jclic - en to el translation catalogue (136 entries)

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: You need to provide a valid password in order to access the reports database.
el: Πρέπει να δώσετε έναν έγκυρο κωδικό πρόσβασης για να αποκτήσετε πρόσβαση στη βάση δεδομένων των αναφορών.

en: Login
el: Είσοδος

en: Submit...
el: Υποβολή...

en: Incorrect password!
el: Λανθασμένος κωδικός πρόσβασης

en: Main menu
el: Κύριο Μενού

en: Users and groups admin
el: Διαχείριση χρηστών και ομάδων

en: Group reports
el: Αναφορές ομάδας

en: User reports
el: Αναφορές χρήστη

en: Activity reports
el: Αναφορές δραστηριότητας

en: Database admin
el: Διαχείριση βάσης δεδομένων

en: Unable to set the new database values!
el: Αδυναμία ορισμού νέων τιμών για τη βάση δεδομένων!

en: Allow users to create new groups
el: Επιτρέπεται στους χρήστες να δημιουργούν νέες ομάδες

en: Allow users to create new users
el: Επιτρέπεται στους χρήστες να δημιουργούν νέους χρήστες

en: Select group in a list
el: Επιλογή ομάδας από έναν κατάλογο

en: Select user name in a list
el: Επιλογή ονόματος χρήστη από έναν κατάλογο

en: Database has tables of users and groups
el: Η βάση δεδομένων διαθέτει πίνακες με τους χρήστες και τις ομάδες

en: Edit settings...
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων

en: Set password...
el: Ορισμός κωδικού πρόσβασης...

en: Title
el: Τίτλος

en: Edit database settings
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων της βάσης δεδομένων

en: Change system password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης συστήματος

en: New password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: Retype password
el: Πληκτρολογήστε ξανά τον κωδικό πρόσβασης

en: Password fields don't fit!
el: Ο κωδικός πρόσβασης δεν ταιριάζει!

en: Group:
el: Ομάδα:

en: User:
el: Χρήστης:

en: Project:
el: Έργο:

en: All projects
el: Όλα τα έργα

en: Key:
el: Κλειδί:

en: Code:
el: Κωδικός:

en: Context:
el: Περιβάλλον:

en: From:
el: Από:

en: january
el: Ιανουάριος

en: february
el: Φεβρουάριος

en: march
el: Μάρτιος

en: april
el: Απρίλιος

en: may
el: Μάιος

en: june
el: Ιούνιος

en: july
el: Ιούλιος

en: august
el: Αύγουστος

en: september
el: Σεπτέμβριος

en: october
el: Οκτώβριος

en: november
el: Νοέμβριος

en: december
el: Δεκέμβριος

en: To:
el: Προς:

en: Global precision
el: Καθολική ακρίβεια

en: Solved activities
el: Επιλυμένες δραστηριότητες

en: User evolution
el: Εξέλιξη του χρήστη

en: Group evolution
el: Εξέλιξη της ομάδας

en: Project evolution
el: Εξέλιξη του έργου

en: Result distribution
el: Διανομή αποτελεσμάτων

en: NO DATA
el: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ

en: Users:
el: Χρήστες;

[ctx: report_sessions]
en: Sessions:
el: Συνεδρίες:

en: Projects:
el: Έργα:

en: Activities done:
el: Ολοκληρωμένες δραστηριότητες:

en: Activities solved:
el: Επιλυμένες δραστηριότητες:

en: Total time:
el: Συνολικός χρόνος:

en: Global score:
el: Συνολική βαθμολογία

en: Global summary
el: Γενική σύνοψη

en: date
el: ημερομηνία

[ctx: report_session_list]
en: Sessions:
el: Συνεδρίες:

en: user
el: χρήστης

en: project
el: έργο

en: activities
el: δραστηριότητες

en: acts. solved
el: επιλυμένες δραστηριότητες

en: time
el: χρόνος

en: score
el: βαθμολογία

en: show session details
el: εμφάνιση πληροφοριών συνεδρίας

en: Activities done in session
el: Πραγματοποιημένες δραστηριότητες σε αυτή τη συνεδρία

en: activity
el: δραστηριότητα

en: actions
el: ενέργειες

en: corrects
el: διορθώνει

en: ok
el: Εντάξει

[ctx: Y]
en: Y
el: Ναι

[ctx: N]
en: N
el: Όχι

en: hide session details
el: απόκρυψη λεπτομερειών συνεδρίας

en: sessions
el: συνεδρίες

en: All activities
el: Όλες οι δραστηριότητες

en: Activity:
el: Δραστηριότητα:

en: several
el: αρκετά

en: users
el: χρήστες

en: Groups administration
el: Διαχείριση ομάδων

en: New group...
el: Νέα ομάδα...

en: Groups
el: Ομάδες

en: Actions
el: Ενέργειες

[ctx: group_admin_edit_button]
en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: User admin
el: Διαχείριση χρήστη

[ctx: group_admin_delete_button]
en: Delete...
el: Διαγραφή...

