jclic - en to ast translation catalogue (769 entries)

[ctx: edit_act_description_block]
note: #JClic Author messages
en: Description
ast: Descripción

en: Name of the activity
ast: Nome de la xera

[ctx: edit_act_name]
en: Name:
ast: Nome:

en: Description of the activity
ast: Descripción de la xera

[ctx: edit_act_reports_block]
en: Reports
ast: Informes

en: Include this activity in reports
ast: Incluyir esta xera nos informes

en: Include the results of this activity in users' reports
ast: Incluyir los resultaos d'esta xera nos informes d'usuariu

en: Code:
ast: Códigu:

en: Optional code used to group and search in the reports database.
ast: Códigu opcional utilizáu p'agrupar y peñerar na base de datos d'informes.

en: Report user actions
ast: Rexistrar tamién les aiciones

en: Register the details of all the actions performed by users
ast: Rexistrar los detalles de toles aiciones feches polos usuarios.

[ctx: edit_act_counters_block]
en: Counters
ast: Cuntadores

[ctx: edit_act_timeCounter]
en: Time counter
ast: Cuntador de tiempu

en: Show/hide the time conter
ast: Amosar/anubrir el contador de tiempu.

[ctx: edit_act_actionsCounter]
en: Tries counter
ast: Cuntador de intentos

en: Show/hide the tries counter
ast: Amosar/anubrir el contador de intentos.

[ctx: edit_act_scoreCounter]
en: Score counter
ast: Cuntador d'aciertos

en: Show/hide the score counter.
ast: Amosar/anubrir el contador d'aciertos.

en: Max time:
ast: Tiempu máximu:

en: Maximum time to to solve the activity, in seconds, or 0 for unlimited time.
ast: Tiempu máximu pa resolver la xera, en segundos. El 0 significa tiempu ilimitáu.

en: Countdown
ast: Cuenta atrás

en: The counter starts at máximum value, decreasing to 0.
ast: El cuntador entama col valor máximu, decreciendo fasta 0.

en: Max tries:
ast: Intentos máx.:

en: Maximum number of tries allowed, or 0 for unlimited tries.
ast: Númberu máximu d'intentos permitíos, o 0 pa ilimitáu.

[ctx: edit_act_buttons_block]
en: Buttons
ast: Botones

en: Help
ast: Aida

en: Show/hide help button
ast: Amosar/anubrir el botón d'aida

en: Show solution
ast: Amosar la solución

en: Show this message:
ast: Amosar esti mensaxe:

en: Information
ast: Información

en: Show/Hide the button of information
ast: Amosar/anubrir el botón d'información

en: Show this URL:
ast: Amosar esta URL:

en: Execute this command:
ast: Executar el comandu:

en: Web site address to show when click on the info button
ast: Direición de la páxina web que se va amosar al calcar nel botón d'información.

en: Command line to be executed on click to the info button.
ast: Llínia de comandos que va executar al calcar nel botón d'información.

en: Main window:
ast: Ventana principal:

en: Game window:
ast: Ventana de xuegu:

en: Margin:
ast: Marxe:

en: Horizontal and vertical spacing between visual objects.
ast: Espaciu vertical y horizontal ente oxetos visuales.

[ctx: edit_act_bgColor]
en: Background color:
ast: Color de fondu:

en: Change the background color.
ast: Camudar el color de fondu.

en: Start color:
ast: Color d'aniciu:

en: End color:
ast: Color final:

en: Selection of the start color
ast: Escoyeta del color d'aniciu

en: Selection of the end color
ast: Escoyeta del color final

en: Cycles:
ast: Ciclos:

en: Number of repetitions of the gradient over the paint surface
ast: Númberu de repeticiones del gradiente sobro la superficie a pintar.

en: Orientation:
ast: Orientación:

en: Gradient's orientation, measured in degrees over the horizontal
ast: Orientación del gradiente, midida en graos sobro la horizontal.

en: Gradient:
ast: Gradiente:

en: Use gradient of colours
ast: Usar un gradiente de colores

en: Opacity
ast: Opacidá

en: Set the color's alpha channel (opacity) value.
ast: Axusta'l valor de la canal alfa (opacidá) de color.

[ctx: edit_gradient_title]
en: Gradient
ast: Gradiente

en: Use default values (null gradient)
ast: Usar los valores por defeutu (gradiente nulu)

en: Image:
ast: Imaxe:

[ctx: edit_act_descriptionTab]
en: Description
ast: Descripción

en: Name and description
ast: Nome y descripción

en: Tiled
ast: En mosaicu

en: Paint all the surface with the image, repeating it along the X and Y axis as needed.
ast: Pinta tola superficie cola imaxe, repitiéndola a lo llargo de les exes X ya Y tantes vegaes como faiga falta.

[ctx: edit_act_preview]
en: Preview:
ast: Vista previa:

[ctx: edit_act_border]
en: Border
ast: Borde

en: Draw a line border arround the window
ast: Dibuxar una llinia de berbesu al rodiu de la ventana

en: Transparent
ast: Tresparente

en: Window has transparent background
ast: La ventana tien el fondu tresparente

[ctx: edit_act_width]
en: Width:
ast: Anchor:

[ctx: edit_act_height]
en: Height:
ast: Altor:

en: Width of the object, measured in pixels
ast: Anchu del oxetu, en píxeles

en: Height of the object, measured in pixels
ast: Altor del oxetu, en píxeles

[ctx: edit_act_centered]
en: Centered
ast: Centrada

en: The object will be centered over the main window
ast: El oxetu asítiase centráu respeutu de la ventana principal

en: Absolute horizontal location
ast: Posición horizontal absoluta

en: Absolute vertical location
ast: Posición vertical absoluta

[ctx: edit_act_ui_block]
en: User interface
ast: Interface d'usuariu

en: Select an image
ast: Esbillar una imaxe

en: Text:
ast: Testu:

en: Text to be shown inside this object
ast: Testu que se va amosar nesti oxetu

en: Typeface:
ast: Triba:

en: Size:
ast: Tamañu:

en: Bold
ast: Negrina

en: Italic
ast: Cursiva

en: Underline
ast: Sorrayáu

[ctx: edit_font_style]
en: Style:
ast: Estilu:

en: Cell contents
ast: Conteníos de la caxella

[ctx: edit_act_messages]
en: Messages
ast: Mensaxes

en: Initial message:
ast: Mensax d'aniciu:

en: Final message:
ast: Mensax final:

en: Previous message:
ast: Mensax previu:

en: Error message:
ast: Mensax de fallu:

en: Message to be shown when the activity starts
ast: Mensax que s'amuesa al entamjar la xera

en: Message to be shown when the activity is finished
ast: Mensax que s'amuesa al finar la xera

en: Message to be shown when the activity ends with errors
ast: Mensax que s'amuesa al finar la xera con fallos

en: Message to be shown prior to the start of the activity (only in certain types of activities)
ast: Mensax que s'amuesa enantes d'entamar (namás en delles tribes de xeres)

en: Align:
ast: Orientación:

en: Text color:
ast: Color del testu:

en: Color used to draw text
ast: Color utilizáu pa dibuxar el testu

en: Shadow color:
ast: Color de la solombra:

en: Color used for drawing the text's shadow, when appliable
ast: Color utilizáu na solombra del testu, si esiste.

