jhbuild master - en to ms translation catalogue (389 entries)

en: Configuring $PKG_NAME without autotools
ms: Mengkonfigur $PKG_NAME tanpa autotool

en: Unable to create file $srcdir/Makefile.inc
ms: Tidak boleh mencipta fail $srcdir/Makefile.inc

en: Unable to read file $makefile
ms: Tidak boleh membaca fail $makefile

en: Unable to copy $makefile to $srcdir/Makefile
ms: Tidak boleh menyalin $makefile ke $srcdir/Makefile

en: Now type `make' to compile $PKG_NAME
ms: Sekarang taip `make' untuk kompilkan $PKG_NAME

en: **Error**: Directory `$srcdir' does not look like the top-level $PKG_NAME directory
ms: **Ralat**: Direktori `$srcdir' nampaknya bukan direktori $PKG_NAME aras-teratas

en: WARNING: aclocal not available (usually part of package 'autoconf')
ms: AMARAN: aclocal tidak tersedia (biasanya sebahagian dari pakej 'autoconf')

en: WARNING: automake not available (usually part of package 'automake')
ms: AMARAN: automake tidak tersedia (biasanya sebahagian dari pakej 'automake')

en: WARNING: autopoint not available (usually part of package 'gettext')
ms: AMARAN: autopoint tidak tersedia (biasanya sebahagian dari pakej 'gettext')

en: WARNING: pkg-config not available (usually part of package 'pkgconfig')
ms: AMARAN: pkg-config tidak tersedia (biasanya sebahagian dari pakej 'pkgconfig')

en: WARNING: yelp-tools not available (usually part of package 'yelp-tools')
ms: AMARAN: yelp-tools tidak tersedia (biasanya sebahagian dari pakej 'yelp-tools')

en: Build modules non-interactively and upload results to JhAutobuild
ms: Bina modul-modul secara bukan-interaktif dan muat naik keputusan ke JhAutobuild

en: always run autogen.sh
ms: sentiasa jalankan autogen.sh

en: run make clean before make
ms: jalankan make clean sebelum make

en: run make distcheck after building
ms: jalankan make distcheck selepas dibina

en: treat the given modules as up to date
ms: anggap modul-modul diberi sebagai dikemas kini

en: start building at the given module
ms: mula membina pada modul yang diberikan

en: jhautobuild report URL
ms: URL laporan jhautobuild

en: verbose mode
ms: mod berjela

en: report URL for autobuild not specified
ms: lapor URL untuk autobuild tidak dinyatakan

en: %s not in module list
ms: %s tiada dalam senarai modul

en: Update all modules from version control
ms: Kemas kini semua modul dari kawalan versi

en: [ options ... ] [ modules ... ]
ms: [ pilihan ... ] [ modul ... ]

en: start updating at the given module
ms: mula mengemas kini pada modul yang diberikan

en: update only modules with the given tags
ms: hanya kemas kini modul dengan tag diberikan

en: set a sticky date when checking out modules
ms: tetapkan satu tarikh lekat ketika memeriksa modul-modul

en: ignore all soft-dependencies
ms: abai semua soft-dependencies

en: Update one or more modules from version control
ms: Kemas kini satu atau lebih modul dari kawalan versi

en: A module called '%s' could not be found.
ms: Satu modul yang dipanggil '%s' tidak ditemui.

en: This command requires a module parameter.
ms: Perintah ini memerlukan satu parameter modul.

en: Clean one or more modules
ms: Bersihkan satu atau lebih modul

en: honour the makeclean setting in config file
ms: ikuti tetapan makeclean dalam fail konfig

en: completely clean source tree
ms: bersih sepenuhnya pepohon sumber

en: clean command called while makeclean is set to False, skipped.
ms: perintah clean dipanggil ketika makeclean telah ditetapkan pada Palsu, dilangkau.

en: Update and compile all modules (the default)
ms: Kemas kini dan kompil semua modul (lalai)

en: run make check after building
ms: jalankan make check selepas membina

en: run make dist after building
ms: jalankan make dist selepas membina

en: skip version control update
ms: langkau kemas kini kawalan versi

en: quiet (no output)
ms: senyap (tanpa output)

en: build only modules with the given tags
ms: hanya bina modul-modul dengan tag diberikan

en: run tests in real X and not in Xvfb
ms: jalan ujian dalam X sebenar dan bukan dalam Xvfb

en: try to force checkout and autogen on failure
ms: cuba paksa checkout dan autogen bila gagal

en: don't poison modules on failure
ms: jangan racuni modul-modul bila gagal

en: build even if policy says not to
ms: bina walaupun dasar menyatakan sebaliknya

en: also build soft-dependencies that could be skipped
ms: juga bina soft-dependencies yang sepatutnya dilangkau

en: skip modules installed less than the given time ago
ms: langkau modul-modul terpasang kurang dari masa diberi yang lalu

en: ignore missing system dependencies
ms: abai dependensi-dependensi sistem yang hilang

en: requested module is in the ignore list, nothing to do.
ms: modul dipinta dalam senarai abai, tiada apa-apa dibuat.

