jclic - en to ast translation catalogue (186 entries)

note: # JClic player messages
en: File
ast: Ficheru

en: JClic admin password is required in order to perform this operation.
ast: Pa facer esta operación hai qu'inxertar la contraseña d'alministración de JClic.

en: Help
ast: Aida

en: Skin
ast: Apariencia

en: About...
ast: Tocante a...

en: Main library
ast: Biblioteca principal

en: This JClic file is not a project library!
    Libraries are a special type of JClic projects.
ast: ¡Esti ficheru JClic nun ye una biblioteca de proyeutos!
    Les biblioteques son una triba especial de ficheros JClic.

en: Main menu
ast: Menú principal

[ctx: library_newLibraryName]
en: New project library
ast: Biblioteca de proyeutos nueva

en: Do you want to create a new library or connect to a existing one?
ast: ¿Quies criar una biblioteca nueva o coneutate a una yá esistente?

en: Connect
ast: Coneutarse

[ctx: libraryManager_createNewLibrary]
en: New
ast: Nueva

en: Create or connect to a new library
ast: Criar o coneutase a una biblioteca nueva

[ctx: libraryManager_new_caption]
en: New
ast: Nueva

en: Button icon
ast: Imaxe del botón

en: Description of the button, used as a tooltip text.
ast: Testu flotante que va aparecer cuando se pose'l punteru sobro'l botón.

en: Description:
ast: Descripción:

en: Find image...
ast: Guetar imaxe...

en: Icon:
ast: Iconu:

en: Find file...
ast: Guetar ficheru...

en: Path to JClic project
ast: Allugamientu del proyeutu JClic

en: Project:
ast: Proyeutu:

en: Button text
ast: Testu del botón

en: Text:
ast: Testu:

en: Folder name
ast: Nome de la carpeta

en: Library name
ast: Nome de la biblioteca

en: Name:
ast: Nome:

en: Title:
ast: Títulu:

en: Library properties
ast: Propiedaes de la biblioteca

en: Folder properties
ast: Propiedaes de la carpeta

en: Button properties
ast: Propiedaes del botón

en: Delete current menu
ast: Esborrar el menú escoyíu

[ctx: menu_delete_caption]
en: Delete
ast: Esborrar

en: Delete current menu element
ast: Esborrar l'elementu de menú escoyíu

en: Libraries...
ast: Biblioteques...

en: Save file...
ast: Guardar ficheru...

en: Error opening "
ast: Error al abrir "

en: ". Defaults will be used.
ast: ". Van emplegase los valores por defeutu.

[ctx: menuElement_delete_caption]
en: Delete
ast: Esborrar

en: Create a new shortcut to a project
ast: Criar un botón de proyeutu nuevu

en: New folder
ast: Carpeta Nueva

en: Create a new folder for project buttons
ast: Criar una carpeta de botones de proyeutu nueva

en: New button's folder
ast: Carpeta d'iconos nueva

en: New project button
ast: Botón nuevu de proyeutu

en: New button
ast: Botón nuevu

en: Cancel changes
ast: Encaboxar les modificaciones

[ctx: library_cancel_caption]
en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Edit selected library
ast: Editar la biblioteca escoyida

en: Edit
ast: Editar

en: Save changes
ast: Guardar los cambeos

en: Choose selected folder
ast: Escoyer la carpeta seleicionada

en: Ok
ast: Aceutar

[ctx: library_select_caption]
en: Select
ast: Seleicionar

en: JClic projects library
ast: Biblioteca de proyeutos JClic

en: Open the selected library
ast: Abrir la biblioteca seleicionada

[ctx: libraryManager_cancel_tooltip]
en: Cancel
ast: Encaboxar

[ctx: libraryManager_cancel_caption]
en: Cancel
ast: Encaboxar

[ctx: libraryManager_select_caption]
en: Select
ast: Seleicionar

en: Select library
ast: Seleición de la biblioteca de proyeutos

en: Error reading project library!
ast: ¡Error al lleer la biblioteca de proyeutos!

en: Next >
ast: Siguiente >

en: < Previous
ast: < Anterior

en: Finish
ast: Finar

en: Error creating library icons!
ast: ¡Error al criar l'iconu na biblioteca!

