Jmol - en to nl translation catalogue (344 entries)

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
nl: Kan Jmol niet starten: de syteemvariabele 'user.home' is ongedefinieerd.

en: transparent background
nl: transparante achtergrond

en: check script syntax only - with file loading
nl: controleer alleen de script syntax - en laad het ook

en: check script syntax only - no file loading
nl: controleer alleen de script syntax - maar laad het niet

en: supported options are given below
nl: ondersteunde waarde staan hieronder

en: window width x height, e.g. {0}
nl: windowhoogte, bv. {0}

en: give this help page
nl: geef deze help pagina

en: silent startup operation
nl: stille startup

en: Jmol script to execute BEFORE -s option
nl: Jmol script om te starten VOOR de -s optie

en: Jmol script to execute AFTER -s option
nl: Jmol script om te starten NA de -s optie

en: kiosk mode -- no frame
nl: Kiosk-modus -- geen frame

en: start with no splash screen
nl: starten zonder startscherm

en: list commands during script execution
nl: toon commando's tijdens het uitvoeren van het script

en: use multitouch interface (requires "sparshui" parameter
nl: Gebruik meervoudige aanraak systemen heeft "sparshui" parameter nodig

en: no display (and also exit when done)
nl: geen scherm (en sluit ook af wanneer klaar)

en: no console -- all output to sysout
nl: geen console -- alle uitvoer naar de command line

en: port for JSON/MolecularPlayground-style communication
nl: communicatiepoort voor JSON/MolecularPlayground-interactie

en: send only output from print messages to console (implies -i)
nl: stuur alleen input van print berichten naar de console (impliceert -i)

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
nl: JPEG-kwaliteit (1-100; normaal 75) of PNG-compressie (0-9; normaal 2; maximale compressie 9)

en: restrict local file access
nl: lokale bestandstoegang beperken

en: restrict local file access (allow reading of SPT files)
nl: lokale bestandstoegang beperken (lezen van SPT-bestanden toestaan)

en: script file to execute or '-' for System.in
nl: scriptbestand om te starten or '-' voor System.in

en: independent command thread
nl: onafhankelijke opdrachtenthread

en: {0} or {1}:filename
nl: {0} of {1}: bestandsnaam

en: exit after script (implicit with -n)
nl: afsluiten na einde script (impliciet met -n)

en: For example:
nl: Bijvoorbeeld:

en: The -D options are as follows (defaults in parenthesis) and must be called preceding '-jar Jmol.jar':
nl: De -D opties zijn als volgt (voorbeelden in haakjes) en moeten gegeven worden voor '-jar Jmol.jar':

en: Executing script 1...
nl: Bezig met uitvoeren van script 1...

en: Executing script file...
nl: Bezig met uitvoeren van een scriptbestand...

en: About Jmol
nl: Over Jmol

en: Unable to find url "{0}".
nl: Kan de URL "{0}" niet vinden.

en: AtomSetChooser
nl: Atoomsetmenu

en: No AtomSets
nl: Geen Atoomset

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Atom Set Collection
nl: Atoomsetcollectie

en: Collection
nl: Collectie

en: Select
nl: Selecteren

en: Repeat
nl: Herhaal

en: Radius
nl: Straal

en: Scale
nl: Schalen

en: Period
nl: Periode

en: Go to first atom set in the collection
nl: Ga naar het eerste atoom in de set

en: Go to previous atom set in the collection
nl: Ga naar het vorige atoom in de set

en: Play the whole collection of atom sets
nl: Speel de hele collectie van atoomsets af

en: Pause playing
nl: Pausseer het afspelen

en: Go to next atom set in the collection
nl: Ga naar de volgende atoomset in de collectie

en: Jump to last atom set in the collection
nl: Ga naar de laatste atoomset in de collectie

en: Delete atoms
nl: Wis Atomen

en: Checkpoint File:
nl: Checkpoint Bestand:

en: Method:
nl: Methode:

en: Basis Set:
nl: Basis set:

en: Job Options:
nl: Opties voor de Berekening:

en: Molecular Properties
nl: Moleculaire Eigenschappen

en: Total Charge:
nl: Totale lading:

en: Multiplicity:
nl: Mutlipliciteit:

en: Gaussian Input File Name
nl: Gaussian Invoer Bestandsnaam

en: File...
nl: Bestand...

