jmol - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: transparent background
hr: prozirna pozadina

en: supported options are given below
hr: podržane opcije su dane ispod

en: list commands during script execution
hr: listaj naredbe tijekom izvršenja skripte

en: script file to execute or '-' for System.in
hr: datoteka skripte za izvršenje ili '-' za System.in

en: {0} or {1}:filename
hr: {0} ili {1}:datoteka

en: Executing script 1...
hr: Izvršavanje skripte 1...

en: Executing script file...
hr: Izvršavanje datoteke skripte...

en: Executing script 2...
hr: Izvršavanje skripte 2...

en: About Jmol
hr: O  Jmol-u

en: Unable to find url "{0}".
hr: NIje moguće naći url "{0}".

en: Pause playing
hr: Pauza u izvođenju

en: Delete atoms
hr: Izbriši atome

en: Method:
hr: Metoda:
