Jmol - en to cs translation catalogue (376 entries)

en: Element?
cs: Prvek?

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
cs: Chyba při spouštění Jmolu: vlastnost 'user.home' není definována.

en: transparent background
cs: průhledné pozadí

en: check script syntax only - with file loading
cs: zkontrolovat pouze syntaxi skriptu - s nahráním souboru

en: check script syntax only - no file loading
cs: zkontrolovat pouze syntaxi skriptu - bez nahrání souboru

en: supported options are given below
cs: podporované možnosti: viz níže

en: debug
cs: ladit

en: window width x height, e.g. {0}
cs: šířka x výška okna, např. {0}

en: give this help page
cs: zobrazí tuto stránku nápovědy

en: silent startup operation
cs: tichý start

en: Jmol script to execute BEFORE -s option
cs: Jmol skript pro spuštění s volbou BEFORE -s

en: Jmol script to execute AFTER -s option
cs: Jmol skript pro spuštění s volbou AFTER -s

en: kiosk mode -- no frame
cs: kiosk mód -- bez rámu

en: start with no splash screen
cs: startovat bez úvodní obrazovky

en: list commands during script execution
cs: Vypsat příkazy během provádění skriptu

en: use multitouch interface (requires "sparshui" parameter
cs: využití multitouch rozhraní (vyžaduje "sparshui" parametr

en: no display (and also exit when done)
cs: bez zobrazení (následně skončí po vykonání)

en: no console -- all output to sysout
cs: bez konzole -- všechen výstup na sysout

en: port for JSON/MolecularPlayground-style communication
cs: port pro JSON / MolecularPlayground - styl komunikace

en: send only output from print messages to console (implies -i)
cs: poslat pouze výstup příkazů print na konzoli (předpokládá -i)

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
cs: kvalita JPG obrázku (1-100; standardně 75) nebo komprese PNG obrázku (0-9; standardně 2, maximálně 9)

en: restrict local file access
cs: omezit přístup k lokálním souborům

en: restrict local file access (allow reading of SPT files)
cs: omezit přístup k lokálním souborům (povolit čtení SPT souborů)

en: script file to execute or '-' for System.in
cs: soubor skriptu pro spuštění nebo  '-' pro System.in

en: independent command thread
cs: nezávislé vlákno příkazů

en: {0} or {1}:filename
cs: {0} nebo {1}: název souboru

en: exit after script (implicit with -n)
cs: konec po skriptu (implicitně s -n)

en: For example:
cs: Například:

en: The -D options are as follows (defaults in parenthesis) and must be called preceding '-jar Jmol.jar':
cs: D-volby jsou následující (výchozí hodnoty v závorce) a musí být před názvem '-jar Jmol.jar':

en: Executing script 1...
cs: Provádím skript 1...

en: Executing script file...
cs: Spouštím soubor skriptu

en: Executing script 2...
cs: Provádím skript 2...

en: About Jmol
cs: O programu Jmol

en: Unable to find url "{0}".
cs: Nemohu nalézt URL "{0}".

en: AtomSetChooser
cs: Výběr skupiny atomů

en: No AtomSets
cs: Žádná skupina atomů

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Atom Set Collection
cs: Kolekce sady atomů

en: Collection
cs: Kolekce

en: Info
cs: Informace

en: Select
cs: Vybrat

en: Repeat
cs: Opakovat

en: FPS
cs: FPS (snímků za sekundu)

en: Vector
cs: Vektor

en: Radius
cs: Poloměr

en: Scale
cs: Měřítko

en: Amplitude
cs: Amplituda

en: Period
cs: Perioda

en: Frame
cs: Snímek

en: Vibration
cs: Vibrace

en: Go to first atom set in the collection
cs: Jít na první soubor atomů v kolekci

en: Go to previous atom set in the collection
cs: Jít na předchozí soubor atomů v kolekci

en: Play the whole collection of atom sets
cs: Přehrát celou kolekci souborů atomů

