itinerary - en to ka translation catalogue (831 entries)

en: About
ka: შესახებ

en: License: <a href="%2">%1</a>
ka: ლიცენზია: <a href="%2">%1</a>

en: KDE Itinerary uses public transport data from the following sources.
ka: KDE Itinerary საჯარო ტრანსპორტის მონაცემებს შემდეგი წყაროებიდან იღებს.

en: Developer information
ka: ინფორმაცია დეველოპერზე

en: Application version: %1
ka: აპლიკაციის ვერსია: %1

en: Extractor capabilities:
ka: ექსტრაქტორის შესაძლებლობები:

en: Extractor capabilities copied to clipboard
ka: ექსტრაქტორის შესაძლებლობები ბუფერში დაკოპირდა

en: Show Boarding Pass
ka: თვითმფრინავის ბილეთის ჩვენება

en: Show Ticket
ka: ბილეთის ჩვენება

en: Add transfer before
ka: დაამატეთ გადაჯდომა მანამდე

en: Add transfer after
ka: დაამატეთ გადაჯდომა შემდეგ

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Add to calendar…
ka: კალენდარში ჩამატება…

en: Export…
ka: გატანა…

en: Delete…
ka: წაშლა…

en: Delete Event
ka: მოვლენის წაშლა

en: Do you really want to delete this event?
ka: მართლა გნებავთ ამ მოვლენის წაშლა?

en: Export Reservation
ka: ჯავშნის გატანა

en: Actions
ka: ქმედებები

[ctx: cancel as in revoking a booking]
en: Cancel Reservation
ka: ჯავშნის გაუქმება

en: Check-in
ka: ჩეკინი

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

[ctx: participate in an event]
en: Join
ka: შეერთება

en: Reserve
ka: დარეზერვება

en: Change Reservation
ka: ჯავშნის შეცვლა

en: View Reservation
ka: ჯავშნის ნახვა

en: Alternative Connections
ka: ალტერნატიული გზები

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Long distance trains
ka: საქალაქთაშორისო მატარებლები

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Local trains
ka: ადგილობრივი მატარებლები

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Rapid transit
ka: სწრაფი ტრანზიტი

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Bus
ka: ავტობუსი

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Ferry
ka: ბორანი

[ctx: journey query search constraint, title]
en: Airplane
ka: თვითმფრინავი

en: Replace Journey
ka: მგზავრობას შეცვლა

en: Do you really want to replace your existing reservation with the newly selected journey?
ka: მართლა გნებავთ თქვენი არსებული ჯავშანი ახალი მოგზაურობით შეცვალოთ?

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Destination:
ka: დანიშნულება:

en: One reservation imported. | %1 reservations imported.
ka[0]: შემოტანილია 1 ჯავშანი.
ka[1]: შემოტანილია %1 ჯავშანი.

en: One pass imported. | %1 passes imported.
ka[0]: ერთი ბილეთი შემოტანილია.
ka[1]: %1 ბილეთი შემოტანილია.

en: One health certificate imported. | %1 health certificates imported.
ka[0]: ჯანმრთელობის სერტიფიკატი შემოტანილია.
ka[1]: %1 ჯანმრთელობის სერტიფიკატი შემოტანილია.

[ctx: %1 is an error message]
en: Export failed: %1
ka: გატანის შეცდომა: %1

en: Export completed.
ka: გატანა დასრულდა.

en: Trip sent.
ka: მოგზაურობა გაგზავნილია.

en: Reservation sent.
ka: ჯავშანი გაგზავნილია.

en: Pass sent.
ka: ბილეთი გაგზავნილია.

[ctx: %1 is an error message]
en: Saving failed: %1
ka: შენახვის შეცდომა: %1

en: File saved successfully.
ka: ფაილის შენახვა წარმატებით დასრულდა.

en: File was exported with a newer version of Itinerary. Some information might not be imported correctly.
ka: ფაილი itinerary-ის უფრო ახალი ვერსიიდან შემოიტანეთ. შეიძლება ზოგიერთი ინფორმაცია არასწორად იქნას შემოტანილი.

en: Import completed.
ka: შემოტანა დასრულდა.

[ctx: @action:button]
en: Barcode Scan Mode
ka: შტრიხკოდის სკანირების რეჟიმი

en: In barcode scanning mode
ka: შტრიხკოდის სკანირების რეჟიმი

en: Scan Barcode
ka: შტრიხკოდის სკანირება

en: No camera available.
ka: კამერა მიუწვდომელია.

en: Light
ka: ღია

[ctx: default transport name for a boat trip]
en: Ferry
ka: ბორანი

en: New Boat Trip
ka: ახალი ნავით მოგზაურობა

en: Edit Boat Trip
ka: ნავით მოგზაურობის ჩასწორება

[ctx: boat departure]
en: Change Departure Terminal
ka: გამგზავრების ტერმინალის შეცვლა

[ctx: boat departure]
en: Change departure terminal
ka: გამგზავრების ტერმინალის შეცვლა

[ctx: boat arrival]
en: Change Arrival Terminal
ka: ჩამოსვლის ტერმინალის შეცვლა

[ctx: boat arrival]
en: Change arrival terminal
ka: ჩამოსვლის ტერმინალის შეცვლა

en: Trip
ka: მოგზაურობა

[ctx: Boat departure]
en: Departure
ka: გამგზავრება

[ctx: Boat departure]
en: Departure Time
ka: გასვლის დრო

en: Departure time has to be set.
ka: გაფრენის დროის დაყენება აუცილებელია.

[ctx: boat terminal]
en: Terminal Name
ka: ტერმინალის სახელი

en: Departure terminal must not be empty.
ka: გაფრენის ტერმინალი ცარიელი ვერ იქნება.

[ctx: boat terminal]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: Boat arrival]
en: Arrival
ka: შემოსვლა

[ctx: Boat arrival]
en: Arrival Time
ka: ჩამოსვლის დრო

en: Arrival time has to be after the departure time.
ka: ჩამოსვლის დრო გაფრენის დროის შემდეგ უნდა იყოს.

en: Arrival terminal must not be empty.
ka: ჩამოფრენის ტერმინალი ცარიელი ვერ იქნება.

en: Boat Ticket
ka: გემის ბილეთი

en: %1 to %2
ka: %1 %2-მდე

en: Departure time
ka: გასვლის დრო

[ctx: Boat terminal]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

en: Additional information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Arrival time
ka: ჩამოსვლის დრო

en: Alternatives
ka: ალტერნატივები

en: Journey Details
ka: მგზავრობის დეტალები

en: Booking
ka: დაჯავშვნა

en: Reference
ka: მითითება

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy to Clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Booking reference copied to clipboard
ka: ჯავშნის მიმართვა დაკოპირდა ბუფერში

en: Under name
ka: სახელით

en: Ticket number:
ka: ბილეთის ნომერი:

en: Ticket number copied to clipboard
ka: ბილეთის ნომერი დაკოპირდა ბუფერში

en: Ticket valid from
ka: ბილეთი Ძალაშია ვადიდან

en: Ticket valid until
ka: ბილეთის ვადა

[ctx: @title:group]
en: Booking
ka: დაჯავშვნა

[ctx: canceled reservation]
en: Canceled
ka: გაუქმებულია

[ctx: canceled reservation]
en: Booking has been canceled.
ka: ჯავშანი გაუქმდა.

[ctx: @info]
en: Bus
ka: ავტობუსი

[ctx: bus station platform]
en: Platform changed to %1
ka: პლატფორმა შეიცვალა %1-ზე

[ctx: bus station platform]
en: Platform %1
ka: პლატფორმა %1

[ctx: bus seat]
en: Seat: <b>%1</b>
ka: სავარძელი: <b>%1</b>

[ctx: from location 1 to location 2]
en: %1 to %2
ka: %1 %2-მდე

[ctx: @title]
en: New Bus Reservation
ka: ახალი ავტობუსის ჯავშანი

[ctx: @title]
en: Edit Bus Reservation
ka: ავტობუსის დაჯავშნის ჩასწორება

[ctx: bus departure]
en: Change Departure Stop
ka: გამგზავრების გაჩერების შეცვლა

[ctx: bus departure]
en: Change departure stop
ka: გამგზავრების გაჩერების შეცვლა

[ctx: bus arrival]
en: Change Arrival Stop
ka: ჩამოსვლის სადგურის შეცვლა

[ctx: bus arrival]
en: Change arrival stop
ka: ჩამოსვლის სადგურის შეცვლა

[ctx: @title]
en: Bus
ka: ავტობუსი

[ctx: @title:group]
en: Bus
ka: ავტობუსი

[ctx: @label:textfield]
en: Bus number
ka: ავტობუსის ნომერი

[ctx: bus departure]
en: Departure
ka: გამგზავრება

[ctx: Bus departure]
en: Departure Time
ka: გასვლის დრო

[ctx: Bus stop]
en: Stop
ka: გაჩერება

en: Departure bus stop must not be empty.
ka: გამგზავრების ავტობუსის გაჩერება ცარიელი არ უნდა იყოს.

