jclic - en to eu translation catalogue (779 entries)

[ctx: edit_act_description_block]
note: #JClic Author messages
en: Description
eu: Deskribapena

en: Name of the activity
eu: Jardueraren izena

[ctx: edit_act_name]
en: Name:
eu: Izena:

en: Description of the activity
eu: Jardueraren deskribapena

[ctx: edit_act_reports_block]
en: Reports
eu: Txostenak

en: Include this activity in reports
eu: Jarduera hau txostenetan sartu

en: Include the results of this activity in users' reports
eu: Jarduera honen emaitzak erabiltzaileen txostenetan sartu

en: Code:
eu: Kodea:

en: Optional code used to group and search in the reports database.
eu: Aukerazko kodea txostenen datu-basean saikapenak eta bilaketak egiteko.

en: Report user actions
eu: Erabiltzaileen ekintzak jaso

en: Register the details of all the actions performed by users
eu: Erregistratu erabiltzaileek egindako ekintza guztien xehetasunak

[ctx: edit_act_counters_block]
en: Counters
eu: Kontagailuak

[ctx: edit_act_timeCounter]
en: Time counter
eu: Denbora-kontagailua

en: Show/hide the time conter
eu: Erakutsi/ezkutatu denbora-kontagailua

[ctx: edit_act_actionsCounter]
en: Tries counter
eu: Saiakera-kontagailua

en: Show/hide the tries counter
eu: Erakutsi/ezkutatu saiakera-kontagailua

[ctx: edit_act_scoreCounter]
en: Score counter
eu: Puntuazio-kontagailua

en: Show/hide the score counter.
eu: Erakutsi/ezkutatu puntuazio-kontagailua

en: Max time:
eu: Gehienezko denbora:

en: Maximum time to to solve the activity, in seconds, or 0 for unlimited time.
eu: Jarduera egiteko gehienezko denbora, segundutan, edo 0 denbora-mugarik ez ezartzeko.

en: Countdown
eu: Atzerako kontaketa

en: The counter starts at máximum value, decreasing to 0.
eu: Kontagailua balore handienetik hasten da, 0raino jaitsiz.

en: Max tries:
eu: Gehieneko saiakerak:

en: Maximum number of tries allowed, or 0 for unlimited tries.
eu: Baimendutako saiakeren gehieneko kopurua, edo 0 mugagabeak izateko

[ctx: edit_act_buttons_block]
en: Buttons
eu: Botoiak

en: Help
eu: Laguntza

en: Show/hide help button
eu: Erakutsi/ezkutatu laguntza-botoia

en: Show solution
eu: Erakutsi erantzuna

en: Show this message:
eu: Erakutsi mezu hau:

en: Information
eu: Informazioa

en: Show/Hide the button of information
eu: Erakutsi/ezkutatu informazio-botoia

en: Show this URL:
eu: Erakutsi URL hau:

en: Execute this command:
eu: Exekutatu komandoa

en: Web site address to show when click on the info button
eu: Informazio-botoiari sakatuta erakutsi beharreko web-gunearen helbidea

en: Command line to be executed on click to the info button.
eu: Informazio-botoiari sakatuta exekutatuko den komando-lerroa

en: Main window:
eu: Leiho nagusia:

en: Game window:
eu: Jolas-leihoa:

en: Margin:
eu: Marjina:

en: Horizontal and vertical spacing between visual objects.
eu: Ikusteko objektuen arteko espazio horizontala eta bertikala

[ctx: edit_act_bgColor]
en: Background color:
eu: Atzealdeko kolorea:

en: Change the background color.
eu: Aldatu atzealdeko kolorea

en: Start color:
eu: Hasierako kolorea:

en: End color:
eu: Amaierako kolorea:

en: Selection of the start color
eu: Hasierako kolorearen aukeraketa

en: Selection of the end color
eu: Amaierako kolorearen aukeraketa

en: Cycles:
eu: Zikloak:

en: Number of repetitions of the gradient over the paint surface
eu: Gradientearen errepikapenak margotzeko azalearen gainean

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: Gradient's orientation, measured in degrees over the horizontal
eu: Gradientearen orientazioa, gradutan neurtua horizontalarekiko

en: Gradient:
eu: Gradientea:

en: Use gradient of colours
eu: Erabili kolore-gradientea

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: Set the color's alpha channel (opacity) value.
eu: Kolorearen alfa kanalaren balorea (opakutasuna) zehazten du

[ctx: edit_gradient_title]
en: Gradient
eu: Gradientea

en: Use default values (null gradient)
eu: Berezko baloreak erabili

en: Image:
eu: Irudia:

[ctx: edit_act_descriptionTab]
en: Description
eu: Deskribapena

en: Name and description
eu: Izena eta deskribapena

en: Tiled
eu: Mosaikoan

en: Paint all the surface with the image, repeating it along the X and Y axis as needed.
eu: Irudiaren azalera osoa margotzen du, X eta Y ardatzen inguruan behar beste aldiz errepikatuz

[ctx: edit_act_preview]
en: Preview:
eu: Aurrebista:

[ctx: edit_act_border]
en: Border
eu: Ertza

en: Draw a line border arround the window
eu: Marraztu lerro bat ertzean leiho inguruan

en: Transparent
eu: Gardena

en: Window has transparent background
eu: Leihoak atzeko aldea gardena du

[ctx: edit_act_width]
en: Width:
eu: Zabalera

[ctx: edit_act_height]
en: Height:
eu: Altuera:

en: Width of the object, measured in pixels
eu: Objektuaren zabalera, pixeletan neurtua

en: Height of the object, measured in pixels
eu: Objektuaren altuera, pixeletan neurtua

[ctx: edit_act_centered]
en: Centered
eu: Zentratuta

en: The object will be centered over the main window
eu: Objetktuak zentratuta egon behar du leiho nagusian

en: Absolute horizontal location
eu: Kokapen erabat horizontala

en: Absolute vertical location
eu: Kokapen erabat bertikala

[ctx: edit_act_ui_block]
en: User interface
eu: Erabiltzailearen interfazea

en: Select an image
eu: Aukeratu irudi bat

en: Text:
eu: Testua:

en: Text to be shown inside this object
eu: Objektu honen barruan erakutsi beharreko testua

en: Typeface:
eu: Mota:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratu

[ctx: edit_font_style]
en: Style:
eu: Estiloa:

en: Cell contents
eu: Gelaxkaren edukia

[ctx: edit_act_messages]
en: Messages
eu: Mezuak

en: Initial message:
eu: Hasierako mezua

en: Final message:
eu: Amaierako mezua

en: Previous message:
eu: Aurreko mezua:

en: Error message:
eu: Errore-mezua:

en: Message to be shown when the activity starts
eu: Jarduera hasten denean erakutsi beharreko mezua

en: Message to be shown when the activity is finished
eu: Jarduera bukatutakoan erakutsi beharreko mezua

en: Message to be shown when the activity ends with errors
eu: Jarduera hainbat errorerekin bukatzen denean erakutsi beharreko mezua

en: Message to be shown prior to the start of the activity (only in certain types of activities)
eu: Jarduera hasi aurretik erakusten den mezua (jarduera-mota jakin batzuetan baino ez)

en: Align:
eu: Lerrokatu:

en: Text color:
eu: Testuaren kolorea:

en: Color used to draw text
eu: Testua marrazteko erabilitako kolorea

en: Shadow color:
eu: Itzalaren kolorea:

