jhbuild master - en to eu translation catalogue (253 entries)

en: Configuring $PKG_NAME without autotools
eu: $PKG_NAME konfiguratzen autotools gabe

en: Unable to create file $srcdir/Makefile.inc
eu: Ezin izan da $srcdir/Makefile.inc fitxategia sortu

en: Unable to read file $makefile
eu: Ezin izan da $makefile fitxategia irakurri

en: Unable to copy $makefile to $srcdir/Makefile
eu: Ezin izan da $makefile kopiatu $srcdir/Makefile helbidera

en: Now type `make' to compile $PKG_NAME
eu: Orain `make' idatzi $PKG_NAME konpilatzeko

en: **Error**: Directory `$srcdir' does not look like the top-level $PKG_NAME directory
eu: **Errorea**: `$srcdir' direktorioak ez dirudi goi mailako $PKG_NAME direktorioa

en: always run autogen.sh
eu: beti exekutatu autogen.sh

en: run make clean before make
eu: exekutatu make clean eta gero make

en: run make distcheck after building
eu: exekutatu make distcheck eraikuntzaren ondoren

en: treat the given modules as up to date
eu: hartu emandako moduluak eguneratutzat

en: start building at the given module
eu: hasi eraikuntza emandako moduluan

en: jhautobuild report URL
eu: jhautobuild jakinarazpenen URLa

en: verbose mode
eu: modu xehea

en: report URL for autobuild not specified
eu: ez da zehazty autobuild-erako jakinarazpenen URLa

en: %s not in module list
eu: %s ez dago moduluen zerrendan

en: Update all modules from version control
eu: Eguneratu modulu guztiak bertsio-kontroletik

en: [ options ... ] [ modules ... ]
eu: [ aukerak … ] [ moduluak … ]

en: start updating at the given module
eu: hasi eguneratzea emandako moduluan

en: update only modules with the given tags
eu: eguneratu emandako etiketak dituzten moduluak soilik

en: set a sticky date when checking out modules
eu: ezarri data itsaskorra moduluak deskargatzean

en: ignore all soft-dependencies
eu: ezikusi mendekotasun bigun guztiak

en: Update one or more modules from version control
eu: Eguneratu modulu bat edo gehiago bertsio-kontroletik

en: A module called '%s' could not be found.
eu: '%s' izeneko modulua ez da aurkitu.

en: This command requires a module parameter.
eu: Komando honek modulu-parametro bat behar du.

en: Clean one or more modules
eu: Garbitu modulu bat edo gehiago

en: honour the makeclean setting in config file
eu: egin kasu konfigurazio-fitxategiko makeclean ezarpenari

en: completely clean source tree
eu: erabat garbitu iturburu-zuhaitza

en: clean command called while makeclean is set to False, skipped.
eu: clean komandoari deitu zaio makeclean Faltsua denean, saltatzen.

en: Update and compile all modules (the default)
eu: Eguneratu eta konpilatu modulu guztiak (lehenetsia)

en: run make check after building
eu: exekutatu make check eraikuntzaren ondoren

en: run make dist after building
eu: exekutatu make dist eraikuntzaren ondoren

en: skip version control update
eu: saltatu bertsio-kontrolaren eguneratzea

en: quiet (no output)
eu: isilik (irteerarik ez)

en: build only modules with the given tags
eu: eraiki emandako etiketak dituzten moduluak soilik

en: run tests in real X and not in Xvfb
eu: exekutatu probak X errealean eta ez Xvfb-n

en: build even if policy says not to
eu: eraiki arauek ezetz esaten badute ere

en: also build soft-dependencies that could be skipped
eu: eraiki saltatu daitezkeen mendekotasun bigunak ere bai

en: skip modules installed less than the given time ago
eu: saltatu emandako denbora baino geroago instalatu diren moduluak

en: ignore missing system dependencies
eu: ez ikusiarena egin falta diren sistema-mendekotasunei

en: requested module is in the ignore list, nothing to do.
eu: eskatutako modulua ez ikusiarena egingo zaien zerrendan dago, ez dago egiteko ezer.