en: Pause playing
cs: Pozastavit přehrávání

en: Go to next atom set in the collection
cs: Jít na další soubor atomů v kolekci

en: Jump to last atom set in the collection
cs: Skočit na poslední soubor atomů v kolekci

en: Vibration ON
cs: Vibrace zapnout

en: Vibration OFF
cs: Vibrace vypnout

en: Delete atoms
cs: Smazat atomy

en: Checkpoint File:
cs: Checkpoint soubor (se strojově čitelným výstupem):

en: Route
cs: Trasa

en: Method:
cs: Metoda:

en: Basis Set:
cs: Basis Set (báze atomových orbitalů):

en: Job Options:
cs: Možnosti úlohy:

en: Molecular Properties
cs: Vlastnosti molekul

en: Total Charge:
cs: Celkový náboj:

en: Multiplicity:
cs: Multiplicita:

en: Gaussian Input File Name
cs: jméno vstupního souboru Gaussianu

en: File...
cs: Soubor...

en: Selection:
cs: Výběr:

en: Save
cs: Uložit

en: Close
cs: Zavřít

en: &Macros
cs: &Makra

en: &File
cs: &Soubor

en: &New
cs: &Nový

en: &Open
cs: &Otevřít

en: Open a file.
cs: Otevřít soubor.

en: Open &URL
cs: Otevřít &URL

en: &Get PDB
cs: Získat &PDB

en: Get &MOL
cs: Získat &MOL

en: &Reload
cs: O&bnovit

en: Scrip&t Editor...
cs: &Editor skriptů...

en: Conso&le...
cs: Konzo&le...

en: Jmol Java &Console
cs: Jmol Java &Konzole

en: AtomSet&Chooser...
cs: Výběr &skupiny atomů...

en: &Save As...
cs: &Uložit jako...

en: &Export
cs: E&xportovat

en: Export &Image...
cs: Exportovat &obrázek...

en: Save current view as an image.
cs: Uložit aktuální zobrazení jako obrázek.

en: Export to &Web Page...
cs: Exportovat jako &webovou stránku...

en: Export one or more views to a web page.
cs: Exportovat jedno nebo více zobrazení  jako webovou stránku.

en: Render in POV-&Ray...
cs: Renderovat v programu POV-&Ray...

en: Render in POV-Ray
cs: POV-ray vykreslení

en: Write &State...
cs: Zapiš &Stav...

en: Save current view as a Jmol state script.
cs: Uložit aktuální zobrazení jako Jmol stavový skript.

en: &Print...
cs: &Tisk...

en: Print view.
cs: Tisknout pohled.

en: &Close
cs: &Zavřít

en: E&xit
cs: &Konec

en: Recent &Files...
cs: Poslední &soubory...

en: &Edit
cs: &Upravit

en: Select &All
cs: Vybr&at vše

en: Deselect All
cs: Nevybrat nic

en: Copy &Image
cs: Kopírovat &obrázek

en: Copy Script
cs: Kopírovat skript

en: Pr&eferences...
cs: &Předvolby...

en: &Paste
cs: &Vložit

en: &Select
cs: V&ybrat

en: &All
cs: Vše (&a)

en: &None
cs: Nic (&0)

en: Hydrogen
cs: Vodík (&H)

en: Carbon
cs: Uhlík (&C)

en: Nitrogen
cs: Dusík (&N)

en: Oxygen
cs: Kyslík (&O)

en: Phosphorus
cs: Fosfor (&P)

en: Sulfur
cs: Síra (&S)

en: Nucleic
cs: Nukleový

en: Water
cs: Voda

en: &Display
cs: &Zobrazit

en: &Bond
cs: Vaz&ba

en: &Wireframe
cs: &Drátový model

en: {0} Å
cs: {0} Å (1 Å = 1E-10 m)

