josm - en to nl translation catalogue (12489 entries)

en: About
nl: Over

en: Display the about screen.
nl: Het scherm Over JOSM... tonen.

en: Help: {0}
nl: Hulp: {0}

en: Version {0}
nl: Versie {0}

en: Last change at {0}
nl: Laatste wijziging op {0}

en: Java Version {0}
nl: Java versie {0}

en: Homepage
nl: Startpagina

en: Translations
nl: Vertalingen

en: Follow us on
nl: Volg ons op

en: Preferences are stored in {0}
nl: Voorkeuren worden opgeslagen in {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
nl: Symbolische namen voor mappen en de eigenlijke paden:

en: Readme
nl: Leesmij

en: Revision
nl: Herziening

en: Contribution
nl: Bijdrage

en: License
nl: Licentie

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Installation Details
nl: Installatiedetails

en: Translators
nl: Vertalers

en: About JOSM...
nl: Over JOSM...

en: Report bug
nl: Probleem rapporteren

en: unset
nl: niet ingesteld

en: Open directory
nl: Map openen

en: Failed to locate resource ''{0}''.
nl: Vinden van bron ''{0}'' mislukt.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
nl: Resource ''{0}'' kon niet worden geladen, fout is {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
nl: Selecteer ten minste één reeds geüploade knoop, weg of relatie.

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Please select the target layer.
nl: Selecteer de doellaag.

en: Select target layer
nl: Selecteer de doellaag

en: Cancel
nl: Annuleren

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
nl: <html>Er zijn geen lagen waarmee de bronlaag<br>''{0}''<br> kan worden samengevoegd.</html>

en: No target layers
nl: Geen doellagen

en: Select
nl: Selecteren

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
nl: Selecteert de elementen op de kaart die in de bovenstaande lijst gekozen zijn.

en: History
nl: Geschiedenis

en: Download and show the history of the selected objects
nl: De geschiedenis van de geselecteerde objecten downloaden en weergeven.

en: Select WMS layers
nl: WMS-lagen selecteren

en: Add layers
nl: Lagen toevoegen

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
nl: Tijdfilter voor "{0}" zoals "{1}"

en: Invalid service URL.
nl: Ongeldige service-URL.

en: WMS Error
nl: WMS-fout

en: Could not retrieve WMS layer list.
nl: Kon geen lijst met WMS-lagen verkrijgen.

en: Could not parse WMS layer list.
nl: Kon geen lijst met WMS-lagen parsen.

en: Could not parse WMTS layer list.
nl: Kon lagenlijst WMTS niet parsen.

en: WMTS Error
nl: Fout WMTS

en: Error
nl: Fout

en: Select image format for WMS layer
nl: Kies een afbeelding voor de WMS laag

en: Show only layers for current view
nl: Alleen lagen voor huidge weergave weergeven

en: Add Node...
nl: Knoop toevoegen...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
nl: Voeg een knooppunt toe door de breedte-/ lengtegraad of "easting /northing" in te vullen.

en: Tools: {0}
nl: Gereedschappen: {0}

en: Align Nodes in Circle
nl: Knopen uitlijnen in een cirkel

en: Move the selected nodes into a circle.
nl: De geselecteerde knopen in een cirkel plaatsen.

en: Selection could not be used to align in circle.
nl: Selectie kon niet worde gebruikt om in cirkel uit te lijnen.

en: Nothing changed
nl: Niets gewijzigd

en: Please select only one node as center.
nl: Selecteer slechts één knoop als midden.

en: Align each Way in Circle
nl: Elke weg op cirkel uitlijnen

en: One or more nodes involved in this action is outside of the downloaded area.
nl: Eén of meer knopen die bij deze actie betrokken zijn liggen buiten het gedownloade gebied.

en: Not enough nodes to calculate center.
nl: Niet voldoende knopen voor berekenen van het midden.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
nl: Kan het midden van de cirkel niet bepalen voor deze geometrie.

en: Align Nodes in Line
nl: Knopen uitlijnen

en: Move the selected nodes in to a line.
nl: De geselecteerde knopen op een rechte lijn plaatsen

en: Please select at least three nodes.
nl: Selecteer ten minste drie knopen:

en: Can not align a polygon. Abort.
nl: Kan een polygoon niet uitlijnen. Afgebroken.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
nl: Kan geen snijpunt van drie of meer wegen oplossen. Afgebroken

en: Two parallels ways found. Abort.
nl: Twee parallele wegen gevonden. Afgebroken.

en: data
nl: gegevens

en: layer
nl: laag

en: selection
nl: selectie

en: download
nl: downloaden

en: problem
nl: probleem

en: previous
nl: vorige

en: next
nl: volgende

en: Nothing selected to zoom to.
nl: Geen selectie om op in te zoomen.

en: Information
nl: Informatie

en: Zoom to {0}
nl: Inzoomen op {0}

en: Zoom the view to {0}.
nl: Weergave inzoomen op {0}.

en: View: {0}
nl: Beeld: {0}

en: No conflicts to zoom to
nl: Geen conflicten om op in te zoomen

en: Changeset Manager
nl: Venster Beheren wijzigingensets

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
nl: Zichtbaarheid van het venster Beheren wijzigingensets aan- of uitzetten

en: Windows: {0}
nl: Vensters: {0}

en: Close open changesets...
nl: Open wijzigingensets sluiten...

en: Close open changesets
nl: Geopende wijzigingensets sluiten

en: File: {0}
nl: Bestand: {0}

en: There are no open changesets
nl: Er zijn geen geopende wijzigingensets

en: No open changesets
nl: Geen geopende wijzigingensets

en: Downloading open changesets ...
nl: Downloaden geopende wijzigingensets ...

en: Combine Way
nl: Wegen combineren.

en: Combine several ways into one.
nl: Verschillende wegen combineren tot één weg.

en: Change directions?
nl: Richtingen omkeren?

en: Reverse and Combine
nl: Omkeren en combineren

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
nl: De wegen kunnen niet worden gecombineerd in hun huidige richtingen.  Wilt u er enkele van omkeren?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
nl: Kon wegen niet combineren<br>(Zij konden niet worden samengevoegd tot één enkele reeks van knopen)

en: Reverse Ways
nl: Wegen omkeren

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
nl[0]: Combineeer {0} weg
nl[1]: Combineer {0} wegen

en: Please select at least two ways to combine.
nl: Selecteer ten minste twee of meer wegen om te combineren.

en: Combine ways refused<br>(A shared node is outside of the download area)
nl: Combineren van wegen geweigerd<br>(Een gedeelde knoop ligt buiten het gedownloade gebied)

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy selected objects to paste buffer.
nl: Geselecteerde objecten naar klembord kopiëren

en: Edit: {0}
nl: Bewerk: {0}

en: Please select something to copy.
nl: Selecteer iets om te kopiëren

en: Copy Coordinates
nl: Coördinaten kopiëren

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
nl: Kopieer de coördinaten van de geselecteerde knooppunten naar het klembord.

en: Copy server URLs
nl: Server URL’s kopiëren

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
nl: Server URL’s van geselecteerde objecten kopiëren naar klembord

en: Create Circle
nl: Cirkel aanmaken

en: Create a circle from three selected nodes.
nl: Een cirkel maken van drie geselecteerde knopen.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
nl: Selecteer precies twee of drie knopen; of één weg met precies twee of drie knopen.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
nl: Deze knopen staan niet in een cirkel. Afbreken.

en: Cannot add a node outside of the world.
nl: Kan geen knoop buiten de wereld toevoegen.

en: Update multipolygon
nl: Multipolygoon bijwerken

en: Create multipolygon
nl: Multipolygoon aanmaken

en: No data loaded.
nl: Geen gegevens geladen.

en: You must select at least one way.
nl: U moet minstens één weg selecteren.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
nl[0]: Lid Geen weg verwijderd uit multipolygoon
nl[1]: Leden Geen weg verwijderd uit multipolygoon

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete selected objects.
nl: Geselecteerde objecten verwijderen.

en: Delete confirmation
nl: Bevestig verwijderen

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
nl: U staat op het punt knopen te verwijderen die andere verwijzingen hebben die nog niet zijn gedownload.<br>Dit kan problemen veroorzaken omdat andere objecten (die u niet ziet) ze zouden kunnen gebruiken.<br>Wilt u ze echt verwijderen?

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
nl: U gaat incomplete objecten verwijderen.<br>Dit zal problemen veroorzaken aangezien u niet het echte object ziet.<br>Wilt u ze echt verwijderen?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
nl[0]: U gaat verwijderen {0} relatie: {1}<br/>Deze stap is zelden nodig en kan niet eenvoudig ongedaan worden gemaakt als hij is geüpload naar de server.<br/>Wilt u werkelijk verwijderen?
nl[1]: U gaat verwijderen {0} relatie: {1}<br/>Deze stap is zelden nodig en kan niet eenvoudig ongedaan worden gemaakt als hij is geüpload naar de server.<br/>Wilt u werkelijk verwijderen?

en: Delete relation?
nl: Relatie verwijderen?

en: Delete Layer
nl: Laag verwijderen

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
nl: verwijder de actieve laag. Verwijdert niet het daaraan verbonden bestand

en: Dialogs panel
nl: paneel Schakelvensters

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
nl: paneel Schakelvensters , kaartweergave maximaliseren

en: Saving file {0}...
nl: Opslaan bestand {0}...

en: Successfully saved file {0}
nl: Met succes opgeslagen bestand {0}

en: Distribute Nodes
nl: Knopen verdelen

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
nl: Verdeel de geselecteerde knopen op gelijke afstanden langs een lijn.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
nl: {0} nodes zonder coordinaten worden genegeerd

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
nl: Selecteer :
    * Eén niet zichzelf kruisende weg met tenminste twee van zijn knopen;
    * Drie knopen.

en: Download data
nl: Gegevens ophalen

en: Download data...
nl: Gegevens downloaden…

en: Download map data from a server of your choice
nl: Kaartgegevens downloaden van een server van uw keuze

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
nl[0]: <html>Deze actie zal {0} individueel<br>downloadverzoek vereisen. Wilt u<br>doorgaan?</html>
nl[1]: <html>Deze actie zal {0} individuele<br>downloadverzoeken vereisen. Wilt u<br>doorgaan?</html>

en:   adding {0} {1}
nl:   toevoegen {0} {1}

en: Calculating Download Area
nl: Te downloaden gebied berekenen

en: Download along...
nl: Downloaden langs...

en: Download OSM data along the selected ways.
nl: Download OSM-gegevens langs de geselecteerde wegen.

en: Download Along
nl: Downloaden langs

en: Please select 1 or more ways to download along
nl: Selecteer 1 of meer wegen om langs te downloaden

en: Download from OSM along selected ways
nl: Downloaden vanaf OSM langs geselecteerde wegen

en: Download notes in current view
nl: Opmerkingen in huidige weergave downloaden

en: Download in current view
nl: Huidige weergave downloaden

en: Download map data from the OSM server in current view
nl: Kaartgegevens van de OSM-server in huidige weergave downloaden

en: Download object...
nl: Object downloaden...

en: Download OSM object by ID
nl: Download OSM object per ID

en: Download parent ways/relations...
nl: Downloaden ouderwegen/relaties...

en: Download objects referring to one of the selected objects
nl: Objecten downloaden die naar één van de geselecteerde objecten verwijzen.

en: Draw boundaries of downloaded data
nl: Teken grenzen van gedownload gebied

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
nl: Gearceerde achtergrondweergave van gebieden buiten de gedownloade gebieden inschakelen / uitschakelen.

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Duplicate selection.
nl: Duplicaten selecteren.

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit the application.
nl: De applicatie afsluiten.

en: Expert Mode
nl: Expertmodus

en: Enable/disable expert mode
nl: in-/uitschakelen expertmodus

en: Follow line
nl: Lijn volgen

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
nl: Verder gaan met het tekenen van een lijn die knopen met een andere lijn deelt.

en: Follow
nl: Volgen

en: Fullscreen view
nl: Bekijken in volledig scherm

en: Toggle fullscreen view
nl: Omschakelen tussen volledig schermmodus/venstermodus

en: Export to GPX...
nl: Exporteren naar GPX...

en: Export the data to GPX file.
nl: De gegevens naar een GPX-bestand exporteren.

en: Nothing to export. Get some data first.
nl: Niets te exporteren. Verzamel eerst enkele gegevens.

en: Export GPX file
nl: Exporteren als GPX-bestand

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
nl: Toon informatie over de geschiedenis van wegen, knopen of relaties in OSM.

en: Show history
nl: Geschiedenis tonen

en: History (web)
nl: Geschiedenis (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
nl: Toon geschiedenisinformatie over OSM-wegen, knopen of relaties in webbrowser

en: New offset
nl: Nieuwe verschuiving

en: Adjust the position of this imagery layer
nl: De positie van deze afbeeldingslaag aanpassen

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
nl: Bladwijzer voor verschuiving bestaat al. Overschrijven?

en: Adjust imagery offset
nl: Verschuiving van deze afbeeldingslaag aanpassen

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
nl: Gebruik de pijltjestoetsen of sleep de afbeeldingslaag met de muis om de verschuiving aan te passen.
    U kunt ook de oostelijke en noordelijke verschuiving in de {0} coördinaten opgeven.
    Als u de verschuiving wilt opslaan als een bladwijzer, voer dan hieronder een naam in

en: Offset:
nl: Verschuiving:

en: Bookmark name:
nl: Naam voor bladwijzer:

en: Advanced info
nl: Uitgebreide info

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
nl: Toon uitgebreide informatie over OSM-knopen, wegen of relaties

en: Advanced info (web)
nl: Uitgebreide info (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
nl: Toon objectinformatie over OSM-knopen, wegen of relaties in webbrowser

en: Invert Selection
nl: Selectie omdraaien

en: Selection: {0}
nl: Selectie: {0}

en: Join overlapping Areas
nl: Overlappende gebieden samenvoegen

en: Joins areas that overlap each other
nl: Voegt overlappende gebieden samen

en: Please select at least one closed way that should be joined.
nl: Selecteer ten minste één gesloten weg die samengevoegd zou moeten worden.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
nl: Eén van de geselecteerde wegen is niet gesloten en kan daarom niet worden samengevoegd.

en: Join area confirmation
nl: Bevestiging voor gebied samenvoegen

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
nl[0]: De geselecteerde weg heeft knopen die andere verwijzingen kunnen hebben, die nog niet zijn gedownload.
nl[1]: De geselecteerde wegen hebben knopen die andere verwijzingen kunnen hebben, die nog niet zijn gedownload.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
nl: Dit kan er toe leiden dat knopen per ongeluk verloren gaan.

en: Are you really sure to continue?
nl: Weet u echt zeker dat u door wilt gaan?

en: Please abort if you are not sure
nl: Annuleer als u niet zeker bent

en: The selected area is incomplete. Continue?
nl: Het geselecteerde gebied is niet compleet. Doorgaan?

en: No intersection found. Nothing was changed.
nl: Geen kruispunt gevonden. Er is niets gewijzigd.

en: Move tags from ways to relations
nl: Verplaats tags van wegen naar relaties

en: Removed duplicate nodes
nl: Dubbele knopen verwijderd

en: Removed now unreferrenced nodes
nl: Knopen waarnaar nu niet wordt verwezen verwijderd

en: Added node on all intersections
nl: Knoop toegevoegd op alle kruispunten

en: Keep older versions
nl: Oudere versies behouden

en: Assemble new polygons
nl: Nieuwe veelhoeken samenstellen

en: Delete relations
nl: Relaties verwijderen

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
nl: Wegen die geen deel uitmaken van een binnenste multipolygoon verwijderen

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
nl: Sommige  wegen maakten deel uit van relaties die zijn aangepast.<br>Controleer of er geen fouten werden geïntroduceerd.

en: Fix tag conflicts
nl: Los tagconflicten op

en: Split ways into fragments
nl: Splits wegen op in fragmenten

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
nl: Sorry. Kan geen relaties van multipolygoon afhandelen met meerdere buitenste wegen.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
nl: Kan binnenste en buitenste wegen van een multipolygoon niet samenvoegen

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
nl: Sorry. Kan geen weg afhandelen die de buitenste is in meerdere relaties van multipolygoon.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
nl: Sorry. Kan geen weg afhandelen die zowel binnenste als buitenste is in relaties van multipolygoon.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
nl: Sorry. Kan geen weg afhandelen die de binnenste is in meerdere relaties van multipolygoon.

en: Removed Element from Relations
nl: Element werd verwijderd uit relaties

en: Remove tags from inner ways
nl: Tags van binnenste wegen verwijderen

en: Joined overlapping areas
nl: Overlappende gebieden samengevoegd

en: Join Node to Way
nl: Koppel knoop aan weg

en: Include a node into the nearest way segments
nl: Voeg een knoop toe aan de dichtstbijzijnde wegsegmenten

en: Move Node onto Way
nl: Zet knoop op weg

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
nl: Zet de knoop op de dichtstbijzijnde wegsegmenten en voeg hem in

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
nl: Meerdere doelwegen, geen gemeenschappelijk punt gevonden. Er werd niets gewijzigd.

en: No Shortcut
nl: Geen sneltoets

en: Operation was not performed, as per {0} preference
nl: Bewerking werd niet uitgevoerd, wegens voorkeur {0}

en: Jump to Position
nl: Spring naar positie

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
nl: Opent een dialoogvenster waarmee naar een specifieke locatie kan worden gesprongen.

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
nl: Lat/lon invoeren om naar positie te springen.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
nl: U kunt ook een URL plakken vanaf www.openstreetmap.org.

en: Enter a place name to search for
nl: Voer een plaatsnaam in om naar te zoeken

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Zoom (in metres)
nl: Zoomen (in meters)

en: Jump there
nl: Spring daarheen

en: Jumping to: {0}
nl: Springen naar: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
nl: Kon lengte- of breedtegraad of zoom niet parsen. Gelieve deze te controleren.

en: Unable to parse Lon/Lat
nl: Kan lat/lon niet parsen

en: Rectified Image...
nl: Uitgelijnde afbeelding...

en: Download Rectified Images From Various Services
nl: Uitgelijnde afbeeldingen van verschillende diensten downloaden

en: Imagery: {0}
nl: Afbeelding: {0}

en: Custom WMS Link
nl: Eigen WMS-koppeling

en: Supported Rectifier Services:
nl: Ondersteunde uitlijndiensten:

en: Visit Homepage
nl: Bezoek Homepage

en: WMS URL or Image ID:
nl: WMS URL of Foto ID:

en: Add Rectified Image
nl: Uitgelijnde achtergrondafbeelding toevoegen

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
nl: De ingevoerde koppeling of id voor de geselecteerde dienst komt niet overeen. Probeer het opnieuw.

en: No valid WMS URL or id
nl: Geen geldige WMS URL of ID

en: Merge layer
nl: Laag samenvoegen

en: Merge the current layer into another layer
nl: Voeg de huidige laag samen met een andere laag

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
nl: Delen van sporen die elkaar qua tijd overlappen knippen

en: Merging layers with different upload policies
nl: Lagen met verschillend uploadbeleid samenvoegen

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
nl: U staat op het punt om gegevens samen te voegen tussen de lagen ''{0}'' en ''{1}''.<br /><br />Deze lagen hebben verschillend beleid voor uploaden en zouden zo niet samengevoegd moeten worden.<br />Ze samenvoegen zal prioriteit geven aan het strengere beleid (uploaden ontraden) voor ''{1}''.<br /><br /><b>Dit is niet de aanbevolen manier voor het samenvoegen van dergelijke gegevens</b>.<br />U zou in plaats daarvan elk object moeten controleren en samenvoegen, één voor één, met behulp van ''<i>Selectie samenvoegen</i>''.<br /><br />Weet u zeker dat u door wilt gaan?

en: Ignore this hint and merge anyway
nl: Hint negeren en samenvoegen

en: Merge Nodes
nl: Knopen samenvoegen

en: Merge nodes into the oldest one.
nl: Knopen met de oudste samenvoegen.

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
nl: Selecteer tenminste twee knopen om samen te voegen of één knoop die dicht bij een andere ligt.

en: Abort Merging
nl: Stop samenvoegen

en: Click to abort merging nodes
nl: Klik om samenvoegen van knopen te stoppen

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
nl: Kan knopen niet samenvoegen: Zou weg {0} moeten verwijderen, die nog steeds gebruikt wordt door {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
nl[0]: {0} knoop samenvoegen
nl[1]: {0} knopen samenvoegen

en: Merge selection
nl: Selectie samenvoegen

en: Merge the currently selected objects into another layer
nl: Voeg de geselecteerde objecten in een andere laag samen

en: Merging too many objects with different upload policies
nl: Samenvoegen van teveel objecten met verschillend beleid voor uploaden

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
nl: U staat op het punt om meer dan 1 object samen te voegen tussen de lagen ''{0}'' en ''{1}''.<br /><br /><b>Dit is niet de aanbevolen manier voor het samenvoegen van dergelijke gegevens</b>.<br />U zou in plaats daarvan elk object moeten controleren en samenvoegen, <b>één voor één</b>.<br /><br />Weet u zeker dat u door wilt gaan?

en: Mirror
nl: Spiegelen

en: Mirror selected nodes and ways.
nl: Spiegel de geselecteerde knopen en wegen.

en: Please select at least one node or way.
nl: Selecteer ten minste één knoop of weg.

en: up
nl: omhoog

en: left
nl: links

en: right
nl: rechts

en: down
nl: omlaag

en: Move objects {0}
nl: Objecten {0} verplaatsen

en: Move {0}
nl: {0} verplaatsen

en: Moves Objects {0}
nl: Verplaatst objecten {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
nl: Kan objecten niet buiten de wereld plaatsen.

en: Move Node...
nl: Knoop verplaatsen...

en: Edit latitude and longitude of a node.
nl: Breedtegraad en lengtegraad van een knoop aanpassen

en: New Layer
nl: Nieuwe laag

en: Create a new map layer.
nl: Een nieuwe kaartlaag aanmaken

en: Open {0}
nl: Openen {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
nl[0]: U staat op het punt om {0} browservenster te starten.<br>Dit kan uw scherm vol zetten met browservensters<br>en kan enige tijd vergen.
nl[1]: U staat op het punt om {0} browservensters te starten.<br>Dit kan uw scherm vol zetten met browservensters<br>en kan enige tijd vergen.

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
nl[0]: Klik om door te gaan en {0} browser te openen
nl[1]: Klik om door te gaan en {0} browsers te openen

en: Click to abort launching external browsers
nl: Klik om het openen van de externe browservensters te annuleren

en: URL Files
nl: URL-bestanden

en: Open...
nl: Openen...

en: Open a file.
nl: Een bestand openen.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
nl: Niet in staat om bestand ''{0}'' te vinden.

en: Opening files
nl: Bestanden aan het openen

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
nl[0]: Kan {0} bestand niet openen met toepassing voor importeren van bestanden ''{1}''.
nl[1]: Kan {0} bestanden niet openen met programma voor importeren van bestanden ''{1}''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
nl[0]: Kan {0} bestand niet openen, omdat het bestand niet bestaat of er is geen geschikt programma voor het importeren van het bestand beschikbaar.
nl[1]: Kan {0} bestanden niet openen, omdat de bestanden niet bestaan of er zijn geen geschikte programma''s voor het importeren van het bestand beschikbaar.

en: no importer
nl: geen programma voor importeren

en: does not exist
nl: bestaat niet

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
nl: <html>Kan map ''{0}'' niet openen.<br>Selecteer een bestand.</html>

en: Open file
nl: Bestand openen

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
nl[0]: {0} bestand aan het openen...
nl[1]: {0} bestanden aan het openen...

en: Opening file ''{0}'' ...
nl: Bestand ''{0}'' aan het openen...

en: Which tasks to perform?
nl: Welke taken moeten worden uitgevoerd?

en: Ok
nl: OK

en: Open Location...
nl: Locatie openen...

en: Open an URL.
nl: Een URL openen.

en: Enter URL to download:
nl: Voer URL om te downloaden in:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
nl: Voer een URL in waarvandaan de gegevens gedownload moeten worden

en: Download as new layer
nl: Als nieuwe laag downloaden

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
nl: Selecteer als de data naar een nieuwe laag moet worden gedownload

en: Zoom to downloaded data
nl: Zoomen naar gedownloade gegevens

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
nl: Selecteren om te zoomen naar de geheel nieuw gedownloade gegevens.

en: Download Location
nl: Locatie voor downloaden

en: Download URL
nl: URL voor downloaden

en: Start downloading data
nl: Start het downloaden van gegevens

en: Close dialog and cancel downloading
nl: Sluit dialoogvenster en stop het downloaden

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
nl: Kan URL ''{0}'' niet openen<br>De volgende taken voor downloaden accepteren de weergegeven patronen voor de URL:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
nl: <h3>Als een of meer wegen zijn geselecteerd, wordt de vorm zodanig aangepast dat alle hoeken 90 of 180 graden zijn.</h3>Er kunnen twee knopen aan de selectie worden toegevoegd.  Daarna wordt de richting bepaald door deze twee verwijzingsknopen. (Daarna kunt u altijd de verplaatsing van bepaalde knopen ongedaan maken:<br>Selecteer die knopen en druk op de sneltoetscombinatie voor Loodrecht maken / Ongedaan maken. De standaard is Shift-Q.)

en: Orthogonalize Shape
nl: Vorm loodrecht maken

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
nl: Verplaats knopen zodat alle hoeken 90 of 180 graden worden

en: Orthogonalize Shape / Undo
nl: Vorm loodrecht maken / Ongedaan maken

en: Undo orthogonalization for certain nodes
nl: Loodrecht maken van knopen ongedaan maken voor de geselecteerde knopen

en: Orthogonalize / Undo
nl: Loodrecht maken / Ongedaan maken

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
nl: Vorm loodrecht maken / Ongedaan maken<br>Selecteer knopen die werden verplaatst door de vorige actie Vorm loodrecht maken!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
nl: <html>U maakt gebruik van de EPSG:4326-projectie.<br>Dit kan leiden tot onverwachte resultaten bij rechthoekig uitlijnen.<br>Verander het type van de projectie om deze waarschuwing te onderdrukken.<br>Wilt u doorgaan?</html>

en: Usage
nl: Gebruik

en: Selection must consist only of ways and nodes.
nl: De selectie mag uitsluitend bestaan uit wegen en knopen.

en: Orthogonalize
nl: Loodrecht maken

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
nl: <html>Zorg er voor dat alle geselecteerde wegen in dezelfde richting wijzen.<br>of zet ze één voor één loodrecht.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
nl: Selecteer wegen met hoeken van ongeveer 90 of 180 graden.

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste contents of clipboard.
nl: Inhoud van klembord plakken.

en: Paste at source position
nl: Plakken op bronpositie

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
nl: Inhoud van het klembord op de positie van waar het werd gekopieerd plakken.

en: Paste Tags
nl: Tags plakken

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
nl: Pas tags van de inhoud van de buffer toe op alle geselecteerde items.

en: Preferences...
nl: Voorkeuren...

en: Open a preferences dialog for global settings.
nl: Opent een dialoogvenster Voorkeuren voor algemene instellingen.

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Purge...
nl: Afvoeren...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
nl: Objecten vergeten, maar niet van de server verwijderen bij volgende upload.

en: Purge
nl: Afvoeren

en: Confirm Purging
nl: Bevestig afvoeren

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
nl: Dit zorgt ervoor dat JOSM de geselecteerde objecten vergeet.<br> Ze worden uit de laag verwijderd, maar <i>niet</i> verwijderd van de server bij de volgende upload.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
nl: De volgende afhankelijke objecten zullen eveneens worden afgevoerd<br>in aanvulling op de geselecteerde objecten:

en: Add to selection
nl: Aan selectie toevoegen

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
nl: Enkele objecten werden aangepast.<br>Ga door als deze wijzigingen moeten worden genegeerd.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
nl: Buffer voor Ongedaan maken/Opnieuw uitvoeren leegmaken

en: Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

en: Redo the last undone action.
nl: De laatste ongedaan gemaakte opdracht herstellen.

en: Redo ...
nl: Opnieuw...

en: Redo {0}
nl: {0} opnieuw uitvoeren

en: Rename layer
nl: Laag hernoemen

en: Also rename the file
nl: Ook het bestand hernoemen

en: Could not rename file ''{0}''
nl: Kon bestand ''{0}'' niet hernoemen

en: Reorder imagery layers
nl: Afbeeldingslagen volgorde wijzigen

en: Reorders non-overlay imagery layers.
nl: Afbeeldingslagen, niet overlay, volgorde wijzigen

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
nl: Fout melden via JSOM bugtracker

en: Restart
nl: Opnieuw starten

en: Restart the application.
nl: Start de toepassing opnieuw

en: Click to restart later.
nl: Klik hier om later opnieuw te starten.

en: Restore selected tags
nl: Geselecteerde tags herstellen

en: Reverse way
nl: Weg omkeren

en: Reverse the direction of all selected ways.
nl: De richting van alle geselecteerde wegen omkeren.

en: Please select at least one way.
nl: Selecteer ten minste één weg.

en: Save
nl: Opslaan

en: Save the current data.
nl: Huidige gegevens opslaan.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
nl: Het bestand "{0}" zal worden aangepast.<br>Wilt u het bestaande bestand overschrijven?

en: Always overwrite GPX files without asking
nl: GPX-bestanden altijd overschrijven zonder te vragen

en: Save As...
nl: Opslaan als...

en: No Exporter found! Nothing saved.
nl: Geen toepassing voor exporteren gevonden! Niets opgeslagen.

en: File exists. Overwrite?
nl: Het bestand bestaat reeds. Overschrijven?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
nl: <html>Er trad een fout op bij het opslaan.<br>Fout is:<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
nl: Sla de huidige gegevens in een nieuw bestand op.

en: Search Notes...
nl: Opmerkingen zoeken...

en: Download notes from the note search API
nl: Opmerkingen ophalen via de zoek API

en: Search the OSM API for notes containing words:
nl: Zoek via de OSM API naar opmerkingen met de volgende woorden:

en: Search for notes
nl: Zoeken naar opmerkingen

en: You must enter a search term
nl: Voer een zoekterm in

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
nl: Alle niet-verwijderde objecten in de gegevenslaag selecteren.  Hiermee worden ook incomplete objecten geselecteerd.

en: Non-branching way sequences
nl: Reeksen niet-aftakkende weg

en: Select non-branching sequences of ways
nl: Selecteer niet-aftakkende reeksen van wegen

en: Select shared child objects
nl: Gedeelde kind-objecten selecteren

en: Select child objects (way nodes and relation members) that are shared by all objects in the current selection
nl: Kind-objecten selecteren (wegknopen en leden van relaties) die worden gedeeld door alle objecten in de huidige selectie

en: Shared Child Objects
nl: Gedeelde kind-objecten

en: Load Session
nl: Sessie laden

en: Load a session from file.
nl: Een sessie uit een bestand laden.

en: Open session
nl: Sessie openen

en: Loading session ''{0}''
nl: Sessie "{0}" laden

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
nl: Kan geen laag toevoegen ''{0}'': {1}

en: Data Error
nl: Gegevensfout

en: IO Error
nl: I/O-fout

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
nl: <html>Kon sessiebestand ''{0}'' niet laden.<br>De fout is:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
nl: Huidige sessie opslaan

en: Session file (archive) (*.joz)
nl: Gearchiveerd sessiebestand (*.joz)

en: Session file (*.jos)
nl: Sessiebestand (*.jos)

en: Save Session
nl: Sessie opslaan

en: Save Session...
nl: Sessie opslaan …

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
nl[0]: De volgende laag is verwijderd sinds de laatste sessie werd opgeslagen:
nl[1]: De volgende lagen zijn verwijderd sinds de laatste sessie werd opgeslagen:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
nl: U staat op het punt om het sessiebestand "{0}" te overschrijven. Wilt u doorgaan?

en: Layers removed
nl: Lagen verwijderd

en: Not all local files referenced by the session file could be saved.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
nl: Niet alle lokale bestanden waarnaar door deze sessie wordt verwezen kunnen worden opgeslagen.<br>Zorg er voor dat u ze opslaat voordat u JOSM sluit.

en: Not all local files referenced by the session file are saved yet.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
nl: Niet alle lokale bestanden waarnaar door deze sessie wordt verwezen zijn al opgeslagen.<br>Zorg er voor dat u ze opslaat voordat u JOSM sluit.

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
nl: Kon bestand niet verwijderen: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
nl: <html>Kon sessiebestand niet opslaan ''{0}''.<br>Fout is:<br>{1}</html>

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Layers
nl: Lagen

en: Save all local files to disk
nl: Alle lokale bestanden opslaan naar schijf

en: Save plugin information to disk
nl: Informatie voor plug-in opslaan op schijf

en: Plugins may have additional information that can be saved
nl: Plug-ins zouden aanvullende informatie kunnen hebben die kan worden opgeslagen

en: No exporter for this layer
nl: Geen exportmodule voor deze laag

en: Save the current session file "{0}".
nl: Sla het huidige sessiebestand "{0}" op.

en: Save Session As...
nl: Sessie opslaan als

en: Save the current session to a new file.
nl: Huidige sessie opslaan naar een nieuw bestand

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
nl: Toont het statusrapport met zinvolle informatie dat bij een rapportage van problemen kan worden gevoegd

en: Show Status Report
nl: Statusrapport tonen

en: Status Report
nl: Statusrapport

en: Copy to clipboard and close
nl: Naar klembord kopiëren en sluiten

en: Close
nl: Sluiten

en: Simplify Way
nl: Weg vereenvoudigen

en: Delete unnecessary nodes from a way.
nl: Overbodige knopen uit een weg verwijderen.

en: Please select at least one way to simplify.
nl: Selecteer ten minste één weg om te vereenvoudigen.

en: Yes
nl: Ja

en: Simplify all selected ways
nl: Alle geselecteerde wegen vereenvoudigen

en: Cancel operation
nl: Bewerking annuleren

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
nl: De selectie bevat {0} wegen. Weet u zeker dat u deze allemaal wilt vereenvoudigen?

en: Simplify ways?
nl: Wegen vereenvoudigen?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
nl: Dit reduceert onnodige knopen langs de weg en wordt speciaal aanbevolen als GPS-sporen op tijd werden opgenomen (bijv. één punt per seconde) of als de nauwkeurigheid laag was (reduceert "zigzag"-sporen).

en: Maximum error (meters):
nl: Maximum fout (meters):

en: Do not ask again
nl: Niet opnieuw vragen

en: Simplify way
nl: Weg vereenvoudigen

en: Simplify
nl: Vereenvoudigen

en: Proceed without simplifying
nl: Doorgaan zonder vereenvoudigen

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
nl[0]: U staat op het punt om {0} weg te vereenvoudigen met een totale lengte van {1}.
nl[1]: U staat op het punt om {0} wegen te vereenvoudigen met een totale lengte van {1}.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
nl[0]: {0} weg vereenvoudigen
nl[1]: {0} wegen vereenvoudigen

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
nl[0]: Vereenvoudig weg (verwijder {0} knoop)
nl[1]: Vereenvoudig weg (verwijder {0} knopen)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
nl[0]: (ongeveer {0} knoop te verwijderen)
nl[1]: (ongeveer {0} knopen te verwijderen)

en: Split Way
nl: Weg splitsen

en: Split a way at the selected node.
nl: Een weg bij de geselecteerde knoop splitsen.

en: Cannot split since another split operation is already in progress
nl: Kan niet splitsen omdat een andere bewerking voor splitsen nog wordt uitgevoerd

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
nl: De huidige selectie kan niet worden gebruikt om te splitsen - er is geen knoop geselecteerd.

en: The selected nodes do not share the same way.
nl: De geselecteerde knopen delen niet dezelfde weg.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
nl[0]: De geselecteerde knoop ligt niet in het midden van enige weg.
nl[1]: De geselecteerde knopen liggen niet in het midden van enige weg.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
nl[0]: Er is meer dan één weg die gebruikt maakt van de knoop die u geselecteerd heeft. Selecteer ook de weg.
nl[1]: Er is meer dan één weg die gebruikt maakt van de knopen die u geselecteerd heeft. Selecteer ook de weg.

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
nl: Welk wegsegment zou de geschiedenis van {0} opnieuw moeten gebruiken?

en: Search preset...
nl: Zoekvoorinstelling...

en: Show preset search dialog
nl: Dialoogvenster Voorkeuze zoeken weergeven

en: Presets: {0}
nl: Voorkeuzen: {0}

en: Discourage upload
nl: Discourage uploaden

en: UnGlue Ways
nl: Wegen losmaken

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
nl: Dupliceer knopen die door meerdere wegen worden gebruikt.

en: This node is not glued to anything else.
nl: De knoop is niet verbonden met iets anders.

en: None of these nodes are glued to anything else.
nl: Geen van deze knopen is met iets anders verbonden.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
nl: Geen van de knopen van deze weg is met iets anders verbonden.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
nl: De huidige selectie kan niet worden gebruikt voor het losmaken.

en: Select either:
nl: Selecteer óf:

en: * One tagged node, or
nl: * Eén getagde knoop, of

en: * One node that is used by more than one way, or
nl: * Eén knoop die gebruikt wordt door meer dan een weg, of

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
nl: * Eén knoop die gebruikt wordt door meer dan één weg en één van die wegen, of

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
nl: * Eén weg die één of meer knopen heeft, die gebruikt worden door meer dan één weg, of

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
nl: * Eén weg en één of meer van zijn knopen, die gebruikt worden door meer dan één weg.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
nl: Opmerking: Als een weg geselecteerd is, zal deze weg nieuwe kopieën
    van de losgemaakte knopen krijgen en de nieuwe knopen zullen geselecteerd worden. Anders zullen alle wegen hun eigen kopie krijgen en alle knopen zouden
    geselecteerd worden.

en: Unglued Node
nl: Losgemaakte knoop

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
nl[0]: Dupliceer naar {0} knoop
nl[1]: Dupliceer naar {0} knopen

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
nl[0]: {0} knoop in {1} knopen ontdubbelen
nl[1]: {0} knopen in {1} knopen ontdubbelen

en: Unglue confirmation
nl: Bevestiging voor losmaken

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
nl: U staat op het punt knopen los te maken die andere verwijzingen hebben die nog niet zijn gedownload.<br>Dit kan problemen veroorzaken omdat andere objecten (die u niet ziet) ze zouden kunnen gebruiken.<br>Wilt u ze echt losmaken?

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
nl: Je staat op het punt onvolledige objecten los te maken.<br>Dit zal problemen veroorzaken, omdat je niet het echte object ziet.<br>Wil je het echt losmaken?

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
nl[0]: Losmaken heeft mogelijk beïnvloed {0} relatie: {1}
nl[1]: Losmaken heeft mogelijk beïnvloed {0} relaties: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
nl[0]: Zorg er voor dat de relatie niet is verbroken!
nl[1]: Zorg er voor dat de relaties niet zijn verbroken!

en: Disconnect Node from Way
nl: Ontkoppel knoop van weg

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
nl: Ontkoppel knopen van wegen waartoe zij momenteel behoren

en: Select at least one node to be disconnected.
nl: Selecteer tenminste één knoop die moet worden ontkoppeld.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
nl[0]: Geselecteerde knoop kan nergens van worden ontkoppeld.
nl[1]: Geselecteerde knopen kunnen nergens van worden ontkoppeld.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
nl[0]: De betrokken weg zou verdwijnen na het ontkoppelen van de geselecteerde knoop.
nl[1]: De betrokken wegen zouden verdwijnen na het ontkoppelen van de geselecteerde knopen

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
nl: Enkele niet relevante knopen zijn uit de selectie verwijderd

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo the last action.
nl: De laatste opdracht opgedaan maken.

en: Undo ...
nl: Ongedaan maken...

en: Undo {0}
nl: {0} ongedaan maken

en: Unselect All
nl: Alles deselecteren

en: Unselect all objects.
nl: Alle objecten deselecteren.

en: Update data
nl: Gegevens bijwerken

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
nl: Werkt de objecten in de actieve gegevenslaag bij vanaf de server.

en: Update modified
nl: Wijzigingen bijwerken

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
nl: Werkt de huidig veranderde objecten bij vanaf de server (download de gegevens opnieuw)

en: No current dataset found
nl: Geen huidige gegevensset gevonden

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
nl: Kon geen object met id {0} in de huidige gegevensset vinden

en: Update selection
nl: Werk selectie bij

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
nl: Werkt de huidige geselecteerde objecten bij vanaf de server (download de gegevens opnieuw)

en: There are no selected objects to update.
nl: Er zijn geen objecten geselecteerd om bij te werken.

en: Selection empty
nl: Selectie leeg

en: Upload data...
nl: Gegevens uploaden…

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
nl: Upload alle wijzigingen in de actieve gegevenslaag naar de OSM-server

en: Upload data
nl: Gegevens bijwerken

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
nl: <html>De gegevens die naar de server verstuurd moeten worden maken deel uit van onopgeloste conflicten in laag "{0}".<br>U moet deze eerst oplossen.</html>

en: Upload discouraged
nl: Uploaden wordt ontmoedigd

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
nl: U staat op het punt om gegevens te uploaden van de laag ''{0}''.<br /><br />Verzenden van gegevens vanaf deze laag wordt <b>ten sterkste afgeraden</b>. Als u doorgaat<br />kan het zijn dat u daaropvolgend uw wijzigingen moet terugdraaien, of andere deelnemers daartoe dwingt.<br /><br />Weet u zeker dat u door wilt gaan?

en: Ignore this hint and upload anyway
nl: Negeer deze hint en upload toch

en: No changes to upload.
nl: Geen wijzigingen om te uploaden.

en: One of the upload verification processes failed
nl: Één van de processen voor verificatie van uploaden mislukte

en: Nothing to upload. Get some data first.
nl: Niets te uploaden. Verzamel eerst enkele gegevens.

en: Upload note changes to server
nl: Upload notitiewijziging naar server

en: Upload notes
nl: Opmerkingen uploaden

en: Uploading notes to server
nl: Opmerkingen worden naar server gestuurd

en: Upload selection...
nl: Selectie uploaden…

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
nl: Upload alle wijzigingen in de huidige selectie naar de OSM-server

en: Upload selection
nl: Selectie uploaden

en: Checking parents for deleted objects
nl: Controleren van ouders voor verwijderde objecten

en: Reading parents of ''{0}''
nl: Lezen ouders van "{0}"

en: Checking for deleted parents in the local dataset
nl: Controleren van verwijderde ouders in de lokale gegevensset

en: Validation
nl: Validatie

en: Performs the data validation
nl: Voert de validatie van gegevens uit

en: Viewport Following
nl: Viewport volgt live GPS

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
nl: Automatisch verplaatsen van kaartweergave naar laatste geplaatste knoop in-/uitschakelen

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
nl: Viewport volgt live GPS is ingeschakeld, druk op {0} om het uit te schakelen

en: Viewport following is disabled
nl: Viewport volgt live GPS is uitgeschakeld

en: Wireframe View
nl: Weergave Draadmodel

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
nl: Alleen als draadmodel renderen van de kaart aanzetten/uitzetten

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom In (Keypad)
nl: Inzoomen (keypad)

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Zoom Out (Keypad)
nl: Uitzoomen (keypad)

en: Zoom to
nl: Inzoomen op

en: Zoom to the object the first selected member refers to
nl: Inzoomen op het object waar het eerst geselecteerde lid naar verwijst

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
nl: In-/Uitzoomen uitgeschakeld omdat de laag van deze relatie niet actief is

en: Zooming disabled because there is no selected member
nl: In-/Uitzoomen uitgeschakeld omdat er geen lid geselecteerd is

en: Zoom to the first selected node
nl: Inzoomen op de eerste geselecteerde knoop

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
nl: In-/Uitzoomen uitgeschakeld omdat de laag van deze weg niet actief is

en: Zooming disabled because there is no selected node
nl: In-/Uitzoomen uitgeschakeld omdat er geen knoop geselecteerd is

[ctx: audio]
en: Back
nl: Terug

[ctx: audio]
en: Jump back.
nl: Spring terug

en: Audio: {0}
nl: Geluid: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
nl: Sneller

[ctx: audio]
en: Faster Forward
nl: Sneller vooruit

[ctx: audio]
en: Forward
nl: Vooruit

[ctx: audio]
en: Jump forward
nl: Spring naar voren

[ctx: audio]
en: Next Marker
nl: Volgende markering

[ctx: audio]
en: Play next marker.
nl: Speel vanaf volgende markering

[ctx: audio]
en: Play/Pause
nl: Afspelen/Pauze

en: Play/pause audio.
nl: Afspelen/Geluid pauzeren

[ctx: audio]
en: Previous Marker
nl: Vorige markering

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
nl: Speel vanaf vorige markering

[ctx: audio]
en: Slower
nl: Langzamer

[ctx: audio]
en: Slower Forward
nl: Langzaam vooruit

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
nl[0]: <html>U gaat de weg ''{0}'' omkeren,<br/> terwijl de semantische betekenis van de tag ''{1}'' is gedefinieerd door zijn richting.<br/>Wilt u werkelijk de richting van de weg veranderen en dus de semantische betekenis?</html>
nl[1]: <html>U gaat de weg ''{0}'' omkeren,<br/> terwijl de semantische betekenis van de tags wordt gedefinieerd door zijn richting:<br/>{1} Wilt u werkelijk de richting van de weg veranderen en dus de semantische betekenis?</html>

en: Reverse directional way.
nl: Omkeren wegrichting

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
nl: Bij het omdraaien van deze weg worden de volgende wijzigingen voorgesteld om consistentie in de gegevens te behouden.

en: Apply selected changes
nl: Geselecteerde wijzigingen toepassen

en: Do not apply changes
nl: Wijzigingen niet toepassen

en: Please select which changes you want to apply.
nl: Selecteer welke wijzigingen u wilt toepassen.

en: Tags of
nl: Tags van

en: Roles in relations referring to
nl: Rollen in relaties verwijzen naar

en: Automatic tag correction
nl: Automatische tagcorrectie

en: Downloading changeset content
nl: Downloaden van inhoud wijzigingenset

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
nl: ({0}/{1}) Wijzigingenset {2} downloaden...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
nl: ({0}/{1}) Inhoud voor wijzigingenset {2} downloaden...

en: Download changesets
nl: Wijzigingensets downloaden

en: Querying and downloading changesets
nl: Zoekopdrachten en downloaden wijzigingensets

en: Determine user id for current user...
nl: Gebruikers-ID voor huidige gebruiker bepalen...

en: Query and download changesets ...
nl: Zoekopdracht en downloaden wijzigingensets ...

en: Errors during download
nl: Fouten tijdens downloaden

en: Download GeoJSON
nl: GeoJSON downloaden

en: Download GPS
nl: GPS downloaden

en: Downloading GPS data
nl: GPS-gegevens worden gedownload

en: Downloaded GPX Data
nl: Gedownloade GPX-gegevens

en: No notes found in this area.
nl: Geen opmerkingen gevonden in dit gebied.

en: Download OSM Notes
nl: Opmerkingen van OSM downloaden

en: Downloading notes
nl: Opmerkingen downloaden

en: Notes
nl: Opmerkingen

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
nl[0]: {0} opmerking is gedownload.
nl[1]: {0} opmerkingen zijn gedownload.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
nl: Er zouden meer opmerkingen te downloaden kunnen zijn geweest, maar de limiet voor downloaden was {0}.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
nl: Verzoek een kleiner gebied om er zeker van te zijn dat alle opmerkingen worden gedownload.

en: More notes to download
nl: Meer opmerkingen te downloaden

en: Download OSM Notes within Bounds
nl: Download OSM opmerkingen binnen grenzen

en: Download OSM Note by ID
nl: Download OSM opmerkingen per ID

en: Download OSM Change
nl: Wjziging van OSM downloaden

en: No data found in this area.
nl: Geen gegevens in dit gebied gevonden.

en: Download OSM
nl: OSM downloaden

en: Downloading data
nl: Gegevens worden gedownload

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
nl: Exceptie negeren omdat downloaden is geannuleerd. Exceptie was: {0}

en: OSM Server URL:
nl: URL voor de OSM-server:

en: Command
nl: Opdracht

en: Request details: {0}
nl: Details van verzoek: {0}

en: Download OSM URL
nl: URL van OSM downloaden

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
nl[0]: Er was {0} conflict tijdens het importeren.
nl[1]: Er waren {0} conflicten tijdens het importeren.

en: Conflict during download | Conflicts during download
nl[0]: Conflict tijdens het downloaden
nl[1]: Conflicten tijdens het downloaden

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
nl: ({0}/{1}) Laden van ouders van knoop {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
nl: ({0}/{1}) Laden van ouders van weg {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
nl: ({0}/{1}) Laden van ouders van relatie {2}

en: Download session
nl: Sessie downloaden

en: Download {0} of {1} ({2} left)
nl: Downloaden {0} van {1} ({2} te gaan)

en: Updating data
nl: Bijwerken van gegevens

en: Check on the server
nl: Controleer op de server

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
nl: Klik om te controleren of objecten in uw lokale gegevensset verwijderd zijn op de server

en: Ignore
nl: Negeren

en: Click to abort and to resume editing
nl: Klik om af te breken en verder te gaan met bewerken

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
nl[0]: Er staat {0} object in uw lokale gegevensset dat zou kunnen worden verwijderd op de server.<br>Indien u dit later probeert te verwijderen of bij te werken zal de server zeer waarschijnlijk een melding van een conflict geven.
nl[1]: Er staan {0} objecten in uw lokale gegevensset die zouden kunnen worden verwijderd op de server.<br>Indien u dit later probeert te verwijderen of bij te werken zal de server zeer waarschijnlijk een melding van een conflict geven.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
nl[0]: Klik op <strong>{0}</strong> om de status van dit object op de server te controleren.
nl[1]: Klik op <strong>{0}</strong> om de status van deze objecten op de server te controleren.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
nl: Klik op <strong>{0}</strong> om te negeren.</html>

en: Deleted or moved objects
nl: Verwijderde of verplaatste objecten

en: The following errors occurred during mass download: {0}
nl: De volgende fouten traden op gedurende bulk downloaden: {0}

en: Error during download
nl: Fout tijdens het downloaden

en: Add a new Note
nl: Voeg nieuwe notitie toe

en: Add note mode
nl: Toevoegen notitie mode

en: Click the location where you wish to create a new note
nl: Geef locatie aan waar een notitie gemaakt moet worden

en: Create a new note
nl: Maak een nieuwe notitie

en: Create note
nl: Maak notitie

en: Enter a detailed comment to create a note
nl: Geef uitgebreide omschrijving om notitie te maken

en: You must enter a comment to create a new note
nl: Je moet een opmerking opgeven om een nieuwe notitie te maken

en: Delete Mode
nl: modus Verwijderen

en: Delete nodes or ways.
nl: Knopen of wegen verwijderen.

en: Mode: {0}
nl: Modus: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
nl: Weet u zeker dat u elementen, met daaraan verbonden wegen, wilt verwijderen, die zijn verborgen door filters?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
nl: Klik om te verwijderen. Shift: verwijder wegsegment. Alt: niet verwijderen van ongebruikte knopen bij verwijderen van een weg. Ctrl: verwijzende objecten verwijderen.

en: Delete elements
nl: Elmenten verwijderen

en: Delete them
nl: Verwijder ze

en: Undo delete
nl: Verwijderen ongedaan maken

en: draw angle snap
nl: tekenhoek vastklikken

en: draw angle snap highlight
nl: tekenhoek vastklikken geaccentueerd

en: helper line
nl: hulplijn

en: Draw
nl: Tekenen

en: Draw nodes
nl: Knopen tekenen

en: Draw Angle snapping
nl: Tekenen snappen aan hoek

en: Backspace in Add mode
nl: Backspace in modus Toevoegen

en: Add node
nl: Knoop toevoegen

en: Add node into way
nl: Knoop in weg toevoegen

en: Connect existing way to node
nl: Bestaande weg aan knoop koppelen

en: Add a new node to an existing way
nl: Een nieuwe knoop aan een bestaande weg toevoegen

en: Add node into way and connect
nl: Knoop in weg toevoegen en koppelen

en: Create new node.
nl: Nieuwe knoop maken.

en: Select node under cursor.
nl: Selecteer knoop onder de cursor.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
nl[0]: Nieuwe knoop toevoegen aan weg.
nl[1]: Nieuwe knopen toevoegen aan {0} wegen.

en: Start new way from last node.
nl: Begin nieuwe weg vanaf laatste knoop.

en: Continue way from last node.
nl: Weg voortzetten vanaf laatste knoop.

en: Angle snapping active.
nl: Hoeken vastsetten actief.

en: Finish drawing.
nl: Tekenen beëindigen

en: Angle snapping
nl: Hoek vastklikken

en: Switch angle snapping mode while drawing
nl: Schakel hoek vastklikken tijdens tekenen aan/uit

en: Toggle snapping by {0}
nl: Schakelen vastklikken met {0}

en: Show helper geometry
nl: Geef hulp voor geometrie weer

en: Snap to node projections
nl: Vastklikken aan projecties van knopen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: FIX
nl: HERSTELLEN

en: Dual alignment
nl: Dubbel uitlijnen

en: Switch dual alignment mode while extruding
nl: Schakel dubbel uitlijnen aan/uit

en: Extrude
nl: Uittrekken

en: Create areas
nl: Gebieden aanmaken

en: Extrude Dual alignment
nl: Uittrekken met dubbel uitlijnen

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
nl: Sleep aan een wegsegment om een rechthoek te maken. Ctrl-sleep om een segment langs zijn normaal te verplaatsen, Alt-sleep om een nieuwe rechthoek te maken, dubbelklik om een nieuwe knoop toe te voegen.

en: Dual alignment active.
nl: Dubbel uitlijnen

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
nl: Segment samengevouwen wegens omdraaien van de richting.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
nl: Verplaats een segment langs zijn normaal en laat dan de muisknop los.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
nl: Verplaats de knoop langs een van de segmenten en laat dan de muisknop los

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
nl: Teken een rechthoek met de gewenste grootte en laat dan de muisknop los.

en: Extrude: main line
nl: Extrude: hoofdlijn

en: Extrude: helper line
nl: Extrude: hulplijn

en: Extrude Way
nl: Weg uittrekken

en: Improve Way Accuracy
nl: Weg nauwkeurigheid verbeteren

en: Improve Way Accuracy mode
nl: modus Weg nauwkeurigheid verbeteren

en: improve way accuracy helper line
nl: hulplijn voor nauwkeurigheid weg verbeteren

en: Click on the way to start improving its shape.
nl: Klik op de weg om te beginnen om de vorm ervan te verbeteren.

en: Select a way that you want to make more accurate.
nl: Selecteer een weg die u nauwkeuriger wilt maken.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
nl: Klik om een nieuwe knoop toe te voegen. Laat Ctrl los om bestaande knopen te verplaatsen of houd Alt ingedrukt om te verwijderen.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
nl: Klik om de geaccentueerde knoop te verwijderen. Laat Alt los om bestaande knopen te verplaatsen of houd Ctrl ingedrukt om nieuwe knopen toe te voegen.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
nl: Klik om de geaccentueerde knoop te verplaatsen. Houd Ctrl ingedrukt om nieuwe knopen toe te voegen, of Alt om te verwijderen.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
nl[0]: Voeg een nieuwe knoop aan weg toe
nl[1]: Voeg een nieuwe knoop aan {0} wegen toe

en: Cannot delete node that has tags
nl: Kan geen knoop verwijderen die tags heeft

en: make parallel helper line
nl: maak een parallelle hulplijn

en: Make parallel copies of ways
nl: Maak parallelle kopieën van wegen

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
nl: Selecteer wegen zoals in modus Selecteren. Sleep geselecteerde wegen of één enkele weg om een parallelle kopie te maken (Alt schakelt het behouden van tags in of uit)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
nl: Houd Ctrl ingedrukt om te wisselen met vastklikken

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
nl: ParallelWayAction
    De geselecteerde wegen moeten een eenvoudig pad vormen zonder aftakkingen

en: Drag play head
nl: Afspeelkop verslepen

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
nl: Versleep de afspeelkop en laat los nabij track om het geluid vanaf daar af te spelen; SHIFT+loslaten om het geluid op dat punt te synchroniseren.

en: Select mode
nl: Selectiemodus

en: Select, move, scale and rotate objects
nl: Objecten selecteren, verplaatsen, schalen en roteren

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
nl: Weet u zeker dat u elementen die aan wegen zijn verbonden en die zijn verborgen door filters wilt verplaatsen?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
nl[0]: U verplaatste meer dan {0} element. Verplaatsen van een groot aantal elementen is vaak een vergissing.
    Wilt u echt verplaatsen?
nl[1]: U verplaatste meer dan {0} elementen. Verplaatsen van een groot aantal elementen is vaak een vergissing.
    Wilt u ze echt verplaatsen?

en: You moved {0} element by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them? | You moved {0} elements by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them?
nl[0]: U verplaatste {0} element over een afstand van {1}. Verplaatsen van elementen over een langere afstand is vaak een fout.
    Wilt u het echt verplaatsen?
nl[1]: U verplaatste {0} elementen over een afstand van {1}. Verplaatsen van elementen over een langere afstand is vaak een fout.
    Wilt u ze echt verplaatsen?

en: Move elements
nl: Elementen verplaatsen

en: Move them
nl: Verplaats ze

en: Undo move
nl: Verplaatsen ongedaan maken

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
nl: rechthoek

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
nl: Laat de muisknop los om de objecten in de {0} te selecteren.

en: {0} to merge with nearest node.
nl: {0} om samen te voegen met de dichtstbijgelegen knoop.

en: Release the mouse button to stop moving.
nl: Laat de muisknop los om het verplaatsen te stoppen.

en: Release the mouse button to stop rotating.
nl: Laat de muisknop los om het roteren te stoppen.

en: Release the mouse button to stop scaling.
nl: Laat de muisknop los om het op schaal brengen te stoppen.

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection ({0} to toggle); Shift-{0} to rotate selected; Alt-{0} to scale selected; or change selection
nl: Objecten verplaatsen door te slepen; Shift om aan de selectie toe te voegen ({0} om te schakelen); Shift-{0} om de geselecteerde te draaien; Alt-{0} om de geselecteerde op schaal te brengen; of selectie te wijzigen

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
nl[0]: Een virtuele nieuwe knoop toevoegen en naar een weg verplaatsen
nl[1]: Een virtuele nieuwe knoop toevoegen en naar {0} wegen verplaatsen

en: Lasso Mode
nl: Lassomodus

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
nl: Lasso-selectiemodus: selecteer objecten binnen een met de hand getekend gebied

en: Split mode
nl: Modus Splitsen

en: Split ways
nl: Wegen splitsen

en: The selected node is not in the middle of any non-closed way.
nl: De geselecteerd knoop ligt niet in het midden van een niet-gesloten weg.

en: Splitting closed ways is not yet implemented.
nl: Splitsen van gesloten wegen is nog niet geïmplementeerd.

en: Add node for splitting a way | Add node for splitting {0} ways
nl[0]: Knoop toevoegen voor splitsen van weg
nl[1]: Knoop toevoegen voor splitsen van {0} wegen

en: Click on the location where a way should be split
nl: Klik op de plaats waar een weg zou moeten worden gesplitst

en: Select way to split.<br>Hold {0} for multiple selection.
nl: Selecteer de te splitsen weg.<br>Houd {0} ingedrukt voor selecteren van meerdere.

en: User:
nl: Gebruikersnaam:

en: Split way {0}
nl: Weg splitsen {0}

en: Zoom mode
nl: Zoommodus

en: Zoom and move map
nl: Zoom en verplaats kaart

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
nl: Zoom door te slepen of Ctrl+. of Ctrl+,; verplaatsen met Ctrl+up, links, omlaag, rechts; zoom verplaatsen met knop naar rechts

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
nl: Voeg alle geselecteerde objecten in de huidige gegevensset toe na het laatste lid

en: Add selection to relation
nl: Voeg selectie toe aan relatie

en: {0}Add selection to relation{1}: Verify every single relation to avoid damage!
nl: {0}Selectie toevoegen aan relatie{1}: Verifieer elke relatie om schade te vermijden!

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
nl[0]: Voeg selectie toe aan {0} relatie
nl[1]: Voeg selectie toe aan {0} relaties

en: Delete the selected relation
nl: De geselecteerde relatie verwijderen

en: Download all members of the selected relations
nl: Download alle leden van de geselecteerde relaties

en: Download members
nl: Download leden

en: Download relation with members
nl: Download relatie met leden

en: Download with members
nl: Download met leden

en: Download incomplete members of selected relations
nl: Download incomplete leden van de geselecteerde relaties

en: Download incomplete members
nl: Download incomplete leden

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
nl: Maak een kopie van de relatie en open die in een ander bewerkingsvenster

en: You are about to duplicate {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary. Do you really want to duplicate?
nl: U staat op het punt te dupliceren {0} relatie: {1}<br/>Deze stap is zelden nodig. Wilt u echt dupliceren?

en: Duplicate relation?
nl: Relatie dupliceren?

en: Edit
nl: Bewerken

en: Call relation editor for selected relation
nl: Roep bewerkingsvenster op voor geselecteerde relatie

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
nl[0]: U bent van plan tegelijkertijd <b>{0}</b> meerdere relatiebewerkers te openen.<br/>Wilt u doorgaan?
nl[1]: U bent van plan tegelijkertijd <b>{0}</b> meerdere relatiebewerkers te openen.<br/>Wilt u doorgaan?

en: Confirmation
nl: Bevestiging

en: Export GPX file starting from first member
nl: GPX-bestand exporteren, beginnend vanaf eerste lid

en: Export GPX file starting from last member
nl: GPX-bestand exporteren, beginnend vanaf laatste lid

en: Convert to GPX layer starting from first member
nl: Naar GPX-laag converteren, beginnend vanaf eerste lid

en: Convert to GPX layer starting from last member
nl: Naar GPX-laag converteren, beginnend vanaf laatste lid

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the first member, successively continuing to the last.
nl: Vlak deze relatie recursief af tot één enkel GPX-spoor, beginnend met het eerste lid, doorlopend tot en met het laatste.