en: Required system dependencies not installed. Install using the command %(cmd)s or to ignore system dependencies use command-line option %(opt)s
ms: Dependensi sistem diperlukan tidak dipasang. Pasang menggunakan perintah %(cmd)s atau untuk mengabaikan dependensi-dependensi sistem guna pilihan baris-perintah %(opt)s

en: Update and compile one or more modules
ms: Kemas kini dan kompil satu atau lebih modul

en: module "%(modname)s" does not exist, created automatically using repository "%(reponame)s"
ms: modul "%(modname)s" tidak wujud, dicipta secara automatik menggunakan repositori "%(reponame)s"

en: Run a command under the JHBuild environment
ms: Jalankan satu perintah di bawah persekitaran JHBuild

en: [ options ... ] program [ arguments ... ]
ms: [ pilihan ... ] program [ argumen ... ]

en: run command in build dir of the given module
ms: jalankan perintah dalam dir binaan bagi modul yang diberikan

en: run command in checkout dir of the given module
ms: jalankan perintah dalam dir checkout bagi modul yang diberikan

en: Unable to execute the command '%(command)s': %(err)s
ms: Tidak boleh melakukan perintah '%(command)s': %(err)s

en: Unable to execute the command '%s'
ms: Tidak boleh melakukan perintah '%s'

en: No command given
ms: Tiada perintah diberikan

en: Start a shell under the JHBuild environment
ms: Mulakan satu shell di bawah persekitaran JHBuild

en: List the modules that would be built
ms: Senaraikan modul-modul yang dibina

en: show which revision will be built
ms: tunjuk revisi manakah akan dibina

en: start list at the given module
ms: mulakan senarai pada modul yang diberikan

en: also list soft-dependencies that could be skipped
ms: juga senaraikan soft-dependensi yang patut dilangkau

en: list all modules, not only those that would be built
ms: senaraikan semua modul, bukan hanya yang dibina

en: Conflicting options specified ('--start-at' and '--all-modules')
ms: Pilihan berkonflik dinyatakan ('--start-at' dan '--all-modules')

en: Output a Graphviz dependency graph for one or more modules
ms: Outputkan satu graf dependensi Graphiviz untuk satu atau lebih modul

en: [ modules ... ]
ms: [ modul ... ]

en: add dotted lines to soft dependencies
ms: tambah garis bertitik pada soft dependencies

en: group modules from metamodule together
ms: kumpul modul-modul dari metamodule bersama-sama

en: Run post-install triggers for named modules (or all)
ms: Jalan pemicu post-install untuk modul-modul dinamakan (atau semua)

en: Build support tools
ms: Alatan sokongan binaan

en: Control buildbot
ms: Bot binaan kawalan

en: [ options ... ]
ms: [ pilihan ... ]

en: setup a buildbot environment
ms: pasang satu persekitaran bot binaan

en: start a buildbot slave server
ms: mulakan satu pelayan hamba bot binaan

en: stop a buildbot slave server
ms: hentikan satu pelayan hamba bot binaan

en: start a buildbot master server
ms: mulakan satu pelayan master bot binaan

en: reload a buildbot master server configuration
ms: muat semua satu konfigurasi pelayan master bot binaan

en: stop a buildbot master server
ms: henti satu pelayan master bot binaan

en: start as daemon
ms: mulakan sebagai daemon

en: PID file location
ms: lokasi fail PID

en: log file location
ms: lokasi fail log

en: directory with slave files (only with --start-server)
ms: direktori dengan fail hamba (hanya dengan --start-server)

en: directory with buildbot work files (only with --start-server)
ms: direktori dengan fail kerja bot binaan (hanya dengan --start-server)

en: master cfg file location (only with --start-server)
ms: lokasi fail cfg master (hanya dengan --start-server)

en: exec a buildbot step (internal use only)
ms: lakukan satu langkah bot binaan (kegunaan dalaman sahaja)

en: buildbot commands are no longer supported
ms: perintah bot binaan tidak lagi disokong

en: Check modules in GNOME Git repository have the correct branch definition
ms: Periksa modul-modul dalam repositori Git GNOME yang mempunyai takrifan cabang yang betul

en: %(module)s is missing branch definition for %(branch)s
ms: %(module)s telah kehilangan takrifan cabang untuk %(branch)s

en: Check if modules in JHBuild have the correct definition
ms: Periksa jika modul-modul dalam JHBuild mempunyai takrifan yang betul

en: %(module)s is unreachable (%(href)s)
ms: %(module)s tidak boleh capai (%(href)s)

en: Cannot check %(module)s (%(href)s)
ms: Tidak dapat memeriksa %(module)s (%(href)s)

en: Clean all modules
ms: Kosongkan semua modul

en: Report details on GNOME external dependencies
ms: Lapor perincian berkenaan dependensi-dependensi luar GNOME

en: External deps for GNOME
ms: Dep luar untuk GNOME

en: External deps for GNOME %s
ms: Dep luar untuk GNOME %s

en: patched
ms: ditampal

en: and %d others.
ms: dan %d yang lain.

