
gl: Licenza: <a href="%2">%1</a>

en: KDE Itinerary uses public transport data from the following sources.
gl: KDE Itinerary usa datos de transporte público das seguintes fontes.

en: Developer information
gl: Información de desenvolvemento

en: Application version: %1
gl: Versión da aplicación: %1

en: Extractor capabilities:
gl: Capacidades do extractor:

en: Extractor capabilities copied to clipboard
gl: As capacidades do extractor copiáronse no portapapeis

en: Show Boarding Pass
gl: Amosar a tarxeta de embarque

en: Show Ticket
gl: Amosar o billete

en: Add transfer before
gl: Engadir un transbordo antes de

en: Add transfer after
gl: Engadir un transbordo despois de

en: Edit
gl: Editar

en: Add to calendar…
gl: Engadir ao calendario…

en: Export…
gl: Exportar…

en: Delete Event
gl: Eliminar o evento

en: Do you really want to delete this event?
gl: Seguro que quere eliminar este evento?

en: Export Reservation
gl: Exportar a reserva

en: Actions
gl: Accións

[ctx: cancel as in revoking a booking]
en: Cancel Reservation
gl: Cancelar a reserva

en: Check-in
gl: Rexistrar

en: Download
gl: Descargar

[ctx: participate in an event]
en: Join
gl: Unirse

en: Reserve
gl: Reservar

en: Change Reservation
gl: Cambiar a reserva

en: View Reservation
gl: Ver a reserva

en: Alternative Connections
gl: Conexións alternativas

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Long distance trains
gl: Trens de longa distancia

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Local trains
gl: Trens locais

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Rapid transit
gl: Tránsito rápido

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Ferry
gl: Transbordador

en: Replace Journey
gl: Substituír o traxecto

en: Do you really want to replace your existing reservation with the newly selected journey?
gl: Seguro que quere substituír a súa reserva actual polo novo traxecto seleccionado?

en: Replace
gl: Substituír

en: One reservation imported. | %1 reservations imported.
gl[0]: Importouse unha reserva.
gl[1]: Importáronse %1 reservas.

en: One pass imported. | %1 passes imported.
gl[0]: Importouse un pase.
gl[1]: Importáronse %1 pases.

en: One health certificate imported. | %1 health certificates imported.
gl[0]: Importouse un certificado sanitario.
gl[1]: Importáronse %1 certificados sanitarios.

en: Export completed.
gl: Completouse a exportación.

en: Trip sent.
gl: Enviouse a viaxe.

en: Reservation sent.
gl: Enviouse a reserva.

en: Import completed.
gl: Completouse a importación.

[ctx: @action:button]
en: Barcode Scan Mode
gl: Modo de escaneo de códigos de barras

en: In barcode scanning mode
gl: No modo de escaneo de códigos de barras

en: Scan Barcode
gl: Escanear un código de barras

en: No camera available.
gl: Non hai cámara dispoñíbel.

en: Light
gl: Luz

[ctx: default transport name for a boat trip]
en: Ferry
gl: Transbordador

en: New Boat Trip
gl: Nova viaxe en barco

en: Edit Boat Trip
gl: Editar a viaxe en barco

en: Trip
gl: Viaxe

[ctx: Boat departure]
en: Departure
gl: Saída

[ctx: Boat departure]
en: Departure Time
gl: Hora de saída

en: Departure time has to be set.
gl: Hai que definir a hora de saída.

[ctx: boat terminal]
en: Terminal Name
gl: Nome da estación

en: Departure terminal must not be empty.
gl: A estación de saída non pode quedar baleira.

[ctx: Boat arrival]
en: Arrival
gl: Chegada

[ctx: Boat arrival]
en: Arrival Time
gl: Hora de chegada

en: Arrival time has to be after the departure time.
gl: A hora de chegada debe ser posterior á hora de saída.

en: Arrival terminal must not be empty.
gl: A estación de chegada non pode quedar baleira.

en: Boat Ticket
gl: Billete de barco

en: %1 to %2
gl: De %1 a %2

en: Departure time
gl: Hora de saída

[ctx: Boat terminal]
en: Terminal
gl: Estación

en: Arrival time
gl: Hora de chegada

en: Alternatives
gl: Alternativas

en: Journey Details
gl: Detalles do traxecto

en: Booking
gl: Reserva

en: Reference
gl: Referencia

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis.

en: Booking reference copied to clipboard
gl: A referencia da reserva copiouse no portapapeis

en: Under name
gl: A nome de

en: Ticket number:
gl: Número do billete:

en: Ticket number copied to clipboard
gl: O número do billete copiouse no portapapeis

en: Ticket valid from
gl: Billete válido desde

en: Ticket valid until
gl: Billete válido ata

[ctx: @title:group]
en: Booking
gl: Reserva

[ctx: bus station platform]
en: Platform changed to %1
gl: A plataforma cambiou a %1

[ctx: bus station platform]
en: Platform %1
gl: Plataforma %1

[ctx: bus seat]
en: Seat: <b>%1</b>
gl: Asento: <b>%1</b>

[ctx: from location 1 to location 2]
en: %1 to %2
gl: De %1 a %2

[ctx: bus departure]
en: Change Departure Stop
gl: Cambiar a parada de saída

[ctx: bus departure]
en: Change departure stop
gl: Cambiar a parada de saída

[ctx: bus arrival]
en: Change Arrival Stop
gl: Cambiar a parada de chegada

[ctx: bus arrival]
en: Change arrival stop
gl: Cambiar a parada de chegada

[ctx: bus departure]
en: Departure
gl: Saída

[ctx: bus stop platform]
en: Platform
gl: Plataforma

[ctx: bus arrival]
en: Arrival
gl: Chegada

[ctx: bus stop]
en: Stop
gl: Parada

[ctx: Bus seat]
en: Seat
gl: Asento

en: Bus Ticket
gl: Billete de bus

[ctx: Bus departure]
en: Departure
gl: Saída

en: Departure date
gl: Data de saída

[ctx: bus station]
en: Station
gl: Estación

[ctx: bus station platform]
en: Platform
gl: Plataforma

[ctx: Bus arrival]
en: Arrival
gl: Chegada

[ctx: @title]
en: Select Calendar
gl: Seleccionar un calendario

en: Rental Car Drop-off
gl: Devolución do coche de arrendamento

en: Rental Car Pick-up
gl: Recollida do coche de arrendamento

en: Rental Car
gl: Coche de arrendamento

en: Pick-up
gl: Recollida

en: Time
gl: Hora

en: Location
gl: Localización

en: Drop-off
gl: Devolución

en: Vehicle
gl: Vehículo

en: Type
gl: Tipo

en: Model
gl: Modelo

en: Brand
gl: Marca

[ctx: @title:group]
en: Contact
gl: Contacto

en: Telephone
gl: Teléfono

en: Email
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Website
gl: Sitio web

