JClic 0.2.0.0 - en to ca translation catalogue (763 entries)

[ctx: edit_act_description_block]
note: #JClic Author messages
en: Description
ca: Descripció

en: Name of the activity
ca: Nom de l'activitat

[ctx: edit_act_name]
en: Name:
ca: Nom:

en: Description of the activity
ca: Descripció de l'activitat

[ctx: edit_act_reports_block]
en: Reports
ca: Informes

en: Include this activity in reports
ca: Inclou aquesta activitat als informes

en: Include the results of this activity in users' reports
ca: Inclou els resultats d'aquesta activitat en els informes d'usuari

en: Code:
ca: Codi:

en: Optional code used to group and search in the reports database.
ca: Codi opcional utilitzat per agrupar i filtrar en la base de dades d'informes.

en: Report user actions
ca: Enregistra també les accions

en: Register the details of all the actions performed by users
ca: Enregistra els detalls de totes les accions efectuades pels usuaris.

[ctx: edit_act_counters_block]
en: Counters
ca: Comptadors

[ctx: edit_act_timeCounter]
en: Time counter
ca: Comptador de temps

en: Show/hide the time conter
ca: Mostra o amaga el comptador de temps

[ctx: edit_act_actionsCounter]
en: Tries counter
ca: Comptador d'intents

en: Show/hide the tries counter
ca: Mostra o amaga el comptador d'intents.

[ctx: edit_act_scoreCounter]
en: Score counter
ca: Comptador d'encerts

en: Show/hide the score counter.
ca: Mostra o amaga el comptador d'encerts.

en: Max time:
ca: Temps màxim:

en: Maximum time to to solve the activity, in seconds, or 0 for unlimited time.
ca: Temps màxim per a resoldre l'activitat, en segons. El zero significa temps il·limitat.

en: Countdown
ca: Compte enrere

en: The counter starts at máximum value, decreasing to 0.
ca: El comptador comença al valor màxim, decreixent fins a zero.

en: Max tries:
ca: Intents màx.:

en: Maximum number of tries allowed, or 0 for unlimited tries.
ca: Nombre màxim d'intents permesos, o zero per a il·limitat.

[ctx: edit_act_buttons_block]
en: Buttons
ca: Botons

en: Help
ca: Ajuda

en: Show/hide help button
ca: Mostra o amaga el botó d'ajuda

en: Show solution
ca: Mostra la solució

en: Show this message:
ca: Mostra aquest missatge:

en: Information
ca: Informació

en: Show/Hide the button of information
ca: Mostrar o amagar el botó d'informació

en: Show this URL:
ca: Mostrar aquest URL:

en: Execute this command:
ca: Executa l'ordre:

en: Web site address to show when click on the info button
ca: Adreça de la pàgina web que es mostrarà en fer clic al botó d'informació.

en: Command line to be executed on click to the info button.
ca: Línia d'ordres que s'executarà en fer clic al botó d'informació.

en: Main window:
ca: Finestra principal:

en: Game window:
ca: Finestra de joc:

en: Margin:
ca: Marge:

en: Horizontal and vertical spacing between visual objects.
ca: Espai horitzontal i vertical entre objectes visuals.

[ctx: edit_act_bgColor]
en: Background color:
ca: Color de fons:

en: Change the background color.
ca: Canvia el color de fons.

en: Start color:
ca: Color inicial:

en: End color:
ca: Color final:

en: Selection of the start color
ca: Selecció del color inicial

en: Selection of the end color
ca: Selecció del color final

en: Cycles:
ca: Cicles:

en: Number of repetitions of the gradient over the paint surface
ca: Nombre de repeticions del degradat sobre la superfície a pintar

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Gradient's orientation, measured in degrees over the horizontal
ca: Orientació del degradat, mesurada en graus sobre l'horitzontal

en: Gradient:
ca: Degradat:

en: Use gradient of colours
ca: Utilitza un degradat de colors

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Set the color's alpha channel (opacity) value.
ca: Ajusta el valor del canal alfa (opacitat) del color.

[ctx: edit_gradient_title]
en: Gradient
ca: Degradat

en: Use default values (null gradient)
ca: Utilitza els valors per defecte (degradat nul)

en: Image:
ca: Imatge:

[ctx: edit_act_descriptionTab]
en: Description
ca: Descripció

en: Name and description
ca: Nom i descripció

en: Tiled
ca: En mosaic

en: Paint all the surface with the image, repeating it along the X and Y axis as needed.
ca: Pinta tota la superfície amb la imatge, repetint-la al llarg dels eixos X i Y tantes vegades com calgui.

[ctx: edit_act_preview]
en: Preview:
ca: Vista preliminar:

[ctx: edit_act_border]
en: Border
ca: Vora

en: Draw a line border arround the window
ca: Dibuixar una línia de vora al voltant de la finestra

en: Window has transparent background
ca: La finestra té el fons transparent

[ctx: edit_act_width]
en: Width:
ca: Amplada:

[ctx: edit_act_height]
en: Height:
ca: Alçada:

en: Width of the object, measured in pixels
ca: Amplada de l'objecte, mesurada en pícsels

en: Height of the object, measured in pixels
ca: Alçada de l'objecte, mesurada en pícsels

[ctx: edit_act_centered]
en: Centered
ca: Centrada

en: The object will be centered over the main window
ca: L'objecte se situa centrat respecte a la finestra principal

en: Absolute horizontal location
ca: Posició horitzontal absoluta

en: Absolute vertical location
ca: Posició vertical absoluta

[ctx: edit_act_ui_block]
en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Select an image
ca: Selecciona una imatge

en: Text to be shown inside this object
ca: Text que es mostrarà en aquest objecte

en: Typeface:
ca: Tipus:

en: Size:
ca: Mida:

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

[ctx: edit_font_style]
en: Style:
ca: Estil:

en: Cell contents
ca: Contingut de la casella

[ctx: edit_act_messages]
en: Messages
ca: Missatges

en: Initial message:
ca: Missatge inicial:

en: Final message:
ca: Missatge final:

en: Previous message:
ca: Missatge previ:

en: Error message:
ca: Missatge d'error:

en: Message to be shown when the activity starts
ca: Missatge que es mostra en iniciar-se l'activitat

en: Message to be shown when the activity is finished
ca: Missatge que es mostra en acabar l'activitat

en: Message to be shown when the activity ends with errors
ca: Missatge que es mostra quan l'activitat acaba amb errors

en: Message to be shown prior to the start of the activity (only in certain types of activities)
ca: Missatge que es mostra abans de començar (només en alguns tipus d'activitats)

en: Align:
ca: Orientació:

en: Text color:
ca: Color del text:

en: Color used to draw text
ca: Color emprat per dibuixar el text

en: Shadow color:
ca: Color de l'ombra:

en: Color used for drawing the text's shadow, when appliable
ca: Color emprat en l'ombra del text, si n'hi ha.

