Jmol - en to ca translation catalogue (386 entries)

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
ca: S'ha produït un error en iniciar el Jmol: la propietat 'user.home' no està definida.

en: transparent background
ca: fons transparent

en: check script syntax only - with file loading
ca: només comprova la sintaxi de l'script, carregant el fitxer

en: check script syntax only - no file loading
ca: només comprova la sintaxi de l'script, sense carregar el fitxer

en: supported options are given below
ca: es mostren a continuació les opcions admeses

en: debug
ca: depura

en: window width x height, e.g. {0}
ca: amplada x altura de la finestra, ex. {0}

en: give this help page
ca: adjunta aquesta pàgina d'ajuda

en: silent startup operation
ca: operació d'inici silenciosa

en: Jmol script to execute BEFORE -s option
ca: Script de Jmol que s'executarà ABANS de l'opció -s

en: Jmol script to execute AFTER -s option
ca: Script de Jmol que s'executarà DESPRÉS de l'opció -s

en: kiosk mode -- no frame
ca: mode quiosc;  sense marc

en: start with no splash screen
ca: inicia sense pantalla de presentació

en: list commands during script execution
ca: llista les ordres durant l'execució de l'script

en: use multitouch interface (requires "sparshui" parameter
ca: utilitza la interfície multitàctil (requereix el paràmetre «sparshui»)

en: no display (and also exit when done)
ca: no mostris res (i surt quan s'acabi)

en: no console -- all output to sysout
ca: no hi ha consola; tota la sortida serà a la sortida estàndard del sistema

en: port for JSON/MolecularPlayground-style communication
ca: port per a la comunicació del tipus JSON/MolecularPlayground

en: send only output from print messages to console (implies -i)
ca: envia només la sortida dels missatges d'impressió a la consola (implica -i)

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
ca: Qualitat de la imatge JPG (1-100; per defecte 75) o compressió de la imatge PNG (0-9; per defecte 2, compressió màxima 9)

en: restrict local file access
ca: restringeix accés als fitxers locals

en: restrict local file access (allow reading of SPT files)
ca: restringeix accés als fitxers locals (permet lectura de fitxers SPT)

en: script file to execute or '-' for System.in
ca: fitxer d'script que s'executarà o '-' per a System.in

en: independent command thread
ca: fil d'ordres independent

en: {0} or {1}:filename
ca: {0} o {1}:nomdelfitxer

en: exit after script (implicit with -n)
ca: surt després de l'script (implícit amb -n)

en: For example:
ca: Per exemple:

en: The -D options are as follows (defaults in parenthesis) and must be called preceding '-jar Jmol.jar':
ca: Les opcions -D són com a continuació (per defecte entre parèntesis) i cal cridar-les precedides de '-jar Jmol.jar':

en: Executing script 1...
ca: S'està executant l'script 1...

en: Executing script file...
ca: S'està executant el fitxer d'script...

en: Executing script 2...
ca: S'està executant l'script 2...

en: About Jmol
ca: Quant a Jmol

en: Unable to find url "{0}".
ca: No s'ha pogut trobar l'url "{0}".

en: AtomSetChooser
ca: Selector de conjunts d'àtoms

en: No AtomSets
ca: No hi ha cap conjunt d'àtoms

en: Properties
ca: Propietats

en: Atom Set Collection
ca: Col·lecció de conjunts d'àtoms

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Info
ca: Informació

en: Select
ca: Selecciona

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Radius
ca: Radi

en: Scale
ca: Escala

en: Amplitude
ca: Amplitud

en: Period
ca: Període

en: Frame
ca: Marc

en: Vibration
ca: Vibració

en: Go to first atom set in the collection
ca: Vés al primer conjunt d'àtoms de la col·lecció

en: Go to previous atom set in the collection
ca: Vés a l'anterior conjunt d'àtoms de la col·lecció

en: Play the whole collection of atom sets
ca: Reprodueix la col·lecció sencera de conjunts d'àtoms

en: Pause playing
ca: Pausa la reproducció

en: Go to next atom set in the collection
ca: Vés al conjunt d'àtoms següent de la col·lecció

en: Jump to last atom set in the collection
ca: Salta al darrer conjunt d'àtoms de la col·lecció

