Jmol - en to tr translation catalogue (306 entries)

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
tr: Jmol başlatmada hata: 'user.home' özelliği tanımlanmamış.

en: transparent background
tr: şeffaf arkaplan

en: check script syntax only - with file loading
tr: sadece betik sözdizimini kontrol et - dosya yükleme ile birlikte

en: check script syntax only - no file loading
tr: sadece betik sözdizimini kontrol et - dosya yükleme yok

en: supported options are given below
tr: desteklenen seçenekler aşağıda verilmiştir

en: debug
tr: hata ayıkla

en: window width x height, e.g. {0}
tr: pencere genişliği x yüksekliği, örn. {0}

en: give this help page
tr: bu yardım sayfasını ver

en: silent startup operation
tr: sessiz başlatma işlemi

en: start with no splash screen
tr: açılış ekranı olmadan başla

en: list commands during script execution
tr: betik çalıştırılırken komutları listele

en: no display (and also exit when done)
tr: görüntü yok (ve tamamlanınca çık)

en: no console -- all output to sysout
tr: komut arayüzü yok -- bütün çıktılar sysyout'a

en: JPG image quality (1-100; default 75) or PNG image compression (0-9; default 2, maximum compression 9)
tr: JPG resim kalitesi (1-100; varsayılan 75) veya PNG resim sıkıştırma (0-9; varsayılan 2, en fazla sıkıştırma 9)

en: independent command thread
tr: bağımsız komut kanalı

en: {0} or {1}:filename
tr: {0} veya {1}:dosyaadı

en: exit after script (implicit with -n)
tr: betik işletiminden sonra çık (varsayılan -n ile)

en: For example:
tr: Örneğin:

en: Executing script 1...
tr: Betik 1 çalıştırılıyor...

en: Executing script file...
tr: Betik dosyası çalıştırılıyor...

en: Executing script 2...
tr: Betik 2 çalıştırılıyor...

en: About Jmol
tr: Jmol Hakkında

en: Unable to find url "{0}".
tr: "{0}" adresi bulunamadı.

en: AtomSetChooser
tr: AtomKümesiSeçici

en: No AtomSets
tr: AtomKümesi Yok

en: Properties
tr: Özellikler

en: Atom Set Collection
tr: Atom Dizisi Koleksiyonu

en: Collection
tr: Koleksiyon

en: Info
tr: Bilgi

en: Select
tr: Seç

en: Repeat
tr: Yinele

en: Vector
tr: Vektör

en: Radius
tr: Yarıçap

en: Scale
tr: Ölçek

en: Amplitude
tr: Genişlik

en: Period
tr: Periyod

en: Frame
tr: Çerçeve

en: Vibration
tr: Titreşim

en: Go to first atom set in the collection
tr: Koleksiyondaki ilk atom kümesine git

en: Go to previous atom set in the collection
tr: Koleksiyonda bir önceki atom kümesine git

en: Play the whole collection of atom sets
tr: Tüm atom setleri koleksiyonunu oynat

en: Pause playing
tr: Oynatmayı Duraklat

en: Go to next atom set in the collection
tr: Koleksiyonda bir sonraki atom kümesine git

en: Jump to last atom set in the collection
tr: Koleksiyondaki son atom kümesine atla

en: Vibration ON
tr: Titreşim AÇIK

en: Vibration OFF
tr: Titreşim KAPALI

en: Delete atoms
tr: Atomları sil

en: Checkpoint File:
tr: Denetlemenoktası Dosyası:

en: Route
tr: Hat

en: Method:
tr: Yöntem:

en: Basis Set:
tr: Temel Dizi:

en: Job Options:
tr: İş Seçenekleri:

en: Molecular Properties
tr: Moleküler Özellikler

en: Total Charge:
tr: Toplam Yük:

en: Gaussian Input File Name
tr: Gaussian Girdi Dosyası Adı

en: File...
tr: Dosya...

en: Selection:
tr: Seçim:

en: Save
tr: Kaydet

en: Close
tr: Kapat

en: &Macros
tr: &Makrolar

en: &File
tr: &Dosya

en: &New
tr: &Yeni

en: &Open
tr: &Aç

en: Open a file.
tr: Dosya aç.

en: Open &URL
tr: &URL Aç

en: &Reload
tr: &Yeniden Yükle

en: Scrip&t Editor...
tr: Beti&k Düzenleyici...

en: Conso&le...
tr: Konso&l...

en: Jmol Java &Console
tr: Jmol Java &Konsolu

en: AtomSet&Chooser...
tr: AtomDizisi&Seçici...

en: &Save As...
tr: &Farklı Kaydet...

en: &Export
tr: &Dışa Aktar

en: Export &Image...
tr: Dışarı aktar &Image...

