jhbuild master - en to sr translation catalogue (394 entries)

en: Configuring $PKG_NAME without autotools
sr: Подешавам „$PKG_NAME“ без ауто-алатки

en: Unable to create file $srcdir/Makefile.inc
sr: Не могу да направим датотеку „$srcdir/Makefile.inc“

en: Unable to read file $makefile
sr: Не могу да прочитам датотеку „$makefile“

en: Unable to copy $makefile to $srcdir/Makefile
sr: Не могу да умножим $makefile у „$srcdir/Makefile“

en: Now type `make' to compile $PKG_NAME
sr: Сада укуцајте „make“ да бисте искомпајлирали „$PKG_NAME“

en: **Error**: Directory `$srcdir' does not look like the top-level $PKG_NAME directory
sr: **Грешка**: Директоријум „$srcdir“ не изгледа као $PKG_NAME директоријум највишег нивоа

en: WARNING: aclocal not available (usually part of package 'autoconf')
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „aclocal“ није доступан (обично је део пакета „autoconf“)

en: WARNING: automake not available (usually part of package 'automake')
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „automake“ није доступан (обично је део пакета „automake“)

en: WARNING: autopoint not available (usually part of package 'gettext')
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „autopoint“ није доступан (обично је део пакета „gettext“)

en: WARNING: pkg-config not available (usually part of package 'pkgconfig')
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „pkg-config“ није доступан (обично је део пакета „pkgconfig“)

en: WARNING: yelp-tools not available (usually part of package 'yelp-tools')
sr: УПОЗОРЕЊЕ: „yelp-tools“ алатке нису доступне (обично су део пакета „yelp-tools“)

en: Build modules non-interactively and upload results to JhAutobuild
sr: Изгради модуле неинтерактивно и отпреми резултате на „JhAutobuild“

en: always run autogen.sh
sr: увек изврши „autogen.sh“ скрипту

en: run make clean before make
sr: изврши „make clean“ пре „make“

en: run make distcheck after building
sr: изврши „make distcheck“ након изградње

en: treat the given modules as up to date
sr: сматрај да су задати модули ажурни

en: start building at the given module
sr: почни изградњу на датом модулу

en: jhautobuild report URL
sr: веза до извештаја „jhautobuild“-а

en: verbose mode
sr: опширан режим исписивања

en: report URL for autobuild not specified
sr: веза за извештај о ауто-изградњи није наведена

en: %s not in module list
sr: „%s“ није на списку модула

en: Update all modules from version control
sr: Ажурирај све модуле из система управљања верзијама кода

en: [ options ... ] [ modules ... ]
sr: [ опције ... ] [ модули ... ]

en: start updating at the given module
sr: почни са ажурирањем са задатог модула

en: update only modules with the given tags
sr: ажурирај модуле само са следећим ознакама

en: set a sticky date when checking out modules
sr: постави лепљив датум приликом овере модула

en: ignore all soft-dependencies
sr: занемари све меке зависности

en: Update one or more modules from version control
sr: Ажурирај један или више модула из система управљања верзијама кода

en: A module called '%s' could not be found.
sr: Модул „%s“ не може бити пронађен.

en: This command requires a module parameter.
sr: Ова наредба захтева параметар модула.

en: Clean one or more modules
sr: Очисти један или више модула

en: honour the makeclean setting in config file
sr: испоштуј „makeclean“ подешавање у датотеци са подешавањима

en: completely clean source tree
sr: очисти стабло са изворним кодом у потпуности

en: clean command called while makeclean is set to False, skipped.
sr: наредба „clean“ позвана док је „makeclean“ подешен на нетачно, прескачем.

en: Update and compile all modules (the default)
sr: Ажурирај и компајлирај све модуле (подразумевано)

en: run make check after building
sr: изврши „make check“ након изградње

en: run make dist after building
sr: изврши „make dist“ након изградње

en: skip version control update
sr: прескочи ажурирање преко система управљања верзијама кода

en: quiet (no output)
sr: тихо (без излаза)

en: build only modules with the given tags
sr: изгради модуле са само задатим ознакама

en: run tests in real X and not in Xvfb
sr: изврши самопробе у правом Икс серверу а не у „Xvfb“-у

en: try to force checkout and autogen on failure
sr: пробај да насилно одрадиш оверу и аутогенерисање приликом неуспеха

en: don't poison modules on failure
sr: немој да отрујеш модуле приликом неуспеха

en: build even if policy says not to
sr: изгради чак и ако је политика да се не гради

en: also build soft-dependencies that could be skipped
sr: такође изгради меке зависности које се могу прескочити

en: skip modules installed less than the given time ago
sr: прескочи модуле који су инсталирани пре задатог времена

en: ignore missing system dependencies
sr: занемари недостајуће системске зависности

en: requested module is in the ignore list, nothing to do.
sr: тражени модул је на списку занемаривања, немам шта да радим.

