JClic 0.2.0.0 - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Rectangular|Standard rectangular shaper
pt: Retangular|Formatador retangular padrão

en: Jigsaw with rectangular unions
pt: Quebra-cabeças com uniões retangulares

en: Jigsaw with triangular unions
pt: Quebra-cabeças com uniões triangulares

en: Jigsaw with curved unions
pt: Quebra-cabeças com uniões curvas

en: Cuts
pt: Cortes
