jhbuild master - en to sr translation catalogue (392 entries)

en: Configuring $PKG_NAME without autotools
sr: Podešavam „$PKG_NAME“ bez auto-alatki

en: Unable to create file $srcdir/Makefile.inc
sr: Ne mogu da napravim datoteku „$srcdir/Makefile.inc“

en: Unable to read file $makefile
sr: Ne mogu da pročitam datoteku „$makefile“

en: Unable to copy $makefile to $srcdir/Makefile
sr: Ne mogu da umnožim $makefile u „$srcdir/Makefile“

en: Now type `make' to compile $PKG_NAME
sr: Sada ukucajte „make“ da biste iskompajlirali „$PKG_NAME“

en: WARNING: aclocal not available (usually part of package 'autoconf')
sr: UPOZORENJE: „aclocal“ nije dostupan (obično je deo paketa „autoconf“)

en: WARNING: automake not available (usually part of package 'automake')
sr: UPOZORENJE: „automake“ nije dostupan (obično je deo paketa „automake“)

en: WARNING: autopoint not available (usually part of package 'gettext')
sr: UPOZORENJE: „autopoint“ nije dostupan (obično je deo paketa „gettext“)

en: WARNING: pkg-config not available (usually part of package 'pkgconfig')
sr: UPOZORENJE: „pkg-config“ nije dostupan (obično je deo paketa „pkgconfig“)

en: WARNING: yelp-tools not available (usually part of package 'yelp-tools')
sr: UPOZORENJE: „yelp-tools“ alatke nisu dostupne (obično su deo paketa „yelp-tools“)

en: Build modules non-interactively and upload results to JhAutobuild
sr: Izgradi module neinteraktivno i otpremi rezultate na „JhAutobuild“

en: always run autogen.sh
sr: uvek izvrši „autogen.sh“ skriptu

en: run make clean before make
sr: izvrši „make clean“ pre „make“

en: run make distcheck after building
sr: izvrši „make distcheck“ nakon izgradnje

en: treat the given modules as up to date
sr: smatraj da su zadati moduli ažurni

en: start building at the given module
sr: počni izgradnju na datom modulu

en: jhautobuild report URL
sr: veza do izveštaja „jhautobuild“-a

en: verbose mode
sr: opširan režim ispisivanja

en: report URL for autobuild not specified
sr: veza za izveštaj o auto-izgradnji nije navedena

en: %s not in module list
sr: „%s“ nije na spisku modula

en: Update all modules from version control
sr: Ažuriraj sve module iz sistema upravljanja verzijama koda

en: [ options ... ] [ modules ... ]
sr: [ opcije ... ] [ moduli ... ]

en: start updating at the given module
sr: počni sa ažuriranjem sa zadatog modula

en: update only modules with the given tags
sr: ažuriraj module samo sa sledećim oznakama

en: set a sticky date when checking out modules
sr: postavi lepljiv datum prilikom overe modula

en: ignore all soft-dependencies
sr: zanemari sve meke zavisnosti

en: Update one or more modules from version control
sr: Ažuriraj jedan ili više modula iz sistema upravljanja verzijama koda

en: A module called '%s' could not be found.
sr: Modul „%s“ ne može biti pronađen.

en: This command requires a module parameter.
sr: Ova naredba zahteva parametar modula.

en: Clean one or more modules
sr: Očisti jedan ili više modula

en: honour the makeclean setting in config file
sr: ispoštuj „makeclean“ podešavanje u datoteci sa podešavanjima

en: completely clean source tree
sr: očisti stablo sa izvornim kodom u potpunosti

en: clean command called while makeclean is set to False, skipped.
sr: naredba „clean“ pozvana dok je „makeclean“ podešen na netačno, preskačem.

en: Update and compile all modules (the default)
sr: Ažuriraj i kompajliraj sve module (podrazumevano)

en: run make check after building
sr: izvrši „make check“ nakon izgradnje

en: run make dist after building
sr: izvrši „make dist“ nakon izgradnje

en: skip version control update
sr: preskoči ažuriranje preko sistema upravljanja verzijama koda

en: quiet (no output)
sr: tiho (bez izlaza)

en: build only modules with the given tags
sr: izgradi module sa samo zadatim oznakama

en: run tests in real X and not in Xvfb
sr: izvrši samoprobe u pravom Iks serveru a ne u „Xvfb“-u

en: try to force checkout and autogen on failure
sr: probaj da nasilno odradiš overu i autogenerisanje prilikom neuspeha

en: don't poison modules on failure
sr: nemoj da otruješ module prilikom neuspeha

en: build even if policy says not to
sr: izgradi čak i ako je politika da se ne gradi

en: also build soft-dependencies that could be skipped
sr: takođe izgradi meke zavisnosti koje se mogu preskočiti

en: skip modules installed less than the given time ago
sr: preskoči module koji su instalirani pre zadatog vremena

en: ignore missing system dependencies
sr: zanemari nedostajuće sistemske zavisnosti

en: requested module is in the ignore list, nothing to do.
sr: traženi modul je na spisku zanemarivanja, nemam šta da radim.