en: Selection:
nl: Selectie:

en: Save
nl: Opslaan

en: Close
nl: Sluiten

en: &Macros
nl: &Macro's

en: &File
nl: &Bestand

en: &New
nl: &Nieuw

en: Open a file.
nl: Open een bestand.

en: &Get PDB
nl: Verkrij&g PDB

en: Get &MOL
nl: Verkrijg &MOL

en: &Reload
nl: He&rladen

en: Conso&le...
nl: Opdrachtrege&l...

en: AtomSet&Chooser...
nl: AtoomSet&Kiezer...

en: &Save As...
nl: Opslaan al&s...

en: &Export
nl: &Exporteren

en: Export &Image...
nl: Exporteer F&iguur...

en: Save current view as an image.
nl: Sla de huidige weergave op als plaatje

en: Export to &Web Page...
nl: Exporteren naar &webpagina...

en: Export one or more views to a web page.
nl: Exporteer een of meer scènes naar een webpagina.

en: Render in POV-&Ray...
nl: Weergeven in POV-&Ray

en: Write &State...
nl: Opslaan &Status

en: Save current view as a Jmol state script.
nl: Sla de huidige weergave op als een Jmol status script.

en: &Print...
nl: &Printen...

en: Print view.
nl: Printweergave

en: &Close
nl: &Sluiten

en: E&xit
nl: A&fsluiten

en: Recent &Files...
nl: Recente &Bestanden...

en: &Edit
nl: B&ewerken

en: Select &All
nl: &Alles selecteren

en: Deselect All
nl: Alles deselecteren

en: Copy &Image
nl: Kop&ieer Plaatje

en: Copy Script
nl: Script kopiëren

en: Pr&eferences...
nl: Inst&ellingen

en: &Paste
nl: &Plakken

en: &Select
nl: &Selecteren

en: &All
nl: &Alles

en: &None
nl: Gee&n

en: Hydrogen
nl: Waterstof

en: Carbon
nl: Koolstof

en: Nitrogen
nl: Stikstof

en: Oxygen
nl: Zuurstof

en: Phosphorus
nl: Fosfor

en: Sulfur
nl: Zwavel

en: Amino
nl: Aminozuren

en: Nucleic
nl: Nucleinezuren

en: Hetero
nl: Heteroatomen

en: &Display
nl: Wee&rgave

en: &Atom
nl: &Atoom

en: {0}% van der Waals
nl: {0}% vanderWaals

en: &Bond
nl: &Binding

en: &Wireframe
nl: Draad&werk

en: &Symbol
nl: &Symbool

en: &Name
nl: &Naam

en: &Number
nl: &Nummer

en: &Centered
nl: Ge&centreerd

en: &Upper right
nl: Rechtsboven (&u)

en: &On
nl: &Aan

en: Scale {0}
nl: Schalen naar {0}

en: &Zoom
nl: &Vergroten

en: &Perspective Depth
nl: &Perspectiefdiepte

en: A&xes
nl: Hoeken

en: B&ounding Box
nl: Insluitende Doos

en: &Hydrogens
nl: Waterst&offen

en: V&ectors
nl: V&ectoren

en: &Measurements
nl: &Metingen

en: Resi&ze
nl: Grootte wij&ziggen

en: &View
nl: Orie&ntatie

en: &Front
nl: Voo&raanzicht

en: &Top
nl: &Boven

en: &Bottom
nl: &Onderkant

en: &Right
nl: &Rechts

en: &Left
nl: &Links

en: Tr&ansform...
nl: Omzetten...

en: Define &Center
nl: Definieer &centrum

en: Distance &Units
nl: Afstandsmaten

en: &Animate...
nl: &Afspelen animatie...

en: &Vibrate...
nl: &Vibratie tonen...

en: &Graph...
nl: &Grafiek...

en: Calculate chemical &shifts...
nl: Bereken chemische &shifts...