en: Required system dependencies not installed. Install using the command %(cmd)s or to ignore system dependencies use command-line option %(opt)s
sr: Потребне системске зависности нису инсталиране. Инсталирајте их преко наредбе „%(cmd)s“ или, ако желите да занемарите системске зависности, искористите командну опцију „%(opt)s“

en: Update and compile one or more modules
sr: Ажурирај и компајлирај један или више модула

en: module "%(modname)s" does not exist, created automatically using repository "%(reponame)s"
sr: модул „%(modname)s“ не постоји, направљен аутоматски користећи ризницу „%(reponame)s“

en: Run a command under the JHBuild environment
sr: Изврши наредбу унутар „JHBuild“ окружења

en: [ options ... ] program [ arguments ... ]
sr: [ опције ... ] програм [ аргументи ... ]

en: run command in build dir of the given module
sr: изврши наредбу у фасцикли за градњу датог модула

en: run command in checkout dir of the given module
sr: изврши наредбу у фасцикли за оверу кода датог модула

en: Unable to execute the command '%(command)s': %(err)s
sr: Не могу да извршим наредбу „%(command)s“: %(err)s

en: Unable to execute the command '%s'
sr: Не могу да извршим наредбу „%s“

en: No command given
sr: Нема наредби

en: Start a shell under the JHBuild environment
sr: Покрените шкољку унутар „JHBuild“ окружења

en: List the modules that would be built
sr: Списак модула који ће бити изграђени

en: show which revision will be built
sr: прикажи која ће се ревизија изградити

en: start list at the given module
sr: почни списак на датом модулу

en: also list soft-dependencies that could be skipped
sr: такође прикажи меке зависности које се могу прескочити

en: list all modules, not only those that would be built
sr: прикажи све модуле, не само оне који ће градити

en: Conflicting options specified ('--start-at' and '--all-modules')
sr: Навели сте супротне опције („--start-at“ и „--all-modules“)

en: Output a Graphviz dependency graph for one or more modules
sr: Направи Графвиз график зависности једног или више модула

en: [ modules ... ]
sr: [ модули ... ]

en: add dotted lines to soft dependencies
sr: додај тачкасте линије у меке зависности

en: group modules from metamodule together
sr: групиши заједно модуле из метамодула

en: Run post-install triggers for named modules (or all)
sr: Изврши пост-инсталационе окидаче за именоване модуле (или за све)

en: Build support tools
sr: Алатке за испомоћ у градњи

en: Control buildbot
sr: Контролни бот градње

en: [ options ... ]
sr: [ опције ... ]

en: setup a buildbot environment
sr: подеси окружења бота градње

en: start a buildbot slave server
sr: покрени подређени сервер бота градње

en: stop a buildbot slave server
sr: заустави подређени сервер бота градње

en: start a buildbot master server
sr: покрени надређени сервер бота градње

en: reload a buildbot master server configuration
sr: поново учитај подешавање надређеног сервера бота градње

en: stop a buildbot master server
sr: заустави надређени сервер бота градње

en: start as daemon
sr: покрени као демон

en: PID file location
sr: путања до ПИБ датотеке

en: log file location
sr: путања до записника

en: directory with slave files (only with --start-server)
sr: фасцикла са подређеним датотекама (само са „--start-server“)

en: directory with buildbot work files (only with --start-server)
sr: фасцикла са радним датотекама бота градње (само са „--start-server“)

en: master cfg file location (only with --start-server)
sr: путања до надређене цфг датотеке (само са „--start-server“)

en: exec a buildbot step (internal use only)
sr: изврши корак бота градње (само за унутрашњу употребу)

en: buildbot commands are no longer supported
sr: билдбот наредбе више нису подржане

en: Check modules in GNOME Git repository have the correct branch definition
sr: Провери да ли модули у Гномовој гит ризници имају исправне описе грана

en: %(module)s is missing branch definition for %(branch)s
sr: Недостаје опис гране/грана %(branch)s за модул(е) %(module)s

en: Check if modules in JHBuild have the correct definition
sr: Провери да ли модули унутар „JHBuild“ окружења имају исправне описе

en: %(module)s is unreachable (%(href)s)
sr: %(module)s није доступан (%(href)s)

en: Cannot check %(module)s (%(href)s)
sr: Не могу да проверим %(module)s (%(href)s)

en: Clean all modules
sr: Очисти све модуле

en: Report details on GNOME external dependencies
sr: Пријави појединости на Гномове спољне зависности

en: External deps for GNOME
sr: Спољне зависности за Гном

en: External deps for GNOME %s
sr: Спољне зависности за Гном %s

en: patched
sr: закрпљено

en: and %d others.
sr: и %d осталих.