en: Required system dependencies not installed. Install using the command %(cmd)s or to ignore system dependencies use command-line option %(opt)s
sr: Potrebne sistemske zavisnosti nisu instalirane. Instalirajte ih preko naredbe „%(cmd)s“ ili, ako želite da zanemarite sistemske zavisnosti, iskoristite komandnu opciju „%(opt)s“

en: Update and compile one or more modules
sr: Ažuriraj i kompajliraj jedan ili više modula

en: module "%(modname)s" does not exist, created automatically using repository "%(reponame)s"
sr: modul „%(modname)s“ ne postoji, napravljen automatski koristeći riznicu „%(reponame)s“

en: Run a command under the JHBuild environment
sr: Izvrši naredbu unutar „JHBuild“ okruženja

en: [ options ... ] program [ arguments ... ]
sr: [ opcije ... ] program [ argumenti ... ]

en: run command in build dir of the given module
sr: izvrši naredbu u fascikli za gradnju datog modula

en: run command in checkout dir of the given module
sr: izvrši naredbu u fascikli za overu koda datog modula

en: Unable to execute the command '%(command)s': %(err)s
sr: Ne mogu da izvršim naredbu „%(command)s“: %(err)s

en: Unable to execute the command '%s'
sr: Ne mogu da izvršim naredbu „%s“

en: No command given
sr: Nema naredbi

en: Start a shell under the JHBuild environment
sr: Pokrenite školjku unutar „JHBuild“ okruženja

en: List the modules that would be built
sr: Spisak modula koji će biti izgrađeni

en: show which revision will be built
sr: prikaži koja će se revizija izgraditi

en: start list at the given module
sr: počni spisak na datom modulu

en: also list soft-dependencies that could be skipped
sr: takođe prikaži meke zavisnosti koje se mogu preskočiti

en: list all modules, not only those that would be built
sr: prikaži sve module, ne samo one koji će graditi

en: Conflicting options specified ('--start-at' and '--all-modules')
sr: Naveli ste suprotne opcije („--start-at“ i „--all-modules“)

en: Output a Graphviz dependency graph for one or more modules
sr: Napravi Grafviz grafik zavisnosti jednog ili više modula

en: [ modules ... ]
sr: [ moduli ... ]

en: add dotted lines to soft dependencies
sr: dodaj tačkaste linije u meke zavisnosti

en: group modules from metamodule together
sr: grupiši zajedno module iz metamodula

en: Run post-install triggers for named modules (or all)
sr: Izvrši post-instalacione okidače za imenovane module (ili za sve)

en: Build support tools
sr: Alatke za ispomoć u gradnji

en: Control buildbot
sr: Kontrolni bot gradnje

en: [ options ... ]
sr: [ opcije ... ]

en: setup a buildbot environment
sr: podesi okruženja bota gradnje

en: start a buildbot slave server
sr: pokreni podređeni server bota gradnje

en: stop a buildbot slave server
sr: zaustavi podređeni server bota gradnje

en: start a buildbot master server
sr: pokreni nadređeni server bota gradnje

en: reload a buildbot master server configuration
sr: ponovo učitaj podešavanje nadređenog servera bota gradnje

en: stop a buildbot master server
sr: zaustavi nadređeni server bota gradnje

en: start as daemon
sr: pokreni kao demon

en: PID file location
sr: putanja do PIB datoteke

en: log file location
sr: putanja do zapisnika

en: directory with slave files (only with --start-server)
sr: fascikla sa podređenim datotekama (samo sa „--start-server“)

en: directory with buildbot work files (only with --start-server)
sr: fascikla sa radnim datotekama bota gradnje (samo sa „--start-server“)

en: master cfg file location (only with --start-server)
sr: putanja do nadređene cfg datoteke (samo sa „--start-server“)

en: exec a buildbot step (internal use only)
sr: izvrši korak bota gradnje (samo za unutrašnju upotrebu)

en: buildbot and twisted not found, run jhbuild bot --setup
sr: bot gradnje i „twisted“ nisu nađeni, izvrši „jhbuild bot --setup“

en: No description for slave %s.
sr: Nema opisa za podređenog „%s“.

note: parse error
en: Failed to parse slave config for %s.
sr: Nisam uspeo da obradim podređeno podešavanje za „%s“.

en: failed to get buildbot PID
sr: nisam uspeo da dobavim PIB bota gradnje

en: Check modules in GNOME Git repository have the correct branch definition
sr: Proveri da li moduli u Gnomovoj git riznici imaju ispravne opise grana

en: %(module)s is missing branch definition for %(branch)s
sr: Nedostaje opis grane/grana %(branch)s za modul(e) %(module)s

en: Check if modules in JHBuild have the correct definition
sr: Proveri da li moduli unutar „JHBuild“ okruženja imaju ispravne opise

en: %(module)s is unreachable (%(href)s)
sr: %(module)s nije dostupan (%(href)s)

en: Cannot check %(module)s (%(href)s)
sr: Ne mogu da proverim %(module)s (%(href)s)

en: Clean all modules
sr: Očisti sve module

en: Report details on GNOME external dependencies
sr: Prijavi pojedinosti na Gnomove spoljne zavisnosti

en: External deps for GNOME
sr: Spoljne zavisnosti za Gnom

en: External deps for GNOME %s
sr: Spoljne zavisnosti za Gnom %s

en: patched
sr: zakrpljeno

en: and %d others.
sr: i %d ostalih.