en: Currency: %1
gl: Divisa: %1

en: Departures
gl: Saídas

[ctx: @action:button]
en: Load earlier departures
gl: Cargar saídas previas

[ctx: @action:button]
en: Load later connections
gl: Cargar conexións posteriores

en: Data providers:
gl: Fornecedores de datos:

en: Add Document
gl: Engadir un documento

en: All Files (*.*)
gl: Todos os ficheiros (*.*)

en: Delete Document
gl: Eliminar o documento

en: Do you really want to delete this document?
gl: Seguro que quere eliminar este documento?

en: Delete
gl: Eliminar

en: Documents
gl: Documentos

en: No documents attached to this reservation.
gl: Non hai documentos anexados a esta reserva.

en: Add Document…
gl: Engadir un documento…

[ctx: @action:button]
en: Save
gl: Gardar

en: End: %1
gl: Fin: %1

en: Start time: %1
gl: Data de comezo: %1

en: End time: %1
gl: Data de remate: %1

[ctx: event venue seat section]
en: Section: <b>%1</b>
gl: Sección: <b>%1</b>

[ctx: event venue seat row]
en: Row: <b>%1</b>
gl: Fila: <b>%1</b>

[ctx: event venue seat number]
en: Number: <b>%1</b>
gl: Número: <b>%1</b>

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: New Event
gl: Novo evento

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: Edit Event
gl: Editar o evento

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: Event
gl: Evento

[ctx: event name]
en: Name
gl: Nome

en: Name must not be empty.
gl: O nome non pode estar baleiro.

[ctx: time of entrance]
en: Entrance
gl: Entrada

en: Entrance time has to be before the start time.
gl: A hora de entrada debe ser anterior á hora de inicio.

en: Start Time
gl: Hora de inicio

en: Start time has to be set.
gl: A hora de inicio debe definirse.

en: End Time
gl: Hora de fin

en: End time has to be after the start time.
gl: A hora de fin debe ser posterior á hora de inicio.

en: Venue
gl: Local

[ctx: venue name]
en: Name
gl: Nome

en: Seat
gl: Asento

[ctx: event venue seat type]
en: Type: <b>%1</b>
gl: Tipo: <b>%1</b>

en: As Itinerary file…
gl: Como ficheiro de itinerario…

en: As GPX file…
gl: Como ficheiro GPX…

en: Send to %1
gl: Enviar a %1

en: Itinerary file (*.itinerary)
gl: Ficheiro de itinerario (*.itinerary)

en: GPX Files (*.gpx)
gl: Ficheiros GPX (*.gpx)

en: Home
gl: Inicio

en: Work
gl: Traballo

en: Favorite Locations
gl: Localizacións favoritas

en: Export Favorite Locations
gl: Exportar as localizacións favoritas

en: Import Favorite Locations
gl: Importas localizacións favoritas

en: Add Favorite Location
gl: Engadir unha localización favorita

en: Rename Favorite Location
gl: Renomear a localización favorita

en: Remove Favorite Location
gl: Retirar a localización favorita

en: Export to GPX
gl: Exportar a GPX

en: Import from GPX
gl: Importar de GPX

[ctx: @title]
en: Rename favorite location
gl: Renomear a localización favorita

en: Rename
gl: Renomear

en: Pick Location
gl: Escoller a localización

[ctx: @info]
en: Boarding time: %1
gl: Hora de embarque: %1

[ctx: flight departure gate]
en: Gate: <b>%1</b>
gl: Porta: <b>%1</b>

[ctx: flight seats]
en: Seat: <b>%1</b>
gl: Asento: <b>%1</b>

en: New Flight
gl: Novo voo

en: Edit Flight
gl: Editar o voo

[ctx: flight departure]
en: Departure - %1
gl: Saída — %1

en: Airport
gl: Aeroporto

en: Departure airport has to be specified.
gl: Debe indicar o aeroporto de saída.

[ctx: flight departure time]
en: Time
gl: Hora

[ctx: flight departure]
en: Departure time has to be set.
gl: Hai que definir a hora de saída.

[ctx: flight departure gate]
en: Gate
gl: Porta

en: Boarding time
gl: Hora de embarque

[ctx: flight departure]
en: Boarding time has to be before the departure time.
gl: A hora de embarque debe ser anterior á hora de saída.

[ctx: flight departure boarding group]
en: Boarding group
gl: Grupo de embarque

[ctx: flight arrival]
en: Arrival - %1
gl: Chegada — %1

en: Arrival airport has to be specified.
gl: Debe indicar o aeroporto de chegada.

[ctx: flight arrival time]
en: Time
gl: Hora

[ctx: flight arrival]
en: Arrival time has to be after the departure time.
gl: A hora de chegada debe ser posterior á hora de saída.

en: Flight
gl: Voo

en: Flight number
gl: Número do voo

en: Invalid flight number.
gl: O número do voo é incorrecto.

[ctx: Flight seat]
en: Seat
gl: Asento

en: Sequence Number:
gl: Número de secuencia:

en: Boarding
gl: Embarque

en: Boarding group
gl: Grupo de embarque

en: Airline
gl: Liña aérea

[ctx: Flight departure]
en: Departure
gl: Saída

[ctx: flight departure]
en: Departure time
gl: Hora de saída

[ctx: flight departure]
en: Departure date
gl: Data de saída

en: Gate
gl: Porta

[ctx: Flight arrival]
en: Arrival
gl: Chegada

[ctx: flight arrival]
en: Arrival time
gl: Hora de chegada

en: Share Place
gl: Compartir o lugar

en: Do you really want to share %1 to the Matrix channel %2?
gl: Seguro que quere compartir %1 coa canle de Matrix %2?