en: Report GNOME modules status wrt various goals
sr: Пошаљи извештај о статусу Гном модула у складу са разним циљевима

en: check to perform
sr: извршити проверу

en: Build targets from a GUI app
sr: Изгради жељено из графичког програма

en: Display information about one or more modules
sr: Прикажи податке о једном или више модула

en: only display information for installed modules. This will not list system dependencies. If one or more module names are specified and at least one module is not installed, then the command will return 1.
sr: само прикажи податке за инсталиране модуле. Ово неће излистати системске зависности. Ако су један или више назива модула наведени и ако барем један модул није инсталиран, ова наредба ће онда вратити 1.

en: unknown module %s
sr: непознат модул %s

en: Name:
sr: Назив:

en: Module Set:
sr: Комплет модула:

en: Type:
sr: Врста:

en: Install version:
sr: Инсталирано издање:

en: Install date:
sr: Датум инсталирања:

en: not installed
sr: није инсталирано

en: CVS Root:
sr: ЦВС фасцикла највишег нивоа:

en: CVS Module:
sr: ЦВС модул:

en: CVS Revision:
sr: ЦВС ревизија:

en: Subversion Module:
sr: Модул субверзије:

en: Darcs Archive:
sr: Даркс архива:

en: Git Module:
sr: Гит модул:

en: Git Origin Module:
sr: Гит модул порекла:

en: Git Branch:
sr: Гит грана:

en: Git Tag:
sr: Гит ознака:

en: URL:
sr: УРЛ:

en: Version:
sr: Издање:

en: Tree-ID:
sr: ИБ стабла:

en: Sourcedir:
sr: Изворна фасцикла:

en: Requires:
sr: Захтева:

en: Required by:
sr: Захтевалац:

en: Suggests:
sr: Предлаже:

en: After:
sr: После:

en: Before:
sr: Пре:

en: required=%s
sr: тражено=%s

en: installed=%s
sr: инсталирано=%s

en: Required packages:
sr: Потребни пакети:

en:   System installed packages which are too old:
sr:   Системски инсталирани пакети који су сувише стари:

en:     (none)
sr:     (ништа)

en:   No matching system package installed:
sr:   Ниједан потребан системски пакет није инсталиран:

en: JHBuild commands are:
sr: Наредбе „JHBuild“-а су:

en: For more information run "jhbuild <command> --help"
sr: За више података покрените „jhbuild <наредба> --help“

en: Information about available JHBuild commands
sr: Подаци о доступним „JHBuild“ наредбама

en: no such command (did you mean "jhbuild build %s"?)
sr: нема такве наредбе (да ли сте мислили „jhbuild build %s“?)

en: no such command (did you mean "jhbuild run %s"?)
sr: нема такве наредбе (да ли сте мислили „jhbuild run %s“?)

en: Compile and install the module for the current directory
sr: Компајлирај и инсталирај модул за тренутну фасциклу

en: The current directory is not in the checkout root %r
sr: Тренутна фасцикла није у фасцикли овере највишег нивоа %r

en: No module matching current directory %r in the moduleset
sr: Ниједан модул се не поклапа са тренутном фасциклом %r, у комплету модула

en: Display reverse-dependencies of a module
sr: Прикажи обрнуте зависности модула

en: [ module ]
sr: [ модул ]

en: display dependency path next to modules
sr: прикажи путању зависности поред модула

en: limit display to modules directly depending on given module
sr: ограничи приказ на модуле који директно зависе о траженом модулу

en: Check that required support tools are available
sr: Провери да ли су потребни помоћни алати доступни

en: no extra arguments expected
sr: нисам очекивао додатне аргументе

en: checkout root (%s) is not writable
sr: Фасцикла овере највишег нивоа (%s) није уписива

en: install prefix (%s) is not writable
sr: Инсталациони префикс (%s) није уписив

en: %s not found
sr: %s није нађено

en: Could not find XML catalog (usually part of the package 'libxml2-utils')
sr: Не могу да нађем „XML“ каталог (обично део пакета „libxml2-utils“)

en: Could not find %s in XML catalog (usually part of package 'docbook-xsl')
sr: Не могу да нађем %s у „XML“ каталогу (обично део пакета „docbook-xsl“)

en: Could not find the Perl module %s (usually part of package 'libxml-parser-perl' or 'perl-XML-Parser')
sr: Не могу да нађем Перл модул %s (обично део пакета „libxml-parser-perl“ или „perl-XML-Parser“)

en: curl or wget not found
sr: Алатка „curl“ или „wget“ није нађена

en: Installed git program is not the right git
sr: Инсталирани гит програм није прави гит

en: Could not check git program
sr: Не могу да проверим гит програм

en: aclocal can't see %s macros
sr: Програм „aclocal“ не може да види %s макрое

en: Please copy the lacking macros (%(macros)s) in one of the following paths: %(path)s
sr: Умножите недостајуће макрое (%(macros)s) у следећа места: %(path)s

en: Print out a moduleset for the exact versions that are checked out
sr: Одштампајте комплете модула за тачно сва издања која су оверена

