jclic - en to ast translation catalogue (177 entries)

note: #JClic main messages
en: time
ast: tiempu

en: tries
ast: intentos

en: score
ast: marcador

en: Skin
ast: pelleyu

en: Next
ast: Siguiente

en: Next activity
ast: xera siguiente

en: Previous
ast: Anterior

en: Previous activity
ast: Xera anterior

en: Restart
ast: Reaniciar

en: Restart activity
ast: Reaniciar xera

en: Information
ast: Información

en: Project
ast: Proyeutu

en: languages
ast: llingües

en: language
ast: llingua

[ctx: about_window_close_button]
en: Return
ast: Tornar

en: About
ast: Al rodiu

en: User reports
ast: Informes d'usuariu

en: Report
ast: Informe

en: View in browser
ast: Ver nel navegador

en: No activities reported!
ast: ¡Nenguna información sobre xeres!

en: Report not registered in any DB
ast: L'informe nun ta rexistráu en nenguna base de datos

en: Time
ast: Tiempu

en: Error loading sequence
ast: Error cargando la secuencia

en: Error initializing QuickTime!
ast: ¡Error al entamar QuickTime!

en: Open URL...
ast: Abrir URL...

en: Open file...
ast: Abrir ficheru...

en: Please enter the URL to the resource to be loaded.
ast: Escribe la URL del recursu al que quier acceder.

en: Error executing the command:
ast: Error executando'l comandu:

en: Move the selected element down
ast: Mover l'elementu seleicionáu p'abaxo

en: Move the selected element up
ast: Mover l'elementu seleicionáu p'arriba

en: Move down
ast: Mover p'abaxo

en: Move up
ast: Mover p'arriba

en: Image files (*.gif, *.jpg, *.png, *.bmp, *.ico)
ast: Imáxenes (*.gif, *.jpg, *.png, *.bmp, *.ico)

en: PNG images
ast: Imáxenes PNG

en: JPG images
ast: Imáxenes JPG

en: GIF images
ast: Imáxenes GIF

en: URL-based files are read-only.
ast: Los ficheros encontaos nuna URL son namás de llectura.

en: Clic 3.0 packages (*.pac, *.pcc)
ast: Paquetes Clic 3.0 (*.pac, *.pcc)

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: JClic and Clic 3.0 projects (*.jclic, *.jclic.zip, *.pac, *.pcc)
ast: Proyeutos JClic y Clic 3.0 (*.jclic, *.jclic.zip, *.pac, *.pcc)

en: JClic projects (*.jclic, *.jclic.zip)
ast: Proyeutos JClic (*.jclic, *.jclic.zip)

en: Clic 3.0 compact packages (*.pcc)
ast: Paquetes compactos Clic 3.0 (*.pcc)

en: Clic 3.0 open packages (*.pac)
ast: Paquetes abiertos Clic 3.0 (*.pac)

en: JClic compressed projects (*.jclic.zip)
ast: Proyectos JClic comprimíos (*.jclic.zip)

en: JClic projects (*.jclic)
ast: Proyeutos JClic (*.jclic)

en: Multimedia system
ast: Sistema multimedia

en: Level
ast: Nivel

en: Area
ast: Área

en: Actions done:
ast: Aiciones feches:

en: Project:
ast: Proyeutu:

en: Projects:
ast: Proyeutos:

en: Session:
ast: Sesión:

en: For security reasons, execution of external programs is disabled in JClic applets.
ast: Por razones de seguridá, la execución de programes esternos nun ta deshabilitada nos applets JClic.

en: Error starting activity!
ast: ¡Error al entamar la xera!

en: Error loading project
ast: Error al cargar el proyeutu

en: Error playing media!
ast: ¡Error del recursu multimedia!

en: Activity finished!
ast: ¡Xera finada!

en: Playing media
ast: Reproduciendo multimedia

en: Activity running
ast: Xera en marcha

en: Activity ready
ast: Xera preparada

en: Initializing...
ast: Entamando...

