jmol - en to ast translation catalogue (29 entries)

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
ast: Fallu al aniciar Jmol: la propiedá «user.home» nun ta definida.

en: transparent background
ast: fondu tresparente

en: check script syntax only - with file loading
ast: comprobar namái la sintaxis del script - cargar los ficheros

en: check script syntax only - no file loading
ast: comprobar namái la sintaxis del script - nun cargar ficheros

en: supported options are given below
ast: darréu s'amuesen les opciones almitíes

en: debug
ast: depurar

en: window width x height, e.g. {0}
ast: anchu x altu de la ventana, p. ex. {0}

en: give this help page
ast: ufre esta páxina d'ayuda

en: silent startup operation
ast: operación con aniciu silenciosu

en: Jmol script to execute BEFORE -s option
ast: Script de Jmol a executar ENANTES de la opción -s

en: Jmol script to execute AFTER -s option
ast: Script de Jmol a executar DEMPUÉS de la opción -s

en: kiosk mode -- no frame
ast: mou quioscu -- ensin marcu

en: start with no splash screen
ast: comenzar ensin pantalla d'aniciu

en: list commands during script execution
ast: llistar los comandos demientres s'executa el script

en: use multitouch interface (requires "sparshui" parameter
ast: utiliza la interfaz multitáctil (requier el parámetru «sparshui»)

en: no display (and also exit when done)
ast: nun amosar (y tamién colar al acabar)

en: no console -- all output to sysout
ast: ensin consola -- tola salida sedrá a la de sistema

en: port for JSON/MolecularPlayground-style communication
ast: puertu pa la comunicación del tipu JSON/MolecularPlayground

en: send only output from print messages to console (implies -i)
ast: unvia namái la salida de los mensaxes d'impresión a la consola (implica -i)

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
ast: Calidá de la imaxe JPG (1-100; predeterminao 75) o compresión de la imaxe PNG (0-9; predeterminao 2, compresión máxima 9)

en: restrict local file access
ast: torga l'accesu a los ficheros llocales

en: restrict local file access (allow reading of SPT files)
ast: torga l'accesu a los ficheros llocales (permite llectura de ficheros SPT)

en: script file to execute or '-' for System.in
ast: ficheru de script a executar, o '-' pa System.in

en: independent command thread
ast: filu d'ordes independiente

en: {0} or {1}:filename
ast: {0} o {1}:nomeficheru

en: exit after script (implicit with -n)
ast: sal dempués del 'script (implícito con -n)

en: For example:
ast: Por casu:

en: The -D options are as follows (defaults in parenthesis) and must be called preceding '-jar Jmol.jar':
ast: Les opciones -D son como sigue (predeterminao en paréntesis) y hai que les lllamar precediendo a '-jar Jmol.jar':

en: Executing script 1...
ast: Executando el script 1...
