jmol - en to uz translation catalogue (82 entries)

en: Error starting Jmol: the property 'user.home' is not defined.
uz: Jmol ни ишга тушуришда хатолик: 'user.home' ҳусусияти аниқланмаган.

en: transparent background
uz: шаффоф фон

en: check script syntax only - with file loading
uz: фақат скрипт синтаксисини текшириш - файл юкланади

en: check script syntax only - no file loading
uz: фақат скрипт синтаксисини текшириш - файл юкланмайди

en: debug
uz: отладка

en: give this help page
uz: ушбу саҳифага ёрдам бериш

en: kiosk mode -- no frame
uz: тўлиқ экранли ҳолат -- рамкаларсиз

en: start with no splash screen
uz: кўргазмасиз ишга тушуриш

en: list commands during script execution
uz: скрипт бажарилиш вақтидаги буйруқлар рўйхати

en: no display (and also exit when done)
uz: дисплей (ва тугатилаётганда чиқиш) мавжуд эмас

en: {0} or {1}:filename
uz: {0} ёки {1}:файлноми

en: For example:
uz: Масалан:

en: Executing script 1...
uz: 1 скрипт бажарилмоқда...

en: Executing script file...
uz: Скрипт файл бажарилмоқда...

en: Executing script 2...
uz: 2 скрипт бажарилмоқда...

en: About Jmol
uz: Jmol ҳақида

en: Unable to find url "{0}".
uz: "{0}" саҳифаси топилмади.

en: Properties
uz: Ҳоссалари

en: Collection
uz: Тўплам

en: Info
uz: Маълумот

en: Select
uz: Танлаш

en: Repeat
uz: Қайтариш

en: Vector
uz: Вектор

en: Radius
uz: Радиус

en: Scale
uz: Масштаб

en: Amplitude
uz: Амплитуда

en: Period
uz: Давр

en: Frame
uz: Фрейм

en: Vibration
uz: Вибрация

en: Go to first atom set in the collection
uz: Тўпламдаги биринчи атомга бор

en: Go to previous atom set in the collection
uz: Тўпламдаги олдинги атомга ўт

en: Pause playing
uz: Ўйнашни тўхтат

en: Vibration ON
uz: Вибрацияни Ёқ

en: Vibration OFF
uz: Вибрацияни Ўчир

en: Delete atoms
uz: Атомларни ўчир

en: Method:
uz: Услуб:

en: File...
uz: Файл...

en: Save
uz: Сақла

en: Close
uz: Ёп

en: &File
uz: &Файл

en: &New
uz: &Янги

en: &Open
uz: &Оч

en: Open a file.
uz: Файлни оч.

en: Open &URL
uz: &URL ни оч

en: &Reload
uz: &Қайтадан юкла

en: Scrip&t Editor...
uz: Скрип&т Таҳрир...

en: Conso&le...
uz: Консо&л...

en: &Save As...
uz: ...сифатида с&ақла

en: &Export
uz: &Экспорт

en: Export &Image...
uz: Расмни экспорт қил...

en: &Print...
uz: &Босма

en: &Close
uz: Ё&п

en: E&xit
uz: Чи&қиш

en: &Edit
uz: &Таҳрирлаш

en: Select &All
uz: &Ҳаммасини танлаш

en: Copy Script
uz: Скриптни кўчир

en: &Paste
uz: &Қўйиш

en: &Select
uz: &Танлаш

en: &All
uz: Ҳам&маси

en: &None
uz: &Йўқ

en: Water
uz: Сув

en: &Atom
uz: &Атом

en: &Label
uz: Ёрл&иқ

en: &Symbol
uz: Белги

en: &Name
uz: &Ном

en: &Number
uz: Рақам

en: Clear
uz: Тозалаш

en: Cancel
uz: Бекор қил

en: Check
uz: Текшириш

en: Halt
uz: Тўхтат

en: Help
uz: Ёрдам

en: Editor
uz: Таҳрирчи

en: History
uz: Тарих

en: State
uz: Ҳолат

en: Step
uz: Қадам

en: Top
uz: Юқори

en: Undo
uz: Бекор қилиш

en: Redo
uz: Олдинга қайтариш

en: Variables
uz: Ўзгарувчилар

en: launch Jmol console
uz: Jmol консолини ишга тушуриш

en: Jmol Console
uz: Jmol консол

en: Download view
uz: Юклашни кўриш