en: Color used for drawing the text's shadow, when appliable
eu: Testuaren itzala marrazteko erabilitako kolorea, baldin bada

en: Shadow
eu: Itzala

en: Draw text with shadow
eu: Testua itzalarekin marraztu

en: Border color:
eu: Ertzaren kolorea:

en: Color used to draw the cell's border
eu: Gelaxkaren ertza marrazteko erabilitako kolorea

en: Inactive state color:
eu: Inaktibo-egoeraren kolorea

en: Color used when the cell is disabled
eu: Gelaxka desgaituta dagoenean erabilitako kolorea

en: Alternative color:
eu: Ordezko kolorea:

en: Color used to draw the alternative content in solved cells.
eu: Gelaxken ordezko edukia erakusteko kolorea, behin erantzuna emandakoan

en: Marked
eu: Markatua

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Alternative
eu: Ordezkoa

en: Internal margin:
eu: Barneko ertza:

en: Amount of space between cell's border and text.
eu: Gelaxkaren eta testuaren ertzen arteko espazioa

en: Border width:
eu: Ertzaren zabalera:

en: Width of the stroke used to draw the standard border
eu: Ertza margotzeko erabilitako marraren lodiera

en: Marker width:
eu: Markatzailearen lodiera:

en: Width of the stroke used to draw the border when the cell is marked or selected
eu: Ertza margotzeko erabilitako  marraren lodiera, gelaxka markatuta edo aukeratuta dagoenean

en: Preview in "alternative" state
eu: Aurreikusi "ordezkoa" egoeran

en: Preview in "disabled" state
eu: Aurreikusi "desgaituta" egoeran

en: Preview in "marked" state
eu: Aurreikusi "markatuta" egoeran

en: Preview activity
eu: Jarduera aurreikusi

en: Preview and test the activity
eu: Jarduera aurreikusi eta probatu

[ctx: edit_act_panels_description]
en: Description
eu: Deskribapena

en: Title and description of the activity
eu: Jardueraren izenburua eta deskribapena

en: Options
eu: Aukerak

en: Options of the activity
eu: Jardueraren aukerak

[ctx: edit_act_panels_frame]
en: Window
eu: Leihoa

en: Aspect, size and position of the activity window
eu: Jarduera-leihoaren itxura, tamaina eta kokapena

[ctx: edit_act_panels_messages]
en: Messages
eu: Mezuak

en: Content of the activity messages
eu: Jarduera-mezuen edukia

en: Panel
eu: Panela

en: Contents of the panel
eu: Panelaren edukia

[ctx: edit_style_title]
en: Style
eu: Estiloa

en: Set the cells color, font and size
eu: Aukeratu gelaxken kolorea, mota eta tamaina

[ctx: edit_act_style]
en: Style:
eu: Estiloa:

en: Avoid text overlap image
eu: Ekidin irudia eta testua gainjartzea

en: Try to avoid text overlapping over image
eu: Saiatu ekiditen irudia eta testua gainjartzea

en: The file
eu: Fitxategia

en: already exists in the media library!
eu: dagoeneko badago media-biltegian!

en: Shaper:
eu: Piezak:

en: Shaper error:
eu: Errorea piezan:

en: Columns:
eu: Zutabeak:

en: Rows:
eu: Lerroak:

en: Tooth height:
eu: Hortzen altuera:

en: Tooth width:
eu: Hortzen zabalera:

en: Random distribution
eu: Ausazko banaketa

en: Shaper properties
eu: Piezen ezaugarriak

en: Text
eu: Testua

en: Text of the activity
eu: Jardueraren testua

en: Save...
eu: Gorde...

[ctx: action_saveFile_keys]
en: SS
eu: HH

en: Save the current project
eu: Gorde oraingo proiektua

en: Document tree...
eu: Dokumentuaren zuhaitza...

en: T*
eu: I*

en: Show the project's document as a tree
eu: Erakutsi proiektuaren dokumentua zuhaitz moduan

en: Document tree
eu: Dokumentuaren zuhaitza

en: Referenced by:
eu: Noren erreferentzia:

en: <html><font face="dialog" size="2"><B>Warning:</B><P>This project connects with other projects.<BR>Do you want to explore the links and to load all the related files?<P>(It's advisable to answer <B>YES</B> when importing Clic 3.0 activities)</font></html>
eu: <html><font face="dialog" size="2"><B>Kontuz:</B><P>Proiektu hau beste batzuekin lotuta dago.<BR>Estekak arakatu eta lotutako fitxategi guztiak bilatu nahi al dituzu?<P>(Ez da gomendagarria <B>BAI</B> erantzutea Clic 3.0 jarduerak inportatzean)</font></html>

[ctx: edit_mc_type]
en: Type:
eu: Mota:

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Play sound
eu: Soinua erreproduzitu

en: Play video
eu: Bideoa erreproduzitu

en: Play MIDI
eu: MIDI erreproduzitu

en: Play CD audio
eu: Audio CD-a erreproduzitu

en: Record sound
eu: Grabatu soinua

en: Play recorded sound
eu: Grabatutako soinua erreproduzitu

en: Go to activity
eu: Joan jarduerara

en: Go to sequence
eu: Joan sekuentziara

en: Run program
eu: Programa abiarazi

en: Show URL
eu: Erakutsi URLa

en: End
eu: Amaitu

[ctx: edit_mc_type_return]
en: Return
eu: Itzuli

en: Priority level:
eu: Lehentasun-maila:

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Parameters:
eu: Parametroak:

[ctx: edit_mc_from]
en: From:
eu: Hemendik:

[ctx: edit_mc_to]
en: To:
eu: Hona:

[ctx: edit_mc_length]
en: Max. length:
eu: Geh. iraupena:

en: Record tape:
eu: Grabazio-zinta:

en: Stretch size
eu: Sartzen ez bada, konprimitu

[ctx: edit_mc_location]
en: Location:
eu: Kokapena:

[ctx: edit_mc_location_from]
en: From:
eu: Hemendik:

en: Cell
eu: Gelaxka

[ctx: edit_mc_location_from_window]
en: Window
eu: Leihoa

en: Frame
eu: Markoa

en: Loop playback
eu: Errepikatu etengabe

en: Auto start
eu: Hasiera automatikoa

en: Catch mouse
eu: Sagua harrapatu

en: Multimedia and active content
eu: Eduki aktiboa eta multimedia

en: Active content:
eu: Eduki aktiboa:

en: Multimedia object selection
eu: Aukeratu objektu multimedia

[ctx: edit_media_title]
en: Media library
eu: Media-biltegia

en: Centered over cell
eu: Gelaxkan zentratuta

en: Centered over window
eu: Leihoan zentratuta

en: Specify position:
eu: Zehaztu kokapena:

en: Incorrect tree structure or data!
eu: Zuhaitzaren egitura edo datuak ez dira zuzenak!