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the last member, successively continuing to the first.
nl: Vlak deze relatie recursief af tot één enkel GPX-spoor, beginnend met het laatste lid, doorlopend tot en met het eerste.

en: based on osm route relation data, timestamps are synthetic
nl: op basis van osm weggerelateerde gegevens, zijn de tijdstempels synthetische

en: Selected Relations
nl: Geselecteerde relations

en: List of recent relations
nl: Lijst met recente relaties

en: Open recent relation
nl: Recente relatie openen

en: Relation Editor: {0}
nl: Relatie bewerken: {0}

en: Select in relation list
nl: Selecteer in relatielijst

en: Select relation in relation list.
nl: Selecteer relatie in relatielijst

en: Add the members of all selected relations to current selection
nl: Voeg de leden van alle geselecteerde relaties toe aan de huidige selectie

en: Select the members of all selected relations
nl: Selecteer de leden van alle geselecteerde relaties

en: Select members (add)
nl: Selecteer leden (toevoegen)

en: Select members
nl: Selecteer de leden

en: Add the selected relations to the current selection
nl: Voeg de geselecteerde relaties toe aan de huidige selectie

en: Set the current selection to the list of selected relations
nl: Stel de huidige selectie in op de lijst van de geselecteerde relaties

en: Select relation (add)
nl: Selecteer relatie (toevoegen)

en: Select relation
nl: Selecteer relatie

en: Search...
nl: Zoeken...

en: Search for objects
nl: Zoeken naar objecten

en: No match found for ''{0}''
nl: Geen overeenkomst gevonden voor ''{0}''

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
nl: Zoeken naar ''{0}'' heeft de selectie niet uitgebreid.

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
nl: Zoeken naar ''{0}'' heeft de selectie niet verkleind.

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
nl: Niets gevonden in selectie met zoeken op "{0}"

en: Found {0} matches
nl: {0} overeenkomsten gevonden

en: Searching
nl: Zoeken

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
nl[0]: Zoeken in {0} object
nl[1]: Searching in {0} objecten

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
nl: Breek automatisch de waarde van de tag ''{0}'' af voor verwijderde object {1}

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
nl: Lengte van waarde voor tag "{0}" van object {1} overschrijdt de max. toegestane lengte {2}. De lengte van de waarde is {3}.

en: Precondition violation
nl: Overtreding van voorwaarde

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
nl: {0} knopen in weg {1} overschrijden het maximum toegestane aantal knopen {2}

en: API Capabilities Violation
nl: API inbreuk op mogelijkheden

en: Removed obsolete tags
nl: Verwijderde vervallen tags

en: Fix deprecated tags
nl: Herstel vervallen tags

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
nl: <html>{0} relaties maken een cirkelverwijzing omdat ze naar elkaar verwijzen.<br>JOSM kan ze niet uploaden. Bewerk de relaties en verwijder de cirkelverwijzing.</html>

en: Relation ...
nl: Relatie ...

en: ... refers to relation
nl: ... verwijst naar relatie

en: Cycling dependencies
nl: Cirkelverwijzingen

en: Uploading modified notes
nl: Aangepaste opmerkingen verzenden

en: Uploading notes {0}/{1}
nl: Opmerkingen uploaden {0}/{1}

en: Note {0} failed: {1}
nl: Notitie {0} fout {1}

en: Notes failed to upload
nl: Opmerkingen niet verzonden

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
nl: De Validatie van JOSM heeft de te uploaden objecten gedeeltelijk gecontroleerd en vond enkele problemen. Probeer ze te repareren, maar beschadig geldige gegevens niet. Negeer de gevonden problemen als u twijfelt.<br> U kunt de gevonden problemen ook bekijken in het paneel Validatieresultaten. Verdere controles voor alle gegevens kan ook vanuit dat paneel worden gestart.

en: Errors
nl: Fouten

en: Usually this should be fixed.
nl: Normaal zou dit opgelost moeten worden.

en: Warnings
nl: Waarschuwingen

en: Fix these when possible.
nl: Los deze op indien mogelijk.

en: Other
nl: Andere

en: Informational hints, expect many false entries.
nl: Informationele hints, verwacht veel valse items.

en: Suspicious data found. Upload anyway?
nl: Verdachte gegevens gevonden. Toch uploaden?

en: Continue upload
nl: Doorgaan met uploaden

en: Add node {0}
nl: Knoop {0} toevoegen

en: Add way {0}
nl: Weg {0} toevoegen

en: Add relation {0}
nl: Relatie {0} toevoegen

en: Added {0} object | Added {0} objects
nl[0]: {0} object toegevoegd
nl[1]: {0} objecten toegevoegd

en: New way {0} has 0 nodes
nl: Nieuwe weg {0} heeft 0 knopens

en: Change node {0}
nl: Knoop {0} wijzigen

en: Change way {0}
nl: Weg {0} wijzigen

en: Change relation {0}
nl: Relatie {0} wijzigen

en: Change members of {0}
nl: Leden wijzigen van {0}

en: Change nodes of {0}
nl: Knopen wijzigen van {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
nl: Verwijder "{0}" voor knoop "{1}"

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
nl: Verwijder "{0}" voor weg "{1}"

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
nl: Verwijder "{0}" voor relatie "{1}"

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
nl: Stel {0}={1} in voor knoop ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
nl: Stel {0}={1} in voor weg ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
nl: Stel {0}={1} in voor relatie ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
nl[0]: Verwijder "{0}" voor {1} object
nl[1]: verwijder "{0}" voor {1} objecten

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
nl[0]: Stel {0}={1} in voor {2} object
nl[1]: Stel {0}={1} in voor {2} objecten

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
nl[0]: Verwijderde {0} tags voor {1} object
nl[1]: Verwijderde {0} tags voor {1} objecten

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
nl[0]: Stel {0} tags in voor {1} object
nl[1]: Stel {0} tags in voor {1} objecten

en: Replace "{0}" by "{1}" for
nl: Vervang "{0}" door "{1}" voor

en: object | objects
nl[0]: object
nl[1]: objecten

en: Change relation member role for {0} {1}
nl: Wijzig rol van lid van relatie voor {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
nl: "{0}" verwijderd

en: At least one object to delete required, got empty collection
nl: Ten minste één te verwijderen object vereist, kreeg lege verzameling

en: Delete node {0}
nl: Verwijder knoop {0}

en: Delete way {0}
nl: Verwijder weg {0}

en: Delete relation {0}
nl: Verwijder relatie {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
nl[0]: Verwijder object {0}
nl[1]: Verwijder {0} objecten

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
nl[0]: Verwijder {0} knoop
nl[1]: Verwijder {0} knopen

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
nl[0]: Verwijder {0} weg
nl[1]: Verwijder {0} wegen

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
nl[0]: Verwijder {0} relatie
nl[1]: Verwijder {0} relaties

en: Move {0} node | Move {0} nodes
nl[0]: Verplaats {0} knoop
nl[1]: Verplaats {0} knopen

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
nl[0]: {0} object afgevoerd
nl[1]: {0} objecten afgevoerd

en: Removed nodes from {0}
nl: Verwijderde knopen van {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
nl[0]: Roteer {0} knoop
nl[1]: Roteer {0} knopen

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
nl[0]: Schaal {0} knoop
nl[1]: Schaal {0} knopen

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
nl[0]: {0} object geselecteerd
nl[1]: {0} objecten geselecteerd

en: Sequence: {0}
nl: Volgorde: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
nl: Je moet twee of meer knopen selecteren om een rondgaande weg te splitsen

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
nl: De weg kan niet gesplitst worden bij de geselecteerde knopen. (Tip: selecteer knopen in het midden van de weg.)

en: Yes, download the missing members
nl: Ja, download de ontbrekende leden

en: No, abort the split operation
nl: Nee, breek de bewerking voor splitsen af

en: No, perform the split without downloading
nl: Nee, voer de bewerking voor splitsen uit zonder te downloaden

en: This way is part of a relation. | This way is part of {0} relations.
nl[0]: Deze weg maakt deel uit van een relatie.
nl[1]: Deze weg maakt deel uit van {0} relaties.

en: this relation
nl: deze relatie

en: these relations
nl: deze relaties

en: one relation | {0} relations
nl[0]: één relatie
nl[1]: {0} relaties

en: For {0} the correct order of the new way parts could not be determined. To fix this, some missing relation members should be downloaded first.
nl: Voor {0} kon de juiste volgorde van de nieuwe weggedeelten niet worden bepaald. Om dit te repareren zouden eerst enkele ontbrekende leden van de relatie gedownload moeten worden.

en: Download missing relation members?
nl: Ontbrekende leden van de relatie downloaden?

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
nl: Ontbrekende leden van de relatie zullen worden gedownload. Moet dit vanaf nu automatisch worden gedaan?

en: Downloading missing relation members
nl: Downloaden van ontbrekende leden relatie

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
nl: Een op een rol gebaseerd lid van de relatie werd gekopieerd naar alle nieuwe wegen.<br>U zou dit moeten verifiëren en corrigeren indien nodig.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
nl: Een lid van de relatie werd gekopieerd naar alle nieuwe wegen.<br>U zou dit moeten verifiëren en corrigeren indien nodig.

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
nl[0]: Splits weg {0} in {1} deel
nl[1]: Splits weg {0} in {1} delen

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
nl[0]: Transformeer {0} knoop
nl[1]: Transformeer {0} knopen

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
nl: <html>Er bestaat al een conflict voor object<br>''{1}'' op laag ''{0}''.<br>Er kan geen nieuw conflict worden toegevoegd voordat dat conflict wordt opgelost.</html>

en: Double conflict
nl: Dubbel conflict

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
nl: Laag ''{0}'' bestaat niet meer. Kan geen conflict verwijderen voor object ''{1}''.

en: Add conflict for ''{0}''
nl: Conflict toevoegen voor "{0}"

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
nl: Kan opdracht "{0}" niet ongedaan maken omdat laag "{1}" niet meer aanwezig is

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
nl: Conflicten oplossen in coördinaten in {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
nl: Kan onbeslist conflict niet oplossen.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
nl: Conflicten in verwijderde status oplossen in {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
nl: Stel de vlag "gewijzigd" in voor knoop {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
nl: Stel de vlag "gewijzigd" in voor weg {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
nl: Stel de vlag "gewijzigd" in voor relatie {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
nl: Los conflicten op in ledenlijst van relatie {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
nl[0]: Los {0} tagconflict op in knoop {1}
nl[1]: Los {0} tagconflicten op in knoop {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
nl[0]: Los {0} tagconflict op in weg {1}
nl[1]: Los {0} tagconflicten op in weg {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
nl[0]: Los {0} tagconflict op in relatie {1}
nl[1]: Los {0} tagconflicten op in relatie {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
nl: Los versieconflicten op voor knoop {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
nl: Los versieconflicten op voor weg {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
nl: Los versieconflicten op voor relatie {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
nl: Los conflicten op in de lijst met knopen van weg {0}

en: Main dataset does not include node {0}
nl: Er is geen knoop {0} in de hoofdgegevensset

en: Illegal latitude value ''{0}''
nl: Ongeldige waarde ''{0}'' voor breedtegraad

en: Illegal longitude value ''{0}''
nl: Ongeldige waarde ''{0}'' voor lengtegraad

en: Unable to set file non-readable {0}
nl: Onmogelijk bestand in te stellen op niet-lezen {0}

en: Unable to set file non-writable {0}
nl: Onmogelijk bestand in te stellen op niet-schrijven {0}

en: Unable to set file non-executable {0}
nl: Onmogelijk bestand in te stellen op niet-uitvoerbaar {0}

en: Unable to set file readable {0}
nl: Onmogelijk bestand in te stellen op te lezen {0}

en: Unable to set file writable {0}
nl: Onmogelijk bestand in te stellen op te beschrijven {0}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
nl: Initialiseren van voorkeuren mislukt. Map voor voorkeuren ''{0}'' is geen map.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
nl: <html>Niet mogelijk om de voorkeuren te initialiseren.<br>Map voor voorkeuren ''{0}'' is geen map.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
nl: Initialiseren van voorkeuren mislukt. Maken van ontbrekende map voor voorkeuren {0} mislukt.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
nl: <html>Het was niet mogelijk om de voorkeuren te initialiseren<br>Niet mogelijk om de ontbrekende map voor voorkeuren: {0} te maken.</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
nl: Ontbrekend bestand voor voorkeuren ''{0}''. Maken van een standaard bestand voor voorkeuren.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
nl: Vervangen van bestaand bestand voor voorkeuren ''{0}'' door standaard bestand voor voorkeuren.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
nl: <html>De voorkeuren konden niet worden geïnitialiseerd.<br>Niet mogelijk om bestand met voorkeuren te herstellen naar standaard : {0}</html>

en: Failed to load defaults cache file: {0}
nl: Laden van standaard cachebestand: {0} mislukt.

en: Failed to delete faulty defaults cache file: {0}
nl: Verwijderen van beschadigd standaard cachebestand: {0} mislukt.

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
nl: <html>Bestand voor voorkeuren had fouten.<br> Maak een back-up van een ouder naar <br>{0}<br> en probeer het laatste goede bestand voor voorkeuren te lezen <br>{1}<br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
nl: Initialiseren van voorkeuren mislukt. Herstellen van bestand voor voorkeuren naar standaard: {0} mislukt

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
nl: <html>Bestand voor voorkeuren had fouten.<br> Een nieuw standaard bestand voor voorkeuren aan het maken.</html>

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
nl: Behouden van voorkeuren voor ''{0}'' mislukt

en: Updated preference setting {0} to {1}
nl: Bijgewerkte voorkeursinstelling {0} naar {1}

en: Removed preference setting {0} since it is no longer used
nl: Verwijderde voorkeursinstelling {0} omdat die niet langer wordt gebruikt

en: Removed preference default {0} since it is no longer used
nl: Verwijderde voorkeursstandaard {0} omdat die niet langer wordt gebruikt

en: Saved updated default preferences.
nl: Opgeslagen bijgewerkte standaard voorkeuren.

en: Failed to save default preferences.
nl: Opslaan van standaard voorkeuren mislukt.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
nl: <html>bestand met instellingen vraagt om voorkeuren toe te voegen aan <b>{0}</b>,<br/> maar de standaard waarde daarvan is op dit moment niet bekend.<br/> Activeer alstublieft de overeenkomende functie handmatig en probeer opnieuw te importeren.

en: Metric
nl: Metrisch

en: Chinese
nl: Chinees

en: Imperial
nl: Brits-Amerikaans

en: Nautical Mile
nl: Nautische mijl

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
nl: Verwachtte niet-lege waarde voor parameter ''{0}'', kreeg ''{1}''

en: UNKNOWN
nl: ONBEKEND

en: Error reading revision info from revision file: {0}
nl: Fout bij lezen van revisie uit bestand voor revisie: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
nl: Onverwacht versienummer voor JOSM in revisie-bestand, waarde is ''{0}''

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
nl: Het revisie-bestand ''/REVISION'' ontbreekt.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
nl: Er werd al een conflict geregistreerd voor primitief ''{0}''.

[ctx: compass]
en: S
nl: Z

[ctx: compass]
en: E
nl: O

en: deg° min'' sec"
nl: grd° min'' sec"

en: Decimal Degrees
nl: Decimale graden

en: Unable to parse as coordinate value: ''{0}''
nl: Niet mogelijk te parsen als waarde voor coördinaat: ''{0}''

en: deg° min'' (Nautical)
nl: grd° min'' (Scheepvaart)

en: Projected Coordinates
nl: Geprojecteerde coördinaten

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
nl: Fout tijdens parsen van verschuiving.
    Verwachtte indeling: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
nl: Fout tijdens parsen van tijdzone.
    Verwachtte indeling: {0}

en: {0} imagery has tileMatrixSet defined to: {1}
nl: {0} afbeelding heeft tileMatrixSet gedefinieerd als: {1}

en: Aerial or satellite photo
nl: Lucht- of satellietfoto

en: Elevation map
nl: Hoogtekaart

en: Map
nl: Kaart

en: Historic or otherwise outdated map
nl: Historische of op andere wijze verouderde kaart

en: Map based on OSM data
nl: Kaart gebaseerd op gegevens van OSM

en: Historic or otherwise outdated aerial or satellite photo
nl: Historische of op andere wijze verouderde lucht- of satellietfoto

en: Map for quality assurance
nl: Kaart voor kwaliteitsverbetering

en: Imagery not matching any other category
nl: Afbeelding komt niet overeen met enige andere categorie

en: Date of imagery: {0}
nl: Datum afbeelding: {0}

en: Imagery category: {0}
nl: Categorie afbeelding: {0}

en: This imagery is marked as best in this region in other editors.
nl: Deze afbeelding is gemarkeerd als beste in deze regio in andere bewerkingsprogramma’s.

en: This imagery is an overlay.
nl: Deze afbeelding is er overheen gelegd.

en: Update default entries
nl: Standaard items bijwerken

en: Update imagery ''{0}''
nl: Afbeelding ''{0}'' bijwerken

en: Drop old imagery ''{0}''
nl: Oude afbeelding ''{0}'' verwijderen

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
nl: {0} is geen geldig argument voor WMS. Controleer deze URL voor de server:
    {1}

en: {0} is not a valid WMTS argument. Please check this server URL:
    {1}
nl: {0} is geen geldig argument voor WMTS. Bekijk deze server-URL:
    {1}

en: Advanced preference ''{0}'' is not default. Please consider resetting it.
nl: Gevorderde voorkeur ''{0}'' is niet standaard. Overweeg het te herstellen.

en: API key for imagery with id={0} may not be available.
nl: API-sleutel voor afbeeldingen met id={0} zou niet beschikbaar kunnen zijn.

en: Could not retrieve API key for imagery with id={0}. Cannot add layer.
    {1}
nl: Kon geen API-sleutel ophalen voor afbeeldingen met id={0}. Kan laag niet toevoegen.
    {1}

en: HTTP error {0} when loading tiles
nl: HTTP-fout {0} bij laden van tegels

en: Error downloading tiles: {0}
nl: Fout bij downlaoden van tegels: {0}

en: Problem loading tile
nl: Probleem bij laden van tegel

en: No tiles at this zoom level
nl: Geen tegels op dit zoomniveau

en: Could not load image from tile server
nl: Kon geen afbeelding van de tegel-server laden

en: Select WMTS layer
nl: WMTS-laag selecteren

en: No default layer selected, choosing first layer.
nl: Geen standaarlaag geselecteerd, kies eerst de laag.

en: No layers defined by getCapabilities document: {0}
nl: Geen lagen gedefinieerd door document getCapabalities: {0}

en: WMTS Capabilities document did not contain layers in url: {0}
nl: Document WMTS Capabilities bevatte geen lagen in url: {0}

en: Error during parsing of WMTS Capabilities document: {0}
nl: Fout bij parsen van document WMTS Capabilities: {0}

en: Invalid path for GetCapabilities document: {0}
nl: Ongeldig pad voor document GetCapabilities: {0}

en: WMTS Parser error - start element {0} has different name than end element {2}
nl: WMTS Parser-fout - startelement {0} heeft een andere naam dan het eindelement {2}

en: Can''t use layer {0} because no supported formats were found. Layer is available in formats: {1}
nl: Kan laag {0} niet gebruiken omdat er geen ondersteunde indeling werd gevonden. Laag is beschikbaar in de indelingen {1}

en: Only square tiles are supported. {0}x{1} returned by server for TileMatrix identifier {2}
nl: Alleen vierkante tegels worden ondersteund. {0}x{1} teruggegeven door server voor identificatie TileMatrix {2}

en: Loading {0}
nl: {0} laden

en: {0} with {1} arguments is not understood
nl: {0} met {1} argumenten wordt niet begrepen

en: {0} cannot have zero area
nl: {0} mag geen gebied nul hebben

en: We do not understand version {0} of the vector tile specification
nl: We begrijpen versie {0} van de specificatie van de vectortegel niet

en: Vector tile layers must have a layer name
nl: Vectortegellagen moeten een laagnaam hebben

en: Unknown field in vector tile layer value ({0})
nl: Onbekend veld in waarde van vectortegellaag ({0})

en: Select Vector Tile Layers
nl: Vectortegellagen selecteren

en: Cannot understand style source: {0}
nl: Begrijp stijl van bron niet: {0}

en: Vector Tile Style Version not understood: version {0} (json: {1})
nl: Versie van stijl voor vectortegel niet begrepen: versie {0} (json: {1})

en: Note
nl: Notitie

en: Mismatched state: Expected {0} but got {1}
nl: Status komt niet overeene: Verwacht {0} maar kreeg {1}

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
nl: Opslaan van toegangstoken voor OAuth naar beheerder van inloggegevens mislukt

en: Current credential manager is of type ''{0}''
nl: Huidig beheer voor beveiligde gegevens is van het type ''{0}''

en: ID > 0 expected. Got {0}.
nl: ID > 0 verwacht. Kreeg {0}.

en: Version > 0 expected. Got {0}.
nl: Versie > 0 verwacht. Kreeg {0}.

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
nl: Kan geen wijzigingenset-Id > 0 aan een nieuw primitief toewijzen. De waarde van wijzigingenset-ID is {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
nl: Een primitief met ID = 0 kan niet onzichtbaar zijn.

en: Changeset
nl: Wijzigingenset

en: Changeset {0}: Unexpected order of versions for {1}: v{2} is not higher than v{3}
nl: Wijzigingenset {0}: Onverwachte volgorde van versies voor {1}: v{2} is niet hoger dan v{3}

en: Cyclic dependency between relations:
nl: Cirkelverwijzing tussen relaties:

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
nl: Niet mogelijk om primitief {0} toe te voegen aan de gegevensset, omdat deze er al deel van uitmaakt

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
nl: JOSM verwachtte een primitief [{0} {1}] te vinden in de gegevensset, maar die is er niet. Rapporteer dit bij {2}. Dit is geen kritieke fout, u kunt veilig doorgaan met uw werk.

en: Missing merge target for way with id {0}
nl: Doel voor samenvoegen voor weg met id {0} ontbreekt

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
nl: Object van type {0} met id {1} was gemarkeerd om te worden verwijderd, maar het ontbreekt in de bron van de gegevensset

en: Missing merge target for node with id {0}
nl: Doel voor samenvoegen voor knoop met id {0} ontbreekt

en: Missing merge target for relation with id {0}
nl: Doel voor samenvoegen voor relatie met id {0} ontbreekt

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
nl: Doel voor samenvoegen van type {0} met id {1} ontbreekt

en: Conflict in ''visible'' attribute for object of type {0} with id {1}
nl: Conflict in attribuut ''visible'' voor object van type {0} met id {1}

en: Merging data...
nl: Gegevens samenvoegen...

en: highway
nl: verkeersweg

en: railway
nl: spoorweg

en: waterway
nl: waterweg

en: landuse
nl: grondgebruik

en: building
nl: gebouw

en: {0} node | {0} nodes
nl[0]: {0} knoop
nl[1]: {0} knopen

en: incomplete
nl: incompleet

en: node | nodes
nl[0]: knoop
nl[1]: knopen

en: House {0}
nl: Huisnaam {0}

en: House number {0} at {1}
nl: Huisnummer {0} op {1}

en: House number {0}
nl: Huisnummer {0}

en: {0} member | {0} members
nl[0]: {0} lid
nl[1]: {0} leden

en: public transport
nl: Openbaar vervoer

en: relation | relations
nl[0]: relatie
nl[1]: relaties

en: Changeset {0}
nl: Wijzigingenset {0}

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
nl: <html>Fout in filter <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
nl: Fout in filter

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
nl[0]: <p><b>{0}</b> object verborgen
nl[1]: <p><b>{0}</b> objecten verborgen

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
nl[0]: <b>{0}</b> object uitgeschakeld
nl[1]: <b>{0}</b> objecten uitgeschakeld

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
nl: Kan geen weg toevoegen met slechts {0} knopen

en: Each node must connect exactly 2 ways
nl: Elke knoop moet exact 2 wegen met elkaar verbinden

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
nl: Deze primitieven kunnen niet worden samengevoegd, omdat één ervan nieuw is en de andere niet

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
nl: Primitieven met verschillende ID''s kunnen niet worden samengevoegd. Deze ID is {0}, de andere is {1}

en: way | ways
nl[0]: weg
nl[1]: wegen

en: closedway
nl: geslotenweg

en: multipolygon
nl: multipolygoon

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
nl: Deze groep tags kan niet worden toegepast op een primitief aangezien er sleutels zijn met meerdere waarden.

en: <anonymous>
nl: <anoniem>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
nl: Knoop {0} kan niet aan incomplete weg {1} worden toegevoegd.

en: Nodes in way must be in the same dataset
nl: Knopen in weg moeten in dezelfde gegevensset staan

en: Deleted node referenced by {0}
nl: Naar verwijderde knoop wordt verwezen door {0}

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
nl: Complete knoop {0} met null coördinaten in weg {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
nl: Primitief met ID ''{0}'' kan niet worden vergeleken met primitief met ID ''{1}''.

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
nl: Parameter {0} niet in bereik 0..{1}. Kreeg ''{2}''.

en: <not>
nl: <niet>

en: <or>
nl: <of>

en: <left parent>
nl: <linker ouder>

en: <right parent>
nl: <rechter ouder>

en: <colon>
nl: <dubbele punt>

en: <equals>
nl: <is gelijk aan>

en: <key>
nl: <sleutel>

en: <question mark>
nl: <vraagteken>

en: <end-of-file>
nl: <einde-van-bestand>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
nl: De regexp "{0}" bevat een fout bij het parsen op positie {1}, volledige foutmelding:
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
nl: De regex "{0}" bevat een fout bij het parsen, volledige foutmelding:
    
    {1}

en: Range of numbers expected
nl: Een bereik van getallen werd verwacht

en: Expecting {0} after {1}
nl: Verwacht {0} na {1}

en: Range of primitive ids expected
nl: Bereik van ID''s voor primitieven verwacht

en: Range of changeset ids expected
nl: Bereik van ID''s voor wijzigingen verwacht

en: Range of versions expected
nl: Bereik van versies verwacht

en: Reference value for ''{0}'' expected
nl: Referentiewaarde voor ''{0}'' verwacht

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
nl: Sleutel mag niet leeg zijn als de tag-operator wordt gebruikt.  Voorbeeld van gebruik: sleutel=waarde

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
nl: Onbekende primitief: {0}. Toegestane waarden zijn knoop, weg of relatie

en: Positive integer expected
nl: Positief geheel getal verwacht

en: Non-zero integer expected
nl: Niet-nul geheel getal verwacht

en: Cannot parse timestamp ''{0}''
nl: Kan tijdstempel ''{0}'' niet parsen

en: Unknown preset name:
nl: Onbekende naam voor voorkeuze:

en: Failed to parse MapCSS selector
nl: Parsen selectie MapCSS mislukt

en: Unexpected token: {0}
nl: Onverwacht teken: {0}

en: Missing parameter for OR
nl: Parameter voor OF ontbreekt

en: Missing parameter for XOR
nl: Ontbrekende parameter voor XOR

en: Missing operator for NOT
nl: Operator voor NIET ontbreekt

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
nl: Onverwacht teken. {0} werd verwacht, {1} werd gevonden

[ctx: search]
en: CS
nl: HG (hoofdlettergevoelig)

[ctx: search]
en: CI
nl: NHG (niet-hoofdlettergevoelig)

[ctx: search]
en: RX
nl: Regex (reguliere expressie)

[ctx: search]
en: A
nl: T

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
nl: Laden van de kaartrender klasse ''{0}'' mislukt. De klasse werd niet gevonden.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
nl: Kaartweergaveklasse "{0}" kan niet geactiveerd worden omdat de klasse niet werd gevonden.

en: Activating the standard map renderer instead.
nl: De standaard kaarttekenaar wordt in plaats hiervan geactiveerd.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t a subclass of ''{1}''.
nl: Kaartweergaveklasse "{0}" kan niet geactiveerd worden omdat het een subklasse is van "{1}".

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t registered as map renderer.
nl: Kaartweergaveklasse "{0}" kan niet geactiveerd worden, want het is niet geregistreerd als kaarttekenaar.

en: Wireframe Map Renderer
nl: Draadmodel kaarttekenaar

en: Renders the map as simple wire frame.
nl: Tekent de kaart als een simpel draadmodel.

en: Styled Map Renderer
nl: Gestyleerde kaarttekenaar

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
nl: Tekent de kaart met behulp van stijlregels in een set stijlbladen.

en: inactive
nl: inactief

en: selected
nl: geselecteerd

en: Relation: selected
nl: Relatie: geselecteerd

en: Node: standard
nl: Knoop: standaard

en: Node: connection
nl: Knoop: verbinding

en: Node: tagged
nl: Knoop: met tag

en: untagged way
nl: ongetagde weg

en: background
nl: achtergrond

en: highlight
nl: markeren

en: highlight wireframe
nl: draadmodel accentueren

en: untagged
nl: ongetagd

en: text
nl: tekst

en: areatext
nl: tekst voor gebied

en: Failed to create missing preferences directory: {0}
nl: Maken van ontbrekende map voor voorkeuren mislukt: {0}

en: <html>Failed to create missing preferences directory: {0}</html>
nl: <html>Maken van ontbrekende map voor voorkeuren mislukt: {0}</html>

en: Failed to create missing user data directory: {0}
nl: Maken van ontbrekende map voor gebruikersgegevens mislukt: {0}

en: <html>Failed to create missing user data directory: {0}</html>
nl: <html>Maken van ontbrekende map voor gebruikersgegevens mislukt: {0}</html>

en: Failed to create missing cache directory: {0}
nl: Maken van ontbrekende cache-map: {0} mislukt

en: <html>Failed to create missing cache directory: {0}</html>
nl: <html>Maken van ontbrekende cachemap: {0} mislukt</html>

en: Expected element ''{0}'', but got ''{1}''
nl: Verwacht element ''{0}'', maar kreeg ''{1}''

en: value expected
nl: waarde verwacht

en: Short Description:
nl: Korte beschrijving:

en: Author:
nl: Auteur:

en: Webpage:
nl: Webpagina:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Version:
nl: Versie:

en: Minimum JOSM Version:
nl: Minimale JOSM-versie:

en: by {0}
nl: door {0}

en: JOSM default (MapCSS)
nl: JOSM standaard (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
nl: Interne stijl die moet worden gebruikt als basis voor runtime schakelbare overtrek-stijlen

en: Internal Preset
nl: Interne voorkeuze

en: The default preset for JOSM
nl: De standaard voorkeuze voor JOSM

en: Addresses
nl: Adressen

en: Checks for errors on addresses
nl: Controleren op fouten in adressen

en: Tag combinations
nl: Tagcombinaties

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
nl: Controleert op ontbrekende tag of verdachte combinaties

en: Deprecated features
nl: Vervallen mogelijkheden

en: Checks for deprecated features
nl: Controleert op vervallen mogelijkheden

en: Geometry
nl: Geometrie

en: Checks for geometry errors
nl: Controleert op fouten in de geometrie

en: Highways
nl: Wegen

en: Checks for errors on highways
nl: Controleert op fouten in wegen

en: Multiple values
nl: Meervoudige waarden

en: Checks for wrong multiple values
nl: Controleert op foutieve meervoudige waarden

en: Numeric values
nl: Numerieke waarden

en: Checks for wrong numeric values
nl: Controleert op foutieve numerieke waarden

en: Religion
nl: Religie

en: Checks for errors on religious objects
nl: Controleert op fouten voor religieuze objecten

en: Relations
nl: Relaties

en: Checks for errors on relations
nl: Controleert op fouten in relaties

en: Territories
nl: Gebieden

en: Checks for territories-specific features
nl: Controles voor gebiedsspecifieke objecten

en: Unnecessary tags
nl: Onnodige tags

en: Checks for unnecessary tags
nl: Controleert op onnodige tags

en: Checks for wrong wikipedia tags
nl: Controleert op foutieve tags voor wikipedia

en: UTM projection (''+proj=utm'') requires ''+zone=...'' parameter.
nl: Projectie UTM (''+proj=utm'') vereist parameter ''+zone=...''.

en: Expected integer value in range 1-60 for ''+zone=...'' parameter.
nl: Integere waarde in bereik 1-60 verwacht voor parameter ''+zone=...''

en: No unit found for: {0}
nl: Geen eenheid gevonden voor: {0}

en: Unknown parameter: ''{0}''.
nl: Onbekende parameter: ''{0}''.

en: Value expected for parameter ''{0}''.
nl: Verwachtte waarde voor parameter ''{0}''.

en: No value expected for parameter ''{0}''.
nl: Geen waarde verwacht voor parameter ''{0}''.

en: Parameter must begin with a ''+'' character (found ''{0}'')
nl: Parameter moet beginnen met een ''+''-teken (gevonden ''{0}'')

en: Unexpected parameter format (''{0}'')
nl: Onverwachte opmaak parameter (''{0}'')

en: Value ''{0}'' for option +init not supported.
nl: Waarde ''{0}'' voor optie +init niet ondersteund.

en: Ellipsoid ''{0}'' not supported.
nl: Ellipsoïde ''{0}'' niet ondersteund.

en: Combination of ellipsoid parameters is not supported.
nl: Combinatie van ellipsoïde parameters wordt niet ondersteund.

en: Unknown datum identifier: ''{0}''
nl: Onbekende naam datum: ''{0}''

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
nl: Ellipsoïde vereist (+ellps=* of +a=*, +b=*)

en: Grid shift file ''{0}'' for option +nadgrids not supported.
nl: Grid shift file ''{0}'' voor optie +nadgrids niet ondersteund.

en: Unexpected number of arguments for parameter ''towgs84'' (must be 3 or 7)
nl: Onverwacht aantal argumenten voor parameter ''towgs84'' (moet 3 of 7 zijn)

en: Unable to parse value of parameter ''towgs84'' (''{0}'')
nl: Niet in staat waarde te parsen van parameter ''towgs84'' (''{0}'')

en: Projection required (+proj=*)
nl: Projectie vereist (+proj=*)

en: Unknown projection identifier: ''{0}''
nl: Onbekende naam voor projectie: ''{0}''

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
nl: Onverwacht aantal argumenten voor parameter ''+bounds'' (moet 4 zijn)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
nl: Verwacht aantal argumenten voor parameter ''{0}''

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as number.
nl: Niet in staat waarde ''{1}'' van parameter ''{0}'' als getal te parsen.

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as coordinate value.
nl: Niet in staat waarde ''{1}'' van parameter ''{0}'' als waarde voor coördinaten te parsen.

en: Custom Projection
nl: Aangepaste projectie

en: Error: {0}
nl: Fout: {0}

en: JOSM projection command line interface
nl: JOSM projectie interface voor de opdrachtregel

en: Description
nl: Beschrijving

en: Converts coordinates from one coordinate reference system to another.
nl: Converteert coördinaten uit het ene coördinaten referentiesysteem naar een ander.

en: Options
nl: Opties

en: Show this help
nl: Deze hulptekst tonen

en: Switch input and output crs
nl: Wisselen van CRS voor invoer en uitvoer

en: Switch order of input coordinates (east/north, lon/lat)
nl: Wissel de volgorde van invoercoördinaten (oost/noord, lon/lat)

en: Switch order of output coordinates (east/north, lon/lat)
nl: Wissel de volgorde van uitvoercoördinaten (oost/noord, lon/lat)

en: The format for input and output coordinate reference system is similar to that of the PROJ.4 software.
nl: De indeling voor invoer en uitvoer coördinaten referentiesysteem is soortgelijk aan die van de software voor PROJ.4.

en: [file]
nl: [bestand]

en: Reads input data from one or more files listed as positional arguments. When no files are given, or the filename is "-", data is read from standard input.
nl: Leest invoergegevens vanuit één of meer bestanden vermeld als positionele argumenten. Wanneer geen bestanden zijn opgegeven, of de ebstandsnaam is "-", worden gegevens gelezen vanuit de standaard invoer.

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Expected two coordinates, separated by white space, found {0} in ''{1}''
nl: Verwachtte twee coördinaten, gescheiden door witruimte, gevonden {0} in ''{1}''

en: Unable to parse number ''{0}''
nl: Niet mogelijk te parsen getal ''{0}''

en: Parameter ''{0}'' required.
nl: Parameter ''{0}'' vereist.

en: standard parallels are opposite
nl: standaard parallellen zijn tegenovergesteld

en: Azimuthal Equidistant
nl: Afstandsgetrouwe azimutale projectie

en: Double Stereographic
nl: Dubbel stereografisch

en: Equidistant Cylindrical (Plate Carrée)
nl: Afstandsgetrouwe cilinderprojectie (vierkante platkaart)

en: Lat/lon (Geodetic)
nl: Lat/lon (Geodetisch)

en: Unsuitable parameters ''{0}'' and ''{1}'' for two point method.
nl: Ongeschikte parameters ''{0}'' en ''{1}'' voor methode met twee punten.

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
nl: Ongeldige waarde voor parameter ''{0}'': {1}

en: error in initialization
nl: fout bij initialisatie

en: Polar Stereographic: Parameter ''{0}'' must be 90 or -90.
nl: Polar Stereographic: Parameter ''{0}'' moet 90 of -90 zijn.

en: Sinusoidal
nl: Sinusoïde

en: Swiss Oblique Mercator
nl: Zwitsers Oblique Mercator

en: Worldwide
nl: Wereldwijd

en: Cannot handle ignore list entry {0}
nl: Kan item voor lijst Negeren  {0} niet afhandelen

en: Ignore list
nl: Negeer lijst

en: Error initializing test {0}:
     {1}
nl: Fout bij initialiseren test {0}:
     {1}

en: validation error
nl: fout bij valideren

en: validation warning
nl: waarschuwing bij valideren

en: validation other
nl: andere bij valideren

en: Running test {0}
nl: Uitvoeren test {0}

en: {0} of {1} elements done
nl: {0} van {1} elementen voltooid

en: Validating
nl: Valideren

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
nl: Test {0}/{1}: Starten {2}

en: Updating ignored errors ...
nl: Bijwerken genegeerde fouten ...

en: Validation results contain elements hidden by a filter.
nl: Validatieresultaten bevatten elementen die zijn verborgen door een filter.

en: Please review active filters to see the hidden results.
nl: Bekijk actieve filters om de verborgen resultaten te zien.

en: Missing argument - input data file ({0})
nl: Ontbrekend argument - invoer gegevensbestand ({0})

en: Processing files...
nl: Bestanden verwerken…

en: {0} had {1} error | {0} had {1} errors
nl[0]: {0} had {1} fout
nl[1]: {0} had {1} fouten

en: {0} had no errors
nl: {0} had geen fouten

en: Could not load input file: {0}
nl: Kon invoerbestand: {0} niet laden

en: Validating {0}, saving output to {1}
nl: Valideren {0}, uitvoer opgeslagen naar {1}

en: Could not find a layer for {0}
nl: Kon geen laag vinden voor {0}

en: Preferences are not the expected type
nl: Voorleuren zijn niet van het verwachte type

en: JOSM Validation command line interface
nl: JOSM Validatie interface voor de opdrachtregel

en: Validates data and saves the result to a file.
nl: Valideert gegevens en slaat het resultaat op naar een bestand.

en: Input data file name (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).
nl: Bestandsnaam invoergegevens (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).

en: OSM files can be specified multiple times. Required.
nl: OSM-bestanden mogen meerdere keren worden gespecificeerd. Vereist.

en: .validator.mapcss and .mapcss files will stop processing on first error.
nl: bestanden .validator.mapcss en .mapcss zullen stoppen met verwerken bij de eerste fout.

en: Non-osm files do not use --output or --change-file
nl: Niet-osm bestanden gebruiken geen --output of --change-file

en: Output data file name (.geojson, line-by-line delimited for MapRoulette). Optional.
nl: Bestandsnaam uitvoergegevens (.geojson, regel-voor-regel gescheiden voor MapRoulette). Optioneel.

en: Change file name (.osc). Can be specified multiple times per input.
nl: Naam wijzigingsbestand (.osc). Mag per invoer meerdere keren worden gespecificeerd.

en: Changes will be applied in the specified order. Optional.
nl: Wijzigingen zullen worden toegepast in de gespecificeerde volgorde. Optioneel.

en: E-mail address is invalid
nl: E-mail adres niet goed

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
nl: E-mail adres bevat ongeldige gebruikersnaam: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
nl: E-Mail adres bevat ongeldig domein: {0}

en: Email validator
nl: Validatie e-mail

en: URL is invalid
nl: URL is ongeldig

en: URL contains an invalid protocol: {0}
nl: URL bevan ongeldig protocol: {0}

en: URL contains an invalid authority: {0}
nl: URL bevat een ongeldige authoriteit: {0}

en: URL contains an invalid path: {0}
nl: URL heeft ongeldig pad: {0}

en: URL contains an invalid query: {0}
nl: URL heeft een ongeldige zoekopdracht: {0}

en: URL contains an invalid fragment: {0}
nl: URL heeft een ongeldig deel: {0}

en: URL validator
nl: Validatie URL

en: Include POIs like amenities, offices, and buildings in duplicate address detection
nl: Neem POI’s, zoals voorzieningen, kantoren en gebouwen, op bij detecteren van duplicaat adressen

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
nl: Controleert op fouten in adressen en relaties met associatedStreet.

en: Multiple associatedStreet relations
nl: Meerdere relaties associatedStreet

en: House number without street
nl: Huisnummer zonder straat

en: Duplicate house numbers
nl: Dubbele huisnummers

en: House number ''{0}'' duplicated
nl: Huisnummer ''{0}'' gedupliceerd

en: Multiple street names in relation
nl: Meerdere straatnamen in relatie

en: House number too far from street
nl: Huisnummer ligt te ver van de straat

en: Relation is obsolete
nl: Relatie is verouderd

en: API Capabilities
nl: API mogelijkheden

en: Checks for errors against API capabilities
nl: Kontroleer op fouten met de API mogelijkheden

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
nl: Weg heeft meer dan {0} punten en moet vervangen worden door een multipolygoon

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
nl: Weg heeft meer dan {0} punten en moet gesplitst of vereenvoudigd worden

en: Barriers and entrances
nl: Barrières en ingangen

en: Checks for errors in barriers and entrances.
nl: Controleert op fouten in barrières en ingangen.

en: Barrier entrance not set on a barrier
nl: Ingang van barrière niet ingesteld op barrière

en: Coastlines
nl: Kustlijnen

en: This test checks that coastlines are correct.
nl: Deze test controleert of kustlijnen correct zijn.

en: Reversed coastline: land not on left side
nl: Omgekeerde kustlijn: land niet aan linker zijde

en: Unconnected coastline
nl: Niet-verbonden kustlijn

en: Unordered coastline
nl: Ongeordende kustlijn

en: Reversed coastline
nl: Omgekeerde kustlijn

en: invalid coastline
nl: ongeldige kustlijn

en: Conditional Keys
nl: Voorwaardelijke sleutels

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
nl: Testen op het juiste gebruik van tags ''*:conditional''.

en: Does not match pattern ''restriction value @ condition''
nl: Komt niet overeen met patroon ''restrictiewaarde @ voorwaarde''

en: {0} is not a valid restriction value
nl: {0} is geen geldige restrictiewaarde

en: Wrong syntax in {0} key
nl: Foutieve syntaxis in sleutel {0}

en: Error in {0} value: {1}
nl: Fout in {0} waarde: {1}

en: Connectivity Relations
nl: Verbindingsrelaties

en: Validates connectivity relations
nl: Valideert verbindingsrelaties

en: Connectivity relation without connectivity tag
nl: Verbindingsrelatie zonder tag connectivity

en: Connectivity tag contains unusual data
nl: Tag Connectivity bevat ongewone gegevens

en: Connectivity tag missing comma between optional and non-optional values
nl: Tag Connectivity mist komma tussen optionele en niet-optionele waarden

en: Inconsistent lane numbering between relation and member tags
nl: Inconsistente rijstrooknummering tussen relatie en lidmaatschapstags

en: Relation {0} member is missing a lanes or *:lanes tag | Relation {0} members are missing a lanes or *:lanes tag
nl[0]: Lid van relatie {0} mist een tag lanes of *:lanes
nl[1]: Leden van relatie {0} missen een tag lanes of *:lanes

en: This connectivity may already be implied
nl: Deze verbinding zou al kunnen zijn geïmpliceerd

en: Relation should not contain mixed ''via'' ways and nodes
nl: Relatie zou geen gemixte wegen en knopen ''via'' moeten bevatten

en: Multiple ''via'' roles only allowed with ways
nl: Meerdere rollen ''via'' alleen toegestaan met wegen

en: Crossing ways
nl: Kruisende wegen

en: Crossing barriers
nl: Kruisende barrières

en: Crossing highways
nl: Kruisende highways

en: Crossing railways
nl: Kruisende spoorwegen

en: Crossing waterways
nl: Kruisende waterwegen

en: Crossing barrier/building
nl: Kruising barrière/gebouw

en: Crossing barrier/highway
nl: Kruising barrière/highway

en: Crossing barrier/railway
nl: Kruising barrière/spoorweg

en: Crossing barrier/waterway
nl: Kruising barrière/waterweg

en: Crossing barrier/way
nl: Kruising barrière/weg

en: Crossing building/highway
nl: Kruisend gebouw/highway

en: Crossing building/railway
nl: Kruisende gebouw/spoorweg

en: Crossing building/residential area
nl: Kruisend gebouw/bewoond gebied

en: Crossing building/waterway
nl: Kruisend gebouw/waterweg

en: Crossing building/way
nl: Kruisend gebouw/weg

en: Crossing highway/railway
nl: Kruisende weg/spoorweg

en: Crossing highway/waterway
nl: Kruisende highway/waterweg

en: Crossing highway/way
nl: Kruisende highway/weg

en: Crossing railway/waterway
nl: Kruisende spoorweg/waterweg

en: Crossing railway/way
nl: Kruisende spoorweg/weg

en: Crossing residential area/way
nl: Kruisend bewoond gebied/weg

en: Crossing waterway/way
nl: Kruisende waterweg/weg

en: Crossing boundaries
nl: Kruisende begrenzingen

en: Self crossing ways
nl: Zichzelf kruisende wegen

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
nl: Deze test kijkt na of 2 (spoor/water)wegen of gebouwen elkaar kruisen in dezelfde laag, zonder dat een knoop ze verbindt.

en: Invalid usage of direction on node
nl: Niet toegestaan gebruiken van richting op knoop

en: Disputed usage of direction on node
nl: Betwist gebruik van richting op knoop

en: Direction nodes
nl: Richting knopen

en: Check for nodes which have a ''forward'' or ''backward'' direction
nl: Controle op knopen die een richting ''forward'' of ''backward'' hebben

en: Unconnected node with {0}. Use angle or cardinal direction
nl: Niet verbonden knoop met {0}. Gebruik hoek of cardinale richting

en: Node with {0} should be connected to a linear way
nl: Knoop met {0} zou moeten zijn verbonden met een lineaire weg

en: Node with {0} on end of way
nl: Knoop met {0} aan einde van weg

en: Node with {0} on a connection of multiple ways
nl: Knoop met {0} op een verbinding van meerdere wegen

en: Duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
nl: Deze test controleert of er geen knopen op precies dezelfde locatie zijn.

en: Mixed type duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen van gemengd type

en: Highway duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in weg

en: Railway duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in spoorweg

en: Waterway duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in waterweg

en: Boundary duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in grens

en: Power duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in hoogspanningsleiding

en: Natural duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in natuur (bos, water)

en: Building duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in gebouw

en: Landuse duplicated nodes
nl: Gedupliceerde knopen in grondgebruik

en: Other duplicated nodes
nl: Andere gedupliceerde knopen

en: Nodes at same position
nl: Knopen op dezelfde positie

en: Duplicated relations
nl: Gedupliceerde relaties

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
nl: Deze test controleert dat er geen relaties zijn met dezelfde tags en dezelfde leden met dezelfde rollen.

en: Relations with same members
nl: Relatie met dezelfde leden

en: Identical members
nl: Identieke leden

en: Delete duplicate relations
nl: Gedupliceerde relaties verwijderen

en: Duplicated ways
nl: Gedupliceerde wegen

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
nl: Deze test controleert dat er geen wegen zijn met dezelfde coördinaten voor de knoop en optioneel ook dezelfde tags.

en: Ways with same position
nl: Wegen met dezelfde positie

en: Delete duplicate ways
nl: Gedupliceerde wegen verwijderen

en: Duplicated way nodes
nl: Gedupliceerde wegknopen

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
nl: Controleert op wegen met identieke, opeenvolgende knopen.

en: Performs semantic checks on highways.
nl: Voert semantische controles uit op wegen.

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
nl: Onjuiste rotonde (highway: {0} in plaats van {1})

en: Highway link is not linked to adequate highway/link
nl: Koppeling voor highway is niet gekoppeld aan de adequate highway/link

en: Incomplete pedestrian crossing tagging. Required tags are {0} and {1}.
nl: Onvolledig getagde voetgangersoversteekplaats. Vereiste tags zijn {0} en {1}.

en: Unknown country code: {0}
nl: Onbekende landcode: {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
nl: Onbekende context source:maxspeed: {0}

en: Node connects highways on different layers
nl: Knoop verbindt wegen op verschillende lagen

en: Checks for errors in internet-related tags.
nl: Kontroleer fouten in internet-gerelateerde tags

en: URL contains backslashes instead of slashes
nl: URL bevat backslashes in plaats van slashes

en: Lane tags
nl: Tags Lane

en: Test that validates ''lane:'' tags.
nl: Test die de "lane:" tags kontroleert.

en: Number of {0} greater than {1}
nl: Aantal {0} groter dan {1}

en: Number of lane dependent values inconsistent
nl: Aantal van lane afhankelijke waarden inconsistent

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
nl: Aantal van lane afhankelijke waarden inconsistent in voorwaartse richting

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
nl: Aantal van lane afhankelijke waarden inconsistent in achterwaartse richting

en: Long segments
nl: Lange segmenten

en: This tests for long way segments, which are usually errors.
nl: Deze testen op lange wegsegmenten, wat gewoonlijk fouten zijn.

en: Very long segment of {0} kilometers
nl: Zeer lang segment van {0} kilometers

en: Tag checker (MapCSS based)
nl: Tagcontrole (MapCSS gebaseerd)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
nl: Deze test controleert op fouten in sleutels en waarden van tags.

en: unknown
nl: onbekend

en: Adding {0} to tag checker
nl: Toevoegen {0} aan tagcontrole

en: Failed to add {0} to tag checker
nl: Toevoegen {0} aan tagcontrole mislukt

en:  {0}: {1} of {2} elements done
nl:  {0}: {1} van {2} elementen gedaan

en: Fix of {0}
nl: Herstel van {0}

en:  or
nl:  of

en: {0}, use {1} instead
nl: {0}, gebruik in plaats daarvan {1}

en: Multipolygon
nl: Multipolygoon

en: This test checks if multipolygons are valid.
nl: Deze test kijkt na of multipolygonen geldig zijn

en: Incomplete multipolygon relation was modified
nl: Incomplete relatie multipolygoon werd aangepast

en: No area style for multipolygon
nl: Geen gebeidsstijl voor multipolygoon

en: With the currently used mappaint style the style for inner way equals the multipolygon style
nl: Met de huidige gebruikte kaarttekenstijl komt de stijl voor de binnenste weg overeen met die van de stijl voor de multipolygoon

en: With the currently used mappaint style the style for outer way mismatches the area style
nl: Met de huidige kaarttekenstijl komt de stijl voor de buitenste weg niet overeen met de stijl van het gebied

en: Area style on outer way
nl: Stijl voor gebied op buitenste weg

en: Multipolygon is not closed
nl: Multipolygoon is niet gesloten

en: Self-intersecting polygon ring
nl: Zelfkruisende polygoonring

en: Multipolygon rings share node
nl: Ringen van multipolygoon delen knoop

en: Intersection between multipolygon ways
nl: Wegen die lid zijn van een multipolygoonrelatie kruisen elkaar

en: Multipolygon rings are equal
nl: Ringen van multipolygonen zijn gelijk

en: Role for ''{0}'' should be ''{1}''
nl: Rol voor ''{0}'' zou moeten zijn ''{1}''

en: Multipolygon inner way is outside
nl: Het lid van de multipolygoonrelatie met als rol inner ligt aan de buitenkant

en: Multipolygon ring contains segment twice
nl: Ring van mltipolygoon bevat het segment twee keer

en: Multipolygon outer way shares segment with other ring
nl: Buitenste weg van multipolygoon deelt segment met andere ring

en: Role for multipolygon way member should be inner or outer
nl: De rol voor een weg die lid is van een multipolygoonrelatie moet `inner` of `outer` zijn

en: Non-Way in boundary
nl: Geen weg in grens

en: Non-Way in multipolygon
nl: Multipolygoonrelatie bevat een lid dat geen ''weg'' is

en: Multipolygon member repeated with different role
nl: Lid van multipolygoon herhaald met andere rol

en: Multipolygon member repeated with same role
nl: Lid van multipolygoon herhaald met dezelfde rol

en: Missing name:* translation
nl: Ontbrekende vertaling name:*

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
nl: Deze test vindt meertalige objecten waarvan het attribuut ''name'' niet gelijk is aan enkele attributen ''name:*'' en niet een samenstelling van attributen ''name:*'', bijv., Italia - Italiaans - Italië.

en: Missing name:*={0}. Add tag with correct language key.
nl: Ontbrekende naam:*={0}. Voeg tag met juiste taalsleutel toe.

en: A name is missing, even though name:* exists.
nl: Een naam ontbreekt, terwijl wel name:* bestaan.

en: Enable strict mode.
nl: Modus Strikt inschakelen.

en: Opening hours syntax
nl: Syntaxis voor openingstijden

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
nl: Deze test controleert het juiste gebruik van de syntaxis voor openingstijden.

en: {0} value can be prettified
nl: {0} waarde kan verbeterd worden

en: Overlapping ways
nl: Overlappende wegen

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
nl: Deze test controleert of een verbinding tussen twee knopen niet gebruikt wordt door meer dan één weg.

en: Overlapping highways
nl: Overlappende verkeerswegen

en: Overlapping railways
nl: Overlappende spoorwegen

en: Overlapping waterways
nl: Overlappende waterwegen

en: Highway shares segment with linear way
nl: Highway deelt segment met lineaire weg

en: Railway shares segment with linear way
nl: Spoorweg deelt segment met lineaire weg

en: Waterway shares segment with linear way
nl: Waterweg deelt segment met lineaire weg

en: Highway shares segment with other way
nl: Highway deelt segment met andere weg

en: Railway shares segment with other way
nl: Spoorweg deelt segment met andere weg

en: Waterway shares segment with other way
nl: Waterweg deelt segment met andere weg

en: Ways share segment
nl: Wegen delen segment

en: Way contains segment twice
nl: Weg bevat tweemaal hetzelfde segment

en: Power lines
nl: Elektriciteitskabels

en: Checks if power line missing a support node and for nodes in power lines that do not have a power=tower/pole tag
nl: Controleert of een elektriciteitskabel een ondersteuningsknoop mist en op knopen in elektriciteitskabels die geen tag power=tower/pole hebben

en: missing tag
nl: ontbrekende tag

en: node without power=*
nl: knoop zonder power=*

en: Node connects a power line or cable with an object which is not related to the power infrastructure
nl: Knoop verbindt een elektriciteitskabel of kabel met een object die niet is gerelateerd aan de infrastructuur voor elektriciteit

en: Possibly missing line support node within power line
nl: Mogelijk ontbrekende ondersteuningsknoop voor kabel in elektricteitskabel

en: Mixed reference numbering
nl: Gemixte nummering voor verwijzing

en: Reference numbering don''t match majority of way''s nodes
nl: Nummering van verwijzing komt niet overeen met de meerderheid van de knopen van de weg

en: Possibly wrong power line type used
nl: Mogelijk verkeerde type elektriciteitskabel gebruikt

en: Public Transport Route
nl: Route openbaar vervoer

en: Route relation contains a ''{0}'' role
nl: Routerelatie bevat een rol ''{0}''

en: Route relation contains a gap
nl: Routerelatie bevat een gat

en: Stop position not part of route
nl: Halte, geen deel van route

en: Role verification problem
nl: Probleem bij verificatie van rol

en: Relation checker
nl: Controle voor relaties

en: Checks for errors in relations.
nl: Controleert op fouten in relaties.

en: Relation is empty
nl: Lege relatie

en: Route scheme is unspecified. Add {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)
nl: Routeschema is niet gespecificeerd. Voeg toe {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)

en: Relation type is unknown
nl: Relatietype is onbekend

en: Role of relation member does not match template expression ''{0}'' in preset {1}
nl: Rol van het lid van de relatie komt niet overeen met de sjabloonuitdrukking ''{0}'' in de voorkeuze {1}

en: Type ''{0}'' of relation member with role ''{1}'' does not match accepted types ''{2}'' in preset {3}
nl: Type ''{0}'' van lid van de relatie met rol ''{1}'' komt niet overeen met aanvaarde types ''{2}'' in de voorkeuze {3}

en: <empty>
nl: <leeg>

en: Role ''{0}'' is not among expected values ''{1}''
nl: Rol ''{0}'' staat niet in de verwachte waarden ''{1}''

en: Empty role found when expecting one of ''{0}''
nl: Lege rol gevonden bij het verwachten van een van ''{0}''

en: Role ''{0}'' missing
nl: Rol ''{0}'' ontbreekt

en: Number of ''{0}'' roles too low ({1})
nl: Aantal ''{0}'' rollen te laag ({1})

en: Number of ''{0}'' roles too high ({1})
nl: Aantal ''{0}'' rollen te hoog ({1})

en: Relation contains itself as a member
nl: Relatie bevat zichzelf als een lid

en: Relations generate circular dependency of parent/child elements
nl: Relaties maken cirkelverwijzingen van ouder-/kindelementen

en: Almost right angle buildings
nl: Gebouwen met bijna rechte hoeken

en: Checks for buildings that have angles close to right angle and are not orthogonalized.
nl: Controles voor gebouwen die bijna rechte hoeken hebben en niet loodrecht zijn gemaakt.

en: Building with an almost square angle
nl: Gebouw met nagenoeg rechte hoeken

en: Self-intersecting ways
nl: Zelfkruisende wegen

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
nl: Deze test controleert op wegen die sommige van de knopen meer dan eens bevatten.

en: Sharp angles
nl: Scherpe hoeken

en: Check for sharp angles on roads
nl: Controleren op scherpe hoeken in wegen

en: Sharp angle
nl: Scherpe hoek

en: Similarly named ways
nl: Soortgelijk benoemde wegen

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
nl: Deze test controleert op wegen met gelijke namen die mogelijk verkeerd gespeld zijn.

en: Tag checker
nl: Tagcontrole

en: Ignoring {0}. Support was dropped
nl: {0} negeren. Ondersteuning werd verbroken

en: Adding {0} to ignore tags
nl: Voeg {0} toe om tags te negeren

en: Invalid spellcheck line: {0}
nl: Ongeldige regel spellingscontrole: {0}

en: Adding {0} to spellchecker
nl: Voeg {0} toe aan spellingscontrole

en: Could not access data file:
    {0} | Could not access data files:
    {0}
nl[0]: Geen toegang tot gegevensbestand:
    {0}
nl[1]: Geen toegang tot gegevensbestanden:
    {0}

en: Tag ''{0}'' invalid.
nl: Tag ''{0}'' ongeldig.

en: Object type not in preset
nl: Type object niet in voorkeuze

en: Object type {0} is not supported by tagging preset: {1}
nl: Type object {0} wordt niet ondersteund door de voorkeuze voor taggen: {1}

en: Preset is invalid in this region
nl: Voorkeuze is in deze regio niet geldig

en: Preset {0} should not be applied in this region
nl: Voorkeuze {0} zou niet moeten worden toegepast in deze regio

en: Key from a preset is invalid in this region
nl: Sleutel van voorkeuze is in deze region niet geldig

en: Preset {0} should not have the key {1}
nl: Voorkeuze {0} zou niet de sleutel {1} moeten hebben

en: Value from a preset is invalid in this region
nl: Waarde van voorkeuze is in deze region niet geldig

en: Preset {0} should not have the tag {1}={2}
nl: Voorkeuze {0} zou niet de tag {1}={2} moeten hebben

en: Multipolygon tags
nl: Multipolygoon tags

en: only {0} tag
nl: alleen tag {0}

en: tag describing the area is missing
nl: tag die het gebied beschrijft ontbreekt

en: tag describing the area might be missing
nl: tag die het gebied beschrijft zou kunnen ontbreken

en: Multipolygon outer way repeats major tag of relation
nl: Multipolygoon buitenste weg herhaalt hoofdtag van relatie

en: Same tag:''{0}''=''{1}''
nl: Dezelfde tag:''{0}''=''{1}''

en: Multipolygon outer way repeats tag of relation
nl: Multipolygoon buitenste weg herhaalt tag van relatie

en: Tag value contains non-printing (usually invisible) character
nl: Tagwaarde bevat niet afdrukbaar (gewoonlijk onzichtbaar) teken

en: Tag value contains unusual Unicode character {0}
nl: Waarde van de tag bevat ongebruikelijk teken van Unicode {0}

en: Tag value longer than {0} characters ({1} characters)
nl: Tagwaarde  langer dan {0} tekens ({1} tekens)

en: Tags with empty values
nl: Tags met lege waarden

en: Property values start or end with white space
nl: Waarde voor eigenschap begint of eindigt met een spatie

en: Property values contain multiple white spaces
nl: Waarden van eigenschappen bevatten meerdere witruimten

en: Property values contain HTML entity
nl: Waarden voor eigenschap bevatten HTML-codes

en: Tag key contains non-printing character
nl: Tagtoets bevat een niet-afdrukbaar karakter

en: Tag key longer than {0} characters ({1} characters)
nl: Tagsleutel langer dan {0} tekens ({1} tekens)

en: Invalid white space in property key
nl: Ongeldige spatie in sleutel voor eigenschap

en: Presets do not contain property value
nl: Voorkeuzen bevatten geen waarde voor eigenschap

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets, but is known.
nl: Waarde ''{0}'' voor sleutel ''{1}'' niet in voorkeuzen, maar is bekend.

en: Misspelled property key
nl: Fout gespelde sleutel eigenschap

en: Key ''{0}'' looks like ''{1}''.
nl: Sleutel ''{0}'' lijkt op ''{1}''.

en: Presets do not contain property key
nl: Voorkeuzen bevatten geen sleutel voor eigenschap

en: Key ''{0}'' not in presets.
nl: Sleutel "{0}" ontbreekt in voorkeuzen.

en: Unknown property value
nl: Onbekende eigendomswaarde

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe one of {2} is meant?
nl: Waarde ''{0}'' voor sleutel ''{1}'' is onbekend, misschien is een van {2} bedoeld?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe ''{2}'' is meant?
nl: Waarde ''{0}'' voor sleutel ''{1}'' is onbekend, misschien is een van ''{2}'' bedoeld?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
nl: Waarde "{0}" voor sleutel "{1}" niet in voorkeuzen.

en: Check property keys.
nl: Controle op sleutels van eigenschap.