[ctx: Bus stop platform]
en: Platform
ka: პლატფორმა

[ctx: bus stop]
en: Stop Name
ka: გაჩერების სახელი

[ctx: bus stop platform]
en: Platform
ka: პლატფორმა

[ctx: bus arrival]
en: Arrival
ka: ჩამოსვლა

[ctx: Train arrival]
en: Arrival Time
ka: ჩამოსვლის დრო

[ctx: Bus stop]
en: Stop Name
ka: გაჩერების სახელი

en: Arrival stop must not be empty.
ka: ჩამოფრენის გაჩერება ცარიელი არ უნდა იყოს.

[ctx: bus stop]
en: Stop
ka: გაჩერება

[ctx: Bus seat]
en: Seat
ka: სავარძელი

en: Bus Ticket
ka: ავტობუსის ბილეთი

[ctx: Bus departure]
en: Departure
ka: გამგზავრება

en: Departure date
ka: გაფრენის თარიღი

[ctx: bus station]
en: Station
ka: სადგური

[ctx: bus station platform]
en: Platform
ka: პლატფორმა

[ctx: Bus arrival]
en: Arrival
ka: ჩამოსვლა

[ctx: %1 is the transfer destination]
en: Transfer to %1
ka: გადაყვანა %1-ში

[ctx: @title]
en: Select Calendar
ka: აირჩიეთ კალენდარი

en: Rental Car Drop-off
ka: ნაქირავები მანქანის დატოვება

en: Rental Car Pick-up
ka: ნაქირავები მანქანის აყვანა

[ctx: %1 is a date/time]
en: Drop-off: %1
ka: ნაქირავები მანქანის დატოვება: %1

en: Rental Car
ka: ნაქირავები მანქანა

en: Pick-up
ka: აყვანა

en: Time
ka: დრო

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Drop-off
ka: დატოვება

en: Vehicle
ka: მანქანა

en: Type
ka: ტიპი

en: Model
ka: მოდელი

en: Brand
ka: სავაჭრო მარკა

[ctx: @title:group]
en: Contact
ka: კონტაქტი

en: Telephone
ka: ტელეფონი

en: Email
ka: ელფოტა

en: Website
ka: ვებსაიტი

en: Currency: %1
ka: ვალუტა: %1

en: Departures
ka: გასვლები

[ctx: @action:button]
en: Load earlier departures
ka: ნაადრევი გასვლების ჩატვირთვა

[ctx: @action:button]
en: Load later connections
ka: შემდეგი გზების ჩატვირთვა

en: Data providers:
ka: მონაცემების მომწოდებლები:

[ctx: @info:placeholder]
en: Loading
ka: იტვირთება

[ctx: @info:status]
en: Error
ka: შეცდომა

en: Add Document
ka: დოკუმენტის დამატება

en: All Files (*.*)
ka: ყველა ფაილი (*.*)

en: Delete Document
ka: დოკუმენტის წაშლა

en: Do you really want to delete this document?
ka: მართლა გნებავთ ამ დოკუმენტის წაშლა?

en: Delete
ka: წაშლა

en: Documents
ka: დოკუმენტები

en: No documents attached to this reservation.
ka: ამ ჯავშანს დოკუმენტები მიმაგრებული არ აქვს.

en: Add Document…
ka: დოკუმენტის დამატება…

[ctx: %1 is an error message]
en: Network error: %1
ka: ქსელის შეცდომა: %1

[ctx: %1 is an error message]
en: Download failed: %1
ka: გადმოწერის შეცდომა: %1

[ctx: @action:button]
en: Save
ka: შენახვა

en: End: %1
ka: დასასრული: %1

en: Start time: %1
ka: დაწყების დრო: %1

en: End time: %1
ka: დასრულების დრო: %1

[ctx: event venue seat section]
en: Section: <b>%1</b>
ka: სექცია: <b>%1</b>

[ctx: event venue seat row]
en: Row: <b>%1</b>
ka: მწკრივი: <b>%1</b>

[ctx: event venue seat number]
en: Number: <b>%1</b>
ka: ნომერი: <b>%1</b>

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: New Event
ka: ახალი მოვლენა

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: Edit Event
ka: მოვლენის ჩასწორება

[ctx: event as in concert/conference/show, not as in appointment]
en: Event
ka: მოვლენა

[ctx: event name]
en: Name
ka: სახელი

en: Name must not be empty.
ka: სახელი ცარიელი ვერ იქნება.

[ctx: time of entrance]
en: Entrance
ka: შესასვლელი

en: Entrance time has to be before the start time.
ka: შესვლის დრო დაწყების დრომდე უნდა იყოს.

en: Start Time
ka: დაწყების დრო

en: Start time has to be set.
ka: დაწყების დროის დაყენება აუცილებელია.

en: End Time
ka: დასრულების დრო

en: End time has to be after the start time.
ka: დასრულების დრო დაწყების დროის შემდეგ უნდა იყოს.

en: Venue
ka: შეხვედრის ადგილი

[ctx: venue name]
en: Name
ka: სახელი

en: Seat
ka: სავარძელი

[ctx: event venue seat type]
en: Type: <b>%1</b>
ka: ტიპი: <b>%1</b>

en: As Itinerary file…
ka: როგორც Itinerary-ის ფაილი…

en: As GPX file…
ka: GPX ფაილის სახით…

en: Send to %1
ka: %1-სთან გაგზავნა

en: Itinerary file (*.itinerary)
ka: Itinerary-ის ფაილი (*.itinerary)

en: GPX Files (*.gpx)
ka: GPX ფაილები (*.gpx)

en: Home
ka: საწყისი

en: Work
ka: სამუშაო

[ctx: %1 is a number]
en: Location %1
ka: მდებარეობა %1

en: Favorite Locations
ka: რჩეული მდებარეობები

en: Export Favorite Locations
ka: ადგილის სანიშნების გატანა

en: Import Favorite Locations
ka: ადგილის სანიშნების შემოტანა

en: Add Favorite Location
ka: ადგილის სანიშნის დამატება

en: Rename Favorite Location
ka: ადგილის სანიშნის სახელის გადარქმევა

en: Remove Favorite Location
ka: ადგილის სანიშნის წაშლა

en: Export to GPX
ka: GPX-ში გატანა

en: Import from GPX
ka: GPX-დან შემოტანა

[ctx: @title]
en: Rename favorite location
ka: ადგილის სანიშნის სახელის გადარქმევა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Pick Location
ka: აირჩიეთ მდებარეობა

[ctx: @info]
en: Boarding time: %1
ka: ჩაჯდომის დრო: %1

[ctx: flight departure terminal]
en: Terminal: <b>%1</b>
ka: ტერმინალი: <b>%1</b>

[ctx: flight departure gate]
en: Gate: <b>%1</b>
ka: გეითი: <b>%1</b>

[ctx: flight seats]
en: Seat: <b>%1</b>
ka: სავარძელი: <b>%1</b>

[ctx: airport terminal]
en: Terminal %1
ka: ტერმინალი %1

en: New Flight
ka: ახალი ფრენა

en: Edit Flight
ka: ფრენის ჩასწორება

[ctx: flight departure]
en: Departure - %1
ka: გაფრენა: %1

[ctx: flight departure]
en: Departure
ka: გამგზავრება

en: Airport
ka: აეროპორტი

en: Departure airport has to be specified.
ka: აფრენის აეროპორტის მითითება აუცილებელია.

[ctx: flight departure terminal]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: flight departure time]
en: Time
ka: დრო

[ctx: flight departure]
en: Departure time has to be set.
ka: გაფრენის დროის დაყენება აუცილებელია.

[ctx: flight departure gate]
en: Gate
ka: გეითი

en: Boarding time
ka: ჩასხდომის დრო

[ctx: flight departure]
en: Boarding time has to be before the departure time.
ka: ჩაჯდომის დრო გაფრენის დრომდე უნდა იყოს.

[ctx: flight departure boarding group]
en: Boarding group
ka: ჩაჯდომის ჯგუფი

[ctx: flight arrival]
en: Arrival - %1
ka: ჩამოფრენა - %1

[ctx: flight arrival]
en: Arrival
ka: ჩამოსვლა

en: Arrival airport has to be specified.
ka: დაჯდომის აეროპორტის მითითება აუცილებელია.

[ctx: flight arrival terminal]
en: Terminal
ka: ტერმინალი

[ctx: flight arrival time]
en: Time
ka: დრო

[ctx: flight arrival]
en: Arrival time has to be after the departure time.
ka: ჩამოფრენის დრო გაფრენის დროის შემდეგ უნდა იყოს.

en: Flight
ka: ფრენები

en: Flight number
ka: ფრენის ნომერი

en: Invalid flight number.
ka: არასწორი ფრენის ნომერი.