en: Shadow
ast: Solombra

en: Draw text with shadow
ast: Dibuxar el testu con solombra

en: Border color:
ast: Color del berbesu:

en: Color used to draw the cell's border
ast: Color utilizáu pa dibuxar el berbesu de la caxella

en: Inactive state color:
ast: Color de estáu inactivu:

en: Color used when the cell is disabled
ast: Color utilizáu cuando la caxella ta desactivada

en: Alternative color:
ast: Color alternativu:

en: Color used to draw the alternative content in solved cells.
ast: Color col que s'amuesa el conteníu alternativu de les caxelles una vegada solucionadas.

en: Marked
ast: Marcada

en: Disabled
ast: Desactivada

en: Alternative
ast: Alternativa

en: Internal margin:
ast: Marxe internu:

en: Amount of space between cell's border and text.
ast: Espaciu ente los berbesos de la celda y el testu.

en: Border width:
ast: Anchor del berbesu:

en: Width of the stroke used to draw the standard border
ast: Anchor del trazu utilizáu pa dibuxar el berbesu.

en: Marker width:
ast: Anchor del marcador:

en: Width of the stroke used to draw the border when the cell is marked or selected
ast: Anchor del trazu utilizáu pa dibuxar el berbesu cuando la caxella s'alcuentra marcada o escoyida.

en: Preview in "alternative" state
ast: Vista previa n'estáu "alternativa"

en: Preview in "disabled" state
ast: Vista previa n'estáu "desactivada"

en: Preview in "marked" state
ast: Vista previa n'estáu "marcada"

en: Preview activity
ast: Vista previa de la xera

en: Preview and test the activity
ast: Prebar cómo furrula la xera

[ctx: edit_act_panels_description]
en: Description
ast: Descripción

en: Title and description of the activity
ast: Títulu y descripción de la xera

en: Options
ast: Opciones

en: Options of the activity
ast: Opciones de la xera

[ctx: edit_act_panels_frame]
en: Window
ast: Ventana

en: Aspect, size and position of the activity window
ast: Aspeutu, tamañu y posición de la ventana na que corre la xera

[ctx: edit_act_panels_messages]
en: Messages
ast: Mensaxes

en: Content of the activity messages
ast: Conteníu de los mensaxes de la xera

en: Contents of the panel
ast: Conteníu del panel

[ctx: edit_style_title]
en: Style
ast: Estilu

en: Set the cells color, font and size
ast: Axustar el color, triba y tamañu de lletra de les caxelles

[ctx: edit_act_style]
en: Style:
ast: Estilu:

en: Avoid text overlap image
ast: Evitar sobreposición imaxe/testu

en: Try to avoid text overlapping over image
ast: Intentar evitar que testu ya imaxe se solapen

en: The file
ast: El ficheru

en: already exists in the media library!
ast: yá s'alcuentra na mediateca!

en: Shaper:
ast: Xenerador de formes:

en: Shaper error:
ast: Error nel xenerador de formes:

en: Columns:
ast: Columnes:

en: Rows:
ast: Fileres:

en: Tooth height:
ast: Altor de los dientes:

en: Tooth width:
ast: Anchor de los dientes:

en: Random distribution
ast: Distribución aleatoria

en: Shaper properties
ast: Propiedaes del xenerador de formes

en: Text
ast: Testu

en: Text of the activity
ast: Testu de la xera

en: Save...
ast: Guardar...

en: Save the current project
ast: Guardar el proyeutu actual

en: Document tree...
ast: Árbol del documentu...

en: Show the project's document as a tree
ast: Amosar el documentu del proyeutu en forma d'árbol

en: Document tree
ast: Árbol del documentu

en: Referenced by:
ast: Referenciáu por:

en: <html><font face="dialog" size="2"><B>Warning:</B><P>This project connects with other projects.<BR>Do you want to explore the links and to load all the related files?<P>(It's advisable to answer <B>YES</B> when importing Clic 3.0 activities)</font></html>
ast: <html><font face="dialog" size="8pt"><B>Atención:</B><P>Esti proyeutu enllaza con otros proyeutos.<BR>¿Quies esplorar los enllaces y cargar tolos ficheros rellacionaos?<P>(Recomiéndase responder <B>SÍ</B> cuando se ta importando un paquete de xeres de Clic 3.0)</font></html>

[ctx: edit_mc_type]
en: Type:
ast: Triba:

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Play sound
ast: Interpretar soníu

en: Play video
ast: Interpretar video

en: Play MIDI
ast: Interpretar MIDI

en: Play CD audio
ast: Interpretar CD audio

en: Record sound
ast: Grabar soníu

en: Play recorded sound
ast: Interpretar grabación

en: Go to activity
ast: Dir a la xera

en: Go to sequence
ast: Dir a la secuencia

en: Run program
ast: Arrancar un programa

en: Show URL
ast: Amosar la URL

en: End
ast: Finar

[ctx: edit_mc_type_return]
en: Return
ast: Volver

en: Priority level:
ast: Nivel de prioridá:

en: File:
ast: Ficheru:

en: Parameters:
ast: Parámetros:

[ctx: edit_mc_from]
en: From:
ast: Dende:

[ctx: edit_mc_to]
en: To:
ast: Fasta:

[ctx: edit_mc_length]
en: Max. length:
ast: Duración máx.:

en: Record tape:
ast: Cinta de grabación:

en: Stretch size
ast: Axustar tamañu

[ctx: edit_mc_location]
en: Location:
ast: Allugamientu:

[ctx: edit_mc_location_from]
en: From:
ast: Dende:

en: Cell
ast: Celda

[ctx: edit_mc_location_from_window]
en: Window
ast: Ventana

en: Frame
ast: Marcu

en: Loop playback
ast: Repetir indefinidamente

en: Auto start
ast: Arranque automáticu

en: Catch mouse
ast: Capturar mur

en: Multimedia and active content
ast: Conteníu activu y multimedia

en: Active content:
ast: Conteníu activu:

en: Multimedia object selection
ast: Escoyeta del oxetu multimedia

[ctx: edit_media_title]
en: Media library
ast: Mediateca de recursos

en: Centered over cell
ast: Centráu na celda

en: Centered over window
ast: Centráu na ventana

en: Specify position:
ast: Especificar posición:

en: Incorrect tree structure or data!
ast: ¡Los datos o la d'árbol son incorrectos.!

en: Controls
ast: Controles

en: Options for buttons and counters
ast: Opciones de botones y cuntadores

[ctx: edit_act_class]
en: Type:
ast: Triba:

en: Grid layout:
ast: Configuración de la rexella:

en: Relative postion of the panels A and B.
ast: Posición relativa de los paneles A y B.

en: Inverse resolution
ast: Resolución inversa

en: The activity is solved when all assigned elements of "B" are matched.
ast: La xera consideraráse resuelta cuando tolos elementos de "B" tean empareyaos.