[ctx: @action:button]
en: View Indoor Map
gl: Ver o mapa interior

[ctx: @action:button]
en: View on Map
gl: Ver no mapa

[ctx: @action:button Start route guidance to location]
en: Navigate
gl: Navegar

[ctx: @action:button]
en: Public Transport Departures
gl: Saídas de transporte público

[ctx: @action:button]
en: Share via Matrix
gl: Compartir con Matrix

en: Street
gl: Rúa

en: Invalid postal code format for this country.
gl: O formato de código postal non é válido para este país.

en: City
gl: Cidade

en: Region
gl: Rexión

en: Country
gl: País

en: Pick…
gl: Escoller…

[ctx: previous platform]
en: (was: %1)
gl: (era: %1)

[ctx: @label]
en: Price
gl: Prezo

en: Price
gl: Prezo

en: Not a valid number.
gl: Non é un número válido.

en: Delete Pass
gl: Eliminar o pase

en: Do you really want to delete this pass?
gl: Seguro que quere eliminar o pase?

en: Check for Updates
gl: Comprobar se hai novas actualizacións

en: Flight %1 from %2 to %3
gl: Voo %1 de %2 a %3

en: Train %1 from %2 to %3
gl: Tren %1 de %2 a %3

en: Bus %1 from %2 to %3
gl: Bus %1 de %2 a %3

en: Ferry from %1 to %2
gl: Transbordador de %1 a %2

en: Certificate expired
gl: O certificado caducou

en: Certificate invalid
gl: O certificado non é válido

en: Unknown issuer certificate
gl: Non se recoñece o expedidor do certificado

en: Recently vaccinated
gl: Vacinouse recentemente

en: Partially vaccinated
gl: Vacinouse parcialmente

en: Vaccinated
gl: Vacinouse

en: Fully vaccinated
gl: Vacinouse completamente

en: Negative test
gl: Proba negativa

en: Positive test
gl: Proba positiva

en: Test expired
gl: A proba caducou

en: Recovery certificate valid
gl: O certificado de recuperación é válido

en: Vaccination
gl: Vacinación

en: Health Certificates
gl: Certificados sanitarios

en: Delete Certificate
gl: Eliminar o certificado

en: Do you really want to delete this certificate?
gl: Seguro que quere eliminar o certificado?

en: <p>You can import the following health certificates by scanning them with a barcode scanner app:<ul><li>European "Digital Green Certificates" for vaccinations, tests or recovery.</li><li>Indian vaccination certificates.</li><li>SMART Health Cards (SHC) as used in parts of Canada and the US.</li></p>
gl: <p>Para importar os seguintes certificados sanitarios escanéeos cunha aplicación de escáner de código de barras:<ul><li>«Certificados verdes dixitais» europeos de vacinacións, probas ou recuperacións.</li><li>Certificados de vacinación indios.</li><li>Tarxetas sanitarias intelixentes (SHC) que se usan en partes de Canada e dos Estados Unidos de América.</li></p>

en: Person
gl: Persoa

en: Name
gl: Nome

en: Date of birth
gl: Data de nacemento

en: Recovery
gl: Recuperación

en: Disease
gl: Enfermidade

en: Valid from
gl: Válido desde

en: Valid until
gl: Válido ata

en: Certificate
gl: Certificado

en: Issuer
gl: Expedidor

en: Identifier
gl: Identificador

en: Issued
gl: Expedición

en: Expires
gl: Caduca

en: Signature
gl: Sinatura

[ctx: Signature state]
en: Valid
gl: Válido

[ctx: Signature state]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: Signature state]
en: Invalid
gl: Non válido

en: Test
gl: Proba

en: Date
gl: Data

en: Result
gl: Resultado

en: Test Center
gl: Centro da probas

en: %2 (%1 day ago) | %2 (%1 days ago)
gl[0]: %2 (hai 1 día)
gl[1]: %2 (hai %1 días)

en: Vaccine
gl: Vacina

en: Manufacturer
gl: Fabricante

en: Check-out %1
gl: Emprestar %1

en: Check-in time: %1
gl: Hora de rexistro: %1

en: Check-out time: %1
gl: Hora de saída: %1

en: New Hotel Reservation
gl: Nova reserva de hotel

en: Edit Hotel Reservation
gl: Editar a reserva de hotel

[ctx: @title:group]
en: Accommodation
gl: Aloxamento

[ctx: hotel name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: hotel checkin]
en: Check-in
gl: Entrada

en: Check-in time has to be set.
gl: A hora de entrada debe definirse.

[ctx: hotel checkout]
en: Check-out
gl: Saída

en: Check-out time has to be set.
gl: A hora de saída debe definirse.

en: Check-out time has to be after the check-in time.
gl: A hora de saída debe ser posterior á hora de entrada.

en: Hotel Reservation
gl: Reserva de hotel

en: Check-in time
gl: Hora de entrada

en: Check-out time
gl: Hora de saída

en: Import
gl: Importar

en: Import Reservation
gl: Importar a reserva

en: PDF files (*.pdf)
gl: Ficheiros PDF (*.pdf)

en: iCal events (*.ics)
gl: Eventos de iCal (*.ics)

en: KDE Itinerary files (*.itinerary)
gl: Ficheiros de KDE Itinerary (*.itinerary)

en: Import failed: File too large.
gl: A importación fallou: o ficheiro é grande de máis.

en: Found nothing to import.
gl: Non se atopou nada que importar.

en: No importable events found in this calendar.
gl: Non se atoparon eventos importábeis no calendario.

en: Backup
gl: Salvagarda

[ctx: @title]
en: Import
gl: Importar

[ctx: @title:group]
en: Items to Import
gl: Elementos para importar

[ctx: @action:button]
en: Import selection
gl: Importar a selección

[ctx: @title]
en: Find Gate
gl: Atopar unha porta

[ctx: flight departure/arrival gate]
en: %1 (arrival + departure)
gl: %1 (chegada e saída)

