jmol - en to eu translation catalogue (365 entries)

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
eu: Errorea Jmol abiaraztean: 'user.home' propietatea ez dago definituta.

en: transparent background
eu: atzeko plano gardena

en: check script syntax only - with file loading
eu: egiaztatu scriptaren sintaxia soilik - kargatu fitxategiak

en: check script syntax only - no file loading
eu: egiaztatu scriptaren sintaxia soilik - ez kargatu fitxategirik

en: supported options are given below
eu: onartutako aukerak ondorengoak dira

en: debug
eu: araztu

en: window width x height, e.g. {0}
eu: leihoaren zabalera x altuera, adibidez {0}

en: give this help page
eu: erakutsi laguntza orri hau

en: silent startup operation
eu: abioko eragiketa isila

en: Jmol script to execute BEFORE -s option
eu: -s aukeraren AURRETIK exekutatu beharreko Jmol scripta

en: Jmol script to execute AFTER -s option
eu: -s aukeraren ONDOREN exekutatu beharreko Jmol scripta

en: kiosk mode -- no frame
eu: kiosko modua -- markorik gabe

en: start with no splash screen
eu: hasi ongietorri-pantailarik gabe

en: list commands during script execution
eu: zerrendatu komandoak scripta exekutatzean

en: no display (and also exit when done)
eu: ez bistaratu (eta irten amaitzean)

en: no console -- all output to sysout
eu: kontsolarik ez -- irteera guztia sysout-era

en: port for JSON/MolecularPlayground-style communication
eu: JSON/MolecularPlayground estiloko komunikaziorako ataka

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
eu: JPG irudiaren kalitatea (1-100; lehenetsia 75) edo PNG irudiaren konpresioa (0-9; lehenetsia 2, gehienezko konpresioa 9)

en: restrict local file access
eu: mugatu fitxategi lokalen atzipena

en: restrict local file access (allow reading of SPT files)
eu: mugatu fitxategi lokalen atzipena (baimendu SPT fitxategiak irakurtzea)

en: script file to execute or '-' for System.in
eu: exekutatu beharreko script-fitxategia edo '-' System.in-entzat

en: independent command thread
eu: komando-hari independentea

en: {0} or {1}:filename
eu: {0} edo {1}:fitxategi-izena

en: exit after script (implicit with -n)
eu: irten scriptaren ondoren (inplizitua -n erabiltzean)

en: For example:
eu: Adibidez:

en: The -D options are as follows (defaults in parenthesis) and must be called preceding '-jar Jmol.jar':
eu: -D aukerak ondorengoak dira (lehenetsiak parentesi artean) eta '-jar Jmol.jar'-en aurretik deitu behar dira:

en: Executing script 1...
eu: 1 scripta exekutatzen...

en: Executing script file...
eu: Script-fitxategia exekutatzen...

en: Executing script 2...
eu: 2 scripta exekutatzen...

en: About Jmol
eu: Jmol-i buruz

en: Unable to find url "{0}".
eu: Ezin da "{0}" url-a aurkitu.

en: AtomSetChooser
eu: Atomo-sorta hautatzailea

en: No AtomSets
eu: Atomo-sortarik ez

en: Properties
eu: Propietateak

en: Atom Set Collection
eu: Atomo-sorta bilduma

en: Collection
eu: Bilduma

en: Info
eu: Informazioa

en: Select
eu: Hautatu

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Vector
eu: Bektorea

en: Radius
eu: Erradioa

en: Scale
eu: Eskalatu

en: Amplitude
eu: Anplitudea

en: Period
eu: Periodoa

en: Frame
eu: Markoa

en: Vibration
eu: Bibrazioa

en: Go to first atom set in the collection
eu: Joan bildumako lehen atomo-sortara

en: Go to previous atom set in the collection
eu: Joan bildumako aurreko atomo-sortara

en: Play the whole collection of atom sets
eu: Erreproduzitu atomo-sorta bilduma osoa

