jmol - en to pl translation catalogue (281 entries)

en: Jmol Script Console
pl: Konsola skryptów Jmol

en: &Help
pl: Pomoc

en: &Search...
pl: Wy&szukaj...

en: &Commands
pl: Pole&cenia

en: Math &Functions
pl: &Funkcje matematyczne

en: Set &Parameters
pl: Ustaw &parametry

en: &More
pl: Więcej

en: Editor
pl: Edytor

en: State
pl: Stan

en: Run
pl: Uruchom

en: Clear Output
pl: Wyczyść wyniki

en: Clear Input
pl: Wyczyść dane wejściowe

en: History
pl: Historia

en: Load
pl: Załaduj

en: press CTRL-ENTER for new line or paste model data and press Load
pl: naciśnij CTRL-ENTER żeby rozpocząć nową linię lub wklej dane modelu i wciśnij przycisk Załaduj

en: Messages will appear here. Enter commands in the box below. Click the console Help menu item for on-line help, which will appear in a new browser window.
pl: Tutaj będą wyświetlane informacje. Komendy należy wpisywać w polu poniżej. Kliknij element Pomocy w konsoli aby uzyskać pomoc online (zostanie otwarte okno przeglądarki)

en: Jmol Script Editor
pl: Edytor skryptów Jmol

en: Console
pl: Konsola

en: Open
pl: Otwórz

en: Script
pl: Skrypt

en: Pause
pl: Pauza

en: Resume
pl: Wznów

en: Halt
pl: Wstrzymaj

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Close
pl: Zamknij

en: File or URL:
pl: Plik lub adres URL:

en: Image Type
pl: Typ obrazu

en: JPEG Quality ({0})
pl: Jakość JPEG ({0})

en: PNG Compression  ({0})
pl: Kompresja PNG ({0})

en: PNG Quality ({0})
pl: Jakość PNG ({0})

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Do you want to overwrite file {0}?
pl: Czy chcesz nadpisać plik {0}?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Abort file chooser dialog
pl: Zamknij okno wyboru pliku

en: Details
pl: Szczegóły

en: Directory
pl: Folder

en: Open selected directory
pl: Otwórz wybrany folder

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Generic File
pl: Plik ogólny

en: Name
pl: Nazwa

en: File Name:
pl: Nazwa pliku

en: Size
pl: Rozmiar

en: Files of Type:
pl: Pliki typu:

en: Type
pl: Typ

en: Help
pl: Pomoc

en: FileChooser help
pl: Pomoc okna wyboru plików

en: Home
pl: Katalog domowy

en: List
pl: Lista

en: Look In:
pl: Zobacz w:

en: Error creating new folder
pl: Błąd podczas tworzenia nowgo folderu

en: New Folder
pl: Nowy Folder

en: Create New Folder
pl: Utwórz nowy folder

en: Open selected file
pl: Otwórz wybrany plik

en: Save
pl: Zapisz

en: Save selected file
pl: Zapisz wybrany plik

en: Save In:
pl: Zapisz w:

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Update directory listing
pl: Uaktualnij listę katalogów

en: Up
pl: W górę

en: Up One Level
pl: W górę o jeden poziom

en: Preview
pl: Podgląd

en: Append models
pl: Dołącz modele

en: Arabic
pl: arabski

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Czech
pl: Czeski

en: Danish
pl: Duński

en: German
pl: Niemiecki

en: Greek
pl: grecki

en: British English
pl: Brytyjski Angielski

en: American English
pl: Amerykański angielski

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Estonian
pl: Estoński

en: French
pl: Francuski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Italian
pl: Włoski

en: Japanese
pl: japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Norwegian Bokmal
pl: Norweski (Bokmal)

en: Dutch
pl: Holenderski

en: Polish
pl: Polski

en: Portuguese
pl: Portugalski

en: Brazilian Portuguese
pl: Brazylijski Portugalski

en: Russian
pl: Rosyjski

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Turkish
pl: Turecki

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Simplified Chinese
pl: Chiński uproszczony

en: Traditional Chinese
pl: Chiński tradycyjny

en: No atoms selected -- nothing to do!
pl: Nie zaznaczono żadnego atomu -- brak zadań do wykonania!

en: {0} atoms will be minimized.
pl: {0} atomów zostanie zminimalizowanych.

en: undo (CTRL-Z)
pl: cofnij

en: All
pl: Wszystkie

en: {0} processors
pl: {0} procesorów

en: {0} MB total
pl: w całości {0} MB

en: {0} MB maximum
pl: {0} MB maksimum

en: Mouse Manual
pl: Obsługa myszy

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: No atoms loaded
pl: Brak załadowanych atomów

en: Configurations
pl: Konfiguracje

en: Element
pl: Pierwiastek

en: Language
pl: Język

en: Symmetry
pl: Symetria

en: Model information
pl: Informacje o modelu

en: Select ({0})
pl: Wybierz ({0})

en: All {0} models
pl: Wszystkie {0} modeli

en: Configurations ({0})
pl: Konfiguracje ({0})

en: Collection of {0} models
pl: Kolekcja {0} modeli

en: atoms: {0}
pl: atomy: {0}

en: bonds: {0}
pl: wiązania: {0}

en: groups: {0}
pl: grupy: {0}

en: chains: {0}
pl: łańcuchy: {0}

en: polymers: {0}
pl: polimery: {0}

en: View {0}
pl: Widok {0}

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Biomolecules
pl: Biomolekuły

en: biomolecule {0} ({1} atoms)
pl: biomolekuła {0} ({1} atomy)

en: load biomolecule {0} ({1} atoms)
pl: ładuj biomolekułę {0} ({1} atomy)

en: None
pl: żaden

en: Display Selected Only
pl: Wyświetlaj tylko zaznaczone

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: View
pl: Pokaż

en: Front
pl: Przód

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Bottom
pl: Dół

en: Back
pl: W tył

en: Protein
pl: Białka

en: Backbone
pl: Szkielet

en: Side Chains
pl: Łańcuchy boczne

en: Polar Residues
pl: Reszty polarne

en: Nonpolar Residues
pl: Reszty niepolanrne

en: Basic Residues (+)
pl: Reszty zasadowe (+)

en: Acidic Residues (-)
pl: Reszty kwasowe (-)

en: Uncharged Residues
pl: Reszty pozbawione ładunku

en: Nucleic
pl: Kwas nukleinowy

en: Bases
pl: Zasady

en: AT pairs
pl: Pary AT

en: GC pairs
pl: Pary GC

en: AU pairs
pl: Pary AU

en: Secondary Structure
pl: Struktura drugorzędowa

en: Nonaqueous Solvent
pl: Rozpuszczalnik bezwodny

en: Carbohydrate
pl: wodorowęglan

en: None of the above
pl: Żaden z wymienionych

en: Style
pl: Styl

en: Scheme
pl: Schemat

en: Ball and Stick
pl: Kula i kreska

en: Sticks
pl: Kreski

en: Wireframe
pl: Obraz szkieletowy

en: Cartoon
pl: Rysunek

en: Trace
pl: Ślad

en: Atoms
pl: Atomy

en: Off
pl: Wyłączone

en: Bonds
pl: Wiązania

en: On
pl: Włączone

en: Hydrogen Bonds
pl: Wiązania wodorowe

en: Calculate
pl: Oblicz

en: Disulfide Bonds
pl: Wiązania dwusiarczkowe

en: Structures
pl: Struktury

en: Vibration
pl: Wibracja

en: Vectors
pl: Wektory

en: {0} pixels
pl: {0} pikseli

en: Scale {0}
pl: Skala {0}

en: Stereographic
pl: Stereograficzne

en: Red+Cyan glasses
pl: Okulary Czerwono-Cyjanowe

en: Red+Blue glasses
pl: Okulary czerwono-Niebieskie

en: Red+Green glasses
pl: Okulary Czerwono-Zielone

en: Cross-eyed viewing
pl: Patrzenie zbieżne

en: Labels
pl: Etykiety

en: With Element Symbol
pl: Z symbolem atomu

en: With Atom Name
pl: Z nazwa atomu

en: With Atom Number
pl: Z numerem atomu

en: Position Label on Atom
pl: Ustal pozycje etykiety

en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

en: Upper Right
pl: Na górze po prawej

en: Lower Right
pl: Na dole po prawej

en: Upper Left
pl: Na górze po lewej

en: Lower Left
pl: Na dole po lewej

en: Color
pl: Kolor

en: Alternative Location
pl: Inna lokalizacja

en: Molecule
pl: Cząsteczka

en: Formal Charge
pl: Ładunek

en: Partial Charge
pl: Ładunek częściowy

en: Temperature (Relative)
pl: Temperatura (Względna)

en: Temperature (Fixed)
pl: Temperatura (Bezwzględna)