en: Shadow
ca: Ombra

en: Draw text with shadow
ca: Dibuixa el text amb ombra

en: Border color:
ca: Color de la vora:

en: Color used to draw the cell's border
ca: Color utilitzat per a dibuixar la vora de la casella

en: Inactive state color:
ca: Color d'estat inactiu:

en: Color used when the cell is disabled
ca: Color emprat quan la casella es troba desactivada

en: Alternative color:
ca: Color alternatiu:

en: Color used to draw the alternative content in solved cells.
ca: Color amb què es mostra el contingut alternatiu de les caselles un cop solucionades.

en: Marked
ca: Marcada

en: Disabled
ca: Desactivada

en: Alternative
ca: Alternativa

en: Internal margin:
ca: Marge intern:

en: Amount of space between cell's border and text.
ca: Espai entre les vores de la cel·la i el text.

en: Border width:
ca: Gruix de la vora:

en: Width of the stroke used to draw the standard border
ca: Gruix del traç utilitzat per a dibuixar la vora.

en: Marker width:
ca: Gruix del marcador:

en: Width of the stroke used to draw the border when the cell is marked or selected
ca: Gruix del traç utilitzat per dibuixar la vora quan la casella es troba marcada o seleccionada

en: Preview in "alternative" state
ca: Vista preliminar de la casella en estat "alternatiu"

en: Preview in "disabled" state
ca: Vista preliminar en estat "desactivat"

en: Preview in "marked" state
ca: Vista preliminar en estat "marcat"

en: Preview activity
ca: Mostra l'activitat

en: Preview and test the activity
ca: Prova el funcionament de l'activitat

[ctx: edit_act_panels_description]
en: Description
ca: Descripció

en: Title and description of the activity
ca: Títol i descripció de l'activitat

en: Options
ca: Opcions

en: Options of the activity
ca: Opcions de l'activitat

[ctx: edit_act_panels_frame]
en: Window
ca: Finestra

en: Aspect, size and position of the activity window
ca: Aspecte, mida i posició de la finestra on corre l'activitat.

[ctx: edit_act_panels_messages]
en: Messages
ca: Missatges

en: Content of the activity messages
ca: Contingut dels missatges de l'activitat

en: Panel
ca: Plafó

en: Contents of the panel
ca: Contingut del plafó

[ctx: edit_style_title]
en: Style
ca: Estil

en: Set the cells color, font and size
ca: Ajusta els colors, tipus i mida de lletra de les caselles

[ctx: edit_act_style]
en: Style:
ca: Estil:

en: Avoid text overlap image
ca: Evita la sobreposició imatge/text

en: Try to avoid text overlapping over image
ca: Intenta evitar que el text trepitgi la imatge.

en: The file
ca: El fitxer

en: already exists in the media library!
ca: ja es troba a la mediateca!

en: Shaper:
ca: Retallador:

en: Shaper error:
ca: Error del retallador:

en: Columns:
ca: Columnes:

en: Rows:
ca: Files:

en: Tooth height:
ca: Alçada de les dents:

en: Tooth width:
ca: Amplada de les dents:

en: Random distribution
ca: Distribució aleatòria

en: Shaper properties
ca: Propietats del generador de formes

en: Text of the activity
ca: Text de l'activitat

en: Save...
ca: Desa...

[ctx: action_saveFile_keys]
en: SS
ca: DD

en: Save the current project
ca: Desa el projecte

en: Document tree...
ca: Arbre del document...

en: T*
ca: A*

en: Show the project's document as a tree
ca: Mostra el document del projecte en forma d'arbre

en: Document tree
ca: Arbre del document

en: Referenced by:
ca: Referenciat per:

en: <html><font face="dialog" size="2"><B>Warning:</B><P>This project connects with other projects.<BR>Do you want to explore the links and to load all the related files?<P>(It's advisable to answer <B>YES</B> when importing Clic 3.0 activities)</font></html>
ca: <html><font face="dialog" size="2"><B>Atenció:</B><P>Aquest projecte enllaça amb altres projectes.<BR>Voleu que el JClic explori els enllaços i carregui tots els materials relacionats?<P>(Es recomana respondre <B>SI</B> si esteu important un paquet d'activitats Clic 3.0)</font></html>

[ctx: edit_mc_type]
en: Type:
ca: Tipus:

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Play sound
ca: Interpreta so

en: Play video
ca: Interpreta vídeo

en: Play MIDI
ca: Interpreta MIDI

en: Play CD audio
ca: Interpreta CD àudio

en: Record sound
ca: Enregistra so

en: Play recorded sound
ca: Interpreta un enregistrament

en: Go to activity
ca: Vés a l'activitat

en: Go to sequence
ca: Vés a la seqüència

en: Run program
ca: Executa un programa

en: Show URL
ca: Mostra l'URL

en: End
ca: Acaba

[ctx: edit_mc_type_return]
en: Return
ca: Torna

en: Priority level:
ca: Nivell de prioritat:

en: File:
ca: Fitxer:

en: Parameters:
ca: Paràmetres:

[ctx: edit_mc_from]
en: From:
ca: Des de:

[ctx: edit_mc_to]
en: To:
ca: Fins a:

[ctx: edit_mc_length]
en: Max. length:
ca: Durada màx.:

en: Record tape:
ca: Cinta d'enregistrament:

en: Stretch size
ca: Comprimeix-lo si no hi cap

[ctx: edit_mc_location]
en: Location:
ca: Posició:

[ctx: edit_mc_location_from]
en: From:
ca: Des de:

en: Cell
ca: Cel·la

[ctx: edit_mc_location_from_window]
en: Window
ca: Finestra

en: Frame
ca: Marc

en: Loop playback
ca: Repeteix indefinidament

en: Auto start
ca: Engega automàticament

en: Catch mouse
ca: Captura ratolí

en: Multimedia and active content
ca: Contingut actiu i multimèdia

en: Active content:
ca: Contingut actiu:

en: Multimedia object selection
ca: Selecció de l'objecte multimèdia

[ctx: edit_media_title]
en: Media library
ca: Biblioteca de recursos

en: Centered over cell
ca: Centrat a la cel·la

en: Centered over window
ca: Centrat a la finestra

en: Specify position:
ca: Posició absoluta:

en: Incorrect tree structure or data!
ca: L'estructura o les dades de l'arbre són incorrectes!

en: Options for buttons and counters
ca: Opcions de botons i comptadors

[ctx: edit_act_class]
en: Type:
ca: Tipus:

en: Grid layout:
ca: Distribució dels plafons:

en: Relative postion of the panels A and B.
ca: Posició relativa dels plafons A i B.

en: Inverse resolution
ca: Resolució inversa

en: The activity is solved when all assigned elements of "B" are matched.
ca: L'activitat es considerarà resolta quan tots els elements de "B" hagin estat aparellats.