en: Report GNOME modules status wrt various goals
ms: Lapor status modul-modul GNOME dengan pelbagai matlamat

en: check to perform
ms: periksa prestasi

en: Build targets from a GUI app
ms: Bina sasaran dari satu apl GUI

en: Display information about one or more modules
ms: Papar maklumat berkenaan satu atau lebih modul

en: only display information for installed modules. This will not list system dependencies. If one or more module names are specified and at least one module is not installed, then the command will return 1.
ms: hanya papar maklumat untuk modul-modul terpasang. Tindakan ini tidak akan menyenaraikan dependensi sistem. Jika satu atau lebih nama modul dinyatakan dan sekurang-kurangnya satu modul tidak dipasang, maka perintah akan kembalikan 1.

en: unknown module %s
ms: modul %s tidak diketahui

en: Name:
ms: Nama:

en: Module Set:
ms: Set Modul:

en: Type:
ms: Jenis:

en: Install version:
ms: Versi pasang:

en: Install date:
ms: Tarikh pasang:

en: not installed
ms: tidak dipasang

en: CVS Root:
ms: Root CVS:

en: CVS Module:
ms: Modul CVS:

en: CVS Revision:
ms: Revisi CVS:

en: Subversion Module:
ms: Modul Subversi:

en: Darcs Archive:
ms: Arkib Darcs:

en: Git Module:
ms: Modul Git:

en: Git Origin Module:
ms: Modul Asal Git:

en: Git Branch:
ms: Cabang Git:

en: Git Tag:
ms: Tag Git:

en: Version:
ms: Versi:

en: Tree-ID:
ms: ID-Pepohon:

en: Sourcedir:
ms: Dirsumber:

en: Requires:
ms: Diperlukan:

en: Required by:
ms: Diperlukan oleh:

en: Suggests:
ms: Cadang:

en: After:
ms: Selepas:

en: Before:
ms: Sebelum:

en: required=%s
ms: diperlukan=%s

en: installed=%s
ms: dipasang=%s

en: Required packages:
ms: Pakej diperlukan:

en:   System installed packages which are too old:
ms:   Pakej dipasang sistem yang tidak terlalu tua:

en:     (none)
ms:     (tiada)

en:   No matching system package installed:
ms:   Tiada pakej sistem sepadan yang dipasang:

en: JHBuild commands are:
ms: Perintah JHBuild adalah:

en: For more information run "jhbuild <command> --help"
ms: Untuk maklumat lanjut jalankan "jhbuild <command> --help"

en: Information about available JHBuild commands
ms: Maklumat berkenaan perintah-perintah JHBuid yang ada

en: no such command (did you mean "jhbuild build %s"?)
ms: tiada perintah sebegitu (adakah anda maksudkan "jhbuild build %s"?)

en: no such command (did you mean "jhbuild run %s"?)
ms: tiada perintah sebegitu (adakah anda maksudkan "jhbuild run %s"?)

en: Compile and install the module for the current directory
ms: Kompil dan pasang modul untuk direktori semasa

en: The current directory is not in the checkout root %r
ms: Direktori semasa tiada dalam root checkout %r

en: No module matching current directory %r in the moduleset
ms: Tiada modul sepadan dengan direktori semasa %r dalam modulset

en: Display reverse-dependencies of a module
ms: Papar reverse-dependencies bag satu modul

en: [ module ]
ms: [ modul ]

en: display dependency path next to modules
ms: papar laluan dependensi di sebelah modul

en: limit display to modules directly depending on given module
ms: had paparan pada modul-modul yang bergantung terus dengan modul diberi

en: Check that required support tools are available
ms: Periksa sama ada alatan sokongan yang diperlukan tersedia

en: no extra arguments expected
ms: tiada argumen tambahan dijangka

en: checkout root (%s) is not writable
ms: Root checkout (%s) tidak boleh tulis

en: install prefix (%s) is not writable
ms: pasang awalan (%s) tidak boleh tulis

en: %s not found
ms: %s tidak ditemui

en: Could not find XML catalog (usually part of the package 'libxml2-utils')
ms: Tidak dapat mencari katalog XML (biasanya bahagian dari pakej 'libxml2-utils')

en: Could not find %s in XML catalog (usually part of package 'docbook-xsl')
ms: Tidak dapat mencari %s dalam katalog XML (biasanya sebahagian dari pakej 'docbook-xsl')

en: Could not find the Perl module %s (usually part of package 'libxml-parser-perl' or 'perl-XML-Parser')
ms: Tidak dapat mencari modul Perl %s (biasanya sebahagian dari pakej 'libxml-parser-perl' atau 'perl-XML-Parser')

en: curl or wget not found
ms: curl atau wget tidak ditemui

en: Installed git program is not the right git
ms: Program git terpasang bukanlah git yang dikehendaki

en: Could not check git program
ms: Tidak dapat memeriksa program git

en: aclocal can't see %s macros
ms: aclocal tidak melihat makro %s

en: Please copy the lacking macros (%(macros)s) in one of the following paths: %(path)s
ms: Sila salin makro bermasalah (%(macros)s) dalam salah satu laluan berikut: %(path)s