en: Preparing media
ast: Preparando multimedia

en: Error loading activity
ast: Error al cargar la xera

en: Loading activity
ast: Cargando xera

en: Loading project...
ast: Cargando proyeutu...

en: Ready
ast: Llistu

en: Error loading file
ast: Error al lleer l'archivu

en: Error saving file!
ast: ¡Error al guardar l'archivu!

en: Error opening file!
ast: ¡Error al abrir l'archivu!

en: Session started:
ast: Entamu de sesión:

en: Score
ast: Puntuación

en: Actions
ast: Aiciones

en: Ok
ast: Val

[ctx: report_lb_activity]
en: Activity
ast: Actividá

en: Sequence
ast: Secuencia

en: Global score:
ast: Puntuación global:

en: Total time on activities:
ast: Tiempu total en xeres:

en: Activities ok:
ast: Xeres correctes:

en: Activities done:
ast: Xeres feches:

en: Sequences:
ast: Secuencies:

en: Report system:
ast: Sistema d'informes:

en: User:
ast: Usuariu:

en: Activity not finished
ast: Xera nun finada

en: Additional information
ast: Otres informaciones

en: Help
ast: Aida

en: Help about this activity
ast: Gabitos al rodiu de la xera

en: Sounds
ast: Soníos

en: Enable/disable sounds
ast: Activar/desactivar los soníos

en: System
ast: Sistema

en: Total memory
ast: Memoria total

en: Free memory
ast: Memoria llibre

en: Java home
ast: Allugamientu de Java

en: Java virtual machine
ast: Máquina virtual Java

en: Java version
ast: Versión Java

en: Operating system
ast: Sistema operativu

en: Version
ast: Versión

en: Descriptors
ast: Descriptores

en: Description
ast: Descripción

en: History
ast: Hestorial

en: Organizations
ast: Organizaciones

en: Organization
ast: Organización

en: Authors
ast: Autores

en: Author
ast: Autor

[ctx: about_window_lb_activity]
en: Activity
ast: Xera

en: Return to activity
ast: Tornar pa la xera

en: Help window
ast: Ventana d'aida

en: Reports
ast: Informes

en: JClic project installers (*.jclic.inst)
ast: Instaladores de proyeutos JClic (*.jclic.inst)

en: No users defined in the reports database!
ast: ¡Nengún usuariu definíu na base de datos d'informes!

en: No users defined for this group in the reports database!
ast: Nengún usuariu definíu pa esti grupu na base de datos d'informes!

en: New user...
ast: Usuariu nuevu...

en: Create a new user in the reports database
ast: Crear un usuariu nuevu na base de datos d'informes

en: Error creating new user!
ast: ¡Error al crear l'usuariu nuevu!

en: User identification for the reports database
ast: Identificación d'usuariu pa la base de datos d'informes

en: Please select your name:
ast: Escueya'l so nome:

en: User identification
ast: Identificación d'usuariu

en: Name:
ast: Nome:

en: Login:
ast: Identificar:

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Confirm password:
ast: Confirmar contraseña:

en: Creation of a new user:
ast: Creación d'un nuevu usuariu:

en: Incorrect data!
ast: ¡Datos incorrectos!

en: Generic
ast: Xenéricu

en: Create a new group...
ast: Crear un grupu nuevu...

en: Error creating the new group!
ast: ¡Error al crear el grupu nuevu!

en: Please select your group:
ast: Escueya'l so grupu:

en: Creation of a new users group:
ast: Creación d'un grupu nuevu d'usuarios:

en: Missing user ID or incorrect password.
ast: Usuariu inesistente o contraseña incorrecta.

en: This account is password-protected.
ast: Esta cuenta d'usuariu ta protexida por contraseña

en: Error initializing report system.
ast: Error al entamar el sistema d'informes.

