Jmol 11.7.x - en to hu translation catalogue (281 entries)

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
hu: Hiba a Jmol indítása közben: a 'user.home' tulajdonság nincs definiálva

en: transparent background
hu: áttetsző háttér

en: check script syntax only - with file loading
hu: csak a parancsfájl szintaxisát ellenőrizze - fájlbetöltéssel

en: check script syntax only - no file loading
hu: csak a parancsfájl szintaxisát ellenőrizze - nincs fájlbetöltés

en: supported options are given below
hu: a támogatott lehetőségeket lásd alább

en: debug
hu: nyomkövetés

en: window width x height, e.g. {0}
hu: ablak szélessés x magasság (pl.: {0})

en: give this help page
hu: ezen sAogólap megadása

en: silent startup operation
hu: csendes indítási művelet

en: Jmol script to execute BEFORE -s option
hu: Ezt a Jmol parancsfájlt hajtsa végre a -s kapcsoló ELŐTT

en: Jmol script to execute AFTER -s option
hu: Ezt a Jmol parancsfájlt hajtsa végre a -s kapcsoló UTÁN

en: start with no splash screen
hu: indításkor ne legyen kezdőkép

en: list commands during script execution
hu: parancsok listázása végrehajtás közben

en: no display (and also exit when done)
hu: nincs megjelenítés (és kilépés ha vége)

en: no console -- all output to sysout
hu: nincs konzol - mindent a szabványos kimenetre

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
hu: JPG képminőség (1-100, alapértelmezés: 75), vagy PNG tömörítési arány (0-9, alapértelmezés: 2)

en: {0} or {1}:filename
hu: {0} vagy {1} :fájlnév

en: exit after script (implicit with -n)
hu: kilépés végrehajtás után (alapértelmezett -n esetén)

en: For example:
hu: Például:

en: Executing script 1...
hu: Első parancsfájl futtatása...

en: Executing script file...
hu: Parancsfájl futtatása...

en: Executing script 2...
hu: Második parancsfájl futtatása...

en: About Jmol
hu: A programról...

en: Unable to find url "{0}".
hu: Nem található a "{0}" webcím.

en: AtomSetChooser
hu: AtomCsoportVálasztó

en: No AtomSets
hu: Nincs atomcsoport

en: Properties
hu: Tulkajdonságok

en: Atom Set Collection
hu: Atomcsoport gyűjtemény

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Info
hu: Információk

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Vector
hu: Vektor

en: Radius
hu: Sugár

en: Scale
hu: Méretarány

en: Amplitude
hu: AmplitAodó

en: Period
hu: Periódus

en: Pause playing
hu: Leállítás

en: Delete atoms
hu: Atomok törlése

en: Checkpoint File:
hu: Ellenőrző fájl:

en: Route
hu: Útvonal

en: Method:
hu: Módszer:

en: Basis Set:
hu: Bázis halmaz:

en: Job Options:
hu: Munkafolyamat beállításai

en: Molecular Properties
hu: Molekuláris tulkajdonságok

en: Total Charge:
hu: Teljes töltés:

en: Multiplicity:
hu: Számosság:

en: Gaussian Input File Name
hu: Gaussian Input File fájl neve

en: File...
hu: &Fájl...

en: Selection:
hu: Kiválasztás:

en: Save
hu: Mentés

en: Close
hu: Bezár

en: &Macros
hu: &Makrók

en: &File
hu: &Fájl

en: &New
hu: Új

en: &Open
hu: &Megnyitás

en: Open a file.
hu: Fájl megnyitása

en: Open &URL
hu: Web&cím megnyitása

en: Scrip&t Editor...
hu: Scrip&t Szerkesztő...

en: Jmol Java &Console
hu: Jmol Java konzol

en: AtomSet&Chooser...
hu: AtomCsoportVálasztó...

en: &Save As...
hu: Mentés más&ként...

en: &Export
hu: &Exportálás

en: Export &Image...
hu: Kép &exportálása

en: Save current view as an image.
hu: Aktuális nézet mentése képként

en: Export to &Web Page...
hu: Exportálás &Weboldalra

en: Export one or more views to a web page.
hu: Egy vagy több nézet esportálása egy weboldalra

en: Render in POV-&Ray...
hu: Renderelés POV-Ray-ben

en: Render in POV-Ray
hu: Renderelés POV-Ray-ben

en: Write &State...
hu: Állapot kiírása...