en: &Crystal Properties
nl: &Kristaleigenschappen

en: &Once
nl: Eenmaals

en: &Loop
nl: &Herhalen

en: P&alindrome
nl: P&alindroom

en: &Stop animation
nl: &Stop animatie

en: &Rewind to first frame
nl: Te&rug spoelen naar eerste frame

en: Rewind to first frame
nl: Spoel terug naar eerste frame

en: Go to &next frame
nl: Ga &naar volgende frame

en: Go to next frame
nl: Ga naar volgende frame

en: Go to &previous frame
nl: Ga naar v&orige frame

en: Go to previous frame
nl: Ga naar vorige frame

en: All &frames
nl: Alle frames

en: All frames
nl: Alle frames

en: Go to &last frame
nl: Ga naar &laatste frame

en: Go to last frame
nl: Ga naar volgende frame

en: Start &vibration
nl: Begin &vibratie

en: &Stop vibration
nl: &Stop vibratie

en: &First frequency
nl: Eerste &frequentie

en: &Next frequency
nl: Volge&nde frequentie

en: &Previous frequency
nl: Vo&rige frequentie

en: SurfaceTool...
nl: Oppervlak Hulp...

en: Control Display of Surfaces
nl: Beheer Weergave van Oppervlakken

en: What's New
nl: Wat is Nieuw

en: Hydrogens
nl: Waterstoffen

en: Measurements
nl: Metingen

en: Perspective Depth
nl: Perspectief

en: Axes
nl: Assen

en: Bounding Box
nl: Omvattende Doos

en: RasMol/Chime compatible axes orientation/rotations
nl: RasMol/Chime-gelijkende assen-orientatie/

en: File Preview (requires restarting Jmol)
nl: Bestands Preview (vereist een herstart van Jmol)

en: Clear history (requires restarting Jmol)
nl: Wis geschiedenis (vereist het herstarten van Jmol)

en: Use Atom Color
nl: Gebruik atoomkleuren

en: Rotate molecule.
nl: Roteer molecuul.

en: Select a set of atoms using SHIFT-LEFT-DRAG.
nl: Selecteer een of meer atomen met SHIFT-LEFT-DRAG

en: Click atoms to measure distances
nl: Selecteer atomen om een afstand te meten

en: Click an atom to center on it
nl: Kies een atoom om erop te centreren

en: Return molecule to home position.
nl: Zet molecule terug in startpositie.

en: Open the model kit.
nl: Open het model kit.

en: Clear
nl: Wissen

en: To get a 3-D model you can manipulate, click {0}here{1}. Download time may be significant the first time the applet is loaded.
nl: Om en 3D-model te draaien, klik {0}hier{1}. Het overhalen van de applet kan de eerste keer langer duren.

en: Insert the page TITLE here.
nl: Voeg de paginatitle hier in.

en: Insert the page INTRODUCTION here.
nl: Voeg hier the INTRODUCTIE-pagina in.

en: Insert additional explanatory text here. Long text will wrap around Jmol model {0}.
nl: Geef een extra uitleg hier. Een lange tekst zal om het Jmol model {0} gezet worden.

en: Insert your TITLE and INTRODUCTION here.
nl: Voeg hier de TITEL en INTRODUCTIE in.

en: Insert more information for {0} here.
nl: Voeg hier meer informatie voor {0} in.

en: Initializing 3D display...
nl: Initialiseren 3D display...

en: Initializing Script Window...
nl: Initialiseren Script-window...

en: Building Command Hooks...
nl: Opbouwen Opdrachten...

en: Building Menubar...
nl: Opbouwen Menus...

en: Starting display...
nl: Starten viewer...

en: Setting up Drag-and-Drop...
nl: Initialiseren van Drag-and-Drop...

en: Launching main frame...
nl: Starten mainwindow...

en: Initializing Preferences...
nl: Initialiseren Eigenschappen...

en: Initializing Recent Files...
nl: Initialiseren Recente Bestanden...

en: Could not create ConsoleTextArea:
nl: Kon geen ConsoleTextArea aanmaken:

en: Creating main window...
nl: Maken van main window...

en: Initializing Swing...
nl: Initialiseren Swing...

en: Initializing Jmol...
nl: Initialiseren Jmol....

en: Closing Jmol...
nl: Bezig met afsluiten Jmol...

en: Enter URL of molecular model
nl: Geef URL van molecuulmodel

en: IO Exception:
nl: IO-fout:

en: width height?
nl: breedte hoogte?

