jclic - en to bs translation catalogue (145 entries)

note: #JClic main messages
en: time
bs: vrijeme

en: tries
bs: pokušaji

en: score
bs: rezultat

en: Skin
bs: Tema

en: Next
bs: Sljedeće

en: Next activity
bs: Sljedeća aktivnost

en: Previous
bs: Prethodno

en: Previous activity
bs: Prethodna aktivnost

en: Restart
bs: Ponovo pokrenuti

en: Restart activity
bs: Ponovno pokreni aktivnost

en: Information
bs: Informacije

en: Project
bs: Projekt

en: languages
bs: jezici

en: language
bs: jezik

[ctx: about_window_close_button]
en: Return
bs: Vrati se

en: About
bs: O

en: User reports
bs: Izvješća korisnika

en: Report
bs: Izvještaj

en: View in browser
bs: Pogledaj u pregledniku

en: Time
bs: Vrijeme

en: Error initializing QuickTime!
bs: Greška prilikom inicijalizacije QuickTime!

en: Open URL...
bs: Otvori URL...

en: Open file...
bs: Otvori datoteku...

en: Error executing the command:
bs: Greška pri izvršavanju naredbe:

en: Move the selected element down
bs: Pomjeri odabrani element dolje

en: Move the selected element up
bs: Pomjeri odabrani element gore

en: Move down
bs: Pomjeri dolje

en: Move up
bs: Pomjeri gore

en: PNG images
bs: PNG slike

en: JPG images
bs: JPG slike

en: GIF images
bs: GIF slike

en: Clic 3.0 packages (*.pac, *.pcc)
bs: Clic 3.0 paketi (*.pac, *.pcc)

en: All files
bs: Sve datoteke

en: JClic and Clic 3.0 projects (*.jclic, *.jclic.zip, *.pac, *.pcc)
bs: JClic i Clic 3.0 projekti (*.jclic, *.jclic.zip, *.pac, *.pcc)

en: JClic projects (*.jclic, *.jclic.zip)
bs: JClic projekti (*.jclic, *.jclic.zip)

en: JClic compressed projects (*.jclic.zip)
bs: JClic kompresovani projekti (*.jclic.zip)

en: JClic projects (*.jclic)
bs: JClic projekti (*.jclic)

en: Multimedia system
bs: Multimedia sistem

en: Level
bs: Nivo

en: Area
bs: Područje

en: Actions done:
bs: Urađene aktivnosti:

en: Project:
bs: Projekt:

en: Total:
bs: Ukupno:

en: Projects:
bs: Projekti:

en: Session:
bs: Sesije

en: Error starting activity!
bs: Greška prilikom pokretanja aktivnosti!

en: Error loading project
bs: Greška prilikom učitavanja projekta

en: Activity finished!
bs: Aktivnost završena!

en: Activity running
bs: Izvođenje aktivnosti

en: Initializing...
bs: Inicijalizacija...

en: Error loading activity
bs: Greška prilikom učitavanja aktivnosti

en: Loading activity
bs: Učitavanje aktivnosti

en: Loading project...
bs: Učitavanje projekta...

en: Ready
bs: Spremno

en: Error loading file
bs: Greška prilikom učitavanje datoteke

en: Error saving file!
bs: Greška prilikom spašavanja datoteke!

en: Error opening file!
bs: Greška prilikom otvaranja datoteke!

en: Session started:
bs: Sesija započeta:

en: Score
bs: Rezultat

en: Actions
bs: Radnje

en: Ok
bs: Uredu

[ctx: report_lb_activity]
en: Activity
bs: Aktivnost

en: Sequence
bs: Sekvenca

en: Global score:
bs: Ukupan rezultat:

en: Total time on activities:
bs: Ukupno vrijeme aktivnosti:

en: Activities ok:
bs: Aktivnosti ok:

en: Activities done:
bs: Urađene aktivnosti:

en: User:
bs: Korisnik:

en: Activity not finished
bs: Aktivnost nije završena

en: Additional information
bs: Dodatne informacije

en: Help
bs: Pomoć

en: Help about this activity
bs: Pomoć oko aktivnosti

en: Sounds
bs: Zvukovi

en: Enable/disable sounds
bs: Omogući/onemogući zvukove

en: System
bs: Sistem

en: Total memory
bs: Ukupna memorija

en: Free memory
bs: Slobodna memorija

en: Java virtual machine
bs: Java virtualna mašina

en: Java version
bs: Java verzija

en: Operating system
bs: Operativni sistem

en: Version
bs: Verzija

en: Description
bs: Opis

en: History
bs: Historija

en: Organizations
bs: Organizacije

en: Organization
bs: Organizacija

en: Authors
bs: Autori

en: Author
bs: Autor

[ctx: about_window_lb_activity]
en: Activity
bs: Aktivnost

en: Return to activity
bs: Vrati se na aktivnost

en: Help window
bs: Pomoć

en: Reports
bs: Izvještaji

en: No users defined in the reports database!
bs: Nema korisnika definiranih u izvješćima baze podataka!

en: No users defined for this group in the reports database!
bs: Nema korisnika definiranih za ovu grupu u izvješćima baze podataka!

en: New user...
bs: Novi korisnik

en: Create a new user in the reports database
bs: Kreiraj novog korisnika u izvještajima baze podataka

en: Error creating new user!
bs: Greška prilikom kreiranja novog korisnika!

en: User identification for the reports database
bs: Identifikacija korisnika za izvještaje baze podataka

en: Please select your name:
bs: Molimo odaberite vaše ime:

en: User identification
bs: Identifikacija korisnika

en: Name:
bs: Naziv:

en: Login:
bs: Prijava:

en: Password:
bs: Lozinka:

en: Confirm password:
bs: Potvrdi lozinku:

en: Creation of a new user:
bs: Kreiranje novog korisnika:

en: Incorrect data!
bs: Netačni podaci!

en: Generic
bs: Opće

en: Create a new group...
bs: Kreiraj novu grupu

en: Error creating the new group!
bs: Greška prilikom kreiranja nove grupe!

en: Please select your group:
bs: Molimo odaberite vašu grupu:

en: Creation of a new users group:
bs: Kreiranje grupe novih korisnika:

en: Missing user ID or incorrect password.
bs: Nedostajanje korisničkog ID ili netačna lozinka.

en: This account is password-protected.
bs: Ovaj račun je zaštićen lozinkom.

en: not connected
bs: nije povezano

[ctx: action_return_caption]
en: Return
bs: Vrati se

en: Return to the last menu
bs: Vrati se na zadnji izbornik

en: Sounds (*.wav, *.mp3, *.ogg, *.au, *.aiff)
bs: Zvukovi (*.wav, *.mp3, *.ogg, *.au, *.aiff)

en: MIDI files (*.mid)
bs: MIDI datoteke (*.mid)

en: Video files (*.avi, *.mov, *.mpeg)
bs: Video datoteke (*.avi, *.mov, *.mpeg)

en: Flash 2.0 files (*.swf)
bs: Flash 2.0 datoteke (*.swf)

en: All media files
bs: Sve medija datoteke

en: The file
bs: Datoteka

en: It's advisable to have all the files in the same folder.
bs: Preporučuje se da su sve datoteke u istom folderu.

en: Do you want to copy the selected file to the project's folder?
bs: Da li želite kopirati odabrane datoteke u folder projekta?

en: Copying file
bs: Kopiranje datoteke

en: Loading
bs: Učitavam

en: Bad name!
bs: Pogrešan naziv!

en: Passwords don't match!
bs: Pristupne šifre se ne poklapaju!

en: Error connecting to the reports database!
bs: Greška prilikom povezivanja s izvještajima baze podataka!

en: EXIT: At this point, the program will exit.
bs: IZLAZ: U ovom trenutku, program će se završiti.

en: Image
bs: Slika

en: MIDI file
bs: MIDI datoteka

en: XML file
bs: XML datoteka

en: Animation
bs: Animacija

en: Digital video
bs: Digitalni video

en: JClic project
bs: JClic projekt

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: animated
bs: animirano

en: HTML documents (*.htm, *.html)
bs: HTML documenti (*.htm, *.html)

en: With the support of:
bs: Uz podršku:

en: System information
bs: Informacije o sistemu

en: Current project info
bs: Info o trenutnom projektu

en: Current session results
bs: Rezultati trenutne sesije

en: This product includes software developed by:
bs: Ovaj proizvod uključuje softver razvijen od strane:

en: Saving project...
bs: Spašavanje projekta...

en: Text files (*.txt)
bs: Tekstualne datoteke (*.txt)