en: not connected
ast: nun conectáu

en: Error creating reports agent
ast: Error al crear l'axente d'informes

[ctx: action_return_caption]
en: Return
ast: Tornar

en: Return to the last menu
ast: Tornar al menú postreru

en: Sounds (*.wav, *.mp3, *.ogg, *.au, *.aiff)
ast: Soníos (*.wav, *.mp3, *.ogg, *.au, *.aiff)

en: MIDI files (*.mid)
ast: Archivos MIDI (*.mid)

en: Video files (*.avi, *.mov, *.mpeg)
ast: Archivos de video (*.avi, *.mov, *.mpeg)

en: Flash 2.0 files (*.swf)
ast: Archivos Flash 2.0 (*.swf)

en: Skins (*.xml)
ast: Pelleyos (*.xml)

en: All media files
ast: Tolos recursos

en: The file
ast: L'archivu

en: is out of the current project's folder.
ast: atópase nuna carpeta estremada de la del proyeutu actual.

en: It's advisable to have all the files in the same folder.
ast: Encamiéntase tener tolos archivos nuna mesma carpeta

en: Do you want to copy the selected file to the project's folder?
ast: ¿Quier copiar l'archivu escoyíu a la carpeta del proyeutu?

en: Copying file
ast: Copiando ficheru

en: Loading
ast: Cargando

en: Bad identifier!
ast: ¡Identificador incorrectu!

en: This identifier already exists in the database!
ast: ¡Esti identificador yá esiste na base de datos!

en: Bad name!
ast: ¡Nome incorrectu!

en: Passwords don't match!
ast: ¡Les contraseñas nun coinciden!

en: Error connecting to the reports database!
ast: ¡Error al conectar cola base de datos d'informes!

en: EXIT: At this point, the program will exit.
ast: EXIT: Nesti puntu'l programa va cerrase.

en: At this point the program will jump to the project:
ast: Nesti puntu va producise un altu al proyeutu:

en: Image
ast: Imaxe

en: Digital audio
ast: Soníu dixital

en: MIDI file
ast: Ficheru MIDI

en: XML file
ast: Ficheru XML

en: Animation
ast: Animación

en: Digital video
ast: Video dixital

en: TrueType font
ast: Fonte TrueType

en: JClic project
ast: Proyeutu JClic

en: JClic project installer script
ast: Script d'instalación de proyeutos JClic

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: animated
ast: animada

en: Fonts (*.ttf)
ast: Fontes (*.ttf)

en: HTML documents (*.htm, *.html)
ast: Documentos HTML (*.htm, *.html)

en: about/credits.html
ast: about/credits_ast.html

en: about/license.html
ast: about/license_ast.html

en: With the support of:
ast: Col sofitu de:

en: System information
ast: Información del sistema

en: Current project info
ast: Información del proyeutu actual

en: Current session results
ast: Resultaos de la sesión actual

en: This product includes software developed by:
ast: Esti productu inclúi software desendolcáu por:

en: Saving project...
ast: Guardando'l proyeutu...

en: Text files (*.txt)
ast: Ficheros de testu (*.txt)

note: #Translation credits displayed on the about window, in HTML format
en: English version, by The JClic team
ast: Versión n'asturianu, pol Equipu JClic

note: #Abstract of the GPL license, version 2.0, as shown on the About window
en: This program is free software; you can redistribute it and/or  modify it under the terms of the GNU General Public License  as published by the Free Software Foundation; either version 2  of the License, or (at your option) any later version.<br>&nbsp;<BR>This program is distributed in the hope that it will be useful,  but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of  MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the  <a href\="http\://www.gnu.org/copyleft/gpl.html">GNU General Public License</a>  for more details.
ast: Esti programa ye software llibre; usté pue redistribuyilu y/o camudalu embaxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral GNU (GPL), tal y como ta espublizada pola Free Software Foundation; yá seya la versión 2 de la Llicencia, o (a la so escoyeta) cualesquier versión posterior.<br>&nbsp;<BR>Esti programa distribúyese col envís de ser útil, pero ENSIN NENGUNA GARANTÍA; inclusive ensin la garantía implícita d'USABILIDÁ O UTILIDÁ PA UN FIN PARTICULAR. Vea la <a href="http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html">Llicencia Pública Xeneral GNU</a> pa más detalles.