[ctx: flight departure gate]
en: %1 (departure)
gl: %1 (saída)

[ctx: flight arrival gate]
en: %1 (arrival)
gl: %1 (chegada)

en: Edit with iD
gl: Editar con iD

en: Edit with JOSM
gl: Editar con JOSM

en: Edit with Vespucci
gl: Editar con Vespucci

en: Floor %1
gl: Planta %1

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Find Platform
gl: Atopar unha plataforma

en: Find Gate
gl: Atopar unha porta

en: Find Amenity
gl: Atopar un servizo

en: Show Elevator Status
gl: Amosar o estado do ascensor

en: Show Rental Vehicles
gl: Amosar os vehículos de alugamento

en: Open Map
gl: Abrir o mapa

en: Open wheelmap.org
gl: Abrir wheelmap.org

en: Mode of transportation
gl: Modo de transporte

[ctx: journey query search constraint, description]
en: High speed or intercity trains
gl: Alta velocidade ou trens interurbanos

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Regional or local trains
gl: Trens rexionais ou locais

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Rapid transit, metro, trams
gl: Tránsito rápido, metro, tranvía

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Local or regional bus services
gl: Servizos de bus locais ou rexionais

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Boats or ferries
gl: Barcos ou transbordadores

[ctx: @action:button]
en: Show Map
gl: Amosar o mapa

en: Select
gl: Seleccionar

[ctx: @action:button]
en: Load earlier connections
gl: Cargar conexións anteriores

en: Still fetching results…
gl: Aínda estanse obtendo os resultados…

en: Select Journey
gl: Seleccionar o traxecto

[ctx: departure train station]
en: Select Departure Stop
gl: Seleccionar a parada de saída

[ctx: arrival train station]
en: Select Arrival Stop
gl: Seleccionar a parada de chegada

[ctx: departure train station]
en: From:
gl: De:

[ctx: arrival train station]
en: To:
gl: A:

[ctx: train or bus departure]
en: Departure
gl: Saída

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival
gl: Chegada

[ctx: train or bus departure]
en: Departure time
gl: Hora de saída

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival time
gl: Hora de chegada

en: Search Journey
gl: Buscar no traxecto

en: To %1
gl: A %1

en: Walk (%1)
gl: Camiñar (%1)

en: Walk %1 (%2)
gl: Camiñar %1 (%2)

en: Transfer (%1)
gl: Transbordo (%1)

en: Wait (%1)
gl: Agardar (%1)

en: Drive %1 (%2)
gl: Conducir %1 (%2)

[ctx: @info]
en: Platform %1
gl: Plataforma %1

[ctx: @action:button]
en: Show More…
gl: Amosar máis…

[ctx: Direction of the transport mode]
en: To %1
gl: A %1

en: Distance: %1
gl: Distancia: %1

en: Average Speed: %1
gl: Velocidade media: %1

en: Show location
gl: Amosar a localización

[ctx: number of switches to another transport]
en: One change | %1 changes
gl[0]: Un cambio
gl[1]: %1 cambios

en: Click to extend
gl: Prema para estender

en: Itinerary change
gl: Cambio de itinerario

en: Live Status
gl: Estado en directo

en: Stop Location Sharing
gl: Deixar de compartir a localización

en: Share Location via Matrix
gl: Compartir a localización con Matrix

[ctx: map style]
en: Normal map
gl: Mapa normal

[ctx: map style]
en: Railway infrastructure map
gl: Mapa de infraestruturas de tren

[ctx: map style]
en: Railway signalling map
gl: Mapa de sinais de tren

[ctx: map style]
en: Railway speed map
gl: Mapa de velocidades de tren

[ctx: map style]
en: Railway electrification map
gl: Mapa de electrificación de tren

[ctx: map style]
en: Railway gauge map
gl: Mapa de calibres de tren

en: Share Live Location
gl: Compartir a localización en directo

en: Do you really want to share your current location to the Matrix channel %1?
gl: Seguro que quere compartir a súa localización actual coa canle de Matrix %1?

en: Share
gl: Compartir

en: Automatically follow on the map
gl: Seguir automaticamente no mapa

en: Waiting for data…
gl: Agardando polos datos…

en: Position
gl: Posición

en: Journey
gl: Traxecto

[ctx: day-only date format]
en: dd MMMM
gl: dd 'de' MMMM

en: Daylight Saving Time
gl: Horario de verán

[ctx: opposite to daylight saving time]
en: Standard Time
gl: Horario de inverno

en: Entering %1
gl: Entrando en %1

en: No compatible power sockets: %1
gl: Non hai tomas de corrente compatíbeis: %1

en: Some incompatible power sockets: %1
gl: Hai algunhas tomas de corrente incompatíbeis: %1

en: Some incompatible power plugs: %1
gl: Algúns enchufes incompatíbeis: %1

en: Timezone change: %1 (%2)
gl: Cambio de fuso horario: %1 (%2)

[ctx: currency conversion rate]
en: Currency: %1 = %2
gl: Divisa: %1 = %2

en: People are driving on the right side.
gl: A xente conduce pola dereita.

en: People are driving on the left side.
gl: A xente conduce pola esquerda.

en: Type A
gl: Tipo A

en: Type B
gl: Tipo B

en: Europlug
gl: Enchufe europeo

en: Type D
gl: Tipo D

en: Type E
gl: Tipo E

en: Type G
gl: Tipo G

en: Type H
gl: Tipo H

en: Type I
gl: Tipo I

en: Type J
gl: Tipo J

en: Type K
gl: Tipo K

en: Type L
gl: Tipo L

en: Type M
gl: Tipo M

en: Type N
gl: Tipo N

en: Digital Travel Assistant
gl: Asistente de viaxes dixital

en: Copyright © The KDE Community
gl: © Comunidade KDE

[ctx: @info:shell]
en: Open Itinerary on the given page
gl: Abrir Itinerary na páxina indicada

[ctx: @info:shell]
en: Files or URLs to import.
gl: Ficheiros ou enderezos URL para importar.

en: Settings…
gl: Configuración…

en: Help
gl: Axuda

[ctx: @info:status]
en: No onboard information available.
gl: Non hai información de embarque dispoñíbel.

en: Map download finished.
gl: Rematou a descarga do mapa.