en: Amino Acid
pl: Aminokwas

en: Chain
pl: Łańcuch

en: Group
pl: Grupa

en: Inherit
pl: Dziedziczyć

en: Black
pl: Czarny:

en: White
pl: Biały

en: Cyan
pl: Cyjan

en: Red
pl: Czerwony

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Yellow
pl: Żółty

en: Green
pl: Zielony

en: Blue
pl: Niebieski

en: Indigo
pl: Indygo

en: Violet
pl: Fioletowy

en: Salmon
pl: Łososiowy

en: Olive
pl: Oliwkowy

en: Maroon
pl: Kasztanowy

en: Gray
pl: Szary

en: Slate Blue
pl: Niebieski łupkowy

en: Gold
pl: Złoty

en: Orchid
pl: Orchidowy

en: Make Opaque
pl: Nieprzezroczystosty

en: Make Translucent
pl: Przezroczysty

en: Background
pl: Tło

en: Surfaces
pl: Powierzchnie

en: Axes
pl: Osie

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Set FPS
pl: Ilość klatek na sekundę

en: Animation
pl: Animacja

en: Animation Mode
pl: Tryb animacji

en: Play Once
pl: Odtwórz raz

en: Loop
pl: Zapętlanie

en: Play
pl: Odtwórz

en: Next Frame
pl: Nastepna klatka

en: Previous Frame
pl: Poprzednia klatka

en: Rewind
pl: Przewiń w tył

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Restart
pl: Restartuj

en: Measurements
pl: Pomiary

en: Double-Click begins and ends all measurements
pl: Podwójne kliknięce rozpoczyna i kończy pomiary

en: Click for distance measurement
pl: Kliknij dla pomiaru odległości

en: Click for angle measurement
pl: Kliknij dla pomiaru kąta

en: Delete measurements
pl: Usuń pomiary

en: List measurements
pl: Pokaż pomiary

en: Distance units nanometers
pl: Pomiar w nanometrach

en: Distance units Angstroms
pl: Pomiar w Angstroemach

en: Distance units picometers
pl: Pomiar w pikometrack

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Identity
pl: Identyfikacja

en: Label
pl: Etykieta

en: Select atom
pl: Wyberz atom

en: Select chain
pl: Wybierz łańcuch

en: Select element
pl: Wybierz element

en: Select group
pl: Wybierz grupę

en: Select molecule
pl: Wybierz cząsteczkę

en: Show
pl: Pokaż

en: File Contents
pl: Zawartość pliku

en: File Header
pl: Nagłówek pliku

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Current state
pl: Bieżący stan

en: Extract MOL data
pl: Wydobądź dane MOL

en: Reload {0}
pl: Przeładuj {0}

en: Hide
pl: Ukryj

en: Dotted
pl: Kropki

en: Show Hydrogens
pl: Pokaż Wodory

en: Show Measurements
pl: Pokaż Pomiary

en: Perspective Depth
pl: Głębokość perspektywy

en: RasMol Colors
pl: Kolory RasMol

en: bad [R,G,B] color
pl: niewłaściwy kolor [R, G, B]

en: color expected
pl: oczekiwano koloru

en: unexpected end of script command
pl: nieoczekiwany koniec skryptu

en: filename expected
pl: oczekiwano nazwy pliku

en: file not found
pl: nie odnaleziono pliku

en: incompatible arguments
pl: niepoprawne argumenty

en: insufficient arguments
pl: niewystarczające argumenty

en: invalid argument
pl: błędny argument

en: No data available
pl: Beak dostepnych danych

en: number expected
pl: oczekiwano liczby

en: unrecognized object
pl: nierozpoznany obiekt

en: script ERROR:
pl: BŁĄD skryptu:

en: {0} atoms deleted
pl: {0} atomy usunięto

en: {0} hydrogen bonds
pl: {0} wiązania wodorowe

en: { number number number } expected
pl: { number number number } oczekiwano

en: Jmol Applet version {0} {1}.
    
    An OpenScience project.
    
    See http://www.jmol.org for more information
pl: Aplet Jmol wersja {0} {1}.
    
    Projek OpenScience.
    
    Więcej informacji na http://www.jmol.org

en: File Error:
pl: Błąd pliku:

en: pick one more atom in order to spin the model around an axis
pl: wybierz atom aby obrócić model wokół osi

en: pick two atoms in order to spin the model around an axis
pl: wybierz dwa atomy aby obrócić model wokół osi

en: {0} atoms hidden
pl: {0} atomy ukryte

en: {0} atoms selected
pl: {0} atomy wybrane