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Options for buttons and counters
eu: Botoi eta kontagailuen ezarpenak

[ctx: edit_act_class]
en: Type:
eu: Mota:

en: Grid layout:
eu: Panelen banaketa:

en: Relative postion of the panels A and B.
eu: A eta B panelen kokapen erlatiboa

en: Inverse resolution
eu: Alderantzizko erresoluzioa

en: The activity is solved when all assigned elements of "B" are matched.
eu: Jarduera bukatutzat emango da "B"ri ezarritako elementu guztiak egindakoan.

en: Show all arrows
eu: Erakutsi gezi guztiak

en: Alternative content:
eu: Ordezko edukia:

en: Content shown in solved cells and non-assigned cells.
eu: Burututako edo ezarri gabeko gelaxketan erakutsitako edukia

en: Edit the alternative content
eu: Editatu ordezko edukia

en: Grid
eu: Taula

en: Grid A
eu: A taula

en: Grid B
eu: B taula

en: Layout
eu: Diseinua

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: activity
eu: jarduera

en: tag
eu: etiketa

en: jump to
eu: jauzi hona:

[ctx: edit_seq_activity]
en: Activity:
eu: Jarduera:

[ctx: edit_seq_tag]
en: Label:
eu: Etiketa:

[ctx: edit_seq_description]
en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Move on automatically
eu: Aurrera joan automatikoki

en: Delay:
eu: Denbora-tartea:

en: Go forward
eu: Joan aurrera

en: Go bak
eu: Joan atzera

en: Jump to...
eu: Jauzi hona...

en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: edit_seq_action_return]
en: Return
eu: Itzuli

en: Exit JClic
eu: Itxi JClic

en: Forward arrow:
eu: Aurrera gezia:

en: Back arrow:
eu: Atzera gezia:

en: Action:
eu: Ekintza:

en: Show button
eu: Erakutsi botoia

en: JClic Project:
eu: JClic Proiektua:

en: Absolute position
eu: Kokapen absolutua

en: The object will be placed at the specified X and Y co-ordinates
eu: Objektua adierazitako X eta Y koordenadetan ezarriko da

[ctx: edit_act_location]
en: Location:
eu: Kokapena:

en: New sequence element...
eu: Sekuentzia-elementu berria...

en: Insert a new element into the activity sequence
eu: Sartu elementu berria jarduera-sekuentzian

en: Please select an activity for the new sequence element.
eu: Mesedez, aukeratu jarduera bat sekuentzia-elementu berrirako.

en: Cannot create a new sequence element without activity!
eu: Jarduerarik gabe ezin da sekuentzia-elementu berririk sortu!

en: This project has no activities! Unable to create sequence elements in an empty project.
eu: Proiketu honek ez du jarduerarik! Ezin, beraz, elementu-sekuentziarik sortu hutsik dagoen proiektuan.

en: Jump target:
eu: Jauziaren helmuga:

en: Jump target
eu: Jauziaren helmuga

en: Add a new activity to project
eu: Gaineratu jarduera proiektuari

en: Type of activity:
eu: Jarduera-mota:

[ctx: edit_act_prompt_name]
en: Name:
eu: Izena:

en: Please select the type of activity to create and give it a name:
eu: Mesedez, aukeratu sortu beharreko jarduera-mota eta eman izena:

en: You must select an activity type!
eu: Jarduera-mota bat aukeratu behar duzu!

en: You must especify a name for the activity!
eu: Jarduerari izena eman behar diozu!

en: Unable to create activity!
eu: Ezin da jarduerarik sortu!

en: Java class name:
eu: Java mota:

en: Format
eu: Formatua

en: Answer
eu: Erantzuna

en: Valid answers:
eu: Balio duten erantzunak:

en: Add a new list element
eu: Zerrrendako elementu berria gaineratu

en: Edit the selected list element
eu: Editatu aukeratutako zerrendako elementua

en: Delete the selected list element
eu: Ezabatu aukeratutako zerrendako elementua

en: Move up
eu: Eraman gora

en: Move down
eu: Eraman behera

en: New text:
eu: Testu berria:

en: Add new list element
eu: Gaineratu zerrendako elementu berria

en: Modify selected text
eu: Aldatu aukeratutako testua

en: Target
eu: Helburua

[ctx: edit_text_act_maxLen]
en: Max. length:
eu: Geh. iraupena:

en: Maximum amount of characters in the answer.
eu: Erantzunaren gehienezko karaktere-kopurua.

en: Filling character
eu: Bete-lanetarako karakterea

en: Character used to indicate the blank
eu: Zuriunea adierazteko erabilitako karaktera

en: Initial length:
eu: Hasierako iraupena:

en: Number of filling chars that will be displayed at the beginning of the activity.
eu: Jardueraren hasieran erakutsiko diren bete-lanetarako karaktere-kopurua.

en: Initial text:
eu: Hasierako testua:

en: Text displayed in the blank at the beggining of the activity.
eu: Jarduera hasieran zuriunean erakutsitako testua.

en: Show a list of options:
eu: Erakutsi aukera-zerrenda:

en: Display a list of options from which the user must select one.
eu: Erakutsi aukera-zerrenda. Hortik aukeratu beharko du bat erabiltzaileak.

en: Correction options
eu: Zuzenketarako aukerak

en: No pop up
eu: Pop up-ik ez

en: Pop up automatically
eu: Pop up-ak automatikoki

en: Pop up in errors
eu: Errorerako pop up-a

en: Pop up with F1
eu: Pop up-a F1ekin

[ctx: edit_text_act_popup_type]
en: Type:
eu: Mota:

en: Pop up delay:
eu: Itxaroteko pop up-a:

[ctx: edit_text_act_popup_maxTime]
en: Max. time:
eu: Geh. denbora:

en: Sound only
eu: Soinua bakarrik

en: You must select a fragment of text in order to create a new text target!
eu: Testu zati bat aukeratu behar duzu helburu testu berria sortzeko!

en: Target text cannot include paragraph returns nor tabs.
eu: Helburu testuak ezin du paragrafo-jauzirik eta tabuladorerik izan.

en: Targets cannot nest!
eu: Ezezagunak ezin dira pilatu

en: Targets cannot contain cells!
eu: Ezezagunek ezin dute gelaxkarik izan!

en: Paper colour:
eu: Paperaren kolorea:

en: Edit document styles...
eu: Editatu dokumentuaren estiloak...

en: Main style:
eu: Hasierako estiloa:

en: Tab space:
eu: Tabuladorea:

en: Spaces between tab marks:
eu: Tabuladore-marken arteko espazioak:

en: Colors:
eu: Koloreak:

en: Target colors:
eu: Ezezagunen koloreak:

en: Error colors:
eu: Errorea koloreetan:

[ctx: edit_text_act_preview]
en: Preview:
eu: Aurrebista:

en: Standard text
eu: Testu estandarra

en: target
eu: helburua

en: error
eu: errorea

en: standard text
eu: testu estandarra

en: standard text.
eu: testu estandarra.

en: Warning: This action will supress the currently selected target. Do you want to proceed?
eu: Kontuz: Ekintza honek une honetan aukeratutako helburua kenduko du. Aurrera egin nahi al duzu?

en: Previous screen...
eu: Aurreko pantaila...

en: Don't display any text before starting the activity
eu: Ez erakutsi testurik jarduera hasi arte

en: Display the complete text of the exercise
eu: Erakutsi ariketaren testu osoa

en: Display this text:
eu: Erakutsi testu hau:

[ctx: edit_text_act_prevScreen_time]
en: Max. time:
eu: Geh. denbora:

en: Target...
eu: Helburua...

en: Show correction button
eu: Erakutsi zuzenketarako botoia

en: Button text:
eu: Botoiaren testua:

en: Match case
eu: Larria/xeheak

en: Consider accents and special characters
eu: Azentuak eta karaktere bereziak kontuan izan

en: Consider punctuation marks
eu: Kontuan hartu puntuazio-markak

en: Allow repeated spaces
eu: Baimendu errepikatutako espazioak

en: Criteria
eu: Irizpideak

en: Move on to next target when filled in
eu: Hurrengo ezezagunera jauzi egin automatikoki

en: Move only after correct guess
eu: Erantzun zuzenarren ondoren bakarrik mugitu

en: Indicate mistakes letter by letter
eu: Adierazi erroreak letraz letra

en: Analysis algorithm parameters:
eu: Analisi-algoritmoaren parametroak:

en: Steps:
eu: Pausoak:

en: Exploration field:
eu: Arakatu eremua:

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Answer analysis
eu: Erantzunen azterketa

en: Correction...
eu: Zuzenketa...

en: Correction button
eu: Zuzenketa-botoia

en: Progress
eu: Progresioa

en: Type...
eu: Mota...

en: Order paragraphs
eu: Paragrafoen ordena

en: Order words
eu: Hitzen ordena

en: Shuffle words amongst paragraphs
eu: Hitzak nahastu paragrafo artean

en: Activity type
eu: Jarduera-mota

en: This action will clear all the existing targets. Do you want to proceed?
eu: Une honetan definitutako ezezagun guztiak ezabatuko ditu ekintza honek. Hori egin nahi al duzu?

en: Identify words
eu: Identifikatu hitzak

en: Identify characters
eu: Identifikatu karaktereak

en: Change name...
eu: Aldatu izena...

en: Change file...
eu: Aldatu fitxategia...

en: Save into ZIP file
eu: Gorde ZIP fitxategian

en: Media type:
eu: Media-mota:

en: File size:
eu: Fitxategiaren tamaina:

en: Files of type:
eu: Mota honetako fitxategiak:

en: Preview media
eu: Aurreikusi media

en: Preview media resource
eu: Aurreikusi media-baliabidea

en: Change resource name
eu: Aldatu baliabidearen izena

en: Rename
eu: Izena aldatu

en: New name:
eu: Izen berria:

en: Invalid resource name!
eu: Baliabide-izen okerra!

en: There is another resource with this name! Each resource must have a unique name.
eu: Bada izen hori duen beste baliabide bat! Baliabide bakoitzak izen ezberdin bat behar du.

en: Invalid file!
eu: Fitxategi okerra!

en: File must be of same type
eu: Fitxategiak mota berekoa izan behar du

en: Unable to load font!
eu: Ezin izan da letra-mota kargatu!

en: Save file (extract from ZIP)
eu: Fitxategia gorde (ZIPetik atera)

en: Update media content from file
eu: Baliabidearen edukia fitxategitik eguneratu

en: This is not a "real" file, but a object located into a ZIP container. In order to use this feature, a file with the same name must be present in the folder where the ZIP file is located.
eu: Hau ez da "benetako" fitxategi bat, ZIP edukiontzi batean kokatutako objektu bat baizik. Funtzio hau erabiltzeko, izen bereko fitxategiak ZIP fitxategia dagoen direktorio berean egon behar du.

[ctx: edit_activities]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: edit_sequences]
en: Sequences
eu: Sekuentziak

[ctx: edit_media]
en: Media library
eu: Media-biltegia

en: Manage images and other media files used in the project
eu: Proiektuan erabilitako irudiak eta bestelako media fitxategiak kudeatu

en: Create and edit project activities
eu: Proiektu-jarduerak sortu eta editatu

en: Edit and create sequences of activities
eu: Jarduera-sekuentziak sortu eta editatu

[ctx: edit_project_title]
en: Title:
eu: Izenburua:

en: Project's title
eu: Proiektuaren izenburua

[ctx: edit_project]
en: Project
eu: Proiektua

en: Edit project properties
eu: Editatu proiektuaren ezaugarriak

[ctx: edit_project_description]
en: Description:
eu: Deskribapena:

en: General description of the project
eu: Proiektuaren deskribapen orokorra

en: Areas:
eu: Atalak:

en: Curricular areas of the project
eu: Proiektuaren kurrikulu-atalak

en: Levels:
eu: Mailak:

en: Educational levels of the project
eu: Proiektuaren hezkuntza-mailak

en: Descriptors:
eu: Deskribatzaileak:

en: Descriptors of the project (separed with comma)
eu: Proiektuaren deskribatzaileak (komaz banatuta)

en: Languages:
eu: Hizkuntzak:

en: Languages used in the project
eu: Proiektuan erabilitako hizkuntzak

en: Change the selected language
eu: Aldatu aukeratutako hizkuntza

en: Add language
eu: Gaineratu hizkuntza

en: ISO-639 language codes:
eu: ISO-639 hizkuntza-kodeak:

[ctx: edit_project_authors]
en: Authors:
eu: Egileak:

en: People involved in the creation of the project
eu: Proiektua sortzen ari direnak

[ctx: edit_project_author_name]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: edit_project_author_mail]
en: e-mail:
eu: e-posta:

en: Rol:
eu: Rola:

en: Organization:
eu: Erakundea:

[ctx: edit_project_author_comments]
en: Comments:
eu: Iruzkinak:

[ctx: edit_project_author_url]
en: URL:
eu: URL-a:

en: Author's name (required)
eu: Egilearen izena (derrigorrezkoa)

en: Author's e-mail (optional)
eu: Egilearen e-posta (aukerakoa)

en: Person's rol in the project: author, collaborator, drawings, sounds... (optional)
eu: Pertsonen rolak proiektuan: egilea, laguntzailea, marrazkilaria, soinuak... (aukerakoa)

en: School, university, association... (optional)
eu: Eskola, unibertsitatea, elkartea... (aukerakoa)

en: Personal web page (optional)
eu: Web-orri pertsonala (aukerakoa)

en: Field for other information (optional)
eu: Bestelako informaziorako eremua (aukerakoa)

en: Author info:
eu: Egilearen informazioa:

en: Add author to list
eu: Gaineratu egilea zerrendara

en: Edit author info
eu: Editatu egilearen informazioa

[ctx: edit_project_org_name]
en: Name:
eu: Izena:

en: School name
eu: Eskolaren izena

[ctx: edit_project_org_mail]
en: e-mail:
eu: e-posta:

en: e-mail address of the school
eu: Eskolaren e-posta helbidea

[ctx: edit_project_org_url]
en: URL:
eu: URL-a:

en: School website
eu: Eskolaren web-gunea

en: Address:
eu: Helbidea

en: Snail-mail address
eu: Eskolaren posta-helbidea

en: Postal code
eu: Posta-kodea

en: City:
eu: Herria:

en: School city
eu: Eskola dagoen hiria

en: Country:
eu: Herrialdea/Estatua:

en: State:
eu: Herrialdea:

[ctx: edit_project_org_comments]
en: Comments:
eu: Iruzkinak:

en: School/s:
eu: Eskola/k:

en: School or other institution involved in the project
eu: Proiektuan ari den eskola edota beste erakundea

en: Organization info:
eu: Erakundearen informazioa:

en: Add organization
eu: Gaineratu erakundea

en: Edit organization data
eu: Editatu erakundearen datuak

en: Country, federation, union...
eu: Estatua

en: Federal state, community, region...
eu: Herrialdea

en: Other info...
eu: Bestelako informazioa...

en: Date:
eu: Data:

en: Date of the revision
eu: Berrikusketaren data

[ctx: edit_project_rev_authors]
en: Authors:
eu: Egileak:

en: Authors of the revision
eu: Berrikusketaren egileak

[ctx: edit_project_rev_description]
en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Brief description of the changes made
eu: Egindako aldaketen deskribapen laburra

