JClic 0.2.0.0 - en to ca translation catalogue (182 entries)

note: # JClic player messages
en: File
ca: Fitxers

en: JClic admin password is required in order to perform this operation.
ca: Per a efectuar aquesta operació cal introduir la contrasenya d'administració del JClic.

en: Help
ca: Ajuda

en: Skin
ca: Aparença

en: About...
ca: Quant a...

en: Main library
ca: Biblioteca principal

en: This JClic file is not a project library!
    Libraries are a special type of JClic projects.
ca: Aquest fitxer JClic no és del tipus "biblioteca de projectes".
    Les biblioteques són un tipus especial de fitxers JClic.

en: Main menu
ca: Menú principal

[ctx: library_newLibraryName]
en: New project library
ca: Nova biblioteca de projectes

en: Do you want to create a new library or connect to a existing one?
ca: Voleu crear una nova biblioteca de projectes o connectar-vos a una llibreria existent?

en: Connect
ca: Connectar-se a...

[ctx: libraryManager_createNewLibrary]
en: New
ca: Nova

en: Create or connect to a new library
ca: Crea una nova biblioteca o connecta't a una existent

[ctx: libraryManager_new_caption]
en: New
ca: Nova

en: Button icon
ca: Imatge que es mostra al botó

en: Description of the button, used as a tooltip text.
ca: Text flotant que apareixerà quan es deixi el punter quiet sobre el botó.

en: Description:
ca: Descripció:

en: Find image...
ca: Cerca imatge...

en: Icon:
ca: Icona:

en: Find file...
ca: Cerca fitxer...

en: Path to JClic project
ca: Ubicació del projecte JClic

en: Project:
ca: Projecte:

en: Button text
ca: Text del botó

en: Folder name
ca: Nom de la carpeta

en: Library name
ca: Nom de la biblioteca

en: Name:
ca: Nom:

en: Title:
ca: Títol:

en: Library properties
ca: Propietats de la biblioteca

en: Folder properties
ca: Propietats de la carpeta

en: Button properties
ca: Propietats del botó

en: Delete current menu
ca: Elimina el menú seleccionat

[ctx: menu_delete_caption]
en: Delete
ca: Elimina

en: Delete current menu element
ca: Elimina l'element de menú seleccionat

en: Libraries...
ca: Biblioteques...

en: Save file...
ca: Desa el fitxer...

en: Error opening "
ca: Error en obrir "

en: ". Defaults will be used.
ca: ". S'utilitzaran els valors per defecte.

[ctx: menuElement_delete_caption]
en: Delete
ca: Elimina

en: Create a new shortcut to a project
ca: Crea un nou botó de projecte

en: New folder
ca: Nova carpeta

en: Create a new folder for project buttons
ca: Crea una nova carpeta de botons de projecte

en: New button's folder
ca: Nova carpeta d'icones

en: New project button
ca: Nou botó de projecte

en: New button
ca: Nou botó

en: Cancel changes
ca: Cancel·la les modificacions

[ctx: library_cancel_caption]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Edit selected library
ca: Edita la biblioteca seleccionada

en: Edit
ca: Edita

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Choose selected folder
ca: Escull la carpeta seleccionada

en: Ok
ca: D'acord

[ctx: library_select_caption]
en: Select
ca: Selecciona

en: JClic projects library
ca: Biblioteca de projectes JClic

en: Open the selected library
ca: Obre la biblioteca seleccionada

[ctx: libraryManager_cancel_tooltip]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: libraryManager_cancel_caption]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: libraryManager_select_caption]
en: Select
ca: Selecciona

en: Select library
ca: Selecció de la biblioteca de projectes

en: Error reading project library!
ca: Error en llegir la biblioteca de projectes!

en: Next >
ca: Endavant >

en: < Previous
ca: < Enrere

en: Finish
ca: Finalitza

en: Error creating library icons!
ca: Error en crear la icona a la biblioteca!

en: Installation of JClic projects
ca: Instal·lació de projectes JClic

en: Installation of a new JClic project
ca: Instal·lació d'un nou projecte JClic

en: From:
ca: Des de:

[ctx: wizard_cancel]
en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel the operation
ca: Cancel·la l'operació

en: Finish the operation
ca: Finalitza l'operació

en: Next step of the operation
ca: Pas següent de l'operació

en: Previous step of the operation
ca: Pas anterior de l'operació

en: Select the library where to install the project:
ca: Seleccioneu la biblioteca on s'instal·larà el projecte:

en: File copy
ca: Còpia de fitxers

en: Source:
ca: Origen:

en: Destination:
ca: Destí:

en: Status:
ca: Estat:

en: Start the installation
ca: Inicia la instal·lació

en: Start the copy of files to your computer
ca: Inicia la còpia de fitxers al vostre ordinador

en: Progress of the installation
ca: Progrés de la instal·lació

en: Waiting for confirmation.
ca: Esperant confirmació.

en: Creating directories
ca: Creant carpetes

en: Copying file
ca: Copiant el fitxer

en: Finished!
ca: Acabat!

en: Performing cleanup...
ca: Fent neteja...

en: Installation cancelled!
ca: Instal·lació cancel·lada!

en: Install error!
ca: S'ha produït un error durant la instal·lació!

en: Select the folder where to place the project icons:
ca: Seleccioneu la carpeta on es crearan les icones del projecte:

en: Library folders:
ca: Carpetes de la biblioteca:

en: The project are now installed on your system!
ca: El projecte s'ha instal·lat correctament!

en: In order to run it, select its
ca: Per a posar-lo en marxa seleccioneu la seva

en: icon on the project library.
ca: icona a la biblioteca de projectes.

en: Press "Next" to start.
ca: Feu clic a "Endavant" per començar.

en: 1. Selection of JClic library
ca: 1. Selecció de la biblioteca

en: 2. Download files
ca: 2. Descàrrega de fitxers

en: 3. Creation of icons
ca: 3. Creació d'icones

en: Installation finished!
ca: Instal·lació acabada!

en: You request to install the project:
ca: Heu sol·licitat instal·lar el projecte:

en: Settings
ca: Configuració

en: Unable to clone library!
ca: No s'ha pogut clonar la biblioteca!

en: Security
ca: Seguretat

en: Protect settings with password
ca: Protegeix els canvis de configuració amb contrasenya

en: New password:
ca: Nova contrasenya:

en: Confirm new password:
ca: Confirmació de la nova contrasenya:

en: Look & Feel:
ca: Aspecte:

en: Skin:
ca: Pell:

en: Language:
ca: Idioma:

en: Reports
ca: Informes

en: Write scores to a database
ca: Enregistra els resultats de les activitats en una base de dades

en: Reporter class:
ca: Classe:

en: Parameters:
ca: Paràmetres:

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Multimedia enabled
ca: Multimèdia activat

en: Multimedia system:
ca: Sistema multimèdia:

en: Event sounds enabled
ca: Sons d'esdeveniment activats

en: Libraries
ca: Biblioteques

en: Automatically go to libraries when JClic starts
ca: Mostra automàticament la biblioteca a l'inici

en: Tools
ca: Eines

[ctx: m_Tools_Mnemonic]
en: T
ca: E

en: H
ca: J

en: Activity
ca: Activitat

en: Open file...
ca: Obre el fitxer...

en: Open a JClic project file
ca: Obre un fitxer de projecte JClic

en: Open URL...
ca: Obre una ubicació web...

en: Open a JClic project directly form Internet
ca: Obre un projecte JClic directament des d'Internet

en: Exit
ca: Surt

en: Close JClic
ca: Tanca el JClic

en: XX
ca: RX

en: Settings...
ca: Configuració...

en: Adjust global program settings
ca: Ajusta les opcions globals del programa

[ctx: action_settings_keys]
en: T
ca: C

en: Open or edit a JClic library.
ca: Obre o modifica una biblioteca JClic.

