jclic - en to ast translation catalogue (133 entries)

en: Password:
ast: Contraseña:

en: You need to provide a valid password in order to access the reports database.
ast: Tien d'escribir una contraseña correuta p'acceder a la base de datos d'informes.

en: Login
ast: Coneutar

en: Submit...
ast: Unviar...

en: Incorrect password!
ast: ¡Contraseña incorreuta!

en: Main menu
ast: Menú principal

en: Users and groups admin
ast: Alministración de grupos y usuarios

en: Group reports
ast: Informes de grupu

en: User reports
ast: Informes d'usuariu/a

en: Activity reports
ast: Informes de xera

en: Database admin
ast: Alministración de la base de datos

en: Unable to set the new database values!
ast: ¡Nun se pudieron camudar los valores de la base de datos!

en: Allow users to create new groups
ast: Permitir a los usuarios criar grupos nuevos

en: Allow users to create new users
ast: Permitir a los usuarios la creación de usuarios nuevos

en: Select group in a list
ast: Esbillar grupu d'una llista

en: Select user name in a list
ast: Esbillar el nome d'usuariu/a d'una llista

en: Database has tables of users and groups
ast: La base de datos tien tables d'usuarios y grupos

en: Edit settings...
ast: Editar propiedaes...

en: Set password...
ast: Afitar contraseña...

en: Title
ast: Títulu

en: Edit database settings
ast: Editar propiedaes de la base de datos

en: Change system password
ast: Camudar la contraseña del sistema

en: New password
ast: Contraseña nueva

en: Retype password
ast: Volver a escribir la contraseña

en: Password fields don't fit!
ast: Los dos testos nun concasen!

en: Group:
ast: Grupu:

en: User:
ast: Usuariu:

en: Project:
ast: Proyeutu:

en: All projects
ast: Tolos proyeutos

en: Key:
ast: Contraseña:

en: Code:
ast: Códigu:

en: Context:
ast: Contestu:

en: From:
ast: Dende:

en: january
ast: xineru

en: february
ast: febreru

en: march
ast: marzu

en: april
ast: abril

en: may
ast: mayu

en: june
ast: xunu

en: july
ast: xunetu

en: august
ast: agostu

en: september
ast: setiembre

en: october
ast: ochobre

en: november
ast: payares

en: december
ast: avientu

en: To:
ast: Fasta:

en: Global precision
ast: Precisión global

en: Solved activities
ast: Xeres resueltes

en: User evolution
ast: Evolución del usuariu/a

en: Group evolution
ast: Evolución del grupu

en: Project evolution
ast: Evolución del proyeutu

en: Result distribution
ast: Distribución de resultaos

en: NO DATA
ast: ENSIN DATOS

en: Users:
ast: Usuarios\:

[ctx: report_sessions]
en: Sessions:
ast: Sesiones:

en: Projects:
ast: Proyeutos:

en: Activities done:
ast: Xeres realizaes:

en: Activities solved:
ast: Xeres resueltes:

en: Total time:
ast: Tiempu total:

en: Global score:
ast: Precisión global:

en: Global summary
ast: Resume global

en: date
ast: data

[ctx: report_session_list]
en: Sessions:
ast: Sesiones realizaes:

en: user
ast: usuariu/a

en: project
ast: proyeutu

en: activities
ast: xeres

en: acts. solved
ast: xeres. resueltes

en: time
ast: tiempu

en: score
ast: precisión

en: show session details
ast: amosar detalles de la sesión...

en: Activities done in session
ast: Xeres realizaes na sesión

en: activity
ast: xera

en: actions
ast: aiciones

en: corrects
ast: aciertos

en: ok
ast: bien

[ctx: Y]
en: Y
ast: S

en: hide session details
ast: esconder detalles de la sesión

en: sessions
ast: sesiones

en: All activities
ast: Toles xeres

en: Activity:
ast: Xera:

en: several
ast: dellos

en: users
ast: usuarios

en: Groups administration
ast: Alministración de grupos

en: New group...
ast: Grupu nuevu...

en: Groups
ast: Grupos

en: Actions
ast: Aiciones

[ctx: group_admin_edit_button]
en: Edit...
ast: Camudar...

en: User admin
ast: Alministración d'usuarios

[ctx: group_admin_delete_button]
en: Delete...
ast: Esborrar...

[ctx: group_admin_clear_button]
en: Clear reports...
ast: Llimpiar informes...

en: Group properties
ast: Propiedaes del grupu

[ctx: group_admin_name]
en: Name:
ast: Nome:

[ctx: group_admin_id]
en: Identifier:
ast: Identificador:

[ctx: group_admin_icon]
en: Icon:
ast: Iconu:

en: return...
ast: tornar...

en: Users
ast: Usuarios

en: This group has no users.
ast: Esti grupu nun tien usuariu/a dengún.

en: Create a new user...
ast: Criar un usuariu/a nuevu...

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Incorrect group name!
ast: El nome del grupu ye incorreutu!

en: Incorrect group identifier!
ast: L'identificador de grupu ye incorreutu.

en: There is another group with the same identifier in the database!
ast: ¡Yá hai un grupu con esti identificador na base de datos!

en: Delete group
ast: Esborrar el grupu

en: Are you sure?
ast: ¿De xuru?

en: Yes
ast: Sí

en: Not
ast: Non

en: This operation will also delete on the database all users of this group. All data of these users will be lost.
ast: Esta operación va desaniciar tamién de la base de datos a tolos usuarios d'esti grupu. Van perdese tolos datos d'estos usuarios.

en: Unable to complete the task.
ast: Nun se pudo facer la operación.

en: Clear report data of group
ast: Llimpiar los informes del grupu

en: This operation will clear all the reports of the activities done by the members of this group between the specified dates.
ast: Esta operación va llimpiar tolos informes de les xeres realizaes polos miembros d'esti grupu ente les dates conseñaes.

en: Clear report data
ast: Llimpiar los datos d'informes

en: Invalid user name.
ast: El nome d'usuariu/a ye incorreutu.

en: Invalid user identifier
ast: L'identificador d'usuariu/a ye incorreutu!

en: There is another user with the same identifier in the database!
ast: Yá hai otru usuariu/a con esti identificador na base de datos. Los nomes puen repetise (en dellos grupos) pero los identificadores tienen de ser únicos.

en: The user was successfully deleted from the database.
ast: L'usuariu/a foi esborráu dafechu de la base de datos.

[ctx: user_admin_id]
en: Identifier:
ast: Identificador:

[ctx: user_admin_name]
en: Name:
ast: Nome:

[ctx: user_admin_icon]
en: Icon:
ast: Iconu:

[ctx: user_admin_edit_button]
en: Edit...
ast: Camudar...

[ctx: user_admin_delete_button]
en: Delete...
ast: Esborrar...

[ctx: user_admin_clear_button]
en: Clear reports...
ast: Llimpiar informes...

en: Delete user
ast: Esborrar l'usuariu/a

en: This operation will delete this user and his reports from the database.
ast: Esta operación va esborrar al usuariu/a y los sos informes de la base de datos.

en: Clear report data of user
ast: Llimpiar los informes del usuariu/a

en: This operation will clear all the reports of the activities done by this user between the specified dates.
ast: Esta operación va llimpiar los informes de les xeres realizaes por esti/a usuariu/a nel periodu especificáu.

en: Operation successful
ast: Operación fecha con ésitu

en: Bad data!
ast: ¡Datos incorreutos!

en: Time between connections (seconds)\:
ast: Tiempu ente conexones (segundos)\:

en: JClic reports
ast: Informes JClic

[ctx: YES_SHORT]
en: Y
ast: S

en: Password\:
ast: Contraseña\:

en: Confirm password\:
ast: Confirmar contraseña\:

en: Passwords don't match\!
ast: ¡Les contraseñes nun concasen\!