en: Report GNOME modules status wrt various goals
sr: Pošalji izveštaj o statusu Gnom modula u skladu sa raznim ciljevima

en: check to perform
sr: izvršiti proveru

en: Build targets from a GUI app
sr: Izgradi željeno iz grafičkog programa

en: Display information about one or more modules
sr: Prikaži podatke o jednom ili više modula

en: only display information for installed modules. This will not list system dependencies. If one or more module names are specified and at least one module is not installed, then the command will return 1.
sr: samo prikaži podatke za instalirane module. Ovo neće izlistati sistemske zavisnosti. Ako su jedan ili više naziva modula navedeni i ako barem jedan modul nije instaliran, ova naredba će onda vratiti 1.

en: unknown module %s
sr: nepoznat modul %s

en: Name:
sr: Naziv:

en: Module Set:
sr: Komplet modula:

en: Type:
sr: Vrsta:

en: Install version:
sr: Instalirano izdanje:

en: Install date:
sr: Datum instaliranja:

en: not installed
sr: nije instalirano

en: CVS Root:
sr: CVS fascikla najvišeg nivoa:

en: CVS Module:
sr: CVS modul:

en: CVS Revision:
sr: CVS revizija:

en: Subversion Module:
sr: Modul subverzije:

en: Darcs Archive:
sr: Darks arhiva:

en: Git Module:
sr: Git modul:

en: Git Origin Module:
sr: Git modul porekla:

en: Git Branch:
sr: Git grana:

en: Git Tag:
sr: Git oznaka:

en: Version:
sr: Izdanje:

en: Tree-ID:
sr: IB stabla:

en: Sourcedir:
sr: Izvorna fascikla:

en: Requires:
sr: Zahteva:

en: Required by:
sr: Zahtevalac:

en: Suggests:
sr: Predlaže:

en: After:
sr: Posle:

en: Before:
sr: Pre:

en: required=%s
sr: traženo=%s

en: installed=%s
sr: instalirano=%s

en: Required packages:
sr: Potrebni paketi:

en:   System installed packages which are too old:
sr:   Sistemski instalirani paketi koji su suviše stari:

en:     (none)
sr:     (ništa)

en:   No matching system package installed:
sr:   Nijedan potreban sistemski paket nije instaliran:

en: JHBuild commands are:
sr: Naredbe „JHBuild“-a su:

en: For more information run "jhbuild <command> --help"
sr: Za više podataka pokrenite „jhbuild <naredba> --help“

en: Information about available JHBuild commands
sr: Podaci o dostupnim „JHBuild“ naredbama

en: no such command (did you mean "jhbuild build %s"?)
sr: nema takve naredbe (da li ste mislili „jhbuild build %s“?)

en: no such command (did you mean "jhbuild run %s"?)
sr: nema takve naredbe (da li ste mislili „jhbuild run %s“?)

en: Compile and install the module for the current directory
sr: Kompajliraj i instaliraj modul za trenutnu fasciklu

en: The current directory is not in the checkout root %r
sr: Trenutna fascikla nije u fascikli overe najvišeg nivoa %r

en: No module matching current directory %r in the moduleset
sr: Nijedan modul se ne poklapa sa trenutnom fasciklom %r, u kompletu modula

en: Display reverse-dependencies of a module
sr: Prikaži obrnute zavisnosti modula

en: [ module ]
sr: [ modul ]

en: display dependency path next to modules
sr: prikaži putanju zavisnosti pored modula

en: limit display to modules directly depending on given module
sr: ograniči prikaz na module koji direktno zavise o traženom modulu

en: Check that required support tools are available
sr: Proveri da li su potrebni pomoćni alati dostupni

en: no extra arguments expected
sr: nisam očekivao dodatne argumente

en: checkout root (%s) is not writable
sr: Fascikla overe najvišeg nivoa (%s) nije upisiva

en: install prefix (%s) is not writable
sr: Instalacioni prefiks (%s) nije upisiv

en: %s not found
sr: %s nije nađeno

en: Could not find XML catalog (usually part of the package 'libxml2-utils')
sr: Ne mogu da nađem „XML“ katalog (obično deo paketa „libxml2-utils“)

en: Could not find %s in XML catalog (usually part of package 'docbook-xsl')
sr: Ne mogu da nađem %s u „XML“ katalogu (obično deo paketa „docbook-xsl“)

en: Could not find the Perl module %s (usually part of package 'libxml-parser-perl' or 'perl-XML-Parser')
sr: Ne mogu da nađem Perl modul %s (obično deo paketa „libxml-parser-perl“ ili „perl-XML-Parser“)

en: curl or wget not found
sr: Alatka „curl“ ili „wget“ nije nađena

en: Installed git program is not the right git
sr: Instalirani git program nije pravi git