[ctx: edit_project_rev_comments]
en: Comments:
eu: Iruzkinak:

en: Other relevant info
eu: Bestelako informazio garrantzitsua

en: Revisions:
eu: Berrikusketak:

en: History of main modifications made to the project
eu: Proiektuari egindako aldaketa nagusien historiala

en: Add revision record
eu: Berrikusketa-erregistroa gaineratu

en: Edit revision record
eu: Berrikusketa-erregistroa editatu

en: Revision data
eu: Berrikusketa-data

en: objects
eu: objektuak

en: object
eu: objektua

en: Start of activity:
eu: Jardueraren hasiera:

en: Click on object:
eu: Sakatu objetktuari:

en: Erroneous action:
eu: Okerreko ekintza:

en: Correct action:
eu: Ekintza zuzena:

en: Activity finished with errors:
eu: Hainbat okerrekin bukatutako jarduera:

en: Activity finished OK:
eu: Egoki bukatutako jarduera:

en: Error: The description field cannot be leaved blank!
eu: Errorea: deskribapenerako eremua ezin da hutsik utzi!

en: Edit event sounds
eu: Editatu ekintzaren soinuak

[ctx: edit_project_evsounds]
en: Event sounds:
eu: Ekintzaren soinuak:

[ctx: edit_project_evsounds_tooltip]
en: Set specific sounds for each JClic event
eu: Ezarri soinu zehatzak JClic ekintza bakoitzerako

[ctx: edit_act_evsounds]
en: Event sounds:
eu: Ekintzaren soinuak:

[ctx: edit_act_evsounds_tooltip]
en: Set specific sounds for each JClic event
eu: Ezarri soinu zehatzak JClic ekintza bakoitzerako

en: default sound
eu: berezko soinua

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Enable or disable the sound for this event
eu: Gaitu edo ezgaitu ekintza honetarako soinua

en: Click to select a sound for this event, or uncheck to use the default sound
eu: Sakatu ekintza honetarako soinua aukeratzeko, edo markatu gabe utzi berezko soinua erabiltzeko

en: New project...
eu: Proiektu berria...

en: Create a new JClic project
eu: Sortu JClic proiektu berria

[ctx: edit_arith_op_from]
en: From:
eu: Hemendik:

en: Minimum value of the operator
eu: Operatzailearen gutxieneko balorea

[ctx: edit_arith_op_to]
en: To:
eu: Hona:

en: Maximum value of the operator
eu: Operatzailearen gehienezko balorea

en: With:
eu: Honekin:

en: If checked, the operator can also have this value
eu: Markatuta, operatzaileak balore hau ere izan dezake

en: One from the list:
eu: Zerrendako bat:

en: List of possible values for the operator
eu: Operatzaileak izan ditzakeen baloreen zerrenda

en: Decimals:
eu: Hamarrenak:

en: Number of decimals of the operand
eu: Operatzailearen hamarren-kopurua

en: # (integer)
eu: # (osoa)

en: First operand
eu: Lehen operatzailea

en: Second operand
eu: Bigarren operatzailea

en: Arith2 for JClic
eu: JClic-erako Arith2

en: Operations:
eu: Eragiketak:

en: Select the kind of operations to be performed
eu: Aukeratu egin beharreko eragiketa-mota

en: Multiply
eu: Biderkatu

en: Divide
eu: Zatitu

en: Unknown:
eu: Ezezaguna:

en: Select the item that will act as a unknown
eu: Aukeratu zein elementu izango den ezezaguna

en: The result is the unknown
eu: Emaitza da ezezaguna

en: The second operator is the unknown
eu: Bigarren operatzailea da ezezaguna

en: The first operator is the unknown
eu: Lehen operatzailea da ezezaguna

en: The operation is the unknown
eu: Eragiketa da ezezaguna

en: Write the result at the beggining of the expression
eu: Emaitza espresioaren hasieran idatzi

en: Result:
eu: Emaitza:

en: Do not carry
eu: "Eraman" gabe

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Ascending
eu: Gorantz

en: Order by result:
eu: Ordenatu emaitzaren arabera:

en: Descending
eu: Beherantz

en: Avoid duplicates
eu: Ekidin bikoizpenak

en: Conditions:
eu: Baldintzak:

en: Indifferent
eu: Berdin da

en: The first operator must be greather than the second one
eu: Lehenengo operatzaileak bigarrenak baino handiagoa izan behar du

en: The first operator must be lesser than the second one
eu: Lehenengo operatzaileak bigarrenak baino txikiagoa izan behar du

en: Other conditions
eu: Bestelako baldintzak

en: Automatic content generator:
eu: Eduki-sortzaile automatikoa:

en: Select the type of automatic content generator for this activity.
eu: Aukeratu jarduera honetarako eduki-sortzaile automatikoa.

en: Content generator
eu: Eduki-sortzailea

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: Configure the content provider settings
eu: Eduki-sortzailearen ezarpenak ezarri

en: Edit data
eu: Editatu datua

en: Activity edit
eu: Editatu jarduera

en: Content provider edit
eu: Eduki-sortzailearen edizioa

en: Error creating the content provider!
eu: Errorea eduki-sortzaile automatikoa sortzean!

en: Creation
eu: Sorrera

[ctx: edit_project_description_block]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: edit_project_ui_block]
en: User interface
eu: Erabiltzailearen interfazea

[ctx: edit_act_description]
en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Edit
eu: Editatu

en: P*
eu: A*

en: New activity...
eu: Jarduera berria...

en: A*
eu: J*

en: Insert
eu: Txertatu

en: I
eu: T*

en: View
eu: Ikusi

en: V
eu: I

[ctx: action_editProject_caption]
en: Project
eu: Proiektua

en: Edit project settings
eu: Editatu proiektuaren ezarpenak

en: MM
eu: BB

en: Edit the project's multimedia library
eu: Editatu proiektuaren multimedia-biltegia

[ctx: action_editActivities_caption]
en: Activities
eu: Jarduerak

[ctx: action_editActivities_keys]
en: AA
eu: JJ

en: Edit the activities
eu: Jarduerak editatu

[ctx: action_editSeq_caption]
en: Sequences
eu: Sekuentziak

en: Edit the sequences of activities
eu: Jarduera-sekuentziak editatu

en: Current project has been modified. Do you want to save the changes?
eu: Oraingo proiektua aldatu egin da. Gorde egin nahi al dituzu aldaketak?

en: Descriptors
eu: Deskribatzaileak

en: New media object...
eu: Media-objektu berria...

en: Add a new image or multimedia object to the library
eu: Gaineratu irudi edo multimedia-objektu berria biltegian

en: Score threshold:
eu: Atalase-puntuazioa:

en: Take this way when the global score is equal to or higher than...
eu: Egin hau puntuazio orokorra honen berdina edo handiagoa denean...

en: Time threshold:
eu: Atalase-denbora:

en: In order to take this way, the time spent on the activities must be less than...
eu: Bide honi segitzeko, jarduerak ondorengo denbora-tartea baino lehen egin behar izan dira:

en: Take this way when the global score is lower than...
eu: Egin hau puntuazio orokorra hau baino txikiagoa denean...

