jclic - en to eu translation catalogue (184 entries)

note: #JClic main messages
en: time
eu: denbora

en: tries
eu: saiakerak

en: score
eu: puntuazioa

en: Skin
eu: Itxura

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Next activity
eu: Hurrengo jarduera

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Previous activity
eu: Aurreko jarduera

en: Restart
eu: Hasi berriro

en: Restart activity
eu: Jarduera berriro hasi

en: Information
eu: Informazioa

en: Project
eu: Proiektua

en: languages
eu: hizkuntzak

en: language
eu: hizkuntza

[ctx: about_window_close_button]
en: Return
eu: Itzuli

en: About
eu: Honi buruz

en: User reports
eu: Erabiltzailearen txostenak

en: Report
eu: Txostena

en: View in browser
eu: Nabigatzailean ikusi

en: No activities reported!
eu: Ez da jardueren txostenik!

en: Report not registered in any DB
eu: Txostena ez dago ezein datu-basetan

en: Time
eu: Denbora

en: Error loading sequence
eu: Errorea sekuentzia kargatzean

en: Error initializing QuickTime!
eu: Errorea Quick Time abiaraztean!

en: messages/checkmedia.html
eu: messages/checkmedia_eu.html

en: Open URL...
eu: Ireki URL-a...

en: Open file...
eu: Ireki fitxategia...

en: Please enter the URL to the resource to be loaded.
eu: Mesedez, sartu bilatu behar den baliabidearen URL-aa

en: Error executing the command:
eu: Errorea komandoa exekutatzean

en: Move the selected element down
eu: Eraman behera aukeratutako elementua

en: Move the selected element up
eu: Mugitu gora aukeratutako elementua

en: Move down
eu: Eraman behera

en: Move up
eu: Eraman gora

en: Image files (*.gif, *.jpg, *.png, *.bmp, *.ico)
eu: Irudi-fitxategiak  (*.gif, *.jpg, *.png, *.bmp, *.ico)

en: PNG images
eu: PNG irudiak

en: JPG images
eu: JPG irudiak

en: GIF images
eu: GIF irudiak

en: URL-based files are read-only.
eu: UR-Letan oinarritutako fitxategiak irakurtzeko dira bakarrik

en: Clic 3.0 packages (*.pac, *.pcc)
eu: Clic 3.0 paketeak (*.pac, *.pcc)

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: JClic and Clic 3.0 projects (*.jclic, *.jclic.zip, *.pac, *.pcc)
eu: JClic eta Clic 3.0 proiektuak (*.jclic, *.jclic.zip, *.pac, *.pcc)

en: JClic projects (*.jclic, *.jclic.zip)
eu: JClic proiektuak (*.jclic, *.jclic.zip)

en: Clic 3.0 compact packages (*.pcc)
eu: Konpaktatutako Clic 3.0 paketeak (*.pcc)

en: Clic 3.0 open packages (*.pac)
eu: Clic 3.0 pakete irekiak (*.pac)

en: JClic compressed projects (*.jclic.zip)
eu: Konprimitutako JClic proiektuak (*.jclic.zip)

en: JClic projects (*.jclic)
eu: JClic proiektuak (*.jclic)

en: Multimedia system
eu: Multimedia-sistema

en: Level
eu: Maila

en: Area
eu: Eremua

en: Actions done:
eu: Burututako ekintzak:

en: Project:
eu: Proiektua:

en: Total:
eu: Guztira:

en: Projects:
eu: Proiektuak

en: Session:
eu: Saioa:

en: For security reasons, execution of external programs is disabled in JClic applets.
eu: Segurtasun-arazoak direla-eta, ezgaituta dago kanpoko programen exekutatzea JClic aplikazioetan

en: Error starting activity!
eu: Errorea jarduera hastean!

en: Error loading project
eu: Errorea proiektua kargatzean

en: Error playing media!
eu: Errorea media erreproduzitzean!

en: Activity finished!
eu: Jarduera amaitu da

en: Playing media
eu: Media erreproduzitzen

en: Activity running
eu: Jarduera martxan

en: Activity ready
eu: Jarduera prest

en: Initializing...
eu: Abiarazten...