en: Could not check git program
sr: Ne mogu da proverim git program

en: aclocal can't see %s macros
sr: Program „aclocal“ ne može da vidi %s makroe

en: Please copy the lacking macros (%(macros)s) in one of the following paths: %(path)s
sr: Umnožite nedostajuće makroe (%(macros)s) u sledeća mesta: %(path)s

en: Print out a moduleset for the exact versions that are checked out
sr: Odštampajte komplete modula za tačno sva izdanja koja su overena

en: Check and install tarball dependencies using system packages
sr: Proverite i instalirajte zavisnosti iz tar-lopte koristeći sistemske pakete

en: Machine readable list of missing sysdeps
sr: Mašinski čitljiv spisak nedostajućih sistemskih zavisnosti

en: Machine readable list of all sysdeps
sr: Mašinski čitljiv spisak svih sistemskih zavisnosti

en: Install pkg-config modules via system
sr: Instaliraj „pkg-config“ module koristeći sistem

en: System installed packages which are new enough:
sr: Sistemski instalirani paketi koji su dovoljno novi:

en:   (none)
sr:   (ništa)

en: Optional packages: (JHBuild will build the missing packages)
sr: Neobavezni paketi: („JHBuild“ će izgraditi pakete koji fale)

en: %(cmd)s is required to install packages on this system. Please install %(cmd)s.
sr: Potreban je „%(cmd)s“ da bi se instalirali paketi na ovom sistemu. Instalirajte „%(cmd)s“.

en: Don't know how to install packages on this system
sr: Ne znam kako da instaliram pakete na ovom sistemu

en: No uninstalled system dependencies to install for modules: %r
sr: Nema uklonjenih sistemskih zavisnosti koje treba instalirati za module: %r

en: Installing dependencies on system: %s
sr: Instaliram zavisnosti na sistemu: %s

en: Build modules non-interactively and store build logs
sr: Gradi module neinteraktivno i čuvaj zapisnike o toku gradnje

en: directory to store build logs in
sr: fascikla gde treba držati zapisnike o toku gradnje

en: output directory for tinderbox build not specified
sr: izlazna fascikla za tinderboks gradnju nije navedena

en: Report GNOME modules status wrt 3.0 goals
sr: Podnesi izveštaj o statusu Gnom modula u skladu sa 3.0 ciljevima

en: Uninstall all modules
sr: Ukloni sve module

en: unknown module %s and no default repository to try an automatic module
sr: nepoznati modul „%s“ i nema podrazumevane riznice da bi se pokušao automatski modul

en: Module %(mod)r is not installed
sr: Modul %(mod)r nije instaliran

en: Invalid condition set modifier: '%s'.  Must start with '+' or '-'.
sr: Neispravna promena kompleta uslova: „%s“.  Mora počinjati sa „+“ ili „-“.

en: could not load config defaults
sr: Ne mogu da učitam podrazumevane vrednosti u podešavanje

en: could not load config file, %s is missing
sr: ne mogu da učitam podešavanje, nedostaje „%s“

en: The default location of the configuration file has changed. Please move %(old_path)s to %(new_path)s.
sr: Podrazumevana putanja do podešavanja je promenjena. Pomerite %(old_path)s u %(new_path)s.

en: Could not include config file (%s)
sr: Ne mogu da uključim podešavanje (%s)

en: could not load config file
sr: ne mogu da učitam podešavanje

en: unknown keys defined in configuration file: %s
sr: definisani su nepoznati ključevi u podešavanju: %s

en: the "%s" configuration variable is deprecated, you should use "repos['gnome.org']".
sr: promenljiva „%s“ u podešavanju je zastarela, trebali biste da koristite „repos['gnome.org']“.

en: the "%s" configuration variable is deprecated, you should use "repos".
sr: promenljiva „%s“ u podešavanju je zastarela, trebali biste da koristite „repos“.

en: invalid checkout mode
sr: neispravan režim overe

en: invalid checkout mode (module: %s)
sr: neispravan režim overe (modul: „%s“)

en: copy mode requires copy_dir to be set
sr: režim umnožavanja zahteva da se podesi „copy_dir“

en: modulesets directory (%s) not found, disabling use_local_modulesets
sr: fascikla sa kompletima modula („%s“) nije nađena, isključujem „use_local_modulesets“

en: %s must be an absolute path
sr: „%s“ mora biti potpuna putanja

en: install prefix (%s) can not be created
sr: Instalacioni prefiks („%s“) ne može biti napravljen

en: working directory (%s) can not be created
sr: radna fascikla („%s“) ne može biti napravljena

en: Your install prefix contains a 'lib64' directory, which is no longer supported by jhbuild.  This is likely the result of a previous build with an older version of jhbuild or of a broken package.  Please consider removing your install and checkout directories and starting fresh.
sr: Vaš instalacioni prefiks ima „lib64“ fasciklu koja više nije podržana u „jhbuild“-u.  Ovo je najverovatnije posledica prethodne gradnje koja je rađena sa starijim izdanjem „jhbuild“-a ili sa polomljenim paketom.  Razmislite o uklanjanju instalacione i fascikle overe i o počinjanju ispočetka.

en: Failed to parse 'min_age' relative time
sr: Nisam uspeo da obradim „min_age“ relativno vreme

en: quiet mode has been disabled because the Python curses module is missing.
sr: tihi režim je isključen zato što Pajtonov „curses“ modul nedostaje.

en: GNOME Build Tool
sr: Gnom alatka gradnje

en: Build GNOME modules
sr: Izgradi Gnom module

en: Server Error, retrying in %d seconds
sr: Greška na serveru, pokušavam ponovo za %d sekundi

en: Server Error, aborting
sr: Greška na serveru, prekidam

en: Error: %s
sr: Greška: %s

en: Error running %s
sr: Greška pri izvršavanju %s

en: ERROR: Wrong credentials, please check username/password
sr: GREŠKA: Neispravni pristupni parametri, proverite korisničko ime/lozinku

en: Starting Build #%s
sr: Krećem sa izgradnjom #%s

en: **** Starting module %s ****
sr: **** Krećem sa modulom %s ****

en: install prefix (%s) must be writable
sr: Instalacioni prefiks (%s) mora biti upisiv

en: checkout root (%s) can not be created
sr: fascikla overe najvišeg nivoa (%s) ne može biti napravljena

en: checkout root (%s) must be writable
sr: fascikla overe najvišeg nivoa (%s) mora biti upisiva

en: checkout copy dir (%s) can not be created
sr: fascikla overe umnožavanja (%s) ne može biti napravljena

en: checkout copy dir (%s) must be writable
sr: fascikla overe umnožavanja (%s) mora biti upisiva

en: Skipping %s (installed recently)
sr: Preskačem %s (skoro instaliran)

en: module %(mod)s will be built even though %(dep)s failed
sr: Modul %(mod)s će biti izgrađen čak iako je zavisnost %(dep)s neuspešna

en: module %(mod)s not built due to non buildable %(dep)s
sr: Modul %(mod)s nije izgrađen zbog toga što se ne mogu izgraditi %(dep)s

en: Ignoring uninstalled package: %s
sr: Zanemarujem uklonjene pakete: %s

en: Running post-installation trigger script: %r
sr: Izvršavam post-instalacionu okidačku skriptu: %r

en: %(command)s returned with an error code (%(rc)s)
sr: Naredba %(command)s je vratila izlazni kod (%(rc)s)

en: Others...
sr: Ostali...

en: Choose Module:
sr: Izaberi modul:

en: Build Progress
sr: Stanje gradnje

note: Translators: This is a button label (to start build)
en: Start
sr: Pokreni

en: Build Completed
sr: Gradnja završena

en: Error during phase %(phase)s of %(module)s
sr: Greška prilikom faze %(phase)s u modulu %(module)s

en: Pick an Action
sr: Izaberi radnju

en: Rerun phase %s
sr: Ponovo izvrši fazu %s

en: Ignore error and continue to %s
sr: Zanemari grešku i nastavi na %s

en: Ignore error and continue to next module
sr: Zanemari grešku i nastavi na sledeći modul

en: Give up on module
sr: Odustani od modula

en: Go to phase "%s"
sr: Idi na fazu „%s“

en: Open Terminal
sr: Otvorite terminal

en: %(command)s died with signal %(rc)s
sr: %(command)s je pukla sa signalom %(rc)s

en: Module
sr: Modul

en: Start At
sr: Kreni na

en: Preferences
sr: Postavke

en: Disable network access
sr: Isključi pristup mreži

en: Always run autogen.sh
sr: Uvek izvrši autogen.sh skriptu

en: Don't poison modules on failure
sr: Nemoj trovati module prilikom neuspeha

en: %(configuration_variable)s invalid key %(key)s
sr: %(configuration_variable)s neispravan/ni ključ(evi) %(key)s

en: 
    Conflicts during checkout:
sr: 
    Sukobi prilikom overe:

note: it could happen on a really badly-timed ctrl-c (see bug 551641)
en: ########## Error running %s
sr: ########## Greška prilikom izvršavanja %s

en: success
sr: uspeh

en: the following modules were not built
sr: sledeći moduli nisu izgrađeni

en: automatically retrying configure
sr: automatski probaj podešavanje

en: automatically forcing a fresh checkout
sr: automatski prisili overu svežeg koda

en: Start shell
sr: Pokreni školjku

en: Reload configuration
sr: Ponovo učitaj podešavanje

en: choice:
sr: izbor:

en: exit shell to continue with build
sr: napusti školjku da bi se nastavila gradnja

en: invalid choice
sr: neispravan izbor

en: Type "yes" to confirm the action:
sr: Unesite „da“ da biste potvrdili radnju:

en: yes
sr: da

en: You should not run jhbuild as root.
sr: Treba da pokrenete „jhbuild“ pod administratorskim nalogom.

en: %prog [ -f config ] command [ options ... ]
sr: %prog [ -f podešavanje ] naredba [ opcije ... ]

en: Build a set of modules from diverse repositories in correct dependency order (such as GNOME).
sr: Izgradite skup modula, iz raznih riznica po pravilnom redosledu zavisnosti (npr.: Gnom).

en: Display this help and exit
sr: Prikazuje ovu pomoć i izlazi

en: use a non default configuration file
sr: koristi nepodrazumevanu datoteku podešavanja

en: use a non default module set
sr: koristi nepodrazumevani skup modula

en: do not prompt for input
sr: ne traži ulazne podatke

en: exit immediately when the build fails
sr: izlazi odmah nakon neuspeha u gradnji

en: modify the condition set
sr: menja skup uslova

en: Interrupted
sr: Prekinuto

en: EOF
sr: Kraj datoteke

en: Configuring
sr: Podešavam

en: Cleaning
sr: Čistim

en: Building
sr: Gradim

en: Checking
sr: Overavam

en: Creating tarball for
sr: Pravim tar-loptu za

en: Dist checking
sr: Proveravam distribuciju

en: Uninstalling old installed version
sr: Ukloni staro instalirano izdanje

en: Installing
sr: Instaliram

en: Distcleaning
sr: Čistim distribuciju

en: <%s/> tag must contain value=''
sr: <%s/> oznaka mora sadržati vrednost=''

en: %s does not support dist
sr: „%s“ ne podržava distribuciju

en: unknown module type %s
sr: nepoznata vrsta modula %s

en: dep node for module %s is missing package attribute
sr: tački zavisnosti modula %s fale osobine paketa

en: %(node)s node for %(module)s module is missing %(attribute)s attribute
sr: %(node)s tačka za %(module)s modul nema %(attribute)s osobinu

en: no <branch> element found for %s
sr: nema <branch> elementa za %s

en: Repository=%(missing)s not found for module id=%(module)s. Possible repositories are %(possible)s
sr: Riznica=%(missing)s nije nađena za modul id=%(module)s. Moguće riznice su %(possible)s

en: No repository for module id=%(module)s. Either set branch/repo or default repository.
sr: Nema riznice za modul id=%(module)s. Ili podesite granu/riznicu ili podesite podrazumevanu riznicu.

en: Deleting .la file: %r
sr: Uklanjam .la datoteku: %r

en: Deleting dir file: %r
sr: Uklanjam dir datoteku: %r

en: Moving temporary DESTDIR %r into build prefix
sr: Premeštam privremeni DESTDIR %r u prefiks gradnje

en: Files remaining in buildroot %(dest)r; module may have installed files outside of prefix.
sr: Ima preostalih datoteka u fascikli gradnje najvišeg nivoa %(dest)r. Moguće je da su moduli instalirali datoteke van prefiksa.

en: Module failed to install into DESTDIR %(dest)r
sr: Neuspeh pri instaliranju modula u DESTDIR %(dest)r

en: %d files remaining from previous build
sr: preostalih datoteka iz prošle gradnje: %d

en: Deleted: %(file)r
sr: Uklonjeno: %(file)r

en: Failed to delete no longer installed file %(file)r: %(msg)s
sr: Nisam uspeo da uklonim datoteku koja više nije instalirana %(file)r: %(msg)s

en: Install encountered errors: %(num)d errors raised, %(files)d files copied. The errors are:
      %(err)s
sr: Dogodile su se greške prilikom instaliranja: %(num)d grešaka javljeno, %(files)d datoteka umnoženo. Greške su:
      %(err)s

en: Install complete: %d files copied
sr: Instaliranje završeno: broj umnoženih datoteka %d

en: Skipping %s (not updated)
sr: Preskačem %s (nije ažurirano)

en: Skipping %s (package and dependencies not updated)
sr: Preskačem %s (paketi i zavisnosti nisu ažurirane)

en: Checking out
sr: Overavam

en: source directory %s was not created
sr: izvorna fascikla %s nije napravljena

en: wipe directory and start over
sr: očisti fasciklu i kreni ponovo

en: kconfig file %s was not created
sr: kconfig datoteka %s nije napravljena

en: Installing kernel
sr: Instaliram kernel

en: Installing modules
sr: Instaliram module

en: Installing kernel headers
sr: Instaliram zaglavlja kernela

en: Repository=%(missing)s not found for kconfig in linux id=%(linux_id)s. Possible repositories are %(possible)s
sr: Riznica=%(missing)s nije nađena za kconfig u linuks id=%(linux_id)s. Moguće riznice su %(possible)s

en: Default repository=%(missing)s not found for kconfig in linux id=%(linux_id)s. Possible repositories are %(possible)s
sr: Podrazumevana riznica=%(missing)s nije nađena za kconfig u linuks id=%(linux_id)s. Moguće riznice su %(possible)s

en: module '%(module)s' has invalid size attribute ('%(size)s')
sr: modul „%(module)s“ ima neispravnu osobinu veličine („%(size)s“)

en: Python XML packages are required but could not be found
sr: Pajton „XML“ paketi su potrebni ali nisu nađeni

en: fixed case of module '%(orig)s' to '%(new)s'
sr: promenio veličinu slova modula „%(orig)s“ u „%(new)s“

en: %(module)s has a dependency on unknown "%(invalid)s" module
sr: %(module)s ima zavisnost o nepoznatom modulu „%(invalid)s“