en: Take this way when the time spent on the activities is more than...
eu: Segitu bide honi, jardueretan emandako denbora hau baino luzeagoa bada:

en: Conditional jumps
eu: Baldintzatutako jauziak

en: Set special jumps to be executed only under specific condicions
eu: Baldintza zehatzetan egin behar diren jauzi bereziak ezarri

en: Set conditions to jump to an upper level
eu: Ezarri goragoko maila baterako jauzia egiteko baldintzak

en: Lower jump:
eu: Beherako jauzia:

en: Upper jump:
eu: Gorako jauzia:

en: Set conditions to jump to an lower level
eu: Ezarri beherako maila baterako jauzia egiteko baldintzak

en: Action assigned to the "next" button
eu: "Hurrengoa" botoiari ezarritako ekintza

en: Action assigned to the "previous" button
eu: "Aurrekoa" botoiari ezarritako ekintza

en: Set the jump target
eu: Jauziaren helmuga adierazi

en: Action to be done
eu: Egin beharreko ekintza

en: Activity assigned to this sequence element
eu: Sekuentzia-elementu honi egokitutako jarduera

en: Tag used to reference this sequence element (optional field)
eu: Sekuentziako elementu honi erreferentzia egiteko erabilitako etiketa (aukerako eremua)

en: Description of the sequence element (optional field)
eu: Sekuentzia-elementuaren deskribapena (aukerako eremua)

en: Enable or disable the arrow button
eu: Jardueretan aurrera egiteko botoia gaitu edo ezgaitu

en: Move on automatically when the activity finishes
eu: Mugitu automatikoki jarduera bukatzean

en: Seconds to wait before to do the automatic move
eu: Zenbat segundu itxaron behar da automatikoki mugitu aurretik

en: Select color
eu: Aukeratu kolorea

en: Please wait while the resource is being renamed...
eu: Mesedez, itxaron baliabidea berrizendatu arte

[ctx: edit_act_cell_width]
en: Width:
eu: Zabalera:

en: Cell width (in pixels)
eu: Gelaxkaren zabalera (pixeletan)

[ctx: edit_act_cell_height]
en: Height:
eu: Altuera:

en: Cell height (in pixels)
eu: Gelaxkaren altuera (pixeletan)

en: Hidden words:
eu: Ezkutuko hitzak:

en: List of the hidden words placed in the panel
eu: Panelean ezarritako ezkutuko hitzen zerrenda

en: Use panel B
eu: Erabili B panela

en: The contents of a second panel will be displayed as words are found
eu: Bigarren paneleko edukian hitzak dauden daudenean erakutsiko dira

en: Select the shaper type to be used in the panel
eu: Aukeratu panelean erabili beharreko pieza-mota

en: Number of columns of  the panel
eu: Panelaren zutabe-kopurua

en: Number of rows of  the panel
eu: Panelaren lerro-kopurua

en: Transparent delimiters
eu: Banatzaile gardenak

en: Treat the delimiters (black boxes) as transparent holes
eu: Erakutsi banatzaileak (laukitxo beltzak) zulo garden gisa

en: Mixes\:
eu: Nahasketak\:

en: Number of times to shuffle
eu: Piezak zenbat aldiz nahastuko diren

en: Copy attributtes to...
eu: Kopiatu ezaugarriak hona...

en: Attributes
eu: Ezaugarriak

en: Apply to:
eu: Aplikatu honi:

en: Main window
eu: Leiho nagusia

en: Play window
eu: Jolas-leihoa

en: Activities to be modified:
eu: Aldatu beharreko jarduerak:

en: Copy attributes
eu: Kopiatu ezaugarriak

en: Copy current activity attributes to other activities
eu: Kopiatu oraingo jardueraren ezaugarriak beste jarduera batzuei

en: Project name:
eu: Proiektuaren izena:

en: Short, descriptive name of the project
eu: Proiektua deskribatzeko izen laburra

[ctx: edit_new_project_filename]
en: File name:
eu: Fitxategiaren izena:

en: Name of the project file, without extension
eu: Proiektu- fitxategiaren izena, luzapenik gabe

[ctx: edit_new_project_folder]
en: Folder:
eu: Karpeta:

en: Name of the folder where the project will be stored
eu: Proiektua gordetzeko karpetaren izena

[ctx: edit_new_project_folder_browse]
en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Create new JClic project
eu: Sortu JClic proiektu berria

en: Error: Project, file and folder must have valid, non-empty names.
eu: Errorea: Proiektu, fitxategi eta direktorioek izen onargarria izan behar dute.

en: This folder already contains another Clic 3.0 or JClic project. In order to avoid confusions, is preferable to maintain each project in a separate folder, but that isn't a strict rule. Do you really want to create the new project in this folder?
eu: Karpeta honek badu beste Clic 3.0 edo JClic proiektu bat dagoeneko. Ez nahasteko, hobe da proiektu bakoitza aparteko karpeta batean gordetzea, baina ez da derrigorrezkoa. Benetan gorde nahi al duzu proiektu berria karpeta honetan?

en: Error: Unable to create the specified folder!
eu: Errorea: ezin da sortu adierazitako karpeta!

en: Error: No activity selected! In order to use this function you must select in the list the activity or activities to wich the indicated attributes will be applied.
eu: Errorea: Ez da jarduerarik aukeratu! Funtzio hau erabiltzeko zerrendatik jardueraren bat aukeratu behar duzu aipatutako ezaugarriak horri/horiei aplikatzeko.

en: Copying attributes to:
eu: Kopiatu ezaugarriak hona:

en: Margin
eu: Marjina

en: Background color
eu: Atzeko aldearen kolorea

[ctx: edit_act_copy_gradient]
en: Gradient
eu: Gradientea

en: Background image
eu: Atzeko aldearen irudia

[ctx: edit_act_copy_border]
en: Border
eu: Ertza

en: Transparent background
eu: Atzeko alde gardena

en: Position
eu: Kokapena

[ctx: edit_act_copy_messages]
en: Messages
eu: Mezuak

en: Style of initial message
eu: Hasierako mezuaren estiloa

en: Style of end message
eu: Bukaerako mezuaren estiloa

en: Style of error message
eu: Errore-mezuaren estiloa

[ctx: edit_act_copy_reports]
en: Reports
eu: Txostenak

en: Include activity in reports
eu: Txostenetan jarduera sartu

en: Record actions
eu: Ekintzak erregistratu

[ctx: edit_act_copy_interface]
en: User interface
eu: Erabiltzailearen interfazea

en: Skin
eu: Itxura

en: Event sounds
eu: Ekintza-soinuak

[ctx: edit_act_copy_counters]
en: Counters
eu: Kontagailuak

[ctx: edit_act_copy_cTime]
en: Time counter
eu: Denbora-kontagailua

en: Max. time
eu: Gehinezko denbora

[ctx: edit_act_copy_cTries]
en: Tries counter
eu: Saiakera-kontagailua

en: Max. tries
eu: Gehi. saiakera-kopurua

[ctx: edit_act_copy_cScore]
en: Score counter
eu: Puntuazio-kontagailua

en: Times to scramble
eu: Zenbat aldiz nahastu behar den

[ctx: edit_act_copy_buttons]
en: Buttons
eu: Botoiak

en: Help button
eu: Laguntza-botoia

en: Information button
eu: Informazio-botoia

en: Grids
eu: Taulak

en: Style of grid A
eu: A taularen estiloa

en: Style of grid B
eu: B taularen estiloa

en: Style of text grids
eu: Testu-panelen estiloa

en: Text activities
eu: Testu-jarduerak

en: Font face
eu: Letra-tipoaren izena

en: Font size
eu: Letra-tamaina

en: Font style
eu: Letra-tipoaren estiloa

en: Main text colour
eu: Testu nagusiaren kolorea

[ctx: edit_act_copy_textTargetColour]
en: Select the JClic project of which the activities will be imported
eu: Aukeratu zein JClic proiektutatik inportatu behar diren jarduerak

en: Errors colour
eu: Errore-kolorea

en: Tab space
eu: Tabuladoreen arteko espazioa

en: Style of previous message
eu: Aurreko mezuaren estiloa

en: Change activity type
eu: Aldatu jarduera-mota

en: Full name of the class to be used to build the activity (advanced users only!)
eu: Jarduera egiteko erabiliko den motaren izen osoa (erabiltzaile aurreratuak bakarrik!)