[ctx: group_admin_clear_button]
en: Clear reports...
el: Καθαρισμός αναφορών...

en: Group properties
el: Ιδιότητες ομάδας

[ctx: group_admin_name]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: group_admin_id]
en: Identifier:
el: Αναγνωριστικό:

[ctx: group_admin_icon]
en: Icon:
el: Εικονίδιο:

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: return...
el: επιστροφή

en: Users
el: Χρήστες

en: This group has no users.
el: Αυτή η ομάδα δεν διαθέτει χρήστες.

en: Create a new user...
el: Δημιουργία νέου χρήστη...

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Incorrect group name!
el: Λανθασμένο όνομα ομάδας!

en: Incorrect group identifier!
el: Λανθασμένο αναγνωριστικό ομάδας!

en: There is another group with the same identifier in the database!
el: Υπάρχει μια άλλη ομάδα στη βάση δεδομένων με το ίδιο αναγνωριστικό!

en: Delete group
el: Διαγραφή ομάδας

en: Are you sure?
el: Σίγουρα;

en: Yes
el: Ναι

en: Not
el: Όχι

en: This operation will also delete on the database all users of this group. All data of these users will be lost.
el: Αυτή η λειτουργία θα σβήσει όλους τους χρήστες αυτής της ομάδας από τη βάση δεδομένων. Όλα τα δεδομένα αυτών των χρηστών θα χαθούν.

en: Unable to complete the task.
el: Αδυναμία εκπλήρωσης του στόχου.

en: Clear report data of group
el: Καθαρισμός δεδομένων αναφοράς της ομάδας

en: This operation will clear all the reports of the activities done by the members of this group between the specified dates.
el: Αυτή η λειτουργία θα καθαρίσει όλες τις αναφορές των δραστηριοτήτων που πραγματοποιήθηκαν από τα μέλη αυτής της ομάδας μεταξύ των καθορισμένων ημερομηνιών.

en: Clear report data
el: Καθαρισμός δεδομένων αναφοράς

en: Invalid user name.
el: Λανθασμένο όνομα χρήστη.

en: Invalid user identifier
el: Λανθασμένο αναγνωριστικό χρήστη.

en: There is another user with the same identifier in the database!
el: Υπάρχει ένας άλλο χρήστης με το ίδιο αναγνωριστικό στη βάση δεδομένων!

en: The user was successfully deleted from the database.
el: Ο χρήστης αφαιρέθηκε με επιτυχία από τη βάση δεδομένων.

[ctx: user_admin_id]
en: Identifier:
el: Αναγνωριστικό:

[ctx: user_admin_name]
en: Name:
el: Όνομα:

[ctx: user_admin_icon]
en: Icon:
el: Εικονίδιο:

[ctx: user_admin_edit_button]
en: Edit...
el: Επεξεργασία...

[ctx: user_admin_delete_button]
en: Delete...
el: Διαγραφή...

[ctx: user_admin_clear_button]
en: Clear reports...
el: Καθαρισμός αναφορών...

en: Delete user
el: Διαγραφή χρήστη

en: This operation will delete this user and his reports from the database.
el: Αυτή η λειτουργία θα διαγράψει τον χρήστη και τις αναφορές του από τη βάση δεδομένων.

en: Clear report data of user
el: Καθαρισμός δεδομένων αναφοράς χρήστη

en: This operation will clear all the reports of the activities done by this user between the specified dates.
el: Αυτή η λειτουργία θα κάνει εκκαθάριση όλων των αναφορών και των δραστηριοτήτων που έγιναν από αυτόν τον χρήστη μεταξύ των καθορισμένων ημερομηνιών.

en: Operation successful
el: Επιτυχής λειτουργία

en: Bad data!
el: Λάθος δεδομένα!

en: Time between connections (seconds)\:
el: Χρόνος μεταξύ των συνδέσεων (δευτερόλεπτα)\:

en: JClic reports
el: Αναφορές του JClic

[ctx: YES_SHORT]
en: Y
el: Ναι

[ctx: NOT_SHORT]
en: N
el: Όχι

en: Password\:
el: Κωδικός πρόσβασης\:

en: Confirm password\:
el: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης\:

en: Passwords don't match\!
el: Ο κωδικός πρόσβασης δεν ταιριάζει\:
