jmol - en to fo translation catalogue (42 entries)

en: supported options are given below
fo: undirtiknir kostir eru givnir niðanfyri

en: debug
fo: kemba

en: For example:
fo: Til dømis:

en: About Jmol
fo: Um Jmol

en: Properties
fo: Eginleikar

en: Info
fo: Kunning

en: Select
fo: Vel

en: Repeat
fo: Endurtak

en: Scale
fo: Skala

en: Period
fo: Tíðabil

en: Pause playing
fo: Steðga avspælan

en: Route
fo: Ruta

en: File...
fo: Fíla...

en: Save
fo: Goym

en: Close
fo: Lat aftur

en: &File
fo: &Fíla

en: &New
fo: &Nýggj

en: &Open
fo: &Lat upp

en: Open a file.
fo: Lat ein fílu upp

en: Open &URL
fo: Læt upp &URL

en: &Save As...
fo: &Goym sum...

en: &Export
fo: &Útflyt

en: Export &Image...
fo: Útflyt &mynd...

en: Save current view as an image.
fo: Goym núverandi sýn sum eina mynd.

en: &Print...
fo: &Prenta...

en: Print view.
fo: Prentsýn.

en: &Close
fo: &Lat aftur

en: &Edit
fo: &Ritstjórna

en: Select &All
fo: Vel &Alt

en: Deselect All
fo: Frável allar

en: Copy &Image
fo: Avrita &mynd

en: Clear
fo: Reinsa

en: Cancel
fo: Ógilda

en: Check
fo: Kanna

en: Help
fo: Hjálp

en: Editor
fo: Ritil

en: History
fo: Søga

en: State
fo: Støða

en: Step
fo: Stev

en: Top
fo: Toppur

en: Undo
fo: Angra

en: Redo
fo: Ger umaftur