en: Circular dependencies detected: %s
sr: Kružne zavisnosti uočene: %s

en: Unknown module:
sr: Nepoznati modul:

en: <if> must have exactly one of condition-set='' or condition-unset=''
sr: <if> mora imati tačno jedan od condition-set='' ili condition-unset=''

en: could not download %s: %s
sr: ne mogu da preuzmem %s: %s

en: failed to parse %s: %s
sr: ne mogu da obradim %s: %s

en: Duplicate repository:
sr: Udvostruči riznicu:

en: Modulesets were edited locally but JHBuild is configured to get them from the network, perhaps you need to add use_local_modulesets = True to your %s.
sr: Kompleti modula su ili menjani lokalno ili je „JHBuild“ podešen da ih dobavlja sa mreže, možda je potrebno da dodate „use_local_modulesets = True“ u vaš %s.

en: Call to undefined command
sr: Poziv ka nedefinisanoj naredbi

en: file not in cache, but not allowed to check network
sr: datoteka nije u kešu a nije dozvoljeno korišćenje mreže

en: package %s has files with embedded new lines
sr: paket %s ima datoteke sa ugnežđenim novim redovima

en: no manifest for '%s', can't uninstall.  Try building again, then uninstalling.
sr: manifest za „%s“ ne može biti uklonjen.  Probajte da izgradite ponovo pa da uklonite.

en: Failed to delete %(file)r: %(msg)s
sr: Nisam uspeo da uklonim %(file)r: %(msg)s

en: No suitable root privilege command found; you should install "pkexec"
sr: Nema odgovarajuće naredbe sa ovlašćenjima administratora; trebalo bi da instalirate „pkexec“

en: PackageKit: %s
sr: Paketski pribor: %s

en: Error: python-gobject package not found.
sr: Greška: paket python-gobject nije nađen.

en: Error: dbus-python package not found.
sr: Greška: paket dbus-python nije nađen.

en: Computing packages to install. This might be slow. Please wait.
sr: Izračunavam pakete za instaliranje. Ovo može biti sporo. Sačekajte.

en: Nothing available to install
sr: Nema bilo čega dostupnog za instaliranje

en: Installing:
      %s
sr: Instaliram:
      %s

en: This might take a very long time. Do not turn off your computer. You can run `pkmon' to monitor progress.
sr: Ovo može potrajati vrlo dugo. Nemojte gasiti računar. Možete šplrenuti „pkmon“ da biste pratili napredovanje.

en: Complete!
sr: Završeno!

en: pkgfile not found, automatically installing
sr: datoteka paketa nije nađena, automatski instaliram

en: Failed to install pkgfile
sr: Nisam uspeo da instaliram datoteku paketa

en: pkgfile cache is old or doesn't exist, automatically updating
sr: keš datoteke paketa je star ili ne postoji, automatski ažuriram

en: Failed to create pkgfile cache
sr: Nisam uspeo da napravim keš datoteke paketa

en: Failed to update pkgfile cache
sr: Nisam uspeo da ažuriram keš datoteke paketa

en: Successfully updated pkgfile cache
sr: Uspešno sam ažurirao keš datoteke paketa

en: Using pacman to install packages.  Please wait.
sr: Koristim „pacman" za instaliranje paketa.  Sačekajte.

en: Nothing to install
sr: Nema šta da se instalira

en: Provider for "%s" was not found, ignoring
sr: Dostavljač za „%s“ nije nađen, zanemarujem

en: Install failed
sr: Instaliranje nije uspelo

en: Completed!
sr: Završeno!

en: No native package found for %(id)s (%(filename)s)
sr: Nema domaćeg programa za %(id)s (%(filename)s)

en: Installing: %(pkgs)s
sr: Instaliram: %(pkgs)s

en: Using apt-file to search for providers; this may be extremely slow. Please wait. Patience!
sr: Koristim „apt-file“ da bih potražio dostavljače, ovo može biti vrlo sporo. Sačekajte. Popijte kaficu (°_°!

en: No keys specified in trigger script %r
sr: Nema navedenih ključeva u okidačkoj skripti %r

en: Failed to unpack %s (unknown archive type)
sr: Nisam uspeo da raspakujem %s (nepoznata vrsta arhive)

en: Failed to unpack %s
sr: Nisam uspeo da raspakujem %s

en: Failed to unpack %s (empty file?)
sr: Nisam uspeo da raspakujem %s (prazna datoteka?)

en: branch for %(name)s has wrong override, check your %(filename)s
sr: grana za %(name)s je pogrešno premošćena, proverite vaše %(filename)s

en: attribute is deprecated. Use revspec instead.
sr: osobina je zastarela. Koristite „revspec“ umesto.

en: 
    Path %s does not seem to be a checkout from dvcs_mirror_dir.
    Remove it or change your dvcs_mirror_dir settings.
sr: 
    Mesto %s izgleda ne sadrži overen kod iz dvcs_mirror_dir fascikle.
    Uklonite je ili promenite vaša dvcs_mirror_dir podešavanja.