[ctx: Flight seat]
en: Seat
ka: სავარძელი

en: Sequence Number:
ka: მიმდევრობის ნომერი:

en: Boarding
ka: ჩასხდომა

en: Boarding group
ka: ჩაჯდომის ჯგუფი

en: Airline
ka: ავიაკომპანია

[ctx: Flight departure]
en: Departure
ka: გაფრენა

[ctx: flight departure]
en: Departure time
ka: გასვლის დრო

[ctx: flight departure]
en: Departure date
ka: გაფრენის თარიღი

en: Terminal
ka: ტერმინალი

en: Gate
ka: გეითი

[ctx: Flight arrival]
en: Arrival
ka: ჩამოფრენა

[ctx: flight arrival]
en: Arrival time
ka: ჩამოფრენის დრო

en: Share Place
ka: ადგილის გაზიარება

en: Do you really want to share %1 to the Matrix channel %2?
ka: მართლა გნებავთ %1-ის Matrix-ის არხ %2-ში გაზიარება?

[ctx: @action:button]
en: Share
ka: გაზიარება

[ctx: @action:button]
en: View Indoor Map
ka: შიდა რუკის ნახვა

[ctx: @action:button]
en: View on Map
ka: რუკაზე ნახვა

[ctx: @action:button Start route guidance to location]
en: Navigate
ka: ნავიგაცია

[ctx: @action:button]
en: Public Transport Departures
ka: საჯარო ტრანსპორტის გასვლის დროები

[ctx: @action:button]
en: Share via Matrix
ka: Matrix-ით გაზიარება

en: Street
ka: ქუჩა

en: Invalid postal code format for this country.
ka: საფოსტო კოდი ამ ქვეყნისთვის არასწორია.

en: City
ka: ქალაქი

en: Region
ka: რეგიონი

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Coordinates
ka: კოორდინატები

en: Pick…
ka: აირჩიეთ…

en: Address to coordinates
ka: მისამართის კოორდინატებიდან პოვნა

en: Coordinates to address
ka: კოორდინატებიდან მისამართის პოვნა

en: Remove coordinates
ka: კოორდინატების წაშლა

[ctx: previous platform]
en: (was: %1)
ka: (იყო: %1)

[ctx: @label]
en: Price
ka: ფასი

en: Price
ka: ფასი

en: Not a valid number.
ka: არ წარმოადგენს სწორ რიცხვს.

en: Save Pass
ka: ბილეთის შენახვა

en: Delete Pass
ka: ბილეთის წაშლა

en: Do you really want to delete this pass?
ka: მართლა გნებავთ, ეს ბილეთი წაშალოთ?

en: Check for Updates
ka: განახლებების &შემოწმება

en: Save As…
ka: შენახვა, როგორც…

en: Flight %1 from %2 to %3
ka: ფრენა %1 %2-დან %3-მდე

en: Train %1 from %2 to %3
ka: მატარებელი %1 %2-დან %3-მდე

en: Bus %1 from %2 to %3
ka: ავტობუსი %1 %2-დან %3-მდე

en: Ferry from %1 to %2
ka: ბორანი %1-დან %2-მდე

[ctx: %1 is a person name]
en: Vaccination certificate of %1
ka: %1-ის ვაქცინაციის სერტიფიკატი

[ctx: %1 is a person name, 'Test certificate' is a compound noun]
en: Test certificate of %1
ka: %1-ის ტესტის სერტიფიკატი

[ctx: %1 is a person name]
en: Recovery certificate of %1
ka: %1-ის გამოკეთების სერტიფიკატი

en: Certificate expired
ka: სერტიფიკატი ვადაგასულია

en: Certificate invalid
ka: სერტიფიკატი არასწორია

en: Unknown issuer certificate
ka: გამომცემლის სერტიფიკატი უცნობია

en: Recently vaccinated
ka: ახლახანს ვაქცინირებული

en: Partially vaccinated
ka: ნაწილობრივ ვაქცინირებული

en: Vaccinated
ka: ვაქცინირებული

en: Fully vaccinated
ka: სრულად ვაქცინირებული

en: Negative test
ka: უარყოფითი ტესტი

en: Positive test
ka: დადებითი ტესტი

en: Test expired
ka: ტესტი ვადაგასულია

en: Recovery certificate valid
ka: აღდგენის სერტიფიკატი სწორია

[ctx: %1 is a disease, %2 the amount of applied doses, %3 the amount of total doses]
en: Vaccination for %1 (%2/%3)
ka: ვაქცინაცია %1-ისთვის (%2/%3)

[ctx: %1 is a disease]
en: Vaccination for %1
ka: ვაქცინაცია %1-ისთვის

en: Vaccination
ka: ვაქცინაცია

[ctx: %1 is a disease, %2 is a date]
en: Test for %1 – %2
ka: %1-ის შემოწმება – %2

[ctx: %1 is a disease, %2 is a date]
en: Recovery from %1 – %2
ka: გამოკეთება %1-ისგან – %2

en: Health Certificates
ka: ჯანმრთელობის სერტიფიკატები

en: Delete Certificate
ka: სერტიფიკატის წაშლა

en: Do you really want to delete this certificate?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ სერტიფიკატის წაშლა?

en: <p>You can import the following health certificates by scanning them with a barcode scanner app:<ul><li>European "Digital Green Certificates" for vaccinations, tests or recovery.</li><li>Indian vaccination certificates.</li><li>SMART Health Cards (SHC) as used in parts of Canada and the US.</li></p>
ka: <p>შეგიძლიათ შემოიტანოთ შემდეგი ჯანმრთელობის სერტიფიკატები მათი ბარკოდის სკანერის აპით სკანირებით:<ul><li>ევროპული "ციფრული მწვანე სერტიფიკატები" ვაქცინაციებისთვის, ტესტებისთვის ან გამოკეთებისთვის.</li><li>ინდური ვაქცინაციის სერტიფიკატები</li><li>ჭკვიანი ჯანმრთელობის ბარათები (SHC), რომელიც აშშ-ის და კანადის ნაწილში გამოიყენება.</li></p>

en: Person
ka: პიროვნება

en: Name
ka: სახელი

en: Date of birth
ka: დაბადების თარიღი

en: Recovery
ka: გამოკეთება

en: Disease
ka: დაავადება

en: Valid from
ka: Ძალაშია

en: Valid until
ka: ვადა

en: Certificate
ka: სერტიფიკატი

en: Issuer
ka: გამომცემელი

en: Identifier
ka: იდენტიფიკატორი

en: Issued
ka: გამოშვება

en: Expires
ka: ვადა

en: Signature
ka: ხელმოწერა

[ctx: Signature state]
en: Valid
ka: სწორი

[ctx: Signature state]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: Signature state]
en: Invalid
ka: არასწორი

en: Test
ka: შემოწმება

en: Date
ka: თარიღი

en: Result
ka: შედეგი

en: Test Center
ka: ტესტირების ცენტრი

en: %2 (%1 day ago) | %2 (%1 days ago)
ka[0]: %2 (%1 დღის წინ)
ka[1]: %2 (%1 დღის წინ)

en: Vaccine
ka: ვაქცინა

en: Manufacturer
ka: მწარმოებელი

en: Dose
ka: დოზა

en: Check-out %1
ka: ჩეკაუტი: %1

en: Check-in time: %1
ka: ჩეკინის დრო: %1

en: Check-out time: %1
ka: ჩეკაუტის დრო: %1

en: New Hotel Reservation
ka: ახალი სასტუმროს ჯავშანი

en: Edit Hotel Reservation
ka: სასტუმროს დაჯავშნის ჩასწორება

en: Hotel
ka: სასტუმრო

[ctx: @title:group]
en: Accommodation
ka: აკომოდაცია

[ctx: hotel name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: hotel checkin]
en: Check-in
ka: ჩეკინი

en: Check-in time has to be set.
ka: ჩეკინის დროის დაყენება აუცილებელია.