en: Save current view as a Jmol state script.
hu: Aktuális nézet mentése Jmol állapotfájlként

en: &Print...
hu: &Nyomtatás

en: Print view.
hu: Nyomtatási nézet.

en: &Close
hu: Bezár

en: E&xit
hu: K&ilépés

en: Recent &Files...
hu: Legutóbbi fájlok...

en: &Edit
hu: &Szerkesztés

en: Select &All
hu: Mindent kijelöl

en: Deselect All
hu: Kijelölés törlése

en: Copy &Image
hu: Kép másolása

en: Copy Script
hu: Parancsfájl másolása

en: Pr&eferences...
hu: &Beállítások...

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: &Select
hu: Kiválasztás

en: &All
hu: Mind

en: &None
hu: Egyik sem

en: Hydrogen
hu: Hidrogén

en: Carbon
hu: Szén

en: Nitrogen
hu: Stickstoff

en: Oxygen
hu: Oxigén

en: Phosphorus
hu: Foszfor

en: Sulfur
hu: Kén

en: Amino
hu: Aminósav

en: Nucleic
hu: Nukleid

en: Water
hu: Víz

en: &Display
hu: Me&gjelenítés

en: &Atom
hu: Atom

en: &Bond
hu: Kötés

en: &Wireframe
hu: Rácsvonalas

en: &Label
hu: Felirat

en: &Symbol
hu: Szimbólum

en: &Name
hu: Név

en: &Number
hu: Sorszám

en: &Centered
hu: Középre

en: &Upper right
hu: Jobb-felső sarok

en: &Vector
hu: &Vektorok

en: &On
hu: Be

en: {0} pixels
hu: {0} képpont

en: Scale {0}
hu: Arány: {0}

en: &Zoom
hu: Nagyítás

en: &Perspective Depth
hu: Perspektivikus vetítés

en: A&xes
hu: Tengelyek

en: B&ounding Box
hu: Befoglaló doboz

en: &Hydrogens
hu: &Hidrogénatomok

en: V&ectors
hu: Vektorok

en: &Measurements
hu: &Méretezések

en: &View
hu: &Nézet

en: &Front
hu: Elöl

en: &Top
hu: Felül

en: &Bottom
hu: Alul

en: &Right
hu: Jobb

en: &Left
hu: Bal

en: Tr&ansform...
hu: A&talakítás...

en: Define &Center
hu: Középpont megadása

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Gaussian...
hu: &Gaussian

en: Distance &Units
hu: Távolság mértékegysége

en: &Nanometers 1E-9
hu: Nanométer 1E-9

en: &Angstroms 1E-10
hu: Angstrom 1E-10

en: &Picometers 1E-12
hu: Pikométer 1E-12

en: &Animate...
hu: Animálás...

en: &Vibrate...
hu: Vibráció...

en: &Graph...
hu: &Grafikon...

en: Calculate chemical &shifts...
hu: Vegyi eltolódások számítása...

en: &Crystal Properties
hu: &Kristálytulajdonságok

en: &Once
hu: Egyszer

en: &Loop
hu: Ismétlés

en: P&alindrome
hu: Oda-vissza

en: &Stop animation
hu: Animáció leállítása

en: &Rewind to first frame
hu: Vissza az első kockára

en: Rewind to first frame
hu: Vissza az első kockára

en: Go to &next frame
hu: Ugrás a következő kockára

en: Go to next frame
hu: Ugrás a következő kockára

en: Go to &previous frame
hu: Ugrás az előző kockára

en: Go to previous frame
hu: Ugrás az előző kockára

en: Go to &last frame
hu: Ugrás a következő kockára

en: Go to last frame
hu: Ugrás az utolsó kockára

en: Start &vibration
hu: Vibráció indítása

en: &Stop vibration
hu: Vibráció megállítása

en: &First frequency
hu: Első frekvencia

en: &Next frequency
hu: Következp frekvencia

en: &Previous frequency
hu: Előző frekvencia

en: &Help
hu: &SAogó

en: What's New
hu: őjdonságok

en: Hydrogens
hu: Hodrogénatomok

en: Measurements
hu: Méretezések

en: Perspective Depth
hu: Perspektivikus vetítés

en: Axes
hu: Tengelyek

en: Bounding Box
hu: Befoglaló doboz

en: RasMol/Chime compatible axes orientation/rotations
hu: RasMol/Chime kompatibilis tengelyigazítás és -forgatás