en: LL
ca: BB

en: Information about JClic
ca: Informació sobre el JClic

en: This image is too large to be used as an icon!
ca: Aquesta imatge és massa gran per fer-la servir com a icona!

en: Connect to JClic report server:
ca: Connecta't a un servidor d'informes JClic:

en: Direct JDBC connection:
ca: Connecta't directament a una base de dades JDBC:

en: Other:
ca: Altres:

en: Host:
ca: Servidor:

en: Driver:
ca: Controlador:

en: User:
ca: Usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Reporter params::
ca: Paràmetres:

en: Bad report server name!
ca: El nom del servidor d'informes és incorrecte!

en: Incorrect port number! Please enter a value between 1000 and 65000.
ca: Valor incorrecte del port en el sistema d'informes! Si us plau, indiqueu un valor entre 1000 i 65000.

en: Incorrect report system data!
ca: Dades incorrectes per al sistema d'informes!

en: Reporting engine:
ca: Sistema d'informes:

en: Auto-detect
ca: Detecció automàtica

en: Security settings
ca: Opcions de seguretat

en: Report system settings
ca: Configuració del sistema d'informes

en: Multimedia system options
ca: Configuració del sistema multimèdia

en: Language and aspect settings
ca: Opcions d'idioma i aspecte

en: Library settings and editor
ca: Configuració i edició de biblioteques

en: User interface look & feel
ca: Aspecte de la interfície d'usuari

en: Selection of the graphic aspect of JClic
ca: Selecció del disseny gràfic del JClic

en: Language selection
ca: Selecció d'idioma

en: Enables/disables the connection to a JClic reports database
ca: Activa o desactiva la connexió a una base de dades d'informes JClic

en: Reporting engine based on a TCP/IP connection
ca: Motor d'informes basat en una connexió TCP/IP

en: Reporting engine based on a direct connection to a database
ca: Motor d'informes basat en una connexió directa a una base de dades

en: Other reporting engines...
ca: Altres motors d'informes...

en: Report server name or IP address
ca: Nom o adreça IP del servidor d'informes

en: Port used for connection (default is 5510)
ca: Port utilitzat en la connexió (per defecte: 5510)

en: File:
ca: Fitxer:

en: Error launching library
ca: Error en obrir la biblioteca

en: Installing to source folder!
ca: Instal·lant a la carpeta d'origen!

en: Find media file...
ca: Cerca recurs...

[ctx: libraryManager_delete_caption]
en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete the reference to the selected library
ca: Suprimeix la referència a la biblioteca seleccionada

en: Do you really want to delete the reference to the selected library?
ca: Realment voleu suprimir la referència a la biblioteca seleccionada?

en: This library is already linked to the system.
ca: Aquesta biblioteca ja està connectada al sistema.

en: F*
ca: C*

en: Create new project library
ca: Crea una nova biblioteca de projectes

en: Add a link to an exisiting project library
ca: Afegeix un enllaç a una biblioteca ja existent

en: File or URL\:
ca: Fitxer o URL:

[ctx: libraryManager_newLibraryTitle]
en: New project library
ca: Nova biblioteca de projectes:

en: Please enter thr URL or file name of the project library\!
ca: Si us plau, escriviu l'URL o el nom de fitxer de la biblioteca de projectes a la qual voleu accedir\!

en: Open the project now
ca: Obre ara el projecte

en: Preferred browser\:
ca: Navegador preferit:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
ca: Ordre emprada per a engegar el navegador (firefox, iexplore, mozilla, opera...)

en: Country code\:
ca: Codi de país:

en: Optional two-letter code corresponding to the country-specific variant of the language (ex.\: BR for Brazilian Portuguese)
ca: Codi opcional de dues lletres corresponent a la variant dialectal d'un territori (ex.: BR per a portuguès del Brasil)

en: Variant\:
ca: Variant:

en: Optional variant code of the language
ca: Codi opcional de variant de l'idioma