[ctx: hotel checkout]
en: Check-out
ka: ჩეკაუტი

en: Check-out time has to be set.
ka: ჩეკაუტის დროის დაყენება აუცილებელია.

en: Check-out time has to be after the check-in time.
ka: ჩეკაუტის დრო ჩეკინის დროის შემდეგ უნდა იყოს.

en: Description
ka: აღწერა

en: Hotel Reservation
ka: სასტუმროს ჯავშანი

en: Check-in time
ka: ჩეკინის დრო

en: Check-out time
ka: გამოსვლის დრო

en: Import
ka: შემოტანა

[ctx: @action:inmenu]
en: From file
ka: ფაილიდან

en: Import Reservation
ka: ჯავშნის შემოტანა

en: Apple Wallet passes (*.pkpass)
ka: Apple Wallet pass-ები (*.pkpass)

en: Apple Wallet pass bundles (*.pkpasses)
ka: Apple Wallet pass-ის პაკეტები (*.pkpass)

en: PDF files (*.pdf)
ka: PDF ფაილები (*.pdf)

en: iCal events (*.ics)
ka: iCal მოვლენები (*.ics)

en: KDE Itinerary files (*.itinerary)
ka: KDE Itinerary-ის ფაილები (*.itinerary)

[ctx: @action:inmenu]
en: From clipboard
ka: ბაფერიდან

[ctx: @action:inmenu]
en: From barcode
ka: შტრიხკოდიდან

[ctx: @action:inmenu]
en: From calendar
ka: კალენდრიდან

[ctx: @action:inmenu Name of the train company in Germany]
en: From Deutsche Bahn reservation number
ka: Deutsche Bahn-ის დაჯავშნის ნომრიდან

[ctx: Name of the train company in France]
en: From SNCF reservation number
ka: SNCF-ის დაჯავშნის ნომრიდან

[ctx: %1 is an error message]
en: Import failed: %1
ka: შემოტანის შეცდომა: %1

en: Import failed: File too large.
ka: შემოტანის შეცდომა: ფაილი ძალიან დიდია.

en: Found nothing to import.
ka: შემოსატანი არაფერია.

en: No importable events found in this calendar.
ka: ამ კალენდარში შემოტანადი მოვლენები აღმოჩენილი არაა.

en: Backup
ka: მარქაფი

[ctx: @title]
en: Import
ka: შემოტანა

[ctx: @title:group]
en: Items to Import
ka: შემოსატანი ელემენტები

[ctx: @action:button]
en: Import selection
ka: მონიშნულის შემოტანა

[ctx: @title]
en: Find Gate
ka: გეითის პოვნა

[ctx: flight departure/arrival gate]
en: %1 (arrival + departure)
ka: %1 (დაჯდომა + გაფრენა)

[ctx: flight departure gate]
en: %1 (departure)
ka: %1 (გაფრენა)

[ctx: flight arrival gate]
en: %1 (arrival)
ka: %1 (დაჯდომა)

en: Edit with iD
ka: ჩასწორება ID-ით

en: Edit with JOSM
ka: JOSM-ით ჩასწორება

en: Edit with Vespucci
ka: Vespucci-ით ჩასწორება

en: Floor %1
ka: სართული %1

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Find Platform
ka: პლატფორმის მოძებნა

en: Find Gate
ka: გეითის პოვნა

en: Find Amenity
ka: იპოვეთ კომფორტი

en: Show Elevator Status
ka: ლიფტის სტატუსის ჩვენება

en: Show Rental Vehicles
ka: საქირავებელი მანქანების ჩვენება

en: Open Map
ka: რუკის გახსნა

en: Open wheelmap.org
ka: Wheelmap.org-ის გახსნა

[ctx: @title]
en: Filter Journeys
ka: მოგზაურობების გაფილტვრა

en: Mode of transportation
ka: ტრანსპორტის რეჟიმი

[ctx: journey query search constraint, description]
en: High speed or intercity trains
ka: ჩქაროსნული ან საქალაქთაშორისო მატარებლები

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Regional or local trains
ka: რეგიონალური ან ადგილობრივი მატარებლები

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Rapid transit, metro, trams
ka: სწრაფი ტრანზიტი, მეტრო, ტრამვაი

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Local or regional bus services
ka: ადგილობრივი ან რეგიონული ავტობუსის მომსახურება

[ctx: journey query search constraint, description]
en: Boats or ferries
ka: ნავები ან ბორნები

[ctx: @action:button]
en: Show Map
ka: რუკის ჩვენება

en: Select
ka: არჩევა

[ctx: @action:button]
en: Load earlier connections
ka: წინა გზების ჩატვირთვა

[ctx: @info:placeholder]
en: No journeys found
ka: მოგზაურობები ვერ მოიძებნა

en: Still fetching results…
ka: შედეგების გამოთხოვა ჯერ კიდევ…

en: Select Journey
ka: აირჩიეთ მოგზაურობა

[ctx: departure train station]
en: Select Departure Stop
ka: აირჩიეთ გასასვლელი გაჩერება

[ctx: arrival train station]
en: Select Arrival Stop
ka: აირჩიეთ ჩამოსასვლელი გაჩერება

[ctx: departure train station]
en: From:
ka: საიდან:

[ctx: arrival train station]
en: To:
ka: სადამდე:

[ctx: departure and arrival stops]
en: Swap departure and arrival
ka: გასვლისა და ჩამოსვლის მიმოცვლა

[ctx: train or bus departure]
en: Departure
ka: გამგზავრება

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival
ka: ჩამოსვლა

[ctx: train or bus departure]
en: Departure time
ka: გასვლის დრო

[ctx: train or bus arrival]
en: Arrival time
ka: ჩამოსვლის დრო

[ctx: filter journeys by mode of transportation etc.]
en: Filter
ka: ფილტრი

en: Search Journey
ka: მოგზაურობის ძებნა

en: To %1
ka: %1-მდე

en: Walk (%1)
ka: სიარული (%1)

en: Walk %1 (%2)
ka: სიარული %1 (%2)

en: Transfer (%1)
ka: ტრანსფერი (%1)

en: Wait (%1)
ka: სიარული (%1)

en: Drive %1 (%2)
ka: მანქანით %1 (%2)

[ctx: @info]
en: Platform %1
ka: პლატფორმა: %1

[ctx: @action:button]
en: Show More…
ka: მეტის ჩვენება…

[ctx: Direction of the transport mode]
en: To %1
ka: %1-მდე

en: Distance: %1
ka: მანძილი: %1

en: Average Speed: %1
ka: საშუალო სიჩქარე: %1

[ctx: Abbreviation of train platform]
en: Pl. %1
ka: პლ. %1

[ctx: Ferry dock, if possible use an abbreviation]
en: Dock %1
ka: დოკი %1

[ctx: Generic abbreviation of platform]
en: Pl. %1
ka: პლ. %1

en: Show location
ka: მდებარეობის ჩვენება

[ctx: number of switches to another transport]
en: One change | %1 changes
ka[0]: ერთი ცვლილება
ka[1]: %1 ცვლილება

en: Click to extend
ka: გასაფართოებლად დააწკაპუნეთ

en: Itinerary change
ka: მარშრუტის ცვლილება

en: Live Status
ka: მიმდინარე სტატუსი

en: Stop Location Sharing
ka: მდებარეობის გაზიარების შეწყვეტა

en: Share Location via Matrix
ka: მდებარეობის გაზიარება Matrix-ით

[ctx: map style]
en: Normal map
ka: ნორმალური რუკა

[ctx: map style]
en: Railway infrastructure map
ka: რკინიგზის ინფრასტრუქტურის რუკა

[ctx: map style]
en: Railway signalling map
ka: რკინიგზის სასიგნალო რუკა

[ctx: map style]
en: Railway speed map
ka: რკინიგზის სიჩქარის რუკა

[ctx: map style]
en: Railway electrification map
ka: რკინიგზის ელექტრიფიკაციის რუკა

[ctx: map style]
en: Railway gauge map
ka: რკინიგზის ლიანდაგების რუკა

en: Share Live Location
ka: მიმდინარე მდებარეობის გაზიარება

en: Do you really want to share your current location to the Matrix channel %1?
ka: მართლა გნებავთ, თქვენი მიმდინარე მდებარეობა Matrix-ის არხ %1-ში გააზიაროთ?

en: Share
ka: გაზიარება

en: Automatically follow on the map
ka: ავტომატური მიყოლა რუკაზე

en: Waiting for data…
ka: მონაცემების მოლოდინი…

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Journey
ka: მგზავრობა

[ctx: day-only date format]
en: dd MMMM
ka: დდ თთთთ

[ctx: weight in gram]
en: %1 g
ka: %1 გ

[ctx: weight in kilogram]
en: %1 kg
ka: %1 კგ

[ctx: altitude in meter]
en: %1m
ka: %1მ

en: Daylight Saving Time
ka: დროის გადაწევის წესები

[ctx: opposite to daylight saving time]
en: Standard Time
ka: სტანდარტული დრო

en: Entering %1
ka: %1-ში შესვლა

en: No compatible power sockets: %1
ka: კვების შეუთავსებელი ბუდეები: %1

en: Some incompatible power sockets: %1
ka: კვების ზოგიერთი შეუთავსებელი ბუდე: %1

en: Some incompatible power plugs: %1
ka: კვების ზოგიერთი შეუთავსებელი ჩანგალი: %1

en: Timezone change: %1 (%2)
ka: დროის სარტყლის ცვლილება: %1 (%2)

[ctx: currency conversion rate]
en: Currency: %1 = %2
ka: ვალუტა: %1 = %2

en: People are driving on the right side.
ka: ხალხი მარჯვენა მხარეს ატარებს.

en: People are driving on the left side.
ka: ხალხი მარცხენა მხარეს ატარებს.

en: Type A
ka: ტიპი A

en: Type B
ka: ტიპი B

en: Europlug
ka: ევროჩანგალი

en: Type D
ka: ტიპი D

en: Type E
ka: ტიპი E

en: Type G
ka: ტიპი G

en: Type H
ka: ტიპი H

en: Type I
ka: ტიპი I

en: Type J
ka: ტიპი J

en: Type K
ka: ტიპი K

en: Type L
ka: ტიპი L

en: Type M
ka: ტიპი M

en: Type N
ka: ტიპი N

en: Digital Travel Assistant
ka: მოგზაურობის ციფრული დამხმარე

en: Copyright © The KDE Community
ka: © KDE-ის საზოგადოება, ყველა უფლება დაცულია

[ctx: @info:credit]
en: Provides various metadata like train station names, driving side, and power plug types.
ka: მოგაწვდით ისეთ მეტამონაცემებს, როგორიცაა რკინიგზის სადგურის სახელებს, მანქანის მოძრაობის მხარეს და კვების შესაერთებლის ტიპებს.