en: Installation of JClic projects
ast: Instalación de proyeutos JClic

en: Installation of a new JClic project
ast: Instalación de un proyeutu JClic nuevu

en: From:
ast: Dende:

[ctx: wizard_cancel]
en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Cancel the operation
ast: Encaboxar la operación

en: Finish the operation
ast: Acabar la operación

en: Next step of the operation
ast: Siguiente pasu de la operación

en: Previous step of the operation
ast: Pasu anterior de la operación

en: Select the library where to install the project:
ast: Seleiciona la biblioteca na que se va instalar el proyeutu:

en: File copy
ast: Copia de ficheros

en: Source:
ast: Orixe:

en: Destination:
ast: Destín:

en: Status:
ast: Estáu:

en: Start the installation
ast: Entamar la instalación

en: Start the copy of files to your computer
ast: Entamar la copia de ficheros al ordenador

en: Progress of the installation
ast: Progresu de la instalación

en: Waiting for confirmation.
ast: Esperando confirmación.

en: Creating directories
ast: Criando carpetes

en: Copying file
ast: Copiando'l ficheru

en: Finished!
ast: ¡Fináu!

en: Performing cleanup...
ast: Llimpiando...

en: Installation cancelled!
ast: ¡Instalación encaboxada!

en: Install error!
ast: ¡Hebo un fallu durante la instalación!

en: Select the folder where to place the project icons:
ast: Seleiciona la carpeta na que se van crear los iconos del proyeutu:

en: Library folders:
ast: Carpetes de la biblioteca:

en: The project are now installed on your system!
ast: El proyeutu instalóse dafechu!

en: In order to run it, select its
ast: Pa arrancalu seleiciona'l so

en: icon on the project library.
ast: iconu na biblioteca de proyeutos.

en: Press "Next" to start.
ast: Fai clic en "Siguiente" pa entamar.

en: 1. Selection of JClic library
ast: 1. Seleición de la biblioteca JClic

en: 2. Download files
ast: 2. Descarga de ficheros

en: 3. Creation of icons
ast: 3. Creación d'iconos

en: Installation finished!
ast: ¡Instalación finada!

en: You request to install the project:
ast: Solicitó instalar el proyeutu:

en: Settings
ast: Configuración

en: Unable to clone library!
ast: ¡Nun se pudo clonar la biblioteca!

en: Security
ast: Seguridá

en: Protect settings with password
ast: Protexer los cambeos de configuración con contraseña

en: New password:
ast: Contraseña nueva:

en: Confirm new password:
ast: Confirmar contraseña nueva:

en: General
ast: Xeneral

en: Look & Feel:
ast: Aspeutu:

en: Skin:
ast: Piel:

en: Language:
ast: Llingua:

en: Reports
ast: Informes

en: Write scores to a database
ast: Guardar los resultaos de les xeres nuna base de datos

en: Reporter class:
ast: Clas:

en: Parameters:
ast: Parámetros:

en: Multimedia enabled
ast: Multimedia activao

en: Multimedia system:
ast: Sistema multimedia:

en: Event sounds enabled
ast: Soníos d'eventu activaos

en: Libraries
ast: Biblioteques

en: Automatically go to libraries when JClic starts
ast: Amosar automáticamente la biblioteca nel aniciu

en: Tools
ast: Ferramientes

[ctx: m_Tools_Mnemonic]
en: T
ast: F

en: H
ast: A

en: Activity
ast: Xera

en: A
ast: X

en: Open file...
ast: Abrir el ficheru...

en: Open a JClic project file
ast: Abrir un ficheru de proyeutu JClic

en: OO
ast: AO

en: Open URL...
ast: Abrir una web...

en: Open a JClic project directly form Internet
ast: Abrir un proyeutu JClic direutamente dende Internet

en: Exit
ast: Colar

en: Close JClic
ast: Zarrar JClic

en: XX
ast: XC

en: Settings...
ast: Configuración...

en: Adjust global program settings
ast: Axustar la configuración global del programa