en: Other...
eu: Bestelakoa...

en: Advanced users can also create unregistered types of JClic activities. Just write below the full class name, prefixed by the package (like "com.acme.activities.FooActivity"). Activity classes must extend <b>edu.xtec.jclic.Activity</b>, and must be accessibles to the JVM classloader.
eu: Erabiltzaile aurreratuek erregistratu gabeko beste JClic jarduera-mota batzuk ere sor ditzakete. Idatzi azpian motaren izen osoa, aurretik paketearena duela (adibidez, "com.acme.activities.FooActivity").  Jarduera-motek <b>edu.xtec.jclic.Activity</b> zabaldu behar dute eta JVM bilatzailearekin eskuratzeko moduan egon behar dute.

en: Name of the activity:
eu: Jardueraren izena:

en: Each activity must have a name unique in the project
eu: Jarduera bakoitzak izen bat izan behar du proiektuan

en: <html><p style="font-family:Helvetica; font-size:10px;"><b>Warning:</b> Changing the type of activity can cause lost of some of the current activity attributes and objects. Use it with care!</p><p>&nbsp;</p></html>
eu: <html><p style="font-family:Helvetica; font-size:10px;"><b>Adi:</b> Mota aldaketak editatzen ari den jardueraren ezaugarri eta objektuak galtzea ekar dezake. Kontu handiz erabili funtzio hau!</p><p>&nbsp;</p></html>

en: Location of JClic code:
eu: JClic kodearen kokapena:

en: URL pointing to a folder with the JClic program files and scripts
eu: JClic programaren fitxategiak dauden karpetara zuzenduko duen URL-a

en: HTML code before:
eu: Aurreko HTML kodea:

note: #Text to be displayed below the applet. HTM code allowed.
en: Text or HTML code to be placed before the applet
eu: Aplikazioaren aurretik ipini beharreko testua edo HTML kodea

en: HTML code after:
eu: Ondorengo HTML kodea:

en: Text or HTML code to be placed after the applet
eu: Aplikazioaren ondoren ipini beharreko testua edo HTML kodea

en: Applet size:
eu: Aplikazioaren tamaina:

en: Width and height of the applet, in absolute or percentage values.
eu: Applet-aren zabalera eta altuera, balore absolutuetan edo ehunekoetan.

en: Page title:
eu: Orriaren izenburua:

en: Text to be shown at the top of the browser window
eu: Nabigatzailearen leihoaren goiko aldean erakutsi beharreko testua

en: The web page "%s" has been created successfully.
eu: "%s" web-orria egoki sortu da.

en: Do you want to open it now with the browser?
eu: Orain nabigatzailearekin irekitzea nahi al duzu?

en: Create web page...
eu: Sortu web-orria...

en: Creation of an HTML page with a JClic applet
eu: Sortu HTML orri bat JClic aplikazioarekin

en: Create a HTML page with an applet containing the current project
eu: Sortu HTML orri bat oraingo proiektua duen aplikazioarekin

[ctx: applet_filename]
en: File name:
eu: Fitxategi-izena:

en: Name of the HTML file to be created
eu: Sortu beharreko HTML fitxategiaren izena

en: Applet
eu: Aplikazioa

en: Default values used in web page creation
eu: Web-orria sortzeko erabilitako berezko baloreak

[ctx: applet_bgcolor]
en: Background color:
eu: Atzealdeko kolorea:

en: HTML page background color
eu: HTML orriaren atzealdeko kolorea

[ctx: applet_centered]
en: Centered
eu: Erdian

en: Place the applet horizontally centered
eu: Applet-a erdian ipini horizontalean

en: Applet width (absolute or percentage)
eu: Applet-aren zabalera (balore absolutuan edo ehunekoetan)

en: Applet height (absolute or percentage)
eu: Applet-aren altuera (balore absolutuan edo ehunekoetan)

en: On exit, go to:
eu: Irtetean, joan hona:

en: URL where to redirect the navigation on JClic exit
eu: JClic-etik irtetean zein URL-tara zuzendu behar den nabigazioa

en: Info frame name:
eu: Informazio-markoaren izena:

en: Name of the frame used to show the content related to the "info" button
eu: "Informazioa" botoiko edukia erakusteko markoaren izena

en: Create project installer...
eu: Proiektuaren instalatzailea sortu...

en: Create a project installer script for JClic player
eu: Proiektuaren instalaziorako fitxategia sortu JClic player-erako

en: Edit project installer script
eu: Editatu proiektuaren instalazio-script-a

[ctx: installer_title]
en: Title:
eu: Izenburua:

en: Project title, to be shown on the installer wizard
eu: Instalazio-laguntzailean erakutsiko den proiektuaren izenburua

en: Autors:
eu: Egileak:

en: Author/s of the project (short text)
eu: Proiektuaren egilea/k (izen laburra)

[ctx: installer_folder]
en: Folder:
eu: Karpeta:

en: Folder name to be suggested by the installer wizard
eu: Instalaziorako laguntzaileak aholkatuko duen karpetaren izena

en: Files to be copied:
eu: Kopiatu behareko fitxategiak:

en: Files to be copied by the installer
eu: Instalatzaileak kopiatu beharreko fitxategiak

en: Available files
eu: Eskura dauden fitxategiak

en: Selected files
eu: Aukeratutako fitxategiak

en: >> add >>
eu: >>gaineratu>>

en: Add selected file to the list
eu: Gaineratu aukeratutako fitxategia zerrendara

en: << remove <<
eu: <<kendu<<

en: Remove selected file from the list
eu: Kendu aukeratutako fitxategia zerrendatik

en: Launch button
eu: Abiarazi botoia

en: Properties of the button to be shown in the project library
eu: Proiektuaren biltegian erakutsi beharreko botoiaren ezaugarriak

en: Main project:
eu: Proiektu nagusia:

en: JClic project to be launched by the button
eu: Botoiaren bidez abiarazi behar den JClic proiektua

[ctx: installer_button_text]
en: Label:
eu: Etiketa:

en: Short text label, to be shown inside the button
eu: Izen laburra, botoi barruan erakutsi beharrekoa

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Picture to be used as button icon. Leave blank to use the default JClic icon.
eu: Botoiaren ikono bezala erabili beharreko irudia. Zuri utzita JClic-eko berezko ikonoa erabiliko da.

