jmol - en to ms translation catalogue (378 entries)

en: Element?
ms: Unsur?

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
ms: Ralat memulakan Jmol: ciri-ciri 'user.home' tidak ditakrifkan.

en: transparent background
ms: latar belakang lutsinar

en: check script syntax only - with file loading
ms: semak sintaks skrip sahaja - dengan fail dimuatkan

en: check script syntax only - no file loading
ms: semak sintaks skrip sahaja - tiada fail dimuatkan

en: supported options are given below
ms: Pilihan disokong  diberikan dibawah

en: debug
ms: nyahpepijat

en: window width x height, e.g. {0}
ms: lebar x tinggi tetingkap, cth. {0}

en: give this help page
ms: beri halaman bantuan ini

en: allow piping of input from System.Input
ms: benarkan perpaipan input dari System.Input

en: silent startup operation
ms: operasi permulaaan secara senyap

en: Jmol script to execute BEFORE -s option
ms: Skrip Jmol untuk dilakukan SEBELUM pilihan -s

en: Jmol script to execute AFTER -s option
ms: Skrip Jmol untuk dilakukan SELEPAS pilihan -s

en: kiosk mode -- no frame
ms: mod kiosk -- tiada bingkai

en: start with no splash screen
ms: mula tanpa skrin percikan

en: list commands during script execution
ms: senarai perintah semasa pelakuan skrip

en: use multitouch interface (requires "sparshui" parameter
ms: guna antaramuka sentuhan berbilang (perlukan parameter "sparshui")

en: no display (and also exit when done)
ms: tiada paparan (dan keluar bila selesai)

en: no console -- all output to sysout
ms: tiada konsol -- semua output ke sysout

en: port for JSON/MolecularPlayground-style communication
ms: port untuk komunikasi gaya LatarMain JSON/Molekul

en: send only output from print messages to console (implies -i)
ms: hanya hantar output dari mesej cetak ke konsol (melibatkan -i)

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
ms: Kualiti imej JPG (1-100; lalai 75) atau pemampatan imej PNG (0-9; lalai 2, pemampatan maksimum 9)

en: restrict local file access
ms: sekat capaian fail setempat

en: restrict local file access (allow reading of SPT files)
ms: hadkan capaian fail setempat (benarkan pembacaan fail SPT)

en: script file to execute or '-' for System.in
ms: fail skrip untuk dilakukan atau '-' untuk System.in

en: independent command thread
ms: bebenang perintah bebas

en: {0} or {1}:filename
ms: {0} atau {1}:nama fail

en: exit after script (implicit with -n)
ms: keluar selepas skrip (melibatkan dengan -n)

en: For example:
ms: Sebagai contoh:

en: The -D options are as follows (defaults in parenthesis) and must be called preceding '-jar Jmol.jar':
ms: Pilihan -D adalah seperti berikut (lalai didalam parentesis) dan mesti dipanggil bermula dengan '-jar Jmol.jar':

en: Executing script 1...
ms: Melakukan skrip 1...

en: Executing script file...
ms: Melakukan fail skrip...

en: Executing script 2...
ms: Melakukan skrip 2...

en: About Jmol
ms: Perihal Jmol

en: Unable to find url "{0}".
ms: Tidak dapat mencari url "{0}".

en: AtomSetChooser
ms: Pemilih Set Atom

en: No AtomSets
ms: Tiada Set Atom

en: Properties
ms: Ciri-ciri

en: Atom Set Collection
ms: Set Koleksi Atom

en: Collection
ms: Koleksi

en: Info
ms: Maklumat

en: Select
ms: Pilih

en: Repeat
ms: Ulang Semula

en: Vector
ms: Vektor

en: Radius
ms: Jejari

en: Scale
ms: Skala

en: Amplitude
ms: Amplitud

en: Period
ms: Tempoh

en: Frame
ms: Bingkai

en: Vibration
ms: Getaran

en: Go to first atom set in the collection
ms: ergi ke set atom pertama didalam koleksi

en: Go to previous atom set in the collection
ms: ergi ke set atom terdahulu didalam koleksi

en: Play the whole collection of atom sets
ms: Main keseluruhan koleksi set atom

en: Pause playing
ms: Jeda yang dimainkan

en: Go to next atom set in the collection
ms: ergi ke set atom berikutnya didalam koleksi

en: Jump to last atom set in the collection
ms: Lompat ke set atom terakhir didalam koleksi

en: Vibration ON
ms: Getaran DIHIDUPKAN

en: Vibration OFF
ms: Getaran DIMATIKAN

en: Delete atoms
ms: Padam atom

en: Checkpoint File:
ms: Fail Titik Semak:

en: Route
ms: Laluan

en: Method:
ms: Kaedah:

en: Basis Set:
ms: Set Asas:

en: Job Options:
ms: Pilihan Tugas:

en: Molecular Properties
ms: Ciri-ciri Molekul

en: Total Charge:
ms: Jumlah Cas:

en: Multiplicity:
ms: Kegandaan:

en: Gaussian Input File Name
ms: Nama Fail Input Gaussian

en: File...
ms: Fail...

en: Selection:
ms: Pemilihan:

en: Save
ms: Simpan

en: Close
ms: Tutup

en: &Macros
ms: &Makro

en: &File
ms: &Fail

en: &New
ms: &Baru

en: &Open
ms: B&uka

en: Open a file.
ms: Buka fail.

en: Open &URL
ms: Buka &URL

en: &Get PDB
ms: &Dapatkan PDB

en: Get &MOL
ms: Dapatkan &MOL

en: &Reload
ms: &Muat Semula

en: Scrip&t Editor...
ms: Penyunting Skr&ip...

en: Conso&le...
ms: Ko&nsol...

en: Jmol Java &Console
ms: &Konsol Java Jmol

en: AtomSet&Chooser...
ms: P&emilih Set Atom...

en: &Save As...
ms: &Simpan Sebagai...

en: &Export
ms: &Eksport

en: Export &Image...
ms: Eksport &Imej...

en: Save current view as an image.
ms: Simpan paparan semasa sebagai imej/

en: Export to &Web Page...
ms: Eskport ke &Laman Sesawang...

en: Export one or more views to a web page.
ms: Eskport satu atau lebih paparan ke laman sesawang.

en: Render in POV-&Ray...
ms: Terap dalam POV-&Ray...

en: Render in POV-Ray
ms: Terap dalam POV-Ray

en: Write &State...
ms: Tulis Ke&adaan...

en: Save current view as a Jmol state script.
ms: Simpan paparan semasa sebagai skrip keadaan Jmol.

en: &Print...
ms: &Cetak...

en: Print view.
ms: Cetakan paparan.

en: &Close
ms: &Tutup

en: E&xit
ms: &Keluar

en: Recent &Files...
ms: &Fail Baru-baru Ini...

en: &Edit
ms: &Sunting

en: Select &All
ms: Pilih Semu&a

en: Deselect All
ms: Nyahpilih Semua

en: Copy &Image
ms: Salin &Imej

en: Copy Script
ms: Salin Skrip

en: Pr&eferences...
ms: Ke&utamaan...

