jclic - en to eu translation catalogue (12 entries)

note: #Translation language name
en: English
eu: Ingelesa

en: JClic needs an updated Java engine, version 1.4 or higher. You can download it from http://www.java.com
eu: JClic-ek Java 1.4 edo aurreragoko bertsioa behar du. Hemen lortu ahal duzu: http://www.java.com

en: There is an old version of Java installed on this computer.
eu: Ordenagailu honetan Javaren bertsio zaharra dago instalatuta

en: It was impossible to find any Java system installed on this computer.
eu: Ezin izan da Java sistemarik aurkitu instalatuta ordenagailu honetan

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Standard
eu: Estandarra

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Full
eu: Osoa

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Lite
eu: Gutxienekoa

en: JClic ${PRODUCT_VERSION} offline setup
eu: JClic-en instalazioa ${PRODUCT_VERSION}

note: #Description of JClic Player
en: Application to play JClic activities.
eu: JClic jarduerak egiteko aplikazioa

note: #Description of JClic Author
en: Application to create and edit JClic activities.
eu: JClic jarduerak sortu eta editatzeko aplikazioa

note: #Description of JClic Applet components
en: Files needed only in a server with hosted JClic applets.
eu: JClic applets-ak ostatzen dituen zerbitzarian bakarrik beharrezko diren fitxategiak

note: #Description of JClic Reports
en: Reports server.
eu: Txostenen zerbitzaria.