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
nl: Controleer of sleutels van eigenschap geldig zijn met een woordenlijst

en: Use complex property checker.
nl: Uitgebreide controle van eigenschap gebruiken

en: Validate property values and tags using complex rules.
nl: Valideer waarden van eigenschap en -tags door uitgebreide regels te gebruiken.

en: TagChecker source
nl: Bron TagChecker

en: Data sources ({0})
nl: Gegevensbronnen ({0})

en: Check property values.
nl: Waarden voor eigenschap controleren.

en: Validate that property values are valid checking against presets.
nl: Valideer waarden van eigenschap door te controleren met voorkeuzen

en: Check for fixme.
nl: Controleren op fixme.

en: Looks for nodes or ways with fixme in any property value.
nl: Zoekt naar knopen of wegen met fixme in een waarde van een eigenschap.

en: Check for presets types.
nl: Controleren op typen voorkeuzen.

en: Validate that objects types are valid checking against presets.
nl: Valideren dat typen objecten geldig zijn ten opzichte van voorkeuzen.

en: Check for regions.
nl: Controleren op regio''s.

en: Validate that objects are in the correct region.
nl: Objecten valideren die in de juiste regio liggen.

en: Fix tags
nl: Tags repareren

en: Turn restrictions
nl: Afslagbeperkingen

en: This test checks if turn restrictions are valid.
nl: Deze test controleert of de afslagbeperkingen geldig zijn.

en: Unknown turn restriction
nl: Onbekende afslagbeperking

en: Unexpected role ''{0}'' in turn restriction
nl: Onverwachte rol ''{0}'' bij de afslagbeperking

en: Unexpected member type in turn restriction
nl: Onverwacht lidtype bij afslagbeperking

en: More than one "from" way found
nl: Er werd meer dan 1 weg met "from" gevonden

en: More than one "to" way found
nl: Er werd meer dan 1 weg met "to" gevonden

en: More than one "via" node found
nl: Meer dan een "via" knooppunt gevonden

en: Cannot mix node and way for role "via"
nl: Kan knoop en weg niet mixen voor rol "via"

en: No "from" way found
nl: Er werd geen weg met "from" gevonden

en: "from" way is a closed way
nl: ''van'' weg is een gesloten weg

en: No "to" way found
nl: Er werd geen weg met "to" gevonden

en: "to" way is a closed way
nl: ''naar'' weg is een gesloten weg

en: "from" way equals "to" way
nl: "from" weg is gelijk aan de "to" weg

en: No "via" node or way found
nl: Er werd geen weg of knoop met "via" gevonden

en: Superfluous turn restriction as "to" way is oneway
nl: Overbodige afslagbeperking want "naar" weg is eenrichtingsverkeer

en: Superfluous turn restriction as "from" way is oneway
nl: Overbodige afslagbeperking want "van" weg is eenrichtingsverkeer

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
nl: De weg met "from" begint of eindigt niet op een knoop "via".

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
nl: De weg met "to" begint of eindigt niet op een knoop "via".

en: The "from" and the first "via" way are not connected.
nl: De "van" en de eerste "via" wegen zijn niet verbonden.

en: The "via" ways are not connected.
nl: De "via" wegen zijn niet verbonden.

en: The last "via" and the "to" way are not connected.
nl: De laatste "via" en de "naar" wegen zijn niet verbonden.

en: Unclosed Ways
nl: Niet-gesloten wegen

en: This tests if ways which should be circular are closed.
nl: Dit test of wegen die een cirkel zouden moeten vormen gesloten zijn.

en: Unclosed way
nl: Niet-gesloten weg

en: natural type {0}
nl: soort natuur {0}

en: landuse type {0}
nl: soort landgebruik {0}

en: amenity type {0}
nl: type amenity {0}

en: sport type {0}
nl: soort sport {0}

en: tourism type {0}
nl: soort toerisme {0}

en: shop type {0}
nl: soort winkel {0}

en: leisure type {0}
nl: soort vermaak {0}

en: waterway type {0}
nl: soort waterweg {0}

en: boundary type {0}
nl: grens type {0}

en: place type {0}
nl: type plaats {0}

en: area
nl: gebied

en: Area style way is not closed
nl: Gebied is niet gesloten

en: Unconnected highways
nl: Niet-gekopelde wegen

en: Unconnected railways
nl: Niet-gekoppelde spoorwegen

en: Unconnected waterways
nl: Niet-gekoppelde waterwegen

en: Unconnected natural lands and landuses
nl: Niet-gekoppelde landschap en landgebruik

en: Unconnected power ways
nl: Niet-gekoppelde electriciteitslijnen

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
nl: Deze test controleert of een weg een eindpunt heel dicht bij een andere weg heeft.

en: Way end node near other highway
nl: Eindknoop van weg dicht bij andere verkeersweg

en: Way end node near other way
nl: Eindknoop van weg dicht bij andere weg

en: Way node near other way
nl: Wegknoop dicht bij andere weg

en: Connected way end node near other way
nl: Verbonden eindknoop van weg dicht bij andere weg

en: Unconnected nodes without physical tags
nl: Niet-verbonden knopen zonder fysieke tags

en: Untagged and unconnected nodes
nl: Niet getagde en niet-verbonden knopen

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
nl: De test controleert op knopen zonder tag die geen deel uitmaken van enige weg.

en: No tags
nl: Geen tags

en: Has tag containing ''fixme''
nl: Heeft een tag die ''fixme'' bevat

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
nl: Bevat tag met als waarde ''note'' of ''comment'' of ''description''

en: Has key ''created_by'' or ''converted_by''
nl: Bevat tag met als waarde ''created_by'' of ''converted_by''

en: Has key ''watch''
nl: Bevat sleutel ''watch''

en: Has key ''source''
nl: Bevat sleutel ''source''

en: Untagged, empty and one node ways
nl: Niet getagde, lege en wegen met één knoop

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
nl: Dit test op wegen zonder tag, die leeg zijn of één knoop bevatten.

en: Unnamed ways
nl: Onbenoemde wegen

en: Unnamed junction
nl: Onbenoemde wegkruising/rond punt

en: Untagged ways (commented)
nl: Ongetagde wegen (voorzien van commentaar)

en: Untagged ways
nl: Ongetagde wegen

en: Empty ways
nl: Lege wegen

en: One node ways
nl: Eénknoopswegen

en: Way connected to Area
nl: Way verbonden met gebied

en: Checks for ways connected to areas.
nl: Controleert op wegen die zijn verbonden met gebieden.

en: Way terminates on Area
nl: Weg eindigt in gebied

en: Wrongly Ordered Ways
nl: Verkeerd geordende wegen

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
nl: De test controleert de richting van water-, land of kustlijnwegen.

en: Reversed land: land not on left side
nl: Omgekeerde land: land niet aan linker zijde

en: Show this dialog again the next time
nl: Laat dit dialoogvenster ook de volgende keer zien

en: Do not show again (this operation)
nl: Niet opnieuw weergeven (deze bewerking)

en: Do not show again (this session)
nl: Niet opnieuw weergeven (deze sessie)

en: Do not show again (remembers choice)
nl: Niet opnieuw tonen (keuze onthouden)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
nl: Ongeldige URL "{0}" wordt genegeerd

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
nl: Ongeldige URL voor bestand negeren: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
nl: Parameter "downloadgps" accepteert geen bestandsnamen of URL''s voor bestanden

en: Security exception
nl: Beveiligingsexceptie

en: Network exception
nl: Netwerkexceptie

en: IO Exception
nl: Invoer/uitvoer-exceptie

en: Illegal Data
nl: Ongeldige gegevens

en: Offline mode
nl: modus Offline

en: Internal Server Error
nl: Interne serverfout

en: Bad Request
nl: Ongeldig verzoek

en: Not Found
nl: Niet gevonden

en: Authentication failed
nl: Authenticatie mislukt

en: Access to redacted version ''{0}'' of {1} {2} is forbidden.
nl: De geredigeerde versie "{0}" van {1} {2} mag niet worden bekeken.

en: Authorisation Failed
nl: Authorisatie mislukt

en: Client Time Out
nl: Client time-out

en: Bandwidth Limit Exceeded
nl: Bandbreedtelimiet overschreden

en: Communication with OSM server failed
nl: Communicatie met OSM-server mislukt

en: Unknown host
nl: Onbekende host

en: Object deleted | Objects deleted
nl[0]: Object verwijderd
nl[1]: Objecten verwijderd

en: Show help information
nl: Toon Help-informatie

en: Downloading "Message of the day"
nl: "Melding van de dag" downloaden

en: Failed to read MOTD. Exception was: {0}
nl: Lezen van MOTD mislukt. Exceptie was: {0}

en: Message of the day not available
nl: Melding van de dag niet beschikbaar

en: Click to close the dialog
nl: Klik om het dialoogvenster te sluiten

en: Imagery offset
nl: Verschuiving van afbeeldingslaag

[ctx: menu]
en: Imagery
nl: Afbeeldingen

[ctx: layer]
en: Offset
nl: Verschuiving

en: You are running version {0} of Java.
nl: U voert versie {0} van Java uit.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
nl: Deze versie wordt niet langer ondersteund door {0} sinds {1} en wordt niet aanbevolen voor gebruik.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
nl: JOSM zal het werken met deze versie snel beëindigen; wij adviseren u sterk om bij te werken naar Java {0}.

en: You may face critical Java bugs; we highly recommend you to update to Java {0}.
nl: U zou kritieke problemen met Java kunnen tegenkomen; we raden u ten zeerste aan om bij te werken naar Java {0}.

en: Would you like to update now ?
nl: Wilt u nu bijwerken?

en: Outdated Java version
nl: Verouderde Java-versie

en: Update Java
nl: Java bijwerken

en: You are running an <b>Oracle</b> implementation of Java WebStart.
nl: U voert een implementatie van <b>Oracle</b> uit voor Java WebStart.

en: It was for years the recommended way to use JOSM. Oracle removed WebStart from Java 11,<br>but the open source community reimplemented the Java Web Start technology as a new product: <b>OpenWebStart</b>
nl: Het was jarenlang de aanbevolen manier om JOSM uit te voeren. Oracle verwijderde WebStart uit Java 11,<br>maar de gemeenschap voor open bron implementeerde de  technologie voor Java Web Start opnieuw als een nieuw product: <b>OpenWebStart</b>

en: OpenWebStart is now considered mature enough by JOSM developers to ask everyone to move away from an Oracle implementation,<br>allowing you to benefit from a recent version of Java, and allowing JOSM developers to move forward by planning the Java {0} migration.
nl: OpenWebStart wordt nu door ontwikkelaars van JOSM als volwassen genoeg beschouwd om iedereen te vragen een implementatie van Oracle achter zich te laten,<br>wat u in staat stelt uw voordeel te doen met een recente versie van Java, en het voor ontwikkelaars van JOSM mogelijk te maken door te gaan met het plannen van de Java {0}-migratie.

en: Would you like to <b>download OpenWebStart now</b>? (Please do!)
nl: Wilt u <b>OpenWebStart nu downloaden</b>? (Doe het alstublieft!)

en: Outdated Java WebStart version
nl: Gedateerde versie van Java WebStart

en: Update to OpenWebStart
nl: Updaten naar OpenWebStart

[ctx: dialog]
en: Stop
nl: Stoppen

en: usage
nl: gebruik

en: commands
nl: opdrachten

en: launch JOSM (default, performed when no command is specified)
nl: start JOSM (standaard, uitgevoerd indien geen opdracht is gespecificeerd)

en: render data and save the result to an image file
nl: render gegevens en sla het resultaat op in een afbeeldingsbestand

en: convert coordinates from one coordinate reference system to another
nl: converteer coördinaten van het ene coördinaten referentie systeem naar een ander

en: validate data
nl: gegevens valideren

en: For details on the {0} and {1} commands, run them with the {2} option.
nl: Voor details over de opdrachten {0} en {1}, voer ze uit met de optie {2}.

en: The remainder of this help page documents the {0} command.
nl: Het resterende gedeelte van deze Helppagina documenteert de opdracht {0}.

en: options
nl: opties

en: Standard unix geometry argument
nl: Standaard UNIX argument voor geometrie

en: Download the bounding box
nl: Het omgrensde gebied downloaden

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
nl: Download de locatie in de URL (met lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
nl: Open een bestand (elk type bestand dat kan worden geopend met Bestand/Openen)

en: Download the bounding box as raw GPS
nl: Het begrensde gebied downloaden als ruwe GPS

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
nl: Download de locatie van de URL (met lat=x&lon=y&zoom=z) als ruwe GPS-punten

en: Select with the given search
nl: Met de opgegeven zoekactie selecteren

en: Launch in maximized mode
nl: Gemaximaliseerd openen

en: Reset the preferences to default
nl: De voorkeuren herstellen naar standaardwaarden

en: Changes preferences according to the XML file
nl: Wijzigt de voorkeuren overeenkomstig het XMLbestand

en: Set preference key to value
nl: Stelt de sleutel voor voorkeur in op waarde

en: Set the language
nl: Kies taal

en: Displays the JOSM version and exits
nl: Geeft de versie van JOSM weer en eindigt

en: Print debugging messages to console
nl: Druk berichten voor debuggen af naar scherm

en: Skip loading plugins
nl: Plug-ins laden overslaan

en: Disable access to the given resource(s), separated by comma
nl: Toegang uitschakelen naar de opgegeven bron(nen), gescheiden door komma’s

en: options provided as Java system properties
nl: opties ter beschikking gesteld als systeemeigenschappen

en: Change the JOSM directory name
nl: De naam van de map voor JOSM wijzigen

en: /PATH/TO/JOSM/PREF
nl: /PAD/NAAR/JOSM/PREF

en: Set the preferences directory
nl: Map voor voorkeuren instellen

en: Default: {0}
nl: Standaard: {0}

en: /PATH/TO/JOSM/USERDATA
nl: /PAD/NAAR/JOSM/GEBRUIKERSGEGEVENS

en: Set the user data directory
nl: Map voor gebruikersgegevens instellen

en: /PATH/TO/JOSM/CACHE
nl: /PAD/NAAR/JOSM/CACHE

en: Set the cache directory
nl: Map voor cache instellen

en: /PATH/TO/JOSM/HOMEDIR
nl: /PAD/NAAR/JOSM/HOMEDIR

en: Set the preferences+data+cache directory (cache directory will be josm.home/cache)
nl: Stel de map voor de voorkeuren+gegevens+cache in (map voor cache zal zijn josm.home/cache)

en: -Djosm.home has lower precedence, i.e. the specific setting overrides the general one
nl: -Djosm.home heeft een lagere prioriteit, d.i. de specifieke instelling gaat voor de algemene

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
nl: Opmerking: Voor bepaalde taken heeft JOSM veel geheugen nodig. Het kan noodzakelijk zijn om de volgende
          JAVA-optie te specificeren om de maximale grootte van het toegewezen geheugen in megabytes in te stellen

en: examples
nl: voorbeelden

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
nl: De parameters --download, --downloadgps, en --selection worden in de opgegeven volgorde behandeld.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
nl: Zorg dat u wat gegevens inlaadt, als u --selection gebruikt.

en: Log level is at {0} ({1}, {2})
nl: Niveau van log is op {0} ({1}, {2})

en: Plugin loading skipped
nl: Plug-in laden overgeslagen

en: Enabled detailed debug level (trace)
nl: Gedetailleerd niveau voor debuggen ingeschakeld (trace)

en: JOSM has failed to start up {0} times. Reset JOSM?
nl: JOSM weigerde {0} keer op te starten. JOSM resetten?

en: Reset JOSM?
nl: JOSM resetten?

en: Initializing
nl: Initialiseren

en: Setting defaults
nl: Standaarden instellen

en: Creating main GUI
nl: Hoofdscherm aanmaken

en: Try enabling IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 (only works on early startup).
nl: Poging om het IPv6-netwerk in te schakelen, IPv6 boven IPv4 verkiezen (werkt alleen bij een vroege start).

en: Updating plugins
nl: Bijwerken plugins

en: Installing updated plugins
nl: Installeren bijgewerkte plugins

en: Loading early plugins
nl: Vroege plugins laden

en: Loading plugins
nl: Plugins laden

en: ''{0}'' is not a valid value for argument ''{1}''. Possible values are {2}, possibly delimited by commas.
nl: ''{0}'' is geen geldige waarde voor argument ''{1}''. Mogelijke waarden zijn {2}, mogelijk gescheiden door komma’s.

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
nl[0]: JOSM wordt uitgevoerd in modus Offline. Deze bron zal niet beschikbaar zijn: {0}
nl[1]: JOSM wordt uitgevoerd in modus Offline. Deze bronnen zullen niet beschikbaar zijn: {0}

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 after next restart.
nl: Bruikbaar IPv6-netwerk gedetecteerd, voorkeur voor IPv6 boven IPv4 na volgende keer opnieuw opstarten.

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4.
nl: Bruikbaar IPv6-netwerk gedetecteerd, voorkeur voor IPv6 boven IPv4.

en: Detected no usable IPv6 network, preferring IPv4 over IPv6 after next restart.
nl: Geen bruikbaar IPv6-netwerk gedetecteerd, voorkeur voor IPv4 boven IPv6 na volgende keer opnieuw opstarten.

en: Unsaved osm data
nl: Niet-opgeslagen OSM-gegevens

en: Restore
nl: Herstellen

en: Discard
nl: Negeren

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
nl[0]: JOSM vond {0} een niet-opgeslagen OSM-gegevenslaag.
nl[1]: JOSM vond {0} niet-opgeslagen OSM-gegevenslagen.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
nl: Het lijkt erop dat JOSM de vorige keer is vastgelopen. Wilt u de gegevens herstellen?

en: Change proxy settings
nl: Proxyinstellingen wijzigen

en: Proxy errors occurred
nl: Proxyfouten opgetreden

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
nl: JOSM probeerde toegang te krijgen tot de volgende bronnen:<br>{0}maar <b>faalde</b> om dat te doen, vanwege de volgende proxyfouten:<br>{1}Wilt u nu uw instellingen voor de proxy wijzigen?

en: Network errors occurred
nl: Er traden netwerkfouten op

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
nl: JOSM probeerde toegang te krijgen tot de volgende bronnen:<br>{0}maar dat <b>mislukte</b>, vanwege de volgende netwerkfouten:<br>{1}Het zou aan een ontbrekende configuratie voor de proxy kunnen liggen.<br>Wilt u nu uw instellingen voor de proxy wijzigen?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
nl[0]: U heeft {0} niet gelezen bericht.
nl[1]: U heeft {0} niet gelezen berichten.

en: Click here to see your inbox.
nl: Klik hier om uw postvak IN te bekijken.

en: Setting component orientation to right-to-left
nl: Instellen oriëntatie component naar van rechts-naar-links

en: Initializing coordinate format
nl: Coördinatenformaat initialiseren

en: Starting file watcher
nl: Bestandscontrole starten

en: Executing platform startup hook
nl: Platform-opstarthook uitvoeren

en: Building main menu
nl: Hoofdmenu opbouwen

en: Updating user interface
nl: Interface bijwerken

en: Initializing internal boundaries data
nl: Initialiseren van gegevens van interne grenzen

en: Initializing OSM API
nl: OSM-API initialiseren

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
nl: Laag {0} verwijderd omdat die niet is toegestaan door de geconfigureerde API.

en: Initializing validator
nl: Validator initialiseren

en: Initializing presets
nl: Voorkeuzen initialiseren

en: Initializing map styles
nl: Kaartstijlen initialiseren

en: Initializing Tag2Link rules
nl: Initialiseren regels voor Tag2Link

en: Loading imagery preferences
nl: Afbeeldingsvoorkeuren laden

[ctx: menu]
en: File
nl: Bestand

[ctx: menu]
en: Edit
nl: Bewerken

[ctx: menu]
en: View
nl: Weergave

[ctx: menu]
en: Mode
nl: Modus

[ctx: menu]
en: Tools
nl: Gereedschappen

[ctx: menu]
en: More tools
nl: Meer gereedschappen

[ctx: menu]
en: Data
nl: Gegevens

[ctx: menu]
en: Selection
nl: Selectie

[ctx: menu]
en: Presets
nl: Voorkeuzen

en: More...
nl: Meer ...

en: Main toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
nl: Schakelt de zichtbaarheid van de hoofdwerkbalk (d.i. de horizontale werkbalk)

en: Edit toolbar
nl: werkbalk Bewerken

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
nl: Schakelt de zichtbaarheid van de werkbalk Bewerken (d.i. de verticale werkbalk)

en: Imagery preferences...
nl: Afbeeldingsvoorkeuren...

en: Click to open the imagery tab in the preferences
nl: Klik om de tab Afbeeldingen te openen in de voorkeuren

en: Do not hide toolbar
nl: Werkbalk niet verbergen

en: Hide this button
nl: Verberg deze knop

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
nl: Klik op de pijl onderaan om het opnieuw te tonen.

en: Hide edit toolbar
nl: Werkbalk Bewerken verbergen

en: Hide or show this toggle button
nl: Deze wisselknop verbergen of tonen

en: Move right
nl: Naar rechts verplaatsen

en: Map: {0}
nl: Kaart: {0}

en: Move left
nl: Naar links verplaatsen

en: Move up
nl: Omhoog verplaatsen

en: Move down
nl: Omlaag verplaatsen

en: scale
nl: schalen

en: Status bar background
nl: Statusbalk achtergrond

en: Status bar background: active
nl: Statusbalk achtergrond: actief

en: Status bar foreground
nl: Statusbalk voorgrond

en: Status bar foreground: active
nl: Statusbalk voorgrond: actief

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
nl: De (kompas)richting van het lijnsegment dat wordt getekend.

en: The angle between the previous and the current way segment.
nl: De hoek tussen het vorige en het huidige wegsegment.

en: The length of the new way segment being drawn.
nl: De lengte van het nieuwe wegsegment dat wordt getekend.

en: The name of the object at the mouse pointer.
nl: De naam van het object bij de cursor.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
nl: Druk nogmaals op de middelste muisknop (of -wieltje).<br>Houd CTRL ingedrukt om rechtstreeks uit deze lijst te selecteren m.b.v. de muis.<hr>

en: (no object)
nl: (geen object)

en: Do not hide status bar
nl: Statusbalk niet verbergen

en: The northing at the mouse pointer.
nl: De Northing bij de muisaanwijzer.

en: The easting at the mouse pointer.
nl: De Easting bij de muisaanwijzer.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
nl: De geografische breedtegraad bij de cursor.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
nl: De geografische lengtegraad bij de cursor.

en: System of measurement changed to {0}
nl: Stelsel van maten ingesteld op {0}

en: Default (open, closed, new)
nl: Standaard (open, closed, new)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Created date
nl: Datum maken

en: Last change date
nl: Datum laatste wijziging

en: Select note sorting method
nl: Sorteervolgorde van opmerkingen selecteren

en: Click to cancel the current operation
nl: Klik om de huidige bewerking te annuleren.

en: In background
nl: Op achtergrond

en: Click to run job in background
nl: Klikken om de taak op de achtergrond uit te voeren

[ctx: menu]
en: Windows
nl: Vensters

en: <h2>Filter active: {0}</h2>
nl: <h2>Actieve filter: {0}</h2>

en: </p><p>Click again on filter button to see all objects.</p></html>
nl: </p><p>Klik opnieuw op de knop Filter om alle objecten te zien.</p></html>

en: Enlarge
nl: Vergroten

en: Shrink
nl: Verkleinen

en: Show downloaded area
nl: Gedownload gebied tonen

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
nl: <html>Gelieve een <strong>bereik OSM-tegels</strong> op een bepaald zoomniveau te selecteren.</html>

en: Zoom level:
nl: Zoomniveau:

en: from tile
nl: van tegel

en: up to tile
nl: tot tegel

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
nl: <html>Als alternatief kunt u een <strong>tegeladres</strong> invoeren voor één enkele tegel in de indeling <i>zoomlevel/x/y</i>, bijv. <i>15/256/223</i>. Tegeladressen in de indeling <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> zijn ook geldig.</html>

en: Tile address:
nl: Tegeladres:

en: Apply the tile address
nl: Tegeladres toepassen

en: Please enter a tile address
nl: Gelieve een tegeladres in te geven

en: The current value isn''t a valid tile address
nl: De huidige waarde is geen geldig tegeladres

en: Please enter a tile index
nl: Gelieve een tegelindex op te geven

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
nl: De huidige waarde is geen geldige tegelindex voor het opgegeven zoomniveau

en: You have encountered a bug in JOSM
nl: U bent een probleem tegengekomen in JOSM

en: An unexpected exception occurred.
    This is always a coding error. If you are running the latest version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
nl: Er trad een onverwachte fout op.
    Dit is altijd een fout in de codering. Als u de laatste versie van JOSM gebruikt, overweeg dan om een foutenrapport in te dienen.

en: Debug information
nl: Informatie over debuggen

en: Manually report at:
nl: Handmatig rapport op:

en: Send bug report
nl: Foutenrapport verzenden

en: If you are running the latest version of JOSM and the plugins, please file a bug report in our bugtracker.
    There the error information should already be filled in for you. Please include information on how to reproduce the error and try to supply as much detail as possible.
nl: Als u de laatste versie van JOSM en de plug-ins uitvoert, dien dan een foutenrapport in in het systeem voor het volgen van fouten.
    Daar zou de informatie over de fout al voor u zijn ingevuld. Vermeld ook informatie over hoe de fout te reproduceren en probeer zoveel mogelijk details te geven.

en: Suppress this error for this session.
nl: Onderdruk deze fout voor deze sessie.

en: Suppress further error dialogs for this session.
nl: Onderdruk verdere dialoogvensters voor fouten voor deze sessie.

en: Ignore this error.
nl: Negeer deze fout.

en: Include the system status report.
nl: Neem het systeem statusrapport op.

en: Include information about the data you were working on.
nl: Geef informatie over de gegevens waarmee u werkte.

en: Include all stack traces.
nl: Neem alle stack traces op.

en: Opening the bug report failed. Please report manually using this website:
nl: Openen van het bugrapport is mislukt. Rapporteer dit handmatig met behulp van deze website:

en: Your current version of JOSM is {0}
nl: Uw huidige versie van JOSM is {0}

en: JOSM is searching for updates...
nl: JOSM zoekt naar updates...

en: An error occurred while checking if your JOSM instance is up to date.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens de controle van of uw al dan niet bijgewerkte JOSM-exemplaar.

en: JOSM is out of date. The current version is {0}. Try updating JOSM.
nl: JOSM is verouderd. De huidige versie is {0}. Probeer JOSM bij te werken.

en: Before you file a bug report make sure you have updated to the latest version of JOSM here:
nl: Zorg er hier voor, voordat u een foutenrapport indient, dat u bent bijgewerkt naar de laatste versie van JOSM:

en: Update JOSM
nl: JOSM bijwerken

en: Conflict background: no conflict
nl: Conflict op achtergrond: geen conflict

en: Conflict background: decided
nl: Conflict op achtergrond: bepaald

en: Conflict background: undecided
nl: Conflict op achtergrond: onbeslist

en: Conflict background: drop
nl: Conflict op achtergrond: wissen

en: Conflict background: keep
nl: Conflict op achtergrond: behouden

en: Conflict background: combined
nl: Conflict op achtergrond: gecombineerd

en: Conflict background: selected
nl: Conflict op achtergrond: geselecteerd

en: Conflict foreground: undecided
nl: Conflict op voorgrond: onbeslist

en: Conflict foreground: drop
nl: Conflict op voorgrond: wissen

en: Conflict foreground: keep
nl: Conflict op voorgrond: behouden

en: Conflict background: empty row
nl: Conflict op achtergrond: lege rij

en: Conflict background: frozen
nl: Conflict op achtergrond: bevroren

en: Conflict background: in comparison
nl: Conflict op achtergrond: in vergelijking

en: Conflict foreground: in comparison
nl: Conflict op voorgrond: in vergelijking

en: Conflict background
nl: Conflict op achtergrond

en: Conflict foreground
nl: Conflict op voorgrond

en: Conflict background: not in opposite
nl: Conflict op achtergrond: niet tegengesteld

en: Conflict background: in opposite
nl: Conflict op achtergrond: tegengesteld

en: Conflict background: same position in opposite
nl: Conflict op achtergrond: zelfde positie tegengesteld

en: Conflict background: keep one tag
nl: Conflict op achtergrond: behoud één tag

en: Conflict foreground: keep one tag
nl: Conflict op voorgrond: behoud één tag

en: Conflict background: drop tag
nl: Conflict op achtergrond: verwijder tag

en: Conflict foreground: drop tag
nl: Conflict op voorgrond: verwijder tag

en: Conflict background: keep all tags
nl: Conflict op achtergrond: behoud alle tags

en: Conflict foreground: keep all tags
nl: Conflict op voorgrond: behoud alle tags

en: Conflict background: sum all numeric tags
nl: Conflict op de achtergrond: vermeld alle numerieke tags

en: Conflict foreground: sum all numeric tags
nl: Conflict op de voorgrond: vermeld alle numerieke tags

en: Conflict background: keep member
nl: Conflict op achtergrond: behoud lid

en: Conflict foreground: keep member
nl: Conflict op voorgrond: behoud lid

en: Conflict background: remove member
nl: Conflict op achtergrond: verwijder lid

en: Conflict foreground: remove member
nl: Conflict op voorgrond: verwijder lid

en: {0} more...
nl: {0} meer...

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
nl: De volgende objecten kunnen niet worden gekopieerd naar het doelobject<br>omdat ze zijn verwijderd in de doelgegevensset:

en: Merging deleted objects failed
nl: Verwijderde objecten samenvoegen mislukt

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
nl: Lijst in rol {0} maakt op dit moment geen deel uit van een vergelijkingspaar.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
nl: Onverwachte waarde voor parameter "index". Kreeg {0}.

en: Item {0} not found in list.
nl: Item {0} werd niet gevonden in de lijst.

en: lock scrolling
nl: Scrollen vastzetten

en: Compare
nl: Vergelijken

en: My version
nl: Mijn versie

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
nl: Lijst van elementen in mijn gegevensset, d.i. de lokale gegevensset

en: Merged version
nl: Samengevoegde versie

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
nl: Lijst van samengevoegde elementen. Zij zullen de lijst van mijn elementen vervangen als de beslissingen om samen te voegen worden toegepast.

en: Their version
nl: Hun versie

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
nl: Lijst van elementen in hun gegevensset, d.i. de gegevensset op de server

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
nl: Kopieer de geselecteerde knopen naar het begin van de samengevoegde lijst met knopen

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
nl: Kopieer mijn geselecteerde elementen naar het einde van de lijst met samengevoegde elementen

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
nl: Kopieer mijn geselecteerde elementen vóór het eerste geselecteerde element in de lijst van samengevoegde elementen.

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
nl: Kopieer mijn geselecteerde elementen na het eerste geselecteerde element in de lijst van samengevoegde elementen.

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
nl: Kopieer hun geselecteerde elementen naar het begin van de lijst met samengevoegde elementen.

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
nl: Kopieer hun geselecteerde elementen naar het einde van de lijst met samengevoegde elementen.

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
nl: Kopieer hun geselecteerde elementen vóór het eerste geselecteerde element in de lijst met samengevoegde elementen.

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
nl: Kopieer hun geselecteerde elementen na het eerste geselecteerde element in de lijst met samengevoegde elementen.

en: Copy all my elements to the target
nl: Kopieer al mijn elementen naar het doel

en: Copy all their elements to the target
nl: Kopieer al hun elementen naar het doel

en: Move up the selected entries by one position.
nl: Verplaats de geselecteerde items één plaats omhoog.

en: Move down the selected entries by one position.
nl: Geselecteerde elementen één positie omlaag schuiven

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
nl: Verwijder de geselecteerde items uit de lijst van samengevoegde elementen.

en: Freeze
nl: Vastzetten

en: Freeze the current list of merged elements.
nl: Zet de huidige lijst van samengevoegde elementen vast.

en: Unfreeze
nl: Losmaken

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
nl: De lijst van samengevoegde elementen losmaken en samenvoegen starten.

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
nl: <html>Klik op <strong>{0}</strong> om te beginnen met het samenvoegen van mijn en hun items.</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
nl: <html>Klik op <strong>{0}</strong> om het samenvoegen van mijn en hun items te beëindigen.</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
nl[0]: Mijn versie ({0} item)
nl[1]: Mijn versie ({0} items)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
nl[0]: Samengevoegde versie ({0} item)
nl[1]: Samengevoegde versie ({0} items)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
nl[0]: Hun versie ({0} items)
nl[1]: Hun versie ({0} items)

en: My version (local dataset)
nl: Mijn versie (lokale gegevensset)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
nl: Eigenschappen in mijn gegevensset, d.i. de lokale gegevensset

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
nl: Eigenschappen in het samengevoegde element. Zij zullen de eigenschappen in mijn elementen vervangen als de beslissingen om samen te voegen worden toegepast.

en: Their version (server dataset)
nl: Hun versie (gegevensset op server)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
nl: Eigenschappen in hun gegevensset, d.i. de gegevensset op de server

en: My with Their
nl: Mijn met Hun

en: My with Merged
nl: Mijn met Samengevoegd

en: Their with Merged
nl: Hun met Samengevoegd

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
nl: Rol {0} maakt geen deel uit van vergelijkingspaar {1}.

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Nodes
nl: Knopen

en: Members
nl: Leden

en: No pending tag conflicts to be resolved
nl: Geen tag-conflicten om op te lossen

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
nl[0]: Tags({0} conflict)
nl[1]: Tags({0} conflicten)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
nl[0]: {0} tagconflict nog op te lossen
nl[1]: {0} tagconflicten nog op te lossen

en: Nodes(resolved)
nl: Knopen (opgelost)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
nl: Lijst met samengevoegde knopen bevroren. Er zijn geen openstaande conflicten in de lijst met knopen van deze weg

en: Nodes(with conflicts)
nl: Knopen (met conflicten)

en: Pending conflicts in the node list of this way
nl: Openstaande conflicten in de lijst met knopen van deze weg

en: Members(resolved)
nl: Leden (opgelost)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
nl: Lijst met samengevoegde leden bevroren. Er zijn geen openstaande conflicten in de lijst met leden van deze relatie

en: Members(with conflicts)
nl: Leden (met conflicten)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
nl: Openstaande conflicten in de lijst met leden van deze relatie

en: No pending property conflicts
nl: Geen openstaande conflicten voor eigenschappen

en: Properties(with conflicts)
nl: Eigenschappen (met conflicten)

en: Pending property conflicts to be resolved
nl: Nog openstaande conflicten voor eigenschappen om nog op te lossen

en: Conflict Resolution
nl: Conflictoplossing

en: Node
nl: Knoop

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
nl: Samengevoegde knopen zijn nog niet vastgezet. Kan nog geen opdracht voor oplossing bouwen.

en: (none)
nl: (geen)

en: deleted
nl: verwijderd

en: not deleted
nl: niet verwijderd

en: Deleted State:
nl: Status van verwijdering:

en: Coordinates:
nl: Coördinaten:

en: Referenced by:
nl: Hier wordt naar verwezen door:

en: Keep my coordinates
nl: Behoud mijn coördinaten

en: Keep their coordinates
nl: Behoud hun coördinaten

en: Undecide conflict between different coordinates
nl: Onbeslist conflict tussen verschillende coördinaten

en: Keep my deleted state
nl: Behoud mijn status van verwijdering

en: Keep their deleted state
nl: Behoud hun status van verwijdering

en: Undecide conflict between deleted state
nl: Onbeslist conflict tussen status van verwijdering

en: Role
nl: Rol

en: Primitive
nl: Primitief

en: Merged members not frozen yet. Cannot build resolution command
nl: Samengevoegde leden nog niet bevroren. Kan opdracht voor resolutie niet bouwen

en: <undefined>
nl: <ongedefinieerd>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
nl: De samengevoegde gegevensset zal geen tag bevatten met de sleutel {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
nl: Mijn gegevensset bevat geen tag met de sleutel {0}

en: Cannot apply undecided tag merge item.
nl: Onbeslist item voor samenvoegen van tag kan niet worden toegepast.

en: Key
nl: Sleutel

en: Value
nl: Waarde

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
nl: Behoud de geselecteerde sleutel/waarde-paren uit de lokale gegevensset

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
nl: Behoud de geselecteerde sleutel/waarde-paren uit de gegevensset op de server

en: Mark the selected tags as undecided
nl: Markeer de geselecteerde tags als onbeslist

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
nl: Hun gegevensset bevat geen tag met de sleutel {0}

en: Conflicts when combining primitives
nl: Conflicten bij het combineren van primitieven

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
nl: Conflicten bij het combineren van wegen - gecombineerde weg is ''{0}''

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
nl: Conflicten bij het combineren van knopen - doelknoop is ''{0}''

en: No conflicts to resolve
nl: Er zijn geen conflicten die moeten worden opgelost

en: Cancel conflict resolution
nl: Conflictoplossing afbreken

en: Apply resolved conflicts
nl: Pas opgeloste conflicten toe

en: Apply
nl: Toepassen

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
nl[0]: Je staat op het punt om {1} object te combineren dat deel uitmaakt van {0} relatie:<br/>{2}Combineren van deze objecten zou deze relatie kunnen verbreken. Annuleer deze bewerking als je er niet zeker van bent.<br/>Als je wilt doorgaan zal er een dialoogvenster worden getoond om te bepalen hoe de relatie moet worden aangepast.<br/><br/>Wilt u doorgaan?
nl[1]: Je staat op het punt om {1} objecten te combineren die deel uitmaken van {0} relaties:<br/>{2}Combineren van deze objecten zou deze relaties kunnen verbreken. Annuleer deze bewerking als je er niet zeker van bent.<br/>Als je wilt doorgaan zal er een dialoogvenster worden getoond om te bepalen hoe de relaties moeten worden aangepast.<br/><br/>Wilt u doorgaan?

en: Combine confirmation
nl: Combineren bevestigen

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
nl[0]: U staat op het punt om {0} objecten te combineren, maar de volgende gebruikte tags conflicteren met elkaar:<br/>{1}Als deze objecten worden gecombineerd, zou het resulterende object ongewenste tags kunnen hebben.<br/>Als u door wilt gaan worden in een dialoogvenster de conflicterende tags weergegeven om te repareren.<br/><br/>Wilt u doorgaan?
nl[1]: U staat op het punt om {0} objecten te combineren, maar de volgende gebruikte tags conflicteren met elkaar:<br/>{1}Als deze objecten worden gecombineerd, zou het resulterende object ongewenste tags kunnen hebben.<br/>Als u door wilt gaan worden in een dialoogvenster de conflicterende tags weergegeven om te repareren.<br/><br/>Wilt u doorgaan?

en: <i>missing</i>
nl: <i>ontbreekt</i>

en: Choose a value
nl: Kies een waarde

en: none
nl: geen

en: all
nl: alles

en: sum
nl: som

en: Please decide which values to keep
nl: Bepaal welke waardes behouden moeten blijven

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
nl: Waarde ''{0}'' zal worden toegepast voor sleutel ''{1}''

en: All numeric values sumed as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
nl: Alle numerieke waarden die zijn gesommeerd als ''{0}'' zullen worden toegepast voor sleutel ''{1}''

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
nl: De sleutel ''{0}'' en al zijn waarden zullen worden verwijderd

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
nl: Alle waarden die zijn samengevoegd als ''{0}'' zullen worden toegepast voor sleutel ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
nl: Tagverzameling bevat niet de geselecteerde waarde ''{0}''.

en: Not decided yet
nl: Nog onbeslist

en: Tags from nodes
nl: Tags van knopen

en: Tags from ways
nl: Tags van wegen

en: Tags from relations
nl: Tags van relaties

en: Conflicts in pasted tags
nl: Conflicten in geplakte tags

en: Paste ...
nl: Plakken ...

en: From ...
nl: Van ...

en: To ...
nl: Naar ...

en: {0} way | {0} ways
nl[0]: {0} weg
nl[1]: {0} wegen

en: {0} relation | {0} relations
nl[0]: {0} relatie
nl[1]: {0} relaties

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
nl: Positie {0} valt buiten geldig bereik. Het huidige aantal leden is {1}.

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Keep
nl: Behouden

en: Undecided
nl: Onbeslist

en: Remove this relation member from the relation
nl: Verwijder dit lid van de relatie uit de relatie

en: Keep this relation member for the target object
nl: Behoud dit lid van de relatie in het doelobject

en: Role:
nl: Rol:

en: Enter a role for all relation memberships
nl: Geef een rol op voor alle lidmaatschappen van de relatie

en: Tag modified relations with
nl: Markeer de gewijzigde relaties met

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
nl: <html>Selecteer om het ingeven van een tag die op<br>alle gewijzigde relaties zal worden toegepast, aan te zetten.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
nl: Sleutel:

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
nl: <html>Voer een sleutel voor een tag in, bijv. <strong><tt>repareermij</tt></strong></html>

en: Value:
nl: Waarde:

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
nl: <html>Voer een waarde voor een tag in, bijv. <strong><tt>controleer leden</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
nl: <html>De gecombineerde wegen zijn leden van één of meer relaties. bepaal of u deze leden wilt <strong>behouden</strong> voor de gecombineerde weg of dat u ze wilt <strong>verwijderen</strong> them.<br>Standaard is om de eerste weg <strong>te behouden</strong>  en de andere wegen die leden van dezelfde relatie zijn <strong>te verwijderen</strong> : de gecombineerde weg zal de plaats innemen van de originele weg in de relatie.</html>

en: <html>The merged nodes are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
nl: <html>De samengevoegde knopen zijn leden van één of meer relaties. Bepaal of u deze leden wilt <strong>behouden</strong> voor de doelknoop of dat u ze wilt <strong>verwijderen</strong> them.<br>Standaard is om de eerste knoop <strong>te behouden</strong>  en de andere knopen die leden van dezelfde relatie zijn <strong>te verwijderen</strong> : de doelknoop zal de plaats innemen van de originele knoop in de relatie.</html>

en: Apply this role to all members
nl: Pas deze rol toe op alle leden

en: Pos.
nl: Positie

en: Orig. Way
nl: Orig. weg

en: Show tags with conflicts only
nl: Toon alleen de tags met conflicten

en: Show tags with multiple values only
nl: Toon alleen de tags met meerdere waarden

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
nl: <html>Selecteer de waarden die moeten worden behouden voor de volgende tags.</html>

en: Apply?
nl: Toepassen?

en: Relation
nl: Relatie

en: Old role
nl: Oude rol

en: New role
nl: Nieuwe rol

en: Old key
nl: Oude sleutel

en: Old value
nl: Oude waarde

en: New key
nl: Nieuwe sleutel

en: New value
nl: Nieuwe waarde

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
nl[0]: Plakken {0} tag
nl[1]: Plakken {0} tags

en: to {0} object | to {0} objects
nl[0]: naar {0} object
nl[1]: naar {0} objecten

en: Delete incomplete members?
nl: Onvolledige leden verwijderen?

en: Paste without incomplete members
nl: Plakken zonder onvolledige leden

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
nl: De gekopieerde gegevens bevatten incomplete objecten.  Bij het plakken worden de incomplete objecten verwijderd.  Wilt u de gegevens plakken zonder deze incomplete objecten?

en: Do you want to paste these tags?
nl: Wilt u deze tags plakken?

en: Clear buffer
nl: Buffer leegmaken

en: Ignore warnings
nl: Negeer waarschuwingen

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
nl: <html><p> Sorry, het is niet mogelijk om tags uit de buffer te plakken. Het bevat geen JOSM-object of geschikte tekst. </p></html>

en: For selected objects only
nl: Alleen voor de geselecteerde objecten

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
nl: <html>Selecteren om alleen wijzigingensets te tonen voor de huidige geselecteerde objecten.<br>Niet selecteren om alle wijzigingensets te tonen voor objecten in de huidige gegevenslaag.</html>

en: Changesets
nl: Wijzigingensets

en: Open the list of changesets in the current layer.
nl: Open de lijst met wijzigingensets in de huidige laag.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
nl: Selecteer alle objecten die zijn toegewezen aan de huidige geselecteerde wijzigingensets

en: Changesets: Select all objects assigned to the currently selected changesets
nl: Wijzigingensets: Selecteer alle objecten die zijn toegewezen aan de huidige geselecteerde wijzigingensets

en: Download
nl: Downloaden

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
nl: Download informatie van de OSM-server over de geselecteerde wijzigingensets

en: Changesets: Download information about the selected changeset from the OSM server
nl: Wijzigingensets: Download informatie over de geselecteerde wijzigingenset van de server van OSM

en: Close the selected open changesets
nl: Sluit de geselecteerde geopende wijzigingensets

en: Changesets: Close the selected open changesets
nl: Wijzigingensets: Sluit de geselecteerde geopende wijzigingensets

en: Show info
nl: Info tonen

en: Open a web page for each selected changeset
nl: Open een webpagina voor elke geselecteerde wijzigingenset

en: Changesets: Open a web page for each selected changeset
nl: Wijzigingensets:: Open een webpagina voor elke geselecteerde wijzigingenset

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
nl: Opent het venster Beheren wijzigingensets voor de geselecteerde wijzigingenset

en: Changesets: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
nl: Wijzigingensets:: Opent het venster Wijzingensets beheren voor de geselecteerde wijzigingensets

en: Command Stack
nl: Opdrachtenlijst

en: Open a list of all commands (undo buffer).
nl: Open een lijst van alle opdrachten (buffer Ongedaan maken).

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
nl: Opdrachtenlijst: Ongedaan maken: {0} / Opnieuw: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
nl: Selecteert de objecten die deel uitmaken van die opdracht (tenzij momenteel verwijderd)

en: Command Stack: Select
nl: Stapel opdrachten: Selecteren

en: Select and zoom
nl: Selecteren en zoomen

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
nl: Selecteert de objecten die deelnemen aan deze opdracht ( tenzij momenteel verwijderd) en zoomt er dan op in

en: Command Stack: Select and zoom
nl: Stapel opdrachten: Selecteren en zoomen

en: Undo the selected and all later commands
nl: Maak de geselecteerde en alle latere opdrachten ongedaan

en: Redo the selected and all earlier commands
nl: Voer de geselecteerde en alle eerdere opdrachten opnieuw uit

en: Command Stack: Undo
nl: Opdrachtenlijst: Ongedaan maken

en: Command Stack: Redo
nl: Opdrachtenlijst: Opnieuw

en: Resolve conflicts
nl: Conflicten oplossen

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
nl[0]: Conflict: {0} niet opgeslost
nl[1]: Conflicten: {0} niet opgelost

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
nl: Rel.:{0} / Wegen:{1} / Knopen:{2}

en: Resolve
nl: Oplossen

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
nl: Een dialoogvenster om samen te voegen openen voor alle geselecteerde items in bovenstaande lijst.

en: Resolve to my versions
nl: Oplossen naar mijn versies

en: Resolves all unresolved conflicts to ''my'' version
nl: Lost alle niet-opgeloste conflicten op naar ''mijn'' versie

en: Resolve to their versions
nl: Oplossen naar hun versies

en: Resolves all unresolved conflicts to ''their'' version
nl: Lost alle niet-opgeloste conflicten op naar ''hun'' versie

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
nl[0]: Er werd {0} conflict gedetecteerd.
nl[1]: Er werden {0} conflicten gedetecteerd.

en: Click to close this dialog and continue editing
nl: Klik om het dialoogvenster te sluiten en door te gaan met bewerken

en: Conflicts detected
nl: Conflicten gedetecteerd

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
nl: Breek conflictoplossing af en sluit het dialoogvenster

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
nl: Opgeloste conflicten toepassen en sluit het dialoogvenster

en: Apply Resolution
nl: Pas conflictoplossing toe

en: Close anyway
nl: Toch afsluiten

en: Continue resolving
nl: Doorgaan met oplossen

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
nl: <html>U bent nog niet klaar met het samenvoegen van de verschillen voor dit conflict.<br>Oplossingen voor conflicten zullen niet worden toegepast voordat alle verschillen<br>zijn opgelost.<br>Klik op <strong>{0}</strong> om toch af te sluiten.<strong> Reeds<br>opgeloste verschillen zullen niet worden toegepast.</strong><br>Klik op <strong>{1}</strong> om terug te gaan naar het oplossen van conflicten.</html>

en: Conflict not resolved completely
nl: Conflictoplossing nog niet volledig afgehandeld

en: Resolve conflicts for ''{0}''
nl: Conflicten oplossen voor ''{0}''

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
nl[0]: Bevestig het verwijderen van <strong>{0} object</strong>.
nl[1]: Bevestig het verwijderen van <strong>{0} objecten</strong>.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
nl[0]: {0} relatie wordt beïnvloed.
nl[1]: {0} relaties worden beïnvloed.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
nl[0]: {0} object wordt verwijderd
nl[1]: {0} objecten worden verwijderd

en: Delete objects
nl: Objecten verwijderen

en: To delete
nl: Te verwijderen

en: From Relation
nl: Van relatie

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
nl: Klik om het dialoogvenster af te sluiten en om het object uit de relaties te verwijderen

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
nl: Klik om het dialoogvenster af te sluiten en om het verwijderen van de objecten af te breken

en: Filter
nl: Filteren

en: Filter objects and hide/disable them.
nl: Filter objecten en ze verbergen of uitschakelen

en: Enable filter
nl: Schakel filter in

en: Multikey: {0}
nl: Meervoudige sleutel: {0}

en: Hide filter
nl: Filter verbergen

en: Hiding filter
nl: Filter verborgen

en: Inverse filter
nl: Filter omdraaien

en: Filter mode
nl: modus Filteren

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add filter.
nl: Voeg filter toe.

en: Filter: Add
nl: Filter: Toevoegen

en: Edit filter.
nl: Pas filter aan.

en: Filter: Edit
nl: Filter: Bewerken

en: Delete filter.
nl: Verwijder filter.

en: Filter: Delete
nl: Filter: Verwijderen

en: Up
nl: Omhoog

en: Move filter up.
nl: Zet filter hoger

en: Filter: Move up
nl: Filter: Naar boven

en: Down
nl: Omlaag

en: Move filter down.
nl: Zet filter lager

en: Filter: Move down
nl: Filter: Naar beneden

en: Sort
nl: Sorteren

en: Sort filters.
nl: Filters sorteren.

en: Filter: Sort
nl: Filter: Sorteren

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Reverse the filters order.
nl: Volgorde van filters omdraaien.

en: Filter: Reverse
nl: Filter: Omgekeerd

en: Filter Hidden: {0} Disabled: {1}
nl: Filter Verborgen: {0} Uitgeschakeld: {1}

[ctx: filter]
en: E
nl: O

[ctx: filter]
en: H
nl: V

[ctx: filter]
en: Text
nl: tekst

[ctx: filter]
en: R
nl: V

[ctx: filter]
en: A
nl: T

[ctx: filter]
en: D
nl: W

en: <h2>Filter active</h2>
nl: <h2>Filter actief</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
nl: </p><p>Dialoogvenster Filter afsluiten om alle objecten te zien.<p></html>

en: not in data set
nl: niet in gegevensset

en: Node:
nl: Knoop:

en: Way:
nl: Weg:

en: Relation:
nl: Relatie:

en: deleted-on-server
nl: verwijderd op server

en: modified
nl: gewijzigd

en: filtered/hidden
nl: gefilterd/verborgen

en: filtered/disabled
nl: weggefilterd/uitgeschakeld

en: has direction keys (reversed)
nl: heeft sleutels voor richting (omgedraaid)

en: has direction keys
nl: heeft sleutels voor richting

en: State:
nl: Staat:

en: Data Set:
nl: Gegevensverzameling:

en: Edited at:
nl: Bewerkt op:

en: <new object>
nl: <nieuw object>

en: Edited by:
nl: Bewerkt door:

en: In changeset:
nl: In wijzigingenset:

en: Centroid:
nl: Centroïde:

en: Length: {0}
nl: Lengte: {0}

en: Average segment length: {0}
nl: Gemiddelde lengte segment: {0}

en: Standard deviation: {0}
nl: Standaard afwijking: {0}

en: Area: {0}
nl: Gebied: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
nl[0]: {0} Lid:
nl[1]: {0} Leden:

en:  as "{0}"
nl:  als "{0}"

en: {0} Nodes:
nl: {0} Knopen:

en: Bounding box:
nl: Omvattend gebied:

en: Bounding box (projected):
nl: Omvattend gebied (geprojecteerd):

en: Center of bounding box:
nl: Midden van begrenzend vak:

en: Coordinates (projected):
nl: Coördinaten (geprojecteerd):

en: UTM Zone
nl: UTM-zone

en: Part of:
nl: Deel van:

en: In conflict with:
nl: In conflict met:

en: Advanced object info
nl: Geavanceerde objectinformatie

en: map style
nl: kaartstijl

en: edit counts
nl: tellingen bewerken

en: Styles for "{0}":
nl: Stijlen voor "{0}":

en: {0} style "{1}"
nl: {0} stijl "{1}"

en: Display range: {0}
nl: Weergave bereik: {0}

en: Layer {0}
nl: Laag {0}

en: List of generated Styles:
nl: Lijst met gemaakte stijlen:

en: The 2 selected objects have identical style caches.
nl: De 2 geselecteerde objecten hebben identieke caches voor stijl.

en: The 2 selected objects have different style caches.
nl: De 2 geselecteerde objecten hebben verschillende caches voor stijl

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
nl: Waarschuwing: De 2 geselecteerde objecten hebben gelijke, maar niet identieke caches voor stijl.

en: {0} user last edited the selection: | {0} users last edited the selection:
nl[0]: {0} gebruiker bewerkte als laatste de selectie:
nl[1]: {0} gebruikers bewerkten als laatste de selectie:

en: Enter the coordinates for the new node.
nl: Voer de coördinaten voor de nieuwe knoop in.

en: You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.
nl: U mag longitude en latitude scheiden door een spatie, komma of puntkomma.

en: Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.
nl: Gebruik positieve getallen of de tekens N, E om de kardinale richting Noord of Oost aan te geven.

en: For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.
nl: Voor de kardinale richtingen Zuid en West kunt u negatieve getallen gebruiken of de tekens S en W.

en: Coordinate value can be in one of three formats:
nl: De waarde van de coördinaat mag in één van de volgende indelingen zijn:

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt>
nl: <i>graden</i><tt>&deg;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
nl: <i>graden</i><tt>&deg;</tt> <i>minuten</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
nl: <i>graden</i><tt>&deg;</tt> <i>minuten</i><tt>&#39;</tt> <i>seconden</i><tt>&quot</tt>

en: Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.
nl: De symbolen <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> zijn optioneel.

en: You can also use the syntax <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.
nl: U mag ook de syntaxis <tt>lat="..." lon="..."</tt> of <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt> gebruiken.

en: Some examples:
nl: Enkele voorbeelden:

en: Projected coordinates:
nl: Geprojecteerde coördinaten:

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
nl: Voer easting en northing (x en y) in, gescheiden door een spatie, komma of punt-komma.

en: East/North
nl: Oost/Noord

en: Please enter a GPS coordinates
nl: Voer GPS-coördinaten in

en: Please enter a Easting and Northing
nl: Voer een Easting en Northing in

en: Toggle visibility of layer: {0}
nl: Schakelen van zichtbaarheid van laag: {0}

en: Open a list of all loaded layers.
nl: Open een lijst met alle geladen lagen.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
nl: laag is nu zichtbaar (klik om te verbergen)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
nl: laag is nu verborgen (klik om weer te geven)

en: this layer is the active layer
nl: deze laag is de actieve laag

en: this layer is not currently active (click to activate)
nl: deze laag is nu niet actief (klik om te activeren)

en: scale follows native resolution of this layer
nl: schaal volgt eigen resolutie van deze laag

en: scale follows native resolution of another layer (click to set this layer)
nl: schaal volgt eigen resolutie van een andere laag (klik om deze laag in te stellen)

en: scale does not follow native resolution of any layer (click to set this layer)
nl: de schaal volgt niet de eigen resolutie van een laag (klik om deze laag in te stellen)

en: this layer has no native resolution
nl: deze laag heeft geen eigen resolutie

en: layer is without a user-defined offset
nl: laag heeft geen gebruikergedefinieerde verschuiving

en: (click to activate previous offset)
nl: (klikken om vorige verschuiving te activeren)

en: layer has an offset of {0} (click to remove offset)
nl: laag heeft een verschuiving van {0} (klikken om verschuiving te verwijderen)

en: this layer can not have an offset
nl: deze laag mag geen verschuiving hebben

en: Information about layer
nl: Informatie over laag

en: Map paint preferences...
nl: Voorkeuren kaart tekenen…

en: Map Paint Styles
nl: Kaarttekenstijlen

en: configure the map painting style
nl: Kaarttekenstijl instellen

en: On/Off
nl: Aan/Uit

en: Turn selected styles on or off
nl: Zet geselecteerde stijlen aan/uit

en: Move the selected entry one row down.
nl: Geselecteerde lijn één rij omlaag.

en: Move the selected entry one row up.
nl: Geselecteerde lijn één rij omhoog.

en: Map Paint Styles: Move selected entry down
nl: Kaarttekenstijlen: Verplaats geselecteerde item naar beneden

en: Map Paint Styles: Move selected entry up
nl: Kaarttekenstijlen: Verplaats geselecteerde item naar boven

en: Reload from file
nl: Opnieuw laden uit bestand

en: reload selected styles from file
nl: Geselecteerde stijlen opnieuw laden uit bestand

en: Save as...
nl: Opslaan als..

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
nl: Sla een kopie van deze stijl op in een bestand en voeg het toe aan de lijst

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
nl: Stijlbestand voor kaart (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
nl: Bestand kaarttekenstijl  (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
nl: Stijlbronnen opnieuw laden uit bestand

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
nl: Sla stijl ''{0}'' op als ''{1}''

en: view meta information, error log and source definition
nl: Bekijk meta-informatie, foutenlogboek en brondefinitie

en: Map Style info
nl: Kaartstijlinfo

en: Source
nl: Bron

en: Title:
nl: Titel:

en: Built-in Style, internal path:
nl: Ingebouwde stijl, intern pad:

en: Path:
nl: Pad:

en: Icon:
nl: Icoon:

en: Background:
nl: Achtergrond:

en: Style is currently active?
nl: Is stijl op dit moment actief?

en: No
nl: Neen

en: Style settings
nl: Instellingen Stijl

en: Customize the style
nl: De stijl aanpasen

en: Search menu items
nl: Items Zoekmenu

en: Mini map
nl: Miniatuurkaart

en: Displays a small map of the current edit location
nl: Geeft een verkleinde kaart van de huidige bewerkingslocatie weer

en: List of notes
nl: Lijst van opmerkingen

en: Note filter
nl: Filter Opmerking

en: Notes: {0}/{1}
nl: Opmerkingen: {0}/{1}

en: Comment
nl: Commentaar

en: Add comment
nl: Opmerking toevoegen

en: Comment on note
nl: Opmerking bij notitie

en: Add comment to note:
nl: Voeg een opmerking bij de notitie toe

en: Close note
nl: Notitie afsluiten

en: Notes: Close note
nl: Opmerkingen: Opmerking sluiten

en: Close note with message:
nl: Notitie afsluiten met een toelichting

en: Create
nl: Maken

en: Notes: New note
nl: Opmerkingen: Nieuwe opmerking

en: Reopen
nl: Heropenen

en: Reopen note
nl: Notitie heropenen

en: Notes: Reopen note
nl: Opmerkingen: Opmerking op nieuw openen

en: Reopen note with message:
nl: Notitie heropenen met een toelichting

en: Sort notes
nl: Opmerkingen sorteren

en: Notes: Sort notes
nl: Opmerkingens: Opmerkingen sorteren

en: Open in browser
nl: In browser openen

en: Open the note in an external browser
nl: De opemerking in een externe browser openen

en: Notes: Open note in browser
nl: Opmerkingen: Opmerking openen in browser

en: Object type:
nl: Objecttype:

[ctx: osm object types]
en: mixed
nl: gemengd

en: Choose the OSM object type
nl: Kies het type van het OSM-object

en: Object ID:
nl: Object-ID:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
nl: Voer het ID van het te downloaden object in

en: Object IDs can be separated by comma or space, for instance: {0}
nl: Object-ID''s mogen worden gescheiden door komma''s of spaties, bijvoorbeeld: {0}

en: In mixed mode, specify objects like this: {0}<br/>({1} stands for <i>node</i>, {2} for <i>way</i>, and {3} for <i>relation</i>)
nl: In gemixte modus, specificeer objecten zoals dit: {0}<br/>({1} staat voor <i>knoop</i>, {2} voor <i>weg</i>, en {3} voor <i>relatie</i>)

en: Ranges of object IDs are specified with a hyphen, for instance: {0}
nl: Bereiken van object-IDs worden gespecificeerd met een afbreekstreepje, bijvoorbeeld: {0}

en: Clipboard has more than {0} characters. Not auto-pasting.
    You may want to use Overpass instead.
nl: Klembord heeft meer dan {0} tekens. Niet automatisch plakken.
    U wilt misschien Overpass in plaats daarvan gebruiken.

en: Invalid ID list specified
    Cannot continue.
nl: Ongeldige lijst met ID''s gespecificeerd
    Kan niet doorgaan.

en: Existing node
nl: Bestaande knoop

en: Both nodes
nl: Beide knopen

en: New node
nl: Nieuwe knoop

en: Tags/Memberships
nl: Tags/Leden

en: Unglue
nl: Losmaken

en: Where should the tags of the node be put?
nl: Waar zouden de tags van de knoop moeten worden geplaatst?

en: Where should the memberships of this node be put?
nl: Waar zouden de leden van de knoop moeten worden geplaatst?

en: Open a list of all relations.
nl: Open een lijst met alle relaties.

en: Relation list filter
nl: Filter relatielijst

en: New
nl: Nieuw

en: Create a new relation
nl: Een nieuwe relatie maken

en: Relations: {0}/{1}
nl: Relaties: {0}/{1}

en: Relations: {0}
nl: Relaties: {0}

en: Search
nl: Zoeken

en: Submit filter
nl: Activeer filter

en: Filter string:
nl: Filtertekst:

en: Search string:
nl: Zoektekst:

en: Enter the search expression
nl: Voer de zoekterm in

en: select
nl: selecteren

en: add to selection
nl: Toevoegen aan selectie

en: remove from selection
nl: Verwijderen uit selectie

en: find in selection
nl: Zoek in selectie

en: case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: all objects
nl: Alle objecten

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
nl: Onvolledige en verwijderde objecten ook doorzoeken.

en: add toolbar button
nl: Voeg knop voor werkbalk toe

en: Add a button with this search expression to the toolbar.
nl: Voeg een knop met deze zoekuitdrukking toe aan de werkbalk.

en: standard
nl: standaard

en: regular expression
nl: Reguliere expressie

en: MapCSS selector
nl: selectie MapCSS

en: Results
nl: Resultaten

en: Search syntax
nl: Syntaxis voor zoeken

en: Invalid search expression
nl: Ongeldige zoekexpressie

en: Search by preset
nl: Zoeken op voorkeuze

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
nl: Zoekexpressie is niet geldig: 
    
     {0}

en: basics
nl: basis

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
nl: ''Baker'' en ''Street'' in een sleutel

en: ''Baker Street'' in any key
nl: ''Baker Street'' in elke sleutel

en: ''valuefragment'' anywhere in ''key''
nl: ''valuefragment'' ergens in ''key''

[ctx: search string example]
en: name:str matches name=Bakerstreet
nl: name:str matches name=Bakkerstraat

en: ''valuefragment'' nowhere in ''key''
nl: ''valuefragment'' nergens in ''key''

en: matches if ''key'' exists
nl: komt overeen als ''key'' bestaat

en: matches if ''key'' has a truthy value (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')
nl: komt overeen als ''key'' een geldige waarde heeft  (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')

en: ''key'' with exactly ''value''
nl: ''key'' met exacte ''value''

en: value of ''key'' matching the regular expression ''regexp''
nl: waarde van ''key'' die overeenkomt met de reguliere expressie ''regexp''

en: ''key'' with any value
nl: ''key'' met elke waarde

en: ''key'' with empty value
nl: ''sleutel'' met lege waarde

en: ''value'' in any key
nl: ''value'' in elke sleutel

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
nl: komt overeen als ''key'' groter is dan ''value'' (vergelijkbaar, kleiner dan)

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
nl: om operatoren aan te halen.<br>Binnen aangehaalde tekenreeksen moeten de tekens <b>"</b> en <b>\</b> worden geëscaped door een daaraan voorafgaande <b>\</b> (bijv. <b>\"</b> en <b>\\</b>).