en: Save current view as an image.
tr: Geçerli görünümü görüntü olarak kaydet.

en: Export to &Web Page...
tr: &Web Sayfası olarak Dışa Aktar...

en: Export one or more views to a web page.
tr: Bir web sayfasına Bir veya daha fazla görünüm aktar.

en: Render in POV-Ray
tr: POV-Ray'de kapla

en: Save current view as a Jmol state script.
tr: Mevcut görünümü bir Jmol durum betiği olarak kaydet.

en: &Print...
tr: &Yazdır...

en: Print view.
tr: Yazdırma görünümü.

en: &Close
tr: &Kapat

en: E&xit
tr: Ç&ıkış

en: Recent &Files...
tr: &Son Kullanılan Dosyalar...

en: &Edit
tr: &Düzenle

en: Select &All
tr: &Tümünü Seç

en: Deselect All
tr: Tüm Seçimleri Kaldır

en: Copy &Image
tr: &Görüntüyü Kopyala

en: Copy Script
tr: Betik Kopyala

en: Pr&eferences...
tr: Te&rcihler...

en: &Paste
tr: &Yapıştır

en: &Select
tr: &Seç

en: &All
tr: &Tümü

en: &None
tr: &Hiçbiri

en: Hydrogen
tr: Hidrojen

en: Carbon
tr: Karbon

en: Nitrogen
tr: Azot

en: Oxygen
tr: Oksijen

en: Phosphorus
tr: Fosfor

en: Sulfur
tr: Kükürt

en: Nucleic
tr: Nükleik

en: Water
tr: Su

en: &Display
tr: &Görüntüle

en: {0}% van der Waals
tr: %{0} van der Waals

en: &Bond
tr: &Bağ

en: &Label
tr: &Etiket

en: &Symbol
tr: &Sembol

en: &Name
tr: &Adı

en: &Number
tr: &Numara

en: &Upper right
tr: Sağ &üst

en: &Vector
tr: &Vektör

en: {0} pixels
tr: {0} piksel

en: Scale {0}
tr: Ölçek {0}

en: &Zoom
tr: &Zum

en: {0}%
tr: %{0}

en: &Perspective Depth
tr: &Perspektif Derinliği

en: A&xes
tr: E&ksenler

en: &Hydrogens
tr: &Hidrojenler

en: V&ectors
tr: V&ektörler

en: &Measurements
tr: &Ölçüler

en: Resi&ze
tr: &Yeniden Boyutlandır

en: &View
tr: &Görünüm

en: &Front
tr: &Ön

en: &Top
tr: &Üst

en: &Bottom
tr: &Alt

en: &Right
tr: &Sağ

en: &Left
tr: &Sol

en: Tr&ansform...
tr: Dö&nüştür...

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: Distance &Units
tr: Aralık &Birimleri

en: &Nanometers 1E-9
tr: &Nanometre 1E-9

en: &Angstroms 1E-10
tr: &Angstrom 1E-10

en: &Animate...
tr: C&anlandır...

en: &Graph...
tr: &Grafik...

en: Calculate chemical &shifts...
tr: Kimyasal dönüşümleri he&sapla...

en: &Crystal Properties
tr: &Kristal Özellikleri

en: &Once
tr: &Bir kez

en: &Loop
tr: &Döngü

en: P&alindrome
tr: P&alindrom

en: &Stop animation
tr: Animasyonu &durdur

en: Rewind to first frame
tr: İlk çerçeveye geri dön

en: Go to &next frame
tr: &Sonraki kareye git

en: Go to next frame
tr: Bir sonraki çerçeveye git

en: Go to &previous frame
tr: &Önceki kareye git

en: Go to previous frame
tr: Bir önceki çerçeveye git

en: All &frames
tr: Tüm &kareler

en: All frames
tr: Tüm kareler

en: Go to &last frame
tr: Son kareye git

en: Go to last frame
tr: Son çerçeveye git

en: Start &vibration
tr: &Titreşimi başlat

en: &Stop vibration
tr: Titreşimi &durdur

en: &First frequency
tr: &İlk frekans

en: &Next frequency
tr: &Sonraki frekans

en: &Previous frequency
tr: &Önceki frekans

en: &Help
tr: &Yardım

en: What's New
tr: Yenilikler

en: Hydrogens
tr: Hidrojenler

en: Measurements
tr: Ölçüler

en: Perspective Depth
tr: Perspektif Derinliği

en: Axes
tr: Eksenler

en: Bounding Box
tr: Bağlama Kutusu

en: RasMol/Chime compatible axes orientation/rotations
tr: RasMol/Chime'e uyumlu eksenlerin yönelme/dönüşleri

en: File Preview (requires restarting Jmol)
tr: Dosya önizleme (Jmol'un yeniden başlatılması gerekir)

en: Clear history (requires restarting Jmol)
tr: Geçmişi temizle (Jmol'un yeniden başlatılması gerekir)

en: Use Atom Color
tr: Atom Rengini Kullan

en: Rotate molecule.
tr: Molekülü döndür.