en: Show all arrows
ca: Mostra totes les fletxes

en: Alternative content:
ca: Contingut alternatiu:

en: Content shown in solved cells and non-assigned cells.
ca: Contingut que es mostra en les caselles ja resoltes o no assignades.

en: Edit the alternative content
ca: Edita el contingut alternatiu

en: Grid
ca: Plafó

en: Grid A
ca: Plafó A

en: Grid B
ca: Plafó B

en: Layout
ca: Distribució

en: Relationship
ca: Relacions

en: activity
ca: activitat

en: tag
ca: etiqueta

en: jump to
ca: saltar a

[ctx: edit_seq_activity]
en: Activity:
ca: Activitat:

[ctx: edit_seq_tag]
en: Label:
ca: Etiqueta:

[ctx: edit_seq_description]
en: Description:
ca: Descripció:

en: Move on automatically
ca: Avanç automàtic

en: Delay:
ca: Retard:

en: Go forward
ca: Avançar

en: Go bak
ca: Retrocedir

en: Jump to...
ca: Saltar a...

en: Stop
ca: Aturar-se

[ctx: edit_seq_action_return]
en: Return
ca: Tornar

en: Exit JClic
ca: Sortir del JClic

en: Forward arrow:
ca: Fletxa endavant:

en: Back arrow:
ca: Fletxa enrere:

en: Action:
ca: Acció:

en: Show button
ca: Mostra botó

en: JClic Project:
ca: Projecte JClic:

en: Absolute position
ca: Posició absoluta

en: The object will be placed at the specified X and Y co-ordinates
ca: L'objecte se situarà a les coordenades X i Y que especifiqueu

[ctx: edit_act_location]
en: Location:
ca: Posició:

en: New sequence element...
ca: Nou element de seqüència...

en: Insert a new element into the activity sequence
ca: Insereix un nou element a la seqüència d'activitats

en: Please select an activity for the new sequence element.
ca: Selecciona una activitat per al nou element de seqüència.

en: Cannot create a new sequence element without activity!
ca: No es pot crear un nou element de seqüència sense indicar l'activitat.

en: This project has no activities! Unable to create sequence elements in an empty project.
ca: En aquest projecte no hi ha cap activitat! No es poden crear elements de seqüència en un projecte buit.

en: Jump target:
ca: Destí del salt:

en: Jump target
ca: Destí del salt

en: Add a new activity to project
ca: Afegeix una nova activitat al projecte

en: Type of activity:
ca: Tipus d'activitat:

[ctx: edit_act_prompt_name]
en: Name:
ca: Nom:

en: Please select the type of activity to create and give it a name:
ca: Seleccioneu el tipus d'activitat que voleu crear i doneu-li un nom:

en: You must select an activity type!
ca: Cal seleccionar un tipus d'activitat!

en: You must especify a name for the activity!
ca: Heu d'indicar un nom per l'activitat!

en: Unable to create activity!
ca: No s'ha pogut crear l'activitat!

en: Java class name:
ca: Classe Java:

en: Answer
ca: Resposta

en: Pop up
ca: Finestra emergent

en: Valid answers:
ca: Respostes vàlides:

en: Add a new list element
ca: Afegeix un nou element a la llista

en: Edit the selected list element
ca: Modifica l'element seleccionat

en: Delete the selected list element
ca: Elimina l'element seleccionat de la llista

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Move down
ca: Mou avall

en: New text:
ca: Nou text:

en: Add new list element
ca: Afegeix un nou element de text

en: Modify selected text
ca: Modifica el text seleccionat

en: Target
ca: Incògnita

[ctx: edit_text_act_maxLen]
en: Max. length:
ca: Longitud màxima:

en: Maximum amount of characters in the answer.
ca: Nombre màxim de caràcters de la resposta.

en: Filling character
ca: Caràcter de farciment

en: Character used to indicate the blank
ca: Caràcter emprat per a indicar la incògnita

en: Initial length:
ca: Longitud inicial:

en: Number of filling chars that will be displayed at the beginning of the activity.
ca: Nombre de caràcters de farciment que es mostraran en iniciar-se l'activitat.

en: Initial text:
ca: Text inicial:

en: Text displayed in the blank at the beggining of the activity.
ca: Text que es mostrarà a la incògnita en iniciar l'activitat.

en: Show a list of options:
ca: Mostra una llista d'opcions:

en: Display a list of options from which the user must select one.
ca: L'usuari haurà de seleccionar una opció en una llista.

en: Correction options
ca: Opcions d'avaluació

en: No pop up
ca: Sense finestra emergent

en: Pop up automatically
ca: Aparició automàtica

en: Pop up in errors
ca: Aparició en errors

en: Pop up with F1
ca: Aparició amb F1

[ctx: edit_text_act_popup_type]
en: Type:
ca: Tipus:

en: Pop up delay:
ca: Retard d'aparició:

[ctx: edit_text_act_popup_maxTime]
en: Max. time:
ca: Temps màxim:

en: Sound only
ca: Només interpreta so

en: You must select a fragment of text in order to create a new text target!
ca: Per crear una nova incògnita cal que seleccioneu un fragment de text!

en: Target text cannot include paragraph returns nor tabs.
ca: El text de les incògnites no pot incloure retorns de paràgraf ni tabuladors.

en: Targets cannot nest!
ca: Les incògnites no es poden superposar!

en: Targets cannot contain cells!
ca: Les incògnites no poden contenir cel·les!

en: Paper colour:
ca: Color del paper:

en: Edit document styles...
ca: Edita els estils del document...

en: Main style:
ca: Estil principal:

en: Tab space:
ca: Amplada del tabulador:

en: Spaces between tab marks:
ca: Espais entre marques de tabulador:

en: Target colors:
ca: Colors de les incògnites:

en: Error colors:
ca: Colors d'error:

[ctx: edit_text_act_preview]
en: Preview:
ca: Visualització prèvia:

en: Standard text
ca: Text normal

en: target
ca: incògnita

en: standard text
ca: text normal

en: standard text.
ca: text normal.

en: Warning: This action will supress the currently selected target. Do you want to proceed?
ca: Atenció: aquesta acció suprimirà la incògnita actualment seleccionada. Segur que vols fer-ho?

en: Previous screen...
ca: Finestra prèvia...

en: Don't display any text before starting the activity
ca: No mostris cap text abans d'iniciar l'activitat

en: Display the complete text of the exercise
ca: Mostra el text complet de l'exercici

en: Display this text:
ca: Mostra aquest text:

[ctx: edit_text_act_prevScreen_time]
en: Max. time:
ca: Temps màxim:

en: Target...
ca: Incògnita...