en: Check and install tarball dependencies using system packages
sr: Проверите и инсталирајте зависности из тар-лопте користећи системске пакете

en: Machine readable list of missing sysdeps
sr: Машински читљив списак недостајућих системских зависности

en: Machine readable list of all sysdeps
sr: Машински читљив списак свих системских зависности

en: Install pkg-config modules via system
sr: Инсталирај „pkg-config“ модуле користећи систем

en: assume yes/the default answer to interactive questions during installation of system dependencies"
sr: претпостави да је подразумевани одговор на интерактивна питања потврдан приликом инсталирања системских зависности

en: System installed packages which are new enough:
sr: Системски инсталирани пакети који су довољно нови:

en:   (none)
sr:   (ништа)

en: Optional packages: (JHBuild will build the missing packages)
sr: Необавезни пакети: („JHBuild“ ће изградити пакете који фале)

en: %(cmd)s is required to install packages on this system. Please install %(cmd)s.
sr: Потребан је „%(cmd)s“ да би се инсталирали пакети на овом систему. Инсталирајте „%(cmd)s“.

en: Don't know how to install packages on this system
sr: Не знам како да инсталирам пакете на овом систему

en: No uninstalled system dependencies to install for modules: %r
sr: Нема уклоњених системских зависности које треба инсталирати за модуле: %r

en: Installing dependencies on system: %s
sr: Инсталирам зависности на систему: %s

en: Build modules non-interactively and store build logs
sr: Гради модуле неинтерактивно и чувај записнике о току градње

en: directory to store build logs in
sr: фасцикла где треба држати записнике о току градње

en: output directory for tinderbox build not specified
sr: излазна фасцикла за тиндербокс градњу није наведена

en: Report GNOME modules status wrt 3.0 goals
sr: Поднеси извештај о статусу Гном модула у складу са 3.0 циљевима

en: Uninstall all modules
sr: Уклони све модуле

en: unknown module %s and no default repository to try an automatic module
sr: непознати модул „%s“ и нема подразумеване ризнице да би се покушао аутоматски модул

en: Module %(mod)r is not installed
sr: Модул %(mod)r није инсталиран

en: Invalid condition set modifier: '%s'.  Must start with '+' or '-'.
sr: Неисправна промена комплета услова: „%s“.  Мора почињати са „+“ или „-“.

en: could not load config defaults
sr: Не могу да учитам подразумеване вредности у подешавање

en: could not load config file, %s is missing
sr: не могу да учитам подешавање, недостаје „%s“

en: The default location of the configuration file has changed. Please move %(old_path)s to %(new_path)s.
sr: Подразумевана путања до подешавања је промењена. Померите %(old_path)s у %(new_path)s.

en: Could not include config file (%s)
sr: Не могу да укључим подешавање (%s)

en: could not load config file
sr: не могу да учитам подешавање

en: unknown keys defined in configuration file: %s
sr: дефинисани су непознати кључеви у подешавању: %s

en: the "%s" configuration variable is deprecated, you should use "repos['gnome.org']".
sr: променљива „%s“ у подешавању је застарела, требали бисте да користите „repos['gnome.org']“.

en: the "%s" configuration variable is deprecated, you should use "repos".
sr: променљива „%s“ у подешавању је застарела, требали бисте да користите „repos“.

en: invalid checkout mode
sr: неисправан режим овере

en: invalid checkout mode (module: %s)
sr: неисправан режим овере (модул: „%s“)

en: copy mode requires copy_dir to be set
sr: режим умножавања захтева да се подеси „copy_dir“

en: modulesets directory (%s) not found, disabling use_local_modulesets
sr: фасцикла са комплетима модула („%s“) није нађена, искључујем „use_local_modulesets“

en: %s must be an absolute path
sr: „%s“ мора бити потпуна путања

en: install prefix (%s) can not be created
sr: Инсталациони префикс („%s“) не може бити направљен

en: working directory (%s) can not be created
sr: радна фасцикла („%s“) не може бити направљена

en: Your install prefix contains a 'lib64' directory, which is no longer supported by jhbuild.  This is likely the result of a previous build with an older version of jhbuild or of a broken package.  Please consider removing your install and checkout directories and starting fresh.
sr: Ваш инсталациони префикс има „lib64“ фасциклу која више није подржана у „jhbuild“-у.  Ово је највероватније последица претходне градње која је рађена са старијим издањем „jhbuild“-а или са поломљеним пакетом.  Размислите о уклањању инсталационе и фасцикле овере и о почињању испочетка.

en: Failed to parse 'min_age' relative time
sr: Нисам успео да обрадим „min_age“ релативно време

en: quiet mode has been disabled because the Python curses module is missing.
sr: тихи режим је искључен зато што Пајтонов „curses“ модул недостаје.