[ctx: action_settings_keys]
en: T
ast: C

en: Open or edit a JClic library.
ast: Abrir o camudar una biblioteca JClic

en: LL
ast: BB

en: Information about JClic
ast: Información sobro JClic

en: This image is too large to be used as an icon!
ast: ¡Esta imaxe ye enforma grande pa ser emplegada como iconu!

en: Connect to JClic report server:
ast: Conectase a un sirvidor d'informes JClic:

en: Direct JDBC connection:
ast: Conexón direuta a una base de datos JDBC:

en: Other:
ast: Otros:

en: Host:
ast: Sirvidor:

en: Port:
ast: Puertu:

en: Driver:
ast: Controlador:

en: User:
ast: Usuariu:

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Reporter params::
ast: Parámetros:

en: Bad report server name!
ast: ¡El nome del sirvidor d'informes ye incorreutu!

en: Incorrect port number! Please enter a value between 1000 and 65000.
ast: ¡Valor incorreutu del puertu! Por favor, conseña un valor ente 1000 y 65000.

en: Incorrect report system data!
ast: ¡Datos incorreutos pal sistema d'informes!

en: Reporting engine:
ast: Motor d'informes:

en: Auto-detect
ast: Deteición automática

en: Security settings
ast: Opciones de seguridá

en: Report system settings
ast: Configuración del sistema d'informes

en: Multimedia system options
ast: Configuración del sistema multimedia

en: Language and aspect settings
ast: Opciones de llingua y aspeutu

en: Library settings and editor
ast: Configuración y edición de biblioteques

en: User interface look & feel
ast: Aspeutu del interfaz d'usuariu

en: Selection of the graphic aspect of JClic
ast: Seleición del diseñu gráficu de JClic

en: Language selection
ast: Seleición de la llingua

en: Enables/disables the connection to a JClic reports database
ast: Activa o desactiva la conexón a una base de datos d'informes JClic

en: Reporting engine based on a TCP/IP connection
ast: Motor d'informes basáu nuna conexón TCP/IP

en: Reporting engine based on a direct connection to a database
ast: Motor d'informes basáu nuna conexón direuta a una base de datos

en: Other reporting engines...
ast: Otros motores d'informes...

en: Report server name or IP address
ast: Nome o direición IP del sirvidor d'informes

en: Port used for connection (default is 5510)
ast: Puertu usáu pa la conexón (por defeutu: 5510)

en: File:
ast: Ficheru:

en: Error launching library
ast: Error al abrir la biblioteca

en: Installing to source folder!
ast: ¡Instalando na carpeta orixe!

en: Find media file...
ast: Guetar recursu...

[ctx: libraryManager_delete_caption]
en: Delete
ast: Esborrar

en: Delete the reference to the selected library
ast: Esborrar la referencia a la biblioteca seleicionada

en: Do you really want to delete the reference to the selected library?
ast: ¿De xuru que quies esborrar la referencia a la biblioteca seleicionada?

en: This library is already linked to the system.
ast: ¡Esta biblioteca yá s'alcuentra conectada al sistema!

en: F*
ast: G*

en: Create new project library
ast: Criar una biblioteca de proyeutos nueva

en: Add a link to an exisiting project library
ast: Amestar un enllaz a una biblioteca yá esistente

en: File or URL\:
ast: Ficheru o URL\:

[ctx: libraryManager_newLibraryTitle]
en: New project library
ast: Biblioteca de proyeutos nueva

en: Please enter thr URL or file name of the project library\!
ast: ¡Por favor, escribi la URL o nome de ficheru de la biblioteca de proyeutos\!

en: Open the project now
ast: Abrir agora'l proyeutu

en: Preferred browser\:
ast: Restolador preferíu\:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
ast: Comandu utilizáu p'arrancar el restolador (firefox, iexplore, mozilla, opera...)

en: Country code\:
ast: Códigu de país\:

en: Optional two-letter code corresponding to the country-specific variant of the language (ex.\: BR for Brazilian Portuguese)
ast: Códigu opcional de dos lletres correspondiente a la variante llingüística d'un territoriu (ex.\: BR pa portugués del Brasil)

en: Variant\:
ast: Variante\:

en: Optional variant code of the language
ast: Códigu opcional de variante de la llingua
