jclic - en to bs translation catalogue (67 entries)

en: Unable to start server!
bs: Nije moguće pokrenuti poslužitelj!

en: Incorrect data!
bs: Netačni podaci!

en: Port
bs: Priključak

en: Started
bs: Započeto

en: Last message
bs: Zadnja poruka

en: Client IP address
bs: IP adresa korisnika

en: Local port used in this connection
bs: Lokalni priključak korišten u ovoj konekciji

en: Date and time at witch the connection was started
bs: Datum i vrijeme kada je konekcija započeta

en: Header of the last received message
bs: Zaglavlje posljednje primljene poruke

en: Unable to load the properties file "
bs: Nije moguće učitati karakteristike datoteke"

en: " Using default settings.
bs: Upotrebljavanje standardnih podešavanja.

en: JClic reports server
bs: JClic poslužitelj izvješća

en: Connections:
bs: Konekcije:

en: System messages:
bs: Poruke sistema:

en: Settings:
bs: Podešavanja:

en: Close connection
bs: Zatvori konekciju

en: Close the selected connection
bs: Zatvori odabranu konekciju

[ctx: form_settings_driver]
en: Driver:
bs: Drajver:

en: JDBC driver to use for connect to the database
bs: JDBC drajver koji se koristi za konekciju s bazom podataka

en: Database:
bs: Baza podataka:

en: Name of the reports database
bs: Naziv baze izvješća

[ctx: form_settings_port]
en: Port:
bs: Priključak:

en: System DB password
bs: Poslužitelj DB lozinka

[ctx: form_settings_password]
en: Password:
bs: Lozinka:

en: System DB user name
bs: Poslužitelj DB korisničko ime

en: User:
bs: Korisnik:

en: ERROR
bs: GREŠKA

[ctx: form_settings_timeout]
en: Timeout:
bs: Vrijeme isticanja:

en: Maximum inactivity seconds allowed to connections
bs: Maksimalno dozvoljeno trajanje neaktivnosti za konekcije.

en: Start
bs: Početak

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Exit
bs: Izlaz

en: Stop server and shutdown program
bs: Zaustavi poslužitelj i ugasi program

en: Close all connections and stop server
bs: Zatvori sve konekcije i zaustavi poslužitelj

en: Begin listening for clients
bs: Započni komunikaciju za klijente

en: Verbose
bs: Detaljnije

en: Display all messages
bs: Prikaži sve poruke

en: Copy to clipboard
bs: Kopiraj u međuspremnik

en: Copy the console output to clipboard
bs: Kopiraj konzolni izlaz u međuspremnik

en: Clear
bs: Obriši

en: Clears the console output
bs: Obriši konzolni izlaz

en: Requested action could not be completed
bs: Zadana akcije se ne može ispuniti

en: JClic reports server settings
bs: JClic postavke poslužitelja izvješća

en: Options
bs: Opcije

en: Language:
bs: Jezik:

en: Database
bs: Baza podataka

[ctx: settings_db_driver]
en: Driver:
bs: Drajver:

en: Tooltips
bs: Pojašnjenja

en: DB user:
bs: DB korisnik:

[ctx: settings_db_pwd]
en: Password:
bs: Lozinka:

en: Reports server
bs: Poslužitelj izvješća

[ctx: settings_server_timeout]
en: Timeout:
bs: Vrijeme isticanja:

[ctx: settings_server_port]
en: Port:
bs: Priključak:

en: Autostart
bs: Automatsko pokretanje

en: Web server
bs: Web poslužitelj

en: Write logs to file:
bs: Zapiši prijave u datoteku:

en: Settings...
bs: Podešavanja...

en: Error writting settings file!
bs: Greška prilikom pisanja postavki datoteke!

en: launch browser...
bs: pokrenuti preglednik...

en: Error launching browser!
bs: Greška pri pokretanju preglednika!

en: Error opening log files!
bs: Greška pri otvaranju datoteka za prijavljivanje!

en: File...
bs: Datoteka...

en: Table names prefix:
bs: Prefiks tabele imena:

en: Create tables if not exist
bs: Kreirajte tabele ako ne postoje

en: Session lifetime (minutes)\:
bs: Trajanje sesije(minute)\:

en: Preferred browser\:
bs: Omiljeni preglednik\:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
bs: Komande upotrebljene za pokretanje preglednika (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
