jclic - en to cs translation catalogue (12 entries)

note: #Translation language name
en: English
cs: Angličtina

en: JClic needs an updated Java engine, version 1.4 or higher. You can download it from http://www.java.com
cs: JClic vyžaduje novější stroj Java, verze 1.4 nebo vyšší. Můžete jej stáhnout z: http://www.java.com

en: There is an old version of Java installed on this computer.
cs: Na vašem počítači existuje stará verze Javy.

en: It was impossible to find any Java system installed on this computer.
cs: Na tomto počítači nelze najít žádný instalovaný systém Java.

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Standard
cs: Standardní

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Full
cs: Plná

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Lite
cs: Minimální

en: JClic ${PRODUCT_VERSION} offline setup
cs: JClic ${PRODUCT_VERSION} off-line nastavení

note: #Description of JClic Player
en: Application to play JClic activities.
cs: Aplikace pro přehrávání JClic aktivit.

note: #Description of JClic Author
en: Application to create and edit JClic activities.
cs: Aplikace pro vytváření a úpravu JClic aktivit.

note: #Description of JClic Applet components
en: Files needed only in a server with hosted JClic applets.
cs: Soubory potřebné pouze pro server s hostovanými JClic applety.

note: #Description of JClic Reports
en: Reports server.
cs: Server sestav.