en: &Label
cs: &Popisek

en: &Name
cs: &Jméno

en: &Number
cs: &Číslo

en: &Centered
cs: &Vystředit

en: &Upper right
cs: Vpravo &nahoře

en: &Vector
cs: V&ektor

en: &On
cs: Zapnut&o

en: {0} pixels
cs: pixely: {0}

en: Scale {0}
cs: Měřítko {0}

en: &Zoom
cs: &Zvětšit

en: &Perspective Depth
cs: &Hloubka perspektivy

en: A&xes
cs: O&sy

en: B&ounding Box
cs: H&raniční box

en: &Hydrogens
cs: Vo&díky

en: V&ectors
cs: V&ektory

en: &Measurements
cs: &Měření

en: Resi&ze
cs: Změ&nit velikost

en: &View
cs: &Pohled

en: &Front
cs: Ze&předu

en: &Top
cs: &Shora

en: &Bottom
cs: Z&dola

en: &Right
cs: Zp&rava

en: &Left
cs: Z&leva

en: Tr&ansform...
cs: Tr&ansformovat...

en: Define &Center
cs: &Určit střed

en: &Tools
cs: &Nástroje

en: Distance &Units
cs: &Jednotky vzdálenosti

en: &Nanometers 1E-9
cs: &Nanometry 1E-9

en: &Angstroms 1E-10
cs: &Angstromy 1E-10

en: &Picometers 1E-12
cs: &Pikometry 1E-12

en: &Animate...
cs: &Animovat...

en: &Vibrate...
cs: &Vibrace...

en: &Graph...
cs: &Graf...

en: Calculate chemical &shifts...
cs: Vypočítat chemické po&suny...

en: &Crystal Properties
cs: &Vlastnosti krystalu

en: &Once
cs: &Jednou

en: &Loop
cs: S&myčka

en: P&alindrome
cs: P&alindrom

en: &Stop animation
cs: Za&stav animaci

en: &Rewind to first frame
cs: &Jdi na první snímek

en: Rewind to first frame
cs: Jdi na první snímek

en: Go to &next frame
cs: Jdi na &následující snímek

en: Go to next frame
cs: Jdi na další snímek

en: Go to &previous frame
cs: J&di na předchozí snímek

en: Go to previous frame
cs: Jdi na předchozí snímek

en: All &frames
cs: &Všechny snímky

en: All frames
cs: Všechny snímky

en: Go to &last frame
cs: Jdi na &poslední snímek

en: Go to last frame
cs: Jít na poslední snímek

en: Start &vibration
cs: Spustit &vibrace

en: &Stop vibration
cs: Za&stavit vibrace

en: &First frequency
cs: První &frekvence

en: &Next frequency
cs: &Další frekvence

en: &Previous frequency
cs: &Předchozí frekvence

en: SurfaceTool...
cs: Upravit povrchy...

en: Control Display of Surfaces
cs: Ovládání Zobrazení povrchů

en: &Help
cs: &Nápověda

en: What's New
cs: Co je nového?

en: Hydrogens
cs: Vodíky

en: Measurements
cs: Měření

en: Perspective Depth
cs: Hloubka perspektivy

en: Axes
cs: Osy

en: Bounding Box
cs: Hraniční box

en: RasMol/Chime compatible axes orientation/rotations
cs: RasMol/Chime kompatibilní orientace/rotace os

en: File Preview (requires restarting Jmol)
cs: Náhled souboru (vyžaduje restart Jmol)

en: Clear history (requires restarting Jmol)
cs: Smazat historii (vyžaduje restart Jmolu)

en: Use Atom Color
cs: Použít barvu atomu

en: Rotate molecule.
cs: Otáčet molekulu.

en: Select a set of atoms using SHIFT-LEFT-DRAG.
cs: Vyberte skupinu atomů pomocí SHIFT a táhnutí myší se stisknutým levým tlačítkem.

en: Click atoms to measure distances
cs: Klepněte na atomy pro změření vzdálenosti

en: Click an atom to center on it
cs: Klepněte na atom pro vycentrování

en: Return molecule to home position.
cs: Vrátit molekulu do výchozí polohy.