en: Vibration ON
ca: Vibració activada

en: Vibration OFF
ca: Vibració desactivada

en: Delete atoms
ca: Suprimeix els àtoms

en: Checkpoint File:
ca: Fitxer de punt de control:

en: Route
ca: Ruta

en: Method:
ca: Mètode:

en: Basis Set:
ca: Conjunt base:

en: Job Options:
ca: Opcions de treball

en: Molecular Properties
ca: Propietats moleculars

en: Total Charge:
ca: Càrrega total:

en: Multiplicity:
ca: Multiplicitat:

en: Gaussian Input File Name
ca: Nom del fitxer d'entrada de Gaussian

en: File...
ca: Fitxer...

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Save
ca: Desa

en: Close
ca: Tanca

en: &Macros
ca: &Macroinstruccions

en: &File
ca: &Fitxer

en: &New
ca: &Nou

en: &Open
ca: &Obre

en: Open a file.
ca: Obre un fitxer.

en: Open &URL
ca: Obre un &URL

en: &Get PDB
ca: A&consegueix PDB

en: Get &MOL
ca: Aconsegueix &MOL

en: &Reload
ca: &Recarrega

en: Scrip&t Editor...
ca: Editor d'scrip&ts

en: Conso&le...
ca: Conso&la...

en: Jmol Java &Console
ca: &Consola de Java del Jmol

en: AtomSet&Chooser...
ca: &Selector de conjunts d'àtoms…

en: &Save As...
ca: Anomena i de&sa…

en: &Export
ca: &Exporta

en: Export &Image...
ca: Exporta una &imatge…

en: Save current view as an image.
ca: Desa la visualització actual com una imatge.

en: Export to &Web Page...
ca: Exporta a una pàgina &web…

en: Export one or more views to a web page.
ca: Exporta una o més visualitzacions a una pàgina web.

en: Render in POV-&Ray...
ca: Renderitza en el POV-&Ray…

en: Render in POV-Ray
ca: Renderitza en el POV-Ray

en: Write &State...
ca: Escriu l'e&stat…

en: Save current view as a Jmol state script.
ca: Desa la visualització actual com un script d'estat del Jmol

en: &Print...
ca: Im&primeix…

en: Print view.
ca: Imprimeix la visualització.

en: &Close
ca: Tan&ca

en: E&xit
ca: S&urt

en: Recent &Files...
ca: &Fitxers recents…

en: &Edit
ca: &Edita

en: Select &All
ca: Seleccion&a-ho tot

en: Deselect All
ca: Desselecciona-ho tot

en: Copy &Image
ca: Copia la &imatge

en: Copy Script
ca: Copia l'script

en: Pr&eferences...
ca: &Preferències…

en: &Paste
ca: Engan&xa

en: &Select
ca: &Selecciona

en: &All
ca: &Tot

en: &None
ca: Ca&p

en: Hydrogen
ca: Hidrogen

en: Carbon
ca: Carboni

en: Oxygen
ca: Oxigen

en: Phosphorus
ca: Fòsfor

en: Sulfur
ca: Sofre

en: Water
ca: Aigua

en: &Display
ca: &Visualitza

en: &Atom
ca: À&tom

en: &Bond
ca: E&nllaç

en: &Wireframe
ca: &Filferro

en: &Label
ca: &Etiqueta

en: &Symbol
ca: &Símbol

en: &Name
ca: &Nom

en: &Number
ca: &Número

en: &Centered
ca: &Centrat

en: &Upper right
ca: &Adalt a la dreta

en: &On
ca: &Activat

en: {0} pixels
ca: {0} píxels

en: Scale {0}
ca: Escala {0}

en: &Zoom
ca: A&mplia

en: &Perspective Depth
ca: &Profunditat de la perspectiva

en: A&xes
ca: Ei&xos

en: B&ounding Box
ca: Caixa d'en&llaçament

en: &Hydrogens
ca: &Hidrògens

en: &Measurements
ca: &Mesures

en: Resi&ze
ca: Redime&nsiona

en: &View
ca: &Visualitza

en: &Front
ca: Da&vant

en: &Top
ca: Dal&t

en: &Bottom
ca: &Baix

en: &Right
ca: &Dreta

en: &Left
ca: &Esquerra

en: Tr&ansform...
ca: Tr&ansforma…

en: Define &Center
ca: Defineix el &centre

en: &Tools
ca: Ei&nes

en: &Gaussian...
ca: &Gaussià...