en: Delete
nl: Wissen

en: DeleteAll
nl: Alles wissen

en: Dismiss
nl: Afsluiten

en: Value
nl: Waarde

en: Conversion from Jmol to POV-Ray
nl: Convertie van Jmol naar POV-Ray

en: File Name:
nl: Bestandsnaam:

en: Working Directory
nl: Werkfolder

en: Where the .pov files will be saved
nl: Waar de .pov-bestanden moeten worden opgeslagen

en: POV-Ray Runtime Options
nl: POV-Ray Runtime Opties

en: Run POV-Ray directly
nl: Start POV-Ray direct

en: Launch POV-Ray from within Jmol
nl: Start POR-Ray vanuit Jmol

en: Display While Rendering
nl: Weergeven tijdens renderen

en: Should POV-Ray attempt to display while rendering?
nl: Moet POV-Ray proberen tussentijdse beelden te laten zien?

en: width:
nl: breedte:

en: Image width
nl: Figuurbreedte

en: height:
nl: hoogte:

en: Image height
nl: Figuurhoogte

en: Fixed ratio :
nl: Vaste verhoudingen :

en: Use a fixed ratio for width:height
nl: Gebruik een vaste verhouding tussen breedte en hoogte

en: User defined
nl: Gebruikersdefinitie

en: Keep ratio of Jmol window
nl: Behoud verhoudingen Jmol-scherm

en: C - Compressed Targa-24
nl: C - geComprimeerde Targa-24

en: T - Uncompressed Targa-24
nl: T - Ongecomprimeerder Targa-24

en: Alpha transparency
nl: Alpha-transparantie

en: Output Alpha transparency data
nl: Voer alpa-transparantie data uit

en: Mosaic preview
nl: Mozaiek-weergave

en: Render the image in several passes
nl: Verwerk het plaatje in verschillende stappen

en: Start size :
nl: Begin grootte :

en: Initial size of the tiles
nl: Beginmaat van blokken

en: End size :
nl: Eind grootte:

en: Final size of the tiles
nl: Definitieve grootte van de blokken

en: Location of the POV-Ray Executable
nl: Locatie van POV-Ray executable

en: Go!
nl: Gaan!

en: Save file and possibly launch POV-Ray
nl: Bewaar bestand en start POV-Ray

en: Cancel
nl: Afbreken

en: Cancel this dialog without saving
nl: Afbreken zonder opslaan

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Display
nl: Weergave

en: Atoms
nl: Atomen

en: Bonds
nl: Bindingen

en: Jmol Defaults
nl: Standaard Jmol-waarden

en: RasMol Defaults
nl: Rasmol-standaarden

en: Apply
nl: Toepassen

en: Show All
nl: Laat alles zien

en: Default atom size
nl: Standaard atoomgrootte

en: (percentage of vanDerWaals radius)
nl: (percentage van de vanderwaals-straal)

en: Compute Bonds
nl: Bepaal de Bindingen

en: Automatically
nl: Automatisch

en: Don't Compute Bonds
nl: Bepaal geen bindingen

en: Default Bond Radius
nl: Standaard bondstraal

en: Bond Tolerance - sum of two covalent radii + this value
nl: Bindingstolerantie - som van de twee covalente stralen + deze waarde

en: Minimum Bonding Distance
nl: Minimum bindingsafstand

en: Recent Files
nl: Recente Bestanden

en: Loading...
nl: Laden...

en: What's New in Jmol
nl: Wat is nieuw in Jmol

en: Check
nl: Controleer

en: Halt
nl: Stoppen

en: History
nl: Geschiedenis

en: State
nl: Toestand

en: Step
nl: Stap

en: Top
nl: Boven

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

en: Variables
nl: Variabelen

en: text
nl: tekst

en: visibility
nl: zichtbaarheid

en: command
nl: opdracht

en: filename
nl: bestandsnaam

en: startup_script
nl: start-script

en: banner_text
nl: banner tekst

en: style
nl: stijl

en: sync
nl: synchroniseren

en: Degrees
nl: Graden

en: Radians
nl: Radialen

en: Gradians
nl: Decimale graad

en: Circle Fraction
nl: Boogdeel

en: Units of Pi
nl: Eenheden in pi

en: Percentage scaling not implemented yet!
nl: Schalen met percentages is nog niet geïmplementeerd!

en: SurfaceTool
nl: Oppervlakte Hulp

en: View Center
nl: Kijkcentrum

en: Absolute
nl: Absoluut

en: Origin
nl: Nulpunt

en: Cap
nl: Afronding

en: Caps slice with opaque surfaces.
    Ignores MOs and surfaces with interior layers.
nl: Werkt een doorsnede af met een ondoorzichtig oppervlak.
    Negeert MOs en oppervlakken met binnenlagen.