en: Open the model kit.
cs: Spustit modelovací mód

en: Clear
cs: Vyčistit

en: To get a 3-D model you can manipulate, click {0}here{1}. Download time may be significant the first time the applet is loaded.
cs: Pro získání 3-D modelu se kterým lze manipulovat, klepněte {0}zde{1}. Čas pro stažení může být napoprvé dlouhý, než se applet načte.

en: Insert the page TITLE here.
cs: Vložte zde TITULEK stránky.

en: Insert the page INTRODUCTION here.
cs: Vložte zde ÚVOD stránky.

en: Insert additional explanatory text here. Long text will wrap around Jmol model {0}.
cs: Zde vlož text s vysvětlením. Dlouhý text bude obtékat Jmol model {0}.

en: Insert your TITLE and INTRODUCTION here.
cs: Zde vložte svůj TITULEK a ÚVOD.

en: Insert more information for {0} here.
cs: Zde vložte více informací pro {0}.

en: Jmol Help
cs: Jmol nápověda

en: Initializing 3D display...
cs: Načítám 3D zobrazení...

en: Initializing Script Window...
cs: Načítám skriptovací okno...

en: Building Command Hooks...
cs: Vytvářím příkazy...

en: Building Menubar...
cs: Vytvářím Menu...

en: Starting display...
cs: Spouštím zobrazení...

en: Setting up Drag-and-Drop...
cs: Nastavuji 'táhnout a pustit'...

en: Launching main frame...
cs: Nahrávám hlavní snímek...

en: Initializing Preferences...
cs: Načítám předvolby...

en: Initializing Recent Files...
cs: Načítám naposledy otevřené soubory...

en: Jmol Java Console
cs: Jmol Java konzole

en: Could not create ConsoleTextArea:
cs: Nelze vytvořit textové pole pro konzoli:

en: Creating main window...
cs: Vytvářím hlavní okno...

en: Initializing Swing...
cs: Inicializuji Swing...

en: Initializing Jmol...
cs: Inicializuji Jmol...

en: Closing Jmol...
cs: Ukončuji Jmol...

en: Open URL
cs: Otevřít URL

en: Enter URL of molecular model
cs: Zadat URL molekulárního modelu

en: Enter a four-digit PDB model ID or "=" and a three-digit ligand ID
cs: Zadej čtyřčíselný  identifikátor PDB modelu nebo "=" a tříčíselný identifikátor ligandu

en: Enter the name or identifier (SMILES, InChI, CAS) of a compound. Preface with ":" to load from PubChem; otherwise Jmol will use the NCI/NIH Resolver.
cs: Zadej jméno nebo identifikátor (SMILES, InChI, CAS) sloučeniny. Předřaď ":" pro nahrání z PubChem; jinak Jmol použije NCI/NIH Resolver.

en: IO Exception:
cs: IO výjimka:

en: width height?
cs: šířka výška?

en: Delete
cs: Vymazat

en: DeleteAll
cs: Vymazat vše

en: Dismiss
cs: Storno

en: Value
cs: Hodnota

en: Conversion from Jmol to POV-Ray
cs: Konverze z Jmolu do POV-Ray

en: File Name:
cs: Název souboru:

en: Working Directory
cs: Pracovní adresář

en: Where the .pov files will be saved
cs: místo pro ukládání souborů .pov

en: POV-Ray Runtime Options
cs: POV-Ray runtime možnosti

en: Run POV-Ray directly
cs: Spustit POV-Ray přímo

en: Launch POV-Ray from within Jmol
cs: Spustit POV-Ray z prostředí Jmol

en: Display While Rendering
cs: Zobrazit průběh vykreslování

en: Should POV-Ray attempt to display while rendering?
cs: Měl by se POV-Ray pokusit zobrazit během renderování?