en: Distance &Units
ca: &Unitats de distància

en: &Nanometers 1E-9
ca: &Nanòmetres 1E-9

en: &Angstroms 1E-10
ca: Àn&gstroms 1E-10

en: &Picometers 1E-12
ca: &Picòmetres 1E-12

en: &Animate...
ca: &Anima…

en: &Vibrate...
ca: &Vibra…

en: &Graph...
ca: &Gràfic…

en: Calculate chemical &shifts...
ca: Calcula els de&splaçaments químics…

en: &Crystal Properties
ca: Propietats del &cristall

en: &Once
ca: &Una vegada

en: &Loop
ca: En &bucke

en: P&alindrome
ca: P&alíndrom

en: &Stop animation
ca: A&tura l'animació

en: &Rewind to first frame
ca: &Rebobina fins al primer fotograma

en: Rewind to first frame
ca: Rebobina fins al primer fotograma

en: Go to &next frame
ca: Vés al fotograma &següent

en: Go to next frame
ca: Vés al següent fotograma

en: Go to &previous frame
ca: Vés al fotograma &anterior

en: Go to previous frame
ca: Vés a l'anterior fotograma

en: All &frames
ca: Tots els &fotogrames

en: All frames
ca: Tots els fotogrames

en: Go to &last frame
ca: Vés al &darrer fotograma

en: Go to last frame
ca: Vés al darrer fotograma

en: Start &vibration
ca: Inicia la &vibració

en: &Stop vibration
ca: A&tura la vibració

en: &First frequency
ca: &Primera freqüència

en: &Next frequency
ca: Freqüència &següent

en: &Previous frequency
ca: Freqüència &anterior

en: SurfaceTool...
ca: Eina de superfície

en: Control Display of Surfaces
ca: Controla la visibilitat de les superfícies

en: &Help
ca: A&juda

en: What's New
ca: Novetats

en: Hydrogens
ca: Hidrògens

en: Measurements
ca: Mesures

en: Perspective Depth
ca: Perspectiva en profunditat

en: Axes
ca: Eixos

en: Bounding Box
ca: Quadre d'enllaçament

en: RasMol/Chime compatible axes orientation/rotations
ca: Eixos d'orientació/rotació compatibles amb RasMol/Chime

en: File Preview (requires restarting Jmol)
ca: Previsualització del fitxer (cal reiniciar el Jmol)

en: Clear history (requires restarting Jmol)
ca: Neteja historial (cal reiniciar Jmol)

en: Use Atom Color
ca: Utilitza el color dels àtoms

en: Rotate molecule.
ca: Rota la molècula.

en: Select a set of atoms using SHIFT-LEFT-DRAG.
ca: Selecciona un conjunt d'atoms utilitzant Maj-Esquerra-Arrossega.

en: Click atoms to measure distances
ca: Feu clic als àtoms per a mesurar-ne les distàncies

en: Click an atom to center on it
ca: Feu clic un àtom per centrar-se en ell

en: Return molecule to home position.
ca: Retorna la molècula a la posició inicial.

en: Open the model kit.
ca: Obre l'equip d'eines model.

en: Clear
ca: Neteja

en: To get a 3-D model you can manipulate, click {0}here{1}. Download time may be significant the first time the applet is loaded.
ca: Per a aconseguir un model 3-D que pugueu manipular, feu clic {0}aquí{1}. El temps de baixada pot ser significant la primera vegada que es carrega la miniaplicació.

en: Insert the page TITLE here.
ca: Inseriu-hi el títol de la pàgina

en: Insert the page INTRODUCTION here.
ca: Inseriu-hi la introducció de la pàgina.

en: Insert additional explanatory text here. Long text will wrap around Jmol model {0}.
ca: Inseriu un text addicional aquí. El text extens s'ajustarà al voltant del model '{0} del Jmol.

en: Insert your TITLE and INTRODUCTION here.
ca: Inseriu el vostre TÍTOL i INTRODUCCIÓ aquí.