[ctx: @info:credit]
en: Provides both indoor and outdoor maps. ©OpenStreetMap contributors
ka: მოგაწვდით ორივე, შიდა და გარე რუკებს. ©OpenStreetMap-ის მოხალისეები

[ctx: @info:credit]
en: Secure network interaction with TLS. © 1998-2018 The OpenSSL Project
ka: უსაფრთხო ქსელური ურთიერთობა TLS-ით. © 1998-2018 პროექტი OpenSSL

[ctx: @info:credit]
en: QR-Code scanning. © 2016 ZXing Authors, © 2016 Nu-book Inc.
ka: QR-კოდის სკანირება. © 2016 ZXing-ის ავტორები, © 2016 Nu-book Inc.

[ctx: @info:credit]
en: PDF parsing
ka: PDF-ის დამუშაება

[ctx: @info:credit]
en: Copyright (C) 2006-2020 by David Turner, Robert Wilhelm, and Werner Lemberg.
ka: საავტორო უფლებები (C) 2006-2020 by David Turner, Robert Wilhelm, and Werner Lemberg.

[ctx: @info:credit]
en: Internalisation
ka: ინტერნალიზაცია

[ctx: @info:credit]
en: QR-Code Generation. © 2006-2018 Kentaro Fukuchi
ka: QR-Code-ის გენერაცია. © 2006-2018 Kentaro Fukuchi

[ctx: @info:credit]
en: © The libical developers
ka: © libical-ის პროგრამისტები

[ctx: @info:credit]
en: Copyright (C) 1998-2012 Daniel Veillard
ka: საავტორო უფლებები (C) 1998-2012 Daniel Veillard

[ctx: @info:credit]
en: Matrix integration.
ka: Matrix-ის ინტეგრაცია.

[ctx: @info:credit]
en: Secure password storage.
ka: პაროლების უსაფრთხო საცავი.

[ctx: @info:credit]
en: Matrix crypto library.
ka: Matrix-ის კრიპტოგრაფიის ბიბლიოთეკა.

[ctx: @info:shell]
en: Open Itinerary on the given page
ka: Itinerary-ის მითითებულ გვერდზე გასვლა

[ctx: @info:shell]
en: Files or URLs to import.
ka: შემოსატანი ფაილები ან ბმულები.

en: Settings…
ka: მორგება…

en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @info:status]
en: No onboard information available.
ka: ბორტის შესახებ ინფორმაცია ხელმისაწვდომი არაა.

en: Map download finished.
ka: რუკის გადმოწერა დასრულდა.

[ctx: @title:window]
en: Matrix Session Verification
ka: Matrix-ის ინტეგრაცია

en: Platform:
ka: პლატფორმა:

en: Occupancy:
ka: დაკავებულობა:

en: Information:
ka: ინფორმაცია:

en: Show indoor map
ka: შიდა რუკის ჩვენება

en: Matrix Session Verification
ka: Matrix-ის ინტეგრაცია

[ctx: Matrix session verification]
en: Waiting for device to accept verification.
ka: მოწყობილობის მიერ გადამოწმების დადასტურების მოლოდინი.

[ctx: Matrix session verification]
en: Incoming key verification request from device <b>%1</b>
ka: შემომავალი გასაღების გადამოწმების მოთხოვნა მოწყობილობიდან <b>%1</b>

[ctx: Matrix session verification]
en: Waiting for other party to verify.
ka: მეორე მხარის მოლოდინი გადამოწმებისთვის.

[ctx: Matrix session verification]
en: Successfully verified device <b>%1</b>
ka: წარმატებით გადამოწმდა მოწყობილობა <b>%1</b>

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled for unknown reason.
ka: სესიის გადამოწმების გაუქმების მიზეზი უცნობია.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification timed out.
ka: სესიის შემოწმების დრო გავიდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification timed out for remote party.
ka: სესიის გადამოწმების ვადა გავიდა დაშორებულებისთვის.

[ctx: Matrix session verification]
en: You canceled the session verification.
ka: სესიის გადამოწმება გააუქმეთ.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because we received an unexpected message.
ka: სესიის გადამოწმება გაუქმდა მოულოდნელი შეტყობინების მიღების გამო.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it received an unexpected message.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მოულოდნელი შეტყობინების მიღების გამო გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because it received a message for an unknown session.
ka: სესიის გადამოწმება მის მიერ უცნობი მიზეზით შეტყობინების მიღების გამო გაუქმდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it received a message for an unknown session.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მის მიერ უცნობი მიზეზით შეტყობინების მიღების გამო გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because NeoChat is unable to handle this verification method.
ka: სესიის გადამოწმება NeoChat-ის მიერ ამ გადამოწმების მეთოდის დამმუშავებლის არქონის გამო გაუქმდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it is unable to handle this verification method.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მის მიერ ამ გადამოწმების მეთოდის დამმუშავებლის არქონის გამო გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because the keys are incorrect.
ka: სესიის გადამოწმება არასწორი გასაღებების გამო გაუქმდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because the keys are incorrect.
    
    <b>Please log out and log back in, your session is broken/corrupt.</b>
ka: დაშორებულმა მხარემ გააუქმა სესიის გადამოწმება, რადგან გასაღებები არასწორია.
    
    <b>გადით და თავიდან შემოდით. თქვენი სესია დაზიანებულია.</b>

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because it verifies an unexpected user.
ka: სესიის გადამოწმება გაუქმდა გადასამოწმებელი მომხმარებლის მოულოდნელობის გამო.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it verifies an unexpected user.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მოულოდნელი მომხმარებლის გამო გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because we received an invalid message.
ka: სესიის გადამოწმება მიღებული არასწორი შეტყობინების გამო გაუქმდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because it received an invalid message.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება მის მიერ არასწორი შეტყობინების მიღების გამო გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session was accepted on a different device
ka: სესია სხვა მოწყობილობაზეა მიღებული

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because of a mismatched key.
ka: სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გაუქმდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because of a mismatched key.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled because the keys do not match.
ka: სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გაუქმდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The remote party canceled the session verification because the keys do not match.
ka: დაშორებულმა სესიის გადამოწმება გასაღებების არ-დამთხვევის გამო გააუქმა.

[ctx: Matrix session verification]
en: The session verification was canceled due to an unknown error.
ka: სესიის გადამოწმება უცნობი შეცდომის გამო გაუქმდა.

[ctx: Matrix session verification]
en: Emoji Verification
ka: ემოჯის გადამოწმება

[ctx: Matrix session verification]
en: Compare a set of emoji on both devices.
ka: შეადარეთ ემოჯიების სეტი ორივე მოწყობილობაზე.

[ctx: Matrix session verification]
en: Confirm the emoji below are displayed on both devices, in the same order.
ka: დაადასტურეთ, რომ ეს ემოჯი ორივე მოწყობილობაზე ერთი და იგივე მიმდევრობით ჩანს.

[ctx: Matrix session verification]
en: They match
ka: ისინი ემთხვევა

[ctx: Matrix session verification]
en: They don't match
ka: ისინი არ ემთხვევა

en: Accept
ka: დასტური

en: Decline
ka: უარყოფა

en: Share location…
ka: მდებარეობის გაზიარება…

[ctx: matrix room type]
en: Invited
ka: მოწვეულია

[ctx: matrix room type]
en: Favorite Rooms
ka: რჩეული ოთახები

[ctx: matrix room type]
en: Direct Messages
ka: პირდაპირი შეტყობინებები

[ctx: matrix room type]
en: Rooms
ka: ოთახები

[ctx: matrix room type]
en: Low Priority
ka: დაბალი პრიორიტეტი

[ctx: matrix room type]
en: Spaces
ka: სივრცეები

[ctx: @title]
en: My Data
ka: ჩემი მონაცემები

[ctx: @title]
en: Passes and Programs
ka: ბილეთები და პროგრამები

en: No valid bonus or discount program cards or flat rate passes found.
ka: შემოტანის ბონუსი, ფასდაკლების პროგრამის ბარათები ან ბრტყელი სიჩქარის ბილეთები.

[ctx: @action:button]
en: Manage your Passes
ka: მართეთ თქვენი ბილეთები

[ctx: @title]
en: Health Certificates
ka: ჯანმრთელობის სერტიფიკატები

en: No valid health certificate found.
ka: ჯანმრთელობის სერტიფიკატები აღმოჩენილი არაა.