en: Show all arrows
ast: Amosar toles fleches

en: Alternative content:
ast: Conteníu alternativu:

en: Content shown in solved cells and non-assigned cells.
ast: Conteníu que s'amuesa nes caxelles yá resueltes y nes non asignaes.

en: Edit the alternative content
ast: Editar el conteníu alternativu

en: Grid
ast: Panel

en: Grid A
ast: Panel A

en: Grid B
ast: Panel B

en: Layout
ast: Distribución

en: Relationship
ast: Rellaciones

en: activity
ast: xera

en: tag
ast: etiqueta

en: jump to
ast: blincu a

[ctx: edit_seq_activity]
en: Activity:
ast: Xera:

[ctx: edit_seq_tag]
en: Label:
ast: Etiqueta:

[ctx: edit_seq_description]
en: Description:
ast: Descripción:

en: Move on automatically
ast: Avance automáticu

en: Delay:
ast: Retardu:

en: Go forward
ast: Dir p'alantre

en: Go bak
ast: Dir p'atrás

en: Jump to...
ast: Blincar a...

en: Stop
ast: Parar

[ctx: edit_seq_action_return]
en: Return
ast: Tornar

en: Exit JClic
ast: Colar de JClic

en: Forward arrow:
ast: Flecha p'alantre:

en: Back arrow:
ast: Flecha p'atrás:

en: Action:
ast: Aición:

en: Show button
ast: Amosar botón

en: JClic Project:
ast: Proyeutu JClic:

en: Absolute position
ast: Posición absoluta

en: The object will be placed at the specified X and Y co-ordinates
ast: L'oxetu va asitiase nes coordenaes X ya Y que se conseñen

[ctx: edit_act_location]
en: Location:
ast: Allugamientu:

en: New sequence element...
ast: Nuevu elementu de secuencia...

en: Insert a new element into the activity sequence
ast: Inxertar un nuevu elementu na secuencia de xera

en: Please select an activity for the new sequence element.
ast: Escueyi una xera pal nuevu elementu de secuencia.

en: Cannot create a new sequence element without activity!
ast: ¡No se pue criar un elementu nuevu de secuencia ensin conseñar la xera!

en: This project has no activities! Unable to create sequence elements in an empty project.
ast: ¡Nesti proyeutu nun hai xera denguna! Nun se puen criar elementos de secuencia nun proyeutu baleru.

en: Jump target:
ast: Destín del blincu:

en: Jump target
ast: Destín del blincu

en: Add a new activity to project
ast: Amestar una xera nueva al proyeutu

en: Type of activity:
ast: Triba de xera:

[ctx: edit_act_prompt_name]
en: Name:
ast: Nome:

en: Please select the type of activity to create and give it a name:
ast: Escueyi la triba de xera que quies criar y pon-y un nome:

en: You must select an activity type!
ast: ¡Hai qu'escoyer una triba de xera!

en: You must especify a name for the activity!
ast: ¡Hai qu'indicar un nome pa la xera!

en: Unable to create activity!
ast: ¡Nun se pudo criar la xera!

en: Java class name:
ast: Nome de la clas Java:

en: Format
ast: Formatu

en: Answer
ast: Rempuesta

en: Pop up
ast: Ventana emerxente

en: Valid answers:
ast: Rempuestes correutes:

en: Add a new list element
ast: Amestar un elementu nuevu a la llista

en: Edit the selected list element
ast: Editar l'elementu escoyíu

en: Delete the selected list element
ast: Esborrar l'elementu escoyíu de la llista

en: Move up
ast: Mover p'arriba

en: Move down
ast: Mover p'abaxo

en: New text:
ast: Testu nuevu:

en: Add new list element
ast: Amestar un elementu nuevu a la llista

en: Modify selected text
ast: Camudar el testu escoyíu

en: Target
ast: Destín

[ctx: edit_text_act_maxLen]
en: Max. length:
ast: Llargor máximu:

en: Maximum amount of characters in the answer.
ast: Númberu máximu de carauteres permitíos na rempuesta.

en: Filling character
ast: Caráuter de rellenu

en: Character used to indicate the blank
ast: Caráuter utilizáu pa indicar la incógnita

en: Initial length:
ast: Llargor  d'ainiciu:

en: Number of filling chars that will be displayed at the beginning of the activity.
ast: Númberu de carauteres de rellenu que se van amosar nel aniciu la xera.

en: Initial text:
ast: Testu d'aniciu:

en: Text displayed in the blank at the beggining of the activity.
ast: Testu que se va amosar na incógnita al entamar la xera.

en: Show a list of options:
ast: Amosar una llista de opciones:

en: Display a list of options from which the user must select one.
ast: Amosar la llista d'opciones que l'usuariu tien d'escoyer.

en: Correction options
ast: Opciones d'evaluación

en: No pop up
ast: Ensin ventana emerxente

en: Pop up automatically
ast: Ventana emerxente automática

en: Pop up in errors
ast: Ventana emerxente cuando hai fallos

en: Pop up with F1
ast: Ventana emerxente calcando F1

[ctx: edit_text_act_popup_type]
en: Type:
ast: Triba:

en: Pop up delay:
ast: Retardu d'apaición:

[ctx: edit_text_act_popup_maxTime]
en: Max. time:
ast: Tiempu máximu:

en: Sound only
ast: Namás interpretar soníu

en: You must select a fragment of text in order to create a new text target!
ast: Pa criar una incógnita nueva fai falta escoyer un fragmentu de testu.

en: Target text cannot include paragraph returns nor tabs.
ast: El testu de les incógnites nun puede incluyir retornos de párrafu nin tabulaciones.

en: Targets cannot nest!
ast: ¡Les incógnites nun se puen solapar

en: Targets cannot contain cells!
ast: ¡Les incógnites nun pueden tener caxelles!

en: Paper colour:
ast: Color del papel:

en: Edit document styles...
ast: Editar los estilos del documentu...

en: Main style:
ast: Estilu principal:

en: Tab space:
ast: Espaciu de tabulador:

en: Spaces between tab marks:
ast: Espacios ente marques de tabulación:

en: Colors:
ast: Colores:

en: Target colors:
ast: Colores de les incógnitas:

en: Error colors:
ast: Colores d'errores:

[ctx: edit_text_act_preview]
en: Preview:
ast: Vista preliminar:

en: Standard text
ast: Testu normal

en: target
ast: incógnita

en: standard text
ast: testu normal

en: standard text.
ast: testu normal.

en: Warning: This action will supress the currently selected target. Do you want to proceed?
ast: Atención: esta aición va suprimir la incógnita escoyida. ¿De xuru que lo quies facer?

en: Previous screen...
ast: Pantalla previa...

en: Don't display any text before starting the activity
ast: Nun amosar testu dengún enantes d'entamar la xera

en: Display the complete text of the exercise
ast: Amosar el testu completu del exerciciu

en: Display this text:
ast: Amosar esti testu:

[ctx: edit_text_act_prevScreen_time]
en: Max. time:
ast: Tiempu máximu:

en: Target...
ast: Incógnita...