en: Insert more information for {0} here.
ca: Inseriu més informació de {0} aquí.

en: Jmol Help
ca: Ajuda del Jmol

en: OK
ca: D'acord

en: Initializing 3D display...
ca: S'està iniciant la visualització 3D…

en: Initializing Script Window...
ca: S'està inicialitzant la finestra d'scripts…

en: Building Command Hooks...
ca: S'estan construint els lligams de les ordres…

en: Building Menubar...
ca: S'està construint la barra de menú…

en: Starting display...
ca: S'està iniciant la visualització…

en: Setting up Drag-and-Drop...
ca: Configuració de l'«arrossega i deixa anar»…

en: Launching main frame...
ca: S'està executant el fotograma principal…

en: Initializing Preferences...
ca: S'estan inicialitzant les preferències…

en: Initializing Recent Files...
ca: S'estan inicialitzant els fitxers recents…

en: Jmol Java Console
ca: Consola Java del Jmol

en: Could not create ConsoleTextArea:
ca: No s'ha pogut crear l'àrea de text de la consola:

en: Creating main window...
ca: S'està creant la finestra principal…

en: Initializing Swing...
ca: S'està inicialitzant el Swing…

en: Initializing Jmol...
ca: S'està inicialitzant el Jmol…

en: Closing Jmol...
ca: S'està tancant el Jmol…

en: Open URL
ca: Obre un URL

en: Enter URL of molecular model
ca: Introduïu l'URL d'un model molecular

en: Enter a four-digit PDB model ID or "=" and a three-digit ligand ID
ca: Escriga un identificador de model PDB de 4 caràcters o "=" i un lligant de tres dígits.

en: Enter the name or identifier (SMILES, InChI, CAS) of a compound. Preface with ":" to load from PubChem; otherwise Jmol will use the NCI/NIH Resolver.
ca: Escriga un nom o identificador (SMILES, InChI, CAS) d'un compost. Per carregar-lo des de PubChem deu anteposar-se ":"; en cas contrari es carregarà des de NCI/NIH Resolver.

en: IO Exception:
ca: S'ha produït una excepció IO:

en: width height?
ca: amplada alçada?

en: Delete
ca: Suprimeix

en: DeleteAll
ca: Suprimeix-ho tot

en: Dismiss
ca: Rebutja

en: Value
ca: Valor

en: Conversion from Jmol to POV-Ray
ca: Conversió de Jmol a POV-Ray

en: File Name:
ca: Nom del fitxer:

en: Working Directory
ca: Directori de treball

en: Where the .pov files will be saved
ca: On es desaran els fitxers .pov

en: POV-Ray Runtime Options
ca: Opcions d'execució del POV-Ray

en: Run POV-Ray directly
ca: Executa el POV-Ray directament

en: Launch POV-Ray from within Jmol
ca: Executa el POV-Ray des del Jmol

en: Display While Rendering
ca: Visualitza mentre es renderitza

en: Should POV-Ray attempt to display while rendering?
ca: El POV-Ray hauria d'intentar mostrar una visualització mentre renderitza?

en: width:
ca: amplada:

en: Image width
ca: Amplada de la imatge:

en: height:
ca: alçada:

en: Image height
ca: Alçada de la imatge:

en: Fixed ratio :
ca: Raó fixa:

en: Use a fixed ratio for width:height
ca: Utilitza una raó fixa per a a amplada:alçada

en: User defined
ca: Definit per l'usuari

en: Keep ratio of Jmol window
ca: Conserva la raó de la finestra del Jmol

en: C - Compressed Targa-24
ca: C - Targa-24 comprimit

en: T - Uncompressed Targa-24
ca: T - Targa-24 sense comprimir

en: Alpha transparency
ca: Transparència alfa

en: Output Alpha transparency data
ca: Dades de sortida de transparència alfa

en: Mosaic preview
ca: Visualització prèvia en mosaic

en: Render the image in several passes
ca: Renderitza la imatge en diferents passades

en: Start size :
ca: Mida inicial:

en: Initial size of the tiles
ca: Mida inicial dels mosaics

en: End size :
ca: Mida final:

en: Final size of the tiles
ca: Mida final dels mosaics

en: Location of the POV-Ray Executable
ca: Ubicació de l'executable del POV-Ray

en: Go!
ca: Vés-hi!

