jclic - en to ast translation catalogue (68 entries)

en: Unable to start server!
ast: ¡Nun se pudo arrancar el sirvidor!

en: Incorrect data!
ast: ¡Datos incorreutos!

en: Port
ast: Puertu

en: Started
ast: Aniciáu

en: Last message
ast: Mensax caberu

en: Client IP address
ast: Direición IP del veceru

en: Local port used in this connection
ast: Puertu llocal utilizáu nesta conexón

en: Date and time at witch the connection was started
ast: Data y hora na que s'anició la conexón

en: Header of the last received message
ast: Cabecera del mensax caberu recibíu

en: Unable to load the properties file "
ast: Nun se pudieron cargar les propiedaes del ficheru "

en: " Using default settings.
ast: ". Usando valores por defeutu.

en: JClic reports server
ast: Sirvidor d'informes JClic

en: Connections:
ast: Conexones:

en: System messages:
ast: Mensaxes de sistema:

en: Settings:
ast: Configuración:

en: Close connection
ast: Zarrar conexón

en: Close the selected connection
ast: Zarrar la conexón seleicionada

[ctx: form_settings_driver]
en: Driver:
ast: Controlador:

en: JDBC driver to use for connect to the database
ast: Controlador JDBC que se va emplegar p'acceder a la base de datos

en: Database:
ast: Base de datos:

en: Name of the reports database
ast: Nome de la base de datos d'informes

[ctx: form_settings_port]
en: Port:
ast: Puertu:

en: TCP port where the server will listen for connections
ast: Puertu TCP nel que'l sirvidor atiende les peticiones

en: System DB password
ast: Contraseña del usuariu col que s'accede a la base de datos

[ctx: form_settings_password]
en: Password:
ast: Contraseña:

en: System DB user name
ast: Nome d'usuariu col que se va acceder a la base de datos

en: User:
ast: Usuariu:

[ctx: form_settings_timeout]
en: Timeout:
ast: Tiempu máximu:

en: Maximum inactivity seconds allowed to connections
ast: Máximo tiempu d'inactividá permitíu pa les conexones

en: Start
ast: Entamar

en: Stop
ast: Parar

en: Exit
ast: Colar

en: Stop server and shutdown program
ast: Parar el sirvidor y zarrar el programa

en: Close all connections and stop server
ast: Zarrar toles conexones y parar el sirvidor

en: Begin listening for clients
ast: Entamar a atender a los veceros

en: Verbose
ast: Amosar información ampliada

en: Display all messages
ast: Amuesa tolos mensaxes

en: Copy to clipboard
ast: Copiar al cartafueyu

en: Copy the console output to clipboard
ast: Copia'l conteníu de la consola na memoria

en: Clear
ast: Llimpiar

en: Clears the console output
ast: Llimpia la ventana de mensaxes

en: Requested action could not be completed
ast: L'aición solicitada nun se pudo completar

en: JClic reports server settings
ast: Configuración del sirvidor d'informes JClic

en: Options
ast: Opciones

en: Language:
ast: Llingua:

en: Look & feel:
ast: Apariencia:

en: Database
ast: Base de datos

[ctx: settings_db_driver]
en: Driver:
ast: Controlador:

en: Tooltips
ast: Etiquetes d'aida

en: DB user:
ast: Usuariu de la base de datos

[ctx: settings_db_pwd]
en: Password:
ast: Contraseña:

en: Reports server
ast: Sirvidor d'informes

[ctx: settings_server_timeout]
en: Timeout:
ast: Tiempu máximu d'espera:

[ctx: settings_server_port]
en: Port:
ast: Puertu:

en: Autostart
ast: Arranque automáticu

en: Web server
ast: Sirvidor web

en: Write logs to file:
ast: Escribir logs nel ficheru:

en: Settings...
ast: Configuración...

en: Error writting settings file!
ast: ¡Error al escribir el ficheru de configuración!

en: launch browser...
ast: Arrancar el restolador...

en: Error launching browser!
ast: Error al arrancar el restolador\!

en: Error opening log files!
ast: ¡Error al abrir los ficheros de rexistru!

en: File...
ast: Ficheru...

en: Table names prefix:
ast: Prefixu de los nomes de les tables:

en: Create tables if not exist
ast: Criar tables si nun esisten

en: Session lifetime (minutes)\:
ast: Duración máxima de una sesión inactiva (minutos)\:

en: Preferred browser\:
ast: Restolador preferíu\:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
ast: Comandu emplegáu pa arrancar el restolador (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