[ctx: @action:button]
en: Manage your health certificates
ka: მართეთ თქვენი ჯანმრთელობის სერთიფიკატები

[ctx: @title:group]
en: Saved Locations
ka: შენახული მდებარეობები

en: Home Country
ka: საწყისი ქვეყანა

en: Statistics
ka: სტატისტიკა

[ctx: @action:button]
en: See all Statistics
ka: ყველა სტატისტიკის ნახვა

[ctx: @title:group]
en: Data Portability
ka: მონაცემების გადატანადობა

[ctx: @action:button]
en: Import
ka: შემოტანა

en: Import Backup
ka: მარქაფის შემოტანა

[ctx: @action:button]
en: Export
ka: გატანა

en: Export Itinerary Data
ka: მოგზაურობის ინფორმაციის გატანა

[ctx: @title:tab]
en: Plan Trip
ka: მოგზაურობის დაგეგმვა

[ctx: @title:tab]
en: My Data
ka: ჩემი მონაცემები

[ctx: @title:tab]
en: Current Ticket
ka: მიმდინარე ბილეთი

en: Disruption on %1
ka: შეფერხება %1-ზე

en: Changes on %1
ka: ცვლილებები %1-ზე

en: Delays on %1
ka: დაყოვნებები %1-ზე

en: Delayed departure on %1
ka: დაყოვნებული გასვლა %1-ზე

en: Earlier departure on %1
ka: ნაადრევი გასვლა %1-ზე

en: Delayed arrival on %1
ka: დაყოვნებული ჩამოსვლა %1-ზე

en: Platform change on %1
ka: პლატფორმის ცვლილება %1-ზე

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Trip has been canceled.
ka: მოგზაურობა გაუქმდა.

[ctx: a train/bus journey canceled by its operator]
en: Arrival has been canceled.
ka: ჩამოსვლა გაუქმდა.

en: New departure time is: %1 (+%2)
ka: ახალი გასვლის დრო: %1 (+%2)

en: New departure time is: %1 (%2)
ka: ახალი გასვლის დრო: %1 (%2)

en: New arrival time is: %1 (+%2)
ka: ახალი ჩამოსვლის დრო: %1 (+%2)

en: New departure platform is: %1
ka: ახალი გასვლის პლატფორმა: %1

en: New arrival platform is: %1
ka: ახალი ჩამოსვლის პლატფორმა: %1

en: Family name
ka: საოჯახო სახელი

en: Name is case-sensitive.
ka: სახელი რეგისტრზე-დამოკიდებულია.

en: Order number or booking reference
ka: შეკვეთის ნომერი ან მიმართვა ჯავშანზე

en: Booking reference
ka: მიმართვა ჯავშანზე

en: Import Online Ticket
ka: ონლაინ ბილეთის შემოტანა

en: No ticket found
ka: ბილეთი ვერ მოიძებნა

en: Online Ticket
ka: ონლაინ ბილეთი

en: Search…
ka: ძებნა…

en: Passes and Programs
ka: ბილეთები და პროგრამები

[ctx: @title]
en: Add Program Membership
ka: პროგრამის წევრობის დამატება

[ctx: @title:dialog]
en: Import
ka: შემოტანა

[ctx: @action:button]
en: Add Manually
ka: ხელით დამატება

[ctx: not yet expired tickets]
en: Valid
ka: სწორი

[ctx: not yet valid tickets]
en: Future
ka: მომავალი

[ctx: no longer valid tickets]
en: Expired
ka: ვადაგასული

en: Boarding Pass
ka: თვითმფრინავის ბილეთი

en: Event Ticket
ka: ღონისძიების ბილეთი

en: Pass
ka: ბილეთი

[ctx: bonus, discount or frequent traveler program]
en: Program
ka: პროგრამა

en: Number
ka: რიცხვი

en: Program membership number copied to clipboard
ka: პროგრამის წევრობის ნომერი დაკოპირდა ბუფერში

en: Show program pass
ka: პროგრამის ბილეთის ჩვენება

en: Edit Program Membership
ka: პროგრამის წევრობის ჩასწორება

en: Save
ka: შენახვა

en: Program
ka: პროგრამა

en: Program name must not be empty.
ka: პროგრამის სახელი ცარიელი ვერ იქნება.

en: Membership
ka: წევრობა

en: Member
ka: წევრი

en: Valid until time has to be after the valid from time.
ka: ვადის ამოწურვის თარიღი ვადის საწყის თარიღამდე უნდა იყოს.

en: Barcode
ka: შტრიხკოდი

en: Program Membership
ka: პროგრამის წევრობა

en: Export Program Membership
ka: პროგრამის წევრობის გატანა

en: Show Pass
ka: ბილეთის ჩვენება

en: Delete Selected
ka: მონიშნულის წაშლა

en: Delete All
ka: ყველას წაშლა

en: Documents and Tickets
ka: დოკუმენტები და ბილეთები

en: Flight from %1 to %2
ka: ფრენა %1-დან %2-მდე

en: Train from %1 to %2
ka: მატარებელი %1-დან %2-მდე

en: Bus from %1 to %2
ka: ავტობუსი %1-დან %2-მდე

[ctx: @title]
en: New Restaurant
ka: ახალი რესტორანი

[ctx: @title]
en: Edit Restaurant
ka: რესტორანის ჩასწორება

en: Restaurant
ka: რესტორანი

[ctx: restaurant name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:group]
en: Reservation
ka: ჯავშანი

en: Restaurant Reservation
ka: რესტორნის ჯავშანი

[ctx: @title:group]
en: Details
ka: დეტალები

en: Start time
ka: დაწყების დრო

en: End time
ka: დასრულების დრო

en: Party size
ka: წვეულების ზომა

en: Settings
ka: &მორგება

en: Localization
ka: ლოკალიზაცია

en: Use metric units
ka: მეტრული ერთეულების გამოყენება

en: Use metric units for distance and temperature values regardless of the platform region settings.
ka: მეტრული ერთეულების გამოყენება მანძილისა და ტემპერატურის მნიშვნელობებისთვის პლატფორმის რეგიონის პარამეტრების მიუხედავად.

en: Online Services
ka: ონლაინ სერვისები

en: Query Traffic Data
ka: ტრაფიკის მონაცემების გამოთხოვა

en: When enabled, this will query transport provider online services for changes such as delays or gate and platform changes.
ka: თუ ჩართულია, პროგრამა ტრანსპორტის კომპანიის ონლაინ სერვისებს ისეთ ცვლილებებზე შეამოწმებს, როგორცაა შეყოვნებები და პლატფორმის ცვლილებები.

en: Use insecure services
ka: დაუცველი სერვისების გამოყენება

en: Enabling this will also use online services that do not offer transport encryption. This is not recommended, but might be unavoidable when relying on live data from certain providers.
ka: თუ ჩართავთ, ასევე გამოყენებული იქნება ონლაინ სერვისები, რომლებსაც ტრანსპორტის დაშიფვრის მხარდაჭერა არ გააჩნიათ. ეს რეკომენდებული არაა, მაგრამ ზოგიერთ პროვაიდერებთან ურთიერთობისას შეძლება გარდაუვალი აღმოჩნდეს.

en: Public Transport Information Sources…
ka: საჯარო ტრანსპორტის ინფორმაციის წყაროები…

en: Weather Forecast
ka: ამინდი;პროგნოზი

en: Showing weather forecasts will query online services.
ka: ონლაინ სერვისებიდან გამოთხოვილი ამინდის პროგნოზის ჩვენება.

en: Using data from <a href="https://www.met.no/">The Norwegian Meteorological Institute</a> under <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International</a> license.
ka: <a href="https://www.met.no/">ნორვეგიული მეტეოროლოგიის ინსტიტუტიდან </a> მონაცემების გამოყენება <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/4.0">Creative Commons 4.0 BY International </a>ლიცენზიით ხდება.

en: Preload Map Data
ka: რუკის მონაცემების წინასწარი ჩატვირთვა

en: Enabling this will download maps for all stations and airports for upcoming trips when connected to Wifi network.
ka: ამის ჩართვა გამოიწვევს მომავალი მოგზაურობისთვის ყველა სადგურისა და აეროპორტის რუკის გადმოწერას, როცა უსადენო ქსელ მიუერთდებით.

en: Currency Conversion
ka: ვალუტის კონვერტაცია

en: Enabling this will perform online queries for exchange rates to currencies at travel destinations.
ka: ამის ჩართვა სამოგზაურო ადგილებში ვალუტის კურსებს ონლაინ გამოთხოვას გამოიწვევს.

en: Wikimedia Online Content
ka: Wikimedia-ის ონლაინ-შემცველობა

en: Use additional online content from Wikimedia and Wikidata.
ka: დამატებითი მონაცემების გამოყენება Wikimedia-დან და Wikidata-დან.

en: Transfer Assistant
ka: გადაჯდომაში დამხმარე

en: Automatically add transfers
ka: გადაჯდომების ავტომატური დამატება

en: Automatically fill transfers
ka: გადაჯდომების ავტომატური შევსება

en: When enabled, this will query transport provider online services automatically for transfer information.
ka: თუ ჩართულია, გადაჯდომის ინფორმაცია ავტომატურად იქნება გამოთხოვილი ონლაინ.