en: Show correction button
ast: Amosar botón d'evaluación

en: Button text:
ast: Testu del botón:

en: Match case
ast: Comprobar mayúscules / minúscules

en: Consider accents and special characters
ast: Considerar acentos y carauteres especiales

en: Consider punctuation marks
ast: Considerar les marques de puntuación

en: Allow repeated spaces
ast: Permitir espacios repetíos

en: Criteria
ast: Criterios

en: Move on to next target when filled in
ast: Pasar automáticamente a la incógnita siguiente

en: Move only after correct guess
ast: Pasar namás si se respuende correcho

en: Indicate mistakes letter by letter
ast: Conseñar los fallos lletra a lletra

en: Analysis algorithm parameters:
ast: Parámetros del algoritmu d'analís:

en: Steps:
ast: Pasos:

en: Exploration field:
ast: Campu d'esploración:

en: Check
ast: Comprobar

en: Answer analysis
ast: Analís de les rempuestes

en: Correction...
ast: Correición...

en: Correction button
ast: Botón de correición

en: Progress
ast: Progresu

en: Type...
ast: Triba...

en: Order paragraphs
ast: Ordenar párrafos

en: Order words
ast: Ordenar palabres

en: Shuffle words amongst paragraphs
ast: Baraxar palabres ente párrafos

en: Activity type
ast: Triba de xera

en: This action will clear all the existing targets. Do you want to proceed?
ast: Esta aición va esborrar toles incógnites definíes. ¿De xuru que lo quies facer?

en: Identify words
ast: Identificar palabres

en: Identify characters
ast: Identificar carauteres

en: Change name...
ast: Camudar nome...

en: Change file...
ast: Camudar el ficheru...

en: Save into ZIP file
ast: Guardar nel ficheru ZIP

en: Media type:
ast: Triba de recursu:

en: File size:
ast: Tamañu del ficheru:

en: Files of type:
ast: Triba de ficheros:

en: Preview media
ast: Previsualizar oxetu

en: Preview media resource
ast: Previsualización del recursu multimedia

en: Change resource name
ast: Camudar el nome del recursu

en: Rename
ast: Renomar

en: New name:
ast: Nome nuevu:

en: Invalid resource name!
ast: ¡Nome de recursu non válidu!

en: There is another resource with this name! Each resource must have a unique name.
ast: Yá hai otru recursu con esti nome. Los recursos tienen de tener un nome únicu nel proyeutu.

en: Invalid file!
ast: ¡Ficheru incorreutu!

en: File must be of same type
ast: El ficheru tien de ser de la mesma triba

en: Unable to load font!
ast: ¡Nun se pudo cargar la fonte de lletra!

en: Save file (extract from ZIP)
ast: Guardar el ficheru (extrayelu del ZIP)

en: Update media content from file
ast: Anovar el conteníu del recursu dende'l ficheru

en: This is not a "real" file, but a object located into a ZIP container. In order to use this feature, a file with the same name must be present in the folder where the ZIP file is located.
ast: Esti nun ye un ficheru "real", sinón un oxetu allugáu nel interior de un contenedor ZIP. Pa usar esta función fai falta qu'esista un ficheru col mesmu nome na carpeta onde s'atopa'l ficheru ZIP.

[ctx: edit_activities]
en: Activities
ast: Xeres

[ctx: edit_sequences]
en: Sequences
ast: Secuencies

[ctx: edit_media]
en: Media library
ast: Mediateca

en: Manage images and other media files used in the project
ast: Xestión de les imáxenes y otros recursos usaos nel proyeutu.

en: Create and edit project activities
ast: Creación y edición de les xeres del proyeutu

en: Edit and create sequences of activities
ast: Creación y edición de secuencies de xeres

[ctx: edit_project_title]
en: Title:
ast: Títulu:

en: Project's title
ast: Títulu del proyeutu

[ctx: edit_project]
en: Project
ast: Proyeutu

en: Edit project properties
ast: Edición de les propiedaes del proyeutu

[ctx: edit_project_description]
en: Description:
ast: Descripción:

en: General description of the project
ast: Descripción xeneral del proyeutu

en: Areas:
ast: Áries:

en: Curricular areas of the project
ast: Áries curriculares pa les que s'empobina'l proyeutu

en: Levels:
ast: Niveles:

en: Educational levels of the project
ast: Niveles y ciclos educativos pa los que s'empobina'l proyeutu

en: Descriptors:
ast: Descriptores:

en: Descriptors of the project (separed with comma)
ast: Descriptores del proyeutu (separtaos por comes)

en: Languages:
ast: Llingües:

en: Languages used in the project
ast: Llingües usaes nel proyeutu

en: Change the selected language
ast: Camudar la llingua escoyida

en: Add language
ast: Amestar llingua

en: ISO-639 language codes:
ast: Códigos de llingua ISO-639:

[ctx: edit_project_authors]
en: Authors:
ast: Autores:

en: People involved in the creation of the project
ast: Persones que participaren na creación del proyeutu

[ctx: edit_project_author_name]
en: Name:
ast: Nome:

[ctx: edit_project_author_mail]
en: e-mail:
ast: Corréu electrónicu:

en: Rol:
ast: Papel:

en: Organization:
ast: Organización:

[ctx: edit_project_author_comments]
en: Comments:
ast: Comentarios:

en: Author's name (required)
ast: Nome del autor/a (campu obligatorio)

en: Author's e-mail (optional)
ast: Direición de corréu electrónicu del autor/a (opcional)

en: Person's rol in the project: author, collaborator, drawings, sounds... (optional)
ast: Papel de la persona nel proyeutu: autor, collaborador, illustrador, soníos... (opcional)

en: School, university, association... (optional)
ast: Escuela, universidá, asociación... (campu opcional)

en: Personal web page (optional)
ast: Páxina web personal (campu opcional)

en: Field for other information (optional)
ast: Otres carauterístiques (campu opcional)

en: Author info:
ast: Datos del autor/a:

en: Add author to list
ast: Amestar un autor a la llista

en: Edit author info
ast: Camudar los datos del autor/a

[ctx: edit_project_org_name]
en: Name:
ast: Nome:

en: School name
ast: Nome de la escuela

[ctx: edit_project_org_mail]
en: e-mail:
ast: Corréu electrónicu:

en: e-mail address of the school
ast: Direición de corréu electrónicu de la escuela

en: School website
ast: Direición web de la escuela

en: Address:
ast: Direición:

en: Snail-mail address
ast: Direición postal de la escuela

en: PC:
ast: CP:

en: Postal code
ast: Códigu postal

en: City:
ast: Ciudá:

en: School city
ast: Ciudá de la escuela

en: Country:
ast: País:

en: State:
ast: Estáu:

[ctx: edit_project_org_comments]
en: Comments:
ast: Comentarios:

en: School/s:
ast: Escuela/es:

en: School or other institution involved in the project
ast: Escuela u otra institución que participare nel proyeutu

en: Organization info:
ast: Datos de la organización:

en: Add organization
ast: Amestar organización

en: Edit organization data
ast: Camudar los datos de la organización

en: Country, federation, union...
ast: País, federación, xunión...

en: Federal state, community, region...
ast: Estáu federal, comunidá, rexón...

en: Other info...
ast: Otros datos...