en: Update and compile one or more modules
eu: Eguneratu eta konpilatu modulu bat edo gehiago

en: module "%(modname)s" does not exist, created automatically using repository "%(reponame)s"
eu: "%(modname)s" modulua ez da existitzen, automatikoki sortu da "%(reponame)s" biltegia erabilita

en: Run a command under the JHBuild environment
eu: Exekutatu komando bat JHBuild ingurunean

en: [ options ... ] program [ arguments ... ]
eu: [ aukerak … ] programa [ argumentuak … ]

en: run command in build dir of the given module
eu: exekutatu komandoa emandako moduluaren eraikuntza-direktorioan

en: run command in checkout dir of the given module
eu: exekutatu komandoa emandako moduluaren deskarga-direktorioan

en: Unable to execute the command '%(command)s': %(err)s
eu: Ezin izan da '%(command)s' komandoa exekutatu: %(err)s

en: Unable to execute the command '%s'
eu: Ezin izan da '%s' komandoa exekutatu

en: No command given
eu: Ez da komandorik eman

en: Start a shell under the JHBuild environment
eu: Abiarazi shell bat JHBuild ingurunean

en: List the modules that would be built
eu: Eraikiko diren moduluen zerrenda

en: show which revision will be built
eu: erakutsi zein berrikuspen eraikiko den

en: start list at the given module
eu: hasi zerrenda emandako moduluan

en: also list soft-dependencies that could be skipped
eu: zerrendatu saltatu daitezkeen mendekotasun bigunak ere bai

en: list all modules, not only those that would be built
eu: zerrendatu modulu guztiak, ez soilik eraikiko direnak

en: Output a Graphviz dependency graph for one or more modules
eu: Ekoiztu modulu baten edo gehiagoren Graphviz mendekotasunen grafo bat

en: [ modules ... ]
eu: [ moduluak … ]

en: add dotted lines to soft dependencies
eu: gehitu puntuen marrak mendekotasun bigunei

en: group modules from metamodule together
eu: taldekatu metamoduluetako moduluak elkarrekin

en: Build support tools
eu: Eraikitzearen euskarri-tresnak

en: Control buildbot
eu: Kontrolatu buildbot

en: [ options ... ]
eu: [ aukerak … ]

en: setup a buildbot environment
eu: ezarri buildbot ingurunea

en: start a buildbot slave server
eu: abiarazi buildbot zerbitzari esklabo bat

en: stop a buildbot slave server
eu: gelditu buildbot zerbitzari esklabo bat

en: start a buildbot master server
eu: abiarazi buildbot zerbitzari maisu bat

en: reload a buildbot master server configuration
eu: birkargatu buildbot zerbitzari maisu baten konfigurazioa

en: stop a buildbot master server
eu: gelditu buildbot zerbitzari maisu bat

en: start as daemon
eu: abiarazi daemon gisa

en: PID file location
eu: PID fitxategiaren kokalekua

en: log file location
eu: egunkari-fitxategiaren kokalekua

en: directory with slave files (only with --start-server)
eu: fitxategi esklaboak dituen direktorioa (--start-server aukerarekin soilik)

en: directory with buildbot work files (only with --start-server)
eu: buildbot laneko fitxategiak dituen direktorioa (--start-server aukerarekin soilik)

en: master cfg file location (only with --start-server)
eu: cfg fitxategi maisuaren kokalekua (--start-server aukerarekin soilik)

en: exec a buildbot step (internal use only)
eu: exekutatu buildbot urrats bat (barneko erabilera soilik)

en: buildbot commands are no longer supported
eu: buildbot komandoak ez dira dagoeneko onartzen

en: Check modules in GNOME Git repository have the correct branch definition
eu: Egiaztatu GNOME Git biltegiko moduluek adar-definizio zuzena dutela

en: Check if modules in JHBuild have the correct definition
eu: Egiaztatu JHBuild-eko moduluek adar-definizio zuzena dutela

en: %(module)s is unreachable (%(href)s)
eu: %(module)s ezin da atzitu (%(href)s)

en: Cannot check %(module)s (%(href)s)
eu: Ezin da egiaztatu %(module)s (%(href)s)

en: Clean all modules
eu: Garbitu modulu guztiak

en: Report details on GNOME external dependencies
eu: Jakinarazi GNOMEren kanpoko mendekotasunen xehetasunak

en: External deps for GNOME
eu: GNOMEren kanpoko mendekotasunak

en: External deps for GNOME %s
eu: GNOME %s bertsiorako kanpoko mendekotasunak

en: patched
eu: adabakiarekin

en: and %d others.
eu: eta beste %d gehiago.

