jclic - en to ar translation catalogue (67 entries)

note: #JClic main messages
en: time
ar: الوقت

en: tries
ar: المحاولات

en: score
ar: النتيجة

en: Skin
ar: الكسوة

en: Next
ar: التالي

en: Next activity
ar: النشاط التالي

en: Previous
ar: السابق

en: Previous activity
ar: النشاط السابق

en: Restart
ar: استئنف

en: Restart activity
ar: استئنف النشاط

en: Information
ar: المعلومة

en: Project
ar: المشروع

en: languages
ar: اللغات

en: language
ar: اللغة

[ctx: about_window_close_button]
en: Return
ar: عُد

en: About
ar: عنْ

en: User reports
ar: تقارير المستخدم

en: Report
ar: التقرير

en: View in browser
ar: اعرض في متصفح

en: Time
ar: الوقت

en: Open file...
ar: إفتح ملفا...

en: Move down
ar: حرّك إلى الأسفل

en: Move up
ar: حرّك إلى الأعلى

en: All files
ar: جميع الملفات

en: Level
ar: المستوى

en: Area
ar: المساحة

en: Project:
ar: المشروع:

en: Total:
ar: المجموع:

en: Projects:
ar: المشاريع:

en: Session:
ar: الجلسة:

en: Ready
ar: جاهز

en: Score
ar: النتيجة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Ok
ar: موافق

[ctx: report_lb_activity]
en: Activity
ar: النشاط

en: Sequence
ar: التسلسل

en: User:
ar: المستخدم:

en: Additional information
ar: معلومات إضافية

en: Help
ar: المساعدة

en: Sounds
ar: الأصوات

en: System
ar: النّظام

en: Operating system
ar: نظام التشغيل

en: Version
ar: الإصدار

en: Description
ar: الوصف

en: History
ar: التأريخ

en: Organizations
ar: المنظمات

en: Organization
ar: المنظمة

en: Authors
ar: المؤلفون

en: Author
ar: المؤلف

[ctx: about_window_lb_activity]
en: Activity
ar: النشاط

en: Help window
ar: نافذة المساعدة

en: Reports
ar: التقارير

en: New user...
ar: مستخدم جديد...

en: Name:
ar: الإسم:

en: Login:
ar: الولوج:

en: Password:
ar: كلمة السّر:

en: Confirm password:
ar: أكد كلمة السر:

en: Generic
ar: عام

en: not connected
ar: غير متصل

[ctx: action_return_caption]
en: Return
ar: عُد

en: All media files
ar: كل ملفات الوسائط المتعددة

en: The file
ar: الملف

en: Image
ar: الصورة

en: Animation
ar: الحركة

en: Unknown
ar: مجهول

en: animated
ar: متحركة

en: System information
ar: معلومات النظام