en: Date:
ast: Data:

en: Date of the revision
ast: Data de la revisión

[ctx: edit_project_rev_authors]
en: Authors:
ast: Autores/as:

en: Authors of the revision
ast: Autores/as de la revisión

[ctx: edit_project_rev_description]
en: Description:
ast: Descripción:

en: Brief description of the changes made
ast: Breve descripción de los cambeos realizados

[ctx: edit_project_rev_comments]
en: Comments:
ast: Comentarios:

en: Other relevant info
ast: Información adicional

en: Revisions:
ast: Revisiones:

en: History of main modifications made to the project
ast: Historial de los cambeos principales fechos nel proyeutu

en: Add revision record
ast: Amestar un rexistru de revisión

en: Edit revision record
ast: Camudar el rexistru de la revisión

en: Revision data
ast: Datos de la revisión

en: objects
ast: oxetos

en: object
ast: oxetu

en: Start of activity:
ast: Aniciu de xera:

en: Click on object:
ast: Calcar nun oxetu:

en: Erroneous action:
ast: Aición errónea:

en: Correct action:
ast: Aición correuta:

en: Activity finished with errors:
ast: Xera finada con fallos:

en: Activity finished OK:
ast: Xera finada correutamente:

en: Error: The description field cannot be leaved blank!
ast: Error: La descripción nun quedar erma

en: Edit event sounds
ast: Edición de los soníos d'eventos

[ctx: edit_project_evsounds]
en: Event sounds:
ast: Soníos d'eventos:

[ctx: edit_project_evsounds_tooltip]
en: Set specific sounds for each JClic event
ast: Coseñar soníos específicos pa cada eventu de JClic

[ctx: edit_act_evsounds]
en: Event sounds:
ast: Soníos d'eventos:

[ctx: edit_act_evsounds_tooltip]
en: Set specific sounds for each JClic event
ast: Coseñar soníos específicos pa cada eventu de JClic

en: default sound
ast: soníu por defeutu

en: disabled
ast: desactiváu

en: Enable or disable the sound for this event
ast: Activa o desactiva'l soníu pa esti eventu

en: Click to select a sound for this event, or uncheck to use the default sound
ast: Calcar pa escoyer el soníu arreyáu a esti eventu, o desmarcar pa usar el soníu por defeutu

en: New project...
ast: Proyeutu nuevu...

en: Create a new JClic project
ast: Criar un proyeutu JClic nuevu

[ctx: edit_arith_op_from]
en: From:
ast: Dende:

en: Minimum value of the operator
ast: Valor mínimu del operador

[ctx: edit_arith_op_to]
en: To:
ast: Fasta:

en: Maximum value of the operator
ast: Valor máximu del operador

en: With:
ast: Con:

en: If checked, the operator can also have this value
ast: Si se marca, l'operador pue tener tamién esti valor

en: One from the list:
ast: Ún de la llista:

en: List of possible values for the operator
ast: Llista de posibles valores del operador

en: Decimals:
ast: Decimales:

en: Number of decimals of the operand
ast: Númberu de decimales del operando

en: # (integer)
ast: # (enteru)

en: #.#
ast: #,#

en: #.##
ast: #,##

en: First operand
ast: Primer operando

en: Second operand
ast: Segundu operando

en: Arith2 for JClic
ast: Arith2 pa JClic

en: Operations:
ast: Operaciones:

en: Select the kind of operations to be performed
ast: Selecciona la triba d'operaciones a efectuar

en: Plus
ast: Sumes

en: Minus
ast: Restes

en: Multiply
ast: Multiplicaciones

en: Divide
ast: Divisiones

en: Unknown:
ast: Incógnita:

en: Select the item that will act as a unknown
ast: Escueyi l'elementu que va facer d'incógnita

en: The result is the unknown
ast: El resultáu ye la incógnita

en: The second operator is the unknown
ast: El segundu operador  ye la incógnita

en: The first operator is the unknown
ast: El primer operador ye la incógnita

en: The operation is the unknown
ast: La operación ye la incógnita

en: Write the result at the beggining of the expression
ast: Escribir la expressión entamando pel resultáu

en: Result:
ast: Resultáu:

en: Do not carry
ast: Ensin llevar

en: Random
ast: Aleatoriu

en: Ascending
ast: Ascendente

en: Order by result:
ast: Ordenar per resultáu:

en: Descending
ast: Descendente

en: Avoid duplicates
ast: Evitar duplicaos

en: Conditions:
ast: Condiciones:

en: Indifferent
ast: Indiferente

en: The first operator must be greather than the second one
ast: El primer operador tien de ser mayor que'l segundu

en: The first operator must be lesser than the second one
ast: El primer operador tien de ser menor que'l segundu

en: Other conditions
ast: Otres condiciones

en: Automatic content generator:
ast: xenerador automáticu de conteníu:

en: Select the type of automatic content generator for this activity.
ast: Escoyeta de la triba de xenerador automáticu de conteníu pa esta xera.

en: Content generator
ast: Xenerador de conteníu

en: Settings...
ast: Preferencies...

en: Configure the content provider settings
ast: Configuración de los parámetros del xenerador de conteníu

en: Edit data
ast: Edición de datos

en: Activity edit
ast: Edición de la xera

en: Content provider edit
ast: Edición del xenerador de conteníu

en: Error creating the content provider!
ast: ¡Error de creación del xenerador automáticu de conteníu!

en: Creation
ast: Creación

[ctx: edit_project_description_block]
en: Description
ast: Descripción

[ctx: edit_project_ui_block]
en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

[ctx: edit_act_description]
en: Description:
ast: Descripción:

en: Edit
ast: Edición

en: New activity...
ast: Xera nueva...

en: Insert
ast: Inxertar

en: View
ast: Ver

[ctx: action_editProject_caption]
en: Project
ast: Proyeutu

en: Edit project settings
ast: Editar les propiedaes del proyeutu

en: Media
ast: Mediateca

en: Edit the project's multimedia library
ast: Edición de la mediateca del proyeutu

[ctx: action_editActivities_caption]
en: Activities
ast: Xeres

en: Edit the activities
ast: Edición de les xeres

[ctx: action_editSeq_caption]
en: Sequences
ast: Secuencies

en: Edit the sequences of activities
ast: Edición de les secuencies de xeres

en: Current project has been modified. Do you want to save the changes?
ast: Esti proyeutu camudó. ¿Quies guardar los cambeos?

en: Descriptors
ast: Descriptores

en: New media object...
ast: Oxetu multimedia nuevu...

en: Add a new image or multimedia object to the library
ast: Amestar una imaxe o un oxetu multimedia a la mediateca

en: Score threshold:
ast: Umbral de puntuación:

en: Take this way when the global score is equal to or higher than...
ast: Siguir esti camín cuando la puntuación global seya mayor o igual que...

en: Time threshold:
ast: Umbral de tiempu:

en: In order to take this way, the time spent on the activities must be less than...
ast: Pa siguir esti camín hai que tener feches les xeres nun tiempu inferior a...

en: Take this way when the global score is lower than...
ast: Sigui esti camín siempres que la puntuación global seya inferior a...

en: Take this way when the time spent on the activities is more than...
ast: Sigui esti camín siempres que'l tiempu emplegáu nes xeres seya superior a...