en: Print out a moduleset for the exact versions that are checked out
ms: Cetak satu moduleset untuk versi tepat yang diperiksa

en: Check and install tarball dependencies using system packages
ms: Periksa dan pasang dependensi tarball menggunakan pakej sistem

en: Machine readable list of missing sysdeps
ms: Senarai boleh baca mesin bagi sysdeps yang hilang

en: Machine readable list of all sysdeps
ms: Senarai boleh baca mesin bagi semua sysdeps

en: Install pkg-config modules via system
ms: Pasang modul-modul pkg-config melalui sistem

en: assume yes/the default answer to interactive questions during installation of system dependencies"
ms: anggap ya/jawapan lalai pada soalan interaktif ketika pemasangan  dependensi-dependensi sistem"

en: System installed packages which are new enough:
ms: Pakej-pakej terpasang sistem yang agak baharu:

en:   (none)
ms:   (tiada)

en: Optional packages: (JHBuild will build the missing packages)
ms: Pakej pilihan: (JHBuild akan membina pakej-pakej yang hilang)

en: %(cmd)s is required to install packages on this system. Please install %(cmd)s.
ms: %(cmd)s diperlukan untuk memasang pakej-pakej dalam sistem ini. Sila pasang %(cmd)s.

en: Don't know how to install packages on this system
ms: Tidak tahu bagaimanah hendak memasang pakej-pakej dalam sistem ini

en: No uninstalled system dependencies to install for modules: %r
ms: Tiada dependensi-dependensi sistem dinyahpasang untuk memasang modul: %s

en: Installing dependencies on system: %s
ms: Memasang dependensi-dependensi pada sistem: %s

en: Build modules non-interactively and store build logs
ms: Bina modul bukan-interaktif dan simpan log binaan

en: directory to store build logs in
ms: direktori untuk menyimpan log-log binaan

en: output directory for tinderbox build not specified
ms: direktori output untuk binaan tinderbox tidak dinyatakan

en: Report GNOME modules status wrt 3.0 goals
ms: Lapor status modul-modul GNOME dengan matlamat 3.0

en: Uninstall all modules
ms: Nyapasang semua modul

en: unknown module %s and no default repository to try an automatic module
ms: Modul %s tidak diketahui dan tiada repositori lalai untuk cuba satu modul automatik

en: Module %(mod)r is not installed
ms: Modul %(mod)r tidak dipasang

en: Invalid condition set modifier: '%s'.  Must start with '+' or '-'.
ms: Pengecam set syarat tidak sah: '%s'.  Mesti bermula dengan tanda '+' atau '-'.

en: could not load config defaults
ms: tidak dapat memuatkan lalai konfig

en: could not load config file, %s is missing
ms: tidak dapat memuatkan fail konfig, %s hilang

en: The default location of the configuration file has changed. Please move %(old_path)s to %(new_path)s.
ms: Lokasi lalai bagi fail konfigurasi telah berubah. Sila alih %(old_path)s ke %(new_path)s.

en: Could not include config file (%s)
ms: Tidak dapat sertakan fail config (%s)

en: could not load config file
ms: tidak dapat memuatkan fail konfig

en: unknown keys defined in configuration file: %s
ms: kunci tidak diketahui telah ditakrif dalam fail konfigurasi: %s

en: the "%s" configuration variable is deprecated, you should use "repos['gnome.org']".
ms: Pembolehubah konfigurasi "%s" telah lapuk, anda sepatutnya guna "repos['gnome.org']".

en: the "%s" configuration variable is deprecated, you should use "repos".
ms: Pembolehubah konfigurasi "%s" telah lapuk, anda sepatutnya guna "repos".

en: invalid checkout mode
ms: mod checkout tidak sah

en: invalid checkout mode (module: %s)
ms: mod checkout tidak sah (modul: %s)

en: copy mode requires copy_dir to be set
ms: mod salin memerlukan copy_dir ditetapkan

en: modulesets directory (%s) not found, disabling use_local_modulesets
ms: direktori modulesets (%s) tidak ditemui, melumpuhkan use_local_modulesets

en: %s must be an absolute path
ms: %s mestilah satu laluan mutlak

en: install prefix (%s) can not be created
ms: pasang awalan (%s) tidak dapat dicipta

en: working directory (%s) can not be created
ms: direktori kerja (%s) tidak dapat dicipta

en: Your install prefix contains a 'lib64' directory, which is no longer supported by jhbuild.  This is likely the result of a previous build with an older version of jhbuild or of a broken package.  Please consider removing your install and checkout directories and starting fresh.
ms: Anda telah memasang awalan yang mengandungi satu direktori 'lib64', tiada lagi disokong oleh jhbuild. Ia berlaku disebabkan binaan terdahulu dengan versi lama jhbuild atau pakej rosak.  Sila buang pemasangan dan direktori checkout dan mulakan yang baharu.