en: Pause playing
eu: Pausatu erreprodukzioa

en: Go to next atom set in the collection
eu: Joan bildumako hurrengo atomo-sortara

en: Jump to last atom set in the collection
eu: Joan bildumako azken atomo-sortara

en: Vibration ON
eu: Bibrazioa aktibatuta

en: Vibration OFF
eu: Bibrazioa desaktibatuta

en: Delete atoms
eu: Ezabatu atomoak

en: Checkpoint File:
eu: Kontrol-puntu fitxategia:

en: Route
eu: Ibilbidea

en: Method:
eu: Metodoa:

en: Basis Set:
eu: Oinarrizko sorta:

en: Job Options:
eu: Atazaren aukerak:

en: Molecular Properties
eu: Propietate molekularrak

en: Total Charge:
eu: Guztizko karga:

en: Multiplicity:
eu: Anizkoiztasuna:

en: Gaussian Input File Name
eu: Gaussian sarrerako fitxategiaren izena

en: File...
eu: Fitxategia...

en: Selection:
eu: Hautapena:

en: Save
eu: Gorde

en: Close
eu: Itxi

en: &Macros
eu: &Makroak

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &New
eu: &Berria

en: &Open
eu: &Ireki

en: Open a file.
eu: Ireki fitxategi bat.

en: Open &URL
eu: Ireki &URL

en: &Get PDB
eu: &Eskuratu PDB

en: Get &MOL
eu: Eskuratu &MOL

en: &Reload
eu: &Birkargatu

en: Scrip&t Editor...
eu: Scrip&t editorea...

en: Conso&le...
eu: Kontso&la

en: Jmol Java &Console
eu: Jmol Java &kontsola

en: AtomSet&Chooser...
eu: Atomo-sorta &hautatzailea...

en: &Save As...
eu: &Gorde honela...

en: &Export
eu: &Esportatu

en: Export &Image...
eu: Esportatu &irudia

en: Save current view as an image.
eu: Gorde uneko ikuspegia irudi bezala.

en: Export to &Web Page...
eu: Esportatu &web orrira...

en: Export one or more views to a web page.
eu: Esportatu ikuspegi bat edo gehiago web orri batetara.

en: Render in POV-&Ray...
eu: Errendatu POV-&Ray-n...

en: Render in POV-Ray
eu: Errendatu POV-Ray-n

en: Write &State...
eu: Idatzi &egoera...

en: Save current view as a Jmol state script.
eu: Gorde uneko ikuspegia Jmol egoera-script bezala

en: &Print...
eu: &Inprimatu...

en: Print view.
eu: Inprimatu ikuspegia.

en: &Close
eu: &Itxi

en: E&xit
eu: I&rten

en: Recent &Files...
eu: Azkeneko &fitxategiak...

