jclic - en to el translation catalogue (68 entries)

en: Unable to start server!
el: Αδυναμία έναρξης του διακομιστή!

en: Incorrect data!
el: Λανθασμένα δεδομένα!

en: Port
el: Θύρα

en: Started
el: Ξεκίνησε

en: Last message
el: Τελευταίο μήνυμα

en: Client IP address
el: Διεύθυνση IP πελάτη

en: Local port used in this connection
el: Μια τοπική θύρα χρησιμοποιείται σε αυτή τη σύνδεση

en: Date and time at witch the connection was started
el: Ημερομηνία και ώρα έναρξης της σύνδεσης

en: Header of the last received message
el: Επικεφαλίδα τελευταίου μηνύματος

en: Unable to load the properties file "
el: Αδυναμία φόρτωσης του αρχείου ιδιοτήτων "

en: " Using default settings.
el: " Χρήση προεπιλεγμένων ρυθμίσεων

en: JClic reports server
el: Διακομιστής αναφορών του JClic

en: Connections:
el: Συνδέσεις:

en: System messages:
el: Μηνύματα συστήματος:

en: Settings:
el: Ρυθμίσεις:

en: Close connection
el: Κλείσιμο σύνδεσης

en: Close the selected connection
el: Κλείσιμο επιλεγμένης σύνδεσης

[ctx: form_settings_driver]
en: Driver:
el: Οδηγός:

en: JDBC driver to use for connect to the database
el: Χρήση του οδηγού JDBC για σύνδεση στη βάση δεδομένων

en: Database:
el: Βάση δεδομένων:

en: Name of the reports database
el: Όνομα βάσης δεδομένων αναφορών

en: TCP port where the server will listen for connections
el: Θύρα ακρόασης TCP του διακομιστή

en: System DB password
el: Κωδικός πρόσβασης για τη βάση δεδομένων του συστήματος

[ctx: form_settings_password]
en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: System DB user name
el: Όνομα χρήστη για τη βάση δεδομένων του συστήματος

en: User:
el: Χρήστης:

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

[ctx: form_settings_timeout]
en: Timeout:
el: Χρονικό περιθώριο:

en: Maximum inactivity seconds allowed to connections
el: Μέγιστος χρόνος (σε δευτερόλεπτα) επιτρεπόμενης αδράνειας για τις συνδέσεις

en: Start
el: Έναρξη

en: Stop
el: Διακοπή

en: Exit
el: Έξοδος

en: Stop server and shutdown program
el: Τερματισμός διακομιστή και κλείσιμο του προγράμματος

en: Close all connections and stop server
el: Κλείσιμο όλων των συνδέσεων και τερματισμός του διακομιστή

en: Begin listening for clients
el: Έναρξη ακρόασης για πελάτες

en: Verbose
el: Αναλυτικά

en: Display all messages
el: Εμφάνιση όλων των μηνυμάτων

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Copy the console output to clipboard
el: Αντιγραφή χειριστηρίου εξόδου στο πρόχειρο

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clears the console output
el: Καθαρισμός κονσόλας εξόδου

en: Requested action could not be completed
el: Η αιτούμενη ενέργεια δεν μπορεί να ολοκληρωθεί

en: JClic reports server settings
el: Το JClic αναφέρει τις ρυθμίσεις του διακομιστή

en: Options
el: Επιλογές

en: Language:
el: Γλώσσα:

en: Look & feel:
el: Εμφάνιση & αίσθηση:

en: Database
el: Βάση δεδομένων

[ctx: settings_db_driver]
en: Driver:
el: Οδηγός:

en: Tooltips
el: Συμβουλές οθόνης

en: DB user:
el: Χρήστης βάσης δεδομένων:

[ctx: settings_db_pwd]
en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Reports server
el: Αναφορές διακομιστή

[ctx: settings_server_timeout]
en: Timeout:
el: Χρονικό περιθώριο:

[ctx: settings_server_port]
en: Port:
el: Θύρα:

en: Autostart
el: Αυτόματη έναρξη

en: Web server
el: Διακομιστής Web

en: Write logs to file:
el: Αποθήκευση των καταγραφών στο αρχείο:

en: Settings...
el: Ρυθμίσεις...

en: Error writting settings file!
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή του αρχείου ρυθμίσεων!

en: launch browser...
el: φόρτωση φυλλομετρητή...

en: Error launching browser!
el: Σφάλμα φόρτωσης φυλλομετρητή!

en: Error opening log files!
el: Σφάλμα ανοίγματος αρχείων καταγραφής!

en: File...
el: Αρχείο...

en: Table names prefix:
el: Πρόθημα ονόματος πινάκων:

en: Create tables if not exist
el: Δημιουργία πινάκων αν δεν υπάρχουν

en: Session lifetime (minutes)\:
el: Διάρκεια συνεδρίας (λεπτά)\:

en: Preferred browser\:
el: Προτιμώμενος φυλλομετρητής\:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
el: Εντολή που χρησιμοποιείται για τη φόρτωση του φυλλομετρητή (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