en: Preparing media
eu: Media prestatzen

en: Error loading activity
eu: Errorea jarduera kargatzean

en: Loading activity
eu: Jarduera kargatzen

en: Loading project...
eu: Proiektua kargatzen

en: Ready
eu: Prest

en: Error loading file
eu: Errorea fitxategia kargatzean

en: Error saving file!
eu: Errorea fitxategia gordetzean

en: Error opening file!
eu: Errorea fitxategia zabaltzean!

en: Session started:
eu: Saio-hasiera:

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Ok
eu: Ados

[ctx: report_lb_activity]
en: Activity
eu: Jarduera

en: Sequence
eu: Sekuentzia

en: Global score:
eu: Puntuazio orokorra:

en: Total time on activities:
eu: Jardueretan emandako denbora guztira:

en: Activities ok:
eu: Jarduera zuzenak:

en: Activities done:
eu: Burututako ekinzak:

en: Sequences:
eu: Sekuentziak:

en: Report system:
eu: Txosten-sistema:

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Activity not finished
eu: Bukatu gabeko jarduera

en: Additional information
eu: Informazio gehigarria

en: Help
eu: Laguntza

en: Help about this activity
eu: Laguntza jarduera honetarako

en: Sounds
eu: Soinuak

en: Enable/disable sounds
eu: Soinuak gaitu/desgaitu

en: System
eu: Sistema

en: Total memory
eu: Memoria guztira

en: Free memory
eu: Memoria libre

en: Java home
eu: Java-ren kokapena

en: Java virtual machine
eu: Java makina birtuala

en: Java version
eu: Java bertsioa

en: Operating system
eu: Sistema eragilea

en: Version
eu: Bertsioa

en: Descriptors
eu: Deskribatzaileak

en: Description
eu: Deskribapena

en: History
eu: Historia

en: Organizations
eu: Erakundeak

en: Organization
eu: Erakundea

en: Authors
eu: Egileak

en: Author
eu: Egilea

[ctx: about_window_lb_activity]
en: Activity
eu: Jarduera

en: Return to activity
eu: Itzuli jarduerara

en: Help window
eu: Laguntza-leihoa

en: Reports
eu: Txostenak

en: SS
eu: HH

en: HH
eu: OO

en: N*
eu: U*

en: P*
eu: A*

en: R*
eu: B*

en: JClic project installers (*.jclic.inst)
eu: JClic proiektuen instalatzaileak (*.jclic.inst)

en: No users defined in the reports database!
eu: Ez dago definitutako erabiltzailerik txostenen datu-basean!

en: No users defined for this group in the reports database!
eu: Ez dago talde honetarako definitutako erabiltzailerik txostenen datu-basean!

en: New user...
eu: Erabiltzaile berria...

en: Create a new user in the reports database
eu: Erabiltzaile berria sortu txostenen datu-basean

en: Error creating new user!
eu: Errorea erabiltzaile berria sortzean!

en: User identification for the reports database
eu: Txostenen datu-baserako erabiltzaile-identifikazioa

en: Please select your name:
eu: Mesedez, aukera ezazu zeure izena:

en: User identification
eu: Erabiltzailearen identifikazioa

en: Name:
eu: Izena:

en: Login:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Confirm password:
eu: Pasahitza berretsi:

en: Creation of a new user:
eu: Erabiltzaile berria sortu:

en: Incorrect data!
eu: Datuak ez dira zuzenak!

en: Generic
eu: Generikoa

en: Create a new group...
eu: Talde berria sortu...

en: Error creating the new group!
eu: Errorea talde berria sortzean!

en: Please select your group:
eu: Mesedez, aukera ezazu zeure taldea:

en: Creation of a new users group:
eu: Erabiltzaile-talde berria sortu:

en: Missing user ID or incorrect password.
eu: Erabiltzailearen ID-a falta da edo pasahitza ez da zuzena.

en: This account is password-protected.
eu: Erabiltzaile honen kontua pasahitz batek babesten du.

en: Error initializing report system.
eu: Errorea txosten sistema abiaraztean.