en: Save file and possibly launch POV-Ray
ca: Desa el fitxer i possiblement executa el POV-Ray

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel this dialog without saving
ca: Cancel·la aquest diàleg sense desar

en: Preferences
ca: Preferències

en: Display
ca: Visualització

en: Atoms
ca: Àtoms

en: Bonds
ca: Enllaços

en: Jmol Defaults
ca: Paràmetres per defecte del Jmol

en: RasMol Defaults
ca: Paràmetres per defecte del RasMol

en: Apply
ca: Aplica

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Default atom size
ca: Mida per defecte de l'àtom

en: (percentage of vanDerWaals radius)
ca: (percentatge de radi de van der Waals)

en: Compute Bonds
ca: Computa els enllaços

en: Automatically
ca: Automàticament

en: Don't Compute Bonds
ca: No computis els enllaços

en: Default Bond Radius
ca: Radi per defecte de l'enllaç

en: (Angstroms)
ca: (Àmstrongs)

en: Bond Tolerance - sum of two covalent radii + this value
ca: Tolerància d'enllaç - suma de dos radis covalents + aquest valor

en: Minimum Bonding Distance
ca: Distància mínima d'enllaç

en: Recent Files
ca: Fitxers recents

en: Open
ca: Obre

en: Loading...
ca: S'està carregant…

en: What's New in Jmol
ca: Novetats del Jmol

en: Check
ca: Comprova

en: Halt
ca: Atura

en: Help
ca: Ajuda

en: History
ca: Històric

en: State
ca: Estat

en: Step
ca: Pas

en: Top
ca: De dalt

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Font
ca: Tipus d'lletra

en: magic
ca: màgia

en: role
ca: rol

en: type
ca: tipus

en: visibility
ca: visibilitat

en: command
ca: ordre

en: startup
ca: Començament

en: filename
ca: nom de fitxer

en: startup_script
ca: script de començament

en: banner
ca: cartell

en: banner_text
ca: text de cartell

en: style
ca: estil

en: sync
ca: sincronització

en: Degrees
ca: Graus

en: Circle Fraction
ca: Fracció de cercle

en: Units of Pi
ca: Múltiples de Pi

en: Percentage scaling not implemented yet!
ca: La escala de percentatge no s'ha implementat encara!

en: SurfaceTool
ca: Eina de superfície

en: View Center
ca: Vore centre

en: Absolute
ca: Absoluta

en: Origin
ca: Origen

en: Cap
ca: Tapa

en: Caps slice with opaque surfaces.
    Ignores MOs and surfaces with interior layers.
ca: Tanca la secció usant plànols opacs.
    Ignora els orbitals moleculars i les superfícies amb capes interiors.

en: Slice Planes
ca: Plans de secció

en: Shows planes at slicing surfaces.
ca: Mostra plànols en les superfícies que seccionen

en: Ghost On
ca: Rèplica activada

en: Shows an unsliced "ghost".
ca: Mostra una rèplica no seccionada

en: Angle from X-axis in XY plane
ca: Angle des de l'eix X al plànol XY

en: Angle from Z-axis
ca: Angle des de l'eix Z

en: Direction vector of normal to slice
ca: Vector de direcció de la normal a la secció

en: Distance of slice from origin
ca: Distància de la secció a l'origen

en: Thickness of slice
ca: Gruix de la secció

en: Select Surface(s)
ca: Selecciona Superfície(s)

en: Attempt to make scratch directory failed.
ca: No s'ha pogut crear un directori temporal.