[ctx: installer_button_description]
en: Description
eu: Deskribapena:

en: Tooltip to be shown by the button
eu: Botoiak erakutsiko duen zabaltzen den laguntza-testua

en: Error: Missing project title
eu: Errorea: Ez dago proiektuaren izenbururik

en: Error: Missing folder name
eu: Errorea: Ez dago karpetaren izenik

en: Error: No files selected
eu: Errorea: Ez da fitxategirik aukeratu

en: Error: Missing launch button text label
eu: Errorea: Ez dago abiarazteko botoiaren testurik

en: Error: The project assigned to the launch button is not in the list of files to be copied
eu: Errorea: Abiarazteko botoiari ezarritako proiektua ez dago kopiatu beharreko fitxategien zerrendan

en: Full-page applet
eu: Orri osoko aplikazioa

en: Applet with specific dimensions
eu: Applet-ak neurri zehatzak ditu

en: Align text left
eu: Lerrotu testua ezkerretara

en: Center text
eu: Testua erdira ekarri

en: Align text right
eu: Lerrotu testua eskuinera

en: Create or remove target
eu: Helburua sortu edo ezabatu

en: Insert a cell
eu: Sartu gelaxka

en: Content
eu: Edukia

[ctx: edit_text_act_style]
en: Style
eu: Estiloa

en: Cell size:
eu: Gelaxkaren tamaina:

en: The following activities never appear in any of the project's activity sequences, so they never will be displayed:
eu: Ondorengo jarduerak ez dira inongo proiektutako jarduera-sekuentziatan agertzen eta, berez, ez dira inoiz erakutsiko:

en: The following media objects are not used directly in any activity:
eu: Ondorengo media-objektuak ez dira zuzenean inongo jardueratan erabiltzen:

en: Do you want to add them at the end of the last activity sequence?
eu: Azken jarduera-sekuentziaren ondoren gaineratu nahi al duzu hau?

en: Do you want to remove them?
eu: Hau kendu egin nahi al duzu?

en: Removal of unused media objects
eu: Erabili gabeko multimedia objektuak kendu

en: Orphan activities
eu: Jarduera umezurtzak

en: Update all media content
eu: Media-eduki guztiak eguneratu

en: Update all media objects reloading its files
eu: Media-eduki guztiak eguneratu bere fitxategiak berriz kargatuta

en: R*
eu: B*

en: Updating media...
eu: Mediak eguneratzen...

en: Export all media
eu: Esportatu media guztiak

en: Save to files the content of all media elements
eu: Media elementu guztien edukiak fitxategietan gorde

en: X*
eu: E*

en: Select
eu: Aukeratu

en: Add point
eu: Gaineratu puntua

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Draw rectangle
eu: Marraztu laukizuzena

en: Draw ellipse
eu: Marraztu elipsea

en: Draw polygon
eu: Marraztu poligonoa

en: Convert to line
eu: Lerro bihurtu

en: Convert to Bézier curve
eu: Bézier-en kurba bihurtu

en: Convert to quadratic curve
eu: Kurba kuadriko bihurtu

en: Rotate left
eu: Ezkerrera biratu

en: Rotate right
eu: Eskuinera biratu

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Contract
eu: Uzkurtu

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Join nearest points
eu: Ondoko puntuak elkartzen ditu

en: Show points
eu: Erakutsi puntuak

en: Show/Hide the points
eu: Erakutsi/ezkutatu puntuak

en: Grid size:
eu: Taularen tamaina:

en: Show / Hide grid
eu: Erakutsi/ezkutatu taula

en: Magnet radius:
eu: Imanaren erradioa:

en: Defined elements
eu: Definitutako elementuak

en: Name of the selected element
eu: Aukeratutako elementuaren izena

en: Action radius of the magnet, when enabled
eu: Imanaren eragin-erradioa, gaituta dagoenean

en: Size of the grid
eu: Taularen tamaina

[ctx: edit_mc_activity]
en: Activity:
eu: Jarduera:

en: Sequence:
eu: Sekuentzia:

[ctx: edit_mc_url]
en: URL:
eu: URL-a:

en: Project:
eu: Proiektua:

en: Choose activity
eu: Aukeratu jarduera

en: Choose sequence
eu: Aukeratu sekuentzia

en: Insufficient data!
eu: Datu gutxiegi!

en: Arrow color:
eu: Geziaren kolorea:

en: Color used by the editor to draw the arrows (not exactly, because an XOR bit mask is used)
eu: Editatzaileak geziak marrazteko erabilitako kolorea (ez bera, XOR bit maskara erabiltzen baita)

en: Edit...
eu: Editatu...

en: Edit the selected activity
eu: Editatu aukeratutako jarduera

en: Save as...
eu: Gorde honela...

[ctx: action_saveFileAs_keys]
en: AA
eu: GG

en: Save the current project with a different name
eu: Gorde oraingo proiektua beste izen batekin

[ctx: edit_act_behavior_block]
en: Behavior
eu: Jokaera

[ctx: edit_act_behavior]
en: Behavior
eu: Jokaera

en: Drag objects
eu: Arrastaka eraman

en: Drag objects instead of use a connection line
eu: Arrastaka eraman objektuak lerro batez lotu beharrean

en: Check solving order
eu: Burutzeko ordena ziurtatu

en: Cells must be solved in order
eu: Gelaxkak orden jakin batean burutu behar dira

en: Scramble
eu: Nahastu

en: Import activities...
eu: Inportatu jarduerak...

en: Import activities from another project
eu: Inportatu jarduerak beste proiektu batetik

en: The selected file corresponds to the current project. Activities can be imported only between different projects. Please select another project file.
eu: Aukeratutako fitxategia proiektu honetakoa da. Proiektu ezberdinetatik bakarrik inporta daitezke jarduerak. Mesedez, aukeratu beste proiektu bateko fitxategia.

en: Select one or more activities to import into the current project\:
eu: Aukeratu jarduera bat edo gehiago oraingo proiektura inportatzeko\:

en: Importing...
eu: Inportatzen...

en: Checking dependencies...
eu: Menpekotasunak ziurtatzen...

en: Importing media\:
eu: Media inportatzen\:

en: Importing activity\:
eu: Jarduera inportatzen\:

[ctx: import_selectProject]
en: Select the JClic project of which the activities will be imported
eu: Aukeratu inportatu beharreko jarduerak dituen JClic proiektua

en: Tag marks
eu: Markak

en: Start mark\:
eu: Hasiera-marka\:

en: Mark used at the beginning of tags
eu: Etiketaren hasiera adierazten duen marka

en: End mark\:
eu: Bukaera-marka\:

en: Mark used at the end of tags
eu: Etiketaren bukaera adierazten duen marka

en: File
eu: Fitxategia

en: File or URL\:
eu: Fitxategia edo URL-a\:

en: Name or URL of the file containing the values that will replace tags
eu: Etiketak ordezkatuko dituzten baloreak dituen fitxategiaren izena edo URL-a

en: Charset\:
eu: Kodifikazioa\:

en: Character encoding used in the file
eu: Fitxategian erabilitako kodifikazio-mota

[ctx: edit_tagRep_browseFile]
en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Browse the filesystem
eu: Arakatu fitxategi-sistema

en: Tag replacing
eu: Etiketen ordezkapena

en: Clear text styles...
eu: Garbitu testu-estiloak...

en: Warning\: This action will clear the specific character attributes applied to the document, setting it back to its main style. This action cannot be undone. Do you want to do it?
eu: Kontuz\: Honekin dokumentuari aplikatutako karaktere-ezaugarri zehatzak garbituko dira, berriz ere hasierako estilora eramanda. Ekintza hau ezin da desegin. Benetan egin nahi al duzu?

en: Maximum size of images:
eu: Irudien gehienezko tamaina:

en: Maximum width of images imported into the media library.
eu: Media-liburutegira inportatutako irudien gehienezko zabalera.

en: Maximum height of images imported into the media library.
eu: Media-liburutegira inportatutako irudien gehienezko altuera.

en: The image "%s" has a size of %s pixels. This exceeds the maximum allowed by JClic Author (%s). Do you want to resize it?
eu: "%S" irudiak &S pixeleko tamaina du. JClic Authorrek duen gehienezkoa (%s) gainditu egiten du. Eman nahi al diozu beste neurri bat?