en: Slice Planes
nl: Doorsnedes

en: Shows planes at slicing surfaces.
nl: Laat vlakken zien bij doorsnedes.

en: Ghost On
nl: Schaduw Aan

en: Shows an unsliced "ghost".
nl: Laat een ondoorgesnede "ghost" zien.

en: Angle from X-axis in XY plane
nl: Hoeken van X-as in XY-vlak

en: Angle from Z-axis
nl: Hoeken van Z-as

en: Direction vector of normal to slice
nl: Richting normaalvector naar doorsnede

en: Distance of slice from origin
nl: Afstand van doorsnede naar nulpunt

en: Thickness of slice
nl: Dikte van de doorsnede

en: Select Surface(s)
nl: Selecteer Oppervlak(ken)

en: Attempt to make scratch directory failed.
nl: Poging om werkfolder te maken is gefaald.

en: Log and Error Messages:
nl: Log en foutmeldingin:

en: Messages (see Log tab for full history):
nl: Berichten (zie de Log voor alle berichten):

en: These names will be used for button labels
nl: Deze namen worden gebruikt voor de labels van knoppen:

en: Jmol Web Page Maker
nl: Jmol Webpaginegenerator

en: Couldn't find file: {0}
nl: Kan het bestand niet vinden: {0}

en: Introduction
nl: Inleiding

en: click and drag to reorder
nl: kies en sleep om te herorderen

en: Select widgets:
nl: Selecteer widgets

en: Help/Instructions
nl: Help/Instructies

en: Cartoon of Page
nl: Tekening van Pagina

en: Save HTML as...
nl: Opslaan HTML al&s...

en: Author (your name):
nl: Auteur (uw naam):

en: Browser window title for this web page:
nl: Paginatitel van deze webpagine in de browser:

en: Error creating new instance containing script(s) and image.
nl: Fout tijdens het maken van een nieuwe instantie met script(s) en plaatje.

en: added Instance {0}
nl: Instantie {0} toegevoegd

en: file {0} created
nl: bestand {0} aangemaakt

en: Call to FileWriter unsuccessful.
nl: Aanroepen van FileWriter niet gelukt.

en: Errors occurred during web page creation.  See Log Tab!
nl: Een fout trad op tijdens het maken van de webpagins. Zie de log tab.

en: Using directory {0}
nl: Folder {0} wordt gebruikt.

en: adding {0}
nl: {0} wordt toegevoegd

en: Unable to load resource {0}
nl: Kan {0} niet laden

en: creating {0}
nl: aanmaken {0}

en: Could not find or open:
    {0}
    Please check that you are using a Jmol.jar that is part of a full Jmol distribution.
nl: Kon {0} niet vinden of openenen

en: copying
    {0}
             to
nl: kopieren
    {0}
             naar

en: compressing large data file to
nl: comprimeren groot bestand naar

en: Spin on/off
nl: Spin aan/uit

en: enable/disable spin
nl: Gebruik spin

en: Spin on
nl: Spin aan

en: Background Color
nl: AchtergrondKleur

en: background color:
nl: achtergrond kleur:

en: Stereo Viewing
nl: Stereoview

en: select stereo type
nl: Kies het type stereobeeld

en: Stereo Off
nl: Stereo Uit

en: Red/Blue
nl: Rood/Blauw

en: Red/Cyan
nl: Rood/Cyaan

en: Red/Green
nl: Rood/Groen

en: Animation Control
nl: Animatiebeheer

en: Animation
nl: Animatie

en: First Frame
nl: Eerste beeld

en: Previous Frame
nl: Vorige beeld

en: Play
nl: Afspelen

en: Next Frame
nl: Volgende beeld

en: Pause
nl: Pauze

en: Last Frame
nl: Laatste beeld

en: Mode:
nl: Stand:

en: Loop
nl: Herhalend

en: Palindrome
nl: Palindroom

en: Play Once
nl: Eenmaal afspelen

en: Open Console Button
nl: Commandoregel Openen knop

en: launch Jmol console
nl: Start de Jmol commandoregel

en: Download view
nl: Overhalendialoog

en: unimplemented
nl: niet geimplementeerd