en: width:
cs: šířka:

en: Image width
cs: Šířka obrázku:

en: height:
cs: výška:

en: Image height
cs: Výška obrázku:

en: Fixed ratio :
cs: Fixní poměr:

en: Use a fixed ratio for width:height
cs: Zamknout poměr šířka:výška

en: User defined
cs: Uživatelem definováno

en: Keep ratio of Jmol window
cs: Zachovat poměr Jmol okna

en: C - Compressed Targa-24
cs: C - komprese Targa-24

en: T - Uncompressed Targa-24
cs: T - dekomprese Targa-24

en: Alpha transparency
cs: Alfa průhlednost

en: Output Alpha transparency data
cs: Výstupní data pro alfa průhlednost

en: Mosaic preview
cs: Náhled - miniatury

en: Render the image in several passes
cs: Vykreslit obrázek v několika krocích

en: Start size :
cs: Velikost na začátku:

en: Initial size of the tiles
cs: počáteční velikost dlaždic

en: End size :
cs: Velikost na konci:

en: Final size of the tiles
cs: Konečná velikost dlaždic

en: Location of the POV-Ray Executable
cs: Umístění spustitelných souborů POV-Ray

en: Go!
cs: Jdi!

en: Save file and possibly launch POV-Ray
cs: Uložit soubor a spustit POV-Ray

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancel this dialog without saving
cs: Zrušit dialog bez uložení

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Display
cs: Zobrazit

en: Atoms
cs: Atomy

en: Bonds
cs: Vazby

en: Jmol Defaults
cs: Jmol výchozí

en: RasMol Defaults
cs: RasMol výchozí

en: Apply
cs: Použít

en: Show All
cs: Ukázat vše

en: Default atom size
cs: Výchozí velikost atomu

en: (percentage of vanDerWaals radius)
cs: (procento van der Waalsova poloměru)

en: Compute Bonds
cs: Vypočítat vazby

en: Automatically
cs: Automaticky

en: Don't Compute Bonds
cs: Nevypočítat vazby

en: Default Bond Radius
cs: Výchozí vazebný poloměr

en: (Angstroms)
cs: (Angstromy)

en: Bond Tolerance - sum of two covalent radii + this value
cs: Vazebná tolerance - součet 2 kovalentních poloměrů a této hodnoty

en: Minimum Bonding Distance
cs: Minimální vazebná vzdálenost

en: Recent Files
cs: Naposledy otevřené soubory

en: Open
cs: Otevřít

en: Loading...
cs: Nahrávám...

en: What's New in Jmol
cs: Novinky v programu Jmol

en: Check
cs: Zkontrolovat

en: Halt
cs: Zastavit

en: Help
cs: Nápověda

en: History
cs: Historie

en: State
cs: Stav

en: Step
cs: Krok

en: Top
cs: Shora

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Variables
cs: Proměnné

en: magic
cs: magie

en: type
cs: typ

en: visibility
cs: viditelnost

en: command
cs: příkaz

en: filename
cs: název souboru

en: style
cs: styl

en: sync
cs: synchronizace

en: Degrees
cs: Stupně

en: Radians
cs: Radiány

en: Gradians
cs: Gradiány

en: Circle Fraction
cs: frakce kružnice

en: Units of Pi
cs: Jednotek Pi

en: Percentage scaling not implemented yet!
cs: Procento škálování - není ještě implementováno!

en: SurfaceTool
cs: Upravit povrchy

en: View Center
cs: Centrum pohledu

en: Absolute
cs: Absolutní

en: Origin
cs: Počátek

en: Cap
cs: Řez

en: Caps slice with opaque surfaces.
    Ignores MOs and surfaces with interior layers.
cs: Ořeže neprůhledné povrchy.
    Ignoruje MO a povrchy s vnitřními vrstvami.

en: Slice Planes
cs: Roviny řezu

en: Shows planes at slicing surfaces.
cs: Ukázat roviny na uřezaných površích.

