jclic - en to tr translation catalogue (9 entries)

note: #Translation language name
en: English
tr: Turkish

en: JClic needs an updated Java engine, version 1.4 or higher. You can download it from http://www.java.com
tr: JClic, 1.4 veya üstü sürümde bir Java motoru gerektiriyor. http://www.java.com'dan indirebilirsiniz.

en: There is an old version of Java installed on this computer.
tr: Bilgisayarınızda eski sürüm bir Java kurulu.

en: It was impossible to find any Java system installed on this computer.
tr: Bilgisayarınızda herhangi yüklü Java bulunamadı.

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Standard
tr: Standart

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Full
tr: Tam

note: #Type of installation (standard, full, minimal)
en: Lite
tr: Temel

en: JClic ${PRODUCT_VERSION} offline setup
tr: JClic ${PRODUCT_VERSION} çevrimdışı kurulum

note: #Description of JClic Reports
en: Reports server.
tr: Sunucu raporları