en: &Paste
ms: &Tampal

en: &Select
ms: &Pilih

en: &All
ms: Semu&a

en: &None
ms: &Tiada

en: Hydrogen
ms: Hidrogen

en: Carbon
ms: Karbon

en: Oxygen
ms: Oksigen

en: Phosphorus
ms: Fosforus

en: Nucleic
ms: Nukleik

en: Water
ms: Air

en: &Display
ms: &Paparan

en: &Bond
ms: &Ikatan

en: &Wireframe
ms: &Bingkai Wayar

en: &Symbol
ms: &Simbol

en: &Name
ms: &Nama

en: &Number
ms: &Nombor

en: &Centered
ms: &Ditengahkan

en: &Upper right
ms: Kanan &Atas

en: &Vector
ms: &Vektor

en: &On
ms: &Dihidupkan

en: {0} pixels
ms: {0} piksel

en: Scale {0}
ms: Skala {0}

en: &Zoom
ms: &Zum

en: &Perspective Depth
ms: Kedalaman &Perspektif

en: A&xes
ms: P&aksi

en: B&ounding Box
ms: Kotak &Lantun

en: &Hydrogens
ms: &Hidrogen

en: V&ectors
ms: V&ektor

en: &Measurements
ms: &Pengukuran

en: Resi&ze
ms: Sai&zkan Semula

en: &View
ms: &Lihat

en: &Front
ms: &Hadapan

en: &Top
ms: &Atas

en: &Bottom
ms: &Bawah

en: &Right
ms: &Kanan

en: &Left
ms: &Kiri

en: Tr&ansform...
ms: &Jelma...

en: Define &Center
ms: Takrifkan P&usat

en: &Tools
ms: &Alat

en: Distance &Units
ms: Units &Jarak

en: &Picometers 1E-12
ms: &Pikometer 1E-12

en: &Animate...
ms: &Animasikan...

en: &Vibrate...
ms: &Gegar...

en: &Graph...
ms: &Graf...

en: Calculate chemical &shifts...
ms: Kira &anjakan kimia...

en: &Crystal Properties
ms: Ciri-ciri &Hablur

en: &Once
ms: &Sekali

en: &Loop
ms: &gelung

en: P&alindrome
ms: P&alindrom

en: &Stop animation
ms: &Henti animasi

en: &Rewind to first frame
ms: &Ulangi ke bingkai pertama

en: Rewind to first frame
ms: Uangi bingkai pertama

en: Go to &next frame
ms: Pergi ke bingkai &berikutnya

en: Go to next frame
ms: Pergi ke bingkai berikutnya

en: Go to &previous frame
ms: Pergi ke bingkai &terdahulu

en: Go to previous frame
ms: Pergi ke bingkai terdahulu

en: All &frames
ms: Semua &bingkai

en: All frames
ms: Semua bingkai

en: Go to &last frame
ms: Pergi ke bingkai terak&hir

en: Go to last frame
ms: Pergi ke bingkai terakhir

en: Start &vibration
ms: Mulakan &getaran

en: &Stop vibration
ms: &Henti getaran

en: &First frequency
ms: Frekuensi p&ertama

en: &Next frequency
ms: Frekuensi &berikutnya

en: &Previous frequency
ms: Frekuensi &terdahulu

en: SurfaceTool...
ms: Alat Permukaan...

en: Control Display of Surfaces
ms: Kawalan Paparan Permukaan

en: &Help
ms: &Bantuan

en: What's New
ms: Yang Terbaru

en: Hydrogens
ms: Hidrogen

en: Measurements
ms: Pengukuran

en: Perspective Depth
ms: Kedalaman Perspektif

en: Axes
ms: Paksi

en: Bounding Box
ms: Kotak Lantun

en: RasMol/Chime compatible axes orientation/rotations
ms: Orientasi/putaran paksi RasMol/Chime yang serasi

en: File Preview (requires restarting Jmol)
ms: Pratonton Fail (perlu mulakan semula Jmol)

en: Clear history (requires restarting Jmol)
ms: Kosongkan sejarah (perlu mulakan semula Jmol)

en: Use Atom Color
ms: Guna Warna Atom

en: Rotate molecule.
ms: Putar molekul.

en: Select a set of atoms using SHIFT-LEFT-DRAG.
ms: Pilih set atom menggunakan SHIFT-KIRI-SERET.

en: Click atoms to measure distances
ms: Klik pada atom untuk mengukur jaraknya

en: Click an atom to center on it
ms: Klik pada atom untuk tengahkannya

en: Return molecule to home position.
ms: Kembali molekul ke kedudukan rumah.

en: Open the model kit.
ms: Buka kit model.

en: Clear
ms: Kosongkan

en: To get a 3-D model you can manipulate, click {0}here{1}. Download time may be significant the first time the applet is loaded.
ms: Untuk dapatkan model 3-D anda boleh manipulasikan, klik {0}disini{1}. Masa muat turun mungkin berbeza pertama kali aplet dimuatkan.

