jclic - en to eu translation catalogue (186 entries)

note: # JClic player messages
en: File
eu: Fitxategia

en: JClic admin password is required in order to perform this operation.
eu: JClic kudeatzaile-pasahitza behar da ekintza hau burutzeko.

en: Help
eu: Laguntza

en: Skin
eu: Itxura

en: About...
eu: Honi buruz...

en: Main library
eu: Liburutegi nagusia

en: This JClic file is not a project library!
    Libraries are a special type of JClic projects.
eu: JClic fitxategi hau ez da proiektu-liburutegia!
    Liburutegiak JClic proiektu-mota berezia dira.

en: Main menu
eu: Menu nagusia

[ctx: library_newLibraryName]
en: New project library
eu: Proiektu-liburutegi berria

en: Do you want to create a new library or connect to a existing one?
eu: Liburutegi berria sortu nahi duzu edo lehendik dagoen batera konektatu?

en: Connect
eu: Konektatu

[ctx: libraryManager_createNewLibrary]
en: New
eu: Berria

en: Create or connect to a new library
eu: Liburutegi berria sortu edo konektatu

[ctx: libraryManager_new_caption]
en: New
eu: Berria

en: Button icon
eu: Botoiaren irudia

en: Description of the button, used as a tooltip text.
eu: Punteroa botoiaren gainean geldituta agertuko den testua.

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Find image...
eu: Bilatu irudia...

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Find file...
eu: Bilatu fitxategia...

en: Path to JClic project
eu: JClic proiektuaren kokapena

en: Project:
eu: Proiektua:

en: Button text
eu: Botoiaren testua

en: Text:
eu: Testua:

en: Folder name
eu: Direktorioaren izena

en: Library name
eu: Liburutegiaren izena

en: Name:
eu: Izena:

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Library properties
eu: Liburutegiaren propietateak

en: Folder properties
eu: Direktorioaren propietateak

en: Button properties
eu: Botoiaren propietateak

en: Delete current menu
eu: Ezabatu oraingo menua

[ctx: menu_delete_caption]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete current menu element
eu: Ezabatu oraingo menuaren elementua

en: Libraries...
eu: Liburutegiak...

en: Save file...
eu: Gorde fitxategia...

en: Error opening "
eu: Errorea zabaltzean "

en: ". Defaults will be used.
eu: ". Berezko baloreak erabiliko dira.

[ctx: menuElement_delete_caption]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Create a new shortcut to a project
eu: Proiekturako sarbide zuzen berria sortu

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: Create a new folder for project buttons
eu: Proiektu-botoierako karpeta berria sortu

en: New button's folder
eu: Ikono-karpeta berria

en: New project button
eu: Proiektu-botoi berria

en: New button
eu: Botoi berria

en: Cancel changes
eu: Utzi aldaketak

[ctx: library_cancel_caption]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Edit selected library
eu: Editatu aukeratutako liburutegia

en: Edit
eu: Editatu

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Choose selected folder
eu: Aukeratu adierazitako direktorioa

en: Ok
eu: Ados

[ctx: library_select_caption]
en: Select
eu: Aukeratu

en: JClic projects library
eu: JClic proiektuen liburutegia

en: Open the selected library
eu: Zabaldu aukeratutako liburutegia

[ctx: libraryManager_cancel_tooltip]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: libraryManager_cancel_caption]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: libraryManager_select_caption]
en: Select
eu: Aukeratu

en: Select library
eu: Aukeratu liburutegia

en: Error reading project library!
eu: Errorea proiektuen liburutegia irakurtzean!

en: Next >
eu: Hurrengoa >

en: < Previous
eu: < Aurrekoa

en: Finish
eu: Amaitu

en: Error creating library icons!
eu: Errorea liburutegi-ikonoak sortzean!

en: Installation of JClic projects
eu: JClic proiektuen instalazioa

en: Installation of a new JClic project
eu: JClic proiektu berriaren instalazioa

en: From:
eu: Hemendik:

[ctx: wizard_cancel]
en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel the operation
eu: Utzi eragiketa

en: Finish the operation
eu: Amaitu eragiketa

en: Next step of the operation
eu: Eragiketaren hurrengo pausua

en: Previous step of the operation
eu: Eragiketaren aurreko pausua

en: Select the library where to install the project:
eu: Aukera ezazu zein liburutegitan instalatuko den proiektua:

en: File copy
eu: Fitxategia kopiatu

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Destination:
eu: Helburua:

en: Status:
eu: Egoera:

en: Start the installation
eu: Hasi instalazioa

en: Start the copy of files to your computer
eu: Hasi kopiatzen fitxategiak zure ordenagailuan

en: Progress of the installation
eu: Instalazioaren aurrerapena

en: Waiting for confirmation.
eu: Baieztapenaren zain.

en: Creating directories
eu: Direktorioak sortzen

en: Copying file
eu: Fitxategia kopiatzen

en: Finished!
eu: Amaituta!

en: Performing cleanup...
eu: Garbitzen...

en: Installation cancelled!
eu: Instalazioa bertan behera utzita!

en: Install error!
eu: Errorea instalatzean!

en: Select the folder where to place the project icons:
eu: Aukera ezazu zein karpetatan sortuko diren proiektuaren ikonoak:

en: Library folders:
eu: Liburutegiaren karpetak:

en: The project are now installed on your system!
eu: Proiektua instalatuta dago orain zure sisteman!

en: In order to run it, select its
eu: Martxan jartzeko, aukera ezazu

en: icon on the project library.
eu: ikonoa proiektuen liburutegian.

en: Press "Next" to start.
eu: Sakatu "Hurrengoa"ri hasteko.

en: 1. Selection of JClic library
eu: 1. Aukeratu JClic liburutegia

en: 2. Download files
eu: 2. Deskargatu fitxategiak

en: 3. Creation of icons
eu: 3. Ikonoak sortu

en: Installation finished!
eu: Instalazioa amaituta!

en: You request to install the project:
eu: Proiektua instalatzea eskatu duzu:

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Unable to clone library!
eu: Ezin da liburutegia klonatu!

en: Security
eu: Segurtasuna

en: Protect settings with password
eu: Babestu pasahitzez ezarpenak

en: New password:
eu: Pasahitz berria:

en: Confirm new password:
eu: Konfirmatu pasahitz berria:

en: General
eu: Orokorra

en: Look & Feel:
eu: Itxura:

en: Skin:
eu: Azala:

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Reports
eu: Txostenak

en: Write scores to a database
eu: Jardueren puntuazioak datu-basean gorde

en: Reporter class:
eu: Mota:

en: Parameters:
eu: Parametroak:

en: Multimedia enabled
eu: Multimedia gaituta

en: Multimedia system:
eu: Multimedia sistema:

en: Event sounds enabled
eu: Ekintza-soinuak gaituta

en: Libraries
eu: Liburutegiak

en: Automatically go to libraries when JClic starts
eu: Jo automatikoki liburutegietara JClic hastean

en: Tools
eu: Tresnak

en: H
eu: L

en: Activity
eu: Jarduera

en: Open file...
eu: Ireki fitxategia...

en: Open a JClic project file
eu: Ireki JClic proiektuko fitxategi bat

en: OO
eu: IF

en: Open URL...
eu: Ireki URL-a...

en: Open a JClic project directly form Internet
eu: Ireki JClic proiektu bat zuzenean Internetetik

en: Exit
eu: Irten

en: Close JClic
eu: Itxi JClic

en: XX
eu: II

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: Adjust global program settings
eu: Programaren ezarpen orokorrak doitu

[ctx: action_settings_keys]
en: T
eu: E

en: Open or edit a JClic library.
eu: Zabaldu edo editatu JClic liburutegia

en: LL
eu: BB

en: Information about JClic
eu: JClic-i buruzko informazioa

en: AA
eu: ZB

en: This image is too large to be used as an icon!
eu: Irudia handiegia da ikono batean erabiltzeko!

