jmol - en to pl translation catalogue (199 entries)

en: transparent background
pl: przezroczyste tło

en: check script syntax only - with file loading
pl: sprawdź tylko składnię - wczytaj plik

en: check script syntax only - no file loading
pl: sprawdź tylko składnię - bez wczytywania pliku

en: supported options are given below
pl: wspierane opcje znajdują się poniżej

en: debug
pl: debuguj

en: window width x height, e.g. {0}
pl: szerokość x wysokość okna, np. {0}

en: start with no splash screen
pl: uruchom skrypt bez ekranu powitalnego

en: list commands during script execution
pl: wyświetlaj komendy w trakcie wywoływania skryptu

en: use multitouch interface (requires "sparshui" parameter
pl: użyj interfejsu wielodotykowego ( wymaga parametru "sparshui")

en: no display (and also exit when done)
pl: bez wyświetlania (oraz wyjdź po zakończeniu)

en: no console -- all output to sysout
pl: bez konsoli -- całe wyjście to wyjścia systemowego

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
pl: Jakość obrazu JPG (1-100; domyślnie 75) oraz stopień kompresji obrazu PNG (0-9; domyślnie 2, maksymalna kompresja 9)

en: {0} or {1}:filename
pl: {0} lub {1}: nazwa pliku

en: For example:
pl: Na przykład:

en: Executing script 1...
pl: Uruchamiam skrypt 1

en: Executing script file...
pl: Uruchamiam plik skryptu ...

en: Executing script 2...
pl: Uruchamiam skrypt 2

en: About Jmol
pl: O programie Jmol

en: Unable to find url "{0}".
pl: Nie mogę znaleźć adresu "{0}".

en: No AtomSets
pl: Brak zestawów atomów

en: Properties
pl: Właściwości

en: Atom Set Collection
pl: Kolekcja zestawów atomów

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Info
pl: Informacja

en: Select
pl: Wybierz

en: Repeat
pl: Powtórz

en: FPS
pl: Klatek na sekundę

en: Vector
pl: Wektor

en: Radius
pl: Promień

en: Scale
pl: Skala

en: Amplitude
pl: Amplituda

en: Period
pl: Okres

en: Go to first atom set in the collection
pl: Idź do pierwszego zestawu atomów w kolekcji

en: Go to previous atom set in the collection
pl: Idź do popszedniego zestawu atomów w kolekcji

en: Pause playing
pl: Przerwij odtwarzanie

en: Go to next atom set in the collection
pl: Idź do następnego zestawu atomów w kolekcji

en: Jump to last atom set in the collection
pl: Skocz do ostatniego zestawu atomów w kolekcji

en: Delete atoms
pl: Usuń atomy

en: Route
pl: Trasa

en: Method:
pl: Metoda:

en: Basis Set:
pl: Zestaw Bazowy:

en: Job Options:
pl: Opcje Pracy:

en: Molecular Properties
pl: Właściwości Molekularne

en: Total Charge:
pl: Ładunek Całkowity:

en: File...
pl: Plik...

en: Save
pl: Zapisz

en: Close
pl: Zamknij

en: &File
pl: &Plik

en: &New
pl: &Nowy

en: &Open
pl: &Otwórz

en: Open a file.
pl: Otwórz plik.

en: Open &URL
pl: Otwórz &URL

en: &Get PDB
pl: &Zdobądź PDB

en: &Reload
pl: &Przeładuj

en: Conso&le...
pl: Konso%la...

en: Jmol Java &Console
pl: Konsola javy w Jmol

en: &Save As...
pl: Z&apisz jako...

en: &Export
pl: &Eksportuj

en: Export &Image...
pl: Eksoprtuj &grafikę...

en: Save current view as an image.
pl: Zapisz aktualny widok jako grafikę.

en: Export to &Web Page...
pl: Eksoprtuj na stronę &internetową...

en: Export one or more views to a web page.
pl: Eksoprtuj jeden lub więcej widoków na stronę internetową.

en: Render in POV-&Ray...
pl: Renderuj w POV-&Ray...

en: Write &State...
pl: Zapisz &stan...

en: Save current view as a Jmol state script.
pl: Zapisz aktualny widok jako skrypt Jmol.

en: &Print...
pl: &Drukuj...

en: Print view.
pl: Podgląd wydruku.

en: &Close
pl: &Zamknij

en: E&xit
pl: &Wyjdź

en: &Edit
pl: &Edycja

en: Select &All
pl: Zaznacz &wszystkio

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystko

en: Copy &Image
pl: Kopjuj &zdjęcie

en: Copy Script
pl: Skopiuj skrypt

en: Pr&eferences...
pl: Us&tawienia...

en: &Paste
pl: &Wklej

en: &Select
pl: &Wybierz

en: &All
pl: &Wszystkie

en: &None
pl: &Brak

en: Hydrogen
pl: Wodór

en: Carbon
pl: Węgiel

en: Nitrogen
pl: Azot

en: Oxygen
pl: Tlen

en: Phosphorus
pl: Fosfor

en: Amino
pl: Aminokwas

en: Nucleic
pl: Kwas nukleinowy

en: Water
pl: Woda

en: &Display
pl: W&yświetlanie

en: &Label
pl: &Etykieta

en: &Name
pl: &Nazwa

en: &Number
pl: &Numer

en: {0} pixels
pl: {0} pikseli

en: Scale {0}
pl: Skala {0}

en: &Zoom
pl: &Powiększ

en: &Hydrogens
pl: &Wodorki

en: &Measurements
pl: &Miary

en: &View
pl: &Widok

en: &Top
pl: &Góra

en: &Bottom
pl: &Dół

en: &Right
pl: &Prawo

en: &Left
pl: &Lewo

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Graph...
pl: &Graf...