en: Failed to parse 'min_age' relative time
ms: Gagal menghurai masa relatif 'min_age'

en: quiet mode has been disabled because the Python curses module is missing.
ms: mod senyap telah dilumpuhkan kerana modul curses Python hilang.

en: GNOME Build Tool
ms: Alat Binaan GNOME

en: Build GNOME modules
ms: Bina modul-modul GNOME

en: Server Error, retrying in %d seconds
ms: Ralat Pelayan, mencuba lagi dalam tempoh %d saat

en: Server Error, aborting
ms: Ralat Pelayan, menghenti paksa

en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Error running %s
ms: Ralat ketika menjalankan %s

en: ERROR: Wrong credentials, please check username/password
ms: RALAT: Kelayakan salah, sila periksa nama pengguna/kata laluan

en: Starting Build #%s
ms: Memulakan Binaan #%s

en: **** Starting module %s ****
ms: **** Memulakan modul %s ****

en: install prefix (%s) must be writable
ms: pasang awalan (%s) mesti boleh tulis

en: checkout root (%s) can not be created
ms: root checkout (%s) tidak dapat dicipta

en: checkout root (%s) must be writable
ms: root checkout (%s) mesti boleh tulis

en: checkout copy dir (%s) can not be created
ms: dir salin checkout (%s) tidak dapat dicipta

en: checkout copy dir (%s) must be writable
ms: dir salin checkout (%s) mesti boleh tulis

en: checkout export dir (%s) can not be created
ms: dir eksport checkout (%s) tidak dapat dicipta

en: checkout export dir (%s) must be writable
ms: dir eksport checkout (%s) mesti boleh tulis

en: Skipping %s (installed recently)
ms: Melangkau %s (dipasang baru-baru ini)

en: module %(mod)s will be built even though %(dep)s failed
ms: modul %(mod)s akan dibina walaupun %(dep)s gagal

en: module %(mod)s not built due to non buildable %(dep)s
ms: modul %(mod)s tidak dibina disebabkan oleh %(dep)s tidak boleh-bina

en: Ignoring uninstalled package: %s
ms: Mengabaikan pakej dinyapasang: %s

en: Running post-installation trigger script: %r
ms: Menjalankan skrip pemicu pasca-pemasangan: %r

en: %(command)s returned with an error code (%(rc)s)
ms: %(command)s dikembalikan dengan satu kod ralat (%(rc)s)

en: Others...
ms: Lain-lain...

en: Choose Module:
ms: Pilih Modul:

en: Build Progress
ms: Kemajuan Binaan

note: Translators: This is a button label (to start build)
en: Start
ms: Mula

en: Build Completed
ms: Binaan Selesai

en: Error during phase %(phase)s of %(module)s
ms: Ralat ketika fasa %(phase)s dari %(module)s

en: Pick an Action
ms: Ambil satu Tindakan

en: Rerun phase %s
ms: Jalan semula fasa %s

en: Ignore error and continue to %s
ms: Abai ralat dan teruskan ke %s

en: Ignore error and continue to next module
ms: Abai ralat dan teruskan ke modul berikutnya

en: Give up on module
ms: Mengalah pada modul

en: Go to phase "%s"
ms: Pergi ke fasa "%s"

en: Open Terminal
ms: Buka Terminal

en: %(command)s died with signal %(rc)s
ms: %(command)s mati dengan isyarat %(rc)s

en: Module
ms: Modul

en: Start At
ms: Mula Pada

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Disable network access
ms: Lumpuhkan capaian rangkaian

en: Always run autogen.sh
ms: Sentiasa jalankan autogen.sh

en: Don't poison modules on failure
ms: Jangan racuni modul-modul bila gagal

en: %(configuration_variable)s invalid key %(key)s
ms: kunci tidak sah %(configuration_variable)s %(key)s

en: 
    Conflicts during checkout:
ms: 
    Konflik ketika checkout:

note: it could happen on a really badly-timed ctrl-c (see bug 551641)
en: ########## Error running %s
ms: ########## Ralat menjalankan %s

en: success
ms: berjaya

en: the following modules were not built
ms: modul berikut tidak dibina

en: automatically retrying configure
ms: mencuba lagi konfigur secara automatik

en: automatically forcing a fresh checkout
ms: Memaksa satu checkout baru secara automatik

en: Start shell
ms: Mulakan shell

en: Reload configuration
ms: Muat semula konfigurasi

en: choice:
ms: pilihan:

en: exit shell to continue with build
ms: keluar dari shell untuk teruskan dengan binaan

en: invalid choice
ms: pilihan tidak sah

en: Type "yes" to confirm the action:
ms: Taip "yes" untuk mengesahkan tindakan:

en: yes
ms: ya

en: You should not run jhbuild as root.
ms: Anda sepatutnya tidak menjalankan jhbuild sebagai root.