en: Build targets from a GUI app
eu: Eraiki helburuak interfaze grafikoko aplikazio batetik

en: Display information about one or more modules
eu: Bistaratu modulu baten edo gehiagoren informazioa

en: unknown module %s
eu: modulu ezezaguna: %s

en: Name:
eu: Izena:

en: Module Set:
eu: Modulu multzoa:

en: Type:
eu: Mota:

en: Install version:
eu: Instalazio-bertsioa:

en: Install date:
eu: Instalazio-data:

en: not installed
eu: ez instalatua

en: CVS Root:
eu: CVS erroa:

en: CVS Module:
eu: CVS modulua:

en: CVS Revision:
eu: CVS berrikuspena:

en: Subversion Module:
eu: Subversion modulua:

en: Darcs Archive:
eu: Darcs artxiboa:

en: Git Module:
eu: Git modulua:

en: Git Origin Module:
eu: Git jatorrizko modulua:

en: Git Branch:
eu: Git adarra:

en: Git Tag:
eu: Git etiketa:

en: URL:
eu: URLa:

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Tree-ID:
eu: Zuhaitz IDa:

en: Sourcedir:
eu: Iturburu-direktorioa:

en: Requires:
eu: Behar du:

en: Required by:
eu: Honek behar du:

en: Suggests:
eu: Iradokitzen du:

en: After:
eu: Ondoren:

en: Before:
eu: Aurretik:

en: required=%s
eu: beharrezkoa=%s

en: installed=%s
eu: instalatutakoa=%s

en: Required packages:
eu: Beharrezko paketeak:

en:   System installed packages which are too old:
eu:   Zaharregiak diren eta sistemak instalatu dituen paketeak:

en:     (none)
eu:     (bat ere ez)

en: JHBuild commands are:
eu: JHBuild komandoak honakoak dira:

en: For more information run "jhbuild <command> --help"
eu: Informazio gehiagorako, exekutatu "jhbuild <command> --help"

en: Information about available JHBuild commands
eu: JHBuild komando erabilgarrien inguruko informazioa

en: no such command (did you mean "jhbuild build %s"?)
eu: ez dago horrelako komandorik ("jhbuild build %s" esan nahi zenuen?)

en: no such command (did you mean "jhbuild run %s"?)
eu: ez dago horrelako komandorik ("jhbuild run %s" esan nahi zenuen?)

en: Compile and install the module for the current directory
eu: Konpilatu eta instalatu uneko direktoriorako modulua

en: Display reverse-dependencies of a module
eu: Bistaratu modulu baten alderantzizko mendekotasunak

en: [ module ]
eu: [ modulua ]

en: display dependency path next to modules
eu: bistaratu mendekotasun-bidea moduluen alboan

en: limit display to modules directly depending on given module
eu: mugatu bistaratzea emandako moduluaren zuzeneko mendekotasuna duten moduluetara

en: Check that required support tools are available
eu: Egiaztatu behar diren euskarri-tresnak erabilgarri daudela

en: no extra arguments expected
eu: ez da argumentu gehiagorik espero

en: checkout root (%s) is not writable
eu: deskagen erroa (%s) ez da idazgarria

en: install prefix (%s) is not writable
eu: Instalazio-aurrizkia (%s) ez da idazgarria

en: %s not found
eu: %s ez da aurkitu

en: curl or wget not found
eu: ez da aurkitu curl edo wget

en: Installed git program is not the right git
eu: Instalatutako git programa ez da git zuzena

en: Could not check git program
eu: Ezin da git programa egiaztatu

en: Please copy the lacking macros (%(macros)s) in one of the following paths: %(path)s
eu: Kopiatu falta diren makroak (%(macros)s) honako bideetako batean: %(path)s

en: Install pkg-config modules via system
eu: Instalatu pkg-config moduluak sistemaren bidez

en: System installed packages which are new enough:
eu: Nahiko berriak diren eta sistemak instalatu dituen paketeak:

en:   (none)
eu:   (bat ere ez)

en: Don't know how to install packages on this system
eu: Ez dakit nola instalatu paketeak sistema honetan

en: Installing dependencies on system: %s
eu: Mendekotasunak sisteman instalatzen: %s

en: Uninstall all modules
eu: Desinstalatu modulu guztiak

en: Module %(mod)r is not installed
eu: %(mod)r modulua ez dago instalatua

en: could not load config defaults
eu: ezin izan dira konfigurazioaren balio lehenetsiak kargatu

en: could not load config file, %s is missing
eu: ezin izan da konfigurazio-fitxategia kargatu, %s falta da

en: The default location of the configuration file has changed. Please move %(old_path)s to %(new_path)s.
eu: Konfigurazio-fitxategiaren kokaleku lehenetsia aldatu egin da. Eraman %(old_path)s %(new_path)s kokaleku berrira.