en: Show correction button
ca: Mostra el botó d'avaluació

en: Button text:
ca: Text del botó:

en: Match case
ca: Comprova majúscules / minúscules

en: Consider accents and special characters
ca: Considera accents i caràcters especials

en: Consider punctuation marks
ca: Considera els símbols de puntuació

en: Allow repeated spaces
ca: Permet espais repetits

en: Criteria
ca: Criteris

en: Move on to next target when filled in
ca: Salta automàticament a la següent incògnita

en: Move only after correct guess
ca: Avança només si es respon correctament

en: Indicate mistakes letter by letter
ca: Indica la posició dels errors

en: Analysis algorithm parameters:
ca: Paràmetres de l'algorisme d'anàlisi:

en: Steps:
ca: Passos:

en: Exploration field:
ca: Camp d'exploració:

en: Check
ca: Avaluació

en: Answer analysis
ca: Anàlisi de les respostes

en: Correction...
ca: Avaluació...

en: Correction button
ca: Botó d'avaluació

en: Progress
ca: Progrés

en: Type...
ca: Tipus...

en: Order paragraphs
ca: Ordenar paràgrafs

en: Order words
ca: Ordenar paraules

en: Shuffle words amongst paragraphs
ca: Barreja paraules entre paràgrafs

en: Activity type
ca: Tipus d'activitat

en: This action will clear all the existing targets. Do you want to proceed?
ca: Aquesta acció suprimirà totes les incògnites actualment definides. Segur que vols fer-ho?

en: Identify words
ca: Identificar paraules

en: Identify characters
ca: Identificar caràcters

en: Change name...
ca: Canvia el nom...

en: Change file...
ca: Canvia el fitxer...

en: Save into ZIP file
ca: Desar-lo en el fitxer ZIP

en: Media type:
ca: Tipus de recurs:

en: File size:
ca: Mida del fitxer:

en: Files of type:
ca: Tipus de fitxers:

en: Preview media
ca: Mostra l'objecte

en: Preview media resource
ca: Visualització del recurs

en: Change resource name
ca: Canvi del nom del recurs

en: Rename
ca: Canvi de nom

en: New name:
ca: Nou nom:

en: Invalid resource name!
ca: Nom de recurs no vàlid!

en: There is another resource with this name! Each resource must have a unique name.
ca: Ja hi ha un altre recurs amb aquest nom! Cada recurs ha de tenir un nom únic en el projecte.

en: Invalid file!
ca: Fitxer incorrecte!

en: File must be of same type
ca: El fitxer ha de ser del mateix tipus

en: Unable to load font!
ca: No ha estat possible carregar el tipus de lletra!

en: Save file (extract from ZIP)
ca: Desa el fitxer (extreu-lo del ZIP)

en: Update media content from file
ca: Actualitza el contingut del recurs des del fitxer

en: This is not a "real" file, but a object located into a ZIP container. In order to use this feature, a file with the same name must be present in the folder where the ZIP file is located.
ca: Aquest no és un fitxer "real", sinó un objecte situat dins d'un contenidor ZIP. Per fer servir aquesta funció cal que hi hagi un fitxer amb el mateix nom a la carpeta on es troba el fitxer ZIP.

[ctx: edit_activities]
en: Activities
ca: Activitats

[ctx: edit_sequences]
en: Sequences
ca: Seqüències

[ctx: edit_media]
en: Media library
ca: Mediateca

en: Manage images and other media files used in the project
ca: Gestió de les Imatges i altres recursos emprats en el projecte.

en: Create and edit project activities
ca: Creació i modificació de les activitats del projecte

en: Edit and create sequences of activities
ca: Creació i modificació de seqüències d'activitats

[ctx: edit_project_title]
en: Title:
ca: Títol:

en: Project's title
ca: Títol del projecte

[ctx: edit_project]
en: Project
ca: Projecte

en: Edit project properties
ca: Edició de les propietats del projecte

[ctx: edit_project_description]
en: Description:
ca: Descripció:

en: General description of the project
ca: Descripció general del projecte

en: Areas:
ca: Àrees:

en: Curricular areas of the project
ca: Àrees curriculars a les quals s'orienta el projecte

en: Levels:
ca: Nivells:

en: Educational levels of the project
ca: Nivells i cicles educatius als quals s'adreça el projecte

en: Descriptors of the project (separed with comma)
ca: Descriptors del projecte (separats per comes)

en: Languages:
ca: Idiomes:

en: Languages used in the project
ca: Idiomes emprats en el projecte

en: Change the selected language
ca: Canvia l'idioma seleccionat

en: Add language
ca: Afegeix un idioma

en: ISO-639 language codes:
ca: Codis d'idioma ISO-639:

[ctx: edit_project_authors]
en: Authors:
ca: Autors/es:

en: People involved in the creation of the project
ca: Persones que han contribuït a la creació del projecte

[ctx: edit_project_author_name]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: edit_project_author_mail]
en: e-mail:
ca: Correu electrònic:

en: Organization:
ca: Organització:

[ctx: edit_project_author_comments]
en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Author's name (required)
ca: Nom de l'autor/a (camp obligatori)

en: Author's e-mail (optional)
ca: Adreça de correu electrònic de l'autor/a (opcional)

en: Person's rol in the project: author, collaborator, drawings, sounds... (optional)
ca: Rol de la persona en el projecte: autor/a, col·laborador/a, dibuixos, sons... (camp opcional)

en: School, university, association... (optional)
ca: Escola, universitat, associació... (camp opcional)

en: Personal web page (optional)
ca: Pàgina web personal (camp opcional)

en: Field for other information (optional)
ca: Altres característiques (camp opcional)

en: Author info:
ca: Dades de l'autor/a:

en: Add author to list
ca: Afegeix un autor a la llista

en: Edit author info
ca: Modifica les dades de l'autor/a

[ctx: edit_project_org_name]
en: Name:
ca: Nom:

en: School name
ca: Nom de l'escola

[ctx: edit_project_org_mail]
en: e-mail:
ca: Correu electrònic:

en: e-mail address of the school
ca: Adreça de correu electrònic de l'escola

en: School website
ca: Adreça web de l'escola

en: Address:
ca: Adreça:

en: Snail-mail address
ca: Adreça postal de l'escola

en: PC:
ca: CP:

en: Postal code
ca: Codi postal

en: City:
ca: Localitat:

en: School city
ca: Localitat de l'escola

en: Country:
ca: País:

en: State:
ca: Estat:

[ctx: edit_project_org_comments]
en: Comments:
ca: Comentaris:

en: School/s:
ca: Centre/s:

en: School or other institution involved in the project
ca: Escoles i altres institucions que han participat en el projecte

en: Organization info:
ca: Dades de l'organització:

en: Add organization
ca: Afegir una nova organització

en: Edit organization data
ca: Modificar les dades de l'organització

en: Country, federation, union...
ca: Estat, país, federació...

en: Federal state, community, region...
ca: Estat federal, nacionalitat, comunitat, regió...

en: Other info...
ca: Altres dades...

en: Date:
ca: Data:

en: Date of the revision
ca: Data de la revisió

[ctx: edit_project_rev_authors]
en: Authors:
ca: Autors/es:

en: Authors of the revision
ca: Autors/es de la revisió

[ctx: edit_project_rev_description]
en: Description:
ca: Descripció:

en: Brief description of the changes made
ca: Breu descripció dels canvis realitzats

[ctx: edit_project_rev_comments]
en: Comments:
ca: Comentaris:

en: Other relevant info
ca: Informació addicional

en: History of main modifications made to the project
ca: Historial de les principals modificacions realitzades al projecte

en: Add revision record
ca: Afegir un registre de revisió

en: Edit revision record
ca: Modificació de les dades de la revisió

en: Revision data
ca: Dades de la revisió

en: objects
ca: objectes

en: object
ca: objecte

en: Start of activity:
ca: Inici d'activitat:

en: Click on object:
ca: Fer clic a un objecte:

en: Erroneous action:
ca: Acció errònia:

en: Correct action:
ca: Acció correcta:

en: Activity finished with errors:
ca: Activitat acabada amb errors:

en: Activity finished OK:
ca: Activitat acabada correctament:

en: Error: The description field cannot be leaved blank!
ca: Error: La descripció no es pot deixar en blanc

en: Edit event sounds
ca: Edita els sons d'esdeveniment

[ctx: edit_project_evsounds]
en: Event sounds:
ca: Sons d'esdeveniment:

[ctx: edit_project_evsounds_tooltip]
en: Set specific sounds for each JClic event
ca: Assigna sons específics per a cada esdeveniment del JClic

[ctx: edit_act_evsounds]
en: Event sounds:
ca: Sons d'esdeveniment:

[ctx: edit_act_evsounds_tooltip]
en: Set specific sounds for each JClic event
ca: Assigna sons específics per a cada esdeveniment del JClic

en: default sound
ca: so per defecte

en: disabled
ca: desactivat

en: Enable or disable the sound for this event
ca: Activa o desactiva el so per aquest esdeveniment

en: Click to select a sound for this event, or uncheck to use the default sound
ca: Cliqueu per a seleccionar un so per aquest esdeveniment, o desmarqueu per emprar el so per defecte

en: New project...
ca: Nou projecte...

en: Create a new JClic project
ca: Crea un nou projecte JClic

[ctx: edit_arith_op_from]
en: From:
ca: Des de:

en: Minimum value of the operator
ca: Valor mínim de l'operand

[ctx: edit_arith_op_to]
en: To:
ca: Fins a:

en: Maximum value of the operator
ca: Valor màxim de l'operand

en: With:
ca: Amb:

en: If checked, the operator can also have this value
ca: Si es marca, l'operand pot tenir també aquest valor

en: One from the list:
ca: Un de la llista:

en: List of possible values for the operator
ca: Llista de possibles valors de l'operand

en: Number of decimals of the operand
ca: Nombre de decimals de l'operand

en: # (integer)
ca: # (enter)

en: #.#
ca: #,#

en: #.##
ca: #,##

en: First operand
ca: Primer operand

en: Second operand
ca: Segon operand

en: Arith2 for JClic
ca: Arith2 pel JClic

en: Operations:
ca: Operacions:

en: Select the kind of operations to be performed
ca: Seleccioneu el tipus d'operacions a efectuar

en: Plus
ca: Sumes

en: Minus
ca: Restes

en: Multiply
ca: Multiplicacions

en: Divide
ca: Divisions

en: Unknown:
ca: Incògnita:

en: Select the item that will act as a unknown
ca: Seleccioneu l'element que farà d'incògnita

en: The result is the unknown
ca: La incògnita és el resultat

en: The second operator is the unknown
ca: La incògnita és el segon operand

en: The first operator is the unknown
ca: El primer operand és la incògnita

en: The operation is the unknown
ca: L'operació és la incògnita

en: Write the result at the beggining of the expression
ca: Escriu l'expressió començant pel resultat

en: Result:
ca: Resultat:

en: Do not carry
ca: Sense "portar-ne"

en: Random
ca: Aleatori

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Order by result:
ca: Ordena per resultat:

en: Descending
ca: Descendent

en: Avoid duplicates
ca: Evitar duplicats

en: Conditions:
ca: Condicions:

en: Indifferent
ca: Indiferent

en: The first operator must be greather than the second one
ca: El primer operand ha de ser més gran que el segon

en: The first operator must be lesser than the second one
ca: El primer operand ha de ser menor que el segon

en: Other conditions
ca: Altres condicions

en: Automatic content generator:
ca: Generador automàtic de contingut:

en: Select the type of automatic content generator for this activity.
ca: Selecció del tipus de generador automàtic de contingut per aquesta activitat.

en: Content generator
ca: Generador de contingut

en: Settings...
ca: Configuració...

en: Configure the content provider settings
ca: Configura els paràmetres del generador de contingut

en: Edit data
ca: Edició de dades

en: Activity edit
ca: Edició de l'activitat

en: Content provider edit
ca: Edició del generador de contingut

en: Error creating the content provider!
ca: Error en crear el generador automàtic de contingut!

en: Creation
ca: Creació

[ctx: edit_project_description_block]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: edit_project_ui_block]
en: User interface
ca: Interfície d'usuari

[ctx: edit_act_description]
en: Description:
ca: Descripció:

en: Edit
ca: Edita

en: P*
ca: V*

en: New activity...
ca: Nova activitat...

en: P#10
ca: M#10

en: Insert
ca: Insereix

en: View
ca: Visualitza

[ctx: action_editProject_caption]
en: Project
ca: Projecte

en: Edit project settings
ca: Edita les propietats del projecte

en: Media
ca: Mediateca

en: Edit the project's multimedia library
ca: Edita la biblioteca de recursos multimèdia del projecte

[ctx: action_editActivities_caption]
en: Activities
ca: Activitats

en: Edit the activities
ca: Edita les activitats

[ctx: action_editSeq_caption]
en: Sequences
ca: Seqüències

en: Edit the sequences of activities
ca: Edita les seqüències d'activitats

en: Current project has been modified. Do you want to save the changes?
ca: El projecte actual ha estat modificat. Voleu desar els canvis?

en: New media object...
ca: Nou objecte multimèdia...

en: Add a new image or multimedia object to the library
ca: Afegeix una imatge o un objecte multimèdia a la mediateca

en: Score threshold:
ca: Llindar de puntuació:

en: Take this way when the global score is equal to or higher than...
ca: Vés per aquest camí quan la puntuació global sigui igual o superior a...

en: Time threshold:
ca: Llindar de temps:

en: In order to take this way, the time spent on the activities must be less than...
ca: Per seguir aquest camí cal haver realitzat les activitats en un temps inferior a...

en: Take this way when the global score is lower than...
ca: Segueix aquest camí sempre que la puntuació global sigui inferior a...

en: Take this way when the time spent on the activities is more than...
ca: Segueix aquest camí sempre que el temps emprat en les activitats sigui superior a...

en: Conditional jumps
ca: Salts condicionals

en: Set special jumps to be executed only under specific condicions
ca: Especifica salts que seran executats només si es donen determinades condicions

en: Set conditions to jump to an upper level
ca: Indica les condicions per saltar a un nivell superior

en: Lower jump:
ca: Salt inferior:

en: Upper jump:
ca: Salt superior:

en: Set conditions to jump to an lower level
ca: Indica les condicions per saltar a un nivell inferior

en: Action assigned to the "next" button
ca: Acció assignada al botó d'avançar

en: Action assigned to the "previous" button
ca: Acció assignada al botó de retrocedir

en: Set the jump target
ca: Indica el destí del salt

en: Action to be done
ca: Acció a realitzar

en: Activity assigned to this sequence element
ca: Activitat associada a aquest element de seqüència

en: Tag used to reference this sequence element (optional field)
ca: Etiqueta emprada per referir-se a aquest element de seqüència (camp opcional)

en: Description of the sequence element (optional field)
ca: Descripció de l'element de seqüència (camp opcional)

en: Enable or disable the arrow button
ca: Activa o desactiva el botó de pas d'activitat

en: Move on automatically when the activity finishes
ca: Avançar automàticament en acabar l'activitat

en: Seconds to wait before to do the automatic move
ca: Nombre de segons a esperar abans de realitzar el pas automàtic

en: Select color
ca: Selecció del color

en: Please wait while the resource is being renamed...
ca: Si us plau, espereu mentre es canvia el nom del recurs...

[ctx: edit_act_cell_width]
en: Width:
ca: Amplada:

en: Cell width (in pixels)
ca: Amplada de les cel·les (en píxels)

[ctx: edit_act_cell_height]
en: Height:
ca: Alçada:

en: Cell height (in pixels)
ca: Alçada de les cel·les (en píxels)

en: Hidden words:
ca: Paraules amagades:

en: List of the hidden words placed in the panel
ca: Llista de les paraules que s'han amagat al plafó

en: Use panel B
ca: Emprar el plafó B

en: The contents of a second panel will be displayed as words are found
ca: Fes servir un segon plafó, que es mostrarà a mesura que es trobin les paraules

en: Select the shaper type to be used in the panel
ca: Selecció del tipus de generador de formes del plafó

en: Number of columns of  the panel
ca: Nombre de columnes del plafó

en: Number of rows of  the panel
ca: Nombre de files del plafó

en: Transparent delimiters
ca: Separadors transparents

en: Treat the delimiters (black boxes) as transparent holes
ca: Mostra els separadors (cel·les negres) com a forats transparents

en: Mixes\:
ca: Barreges:

en: Number of times to shuffle
ca: Nombre de vegades que es barrejaran les peces

en: Copy attributtes to...
ca: Copia atributs a...

en: Attributes
ca: Atributs

en: Apply to:
ca: Aplica a:

en: Main window
ca: Finestra principal

en: Play window
ca: Finestra de joc

en: Activities to be modified:
ca: Activitats a modificar:

en: Copy attributes
ca: Copia atributs

en: Copy current activity attributes to other activities
ca: Copia a altres activitats alguns dels atributs de l'activitat actual

en: Project name:
ca: Nom del projecte:

en: Short, descriptive name of the project
ca: Nom curt i descriptiu del projecte

[ctx: edit_new_project_filename]
en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: Name of the project file, without extension
ca: Nom del fitxer del projecte, sense extensió

[ctx: edit_new_project_folder]
en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Name of the folder where the project will be stored
ca: Nom de la carpeta on es guardarà el projecte

[ctx: edit_new_project_folder_browse]
en: Browse...
ca: Navega...

en: Create new JClic project
ca: Creació d'un nou projecte JClic

en: Error: Project, file and folder must have valid, non-empty names.
ca: Error: Tant el projecte com el fitxer i la carpeta han de tenir noms vàlids.

en: This folder already contains another Clic 3.0 or JClic project. In order to avoid confusions, is preferable to maintain each project in a separate folder, but that isn't a strict rule. Do you really want to create the new project in this folder?
ca: En aquesta carpeta ja hi ha un altre projecte Clic3.0 o JClic. Per evitar confusions es recomana mantenir cada projecte en una carpeta independent, tot i que això no és un requisit imprescindible. Realment voleu crear el nou projecte en aquesta carpeta?

en: Error: Unable to create the specified folder!
ca: Error: Ha estat impossible crear la carpeta que heu indicat!

en: Error: No activity selected! In order to use this function you must select in the list the activity or activities to wich the indicated attributes will be applied.
ca: No heu seleccionat cap activitat! Per fer servir aquesta funció cal seleccionar a la llista l'activitat o activitats a les quals s'aplicaran els atributs indicats.

en: Copying attributes to:
ca: Copiant atributs a:

en: Margin
ca: Marge

en: Background color
ca: Color de fons

[ctx: edit_act_copy_gradient]
en: Gradient
ca: Degradat

en: Background image
ca: Imatge de fons

[ctx: edit_act_copy_border]
en: Border
ca: Vora

en: Transparent background
ca: Fons transparent

en: Position
ca: Posició

[ctx: edit_act_copy_messages]
en: Messages
ca: Missatges

en: Style of initial message
ca: Estil del missatge inicial

en: Style of end message
ca: Estil del missatge final

en: Style of error message
ca: Estil del missatge d'error

[ctx: edit_act_copy_reports]
en: Reports
ca: Informes

en: Include activity in reports
ca: Incloure l'activitat als informes

en: Record actions
ca: Enregistrar accions

[ctx: edit_act_copy_interface]
en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Skin
ca: Entorn visual

en: Event sounds
ca: Sons d'esdeveniment

[ctx: edit_act_copy_counters]
en: Counters
ca: Comptadors

[ctx: edit_act_copy_cTime]
en: Time counter
ca: Comptador de temps

en: Max. time
ca: Temps màxim

[ctx: edit_act_copy_cTries]
en: Tries counter
ca: Comptador d'intents

en: Max. tries
ca: Nombre màxim d'intents

[ctx: edit_act_copy_cScore]
en: Score counter
ca: Comptador d'encerts

en: Times to scramble
ca: Nombre de vegades que cal barrejar

[ctx: edit_act_copy_buttons]
en: Buttons
ca: Botons

en: Help button
ca: Botó d'ajuda

en: Information button
ca: Botó d'informació

en: Grids
ca: Plafons

en: Style of grid A
ca: Estil del plafó A

en: Style of grid B
ca: Estil del plafó B

en: Style of text grids
ca: Estil dels plafons de text

en: Text activities
ca: Activitats de text

en: Font face
ca: Tipus de lletra

en: Font size
ca: Mida de lletra

en: Font style
ca: Estil de lletra

en: Main text colour
ca: Color del text principal

[ctx: edit_act_copy_textTargetColour]
en: Select the JClic project of which the activities will be imported
ca: Color de les incògnites

en: Errors colour
ca: Color dels errors

en: Tab space
ca: Espai entre tabuladors

en: Style of previous message
ca: Estil del missatge previ

en: Change activity type
ca: Canvia el tipus d'activitat

en: Full name of the class to be used to build the activity (advanced users only!)
ca: Nom complet de la classe que es farà servir per construir l'activitat (usuaris avançats!)