en: Notifications
ka: გაფრთხილებები

en: Configure Notifications…
ka: შეტყობინებების მორგება…

en: Show notifications on lock screen
ka: გაფრთხილებების დაბლოკილ ეკრანზე ჩვენება

en: Request permissions…
ka: წვდომების მოთხოვნა…

en: Additional permissions are required to show notifications.
ka: გაფრთხილებების საჩვენებლად დამატებითი წვდომებია საჭირო.

en: Notification permissions are available
ka: გაფრთხილების წვდომები ხელმისაწვდომია

en: No further action required.
ka: მეტი ქმედება საჭირო არაა.

en: Onboard Status
ka: ბორტის სტატუსი

en: Additional permissions are required to access the Wi-Fi status.
ka: Wi-Fi სტატუსზე წვდომისთვის დამატებითი ნებართვებია საჭირო.

en: Wi-Fi access for onboard information is available.
ka: ბორტის შესახებ ინფორმაციისთვის Wi-Fi ხელმისაწვდომია.

en: Wi-Fi is not enabled
ka: Wi-Fi ჩართული არაა

en: Location service is not enabled
ka: მდებარეობის სერვისი ჩართული არაა

en: Wi-Fi access is not available on this system
ka: ამ სისტემაში Wi-Fi-ზე წვდომა ხელმისაწვდომი არაა

en: Enable Wi-Fi on your system to access onboard information.
ka: ბორტის ინფორმაციის სანახავად ჩართეთ Wi-Fi.

en: Enable the location service on your device to access onboard information.
ka: ბორტის ინფორმაციასთან წვდომისთვის თქვენს მოწყობილობაზე მდებარეობის სერვისი ჩართეთ.

en: Unfortunately, retrieving onboard information is not supported on your device at this time.
ka: თქვენს მოწყობილობაზე ბორტის ინფორმაციის მიღება, სამწუხაროდ, ამჟამად ხელმისაწვდომი არაა.

en: Matrix Integration
ka: Matrix-ის ინტეგრაცია

en: Logged in as %1
ka: შეხვედით, როგორც %1

en: Synchronize rooms
ka: ოთახების სინქრონიზაცია

en: Password
ka: პაროლი

[ctx: Matrix session verification]
en: Session verified
ka: სესია გადამოწმებულია

[ctx: Matrix session verification]
en: Session not verified.
ka: სხდომა არ არის გადამოწმებული.

[ctx: Matrix session verification]
en: Initiate session verification in your Matrix chat client.
ka: სესიის გადამოწმების დაწყება თქვენი Matrix-ის ჩატის კლიენტში.

en: Log out
ka: გასვლა

en: Log in
ka: შესვლა

en: Träwelling Integration
ka: Träwelling-სთან ინტეგრაცია

[ctx: @info]
en: Träwelling is a free check-in service that lets you tell your friends where you are and where you can log your public transit journeys. For more information, visit <a href="https://traewelling.de">traewelling.de</a>
ka: Träwelling ინტერნეტ-რეგისტრაციის სერვერია, რომელიც საშუალებას გაძლევთ, უთხრათ თქვენს მეგობრებს, სად ბრძანდებით და საიდან შეგიძლიათ, საჯარო მოგზაურობები ჟურნალში ჩაიწეროთ. მეტი ინფორმაციისთვის ეწვიეთ ვებგვერდს <a href="https://traewelling.de">traewelling.de</a>

en: Login
ka: შესვლა

en: Logout
ka: გასვლა

en: Contributing
ka: წვლილი შეიტანა

en: I contribute to OpenStreetMap
ka: მე შემაქვს წვლილი OpenStreetMap-ზე

en: Enables OSM editing options.
ka: OSM-ის ჩასწორების პარამეტრების ჩართვა.

en: Trips
ka: მოგზაურობები

en: Distance
ka: მანძილი

en: Hotel nights
ka: სასტუმროს ღამეები

en: Visited countries
ka: ნანახი ქვეყნები

en: Flights
ka: ფრენები

en: Train rides
ka: მატარებლით მოგზაურობა

en: Bus rides
ka: ავტობუსით მოგზაურობა

en: Car rides
ka: მანქანით მოგზაურობა

en: Boat trips
ka: ნავით მოგზაურობა

en: Year
ka: წელი

en: Total
ka: ჯამში

[ctx: @info:placeholder no visited country]
en: None
ka: არცერთი

en: Train
ka: მატარებელი

en: Bus
ka: ავტობუსი

en: Boat
ka: ნავი

en: Car
ka: მანქანა

[ctx: train/bus arrival]
en: Arrival Information
ka: ჩამოსვლის ინფორმაცია

[ctx: train/bus departure]
en: Departure Information
ka: გამგზავრების ინფორმაცია

[ctx: departure stop]
en: From %1
ka: %1-დან

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: Trip Map
ka: მოგზაურობის რუკა

en: Stop Map
ka: რუკის გაჩერება

en: Edit Ticket
ka: ბილეთის ჩასწორება

en: Ticket
ka: ბილეთი

en: Ticket name
ka: ბილეთის სახელი

en: Ticket name must not be empty.
ka: ბილეთის სახელი ცარიელი ვერ იქნება.

en: Delete Ticket
ka: ბილეთის წაშლა

en: Do you really want to delete this ticket?
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ეს ბილეთ?

en: Export Ticket
ka: ბილეთის გატანა

en: Class
ka: კლასი

[ctx: @title:group]
en: Ticket Barcode
ka: ბილეთის შტრიხკოდი

en: Select ticket
ka: აირჩიეთ ბილეთი

en: Scan barcode…
ka: შტრიხკოდის სკანირება…

en: Paste
ka: ჩასმა

[ctx: %1 is a number]
en: Attendee %1
ka: დამსწრე %1

[ctx: %1 is a number]
en: Traveler %1
ka: მოგზაური %1

en: 1 intermediate stop (%2) | %1 intermediate stops (%2)
ka[0]: 1 შუალედური გაჩერება (%2)
ka[1]: %1 შუალედური გაჩერება (%2)

en: 0 intermediate stop (%1)
ka: 0 შუალედური გაჩერება (%1)

en: Today
ka: დღეს

en: Tourist Attraction
ka: ტურისტული ღირსშესანიშნაობა

en: Departure
ka: გამგზავრება

en: Departure Time
ka: გასვლის დრო

en: Arrival
ka: ჩამოსვლა

en: Arrival Time
ka: ჩამოსვლის დრო

[ctx: train station platform]
en: Platform changed to %1
ka: პლატფორმა შეიცვალა %1-ზე

[ctx: train station platform]
en: Platform %1
ka: პლატფორმა %1

[ctx: train coach]
en: Coach: <b>%1</b>
ka: მწვრთნელი: <b>%1</b>

[ctx: train seat]
en: Seat: <b>%1</b>
ka: სავარძელი: <b>%1</b>

[ctx: train class]
en: Class: <b>%1</b>
ka: კლასი: <b>%1</b>

[ctx: @title]
en: New Train Reservation
ka: ახალი მატარებლის ჯავშანი

[ctx: @title]
en: Edit Train Reservation
ka: მატარებლის ჯავშნის ჩასწორება

[ctx: train departure]
en: Change Departure Station
ka: გამგზავრების სადგურის შეცვლა

[ctx: train departure]
en: Change departure station
ka: გამგზავრების სადგურის შეცვლა

[ctx: train arrival]
en: Change Arrival Station
ka: ჩამოსვლის სადგურის შეცვლა

[ctx: train arrival]
en: Change arrival station
ka: ჩამოსვლის სადგურის შეცვლა

[ctx: @title:group]
en: Train
ka: მატარებელი

[ctx: @label:textfield]
en: Train number
ka: მატარებლის ნომერი

[ctx: train departure]
en: Departure
ka: გამგზავრება

[ctx: Train departure]
en: Departure Time
ka: გასვლის დრო

[ctx: Train station platform]
en: Station Name
ka: სადგურის სახელი

en: Departure station must not be empty.
ka: გამგზავრების სადგური ცარიელი არ უნდა იყოს.

[ctx: Train station platform]
en: Platform
ka: პლატფორმა

en: Specifying the departure and arrival location helps Itinerary to find up-to-date information for the train this reservation is valid for.
ka: გამგზავრებისა და ჩასვლის ადგილების მითითება ეხმარება Itinerary-ს, იპოვოს განახლებული ინფორმაცია მატარებელზე, რომელსაც ეს ჯავშანი ეკუთვნის.

[ctx: train station]
en: Station
ka: სადგური

[ctx: train platform]
en: Platform
ka: პლატფორმა

[ctx: train arrival]
en: Arrival
ka: ჩამოსვლა

[ctx: Train station]
en: Station Name
ka: სადგურის სახელი

en: Arrival station must not be empty.
ka: ჩამოფრენის სადგური ცარიელი არ უნდა იყოს.