en: Insert the page TITLE here.
ms: Sisip TAJUK halaman di sini.

en: Insert the page INTRODUCTION here.
ms: Sisip halaman PENGENALAN disini.

en: Insert additional explanatory text here. Long text will wrap around Jmol model {0}.
ms: Sisip teks penerangan tambahan disini. Teks panjang akan melilit disekitar model Jmol {0}.

en: Insert your TITLE and INTRODUCTION here.
ms: Sisip TAJUK dan PENGENALAN anda disini.

en: Insert more information for {0} here.
ms: Sisip lagi maklumat untuk {0} disini.

en: Jmol Help
ms: Bantuan Jmol

en: Initializing 3D display...
ms: Mengawalkan paparan 3D...

en: Initializing Script Window...
ms: Mengawalkan Tetingkap Skrip...

en: Building Command Hooks...
ms: Membina Cangkuk Perintah...

en: Building Menubar...
ms: Membina papar menu...

en: Starting display...
ms: Memulakan paparan...

en: Setting up Drag-and-Drop...
ms: Menetapkan Seret-dan-Lepas...

en: Launching main frame...
ms: Melancarkan bingkai utama...

en: Initializing Preferences...
ms: Mengawalkan Keutamaan...

en: Initializing Recent Files...
ms: Mengawalkan Fail Baru-baru Ini...

en: Jmol Java Console
ms: Konsol Java Jmol

en: Could not create ConsoleTextArea:
ms: Tidak dapat mencipta KawasanTeksKonsol:

en: Creating main window...
ms: Mencipta tetingkap utama...

en: Initializing Swing...
ms: Mengawalkan Ayunan...

en: Initializing Jmol...
ms: Mengawalkan Jmol...

en: Exit Jmol?
ms: Keluar Jmol?

en: Closing Jmol...
ms: Menutup Jmol...

en: Open URL
ms: Buka URL

en: Enter URL of molecular model
ms: Masukkan URL model molekular

en: Enter a four-digit PDB model ID or "=" and a three-digit ligand ID
ms: Masukkan ID model PDB empat-digit atau "=" dan ID ligan tiga-digit

en: Enter the name or identifier (SMILES, InChI, CAS) of a compound. Preface with ":" to load from PubChem; otherwise Jmol will use the NCI/NIH Resolver.
ms: Masukkan nama atau pengenalpasti (SMILES, InChI, CAS) sebatian. Mulakan dengan ":" untuk muatkan  dari PubChem; jika tidak Jmol akan gunakan Pelerai NCI/NIH.

en: IO Exception:
ms: Pengecualian IO:

en: width height?
ms: tinggi lebar?

en: Delete
ms: Padam

en: DeleteAll
ms: Padam Semua

en: Dismiss
ms: Buang

en: Value
ms: Nilai

en: Conversion from Jmol to POV-Ray
ms: Penukaran dari Jmol ke POV-Ray

en: File Name:
ms: Nama Fail:

en: Working Directory
ms: Direktori Kerja

en: Where the .pov files will be saved
ms: Dimana fail .pov akan disimpan

en: POV-Ray Runtime Options
ms: Pilihan Masa-Jalan POV-Ray

en: Run POV-Ray directly
ms: Jalankan POV-Ray secara langsung

en: Launch POV-Ray from within Jmol
ms: Lancarkan OV-Ray dari dalam Jmol

en: Display While Rendering
ms: Papar Semasa Penerapan

en: Should POV-Ray attempt to display while rendering?
ms: Patutkan POV-Ray cuba dipaparkan semasa penerapan?