en: Other...
ca: Altres...

en: Advanced users can also create unregistered types of JClic activities. Just write below the full class name, prefixed by the package (like "com.acme.activities.FooActivity"). Activity classes must extend <b>edu.xtec.jclic.Activity</b>, and must be accessibles to the JVM classloader.
ca: Els usuaris/es avançats/es poden crear també altres tipus d'activitats JClic no registrades. Escriviu a sota el nom complet de la classe, precedida pel del paquet (per exemple: "com.acme.activities.FooActivity"). Les noves activitats han d'estendre edu.xtec.jclic.Activity, i han de ser accessibles al carregador de classes de la màquina virtual de Java.

en: Name of the activity:
ca: Nom de l'activitat:

en: Each activity must have a name unique in the project
ca: Cada activitat ha de tenir un nom únic en el projecte

en: <html><p style="font-family:Helvetica; font-size:10px;"><b>Warning:</b> Changing the type of activity can cause lost of some of the current activity attributes and objects. Use it with care!</p><p>&nbsp;</p></html>
ca: <html><p style="font-family:Helvetica; font-size:10px;"><b>Atenció:</b> El canvi de tipus pot comportar la pèrdua d'alguns objectes i atributs de l'activitat que s'està editant. Feu servir aquesta funció amb cura!</p><p>&nbsp;</p></html>

en: Location of JClic code:
ca: Ubicació del codi JClic:

en: URL pointing to a folder with the JClic program files and scripts
ca: URL que apunta a una carpeta on estiguin ubicats els fitxers de programa i els scripts del JClic

en: HTML code before:
ca: Codi HTML previ:

note: #Text to be displayed below the applet. HTM code allowed.
en: Text or HTML code to be placed before the applet
ca: Text o codi HTML que apareixerà abans de l'applet

en: HTML code after:
ca: Codi HTML posterior:

en: Text or HTML code to be placed after the applet
ca: Text o codi HTML que apareixerà després de l'applet

en: Applet size:
ca: Mida de l'applet:

en: Width and height of the applet, in absolute or percentage values.
ca: Amplada i alçada de l'applet, en valor absolut o percentual.

en: Page title:
ca: Títol de la pàgina:

en: Text to be shown at the top of the browser window
ca: Text que es mostrarà a dalt de la finestra del navegador

en: The web page "%s" has been created successfully.
ca: La pàgina web "%s" ha estat creada amb èxit.

en: Do you want to open it now with the browser?
ca: Voleu obrir-la ara amb el navegador?

en: Create web page...
ca: Crea una pàgina web...

en: Creation of an HTML page with a JClic applet
ca: Creació d'una pàgina HTML amb un applet JClic

en: Create a HTML page with an applet containing the current project
ca: Crea una pàgina HTML amb un applet que contingui el projecte actual

[ctx: applet_filename]
en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: Name of the HTML file to be created
ca: Nom del fitxer HTML que es crearà

en: Default values used in web page creation
ca: Valors per defecte emprats en la creació de pàgines web

[ctx: applet_bgcolor]
en: Background color:
ca: Color de fons:

en: HTML page background color
ca: Color de fons de la pàgina web

[ctx: applet_centered]
en: Centered
ca: Centrat

en: Place the applet horizontally centered
ca: Situa l'applet centrat horitzontalment

en: Applet width (absolute or percentage)
ca: Amplada de l'applet (en valor absolut o percentual)

en: Applet height (absolute or percentage)
ca: Alçada de l'applet (en valor absolut o percentual)

en: On exit, go to:
ca: En sortir, anar a:

en: URL where to redirect the navigation on JClic exit
ca: URL cap on es redirigirà la navegació en sortir del JClic

en: Info frame name:
ca: Marc d'informació:

en: Name of the frame used to show the content related to the "info" button
ca: Nom del marc emprat per mostrar el contingut lligat al botó "informació"

en: Create project installer...
ca: Crea un instal·lador del projecte...

en: Create a project installer script for JClic player
ca: Crea un fitxer d'instal·lació del projecte per al JClic player

en: Edit project installer script
ca: Edició del fitxer d'instal·lació del projecte

[ctx: installer_title]
en: Title:
ca: Títol:

en: Project title, to be shown on the installer wizard
ca: Títol del projecte que es mostrarà a l'assistent d'instal·lació

en: Autors:
ca: Autors/es:

en: Author/s of the project (short text)
ca: Autors/es del projecte (text curt)

[ctx: installer_folder]
en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Folder name to be suggested by the installer wizard
ca: Nom de carpeta que suggerirà l'assistent d'instal·lació

en: Files to be copied:
ca: Fitxers a copiar:

en: Files to be copied by the installer
ca: Fitxers que es copiaran durant la instal·lació

en: Available files
ca: Fitxers disponibles

en: Selected files
ca: Fitxers seleccionats

en: >> add >>
ca: >> afegeix >>

en: Add selected file to the list
ca: Afegeix el fitxer seleccionat a la llista

en: << remove <<
ca: << treu <<

en: Remove selected file from the list
ca: Treu el fitxer seleccionat de la llista

en: Launch button
ca: Botó d'activació

en: Properties of the button to be shown in the project library
ca: Propietats del botó que es mostrarà a la biblioteca de projectes

en: Main project:
ca: Projecte principal:

en: JClic project to be launched by the button
ca: Projecte JClic associat al botó

[ctx: installer_button_text]
en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Short text label, to be shown inside the button
ca: Breu etiqueta de text, que apareixerà dins del botó

en: Icon:
ca: Icona:

en: Picture to be used as button icon. Leave blank to use the default JClic icon.
ca: Imatge que mostrarà el botó. Deixeu-ho en blanc per mostrar la icona per defecte del JClic.