en: Conditional jumps
ast: Blincos condicionales

en: Set special jumps to be executed only under specific condicions
ast: Conseñar blincos que s'executen namás si se dan unes condiciones determinaes

en: Set conditions to jump to an upper level
ast: Conseñar les condiciones pa blincar a un nivel superior

en: Lower jump:
ast: Blincu inferior:

en: Upper jump:
ast: Blincu superior:

en: Set conditions to jump to an lower level
ast: Conseñar les condiciones pa blincar a un nivel inferior

en: Action assigned to the "next" button
ast: Aición asociada al botón "siguiente"

en: Action assigned to the "previous" button
ast: Aición asociada al botón "anterior"

en: Set the jump target
ast: Conseñar el destín del blincu

en: Action to be done
ast: Aición a facer

en: Activity assigned to this sequence element
ast: Xera asociada a esti elementu de la secuencia

en: Tag used to reference this sequence element (optional field)
ast: Etiqueta emplegada pa referise a esti elementu de la secuencia (campu opcional)

en: Description of the sequence element (optional field)
ast: Descripción del elementu de secuencia (campu opcional)

en: Enable or disable the arrow button
ast: Activar o desactivar el botón de pasu de xera

en: Move on automatically when the activity finishes
ast: Avanzar automáticamente al acabar la xera

en: Seconds to wait before to do the automatic move
ast: Númberu de segundos a esperar enantes de facer el pasu automáticu

en: Select color
ast: Escoyeta del color

en: Please wait while the resource is being renamed...
ast: Por favor, espere mientres se camuda'l nome del recursu...

[ctx: edit_act_cell_width]
en: Width:
ast: Anchor:

en: Cell width (in pixels)
ast: Anchor de les caxelles (en píxeles)

[ctx: edit_act_cell_height]
en: Height:
ast: Altor:

en: Cell height (in pixels)
ast: Altor de les caxelles (en píxeles)

en: Hidden words:
ast: Pallabres tapecíes:

en: List of the hidden words placed in the panel
ast: Llista de les palabres tapecíes nel panel

en: Use panel B
ast: Usar el panel B

en: The contents of a second panel will be displayed as words are found
ast: El conteníu del segundu panel va ser amosáu según se vayan atopando les palabres

en: Select the shaper type to be used in the panel
ast: Escoyeta de la triba de xenerador de formes del panel

en: Number of columns of  the panel
ast: Númberu de columnes del panel

en: Number of rows of  the panel
ast: Númberu de fileres del panel

en: Transparent delimiters
ast: Separtadores tresparentes

en: Treat the delimiters (black boxes) as transparent holes
ast: Amosar los separtadores (caxelles prietes) como furacos tresparentes

en: Mixes\:
ast: Mestures\:

en: Number of times to shuffle
ast: Númberu de vegaes que se mecerán les pieces

en: Copy attributtes to...
ast: Copiar atributos a...

en: Attributes
ast: Atributos:

en: Apply to:
ast: Aplicar a:

en: Main window
ast: Ventana principal

en: Play window
ast: Ventana de xuegu

en: Activities to be modified:
ast: Xeres a camudar:

en: Copy attributes
ast: Copiar atributos

en: Copy current activity attributes to other activities
ast: Copiar a otres xeres dellos de los atributos d'esta xera

en: Project name:
ast: Nome del proyeutu:

en: Short, descriptive name of the project
ast: Nome curtiu y descriptivu del proyeutu

[ctx: edit_new_project_filename]
en: File name:
ast: Nome del ficheru:

en: Name of the project file, without extension
ast: Nome del ficheru del proyeutu, ensin estensión

[ctx: edit_new_project_folder]
en: Folder:
ast: Carpeta:

en: Name of the folder where the project will be stored
ast: Nome de la carpeta na que se va guardar el proyeutu

[ctx: edit_new_project_folder_browse]
en: Browse...
ast: Restolar...

en: Create new JClic project
ast: Creación d'un proyeutu JClic nuevu

en: Error: Project, file and folder must have valid, non-empty names.
ast: Error: Tanto'l proyeutu como'l ficheru y la carpeta tienen de tener nomes válidos.

en: This folder already contains another Clic 3.0 or JClic project. In order to avoid confusions, is preferable to maintain each project in a separate folder, but that isn't a strict rule. Do you really want to create the new project in this folder?
ast: Nesta carpeta yá hai otru proyeutu Clic3.0 o JClic. Pa evitar tracamundios recomiéndase caltener cada proyeutu nuna carpeta independiente, anque nun ye imprescindible. ¿De xuru que quies criar el proyeutu nuevu nesta carpeta?

en: Error: Unable to create the specified folder!
ast: Error: ¡Nun fue ha criase la carpeta conseñada!

en: Error: No activity selected! In order to use this function you must select in the list the activity or activities to wich the indicated attributes will be applied.
ast: Error: ¡Nun s'escoyó xera nenguna. Pa usar esta función hai qu' escoyer na llista la xera o xeres a les que se van aplicara los atributos conseñaos.

en: Copying attributes to:
ast: Copiando atributos a:

en: Margin
ast: Marxe

en: Background color
ast: Color de fondu

[ctx: edit_act_copy_gradient]
en: Gradient
ast: Gradiente

en: Background image
ast: Imaxe de fondu

[ctx: edit_act_copy_border]
en: Border
ast: Berbesu

en: Transparent background
ast: Fondu tresparente

en: Position
ast: Posición

[ctx: edit_act_copy_messages]
en: Messages
ast: Mensaxes

en: Style of initial message
ast: Estilu del mensaxe d'aniciu

en: Style of end message
ast: Estilu del mensaxe final

en: Style of error message
ast: Estilu del mensaxe de fallu

[ctx: edit_act_copy_reports]
en: Reports
ast: Informes

en: Include activity in reports
ast: Incluyir la xera nos informes

en: Record actions
ast: Rexistrar aiciones

[ctx: edit_act_copy_interface]
en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Skin
ast: Entornu visual

en: Event sounds
ast: Soníos d'eventu

[ctx: edit_act_copy_counters]
en: Counters
ast: Cuntadores

[ctx: edit_act_copy_cTime]
en: Time counter
ast: Cuntador de tiempu

en: Max. time
ast: Tiempu máximu

[ctx: edit_act_copy_cTries]
en: Tries counter
ast: Cuntador d'intentos

en: Max. tries
ast: Númberu máximu d'intentos

[ctx: edit_act_copy_cScore]
en: Score counter
ast: Cuntador d'aciertos

en: Times to scramble
ast: Númberu de vegaes qu'hai que baraxar

[ctx: edit_act_copy_buttons]
en: Buttons
ast: Botones

en: Help button
ast: Botón d'aida

en: Information button
ast: Botón d'información

en: Grids
ast: Paneles

en: Style of grid A
ast: Estilu del panel A

en: Style of grid B
ast: Estilu del panel B

en: Style of text grids
ast: Estilu de los paneles de testu

en: Text activities
ast: Xeres de testu

en: Font face
ast: Triba de lletra

en: Font size
ast: Tamañu de lletra

en: Font style
ast: Estilu de lletra

en: Main text colour
ast: Color del testu principal

[ctx: edit_act_copy_textTargetColour]
en: Select the JClic project of which the activities will be imported
ast: Escueyi les xeres del proyeutu JClic que van ser importaes

en: Errors colour
ast: Color de los fallos

en: Tab space
ast: Espaciu de tabulador

en: Style of previous message
ast: Estilu del mensax previu

en: Change activity type
ast: Camudar la triba de xera

en: Full name of the class to be used to build the activity (advanced users only!)
ast: Nome completu de la clas que se va emplegar pa construir la xera (¡namás pa usuarios avanzaos!)

