jclic - en to eu translation catalogue (71 entries)

en: Unable to start server!
eu: Ezin izan da zerbitzaria abian jarri!

en: Incorrect data!
eu: Datuak ez dira zuzenak!

en: IP
eu: IP-a

en: Port
eu: Ataka

en: Started
eu: Hasita

en: Last message
eu: Azken mezua

en: Client IP address
eu: Bezeroaren IP helbidea

en: Local port used in this connection
eu: Konexio honetan erabilitako ataka lokala

en: Date and time at witch the connection was started
eu: Konexio hasi zeneko data eta ordua

en: Header of the last received message
eu: Jasotako azken mezuaren goiburua

en: Unable to load the properties file "
eu: Ezin da kargatu ezaugarri-fitxategia "

en: " Using default settings.
eu: " Erabili berezko ezarpenak.

en: JClic reports server
eu: JClic txostenen zerbitzaria

en: Connections:
eu: Konexioak:

en: System messages:
eu: Sistemaren mezuak:

en: Settings:
eu: Ezarpenak:

en: Close connection
eu: Itxi konexioa

en: Close the selected connection
eu: Itxi aukeratutako konexioa

[ctx: form_settings_driver]
en: Driver:
eu: Kontrolatzailea:

en: JDBC driver to use for connect to the database
eu: Datu-basearekin konektatzeko JDBC kontrolatzailea

en: Database:
eu: Datu-basea:

en: Name of the reports database
eu: Txostenen datu-basearen izena

[ctx: form_settings_port]
en: Port:
eu: Ataka:

en: TCP port where the server will listen for connections
eu: Zerbitzariak eskariei erantzuteko TCP portua

en: System DB password
eu: Sistemaren DB pasahitza

[ctx: form_settings_password]
en: Password:
eu: Pasahitza:

en: System DB user name
eu: Sistemaren DB erabiltzaile-izena

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: ERROR
eu: ERROREA

[ctx: form_settings_timeout]
en: Timeout:
eu: Denbora-muga:

en: Maximum inactivity seconds allowed to connections
eu: Konexiorako gehinezko jarduerarik gabeko segundu-kopurua

en: Start
eu: Hasi

en: Stop
eu: Gelditu

en: Exit
eu: Irten

en: Stop server and shutdown program
eu: Zerbitzaria geldiarazi eta programa itxi

en: Close all connections and stop server
eu: Itxi konexioak eta zerbitzaria geldiarazi

en: Begin listening for clients
eu: Bezeroei kasu egiten hasi

en: Verbose
eu: Zehatzago

en: Display all messages
eu: Erakutsi mezu guztiak

en: Copy to clipboard
eu: Kopiatu arbelean

en: Copy the console output to clipboard
eu: Kontsolaren edukia memoriara kopiatu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clears the console output
eu: Garbitu mezuen leihoa

en: Requested action could not be completed
eu: Eskatutako ekintza ezin izan da osatu

en: JClic reports server settings
eu: JClic txostenen zerbitzariaren ezarpenak

en: Options
eu: Aukerak

en: Language:
eu: Hizkuntza:

en: Look & feel:
eu: Itxura:

en: Database
eu: Datu-basea

[ctx: settings_db_driver]
en: Driver:
eu: Kontrolatzailea:

en: Tooltips
eu: Laguntza-etiketak

en: URL:
eu: URL-a:

en: DB user:
eu: DB erabiltzailea:

[ctx: settings_db_pwd]
en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Reports server
eu: Txostenen zerbitzaria

[ctx: settings_server_timeout]
en: Timeout:
eu: Denbora-muga:

[ctx: settings_server_port]
en: Port:
eu: Ataka:

en: Autostart
eu: Berez hasi

en: Web server
eu: Web zerbitzaria

en: Write logs to file:
eu: Idatzi log-ak fitxategian:

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: Error writting settings file!
eu: Errorea ezarpenen fitxategia idaztean!

en: launch browser...
eu: nabigatzailea abiarazi...

en: Error launching browser!
eu: Errorea nabigatzailea abiaraztean!

en: Error opening log files!
eu: Errorea erregistro-fitxategiak irekitzean!

en: File...
eu: Fitxategia...

en: Table names prefix:
eu: Taulen izenen aurrizkia:

en: Create tables if not exist
eu: Sortu taulak ez badaude

en: Session lifetime (minutes)\:
eu: Saioaren iraupena (minututan)\:

en: Preferred browser\:
eu: Lehenetsitako nabigatzailea\:

en: Command used to launch the browser (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
eu: Nabigatzailea abiarazteko erabilitako agindua (firefox, iexplore, mozilla, opera...)