en: &Edit
eu: &Editatu

en: Select &All
eu: H&autatu dena

en: Deselect All
eu: Desautatu dena

en: Copy &Image
eu: Kopiatu &irudia

en: Copy Script
eu: Kopiatu scripta

en: Pr&eferences...
eu: &Hobespenak

en: &Paste
eu: &Itsatsi

en: &Select
eu: &Hautatu

en: &All
eu: &Guztia

en: &None
eu: &Bat ere ez

en: Hydrogen
eu: Hidrogenoa

en: Carbon
eu: Karbonoa

en: Nitrogen
eu: Nitrogenoa

en: Oxygen
eu: Oxigenoa

en: Phosphorus
eu: Fosforoa

en: Sulfur
eu: Sufrea

en: Nucleic
eu: Nukleiko

en: Water
eu: Ura

en: &Display
eu: &Bistaratu

en: &Atom
eu: &Atomoa

en: {0}% van der Waals
eu: %{0} van der Waals

en: &Bond
eu: &Lotura

en: &Wireframe
eu: &Burdin-haria

en: &Label
eu: &Etiketa

en: &Symbol
eu: &Sinboloa

en: &Name
eu: &Izena

en: &Number
eu: &Zenbakia

en: &Centered
eu: &Erdian

en: &Upper right
eu: &Goian eskuinean

en: &Vector
eu: &Bektorea

en: &On
eu: &Aktibo

en: {0} pixels
eu: {0} pixel

en: Scale {0}
eu: {0} eskala

en: &Zoom
eu: &Zooma

en: {0}%
eu: %{0}

en: &Perspective Depth
eu: &Perspektiba sakonera

en: A&xes
eu: &Ardatzak

en: &Hydrogens
eu: &Hidrogenoak

en: V&ectors
eu: &Bektoreak

en: &Measurements
eu: &Neurketak

en: Resi&ze
eu: &Aldatu tamaina

en: &View
eu: &Ikusi

en: &Front
eu: &Aurrealdea

en: &Top
eu: &Goialdea

en: &Bottom
eu: &Behealdea

en: &Right
eu: &Eskuina

en: &Left
eu: E&zkerra

en: Tr&ansform...
eu: &Transformatu...

en: Define &Center
eu: Definitu &erdia

en: &Tools
eu: &Tresnak

en: Distance &Units
eu: &Distantzia-unitateak

en: &Nanometers 1E-9
eu: &Nanometroak 1E-9

en: &Angstroms 1E-10
eu: &Angstromak 1E-10

en: &Picometers 1E-12
eu: &Pikometroak 1E-12

en: &Animate...
eu: &Animatu...

en: &Vibrate...
eu: &Bibratu...

en: &Graph...
eu: &Grafikoa...

en: Calculate chemical &shifts...
eu: Kalkulatu &desplazamendu kimikoak...

en: &Crystal Properties
eu: &Kristalaren propietateak

en: &Once
eu: &Behin

en: &Loop
eu: &Begizta

en: P&alindrome
eu: &Palindromoa

en: &Stop animation
eu: &Gelditu animazioa

en: &Rewind to first frame
eu: &Birbobinatu lehen markora

en: Rewind to first frame
eu: Birbobinatu lehen markora

en: Go to &next frame
eu: Joan &hurrengo markora

en: Go to next frame
eu: Joan hurrengo markora

en: Go to &previous frame
eu: Joan &aurreko markora

en: Go to previous frame
eu: Joan aurreko markora

en: All &frames
eu: &Marko guztiak

en: All frames
eu: Marko guztiak

en: Go to &last frame
eu: Joan &azken markora

en: Go to last frame
eu: Joan azken markora

en: Start &vibration
eu: Hasi &bibrazioa

en: &Stop vibration
eu: &Gelditu bibrazioa

en: &First frequency
eu: &Lehen frekuentzia

en: &Next frequency
eu: &Hurrengo frekuentzia

en: &Previous frequency
eu: &Aurreko frekuentzia

en: SurfaceTool...
eu: Gainazal-tresna...

en: Control Display of Surfaces
eu: Kontrolatu gainazalen bistaratzea

en: &Help
eu: &Laguntza

en: What's New
eu: Berritasunak

en: Hydrogens
eu: Hidrogenoak

en: Measurements
eu: Neurketak

en: Perspective Depth
eu: Perspektiba sakonera

en: Axes
eu: Ardatzak

en: RasMol/Chime compatible axes orientation/rotations
eu: RasMol/Chime-rekin bateragarriak diren ardatzen orientazio/errotazioak

en: File Preview (requires restarting Jmol)
eu: Fitxategiaren aurrebista (Jmol berrabiaratzea eskatzen du)

en: Clear history (requires restarting Jmol)
eu: Garbitu historia (Jmol berrabiaratzea eskatzen du)

en: Use Atom Color
eu: Erabili atomoaren kolorea

en: Rotate molecule.
eu: Biratu molekula

en: Select a set of atoms using SHIFT-LEFT-DRAG.
eu: Hautatu atomo sorta bat SHIFT sakatuta ezkerreko botoiarekin arrastatuz.