en: Connect to JClic report server:
eu: Konektatu Jclic txostenen zerbitzarira:

en: Direct JDBC connection:
eu: JDBC lotura zuzena:

en: Other:
eu: Bestelakoa:

en: Host:
eu: Ostalaria:

en: Port:
eu: Ataka:

en: Driver:
eu: Kontrolatzailea:

en: URL:
eu: URL-a:

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Reporter params::
eu: Parametroak:

en: Bad report server name!
eu: Okerreko txosten-zerbitzariaren izena!

en: Incorrect port number! Please enter a value between 1000 and 65000.
eu: Ataka zenbaki ezegokia! Mesedez, sartu 1000 eta 65000 arteko balore bat.

en: Incorrect report system data!
eu: Txosten-sistemaren datu okerra!

en: Reporting engine:
eu: Txosten sortzaile mota:

en: Auto-detect
eu: Auto-atzeman

en: Security settings
eu: Segurtasun-ezarpenak

en: Report system settings
eu: Txostenen sistemaren ezarpenak

en: Multimedia system options
eu: Multimedia-sistemaren ezarpenak

en: Language and aspect settings
eu: Itxura eta hizkuntza-ezarpenak

en: Library settings and editor
eu: Liburutegiaren ezarpenak eta editorea

en: User interface look & feel
eu: Erabiltzailearen interfazaren itxura

en: Selection of the graphic aspect of JClic
eu: JClic-en itxura grafikoaren aukeraketa

en: Language selection
eu: Hizkuntza aukeraketa

en: Enables/disables the connection to a JClic reports database
eu: JClic txosten datu-basearekiko konexioa gaitu/ezgaitu

en: Reporting engine based on a TCP/IP connection
eu: TCP/IP konexio batean oinarritutako txosten-motorea

en: Reporting engine based on a direct connection to a database
eu: Datu-baseetarako konexio zuzen batean oinarritutako txosten-motorea

en: Other reporting engines...
eu: Bestelako txosten-motoreak...

en: Report server name or IP address
eu: Txosten-zerbitzariaren izena edo IP helbidea

en: Port used for connection (default is 5510)
eu: Konexiorako erabilitako ataka (berezkoa 5510)

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Error launching library
eu: Errorea biltegia irekitzean

en: Installing to source folder!
eu: Jatorrizko karpetan instalatzen!

en: Find media file...
eu: Bilatu media-fitxategia...

[ctx: libraryManager_delete_caption]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete the reference to the selected library
eu: Ezabatu aukeratutako liburutegirako erreferentzia

en: Do you really want to delete the reference to the selected library?
eu: Benetan ezabatu nahi al duzu aukeratutako liburutegirako erreferentzia?

en: This library is already linked to the system.
eu: Biltegi hau dagoeneko sistemarekin estekatuta dago.

en: NN
eu: BB

en: Create new project library
eu: Sortu proiektu-liburutegi berria

en: Add a link to an exisiting project library
eu: Gehitu aldez aurretik dagoen proiektu-biltegi baterako esteka

en: File or URL\:
eu: Fitxategia edo URL-a\:

[ctx: libraryManager_newLibraryTitle]
en: New project library
eu: Proiektu-liburutegi berria

en: Please enter thr URL or file name of the project library\!
eu: Mesedez, sartu proiektuaren biltegiaren URL-a edo fitxategiaren izena\!

en: Open the project now
eu: Ireki proiektua orain

en: Preferred browser\:
eu: Lehenetsitako nabigatzailea\:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
eu: Nabigatzailea abiarazteko erabilitako agindua (firefox, iexplore, mozilla, opera...)

en: Country code\:
eu: Estatu-kodea\:

en: Optional two-letter code corresponding to the country-specific variant of the language (ex.\: BR for Brazilian Portuguese)
eu: Bi hizkiz osatutako aukerako kodea, herrialde zehatzeko hizkuntzaren aldagaiari dagokiona (adi.\: FR Frantziako Euskararako)

en: Variant\:
eu: Hizkuntza-aldaera\:

en: Optional variant code of the language
eu: Hizkuntza-aldaeraren aukerako kodea