en: width:
ms: lebar:

en: Image width
ms: Lebar imej

en: height:
ms: tinggi:

en: Image height
ms: Tinggi imej

en: Fixed ratio :
ms: Nisbah tetap:

en: Use a fixed ratio for width:height
ms: Guna nisbah tetapa untuk lebar:tinggi

en: User defined
ms: Ditakrif pengguna

en: Keep ratio of Jmol window
ms: Kekalkan nisbah tetingkap Jmol

en: C - Compressed Targa-24
ms: C - Targa-24 Termampat

en: T - Uncompressed Targa-24
ms: T - Targa-24 Tanpa-mampat

en: Alpha transparency
ms: Kelutsinaran alfa

en: Output Alpha transparency data
ms: Data kelutsinaran alfa output

en: Mosaic preview
ms: Pratonton mozek

en: Render the image in several passes
ms: Terapkan imej dalam beberapa lepasan

en: Start size :
ms: Saiz mula:

en: Initial size of the tiles
ms: Saiz awalan jubin

en: End size :
ms: Saiz akhir:

en: Final size of the tiles
ms: Saiz terakhr jubin

en: Location of the POV-Ray Executable
ms: Lokasi Boleh-Laku POV-Ray

en: Go!
ms: Jalan!

en: Save file and possibly launch POV-Ray
ms: Simpan fail dan lancarkan POV-Ray

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel this dialog without saving
ms: Batal tetingkap ini tanpa menyimpan

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Display
ms: Paparan

en: Atoms
ms: Atom

en: Bonds
ms: Ikatan

en: Jmol Defaults
ms: Lalai Jmol

en: RasMol Defaults
ms: Lalai RasMol

en: Apply
ms: Laksana

en: Show All
ms: Papar Semua

en: Default atom size
ms: Saiz atom lalai

en: (percentage of vanDerWaals radius)
ms: (peratus jejari vanDerWaals)

en: Compute Bonds
ms: Kira Ikatan

en: Automatically
ms: Secara Automatik

en: Don't Compute Bonds
ms: Jangan Kira Ikatan

en: Default Bond Radius
ms: Jejari Ikatan Lalai

en: Bond Tolerance - sum of two covalent radii + this value
ms: Toleransi Ikatan - hasil tambah dua jejari kovalen + nilai ini

en: Minimum Bonding Distance
ms: Jarak Pengikatan Minimum

en: Recent Files
ms: Fail Baru-baru Ini

en: Open
ms: Buka

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: What's New in Jmol
ms: Terbaru di Jmol

en: Check
ms: Tanda

en: Halt
ms: Henti

en: Help
ms: Bantuan

en: Editor
ms: Penyunting

en: History
ms: Sejarah

en: State
ms: Keadaan

en: Step
ms: Langkah

en: Top
ms: Atas

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Variables
ms: Pembolehubah

en: magic
ms: magik

en: role
ms: peranan

en: type
ms: jenis

en: text
ms: teks

en: visibility
ms: ketampakan

en: command
ms: perintah

en: startup
ms: permulaan

en: filename
ms: nama fail

en: startup_script
ms: skrip_permulaan

en: banner
ms: sepanduk

en: banner_text
ms: teks_sepanduk

en: style
ms: gaya

en: sync
ms: segerak

en: Degrees
ms: Darjah

en: Radians
ms: Radian

en: Gradians
ms: Gradien

en: Circle Fraction
ms: Pecahan Bulatan

en: Units of Pi
ms: Unit bagi Pai

en: Percentage scaling not implemented yet!
ms: Peratusan penskalaan tidak dapat dilaksanakan lagi!

en: SurfaceTool
ms: Alat Permukaan

en: View Center
ms: Lihat Pusat

en: Absolute
ms: Mutlak

en: Origin
ms: Asal

en: Cap
ms: Tudung

en: Caps slice with opaque surfaces.
    Ignores MOs and surfaces with interior layers.
ms: Penutup dengan permukaan legap.
    Abaikan MO dan permukaan dengan lapisan dalaman.

en: Slice Planes
ms: Hiris Satah

en: Shows planes at slicing surfaces.
ms: Papar satah pada permukaan hirisan.

en: Ghost On
ms: Ghost Dihidupkan

en: Shows an unsliced "ghost".
ms: Papar "ghost" tanpa dihiris.