[ctx: search string example]
en: name="Baker Street"
nl: name="Bakkerstraat"

en: combinators
nl: combinatoren

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
nl: logische AND (aan beide uitdrukkingen moet worden voldaan)

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
nl: logische OR (aan ten minste één uitdrukking moet worden voldaan)

en: logical xor (one and only one expression has to be satisfied)
nl: logische xor (aan één en slechts één expressie hoeft te worden voldaan)

en: logical not
nl: logische NOT

en: use parenthesis to group expressions
nl: gebruik haakjes om uitdrukkingen te groeperen

en: objects
nl: objecten

en: all nodes
nl: alle knopen

en: all ways
nl: alle wegen

en: all relations
nl: alle relaties

en: all closed ways
nl: alle gesloten wegen

en: object without useful tags
nl: object zonder nuttige tags

en: all objects that use the address preset
nl: alle objecten die de voorkeuze voor adres gebruiken

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
nl: alle objecten die een voorkeuze gebruiken van de groep Geografie/Natuur

en: objects changed by author
nl: objecten gewijzigd door auteur

[ctx: search string example]
en: user:<i>OSM username</i> (objects with the author <i>OSM username</i>)
nl: user:<i>OSM username</i> (objecten met de auteur <i>OSM username</i>)

[ctx: search string example]
en: user:anonymous (objects without an assigned author)
nl: user:anonymous (objecten zonder toegewezen auteur)

en: objects with given ID
nl: objecten met het opgegeven ID

[ctx: search string example]
en: id:0 (new objects)
nl: id:0 (nieuwe objecten)

en: objects with given version
nl: objecten met de opgegeven versie

[ctx: search string example]
en: version:0 (objects without an assigned version)
nl: version:0 (objecten zonder toegewezen versie)

en: objects with given changeset ID
nl: objecten met het opgegeven wijzigingsset ID

[ctx: search string example]
en: changeset:0 (objects without an assigned changeset)
nl: changeset:0 (objecten zonder toegewezen wijzigingensets)

en: objects with last modification timestamp within range
nl: objecten met laatste tijdstempel voor wijziging binnen het bereik

en: properties
nl: eigenschappen

en: ways with at least 20 nodes, or relations containing at least 20 nodes
nl: wegen met ten minste 20 knopen, of relaties die tenminste 20 knopen bevatten

en: nodes with at least 3 referring ways, or relations containing at least 3 ways
nl: knopen met ten minste 3 wegen waarnaar wordt verwezen, of relaties die ten minste 3 wegen bevatten

en: objects having 5 to 10 tags
nl: objecten met 5 tot 10 labels

en: relations with 2 members
nl: relaties met 2 leden

en: closed ways with an area of 100 m²
nl: gesloten wegen met een gebied van 100 m²

en: ways with a length of 200 m or more
nl: wegen met een lengte van 200 m of meer

en: state
nl: status

en: all modified objects
nl: alle gewijzigde objecten

en: all new objects
nl: alle nieuwe objecten

en: all selected objects
nl: alle geselecteerde objecten

en: all incomplete objects
nl: alle onvolledige objecten

en: all deleted objects (checkbox <b>{0}</b> must be enabled)
nl: alle verwijderde objecten (keuzevak <b>{0}</b> moet zijn geselecteerd)

en: related objects
nl: gerelateerde objecten

en: all children of objects matching the expression
nl: all kinderen van objecten die overeenkomen met de uitdrukking

en: all parents of objects matching the expression
nl: all ouders van objecten die overeenkomen met de uitdrukking

en: objects with given role in a relation
nl: objecten met de opgegeven rol in een relatie

en: relation containing a member of role <i>stop</i>
nl: relatie bevat een lid met de rol <i>stop</i>

en: objects being part of a relation as role <i>stop</i>
nl: objecten zijn deel van een relatie als rol <i>stop</i>

en: n-th member of relation and/or n-th node of way
nl: n-de lid van relatie en/of n-de knoop van weg

en: every n-th member of relation and/or every n-th node of way
nl: ieder n-de lid van relatie en/of iedere n-de knoop van weg

en: view
nl: weergave

en: objects in current view
nl: objecten in de huidige weergave

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
nl: objecten (en alle wegen knopen / leden van relaties ervan) in huidige weergave

en: objects in downloaded area
nl: objecten in gedownload gebied

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
nl: objecten (en alle wegen knopen / leden van relaties ervan) in gedownloade gebied

en: location
nl: locatie

en: {0} all objects having {1} as attribute are downloaded.
nl: {0} alle objecten die {1} als attribuut hebben worden gedownload.

en: {0} all object with the corresponding key/value pair located around Berlin. Note, the default value for radius is set to 1000m, but it can be changed in the generated query.
nl: {0} alle objecten met het overeenkomende paar sleutel/waarde, gelegen rondom Berlijn. Onthoud dat de standaard waarde voor de  radius is ingesteld op 1000 m., maar die kan worden gewijzigd in de gegenereerde query.

en: {0} all objects within the current selection that have {1} as attribute.
nl: {0} alle objecten binnen de huidige selectie die {1} als attribuut hebben.

en: Selection
nl: Selectie

en: Open a selection list window.
nl: Open een venster voor een selectielijst.

en: Zoom to selection
nl: Op selectie inzoomen

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
nl[0]: Zoom naar geselecteerd element
nl[1]: Zoom naar geselecteerde elementen

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
nl: Sel.: Rel.:{0} / Wegen:{1} / Knopen:{2}

en: Unselectable now
nl: Nu niet te selecteren

en: Always shown
nl: Altijd weergeven

en: Dynamic
nl: Dynamisch

en: Always hidden
nl: Altijd verborgen

en: Toggle dynamic buttons
nl: Schakelen met dynamische knoppen

en: Open preferences for this panel
nl: Open de voorkeuren voor dit venster

en: Open help for this panel
nl: Help voor dit paneel openen

en: Undock the panel
nl: Laat venster zweven

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
nl: Sluit dit venster. U kunt het opnieuw openen met de knoppen in de werkbalk links.

en: Click to minimize/maximize the panel content
nl: Klik om de vensterinhoud te verkleinen/vergroten

en: Side buttons
nl: Knoppen zijkant

en: Authors
nl: Auteurs

en: Open a list of people working on the selected objects.
nl: Open een lijst met mensen die aan de geselecteerde objecten werken.

en: {0} Author | {0} Authors
nl[0]: {0} Auteur
nl[1]: {0} Auteurs

en: Select objects submitted by this user
nl: Door deze gebruiker aangeleverde objecten selecteren

en: User: objects submitted by selected user
nl: Gebruiker: Objecten ingediend door geselecteerde gebruiker

en: Launches a browser with information about the user
nl: Toont informatie over deze gebruiker in een browservenster

en: User: Show info in browser
nl: Gebruiker: Informatie in browser weergeven

en: Only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
nl: Alleen info-browsers gestart voor de eerste {0} van {1} geselecteerde gebruikers

en: Author
nl: Auteur

en: # Objects
nl: # Objecten

en: Validation Results
nl: Validatieresultaten

en: Open the validation window.
nl: Open het scherm voor valideren.

en: Ignore for now
nl: Voor nu negeren

en: Ignore and remove from tree.
nl: Negeer en verwijder uit de boom.

en: Fix
nl: Herstellen

en: Fix the selected issue.
nl: Repareer het geselecteerde probleem

en: Ignore the selected issue next time.
nl: Negeer het geselecteerde probleem in het vervolg.

en: Manage Ignore
nl: Beheer negeer

en: Manage the ignore list
nl: Beheer negeerlijst

en: Lookup
nl: Opzoeken

en: Looks up the selected primitives in the error list.
nl: Zoekt de geselecteerde primitieven op in de lijst met fouten.

en: Whole group
nl: Gehele groep

en: Single elements
nl: Individuele elementen

en: Nothing
nl: Niets

en: Ignore whole group or individual elements?
nl: Gehele groep of individuele elementen negeren?

en: Ignoring elements
nl: Elementen negeren

en: Fixing errors ...
nl: Herstellen van fouten ...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
nl: ({0}/{1}): ''{2}'' worden hersteld

en: Updating map ...
nl: Kaart wordt bijgewerkt ...

en: auto-fixed validator issues
nl: Zelfgerepareerde validatieproblemen

en: Validator {0} List Management
nl: Validator {0} Lijstbeheer

en: Cannot understand the following type: {0}
nl: Kan het volgende type niet begrijpen: {0}

en: Don''t ignore
nl: Niet negeren

en: {0}Should the validation be rerun?{1}
nl: {0}Moet de validatie opnieuw worden uitgevoerd?{1}

en: Ignored error filter changed
nl: Genegeerd foutfilter gewijzigd

en: anonymous
nl: anoniem

en: Display the basic properties of the changeset
nl: Toon de basiseigenschappen van de wijzigingenset

en: Display the tags of the changeset
nl: Toon de tags van de wijzigingenset

en: Content
nl: Inhoud

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
nl: De gecreëerde/bijgewerkte en verwijderde objecten tonen per wijzigingenset

en: Discussion
nl: Bespreking

en: Display the public discussion around this changeset
nl: Geef de publieke bespreking van deze wijzigingenset weer

en: Close the dialog
nl: Het dialoogvenster sluiten

en: Query
nl: Zoekopdracht

en: Launch the dialog for querying changesets
nl: Het dialoogvenster voor het bevragen van wijzigingensets openen

en: Remove from cache
nl: Uit cachegeheugen verwijderen

en: Remove the selected changesets from the local cache
nl: De geselecteerde wijzigingensets uit het lokale cachegeheugen verwijderen

en: Close the selected changesets
nl: De geselecteerde wijzigingensets afsluiten

en: Update changeset
nl: Wijzigingenset bijwerken

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
nl: Dit werkt de geselecteerde wijzigingensets bij met de huidige gegevens vanaf de OSM-server

en: Download changeset content
nl: Inhoud wijzigingenset downloaden

en: Download the content of the selected changesets from the server
nl: Inhoud voor de geselecteerde wijzigingensets downloaden van de server

en: Download changed objects
nl: Download aangepaste objecten

en: Download the current version of the changed objects in the selected changesets
nl: De huidige versie van de gewijzigde objecten in de geselecteerde wijzigingensets downloaden

en: My changesets
nl: Mijn wijzigingensets

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
nl: Download mijn wijzigingensets vanaf de OSM-server (max. 100 wijzigingensets)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
nl: <html>JOSM wordt momenteel uitgevoerd door een anonieme gebruiker. Downloaden van uw<br/>wijzigingensets vanaf de OSM-server is niet mogelijk tenzij u uw gebruikersnaam voor OSM<br/> en het wachtwoord invult in de voorkeuren van JOSM.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
nl: leeg

[ctx: changeset.state]
en: Open
nl: Openen

[ctx: changeset.state]
en: Closed
nl: Afgesloten

en: Created at
nl: Gemaakt op

en: Closed at
nl: Afgesloten op

en: Changes
nl: Wijzigingen

en: Discussions
nl: Besprekingen

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
nl[0]: <html>Het geselecteerde object is niet beschikbaar in de huidige<br>bewerkingslaag ''{0}''.</html>
nl[1]: <html>Geen van de geselecteerde objecten is beschikbaar in de huidige<br>bewerkingslaag ''{0}''.</html>

en: Download objects
nl: Downloaden van objecten

en: Download the current version of the selected objects
nl: Download de huidige versie van de geselecteerde objecten

en: Select in layer
nl: Selecteren in laag

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
nl: Selecteren van de overeenstemmende primitieven in de huidige gegevenslaag

en: Nothing to select
nl: Niets dat geselecteerd kan worden

en: Zoom to in layer
nl: Inzoomen op laag

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
nl: Zoom in op de overeenkomende objecten in de huidige gegevenslaag

en: Nothing to zoom to
nl: Er is niets waarop ingezoomd kan worden

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
nl: De inhoud van deze wijzigingenset is nog niet gedownload.

en: Download now
nl: Nu downloaden

en: Download the changeset content
nl: Inhoud van wijzigingenset downloaden

en: Created
nl: Gemaakt

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Name
nl: Naam

en: Comment:
nl: Toelichting:

en: Open/Closed:
nl: Geopend/Gesloten:

en: Created at:
nl: Gemaakt op:

en: Closed at:
nl: Gesloten op:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
nl: Verwijder de wijzigingenset in het venster voor overzicht van details van de lokale cache

en: Update the changeset from the OSM server
nl: Werk de wijzigingenset bij vanaf de OSM-server

en: View changeset
nl: Wijzigingenset bekijken

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
nl: Selecteer de primitieven in de inhoud van deze wijzigingenset in de huidige gegevenslaag

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
nl: <html>Geen van de objecten in de inhoud van wijzigingenset {0} is beschikbaar in de huidige<br>bewerkingslaag ''{1}''.</html>

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
nl: Zoom in op de objecten in de inhoud van deze wijzigingenset in de huidige gegevenslaag

en: Update changeset discussion
nl: Bespreking over wijzigingenset bijwerken

en: Update the changeset discussion from the OSM server
nl: Bespreking over de wijzigingenset vanaf de OSM-server bijwerken

en: Comment on changeset
nl: Opmerking voor wijzigingenset

en: Add comment to changeset:
nl: Opmerking toevoegen aan wijzigingenset:

en: Date
nl: Datum

en: User
nl: Gebruiker

en: {0} [incomplete]
nl: {0} [incompleet]

en: open
nl: geopend

en: closed
nl: gesloten

en: Download content
nl: Inhoud downloaden van server

en: Download the changeset content from the OSM server
nl: Downloaden van inhoud van wijzigingenset van de OSM-server

en: Update content
nl: Inhoud bijwerken

en: Update the changeset content from the OSM server
nl: Inhoud van wijzigingenset bijwerken vanaf de OSM-server

en: Changeset ID:
nl: Wijzigingenset-ID:

en: Enter a changeset id
nl: Voer een wijzigingenset-ID in

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
nl: Haal de wijzigingenset met het opgegeven id op, inclusief de inhoud van de wijzigingenset

en: Select changesets owned by specific users
nl: Selecteer wijzigingensets met specifieke gebruikers als eigenaar

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
nl: Selecteer wijzigingensets afhankelijk van of ze geopend of gesloten zijn

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
nl: Selecteer wijzigingensets op basis van de datum/tijd dat ze gemaakt of afgesloten werden

en: Select only changesets related to a specific bounding box
nl: Selecteer alleen wijzigingensets die betrekking hebben op een specifieke omvattende rechthoek

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
nl: Kan de zoekopdracht voor de wijzigingenset niet beperken tot een specifieke omvattende rechthoek. Invoer is ongeldig.

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
nl: <html>Voer geldige waarden voor lengte-/breedtegraad in om <br>de zoekopdracht voor de wijzigingenset tot een specifieke omvattende rechthoek te beperken.</html>

en: Invalid bounding box
nl: Ongeldige omvattende rechthoek

en: Download my changesets only
nl: Alleen mijn wijzigingensets downloaden

en: <html>Select to restrict the query to your changesets only.<br>Unselect to include all changesets in the query.</html>
nl: <html>Selecteren om de zoekopdracht te beperken tot uw eigen wijzigingensets.<br>Niet selecteren om alle wijzigingensets in de zoekopdracht op te nemen.</html>

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
nl: <html>Selecteer één van de volgende <strong>standaard zoekopdrachten</strong>. Selecteer <strong>Alleen mijn wijzigingensets downloaden</strong> indien u alleen wijzigingensets wilt downloaden die u zelf maakte.<br>Onthoud dat JOSM max. 100 wijzigingensets zal downloaden.</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
nl: <html>De nieuwste wijzigingensets downloaden</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
nl: <html>Mijn geopende wijzigingensets downloaden<br><em>Uitgeschakeld. Voer eerst uw gebruikersnaam voor OSM in de voorkeuren in.</em></html>>

en: <html>Download my open changesets</html>
nl: <html>Mijn geopende wijzigingensets downloaden</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
nl: <html>Wijzigingensets in de huidige kaartweergave downloaden.<br><em>Uitgeschakeld. Er is op dit moment geen kaartweergave actief.</em></html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
nl: <html>Wijzigingensets in de huidige kaartweergave downloaden</html>

en: Unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
nl: Onverwachte waarde voor voorkeur ''{0}'', kreeg ''{1}''. Teruggezet naar standaardquery.

en: Cannot create changeset query for open changesets of anonymous user
nl: Kan geen query voor wijzigingenset maken voor geopende wijzigingenset van anonieme gebruiker

en: Basic
nl: Basis

en: Download changesets using predefined queries
nl: Wijzigingensets downloaden met vooraf gedefinieerde zoekopdrachten

en: From URL
nl: Van URL

en: Query changesets from a server URL
nl: Zoekopdracht voor wijzigingensets van een server-URL

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Use a custom changeset query
nl: Gebruikmaken van een eigen zoekopdracht voor wijzigingenset

en: Query changesets
nl: Zoekopdracht voor wijzigingensets

en: Query and download changesets
nl: Zoekopdracht en downloaden wijzigingensets

en: Please enter a valid changeset query URL first.
nl: Voer eerst een geldige URL voor de zoekopdracht van de wijzigingenset in.

en: Illegal changeset query URL
nl: Ongeldige URL voor zoekopdracht van wijzigingenset

en: Close the dialog and abort querying of changesets
nl: Sluit het dialoogvenster en breek de zoekopdracht van de wijzigingensets af

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
nl: Voer een datum in in de gebruikelijke indeling voor uw locatie.<br>Voorbeeld: {0}<br>Voorbeeld: {1}<br>Voorbeeld: {2}<br>Voorbeeld: {3}<br>

en: Query open changesets only
nl: Zoek alleen in geopende wijzigingensets

en: Query closed changesets only
nl: Zoek alleen in afgesloten wijzigingensets

en: Query both open and closed changesets
nl: Zoek zowel in geopende als afgesloten wijzigingensets

en: Only changesets closed after the following date/time
nl: Alleen wijzigingensets afgesloten na de volgende datum/tijd

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
nl: Alleen wijzigingensets afgesloten na en gemaakt vóór een specifieke datum/tijd

en: Date:
nl: Datum:

en: Time:
nl: Tijd:

en: Closed after -
nl: Afgesloten na -

en: Date:
nl: Datum:

en: Created before -
nl: Gemaakt voor -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
nl: Kan geen zoekopdracht voor wijzigingenset bouwen met de op tijd gebaseerde beperkingen. Invoer is niet geldig.

en: <html>Please enter valid date/time values to restrict<br>the query to a specific time range.</html>
nl: <html>Geef geldige datum-/tijdwaarden op<br>om de zoekopdracht te beperken tot een specifiek tijdpad.</html>

en: Invalid date/time values
nl: Ongeldige datum/tijd-waarden

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
nl: Voer een tijd in in de gebruikelijke indeling voor uw locatie.<br>Voorbeeld: {0}<br>Voorbeeld: {1}<br>Voorbeeld: {2}<br>Voorbeeld: {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
nl: De huidige waarde is geen geldige ID voor een gebruiker. Voer een geheel getal > 0 in

en: Please enter an integer value > 0
nl: Voer een geheel getal > 0 in

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
nl: Voer een URL in of plak die om wijzigingensets uit de OSM API op te halen.

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
nl: Onthoud dat zoekopdrachten voor wijzigingenset op dit moment altijd worden doorgegeven aan ''{0}'', ongeacht de host, poort en pad van de hieronder opgegeven URL.

en: This changeset query URL is invalid
nl: Deze URL voor de zoekopdracht voor wijzigingenset is ongeldig

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
nl: Alleen wijzigingensets waarvan de gebruiker met het opgegeven gebruikers-ID eigenaar is

en: Only changesets owned by the user with the following user name
nl: Alleen wijzigingensets waarvan de gebruiker met de volgende gebruikersnaam eigenaar is

en: User ID:
nl: Gebruikers-ID:

en: User name:
nl: Gebruikersnaam:

en: Only changesets owned by myself (disabled. JOSM is currently run by an anonymous user)
nl: Alleen wijzigingensets waarvan ikzelf eigenaar ben (uitgeschakeld. JOSM wordt momenteel uitgevoerd door een anonieme gebruiker)

en: Only changesets owned by myself
nl: Alleen wijzigingensets waarvan ikzelf eigenaar ben

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
nl: Kan de aanvraag voor de wijzigingenset niet beperken tot de huidige gebruiker, omdat de huidige gebruiker anoniem is

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
nl: Huidige waarde ''{0}'' is niet geldig als gebruikers-ID

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
nl: Kan de aanvraag voor de wijzigingenset niet beperken tot de volgende gebruikersnaam ''{0}''

en: Please enter a valid user ID
nl: Voer een geldige gebruikers-ID in

en: Invalid user ID
nl: Ongeldige gebruikers-ID

en: Please enter a non-empty user name
nl: Voer een niet-lege gebruikersnaam in

en: Invalid user name
nl: Ongeldige gebruikersnaam

en: Activate
nl: Activeren

en: Activate the selected layer
nl: De geselecteerde laag activeren

en: Activate layer
nl: Laag activeren

en: Cycle layer down
nl: Ga laag naar beneden

en: Cycle through data layers in a downward direction
nl: Ga door gegevenslagen in neerwaartse richting

en: Cycle through visible layers.
nl: Verplaats door zichtbare lagen

en: Cycle layers
nl: Door lagen verplaatsen

en: Cycle layer up
nl: Ga naar laag hierboven

en: Cycle through data layers in an upward direction
nl: Ga door gegevenslagen in opwaartse richting

en: Delete the selected layers.
nl: Verwijder de geselecteerde lagen.

en: Duplicate this layer
nl: Deze laag dupliceren

en: Copy of {0}
nl: Kopie van {0}

en: Copy {1} of {0}
nl: Kopie {1} van {0}

en: Change visibility.
nl: Zichtbaarheid wijzigen

en: Show layer
nl: Laag weergeven

en: Adjust opacity of the layer.
nl: Dekkingsgraad van de laag aanpassen

en: Double click to reset.
nl: Dubbelklkikken om te herstellen

en: Opacity
nl: Dekking

en: Adjust gamma value.
nl: Waarde Gamma aanpassen

[ctx: image sharpness]
en: blurred
nl: onscherp gemaakt

[ctx: image sharpness]
en: normal
nl: normaal

[ctx: image sharpness]
en: sharp
nl: scherp

en: Adjust sharpness/blur value.
nl: Waarde Verscherpen/Vervagen aanpassen

en: Sharpness
nl: Scherpte

[ctx: image colorfulness]
en: less
nl: minder

[ctx: image colorfulness]
en: normal
nl: Normaal

[ctx: image colorfulness]
en: more
nl: meer

en: Adjust colorfulness.
nl: Kleurdichtheid aanpassen

en: Colorfulness
nl: Volheid van de kleur

en: Color
nl: Kleur

en: Merge
nl: Samenvoegen

en: Merge this layer into another layer
nl: Deze laag samenvoegen met een andere laag

en: Merge GPX layers
nl: GPX-lagen samenvoegen

en: Please select the order of the selected layers:<br>Tracks will be cut, when timestamps of higher layers are overlapping.
nl: Selecteer de volgorde van de lagen:<br>Sporen zullen worden afgeknipt als tijdstempels van hogere lagen overlappen.

en: Connect overlapping tracks on cuts
nl: Overlappende sporen op afbrekingen verbinden

en: Move layer up
nl: Laag omhoog verplaatsen

en: Move layer down
nl: Laag omlaag verplaatsen

en: This will change the target layer to "{0}".<br>Would you like to continue?
nl: Dit zal de doellaag wijzigen naar "{0}".<br>Wilt u doorgaan?

en: GPX layer
nl: GPX-laag

en: Length
nl: Lengte

en: Segments
nl: Segmenten

en: {0} (target layer)
nl: {0} (doellaag)

en: Move the selected layer one row down.
nl: De geselecteerde laag één rij omlaag verplaatsen.

en: Move the selected layer one row up.
nl: De geselecteerde laag één rij omhoog verplaatsen.

en: Show/hide
nl: Weergeven/Verbergen

en: Toggle visible state of the selected layer.
nl: Zichtbaarheid van een laag in- of uitschakelen.

en: Show/hide layer
nl: Laag weergeven/verbergen

en: Copy all Keys/Values
nl: Alle sleutels/waarden kopiëren

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
nl: Sleutel en waarde van alle tags naar het klembord kopiëren

en: Copy Tags
nl: Tags kopiëren

en: Copy the key and value of the selected tags to clipboard
nl: Kopieer de sleutel en waarde van de geselecteerde tags naar het klembord

en: Copy selected {0} Key/Value | Copy selected {0} Keys/Values
nl[0]: Geselecteerde sleutel/waarde {0} kopiëren
nl[1]: Geselecteerde sleutels/waarden {0} kopiëren

en: Copy Value
nl: Waarde kopiëren

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
nl: Kopieer de waarde van de geselecteerde tag naar het klembord

en: Launch browser with wiki help for selected object
nl: Browser starten met wiki-hulp voor het geselecteerde object

en: Go to OSM wiki for relation help
nl: Ga naar wiki van OSM voor hulp over relatie

en: Go to OSM wiki for tag help
nl: Ga naar de wiki van OSM voor hulp over tags

en: Discardable key: selection Foreground
nl: Te missen sleutel: selectie Voorgrond

en: Discardable key: foreground
nl: Te missen sleutel: voorgrond

en: Discardable key: selection Background
nl: Te missen sleutel: selectie Achtergrond

en: Discardable key: background
nl: Te missen sleutel: achtergrond

en: {0} different | {0} different
nl[0]: {0} verschillend
nl[1]: {0} verschillende

en: , {0} unset | , {0} unset
nl[0]: , {0} niet ingesteld
nl[1]: , {0} niet ingestelde

en: Select objects for which to change tags.
nl: Selecteer de objecten waarvan de tags gewijzigd moeten worden.

en: Tags for selected objects.
nl: Tags voor geselecteerde objecten.

en: Member Of
nl: Lid van

en: Position
nl: Positie

en: Go to Taginfo ({0})
nl: Ga naar Taginfo ({0})

en: Tag filter
nl: Tagfilter

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
nl: Objecten: {2} / Tags: {0} / Leden: {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
nl: Tags: {0} / Leden: {1}

en: Delete the selected key in all objects
nl: Verwijder de geselecteerde sleutel uit alle objecten

en: Delete Tags
nl: Tags verwijderen

en: Change relation
nl: Relatie wijzigen

en: Delete from relation
nl: Uit relatie verwijderen

en: Really delete selection from relation {0}?
nl: Selectie uit relatie {0} zeker verwijderen?

en: Add a new key/value pair to all objects
nl: Voeg een nieuwe sleutel/waarde aan alle objecten toe

en: Add Tag
nl: Tag toevoegen

en: Edit the value of the selected key for all objects
nl: Bewerk de waarde van de geselecteerde sleutel voor alle objecten

en: Edit Tags
nl: Tags bewerken

en: Paste Value
nl: Waarde plakken

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
nl: Plak de waarde van de geselecteerde tag vanaf het klembord

en: Search Key/Value/Type
nl: Zoek naar een sleutel/waarde/type

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
nl: Zoek met behulp van de sleutel en de waarde van de geselecteerde tag, en beperk tot het type van het element (knoop, weg of relatie)

en: Search Key/Value
nl: Zoek naar een sleutel/waarde

en: Search with the key and value of the selected tag
nl: Zoek met behulp van de sleutel en de waarde van de geselecteerde tag

en: Change role for {0} in relation {1}
nl: Wijzig rol voor {0} in relatie {1}

en: Data selection has changed since the dialog was opened
nl: Selectie van gegevens is gewijzigd sinds het dialoogvenster werd geopend

en: Apply tag change to old selection?
nl: Wijziging van tag toepassen op oude selectie?

en: Overwrite tag
nl: Tag overschrijven

en: Change value? | Change values?
nl[0]: Waarde wijzigen?
nl[1]: Waarden wijzigen?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
nl[0]: Dit zal {0} object wijzigen.
nl[1]: Dit verandert maximaal {0} objecten.

en: An empty value deletes the tag.
nl: Een lege waarde verwijdert de tag.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
nl: Je veranderde de sleutel ''{0}'' in ''{1}''

en: The new key is already used, overwrite values?
nl: Nieuwe sleutel is al in gebruik. Waarde wijzigen?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
nl[0]: Eigenschappen van maximaal {0} object aanpassen
nl[1]: Eigenschappen van maximaal {0} objecten aanpassen

en: Use English language for tag by default
nl: Gebruik standaard de Engelse taal voor de tag

en: Add tag
nl: Tag toevoegen

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
nl[0]: Dit verandert maximaal {0} object.
nl[1]: Dit verandert maximaal {0} objecten.

en: Please select a key
nl: Selecteer een sleutel

en: Set number of recently added tags
nl: Stel aantal recent toegevoegde tags in

en: Remember last used tags after a restart
nl: Laatst gebruikte tags na opnieuw opstarten onthouden

en: Recent tags with existing key
nl: Recente tags met bestaande sleutel

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Hide
nl: Verborgen

en: Refresh recent tags list after applying tag
nl: Lijst met recente tags vernieuwen na toepassen tag

en: No refresh
nl: Niet vernieuwen

en: Refresh tag status only (enabled / disabled)
nl: Alleen tagstatus vernieuwen (ingeschakeld / uitgeschakeld)

en: Refresh tag status and list of recently added tags
nl: Tagstatus en lijst met recent toegevoegde tags vernieuwen

en: to apply first suggestion
nl: eerste suggestie toepassen

en: to add without closing the dialog
nl: zonder dialoogvenster te sluiten toevoegen

en: to add first suggestion without closing the dialog
nl: eerste suggestie, zonder dialoogvenster te sluiten, toevoegen

en: Please enter the number of recently added tags to display
nl: Voer het aantal recent toegevoegde tags in dat moet worden weergegeven

en: Please enter integer number between 0 and {0}
nl: Voer een geheel getal in tussen 0 en {0}

en: Recently added tags
nl: Recent toegevoegde tags

en: Choose recent tag {0}
nl: Kies recente tag {0}

en: Use this tag again
nl: Gebruik deze tag opnieuw

en: Apply recent tag {0}
nl: Pas recente tag {0} toe

en: The key ''{0}'' is already used
nl: De sleutel ''{0}'' is al in gebruik

en: Ignore key ''{0}''
nl: Sleutel ''{0}'' negeren

en: Ignore tag ''{0}''
nl: Tag ''{0}'' negeren

en: Edit ignore list
nl: Lijst te negeren bewerken

en: You changed the value of ''{0}'': {1}
nl: U wijzigde de waarde van ''{0}'': {1}

en: Overwrite?
nl: Overschrijven?

en: Go to Taginfo
nl: Ga naar TagInfo

en: Go to OSM Tag History
nl: Ga naar OSM Tag-geschiedeni

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
nl: De relatie, waar het nu geselecteerde lid van de relatie naar verwijst, wijzigen

en: Download all child relations (recursively)
nl: Downloaden van alle kind-relaties (recursief)

en: Download All Children
nl: Alle kinderen downloaden

en: Download selected relations
nl: Downloaden van geselecteerde relaties

en: Download Selected Children
nl: Downloaden van geselecteerde kinderen

en: Conflict in data | Conflicts in data
nl[0]: Conflict in gegevens
nl[1]: Conflicten in gegevens

en: Download relation members
nl: Downloaden van leden van relatie

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded</html>
nl: <html>De kind-relatie<br/>{0}<br/>is verwijderd op de server. Zij kan niet worden geladen</html>

en: Relation is deleted
nl: Relatie is verwijderd

en: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
nl: Exceptie genegeerd omdat de taak werd geannuleerd. Exceptie: {0}

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
nl[0]: Downloaden van {0} incompleet object
nl[1]: Downloaden van {0} incomplete objecten

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
nl[0]: Downloaden van {0} incompleet kind van relatie ''{1}''
nl[1]: Downloaden van {0} incomplete kinderen van relatie ''{1}''

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of {1} parent relations
nl[0]: Downloaden van {0} incompleet kind van {1} ouder-relaties
nl[1]: Downloaden van {0} incomplete kinderen van {1} ouder-relaties

en: Download relations
nl: Downloaden van relaties

en: Tags and Members
nl: Tags en leden

en: Parent Relations
nl: Ouder-relaties

en: Child Relations
nl: Kind-relaties

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
nl: Voer een rol in om deze op de geselecteerde leden van de relatie toe te passen

en: Apply Role:
nl: Rol toepassen;

en: New relation
nl: Nieuwe relatie

en: Focus Relation Editor with relation ''{0}'' in layer ''{1}''
nl: Focus Relatie bewerken op relatie ''{0}'' in laag ''{1}''

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
nl: <html>Er is minstens één lid in deze relatie dat verwijst<br>naar de relatie zelf.<br>Dit zorgt voor een cirkelverwijzing en wordt afgeraden.<br>Wilt u doorgaan met cirkelverwijzingen?</html>

en: Remove them, clean up relation
nl: Verwijder ze, relatie opschonen

en: Ignore them, leave relation as is
nl: Negeer ze, behoud relatie zoals ze is

en: Sorry, shortcut "{0}" can not be enabled in Relation editor dialog
nl: Sorry, sneltoets "{0}" kan niet worden ingeschakeld in het dialoogvenster Relatiebewerker

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the object ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
nl: <html>Deze relatie heeft reeds één of meer leden die verwijzen naar<br/>het object "{0}"<br/><br/>Wilt u werkelijk een nog een ander lid van de relatie toevoegen?</html>

en: Multiple members referring to same object.
nl: Meerdere leden verwijzen naar hetzelfde object.

en: <html>You are trying to add a relation to itself.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.</html>
nl: <html>U probeert een relatie aan zichzelf toe te voegen.<br><br>Dit maakt een cirkelverwijzing van ouder-/kindelementen en wordt daarom afgeraden.<br>Overslaan van relatie ''{0}''.</html>

en: <html>You are trying to add a child relation which refers to the parent relation.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.<br>Relations that would generate the circular dependency:<br>{1}</html>
nl: <html>U probeert een kindrelatie toe te voegen die verwijst naar de ouderrelatie.<br><br>Dit maakt een cirkelverwijzing naar ouder-/kindelementen en wordt daarom afgeraden.<br>Overslaan van relatie ''{0}''.<br>Relaties die de cirkelverwijzing zouden maken:<br>{1}</html>

en: Select previous Gap
nl: Selecteer vorige gat

en: Select the previous relation member which gives rise to a gap
nl: Selecteer het vorige lid van de relatie die reden geeft tot een gat

en: Select next Gap
nl: Selecteer volgende gat

en: Select the next relation member which gives rise to a gap
nl: Selecteer het volgende lid van de relatie die reden geeft tot een gat

en: Zoom to Gap
nl: Inzoomen op gat

en: Zoom to the gap in the way sequence
nl: Inzoomen op gat in de volgorde van de weg

en: Refers to
nl: Verwijst naar

en: Cannot add {0} since it is not part of dataset
nl: Kan {0} niet toevoegen omdat het geen deel uitmaakt van de gegevensset

en: including immediate children of parent relations
nl: Inclusief directe kinderen van ouder-relaties

en: Load parent relations
nl: Ouder-relaties laden

en: Reload
nl: Herladen

en: Edit the currently selected relation
nl: Bewerk de huidige geselecteerde relatie

en: Apply Changes
nl: Wijzigingen toepassen

en: Create new relation in layer ''{0}''
nl: Nieuwe relatie in laag ''{0}'' maken

en: Edit new relation in layer ''{0}''
nl: Nieuwe relatie in laag ''{0}'' bewerken

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
nl: Relatie #{0} in laag ''{1}'' bewerken

en: Load relation
nl: Relatie laden

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
nl: Voeg alle geselecteerde objecten in de huidige gegevensset toe na het laatste geselecteerde lid

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
nl: Voeg alle geselecteerde objecten in de huidige gegevensset toe vóór het eerste lid

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
nl: Voeg alle geselecteerde objecten in de huidige gegevensset toe vóór het eerste geselecteerde lid

en: Apply the current updates
nl: Pas de huidige bewerkingen toe

en: Cancel the updates and close the dialog
nl: Annuleer de bewerkingen en sluit het dialoogvenster

en: Yes, save the changes and close
nl: Ja, sla de wijzigingen op en sluit af

en: Click to save the changes and close this relation editor
nl: Klik om de wijzigingen op te slaan en deze bewerking van relaties te sluiten

en: No, discard the changes and close
nl: Nee, verwerp de wijzigingen en sluit af

en: Click to discard the changes and close this relation editor
nl: Klik om de wijzigingen te verwerpen en deze relatiebewerker af te sluiten

en: Cancel, continue editing
nl: Annuleren, ga door met bewerken

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
nl: Klik om terug te gaan naar Relatie bewerken en de relatie verder te bewerken

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
nl: <html>De relatie is gewijzigd.<br><br>Wilt u uw wijzigingen opslaan?</html>

en: Unsaved changes
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen

en: Delete the currently edited relation
nl: Verwijder de huidige bewerkte relatie

en: Relation Editor: Download Members
nl: Relatie bewerken: Leden downloaden

en: Download all incomplete members
nl: Download alle incomplete leden

en: Download selected incomplete members
nl: Downloaden van geselecteerde incomplete leden

en: Relation Editor: Move Down
nl: Relatie bewerken: Omlaag verplaatsen

en: Move the currently selected members down
nl: De huidige geselecteerde leden omlaag verplaatsen

en: Relation Editor: Move Up
nl: Relatie bewerken: Omhoog verplaatsen

en: Move the currently selected members up
nl: De huidige geselecteerde leden omhoog verplaatsen

en: Apply the updates and close the dialog
nl: Pas de bewerkingen toe en sluit het dialoogvenster

en: Relation Editor: Refresh
nl: Relatiebewerker: Vernieuwen

en: Refresh relation from data layer
nl: Relatie vernieuwen uit gegevenslaag

en: Refresh
nl: Vernieuwen

en: Yes, discard changes and reload
nl: Ja, negeer wijzigingen en laad opnieuw

en: Click to discard the changes and reload data from layer
nl: Klik om de wijzigingen te negeren en de gegevens te herladen vanaf de gegevenslaag

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
nl: <html>U heeft niet opgeslagen wijzigingen in dit bewerkingsvenster.<br><br>Wilt u deze wijzigingen negeren en de gegevens herladen vanuit de gegevenslaag?</html>

en: Click to close window
nl: Klik om het venster te sluiten

en: No, continue editing
nl: Nee, doorgaan met bewerken

en: <html>Relation has been deleted outside editor.<br><br>Do you want to close this window?</html>
nl: <html>Relatie is buiten de bewerker verwijderd.<br><br>Wilt u dit venster sluiten?</html>

en: Deleted relation
nl: Verwijderde relatie

en: Relation Editor: Remove
nl: Relatie bewerken: Verwijderen

en: Remove the currently selected members from this relation
nl: De huidige geselecteerde leden uit de relatie verwijderen

en: Remove all members referring to one of the selected objects
nl: Verwijder alle leden die verwijzen naar één van de geselecteerde objecten.

en: Reverse the order of the relation members
nl: Volgorde van leden van de relatie omkeren

en: Yes, create a conflict and close
nl: Ja, een conflict maken en sluiten

en: Click to create a conflict and close this relation editor
nl: Klik om een conflict te maken en Relatie bewerken te sluiten

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
nl: <html>Deze relatie is buiten de bewerker aangepast.<br>Uw aanpassingen kunnen niet doorgevoerd worden.<br><br>Wilt u een conflict maken? (De bewerker wordt gesloten.)</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
nl: <html>Laag ''{0}'' heeft al een conflict voor object<br/>''{1}''.<br/>Los dat conflict eerst op en probeer het dan opnieuw.</html>

en: Select the currently edited relation
nl: De momenteel bewerkte relatie selecteren

en: Select objects for selected relation members
nl: Selecteer objecten voor de geselecteerde leden van de relatie

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
nl: Selecteer leden van de relatie die verwijzen naar objecten in de huidige selectie

en: Sets a role for the selected members
nl: Stel een rol in voor de geselecteerde leden

en: Apply Role
nl: Pas rol toe

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
nl[0]: U stelt een lege rol in voor {0} object.
nl[1]: U stelt een lege rol in voor {0} objecten.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
nl: Dit staat gelijk aan het verwijderen van de rollen van deze objecten.

en: Do you really want to apply the new role?
nl: Weet u zeker dat u de nieuwe rol wilt toepassen?

en: Yes, apply it
nl: Ja, toepassen

en: No, do not apply
nl: Neen, niet toepassen

en: Confirm empty role
nl: Lege rol bevestigen

en: Relation Editor: Sort
nl: Relatie bewerken: Sorteren

en: Sort the relation members
nl: De leden van de relatie sorteren

en: Sort below
nl: Beneden sorteren

en: Sort the selected relation members and all members below
nl: De geselecteerde leden van de relatie en alle leden daaronder sorteren

en: way is connected
nl: weg is verbonden

en: way is connected but has a wrong oneway direction
nl: weg is verbonden, maar heeft een verkeerde enkelvoudige richting

en: way is connected to previous relation member
nl: weg is verbonden met vorig lid van de relatie

en: way is connected to previous relation member but has a wrong oneway direction
nl: weg is verbonden met het vorige verwant lid, maar heeft een verkeerde enkelvoudige richting

en: way is connected to next relation member
nl: weg is verbonden met volgend lid van de relatie

en: way is connected to next relation member but has a wrong oneway direction
nl: weg is verbonden met het volgende verwante lid, maar heeft een verkeerde enkelvoudige richting

en: way is not connected to previous or next relation member
nl: weg is niet verbonden met vorig of volgend lid van de relatie

en: Different tests
nl: Verschillende testen

en: Wrong number of arguments for bookmark
nl: Fout aantal argumenten voor bladwijzer

en: Home location
nl: Thuislocatie

en: Error reading bookmark entry: %s
nl: Fout bij het inlezen van bladwijzer: %s

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
nl: <html>Er is momenteel geen gebied om te downloaden geselecteerd.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
nl: <html><strong>Huidig gebied om te downloaden</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
nl: Bladwijzer aanmaken

en: Add a bookmark for the currently selected download area
nl: Bladwijzer aanmaken voor het momenteel geselecteerde gebied om te downloaden

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
nl: Momenteel is er geen gebied om te downloaden geselecteerd. Selecteer eerst een gebied.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
nl: Voer een naam voor de bladwijzer in voor het te downloaden gebied.

en: Name of location
nl: Naam van locatie

en: Remove the currently selected bookmarks
nl: De huidige geselecteerde bladwijzers verwijderen

en: Rename the currently selected bookmark
nl: De huidige geselecteerde bladwijzers hernoemen

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
nl: Bladwijzers voor mijn laatste {0} wijzigingensets downloaden

en: Copy bounds
nl: Begrenzingen kopiëren

en: Clear textarea
nl: Tekstgebied leegmaken

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
nl: URL van www.openstreetmap.org (u kunt hier een URL plakken om het gebied te downloaden)

en: Bounding Box
nl: Omvattend gebied

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
nl: De tekenreeks ''{0}'' is geen geldige waarde voor Double.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
nl: Waarde voor breedtegraad in bereik [-90,90] vereist.

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
nl: Waarde voor lengtegraad in bereik [-180,180] vereist.

en: Open this dialog on startup
nl: Open dit dialoogvenster bij opstarten

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
nl: <html>Start automatisch het dialoogvenster ''Downloaden vanaf OSM'' elke keer als JOSM wordt gestart.<br>U kunt het handmatig openen in het menu Bestand of via de werkbalk.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
nl: Gebruik klik met links & slepen om gebied te selecteren, pijlen of rechter muisknop om door de kaart te scrollen, wiel of +/- om in of uit te zoomen.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
nl: Klik om het dialoogvenster te sluiten en om het downloaden af te breken

en: Click to download the currently selected area
nl: Klik om het huidige geselecteerde gebied te downloaden

en: Click to download the currently selected area into a new data layer
nl: Klik om het huidige geselecteerde gebied in een nieuwe gegevenslaag te downloaden

en: Download referrers (parent relations)
nl: Download verwijzers (ouderrelaties)

en: Download object
nl: Object downloaden

en: Start downloading
nl: Downloaden starten

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
nl: Selecteer dit als de objecten die naar het object verwijzen ook moeten worden gedownload, dat zijn ouderrelaties en voor knopen ook nog ouderwegen

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
nl: Selecteer dit als de leden van een relatie ook moeten worden gedownload

en: Download referrers (parent relations and ways)
nl: Download verwijzers (ouderrelaties en -wegen)

en: Download from OSM
nl: Downloaden vanaf OSM

en: Data Sources and Types:
nl: Gegevensbronnen en types:

en: Please select a download area first.
nl: Selecteer eerst een gebied waarvan u gegevens wilt downloaden

en: The slippy map no longer shows the selected download bounds. Continue?
nl: De slippy-kaart geeft niet langer de grenzen voor het geselecteerde downloaden weer. Doorgaan?

en: Please select at least one download source.
nl: Selecteer tenminste één bron voor downloaden.

en: No area selected yet
nl: Er werd nog geen gebied geselecteerd

en: Download area too large; will probably be rejected by server
nl: Gebied te groot om te downloaden; zal waarschijnlijk worden afgewezen door de server

en: Download area ok, size probably acceptable to server
nl: Gebied geschikt om te downloaden; grootte waarschijnlijk acceptabel voor de server

en: OpenStreetMap data
nl: gegevens van OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
nl: Selecteren om gegevens van OSM voor het geselecteerde gebied te downloaden

en: Raw GPS data
nl: Ruwe GPS-gegevens

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
nl: Selecteren om GPS-sporen voor het geselecteerde gebied te downloaden

en: Select to download notes in the selected download area.
nl: Selecteer dit om de opmerkingen van het geselecteerde gebied op te halen

en: Download from Overpass API
nl: Downloaden vanaf Overpass API

en: Place your Overpass query below or generate one using the query wizard
nl: Plaats uw query voor Overpass hieronder of maak er een met de Queryassistent

en: Your saved queries:
nl: uw opgeslagen query''s:

en: Show/hide Overpass snippet list
nl: Overpass snipperlijst weergeven/verbergen

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
nl: U voerde een lege query in. Wilt u in plaats daarvan alle gegevens van dit gebied downloaden?

en: Download all data?
nl: Alle gegevens downloaden?

en: Add new snippet
nl: Nieuwe snipper toevoegen

en: Delete selected snippet
nl: Geselecteerde snipper verwijderen

en: Edit selected snippet
nl: Geselecteerde snipper bewerken

en: Overpass Query Wizard
nl: Overpass Queryassistent

en: Build query
nl: Query bouwen

en: Build query and execute
nl: Query bouwen en uitvoeren

en: The Overpass wizard could not parse the following query:
nl: De wizard van Overpass kon de volgende query niet parsen:

en: Parse error
nl: Fout bij parsen

en: Class Type
nl: Klassetype

en: Bounds
nl: Grenzen

en: Choose the server for searching:
nl: Kies de server om te doorzoeken:

en: Enter a place name to search for:
nl: Voer een plaatsnaam in om naar te zoeken:

en: Areas around places
nl: Gebieden rond plaatsen

en: Search more...
nl: Meer zoeken…

en: Click to search for more places
nl: Klik om meer plaatsen te zoeken

en: Click to start searching for places
nl: Klik om te beginnen met zoeken naar plaatsen

en: Querying name server
nl: Naamserver bevragen

en: Querying name server ...
nl: Naamserver bevragen ...

en: Error occurred with query ''{0}'': ''{1}''
nl: Er is een fout opgetreden met de zoekopdracht ''{0}'': ''{1}''

en: Name server returned invalid data. Please try again.
nl: Naamserver gaf ongeldige gegevens terug. Probeer opnieuw.

en: Bad response
nl: Slecht antwoord

en: Type
nl: Soort

en: Slippy map
nl: Slippy-kaart

en: Tile Numbers
nl: Tegelnummers

en: history
nl: geschiedenis

en: Please select an item first
nl: Selecteer eerst een item

en: Edit item
nl: Item bewerken

en: Add snippet
nl: Snipper toevoegen

en: Query cannot be empty
nl: Query mag niet leeg zijn

en: This name can be used for the item
nl: Deze naam mag worden gebruikt voor het item

en: Item with this name already exists
nl: Er bestaat al een item met deze naam

en: The item cannot be created with provided name
nl: Het item kan niet worden gemaakt met de voorgestelde naam

en: The item cannot be created with an empty query
nl: Het item kan niet worden gemaakt met een lege query

en: Build an Overpass query using the query wizard
nl: Bouw een query voor Overpass met de queryassistent

en: JOSM Help Browser
nl: JOSM Help-browser

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
nl: CSS-bestand ''help-browser.css'' kon niet worden ingelezen. Exceptie is: {0}

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in English.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in English</a>.</p></html>
nl: <html><p class="warning-header">Help-inhoud voor dit onderwerp in Help ontbreekt</p><p class="warning-body">Help-inhoud voor het onderwerp <strong>{0}</strong> in de Help is nog niet beschikbaar. Het ontbreekt zowel in uw eigen taal ({1}) als in het Engels.<br/><br/>Help alstublieft JOSM te verbeteren en vul de ontbrekende informatie aan. U kunt zowel het onderwerp voor de Help <a href="{2}"> in uw eigen taal ({1})</a> bewerken als het onderwerp voor de Help <a href="{3}"> in het Engels</a>.</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
nl: <html><p class="error-header">Fout bij het ophalen van de informatie uit de Help</p><p class="error-body">De inhoud voor het onderwerp in de Help <strong>{0}</strong> kon niet worden geladen. De foutmelding is (niet vertaald):<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
nl: <html>Het openen van de tekst van de Help op webpagina {0} is mislukt.<br>Dit ligt waarschijnlijk aan een netwerkprobleem, controleer<br>uw verbinding met het internet</html>

en: Failed to open URL
nl: Het openen van de URL is mislukt

en: Open the current help page in an external browser
nl: De huidige pagina van de Help openen in een extern browservenster

en: Edit the current help page
nl: De huidige pagina van de Help bewerken

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
nl: <html>De huidige URL <tt>{0}</tt><br/>is een externe URL. Bewerken van onderwerpen van de Help is alleen mogelijk<br/>op de server van de Help <tt>{1}</tt>.</html>

en: Reload the current help page
nl: Huidige pagina van de Help herladen

en: Go to the previous page
nl: Terug naar de vorige pagina

en: Go to the next page
nl: Vooruit naar de volgende pagina

en: Go to the JOSM help home page
nl: Naar de thuispagina van JOSM Help gaan.

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
nl: Slechte locatie in HTML-document. Exceptie was: {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
nl: Kan de pagina voor Help niet openen. De URL voor het doel is leeg.

en: Failed to open help page
nl: Kan de pagina voor Help niet openen.

en: Latitude:
nl: Breedtegraad:

en: Longitude:
nl: Lengtegraad:

en: Distance:
nl: Afstand:

en: Coordinates
nl: Coördinaten

en: History for node {0}
nl: Historie voor knoop {0}

en: History for way {0}
nl: Historie voor weg {0}

en: History for relation {0}
nl: Historie voor relatie {0}

en: Reload the history from the server
nl: Historie opnieuw laden vanaf de server

en: You are about to open <b>{0}</b> history dialog.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different history dialogs simultaneously.<br/>Do you want to continue?
nl[0]: U staat op het punt het <b>{0}</b>dialoogvenster Geschiedenis te openen.<br/>Wilt u doorgaan?
nl[1]: U staat op het punt <b>{0}</b> verschillende dialoogvensters Geschiedenis tegelijkertijd te openen.<br/>Wilt u doorgaan?

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
nl: Historie nog niet geïnitialiseerd. Instellen verwijzingsprimitief mislukt.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
nl: Instellen verwijzing mislukt. Verwijzings-ID {0} komt niet overeen met historie-ID {1}.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
nl: Instellen verwijzing mislukt. Verwijzingsversie {0} niet beschikbaar in historie.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
nl: Historie nog niet geïnitialiseerd. Instellen huidige primitief mislukt.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
nl: Instellen huidige primitief mislukt. Huidige versie {0} niet beschikbaar in historie.

en: Load history
nl: Historie laden

en: Loading history for node {0}
nl: Historie voor knoop {0} wordt geladen

en: Loading history for way {0}
nl: Historie voor weg {0} wordt geladen

en: Loading history for relation {0}
nl: Historie voor relatie {0} wordt geladen

en: Node {0}
nl: Knoop {0}

en: №
nl: Nr.

en: The nodes of this way are in reverse order
nl: De knopen van deze weg staan in tegenovergestelde volgorde

en: Zoom to node
nl: Inzoomen op knoop

en: Zoom to this node in the current data layer
nl: Zoom in op deze knoop in de huidige gegevenslaag

en: View changeset in web browser
nl: Wijzigingenset in webbrowser bekijken

en: Way {0}
nl: Weg {0}

en: Relation {0}
nl: Relatie {0}

en: The members of this relation are in reverse order
nl: De leden van deze realtie staan in omgekeerde volgorde

en: Zoom to member
nl: Zoom naar lid

en: Zoom to this member in the current data layer
nl: Zoom naar dit lid in de huidige gegevenslaag

en: Key ''{0}'' was changed in version {1}
nl: Sleutel ''{0}'' werd gewijzigd in versie {1}

en: Since
nl: Vanaf

en: Open Changeset Manager
nl: Beheren Wijzigingensets openen

en: Changeset comment
nl: Opmerking wijzigingenset

en: Changeset source
nl: Bron wijzigingenset

en: Imagery used
nl: Gebruikte afbeeldingen

en: <b>Source</b>:
nl: <b>Bron</b>:

en: <b>Imagery</b>:
nl: <b>Afbeeldingen</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
nl: <html>Versie <strong>{0}</strong> momenteel bewerkt in laag ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
nl: <html>Versie <strong>{0}</strong> gemaakt op <strong>{1}</strong></html>

en: This changeset has {0} comment | This changeset has {0} comments
nl[0]: Deze wijzigingenset heeft {0} opmerking
nl[1]: Deze wijzigingenset heeft {0} opmerkingen

en: Changeset info
nl: Wijzigingenset info

en: Launch browser with information about the changeset
nl: Verkenner met informatie over de wijzigingenset starten

en: Show changeset {0}
nl: Wijzigingenset {0} tonen

en: User info
nl: Gebruikersinfo

en: Launch browser with information about the user
nl: Start browser met informatie over de gebruiker

en: Show user {0}
nl: Geef gebruiker weer {0}

en: Ver
nl: Versie

en: A
nl: T

en: Editor
nl: Redacteur

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer is null
nl: Het bijwerken van de primitief met id {0} is mislukt omdat de huidige bewerkingslaag leeg (null) is

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer does not include such a primitive
nl: Het bijwerken van de primitief met id {0} is mislukt omdat de huidige bewerkingslaag geen dergelijke primitief bevat.

en: Synchronize node {0} only
nl: Synchroniseer alleen knoop {0}

en: Synchronize way {0} only
nl: Synchroniseer alleen weg {0}

en: Synchronize relation {0} only
nl: Synchroniseer alleen relatie {0}

en: Synchronize entire dataset
nl: Synchroniseer de gehele gegevensset

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
nl: <html>Uploaden <strong>mislukt</strong> omdat de server een nieuwere versie van een <br>van uw knopen, wegen, of relaties heeft gevonden.<br>Het conflict is veroorzaakt door de <strong>{0}</strong> met id <strong>{1}</strong>,<br>de server heeft versie {2}, uw versie is {3}.<br><br>Klik op <strong>{4}</strong> om alleen het foutieve item te synchroniseren.<br>Klik op <strong>{5}</strong> om de volledige gegevensset met de server te synchroniseren.<br>Klik op <strong>{6}</strong> om af te breken en verder te gaan met bewerken.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
nl: <html>Uploaden <strong>mislukt</strong> omdat de server een nieuwere versie van een <br>van uw knopen, wegen of relaties heeft gevonden.<br><br>Klik op <strong>{0}</strong> om de volledige gegevensset te synchroniseren met de server.<br>Klik op <strong>{1}</strong> om af te breken en verder te gaan met bewerken.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
nl: <html>Uploaden <strong>mislukt</strong> omdat u <br>wijzigingenset {0} heeft gebruikt, welke reeds gesloten was op {1}.<br>Gaarne opnieuw versturen met een nieuwe of bestaande geopende wijzigingenset.</html>

en: Changeset closed
nl: Wijzigingenset gesloten

en: Prepare conflict resolution
nl: Voorbereiden conflict oplossen

en: Click to download all referring objects for {0}
nl: Klik om alle objecten te downloaden waarnaar wordt verwezen door {0}

en: Click to cancel and to resume editing the map
nl: Klik om af te breken en door te gaan met het bewerken van de kaart

en: Click <strong>{0}</strong> to load them now.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.
nl: Klik op <strong>{0}</strong> om ze nu te laden.<br>Indien nodig zal JOSM conflicten creëren die u kunt oplossen in het dialoogvenster Conflict.

en: Object still in use
nl: Object nog in gebruik

en: Error header "{0}" did not match with an expected pattern
nl: Fout koptekst "{0}" kwam niet overeen met een verwacht patroon

en: Upload
nl: Uploaden

en: Select which actions to perform for this layer, if you click the leftmost button.
nl: Selecteer welke acties voor deze laag moeten worden uitgevoerd als u op de meest linker knop drukt.

en: Check "Upload" to upload the changes to the OSM server.
nl: "Uploaden " selecteren om de wijzigingen naar de OSM-server te uploaden.

en: Check "Save" to save the layer to the file specified on the left.
nl: "Opslaan" selecteren om de laag op te slaan als het links gespecificeerde bestand.

en: A background upload is already in progress. Kindly wait for it to finish before uploading new changes
nl: Uploaden in de achtergrond wordt al uitgevoerd. Wacht tot dat is voltooid voordat u nieuwe wijzigingen uploadt

en: Automatically obtain source from current layers
nl: Automatisch bron van huidige lagen ophalen

en: I would like someone to review my edits.
nl: Ik wil graag dat iemand mijn bewerkingen nakijkt.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
nl: Beschrijf kort de veranderingen die je uploadt:

en: Enter an upload comment
nl: Een opmerking bij uploaden invoeren

en: Specify the data source for the changes
nl: Specificeer de gegevensbron voor de wijzigingen

en: just once
nl: slechts eenmaal

en: Enter a source
nl: Voer een bron in

en: Changeset id:
nl: Wijzigingenset-ID:

en: Changeset comment:
nl: Opmerking bij wijzigingenset:

en: New changeset
nl: Nieuwe wijzigingenset

en: Please select a changeset:
nl: Selecteer een wijzingingenset:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
nl: Selecteer naar welke wijzigingenset de gegevens moeten worden geüpload en of die wijzigingenset moet worden gesloten na de volgende upload.

en: Select a changeset
nl: Selecteer een wijzingingenset

en: Close changeset after upload
nl: Sluit de wijzigingenset na de upload

en: Select to close the changeset after the next upload
nl: Selecteren om de wijzigingenset te sluiten na de volgende upload

en: Load the list of your open changesets from the server
nl: Laad de lijst met uw geopende wijzigingensets van de server

en: Close the currently selected open changeset
nl: Sluit de huidige geselecteerde geopende wijzigingenset

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
nl: <html>Selecteer de wijzigingensets die u wilt sluiten</html>

en: Open changesets
nl: Wijzigingensets openen

en: Close changesets
nl: Wijzigingensets sluiten

en: Cancel closing of changesets
nl: Annuleer het sluiten van wijzigingensets

en: Closing changeset
nl: Wijzigingenset aan het sluiten

en: Closing changeset {0}
nl: Wijzigingenset aan het sluiten {0}

en: Failed to put Credential Dialog always on top. Caught security exception.
nl: Op voorgrond zetten van dialoogvenster Invoer mislukt. Kreeg een beveiligings-exceptie.

en: Enter credentials for OSM API
nl: Voer persoonlijke gegevens in voor OSM API

en: Enter credentials for host
nl: Voer persoonlijke gegevens in voor de host

en: Enter credentials for HTTP proxy
nl: Voer persoonlijke gegevens in voor HTTP proxy

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
nl: Waarschuwing: het wachtwoord wordt niet versleuteld verstuurd.

en: Please enter the user name of your OSM account
nl: Voer de gebruikersnaam voor uw account voor OSM in

en: Please enter the password of your OSM account
nl: Voer het wachtwoord voor uw account voor OSM in

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
nl: Authenticeren op de OSM API ''{0}'' mislukt. Voer een geldige gebruikersnaam en een geldig wachtwoord in.

en: Please enter the user name of your account
nl: Voer de gebruikersnaam van uw account in

en: Please enter the password of your account
nl: Voer het wachtwoord van uw account in

en: Authenticating at the host ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
nl: Authenticatie bij de host ''{0}'' is mislukt. Voer een geldige gebruikersnaam en een geldig wachtwoord in.

