jclic - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: ERROR
tr: HATA

en: OK
tr: Tamam

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Delete
tr: Sil

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Cut
tr: Kes

en: Copy
tr: Kopyala

en: Save file
tr: Dosyayı kaydet

en: Please confirm
tr: Lütfen doğrulayınız

en: Open file
tr: Dosya aç

en: Folder
tr: Klasör

en: URL:
tr: Adres:

en: Password:
tr: Şifre

en: Warning!
tr: Uyarı

en: Cannot be read!
tr: Dosya okunamıyor!

en: Does not exist!
tr: Dosya mevcut değil!

en: Is read-only. It cannot be overwritted!
tr: Dosya salt okunabilir. Dosya üzerine yazılamaz

[ctx: FILE_OVERWRITE_DIR_PROMPT]
en: Do you want to overwrite it?
tr: Üzerine yazmak istiyor musunuz?

[ctx: FILE_OVERWRITE_PROMPT]
en: Do you want to overwrite it?
tr: Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: already exists on your system.
tr: Dosya sisteminizde mevcut

en: The folder
tr: Klasör

en: The file
tr: Dosya

en: Unnamed
tr: İsimsiz

en: Error reading file
tr: Dosya okunamadı

en: Error saving file
tr: Dosya kaydetme hatası

en: Find file
tr: Dosya bul

en: is read-only.
tr: Salt okunabilir dosya

en: exists. Do you want to overwrite it?
tr: Dosyanın üzerine yazmak istiyormusunuz?

en: is unreadable.
tr: Dosya okunamıyor

en: File
tr: Dosya

en: loading...
tr: yükleniyor...

en: false
tr: yanlış

en: messages/checksignature.html
tr: mesajlar/imzakontrol.html

en: Error launching URL
tr: URL açılamıyor

en: Error building URL!
tr: Adres inşasında hata!

en: Question
tr: Soru

en: Incorrect password!
tr: Yanlış parola!

en: true
tr: doğru

en: Cancel
tr: İptal

en: Error deleting file
tr: Dosya silme hatası

en: Open URL
tr: URL Aç

en: Error restoring file
tr: Dosya kurtarma hatası

en: Writing file...
tr: Dosya yazılıyor

en: Attribute
tr: Öznitelik

en: Value
tr: Değer

en: This field is not editable!
tr: Dosya düzenlenemiyor!

en: text
tr: Metin

en: Add attribute
tr: Öznitelik ekle

en: Working...
tr: Çalışıyor...

en: Loading file
tr: Dosya yükleniyor

en: Delete attribute
tr: Öznitelik sil

en: Element
tr: Öğe

en: New element
tr: Yeni öğe

en: Delete element
tr: Öğeyi sil

en: Name
tr: İsim

en: Retry
tr: Tekrar dene

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Date incorrect!
tr: Tarih hatalı!

en: Incorrect number!
tr: Sayı yanlış!

en: None
tr: Hiçbiri

en: PV
tr: Bugünkü değer

en: Select all
tr: Tümünü Seç

en: Clear selection
tr: Seçimi sil

en: Width:
tr: Genişlik:

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Browse files...
tr: Dosya tara

en: version
tr: sürüm

en: About...
tr: Hakkında...

en: Yes to all
tr: Hepsine evet

en: No to all
tr: Hepsine hayır

en: Save
tr: Kaydet

en: Open
tr: Aç

en: Open the selected file
tr: Seçili dosyaları aç

en: Save the specified file
tr: Seçilen dosyayı kaydet

en: saving...
tr: Kaydediyor

en: Saving file
tr: Dosya saklanıyor