en: Ghost On
cs: Zapnout duchy

en: Angle from X-axis in XY plane
cs: Úhel od osy X v rovině XY

en: Angle from Z-axis
cs: Úhel od osy Z

en: Direction vector of normal to slice
cs: Normálový vektor k řezu

en: Distance of slice from origin
cs: Vzdálenost řezu od počátku

en: Thickness of slice
cs: Tloušťka řezu

en: Select Surface(s)
cs: Vybrat povrch(y)

en: Attempt to make scratch directory failed.
cs: Pokus o vyvoření pracovní složky selhal.

en: Log and Error Messages:
cs: Záznamy a chybové zprávy:

en: Messages (see Log tab for full history):
cs: Zprávy (viz záložka Záznamy pro úplnou historii):

en: These names will be used for button labels
cs: Tyto názvy budou použity pro text na tlačítkách

en: Jmol Web Page Maker
cs: Jmol: tvůrce webových stránek

en: Couldn't find file: {0}
cs: Nemohu najít soubor: {0}

en: Introduction
cs: Úvod

en: Pop-In Jmol
cs: Vyskakovací Jmol (Pop-In)

en: ScriptButton Jmol
cs: Tlačítkový Jmol (ScriptButton)

en: Log
cs: Záznamy

en: click and drag to reorder
cs: klepnout a táhnout pro změnu uspořádání

en: Select widgets:
cs: Vyber widget:

en: Help/Instructions
cs: Nápověda/Pokyny

en: Cartoon of Page
cs: Skica stránky

en: Save HTML as...
cs: Uložit HTML jako...

en: Author (your name):
cs: Autor (vaše jméno):

en: Browser window title for this web page:
cs: Titulek okna prohlížeče pro tuto webovou stránku:

en: Error creating new instance containing script(s) and image.
cs: Chyba při vytváření nové instance obsahující skripty a obrázky.

en: added Instance {0}
cs: přidána instance {0}

en: file {0} created
cs: soubor {0} vytvořen

en: Call to FileWriter unsuccessful.
cs: Volání FileWriteru neúspěšné.

en: Errors occurred during web page creation.  See Log Tab!
cs: Při vytváření webové stránky se objevily chyby.  Podívejte se do záložky Log!

en: Using directory {0}
cs: Používám složku {0}

en: adding {0}
cs: přidávám {0}

en: Unable to load resource {0}
cs: Nemohu nahrát zdroj {0}

en: creating {0}
cs: vytvářím {0}

en: Could not find or open:
    {0}
    Please check that you are using a Jmol.jar that is part of a full Jmol distribution.
cs: Nemohu najít nebo otevřít:
    {0}
    Zkontrolujte prosím, zda používáte soubor Jmol.jar,  který je součástí plné distribuce Jmol.

en: copying
    {0}
             to
cs: kopíruji
    {0}
             do

en: compressing large data file to
cs: komprimuji velký soubor do

en: Spin on/off
cs: Rotace ano/ne

en: enable/disable spin
cs: umožnit/zakázat rotaci

en: Spin on
cs: Zapni rotaci

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: background color:
cs: barva pozadí:

en: Stereo Viewing
cs: Stereo pohled

en: select stereo type
cs: vybrat stereo typ

en: Stereo Off
cs: Vypnout stereo

en: Red/Blue
cs: Červená/Modrá

en: Red/Cyan
cs: Červená/Modrozelená

en: Red/Green
cs: Červená/Zelená

en: Animation Control
cs: Kontrola animace

en: Animation
cs: Animace

en: First Frame
cs: První snímek

en: Previous Frame
cs: Předchozí snímek

en: Play
cs: Přehrát

en: Next Frame
cs: Další snímek

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Last Frame
cs: Poslední snímek

en: Mode:
cs: Režim:

en: Loop
cs: Přehrávat dokola

en: Palindrome
cs: Palindrom

en: Play Once
cs: Přehrát jednou

en: Open Console Button
cs: Tlačítko pro otevření konzole

en: launch Jmol console
cs: spustit Jmol konzoli

en: Jmol Console
cs: Jmol konzole

en: Download view
cs: Ulož pohled

en: unimplemented
cs: neimplementováno