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
nl: Voer de gebruikersnaam in voor het authenticeren bij uw proxyserver

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
nl: Voer het wachtwoord in voor het authenticeren bij uw proxyserver

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
nl: Authenticeren bij de HTTP proxy ''{0}'' mislukt. Voer een geldige gebruikersnaam en een geldig wachtwoord in.

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
nl: Waarschuwing: afhankelijk van de methode voor authenticatie die de proxyserver gebruikt kan het wachtwoord niet versleuteld worden overgedragen.

en: Authenticate
nl: Authenticeren

en: Authenticate with the supplied username and password
nl: Authenticeren met de opgegeven gebruikersnaam en wachtwoord

en: Cancel authentication
nl: Authenticeren annuleren

en: Question
nl: Vraag

en: Message
nl: Bericht

en: Enter text
nl: Voer tekst in

en: Installing plugins
nl: Installeren van plugins

en: Downloading file
nl: Downloaden van bestand

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
nl: Downloaden bestand {0}: {1} bytes...

en: Download finished
nl: Downloaden voltooid

en: Unpacking {0} into {1}
nl: Uitpakken {0} in {1}

en: Cannot download file ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
nl: Kan bestand ''{0}'' niet downloaden. De koppeling voor downloaden ''{1}'' is geen geldige URL. Downloaden overgeslagen.

en: Download objects via Overpass API
nl: Objecten downloaden via Overpass API

en: Could not retrieve the list of your open changesets because<br>JOSM does not know your identity.<br>You have either chosen to work anonymously or you are not entitled<br>to know the identity of the user on whose behalf you are working.
nl: Kon geen lijst van uw geopende wijzigingensets ophalen omdat<br>JOSM uw identiteit niet kent.<br>U moet kiezen om óf anoniem te werken óf u bent niet gerechtigd<br>om de identiteit te kennen van de gebruiker op wiens gezag u werkt.

en: Missing user identity
nl: Ontbrekende identiteit van de gebruiker

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
nl: Ophalen van gebruikersinformatie voor huidige gebruiker van JOSM mislukt. Exceptie was: {0}

en: Initializing nodes to download ...
nl: Initialiseren van knopen om te downloaden ...

en: The server did not return data for the requested object, it was either deleted or does not exist. | The server did not return data for the requested objects, they were either deleted or do not exist.
nl[0]: De server gaf geen gegevens terug voor het gevraagde object, het werd ofwel verwijderd of het bestaat niet.
nl[1]: De server gaf geen gegevens terug voor de gevraagde objecten, zij werden ofwel verwijderd of zij bestaan niet.

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
nl: De server antwoordde met antwoordcode 404.<br>Dit houdt normaal gesproken in dat de server geen object met de opgevraagde ID kent.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
nl[0]: Object kon niet gedownload worden
nl[1]: Enkele objecten konden niet gedownload worden

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
nl[0]: Eén object kon niet gedownload worden.<br>
nl[1]: {0} objecten konden niet gedownload worden.<br>

en: missing objects:
nl: ontbrekende objecten:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
nl[0]: Eén gedownload object is verwijderd.
nl[1]: {0} gedownloade objecten zijn verwijderd.

en: Either edit the path manually in the text field or click the "..." button to open a file chooser.
nl: Voer of het pad handmatig in in het tekstveld of klik op de knop "..." om een bestandskiezer te openen.

en: The bold text is the name of the layer.
nl: De vet gedrukte tekst is de naam van de laag.

en: Click here to choose save path
nl: Klik hier om te kiezen om het pad op te slaan

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
nl: Laag ''{0}'' wordt niet gesteund door een bestand

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
nl: Bestand ''{0}'' kan niet worden beschreven. Voer een andere bestandsnaam in.

en: Click cell to change the file path.
nl: Klik op de cel om het pad voor het bestand te wijzigen.

en: Launch a file chooser to select a file
nl: Start een venster voor bestandsselectie om een bestand te selecteren

en: Select filename
nl: Selecteer een bestandsnaam

en: Work Offline...
nl: Offline werken…

en: Block network access to resources
nl: Netwerktoegang tot bronnen blokkeren

en: Open Recent
nl: Open recent bestand

en: List of recently opened files
nl: Lijst van recent geopende bestanden

en: Clear
nl: Leegmaken

en: Clear the list of recently opened files
nl: Maak de lijst van recent geopende bestanden leeg

en: Saving layer to ''{0}'' ...
nl: Laag opslaan naar ''{0}'' ...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen - Opslaan/Uploaden vóór afsluiten?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
nl: Niet-opgeslagen wijzigingen - Opslaan/Uploaden vóór verwijderen

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
nl: Niet opgeslagen wijzigingen - Opslaan/Uploaden vóór opnieuw starten?

en: Uploading and saving modified layers ...
nl: Uploaden en opslaan van gewijzigde lagen ...

en: <html>{0} layer has unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layer with conflicts:</html> | <html>{0} layers have unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layers with conflicts:</html>
nl[0]: <html>{0} laag heeft nog niet-opgeloste conflicten.<br>Los ze eerst op óf negeer de aanpassingen.<br>Laag met conflicten:</html>
nl[1]: <html>{0} lagen hebben nog niet-opgeloste conflicten.<br>Los ze eerst op óf negeer de aanpassingen.<br>Lagen met conflicten:</html>

en: Unsaved data and conflicts
nl: Niet-opgeslagen gegevens en conflicten

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
nl[0]: <html>{0} laag moet worden opgeslagen maar heeft geen gekoppeld bestand.<br>Selecteer of een bestand voor deze laag óf annuleer de wijzigingen.<br>Laag zonder bestand:</html>
nl[1]: <html>{0} lagen moeten worden opgeslagen maar hebben geen gekoppeld bestand.<br>Selecteer of een bestand voor ze óf annuleer de wijzigingen.<br>Lagen zonder bestand</html>

en: Unsaved data and missing associated file
nl: Niet-opgeslagen gegevens en ontbrekende gekoppelde bestanden

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
nl[0]: <html>{0} laag moet worden opgeslagen maar heeft een gekoppeld bestand<br>dat niet kan worden beschreven.<br>Selecteer of een ander bestand voor deze laag óf annuleer de wijzigingen.<br>Laag met een niet te beschrijven bestand:</html>
nl[1]: <html>{0} lagen moet worden opgeslagen maar hebben een gekoppeld bestand<br>dat niet kan worden beschreven.<br>Selecteer óf een ander bestand voor elk van deze lagen óf annuleer de wijzigingen.<br>Lagen met niet te beschrijven bestanden:</html>

en: Unsaved data non-writable files
nl: Niet-opgeslagen gegevens en niet te beschrijven bestanden

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
nl: Sluit dit dialoogvenster en ga door met het bewerken in JOSM

en: Exit now!
nl: Nu afsluiten!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
nl: Sluit JOSM af zonder op te slaan. Niet-opgeslagen wijzigingen gaan verloren

en: Restart now!
nl: Nu opnieuw opstarten!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
nl: JOSM opnieuw opstarten zonder op te slaan. Niet opgeslagen wijzigingen gaan verloren.

en: Delete now!
nl: Nu verwijderen!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
nl: Verwijder lagen zonder op te slaan. Niet-opgeslagen wijzigingen gaan verloren

en: Perform actions before exiting
nl: Voer de acties uit vóór het afsluiten

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
nl: Sluit JOSM af met opslaan. Niet-opgeslagen wijzigingen worden geüpload en/of opgeslagen.

en: Perform actions before restarting
nl: Acties uitvoeren vóór opnieuw opstarten

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
nl: JOSM opnieuw opstarten met opslaan. Niet opgeslagen wijzigingen worden geüpload  en/of opgeslagen.

en: Perform actions before deleting
nl: Voer de acties uit vóór het verwijderen

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
nl: Lagen opslaan/uploaden vóór verwijderen. Niet-opgeslagen wijzigingen gaan niet verloren.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
nl: Voorbereiden van laag ''{0}'' voor uploaden ...

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
nl[0]: <html>Een upload- en/of opslaan-bewerking van één laag met aanpassingen<br>werd geannuleerd of is mislukt.</html>
nl[1]: <html>Bewerkingen uploaden en/of opslaan van {0} lagen met aanpassingen<br>werden geannuleerd of zijn mislukt.</html>

en: Incomplete upload and/or save
nl: Niet voltooid uploaden en/of opslaan

en: should be uploaded
nl: zou moeten worden geüpload

en: should be saved
nl: zou moeten worden opgeslagen

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
nl: Laag ''{0}'' heeft wijzigingen die zouden moeten worden geüpload naar de server.

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
nl: Laag ''{0}'' heeft wijzigingen waarvan wordt afgeraden om ze te uploaden.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
nl: Laag ''{0}'' heeft geen wijzigingen die moeten worden geüpload.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
nl: Laag ''{0}'' heeft wijzigingen die zouden moeten worden opgeslagen naar het gekoppelde bestand ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
nl: Laag ''{0}'' heeft geen wijzigingen die moeten worden opgeslagen.

en: Layer Name and File Path
nl: Naam laag en pad voor bestand

en: Recommended Actions
nl: Aanbevolen acties

en: Actions To Take
nl: Te ondernemen acties

en: Update objects
nl: Ververs objecten

en: Changesets: Non-default advanced settings
nl: Wijzigingensets: Niet standaard gevorderde instellingen

en: Describe the changes you made
nl: Beschrijf de wijzigingen die u gemaakt hebt

en: Changeset tags:
nl: Tags wijzigingenset:

en: Settings
nl: Instellingen

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
nl: Bepaal hoe de gegevens moeten worden geüpload en welke wijzigingenset moet worden gebruikt

en: Upload to ''{0}''
nl: Uploaden naar ''{0}''

en: Upload Changes
nl: Aanpassingen uploaden

en: Upload the changed primitives
nl: Upload de gewijzigde primitieven

en: Please enter a valid chunk size first
nl: Voer eerst een geldige grootte voor het gedeelte

en: Illegal chunk size
nl: Ongeldige grootte voor gedeelte

en: The following required terms are missing: {0}
nl: De volgende vereiste termen ontbreken: {0}

en: The following forbidden terms have been found: {0}
nl: De volgende verboden termen zijn gevonden: {0}

en: <html>The following changeset tag contains an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html> | <html>The following changeset tags contain an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html>
nl[0]: <html>De volgende tag voor wijzigingenset bevat een lege sleutel/waarde:<br>{0}<br>Doorgaan?</html>
nl[1]: <html>De volgende tags voor wijzigingenset bevatten een lege sleutel/waarde:<br>{0}<br>Doorgaan?</html>

en: Empty metadata
nl: Lege metadata

en: Cancel the upload and resume editing
nl: Annuleer het uploaden en hervat het bewerken

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
nl: Object ''{0}'' is al verwijderd van de server. Dit object overgeslagen en probeer opnieuw te uploaden.

en: Preparing objects to upload ...
nl: Voorbereiden van objecten om te uploaden ...

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
nl: Objecten zijn geüpload naar een <strong>nieuwe wijzigingenset</strong>.

en: Objects are uploaded to the <strong>open changeset</strong> {0} ''{1}''.
nl: Objecten worden geüpload naar de <strong>geopende wijzigingenset</strong> {0} ''{1}''.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
nl: De wijzigingenset zal worden <strong>gesloten</strong> na dit uploaden

en: The changeset is <strong>left open</strong> after this upload
nl: De wijzigingenset zal <strong>open gelaten worden</strong> na dit uploaden

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
nl[0]: Uploaden van <strong>{0} object</strong> naar <strong>1 wijzigingenset</strong>
nl[1]: Uploaden van <strong>{0} objecten</strong> naar <strong>1 wijzigingenset</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
nl[0]: Uploaden van <strong>{0} object</strong> naar <strong>1 wijzigingenset</strong> met behulp van <strong>1 verzoek</strong>
nl[1]: Uploaden van <strong>{0} objecten</strong> naar <strong>1 wijzigingenset</strong> met behulp van <strong>1 verzoek</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
nl: Uploaden van <strong>{0} objecten</strong> naar <strong>1 wijzigingenset</strong> met behulp van <strong>{1} verzoeken</strong>

en: {0} objects exceed the max. allowed {1} objects in a changeset on the server ''{2}''. Please <a href="urn:changeset-configuration">configure</a> how to proceed with <strong>multiple changesets</strong>
nl: {0} objecten overschrijden de max. toegestane {1} objecten in een wijzigingenset op de server ''{2}''. <a href="urn:changeset-configuration">Configureer</a> hoe door te gaan met <strong>meerdere wijzigingensets</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
nl: Uploaden van <strong>{0} objecten</strong> naar <strong>meerdere wijzigingensets</strong> met behulp van <strong>{1} verzoeken</strong>

en: Settings:
nl: Instellingen:

en: … to server: <strong>{0}</strong>
nl: …naar server: <strong>{0}</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
nl: Gegevens aan het uploaden voor laag ''{0}''

en: Continue uploading
nl: Doorgaan met uploaden

en: Click to continue uploading to additional new changesets
nl: Klik om dor te gaan met uploaden naar aanvullende nieuwe wijzigingensets

en: Go back to Upload Dialog
nl: Ga terug naar dialoogvenster Uploaden

en: Click to return to the Upload Dialog
nl: Klik om terug te keren naar het dialoogvenster Uploaden

en: Abort
nl: Afbreken

en: Click to abort uploading
nl: Klik om het uploaden af te breken

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
nl: De server rapporteerde dat de huidige wijzigingenset was gesloten.<br>Dit komt vermoedelijk door het feit dat de grootte van de wijzigingensets de max. grootte<br>van {0} objecten op de server ''{1}'' overschrijdt.

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
nl[0]: Er is {0} object over om te worden geüpload.
nl[1]: Er zijn {0} objecten over om te worden geüpload.

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
nl: Klik op ''<strong>{0}</strong>'' om door te gaan met het uploaden van aanvullende nieuwe wijzigingensets.<br>Klik op ''<strong>{1}</strong>'' om terug te keren naar het dialoogvenster Uploaden.<br>Klik op ''<strong>{2}</strong>'' om het uploaden af te breken en terug te keren naar het bewerken van de kaart.<br>

en: Changeset is full
nl: Wijzigingenset is vol

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
nl: Knoop ''{0}'' is al verwijderd. Object overslaan in upload.

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
nl: Weg ''{0}'' is al verwijderd. Object overslaan in upload.

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
nl: Relatie ''{0}'' is al verwijderd. Object overslaan in upload.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
nl: Object ''{0}'' is al verwijderd. Object overslaan in upload.

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
nl[0]: Uploaden van {0} object...
nl[1]: Uploaden van {0} objecten...

en: Ignoring caught exception because upload is canceled. Exception is: {0}
nl: Negeren van de opgetreden exceptie omdat het uploaden is geannuleerd. Exceptie is: {0}

en: Upload successful!
nl: Uploaden gelukt!

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
nl: <html>Markeer aangepaste objecten <strong>in de huidige selectie</strong> om te worden geüpload naar de server.</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
nl: <html>Markeer <strong>lokaal verwijderde objecten</strong> om te worden verwijderd op de server.</html>

en: Select objects to upload
nl: Selecteer objecten om te uploaden

en: Please select the upload strategy:
nl: Selecteer de strategie voor het uploaden:

en: Upload all objects in one request
nl: Alle objecten in één verzoek uploaden

en: Upload objects in chunks of size:
nl: Objecten uploaden in delen van de grootte:

en: Upload each object individually
nl: Upload elk object individueel

en: <html><strong>Multiple changesets</strong> are necessary to upload {0} objects. Please select a strategy:</html>
nl: <html><strong>Meerdere wijzigingensets</strong> zijn nodig om {0} objecten te uploaden. Selecteer een strategie:</html>

en: Fill up one changeset and return to the Upload Dialog
nl: Vul een wijzigingenset op en keer terug naar het dialoogvenster Uploaden

en: Open and use as many new changesets as necessary
nl: Open en gebruik zoveel nieuwe wijzigingensets als nodig zijn

en: <html>Cannot upload {0} objects in one request because the<br>max. changeset size {1} on server ''{2}'' is exceeded.</html>
nl: <html>Kan {0} objecten niet in één verzoek uploaden omdat de<br>max. grootte van de wijzigingenset size {1} op de server ''{2}'' wordt overschreden.</html>

en: <html>There are <strong>multiple changesets</strong> necessary in order to upload {0} objects. Which strategy do you want to use?</html>
nl: <html>Er zijn <strong>meerdere wijzigingensets</strong> in volgorde nodig om {0} objecten te uploaden. Welke strategie wilt u gebruiken?</html>

en: (1 request)
nl: (1 verzoek)

en: (# requests unknown)
nl: (# onbekende verzoeken)

en: ({0} request) | ({0} requests)
nl[0]: ({0} verzoek)
nl[1]: ({0} verzoeken)

en: Illegal chunk size <= 0. Please enter an integer > 1
nl: Ongeldige grootte voor gedeelte <= 0. Voer een geheel getal > 1 in

en: Chunk size {0} exceeds max. changeset size {1} for server ''{2}''
nl: Grootte van gedeelte {0} overschrijdt max. grootte van wijzigingenset {1} voor server ''{2}''

en: Value ''{0}'' is not a number. Please enter an integer > 1
nl: Waarde ''{0}'' is geen getal. Voer een geheel getal > 1 in

en: Your upload comment is <i>rejected</i>.
nl: Uw upload commentaar is <i>afgewezen</i>.

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
nl: Je opmerking bij uploaden is <i>leeg</i>, of <i>zeer kort</i>.<br /><br />Technisch is dit toegestaan, maar neem in overweging dat veel gebruikers die<br />wijzigingen bekijken in hun omgeving afhankelijk zijn van betekenisvolle opmerkingen<br />om te begrijpen wat er aan de hand is!<br /><br />Als u nu een minuutje spendeert aan het uitleggen van uw wijziging, zult u het leven<br />van vele andere mappers een stuk eenvoudiger maken.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
nl: Dank u voor het maken van een opmerking bij de wijzigingenset! Dit geeft andere mappers een beter begrip van uw bedoeling.

en: Your changeset source is <i>rejected</i>.
nl: Uw wijzigingenset bron is <i>afgewezen</i>.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
nl: Je hebt geen bron voor je veranderingen gegeven.<br /><br />Technisch is dit toegestaan, maar <br />deze info helpt andere gebruikers om de bron van de <br />wijzigingen te begrijpen.<br /><br />Als u nu een minuutje spendeert aan het uitleggen van uw wijziging, zult u het leven<br />van vele andere mappers een stuk eenvoudiger maken.

en: Thank you for providing the data source!
nl: Dank u voor het opgeven van de bron van de gegevens!

en: The bounding box of this changeset is very large – please consider splitting your changes!
nl: Het begrenzingsvak van deze wijzigingenset is erg groot – overweeg het opdelen van uw wijzigingen!

en: Objects to add:
nl: Objecten om toe te voegen:

en: Objects to modify:
nl: Objecten om aan te passen:

en: Objects to delete:
nl: Objecten om te verwijderen:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
nl[0]: {0} object toe te voegen:
nl[1]: {0} objecten toe te voegen:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
nl[0]: {0} object aan te passen:
nl[1]: {0} objecten aan te passen:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
nl[0]: {0} object te verwijderen:
nl[1]: {0} objecten te verwijderen:

en: All Formats
nl: Alle indelingen

en: Could not export ''{0}''.
nl: Kon ''{0}'' niet exporteren.

en: Could not import ''{0}''.
nl: Kon ''{0}'' niet importeren.

en: Could not import files.
nl: Kon geen bestanden importeren.

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
nl: <html>Kon bestand ''{0}'' niet lezen.<br>Fout is:<br>{1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
nl: <html>Kon bestanden niet lezen.<br>Fout is:<br>{0}</html>

en: GeoJSON Files
nl: GeoJSON-bestanden

en: Layer ''{0}'' not supported
nl: Laag ''{0}'' niet ondersteund

en: GeoJSON file
nl: GeoJSON-bestand

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
nl: Opmerking: GPL is niet compatibel met de licentie van OSM. Geen sporen uploaden met licentie GPL.

en: GPS track description
nl: beschrijving GPS-spoor

en: Add author information
nl: Voeg informatie over auteur toe

en: Real name
nl: Echte naam

en: E-Mail
nl: E-mail

en: Predefined
nl: Vooraf gedefinieerd

en: Copyright year
nl: Jaar van copyright

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Save track colors in GPX file
nl: Kleuren spoor opslaan in GPX-bestand

en: Use Garmin compatible GPX extensions
nl: Garmin compatibele GPX-extensies gebruiken

en: Save layer specific preferences
nl: Laag-specifieke voorkeuren opslaan

en: Export options
nl: Opties voor exporteren

en: Export and Save
nl: Exporteren en opslaan

en: Garmin track extensions only support 16 colors.
nl: Garmin track-extensies ondersteunen slechts 16 kleuren.

en: If you continue, the closest supported track color will be used.
nl: Als u doorgaat, zal het dichtstbijzijnde ondersteunde kleur voor het spoor worden gebruikt.

en: Choose a predefined license
nl: Kies een vooraf gedefinieerde licentie

en: GPX Files
nl: GPX-bestanden

en: Markers from {0}
nl: Markeringen van {0}

en: Routes from {0}
nl: Routes vanuit {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
nl: Er trad een fout op tijdens het parsen van GPX-gegevens voor laag ''{0}''. Slechts een gedeelte van het bestand zal beschikbaar zijn.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
nl: Er trad een fout op tijdens het parsen van GPX-bestand {0}. Slechts een gedeelte van het bestand zal beschikbaar zijn.

en: The imported track "{0}" might not be visible because it has the same color as the background.<br>You can change this in the context menu of the imported layer.
nl: Het geïmporteerde spoor "{0}" zou niet zichtbaar kunnen zijn omdat het dezelfde kleur heeft als de achtergrond.<br>U kunt dit wijzigen in het contextmenu van de geïmporteerd laag.

en: Parsing data for layer ''{0}'' failed
nl: Parsen van gegevens voor laag ''{0}'' mislukt

en: Coordinates imported: {0}
nl: Geïmporteerde coördinaten: {0}

en: Import success:
nl: Met succes geïmporteerd:

en: Import failure!
nl: Importeren mislukt!

en: Image Files
nl: Afbeeldingsbestanden

en: folder
nl: map

en: Looking for image files
nl: Zoeken naar afbeeldingsbestanden

en: No image files found.
nl: Geen afbeeldingsbestanden gevonden.

en: NMEA-0183 Files
nl: NMEA-0183-bestanden

en: Malformed sentences: {0}
nl: Misvormde zinnen: {0}

en: Checksum errors: {0}
nl: Fouten in controlesom: {0}

en: Unknown sentences: {0}
nl: Onbekende zinnen: {0}

en: Zero coordinates: {0}
nl: Nul-coördinaten: {0}

en: Note Files
nl: Bestanden voor Opmerkingen

en: OSM Server Files bzip2 compressed
nl: OSM-serverbestanden bzip2 gecomprimeerd

en: OsmChange File
nl: OsmChange-bestand

en: File ''{0}'' does not exist.
nl: Bestand "{0}" bestaat niet.

en: No data found in file {0}.
nl: Geen gegevens gevonden in bestand {0}.

en: Open OsmChange file
nl: Open een OsmChange-bestand

en: OSM Server Files
nl: OSM-serverbestanden

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
nl: <html>Er trad een fout op bij het terugzetten van het back-upbestand.<br>Fout is:<br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
nl: OSM-serverbestanden gzip gecomprimeerd

en: Invalid dataset
nl: Ongeldige gegevensset

en: No data found for layer ''{0}''.
nl: Geen gegevens gevonden voor laag ''{0}''.

en: No data found in file ''{0}''.
nl: Geen gegevens gevonden in bestand "{0}".

en: Open OSM file
nl: Open OSM-bestand

en: OSM PBF Files
nl: OSM PBF Bestanden

en: OSM Server Files XZ compressed
nl: OSM-serverbestanden XZ gecompirmeerd

en: OziExplorer Waypoint Files
nl: OziExplorer Waypoint-bestanden

en: Validation Error Files
nl: Bestanden Fouten validatie

en: WMS Files (*.wms)
nl: WMS-bestanden (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
nl: Niet-ondersteunde versie WMS-bestand; gevonden {0}, verwachtte {1}

en: Native projections
nl: Eigen projecties

en: Offset
nl: Verschuiving

en: Tile download projection
nl: Projectie voor donwloaden van tegels

en: Tile display projection
nl: Projectie voor weergave van tegels

en: Current zoom
nl: Huidig zoomniveau

en: Show tile info
nl: Informatie over tegel weergeven

en: Tile Info
nl: Tegelinfo

en: Tile name
nl: Naam tegel

en: Tile URL
nl: URL voor tegel

en: Custom header: {0}
nl: Aangepaste koptekst: {0}

en: Tile size
nl: Tegelgrootte

en: Tile display size
nl: Grootte weergave tegel

en: Reprojection
nl: Opnieuw projecteren

en: Reprojected tile size
nl: Opnieuw geprojecteerde grootte van tegel

en: Loaded
nl: Geladen

en: Loading
nl: Laden

en: Load tile
nl: Tegel laden

en: Get tile status
nl: Status tegel ophalen

en: Force tile rendering
nl: Renderen van tegel forceren

en: Failed to create tile source
nl: Maken van bron voor tegels mislukt

en: zoom in to load more tiles
nl: inzoomen om meer tegels te laden

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
nl: zoomniveau voor tegels verhogen (resolutie wijzigen) om meer detail te zien

en: Current zoom: {0}
nl: Huidig zoomniveau: {0}

en: Display zoom: {0}
nl: Weergave zoom: {0}

en: Pixel scale: {0}
nl: Pixelschaal: {0}

en: Best zoom: {0}
nl: Beste zoomniveau: {0}

en: Estimated cache size: {0}
nl: Geschatte grootte cache:  {0}

en: === Cache stats ===
nl: === Cache statistieken ===

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
nl: {0} ({1}), automatisch downloaden in zoom {2}

en: {0} ({1}), downloading in zoom {2}
nl: {0} ({1}), downloaden in zoom {2}

en: Downloaded {0}/{1} tiles
nl: Gedownload {0}/{1} tegels

en: Save WMS file
nl: Sla WMS-bestand op

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
nl: Luchtfoto "{0}" zou niet goed uitgelijnd kunnen zijn. Controleer zijn verschuiving met behulp van GPS-sporen!

en: Do not show this message again
nl: Toon dit bericht niet meer

en: Hide this message
nl: Dit bericht verbergen

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
nl: Map {0} kan niet aangemaakt worden, automatisch opslaan zal worden uitgeschakeld

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
nl: Het bestand {0} kan niet aangemaakt worden, er zal een andere bestandsnaam worden gebruikt

en: IOError while creating file, autosave will be skipped: {0}
nl: Fout voor Invoer/Uitvoer bij het aanmaken van bestand, automatisch opslaan wordt overgeslagen: {0}

en: Unable to delete old backup file {0}
nl: Het voormalige back-upbestand {0} kan niet worden verwijderd

en: Your work has been saved automatically.
nl: Uw werk is automatisch opgeslagen.

en: Restoring files
nl: Bezig met herstellen van bestanden

en: Unable to delete backup file {0}
nl: Onmogelijk back-upbestand {0} te verwijderen

en: Unable to delete PID file {0}
nl: Onmogelijk PIDbestand {0} te verwijderen

en: Unable to delete archived backup file {0}
nl: Onmogelijk gearchiveerd back-upbestand {0} te verwijderen

en: Customize Color
nl: Kleur aanpassen

en: Default
nl: Standaard

en: Choose a color
nl: Kies een kleur

en: Name: {0}
nl: Naam: {0}

en: Description: {0}
nl: Beschrijving: {0}

en: Creator: {0}
nl: Maker: {0}

en: {0} track, {1} track segments | {0} tracks, {1} track segments
nl[0]: {0} spoor, {1} spoorsegment
nl[1]: {0} sporen, {1} spoorsegmenten

en: Timespan
nl: Tijsduur

en: Number of<br/>Segments
nl: Aantal<br/>segmenten

en: {0} waypoint | {0} waypoints
nl[0]: {0} wegpunt
nl[1]: {0} wegpunten

en: Jump to next segment
nl: Spring naar volgende segment

en: Jump to previous segment
nl: Spring naar vorige segment

en: {0} track | {0} tracks
nl[0]: {0} spoor,
nl[1]: {0} sporen,

en:  ({0} segment) |  ({0} segments)
nl[0]:  ({0} segment)
nl[1]:  ({0} segmenten)

en: Save GPX file
nl: GPX-bestand opslaan

en: Collect segments of all tracks and combine in a single track.
nl: Segmenten van alle sporen verzamelen en combineren tot één enkel spoor.

en: Combine tracks of this layer
nl: Sporen van deze laag combineren

en: Split multiple track segments of one track into multiple tracks.
nl: Meerdere spoorsegmenten van één spoor splitsen naar meerdere sporen.

en: Split track segments to tracks
nl: Spoorsegmenten splitsen naar sporen

en: Split the tracks of this layer to one new layer each.
nl: De sporen van deze laag spltsen tot elk één nieuwe laag.

en: Split tracks to new layers
nl: Sporen naar nieuwe lagen splitsen

en: Id
nl: ID

en: Unsupported imagery type: {0}
nl: Niet ondersteund type afbeelding: {0}

en: Next marker
nl: Volgende markering

en: Jump to next marker
nl: Spring naar volgende markering

en: Previous marker
nl: Vorige markering

en: Jump to previous marker
nl: Spring naar vorige markering

en: All projections are supported
nl: Alle projecties worden ondersteund

en: The layer {0} does not support the new projection {1}.
nl: De laag {0} ondersteunt niet de nieuwe projectie {1}.

en: Supported projections are: {0}
nl: Ondersteunde projecties zijn: {0}

en: Change the projection again or remove the layer.
nl: Wijzig de projectie opnieuw of verwijder de laag.

en: Save Layer
nl: Laag opslaan

en: Trying to set a read only data layer as edit layer
nl: U probeert een gegevenslaag Alleen-lezen in te stellen als bewerkingslaag

en: Trying to delete the layer with background upload. Please wait until the upload is finished.
nl: De laag met geüploade achtergrond proberen te verwijderen. Wacht tot het uploaden is voltooid.

en: A background upload is already in progress. Cannot reset state until the upload is finished.
nl: Uploaden van de achtergrond wordt al uitgevoerd. Kan de status niet herstellen totdat het uploaden is voltooid.

en: {0} note | {0} notes
nl[0]: {0} opmerking
nl[1]: {0} opmerkingen

en: Notes layer
nl: Laag met opmerkingen

en: Total notes:
nl: Totaal aantal opmerkingen

en: Changes need uploading?
nl: Moeten de wijzigingen worden geüpload?

en: Save Note file
nl: Bestand met Opmerkingen opslaan

en: outside downloaded area
nl: buiten gedownload gebied

en: Data Layer {0}
nl: Gegevenslaag {0}

en: Merging layers
nl: Lagen samenvoegen

en: {0} deleted | {0} deleted
nl[0]: {0} verwijderd
nl[1]: {0} verwijderd

en: {0} incomplete | {0} incomplete
nl[0]: {0} incompleet
nl[1]: {0} incomplete

en: {0} consists of:
nl: {0} bestaat uit:

en: API version: {0}
nl: API-versie: {0}

en: Layer is locked
nl: Laag is vergrendeld

en: Download is blocked
nl: Download is geblokkeerd

en: Upload is discouraged
nl: Uploaden wordt afgeraden

en: Upload is blocked
nl: Uploaden is geblokkeerd

en: Empty layer
nl: Lege laag

en: Convert to GPX layer
nl: Naar GPX-laag converteren

en: Converted from: {0}
nl: Geconverteerd van: {0}

en: Dataset consistency test
nl: Gegevensset test voor consistentie

en: No problems found
nl: Geen problemen gevonden

en: Following problems found:
nl: Volgende problemen gevonden:

en: Save anyway
nl: Toch opslaan

en: The layer contains no data.
nl: De laag bevat geen gegevens

en: Conflicts
nl: Conflicten

en: Reject Conflicts and Save
nl: Conflicten verwerpen en opslaan

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
nl: Er zijn nog niet-opgeloste conflicten. Conflicten zullen niet worden opgeslagen en afgehandeld alsof ze allemaal genegeerd hebt. Doorgaan?

en: Save OSM file
nl: OSM-bestand opslaan

en: Validation errors
nl: Fouten bij valideren

en: No validation errors
nl: Geen fouten bij valideren

en: Save Validation errors file
nl: Bestand met Fouten validatie opslaan

en: Set WMS Bookmark
nl: Stel WMS-bladwijzer in

en: Unable to find supported projection for layer {0}. Using {1}.
nl: Kan geen ondersteunde projectie vinden voor laag {0}. Gebruik {1}.

en: Reprojecting layer {0} from {1} to {2}. For best image quality and performance, switch to one of the supported projections: {3}
nl: Opnieuw projecteren van laag {0} van {1} naar {2}. Voor de beste kwaliteit en uitvoering van de afbeelding, schakel naar een van de ondersteunde projecties: {3}

en: Adjust timezone and offset
nl: Tijdzone en tijdverschil aanpassen

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
nl: Er trad een fout op bij het proberen te koppelen van de foto''s aan het GPX-spoor. U kunt de schuifbalken aanpassen om de foto''s handmatig te matchen.

en: Matching photos to track failed
nl: Koppelen van foto''s aan spoor is mislukt

en: Timezone: {0}
nl: Tijdzone: {0}

en: Minutes: {0}
nl: Minuten: {0}

en: Seconds: {0}
nl: Seconden: {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
nl[0]: (Tijdverschil van {0} dag)
nl[1]: Tijdverschil van {0} dagen

en: Advanced settings
nl: Gevorderde instellingen

en: Segment settings
nl: Segmentinstellingen

en: Interpolate between segments
nl: Tussen segmenten interpoleren

en: only when the segments are less than # minutes apart:
nl: enkel wanneer de segmenten minder dan # minuten van elkaar verwijderd zijn:

en: only when the segments are less than # meters apart:
nl: enkel wanneer de segmenten minder dan # meter van elkaar verwijderd zijn:

en: Tag images at the closest end of a segment, when not interpolated
nl: Afbeeldingen aan het einde van een segment taggen als ze niet geïnterpoleerd zijn

en: only within # minutes of the closest trackpoint:
nl: enkel binnen # minuten van het dichtstbijzijnde spoorpunt:

en: Track settings (note that multiple tracks can be in one GPX file)
nl: Spoorinstellingen (onthoudt dat er meerdere sporen in één GPX-bestand kunnen zijn)

en: Interpolate between tracks
nl: Tussen sporen interpoleren

en: only when the tracks are less than # minutes apart:
nl: enkel wanneer de sporen minder dan # minuten van elkaar verwijderd zijn:

en: only when the tracks are less than # meters apart:
nl: enkel wanneer de tracks minder dan # meter van elkaar verwijderd zijn:

en: Tag images at the closest end of a track, when not interpolated<br>(also applies before the first and after the last track)
nl: Afbeeldingen aan het dichtstbijzijnde einde van een spoor taggen, als deze niet geïnterpoleerd zijn<br>(geldt ook voor het eerste en na het laatste spoor)

en: Force tagging of all pictures (temporarily overrides the settings above).
nl: Taggen van alle afbeeldingen forceren (overschrijft tijdelijk de bovenstaande instellingen).

en: This option will not be saved permanently.
nl: Deze optie zal niet permanent worden opgeslagen.

en: Correlate to GPX
nl: Met GPX relateren

en: Invalid timezone
nl: Ongeldige tijdzone

en: Invalid offset
nl: Ongeldige verschuiving

en: Correlate images with GPX track
nl: Verband tussen afbeeldingen en GPX-sporen leggen

en: Try Again
nl: Opnieuw proberen

en: No images could be matched!
nl: Geen afbeeldingen konden worden gekoppeld

en: <No GPX track loaded yet>
nl: <Nog geen GPX-spoor geladen>

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
nl: Fout tijdens parsen van gegevens.
    Gebruik de verzochte indeling

en: Invalid date
nl: Ongeldige datum

en: GPX track:
nl: GPX-spoor:

en: Open another GPX trace
nl: Een ander GPX-spoor openen

en: Use support layer
nl: Ondersteuningsl;aag gebruiken

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
nl: <html>Gebruik foto van een accurate klok,<br>bijv. scherm van de GPS-ontvanger</html>

en: Auto-Guess
nl: Automatisch schatten

en: Matches first photo with first gpx point
nl: Koppel eerste foto aan eerste GPX-punt

en: Manual adjust
nl: Handmatige bijstelling

en: Advanced settings...
nl: Geavanceerde instellingen...

en: Override position for:
nl: Overschrijf positie voor:

en: Images with geo location in exif data ({0}/{1})
nl: Afbeeldingen met geolocatie in EXIF-gegevens({0}/{1})

en: Images that are already tagged ({0}/{1})
nl: Afbeeldingen die reeds een tag kregen ({0}/{1})

en: Show Thumbnail images on the map
nl: Toon miniaturen op de kaart

en: Timezone:
nl: Tijdzone:

en: Correlate
nl: Correleer

en: No gpx selected
nl: Geen GPX geselecteerd

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
nl[0]: <html>Koppelde <b>{0}</b> van <b>{1}</b> foto aan GPX-spoor.</html>
nl[1]: <html>Koppelde <b>{0}</b> van <b>{1}</b> foto''s aan GPX-spoor.</html>

en: The selected photos do not contain time information.
nl: De selecteerde foto''s bevatten geen informatie over tijd.

en: Photos do not contain time information
nl: Foto''s bevatten geen informatie over tijd.

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
nl: Het geselecteerde GPX-spoor bevat geen tijdstempels. Selecteer een ander.

en: GPX Track has no time information
nl: GPX-spoor heeft geen informatie over tijd

en: You should select a GPX track
nl: U moet een GPX-spoor selecteren

en: No selected GPX track
nl: Geen GPX-spoor geselecteerd

en: Correlation support layer
nl: Correlatie ondersteuningslaag

en: Edit images sequence
nl: Reeks afbeeldingen bewerken

en: Geotagged Images
nl: Afbeeldingen met geo-tags

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
nl[0]: {0} afbeelding geladen.
nl[1]: {0} afbeeldingen geladen.

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
nl[0]: {0} was aangetroffen met GPS-tag.
nl[1]: {0} werden aangetroffen met GPS-tag.

en: {0} has updated GPS data. | {0} have updated GPS data.
nl[0]: {0} heeft bijgewerkt GPSgegevens.
nl[1]: {0} hebben bijgewerkte GPSgegevens.

en: Offset angle in degrees:
nl: Verschuiving hoek in graden:

en: Shift image relative to the direction (in meters)
nl: Verschuif afbeelding relatief aan richting (in meters)

en: Elevation:
nl: Hoogte:

en: Set image direction towards the next GPX waypoint
nl: Stel richting afbeelding in op volgende GPX-waypoint

en: Set image direction towards the next one
nl: Stel richting afbeelding in op volgende

en: Error on file {0}
nl: Fout met bestand {0}

en: No image
nl: Geen afbeelding

en: No EXIF time in file "{0}". Using last modified date as timestamp.
nl: Geen tijd voor EXIF in bestand "{0}". Datum van laatste aanpassing gebruikt als tijdstempel.

en: Can''t parse metadata for file "{0}". Using last modified date as timestamp.
nl: Kan metadata voor bestand "{0}" niet parsen. Datum van laatste aanpassing gebruikt als tijdstempel.

en: Geoimage: {0}
nl: Geo-afbeelding: {0}

en: Display geotagged images
nl: Toon afbeeldingen met geo-tags

en: Next
nl: Volgende

en: Show next Image
nl: Toon volgende afbeelding

en: Previous
nl: Vorige

en: Show previous Image
nl: Toon vorige afbeelding

en: First
nl: Eerste

en: Show first Image
nl: Geef eerste afbeelding weer

en: Last
nl: Laatste

en: Show last Image
nl: Geef laatste afbeelding weer

en: Center view
nl: Beeld centreren

en: Zoom best fit and 1:1
nl: Zoom optimaal en 1:1

en: Remove photo from layer
nl: Verwijder foto van laag

en: Delete image file from disk
nl: Wis afbeeldingsbestand van de schijf

en: Delete the file from disk? | Delete the {0} files from disk?
nl[0]: Bestand van schijf verwijderen?
nl[1]: {0} betanden van schijf verwijderen?

en: The image file will be permanently lost! | The images files will be permanently lost!
nl[0]: Het bestand van de afbeelding zal permanent verloren gaan!
nl[1]: De bestanden van de afbeeldingen zullen permanent verloren gaan!

en: Image file could not be deleted.
nl: Afbeeldingsbestand kon niet worden gewist.

en: Copy image path
nl: Pad voor afbeelding kopiëren

en: Move dialog to the side pane
nl: Verplaats dialoogvenster naar venster aan zijkant

en: Open image in external viewer
nl: Afbeedlingen openen in extern programma

en: Multiple images selected
nl: Meerdere afbeeldingen geselecteerd

en: 
    Altitude: {0} m
nl: 
    Hoogte: {0} m

en: 
    Speed: {0} km/h
nl: 
    Snelheid: {0} km/u

en: 
    Direction {0}°
nl: 
    Richting {0}°

en: 
    EXIF time: {0}
nl: 
    EXIF-tijd: {0}

en: 
    GPS time: {0}
nl: 
    GPS-tijd: {0}

en: 
    Caption: {0}
nl: 
    Bijschrift: {0}

en: 
    Headline: {0}
nl: 
    Kopregel: {0}

en: 
    Keywords: {0}
nl: 
    Sleutelwoorden: {0}

en: 
    Object name: {0}
nl: 
    Naam object: {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
nl: GPS-locaties uit EXIF halen

en: Starting directory scan
nl: Scan van mappen starten

en: Read photos...
nl: Foto''s lezen...

en: Reading {0}...
nl: Lezen {0}...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
nl: Kan geen canoniek pad voor map {0} krijgen

en: Scanning directory {0}
nl: Map {0} scannen

en: Error while getting files from directory {0}
nl: Bestanden uit map {0} halen is mislukt

en: One of the selected files was null
nl: Een van de geselecteerde bestanden was leeg (null)

en: Show thumbnails
nl: Miniaturen weergeven

en: Show image thumbnails instead of icons.
nl: Miniaturen van afbeeldingen weergeven in plaats van pictogrammen

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
nl: De tijd met een foto van de GPS-ontvanger synchroniseren

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
nl: <html>Maak een opname van je GPS-ontvanger terwijl die de tijd weergeeft.<br>Toon die foto hier.<br>Voer vervolgens de afgebeelde tijd hier in en selecteer een tijdzone<hr></html>

en: Photo time (from exif):
nl: Tijd op foto (uit exif):

en: Gps time (read from the above photo):
nl: GPS-tijd (lees uit de bovenstaande foto):

en: Photo taken in the timezone of:
nl: Foto genomen in de tijdzone van:

en: Use daylight saving time (where applicable)
nl: Gebruik zomertijd (indien van toepassing)

en: Open another photo
nl: Open een andere foto

en: No date
nl: Geen datum

en: Load images from Wikimedia Commons
nl: Afbeeldingen laden van Wikimedia Commons

en: Choose track visibility and colors
nl: Zichtbaarheid en kleuren spoor kiezen

en: Select by date
nl: Selecteer per datum

en: <html>Select all tracks that you want to be displayed. You can drag select a range of tracks or use CTRL+Click to select specific ones. The map is updated live in the background. Open the URLs by double clicking them, edit name and description by double clicking the cell.</html>
nl: <html>Selecteer alle sporen die u wilt weergeven. U kunt een bereik met sporen slepen en selecteren of CTRL+klik gebruiken om specifieke sporen te kiezen. De kaart wordt op de achtergrond live bijgewerkt. Open de URL''s door erop te dubbelklikken, bewerk naam en beschrijving door te dubbelklikken op de cel.</html>

en: Set track visibility for {0}
nl: Stel de zichtbaarheid voor sporen in voor {0}

en: Set color for selected tracks...
nl: Kleur instellen voor geselecteerde sporen…

en: Show all
nl: Alles tonen

en: Show selected only
nl: Alleen geselecteerde tonen

en: The GPX layer contains fields that can be converted to OSM tags. How would you like to proceed?
nl: De GPX-laag bevat velden die geconverteerd kunnen worden naar OSM-tags. Hoe wilt u doorgaan?

en: Convert all fields
nl: Alle velden converteren

en: Only convert the following fields:
nl: Enkel de volgende velden converteren:

en: Do not convert any fields
nl: geen velden converteren

en: Convert
nl: Converteren

en: Convert and remember selection
nl: Selectie converteren en onthouden

en: Convert to data layer
nl: Naar gegevenslaag coverteren

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
nl: <html>Uploaden van onbewerkte GPS gegevens als kaartgegevens wordt als schadelijk beschouwd.<br>Als je sporen (traces) wilt uploaden, zie hier:</html>

en: Would you like to simplify the ways in the converted layer?
nl: Wilt u de wegen in de geconverteerde laag vereenvoudigen?

en: Customize track drawing
nl: Tekenen van spoor aanpassen

en: From
nl: Van

en: To
nl: t/m

en: No timestamp
nl: Geen tijdstempel

en: Select to download OSM data.
nl: Selecteren om gegevens van OSM te downloaden.

en: Select to download GPS traces.
nl: Selecteren om GPS-sporen te downloaden.

en: Download everything within:
nl: Alles downloaden binnen:

en: Maximum area per request:
nl: Maximale oppervlakte per verzoek:

en: Download near:
nl: Download nabij:

en: track only
nl: alleen spoor

en: waypoints only
nl: alleen wegpunten

en: track and waypoints
nl: spoor en wegpunten

en: Click to download
nl: Klik om te downloaden

en: Click to download into a new data layer
nl: Klik om in een nieuwe gegevenslaag te downloaden

en: Click to cancel
nl: Klik om te annuleren

en: Download from OSM along this track
nl: Uit OSM downloaden langs dit spoor

en: Precache imagery tiles along this track
nl: Bereid afbeeldingen langs dit spoor voor

en: Precaching WMS
nl: Voorbereiden WMS

en: Please select the imagery layer.
nl: Selecteer de laag voor de afbeeldingen.

en: Select imagery layer
nl: Selecteer kaag met afbeeldingen

en: There are no imagery layers.
nl: Er zijn geen lagen met afbeeldingen.

en: No imagery layers
nl: Geen lagen met afbeeldingen

en: Error while parsing {0}
nl: Fout tijdens parsen {0}

en: Could not read "{0}"
nl: Kon "{0}" niet lezen

en: gps point
nl: GPS-punt

en: 1 - Fixed
nl: 1 - Vast

en: 2 - Float
nl: 2 - Zwevend

en: 3 - Reserved
nl: 3 - Gereserveerd

en: 5 - Single
nl: 5 - Enkel

en: None
nl: Geen

en: Float RTK
nl: Zwevend RTK

en: Estimated
nl: Geschat

en: Manual
nl: Handmatig

en: Simulated
nl: Gesimuleerd

en: Quality
nl: Kwaliteit

en: GPS fix
nl: GPS-bepaling

en: GPS ref
nl: GPS verw

en: Time
nl: Tijd

en: Direction
nl: Richting

en: Velocity, {0}
nl: Snelheid, {0}

en: Audio files (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)
nl: Audiobestanden (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)

en: Import Audio
nl: Geluid importeren

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
nl: <html>De gegevens in de GPX-laag ''{0}'' is gedownload vanaf de server.<br>Omdat de wegpunten daarvan geen tijdstempel bevatten kunnen we ze niet corresponderen met gegevens van de data.</html>

en: Import not possible
nl: Importeren niet mogelijk

en: Audio markers from {0}
nl: Geluidsmarkeringen van {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
nl: Geen GPX-spoor in laag beschikbaar om geluid mee te koppelen.

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
nl: Sommige wegpunten met tijdmarkeringen van vóór de start of na het einde van het spoor zijn overgeslagen of naar de start verplaatst.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
nl: Enkele wegpunten, die te ver van het spoor liggen om hun tijd zinnig te kunnen schatten, werden weggelaten.

en: Import images
nl: Afbeeldingen importeren

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
nl: <html>De gegevens in de GPX-laag ''{0}'' is gedownload vanaf de server.<br>Omdat de wegpunten daarvan geen tijdstempel bevatten kunnen we ze niet corresponderen met afbeeldingen.</html>

en: Markers From Named Points
nl: Markeringen van benoemde punten

en: Named Trackpoints from {0}
nl: Benoemde spoorpunten van {0}

en: Auto load tiles
nl: Automatisch tegels laden

en: Auto zoom
nl: Automatisch zoomen

en: Decrease zoom
nl: Zoom verkleinen

en: Flush tile cache
nl: Cache van tegels leegmaken

en: Increase zoom
nl: Zoom vergroten

en: Load all tiles
nl: Alle tegels laden

en: Load all error tiles
nl: Alle tegels met fouten laden

en: Convert to OSM Data
nl: Naar OSM-gegevens converteren

en: Toggle layer {0}
nl: Laag {0} schakelen

en: Show errors
nl: Fouten weergeven

en: Layer name
nl: Laagnaam

en: Projection
nl: Projectie

en: Matrix set identifier
nl: Identificatie instellen matrix

en: Filter layers:
nl: Lagen filteren:

en: Change resolution
nl: Resolutie veranderen

en: Zoom to native resolution
nl: Zoom naar eigen resolutie

en: Malformed URI: {0}
nl: Misvormde URL:  {0}

en: IO Exception: {0}
    {1}
nl: IO-uitzondering: {0}
    {1}

en: gps marker
nl: GPS-markering

en: marker | markers
nl[0]: markering
nl[1]: markeringen

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
nl[0]: {0} bestaat uit {1} markering
nl[1]: {0} bestaat uit {1} markeringen

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
nl: Geen bestaande geluidsmarkeringen in deze laag om vanaf te verschuiven.

en: Show Text/Icons
nl: Tekst/Pictogrammen weergeven

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
nl: Zichtbaarheid van de tekst van de markering en pictogrammen in- of uitschakelen.

en: Synchronize Audio
nl: Geluid synchroniseren

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
nl: Pauzeer het geluid op het moment dat je de hulp bij synchronisatie hoort.

en: Audio synchronized at point {0}.
nl: Geluid gesynchroniseerd op punt {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
nl: Kan in de afgespeelde laag niet synchroniseren.

en: Make Audio Marker at Play Head
nl: Geluidsmarkering bij afspeelkop zetten

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
nl: Je moet het geluid gepauzeerd hebben op het punt in het spoor waar je de markering wilt hebben.

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
nl: U moet de afspeelkop nabij het GPX-spoor slepen waarvan u de gekoppelde geluidsopname afspeelde (na de eerste markering).

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
nl: Je moet de afspeelkop slepen (Shift-toets ingedrukt) op de geluidsmarkering of op het punt van het spoor waar je wilt synchroniseren.

en: Unable to create new audio marker.
nl: Kan nieuwe geluidsmarkering niet aanmaken.

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
nl: Fout tijdens het tonen van de URL voor deze markering

en: Select the map painting styles
nl: Selecteer de maptekenstijlen

en: Rendering {0} to {1}
nl: Renderen {0} tot en met {1}

en: Error - file not found: ''{0}''
nl: Fout - bestand niet gevonden: ''{0}''

en: Expected integer number for option {0}, but got ''{1}''
nl: Verwachte een geheel getal voor optie {0}, maar kreeg ''{1}''

en: Expected integer number >= 0 for option {0}, but got ''{1}''
nl: Verwachte een geheel getal >= 0 voor optie {0}, maar kreeg ''{1}''

en: Unable to parse {0} parameter: {1}
nl: Niet mogelijk te parsen {0} parameter: {1}

en: Expected key and value, separated by '':'' character for option {0}, but got ''{1}''
nl: Verwachte sleutel en waarde, gescheiden door teken '':'' voor optie {0}, maar kreeg ''{1}''

en: Expected floating point number for option {0}, but got ''{1}''
nl: Verwachte een getal met zwevende komma voor optie {0}, maar kreeg ''{1}''

en: Expected two coordinates, separated by comma, for option {0}, but got ''{1}''
nl: Verwachte twee coördinaten, gescheiden dor komma, voor optie {0}, maar kreeg ''{1}''

en: In option {0}: {1}
nl: In optie {0}: {1}

en: Expected floating point number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
nl: Verwachte getal met zwevende komma > 0 voor optie {0}, maar kreeg ''{1}''

en: Expected integer number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
nl: Verwachte geheel getal > 0 voor optie {0}, maar kreeg ''{1}''

en: JOSM rendering command line interface
nl: JOSM renderen interface voor de opdrachtregel

en: Renders data and saves the result to an image file.
nl: Rendert gegevens en slaat het resultaat op in een afbeeldingsbestand.

en: Input data file name (.osm)
nl: Invoergegevens bestandsnaam (.osm)

en: Output image file name (.png); defaults to ''{0}''
nl: Naam uitvoer afbeeldingsbestand (.png); standaard ''{0}''

en: Style file to use for rendering (.mapcss or .zip)
nl: Stijlbestand om te gebruiken voor renderen (.mapcss of .zip)

en: This option can be repeated to load multiple styles.
nl: Deze optie mag worden herhaald om meerdere stijlen te laden.

en: Style setting (in JOSM accessible in the style list dialog right click menu)
nl: Instelling voor stijl (in JOSM toegankelijk via het contextmenu van het dialoogvenster Stijllijst)

en: Applies to the last style loaded with the {0} option.
nl: Van toepassing op de laatst geladen stijl met de optie {0}.

en: Select zoom level to render. (integer value, 0=entire earth, 18=street level)
nl: Zoomniveau voor renderen selecteren. (waarde geheel getal, 0=gehele aarde, 18=straatniveau)

en: Select the map scale
nl: De kaartschaal selecteren

en: A value of 10000 denotes a scale of 1:10000 (1 cm on the map equals 100 m on the ground; display resolution: 96 dpi)
nl: Een waarde van 10000 geeft een schaal van 1:10000 (1 cm op de kaart is gelijk aan 100 m op de grond; weergaveresolutie: 96 dpi)

en: Options {0} and {1} are mutually exclusive.
nl: Opties {0} en {1} sluiten elkaar uit.

en: Area to render, default value is ''{0}''
nl: Te renderen gebied, standaard waarde is ''{0}''

en: With keyword ''{0}'', the downloaded area in the .osm input file will be used (if recorded).
nl: Met sleutelwoord ''{0}'' zal het gedownloade gebied in het invoerbestand .osm worden gebruikt (indien opgenomen).

en: Specify bottom left corner of the rendering area
nl: Specificeer de linkerbenedenhoek van het te renderen gebied

en: Used in combination with width and height options to determine the area to render.
nl: Gebruikt in combinatie met opties breedte en hoogte om het te renderen gebied te bepalen.

en: Width of the rendered area, in meter
nl: Breedte van het gerenderde gebied, in meters

en: Height of the rendered area, in meter
nl: Hoogte van het gerenderde gebied, in meters

en: Width of the target image, in pixel
nl: Breedte van de doelafbeelding, in pixels

en: Height of the target image, in pixel
nl: Hoogte van de doelafbeelding, in pixels

en: Projection to use, default value ''{0}'' (web-Mercator)
nl: Te gebruiken projectie, standaard waarde ''{0}'' (web-Mercator)

en: Maximum image width/height in pixel (''{0}'' means no limit), default value: {1}
nl: Maximum breedte/hoogte afbeelding in pixels (''{0}'' betekent geen grens), standaard waarde: {1}

en: To specify the rendered area and scale, the options can be combined in various ways
nl: De opties mogen op verscheidene manieren worden gecombineerd om het gerenderde gebied en de schaal te specificeren.

en: If neither ''{0}'' nor ''{1}'' is given, the default value {2} takes effect and the bounds of the download area in the .osm input file are used.
nl: Indien ''{0}'' noch ''{1}'' zijn opgegeven, wordt de standaard waarde {2} effectief en worden de begrenzingen van het gedownloade gebied in het invoerbestand .osm gebruikt.

en: Argument {0} given, but scale cannot be determined from remaining arguments
nl: Argument {0} opgegeven, maar schaal kan niet worden bepaald uit de resterende argumenten

en: Argument {0} given, expected {1} or {2}
nl: Argument {0} opgegeven, verwachte {1} of {2}

en: {0} mode, but no bounds found in osm data input file
nl: Modus {0}, maar geen begrenzingen gevonden in invoerbestand van OSM-gegevens

en: Unable to determine scale, one of the options {0}, {1}, {2} or {3} expected
nl: Niet in staat schaal te bepalen, één van de opties {0}, {1}, {2} of {3} verwacht

en: In .osm data file ''{0}'' -
nl: In .osm gegevensbestand ''{0}'' -

en: Image dimensions ({0}x{1}) exceeds maximum image size {2} (use option {3} to change limit)
nl: Dimensies afbeelding ({0}x{1}) overschrijden de maximale grootte voor de afbeelding {2} (gebruik optie {3} om de grens te wijzigen)

en: Style setting not found: ''{0}''
nl: Instelling voor stijl niet gevonden: ''{0}''

en: Toggle all settings
nl: Alle instellingen in- of uitschakelen

en: There was an error when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details. | There were {0} errors when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details.
nl[0]: Er trad een fout op tijdens het laden van deze stijl. Selecteer ''Info'' uit het rechtsklik-menu voor details.
nl[1]: Er traden {0} fouten op bij het laden van deze stijl. Selecteer ''Info'' uit het rechtsklik-menu voor details.

en: loading style ''{0}''...
nl: stijl laden ''{0}''...

en: Failed to index validator rules. Error was: {0}
nl: Kon validatieregels niet indexeren. Fout was: {0}

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
nl: Laden van Kaarttekenstijlen vanaf ''{0}'' mislukt. Exceptie was: {1}

en: Failed to parse Mappaint styles from ''{0}''. Error was: {1}
nl: Parsen van Kaarttekenstijlen vanaf ''{0}'' mislukt. Exceptie was: {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
nl: argument {0} kan niet vervangen worden in {1}: {2}

en: Failed to locate image ''{0}''
nl: Lokaliseren van afbeelding ''{0}'' mislukt

en: Save Access Token in preferences
nl: Sla Toegangstoken op in voorkeuren

en: Access Token Key:
nl: Sleutel voor Toegangstoken:

en: Access Token Secret:
nl: Geheime code voor Toegangstoken:

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
nl: <html>Selecteren om het Toegangstoken op te slaan in de voorkeuren van JOSM.<br>Niet selecteren om het Toegangstoken alleen in deze sessie van JOSM te gebruiken.</html>

en: Use default settings
nl: Gebruik standaard instellingen

en: Client Secret:
nl: Geheime code van cliënt:

en: Redirect URL:
nl: Omgeleiden URL:

en: Access Token URL:
nl: URL van Toegangstoken:

en: Authorize URL:
nl: URL voor autoriseren:

en: Click to reset the OAuth settings to default values
nl: Klik om de instellingen van OAuth naar de standaard waarden terug te zetten

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
nl: Klik om het herstellen van de standaard waarden van de instellingen voor OAuth af te breken

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
nl: <html>JOSM staat op het punt om de instellingen van OAuth terug te zetten naar de standaard waarden.<br>De huidige aangepaste instellingen worden niet opgeslagen.</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
nl: Aangepaste instellingen van OAuth overschrijven?

en: Fully automatic
nl: Volautomatisch

en: Semi-automatic
nl: Semi-automatisch

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
nl: <html>Voer een volautomatische procedure uit om een toegangstoken van de website van OSM te krijgen.<br>JOSM verkrijgt toegang tot de website van OSM ten behoeve van de gebruiker van JOSM en<br>autoriseert de gebruiker volautomatisch en verkrijgt een Toegangstoken.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
nl: <html>Voer een semi-automatische procedure uit om een toegangstoken van de website van OSM te krijgen.<br>JOSM levert de standaard verzoeken voor OAuth aan om een Verzoektoken en een<br>Toegangstoken te krijgen. Het levert de gegevens van de gebruiker aan bij de website van OSM in een externe browser<br>om zichzelf te authenticeren en het door JOSM verstrekte verzoektoken te accepteren.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
nl: <html>Voer een Toegangstoken handmatig in als dat werd gegenereerd en verkregen van buiten<br>JOSM.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
nl: Voer uw gebruikersnaam en wachtwoord voor JOSM in. Het wachtwoord zal <strong>niet</strong> in leesbare tekst worden opgeslagen in de voorkeuren van JOSM en het zal <strong>slechts één keer</strong> worden aangeleverd aan de OSM-server. Opvolgende verzoeken voor het uploaden van gegevens gebruiken uw wachtwoord niet meer.

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Granted rights
nl: Toegewezen rechten

en: Advanced OAuth properties
nl: Uitgebreide eigenschappen voor OAuth

en: Accept Access Token
nl: Toegangstoken accepteren

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
nl: <html>U heeft met succes een Toegangstoken van OAuth gekregen vanaf de website van OSM. Klik op <strong>{0}</strong> om het token te accepteren. JOSM zal het in volgende verzoeken gebruiken om toegang te verkrijgen tot de API van OSM.</html>

en: Authorize now
nl: Nu autoriseren

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
nl: Klik om u door te leiden naar het formulier voor autorisatie op de website van JOSM

en: Back
nl: Terug

en: Run the automatic authorization steps again
nl: Voer de stappen voor het automatisch autoriseren nogmaals uit

en: Test Access Token
nl: Test Toegangstoken

en: Authorize JOSM to access the OSM API
nl: JOSM autoriseren om toegang te krijgen tot de API van OSM

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
nl: <html>Het geautomatiseerde proces voor het verkrijgen van een Toegangstoken van OAuth<br>vanaf de OSM-server is mislukt.<br><br>probeer het opnieuw of kies een ander soort proces voor het autoriseren,<br>d.i. semi-automatische of handmatige autorisatie.</html>

en: OAuth authorization failed
nl: Autorisatie van OAuth mislukt

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed because JOSM was not able to build<br>a valid login URL from the OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}''.<br><br>Please check your advanced setting and try again.</html>
nl: <html>Het geautomatiseerde proces voor het verkrijgen van een Toegangstoken van OAuth<br>vanaf de OSM-server is mislukt omdat JOSM niet in staat was om<br>een geldige URL voor login te bouwen uit de URL van het OAuth Authorize Endpoint ''{0}''.<br><br>Controleer uw uitgebreide instellingen en probeer het opnieuw.</html>

en: Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.
nl: Voer een Toegangstoken voor OAuth in dat is geautoriseerd om toegang te krijgen tot de OSM-server ''{0}''.

en: Access Token
nl: Toegangstoken

en: Advanced OAuth parameters
nl: Uitgebreide parameters voor OAuth

en: Enter the OAuth Access Token
nl: Voer het Toegangstoken voor OAuth in

en: Enter advanced OAuth properties
nl: Voer uitgebreide eigenschappen voor OAuth in

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
nl: <html><body>Voer een Toegangstoken voor OAuth in dat is geautoriseerd om toegang te krijgen tot de OSM-server ''{0}''.</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
nl: Voer een sleutel voor een Toegangstoken in

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
nl: De sleutel voor het Toegangstoken mag niet leeg zijn. Voer een sleutel voor een Toegangstoken in

en: Click to test the Access Token
nl: Klik om het Toegangstoken te testen

en: Authentication failed, please check browser for details.
nl: Authenticatie mislukt, controleer de browser voor details.

en: OAuth Authentication Failed
nl: OAuth Authenticatie mislukt

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
nl: Met OAuth geeft u JOSM het recht om kaartgegevens en GPS-sporen ten behoeve van uzelf te uploaden (<a href="{0}">meer info...</a>).

en: <strong>Warning:</strong> Since you are using not the default OSM API, make sure to set an OAuth consumer key and secret in the <i>Advanced OAuth parameters</i>.
nl: <strong>Waarschuwing:</strong> Omdat u niet de standaard OSM API gebruikt, zorg er voor dat een gebruikers- en geheime sleutel voor OAuth zijn ingesteld in de <i>parameters voor Advanced OAuth</i>.

en: Get an Access Token for ''{0}''
nl: Verkrijg een Toegangstoken voor ''{0}''

en: Close the dialog and cancel authorization
nl: Sluit het dialoogvenster en annuleer het autoriseren

en: Close the dialog and accept the Access Token
nl: Sluit het dialoogvenster en accepteer het Toegangstoken

en: Allow to upload map data
nl: Uploaden van kaartgegevens toestaan

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
nl: Selecteer dit om JOSM het recht te geven om kaartgegevens te uploaden ten behoeve van uzelf

en: Allow to upload GPS traces
nl: Uploaden van GPS-sporen toestaan

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
nl: Selecteer dit om JOSM het recht te geven om GPS-sporen te uploaden ten behoeve van uzelf

en: Allow to download your private GPS traces
nl: Downloaden van uw private GPS-sporen toestaan

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
nl: Selecteer dit om JOSM het recht te geven om uw private GPS-sporen te downloaden in lagen van JOSM

en: Allow to read your preferences
nl: Lezen van uw voorkeuren toestaan

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
nl: Selecteer dit om JOSM het recht te geven om uw voorkeuren voor de server te lezen

en: Allow to write your preferences
nl: Schrijven van uw voorkeuren toestaan

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
nl: Selecteer dit om JOSM het recht te geven om uw voorkeuren voor de server weg te schrijven

en: Allow modifications of notes
nl: Wijzigingen van opmerkingen toestaan

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
nl: Selecteren om JOSM het recht te geven om opmerkingen in uw naam aan te passen

en: Testing OAuth Access Token
nl: Testen van Toegangstoken van OAuth

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was rejected.
nl: Verkrijgen van details over de gebruiker met de sleutel ''{0}'' voor het Toegangstoken werd verworpen.

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was forbidden.
nl: Verkrijgen van details over de gebruiker met de sleutel ''{0}'' voor het Toegangstoken werd geweigerd.

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
nl: <html>Toegangstoken ''{0}'' met succes gebruikt om<br>toegang te krijgen tot de OSM-server op ''{1}''.<br>U verkrijgt toegang tot de OSM-server als gebruiker ''{2}'' met ID ''{3}''.</html>

en: Success
nl: Succes

en: <html>Failed to access the OSM server ''{0}''<br>with the Access Token ''{1}''.<br>The server rejected the Access Token as unauthorized. You will not<br>be able to access any protected resource on this server using this token.</html>
nl: <html>Toegang verkrijgen tot de server van OSM ''{0}'' mislukt<br>met het Toegangstoken ''{1}''.<br>De server verwierp het Toegangstoken als niet-geautoriseerd. U kunt geen<br>toegang krijgen tot enige beveiligde bron op deze server met behulp van dit token.</html>

en: Test failed
nl: Test mislukt

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
nl: <html>Het Toegangstoken ''{1}'' is bekend bij de server van OSM ''{0}''.<br>De test om details van de gebruiker te verkrijgen voor dit token mislukte echter.<br>Afhankelijk van welke rechten aan dit token werden toegekend kunt u het, niettegenstaande dat, gebruiken<br>om gegevens te uploaden, GPS-sporen te uploaden en/of toegang te krijgen tot andere beveiligde bronnen.</html>

en: Token allows restricted access
nl: Token staat beperkte toegang toe

en: <html>Failed to retrieve information about the current user from the OSM server ''{0}''.<br>This is probably not a problem caused by the tested Access Token, but<br>rather a problem with the server configuration. Carefully check the server<br>URL and your Internet connection.</html>
nl: <html>Informatie over de huidige gebruiker van de OSM-server ''{0}'' is mislukt.<br>Dit is waarschijnlijk geen probleem dat werd veroorzaakt door het geteste Toegangstoken, maar<br>meer een probleem met de configuratie van de server. Controleer zorgvuldig de server<br>URL en uw verbinding met internet.</html>

en: <html>Failed to sign the request for the OSM server ''{0}'' with the token ''{1}''.<br>The token ist probably invalid.</html>
nl: <html>Mislukt om het verzoek te ondertekenen voor de OSM-server ''{0}'' met het token ''{1}''.<br>Het token is waarschijnlijk ongeldig.</html>

en: <html>The test failed because the server responded with an internal error.<br>JOSM could not decide whether the token is valid. Please try again later.</html>
nl: <html>De test mislukte omdat de server antwoordde met een interne fout.<br>JOSM kon niet bepalen of het token ongeldig is. Probeer het later opnieuw.</html>

en: Retrieving user info...
nl: Verkrijgen van info over gebruiker...

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
nl: Sluit het dialoogvenster Voorkeuren en verwerp het bijwerken van de voorkeuren

en: Save the preferences and close the dialog
nl: Sla de voorkeuren op en sluit het dialoogvenster

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
nl: U moet JOSM opnieuw starten om sommige instellingen te activeren.

en: Would you like to restart now?
nl: Wilt u nu opnieuw opstarten?

en: Download plugins
nl: Download plug-ins

en: Icon paths:
nl: Paden voor pictogrammen:

en: Name (optional):
nl: Naam (optioneel):

en: URL / File:
nl: URL / Bestand:

en: active
nl: actief

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
nl: Bestand kaarttekenstijl (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Preset definition file (*.xml, *.zip)
nl: Bestand met vooraf ingestelde definities (*.xml, *.zip)

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
nl: Regel voor tagcontrole (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Edit source entry:
nl: Item van bron bewerken:

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
nl: Item ''{0}'' vereist JOSM versie {1}. (Nu uitgevoerd: {2})

en: Continue anyway
nl: Toch doorgaan

en: Cancel and return to the previous dialog
nl: Annuleren en terug naar het vorige dialoogvenster

en: Ignore warning and install style anyway
nl: Waarschuwing negeren en stijl toch installeren

en: Some entries have unmet dependencies:
nl: Bepaalde elementen hebben onbeschikbare afhankelijkheden:

en: Reset
nl: Herstellen

en: Reset to default
nl: Herstellen naar standaard

en: Add a new icon path
nl: Voeg een nieuw pad voor pictogrammen toe

en: Remove the selected icon paths
nl: Verwijder het geselecteerde pad voor pictogrammen

en: Edit the selected icon path
nl: Bewerk het geselecteerde pad voor pictogrammen

en: External resource entry: Active
nl: Item externe bron: Actief

en: External resource entry: Inactive
nl: Item externe bron: Niet actief

en: Tooltip
nl: Helptip

en: Icon
nl: Pictogram

en: Remove from toolbar
nl: Verwijderen van werkbalk

en: Configure toolbar
nl: Werkbalk configureren

en: Edit shortcut
nl: Sneltoets bewerken

en: Do not hide toolbar and menu
nl: Werkbalk en menu niet verbergen

en: Actions
nl: Acties

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Customize the elements on the toolbar.
nl: De elementen op de werkbalk aanpassen.

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Action parameters
nl: Parameters voor actie

en: Parameter name
nl: Naam parameter

en: Parameter value
nl: Waarde parameter

en: Toolbar action without name: {0}
nl: Werkbalk-actie zonder naam: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
nl: Vreemde waarde voor werkbalk: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
nl: Werkbalk-actie {0} overschreven: {1} krijgt {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
nl: Geregistreerde werkbalk-actie zonder naam: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
nl: Geregistreerde werkbalk-actie {0} overschreven: {1} krijgt {2}

en: Toolbar: {0}
nl: Werkbalk: {0}

en: add entry
nl: Voeg item toe

en: Remove the selected entry
nl: Verwijder het geselecteerde item

en: Key: {0}
nl: Toets: {0}

en: Edit boundaries
nl: Grenzen bewerken

en: Internal JOSM boundaries
nl: Interne grenzen JOSM

en: Reset preferences
nl: Voorkeuren herstellen

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
nl: U staat op het punt om alle voorkeuren terug te zetten naar hun standaard waarden<br />Al uw instellingen zullen verloren gaan: plug-ins, afbeeldingen, filters, knoppen voor werkbalken, toetsenbord, etc. <br />Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Advanced Preferences
nl: Uitgebreide voorkeuren

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
nl: Items voor Voorkeuren direct instellen. Voorzichtig gebruiken!

en: Read from file
nl: Lezen vanuit bestand

en: Export selected items
nl: Exporteer geselecteerde items

en: JOSM custom settings files (*.xml)
nl: JOSM-bestanden voor aangepaste instellingen (*.xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
nl: Selecteer enkele sleutels voor voorkeuren die niet als standaard zijn gemarkeerd

en: Export preferences keys to JOSM customization file
nl: Exporteer sleutels voor voorkeuren naar het JOSM-bestand voor aanpassingen

en: What to do with preference lists when this file is to be imported?
nl: Wat moet er gebeuren met lijsten van voorkeuren als dit bestand moet worden geïmporteerd?

en: Append preferences from file to existing values
nl: Pas voorkeuren uit het bestand toe op bestaande waarden

en: Replace existing values
nl: Vervang bestaande waarden

en: Open JOSM customization file
nl: Open JOSM-bestand voor aanpassingen

en: Import log
nl: Log voor importeren

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
nl: <html>Hier is de samenvatting van het importeren van het bestand. <br/>U kunt wijzigingen van voorkeuren verwerpen door op "Annuleren" te drukken in het dialoogvenster Voorkeuren. <br/>Herstarten van JOSM kan nodig zijn om enkele wijzigingen te activeren.</html>

en: shortcut
nl: sneltoets

en: color
nl: kleur

en: toolbar
nl: werkbalk

en: imagery
nl: afbeeldingen

en: Load profile
nl: Profiel laden

en: Save {0} profile
nl: Sla profiel {0} op

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
nl: Alle voorkeuren van deze groep zijn standaard, niets om op te slaan

en: Choose profile file
nl: Kies bestand van profiel

en: Change list setting
nl: Wijzig instelling van lijst

en: Change list of lists setting
nl: Wijzig instelling lijst van lijsten

en: Change list of maps setting
nl: Wijzig instelling lijst van kaarten

en: Entry {0}
nl: Item {0}

en: Select Setting Type:
nl: Selecteer type voor instelling:

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: List
nl: Lijst

en: List of lists
nl: Lijst van lijsten

en: List of maps
nl: Lijst van kaarten

en: Add setting
nl: Instelling toevoegen

en: Advanced Background: Changed
nl: Uitgebreide achtergrond: Gewijzigd

en: Advanced Background: NonDefault
nl: Gevorderde achtergrond: NonDefault

en: Current value is default.
nl: Huidige waarde is standaard.

en: Default value is ''{0}''.
nl: Standaardwaarde is ''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
nl: Standaardwaarde is onbekend (instelling is nog niet gebruikt).

en: Change string setting
nl: Wijzig instelling tekenreeks

en: Value:
nl: Waarde:

en: Audio
nl: Geluid

en: Settings for the audio player and audio markers.
nl: Instellingen voor de geluidsspeler en geluidsmarkeringen.

en: Display the Audio menu.
nl: Het menu Geluid tonen.

en: Label audio (and image and web) markers.
nl: Geluids- (en afbeeldings- en web-)markeringen labelen.

en: Display live audio trace.
nl: Live geluidsspoor tonen.

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
nl: Expliciete wegpunten met geldige tijdsaanduiding.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
nl: Expliciete wegpunten met schatting van tijd uit positie op spoor.

en: Named trackpoints.
nl: Benoemde punten op spoor.

en: Modified times (time stamps) of audio files.
nl: Aangepaste tijden (tijdstempels) van geluidsbestanden.

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
nl: Begin van spoor (doet dit altijd als geen andere markeringen beschikbaar zijn).

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
nl: De items voor menu Geluid in het hoofdmenu tonen of verbergen.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
nl: Een bewegend pictogram tonen dat staat voor het punt op het gesynchroniseerde spoor waar het momenteel afgespeelde geluid werd opgenomen.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
nl: Plaats tekstlabels bij geluids- (en afbeeldings- en web-)markeringen alsmede hun pictogrammen voor knoppen.

en: When importing audio, make markers from...
nl: Bij importeren van geluid, maak markeringen van...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
nl: Bij importeren van geluid, pas het toe op elk wegpunt in de GPX-laag.

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
nl: Van punten op het spoor automatisch geluidsmarkeringen met namen of beschrijvingen maken (in plaats van wegpunten).

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
nl: Geluidsmarkeringen maken op de positie van het spoor dat overeenkomt met de aangepast tijd van elk geïmporteerd WAV-bestand.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
nl: Het aantal seconden om vooruit of achteruit te springen als de bijbehorende knop wordt ingedrukt.

en: Forward/back time (seconds)
nl: Tijd vooruit-/achteruit (seconden)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
nl: De waarde waarmee de snelheid wordt vermenigvuldigd voor snel doorspoelen.

en: Fast forward multiplier
nl: Versterkingsfactor snel doorspoelen

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
nl: Afspelen start dit aantal seconden voor (of na, indien negatief) de gewenste positie op het geluidsspoor.

en: Lead-in time (seconds)
nl: Voorlooptijd (seconden)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
nl: De verhouding tussen verstreken tijd van de geluidsopname en de werkelijke tijd

en: Voice recorder calibration
nl: Kalibreren van geluidsrecorder

en: Colors
nl: Kleuren

en: Change colors used in program dialogs and in map paint styles.
nl: Kleuren wijzigen die zijn gebruikt in dialoogvensters van het programma en in kaarttekenstijlen.

en: Paint style {0}: {1}
nl: Tekenstijl {0}: {1}

en: Choose
nl: Kies

en: Choose a color for {0}
nl: Selecteer een kleur voor {0}

en: Set all to default
nl: Alles op standaardwaarde instellen

en: Colors used by different objects in JOSM.
nl: Kleuren gebruikt door verschillende objecten in JOSM.

[ctx: gui]
en: Display
nl: Weergeven

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
nl: Verschillende instellingen die het uiterlijk van het programma beïnvloeden.

en: Draw Direction Arrows
nl: Teken richtingpijlen.

en: Only on the head of a way.
nl: Alleen op de kop van een weg.

en: Draw oneway arrows.
nl: Teken éénrichting-pijlen.

en: Draw segment order numbers
nl: Nummers segmentvolgorde tekenen

en: Draw segment order numbers on selected way
nl: Volgnummers voor segment op geselecteerde weg tekenen

en: Draw virtual nodes in select mode
nl: Teken virtuele knopen in modus Selectie

en: Draw inactive layers in other color
nl: Teken inactieve lagen in andere kleur

en: Display discardable keys
nl: Geef de te missen sleutels weer

en: Use auto filters
nl: Autofilters gebruiken

en: Rule
nl: Regel

en: Highlight target ways and nodes
nl: Accentueer doelwegen en -knopen

en: Draw rubber-band helper line
nl: Teken elastische hulplijn

en: Smooth map graphics (antialiasing)
nl: Gladde kaartafbeeldingen (anti-aliasing)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
nl: Kaart anti-aliasen in draadmodel-modus

en: Draw only outlines of areas
nl: Teken alleen omtrekken van gebieden

en: Hide labels while dragging the map
nl: Labels verbergen tijdens het verslepen van de kaart

en: OSM Data
nl: OSM-gegevens

en: Settings that control the drawing of OSM data.
nl: Instellingen die het tekenen van gegevens van OSM beheren

en: Draw direction hints for way segments.
nl: Teken aanwijzingen voor richting voor wegsegmenten.

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
nl: Teken pijlen in de richting van één-richting en andere opgegeven mogelijkheden.

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
nl: Teken de volgordenummers van alle segmenten binnen hun weg.

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
nl: Teken de grenzen van de gegevens die geladen zijn van de server.

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
nl: Teken virtuele knopen in modus Selectie voor eenvoudig aanpassen van weg.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
nl: Teken de inactieve gegevenslagen in een andere kleur.

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
nl: Anti-aliasing op de kaartweergave toepassen, met een vloeiender uiterlijk als gevolg.

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
nl: Anti-aliasing toepassen op de kaartweergave in draadmodel-weergave, wat zorgt voor een mooiere weergave.

en: Highlight target nodes and ways while drawing or selecting
nl: Accentueer doelknopen en wegen tijdens tekenen of selecteren

en: This option suppresses the filling of areas, overriding anything specified in the selected style.
nl: Deze optie onderdrukt het vullen van gebieden, overschrijft daarmee alles wat gespecificeerd is in de geselecteerde stijl.

en: This option hides the textual labels of OSM objects while dragging the map.
nl: Deze optie verbergt de tekstlabels van de OSM-objecten tijdens het verslepen van de kaart.

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
nl: Geef de sleutels weer die dusdanig oninteressant zijn geworden dat zij geruisloos kunnen worden verwijderd.

en: Display buttons to automatically filter numeric values of a predefined tag
nl: Geef knoppen weer om automatisch numerieke waarden van een vooraf gedefinieerde tag te filteren

en: Options that affect drawing performance
nl: Opties die de uitvoering van het tekenen beïnvloeden

en: Segment drawing options
nl: Opties voor tekenen van segment

en: Select and draw mode options
nl: Opties voor selectie en modus tekenen

en: Other options
nl: Overige opties

en: GPS Points
nl: GPS-punten

en: Settings that control the drawing of GPS tracks.
nl: Instellingen die het tekenen van GPS-sporen beheren

[ctx: gpx_field]
en: Name
nl: Naam

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
nl: Be(schrijving)

en: Everything
nl: Alles

en: Name or offset
nl: Naam van verschuiving

en: Custom
nl: Aangepast

en: Use global settings
nl: Gebruik de globale instellingen

en: All
nl: Alles

en: Local files
nl: Lokale bestanden

en: Force lines if no segments imported
nl: Forceer lijnen indien er geen segmenten geïmporteerd zijn

en: Draw large GPS points
nl: Grote GPS-punten tekenen

en: Draw a circle from HDOP value
nl: Teken een cirkel van de HDOPwaarde

en: Velocity (red = slow, green = fast)
nl: Snelheid (rood = langzaam, groen = snel)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
nl: Richting (rood = west, geel = noord, groen = oost, blauw = zuid)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
nl: Afwijking van locatie (rood = hoog, groen = laag, indien beschikbaar)

en: Quality (RTKLib only, if available)
nl: Kwaliteit (alleen RTKLib, indien beschikbaar)

en: GPS fix value
nl: Waarde GPS-bepaling

en: GPS reference ID
nl: GPS-verwijzing ID

en: Track date
nl: Datum spoor

en: Heat Map (dark = few, bright = many)
nl: HeatMap (donker = weinig, helder = veel)

en: Single Color (can be customized in the layer manager)
nl: Enkele kleur (kan worden aangepast in Lagenbeheer)

en: Car
nl: Auto

en: Bicycle
nl: Fiets

en: Foot
nl: Te voet

[ctx: Heat map]
en: User Normal
nl: Gebruiker Normaal

[ctx: Heat map]
en: User Light
nl: Lichte gebruiker

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
nl: Verkeerslichten

[ctx: Heat map]
en: Wood
nl: Bos

[ctx: Heat map]
en: Heat
nl: Hitte

en: Use points instead of lines for heat map
nl: Punten gebruiken in plaats van lijnen voor Heatmap

en: Create markers when reading GPX
nl: Maak markeringen bij het lezen van GPX

en: Fast drawing (looks uglier)
nl: Snel tekenen (minder fraai)

en: Dynamic color range based on data limits
nl: Dynamisch kleurbereik gebaseerd op grenzen van gegevens

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
nl: GPX-lagen anti-aliasen

en: Draw with Opacity (alpha blending)
nl: Tekenen met transparantie (Alfa mengen)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
nl: Automatisch een markeringslaag voor elk wegpunt maken bij het openen van een GPX-laag.

en: Draw lines between raw GPS points
nl: Teken lijnen tussen ruwe GPS-punten.

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
nl: Maximale lengte (in meters) om lijnen te tekenen voor lokale bestanden. Stel in op ''-1'' om alle lijnen te tekenen.

en: Maximum length for local files (meters)
nl: Maximale lengte voor lokale bestanden (meters)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
nl: Maximale lengte (in meters) om lijnen te tekenen. Stel in op ''-1'' om alle lijnen te tekenen.

en: Maximum length (meters)
nl: Maximale lengte (meters)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
nl: Forceer tekenen van lijnen als de geïmporteerde gegevens geen informatie over de lijn bevatten.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
nl: Teken richtingpijlen voor lijnen, verbind de GPS-punten.

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
nl: Teken de richtingpijlen door te zoeken in tabellen i.p.v. ingewikkelde wiskunde.

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
nl: Geen pijlen tekenen als ze niet minstens deze afstand hebben tot de vorige.

en: Minimum distance (pixels)
nl: Minimale afstand (pixels)

en: Draw larger dots for the GPS points.
nl: Teken grotere punten voor de GPS-punten.

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
nl: Breedte van de te tekenen GPX-lijn (0 voor de standaardwaarde)

en: Drawing width of GPX lines
nl: Tekenbreedte van GPX-lijnen

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
nl: Pas anti-aliasing toe op GPX-lijnen, wat zorgt voor een mooiere weergave.

en: Apply dynamic alpha-blending and adjust width based on zoom level for all GPX lines.
nl: Dynamisch mengen van Alfa toepassen en breedte aanpassen, gebaseerd op zoomniveau voor alle GPX-lijnen.

en: All points and track segments will have their own color. Can be customized in Layer Manager.
nl: Alle punt- en spoorsegmenten zullen hun eigen kleur hebben. Kan worden aangepast in Lagenbeheer.

en: Colors points and track segments by velocity.
nl: Kleur punten en segmenten van het spoor op basis van snelheid.

en: Colors points and track segments by direction.
nl: Kleur punten en segmenten van het spoor op basis van richting.

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to log that information.
nl: Kleur punten en segmenten van het spoor op basis van positie (HDOP). Het apparaat waarmee u opneemt moet die informatie opslaan.

en: Colors points and track segments by RTKLib quality flag (Q). Your capture device needs to log that information.
nl: Punten en segmenten van sporen kleuren met de vlag Kwaliteit van RTKLib (Q). Uw apparaat voor het vastleggen dient die informatie te loggen.

en: Colors points and track segments by GPS fix value.
nl: Kleur punten en segmenten van sporens op waarde GPS-bepaling.

en: Colors points and track segments by GPS reference ID.
nl: Kleurt punten en trackssegmenten op GPS-verwijzing ID.

en: Colors points and track segments by its timestamp.
nl: Kleur punten en segmenten van het spoor op basis van hun tijdstempel.

en: Collected points and track segments for a position and displayed as heat map.
nl: Verzamelde punten en segmenten van tracks voor een positie en weergegeven als heatmap.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
nl: Sta toe om de kleur van het spoor af te stemmen op de verschillende gemiddelde snelheden.

en: Selects the color schema for heat map.
nl: Selecteert het kleurenschema voor heatmap.

en: Track and Point Coloring
nl: Kleuren van sporen en punten

en: Overlay gain adjustment
nl: Overlay aanpassing winst

en: Lower limit of visibility
nl: Ondergrens zichtbaarheid

en: Adjust the gain of overlay blending.
nl: Aanpassen van de winst bij het samenvoegen van de overlay.

en: Draw all GPX traces that exceed this threshold.
nl: Alle GPX-sporen tekenen die groter zijn dan deze drempel.

en: Render engine uses points with simulated position error instead of lines.
nl: Renderen gebruikt punten met gesimuleerde positiefout in plaats van lijnen.

en: Colors points and track segments by data limits.
nl: Kleur punten en segmenten van het spoor op basis van de grenzen van hun gegevens.

en: Waypoint labelling
nl: Labelen van wegpunten

en: Audio waypoint labelling
nl: Audio labelen van wegpunten

en: Incorrect waypoint label pattern: {0}
nl: Onjuist patroon voor label wegpunt: {0}

en: Incorrect pattern
nl: Onjuist patroon

en: Incorrect audio waypoint label pattern: {0}
nl: Onjuist patroon voor label audio wegpunt: {0}

en: Show splash screen at startup
nl: Startscherm weergeven bij opstarten

en: Show user name in title
nl: Gebruikersnaam weergeven in titel

en: Show object ID in selection lists
nl: Object-ID in selectielijsten weergeven

en: Show object version in selection lists
nl: Objectversie in selectielijsten weergeven

en: Show node coordinates in selection lists
nl: Coördinaten van knopen weergeven in selectielijsten

en: Show localized name in selection lists
nl: Geef de gelokaliseerde naam weer in selectielijsten

en: Modeless working (Potlatch style)
nl: Zonder modus werken (stijl van Potlatch)

en: Preview object properties on mouse hover
nl: Eigenschappen tonen van het object onder de aanwijzer.

en: Prefer showing information for selected objects
nl: Voorkeur geven aan informatie over geselecteerde objecten.

en: Dynamic buttons in side menus
nl: Dynamische knoppen in de zijmenu''s

en: Display ISO dates
nl: ISO-datums weergeven

en: Remember dialog geometries
nl: Geometrieën van dialoogvensters onthouden

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
nl: Eigen bestandskeuzevensters gebruiken (netter, maar ondersteunen geen filters voor bestanden)

en: Reverse zoom with mouse wheel
nl: Zoom omkeren met muiswiel

en: Intermediate steps between native resolutions
nl: Tussenliggende stappen bij eigen resoluties

en: Look and Feel
nl: Weergave en vormgeving

en: Show localized name in selection lists, if available
nl: Geef de gelokaliseerde naam weer in selectielijsten, indien beschikbaar

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
nl: Wijzigen van modus niet vereisen (werkstroom in stijl van Potlatch)

en: Show tags and relation memberships of objects in the properties dialog when hovering over them with the mouse pointer
nl: Toon tags en relaties van objecten in het eigenschappenvenster als de muisaanwijzer erboven hangt.

en: Always show information for selected objects when something is selected instead of the hovered object
nl: Toon altijd informatie over de geselecteerde objecten als er iets geselecteerd is, in plaats van het object onder de aanwijzer.

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
nl: Toon de knoppen in de menu''s aan de rechter zijkant alleen als de muis binnen het element is

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
nl: Datums opmaken overeenkomstig {0}. De datum van vandaag zal worden weergegeven als {1} in plaats van als {2}

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
nl: Bestandskeuzevensters gebruiken die zich meer gedragen als de eigen. Zij zien er netter uit maar ondersteunen enkele mogelijkheden niet, zoals filters voor bestanden

en: Check if you feel opposite direction more convenient
nl: Controleer of u de andere richting handiger vindt

en: Divide intervals between native resolution levels to smaller steps if they are much larger than zoom ratio
nl: Intervallen opdelen tussen niveaus van eigen resolutie naar kleinere stappen als zij veel groter zijn dan de zoomratio

en: Zoom steps to get double scale
nl: Zoomstappen om dubbele schaal te verkrijgen

en: Higher value means more steps needed, therefore zoom steps will be smaller
nl: Hogere waarde betekent dat meer stappen nodig zijn, daarom zullen de stappen kleiner zijn

en: Language
nl: Taal

en: Change the language of JOSM.
nl: Wijzig de taal van JOSM.

en: Default (Auto determined)
nl: Standaard (automatisch bepaald)

en: Add Imagery URL
nl: URL voor afbeeldingen toevoegen

en: Is layer properly georeferenced?
nl: Is de laag voorzien van de juiste geoverwijzingen?

en: seconds
nl: seconden

en: minutes
nl: minuten

en: hours
nl: uren

en: days
nl: dagen

en: Minimum cache expiry:
nl: Minimum vervaldatum cache:

en: Set custom HTTP headers (if needed):
nl: Aangepaste HTTP-koppen instellen (indien nodig):

en: {0} Make sure OSM has the permission to use this service
nl: {0} Zorg er voor dat OSM toestemming heeft om deze service te gebruiken

en: {0} Enter URL (may be a style sheet url)
nl: {0} Voer URL in (mag een URL voor een stylesheet zijn)

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
nl: {0} is vervnagen door het zoomniveau van de tegel, ook ondersteund:<br>verschuivingen naar het zoomniveau: {1} of {2}<br>tegengestelde zoomniveau: {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
nl: {0} is vervangen door de X-coördinaat van de tegel

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
nl: {0} is vervangen door de Y-coördinaat van de tegel

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
nl: {0} is vervangen door een wilekeurige selectie uit het opgegeven, komma-gescheiden, lijst, bijv. {1}

en: {0} Enter maximum zoom (optional)
nl: {0} Voer maximale zoom in (optioneel)

en: {0} Edit generated {1} URL (optional)
nl: {0} Gegenereerde {1} URL bewerken (optioneel)

en: {0} Enter name for this layer
nl: {0} Voer een naam in voor deze laag

en: {0} Enter URL
nl: {0} Voer URL in

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
nl: {0} is vervangen door {1} ( Y-coördinaat Yahoo-stijl)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
nl: {0} is vervangen door {1} (Y-coördinaat OSGeo Tile Map Service Specification-stijl)

en: Store WMS endpoint only, select layers at usage
nl: Sla alleen het WMS-eindpunt op, selecteer lagen bij gebruik

en: Use selected layers as default
nl: Geselecteerde lagen als standaard gebruiken

en: Show bounds
nl: Geef begrenzingen weer

en: {0} Enter GetCapabilities URL
nl: {0} Voer de URL voor GetCapabilities in

en: {0} Get layers
nl: {0} Lagen ophalen

en: {0} Select layers
nl: {0} Lagen selecteren

en: {0} Select image format
nl: {0} Afbeeldingsindeling selecteren

en: Show Bounds
nl: Grenzen weergeven

en: No bounding box was found for this layer.
nl: Er werd geen omvattend gebied gevonden voor deze laag.

en: Trying WMS urls
nl: URL''s van WMS proberen

en: Set default layer?
nl: Standaard laag instellen?

en: Choose default layer
nl: Standaard laag kiezen

en: Error getting layers: {0}
nl: Fout bij ophalen lagen: {0}

en: You need to get fetch layers
nl: U dient lagen op te halen

en: Tile cache directory:
nl: Map voor cache van tegels:

en: Maximum size of disk cache (per imagery) in MB:
nl: Maximale grootte van schijfcache (per afbeelding) in MB:

en: {0} cache, total cache size: {1}
nl: {0} cache, totale cachegrootte: {1}

en: Cache name
nl: Cache-naam

en: Object Count
nl: Aantal objecten

en: Soft
nl: Zacht

en: Strong
nl: Sterk

en: Sharpen (requires layer re-add):
nl: Verscherpen (vereist opnieuw toevoegen laag):

en: Tiles zoom offset:
nl: Verschuiving zoom tegels:

en: Header name
nl: Naam kop

en: Header value
nl: Waarde kop

en: Imagery
nl: Afbeeldingen

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
nl: Lijst van lagen van afbeeldingen die zichtbaar zijn in menu Afbeeldingen aanpassen

en: Common Settings
nl: Algemene instellingen

en: WMS Settings
nl: WMS-instellingen

en: TMS Settings
nl: TMS-instellingen

en: Imagery providers
nl: Aanbieders van afbeeldingen

en: Offset bookmarks
nl: Bladwijzers voor verschuivingen

en: Please select the row to delete.
nl: Selecteer een rij om te verwijderen.

en: Layer
nl: Laag

en: Easting
nl: Verschuiving in oostelijke richting

en: Northing
nl: Verschuiving in noordelijke richting

en: Imagery Background: Default
nl: Achtergrondafbeelding: standaard

en: Available default entries:
nl: Beschikbare standaard items:

en: Boundaries of selected imagery entries:
nl: Grenzen van geselecteerde afbeeldingsitems:

en: New default entries can be added in the <a href="{0}">Wiki</a>.
nl: Nieuwe standaarditems kunnen worden toegevoegd in de <a href="{0}">Wiki</a>.

en: Selected entries:
nl: Geselecteerde items:

en: Add a new {0} entry by entering the URL
nl: Voeg een nieuw {0} item in bij invoeren van de URL

en: Remove entry
nl: Item verwijderen

en: Copy selected default entries from the list above into the list below.
nl: Geselecteerde standaard items uit de lijst hierboven naar de lijst hieronder kopiëren.

en: Please select at least one row to copy.
nl: Selecteer ten minste één rij om te kopiëren.

en: Menu Name
nl: Menunaam

en: Imagery URL
nl: URL voor achtergrondafbeeldingen/luchtfotografie

en: Menu Name (Default)
nl: Menunaam (standaard)

en: Imagery URL (Default)
nl: URL voor afbeeldingen (standaard)

en: EULA license URL not available: {0}
nl: EULA-licentie URL niet beschikbaar: {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
nl: Misvormde URL voor de EULA-licentie: {0}

en: Auto zoom by default:
nl: Standaard automatisch inzoomen:

en: Autoload tiles by default:
nl: Standaard automatisch laden van tegels:

en: Min. zoom level:
nl: Min. zoomniveau:

en: Max. zoom level:
nl: Max. zoomniveau:

en: Add to slippymap chooser:
nl: Toevoegen aan kiezer voor slippykaart:

en: Maximum concurrent downloads:
nl: Maximum aantal gelijktijdige downloads:

en: Maximum concurrent downloads per host:
nl: Maximum aantal gelijktijdige downloads per host:

en: Simultaneous connections:
nl: Gelijktijdige verbindingen:

en: Tile size:
nl: Tegelgrootte:

en: File backup
nl: Bestand back-up

en: Configure whether to create backup files
nl: Configureer of back-upbestanden moeten worden gemaakt

en: Auto save enabled
nl: Automatisch opslaan ingeschakeld

en: Auto save interval (seconds)
nl: Interval automatisch opslaan (seconden)

en: Default value: {0}
nl: Standaard waarde: {0}

en: Auto saved files per layer
nl: Automatisch opgeslagen bestanden per laag

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
nl: <i>(Automatisch opslaan slaat gewijzigde gegevenslagen op met periodieke intervallen. De back-ups worden opgeslagen in de voorkeursmap van JOSM. In het geval van een crash probeert JOSM de niet-opgeslagen wijzigingen te herstellen bij de volgende keer opstarten.)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
nl: Behoud de back-upbestanden bij het opslaan van gegevenslagen

en: When saving, keep backup files ending with a ~
nl: Behoud, bij het opslaan, back-upbestanden die eindigen op ~

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
nl: <i>(JOSM kan een back-upbestand behouden bij het opslaan van gegevenslagen. Het voegt ''~'' toe aan de bestandsnaam en slaat het op in dezelfde map.)</i>

en: Notification at each save
nl: Notificatie bij elke opslag

en: When saving, display a small notification
nl: Geef bij het opslaan een kleine notificatie weer

en: Adapt the rendering of OSM objects
nl: Past het renderen van objecten van OSM aan

en: Enable built-in icon defaults
nl: Schakel standaarden voor ingebouwde pictogrammen in

en: Available styles:
nl: Beschikbare stijlen:

en: Active styles:
nl: Actieve stijlen:

en: Add a new style by entering filename or URL
nl: Voeg een nieuwe stijl toe door een bestandsnaam of URL in te voeren

en: New style entry:
nl: Nieuw item stijl:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
nl: Verwijder de geselecteerde stijlen uit de lijst met actieve stijlen

en: Edit the filename or URL for the selected active style
nl: Bewerk de bestandsnaam of URL voor de geselecteerde actieve stijl

en: Add the selected available styles to the list of active styles
nl: Voeg de geselecteerde beschikbare stijlen toe aan de lijst van actieve stijlen

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
nl: Laadt opnieuw de lijst met beschikbare stijlen vanaf ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
nl: Laad stijlbronnen vanaf ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
nl: <html>Laden mislukt van de lijst met stijlbronnen vanaf<br>''{0}''.<br><br>Details (niet vertaald):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
nl: Waarschuwing: ongeldige indeling van item in de lijst met stijlen ''{0}''. Kreeg ''{1}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
nl: Kan vooraf ingestelde bron voor taggen niet lezen: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
    Do you want to keep it?
nl: Lezen niet mogelijk van de vooraf ingestelde bron voor taggen: {0}
    Wilt u het behouden?

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
nl: <html>Vooraf ingestelde bron voor taggen {0} kan worden geladen maar het bevat fouten. Wilt u het werkelijk gebruiken?<br><br><table width=600>Fout is: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=400>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
nl: <html>Niet in staat om vooraf ingestelde bron voor taggen: {0} te parsen. Wilt u het werkelijk gebruiken?<br><br><table width=400>Fout is: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
nl: <html>Vooraf ingestelde bron voor taggen {0} kan worden geladen maar het bevat fouten. Wilt u het werkelijk gebruiken?<br><br><table width=600>Fout is: {1}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
nl: <html>Niet in staat om vooraf ingestelde bron voor taggen: {0} te parsen. Wilt u het werkelijk gebruiken?<br><br><table width=600>Fout is: {1}</table></html>

en: Tagging Presets
nl: Vooraf ingestelde tags

en: Run data validator on user input
nl: Validatie voor gegevens uitvoeren op invoer van gebruiker

en: Sort presets menu alphabetically
nl: Voorkeuzen menu alfabetisch sorteren

en: Available presets:
nl: Beschikbare keuzes:

en: Active presets:
nl: Actieve voorkeuzes:

en: Add a new preset by entering filename or URL
nl: Voeg een nieuwe voorkeuze in door een bestandsnaam of URL in te voeren

en: New preset entry:
nl: Nieuw item voorkeuze:

en: Remove the selected presets from the list of active presets
nl: Verwijder de geselecteerde voorkeuzes uit de lijst van actieve voorkeuzes

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
nl: Bewerk de bestandsnaam of URL voor de geselecteerde actieve voorkeuze

en: Add the selected available presets to the list of active presets
nl: Voeg de geselecteerde beschikbare voorkeuzes toe aan de lijst met actieve voorkeuzes

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
nl: Laadt de lijst met beschikbare voorkeuzes opnieuw vanaf ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
nl: Bronnen voor voorkeuze laden vanaf ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of preset sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
nl: <html>Laden mislukt van de lijst met bronnen voor voorkeuze vanaf<br>''{0}''.<br><br>Details (niet vertaald):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in preset list ''{0}''. Got ''{1}''
nl: Waarschuwing: ongeldige indeling van item in lijst met voorkeuzes ''{0}''. Kreeg ''{1}''

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
nl[0]: Plugin {0} is nog steeds vereist bij deze plugin:
nl[1]: Plugin {0} is nog steeds vereist bij deze {1} plugins:

en: Plugin bundled with JOSM
nl: Plug-in gebundeld met JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
nl: Klik op <strong>Lijst downloaden</strong> om een lijst van beschikbare plug-ins te downloaden en weer te geven.

en: The filter returned no results.
nl: Het filter gaf geen resultaten terug.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
nl: {0}: Versie {1} (lokaal: {2})

en:  (requires: {0})
nl:  (vereist: {0})

en: Configure available plugins.
nl: Beschikbare plug-ins configureren

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
nl[0]: De volgende plug-in is <strong>met succes</strong> gedownload:
nl[1]: De volgende {0} plug-ins zijn <strong>met succes</strong> gedownload:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
nl[0]: Het downloaden van de volgende plug-in is <strong>mislukt</strong>:
nl[1]: Het downloaden van de volgende {0} plug-ins is <strong>mislukt</strong>:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
nl: <br>Foutenbericht (niet vertaald): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
nl: Start JOSM opnieuw op om de gedownloade plug-ins te activeren.

en: Update plugins
nl: Plug-ins bijwerken

[ctx: plugins]
en: All
nl: Alle

[ctx: plugins]
en: Installed
nl: Geïnstalleerde

[ctx: plugins]
en: Available
nl: Beschikbare

en: Plugin update policy
nl: Beleid voor het bijwerken van plug-ins

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
nl: Aanvaard de nieuwe sites voor plug-ins en sluit het dialoogvenster

en: Configure Plugin Sites
nl: Site voor plug-in configureren

en: Download list
nl: Lijst downloaden

en: Download the list of available plugins
nl: Download de lijst met beschikbare plug-ins

en: Update the selected plugins
nl: De geselecteerde plug-ins bijwerken

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
nl: Alle geïnstalleerde plug-ins zijn bijgewerkt. JOSM hoeft geen nieuwere versies te downloaden.

en: Plugins up to date
nl: Plugins zijn bijgewerkt

en: Configure sites...
nl: Configureren van sites...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
nl: Instellen van de lijst met sites voor het downloaden van plug-ins

en: Load from list...
nl: Lijst laden vanaf...

en: Load plugins from a list of plugins
nl: Plug-ins uit een lijst van plug-ins laden

en: Disable all other plugins
nl: Alle andere plug-ins uitschakelen

en: Enter a list of plugins you want to download.
nl: Voer een lijst in van plug-ins die u wilt downloaden.

en: You should add one plugin id per line, version information is ignored.
nl: U dient één ID voor een plug-in per regel in te voeren, informatie over de versie wordt genegeerd.

en: You can copy+paste the list of a status report here.
nl: U kunt de lijst van een statusrapport hier kopiëren en plakken.

en: Load plugins from list
nl: Plug-ins uit lijst laden

en: The following plugins were not found. Continue anyway?
nl: De volgende plug-ins werden niet gevonden. Toch doorgaan?

en: Add JOSM Plugin description URL.
nl: Voeg URL toe voor de beschrijving van de JOSM plug-in

en: Enter URL
nl: Voer URL in

en: Please select an entry.
nl: Selecteer een item.

en: Edit JOSM Plugin description URL.
nl: Wijzig URL voor de beschrijving van de JOSM plug-in

en: JOSM Plugin description URL
nl: URL voor de beschrijving van de JOSM plug-in

en: Update interval (in days):
nl: Tijdsperiode voor bijwerken (in dagen):

en: Ask before updating
nl: Vragen vóór bijwerken

en: Always update without asking
nl: Altijd bijwerken zonder te vragen

en: Never update
nl: Nooit bijwerken

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
nl: Bepaal of JOSM, nadat het zelf bijgewerkt werd, bij het opstarten automatisch de actieve plug-ins moet bijwerken.

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
nl: Bepaal of JOSM na een bepaalde tijdsperiode automatisch de actieve plug-ins moet bijwerken

en: By Code (EPSG)
nl: Per code (EPSG)

en: Projection code
nl: Projectiecode

en: Projection name
nl: Naam projectie

en: Invalid projection configuration: {0}
nl: Ongeldige configuratie voor projectie: {0}

en: Projection configuration is valid.
nl: Configuratie voor projectie is geldig.

en: Validate
nl: Valideren

en: Parameter information...
nl: Parameter informatie...

en: Parameter information
nl: Parameter informatie

en: Supported values:
nl: Ondersteunde waarden:

en: Projection parameters
nl: Parameters voor projectie

en: False easting and false northing
nl: False easting en false northing

en: Central meridian
nl: Centrale meridiaan

en: Scaling factor
nl: Schaalfactor

en: Ellipsoid name
nl: Naam ellipsoïde

en: Ellipsoid parameters
nl: Parameters voor ellipsoïde

en: Datum name
nl: Naam datum

en: 3 or 7 term datum transform parameters
nl: Parameters voor transformatie datum met 3 of 7 termen

en: NTv2 grid file
nl: NTv2 rasterbestand

en: Built-in:
nl: Ingebouwd:

en: Projection bounds (in degrees)
nl: Grenzen projectie (in graden)

en: Sets the SRS=... parameter in the WMS request
nl: Stelt de parameter SRS=... in in het verzoek voor WMS

en: Gauß-Krüger Zone {0}
nl: Gauß-Krüger-zone {0}

en: {0} ({1} to {2} degrees)
nl: {0} ({1} tot {2} graden)

en: Lambert CC9 Zone (France)
nl: Lambert CC9-zone (Frankrijk)

en: Lambert CC Zone
nl: Lambert CC-zone

en: Lambert 4 Zones (France)
nl: Lambert 4 Zones (Frankrijk)

en: WGS84 Geographic
nl: WGS84 Geografisch

en: Belgian Lambert 1972
nl: Belgisch Lambert 1972

en: Belgian Lambert 2008
nl: Belgisch Lambert 2008

en: Lambert Zone (Estonia)
nl: Lambert-zone (Estland)

en: LKS-92 (Latvia TM)
nl: LKS-92 (Letland TM)

en: Rijksdriehoekscoördinaten (Netherlands)
nl: Rijksdriehoekscoördinaten (Nederland)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
nl: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Zweden)

en: Map Projection
nl: Kaartprojectie

en: Projection method
nl: Projectiemethode

en: Set as default
nl: Als standaard instellen

en: Default projection
nl: Standaardprojectie

en: Default projection has been set to ''{0}''
nl: Standaardprojectie is ingesteld op ''{0}''

en: Display coordinates as
nl: Coördinaten weergeven als

en: System of measurement
nl: Maateenheid

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
nl: De projectie {0} kan niet worden geactiveerd. Mercator gebruiken

en: PUWG 1992 (Poland)
nl: PUWG 1992 (Polen)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
nl: PUWG 2000-zone {0} (Polen)

en: PUWG (Poland)
nl: PUWG (Polen)

en: PUWG Zone
nl: PUWG-zone

en: Swiss Grid (Switzerland)
nl: Zwitsers raster (Zwitserland)

en: Reunion RGR92
nl: Rëunion RGR92

en: UTM France (DOM)
nl: UTM Frankrijk (DOM)

en: UTM Geodesic system
nl: UTM Geodesisch systeem

en: North
nl: Noorden

en: South
nl: Zuiden

en: Hemisphere
nl: Halfrond

en: Remote Control
nl: Afstandsbediening

en: Settings for the remote control feature.
nl: Instellingen voor de mogelijkheid voor afstandsbediening.

en: Confirm all Remote Control actions manually
nl: Bevestig alle acties van de Afstandsbediening handmatig

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
nl: Staat JOSM toe om te worden gestuurd vanuit andere toepassingen, bijv. vanuit een webbrowser.

en: JOSM will always listen at <b>port {0}</b> (http) on localhost.<br>This port is not configurable because it is referenced by external applications talking to JOSM.
nl: JOSM zal altijd luisteren op <b>poort {0}</b> (http) op localhost.<br>Deze poort kan niet worden geconfigureerd omdat er naar wordt verwezen door externe toepassingen die praten met JOSM.

en: Enable remote control
nl: Afstandsbediening inschakelen

en: Permitted actions:
nl: Toegestane acties:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
nl: Testen van OSM API URL ''{0}''

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
nl: <html>''{0}'' is geen geldige OSM API URL.<br>Controleer de spelling en valideer opnieuw.</html>

en: Invalid API URL
nl: Ongeldige API URL

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
nl: <html>Bouwen van URL ''{0}'' voor valideren van de server van OSM API mislukt.<br>Controleer de spelling van ''{1}'' en valideer opnieuw.</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
nl: <html>Verbinden met de URL ''{0}'' mislukt.<br>Controleer de spelling van ''{1}'' en uw internet-verbinding en valideer opnieuw.</html>

en: Connection to API failed
nl: Verbinding met API mislukt

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
nl: <html>Verkrijgen van een lijst met wijzigingensets vanaf de server van OSM API op<br>''{1}'' mislukt. De server antwoordde met de retourcode {0} in plaats van 200.<br>Controleer de spelling van ''{1}'' en valideer opnieuw.</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
nl: <html>De server van OSM API op ''{0}'' gaf geen geldig antwoord terug.<br>Het is aannemelijk dat ''{0}'' geen server voor OSM API is.<br>Controleer de spelling van ''{0}'' en valideer opnieuw.</html>

en: Use Basic Authentication
nl: Basis-authenticatie gebruiken

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
nl: Selecteer dit om HTTP basis-authenticatie te gebruiken met uw gebruikersnaam en wachtwoord voor OSM

en: Use OAuth {0}
nl: Gebruik OAuth {0}

en: Select to use OAuth {0} as authentication mechanism
nl: Kies OAuth {0} als mechanisme voor authenticatie

en: Unsupported value in preference ''{0}'', got ''{1}''. Using authentication method ''OAuth 2.0 Authentication''.
nl: Niet ondersteunde waarde voorkeuze ''{0}'', kreeg ''{1}''. Met authenticatie-methode ''OAuth 2.0 Authentication''.

en: OSM username:
nl: OSM gebruikersnaam:

en: OSM password:
nl: OSM wachtwoord

en: Please enter your OSM password
nl: Voer uw wachtwoord voor OSM in

en: Failed to retrieve OSM credentials from credential manager.
nl: Ophalen van inloggegevens voor OSM vanaf beheerder van inloggegevens mislukt.

en: Failed to save OSM credentials to credential manager.
nl: Opslaan van inloggegevens voor OSM naar beheerder van inloggegevens mislukt.

en: Periodically check for new messages
nl: Controleer periodiek op nieuwe berichten

en: Check interval (minutes):
nl: Interval voor controle (minuten):

en: Max age for closed notes (days):
nl: Maximale leeftijd voor gesloten opmerkingen (dagen):

en: Specifies the number of days a note needs to be closed to no longer be downloaded
nl: Specificeert het aantal dagen dat een opmerking moet zijn gesloten om niet langer te worden gedownload

en: Display Advanced OAuth Parameters
nl: Uitgebreide parameters voor OAuth weergeven

en: Save to preferences
nl: Opslaan naar voorkeuren

en: Use OAuth for all requests to {0}
nl: OAuth gebruiken voor alle verzoeken aan {0}

en: For user-based bandwidth limit instead of IP-based one
nl: Voor op gebruiker gebaseerde beperking bandbreedte in plaats van op IP gebaseerde

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
nl: U heeft nog geen Toegangstoken om toegang te krijgen tot de OSM-server met behulp van OAuth. U moet eerst autoriseren.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
nl: U heeft al een Toegangstoken om toegang te krijgen tot de OSM-server met behulp van OAuth.

en: Remove token
nl: Verwijder token

en: Remove token from JOSM. This does not revoke the token.
nl: Verwjder het token uit JOSM. Het token wordt hierdoor niet ingetrokken.

en: New Access Token
nl: Nieuw Toegangstoken

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
nl: Klik om door het autorisatieproces van OAuth te gaan en een nieuw Toegangstoken te genereren

en: Click test access to the OSM server with the current access token
nl: Klik om toegang tot de OSM-server met het huidige Toegangstoken te testen

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
nl: <html>Gebruik de standaard URL voor de OSM-server (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
nl: Test de API URL

en: The API URL is valid.
nl: De API URL is geldig.

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
nl: Validatie mislukt. De API URL lijkt ongeldig te zijn.

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
nl: OSM API URL mag niet leeg zijn. Voer de OSM API URL in.

en: The current value is not a valid URL
nl: De huidige waarde is geen geldige URL

en: Please enter the OSM API URL.
nl: Voer de OSM API URL in.

en: Use Overpass server for object downloads
nl: Overpass-server gebruiken voor downloaden van objecten

en: Overpass server:
nl: Overpass-server:

en: Configure whether to use a proxy server
nl: Configureer of een proxy-server moet worden gebruikt

en: No proxy for
nl: Geen proxy voor

en: Proxy only for
nl: Proxy alleen voor

[ctx: server]
en: Port:
nl: Poort:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
nl: Voer een gebruikersnaam en wachtwoord in als uw proxy authenticatie vereist.

en: No proxy for (hosts):
nl: Geen proxy voor (hosts):

en: Proxy only for (hosts):
nl: Proxy alleen voor (hosts):

en: No proxy
nl: Geen proxy

en: Use standard system settings
nl: Gebruik de standaard systeeminstellingen

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
nl: Gebruik de standaard systeeminstellingen (uitgeschakeld. Start JOSM op met <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> om in te schakelen)

en: Manually configure a HTTP proxy
nl: Handmatig configureren van een HTTP proxy

en: Use a SOCKS proxy
nl: Gebruik een SOCKS proxy

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
nl: JOSM is geconfigureerd om proxyservers vanuit de systeeminstellingen te gebruiken, maar de JVM is niet geconfigureerd om ze te op te halen. Voorkeuren teruggezet naar ''Geen proxy''

en: Connection Settings for the OSM server.
nl: Verbindingsinstellingen voor de OSM-server.

en: Please enter your OSM user name
nl: Voer uw gebruikersnaam voor OSM in

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
nl: De gebruikersnaam mag niet leeg zijn. Voer uw gebruikersnaam voor OSM in

en: Action
nl: Opdracht

en: Shortcut
nl: Sneltoets

en: Shortcut Background: User
nl: Sneltoets achtergrond: Gebruiker

en: Shortcut Background: Modified
nl: Sneltoets achtergrond: Aangepast

en: Use default
nl: Gebruik de standaard

en: Key:
nl: Toets:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
nl: Let op: Gebruik alleen bestaande toetsen op het toetsenbord!

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Changing keyboard shortcuts manually.
nl: Sneltoetsen handmatig wijzigen.

en: Data validator
nl: Gegevensvalidator

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
nl: Gegevensvalidatie voor OSM die op gebruikelijke fouten van gebruikers en andere programma''s voor bewerking controleert.

en: Available rules:
nl: Beschikbare regels:

en: Active rules:
nl: Actieve regels:

en: Add a new rule by entering filename or URL
nl: Voeg een nieuwe regel toe door een bestandsnaam of URL in te voeren

en: New rule entry:
nl: Item voor nieuwe regel:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
nl: Verwijder de geselecteerde regels uit de lijst met actieve regels

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
nl: De bestandsnaam of URL voor de geselecteerde actieve regel bewerken

en: Add the selected available rules to the list of active rules
nl: Voeg de geselecteerde beschikbare regels toe aan de lijst met actieve regels

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
nl: Herlaadt de lijst met beschikbare regels vanaf ''{0}''

en: Loading rule sources from ''{0}''
nl: Laden van bronnen van regels vanaf ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of rule sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
nl: <html>Laden van de lijst van bronnen van regels mislukt vanaf<br>''{0}''.<br><br>Details (niet vertaald):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
nl: Waarschuwing: ongeldige indeling voor item in lijst met regels ''{0}''. Kreeg ''{1}''

en: Tag checker rules
nl: Regels voor tagcontrole

en: Choose Tag checker rules to enable
nl: Kies de regels voor tagcontrole die moeten worden ingeschakeld

en: Use ignore list.
nl: Lijst met uitzonderingen gebruiken.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
nl: Gebruik lijst met uitzonderingen om waarschuwingen te onderdrukken.

en: Use error layer.
nl: Gebruik foutenlaag.

en: Use the error layer to display problematic elements.
nl: Gebruik de foutenlaag om problematische elementen weer te geven.

en: Show informational level.
nl: Niveau voor informatie weergeven.

en: Show the informational tests.
nl: Testen voor informatie weergeven.

en: Show informational level on upload.
nl: Niveau voor informatie weergeven tijdens uploaden.

en: Show the informational tests in the upload check windows.
nl: Testen voor informatie weergeven in de controlevensters voor het uploaden.

en: On demand
nl: Op verzoek

en: On upload
nl: Tijdens uploaden

en: Tests
nl: Testen

en: Choose tests to enable
nl: Kies de testen die moeten worden ingeschakeld

en: Beginning task {2}: {0}{1}
nl: Taak beginnen {2}: {0}{1}

en: Finishing task {2}: {0}{1} ({3})
nl: Taak voltooid {2}: {0}{1} ({3})

en: Progress of task {2}: {0}{1} is {3}% ({4})
nl: Voortgang van taak {2}: {0}{1} is {3}% ({4})

en: multiple
nl: meerdere

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
nl[0]: Verwijder oude sleutels van maximaal {0} object
nl[1]: Verwijder oude sleutels van maximaal {0} objecten

en: Delete the selection in the tag table
nl: Verwijder de selectie in de tabel met tags

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
nl: Voorkeuze ''{0}'' van groep ''{1}'' gebruiken

en: Use preset ''{0}''
nl: Voorkeuze ''{0}'' gebruiken

en: Elements of type {0} are supported.
nl: Elementen van type {0} worden ondersteund.

en: This preset also sets: {0}
nl: Deze voorkeuze stelt ook in: {0}

en: Apply Preset
nl: Voorkeuze toepassen

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since nothing has been selected!
nl: The instelling <i>{0}</i> kan niet toegepast worden, omdat niets geselecteerd is.