en: Calculate chemical &shifts...
pl: Oblicz chemiczne prze&sunięcia...

en: &Crystal Properties
pl: Właściwości &krystaliczne...

en: Rewind to first frame
pl: Przewiń do pierwszej klatki

en: Go to next frame
pl: Przejdź do kolejnej klatki

en: Go to previous frame
pl: Przejdź do poprzedniej klatki

en: Go to last frame
pl: Przejdź do ostatniej klatki

en: &Help
pl: &Pomoc

en: What's New
pl: Co nowego

en: Hydrogens
pl: Wodorki

en: Measurements
pl: Miary

en: Perspective Depth
pl: Głębokość prespektywy

en: Axes
pl: Osie

en: Bounding Box
pl: Obramowanie

en: File Preview (requires restarting Jmol)
pl: Podgląd pliki (nezbędny jest restart Jmol)

en: Rotate molecule.
pl: Obróć cząsteczkę.

en: Return molecule to home position.
pl: Przywróć cząteczkę do początkowej pozycji.

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Jmol Help
pl: Pomoc Jmol

en: Initializing 3D display...
pl: Inicjowanie widoku 3D...

en: Initializing Script Window...
pl: Inicjowanie okna skryptów...

en: Building Menubar...
pl: Tworzenie paska menu...

en: Starting display...
pl: Rozpoczynanie wyświetlania...

en: Launching main frame...
pl: Tworzenie głównej ramki...

en: Initializing Preferences...
pl: Inicjowanie właściwości...

en: Initializing Recent Files...
pl: Inicjowanie ostatnich plików...

en: Jmol Java Console
pl: Konsola java w Jmol

en: Creating main window...
pl: Tworzenie głównego okna...

en: Initializing Jmol...
pl: Inicjowanie Jmol...

en: Closing Jmol...
pl: Zamykanie Jmol...

en: Open URL
pl: Otwórz URL

en: Enter URL of molecular model
pl: Wpisz adres URL do modelu molekularnego

en: Delete
pl: Usuń

en: DeleteAll
pl: Usuń wszystko

en: Dismiss
pl: Zamknij

en: Value
pl: Wartość

en: File Name:
pl: Nazwa pliku:

en: Working Directory
pl: Katalog roboczy

en: Where the .pov files will be saved
pl: Gdzie pliki .pov mają być zapisywane

en: width:
pl: szerokość:

en: Image width
pl: Szerokość obrazu

en: height:
pl: wysokość:

en: Image height
pl: Wysokość obrazu

en: User defined
pl: Zdefiniowane przez użytkownika

en: Keep ratio of Jmol window
pl: Utrzymaj ratio okna Jmol

en: P - PPM
pl: P - RPM

en: Alpha transparency
pl: Przeźroczystość

en: Start size :
pl: Początkowy rozmiar:

en: End size :
pl: Końcowy rozmiar:

en: Final size of the tiles
pl: Końcowy rozmiar płytek

en: Go!
pl: Przejdź!

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel this dialog without saving
pl: Zamknij tą wiadomość bez zapisywania

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Atoms
pl: Atomy

en: Bonds
pl: Wiązania

en: Jmol Defaults
pl: Domyślne w Jmol

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Show All
pl: Pokaż wszystko

en: Default atom size
pl: Domyslny rozmiar atomu

en: Compute Bonds
pl: Oblicz wiązania

en: Automatically
pl: Automatycznie

en: Don't Compute Bonds
pl: Nie przeliczaj wiązań

en: Default Bond Radius
pl: Domyslny promień wiązań

en: (Angstroms)
pl: (Angstromów)

en: Minimum Bonding Distance
pl: Minimalna odległość wiązania

en: Recent Files
pl: Ostatnie pliki

en: Open
pl: Otwórz

en: Loading...
pl: Ładowanie...

en: What's New in Jmol
pl: Co nowego w Jmol

en: Check
pl: Sprawdź

en: Halt
pl: Wstrzymaj

en: Help
pl: Pomoc

en: Editor
pl: Edytor

en: History
pl: Historia

en: State
pl: Stan

en: Step
pl: Krok

en: Top
pl: Góra

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Przywróć

en: Variables
pl: Zmienne

en: type
pl: typ

en: text
pl: tekst

en: visibility
pl: widoczność

en: command
pl: polecenie

en: filename
pl: nazwa pliku

en: style
pl: styl

en: Save HTML as...
pl: Zapisz HTML jako...

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: background color:
pl: kolor tła:

en: Red/Blue
pl: Czerwony/Niebieski

en: Red/Green
pl: Czerwony/Zielony

en: Animation
pl: Animacja

en: Play
pl: Odtwórz

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Play Once
pl: Odtwórz raz