en: GNOME Build Tool
eu: GNOME eraikitze-tresna

en: Build GNOME modules
eu: Eraiki GNOME moduluak

en: Server Error, retrying in %d seconds
eu: Zerbitzari-errorea %d segundotan berriro saiatzen

en: Server Error, aborting
eu: Zerbitzari-errorea, abortatzen

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Error running %s
eu: Errorea %s exekutatzean

en: ERROR: Wrong credentials, please check username/password
eu: ERROREA: Kredentzial okerrak, egiaztatu erabiltzaile-izena/pasahitza

en: Starting Build #%s
eu: #%s eraikuntza abiarazten

en: **** Starting module %s ****
eu: **** %s modulua abiarazten****

en: install prefix (%s) must be writable
eu: instalazio-aurrizkiak (%s) idazgarria izan behar du

en: checkout root (%s) can not be created
eu: deskagen erroa (%s) ezin izan da sortu

en: checkout root (%s) must be writable
eu: deskagen erroak (%s) idazgarria izan behar du

en: Others...
eu: Beste batzuk…

en: Choose Module:
eu: Aukeratu modulua:

en: Build Progress
eu: Eraikuntzaren aurrerapena

en: Terminal
eu: Terminala

note: Translators: This is a button label (to start build)
en: Start
eu: Hasiera

en: Build Completed
eu: Eraikuntza amaitu da

en: Error during phase %(phase)s of %(module)s
eu: Errorea %(module)s moduluaren %(phase)s fasean

en: Pick an Action
eu: Aukeratu ekintza bat

en: Rerun phase %s
eu: Berrexekutatu %s fasea

en: Ignore error and continue to %s
eu: Ez ikusiarena egin erroreari eta jarraitu %s modulura

en: Ignore error and continue to next module
eu: Ez ikusiarena egin eta jarraitu hurrengo modulura

en: Give up on module
eu: Amore eman moduluan

en: Go to phase "%s"
eu: Joan “%s” fasera

en: Open Terminal
eu: Ireki terminala

en: Module
eu: Modulua

en: Start At
eu: Hasi hemen:

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Disable network access
eu: Desgaitu sareko sarbidea

en: Always run autogen.sh
eu: Exekutatu beti autogen.sh

en: 
    Conflicts during checkout:
eu: 
    Gatazkak deskargan:

note: it could happen on a really badly-timed ctrl-c (see bug 551641)
en: ########## Error running %s
eu: ########## Errorea %s exekutatzean

en: success
eu: arrakasta

en: the following modules were not built
eu: honako moduluak ez dira eraiki

en: Start shell
eu: Abiarazi shell-a

en: Reload configuration
eu: Birkargatu konfigurazioa

en: choice:
eu: aukera:

en: exit shell to continue with build
eu: irten shell-etik eraikuntzarekin jarraitzeko

en: invalid choice
eu: aukera baliogabea

en: Type "yes" to confirm the action:
eu: Idatzi "bai" ekintza baieztatzeko:

en: yes
eu: bai

en: You should not run jhbuild as root.
eu: Ez zenuke jhbuild erro moduan exekutatu beharko.

en: %prog [ -f config ] command [ options ... ]
eu: %prog [ -f konfig ] komandoa [ aukerak … ]

en: Display this help and exit
eu: Bistaratu laguntza hau eta irten

en: use a non default configuration file
eu: erabili lehenetsia ez den konfigurazio-fitxategi bat

en: use a non default module set
eu: erabili lehenetsia ez den modulu multzoa

en: do not prompt for input
eu: ez eskatu sarrerarik

en: exit immediately when the build fails
eu: irten berehala eraikuntzak huts egiten duenean

en: modify the condition set
eu: aldatu baldintzen multzoa

en: Interrupted
eu: etena

en: Configuring
eu: Konfiguratzen

en: Cleaning
eu: Garbitzen

en: Building
eu: Eraikitzen

en: Checking
eu: Egiaztatzen

en: Creating tarball for
eu: Paketea sortzen honetarako:

en: Dist checking
eu: Banaketa egiaztatzen

en: Uninstalling old installed version
eu: Instalatutako bertsio zaharra desinstalatzen