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since the selection is unsuitable!
nl: The instelling <i>{0}</i> kan niet toegepast worden, omdat de selectie niet geschikt is.

en: Change {0} object | Change {0} objects
nl[0]: Wijzig {0} object
nl[1]: Wijzig {0} objecten

en: Nothing selected!
nl: Niets geselecteerd!

en: Selection unsuitable!
nl: Selectie is ongeschikt!

en: Change Tags
nl: Tags wijzigen

en: Add or remove toolbar button
nl: Knop op werkbalk toevoegen of verwijderen

en: Unknown type: {0}
nl: Onbekend type: {0}

en: Preset group {1} / {0}
nl: Voorkeuze groep {1} / {0}

en: Preset group {0}
nl: Voorkeuze groep {0}

en: Reference {0} is being used before it was defined
nl: Verwijzing {0} werd gebruikt dóórdat die werd gedefinieerd

en: Reference stack for {0} is too large
nl: Verwijzingsstapel voor {0} is te groot

en: Roles cannot appear more than once
nl: Rollen kunnen slechts één keer worden weergegeven

en: Preset role element without parent
nl: Voorkeuze rol element zonder ouder

en: Preset sub element without parent
nl: Voorkeuze sub-element zonder ouder

en: Error parsing {0}:
nl: Fout bij parsen van {0}:

en: Search presets
nl: Voorkeuzen zoeken

en: Search for objects by preset...
nl: Zoeken naar objecten op voorkeuze...

en: Search for objects by their presets.
nl: Zoeken naar objecten volgens hun voorkeuzen.

en: Search for objects by preset
nl: Zoeken naar objecten met voorkeuze

en: Show only applicable to selection
nl: Alleen die geselecteerd kunnen worden weergeven

en: Search in tags
nl: In tags zoeken

en: Add toolbar button
nl: Knop op werkbalk toevoegen

en: Preset preferences...
nl: Voorkeuren Voorkeuzen…

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
nl: Klik om de tab Voorkeuzen te openen in de voorkeuren

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' is not "{2}"
nl: Verbroken voorkeur voor taggen "{0}-{1}" - Java methode opgegeven in ''values_from'' is niet "{2}"

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' threw {2} ({3})
nl: Verbroken voorkeur voor taggen "{0}-{1}" - Java methode opgegeven in ''values_from'' gaf terug {2} ({3})

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - number of items in ''{2}'' must be the same as in ''values''
nl: Defecte voorkeuze voor taggen "{0}-{1}" - aantal items in ''{2}'' moet hetzelfde zijn als in ''values''

en: Detailed information: {0} <> {1}
nl: Gedetailleerde informatie: {0} <> {1}

en: <different>
nl: <verschillend>

en: This corresponds to the key ''{0}''
nl: Dit komt overeen met de sleutel ''{0}''

en: More information about this feature
nl: Meer informatie over deze functionaliteit

en: Optional Attributes:
nl: Optionele attributen:

en: Edit also …
nl: Bewerk ook …

en: Keeps the original values of the selected objects unchanged.
nl: Laat de originele waarden van de geselecteerde objecten ongewijzigd.

en: Sets the key ''{0}'' to the value ''{1}''.
nl: Stelt de sleutel ''{0}'' in op de waarde ''{1}''.

en: Clears the key ''{0}''.
nl: Maakt de sleutel ''{0}'' leeg.

en: Unknown ISO-3166 Code: {0}
nl: Onbekende ISO-3166-code: {0}

en: Unknown requisite: {0}
nl: Onbekend vereiste: {0}

en: Unknown regexp value: {0}
nl: Onbekende waarde regexp: {0}

en: Illegal member expression: {0}
nl: Ongeldige uitdrukking voor lid: {0}

en: Available roles
nl: Beschikbare rollen

en: role
nl: rol

en: count
nl: aantal

en: elements
nl: elementen

en: Select auto-increment of {0} for this field
nl: Selecteer automatisch verhogen van {0} voor dit veld

en: Cancel auto-increment for this field
nl: Annuleer automatisch verhogen voor dit veld

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
nl: Veranderlijke {0} is nog niet geregistreerd. Kan deelnemen in gesynchroniseerde aanpassingen niet instellen.

en: Adjustable {0} not registered yet.
nl: Veranderlijke {0} is nog niet geregistreerd.

en: Some of the key listeners forgot to remove themselves: {0}
nl: Enkele van de luisteraars naar sleutels vergaten zichzelf te verwijderen: {0}

en: Some of the key modifier listeners forgot to remove themselves: {0}
nl: Enkele van de luisteraars naar aanpassingen vergaten zichzelf te verwijderen: {0}

en: All files (*.*)
nl: Alle bestanden (*.*)

en: Received error page:
nl: Ontvangen pagina met fouten:

en: {0}... [please type its number]
nl: {0}... [typ het nummer]

en: Preference with key ''{0}'' does not include ''{1}''. Cannot restore window geometry from preferences.
nl: Voorkeur met toets ''{0}'' bevat niet ''{1}''. Kan geen geometrie voor het venster herstellen vanuit de voorkeuren.

en: Preference with key ''{0}'' does not provide an int value for ''{1}''. Got {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
nl: Voorkeur met toets ''{0}'' bevat geen integer (geheel getal) waarde voor ''{1}''. Kreeg {2}. Kan geen geometrie voor het venster herstellen vanuit de voorkeuren.

en: Failed to parse field ''{1}'' in preference with key ''{0}''. Exception was: {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
nl: Veld ''{1}'' parsen mislukt in voorkeur met toets ''{0}''. Exceptie was: {2}. Kan geen geometrie voor het venster herstellen vanuit de voorkeuren.

en: Preference with key ''{0}'' does not exist. Cannot restore window geometry from preferences.
nl: Voorkeur met toets ''{0}'' bestaat niet. Kan geen geometrie voor het venster herstellen vanuit de voorkeuren.

en: Ignoring malformed geometry: {0}
nl: Negeren van niet goed gevormde geometrie: {0}

en: Input validation: error
nl: Invoer validatie: fout

en: Input validation: error background
nl: Invoer validatie: fout achtergrond

en: Input validation: warning
nl: Invoer validatie: waarschuwing

en: Input validation: warning foreground
nl: Valideren invoer: waarschuwing op voorgrond

en: Input validation: warning background
nl: Invoer validatie: waarschuwing achtergrond

en: Input validation: valid
nl: Invoer validatie: geldig

en: Min. latitude
nl: Min. breedtegraad

en: Min. longitude
nl: Min. lengtegraad

en: Max. latitude
nl: Max. breedtegraad

en: Max. longitude
nl: Max. lengtegraad

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
nl: URL vanaf www.openstreetmap.org (u kunt hier een URL om vanaf te downloaden plakken om een begrensd gebied te specificeren)

en: The current value is not a valid changeset ID. Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
nl: De huidige waarde is geen geldige wijzigingenset-ID. Voer een gehele waarde > 0 of een wijzigingenset-URL in.

en: Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
nl: Voer een gehele waarde > 0 of een wijzigingenset-URL in.

en: Please select the row to edit.
nl: Selecteer een rij om te bewerken.

en: Add a new source to the list.
nl: Nieuwe bron aan lijst toevoegen.

en: Edit the selected source.
nl: De geselecteerde bron bewerken.

en: Delete the selected source from the list.
nl: De geselecteerde bron uit de lijst verwijderen.

en: Enter a search expression
nl: Voer een uitdrukking om te zoeken in

en: Right to Left
nl: Van rechts naar links

en: Switch the text orientation to Right-to-Left.
nl: Schakel de tekstrichting naar Van rechts naar links.

en: Left to Right
nl: Van links naar rechts

en: Switch the text orientation to Left-to-Right.
nl: Schakel de tekstrichting naar Van links naar rechts.

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
nl: De huidige waarde is geen geldige ID voor OSM. Voer een geheel getal > 0 in

en: false: the property is explicitly switched off
nl: onwaar: de eigenschap is expliciet uitgeschakeld

en: false: the property ''{0}'' is explicitly switched off
nl: false: de eigenschap ''{0}'' is expliciet uitgeschakeld

en: true: the property is explicitly switched on
nl: waar: de eigenschap is expliciet ingeschakeld

en: true: the property ''{0}'' is explicitly switched on
nl: true: de eigenschap ''{0}'' is expliciet ingeschakeld

en: partial: different selected objects have different values, do not change
nl: gedeeltelijk: verschillende geselecteerde objecten hebben verschillende waarden, niet veranderen

en: partial: different selected objects have different values for ''{0}'', do not change
nl: partial: verschillende geselecteerde objecten hebben verschillende waarden voor ''{0}'', wijzig ze niet

en: unset: do not set this property on the selected objects
nl: niet ingesteld: deze eigenschap niet voor de geselecteerde objecten instellen

en: unset: do not set the property ''{0}'' on the selected objects
nl: unset: stel de eigenschap ''{0}'' niet in voor de geselecteerde objecten

en: Cut
nl: Knippen

en: Right click = copy to clipboard
nl: Klik met rechts = kopieer naar klembord

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
nl: Ontbrekend verplicht attribuut ''{0}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige waarde voor verplicht attribuut ''{0}'' van het type long. Kreeg ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
nl: Ongeldige waarde voor verplicht attribuut ''{0}'' van het type long (>=0). Kreeg ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''{0}'' van het type double. Kreeg ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige waarde voor verplicht attribuut ''{0}'' van het type boolean. Kreeg ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige waarde voor verplicht attribuut ''{0}'' van het type OsmPrimitiveType. Kreeg ''{1}''.

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
nl: Weg met externe ID ''{0}'' bevat ontbrekende knoop met externe ID ''{1}''.

en: Deleted node {0} is part of way {1}
nl: Verwijderde knoop {0} is deel van weg {1}

en: Way {0} with {1} nodes is incomplete because at least one node was missing in the loaded data.
nl: Weg {0} met {1} knopen is niet compleet omdat tenminste één knoop ontbreekt in de geladen gegevens.

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
nl: Relatie met externe ID ''{0}'' verwijst naar een ontbrekende primitief met externe ID ''{1}''.

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
nl: Verwijderd lid {0} wordt gebruikt door relatie {1}

en: Prepare OSM data...
nl: Gegevens van OSM voorbereiden...

en: Parsing OSM data...
nl: Gegevens van OSM parsen...

en: Preparing data set...
nl: gegevensset voorbereiden...

en: Post-processing data set...
nl: Nabewerking van de gegevensset...

en: Rendering data set...
nl: Weergave van de gegevensset...

en: Missing required attribute ''{0}''.
nl: Ontbrekend vereist attribuut ''{0}''.

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige long-waarde voor attribuut ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: Unsupported version: {0}
nl: Niet ondersteunde versie: {0}

en: Missing mandatory attributes on element ''bounds''. Got minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.
nl: Ontbrekende verplichte attributen voor element ''bounds''. Kreeg minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.

en: Illegal object with ID=0.
nl: Ongeldig object met ID=0

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''version'' op primitief van OSM met ID {0}. Kreeg {1}.

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
nl: Ontbrekend attribuut ''version'' op primitief van OSM met ID {0}.

en: Normalizing value of attribute ''version'' of element {0} to {2}, API version is ''{3}''. Got {1}.
nl: Normaliseren van waarde van attribuut ''version'' van element {0} naar {2}, versie van API is ''{3}''. Kreeg {1}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
nl: Onbekende of niet ondersteunde versie van de API. Kreeg {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''changeset'' op nieuw object {1}. Kreeg {0}. Herstellen naar 0.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''changeset''. Kreeg {0}.

en: Missing key or value attribute in tag.
nl: Ontbrekende sleutel of waarde van attribuut in tag.

en: Illegal value for attributes ''lat'', ''lon'' on node with ID {0}. Got ''{1}'', ''{2}''.
nl: Ongeldige waarde voor attributen ''lat'', ''lon'' op knoop met ID {0}. Kreeg ''{1}'', ''{2}''.

en: Deleted way {0} contains nodes
nl: Verwijderde weg {0} bevat knopen

en: Deleted relation {0} contains members
nl: Verwijderde relatie {0} bevat leden

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
nl: Ontbrekend attribuut ''ref'' op lid in relatie {0}.

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''ref'' op lid in relatie {0}. Kreeg {1}

en: Incomplete <member> specification with ref=0
nl: Incomplete specificatie voor <member> met ref=0

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
nl: Ontbrekend attribuut ''type'' op lid {0} in relatie {1}.

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''type'' op lid {0} in relatie {1}. Kreeg {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
nl: Downloaden van punten {0} tot en met {1}...

en: Contacting OSM Server...
nl: Verbinden met OSM-server...

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
nl: Openenen van invoerstroom voor bron ''{0}'' mislukt

en: Failed to open file with extension ''{2}'' and namepart ''{3}'' in zip file ''{0}''. Exception was: {1}
nl: Openen van bestand met extensie ''{2}'' en deel van naam ''{3}'' in zip-bestand ''{0}'' mislukt. Exceptie was: {1}

en: Cache update for {0}
nl: Cache update voor {0}

en: The requested URL {0} was not found
nl: De verzochte URL {0} werd niet gevonden

en: Failed to rename file {0} to {1}.
nl: Hernoemen van bestand {0} naar {1} mislukt.

en: Failed to load {0}, use cached file and retry next time: {1}
nl: Laden van {0} mislukt, gebruik het bestand in de cache en probeer de volgende keer: {1}

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
nl: Ongeldige waarde van attribuut ''{0}'' van element ''{1}'' in servermogelijkheden. Kreeg ''{2}''

en: Error adding certificate {0} - certificate fingerprint mismatch. Expected {1}, was {2}
nl: Fout bij toevoegen van certificaat {0} - vingerafdruk van certificaat komt niet overeen. Verwacht {1}, was {2}

en: Failed to parse date ''{0}'' replied by server.
nl: Parsen van datum ''{0}'', antwoord van server, mislukt.

en: Unexpected format of error header for conflict in changeset update. Got ''{0}''
nl: Onverwachte indeling van kop voor fout voor conflict in bijwerken van wijzigingenset. Kreeg ''{0}''

en: Illegal longitude value for parameter ''{0}'', got {1}
nl: Ongeldige waarde voor lengtegraad voor parameter ''{0}'', kreeg {1}

en: Illegal latitude value for parameter ''{0}'', got {1}
nl: Ongeldige waarde voor breedtegraad voor parameter ''{0}'', kreeg {1}

en: Unexpected value for ''{0}'' in changeset query url, got {1}
nl: Onverwachte waarde voor ''{0}'' in url voor aanvraag van wijzigingenset, kreeg {1}

en: Cannot create a changeset query including both the query parameters ''uid'' and ''display_name''
nl: Kan geen query voor een wijzigingenset maken die zowel de parameters voor de query ''uid'' en ''display_name'' bevat

en: Unsupported parameter ''{0}'' in changeset query string
nl: Niet ondersteunde parameter ''{0}'' in tekenreeks voor query voor wijzigingenset

en: Unexpected format for port number in preference ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Onverwachte indeling voor poortnummer in voorkeur ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: The proxy will not be used.
nl: De proxy zal niet worden gebruikt.

en: Illegal port number in preference ''{0}''. Got {1}.
nl: Ongeldig poortnummer in voorkeur ''{0}''. Kreeg {1}.

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
nl: Onverwachte waarde voor voorkeur ''{0}'' gevonden. Kreeg ''{1}''. Zal geen proxy gebruiken.

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
nl: Onverwachte parameters voor HTTP-proxy. Kreeg host ''{0}'' en poort ''{1}''.

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
nl: Onverwachte parameters voor SOCKS-proxy. Kreeg host ''{0}'' en poort ''{1}''.

en: Connection to proxy ''{0}'' for URI ''{1}'' failed. Exception was: {2}
nl: Verbinding naar proxy ''{0}'' voor URI ''{1}'' mislukt. Exceptie was: {2}

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
nl: De JVM is niet geconfigureerd om proxyservers op te zoeken in de systeeminstellingen. De eigenschap ''java.net.useSystemProxies'' ontbrak bij het opstarten.  Zal geen proxy gebruiken.

en: Parsing response from server...
nl: Antwoord van server parsen...

en: Postprocessing uploaded data...
nl: Nabewerken van geüploade data...

en: Unexpected XML element with name ''{0}''
nl: Onverwacht XML-element met de naam ''{0}''

en: Relation/non-geometry feature without properties found: {0}
nl: Relatie/niet-geometrie object zonder eigenschappen gevonden: {0}

en: Relation/non-geometry feature without type found: {0}
nl: Relatie/niet-geometrie object zonder type gevonden: {0}

en: Unknown json object found {0}
nl: Onbekend object JSON gevonden {0}

en: Geometry of feature {0} is null
nl: Geometrie van object {0} is null

en: Downloading OSM data...
nl: Downloaden van gegevens van OSM

en: {0} element does not have valid latitude and/or longitude.
nl: {0} element heeft geen geldige latitude en/of longitude.

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
nl: Fout bij parsen: documentstructuur voor GPX-document is ongeldig

en: (at line {0}, column {1})
nl: (op regel {0}, kolom {1})

en: The file was created by "{0}".
nl: Het bestand werd gemaakt door "{0}".

en: Unknown mode {0}.
nl: Onbekende modus {0}.

en: get number of unread messages
nl: haal aantal niet-gelezen berichten op

en: Message notifier
nl: Aanduiding voor berichten

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
nl: Een pakket knopen ophalen vanaf ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
nl: Een pakket wegen ophalen vanaf ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
nl: Een pakket relaties ophalen vanaf ''{0}''

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
nl[0]: Downloaden van {0} object vanaf ''{1}''
nl[1]: Downloaden van {0} objecten vanaf ''{1}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each object.
nl: Server antwoordde met retourcode 404, opnieuw proberen met een individueel verzoek voor elk object.

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
nl: Knoop met ID {0} ophalen vanaf ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
nl: Weg met ID {0} ophalen vanaf ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
nl: Relatie met ID {0} ophalen vanaf ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
nl: Server antwoordde met retourcode 404 voor ID {0}. Overslaan.

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
nl: Null pointer-exceptie, mogelijk ontbreken er enkele tags.

en: {0} not available (offline mode)
nl: {0} niet beschikbaar (modus Offline)

en: Certificates
nl: Certificaten

en: Unable to initialize OSM API.
nl: Niet mogelijk om de OSM API te initialiseren.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
nl: Deze versie van JOSM is niet incompatibel met de geconfigureerde server.

en: It supports protocol version 0.6, while the server says it supports {0} to {1}.
nl: Het ondersteunt protocolversie 0.6, terwijl de server zegt dat het {0} tot en met {1} ondersteunt.

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
nl: Onverwachte indeling van ID geantwoord door de server. Kreeg ''{0}''.

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Onverwachte indeling van nieuwe versie van aangepaste primitief ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: Unexpected format of new version of deleted primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Onverwachte indeling van nieuwe versie van verwijderde primitief ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: Creating changeset...
nl: Wijzigingenset maken...

en: Successfully opened changeset {0}
nl: Wijzigingenset {0} met succes geopend

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
nl: ID van wijzigingenset > 0 werd verwacht Kreeg {0}.

en: Updating changeset...
nl: Wijzigingenset bijwerken...

en: Updating changeset {0}...
nl: Wijzigingenset bijwerken {0}...

en: Closing changeset...
nl: Wijzigingenset sluiten...

en: Changeset must be closed in order to add a comment
nl: Wijzigingenset moet worden gesloten om een opmerking te kunnen toevoegen

en: Preparing upload request...
nl: Voorbereiden verzoek voor uploaden...

en: Waiting 10 seconds ...
nl: Wachten voor 10 seconden ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
nl: Opnieuw starten {0} van {1} na {2} seconden ...

en: OK - trying again.
nl: OK - opnieuw proberen.

en: Starting retry {0} of {1}.
nl: Opnieuw starten {0} van {1}.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
nl: Huidige wijzigingenset is null. Kan geen gegevens uploaden.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
nl: ID van huidige wijzigingenset > 0 vereist. Huidige ID is {0}.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
nl: Geopende wijzigingenset verwacht. Kreeg gesloten wijzigingenset met ID {0}.

en: Note upload failed
nl: Uploaden van opmerking mislukt

en: Error parsing note response from server
nl: Fout bij parsen van antwoord voor opmerking vanaf server

en: The server replied an error with code {0}.
nl: De server antwoordde met een fout met code {0}.

en: Prolog of OsmChange document already written. Please write only once.
nl: Proloog van document van OsmChange al geschreven. Slechts één maal schrijven.

en: Prolog of OsmChange document not written yet. Please write first.
nl: Proloog van document van OsmChange nog niet geschreven. Dat eerst schrijven.

en: Unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
nl: Niet-ondersteund startelement ''{0}'' in inhoud van wijzigingenset op positie ({1},{2}). Overgeslagen.

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
nl: Ongeldige documentstructuur. Knoop, weg of relatie gevonden buiten ''maken'', ''aanpassen'', of ''verwijderen''.

en: Unsupported end element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
nl: Niet-ondersteund eindelement ''{0}'' in inhoud van wijzigingenset op positie ({1},{2}). Overgeslagen.

en: Parsing changeset content ...
nl: Parsen van inhoud wijzigingenset ...

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige Booleaanse waarde voor attribuut ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Ongeldige numerieke waarde voor attribuut ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
nl: Ontbrekend verplicht attribuut ''{0}'' van XML-element {1}.

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
nl: Niet gedefinieerd element ''{0}'' gevonden in invoerstroom. Afbreken.

en: Parsing list of changesets...
nl: Parsen van lijst van wijzigingensets...

en: Obtain OAuth 2.0 token for authentication?
nl: Een OAuth 2.0 token verkrijgen voor authenticatie?

en: Obtain authentication to OSM servers
nl: Authenticatie van OSM-servers ophalen

en: Failed to sign a HTTP connection with an OAuth Authentication header
nl: Ondertekenen van een HTTP-verbinding met een kop van OAuth Authentication mislukt

en: Unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
nl: Onverwachte waarde voor voorkeur ''{0}''. Kreeg ''{1}''.

en: Parsing OSM history data ...
nl: Ontleden van gegevens over historie van OSM ...

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
nl: Niet gedefinieerd element ''{0}'' gevonden in invoerstroom. Overslaan.

en: Reading was canceled
nl: Lezen werd geannuleerd

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
nl: Ontbrekend verplicht attribuut ''{0}'' op <nd> van weg {1}.

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
nl: Ongeldige waarde van attribuut ''ref'' van element <nd>. Kreeg {0}.

en: Line {0} column {1}:
nl: Regel {0} kolom {1}:

en: Downloading referring ways ...
nl: Downloaden van verwijzende wegen ...

en: Downloading referring relations ...
nl: Downloaden van verwijzende relaties ...

en: Reading changesets...
nl: Wijzigingensets lezen...

en: Downloading changesets ...
nl: Downloaden van wijzigingensets ...

en: Reading changeset {0} ...
nl: Wijzigingenset {0} lezen ...

en: Downloading changeset {0} ...
nl: Wijzigingenset {0} downloaden ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
nl[0]: Wijzigingenset {0} downloaden ...
nl[1]: Downloaden van {0} wijzigingensets ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
nl: Inhoud voor wijzigingenset {0} downloaden ...

en: Contacting OSM Server for {0}
nl: Contact opnemen met OSM-server voor {0}

en: Downloading history...
nl: Historie downloaden...

en: Contacting Server...
nl: Met server verbinden...

en: Downloading OSM notes...
nl: Opmerkingen van OSM worden gedownload...

en: Downloading data...
nl: Gegevens downloaden...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
nl: Kon geen verbinding maken met de OSM-server. Controleer uw verbinding met internet.

en: Reading error text failed.
nl: Lezen van de tekst van de fout mislukt.

en: XML tag <user> is missing.
nl: XML-tag <user> ontbreekt.

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
nl: Ontbrekend attribuut ''{0}'' op XML-tag ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''{0}'' op XML-tag ''{1}''. Kreeg {2}.

en: Reading user info ...
nl: Informatie over gebruiker lezen ...

en: Reading user preferences ...
nl: Gebruikersvoorkeuren lezen ...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
nl: Starten met uploaden van één verzoek per primitief ...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
nl: {0}% ({1}/{2}), {3} te gaan. Uploaden van knoop ''{4}'' (ID: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
nl: {0}% ({1}/{2}), {3} te gaan. Uploaden van weg ''{4}'' (ID: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
nl: {0}% ({1}/{2}), {3} te gaan. Uploaden van relatie ''{4}'' (ID: {5})

en: Starting to upload in one request ...
nl: Starten met uploaden in één verzoek ...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
nl: Waarde >0 verwacht voor parameter ''{0}'', kreeg {1}

en: Starting to upload in chunks...
nl: Starten met uploaden in gedeelten...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
nl[0]: ({0}/{1}) Uploaden van {2} object...
nl[1]: ({0}/{1}) Uploaden van {2} objecten...

en: Uploading data ...
nl: Uploaden van gegevens ...

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
nl: Onverwachte ID voor primitief van OSM gevonden

en: Failed to evaluate {0}
nl: Evalueren van {0} mislukt

en: Unexpected value for key ''{0}'' in preferences, got ''{1}''
nl: Onverwachte waarde voor sleutel ''{0}'' in voorkeuren, kreeg ''{1}''

en: {0} bytes have been read
nl: {0} bytes zijn gelezen

en: unspecified reason
nl: niet gespecificeerde reden

en: Error playing sound
nl: Fout tijdens afspelen van geluid

en: This is after the end of the recording
nl: Dit is na het einde van de opname

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Note:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file on your computer. </p></body></html>
nl: <html><body><p class="warning-body"><strong>Opmerking:</strong> Het wachtwoord wordt in platte tekst opgeslagen in het JOSM-voorkeurenbestand op uw computer. </p></body></html>

en: Save user and password (unencrypted)
nl: Gebruikersnaam en wachtwoord opslaan (niet versleuteld)

en: Styles size {0} does not match layers size {1}
nl: Grootte stijlen {0} komt niet overene met de grootte van lagen {1}

en: Assume
nl: Veronderstelling

en: Existing values
nl: Bestaande waarden

en: <delete from {0} objects>
nl: <verwijderen uit {0} objecten>

en: Old values of
nl: Oude waarden van

en: Add tags to selected objects
nl: Voeg tags toe aan geselecteerde objecten

en: Add selected tags
nl: Voeg geselecteerde tags toe

en: Add all tags
nl: Voeg alle tags toe

en: Add checked tags to selected objects
nl: Voeg de gekozen tags toe aan de geselecteerde objecten

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
nl: Shift+Enter: Voeg alle tags toe aan de geselecteerde objecten

en: Enable the checkbox to accept the value
nl: Schakel het keuzevak in om de waarde te accepteren

en: Accept all tags from {0} for this session
nl: Accepteer alle tags van {0} voor deze sessie

en: Load data from API
nl: Laad gegevens vanaf API

en: Import data from URL
nl: Importeer gegevens vanaf URL

en: Open local files
nl: Open lokale bestanden

en: Open remote files
nl: Bestanden op afstand openen

en: Load imagery layers
nl: Afbeeldingslagen laden

en: Change the selection
nl: Wijzig de selectie

en: Change the viewport
nl: Wijzig de weergavepoort

en: Create new objects
nl: Nieuwe objecten maken

en: Read protocol version
nl: Lees protocolversie

en: Cannot start IPv4 remotecontrol server on port {0}: {1}
nl: Kan geen IPv4 afstandsbedieningserver starten op poort {0}: {1}

en: Cannot start IPv6 remotecontrol server on port {0}: {1}
nl: Kan geen IPv6 afstandsbedieningserver starten op poort {0}: {1}

en: RemoteControl::Accepting remote connections on {0}:{1}
nl: Afstandsbediening::Verbindingen op afstand accepteren op {0}:{1}

en: RemoteControl::Server {0}:{1} stopped.
nl: Afstandsbediening::Server {0}:{1} gestopt.

en: Remote Control has been asked to create a new node.
nl: Afstandsbediening is gevraagd om een nieuwe knoop te maken.

en: Coordinates:
nl: Coördinaten:

en: There is no layer opened to add node
nl: Er is geen laag geopend om de knoop aan toe te voegen

en: Remote Control has been asked to create a new way.
nl: Afstandsbediening is gevraagd om een nieuwe weg te maken.

en: Invalid coordinates: {0}
nl: Ongeldige coördinaten: {0}

en: There is no layer opened to add way
nl: Er is geen laag geopend om de weg aan toe te voegen

en: Add way
nl: Weg toevoegen

en: Remote Control has been asked to report its supported features. This enables web sites to guess a running JOSM version
nl: Afstandsbediening is gevraagd zijn ondersteunde mogelijkheden te rapporteren. Dit stelt websites in staat een versie van JOSM tijdens de uitvoering vast te stellen

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
nl: Afstandsbediening is gevraagd om een afbeeldingslaag te laden vanaf de volgende URL:

en: Remote imagery
nl: Afbeeldingen op afstand

en: The following keys are mandatory, but have not been provided: {0}
nl: De volgende sleutels zijn verplicht, maar zijn niet opgegeven: {0}

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
nl: Afstandsbediening is gevraagd gegevens te importeren van de volgende URL:

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
nl: Afstandsbediening is gevraagd gegevens uit de API te laden.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto selected objects.
    Since no objects have been selected before this click, no tags were added.
    Select one or more objects and click the link again.
nl: U klikte op een link voor Afstandsbediening voor JOSM die tags zal toepassen op geselecteerde objecten.
    Omdat er geen objecten werden geselecteerd vóór het klikken, werden geen tags toegevoegd.
    Selecteer één of meer objecten en klik opnieuw op de link.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto objects.
    Unfortunately that link seems to be broken.
    Technical explanation: the URL query parameter ''select='' or ''search='' has an invalid value.
    Ask someone at the origin of the clicked link to fix this.
nl: U klikte op een link voor Afstandsbediening voor JOSM die tags zal toepassen op geselecteerde objecten.
    Helaas lijkt de link defect te zijn.
    Technische uitleg: de parameter voor de URL query ''select='' of ''search='' heeft een ongeldige waarde.
    Vraag iemand aan de zijde van de oorsprong van de link om dit te repareren.

en: The latitudes must be between {0} and {1}
nl: De latituden moeten liggen tussen {0} en {1}

en: The longitudes must be between {0} and {1}
nl: De longituden moeten liggen tussen {0} en {1}

en: The minima must be less than the maxima
nl: De minima moeten kleiner zijn dan de maxima

en: Remote Control has been asked to load the following data:
nl: Afstandsbediening is gevraagd de volgende gegevens te laden:

en: Loading data
nl: Gegevens laden

en: Remote Control has been asked to load objects (specified by their id) from the API.
nl: Afstandsbediening is gevraagd om objecten te laden (gespecificeerd door hun ID) vanaf de API.

en: No valid object identifier has been provided
nl: Er is geen geldige identificatie voor een object opgegeven

en: Remote Control has been asked to open a local file.
nl: Afstandsbediening is gevraagd om een lokaal bestand te openen.

en: Do you want to allow this?
nl: Wil je dit toestaan?

en: Yes, always
nl: Ja, altijd

en: Yes, once
nl: Ja, eenmaal

en: Confirm Remote Control action
nl: Bevestig actie van Afstandsbediening

en: Remote Control has been asked to report its protocol version. This enables web sites to detect a running JOSM.
nl: Afstandsbediening is gevraagd zijn protocolversie te rapporteren. Dit maakt het voor websites mogelijk om een werkende JOSM te detecteren.

en: local file
nl: Lokaal bestand

en: include
nl: inclusief

en: Layer contains unsaved data - save to file.
nl: Laag bevat niet-opgeslagen gegevens - sla in bestand op.

en: Layer does not contain unsaved data.
nl: Laag bevat geen niet-opgeslagen gegevens.

en: Data:
nl: Gegevens:

en: Link to a OSM data file on your local disk.
nl: Koppeling naar een gegevensbestand van OSM op uw lokale schijf.

en: Include OSM data in the .joz session file.
nl: Neem OSM-gegevens op in het bestand van de sessie (.joz).

en: Link to a GPX data file on your local disk.
nl: Link naar een GPX-gegevensbestand op uw lokale schijf.

en: Include GPX data in the .joz session file.
nl: Neem GPX-gegevens op in het .joz sessiebestand.

en: No file association
nl: Geen bestandsassociatie

en: GPX data will be included in the session file.
nl: GPX-gegevens zullen worden opgenomen in het sessiebestand.

en: OSM data will be included in the session file.
nl: OSM-gegevens zullen worden opgenomen in het bestand van de sessie.

en: Version ''{0}'' of meta data for geoimage layer is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van metagegevens voor geo-afbeeldingenlaag wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: include marker layer "{0}"
nl: inclusief markeringslaag "{0}"

en: Version ''{0}'' of meta data for gpx track layer is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van metagegevens voor laag van gpx-spoor wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for imagery layer is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van metagegevens voor afbeeldingenlaag wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for marker layer is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van metadata voor markeringslaag wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for note layer is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van metagegevens voor de laag Opmerkingen wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for osm data layer is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van metagegevens voor gegevenslaag van OSM wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: File name expected for layer no. {0}
nl: bestandsnaam verwacht voor laag nr. {0}

en: Session file (*.jos, *.joz)
nl: Sessiebestand (*.jos, *.joz)

en: Unsupported scheme ''{0}'' in URI ''{1}''.
nl: Niet ondersteund schema ''{0}'' in URI ''{1}''.

en: Unexpected root element ''{0}'' in session file
nl: Onverwacht root-element ''{0}'' in bestand voor sessie

en: Version ''{0}'' of session file is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van bestand voor sessie wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: missing mandatory attribute ''index'' for element ''layer''
nl: ontbrekend verplicht attribuut ''index'' voor element ''layer''

en: unexpected format of attribute ''index'' for element ''layer''
nl: onverwachte opmaak van attribuut ''index'' voor element ''layer''

en: attribute ''index'' ({0}) for element ''layer'' must be unique
nl: attribuut ''index'' ({0}) voor element ''layer'' moet uniek zijn

en: missing layer with index {0}
nl: ontbrekende laag met index {0}

en: missing mandatory attribute ''name'' for element ''layer''
nl: ontbrekend verplicht attribuut ''name'' voor element ''layer''

en: missing mandatory attribute ''type'' for element ''layer''
nl: ontbrekend verplicht attribuut ''type'' voor element ''layer''

en: Unable to load layer
nl: Kan laag niet laden

en: Cannot load layer of type ''{0}'' because no suitable importer was found.
nl: Kan laag van het type ''{0}'' niet laden omdat er geen geschikt programma om te importeren werd gevonden.

en: Cannot load layer {0} because it depends on layer {1} which has been skipped.
nl: kan laag {0} niet laden omdat die afhankelijk is van laag {1} die is overgeslagen.

en: Error loading layer
nl: Fout bij laden van laag

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
nl: <html>kon laag {0} ''{1}'' niet laden.<br>Fout is:<br>{2}</html>

en: Skip layer and continue
nl: Laag overslaan en doorgaan

en: expected .jos file inside .joz archive
nl: verwacht .jos-bestand binnen .joz-archief

en: Failed to create missing plugin preferences directory: {0}
nl: Maken van ontbrekende map voor voorkeuren van plug-in mislukt: {0}

en: Failed to create missing plugin user data directory: {0}
nl: Maken van ontbrekende map voor gebruikersgegevens van plug-in mislukt: {0}

en: Failed to create missing plugin cache directory: {0}
nl: Maken van ontbrekende map voor cache van plug-in mislukt: {0}

en: Skip Download
nl: Downloaden overslaan

en: Download Plugin
nl: Plug-in downloaden

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
nl: JOSM-versie {0} vereist voor plug-in {1}.

en: Download skipped
nl: Download overgeslagen

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
nl: Kan plugin ''{0}'' niet downloaden. De koppeling voor het downloaden is niet bekend. Downloaden overgeslagen.

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
nl: Kan plug-in ''{0}'' niet downloaden. De koppeling voor downloaden ''{1}'' is geen geldige URL. Downloaden overgeslagen.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
nl: Maken van de plug-in map ''{0}'' mislukt

en: Downloading Plugin {0}...
nl: Downloaden van plug-in {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
nl: Er trad een fout op in plug-in {0}

en: integrated into main program
nl: geïntegreerd in hoofdprogramma

en: replaced by new {0} plugin
nl: vervangen door nieuwe {0} plug-in

en: no longer required
nl: niet langer vereist

en: Plugin information
nl: Informatie over plug-in

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
nl[0]: De volgende plug-in is niet langer nodig en wordt uitgeschakeld:
nl[1]: De volgende plug-ins zijn niet langer nodig en worden uitgeschakeld:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
nl: <html>Het laden van plug-in "{0}" werd verzocht.<br>Deze plug-in wordt net langer ontwikkeld en zal waarschijnlijk fouten veroorzaken.<br>Hij zou moeten worden uitgeschakeld.<br>Verwijderen uit de instellingen?</html>

en: Plugin update
nl: Plug-in update

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
nl: U hebt de software voor JOSM bijgewerkt <br> Om problemen te voorkomen zouden de plug-ins ook moeten worden bijgewerkt.<br><br>De plug-ins nu bijwerken?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
nl: Laatste bijwerking van plug-ins is meer dan {0} dagen geleden.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
nl: Bijwerken van plug-ins na upgrade van JOSM overslaan. Automatisch bijwerken bij opstarten is ingeschakeld.

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
nl: Bijwerken van plug-ins na verloop van tijdinterval overslaan. Automatisch bijwerken bij opstarten is ingeschakeld.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
nl: Bijwerken van plug-ins na upgrade van JOSM uitvoeren. Automatisch bijwerken bij opstarten is ingeschakeld.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
nl: Bijwerken van plug-ins na verloop van tijdinterval uitvoeren. Automatisch bijwerken bij opstarten is ingeschakeld.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
nl: Onverwachte waarde ''{0}'' voor voorkeur ''{1}''. Veronderstelde waarde voor ''ask''.

en: Click to update the activated plugins
nl: Klik om de actieve plug-ins bij te werken

en: Skip update
nl: Bijwerken overslaan.

en: Click to skip updating the activated plugins
nl: Klik om het bijwerken van de actieve plug-ins over te slaan.

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
nl[0]: Plug-in {0} vereist een plug-in die niet werd gevonden. De ontbrekende plug-in is:
nl[1]: Plug-in {0} vereist {1} plug-ins die niet werden gevonden. De ontbrekende plug-ins zijn:

en: Download and restart
nl: Downloaden en opnieuw straten

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
nl[0]: Klikken om de ontbrekende plug-in te downloaden en JOSM opnieuw te starten
nl[1]: Klikken om de ontbrekende plug-ins te downloaden en JOSM opnieuw te starten

en: Click to continue without this plugin | Click to continue without these plugins
nl[0]: Klikken om door te gaan zonder deze plug-in
nl[1]: Klikken om door te gaan zonder deze plug-ins

en: Plugin {0} must be run on a {1} platform.
nl: De invoegtoepassing {0} moet uitgevoerd worden op een {1} platform.

en: Plugin {0} requires Java version {1}. The current Java version is {2}.<br>You have to update Java in order to use this plugin.
nl: Plug-in {0} vereist Java versie {1}. De huidige versie van Java is {2}.<br>U moet Java bijwerken om deze plug-in te kunnen gebruiken.

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
nl: <html>Plug-in {0} vereist JOSM-versie {1}. De huidige versie van JOSM is {2}.<br>U moet JOSM bijwerken om deze plug-in te kunnen gebruiken.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
nl: Kon plug-in {0} niet laden. Verwijderen uit voorkeuren?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
nl: laden van plug-in''{0}'' (versie {1})

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
nl: <html>Kon plug-in {0} niet laden omdat de<br>hoofdklasse ''{1}'' voor de plug-in niet werd gevonden.<br>Verwijderen uit voorkeuren?</html>

en: Loading plugins ...
nl: Plug-ins laden ...

en: Checking plugin preconditions...
nl: Controleren van de vereisten voor plug-ins...

en: Loading plugin ''{0}''...
nl: Laden van plug-in ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
nl[0]: JOSM kon geen informatie vinden over volgende plug-in:
nl[1]: JOSM kon geen informatie vinden over de volgende plug-ins:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
nl[0]: De plug-in zal niet worden geladen.
nl[1]: De plug-ins zullen niet worden geladen.

en: Determining plugins to load...
nl: Bepalen welke plug-ins te laden...

en: Removing deprecated plugins...
nl: Verwijderen van vervallen plug-ins...

en: Removing unmaintained plugins...
nl: Verwijderen van niet onderhouden plug-ins...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
nl[0]: Bijwerken van de volgende plug-in is mislukt:
nl[1]: Bijwerken van de volgende plug-ins is mislukt:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
nl[0]: Open het dialoogvenster Voorkeuren nadat JOSM is opgestart en probeer handmatig bij te werken.
nl[1]: Open het dialoogvenster Voorkeuren nadat JOSM is opgestart en probeer ze handmatig bij te werken.

en: Plugin update failed
nl: Bijwerken van plug-in mislukt

en: Failed to find plugin {0}
nl: Vinden van plug-in {0} mislukt

en: Failed to download plugin information list
nl: Downloaden van informatielijst voor plug-in mislukt

en: Disable plugin
nl: Plug-in uitschakelen

en: Click to delete the plugin ''{0}''
nl: Klik om de plug-in ''{0}'' te verwijderen

en: Keep plugin
nl: Plug-in behouden

en: Click to keep the plugin ''{0}''
nl: Klik om de plug-in ''{0}'' te behouden

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. {2}
nl: Installeren plug-in ''{0}'' uit tijdelijk gedownload bestand ''{1}'' mislukt. {2}

en: Failed to delete outdated plugin ''{0}''.
nl: Verwijderden van verouderde plug-in ''{0}'' mislukt.

en: Failed to install already downloaded plugin ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old plugin version.
nl: Installeren van reeds gedownloade plug-in ''{0}'' mislukt. Installatie overgeslagen. JOSM zal nog steeds de oude versie van de plug-in laden.

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
nl: Installeren plug-in ''{0}'' uit tijdelijk gedownload bestand ''{1}'' mislukt. Hernoemen mislukt.

en: Update plugin
nl: Plug-in bijwerken

en: Click to update the plugin ''{0}''
nl: Klik om de plug-in ''{0}'' bij te werken

en: Click to disable the plugin ''{0}''
nl: Klik om de plug-in ''{0}'' uit te schakelen

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
nl: Er trad een onverwachte exceptie op die mogelijk afkomstig van de plug-in "{0}".

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
nl: Volgens de informatie in de plug-in, is de auteur {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
nl: Probeer eerst de plug-in bij te werken naar de nieuwste versie voordat u een fout rapporteert.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
nl: De plug-in is verwijderd uit de configuratie. Start JOSM opnieuw op om de plug-in te ontladen.

en: no description available
nl: geen omschrijving beschikbaar

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
nl: Niet opnieuw vragen en onthoud mijn beslissing (ga naar Voorkeuren->Plug-ins om het later te wijzigen)

en: Invalid jar file ''{0}''
nl: Ongeldig jar-bestand ''{0}''

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
nl: Het bestand ''{0}'' voor de plug-in bevat geen Manifest.

en: Invalid URL ''{0}'' in plugin {1}
nl: Ongeldige URL ''{0}'' in plug-in {1}

en: Invalid plugin description ''{0}'' in plugin {1}
nl: Plugin-beschrijving "{0}" in plugin {1} is ongeldig

en: Invalid plugin main version ''{0}'' in plugin {1}
nl: Ongeldige hoofdversie plug-in ''{0}'' in plug-in {1}

en: Missing plugin main version in plugin {0}
nl: Ontbrekende hoofdversie plug-in in plug-in {0}

en: Invalid Java version ''{0}'' in plugin {1}
nl: Ongeldige Java-versie ''{0}'' in plug-in {1}

en: More info...
nl: Meer info...

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
nl: <b>Plug-in verschaft door een externe bron:</b> {0}

en: Failed to create plugin information from manifest for plugin ''{0}''
nl: Mislukt om informatie voor de plug-in te maken uit manifest voor plug-in ''{0}''

en: Illegal entry in plugin list.
nl: Ongeldig item in lijst voor plug-in.

en: Reading local plugin information..
nl: Lezen van informatie voor locale plug-in..

en: Processing plugin site cache files...
nl: Verwerken van bestanden in cache voor site van plug-in...

en: Processing file ''{0}''
nl: Verwerken van bestand ''{0}''

en: Failed to scan file ''{0}'' for plugin information. Skipping.
nl: Scannen van bestand ''{0}'' voor informatie over plug-in mislukt. Overgeslagen.

en: Processing plugin files...
nl: Verwerken van bestanden van plug-in...

en: Download plugin list...
nl: Downloaden van lijst voor plug-in...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
nl: Downloaden van lijst voor plug-in vanaf ''{0}''

en: Unsuccessful HTTP request
nl: Niet succesvol HTTP-verzoek

en: Plugin list download error
nl: Plug-inlijst fout bij downloaden

en: JOSM failed to download plugin list:
nl: JOSM kon de plug-inlijst niet downloaden:

en: Failed to create plugin directory ''{0}''. Cannot cache plugin list from plugin site ''{1}''.
nl: maken van map voor plug-in ''{0}'' mislukt. Kon plug-inlijst vanaf site voor plug-in ''{1}'' niet cachen.

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
nl: Schrijven van lijst voor plug-in naar locale cache ''{0}''

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
nl: Parsen van lijst voor plug-in vanaf site ''{0}''

en: Failed to parse plugin list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
nl: Parsen van document voor lijst voor plug-in vanaf site ''{0}'' mislukt Site wordt overgeslagen. Exceptie was: {1}

en: Processing plugin list from site ''{0}''
nl: Verwerking van lijst voor plug-in vanaf site ''{0}''

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
nl: <html>Initialiseren van communicatie met de OSM-server {0} mislukt.<br>Controleer de URL voor de server in uw voorkeuren en uw verbinding met internet.

en: <html>Failed to authenticate at the OSM server ''{0}''.<br>You are using OAuth to authenticate but currently there is no<br>OAuth Access Token configured.<br>Please open the Preferences Dialog and generate or enter an Access Token.</html>
nl: <html>Authenticatie met de OSM-server ''{0}'' mislukt.<br>U gebruikt OAuth om te authenticeren maar momenteel is er geen<br>Toegangstoken voor OAuth geconfigureerd.<br>Open het dialoogvenster Voorkeuren en genereer of voer een Toegangstoken in.</html>

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by way {1}.<br>Please load the way, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference to the node, and upload again.
nl[0]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>knoop {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door weg {1}.<br>Laad de weg, verwijder de verwijzing naar de knoop en upload opnieuw.
nl[1]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>knoop {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door de wegen {1}.<br>Laad de wegen, verwijder de verwijzing naar de knoop en upload opnieuw.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the node, and upload again.
nl[0]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>knoop {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door de relatie {1}.<br>Laad de relatie, verwijder de verwijzing naar de knoop en upload opnieuw.
nl[1]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>knoop {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door de relaties {1}.<br>Laad de relaties, verwijder de verwijzing naar de knoop en upload opnieuw.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the way, and upload again.
nl[0]: <strong>Mislukt</strong> uploaden van <strong>weg {0}</strong>. Het verwijst naar de verwijderde knoop {1}.<br>Laad de knoop, verwijder de verwijzing in de weg en upload opnieuw.
nl[1]: <strong>Mislukt</strong> uploaden van <strong>weg {0}</strong>. Het verwijst naar verwijderde knopen {1}.<br>Laad de knopen, verwijder de verwijzing in de weg en upload opnieuw.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the way, and upload again.
nl[0]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>weg {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door de relatie {1}.<br>Laad de relatie, verwijder de verwijzing naar de weg en upload opnieuw.
nl[1]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>weg {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door de relaties {1}.<br>Laad de relaties, verwijder de verwijzing naar de weg en upload opnieuw.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the relation, and upload again.
nl[0]: <strong>Mislukt</strong> uploaden van <strong>relatie {0}</strong>. Het verwijst naar de verwijderde knoop {1}.<br>Laad de knoop, verwijder de verwijzing in de relatie en upload opnieuw.
nl[1]: <strong>Mislukt</strong> uploaden van <strong>relatie {0}</strong>. Het verwijst naar de verwijderde knopen {1}.<br>Laad de knopen, verwijder de verwijzing in de relatie en upload opnieuw.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted way {1}.<br>Please load the way, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference in the relation, and upload again.
nl[0]: <strong>Mislukt</strong> uploaden van <strong>relatie {0}</strong>. Het verwijst naar een verwijderde weg {1}.<br>Laad de weg, verwijder de verwijzing in de relatie en upload opnieuw.
nl[1]: <strong>Mislukt</strong> uploaden van <strong>relatie {0}</strong>. Het verwijst naar verwijderde wegen {1}.<br>Laad de wegen, verwijder de verwijzing in de relatie en upload opnieuw.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the relation, and upload again.
nl[0]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>relatie {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door de relatie {1}.<br>Laad de relatie, verwijder de verwijzing naar de relatie en upload opnieuw.
nl[1]: <strong>Mislukt!</strong> Verwijderen van <strong>relatie {0}</strong>. Er wordt nog steeds naar verwezen door de relaties {1}.<br>Laad de relaties, verwijder de verwijzing naar de relatie en upload opnieuw.

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
nl: <html>Uploaden naar de server <strong>mislukt</strong> omdat uw huidige<br>gegevensset in strijd is met een voorwaarde.<br>Het foutenbericht is:<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
nl: <html>Authenticatie bij de OSM-server met de gebruikersnaam ''{0}'' is mislukt.<br>Controleer de gebruikersnaam en het wachtwoord in de voorkeuren van JOSM.</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
nl: <html>Authenticatie bij de OSM-server met het token voor OAuth ''{0}'' is mislukt.<br>Start het dialoogvenster Voorkeuren en verkrijg een ander token voor OAuth.</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
nl: <html>Autorisatie bij de OSM-server is mislukt.<br>De server rapporteerde de volgende fout:<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
nl: <html>Autorisatie bij OSM-server is mislukt.<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
nl: <html>Autorisatie bij de OSM-server met het token ''{0}'' voor OAuth is mislukt.<br>Het token is niet geautoriseerd om toegang te krijgen tot de beveiligde bron<br>''{1}''.<br>Start het dialoogvenster Voorkeuren en verkrijg een ander token voor OAuth.</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
nl: <html>Communicatie met de OSM-server ''{0}'' verbroken. Probeer later nog eens.</html>

en: no error message available
nl: geen foutenbericht beschikbaar

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
nl: <html>Communicatie met de OSM-server ''{0}'' mislukt. De server antwoordde<br>met de volgende foutcode en het volgende foutenbericht:<br><strong>Foutcode:<strong> {1}<br><strong>Foutenbericht (niet vertaald)</strong>: {2}</html>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.
nl: <html>Sluiten van wijzigingenset <strong>{0}</strong> mislukt <br>omdat die reeds gesloten was.

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
nl: <html>Sluiten van wijzigingenset <strong>{0}</strong> mislukt <br>omdat die al was gesloten op {1}.

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
nl: <html>De server rapporteerde dat het een conflict heeft gedetecteerd.<br>Foutenbericht (niet vertaald):<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
nl: <html>De server rapporteerde dat het een conflict heeft gedetecteerd.

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.
nl: <html>Uploaden naar wijzigingenset <strong>{0}</strong> mislukt<br>omdat die al is gesloten op {1}.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''<br>for security reasons. This is most likely because you are running<br>in an applet and because you did not load your applet from ''{1}''.
nl: <html>Openen van een verbinding naar de server of afstand<br>''{0}''<br>mislukt wegens veiligheidsredenen. Dit komt zeer waarschijnlijk omdat u werkt<br>binnen een applet en omdat u uw applet niet heeft geladen vanaf ''{1}''.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
nl: <html>Openen van een verbinding naar de server of afstand<br>''{0}'' mislukt.<br>Controleer uw verbinding met internet.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
nl: <html>Uploaden van gegevens naar of downloaden van gegevens vanaf<br>''{0}'' mislukt<br>wegens een probleem met het overdragen van gegevens.<br>Details (niet vertaald): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
nl: <html>Downloaden van gegevens mislukt. De indeling ervan is ofwel niet ondersteund, slecht gevormd en/of inconsistent.<br><br>Details (niet vertaald): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
nl: <html>Gegevens downloaden mislukt.<br><br>Details: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
nl: <html>De OSM-server<br>''{0}''<br>rapporteerde een interne serverfout.<br>Dit is zeer waarschijnlijk een tijdelijk probleem. Probeer het later nog eens.

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
nl: De OSM-server ''{0}'' rapporteerde een slecht verzoek.<br>

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.
nl: Het gebied dat u probeerde te downloaden is te groot of uw verzoek was te groot.<br>Vraag om een kleiner gebied of gebruik een exportbestand dat is verschaft door de gemeenschap van OSM.

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
nl: De OSM-server ''{0}'' kent geen object<br>dat u probeerde te lezen, bij te werken of te verwijderen. Ofwel bestaat het respectievelijke object<br>niet op de server of u gebruikt een ongeldige URL om er toegang<br>toe te krijgen. Controleer zorgvuldig het adres van de server ''{0}'' op typefouten.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
nl: <html>Openen van een verbinding naar de server of afstand<br>''{0}'' mislukt.<br>Naam van de host ''{1}'' kon niet worden gevonden. <br>Controleer de URL van de API in uw voorkeuren en uw verbinding met internet.

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
nl: <html>De server rapporteert dat een object is verwijderd.<br><strong>Uploaden mislukt</strong> als u probeerde dit object bij te werken of te verwijderen.<br> <strong>Downloaden mislukt</strong> als u probeerde dit object te downloaden.<br><br>Het foutenbericht is:<br>{0}</html>

en: latitude
nl: breedtegraad

en: URL does not contain valid {0}
nl: URL bevat gene geldige {0}

en: longitude
nl: lengtegraad

en: zoom
nl: Zoomen

en: Unexpected response from HTTP server. Got {0} response without ''Location'' header. Can''t redirect. Aborting.
nl: Onverwacht antwoord van de HTTP-server. Kreeg {0} antwoord zonder kop ''Location''. Kan niet doorgeleiden. Afbreken.

en: Download redirected to ''{0}''
nl: Downloaden doorgeleid naar ''{0}''

en: Download redirected to different host (''{0}'' -> ''{1}''), removing authorization headers
nl: Downloaden omgeleid naar andere host (''{0}'' -> ''{1}''), authorisatie-headers verwijderd

en: Too many redirects to the download URL detected. Aborting.
nl: Teveel doorgeleidingen naar de download-URL gedetecteerd. Afbreken.

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
nl: Kan geen vertaling voor de locale {0} vinden. Val terug op {1}.

en: Latin
nl: Latijns

en: Fatal: failed to locate image ''{0}''. This is a serious configuration problem. JOSM will stop working.
nl: Fataal: lokaliseren van afbeelding ''{0}'' mislukt. Dit is een serieus probleem in de configuratie. JOSM zal nu stoppen.

en: Failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
nl: Afhandelen van zip-bestand ''{0}'' mislukt. Exceptie was: {1}

en: Failed to access directory ''{0}'' for security reasons. Exception was: {1}
nl: Toegang tot map ''{0}'' mislukt om beveiligingsredenen. Exceptie was: {1}

en: Cause:
nl: Oorzaak:

en: To add another layer you need to allocate at least {0,number,#}MB memory to JOSM using -Xmx{0,number,#}M option (see http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Currently you have {1,number,#}MB memory allocated for JOSM
nl: Voor het toevoegen van een andere laag dient u tenminste {0,number,#}MB geheugen toe te wijzen aan JOSM met behulp van de optie -Xmx{0,number,#}M  (zie http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).Momenteel heeft u {1,number,#}MB geheugen toegewezen aan JOSM

en: Opening URL: {0}
nl: Openings-URL: {0}

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
nl: {0}: optie ''{1}'' vereist een argument

en: {0}: option ''{1}'' does not allow an argument
nl: {0}: optie ''{1}'' staat geen argument toe

en: {0}: option ''{1}'' is required
nl: {0}: optie ''{1}'' is vereist

en: {0}: option ''{1}'' may not appear multiple times
nl: {0}: optie ''{1}'' kan niet meerdere keren verschijnen

en: {0}: Error while handling option ''{1}''
nl: {0}: Fout tijdens het verwerken van de optie ''{1}''

en: {0}: Invalid value {2} for option ''{1}''
nl: {0}: Ongeldige waarde {2} voor optie ''{1}''

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
nl: {0}: optie ''{1}'' is niet uniek

en: {0}: unrecognized option ''{1}''
nl: {0}: niet-herkende optie ''{1}''

en: URL does not contain {0}/{1}/{2}
nl: URL bevat geen {0}/{1}/{2}

en: You must update Java to Java {0} or later in order to run this version of JOSM
nl: U moet Java bijwerken naar Java {0} of later om deze versie van JOSM te kunnen uitvoeren

en: Please use a 64 bit version of Java -- this will avoid out of memory errors
nl: Gebruik een 64-bit versie van Java -- dit zal fouten door gebrek aan geheugen vermijden

en: Missing JVM Arguments:<br>{0}
nl: Ontbrekende argumenten JVM:<br>{0}

en: JOSM may work improperly
nl: JOSM zou niet goed kunnen werken

en: JOSM will be unable to work properly and will exit
nl: JOSM zal niet goed kunnen werken en zal afsluiten

en: reserved
nl: gereserveerd

en: Silent shortcut conflict: ''{0}'' moved by ''{1}'' to ''{2}''.
nl: Stil conflict in sneltoetsen: ''{0}'' verplaatst door ''{1}'' naar ''{2}''.

en: {0} completed in {1}
nl: {0} voltooid in {1}

en: Obtained {0} Tag2Link rule from {1} | Obtained {0} Tag2Link rules from {1}
nl[0]: Verkregen {0} Tag2Link-regel van {1}
nl[1]: Verkregen {0} Tag2Link-regels van {1}

en: Search on {0}
nl: Zoeken op {0}

en: View image
nl: Afbeelding bekijken

en: View Wikipedia article
nl: Artikel in Wikipedia bekijken

en: View Wikidata item
nl: Bekijk item van Wikidata

en: View image on Wikimedia Commons
nl: Afbeelding in Wikipedia Commons bekijken

en: View category on Wikimedia Commons
nl: Categorie in Wikipedia Commons bekijken

en: Unknown territory id: {0}
nl: Onbekende ID voor gebied: {0}

en: Failed to parse external taginfo data at {0}: {1}
nl: Parsen van externe gegevens voor Taginfo mislukt op {0}: {1}

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
nl[0]: Er werd een tag {0} gevonden in de buffer, dit is verdacht!
nl[1]: Er werden tags {0} gevonden in de buffer, dit is verdacht!

en: Key is too long (max {0} characters):
nl: Sleutel is te lang (max {0} tekens):

en: Suspicious characters in key:
nl: Verdachte tekens in sleutel:

en: Value is too long (max {0} characters):
nl: Waarde is te lang (max {0} tekens):

en: Unable to delete file {0}
nl: Onmogelijk bestand {0} te verwijderen

en: Unable to create directory {0}
nl: Kan geen map {0} maken

en: h
nl: u

en: day | days
nl[0]: dag
nl[1]: dagen

en: Failed to load XML schema.
nl: Laden van XML-schema mislukt.

en: Error in search expression on position {0} - right side of or(|) expression must return set of primitives
nl: Fout in de zoekexpressie op positie {0} - de rechterkant van een of(|)-expressie moet een verzameling primitieven teruggeven

en: Error in search expression on position {0} - left side of or(|) expression must return set of primitives
nl: Fout in de zoekexpressie op positie {0} - de linkerkant van een of(|)-expressie moet een verzameling primitieven teruggeven

en: Error in search expression on position {0} - not(-) cannot be used in this context
nl: Fout in de zoekexpressie op positie {0} - niet(-) kan in deze context niet worden gebruikt

en: Error in search expression on position {0} - expression must return different then current primitive
nl: Fout in de zoekexpressie op positie {0} - de expressie moet iets anders dan de huidige primitieve teruggeven

en: Unexpected token ({0}) on position {1}
nl: Onverwacht token ({0}) op positie {1}

en: Unexpected token on position {0}. Expected {1}, found {2}
nl: Onverwacht token op positie {0}. Verwacht {1}, gevonden {2}

en: Error while parsing search expression on position {0}
nl: Fout tijdens het lezen van de zoekexpressie op positie {0}

en: Unexpected char on {0}. Expected {1} found {2}
nl: Onverwacht teken op {0}. Verwacht {1} gevonden {2}

en: Expected search expression
nl: Zoekexpressie verwacht

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
nl: U verzocht teveel knopen (grens is 50.000). Verzoek een kleiner gebied of gebruik planet.osm

en: Database offline for maintenance
nl: Wegens onderhoud is de database niet bereikbaar

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
nl: U hebt teveel gegevens gedownload. Probeer het later nog eens.

en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
nl: De maximale grootte voor de begrenzing is 0,25, en uw verzoek was te groot. Verzoek een kleiner gebied of gebruik planet.osm

en: JOSM-Trac login at josm.openstreetmap.de
nl: JOSM-Trac log in op josm.openstreetmap.de

en: could not get audio input stream from input URL
nl: Kan geen invoerstroom voor geluid uit URL voor invoer krijgen

en: Audio Device Unavailable
nl: Audiospeler niet beschikbaar

en: You must make your edits public to upload new data
nl: U moet uw bewerkingen publiek maken om nieuwe gegevens te kunnen uploaden

en: town
nl: dorp

[ctx: landuse]
en: forest
nl: bosbouw

[ctx: landuse]
en: meadow
nl: weiland

[ctx: landuse]
en: farmland
nl: landbouwgrond

[ctx: landuse]
en: farmyard
nl: boerenerf

[ctx: landuse]
en: cemetery
nl: begraafplaats

[ctx: landuse]
en: residential
nl: woongebied

[ctx: landuse]
en: greenfield
nl: ontwikkelingsgebied

[ctx: landuse]
en: village_green
nl: meent

[ctx: landuse]
en: quarry
nl: groeve

[ctx: landuse]
en: allotments
nl: volkstuinen

[ctx: landuse]
en: vineyard
nl: wijngaard

[ctx: natural]
en: scrub
nl: ruig land

[ctx: natural]
en: wood
nl: bos

[ctx: natural]
en: grassland
nl: grasland

[ctx: natural]
en: wetland
nl: nat land

[ctx: natural]
en: heath
nl: heide

[ctx: amenity]
en: fire_station
nl: brandweer

[ctx: leisure]
en: track
nl: spoor

[ctx: building]
en: industrial
nl: industrieel

[ctx: Relation type]
en: boundary
nl: grens

[ctx: Relation type]
en: bridge
nl: brug

[ctx: Relation type]
en: destination_sign
nl: bord_bestemming

[ctx: Relation type]
en: enforcement
nl: handhaving

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
nl: multipolygoon

[ctx: Relation type]
en: network
nl: netwerk

[ctx: Relation type]
en: public_transport
nl: Openbaar vervoer

[ctx: Relation type]
en: restriction
nl: beperking

[ctx: Relation type]
en: route_master
nl: route_hoofd

[ctx: Relation type]
en: site
nl: plaats

[ctx: Relation type]
en: street
nl: straat

[ctx: Relation type]
en: waterway
nl: waterweg

[ctx: Place type]
en: city
nl: stad

[ctx: Place type]
en: locality
nl: plaats

[ctx: Place type]
en: village
nl: klein dorp

[ctx: Place type]
en: town
nl: dorp

[ctx: Place type]
en: borough
nl: stadsdeel

[ctx: Place type]
en: municipality
nl: gemeente

[ctx: Place type]
en: island
nl: eiland

[ctx: Place type]
en: county
nl: provincie

[ctx: Place type]
en: hamlet
nl: gehucht

[ctx: Place type]
en: suburb
nl: stadswijk

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Attributes
nl: Attributen

en: Abort file chooser dialog
nl: Dialoogvenster Bestand kiezen verlaten

en: Abort file chooser dialog.
nl: Dialoogvenster Bestand kiezen verlaten.

en: Create New Folder
nl: Nieuwe map maken

en: Delete File
nl: Bestand verwijderen

en: Enter file name:
nl: Bestandsnaam invoeren:

en: Enter path or folder name:
nl: Pad of naam van map invoeren:

en: Error
nl: Fout

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
nl: Fout bij hernoemen van bestand "{0}" naar "{1}"

en: File name:
nl: Bestandsnaam:

en: File Name:
nl: Bestandsnaam:

en: FileChooser help.
nl: Help bij Bestand kiezen.

en: Files
nl: Bestanden

en: Files of type:
nl: Bestanden van type:

en: Files of Type:
nl: Bestanden van type:

en: Folders
nl: Mappen

en: Look in:
nl: Kijk in:

en: Look In:
nl: Kijk in:

en: Modified
nl: Aangepast

en: New Folder
nl: Nieuwe map

en: Open
nl: Openen

en: Open selected file
nl: Open geselecteerd bestand

en: Open selected file.
nl: Open geselecteerd bestand.

en: Rename File
nl: Bestand hernoemen

en: Rename file "{0}" to
nl: Hernoem bestand "{0}" naar

en: Save in:
nl: Opslaan in:

en: Save In:
nl: Opslaan in:

en: Save selected file.
nl: Geselecteerd bestand opslaan.

en: Selection:
nl: Selectie:

en: Size
nl: Grootte

en: Up One Level
nl: Eén niveau hoger

en: Update
nl: Bijwerken

en: Update directory listing.
nl: Lijst van map bijwerken.

en: View
nl: Beeld

en: Blue:
nl: Blauw:

en: Color Name:
nl: Naam van kleur:

en: Green:
nl: Groen:

en: Hue:
nl: Kleurtoon:

en: GTK Color Chooser
nl: GTK kleurenkiezer

en: Red:
nl: Rood:

en: Saturation:
nl: Verzadiging:

en: You are about to create a new JOSM ticket.
nl: U staat op het punt een nieuw ticket voor JOSM te maken.