en: Click atoms to measure distances
eu: Klikatu atomoak distantziak neurtzeko

en: Click an atom to center on it
eu: Klikatu atomo bat erdian jartzeko

en: Return molecule to home position.
eu: Itzuli molekula hasierako posiziora

en: Open the model kit.
eu: Ireki modelatze tresna-jokoa.

en: Clear
eu: Garbitu

en: To get a 3-D model you can manipulate, click {0}here{1}. Download time may be significant the first time the applet is loaded.
eu: Manipula dezakezun 3Dko eredu bat eskuratzeko klikatu {0}hemen{1}. Deskarga-denbora handia izan daiteke appleta kargatzen den lehen aldian.

en: Insert the page TITLE here.
eu: Sartu orriaren IZENBURUA hemen.

en: Insert the page INTRODUCTION here.
eu: Sartu orriaren SARRERA hemen.

en: Insert your TITLE and INTRODUCTION here.
eu: Sartu zure IZENBURUA eta SARRERA hemen.

en: Jmol Help
eu: Jmol laguntza

en: OK
eu: Ados

en: Initializing 3D display...
eu: 3D bistaratzea abiaratzen...

en: Initializing Script Window...
eu: Script leihoa hasieratzen...

en: Building Command Hooks...
eu: Komando-kakoak eraikitzen...

en: Building Menubar...
eu: Menu-barra eraikitzen...

en: Starting display...
eu: Bistaratzea abiatzen...

en: Setting up Drag-and-Drop...
eu: Arrastatu eta jaregin konfiguratzen...

en: Launching main frame...
eu: Marko nagusia abiatzen...

en: Initializing Preferences...
eu: Hobespenak hasieratzen...

en: Initializing Recent Files...
eu: Azkeneko fitxategiak hasieratzen...

en: Jmol Java Console
eu: Jmol Java kontsola

en: Could not create ConsoleTextArea:
eu: Ezin izan da kontsolaren testu-arearik sortu:

en: Creating main window...
eu: Leiho nagusia sortzen...

en: Initializing Swing...
eu: Swing hasieratzen...

en: Initializing Jmol...
eu: Jmol hasieratzen...

en: Closing Jmol...
eu: Jmol ixten...

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: Enter URL of molecular model
eu: Sartu molekula-ereduaren URLa

en: Enter a four-digit PDB model ID or "=" and a three-digit ligand ID
eu: Sartu lau zenbakiko PDB eredu baten IDa edo "=" eta hiru zenbakiko lotugaiaren IDa

en: Enter the name or identifier (SMILES, InChI, CAS) of a compound. Preface with ":" to load from PubChem; otherwise Jmol will use the NCI/NIH Resolver.
eu: Sartu konposatu baten izen edo identifikatzailea (SMILES, InChI, CAS). Jarri ":" aurretik PubChem-etik kargatzeko; bestela Jmol-ek NCI/NIH Resolver erabiliko du.

en: IO Exception:
eu: S/I salbuespena:

en: width height?
eu: zabalera eta altuera?

en: Delete
eu: Ezabatu

en: DeleteAll
eu: Ezabatu guztia

en: Dismiss
eu: Baztertu

en: Value
eu: Balioa

en: Conversion from Jmol to POV-Ray
eu: Jmol-etik POV-Ray-rako bihurketa

en: File Name:
eu: Fitxategi-izena:

en: 'caffeine.pov' -> 'caffeine.pov', 'caffeine.pov.ini', 'caffeine.pov.spt'
eu: «kafeina.pov» -> «kafeina.pov», «kafeina.pov.ini», «kafeina.pov.spt»

en: Working Directory
eu: Lan-direktorioa

en: Where the .pov files will be saved
eu: .pov fitxategiak gordeko diren lekua

en: POV-Ray Runtime Options
eu: POV-Ray exekuzioko aukerak

en: Run POV-Ray directly
eu: Exekutatu POV-Ray zuzenean

en: Launch POV-Ray from within Jmol
eu: Abiarazi POV-Ray Jmol-en barruan

en: Display While Rendering
eu: Bistaratu errendatzen den bitartean

en: Should POV-Ray attempt to display while rendering?
eu: POV-Ray-k errendatu bitartean bistaratzen saiatu behar du?