en: Select a set of atoms using SHIFT-LEFT-DRAG.
tr: ÜSTKARAKTER-SOL-SÜRÜKLE'yi kullanarak bir atom seti seçin.

en: Click atoms to measure distances
tr: Uzaklıkları ölçmek için atomlara tıklayın

en: Click an atom to center on it
tr: Üzerine ortalamak için bir atoma tıklayın

en: Return molecule to home position.
tr: Molekülü ana konumuna getir.

en: Open the model kit.
tr: Model kitini aç.

en: Clear
tr: Temizle

en: Insert the page TITLE here.
tr: Sayfa BAŞLIĞINI buraya ekle.

en: Insert the page INTRODUCTION here.
tr: Sayfa GİRİŞİNİ buraya ekle.

en: Insert your TITLE and INTRODUCTION here.
tr: BAŞLIKĞINIZI ve GİRİŞİNİZİ buraya ekleyin.

en: Insert more information for {0} here.
tr: Buraya {0} için daha fazla bilgi ekleyin.

en: Jmol Help
tr: Jmol Yardımı

en: OK
tr: TAMAM

en: Initializing 3D display...
tr: 3D görüntüleme başlatılıyor...

en: Initializing Script Window...
tr: Betik Penceresi Başlatılıyor...

en: Building Command Hooks...
tr: Komut Bağları Oluşturuluyor...

en: Building Menubar...
tr: Menu Çubuğu Oluşturuluyor...

en: Starting display...
tr: Görüntülemeye başlanıyor...

en: Setting up Drag-and-Drop...
tr: Sürükle-Bırak kuruluyor...

en: Launching main frame...
tr: Ana çerçeve başlatılıyor...

en: Initializing Preferences...
tr: Tercihler Başlatılıyor...

en: Initializing Recent Files...
tr: Son Kullanılan Dosyalar Başlatılıyor...

en: Jmol Java Console
tr: Jmol Java Uçbirimi

en: Could not create ConsoleTextArea:
tr: KonsolMetinAlanı oluşturulamadı:

en: Creating main window...
tr: Ana pencere oluşturuluyor...

en: Initializing Swing...
tr: Sapma başlatılıyor...

en: Initializing Jmol...
tr: Jmol başlatılıyor...

en: Closing Jmol...
tr: Jmol Kapanıyor...

en: Open URL
tr: URL Aç

en: Enter URL of molecular model
tr: Moleküler modelin adresini gir

en: Delete
tr: Sil

en: DeleteAll
tr: TümünüSil

en: Value
tr: Değer

en: Conversion from Jmol to POV-Ray
tr: JMol'den POV-Ray'e Dönüştürme

en: File Name:
tr: Dosya Adı:

en: Working Directory
tr: Çalışma Dizini

en: Where the .pov files will be saved
tr: .pov dosyalarının kaydedileceği yer

en: POV-Ray Runtime Options
tr: POV-Ray Çalışma Zamanı Seçenekleri

en: Run POV-Ray directly
tr: POV-Ray'i doğrudan başlat

en: Launch POV-Ray from within Jmol
tr: POV-Ray'i Jmol içinden başlat

en: Display While Rendering
tr: İşleme Sırasında Görüntüle

en: Should POV-Ray attempt to display while rendering?
tr: POV-Ray tarama yaparken görüntülemeyi denesin mi?

en: width:
tr: genişlik:

en: Image width
tr: Görüntü genişliği

en: height:
tr: yükseklik:

en: Image height
tr: Görüntü yüksekliği

en: Fixed ratio :
tr: Sabit oran :

en: Use a fixed ratio for width:height
tr: Yükseklik:genişlik için sabit oran kullan

en: User defined
tr: Kullanıcı tanımlı

en: Keep ratio of Jmol window
tr: Jmol penceresinin oranını koru

en: C - Compressed Targa-24
tr: C - Sıkıştırılmış Targa-24

en: T - Uncompressed Targa-24
tr: T - Sıkıştırılmamış Targa-24

en: Alpha transparency
tr: Alfa saydamlığı

en: Output Alpha transparency data
tr: Alfa saydamlık verisi çıktısı

en: Mosaic preview
tr: Mozaik önizleme

en: Render the image in several passes
tr: Resmi bir kaç geçişle üret

en: Start size :
tr: Başlangıç boyutu :

en: Initial size of the tiles
tr: Döşemelerin başlangıç boyutu

en: End size :
tr: Bitiş boyutu :

en: Final size of the tiles
tr: Ekran bölümlerinin son boyutu

en: Location of the POV-Ray Executable
tr: POV-Ray Çalışanının Konumu

en: Go!
tr: Git!

