jclic - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: ERROR
ar: خطأ

en: OK
ar: موافق

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Delete
ar: احذف

en: Paste
ar: ألصق

en: Cut
ar: قص

en: Copy
ar: نسخ

en: Save file
ar: حفظ الملف

en: Open file
ar: افتح ملفّ

en: Folder
ar: مجلد

en: URL:
ar: العنوان:

en: Password:
ar: كلمة المرور:

en: Warning!
ar: تحذير!

[ctx: FILE_OVERWRITE_DIR_PROMPT]
en: Do you want to overwrite it?
ar: هل تود أن تستبدله؟

[ctx: FILE_OVERWRITE_PROMPT]
en: Do you want to overwrite it?
ar: هل تود أن تستبدله؟

en: The file
ar: الملف

en: Unnamed
ar: غير مسمّى

en: Error reading file
ar: خطأ أثناء قراءة الملف

en: Error saving file
ar: حدث خطأ أثناء حفظ الملف

en: File
ar: ملف

en: loading...
ar: جاري التحميل...

en: false
ar: خطأ

en: Question
ar: سؤال

en: true
ar: صحيح

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Open URL
ar: افتح عنوان إنترنت

en: Attribute
ar: الصّفة

en: Value
ar: قيمة

en: text
ar: نص

en: Working...
ar: ...جارٍ العمل

en: Element
ar: عنصر

en: Name
ar: الإسم

en: Retry
ar: إعادة المحاولة

en: Ignore
ar: تجاهل

en: None
ar: لا شيئ

en: Select all
ar: اختر الكل

en: Width:
ar: العرض:

en: Height:
ar: الطول:

en: version
ar: الإصدارة

en: About...
ar: حول...

en: Yes to all
ar: نعم للجميع

en: Save
ar: حفظ

en: Open
ar: افتح