[ctx: @title:window]
en: Matrix Session Verification
gl: Verificación de sesión de Matrix

en: Platform:
gl: Plataforma:

en: Occupancy:
gl: Ocupación:

en: Information:
gl: Información:

en: Show indoor map
gl: Amosar o mapa interior

en: Matrix Session Verification
gl: Verificación de sesión de Matrix

[ctx: Matrix session verification]
en: Waiting for device to accept verification.
gl: Agardando a que o dispositivo acepte a verificación.

[ctx: Matrix session verification]
en: Incoming key verification request from device <b>%1</b>
gl: Recibiuse unha solicitude de verificación de chave do dispositivo <b>%1</b>.

[ctx: Matrix session verification]
en: Waiting for other party to verify.
gl: Agardando pola verificación no outro extremo.

[ctx: Matrix session verification]
en: Successfully verified device <b>%1</b>
gl: Verificouse o dispositivo <b>%1</b>.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled for unknown reason.
gl: A sesión de verificación cancelouse por motivos descoñecidos.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification timed out.
gl: A verificación da sesión superou o tempo límite.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification timed out for remote party.
gl: A verificación da sesión superou o tempo límite para o outro extremo.

[ctx: Matrix session verification]
en: You canceled the session verification.
gl: Vostede cancelou a verificación da sesión.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque se recibiu unha mensaxe inesperada.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión porque recibiu unha mensaxe inesperada.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque recibiu unha mensaxe para unha sesión descoñecida.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión porque recibiu unha mensaxe para unha sesión descoñecida.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque NeoChat non pode xestionar este método de verificación.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión porque non pode xestionar este método de verificación.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque as chaves son incorrectas.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
    
    <b>Please log out and log back in, your session is broken/corrupt.</b>
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión porque as chaves son incorrectas.
    
    <b>Saia e identifíquese de novo, a súa sesión está rota ou corrompida.</b>

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque verifica unha persoa usuaria inesperada.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión porque verifica unha persoa usuaria inesperada.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque se recibiu unha mensaxe non válida.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión porque recibiu unha mensaxe non válida.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session was accepted on a different device
gl: A sesión aceptouse nun dispositivo distinto.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
gl: A verificación da sesión cancelouse por unha chave que non coincidía.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión por unha chave que non coincidía.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because the keys do not match.
gl: A verificación da sesión cancelouse porque as chaves non coinciden.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
gl: O outro extremo cancelou a verificación da sesión porque as chaves non coinciden.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled due to an unknown error.
gl: A verificación da sesión cancelouse por un erro descoñecido.

[ctx: Matrix session verification]
en: Compare a set of emoji on both devices.
gl: Comparar un conxunto de emocións nos dous dispositivos.

[ctx: Matrix session verification]
en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
gl: Confirme que as seguintes emoción se amosan nos dous dispositivos, na mesma orde.

[ctx: Matrix session verification]
en: They match
gl: Coinciden

[ctx: Matrix session verification]
en: They don't match
gl: Non coinciden

en: Accept
gl: Aceptar

en: Decline
gl: Rexeitar

en: Share location…
gl: Compartir a localización…

[ctx: matrix room type]
en: Invited
gl: Invitouse

[ctx: matrix room type]
en: Favorite Rooms
gl: Salas favoritas

[ctx: matrix room type]
en: Direct Messages
gl: Mensaxes directas

[ctx: matrix room type]
en: Rooms
gl: Salas

[ctx: matrix room type]
en: Low Priority
gl: Baixa prioridade

[ctx: matrix room type]
en: Spaces
gl: Espazos

[ctx: @title]
en: My Data
gl: Datos propios

[ctx: @title]
en: Passes and Programs
gl: Pases e programas

en: No valid bonus or discount program cards or flat rate passes found.
gl: Non se atoparon tarxetas de programas de bonificación ou desconto ou pases de custo fixo con validez.

[ctx: @action:button]
en: Manage your Passes
gl: Xestionar pases

[ctx: @title]
en: Health Certificates
gl: Certificados sanitarios

en: No valid health certificate found.
gl: Non se atopou ningún un certificado de saúde válido.

[ctx: @action:button]
en: Manage your health certificates
gl: Xestionar os certificados sanitarios

[ctx: @title:group]
en: Saved Locations
gl: Localizacións gardadas

en: Home Country
gl: País natal

en: Statistics
gl: Estatísticas

[ctx: @action:button]
en: See all Statistics
gl: Ver todas as estatísticas

[ctx: @title:group]
en: Data Portability
gl: Portabilidade dos datos

[ctx: @action:button]
en: Import
gl: Importar

[ctx: @action:button]
en: Export
gl: Exportar

en: Export Itinerary Data
gl: Exportar os datos do itinerario

[ctx: @title:tab This isn't the app name, but the English noun]
en: Itinerary
gl: Itinerario

[ctx: @title:tab]
en: Plan Trip
gl: Planificar unha viaxe

[ctx: @title:tab]
en: My Data
gl: Datos propios

[ctx: @title:tab]
en: Current Ticket
gl: Billete actual

en: Disruption on %1
gl: Interrupción en %1

en: Changes on %1
gl: Cambios en %1

en: Delays on %1
gl: Atrasos en %1

en: Delayed departure on %1
gl: Saída atrasada en %1

en: Earlier departure on %1
gl: Saída adiantada en %1

en: Delayed arrival on %1
gl: Chegada atrasada en %1

en: Platform change on %1
gl: Cambio de plataforma en %1

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Trip has been canceled.
gl: Cancelouse a viaxe.

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Arrival has been canceled.
gl: Cancelouse a chegada.

en: New departure time is: %1 (+%2)
gl: A nova hora de saída é: %1 (+%2)

en: New departure time is: %1 (%2)
gl: A nova hora de saída é: %1 (+%2)

en: New arrival time is: %1 (+%2)
gl: A nova hora de chegada é: %1 (+%2)

en: New departure platform is: %1
gl: A nova plataforma de saída é: %1

en: New arrival platform is: %1
gl: A nova plataforma de chegada é: %1

en: Family name
gl: Apelidos

en: Name is case-sensitive.
gl: O nome distingue maiúsculas.

en: Order number or booking reference
gl: Número de compra ou referencia da reserva

en: Booking reference
gl: Referencia da reserva

en: Import Online Ticket
gl: Importar un billete de Internet

en: No ticket found
gl: Non se atopou ningún billete

en: Online Ticket
gl: Billete por Internet

en: Search…
gl: Buscar…

[ctx: name - number]
en: %1 - %2
gl: %1 — %2

[ctx: name - valid time range]
en: %1 - %2
gl: %1 — %2

en: Passes and Programs
gl: Pases e programas

[ctx: @title]
en: Add Program Membership
gl: Engadir a afiliación a un programa

[ctx: @action:button]
en: Add Manually
gl: Engadir manualmente

[ctx: not yet expired tickets]
en: Valid
gl: Válido

[ctx: not yet valid tickets]
en: Future
gl: Futuro

[ctx: no longer valid tickets]
en: Expired
gl: Caducou

en: Boarding Pass
gl: Tarxeta de embarque

en: Event Ticket
gl: Billete do evento

en: Pass
gl: Pase

[ctx: bonus, discount or frequent traveler program]
en: Program
gl: Programa

en: Number
gl: Número

en: Program membership number copied to clipboard
gl: O número de afiliación ao programa copiouse no portapapeis

en: Show program pass
gl: Amosar o pase do programa

en: Edit Program Membership
gl: Editar a afiliación ao programa

en: Save
gl: Gardar

en: Program
gl: Programa

en: Program name must not be empty.
gl: O nome do programa non pode estar baleiro.

en: Membership
gl: Afiliación

en: Member
gl: Persoa

en: Valid until time has to be after the valid from time.
gl: A hora de fin da validez debe ser posterior á hora de inicio da validez.

en: Barcode
gl: Código de barras

en: Program Membership
gl: Afiliación ao programa

en: Show Pass
gl: Amosar o pase

en: Documents and Tickets
gl: Documentos e billetes

en: Flight from %1 to %2
gl: Voo de %1 a %2

en: Train from %1 to %2
gl: Tren de %1 a %2

en: Bus from %1 to %2
gl: Bus de %1 a %2

[ctx: @title]
en: New Restaurant
gl: Novo restaurante

[ctx: @title]
en: Edit Restaurant
gl: Editar o restaurante

en: Restaurant
gl: Restaurante

[ctx: restaurant name]
en: Name
gl: Nome

[ctx: @title:group]
en: Reservation
gl: Reserva

en: Restaurant Reservation
gl: Reserva de restaurante

[ctx: @title:group]
en: Details
gl: Detalles

en: Start time
gl: Hora de inicio

en: End time
gl: Hora de fin

en: Party size
gl: Tamaño do grupo

en: Settings
gl: Configuración

en: Localization
gl: Localización

en: Use metric units
gl: Usar as unidades métricas.

en: Use metric units for distance and temperature values regardless of the platform region settings.
gl: Usar as unidades métricas para valores de distancia e temperatura independentemente da configuración rexional da plataforma.

en: Online Services
gl: Servizos en Internet

en: Query Traffic Data
gl: Consultar os datos de tráfico

en: When enabled, this will query transport provider online services for changes such as delays or gate and platform changes.
gl: Se escolle esta opción consultará servizos de Internet de fornecedores de transporte sobre cambios como atrasos ou cambios de porta ou de plataforma.

en: Use insecure services
gl: Usar servizos inseguros

en: Enabling this will also use online services that do not offer transport encryption. This is not recommended, but might be unavoidable when relying on live data from certain providers.
gl: Activar isto fará que tamén se usen servizos de Internet que non fornecen cifraxe das comunicacións. Isto non se recomenda, pero podería ser inevitábel ao depender de datos en tempo real de certos fornecedores.

en: Public Transport Information Sources…
gl: Fontes de información de transporte público…

en: Weather Forecast
gl: Prognóstico meteorolóxico

en: Showing weather forecasts will query online services.
gl: Amosar o prognóstico meteorolóxico consultará servizos de Internet.

en: Using data from <a href="https://www.met.no/">The Norwegian Meteorological Institute</a> under <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International</a> license.
gl: Usando datos do <a href="https://www.met.no/">Instituto Meteorolóxico Noruegués</a> baixo a licenza <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 Atribución Internacional</a>.

en: Preload Map Data
gl: Precargar os datos do mapa

en: Enabling this will download maps for all stations and airports for upcoming trips when connected to Wifi network.
gl: Active isto para descargar os mapas de todas as estacións e aeroportos das seguintes viaxes cando teña conexión a unha rede sen fíos.

en: Currency Conversion
gl: Conversión de divisas

en: Enabling this will perform online queries for exchange rates to currencies at travel destinations.
gl: Active isto para realizar consultas por Internet das taxas de cambio de divisas nos destinos da viaxe.

en: Wikimedia Online Content
gl: Contido por Internet de Wikimedia

en: Use additional online content from Wikimedia and Wikidata.
gl: Usar contido adicional por Internet de Wikimedia e Wikidata.

en: Transfer Assistant
gl: Asistente de transbordos

en: Automatically add transfers
gl: Engadir os transbordos automaticamente

en: Automatically fill transfers
gl: Completar os transbordos automaticamente

en: When enabled, this will query transport provider online services automatically for transfer information.
gl: Se escolle esta opción, consultarase automaticamente a información de transbordos nos servizos de Internet de fornecedores de transbordos.