en: GNOME Build Tool
sr: Гном алатка градње

en: Build GNOME modules
sr: Изгради Гном модуле

en: Server Error, retrying in %d seconds
sr: Грешка на серверу, покушавам поново за %d секунди

en: Server Error, aborting
sr: Грешка на серверу, прекидам

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: Error running %s
sr: Грешка при извршавању %s

en: ERROR: Wrong credentials, please check username/password
sr: ГРЕШКА: Неисправни приступни параметри, проверите корисничко име/лозинку

en: Starting Build #%s
sr: Крећем са изградњом #%s

en: **** Starting module %s ****
sr: **** Крећем са модулом %s ****

en: install prefix (%s) must be writable
sr: Инсталациони префикс (%s) мора бити уписив

en: checkout root (%s) can not be created
sr: фасцикла овере највишег нивоа (%s) не може бити направљена

en: checkout root (%s) must be writable
sr: фасцикла овере највишег нивоа (%s) мора бити уписива

en: checkout copy dir (%s) can not be created
sr: фасцикла овере умножавања (%s) не може бити направљена

en: checkout copy dir (%s) must be writable
sr: фасцикла овере умножавања (%s) мора бити уписива

en: checkout export dir (%s) can not be created
sr: фасцикла овере извоза (%s) не може бити направљена

en: checkout export dir (%s) must be writable
sr: фасцикла овере извоза (%s) мора бити уписива

en: Skipping %s (installed recently)
sr: Прескачем %s (скоро инсталиран)

en: module %(mod)s will be built even though %(dep)s failed
sr: Модул %(mod)s ће бити изграђен чак иако је зависност %(dep)s неуспешна

en: module %(mod)s not built due to non buildable %(dep)s
sr: Модул %(mod)s није изграђен због тога што се не могу изградити %(dep)s

en: Ignoring uninstalled package: %s
sr: Занемарујем уклоњене пакете: %s

en: Running post-installation trigger script: %r
sr: Извршавам пост-инсталациону окидачку скрипту: %r

en: %(command)s returned with an error code (%(rc)s)
sr: Наредба %(command)s је вратила излазни код (%(rc)s)

en: Others...
sr: Остали...

en: Choose Module:
sr: Изабери модул:

en: Build Progress
sr: Стање градње

en: Terminal
sr: Терминал

note: Translators: This is a button label (to start build)
en: Start
sr: Покрени

en: Build Completed
sr: Градња завршена

en: Error during phase %(phase)s of %(module)s
sr: Грешка приликом фазе %(phase)s у модулу %(module)s

en: Pick an Action
sr: Изабери радњу

en: Rerun phase %s
sr: Поново изврши фазу %s

en: Ignore error and continue to %s
sr: Занемари грешку и настави на %s

en: Ignore error and continue to next module
sr: Занемари грешку и настави на следећи модул

en: Give up on module
sr: Одустани од модула

en: Go to phase "%s"
sr: Иди на фазу „%s“

en: Open Terminal
sr: Отворите терминал

en: %(command)s died with signal %(rc)s
sr: %(command)s је пукла са сигналом %(rc)s

en: Module
sr: Модул

en: Start At
sr: Крени на

en: Preferences
sr: Поставке

en: Disable network access
sr: Искључи приступ мрежи

en: Always run autogen.sh
sr: Увек изврши autogen.sh скрипту

en: Don't poison modules on failure
sr: Немој тровати модуле приликом неуспеха

en: %(configuration_variable)s invalid key %(key)s
sr: %(configuration_variable)s неисправан/ни кључ(еви) %(key)s

en: 
    Conflicts during checkout:
sr: 
    Сукоби приликом овере:

note: it could happen on a really badly-timed ctrl-c (see bug 551641)
en: ########## Error running %s
sr: ########## Грешка приликом извршавања %s

en: success
sr: успех

en: the following modules were not built
sr: следећи модули нису изграђени

en: automatically retrying configure
sr: аутоматски пробај подешавање

en: automatically forcing a fresh checkout
sr: аутоматски присили оверу свежег кода

en: Start shell
sr: Покрени шкољку

en: Reload configuration
sr: Поново учитај подешавање

en: choice:
sr: избор:

en: exit shell to continue with build
sr: напусти шкољку да би се наставила градња

en: invalid choice
sr: неисправан избор

en: Type "yes" to confirm the action:
sr: Унесите „da“ да бисте потврдили радњу:

en: yes
sr: da

en: You should not run jhbuild as root.
sr: Треба да покренете „jhbuild“ под администраторским налогом.

en: %prog [ -f config ] command [ options ... ]
sr: %prog [ -f подешавање ] наредба [ опције ... ]

en: Build a set of modules from diverse repositories in correct dependency order (such as GNOME).
sr: Изградите скуп модула, из разних ризница по правилном редоследу зависности (нпр.: Гном).