en: File Preview (requires restarting Jmol)
hu: Fájl előnézet (a program ujraindítását igényli)

en: Use Atom Color
hu: Atomszínek használata

en: Rotate molecule.
hu: Molekula forgatása

en: Click atoms to measure distances
hu: Kattintson az atomokra a távolság méréséhez

en: Return molecule to home position.
hu: Molekula alaphelyzetbe állítása

en: Clear
hu: őrít

en: To get a 3-D model you can manipulate, click {0}here{1}. Download time may be significant the first time the applet is loaded.
hu: Hogy egy manipulálható 3D modellt kapjon {0}-klikkeljen {1}-re. A letöltési idő nagy lehet az első betöltéskor.

en: Insert the page TITLE here.
hu: Adjon egy CÍMET a lapnak.

en: Insert the page INTRODUCTION here.
hu: Adjon meg egy ISMERTETŐT a lapnak.

en: Insert your TITLE and INTRODUCTION here.
hu: Adjon meg CÍMET és ISMTERTETŐT itt.

en: Insert more information for {0} here.
hu: Adjon meg még több információt {0}-hoz.

en: Jmol Help
hu: Jmol sAogó

en: Initializing 3D display...
hu: 3D kijelzés inicializálása...

en: Initializing Script Window...
hu: Parancsablak inicializálása...

en: Building Command Hooks...
hu: Parancs-hurkok felépítése...

en: Building Menubar...
hu: MenA1rendszer felépítése...

en: Starting display...
hu: Kijelző indítása...

en: Setting up Drag-and-Drop...
hu: HAozd-és-dobd lehetőségek beállítása...

en: Launching main frame...
hu: Főkeret indítása...

en: Initializing Preferences...
hu: Beállítások inicializálása

en: Initializing Recent Files...
hu: Utóbbi fájlok listájának inicializálása...

en: Jmol Java Console
hu: Jmol Java konzol

en: Could not create ConsoleTextArea:
hu: Konzol szövegterA1lete nem hozható létre:

en: Creating main window...
hu: Főablak létrehozása...

en: Initializing Swing...
hu: Swing inicializálása...

en: Initializing Jmol...
hu: Jmol inicializálása...

en: Closing Jmol...
hu: Jmol bezárása...

en: Open URL
hu: Webcím megnyitása

en: Enter URL of molecular model
hu: Adja meg a molekuláris modell webcímét

en: IO Exception:
hu: IO-hiba:

en: Delete
hu: Töröl

en: DeleteAll
hu: Mindent töröl

en: Dismiss
hu: Bezár

en: Value
hu: őrték

en: Conversion from Jmol to POV-Ray
hu: Átalakítás Jmol-ből POV-Ray-ba

en: File Name:
hu: Fájlnév::

en: Working Directory
hu: Munkamappa

en: Where the .pov files will be saved
hu: Ahova a .pov fájlok mentésre kerA1lnek

en: POV-Ray Runtime Options
hu: POV-Ray futéásidejű paraméterei

en: Run POV-Ray directly
hu: POV-Ray közvetlen futtatása

en: Launch POV-Ray from within Jmol
hu: POV-Ray indítása Jmol-ból

en: Display While Rendering
hu: Renderelés közbeni megjelenítés

en: Should POV-Ray attempt to display while rendering?
hu: Próbáljon a POV-Ray renderelés közben megjeleníteni?