en: Angle from X-axis in XY plane
ms: Sudut dari paksi-X dalam satah XY

en: Angle from Z-axis
ms: Sudut dari paksi-Z

en: Direction vector of normal to slice
ms: Arah vektor normal untuk dihiriskan

en: Distance of slice from origin
ms: Jarak hirisan dari yang asal

en: Thickness of slice
ms: Ketebalan hirisan

en: Select Surface(s)
ms: Pilih Permukaan

en: Attempt to make scratch directory failed.
ms: Percubaan untuk jadkan direktori kasar gagal.

en: Log and Error Messages:
ms: Mesej Log dan Ralat:

en: Messages (see Log tab for full history):
ms: Mesej (lihat tab log untuk sejarah penuh):

en: These names will be used for button labels
ms: Nama ini akan digunakan untuk label butang

en: Jmol Web Page Maker
ms: Pembuat Halaman Sesawang Jmol

en: Couldn't find file: {0}
ms: Tidak dapat mencari fail: {0}

en: Introduction
ms: Pengenalan

en: Pop-In Jmol
ms: Masukkan Jmol

en: ScriptButton Jmol
ms: Butang Skrip Jmol

en: click and drag to reorder
ms: klik dan seret untuk ditertib semula

en: Select widgets:
ms: Pilih widget:

en: Help/Instructions
ms: Bantuan/Arahan

en: Cartoon of Page
ms: Halaman Karton

en: Save HTML as...
ms: Simpan HTML sebagai...

en: Author (your name):
ms: Pengarang (nama anda):

en: Browser window title for this web page:
ms: Tajuk tetingkap pelayar bagi laman sesawang ini:

en: Error creating new instance containing script(s) and image.
ms: Ralat mencipta tika baru yang mengandungi skrip dan imej.

en: added Instance {0}
ms: Tika ditambah {0}

en: file {0} created
ms: fail {0} dicipta

en: Call to FileWriter unsuccessful.
ms: Panggilan ke FileWriter tidak berjaya.

en: Errors occurred during web page creation.  See Log Tab!
ms: Ralat berlaku semasa penciptaan laman sesawang. Rujuk Tab Log!

en: Using directory {0}
ms: Menggunakan direktori {0}

en: adding {0}
ms: menambah {0}

en: Unable to load resource {0}
ms: Tidak boleh memuatkan sumber {0}

en: creating {0}
ms: mencipta {0}

en: Could not find or open:
    {0}
    Please check that you are using a Jmol.jar that is part of a full Jmol distribution.
ms: Tidak dapat cari atau buka:
    {0}
    Sila semak sama ada anda menggunakan Jmol.jar yang mana merupakan sebahagian dari agihan Jmol.

en: copying
    {0}
             to
ms: menyalin
    {0}
            ke

en: compressing large data file to
ms: Memampatkan fail data yang besar ke

en: Spin on/off
ms: Putar hidup/mati

en: enable/disable spin
ms: benar/lumpuhkan putar

en: Spin on
ms: Putar dihidupkan

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: background color:
ms: warna latar belakang:

en: Stereo Viewing
ms: Pemaparan Stereo

en: select stereo type
ms: pilih jenis stereo

en: Stereo Off
ms: Stereo Dimatikan

en: Red/Blue
ms: Merah/Biru

en: Red/Cyan
ms: Merah/Sian

en: Red/Green
ms: Merah/Hijau

en: Animation Control
ms: Kawal Animasi

en: Animation
ms: Animasi

en: First Frame
ms: Bingkai Pertama

en: Previous Frame
ms: Bingkai Terdahulu

en: Play
ms: Main

en: Next Frame
ms: Bingkai Berikut

en: Pause
ms: Jeda

en: Last Frame
ms: Bingkai Terakhir

en: Mode:
ms: Mod:

en: Loop
ms: Gelung

en: Palindrome
ms: Palindrom

en: Play Once
ms: Main sekali

en: Open Console Button
ms: Buka Butang Konsol

en: launch Jmol console
ms: lancar konsol Jmol

en: Jmol Console
ms: Konsol Jmol

en: Download view
ms: Muat turun paparan

en: unimplemented
ms: tidak dilaksanakan