[ctx: installer_button_description]
en: Description
ca: Descripció

en: Tooltip to be shown by the button
ca: Text d'ajuda emergent que mostrarà el botó

en: Error: Missing project title
ca: Error: Cal indicar el títol del projecte

en: Error: Missing folder name
ca: Error: Cal indicar el nom de la carpeta on s'instal·larà el projecte

en: Error: No files selected
ca: Error: No heu seleccionat cap fitxer

en: Error: Missing launch button text label
ca: Error: Cal indicar el text del botó d'activació

en: Error: The project assigned to the launch button is not in the list of files to be copied
ca: Error: El projecte assignat al botó d'activació no es troba a la llista de fitxers a copiar

en: Full-page applet
ca: L'applet ocupa tota la pàgina

en: Applet with specific dimensions
ca: L'applet té unes dimensions específiques

en: Align text left
ca: Alinear el text a l'esquerra

en: Center text
ca: Text centrat

en: Align text right
ca: Alinear el text a la dreta

en: Create or remove target
ca: Crea una incògnita o suprimeix-la

en: Insert a cell
ca: Insereix una cel·la

en: Content
ca: Contingut

[ctx: edit_text_act_style]
en: Style
ca: Estil

en: Cell size:
ca: Dimensions:

en: The following activities never appear in any of the project's activity sequences, so they never will be displayed:
ca: Les següents activitats mai no arribaran a executar-se, ja que no apareixen a cap seqüència d'activitats del projecte:

en: The following media objects are not used directly in any activity:
ca: Els següents objectes de la mediateca no es fan servir directament en cap activitat:

en: Do you want to add them at the end of the last activity sequence?
ca: Voleu afegir-les al final de la darrera sequència d'activitats?

en: Do you want to remove them?
ca: Voleu eliminar-los?

en: Removal of unused media objects
ca: Retirada d'objectes multimèdia no utilitzats

en: Orphan activities
ca: Activitats òrfenes

en: Update all media content
ca: Actualitza el contingut de tots els recursos

en: Update all media objects reloading its files
ca: Actualitza tots els recursos tornant a carregar els seus fitxers

en: Updating media...
ca: Actualitzant recursos...

en: Export all media
ca: Exporta tots els recursos

en: Save to files the content of all media elements
ca: Enregistra en fitxers el contingut de tots els recursos

en: Select
ca: Selecciona

en: Add point
ca: Afegeix un punt

en: Delete
ca: Elimina

en: Draw rectangle
ca: Dibuixa un rectangle

en: Draw ellipse
ca: Dibuixa una el·lipse

en: Draw polygon
ca: Dibuixa un polígon

en: Convert to line
ca: Converteix en línia

en: Convert to Bézier curve
ca: Converteix en corba de Bézier

en: Convert to quadratic curve
ca: Converteix en quàdrica

en: Rotate left
ca: Gira a l'esquerra

en: Rotate right
ca: Gira a la dreta

en: Expand
ca: Expandeix

en: Contract
ca: Contreu

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Join nearest points
ca: Ajunta punts propers

en: Show points
ca: Mostra punts

en: Show/Hide the points
ca: Mostra/Amaga els punts

en: Grid size:
ca: Reixeta:

en: Show / Hide grid
ca: Mostra o amaga la reixeta

en: Magnet radius:
ca: Radi de l'imant:

en: Defined elements
ca: Elements definits

en: Name of the selected element
ca: Nom de l'element seleccionat

en: Action radius of the magnet, when enabled
ca: Radi d'acció de l'imant quan es troba activat

en: Size of the grid
ca: Mida de la reixeta

[ctx: edit_mc_activity]
en: Activity:
ca: Activitat:

en: Sequence:
ca: Seqüència:

en: Project:
ca: Projecte:

en: Choose activity
ca: Selecció de l'activitat

en: Choose sequence
ca: Selecció de la seqüència

en: Insufficient data!
ca: Dades insuficients!

en: Arrow color:
ca: Color de les fletxes:

en: Color used by the editor to draw the arrows (not exactly, because an XOR bit mask is used)
ca: Color emprat per l'editor per dibuixar les fletxes (no és exacte, ja que es fa servir una màscara XOR de bits)

en: Edit...
ca: Edita...

en: Edit the selected activity
ca: Edita l'activitat seleccionada

en: Save as...
ca: Anomena i desa...

en: Save the current project with a different name
ca: Desa el projecte amb un nom diferent

[ctx: edit_act_behavior_block]
en: Behavior
ca: Comportament

[ctx: edit_act_behavior]
en: Behavior
ca: Comportament

en: Drag objects
ca: Arrossega

en: Drag objects instead of use a connection line
ca: Arrossega els objectes en comptes d'unir-los amb una línia

en: Check solving order
ca: Comprova l'ordre de resolució

en: Cells must be solved in order
ca: Les caselles s'han de resoldre ordenadament

en: Scramble
ca: Barreja

en: Import activities...
ca: Importa activitats...

en: Import activities from another project
ca: Importa activitats d'un altre projecte

en: The selected file corresponds to the current project. Activities can be imported only between different projects. Please select another project file.
ca: El fitxer que heu seleccionat correspon al projecte actual. La importació d'activitats només es pot fer entre projectes diferents. Si us plau, seleccioneu un altre fitxer de projecte.

en: Select one or more activities to import into the current project\:
ca: Seleccioneu una o més activitats per a importar-les al projecte actual:

en: Importing...
ca: S'està important...

en: Checking dependencies...
ca: S'estan comprovant les dependències...

en: Importing media\:
ca: S'estan important recursos:

en: Importing activity\:
ca: S'està important l'activitat:

[ctx: import_selectProject]
en: Select the JClic project of which the activities will be imported
ca: Seleccioneu el projecte JClic del qual desitgeu importar activitats

en: Tag marks
ca: Marques d'etiqueta

en: Start mark\:
ca: Marca d'inici:

en: Mark used at the beginning of tags
ca: Marca que indica inici d'etiqueta

en: End mark\:
ca: Marca d'acabament:

en: Mark used at the end of tags
ca: Marca que indica acabament d'etiqueta

en: File
ca: Fitxer

en: File or URL\:
ca: Fitxer o URL:

en: Name or URL of the file containing the values that will replace tags
ca: Nom o URL del fitxer que conté els valors que substituiran les etiquetes

en: Charset\:
ca: Codificació:

en: Character encoding used in the file
ca: Tipus de codificació emprada en el fitxer

[ctx: edit_tagRep_browseFile]
en: Browse...
ca: Navega...

en: Browse the filesystem
ca: Navega pel sistema de fitxers

en: Tag replacing
ca: Substitució d'etiquetes

en: Clear text styles...
ca: Neteja estils de text...

en: Warning\: This action will clear the specific character attributes applied to the document, setting it back to its main style. This action cannot be undone. Do you want to do it?
ca: Atenció: Aquesta acció netejarà els atributs especials de caràcter aplicats al document, retornant-lo al seu estil principal. L'operació no es pot desfer. Voleu fer-ho?

en: Maximum size of images:
ca: Mida màxima de les imatges:

en: Maximum width of images imported into the media library.
ca: Amplada màxima de les imatges que s'importen a la mediateca.

en: Maximum height of images imported into the media library.
ca: Alçada màxima de les imatges que s'importen a la mediateca.

en: The image "%s" has a size of %s pixels. This exceeds the maximum allowed by JClic Author (%s). Do you want to resize it?
ca: La imatge "%s" té unes dimensions de %s píxels, que excedeixen el màxim permès pel JClic Author (%s). Voleu redimensionar-la?