en: Display this help and exit
sr: Приказује ову помоћ и излази

en: use a non default configuration file
sr: користи неподразумевану датотеку подешавања

en: use a non default module set
sr: користи неподразумевани скуп модула

en: do not prompt for input
sr: не тражи улазне податке

en: exit immediately when the build fails
sr: излази одмах након неуспеха у градњи

en: modify the condition set
sr: мења скуп услова

en: Interrupted
sr: Прекинуто

en: EOF
sr: Крај датотеке

en: Configuring
sr: Подешавам

en: Cleaning
sr: Чистим

en: Building
sr: Градим

en: Checking
sr: Оверавам

en: Creating tarball for
sr: Правим тар-лопту за

en: Dist checking
sr: Проверавам дистрибуцију

en: Uninstalling old installed version
sr: Уклони старо инсталирано издање

en: Installing
sr: Инсталирам

en: Distcleaning
sr: Чистим дистрибуцију

en: <%s/> tag must contain value=''
sr: <%s/> ознака мора садржати вредност=''

en: unknown module type %s
sr: непозната врста модула %s

en: dep node for module %s is missing package attribute
sr: тачки зависности модула %s фале особине пакета

en: %(node)s node for %(module)s module is missing %(attribute)s attribute
sr: %(node)s тачка за %(module)s модул нема %(attribute)s особину

en: no <branch> element found for %s
sr: нема <branch> елемента за %s

en: Repository=%(missing)s not found for module id=%(module)s. Possible repositories are %(possible)s
sr: Ризница=%(missing)s није нађена за модул id=%(module)s. Могуће ризнице су %(possible)s

en: No repository for module id=%(module)s. Either set branch/repo or default repository.
sr: Нема ризнице за модул id=%(module)s. Или подесите грану/ризницу или подесите подразумевану ризницу.

en: Deleting .la file: %r
sr: Уклањам .la датотеку: %r

en: Deleting dir file: %r
sr: Уклањам dir датотеку: %r

en: Moving temporary DESTDIR %r into build prefix
sr: Премештам привремени DESTDIR %r у префикс градње

en: Files remaining in buildroot %(dest)r; module may have installed files outside of prefix.
sr: Има преосталих датотека у фасцикли градње највишег нивоа %(dest)r. Могуће је да су модули инсталирали датотеке ван префикса.

en: Module failed to install into DESTDIR %(dest)r
sr: Неуспех при инсталирању модула у DESTDIR %(dest)r

en: %d files remaining from previous build
sr: преосталих датотека из прошле градње: %d

en: Deleted: %(file)r
sr: Уклоњено: %(file)r

en: Failed to delete no longer installed file %(file)r: %(msg)s
sr: Нисам успео да уклоним датотеку која више није инсталирана %(file)r: %(msg)s

en: Install encountered errors: %(num)d errors raised, %(files)d files copied. The errors are:
      %(err)s
sr: Догодиле су се грешке приликом инсталирања: %(num)d грешака јављено, %(files)d датотека умножено. Грешке су:
      %(err)s

en: Install complete: %d files copied
sr: Инсталирање завршено: број умножених датотека %d

en: Skipping %s (not updated)
sr: Прескачем %s (није ажурирано)

en: Skipping %s (package and dependencies not updated)
sr: Прескачем %s (пакети и зависности нису ажуриране)

en: ninja not found; use NINJA to point to a specific ninja binary
sr: Програм „ninja“ није нађен, искористите NINJA да укажете на одређену бинарну ninja датотеку

en: Checking out
sr: Оверавам

en: source directory %s was not created
sr: изворна фасцикла %s није направљена

en: wipe directory and start over
sr: очисти фасциклу и крени поново

en: kconfig file %s was not created
sr: kconfig датотека %s није направљена

en: Installing kernel
sr: Инсталирам кернел

en: Installing modules
sr: Инсталирам модуле

en: Installing kernel headers
sr: Инсталирам заглавља кернела

en: Repository=%(missing)s not found for kconfig in linux id=%(linux_id)s. Possible repositories are %(possible)s
sr: Ризница=%(missing)s није нађена за kconfig у линукс id=%(linux_id)s. Могуће ризнице су %(possible)s

en: Default repository=%(missing)s not found for kconfig in linux id=%(linux_id)s. Possible repositories are %(possible)s
sr: Подразумевана ризница=%(missing)s није нађена за kconfig у линукс id=%(linux_id)s. Могуће ризнице су %(possible)s

en: module '%(module)s' has invalid size attribute ('%(size)s')
sr: модул „%(module)s“ има неисправну особину величине („%(size)s“)

en: fixed case of module '%(orig)s' to '%(new)s'
sr: променио величину слова модула „%(orig)s“ у „%(new)s“

en: %(module)s has a dependency on unknown "%(invalid)s" module
sr: %(module)s има зависност о непознатом модулу „%(invalid)s“

en: Circular dependencies detected: %s
sr: Кружне зависности уочене: %s

en: Unknown module:
sr: Непознати модул:

en: <if> must have exactly one of condition-set='' or condition-unset=''
sr: <if> мора имати тачно један од condition-set='' или condition-unset=''

en: could not download %s: %s
sr: не могу да преузмем %s: %s

en: failed to parse %s: %s
sr: не могу да обрадим %s: %s

en: Duplicate repository:
sr: Удвостручи ризницу:

en: Modulesets were edited locally but JHBuild is configured to get them from the network, perhaps you need to add use_local_modulesets = True to your %s.
sr: Комплети модула су или мењани локално или је „JHBuild“ подешен да их добавља са мреже, можда је потребно да додате „use_local_modulesets = True“ у ваш %s.

en: Call to undefined command
sr: Позив ка недефинисаној наредби

en: file not in cache, but not allowed to check network
sr: датотека није у кешу а није дозвољено коришћење мреже

en: package %s has files with embedded new lines
sr: пакет %s има датотеке са угнежђеним новим редовима

en: no manifest for '%s', can't uninstall.  Try building again, then uninstalling.
sr: манифест за „%s“ не може бити уклоњен.  Пробајте да изградите поново па да уклоните.

en: Failed to delete %(file)r: %(msg)s
sr: Нисам успео да уклоним %(file)r: %(msg)s

en: No suitable root privilege command found; you should install "sudo" or "pkexec" (or the system package that provides it)
sr: Нема одговарајуће наредбе са овлашћењима администратора; требало би да инсталирате „sudo“ или „pkexec“ (или системски пакет који пружа ове алате)

en: PackageKit: %s
sr: Пакетски прибор: %s

en: Error: python-gobject package not found.
sr: Грешка: пакет python-gobject није нађен.

en: Error: dbus-python package not found.
sr: Грешка: пакет dbus-python није нађен.

en: Computing packages to install. This might be slow. Please wait.
sr: Израчунавам пакете за инсталирање. Ово може бити споро. Сачекајте.

en: Nothing available to install
sr: Нема било чега доступног за инсталирање

en: Installing:
      %s
sr: Инсталирам:
      %s

en: This might take a very long time. Do not turn off your computer. You can run `pkmon' to monitor progress.
sr: Ово може потрајати врло дуго. Немојте гасити рачунар. Можете шплренути „pkmon“ да бисте пратили напредовање.

en: Complete!
sr: Завршено!

en: pkgfile not found, automatically installing
sr: датотека пакета није нађена, аутоматски инсталирам

en: Failed to install pkgfile
sr: Нисам успео да инсталирам датотеку пакета

en: pkgfile cache is old or doesn't exist, automatically updating
sr: кеш датотеке пакета је стар или не постоји, аутоматски ажурирам

en: Failed to create pkgfile cache
sr: Нисам успео да направим кеш датотеке пакета

en: Failed to update pkgfile cache
sr: Нисам успео да ажурирам кеш датотеке пакета

en: Successfully updated pkgfile cache
sr: Успешно сам ажурирао кеш датотеке пакета

en: Using pacman to install packages.  Please wait.
sr: Користим „pacman" за инсталирање пакета.  Сачекајте.

en: Nothing to install
sr: Нема шта да се инсталира

en: Provider for "%s" was not found, ignoring
sr: Достављач за „%s“ није нађен, занемарујем

en: Install failed
sr: Инсталирање није успело

en: Completed!
sr: Завршено!

en: No native package found for %(id)s (%(filename)s)
sr: Нема домаћег програма за %(id)s (%(filename)s)

en: Installing: %(pkgs)s
sr: Инсталирам: %(pkgs)s

en: Using apt-file to search for providers; this may be extremely slow. Please wait. Patience!
sr: Користим „apt-file“ да бих потражио достављаче, ово може бити врло споро. Сачекајте. Попијте кафицу (°_°!

en: No keys specified in trigger script %r
sr: Нема наведених кључева у окидачкој скрипти %r

en: Failed to unpack %s (unknown archive type)
sr: Нисам успео да распакујем %s (непозната врста архиве)

en: Failed to unpack %s
sr: Нисам успео да распакујем %s

en: Failed to unpack %s (empty file?)
sr: Нисам успео да распакујем %s (празна датотека?)

en: branch for %(name)s has wrong override, check your %(filename)s
sr: грана за %(name)s је погрешно премошћена, проверите ваше %(filename)s

en: attribute is deprecated. Use revspec instead.
sr: особина је застарела. Користите „revspec“ уместо.

en: 
    Path %s does not seem to be a checkout from dvcs_mirror_dir.
    Remove it or change your dvcs_mirror_dir settings.
sr: 
    Место %s изгледа не садржи оверен код из dvcs_mirror_dir фасцикле.
    Уклоните је или промените ваша dvcs_mirror_dir подешавања.