[ctx: Train seat]
en: Seat
ka: სავარძელი

[ctx: carriage on a train]
en: Coach
ka: გამძღოლი

[ctx: seating class on a train]
en: Class
ka: კლასი

en: Train Ticket
ka: მატარებლის ბილეთი

[ctx: Train departure]
en: Departure
ka: გამგზავრება

[ctx: train station platform]
en: Platform
ka: პლატფორმა

en: Departure Vehicle Layout
ka: გასვლის მანქანის განლაგება

[ctx: Train arrival]
en: Arrival
ka: ჩამოსვლა

en: Arrival Vehicle Layout
ka: ჩამოსვლის მანქანის განლაგება

[ctx: @action:button]
en: Add to Träwelling
ka: დამატება Träwelling-ზე

en: Added to Träwelling
ka: დამატებულია Träwelling-ზე

en: Failed to add to Träwelling
ka: Träwelling-ზე დამატება ჩავარდა

en: Select transfer
ka: აირჩეთ გადაჯდომა

en: Delete transfer
ka: გადაჯდომის წაშლა

en: Select Transfer
ka: აირჩეთ გადაჯდომა

en: Depart Now
ka: ახლა გასვლა

en: Discard
ka: გაუქმება

en: Earlier
ka: უფრო ადრე

en: Later
ka: გვიან

en: Bike
ka: ველოსიპედი

en: Bike & Ride
ka: ველოსიპედი და ტარება

en: Shared Bikes
ka: გაზიარებული ველოსიპედები

en: Park & Ride
ka: პარკინგი და ტარება

en: %1 ends at %2
ka: %1 -ის დასრულების დროა %2

en: Preceding arrival %1 at %2
ka: ჩამოსვლა %1-ზე დრო %2

en: %1 starts at %2
ka: %1-ის დაწყების დროა %2

en: Following departure %1 from %2
ka: გასვლა %1-დან დრო %2

en: Upcoming
ka: მომავალი

[ctx: @title:window]
en: Add Trip
ka: მოგზაურობის დამატება

[ctx: @title:window]
en: Edit Trip
ka: მოგზაურობის ჩასწორება

[ctx: @label:textbox]
en: Trip name:
ka: მოგზაურობის სახელი:

en: Address
ka: მისამართი

[ctx: @title:window]
en: Merge Trips
ka: მოგზაურობების შერწყმა

en: Merge with:
ka: შერწყმა რასთან:

[ctx: @action:button]
en: Merge
ka: შერწყმა

[ctx: List section header]
en: Past trips
ka: წარსული მოგზაურობები

[ctx: List section header]
en: Future trips
ka: მომავალი მოგზაურობები

[ctx: List section header]
en: Current trip
ka: მიმდინარე მოგზაურობა

[ctx: @action]
en: Search connection
ka: შეერთების ძებნა

[ctx: @action]
en: Add connection
ka: შეერთების დამატება

[ctx: @action]
en: Add train
ka: მატარებლის დამატება

[ctx: @action]
en: Add bus
ka: ავტობუსის დამატება

[ctx: @action]
en: Add flight
ka: ფრენის დამატება

[ctx: @action]
en: Add ferry trip
ka: ბორნით მოგზაურობის დამატება

[ctx: @action]
en: Add accommodation
ka: აკომოდაციის დამატება

[ctx: @action]
en: Add event
ka: მოვლენის დამატება

en: Add restaurant
ka: რესტორნის დამატება

[ctx: @title:group]
en: Add to Trip
ka: დამატება მოგზაურობაზე

en: Export Trip
ka: მოგზაურობის გატანა

en: Delete Trip
ka: მოგზაურობის წაშლა

en: Do you really want to delete the trip '%1'?
ka: მართლა გნებავთ წაშაოთ მოგზაურობა '%1'?

en: One day | %1 days
ka[0]: ერთი დღე
ka[1]: %1 დღე

en: Some incompatible power sockets (%1)
ka: კვების ზოგიერთი შეუთავსებელი ბუდე (%1)

en: Some incompatible power plugs (%1)
ka: კვების ზოგიერთი შეუთავსებელი ჩანგალი (%1)

en: No compatible power plugs (%1)
ka: თავსებადი შესაერთებლების გარეშე (%1)

en: Currency: %2 | Currencies: %2
ka[0]: ვალუტა: %2
ka[1]: ვალუტა: %2

en: Show map…
ka: რუკის ჩვენება…

en: Add
ka: დამატება

en: Nothing on the itinerary for today.
ka: მოგზაურობისთვის დღეს არაფერი გაქვთ გასაკეთებელი.

en: Cost
ka: ფასი

en: Rename…
ka: სახელის გადარქმევა…

en: Merge trips…
ka: მოგზაურობების შერწყმა…

en: Split trip…
ka: მოგზაურობის დაყოფა…

en: Download Maps
ka: რუკების გადმოწერა

en: Delete trip
ka: მოგზაურობის წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Go To Now
ka: ახლავე გადასვლა

[ctx: @action:button]
en: Add trip
ka: მოგზაურობის დამატება

en: New Trip
ka: ახალი მოგზაურობა

en: Add to Trip
ka: დამატება მოგზაურობაზე

en: Trip name must not be empty.
ka: მოგზაურობის სახელი ცარიელი ვერ იქნება.

en: Add to:
ka: დაემატება:

en: A trip must be selected.
ka: მოგზაურობა არჩეული უნდა იყოს.

[ctx: @title:dialog]
en: Add Journey to Trip
ka: მოგზაურობის დამატება მოგზაურობაში

[ctx: @title:window]
en: Trips
ka: მოგზაურობები

en: No trips added yet.
ka: მოგზაურობები, ჯერ, დამატებული არაა.

[ctx: @title:window]
en: Split Trip
ka: მოგზაურობის დაყოფა

[ctx: @label:textbox]
en: New Trip name:
ka: ახალი მოგზაურობის სახელი:

[ctx: @title:group]
en: Sections
ka: სექციები

[ctx: @action:button]
en: Split trip
ka: მოგზაურობის დაყოფა

en: Vehicle Layout
ka: მანქანის განლაგება

[ctx: %1 is a date/time]
en: Departure: %1
ka: გამგზავრება: %1

[ctx: %1 is a date/time]
en: Arrival: %1
ka: ჩამოსვლა: %1

[ctx: train station platform]
en: Platform: %1
ka: პლატფორმა: %1

en: Coach: %1 Seat: %2
ka: გამძღოლი: %1 სავარძელი: %2

en: No vehicle layout information available.
ka: მანქანის განლაგების ინფორმაცია ხელმიუწვდომელია.

[ctx: train coach]
en: Coach %1
ka: გამძღოლი %1

[ctx: precipitation]
en: %1 mm
ka: %1 მმ

[ctx: windSpeed]
en: %1 m/s
ka: %1 მ/წმ

en: Welcome!
ka: მოგესალმებით!

en: How to import data?
ka: როგორ შემოვიტანო მონაცემები?

en: <p>There's a number of ways to import data into KDE Itinerary:<ul><li>Directly opening PDF tickets or Apple Wallet passes.</li><li>From the Android calendar, for entries made via the KMail or Nextcloud Itinerary plugins, and synced using DAVx⁵.</li><li>Via KDE Connect from the KMail Itinerary plugin.</li><li>By scanning boarding pass barcodes and pasting their content.</li></p>
ka: <p>KDE Itinerary-ში მონაცემები სხვადასხვანაირად შეგიძლიათ, შემოიტანოთ:<ul><li>პირდაპირ გახსენით PDF ბილეთები ან Apple Wallet-ის ბილეთები.</li><li>Android-ის კალენდრიდან, ჩანაწერებისთვის, რომლებიც KMail-ის, Nextcloud-ის ან Thunderbird-ის Itinerary-ის დამატებით და DAVx⁵-ით დასინქრონებული.</li><li>KDE Connect-ით, KMail-ის Itinerary დამატებიდან.</li><li>ბილეთის ბარკოდების სკანირებით და მათი შემცველობის ჩასმით.</li></p>

en: Check the settings!
ka: შეამოწმეთ პარამეტრები!

en: More information
ka: მეტი ინფორმაცია

en: For more information about KDE Itinerary check out the <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">wiki page</a>.
ka: KDE Itinerary -ის შესახებ მეტი ინფორმაციის მისაღებად იხილეთ ჩვენი <a href="https://community.kde.org/KDE_PIM/KDE_Itinerary">ვიკის გვერდი</a>.

en: Got it!
ka: Გავიგე!

en: Syncing…
ka: სინქრონიზაცია…

en: This server does not support logging in using a password
ka: ამ სერვერს პაროლით შესვლის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Logging in…
ka: შესვლა…

en: Logged out
ka: გამოხვედით

[ctx: Airline Flightnumber from Airport to Airport on Date]
en: %1%2 from %3 to %4 on %5
ka: %1%2 -ი %3-დან %4-მდე %5-ზე