en: Save file and possibly launch POV-Ray
tr: Dosyayı kaydet ve imkan dahilinde POV-Ray'i çalıştır

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel this dialog without saving
tr: Bu diyaloğu kaydetmeden iptal et

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Display
tr: Görüntü

en: Atoms
tr: Atomlar

en: Bonds
tr: Bağlar

en: Jmol Defaults
tr: Jmol Varsayılanları

en: RasMol Defaults
tr: RasMol Varsayılanları

en: Apply
tr: Uygula

en: Show All
tr: Tümünü Göster

en: Default atom size
tr: Varsayılan atom boyutu

en: (percentage of vanDerWaals radius)
tr: (vanDerWaals yarıçapı yüzdesi)

en: Compute Bonds
tr: Bağları Hesapla

en: Automatically
tr: Otomatik Olarak

en: Don't Compute Bonds
tr: Bağları Hesaplama

en: Default Bond Radius
tr: Varsayılan Bağ Yarıçapı

en: (Angstroms)
tr: (Angstromlar)

en: Bond Tolerance - sum of two covalent radii + this value
tr: Bağ Dayanaklılığı - iki kovalent yarıçap toplamı + bu değer

en: Minimum Bonding Distance
tr: Minimum Bağlanma Mesafesi

en: Recent Files
tr: Son Dosyalar

en: Open
tr: Aç

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: What's New in Jmol
tr: Jmol'daki Yenilikler

en: Check
tr: Denetle

en: Halt
tr: Duraksat

en: Help
tr: Yardım

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: History
tr: Geçmiş

en: State
tr: Durum

en: Step
tr: Adım

en: Top
tr: Üst

en: Undo
tr: Geri Al

en: Redo
tr: Yinele

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Log and Error Messages:
tr: Kayıt ve Hata Mesajları:

en: Messages (see Log tab for full history):
tr: İletiler (tüm geçmiş için Günlük sekmesine bakın):

en: These names will be used for button labels
tr: Bu isimler düğme etiketleri için kullanılacak

en: Jmol Web Page Maker
tr: Jmol Web Sayfası Hazırlayıcı

en: Couldn't find file: {0}
tr: Dosya bulunamadı: {0}

en: Introduction
tr: Giriş

en: Log
tr: Kayıt

en: Help/Instructions
tr: Yardım/Yönergeler

en: Save HTML as...
tr: HTML'yi farklı kaydet...

en: Author (your name):
tr: Yazar (adınız):

en: Browser window title for this web page:
tr: Bu web sayfası için tarayıcı penceresi başlığı:

en: file {0} created
tr: {0} dosyası oluşturuldu

en: Call to FileWriter unsuccessful.
tr: FileWriter çağrılamadı.

en: Using directory {0}
tr: {0} dizini kullanılıyor

en: adding {0}
tr: {0} ekleniyor

en: creating {0}
tr: {0} oluşturuluyor

en: copying
    {0}
             to
tr: {0}
    kopyalanıyor
             şuraya

en: compressing large data file to
tr: geniş veri dosyası şuraya sıkıştırılıyor

en: Spin on/off
tr: Dönme (spin) kapalı/açık

en: enable/disable spin
tr: dönmeyi (spin) etkinleştir/devre dışı bırak

en: Spin on
tr: Dönme açık

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: background color:
tr: arkaplan rengi:

en: Stereo Viewing
tr: Stereo Gösterim

en: select stereo type
tr: stereo türünü seç

en: Stereo Off
tr: Stereo Kapalı

en: Red/Blue
tr: Kırmızı/Mavi

en: Red/Cyan
tr: Kırmızı/Camgöbeği

en: Red/Green
tr: Kırmızı/Yeşil

en: Animation Control
tr: Canlandırma Kontrolü

en: Animation
tr: Canlandırma

en: First Frame
tr: İlk Kare

en: Previous Frame
tr: Önceki Kare

en: Play
tr: Oynat

en: Next Frame
tr: Sonraki Kare

en: Pause
tr: Duraklat

en: Last Frame
tr: Son Kare

en: Mode:
tr: Mod:

en: Loop
tr: Döngü

en: Palindrome
tr: Palindrom

en: Play Once
tr: Bir Kere Oynat

en: Open Console Button
tr: Uçbirim Açma Düğmesi

en: launch Jmol console
tr: Jmol uçbirimini çalıştır

en: Jmol Console
tr: Jmol Konsolu

en: Download view
tr: İndirme görünümü