en: could not log into %s
sr: не могу да се пријавим на %s

en: %s is not managed by CVS
sr: %s се не управља преко ЦВС-а

en: "%s" does not appear to be a CVS working copy
sr: Фасцикла „%s“ не делује као ЦВС радна копија

en: working copy points at the wrong repository (expected %(root1)s but got %(root2)s).
sr: радна копија показује на погрешну ризницу (очекивано је %(root1)s али је добијено %(root2)s).

en: Consider using the changecvsroot.py script to fix this.
sr: Размислите о употреби „changecvsroot.py“ скрипте за поправљање овога.

en: date based checkout not yet supported
sr: овера по датуму још није подржана

en: ignored bad branch redefinition for module:
sr: занемарујем поново лоше описану грану за модул:

en: Need at least git-1.5.6 from June/08 to operate
sr: Потребан је барем гит 1.5.6 из јуна 2008. године за рад

en: Unexpected: Checkoutdir is not a git repository:
sr: Неочекивано: Фасцикла овере није гит ризница:

en: The requested branch "%s" is not available. Neither locally, nor remotely in the origin remote.
sr: Тражена грана „%s“ није доступна. Ни локално, ни удаљено на серверу настанка.

en: Refusing to switch a dirty tree.
sr: Одбијам да се пребацим у прљаво стабло.

en: Command %s returned no output
sr: Наредба %s није дала никакав излаз

en: Command %s did not include commit line: %r
sr: Наредба „%s“ нема опис предаје: %r

en: Failed to update module as it switched to git (you should check for changes then remove the directory).
sr: Неуспех при ажурирању модула јер је модул пребачен у гит (треба да проверите измене и онда да уклоните ову фасциклу).

en: Failed to update module (missing .git) (you should check for changes then remove the directory).
sr: Нисам успео да ажурирам модул (недостаје .git) (проверите измене па уклоните ову фасциклу).

en: External handling failed
     If you are running git version < 1.5.6 it is recommended you update.
sr: Спољне промене нису успеле
    Ако користите издање гита које је мање од 1.5.6, препоручујемо да ажурирате ваш гит.

en: Cannot get last revision from %s. Check the module location.
sr: Не могу да добавим податак о последњој ревизији из „%s“. Проверите путању модула.

en: unknown repository type %s
sr: непозната врста ризнице %s

en: Initializing %s
sr: Иницијализујем %s

en: Pulling branch %(branch)s from %(server)s
sr: Повлачим грану %(branch)s из %(server)s

en: branch %(branch)s has %(num)d heads
sr: грана %(branch)s има %(num)d глава

en: Checking out branch '%(branch)s' to directory '%(dir)s'
sr: Оверавам грану „%(branch)s“ у фасциклу „%(dir)s“

en: Updating working copy %s
sr: Ажурирам радни умножак %s

en: Getting SVN subdirs: this operation might be long...
sr: Добављам СВН подфасцикле, ово може потрајати...

en: could not get Subversion URI for %s
sr: не могу да добавим СВН УРИ за %s

en: could not parse "svn info" output for %s
sr: не могу да обрадим излаз „svn info“ наредбе за %s

en: Error checking for conflicts
sr: Грешка приликом провере сукоба

en: branch for %s is not correct, check the moduleset file.
sr: грана за %s није тачна, проверите датотеку са комплетом овог модула.

en: URL has no filename component: %s
sr: УРЛ нема део са именом датотеке: %s

en: file not downloaded
sr: датотека није преузета

en: downloaded file size is incorrect (expected %(size1)d, got %(size2)d)
sr: величина преузете датотеке је неисправна (очекивано %(size1)d, добијено %(size2)d)

en: invalid hash attribute on module %s
sr: неисправна особина хеш за модул %s

en: file hash is incorrect (expected %(sum1)s, got %(sum2)s)
sr: хеш датотеке је неисправан (очекивано %(sum1)s, добијено %(sum2)s)

en: skipped hash check (missing support for %s)
sr: прескочио сам проверу хеша (недостаје подршка за %s)

en: tarball dir (%s) must be writable
sr: фасцикла (%s) тар-лопте мора бити уписива

en: unable to find wget or curl
sr: не могу да нађем алатку „curl“ или „wget“

en: tarball dir (%s) can not be created
sr: фасцикла (%s) тар-лопте не може бити направљена

en: failed to unpack %s
sr: нисам успео да распакујем %s

en: could not unpack tarball (expected %s dir)
sr: не могу да распакујем тар-лопту (очекивана је %s фасцикла)

en: could not download patch (error: %s)
sr: Не могу да скинем закрпу (грешка: %s)

en: could not download patch
sr: не могу да преузмем закрпу

en: Failed to find patch: %s
sr: Не могу да пронађем закрпу: %s

en: Applying patch
sr: Примењујем закрпу

en: unable to find quilt
sr: Не могу да нађем „quilt“

en: could not checkout quilt patch set
sr: немогу да оверим комплет закрпи програма „quilt“
