jmol - en to hy translation catalogue (58 entries)

en: Element?
hy: Տա՞րր

en: &Help
hy: &Օգնություն

en: &Search...
hy: &Որոնել...

en: &More
hy: &Ավելին

en: State
hy: Վիճակ

en: Run
hy: Գործարկել

en: History
hy: Պատմություն

en: Load
hy: Բեռնել

en: Script
hy: Գրվածք

en: Check
hy: Ստուգում

en: Step
hy: Քայլ

en: Pause
hy: Դադար

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Close
hy: Փակել

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: All Files
hy: Բոլոր նշոցները

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Details
hy: Մանրամասներ

en: Directory
hy: Գրացուցակ

en: Attributes
hy: Հատկանիշեր

en: Modified
hy: Ձեւափոխված

en: Name
hy: Անունը

en: File Name:
hy: Նշոցի անունը՝

en: Size
hy: Չափը

en: Files of Type:
hy: Նշոցի տեսակը՝

en: Type
hy: Տեսակը

en: List
hy: Ցանկ

en: New Folder
hy: Նոր պանակ

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Up
hy: Վերեւ

en: OK
hy: Լավ

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: Bosnian
hy: Բոսներեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Greek
hy: Հուներեն

en: British English
hy: Բրիտանական անգլերեն

en: American English
hy: Ամերիկյան անգլերեն

en: Estonian
hy: էստոներեն

en: Finnish
hy: Ֆիններեն

en: French
hy: Ֆրանսերեն

en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

en: Indonesian
hy: Ինդոնեզերեն

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Javanese
hy: Ճավաերեն

en: Korean
hy: Կորեերեն

en: Dutch
hy: Հոլանդերեն

en: Occitan
hy: Օքսիտաներեն

en: Polish
hy: Լեհերեն

en: Portuguese
hy: Պորտուգալերեն

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: Tamil
hy: Թամիլերեն

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Ukrainian
hy: Ուկրաիներեն

en: Traditional Chinese
hy: Ավանդական չինարեն

en: new
hy: նոր

en: clear
hy: մաքրել

en: save file
hy: պահել նշոցը