en: Build a set of modules from diverse repositories in correct dependency order (such as GNOME).
ms: Bina satu set modul dari repositori yang banyak dengan tertib dependensi yang betul (seperti GNOME)

en: Display this help and exit
ms: Papar bantuan ini kemudian keluar

en: use a non default configuration file
ms: guna satu fail bukan konfigurasi lalai

en: use a non default module set
ms: guna satu set modul bukan-lalai

en: do not prompt for input
ms: jangan bisik untuk input

en: exit immediately when the build fails
ms: keluar serta-merta bila binaan gagal

en: modify the condition set
ms: ubah suai set syarat

en: Interrupted
ms: Disampuk

en: Configuring
ms: Mengkonfigur

en: Cleaning
ms: Membersihkan

en: Building
ms: Membina

en: Checking
ms: Memeriksa

en: Creating tarball for
ms: Mencipta tarball untuk

en: Dist checking
ms: Pemeriksaan Dist

en: Uninstalling old installed version
ms: Menyahpasang versi terpasang yang lama

en: Installing
ms: Memasang

en: Distcleaning
ms: Pembersihan Dist

en: <%s/> tag must contain value=''
ms: <%s/> tag mesti mengandungi value=''

en: unknown module type %s
ms: jenis modul %s tidak diketahui

en: dep node for module %s is missing package attribute
ms: nod dep bagi modul %s telah kehilangan atribut pakej

en: %(node)s node for %(module)s module is missing %(attribute)s attribute
ms: nod %(node)s bagi modul %(module)s telah kehilangan atribut %(attribute)s

en: no <branch> element found for %s
ms: tiada unsru <branch> ditemui untuk %s

en: Repository=%(missing)s not found for module id=%(module)s. Possible repositories are %(possible)s
ms: Repository=%(missing)s tidak ditemui untuk modul id=%(module)s. Repositori yang mungkin adalah %(possible)s

en: No repository for module id=%(module)s. Either set branch/repo or default repository.
ms: Tiada repositori untuk modul id=%(module)s. Sama ada tetapkan cabang/repo atau repositori lalai.

en: Deleting .la file: %r
ms: Memadam fail .Ia: %r

en: Deleting dir file: %r
ms: Memadam fail dir: %r

en: Moving temporary DESTDIR %r into build prefix
ms: Mengalih DESTDIR %r sementara ke dalam awalan binaan

en: Files remaining in buildroot %(dest)r; module may have installed files outside of prefix.
ms: Fail berbaki dalam buildroot %(dest)r; modul mungkin mempunyai fail terpasang di luar awalan.

en: Module failed to install into DESTDIR %(dest)r
ms: Modul gagal dipasang ke dalam DESTDIR %(dest)r

en: %d files remaining from previous build
ms: %d fail berbaki dari binaan terdahulu

en: Deleted: %(file)r
ms: Dipadam: %(file)r

en: Failed to delete no longer installed file %(file)r: %(msg)s
ms: Gagal memadam tiada lagi memasang fail %(file)r: %(msg)s

en: Install encountered errors: %(num)d errors raised, %(files)d files copied. The errors are:
      %(err)s
ms: Pemasangan menghadapi ralat: %(num)d ralat berlaku, %(files)d fail disalin. Ralat adalah:
      %(err)s

en: Install complete: %d files copied
ms: Pemasangan selesai: %d fail disalin

en: Skipping %s (not updated)
ms: Melangkau %s (tidak dikemas kini)

en: Skipping %s (package and dependencies not updated)
ms: Melangkau %s (pakej dan dependensi tidak dikemas kini)

en: ninja not found; use NINJA to point to a specific ninja binary
ms: ninja tidak ditemui; guna NINJA untuk menuju ke satu binari ninja khusus

en: Checking out
ms: Membuat check out

en: source directory %s was not created
ms: direktori sumber %s tidak dicipta

en: wipe directory and start over
ms: bersihkan direktori dan mula balik

en: kconfig file %s was not created
ms: fail kconfig %s tidak dicipta

en: Installing kernel
ms: Memasang kernel

en: Installing modules
ms: Memasang modul-modul

en: Installing kernel headers
ms: Memasang pengepala kernel

en: Repository=%(missing)s not found for kconfig in linux id=%(linux_id)s. Possible repositories are %(possible)s
ms: Repository=%(missing)s tidak ditemui untuk kconfig dalam linux id=%(linux_id)s. Repositori yang mungkin adalah %(possible)s

en: Default repository=%(missing)s not found for kconfig in linux id=%(linux_id)s. Possible repositories are %(possible)s
ms: repository=%(missing)s lalai tidak ditemui untuk kconfig dalam linux id=%(linux_id)s. Repositori yang mungkin adalah %(possible)s

en: module '%(module)s' has invalid size attribute ('%(size)s')
ms: modul '%(module)s' mempunyai atribut saiz ('%(size)s') tidak sah

en: fixed case of module '%(orig)s' to '%(new)s'
ms: baiki kata modul '%(orig)s' ke '%(new)s'

en: %(module)s has a dependency on unknown "%(invalid)s" module
ms: %(module)s mempunyai satu dependensi pada modul "%(invalid)s" yang tidak diketahui

en: Circular dependencies detected: %s
ms: Dependensi edaran dikesan: %s

en: Unknown module:
ms: Modul tidak diketahui:

en: <if> must have exactly one of condition-set='' or condition-unset=''
ms: <if> mesti mempunyai salah satu condition-set='' atau condition-unset='' yang tepat

en: could not download %s: %s
ms: tidak dapat memuat turun %s: %s

en: failed to parse %s: %s
ms: gagal menghurai %s: %s

en: Duplicate repository:
ms: Repositori pendua:

en: Modulesets were edited locally but JHBuild is configured to get them from the network, perhaps you need to add use_local_modulesets = True to your %s.
ms: Modulesets telah disunting secara setempat tetapi JHBuild dikonfigur untuk mendapatkannya dari rangkaian, mungkin anda perlu tambah use_local_modulesets = True pada %s anda.

en: Call to undefined command
ms: Panggilan pada perintah tidak ditakrif

en: file not in cache, but not allowed to check network
ms: fail tiada dalam cache, tetapi tidak dibenarkan untuk memeriksa rangkaian

en: package %s has files with embedded new lines
ms: pakej %s mempunyai fail dengan baris baharu terbenam

en: no manifest for '%s', can't uninstall.  Try building again, then uninstalling.
ms: tiada manifes untuk '%s', tidak dapat dinyahpasang.  Cuba membina lagi, kemudian dinyahpasangkan.

en: Failed to delete %(file)r: %(msg)s
ms: Gagal memadam %(file)r: %(msg)s

en: No suitable root privilege command found; you should install "sudo" or "pkexec" (or the system package that provides it)
ms: Tiada perintah kelayakan root yang sesuai ditemui; anda patut memasang "sudo" atau "pkexec" (atau pakej sistem yang menyediakannya)

en: Error: python-gobject package not found.
ms: Ralat: pakej python-gobject tidak ditemui.

en: Error: dbus-python package not found.
ms: Ralat: pakej dbus-python tidak ditemui.

en: Computing packages to install. This might be slow. Please wait.
ms: Mengira pakej untuk dipasang. Ia mungkin perlahan. Harap bersabar.

en: Nothing available to install
ms: Tiada apa-apa untuk dipasangkan

en: Installing:
      %s
ms: Memasang:
      %s

en: This might take a very long time. Do not turn off your computer. You can run `pkmon' to monitor progress.
ms: Ia mungkin mengambil masa yang lama. Jangan matikan komputer anda. Anda boleh jalankan 'pkmon' untuk memantau kemajuan.

en: Complete!
ms: Selesai!

en: pkgfile not found, automatically installing
ms: pkgfile tidak ditemui, dipasang secara automatik

en: Failed to install pkgfile
ms: Gagal memasang pkgfile

en: pkgfile cache is old or doesn't exist, automatically updating
ms: cache pkgfile terlalu tua atau tidak wujud, dikemas kini secara automatik

en: Failed to create pkgfile cache
ms: Gagal mencipta cache pkgfile

en: Failed to update pkgfile cache
ms: Gagal mengemas kini cache pkgfile

en: Successfully updated pkgfile cache
ms: Berjaya mengemas kini cache pkgfile

en: Using pacman to install packages.  Please wait.
ms: Menggunakan pacman untuk memasang pakej-pakej.  Tunggu sebentar.

en: Nothing to install
ms: Tiada apa-apa hendak dipasangkan

en: Provider for "%s" was not found, ignoring
ms: Penyedia untuk "%s" tidak ditemui, diabaikan

en: Install failed
ms: Pemasangan gagal

en: Completed!
ms: Selesai!

en: No native package found for %(id)s (%(filename)s)
ms: Tiada pakej tabii ditemui untuk %(id)s (%(filename)s)

en: Installing: %(pkgs)s
ms: Memasang: %(pkgs)s

en: Using apt-file to search for providers; this may be extremely slow. Please wait. Patience!
ms: Menggunakan apt-file untuk menggelintar penyedia; ia mungkin sangat lambat. Tunggu sebentar. Harap bersabar!

en: No keys specified in trigger script %r
ms: Tiada kunci dinyatakan dalam skrip pemicu %r

en: Failed to unpack %s (unknown archive type)
ms: Gagal menyahpek %s (jenis arkib tidak diketahui)

en: Failed to unpack %s
ms: Gagal menyahpek %s

en: Failed to unpack %s (empty file?)
ms: Gagal menyahpek %s (fail kosong?)

en: branch for %(name)s has wrong override, check your %(filename)s
ms: cabang bagi %(name)s mempunyai pembatal yang salah, periksa %(filename)s anda

en: attribute is deprecated. Use revspec instead.
ms: atribut telah lapuk. Guna revspec sebagai ganti.

en: 
    Path %s does not seem to be a checkout from dvcs_mirror_dir.
    Remove it or change your dvcs_mirror_dir settings.
ms: 
    Laluan %s nampaknya bukan satu checkout dari dvcs_mirror_dir.
    Buang ia atau ubah tetapan dvcs_mirror_dir anda.