en: Other...
ast: Otres...

en: Advanced users can also create unregistered types of JClic activities. Just write below the full class name, prefixed by the package (like "com.acme.activities.FooActivity"). Activity classes must extend <b>edu.xtec.jclic.Activity</b>, and must be accessibles to the JVM classloader.
ast: Los usuarios/es avanzaos/es pueden criar tamién otres tribes de xeres JClic nun rexistraes. Escribi debaxo'l nome completu de la clas, precedida pol del paquete (por exemplu: "com.acme.activities.FooActivity"). Les xeres nueves tienen d'estender edu.xtec.jclic.Activity, y tienen de ser accesibles al cargador de clases de la máquina virtual de Java.

en: Name of the activity:
ast: Nome de la xera

en: Each activity must have a name unique in the project
ast: Cada xera tien de tener un nome único nel proyeutu

en: <html><p style="font-family:Helvetica; font-size:10px;"><b>Warning:</b> Changing the type of activity can cause lost of some of the current activity attributes and objects. Use it with care!</p><p>&nbsp;</p></html>
ast: <html><p style="font-family:Helvetica; font-size:10px;"><b>Atención:</b> El cambéu de la triba pue causar la perda de dellos de los atributos y oxetos de la xera que se ta editando. ¡Utilice la función con munchu cuidáu!</p><p>&nbsp;</p></html>

en: Location of JClic code:
ast: Allugamientu del códigu JClic:

en: URL pointing to a folder with the JClic program files and scripts
ast: URL qu'apunta a una carpeta na que tean allugaos los ficheros del programa de JClic

en: HTML code before:
ast: Códigu HTML previu:

note: #Text to be displayed below the applet. HTM code allowed.
en: Text or HTML code to be placed before the applet
ast: Testu o códigu HTML que va aparecer enantes del applet

en: HTML code after:
ast: Códigu HTML posterior:

en: Text or HTML code to be placed after the applet
ast: Testu o códigu HTML que va aparecer dempués del applet

en: Applet size:
ast: Tamañu del applet:

en: Width and height of the applet, in absolute or percentage values.
ast: Anchor y altor del applet, en valores absolutos o porcentuales.

en: Page title:
ast: Títulu de la páxina:

en: Text to be shown at the top of the browser window
ast: Testu que se va amosar na parte superior de la ventana del restolador

en: The web page "%s" has been created successfully.
ast: La páxina web "%s" crióse con ésitu.

en: Do you want to open it now with the browser?
ast: ¿Quies abrirla agora col restolador?

en: Create web page...
ast: Criar páxina web...

en: Creation of an HTML page with a JClic applet
ast: Creación d'una páxina HTML con un applet JClic

en: Create a HTML page with an applet containing the current project
ast: Creación d'una páxina HTML con un applet que tenga esti proyeutu.

[ctx: applet_filename]
en: File name:
ast: Nome del ficheru:

en: Name of the HTML file to be created
ast: Nome del ficheru HTML a criar

en: Default values used in web page creation
ast: Valores por defeutu usados na creación de páxines web

[ctx: applet_bgcolor]
en: Background color:
ast: Color de fondu:

en: HTML page background color
ast: Color de fondu de la páxina web

[ctx: applet_centered]
en: Centered
ast: Centráu

en: Place the applet horizontally centered
ast: Allugar el applet centráu horizontalmente

en: Applet width (absolute or percentage)
ast: Anchor del applet (en valor absolutu o porcentual)

en: Applet height (absolute or percentage)
ast: Altor del applet (en valor absolutu o porcentual)

en: On exit, go to:
ast: Al colar, dir pa:

en: URL where to redirect the navigation on JClic exit
ast: URL pa onde se va empobinar la navegación al colar de JClic

en: Info frame name:
ast: Marcu d'información:

en: Name of the frame used to show the content related to the "info" button
ast: Nome del marcu emplegáu p'amosar el conteníu incluyíu nel botón "info"

en: Create project installer...
ast: Criar instalador del proyeutu...

en: Create a project installer script for JClic player
ast: Creación d'un ficheru d'instalación del proyeutu pa JClic player

en: Edit project installer script
ast: Edición del ficheru d'instalación del proyeutu

[ctx: installer_title]
en: Title:
ast: Títulu:

en: Project title, to be shown on the installer wizard
ast: Títulu del proyeutu que se va amosar nel asistente d'instalación

en: Autors:
ast: Autores/as:

en: Author/s of the project (short text)
ast: Autores/as del proyeutu (testu curtiu)

[ctx: installer_folder]
en: Folder:
ast: Carpeta:

en: Folder name to be suggested by the installer wizard
ast: Nome de carpeta que va suxerir l'asistente d'instalación

en: Files to be copied:
ast: Ficheros a copiar:

en: Files to be copied by the installer
ast: Ficheros que se van copiar na instalación

en: Available files
ast: Ficheros disponibles

en: Selected files
ast: Ficheros seleicionaos

en: >> add >>
ast: >> amestar >>

en: Add selected file to the list
ast: Amestar el ficheru escoyíu a la llista

en: << remove <<
ast: << quitar <<

en: Remove selected file from the list
ast: Quitar el ficheru escoyíu de la llista

en: Launch button
ast: Botón d'activación

en: Properties of the button to be shown in the project library
ast: Propiedaes del botón que se va amosar na biblioteca de proyeutos

en: Main project:
ast: Proyeutu principal:

en: JClic project to be launched by the button
ast: Proyeutu JClic asociáu al botón

[ctx: installer_button_text]
en: Label:
ast: Etiqueta:

en: Short text label, to be shown inside the button
ast: Etiqueta de testu curtia, que va apaecer dientro del botón

en: Icon:
ast: Iconu:

en: Picture to be used as button icon. Leave blank to use the default JClic icon.
ast: Imaxe que va amosar el botón. Dexar ermo pa usar l'iconu por defeutu de JClic.