en: could not log into %s
sr: ne mogu da se prijavim na %s

en: %s is not managed by CVS
sr: %s se ne upravlja preko CVS-a

en: "%s" does not appear to be a CVS working copy
sr: Fascikla „%s“ ne deluje kao CVS radna kopija

en: working copy points at the wrong repository (expected %(root1)s but got %(root2)s).
sr: radna kopija pokazuje na pogrešnu riznicu (očekivano je %(root1)s ali je dobijeno %(root2)s).

en: Consider using the changecvsroot.py script to fix this.
sr: Razmislite o upotrebi „changecvsroot.py“ skripte za popravljanje ovoga.

en: date based checkout not yet supported
sr: overa po datumu još nije podržana

en: ignored bad branch redefinition for module:
sr: zanemarujem ponovo loše opisanu granu za modul:

en: Need at least git-1.5.6 from June/08 to operate
sr: Potreban je barem git 1.5.6 iz juna 2008. godine za rad

en: Unexpected: Checkoutdir is not a git repository:
sr: Neočekivano: Fascikla overe nije git riznica:

en: The requested branch "%s" is not available. Neither locally, nor remotely in the origin remote.
sr: Tražena grana „%s“ nije dostupna. Ni lokalno, ni udaljeno na serveru nastanka.

en: Refusing to switch a dirty tree.
sr: Odbijam da se prebacim u prljavo stablo.

en: Command %s returned no output
sr: Naredba %s nije dala nikakav izlaz

en: Command %s did not include commit line: %r
sr: Naredba „%s“ nema opis predaje: %r

en: Failed to update module as it switched to git (you should check for changes then remove the directory).
sr: Neuspeh pri ažuriranju modula jer je modul prebačen u git (treba da proverite izmene i onda da uklonite ovu fasciklu).

en: Failed to update module (missing .git) (you should check for changes then remove the directory).
sr: Nisam uspeo da ažuriram modul (nedostaje .git) (proverite izmene pa uklonite ovu fasciklu).

en: External handling failed
     If you are running git version < 1.5.6 it is recommended you update.
sr: Spoljne promene nisu uspele
    Ako koristite izdanje gita koje je manje od 1.5.6, preporučujemo da ažurirate vaš git.

en: Cannot get last revision from %s. Check the module location.
sr: Ne mogu da dobavim podatak o poslednjoj reviziji iz „%s“. Proverite putanju modula.

en: unknown repository type %s
sr: nepoznata vrsta riznice %s

en: Initializing %s
sr: Inicijalizujem %s

en: Pulling branch %(branch)s from %(server)s
sr: Povlačim granu %(branch)s iz %(server)s

en: branch %(branch)s has %(num)d heads
sr: grana %(branch)s ima %(num)d glava

en: Checking out branch '%(branch)s' to directory '%(dir)s'
sr: Overavam granu „%(branch)s“ u fasciklu „%(dir)s“

en: Updating working copy %s
sr: Ažuriram radni umnožak %s

en: Getting SVN subdirs: this operation might be long...
sr: Dobavljam SVN podfascikle, ovo može potrajati...

en: could not get Subversion URI for %s
sr: ne mogu da dobavim SVN URI za %s

en: could not parse "svn info" output for %s
sr: ne mogu da obradim izlaz „svn info“ naredbe za %s

en: Error checking for conflicts
sr: Greška prilikom provere sukoba

en: branch for %s is not correct, check the moduleset file.
sr: grana za %s nije tačna, proverite datoteku sa kompletom ovog modula.

en: URL has no filename component: %s
sr: URL nema deo sa imenom datoteke: %s

en: file not downloaded
sr: datoteka nije preuzeta

en: downloaded file size is incorrect (expected %(size1)d, got %(size2)d)
sr: veličina preuzete datoteke je neispravna (očekivano %(size1)d, dobijeno %(size2)d)

en: invalid hash attribute on module %s
sr: neispravna osobina heš za modul %s

en: file hash is incorrect (expected %(sum1)s, got %(sum2)s)
sr: heš datoteke je neispravan (očekivano %(sum1)s, dobijeno %(sum2)s)

en: skipped hash check (missing support for %s)
sr: preskočio sam proveru heša (nedostaje podrška za %s)

en: tarball dir (%s) must be writable
sr: fascikla (%s) tar-lopte mora biti upisiva

en: unable to find wget or curl
sr: ne mogu da nađem alatku „curl“ ili „wget“

en: tarball dir (%s) can not be created
sr: fascikla (%s) tar-lopte ne može biti napravljena

en: failed to unpack %s
sr: nisam uspeo da raspakujem %s

en: could not unpack tarball (expected %s dir)
sr: ne mogu da raspakujem tar-loptu (očekivana je %s fascikla)

en: could not download patch (error: %s)
sr: Ne mogu da skinem zakrpu (greška: %s)

en: could not download patch
sr: ne mogu da preuzmem zakrpu

en: Failed to find patch: %s
sr: Ne mogu da pronađem zakrpu: %s

en: Applying patch
sr: Primenjujem zakrpu

en: unable to find quilt
sr: Ne mogu da nađem „quilt“

en: could not checkout quilt patch set
sr: nemogu da overim komplet zakrpi programa „quilt“