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Configure Notifications…
gl: Configurar as notificacións…

en: Show notifications on lock screen
gl: Amosar as notificacións na pantalla de bloqueo

en: Request permissions…
gl: Solicitar os permisos…

en: Additional permissions are required to show notifications.
gl: Requírense permisos adicionais para amosar as notificacións.

en: Notification permissions are available
gl: Os permisos de notificación están dispoñíbeis

en: No further action required.
gl: Non fai falla ningunha outra acción.

en: Onboard Status
gl: Estado de embarque

en: Additional permissions are required to access the Wi-Fi status.
gl: Precísanse permisos adicionais para acceder ao estado da rede sen fíos.

en: Wi-Fi access for onboard information is available.
gl: Hai dispoñíbel acceso de rede sen fíos para información de embarque.

en: Wi-Fi is not enabled
gl: A rede sen fíos está desactivada

en: Location service is not enabled
gl: O servizo de localización non está activado

en: Wi-Fi access is not available on this system
gl: O sistema non dispón de acceso a unha rede sen fíos

en: Enable Wi-Fi on your system to access onboard information.
gl: Active unha rede sen fíos no sistema para acceder a información de embarque.

en: Enable the location service on your device to access onboard information.
gl: Active o servizo de localización no dispositivo para acceder a información de embarque.

en: Matrix Integration
gl: Integración con Matrix

en: Logged in as %1
gl: Accedeu como %1

en: Synchronize rooms
gl: Sincronizar as salas

en: Matrix ID
gl: Identificador de Matrix

en: Password
gl: Contrasinal

[ctx: Matrix session verification]
en: Session verified
gl: Verificouse a sesión

[ctx: Matrix session verification]
en: Session not verified.
gl: A sesión non está verificada.

[ctx: Matrix session verification]
en: Initiate session verification in your Matrix chat client.
gl: Inicie a verificación da sesión no seu cliente de charla de Matrix.

en: Log out
gl: Saír

en: Log in
gl: Acceder

en: Login
gl: Acceder

en: Logout
gl: Saír

en: Contributing
gl: Contribuír

en: I contribute to OpenStreetMap
gl: Contribúo a OpenStreetMap

en: Enables OSM editing options.
gl: Activa as opcións de edición de OSM.

en: Trips
gl: Viaxes

en: Distance
gl: Distancia

en: Hotel nights
gl: Noites de hotel

en: Visited countries
gl: Países visitados

en: Flights
gl: Voos

en: Train rides
gl: Viaxes en tren

en: Bus rides
gl: Viaxes en bus

en: Car rides
gl: Viaxes en coche

en: Boat trips
gl: Viaxes en barco

en: Year
gl: Ano

[ctx: @info:placeholder no visited country]
en: None
gl: Ningún

en: Train
gl: Tren

en: Boat
gl: Barco

en: Car
gl: Coche

[ctx: train/bus arrival]
en: Arrival Information
gl: Información de chegada

[ctx: train/bus departure]
en: Departure Information
gl: Información de saída

[ctx: departure stop]
en: From %1
gl: De %1

en: Information
gl: Información

en: Trip Map
gl: Mapa de viaxe

en: Stop Map
gl: Mapa de paradas

en: Edit Ticket
gl: Editar o billete

en: Ticket
gl: Billete

en: Ticket name
gl: Nome do billete

en: Ticket name must not be empty.
gl: O nome do billete non pode estar baleiro.

en: Delete Ticket
gl: Eliminar o billete

en: Do you really want to delete this ticket?
gl: Seguro que quere eliminar o billete?

en: Class
gl: Clase

[ctx: @title:group]
en: Ticket Barcode
gl: Código de barras do billete

en: Select ticket
gl: Seleccionar o billete

en: Scan barcode…
gl: Escanear un código de barras…

en: Paste
gl: Pegar

en: 1 intermediate stop (%2) | %1 intermediate stops (%2)
gl[0]: 1 parada intermedia (%2)
gl[1]: %1 paradas intermedias (%2)

en: 0 intermediate stop (%1)
gl: 0 paradas intermedias (%1)

en: Today
gl: Hoxe

en: Tourist Attraction
gl: Atracción turística

en: Departure
gl: Saída

en: Departure Time
gl: Hora de saída

en: Arrival
gl: Chegada

en: Arrival Time
gl: Hora de chegada

[ctx: train station platform]
en: Platform changed to %1
gl: A plataforma cambiou a %1

[ctx: train station platform]
en: Platform %1
gl: Plataforma %1

[ctx: train coach]
en: Coach: <b>%1</b>
gl: Coche: <b>%1</b>

[ctx: train seat]
en: Seat: <b>%1</b>
gl: Asento: <b>%1</b>

[ctx: train class]
en: Class: <b>%1</b>
gl: Clase: <b>%1</b>

[ctx: train departure]
en: Change Departure Station
gl: Cambiar a estación de saída

[ctx: train departure]
en: Change departure station
gl: Cambiar a estación de saída

[ctx: train arrival]
en: Change Arrival Station
gl: Cambiar a estación de chegada

[ctx: train arrival]
en: Change arrival station
gl: Cambiar a estación de chegada

[ctx: train departure]
en: Departure
gl: Saída

[ctx: train station]
en: Station
gl: Estación

[ctx: train platform]
en: Platform
gl: Plataforma

[ctx: train arrival]
en: Arrival
gl: Chegada

[ctx: Train seat]
en: Seat
gl: Asento

[ctx: carriage on a train]
en: Coach
gl: Coche

[ctx: seating class on a train]
en: Class
gl: Clase

en: Train Ticket
gl: Billete de tren

[ctx: Train departure]
en: Departure
gl: Saída

en: Departure Vehicle Layout
gl: Disposición do vehículo de saída

[ctx: Train arrival]
en: Arrival
gl: Chegada

en: Arrival Vehicle Layout
gl: Disposición do vehículo de chegada

en: Select transfer
gl: Seleccionar o transbordo

en: Delete transfer
gl: Eliminar o transbordo

en: Select Transfer
gl: Seleccionar o transbordo

en: Depart Now
gl: Saír agora

en: Discard
gl: Descartar

en: Earlier
gl: Antes

en: Later
gl: Máis tarde

en: Bike
gl: Pedalear

en: Bike & Ride
gl: Pedalear e montar

en: Shared Bikes
gl: Bicicletas compartidas

en: Park & Ride
gl: Aparcar e pedalear

en: %1 ends at %2
gl: %1 remata ás %2

en: Preceding arrival %1 at %2
gl: Chegada anterior %1 ás %2

en: %1 starts at %2
gl: %1 comeza ás %2

en: Following departure %1 from %2
gl: Seguinte saída %1 de %2

[ctx: date range]
en: %1 - %2
gl: %1 — %2

en: Upcoming
gl: Vindeiras

[ctx: @title:window]
en: Add Trip
gl: Engadir unha viaxe

[ctx: @title:window]
en: Edit Trip
gl: Editar a viaxe

[ctx: @label:textbox]
en: Trip name:
gl: Nome da viaxe:

[ctx: %1 is destination, %2 is the standalone month name, %3 is the year]
en: %1 (%2 %3)
gl: %1 (%2 de %3)

[ctx: %1 is destination, %2 and %3 are the standalone month names and %4 is the year]
en: %1 (%2/%3 %4)
gl: %1 (%2-%3 de %4)

[ctx: %1 is destination, %2 and %3 are years]
en: %1 (%2/%3)
gl: %1 (%2-%3)

[ctx: @title:window]
en: Merge Trips
gl: Fusionar as viaxes

en: Merge with:
gl: Fundir con:

[ctx: @action:button]
en: Merge
gl: Fusionar

[ctx: List section header]
en: Past trips
gl: Viaxes pasadas

[ctx: List section header]
en: Future trips
gl: Viaxes futuras

[ctx: List section header]
en: Current trip
gl: Viaxe actual

[ctx: @title:group]
en: Add to Trip
gl: Engadir á viaxe

en: Export Trip
gl: Exportar a viaxe

en: Delete Trip
gl: Eliminar a viaxe

en: Do you really want to delete the trip '%1'?
gl: Seguro que quere eliminar a viaxe «%1»?

en: %1 - %2
gl: %1 — %2

en: One day | %1 days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

en: Some incompatible power sockets (%1)
gl: Hai algunhas tomas de corrente incompatíbeis (%1).

en: Some incompatible power plugs (%1)
gl: Algúns enchufes incompatíbeis (%1).

en: No compatible power plugs (%1)
gl: Non hai enchufes compatíbeis (%1)

en: Currency: %2 | Currencies: %2
gl[0]: Divisa: %
gl[1]: Divisas: %2

en: Show map…
gl: Amosar o mapa…

en: Add
gl: Engadir

en: Nothing on the itinerary for today.
gl: Hoxe non consta nada no itinerario

en: Cost
gl: Custo

en: Rename…
gl: Renomear…

en: Merge trips…
gl: Fusionar as viaxes…

en: Split trip…
gl: Dividir a viaxe…

en: Download Maps
gl: Descargar mapas

en: Delete trip
gl: Eliminar a viaxe

[ctx: @action:button]
en: Go To Now
gl: Ir a agora

[ctx: @action:button]
en: Add trip
gl: Engadir unha viaxe

en: New Trip
gl: Nova viaxe

en: Add to Trip
gl: Engadir á viaxe

en: Trip name must not be empty.
gl: O nome da viaxe non pode estar baleiro.

en: Add to:
gl: Engadir a:

en: A trip must be selected.
gl: Debe seleccionar unha viaxe.

[ctx: @title:window]
en: Trips
gl: Viaxes

en: No trips added yet.
gl: Aínda non se engadiron viaxes.

[ctx: @title:window]
en: Split Trip
gl: Dividir a viaxe

[ctx: @label:textbox]
en: New Trip name:
gl: Nome da nova viaxe:

[ctx: @title:group]
en: Sections
gl: Seccións

[ctx: @action:button]
en: Split trip
gl: Dividir a viaxe

en: Vehicle Layout
gl: Disposición do vehículo

en: Coach: %1 Seat: %2
gl: Coche: %1 Asento: %2

en: No vehicle layout information available.
gl: Non hai información dispoñíbel da disposición do vehículo.

[ctx: train coach]
en: Coach %1
gl: Coche %1

en: Welcome!
gl: Benvida!

en: How to import data?
gl: Como importar datos?

en: <p>There's a number of ways to import data into KDE Itinerary:<ul><li>Directly opening PDF tickets or Apple Wallet passes.</li><li>From the Android calendar, for entries made via the KMail or Nextcloud Itinerary plugins, and synced using DAVx⁵.</li><li>Via KDE Connect from the KMail Itinerary plugin.</li><li>By scanning boarding pass barcodes and pasting their content.</li></p>
gl: <p>Hai varios xeitos de importar datos en KDE Itinerary:<ul><li>Abrir directamente billetes PDF ou pases da carteira de Apple.</li><li>Desde o calendario de Android, para entradas feitas cos complementos de KDE Itinerary para KMail ou Nextcloud, e sincronizados con DAVx⁵.</li><li>Mediante KDE Connect deste o complemento de KDE Itinerary para KMail.</li><li>Escanear os códigos de barras das tarxetas de embarque e pegar o seu contido.</li></p>

en: Check the settings!
gl: Revise a configuración!

en: KDE Itinerary has all features disabled by default that require online access, such as retrieving live traffic data or weather forecasts. You therefore might want to review these settings. While you are at it, you might want to configure your home location to enable the transfer assistant to automatically suggests ways to your next departure station or airport.
gl: KDE Itinerary ten desactivadas de maneira predeterminada todas as funcionalidades que requiren acceso a Internet, como obter datos de tráfico en directo ou a previsión meteorolóxica. Polo tanto quizais lle interese revisar a configuración. De paso, quizais lle interese configurar a localización da súa casa, para permitir ao asistente de transbordos suxerir automaticamente rutas á súa seguinte estación ou aeroporto de saída.

en: More information
gl: Máis información

en: For more information about KDE Itinerary check out the <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">wiki page</a>.
gl: Hai máis información sobre KDE Itinerary na <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">páxina do wiki</a>.

en: Got it!
gl: Entendido!

en: Syncing…
gl: Sincronizando…

en: This server does not support logging in using a password
gl: O servidor non permite acceder con contrasinal.

en: Logging in…
gl: Accedendo…

en: Logged out
gl: Saíu

[ctx: Airline Flightnumber from Airport to Airport on Date]
en: %1%2 from %3 to %4 on %5
gl: %1%2 de %3 a %4 o %5