en: width:
eu: zabalera:

en: Image width
eu: Irudiaren zabalera

en: height:
eu: altuera:

en: Image height
eu: Irudiaren altuera

en: Fixed ratio :
eu: Proportzio finkoa:

en: Use a fixed ratio for width:height
eu: Erabili zabalera:altuera proportzio finko bat

en: User defined
eu: Erabiltzaileak definitua

en: Keep ratio of Jmol window
eu: Mantendu Jmol leihoaren proportzioa

en: C - Compressed Targa-24
eu: C - konprimatutako Targa-24

en: T - Uncompressed Targa-24
eu: T - konprimatu gabeko Targa-24

en: Alpha transparency
eu: Alfa gardentasuna

en: Mosaic preview
eu: Mosaiko aurrebista

en: Render the image in several passes
eu: Errendatu irudia hainbat pasalditan

en: Start size :
eu: Hasierako tamaina:

en: Initial size of the tiles
eu: Lauzen hasierako tamaina

en: End size :
eu: Amaierako tamaina:

en: Final size of the tiles
eu: Lauzen amaierako tamaina

en: Location of the POV-Ray Executable
eu: POV-Ray exekutagarriaren kokapena

en: Go!
eu: Aurrera!

en: Save file and possibly launch POV-Ray
eu: Gorde fitxategia eta beharbada abiarazi POV-Ray

en: Cancel
eu: Utzi

en: Cancel this dialog without saving
eu: Ezeztatu elkarrizketa-koadro hau gorde gabe

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Display
eu: Bistaratu

en: Atoms
eu: Atomoak

en: Bonds
eu: Loturak

en: Jmol Defaults
eu: Jmol lehenespenak

en: RasMol Defaults
eu: RasMol lehenespenak

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Show All
eu: Erakutsi guztiak

en: Default atom size
eu: Atomo-tamaina lehenetsia

en: (percentage of vanDerWaals radius)
eu: (vanDerWaals erradioaren ehunekoa)

en: Compute Bonds
eu: Kalkulatu loturak

en: Automatically
eu: Automatikoki

en: Don't Compute Bonds
eu: Ez kalkulatu loturak

en: Default Bond Radius
eu: Lotura-erradio lehenetsia

en: (Angstroms)
eu: (Angstromak)

en: Bond Tolerance - sum of two covalent radii + this value
eu: Lotura-tolerantzia - bi erradio kobalenteren eta balio honen batura

en: Minimum Bonding Distance
eu: Gutxieneko lotura-distantzia

en: Recent Files
eu: Azken fitxategiak

en: Open
eu: Ireki

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: What's New in Jmol
eu: Jmol-en berritasunak

en: Check
eu: Egiaztatu

en: Halt
eu: Gelditu

en: Help
eu: Laguntza

en: Editor
eu: Editorea

en: History
eu: Historia

en: State
eu: Egoera

en: Step
eu: Pausoa

en: Top
eu: Goialdea

en: Undo
eu: Desegin

en: Redo
eu: Berregin

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: magic
eu: magikoa

en: role
eu: eginkizuna

en: type
eu: mota

en: text
eu: testua

en: visibility
eu: ikusgarritasuna

en: command
eu: komandoa

en: startup
eu: abioa

en: filename
eu: fitxategi-izena

en: startup_script
eu: abioko_scripta

en: style
eu: estiloa

en: sync
eu: sinkronizatu

en: Degrees
eu: Graduak

en: Radians
eu: Radianak

en: Gradians
eu: Gradianak

en: Circle Fraction
eu: Zirkuluaren zatikiak

en: Units of Pi
eu: Pi unitateak

en: Percentage scaling not implemented yet!
eu: Portzentaien eskalatzea inplementatu gabe dago oraindik!