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Distcleaning
eu: Banaketa garbitzen

en: unknown module type %s
eu: %s modulu mota ezezaguna

en: Deleting .la file: %r
eu: .la fitxategia ezabatzen: %r

en: Deleting dir file: %r
eu: dir fitxategia ezabatzen: %r

en: %d files remaining from previous build
eu: %d fitxategi geratzen dira aurreko eraikuntzatik

en: Deleted: %(file)r
eu: Ezabatua: %(file)r

en: Install complete: %d files copied
eu: Instalazioa osatu da: %d fitxategi kopiatu dira

en: Skipping %s (not updated)
eu: %s saltatzen (eguneratu gabea)

en: Skipping %s (package and dependencies not updated)
eu: %s saltatzen (paketea eta mendekotasunak ez daude eguneratuta)

en: ninja not found; use NINJA to point to a specific ninja binary
eu: ez da ninja aurkitu; erabili NINJA	komandoa ninja bitar jakin bati apuntatzeko

en: Checking out
eu: Deskargatzen

en: source directory %s was not created
eu: iturburuko direktorioa (%s) ez da sortu

en: wipe directory and start over
eu: ezabatu direktorioa eta hasi berriro

en: Installing kernel
eu: Kernela instalatzen

en: Installing modules
eu: Moduluak instalatzen

en: Installing kernel headers
eu: Kernel-goiburuak instalatzen

en: Circular dependencies detected: %s
eu: Mendekotasun zirkularrak detektatu dira: %s

en: Unknown module:
eu: Modulu ezezaguna:

en: could not download %s: %s
eu: ezin da %s deskargatu: %s

en: failed to parse %s: %s
eu: huts egin du %s analizatzeak: %s

en: Duplicate repository:
eu: Bikoiztu biltegia:

en: Call to undefined command
eu: Definitu gabeko komandoaren deia

en: Error: python-gobject package not found.
eu: Errorea: python-gobject paketea ez da aurkitu.

en: Error: dbus-python package not found.
eu: Errorea: dbus-python paketea ez da aurkitu.

en: Computing packages to install. This might be slow. Please wait.
eu: Instalatuko diren paketeak kalkulatzen. Denbora bat behar du, itxaron.

en: Nothing available to install
eu: Ez dago ezer eskuragarri instalaziorako

en: Installing:
      %s
eu: Instalatzen:
      %s

en: This might take a very long time. Do not turn off your computer. You can run `pkmon' to monitor progress.
eu: Honek denbora luzea behar dezake. Ez itzali ordenagailua. Nahi baduzu, `pkmon' exekutatu dezakezu aurrerapena behatzeko.

en: Complete!
eu: Osatuta!

en: pkgfile not found, automatically installing
eu: pkgfile ez da aurkitu, automatikoki instalatzen

en: Failed to install pkgfile
eu: Ezin izan da pkgfile instalatu

en: pkgfile cache is old or doesn't exist, automatically updating
eu: pkgfile cachea zaharra da edo ez da existitzen, automatikoki instalatzen

en: Failed to create pkgfile cache
eu: Huts egin du pkgfile cachea sortzeak

en: Failed to update pkgfile cache
eu: Huts egin du pkgfile cachea eguneratzeak

en: Successfully updated pkgfile cache
eu: pkgfile cachea ondo eguneratu da

en: Using pacman to install packages.  Please wait.
eu: pacman erabiltzen paketeak instalatzeko. Itxaron.

en: Nothing to install
eu: Ez dago instalatzeko ezer

en: Install failed
eu: Instalazioak huts egin du

en: Completed!
eu: Osatuta!

en: Installing: %(pkgs)s
eu: Instalatzen: %(pkgs)s

en: "%s" does not appear to be a CVS working copy
eu: “%s” ez dirudi laneko CVS kopia bat denik

en: Initializing %s
eu: %s hasieratzen

en: Updating working copy %s
eu: %s laneko kopia eguneratzen

en: Getting SVN subdirs: this operation might be long...
eu: SVN azpidirektorioak eskuratzen: eragiketa hori luzea izan daiteke…

en: file not downloaded
eu: fitxategia ez da deskargatu

en: could not download patch
eu: adabakia ezin izan da deskargatu

en: Applying patch
eu: Adabakia aplikatzen