en: Log and Error Messages:
ca: Missatges de registre i error:

en: Messages (see Log tab for full history):
ca: Missatges (consulteu la pestanya de registre per a un historial detallat):

en: These names will be used as filenames used by JSmol
ca: Aquests noms s'empraran com a noms de fitxer utilitzats per JSmol

en: JSmol width:
ca: amplada:

en: These names will be used for button labels
ca: Aquests noms s'empraran com a etiquetes dels botons

en: % of window for JSmol width:
ca: % de la finestra per a l'amplada del JSmol::

en: Jmol Web Page Maker
ca: Creador de pàgines web del Jmol

en: Couldn't find file: {0}
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer: {0}

en: Introduction
ca: Introducció

en: Pop-In Jmol
ca: Emergent del Jmol

en: ScriptButton Jmol
ca: Pàgina ScriptButton

en: Log
ca: Registre

en: A web page with JSmol objects
ca: Una pàgina web que conté objectes del JSmol

en: click and drag to reorder
ca: clica i arrossega per reordenar

en: Delete selected
ca: Suprimeix els seleccionats

en: JSmol Instances:
ca: Instàncies de JSmol

en: Select widgets:
ca: Selecció dels ginys:

en: Help/Instructions
ca: Ajuda/Instruccions

en: Cartoon of Page
ca: Aspecte de la pàgina

en: Save HTML as...
ca: Anomena i desa l'HTML…

en: Relative server path to JSmol.min.js:
ca: Camí relatiu al servidor per JSmol.min.js:

en: Relative local path to JSmol.min.js:
ca: Camí relatiu local per JSmol.min.js:

en: Author (your name):
ca: Autor (el vostre nom):

en: Browser window title for this web page:
ca: Títol de finestra del navegador d'aquesta pàgina:

en: Give the occurrence of JSmol a name:
ca: Anomena la visualització del JSmol:

en: Error creating new instance containing script(s) and image.
ca: S'ha produït un error en crear una instància nova que contenia scripts i una imatge.

en: added Instance {0}
ca: instància {0} afegida

en: Select a folder to create or an HTML file to save
ca: Seleccioneu una carpeta per crear o un fitxer HTML per desar

en: file {0} created
ca: s'ha creat el fitxer '{0}

en: Call to FileWriter unsuccessful.
ca: La crida a l'escriptura de fitxers ha fallat.

en: Errors occurred during web page creation.  See Log Tab!
ca: Hi ha hagut errors durant la creació de la pàgina web. Consulteu la pestanya del Registre!

en: Using directory {0}
ca: S''utilitza el directori {0}

en: adding {0}
ca: s'està afegint '{0}

en: Unable to load resource {0}
ca: No s'ha pogut carregar el recurs '{0}

en: Based on a template by A. Herr&#x00E1;ez and J. Gutow
ca: Basat en la plantilla d'A. Herr&#x00E1;ez i J. Gutow

en: creating {0}
ca: es crea {0}

en: Could not find or open:
    {0}
    Please check that you are using a Jmol.jar that is part of a full Jmol distribution.
ca: No s'ha pogut trobar o obrir:
    '{0}
    Si us plau, comproveu que esteu fent servir un fitxer Jmol.jar que sigui part de la distribució de Jmol.

en: copying
    {0}
             to
ca: s'està copiant
    '{0}
             a

en: compressing large data file to
ca: s'està comprimint un fitxer de gran extensió a

en: Spin on/off
ca: Gir activat/desactivat

en: enable/disable spin
ca: habilita/inhabilita el gir

en: Spin on
ca: Gir activat

en: Background Color
ca: Color de fons

en: background color:
ca: color de fons:

en: Stereo Viewing
ca: Visualització estèreo

en: select stereo type
ca: seleccioneu el tipus estèreo

en: Stereo Off
ca: Estèreo desactivat

en: Red/Blue
ca: Vermell / Blau

en: Red/Cyan
ca: Vermell / Cian

en: Red/Green
ca: Vermell / Verd

en: Animation Control
ca: Control d'animació

en: Animation
ca: Animació

en: First Frame
ca: Primer fotograma

en: Previous Frame
ca: Fotograma anterior

en: Play
ca: Reprodueix

en: Next Frame
ca: Fotograma següent

en: Pause
ca: Pausa

en: Last Frame
ca: Darrer fotograma

en: Loop
ca: En bucle

en: Palindrome
ca: Palíndrom

en: Play Once
ca: Reprodueix una vegada

en: Open Console Button
ca: Botó d'obre la consola

en: launch Jmol console
ca: executa la consola del Jmol

en: Jmol Console
ca: Consola del Jmol

en: Download view
ca: Vista de baixada

en: unimplemented
ca: no implementat