en: width:
hu: Szélesség:

en: Image width
hu: Kép szélessége

en: height:
hu: Magasság:

en: Image height
hu: Kép magassága

en: Fixed ratio :
hu: Rögzített méretarány:

en: Use a fixed ratio for width:height
hu: Rögzített szélesség/magasség méretarány használata

en: User defined
hu: Felhasználói

en: Keep ratio of Jmol window
hu: A Jmol ablak méretarányának megtartása

en: C - Compressed Targa-24
hu: C - tömörített Targa-24

en: T - Uncompressed Targa-24
hu: T - tömörítettlen Targa-24

en: Alpha transparency
hu: Alpha-áttetszőség

en: Output Alpha transparency data
hu: Attetszőségi adatok kiírása

en: Mosaic preview
hu: Mozaik előnézet

en: Render the image in several passes
hu: Renderelés több lépésben

en: Start size :
hu: Kezdeti méret:

en: Initial size of the tiles
hu: A darabok eredeti mérete

en: End size :
hu: Végső méret:

en: Final size of the tiles
hu: A darabok végső mérete

en: Location of the POV-Ray Executable
hu: A POV-Ray renderelő program teljes elérési Aotja a fájlrendszeren

en: Go!
hu: Indíts!

en: Save file and possibly launch POV-Ray
hu: Fájl mentése és POV-Ray indításának megkisérlése

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel this dialog without saving
hu: A panel mentés nélkA1li bezárása

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Atoms
hu: Atomok

en: Bonds
hu: Kötések

en: Jmol Defaults
hu: Jmol alapértelmezés

en: RasMol Defaults
hu: RasMol alapértelmezés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Show All
hu: Mindent mutat

en: Default atom size
hu: Alapértelmezett atomméret

en: (percentage of vanDerWaals radius)
hu: (a van der Waals sugár százalékos aránya)

en: Compute Bonds
hu: Kötések kiszámítása

en: Automatically
hu: Automatikusan

en: Don't Compute Bonds
hu: Ne számítsa ki a kötéseket

en: Default Bond Radius
hu: Alapértelmezett kötési távolság

en: (Angstroms)
hu: (őngström-ben)

en: Bond Tolerance - sum of two covalent radii + this value
hu: Kötési tolerancia - a két kovalens sugár összege + ez az érték

en: Minimum Bonding Distance
hu: Minimális kötési távolság

en: Recent Files
hu: Legutóbb használt fájlok

en: Open
hu: Megnyitás

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: What's New in Jmol
hu: őjdonságok a Jmol-ban

en: Check
hu: Ellenőrzés

en: Halt
hu: Leállít

en: Help
hu: Súgó

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: History
hu: Előzmények

en: State
hu: Státus

en: Step
hu: Lépés

en: Top
hu: Fent

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Redo
hu: őjra

en: Variables
hu: Változók

en: Attempt to make scratch directory failed.
hu: Átmeneti mappa létrehozása sikertelen

en: Log and Error Messages:
hu: Napló és hibaüzenetek:

en: Messages (see Log tab for full history):
hu: Üzenetek (a Napló fül minden előzményt mutat)

en: These names will be used for button labels
hu: Ezeket a neveket gombfeliratoknak fogja használni

en: Jmol Web Page Maker
hu: Jmol Weboldalkészítő

en: Couldn't find file: {0}
hu: Nem található a {0} fájl

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Pop-In Jmol
hu: Beugró Jmol

en: ScriptButton Jmol
hu: ParancsfájlGob Jmol

en: Log
hu: Napló

en: Help/Instructions
hu: Súgó/Ismertető

en: Cartoon of Page
hu: A lap vázlata

en: Save HTML as...
hu: HTML mentés más&ként...

en: Author (your name):
hu: Szerző (az Ön neve)

en: Browser window title for this web page:
hu: A böngészőablak címsorában megjelenítndő cím:

en: Error creating new instance containing script(s) and image.
hu: Nem sikerült létrehozni az új példányt parancsfájlokkal és képekkel.

en: added Instance {0}
hu: a {0} példány hozzáadva

en: Call to FileWriter unsuccessful.
hu: FileWriter hívása sikertelen.

en: Using directory {0}
hu: {0} mappa használata

en: creating {0}
hu: {0} létrehozása

en: copying
    {0}
             to
hu: másolás...
    {0}
             ide

en: compressing large data file to
hu: nagy adatfájl tömörítése

en: Jmol Console
hu: Jmol Konzol