[ctx: installer_button_description]
en: Description
ast: Descripción

en: Tooltip to be shown by the button
ast: Testu d'aida emerxente que va amosar el botón

en: Error: Missing project title
ast: Error: Hai que conseñar el títulu del proyeutu

en: Error: Missing folder name
ast: Error: Hai que conseñar el nome de la carpeta

en: Error: No files selected
ast: Error: Nun tien escoyíu ficheru dengún

en: Error: Missing launch button text label
ast: Error: Hai que conseñar el testu de la etiqueta del botón d'activación

en: Error: The project assigned to the launch button is not in the list of files to be copied
ast: Error: El proyeutu asociáu al botón d'activación nun s'alcuentra ente los ficheros a copiar

en: Full-page applet
ast: L'applet ocupa tola páxina

en: Applet with specific dimensions
ast: L'applet tien dimensiones específiques

en: Align text left
ast: Alliniar el testu a la esquierda

en: Center text
ast: Testu centráu

en: Align text right
ast: Alliniar el testu a la drecha

en: Create or remove target
ast: Criar una incógnita o suprimila

en: Insert a cell
ast: Inxertar una celda

en: Content
ast: Conteníu

[ctx: edit_text_act_style]
en: Style
ast: Estilu

en: Cell size:
ast: Dimensiones de la celda:

en: The following activities never appear in any of the project's activity sequences, so they never will be displayed:
ast: Les xeres siguientes enxamás van llegar a executase, darréu que nun apaecen en secuencia d'actividades del proyeutu denguna:

en: The following media objects are not used directly in any activity:
ast: Los oxetos siguientes de la mediateca nun s'empleguen direutamente en xera denguna:

en: Do you want to add them at the end of the last activity sequence?
ast: ¿Quies amestales al final de la secuencia cabera de xeres?

en: Do you want to remove them?
ast: ¿Quies esborralos?

en: Removal of unused media objects
ast: Esborrar de oxetos multimedia nun emplegaos

en: Orphan activities
ast: Xeres güérfanes

en: Update all media content
ast: Anovar el conteníu de tolos recursos

en: Update all media objects reloading its files
ast: Anovar tolos recursos volviendo a cargar los ficheros

en: Updating media...
ast: Anovando recursos...

en: Export all media
ast: Esportar tolos recursos

en: Save to files the content of all media elements
ast: Grabar en ficheros el conteníu de tolos recursos

en: Select
ast: Esbillar

en: Add point
ast: Amestar un puntu

en: Delete
ast: Esborrar

en: Draw rectangle
ast: Dibuxar un rectángulo

en: Draw ellipse
ast: Dibuxar una elipse

en: Draw polygon
ast: Dibuxar un polígonu

en: Convert to line
ast: Convertir nuna llinia

en: Convert to Bézier curve
ast: Convertir nuna curva Bézier

en: Convert to quadratic curve
ast: Convertir nuna curva cuádrica

en: Rotate left
ast: Xirar a la esquierda

en: Rotate right
ast: Xirar a la drecha

en: Expand
ast: Espander

en: Contract
ast: Contrayer

en: Zoom in
ast: Averar

en: Zoom out
ast: Alloñar

en: Join nearest points
ast: Xunta puntos averaos

en: Show points
ast: Amosar puntos

en: Show/Hide the points
ast: Amosar/Anubrir los puntos

en: Grid size:
ast: Tamañu de la rexella:

en: Show / Hide grid
ast: Amosar / Anubrir la rexella

en: Magnet radius:
ast: Radiu del imán:

en: Defined elements
ast: Elementos definíos

en: Name of the selected element
ast: Nome del elementu escoyíu

en: Action radius of the magnet, when enabled
ast: Radiu d'aición del imán, cuando ta activáu

en: Size of the grid
ast: Tamañu de la rexella

[ctx: edit_mc_activity]
en: Activity:
ast: Xera:

en: Sequence:
ast: Secuencia:

en: Project:
ast: Proyeutu:

en: Choose activity
ast: Escoyeta de la xera

en: Choose sequence
ast: Escoyeta de la secuencia

en: Insufficient data!
ast: ¡Datos insuficientes!

en: Arrow color:
ast: Color de les fleches:

en: Color used by the editor to draw the arrows (not exactly, because an XOR bit mask is used)
ast: Color utilizáu pol editor pa dibuxar les fleches (nun ye esauto, darréu que s'emplega una máscara XOR de bits)

en: Edit...
ast: Editar...

en: Edit the selected activity
ast: Editar la xera escoyida

en: Save as...
ast: Guardar como...

en: Save the current project with a different name
ast: Guardar el proyeutu con un nome distinto

[ctx: edit_act_behavior_block]
en: Behavior
ast: Comportamientu

[ctx: edit_act_behavior]
en: Behavior
ast: Comportamientu

en: Drag objects
ast: Arrastrar

en: Drag objects instead of use a connection line
ast: Arrastrar los oxetos en llugar de xunilos con una llinia

en: Check solving order
ast: Comprobar orde de resolución

en: Cells must be solved in order
ast: Les celdes tienen de resolvese n'orde

en: Scramble
ast: Baraxar

en: Import activities...
ast: Importar xeres...

en: Import activities from another project
ast: Importar xeres d'otru proyeutu

en: The selected file corresponds to the current project. Activities can be imported only between different projects. Please select another project file.
ast: El ficheru escoyíu correspuende a esti proyeutu. La importación de xeres namás se pue facer ente proyeutos estremaos. Por favor, escueyi otru proyeutu.

en: Select one or more activities to import into the current project\:
ast: Escueyi una o más xeres pa importales a esti proyeutu\:

en: Importing...
ast: Importando...

en: Checking dependencies...
ast: Comprobando dependencies...

en: Importing media\:
ast: Importando medios\:

en: Importing activity\:
ast: Importando la xera\:

[ctx: import_selectProject]
en: Select the JClic project of which the activities will be imported
ast: Escueyi'l proyeutu JClic del que quies importar xeres

en: Tag marks
ast: Marques d'etiquetes

en: Start mark\:
ast: Marca d'aniciu\:

en: Mark used at the beginning of tags
ast: Marca qu'indica aniciu d'etiqueta

en: End mark\:
ast: Marca final\:

en: Mark used at the end of tags
ast: Marca qu'indica final d'etiqueta

en: File
ast: Ficheru

en: File or URL\:
ast: Ficheru o URL\:

en: Name or URL of the file containing the values that will replace tags
ast: Nome o URL del ficheru que contién los valores que van sostituyir les etiquetes

en: Charset\:
ast: Codificación\:

en: Character encoding used in the file
ast: Triba de codificación emplegada nel ficheru

[ctx: edit_tagRep_browseFile]
en: Browse...
ast: Guetar...

en: Browse the filesystem
ast: Guetar nel sistema de ficheros

en: Tag replacing
ast: Sostitución d'etiquetes

en: Clear text styles...
ast: Llimpiar estilos de testu...

en: Warning\: This action will clear the specific character attributes applied to the document, setting it back to its main style. This action cannot be undone. Do you want to do it?
ast: Atención: Esta aición va llimpiar los atributos especiales de caráuter qu'esisten nel documentu, tornándolu al estilu principal. Esta operación nun se pue desfacer. ¿Quies realizala?

en: Maximum size of images:
ast: Tamañu máximu de les imáxenes:

en: Maximum width of images imported into the media library.
ast: Anchor máximu de les imáxenes al importales a la mediteca.

en: Maximum height of images imported into the media library.
ast: Altor máximu de les imáxenes al importales a la mediteca.

en: The image "%s" has a size of %s pixels. This exceeds the maximum allowed by JClic Author (%s). Do you want to resize it?
ast: La imaxe "%s" tien un tamañu de %s pixels. Esto supera la llende permitida por JClic Author (%s). ¿Quies redimensionala?