en: SurfaceTool
eu: Gainazal-tresna

en: View Center
eu: Ikusi erdia

en: Absolute
eu: Absolutua

en: Origin
eu: Jatorria

en: Cap
eu: Kapela

en: Angle from X-axis in XY plane
eu: X ardatzarekiko angeluak XY planoan

en: Angle from Z-axis
eu: Z ardatzarekiko angelua

en: Select Surface(s)
eu: Hautatu gainazala(k)

en: Log and Error Messages:
eu: Egunkari eta errore mezuak:

en: Messages (see Log tab for full history):
eu: Mezuak (ikusi Egunkaria fitxa historia osorako)

en: These names will be used for button labels
eu: Izen hauek botoien etiketetan erabiliko dira

en: Jmol Web Page Maker
eu: Jmol web orri sortzailea

en: Couldn't find file: {0}
eu: Ezin izan da fitxategia aurkitu: {0}

en: Introduction
eu: Sarrera

en: Log
eu: Egunkaria

en: click and drag to reorder
eu: klikatu eta arrastatu birrordenatzeko

en: Select widgets:
eu: Hautatu trepetak:

en: Help/Instructions
eu: Laguntza/Jarraibideak

en: Save HTML as...
eu: Gorde HTML honela...

en: Author (your name):
eu: Egilea (zure izena):

en: Browser window title for this web page:
eu: Web orri honen arakatzailearen leihoko izenburua:

en: Error creating new instance containing script(s) and image.
eu: Errorea scripta(k) eta irudia dituen instantzia berria sortzean.

en: added Instance {0}
eu: {0} instantzia gehituta

en: file {0} created
eu: {0} fitxategia sortuta

en: Errors occurred during web page creation.  See Log Tab!
eu: Erroreak gertatu dira web orria sortzean. Ikusi Egunkaria fitxa.

en: Using directory {0}
eu: {0} direktorioa erabiltzen

en: adding {0}
eu: {0} gehitzen

en: Unable to load resource {0}
eu: Ezin izan da {0} baliabidea kargatu

en: creating {0}
eu: {0} sortzen

en: Could not find or open:
    {0}
    Please check that you are using a Jmol.jar that is part of a full Jmol distribution.
eu: Ezin izan da aurkitu edo ireki:
    {0}
    Mesedez, ziurtatu Jmol banaketa oso baten zati den Jmol.jar bat erabiltzen ari zarela.

en: copying
    {0}
             to
eu: kopiatzen
    {0}
             hona:

en: compressing large data file to
eu: datu-fitxategi handia konprimatzen hona:

en: Spin on/off
eu: Biraketa aktibo/inaktibo

en: enable/disable spin
eu: gaitu/desgaitu biraketa

en: Spin on
eu: Biraketa aktibo

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: background color:
eu: atzeko planoaren kolorea:

en: Stereo Viewing
eu: Estereo ikuspegia

en: select stereo type
eu: hautatu estereo mota

en: Stereo Off
eu: Estereo inaktibo

en: Red/Blue
eu: Gorria/Urdina

en: Red/Cyan
eu: Gorria/Zian

en: Red/Green
eu: Gorria/Berdea

en: Animation Control
eu: Animazio-kontrola

en: Animation
eu: Animazioa

en: First Frame
eu: Lehen markoa

en: Previous Frame
eu: Aurreko markoa

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Next Frame
eu: Hurrengo markoa

en: Pause
eu: Pausatu

en: Last Frame
eu: Azken markoa

en: Mode:
eu: Modua:

en: Loop
eu: Begizta

en: Palindrome
eu: Palindromoa

en: Play Once
eu: Erreproduzitu behin

en: Open Console Button
eu: Ireki kontsola botoia

en: launch Jmol console
eu: abiarazi Jmol kontsola

en: Jmol Console
eu: Jmol kontsola

en: Download view
eu: Deskargatu ikuspegia

en: unimplemented
eu: inplementatu gabea