en: not connected
eu: konektatu gabe

en: Error creating reports agent
eu: Errorea txosten-agentea sortzean

[ctx: action_return_caption]
en: Return
eu: Itzuli

en: Return to the last menu
eu: Itzuli azken menura

en: T*
eu: I*

en: Sounds (*.wav, *.mp3, *.ogg, *.au, *.aiff)
eu: Soinuak (*.wav, *.mp3, *.ogg, *.au, *.aiff)

en: MIDI files (*.mid)
eu: MIDI fitxategiak (*.mid)

en: Video files (*.avi, *.mov, *.mpeg)
eu: Bideo-fitxategiak (*.avi, *.mov, *.mpeg)

en: Flash 2.0 files (*.swf)
eu: Flash 2.0 fitxategiak (*.swf)

en: Skins (*.xml)
eu: Itxurak (*.xml)

en: All media files
eu: Media fitxategi guztiak

en: The file
eu: Fitxategia

en: is out of the current project's folder.
eu: oraingo proiektuaren direktoriotik kanpo dago.

en: It's advisable to have all the files in the same folder.
eu: Ez da gomendagarria fitxategi guztiak direktorio berean edukitzea.

en: Do you want to copy the selected file to the project's folder?
eu: Aukeratutako fitxategia proiektuaren direktoriora kopiatu nahi al duzu?

en: Copying file
eu: Fitxategia kopiatzen

en: Loading
eu: Kargatzen

en: Bad identifier!
eu: Okerreko identifikatzailea!

en: This identifier already exists in the database!
eu: Identifikatzaile hori dagoeneko badago datu-basean!

en: Bad name!
eu: Okerreko izena!

en: Passwords don't match!
eu: Pasahitzak ez datoz bat!

en: Error connecting to the reports database!
eu: Errorea txostenen datu-basearekin konektatzean!

en: EXIT: At this point, the program will exit.
eu: IRTEN: Hemendik aurrera, programatik irten egingo zara.

en: At this point the program will jump to the project:
eu: Hemen programak ondorengo proiektu honetara egingo du jauzi:

en: Image
eu: Irudia

en: Digital audio
eu: Audio digitala

en: MIDI file
eu: MIDI fitxategia

en: XML file
eu: XML fitxategia

en: Animation
eu: Animazioa

en: Digital video
eu: Bideo digitala

en: TrueType font
eu: TrueType letra-tipoa

en: JClic project
eu: JClic proiektua

en: JClic project installer script
eu: JClic proiektua instalatzeko script-a

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: animated
eu: animatua

en: HTML documents (*.htm, *.html)
eu: HTML dokumentuak (*.htm, *.html)

en: about/credits.html
eu: honi buruz/kredituak.html

en: about/license.html
eu: honi buruz/lizentzia.html

en: With the support of:
eu: Honen laguntzarekin:

en: System information
eu: Sistemaren informazioa

en: Current project info
eu: Oraingo proiektuaren informazioa

en: Current session results
eu: Oraingo saioaren emaitzak

en: This product includes software developed by:
eu: Produktu honek ondorengoak/ek garatutako softwarea du:

en: Saving project...
eu: Proiektua gordetzen...

en: Text files (*.txt)
eu: Testu-fitxategiak (*.txt)

note: #Translation credits displayed on the about window, in HTML format
en: English version, by The JClic team
eu: Itzultzaileak: Abel Camacho, Pedro Lonbide

note: #Abstract of the GPL license, version 2.0, as shown on the About window
en: This program is free software; you can redistribute it and/or  modify it under the terms of the GNU General Public License  as published by the Free Software Foundation; either version 2  of the License, or (at your option) any later version.<br>&nbsp;<BR>This program is distributed in the hope that it will be useful,  but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of  MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the  <a href\="http\://www.gnu.org/copyleft/gpl.html">GNU General Public License</a>  for more details.
eu: Programa hau software librea da; zabaldu edota aldatu egin dezakezu Free Software Foundation-ek argitaratutako GNU General Public License-n ezarritakoaren arabera; lizentziaren edozein 2. bertsio edo (zure aukera) ondorengo bertsioren bat.<br>&nbsp;<BR>Programa hau erabilgarri izango delakoan banatzen da, baina INONGO BERMERIK GABE; ezta KOMERTZIALIZAZIO edo HELBURU JAKIN BATERAKO EGOKITASUNerako berme inpliziturik gabe. Begiratu <a href\="http\://www.gnu.org/copyleft/gpl.html">GNU General Public License</a> zehaztasun gehiagorako.
