JClic 0.2.0.0 - en to ca translation catalogue (65 entries)

en: Unable to start server!
ca: No s'ha pogut posar en marxa el servidor!

en: Incorrect data!
ca: Dades incorrectes!

en: Started
ca: Engegat

en: Last message
ca: Darrer missatge

en: Client IP address
ca: Adreça IP de l'ordinador client

en: Local port used in this connection
ca: Port local emprat per a aquesta connexió

en: Date and time at witch the connection was started
ca: Data i hora en què s'ha iniciat la connexió

en: Header of the last received message
ca: Capçalera del darrer missatge rebut

en: Unable to load the properties file "
ca: No es pot obrir el fitxer de configuració "

en: " Using default settings.
ca: ". El programa utilitzarà els valors per defecte.

en: JClic reports server
ca: Servidor d'informes JClic

en: Connections:
ca: Connexions:

en: System messages:
ca: Missatges de sistema:

en: Settings:
ca: Configuració:

en: Close connection
ca: Tanca la connexió

en: Close the selected connection
ca: Tanca la connexió seleccionada a la llista

[ctx: form_settings_driver]
en: Driver:
ca: Controlador:

en: JDBC driver to use for connect to the database
ca: Controlador JDBC utilitzat per a connectar amb la base de dades

en: Database:
ca: Base de dades:

en: Name of the reports database
ca: Nom de la base de dades d'informes

en: TCP port where the server will listen for connections
ca: Port TCP on el servidor atendrà les connexions

en: System DB password
ca: Contrasenya de l'usuari de sistema

[ctx: form_settings_password]
en: Password:
ca: Contrasenya:

en: System DB user name
ca: Nom d'usuari de sistema de la base de dades

en: User:
ca: Usuari:

[ctx: form_settings_timeout]
en: Timeout:
ca: Temps màxim d'espera:

en: Maximum inactivity seconds allowed to connections
ca: Màxim nombre de segons d'inactivitat permès a les connexions

en: Start
ca: Engega

en: Stop
ca: Atura

en: Exit
ca: Surt

en: Stop server and shutdown program
ca: Atura el servidor i tancar el programa

en: Close all connections and stop server
ca: Tancar totes les connexions i atura el servidor

en: Begin listening for clients
ca: Inicia l'atenció als clients

en: Verbose
ca: Mostra informació ampliada

en: Display all messages
ca: Mostra tots els missatges entrants

en: Copy to clipboard
ca: Copia

en: Copy the console output to clipboard
ca: Copia el contingut de la finestra a la carpeta de sistema

en: Clear
ca: Esborra

en: Clears the console output
ca: Neteja la finestra de missatges

en: Requested action could not be completed
ca: L'acció sol·licitada no s'ha pogut completar

en: JClic reports server settings
ca: Configuració de servidor d'informes JClic

en: Options
ca: Opcions

en: Language:
ca: Idioma:

en: Look & feel:
ca: Aparença:

en: Database
ca: Base de dades

[ctx: settings_db_driver]
en: Driver:
ca: Controlador:

en: Tooltips
ca: Etiquetes d'ajuda

en: DB user:
ca: Usuari de la base de dades:

[ctx: settings_db_pwd]
en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Reports server
ca: Servidor d'informes

[ctx: settings_server_timeout]
en: Timeout:
ca: Temps màxim d'espera:

en: Autostart
ca: Engegada automàtica

en: Web server
ca: Servidor web

en: Write logs to file:
ca: Escriure logs al fitxer:

en: Settings...
ca: Configuració...

en: Error writting settings file!
ca: Error en escriure el fitxer de configuració!

en: launch browser...
ca: engega el navegador...

en: Error launching browser!
ca: Error en executar el navegador!

en: Error opening log files!
ca: Error en obrir els fitxers de registre!

en: File...
ca: Fitxer...

en: Table names prefix:
ca: Prefix dels noms de les taules:

en: Create tables if not exist
ca: Crea taules si no existeixen

en: Session lifetime (minutes)\:
ca: Durada màxima d'una sessió inactiva (minuts):

en: Preferred browser\:
ca: Navegador preferit:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
ca: Ordre emprada per a engegar el navegador (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
