jclic - en to bs translation catalogue (10 entries)

note: #Translation language name
en: English
bs: Engleski jezik

en: JClic needs an updated Java engine, version 1.4 or higher. You can download it from http://www.java.com
bs: JClic treba ažuriranu Java engine, verzija 1.4 ili novija. Možete ga preuzeti sa http://www.java.com

en: There is an old version of Java installed on this computer.
bs: Stara verzija Java softvera je instalirana na vašem komjuteru.

en: It was impossible to find any Java system installed on this computer.
bs: Nije bilo je moguće pronaći bilo kakav Java sistem instaliran na ovom računalu.

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Standard
bs: Standardno

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Full
bs: Puno

en: JClic ${PRODUCT_VERSION} offline setup
bs: JClic $ {verzija proizvoda} isključena postava

note: #Description of JClic Player
en: Application to play JClic activities.
bs: Aplikacije za reprodukciju JClic aktivnosti.

note: #Description of JClic Author
en: Application to create and edit JClic activities.
bs: Aplikacije za stvaranje i uređivanje JClic aktivnosti.

note: #Description of JClic Reports
en: Reports server.
bs: Izvješća poslužitelja.