en: could not log into %s
ms: tidak dapat mendaftar masuk ke %s

en: %s is not managed by CVS
ms: %s tidak diurus oleh CVS

en: "%s" does not appear to be a CVS working copy
ms: "%s" nampaknya bukan satu salinan kerja CVS

en: working copy points at the wrong repository (expected %(root1)s but got %(root2)s).
ms: titik salinan kerja pada repositori yang salah (dijangka %(root1)s tetapi dapat %(root2)s).

en: Consider using the changecvsroot.py script to fix this.
ms: Pertimbang menggunakan skrip changecvsroot.py untuk membaiki ini.

en: date based checkout not yet supported
ms: data berasaskan checkout belum lagi disokong

en: ignored bad branch redefinition for module:
ms: abai takrifan semula cabang tidak elok untuk modul:

en: Need at least git-1.5.6 from June/08 to operate
ms: Perlu sekurang-kurangnya git-1.5.6 dari Jun/08 untuk dioperasikan

en: Unexpected: Checkoutdir is not a git repository:
ms: Tidak dijangka: Checkoutdir bukanlah satu repositori git:

en: The requested branch "%s" is not available. Neither locally, nor remotely in the origin remote.
ms: Cabang "%s" yang dipinta tidak tersedia. Sama ada secara setempat, atau jauh tidak berada dalam jauh asalan.

en: Refusing to switch a dirty tree.
ms: Nafi mengalih satu pepohon kotor.

en: Command %s returned no output
ms: Perintah %s dikembalikan tanpa output

en: Command %s did not include commit line: %r
ms: Perintah %s tidak sertakan baris commit: %r

en: Failed to update module as it switched to git (you should check for changes then remove the directory).
ms: Gagal mengemas kini modul kerana ia dialih ke git (anda sepatutnya memeriksa perubahan kemudian buang direktori).

en: Failed to update module (missing .git) (you should check for changes then remove the directory).
ms: Gagal mengemas kini modul (.git hilang) (anda sepatutnya memeriksa perubahan kemudian buang direktori).

en: External handling failed
     If you are running git version < 1.5.6 it is recommended you update.
ms: Pengendalian luar gagal
    Jika anda menjalankan git versi < 1.5.6 adalah disarankan anda kemas kini.

en: Cannot get last revision from %s. Check the module location.
ms: Tidak memperoleh revisi terakhir dari %s. Periksa lokasi modul

en: unknown repository type %s
ms: jenis repositori %s tidak diketahui

en: Initializing %s
ms: Mengawalkan %s

en: Pulling branch %(branch)s from %(server)s
ms: Menarik cabang %(branch)s dari %(server)s

en: branch %(branch)s has %(num)d heads
ms: cabang %(branch)s mempunyai %(num)d pengepala

en: Checking out branch '%(branch)s' to directory '%(dir)s'
ms: Check out cabang '%(branch)s' ke direktori '%(dir)s'

en: Updating working copy %s
ms: Mengemas kini salinan kerja %s

en: Getting SVN subdirs: this operation might be long...
ms: Mendapatkan subdir SVN: operasi ini mungkin lama...

en: could not get Subversion URI for %s
ms: tidak memperoleh URI Subversi bagi %s

en: could not parse "svn info" output for %s
ms: tidak menghurai output "svn info" untuk %s

en: Error checking for conflicts
ms: Ralat ketika memeriksa konflik

en: branch for %s is not correct, check the moduleset file.
ms: cabang bagi %s adalah salah, periksa fail moduleset.

en: URL has no filename component: %s
ms: URL tiada komponen nama fail: %s

en: file not downloaded
ms: fail tidak dimuat turun

en: downloaded file size is incorrect (expected %(size1)d, got %(size2)d)
ms: saiz fail muat turun adalah salah (dijangka %(size1)d, dapat %(size2)d)

en: invalid hash attribute on module %s
ms: atribut cincangan tidak sah pada modul %s

en: file hash is incorrect (expected %(sum1)s, got %(sum2)s)
ms: cincangan fail adalah salah (dijangka %(sum1)s, dapat %(sum2)s)

en: skipped hash check (missing support for %s)
ms: semakan cincangan dilangkau (kehilangan sokongan untuk %s)

en: tarball dir (%s) must be writable
ms: dir tarball (%s) mesti boleh tulis

en: unable to find wget or curl
ms: tidak boleh mencari wget atau curl

en: tarball dir (%s) can not be created
ms: dir tarball (%s) tidka dapat dicipta

en: failed to unpack %s
ms: gagal menyahpek %s

en: could not unpack tarball (expected %s dir)
ms: tidak dapat menyahpek tarball (dijangka dir %s)

en: could not download patch (error: %s)
ms: tidak dapat memuat turun tampalan (ralat: %s)

en: could not download patch
ms: tidak dapat memuat turun tampalan

en: Failed to find patch: %s
ms: Gagal mencari tampalan: %s

en: Applying patch
ms: Melaksanakan tampalan

en: unable to find quilt
ms: tidak boleh mencari quilt

en: could not checkout quilt patch set
ms: tidak dapat checkout set tampalan quilt