en: Please make sure to always use directly in JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Help/Report bug</a> or the button in <a href="wiki/Help/Action/About">About Dialog</a> (Shift-F1) to come here:
nl: Zorg er voor altijd direct <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Help/Report bug</a> in JOSM te gebruiken of de knop in <a href="wiki/Help/Action/About">About Dialog</a> (Shift-F1) om hier te komen:

en: Using this prefills the bug report with useful information for us (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Status Report</a>). <b>Please do not create defect tickets without status report!
nl: Gebruiken van de vooraf ingevulde velden zal het rapport van problemen vullen met nuttige informatie voor ons (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Status Report</a>). <b>Maak geen defecte tickets zonder statusrapport!

en: In any case, don’t be shy :) Please let us contact you if needed (either by <a href="register">creating an account</a> or entering your e-mail address below which is normally not visible, but can be extracted in specific situations), and you will be notified about ticket progress.
nl: In elk geval, wees niet verlegen :) Laat ons contact met u opnemen indien nodig (ofwel door <a href="register">een account te maken</a> of uw e-mailadres hieronder in te voeren, wat normaal gesproken niet zichtbaar is, maar  in specifieke situaties kan worden uitgenomen), en u zult in kennis worden gesteld van de voortgang van het ticket.

en: Surface
nl: Oppervlakte

en: paved
nl: verhard

en: unpaved
nl: onverhard

en: asphalt
nl: asfalt

en: concrete
nl: beton

en: concrete:plates
nl: beton:platen

en: concrete:lanes
nl: beton:rijstroken

en: paving_stones
nl: straatstenen

en: sett
nl: kasseien rechthoekig

en: cobblestone
nl: kinderkopjes

en: unhewn_cobblestone
nl: onbewerkte kassei

en: grass_paver
nl: grastegels

en: compacted
nl: aangestampt

en: fine_gravel
nl: fijne steenslag

en: gravel
nl: steenslag

en: pebblestone
nl: grind

en: ground
nl: grond

en: mud
nl: modder

en: rock
nl: steen

en: sand
nl: zand

en: grass
nl: gras

en: wood
nl: hout

en: metal
nl: metaal

en: Smoothness
nl: Wegkwaliteit

en: Thin Rollers: rollerblade, skateboard
nl: Dunne rollers: rolschaatsen, skateboard

en: good
nl: goed

en: Thin Wheels: racing bike
nl: Dunne wielen: racefiets

en: intermediate
nl: gemiddeld

en: Wheels: city bike, wheelchair, scooter
nl: Wielen: stadsfiets, rolstoel, scooter

en: bad
nl: slecht

en: Robust Wheels: trekking bike, car, rickshaw
nl: Robuuste wielen: trekking-fiets, auto, riksja

en: very_bad
nl: zeer_slecht

en: High Clearance: light duty off-road vehicle
nl: Veel vrijheid: liichtgrwicht off-road voertuig

en: horrible
nl: verschrikkelijk

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
nl: Off-Road: zwaar off-road voertuig

en: very_horrible
nl: uiterst verschrikkelijk

en: Specialized off-road: tractor, ATV
nl: Gespecialiseerd off-road: tractor, ATV

en: impassable
nl: onmogelijk

en: No wheeled vehicle
nl: Geen voertuigen met wielen

en: artificial_turf
nl: kunstgras

en: clay
nl: klei

en: acrylic
nl: acryl

en: dirt
nl: aarde

en: Lanes
nl: Rijstroken

en: Lanes in way direction
nl: Rijstroken in richting van de weg

en: Lanes opposed to way direction
nl: Rijstroken tegengesteld aan richting weg

en: Max. speed (km/h)
nl: Max. snelheid (km/u)

en: Max. speed in way direction
nl: Max. snelheid in richting weg

en: Max. speed opposed to way direction
nl: Max. snelheid tegengesteld aan richting weg

en: Bridge
nl: Brug

en: Embankment
nl: Verhoging

en: Cutting
nl: Verdieping

en: Lane Markings
nl: Markeringen rijstrook

en: Incline
nl: Helling

en: Lit
nl: Verlicht

en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: automatic
nl: automatisch

en: limited
nl: beperkt

en: disused
nl: niet meer gebruikt

en: Oneway
nl: Eénrichtingsweg

en: Width (meters)
nl: Breedte (meters)

en: Bus bay
nl: Inham busperron

[ctx: sidewalk]
en: both
nl: beide

[ctx: sidewalk]
en: left
nl: links

[ctx: sidewalk]
en: right
nl: rechts

en: Sidewalk
nl: Trottoir

[ctx: sidewalk]
en: no
nl: geen

[ctx: sidewalk]
en: separate
nl: afzonderlijk

en: Max. weight (tonnes)
nl: Max. gewicht (ton)

en: Max. axleload (tonnes)
nl: Max. asdruk (ton)

en: Max. height (meters)
nl: Max. hoogte (meters)

en: Max. width (meters)
nl: Max. breedte (meters)

en: Max. length (meters)
nl: Max. lengte (meters)

en: Placement
nl: Plaatsing

en: left_of:1
nl: links_van:1

en: left_of:2
nl: links_van:2

en: left_of:3
nl: links_van:3

en: left_of:4
nl: links_van:4

en: left_of:5
nl: links_van:5

en: middle_of:1
nl: midden_van:1

en: middle_of:2
nl: midden_van:2

en: middle_of:3
nl: midden_van:3

en: middle_of:4
nl: midden_van:4

en: middle_of:5
nl: midden_van:5

en: right_of:1
nl: rechts_van:1

en: right_of:2
nl: rechts_van:2

en: right_of:3
nl: rechts_van:3

en: right_of:4
nl: rechts_van:4

en: right_of:5
nl: rechts_van:5

en: transition
nl: transitie

en: Placement in way direction
nl: Plaatsing in richting weg

en: Placement opposed to way direction
nl: Plaatsing tegengesteld aan richting weg

en: Shoulder
nl: Vluchtstrook

en: both
nl: beide

en: Service type
nl: Type Service

en: yard
nl: opstelterrein

en: siding
nl: zijspoor

en: spur
nl: lokaalspoor

en: crossover
nl: overloopwissel

en: Electrified
nl: Elektrisch

[ctx: electrified]
en: contact_line
nl: boven_leiding

[ctx: electrified]
en: no
nl: nee

[ctx: electrified]
en: yes
nl: ja

[ctx: electrified]
en: rail
nl: spoor

en: Voltage in Volts (V)
nl: Voltage in Volt (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
nl: Frequentie in Hertz (Hz)

en: 16.7
nl: 16,7

en: Gauge (mm)
nl: Spoorwijdte (mm)

en: Non-motorized traffic:
nl: Niet-gemotoriseerd verkeer

en: Horse
nl: Ruiters

en: Motor vehicle traffic:
nl: Gemotoriseerd verkeer

en: Motor vehicles
nl: Motorvoertuigen

en: destination
nl: bestemmingsverkeer

en: delivery
nl: afleveren goederen

en: permissive
nl: universeel toegestaan door prive-eigenaar

en: permit
nl: toestemming

en: private
nl: privé

en: agricultural
nl: landbouwverkeer

en: forestry
nl: verkeer bosbouw

en: Motorcar
nl: Vierwielige motorvoertuigen

en: Motorcycle
nl: Motorfiets

en: Moped
nl: Bromfiets

en: Mofa
nl: Motorfiets

en: Cross by bicycle
nl: Op de fiets oversteken

en: Cross on horseback
nl: Als ruiter oversteken

en: Height (meters)
nl: Hoogte (meters)

en: Animated
nl: Geanimeerd

en: winding_posters
nl: rol_doeken

en: screen
nl: scherm

en: trivision_blades
nl: driehoekige_bladen

en: revolving
nl: draaideur

en: digital_messages
nl: digitale_berichten

en: digital_prices
nl: digitale_prijzen

en: Luminous
nl: Verlicht

en: Minimum age
nl: Minimumleeftijd

en: Maximum age
nl: Maximum leeftijd

en: Reference
nl: Referentie

en: Operator
nl: Bedrijf

en: Service Times
nl: Tijden diensten

en: Opening Hours
nl: Openingstijden

en: Wheelchairs
nl: Rolstoelen

en: designated
nl: bestemd voor

en: Brand
nl: Merk

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
nl: Kleur (HTML-naam of hexadecimale code)

[ctx: color]
en: black
nl: zwart

[ctx: color]
en: blue
nl: blauw

[ctx: color]
en: brown
nl: bruin

[ctx: color]
en: gray
nl: grijs

[ctx: color]
en: green
nl: groen

[ctx: color]
en: orange
nl: oranje

[ctx: color]
en: purple
nl: paars

[ctx: color]
en: red
nl: rood

[ctx: color]
en: silver
nl: zilver

[ctx: color]
en: white
nl: wit

[ctx: color]
en: yellow
nl: geel

en: Cuisine
nl: Keuken

en: african
nl: Afrikaans

en: american
nl: Amerikaans

en: arab
nl: Arabisch

en: argentinian
nl: Argentijns

en: asian
nl: Oosters

en: balkan
nl: Balkan

en: bavarian
nl: Beiers

en: beef_bowl
nl: vlees_potje

en: brazilian
nl: Braziliaans

en: burger
nl: hamburger

en: caribbean
nl: Caribisch

en: chicken
nl: kip

en: chinese
nl: Chinese keuken

en: coffee_shop
nl: Koffieshop

en: crepe
nl: crêpe

en: danish
nl: Deens

en: ethiopian
nl: Ethiopisch

en: filipino
nl: Filipijns

en: fish
nl: vis

en: fish_and_chips
nl: vis_en_friet

en: french
nl: Frans

en: friture
nl: frituur

en: frozen_yogurt
nl: Yoghurtijs

en: german
nl: Duits

en: georgian
nl: Georgisch

en: greek
nl: Grieks

en: heuriger
nl: Heuriger

en: hot_dog
nl: hotdog

en: ice_cream
nl: ijs

en: indian
nl: Indiaas

en: indonesian
nl: Indonesisch

en: international
nl: internationaal

en: italian
nl: Italiaanse keuken

en: japanese
nl: Japans

en: kebab
nl: Kebab

en: korean
nl: Koreaans

en: lebanese
nl: Libanees

en: malaysian
nl: Maleisisch

en: mediterranean
nl: mediterraans

en: mexican
nl: Mexicaans

en: moroccan
nl: Marokaans

en: noodle
nl: noedels

en: pancake
nl: pannenkoek

en: persian
nl: Perzisch

en: peruvian
nl: Peruviaans

en: polish
nl: Pools

en: portuguese
nl: Portugees

en: regional
nl: lokaal

en: russian
nl: Russisch

en: sausage
nl: worst

en: seafood
nl: zeevoedsel

en: spanish
nl: Spaans

en: tex-mex
nl: Tex-Mex

en: thai
nl: Thais

en: turkish
nl: Turks

en: vietnamese
nl: Vietnamees

en: wings
nl: vleugels

en: Internet access
nl: Internettoegang

en: wired
nl: bekabeld

en: Internet access fee
nl: Kosten internettoegang

en: Smoking
nl: Roken

en: dedicated
nl: toegewezen

en: separated
nl: gescheiden

en: isolated
nl: afgescheiden

en: outside
nl: buiten

en: pitch
nl: Sportveld

en: sports_centre
nl: Sportcentrum

en: stadium
nl: Stadion

[ctx: sport]
en: 10pin
nl: 10pin bowlen

[ctx: sport]
en: 9pin
nl: 9pin bowlen

[ctx: sport]
en: american_football
nl: American football

[ctx: sport]
en: archery
nl: boogschieten

[ctx: sport]
en: athletics
nl: atletiek

[ctx: sport]
en: australian_football
nl: Australian football

[ctx: sport]
en: baseball
nl: basebal

[ctx: sport]
en: basketball
nl: basketbal

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
nl: beachvolleybal

[ctx: sport]
en: billiards
nl: biljarten

[ctx: sport]
en: boules
nl: jeu de boules

[ctx: sport]
en: bowls
nl: bowlen

[ctx: sport]
en: canadian_football
nl: Canadian football

[ctx: sport]
en: canoe
nl: kanoën

[ctx: sport]
en: chess
nl: schaken

[ctx: sport]
en: climbing
nl: klimmen

[ctx: sport]
en: cycling
nl: fietsen

[ctx: sport]
en: dog_racing
nl: hondenrennen

[ctx: sport]
en: equestrian
nl: paardensport

[ctx: sport]
en: field_hockey
nl: veldhockey

[ctx: sport]
en: gaelic_games
nl: Schotse spelen

[ctx: sport]
en: gymnastics
nl: gymnastiek

[ctx: sport]
en: handball
nl: handbal

[ctx: sport]
en: horse_racing
nl: paardenrennen

[ctx: sport]
en: ice_hockey
nl: ijs_hockey

[ctx: sport]
en: ice_skating
nl: schaatsen

[ctx: sport]
en: karting
nl: karten

[ctx: sport]
en: model_aerodrome
nl: modelvliegtuigen

[ctx: sport]
en: motocross
nl: motorcross

[ctx: sport]
en: motor
nl: motorsport

[ctx: sport]
en: pelota
nl: pelote

[ctx: sport]
en: racquet
nl: racquetbal

[ctx: sport]
en: rc_car
nl: op afstand bestuurbare auto''s

[ctx: sport]
en: roller_skating
nl: rolschaatsen

[ctx: sport]
en: rowing
nl: roeien

[ctx: sport]
en: rugby_league
nl: rugby (league)

[ctx: sport]
en: rugby_union
nl: rugby (union)

[ctx: sport]
en: running
nl: hardlopen

[ctx: sport]
en: safety_training
nl: veiligheidstraining

[ctx: sport]
en: scuba_diving
nl: duiken

[ctx: sport]
en: shooting
nl: schietsport

[ctx: sport]
en: skateboard
nl: skateboarden

[ctx: sport]
en: soccer
nl: voetbal

[ctx: sport]
en: surfing
nl: surfen

[ctx: sport]
en: swimming
nl: zwemmen

[ctx: sport]
en: table_tennis
nl: tafeltennis

[ctx: sport]
en: volleyball
nl: volleybal

en: General Access
nl: Algemene toegang

en: customers
nl: klanten

en: All vehicles
nl: Alle voertuigen

en: official
nl: officieel

en: Snowmobile
nl: Sneeuwscooter

en: Dog
nl: Hond

en: leashed
nl: aangelijnd

en: unleashed
nl: niet aangelijnd

en: Tags which are implied and do not need to be set are `motor_vehicle=no` and `emergency=destination`.
nl: Tags die vanzelf gelden en niet hoeven te worden ingesteld, zijn `motor_vehicle=no` en `emergency=destination`.

en: Fee
nl: Betaald

en: Type of parking
nl: Type parkeren

[ctx: parking]
en: garage_boxes
nl: garageboxen

[ctx: parking]
en: lane
nl: rijstrook

[ctx: parking]
en: layby
nl: vluchthaven

[ctx: parking]
en: multi-storey
nl: meerdere verdiepingen

[ctx: parking]
en: rooftop
nl: dak

[ctx: parking]
en: sheds
nl: schuren

[ctx: parking]
en: street_side
nl: straatkant

[ctx: parking]
en: surface
nl: oppervlakte

[ctx: parking]
en: underground
nl: ondergronds

en: Reference number
nl: Referentienummer

en: Time Limit
nl: Tijdlimiet

en: Supervised
nl: Toezicht

en: Mo-Fr 09:00-18:00,Sa 08:00-14:00
nl: Ma-Vr 09:00-18:00,Za 08:00-14:00

en: May-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30
nl: Mei-Sept 09:30-12:30,14:15-19:30

en: Population
nl: Populatie

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Distance (kilometers)
nl: Afstand (kilometers)

en: Ascent (m)
nl: Stijging (m)

en: Descent (m)
nl: Daling (m)

en: Roundtrip
nl: Heen en terug

en: Symbol description
nl: Beschrijving symbool

en: Genus
nl: Geslacht

en: Species
nl: Soort

en: Taxon
nl: Taxus

en: Leaf type
nl: Type blad

en: broadleaved
nl: breedbladerig

en: needleleaved
nl: naalden

en: mixed
nl: gemengd

en: leafless
nl: geen bladeren

en: Leaf cycle
nl: Bladcyclus

en: deciduous
nl: bladverliezend

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
nl: Planten die zonder bladeren zijn tijdens een bepaalde periode gedurende het jaar.

en: evergreen
nl: groenblijvend

en: Plants that are never entirely without green foliage.
nl: Planten die nooit geheel zonder groene bedekking zijn.

en: semi_deciduous
nl: semi_bladverliezend

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
nl: Planten die hun bladeren verliezen tijdens een zeer korte periode, wanneer oude bladeren afvallen en nieuwe bladgroei begint.

en: semi_evergreen
nl: semi_groenblijvend

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
nl: Planten die veel, maar niet alle, van hun bladeren verliezen gedurende een deel van het jaar.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
nl: Habitat met groenblijvende en bladverliezende vegetatie.

en: bahai
nl: Bahai

en: buddhist
nl: Boeddhisme

en: caodaism
nl: caodaïsme

en: christian
nl: Christelijk

en: confucian
nl: confucianist

en: hindu
nl: Hindoestaans

en: jain
nl: Jain

en: jewish
nl: Joods

en: muslim
nl: Moslim

en: sikh
nl: Sikh

en: spiritualist
nl: Spiritualist

en: taoist
nl: Taoist

en: unitarian_universalist
nl: unitariër_universalist

en: zoroastrian
nl: Zoroastriaan

en: Denomination
nl: Subgroep

en: anglican
nl: Anglicaan

en: baptist
nl: Baptist

en: catholic
nl: Katholiek

en: church_of_scotland
nl: kerk_van_schotland

en: conservative
nl: conservatief

en: evangelical
nl: Evangelist

en: greek_catholic
nl: Grieks_katholiek

en: greek_orthodox
nl: grieks_orthodox

en: iglesia_ni_cristo
nl: nederlands_hervormde_kerk

en: jehovahs_witness
nl: Jehova''s getuigen

en: lutheran
nl: Luthers

en: methodist
nl: Methodist

en: mormon
nl: Mormoon

en: new_apostolic
nl: nieuw_apostolisch

en: nondenominational
nl: niet-confessioneel

en: old_catholic
nl: Oud_katholiek

en: orthodox
nl: Orthodox

en: pentecostal
nl: Pentecostaal

en: presbyterian
nl: Presbyteriaan

en: protestant
nl: Protestant

en: quaker
nl: Quaker

en: reform
nl: reformatorisch

en: reformed
nl: gereformeerd

en: roman_catholic
nl: Rooms-katholiek

en: romanian_orthodox
nl: roemeens_orthodox

en: russian_orthodox
nl: russisch_orthodox

en: serbian_orthodox
nl: servisch_orthodox

en: seventh_day_adventist
nl: zevendedagsadventist

en: shaivism
nl: shaivisme

en: shaktism
nl: shaktisme

en: shia
nl: Sjiiet

en: smartism
nl: smartisme

en: sunni
nl: Soenniet

en: tibetan
nl: tibetaans

en: united
nl: verenigd

en: united_methodist
nl: verenigde_methodist

en: vaishnavism
nl: vaishnavisme

[ctx: jewish]
en: orthodox
nl: joods-orthodox

[ctx: jewish]
en: conservative
nl: joods-conservatief

[ctx: jewish]
en: nondenominational
nl: niet-confessioneel

[ctx: jewish]
en: reform
nl: joods-reformatorisch

en: Primary voltage in Volts (V)
nl: Primair voltage in Volts (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
nl: Secondair voltage in Volts (V)

en: Tertiary voltage in Volts (V)
nl: Tertiair voltage in Volts (V)

en: Amount of Cables
nl: Aantal kabels

en: Amount of circuits
nl: Aantal circuits

en: Line attachment
nl: Bevestiging lijn

[ctx: power]
en: suspension
nl: overspanning

[ctx: power]
en: anchor
nl: anker

[ctx: power]
en: pulley
nl: katrol

en: Line arrangement
nl: Schikken lijn

[ctx: power]
en: horizontal
nl: horizontaal

[ctx: power]
en: semi_horizontal
nl: semi_horizontaal

[ctx: power]
en: vertical
nl: verticaal

[ctx: power]
en: semi_vertical
nl: semi_verticaal

[ctx: power]
en: triangular
nl: driehoekig

[ctx: power]
en: square
nl: vierkant

[ctx: power]
en: unarranged
nl: niet geschikt

en: Line management
nl: Lijnbeheer

[ctx: Line management]
en: branch
nl: zijtak

[ctx: Line management]
en: cross
nl: kruis

[ctx: Line management]
en: split
nl: gesplitst

[ctx: Line management]
en: straight
nl: recht

[ctx: Line management]
en: termination
nl: eindpunt

[ctx: Line management]
en: transition
nl: transitie

[ctx: Line management]
en: transpose
nl: wisseling

en: Location
nl: Locatie

[ctx: power]
en: outdoor
nl: buiten

[ctx: power]
en: indoor
nl: binnen

[ctx: power]
en: underground
nl: ondergronds

[ctx: power]
en: roof
nl: dak

[ctx: power]
en: surface
nl: oppervlakte

[ctx: power]
en: Biofuel
nl: Biobrandstof

[ctx: power]
en: Oil
nl: Olie

[ctx: power]
en: Gasoline
nl: Benzine

[ctx: power]
en: Biomass
nl: Biomassa

[ctx: power]
en: Waste
nl: Afval

[ctx: power]
en: Coal
nl: Steenkool

[ctx: power]
en: Nuclear
nl: Nucleair

[ctx: power]
en: Geothermal
nl: Geothermisch

[ctx: power]
en: Hydro
nl: Waterkracht

[ctx: power]
en: Osmotic
nl: Osmotisch

[ctx: power]
en: Tidal
nl: Getijden

[ctx: power]
en: Wave
nl: Golven

[ctx: power]
en: Solar
nl: Zonneenergie

en: Start date
nl: Begindatum

en: Plant generator type
nl: Type generator centrale

en: output
nl: uitvoer

en: Output forms of energy:
nl: Uitvoer vormen van energie:

en: Electricity
nl: Electriciteit

en: Hot Water
nl: Heet water

en: Hot Air
nl: Hetelucht

en: Cold Water
nl: Koud water

en: Cold Air
nl: Koude lucht

en: Compressed Air
nl: Luchtdruk

en: Steam
nl: Stoom

en: Vacuum
nl: Vacuüm

en: Output forms of energy (optional):
nl: Uitgevoerde vormen van energie (optioneel):

en: Utility
nl: Nutsvoorziening

en: chemical
nl: chemisch

en: heating
nl: verwarming

en: oil
nl: olie

en: power
nl: elektriciteit

en: sewerage
nl: riool

en: street_lighting
nl: straat_verlichting

en: television
nl: televisie

en: waste
nl: afval

en: Material
nl: Materiaal

en: plastic
nl: plastiek

en: steel
nl: staal

en: stone
nl: steen

en: Location transition
nl: Locatie transitie

en: Power rating (kVA/MVA)
nl: Stroomkracht (kVA/MVA)

en: Phases
nl: Fases

en: Number of devices
nl: Aantal apparaten

en: Number of windings
nl: Aantal windingen

en: Windings configuration
nl: Configuratie windingen

[ctx: power_windings]
en: star
nl: ster

[ctx: power_windings]
en: open
nl: geopend

en: Local loop type
nl: Lokaal type loop

en: copper
nl: koper

en: fibre
nl: vezel

en: coaxial
nl: coaxiaal

en: Bridge name
nl: Naam brug

en: Toll
nl: Tol

en: Intermittent
nl: met onderbrekingen

en: Seasonal
nl: Seizoensgebonden

en: In the tidal range
nl: In bereik van getijde

en: culvert
nl: duiker

en: Water access rules:
nl: Regels voor toegang water:

en: Ship
nl: Schip

en: Boat
nl: Boot

en: Motorboat
nl: Motorboot

en: Canoe
nl: Kano

en: Substance
nl: Substantie

en: hot_water
nl: heet_water

en: steam
nl: stoom

en: sewage
nl: afvalwater

en: Only in case of manual actuator or manual mechanical drive:
nl: Alleen in geval van handmatig activeren of handmatig mechanisme voor aandrijving:

en: Handle
nl: Handvat

[ctx: handle]
en: wheel
nl: wiel

[ctx: handle]
en: cross
nl: kruis

[ctx: handle]
en: lever
nl: hendel

[ctx: handle]
en: crank
nl: slinger

[ctx: handle]
en: button
nl: knop

[ctx: handle]
en: no
nl: geen

en: Direction to close
nl: Richting om te sluiten

en: clockwise
nl: met de klok mee

en: anti_clockwise
nl: tegen de klok in

en: Pump mechanism
nl: Pompmechanisme

en: gear
nl: versnelling

en: screw
nl: schroef

en: progressive_cavity
nl: progressieve_holte

en: diaphragm
nl: diafragma

en: peristaltic
nl: peristaltisch

en: rope
nl: touw

en: rotary_vane
nl: roterende_vaan

en: centrifugal
nl: centrifugaal

en: axial_flow
nl: as_stroom

en: eductor_jet
nl: eductor_straalpomp

en: siphon
nl: sifon

en: pulser
nl: pulsatie

en: airlift
nl: luchtdruk

en: Mechanical coupling
nl: Mechanische koppeling

en: direct
nl: rechtstreeks

en: reducer
nl: reductie

en: gearbox
nl: versnellingsbak

en: nodding_donkey
nl: ja-knikker

en: belt
nl: band

en: Mechanical driver
nl: Mechanische aandrijving

en: manual
nl: handmatig

en: electric_motor
nl: elektrische_motor

en: combustion_engine
nl: verbrandings_motor

en: cylinder
nl: cilinder

en: Support
nl: Draagsteun

[ctx: mounting/support]
en: pole
nl: paal

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
nl: aan muur bevestigd

[ctx: mounting/support]
en: billboard
nl: reclamebord

[ctx: mounting/support]
en: ground
nl: grond

en: Car brand
nl: Merk auto

en: Motorcycle brand
nl: Merk motorfiets

en: route segment
nl: segment route

en: alternative segment
nl: alternatief segment

en: approach segment
nl: benaderingssegment

en: excursion segment
nl: excursiesegment

en: connection segment
nl: verbindingssegment

en: infrastructure
nl: infrastructuur

en: natural
nl: natuurlijk

en: guidepost
nl: wegwijzer

en: forward segment
nl: segment voorwaarts

en: backward segment
nl: segment achterwaarts

en: start endpoint
nl: begin eindpunt

en: stop endpoint
nl: einde eindpunt

en: start and stop endpoint
nl: begin en einde eindpunt

en: From (initial stop)
nl: Vanaf (initiële stop)

en: To (terminal stop)
nl: Naar (eindhalte)

en: Via (intermediate stops)
nl: Via (tussenstops)

en: Network
nl: Netwerk

en: Reservation
nl: Reservering

en: required
nl: vereist

en: recommended
nl: aanbevolen

en: Duration (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
nl: Duur (M, MM, UU:MM, of UU:MM:SS)

en: Interval (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
nl: Tussentijd (M, MM, HH:MM, of HH:MM:SS)

en: Climbing styles:
nl: Klimstijlen:

en: Boulders
nl: Boulderen

en: Sport climbing
nl: Sportklimmen

en: Top rope (approach at the route top + letting the rope down)
nl: Topropen (de top van de route bereiken + de touw laten vallen)

en: Traditional climbing (no fixed anchors)
nl: Traditioneel klimmen (zonder zekeringspunten)

en: Multi-pitch climbing
nl: Multy-pitchklimmen

en: Ice climbing
nl: IJsklimmen

en: Mixed climbing
nl: Gemengd klimmen

en: Deep Water Soloing
nl: Diepwatersolo-klimmen

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Rock/ice quality
nl: Rots/ijskwaliteit

en: fragile
nl: Broos

en: solid
nl: vast

en: Rock type
nl: Type gesteente

en: limestone
nl: kalksteen

en: sandstone
nl: zandsteen

en: granite
nl: graniet

en: slate
nl: leisteen

en: Summit/route log/register
nl: Toppunt/route logboek/register

en: Climbing routes indoor
nl: Klimroutes binnenshuis

en: Climbing routes outdoor
nl: Klimroutes buitenshuis

en: Official web site (e.g. operator)
nl: Officiële website (bijv. operator)

en: Unofficial web site
nl: Onofficiële website

en: Sa-Su 08:00-20:00
nl: Za-zo 08:00-20:00

en: Communication type:
nl: Type communicatie:

en: Mobile phone
nl: Mobiele telefoon

en: Television
nl: Televisie

en: Microwave
nl: Microgolven

en: Markings
nl: Markeringen

[ctx: crossing:markings]
en: no
nl: geen

[ctx: crossing:markings]
en: yes
nl: ja

[ctx: crossing:markings]
en: surface
nl: oppervlakte

[ctx: crossing:markings]
en: lines
nl: lijnen

[ctx: crossing:markings]
en: lines:paired
nl: lijnen:gepaard

[ctx: crossing:markings]
en: dashes
nl: Streepjes

[ctx: crossing:markings]
en: dots
nl: Punten

[ctx: crossing:markings]
en: zebra
nl: Zebra

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:double
nl: Zebra:dubbel

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:paired
nl: Zebra:gepaard

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:bicolour
nl: zebra:tweekleurig

[ctx: crossing:markings]
en: ladder
nl: Ladder

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:skewed
nl: scheve Ladder

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:paired
nl: gepaarde Ladder

[ctx: crossing:markings]
en: pictograms
nl: Pictogrammen

en: Gender of students
nl: Gender van studenten

en: male
nl: mannelijk

en: female
nl: vrouwelijk

en: Trail marking
nl: Spoor markeren

en: poles
nl: palen

en: cairns
nl: steenstapel

en: symbols
nl: symbolen

en: Streets
nl: Straten

en: Motorway
nl: Autosnelweg

[ctx: highway]
en: motorway
nl: autoweg

en: Street has no reference
nl: Straat heeft geen referentie

en: Street has no name
nl: Straat is zonder naam

en: Destination
nl: Bestemming

en: Destination reference
nl: Verwijzing naar bestemming

en: Motorway Link
nl: Af-/Oprit autosnelweg

[ctx: highway]
en: motorway_link
nl: Autosnelwegverbinding

en: Junction reference
nl: Afslagreferentie

en: Trunk
nl: Autoweg

[ctx: highway]
en: trunk
nl: provinciale weg

en: Motorroad
nl: Autoweg

en: Divided highway
nl: Gescheiden weg

en: Trunk Link
nl: Af-/Oprit autoweg

[ctx: highway]
en: trunk_link
nl: provinciale_wegverbinding

en: Primary
nl: Primair

[ctx: highway]
en: primary
nl: hoofdweg

en: Narrow
nl: Smal

en: Overhead trolley wires
nl: Bovenliggende trolley-lijnen

en: Primary Link
nl: Af-/Oprit primaire weg

[ctx: highway]
en: primary_link
nl: hoofdweg_verbinding

en: Secondary
nl: Secundair

[ctx: highway]
en: secondary
nl: secundair

en: Secondary Link
nl: Secundaire verbinding

[ctx: highway]
en: secondary_link
nl: secundaire_aansluiting

en: Tertiary
nl: Tertiaire weg

[ctx: highway]
en: tertiary
nl: tertiair

en: Tertiary Link
nl: Tertiaire koppeling

[ctx: highway]
en: tertiary_link
nl: tertiaire_aansluiting

en: Unclassified
nl: Niet geclassificeerd

[ctx: highway]
en: unclassified
nl: niet geclassificeerd

en: Passing Places
nl: Passeerstroken

en: Residential
nl: Straat

[ctx: highway]
en: residential
nl: woongebied

en: Oneway for bicycle
nl: Eénrichting voor fietsers

en: Bicycle Road
nl: Fietsstraat (niet het Nederlandse type)

en: Highway type
nl: Type weg

[ctx: Highway]
en: residential
nl: Woonstraat

[ctx: Highway]
en: service
nl: toegangsweg

[ctx: Highway]
en: unclassified
nl: niet geclassificeerd

[ctx: Highway]
en: path
nl: pad

[ctx: Highway]
en: cycleway
nl: fietspad

en: Vehicle access
nl: Toegangsrechten

en: Living Street
nl: Woonerf

[ctx: highway]
en: living_street
nl: woonerf

en: Pedestrian
nl: Voetgangersgebied

[ctx: highway]
en: pedestrian
nl: voetgangersstraat

en: Area
nl: Gebied

en: Busway
nl: Busstrook

[ctx: highway]
en: busway
nl: bussstrook

en: Embedded rails
nl: Ingebedde rails

en: abandoned
nl: afgestoten

en: construction
nl: onder constructie

en: funicular
nl: kabelbaan

en: light_rail
nl: sneltram

en: miniature
nl: miniatuur

en: narrow_gauge
nl: smal_spoor

en: rail
nl: spoor

en: Trolley wire
nl: Trolleydraad

en: Service
nl: Toegangsweg

[ctx: highway]
en: service
nl: toegangsweg

en: Service way type
nl: Type toegangsweg

en: alley
nl: brandgang

en: driveway
nl: oprit

en: parking_aisle
nl: weg op parkeerplaats

en: emergency_access
nl: toegangsweg voor hulpdiensten

en: Parking Aisle
nl: Weg op parkeerplaats

en: Escape
nl: Vluchthaven

[ctx: highway]
en: escape
nl: noodweg

en: Emergency lane beside long descending slopes for trucks and other vehicles to stop safely after brake failure.
nl: Noodbaan langs lange afdalingen voor trucks en andere voertuigen om veilig te stoppen in geval van weigeren van remmen.

en: Raceway
nl: Racecircuit

[ctx: highway]
en: raceway
nl: circuit

en: Road (Unknown Type)
nl: Weg (onbekend type)

[ctx: highway]
en: road
nl: weg

en: Construction
nl: Weg in aanleg

[ctx: highway]
en: construction
nl: onder constructie

[ctx: Highway]
en: Motorway
nl: Autosnelweg

[ctx: Highway]
en: Motorway Link
nl: Af-/Oprit autosnelweg

[ctx: Highway]
en: Trunk
nl: Autoweg

[ctx: Highway]
en: Trunk Link
nl: Af-/Oprit autoweg

[ctx: Highway]
en: Primary
nl: Primair

[ctx: Highway]
en: Primary Link
nl: Af-/Oprit primaire weg

[ctx: Highway]
en: Secondary
nl: N-weg > 400

[ctx: Highway]
en: Secondary Link
nl: Secundaire verbinding

[ctx: Highway]
en: Tertiary
nl: Tertiaire weg

[ctx: Highway]
en: Tertiary Link
nl: Af-/Oprit Tertiaire weg

[ctx: Highway]
en: Unclassified
nl: Niet geclassificeerd

[ctx: Highway]
en: Residential
nl: Woonstraat

[ctx: Highway]
en: Service
nl: Dienst

[ctx: Highway]
en: Pedestrian
nl: Voetgangersgebied

[ctx: Highway]
en: Bus Guideway
nl: Busbaan

[ctx: Highway]
en: Bus Rapid Transit
nl: Snelle busbaan

[ctx: Highway]
en: Escape
nl: Vluchthaven

[ctx: Highway]
en: Raceway
nl: Racecircuit

[ctx: Highway]
en: Track
nl: Spoor

[ctx: Highway]
en: Path
nl: Pad

[ctx: Highway]
en: Dedicated Bridleway
nl: Aangewezen ruiterpad

[ctx: Highway]
en: Dedicated Cycleway
nl: Aangewezen fietspad

[ctx: Highway]
en: Dedicated Footway
nl: Aangewezen voetpad

[ctx: Highway]
en: Steps
nl: Trap

en: Junction
nl: Afrit

en: roundabout
nl: rotonde

en: jughandle
nl: afrit

en: Road Restrictions
nl: Toegangsbeperkingen

en: No exit (cul-de-sac)
nl: Doodlopende weg

en: Winter road
nl: winterweg

en: Ice road
nl: IJsweg

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
nl: Max. snelheid  zwaar verkeer (km/h)

en: Signposted advisory max. speed (km/h)
nl: Bord Advies max. snelheid (km/h)

en: Min. speed (km/h)
nl: Min. snelheid (km/u)

en: Overtaking
nl: Inhalen

[ctx: overtaking]
en: yes
nl: ja

[ctx: overtaking]
en: both
nl: beide

[ctx: overtaking]
en: forward
nl: vooruit

[ctx: overtaking]
en: backward
nl: achteruit

[ctx: overtaking]
en: no
nl: nee

en: Access Restrictions
nl: Beperkingen toegang

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
nl: Enkele typen wegen impliceren al enkele toegangsbeperkingen die niet opnieuw zouden moeten worden ingesteld.

en: Transport mode restrictions
nl: Toegangsbeperkingen

en: use_sidepath
nl: rijwielstrook_gebruiken

en: Vehicles per type
nl: Voertuigen per type

en: Bicycle street
nl: Fietsstraat

en: Carriage
nl: Koets

en: Light Commercial Vehicles (goods)
nl: Licht vrachtverkeer (goederenverkeer)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
nl: Zwaar vrachtverkeer

en: B-double road train
nl: Truck met twee aanhangers

en: Agricultural Vehicles (with restrictions e.g. max. 25 km/h)
nl: Landbouwvoertuigen (met beperkingen, bv. max. 25 km/u)

en: 4WD only
nl: Enkel 4×4

en: Golf cart
nl: Golfkar

en: Vehicles per use
nl: Voertuigen naar gebruik

en: Emergency vehicles
nl: Noodhulp

en: Disabled
nl: Gehandicapt

en: High-occupancy vehicles (hov)
nl: Meer dan 2 inzittenden (HOV)

en: Public Service Vehicles (psv)
nl: Openbaar vervoer

en: Public Transportation Bus
nl: Bus openbaar vervoer

en: Tourist buses
nl: Toeristenbussen

en: Hazmat
nl: Gevaarlijke stoffen

en: Roundabout
nl: Rotonde

[ctx: Highway]
en: motorway
nl: autoweg

[ctx: Highway]
en: motorway_link
nl: Autosnelwegverbinding

[ctx: Highway]
en: trunk
nl: autoweg

[ctx: Highway]
en: trunk_link
nl: provinciale_wegverbinding

[ctx: Highway]
en: primary
nl: primair

[ctx: Highway]
en: primary_link
nl: primaire_verbinding

[ctx: Highway]
en: secondary
nl: secundair

[ctx: Highway]
en: tertiary
nl: tertiair

[ctx: Highway]
en: living_street
nl: woonerf

[ctx: Highway]
en: bus_guideway
nl: busstrook

[ctx: Highway]
en: construction
nl: constructie

en: Similar but different tags:
nl: Soortgelijk maar andere tags:

en: Circular junction
nl: Ronde afslag

en: Ford
nl: Doorwaadplek

en: stepping_stones
nl: stapstenen

en: Traffic Hazard
nl: Verkeersgevaar

en: Hazard
nl: Gevaar

[ctx: hazard]
en: animal_crossing
nl: kruising_dieren

[ctx: hazard]
en: bump
nl: drempel

[ctx: hazard]
en: children
nl: kinderen

[ctx: hazard]
en: curve
nl: bocht

[ctx: hazard]
en: curves
nl: bochten

[ctx: hazard]
en: cyclists
nl: fietsers

[ctx: hazard]
en: dangerous_junction
nl: gevaarlijke_kruising

[ctx: hazard]
en: dip
nl: verzakking

[ctx: hazard]
en: falling_rocks
nl: vallende_stenen

[ctx: hazard]
en: frost_heave
nl: vorst_schade

[ctx: hazard]
en: horse_riders
nl: ruiters

[ctx: hazard]
en: ice
nl: ijs

[ctx: hazard]
en: landslide
nl: aardverschuiving

[ctx: hazard]
en: loose_gravel
nl: los_grind

[ctx: hazard]
en: low_flying_aircraft
nl: laag_vliegend_luchtvaartuig

[ctx: hazard]
en: pedestrians
nl: voetgangers

[ctx: hazard]
en: queues_likely
nl: file_vorming

[ctx: hazard]
en: side_winds
nl: zij_wind

[ctx: hazard]
en: slippery
nl: glad

[ctx: hazard]
en: turn
nl: bocht

[ctx: hazard]
en: turns
nl: bochten

en: Ways
nl: Wegen

en: Track
nl: Spoor

en: Tracktype
nl: Type spoor

en: grade1
nl: graad 1

en: Solid: Usually a paved or sealed surface
nl: Vast: Gewonlijk een geplaveid of gesloten oppervlak

en: grade2
nl: graad 2

en: Solid but unpaved: Usually an unpaved track with surface of gravel
nl: Vast, maar niet geplaveid: Gewoonlijk een niet geplaveid spoor met een oppervlak van gravel

en: grade3
nl: graad 3

en: Mostly Solid: Even mixture of hard and soft materials. Almost always an unpaved track
nl: Meest vast: Gelijke mix van harde en zachte materialen. Bijna altijd een niet geplaveid spoor

en: grade4
nl: graad 4

en: Mostly Soft: Almost always an unpaved track prominently with soil/sand/grass, but with some hard or compacted materials mixed in
nl: Meest zacht: Bijna altijd een niet geplaveid spoor prominent met aarde/zand/gras, maar met enige harde of compacte materialen mixed in

en: grade5
nl: graad 5

en: Soft: Almost always an unimproved track lacking hard materials, same as surrounding soil
nl: Zacht: Bijna altijd een niet verbeterd spoor zonder harde materialen, hetzelfde als de omliggende aarde

[ctx: highway]
en: track
nl: spoor

en: MTB Scale
nl: MTB schaal

en: Path
nl: Pad

[ctx: highway]
en: path
nl: pad

en: SAC Scale
nl: SAC schaal

en: T1 - hiking trail
nl: T1 - wandelroute

en: Trail well cleared. Area flat or slightly sloped, no fall hazard
nl: Route goed vrijgemaakt. gebied vlak of licht hellend, geen gevaar om te vallen

en: T2 - mountain hiking trail
nl: T2 - wandelroute berg

en: Trail with continuous line and balanced ascent. Terrain partially steep, fall hazard possible
nl: Route met doorlopende gebalanceerde stijging. Terrein gedeeltelijk steil, mogelijk gevaar om te vallen

en: T3 - difficult, exposed hiking trail
nl: T3 - moeilijk, wandelroute blootgesteld

en: exposed sites may be secured with ropes or chains, possible need to use hands for balance. Partly exposed sites with fall hazard, scree, pathless jagged rocks
nl: blootgestelde delen kunnen beveiligd zijn met touwen of kettingen, mogelijk nodig om handen te gebruiken voor balans. Gedeeltelijk blootgestelde delen met gevaar om te vallen, losse stenen, onbetreden - scherpe stenen

en: T4 - difficult, exposed, steep alpine trail
nl: T4 - moeilijk, blootgesteld, steile wandelroute berg

en: sometimes need for hand use to get ahead. Terrain quite exposed, precarious grassy acclivities, jagged rocks, facile snow-free glaciers
nl: soms handen nodig om vooruit te komen. Terrein behoorlijk blootgesteld, bijzonder grassige hellingen, makkelijke sneeuwvrije gletsjers

en: T5 - difficult alpine trail with climbing
nl: T5 - moeilijke wandelroute berg met klimmen

en: single plainly climbing up to second grade. Exposed, demanding terrain, jagged rocks, few dangerous glacier and snow
nl: enkel simpel opklimmend naar de tweede graad. Blootgesteld, moeilijk terrein, scherpe stenen, enkele gevaarlijke gletsjers en sneeuw

en: T6 - hazardous alpine trail with climbing
nl: T6 - gevaarlijke wandelroute berg met klimmen

en: climbing up to second grade. Often very exposed, precarious jagged rocks, glacier with danger to slip and fall
nl: opklimmend naar tweede graad. Vaak erg blootgesteld, bijzonder scherpe stenen, gletsjer met gevaar om uit te glijden en te vallen

en: Visibility
nl: Zichtbaarheid

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
nl: voortreffelijk

[ctx: trail_visibility]
en: good
nl: goed

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
nl: gemiddeld

[ctx: trail_visibility]
en: bad
nl: slecht

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
nl: uitermate slecht

[ctx: trail_visibility]
en: no
nl: geen

en: Segregated
nl: Afgescheiden

en: Informal
nl: Informeel

en: Dedicated Bridleway
nl: Voorbestemd ruiterpad

[ctx: highway]
en: bridleway
nl: Ruiterpad

en: Depending on the country, several access tags are implied and do not need to be set.
nl: Afhankelijk van het land zijn sommige toegankelijkheidstags vanzelfsprekend, en hoeven niet te worden ingesteld.

en: Globally, `horse=designated` and `motor_vehicle=no` are implied.
nl: Wereldwijd gezien zijn `horse=designated` en `motor_vehicle=no` vanzelfsprekend en hoeven dus niet te worden getagd.

en: Cycle Lane/Track
nl: Fietsstrook/-pad

en: Cycleway
nl: Fietspad

[ctx: cycleway]
en: lane
nl: rijstrook

[ctx: cycleway]
en: track
nl: vrijliggend

[ctx: cycleway]
en: opposite_lane
nl: tegemoetkomende_rijstrook

[ctx: cycleway]
en: opposite_track
nl: tegemoetkomend_vrijliggend

[ctx: cycleway]
en: opposite
nl: tegemoetkomend

[ctx: cycleway]
en: share_busway
nl: gedeelde busbaan

[ctx: cycleway]
en: shared_lane
nl: gedeelde_rijstrook

[ctx: cycleway]
en: separate
nl: afzonderlijk

en: Cycleway left
nl: Fietspad aan de linkerkant

en: Cycleway right
nl: Fietspad rechts

en: Oneway (bicycle)
nl: Eénrichting (fiets)

en: Edit Highway Attributes:
nl: Bewerken Attributen Highway:

[ctx: Highway]
en: secondary_link
nl: secundair_aansluiting

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
nl: tertiair_aansluiting

en: Dedicated Cycleway
nl: Voorbestemd fietspad

[ctx: highway]
en: cycleway
nl: fietspad

en: Globally, `bicycle=designated` is implied.
nl: Wereldwijd gezien is ''bicycle=designated'' vanzelfsprekend, en hoeft dus niet te worden ingesteld.

en: Pedestrians
nl: Voetgangers

en: Segregated Foot- and Cycleway
nl: Gescheiden voet- en fietspad

en: Combined Foot- and Cycleway
nl: Gecombineerd voet- en fietspad

en: Dedicated Footway
nl: Voorbestemd voetpad

[ctx: highway]
en: footway
nl: voetpad

[ctx: footway]
en: access_aisle
nl: Parkeerplaatspad

en: Marked footpath in a parking lot
nl: Gemarkeerd voetpad op parkeerplaats

[ctx: footway]
en: crossing
nl: Oversteekplaats

en: A pedestrian crossing
nl: Voetgangersoversteekplaats

[ctx: footway]
en: sidewalk
nl: Stoep

en: A footway alongside a street
nl: Een voetpad langs een straat

[ctx: footway]
en: link
nl: afslag

en: Footway sections that do not exist but are necessary for routing
nl: Gedeelten van voetpaden die niet bestaan maar nodig zijn voor routeren

[ctx: footway]
en: traffic_island
nl: Verkeerseiland

en: Footway sections inside a crossing island
nl: Gedeelten van voetpaden in een eiland van de oversteekplaats

[ctx: footway]
en: alley
nl: steeg

en: Access for back entrances and/or emergency access
nl: Toegang naar achterdeuren en bij noodgevallen

en: Globally, `foot=designated` is implied.
nl: Wereldwijd gezien is ''foot=designated'' vanzelfsprekend en hoeft dus niet te worden getagd.

en: Steps
nl: Trap

[ctx: highway]
en: steps
nl: trap

en: Storeys
nl: Verdiepingen

en: Amount of Steps
nl: Aantal treden

en: Ramp
nl: Hellingbaan

en: Stroller ramp
nl: Opgang wandelwagen

en: Bicycle ramp
nl: Opgang fiets

en: Wheelchair ramp
nl: Opgang rolstoel

en: Luggage ramp
nl: Opgang bagage

en: Handrail
nl: Leuning

en: Left handrail
nl: Leuning links

en: Center handrail
nl: Leuning midden

en: Right handrail
nl: Leuning rechts

en: Escalator
nl: Roltrap

en: forward
nl: vooruit

en: backward
nl: achteruit

en: reversible
nl: omkeerbaar

en: Waypoints
nl: Wegpunten

en: Motorway Junction
nl: Afslag op autosnelweg

[ctx: highway]
en: motorway_junction
nl: afslag

en: Junction has no name
nl: Afslag heeft geen naam

en: Number
nl: Nummer

en: Junction has no reference
nl: Afslag heeft geen referentie

en: Services
nl: Diensten

[ctx: highway]
en: services
nl: hulpdiensten

en: Toilets
nl: Toiletten

en: Rest Area
nl: Rustplaats

[ctx: highway]
en: rest_area
nl: parkeerplaats

en: Drinking Water
nl: Drinkwater

en: Traffic Signal
nl: Verkeerslicht

[ctx: highway]
en: traffic_signals
nl: verkeerstekens

en: Optional crossing attributes:
nl: Optionele attributen kruisingen:

en: Pedestrian crossing type
nl: Type voetgangersoversteekplaats

en: uncontrolled
nl: zonder verkeerslichten

en: traffic_signals
nl: verkeerslichten

en: unmarked
nl: niet gemarkeerd

en: Crossing type name (UK)
nl: Type naam oversteekplaats (UK)

en: Kerb
nl: Stoeprand

[ctx: kerb]
en: flush
nl: stroom

[ctx: kerb]
en: lowered
nl: verlaagd

[ctx: kerb]
en: no
nl: geen

[ctx: kerb]
en: raised
nl: verhoogd

[ctx: kerb]
en: rolled
nl: gewalst

[ctx: kerb]
en: yes
nl: ja

en: Crossing attendant
nl: Klaar-over

en: With island
nl: Met eiland

en: In case of crossing traffic signals:
nl: In geval van verkeerslichten op kruisingen:

en: Button operated
nl: Bediening met knop

en: Sound signals
nl: Signalering (acoustisch)

en: Optional values for specific countries
nl: Optionele waarden voor specifieke landen

en: Give Way
nl: Voorrang verlenen

[ctx: highway]
en: give_way
nl: voorrang_verlenen

en: Advanced stop line
nl: Geavanceerde stop lijn

en: Mini-Roundabout
nl: Mini-rotonde

[ctx: highway]
en: mini_roundabout
nl: mini_rotonde

en: Pedestrian Crossing
nl: Voetgangersoversteekplaats

[ctx: highway]
en: crossing
nl: kruising

en: Tactile Paving
nl: Geleidestrook

en: incorrect
nl: onjuist

en: In case of traffic signals:
nl: In het geval van verkeerstekens:

en: Traffic Calming
nl: Verkeersremmers

en: Bump
nl: Balk

en: Hump
nl: Drempel

en: Table
nl: Verkeersplateau

en: Cushion
nl: Verkeerskussen

en: Rumble strip
nl: Lawaaistrip

en: Dip
nl: Inzinking

en: Choker
nl: Versmalling

[ctx: traffic_calming]
en: Island
nl: Eiland

en: Mini bumps
nl: Mini-drempels

en: Passing Place
nl: Passeerstrook

[ctx: highway]
en: passing_place
nl: passeerplek

en: Turning Circle
nl: Draaicirkel

[ctx: highway]
en: turning_circle
nl: draai_cirkel

en: Type of Turning Circle
nl: Type draaicirkel

en: circle
nl: cirkel

en: oval
nl: ovaal

en: knuckle
nl: knik

en: hammer
nl: hamer

en: square
nl: vierkant

en: Turning Loop
nl: Keercirkel

[ctx: highway]
en: turning_loop
nl: keer_weg

en: City Limit Sign
nl: Verkeersteken bebouwde kom

en: Second Name
nl: Tweede naam

en: Color of background (HTML name or hexadecimal code)
nl: Kleur van de achtergrond (naam HTML of hexadecimale code)

en: Speed Limit Sign
nl: Verkeersteken maximum snelheid

en: Speed Camera
nl: Snelheidscamera

[ctx: highway]
en: speed_camera
nl: snelheids_camera

en: Toll gantry
nl: Tolloket

[ctx: highway]
en: toll_gantry
nl: tol_kiosk

en: Traffic Mirror
nl: Verkeersspiegel

[ctx: highway]
en: traffic_mirror
nl: verkeers_spiegel

en: Highway milestone
nl: Hectometerpaal

[ctx: highway]
en: milestone
nl: markering

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
nl: Benoemde kruising

en: Used in some countries for a named road junction who’s name serves for local orientation.
nl: Gebruikt in bepaalde landen voor een benoemde kruising van wegen waarvan de naam dient als lokale oriëntatie.

en: Trailhead
nl: Vertrek wandeling

[ctx: highway]
en: trailhead
nl: vertrek wandeling

en: Waste Basket/Trash Can
nl: Afvalemmer/Afvalbak

en: Elevator
nl: Lift

[ctx: highway]
en: elevator
nl: lift

en: Capacity (persons)
nl: Capaciteit (personen)

en: Manufacturer
nl: Fabrikant

en: Indoor
nl: Inpandig

en: Freight elevator
nl: Vrachtlift

en: Surveillance Camera
nl: Surveillancecamera

en: indoor
nl: binnenshuis

en: outdoor
nl: buiten

en: Grit Bin
nl: Strooibak

en: Mountain Pass
nl: Bergpas

en: Elevation (meters)
nl: Hoogte (meters)

en: Barriers
nl: Barrières

en: Block
nl: Blok

en: Bollard
nl: Verkeerspaal

en: Bollard type
nl: type Bollard

en: rising
nl: stijgend

en: removable
nl: verwijderbaar

en: foldable
nl: opvouwbaar

en: fixed
nl: vast

en: Tags which are implied and do not need to be set are:
nl: Tags die vanzelf gelden en niet hoeven te worden ingesteld, zijn:

en: `access=no`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
nl: `access=no`, `foot=yes` en `bicycle=yes`

en: Cycle Barrier
nl: Fietshekje

en: Cattle Grid
nl: Wildrooster

en: Bus Trap
nl: Bussluis

en: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
nl: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` en `bicycle=yes`

en: Spikes
nl: Pennen

en: Toll Booth
nl: Tolpoort

en: Border Control
nl: Grenspost

en: Hedge
nl: Haag

en: Fence
nl: Hek

en: barbed_wire
nl: prikkeldraad

en: bars
nl: balken

en: chain_link
nl: ketting

en: electric
nl: elektrisch

en: pole
nl: paal

en: railing
nl: reling

en: split_rail
nl: boomstammen

en: wire
nl: draad

en: Cable barrier
nl: Kabel

en: Guard Rail
nl: Vangrail

en: Wall
nl: Muur

en: brick
nl: baksteen

en: castle_wall
nl: kasteel_muur

en: dry_stone
nl: gipswand

en: flood_wall
nl: vloed_muur

en: noise_barrier
nl: geluiddichte_wand

en: seawall
nl: zeedijk

en: glass
nl: glas

en: masonry
nl: metselwerk

en: reinforced_concrete
nl: versterkt_beton

en: City Wall
nl: Stadsmuur

en: Two-sided
nl: Dubbelzijdig

en: Retaining Wall
nl: Keermuur

en: Jersey Barrier
nl: Jersey-barrière

[ctx: Barrier]
en: Ditch
nl: Sloot of greppel

en: Tactile paving
nl: Geleidetegels

en: Entrance (Barrier Opening)
nl: Ingang (opening met barrière)

en: Usually locked
nl: Gewoonlijk afgesloten

en: Lift Gate
nl: Slagboom

[ctx: lift_gate]
en: single
nl: enkelvoudig

[ctx: lift_gate]
en: double
nl: dubbel

en: Swing Gate
nl: Klaphek

[ctx: swing_gate]
en: single
nl: enkel

[ctx: swing_gate]
en: double
nl: dubbel

en: Hampshire Gate
nl: Draadhek

en: Bump Gate
nl: Botshek

en: Kissing Gate
nl: Voetgangershek

en: The tag `foot=yes` is implied and does not need to be set.
nl: De tag `foot=yes` is vanzelfsprekend en hoeft dus niet te worden getagd.

en: Height Restrictor
nl: Hoogtebeperking

en: Chain
nl: Ketting

en: Stile
nl: Overstaphek

en: squeezer
nl: versmalling

en: stepover
nl: overstap

en: Turnstile
nl: Draaipoortje

en: Full-Height Turnstile
nl: Draaihek voor volledige hoogte

en: Sally Port
nl: Stadspoort

en: Passageways
nl: Doorgangen

en: Tunnel name
nl: Naam tunnel

en: Building Passage
nl: Doorgang gebouw

en: Open on left side
nl: Open aan linker zijde

en: Open on right side
nl: Open aan rechter zijde

en: Colonnade
nl: Zuilengang

en: Avalanche Protector
nl: Lawinebescherming

en: River
nl: Rivier

[ctx: waterway]
en: river
nl: rivier

en: Lock
nl: Sluis

en: Stream
nl: Beek

[ctx: waterway]
en: stream
nl: stroom

en: Tidal channel
nl: Getijdenkanaal

[ctx: waterway]
en: tidal_channel
nl: getijde_kanaal

en: Salt Water
nl: Zout water

en: Canal
nl: Kanaal

[ctx: waterway]
en: canal
nl: kanaal

en: qanat
nl: ondergronds aquaduct

en: flooded
nl: ondergelopen

[ctx: usage]
en: transportation
nl: transport

[ctx: usage]
en: transmission
nl: overdracht

[ctx: usage]
en: irrigation
nl: irrigatie

[ctx: usage]
en: headrace
nl: aanvoerleiding

[ctx: usage]
en: tailrace
nl: afvoerleiding

[ctx: usage]
en: spillway
nl: Overlaat

en: Drain
nl: Afvoergoot

[ctx: waterway]
en: drain
nl: afvoergoot

en: Ditch
nl: Sloot of greppel

[ctx: waterway]
en: ditch
nl: Sloot of greppel

en: Spring
nl: Bron

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
nl: Een punt waar grondwater natuurlijk naar de oppervlakte stroomt vanuit de ondergrond.

en: Waterfall
nl: Waterval

[ctx: waterway]
en: waterfall
nl: waterval

en: Weir
nl: Stuw

[ctx: waterway]
en: weir
nl: stuw

en: Levee
nl: Dam

en: Groyne
nl: Strekdam

en: Breakwater
nl: Golfbreker

en: Culvert
nl: Doorlaat

en: Penstock
nl: Schuifafsluiter

[ctx: waterway]
en: pressurised
nl: drukwerking

[ctx: pipeline]
en: overground
nl: bovengronds

[ctx: pipeline]
en: overhead
nl: bovenliggend

[ctx: pipeline]
en: surface
nl: oppervlak

[ctx: pipeline]
en: underground
nl: ondergronds

[ctx: pipeline]
en: underwater
nl: onder water

en: Pressure (bar)
nl: Druk (bar)

en: Flow rate with unit of measure
nl: Doorstroomsnelheid met maateenheid

en: Basin
nl: Waterbekken

[ctx: landuse]
en: basin
nl: bassin

en: retention
nl: retentie

en: infiltration
nl: infiltratie

en: detention
nl: detentie

en: evaporation
nl: verdamping

en: settling
nl: inklinken

en: Covered Reservoir
nl: Ondergronds reservoir

en: A body of water, such as a lake, pond or river.
nl: Een waterlichaam, zoals een meer, vijver of rivier.

en: Water Body
nl: Water

en: stream
nl: beek

en: river
nl: rivier

en: canal
nl: kanaal

en: drain
nl: afvoergoot

en: ditch
nl: Sloot of greppel

en: pond
nl: vijver

en: lake
nl: meer

en: lagoon
nl: lagune

en: oxbow
nl: hoefijzervormig

en: lock
nl: sluis

en: basin
nl: bassin

en: wastewater
nl: afvalwater

en: Intermittent (does not permanently contain water)
nl: onderbroken (staat niet altijd onder water)

en: Tailings Pond
nl: Residu vijver

en: An area in which waterborn tailings are pumped to allow the separation of solids from the water
nl: Een gebied waarin watergedragen residuen worden gepompt om scheiding van vaste stoffen en water mogelijk te maken

en: Material associated with the tailings
nl: Materiaal geassocieerd met de residuen

en: aggregate
nl: zand_steenslag

en: bauxite
nl: bauxiet_(aluminium)

en: coal
nl: kolen

en: dimension_stone
nl: natuursteen

en: gold
nl: goud

en: ilmenite
nl: ilmeniet_(ijzertitanaat)

en: iron_ore
nl: ijzererts

en: lead
nl: lood

en: nickel
nl: nikkel

en: rutile
nl: rutiel (titanium)

en: salt
nl: zout

en: silver
nl: zilver

en: zinc
nl: zink

en: zircon
nl: zirkonium

en: Intermittent (sometimes wet, sometimes dry)
nl: Droogvallend (soms nat, soms droog)

en: Hazardous to human health due to chemical contamination
nl: Gevaarlijk voor de gezondheid van mensen wegens chemische vervuiling

en: Coastline
nl: Kustlijn

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
nl: Lijn tussen de zee en het land (met het water aan de rechterkant van de weg).

en: Wetland
nl: Waterrijk land

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
nl: Ondergelopen gebied, ofwel permanent of tijdelijk met vegetatie.

en: bog
nl: veen

en: fen
nl: ven

en: marsh
nl: drasland

en: reedbed
nl: rietveld

en: saltern
nl: zout

en: saltmarsh
nl: zoutwatermoeras

en: string_bog
nl: aapaveen

en: swamp
nl: broekbos

en: tidalflat
nl: slik

en: wet_meadow
nl: nat_land

en: Mud
nl: Slikgronden

en: Large area covered with mud.
nl: Groot modderig gebied.

en: Beach
nl: Strand

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
nl: Vlak gebied met zand, steenslag of kiezel bij het water.

en: swimming
nl: zwemmen

en: surfing
nl: surfen

en: Nudism
nl: Nudisme

en: obligatory
nl: verplicht

en: customary
nl: gangbaar

en: Bay
nl: Baai

en: An area of water mostly surrounded by land but with level connection to the ocean or a lake.
nl: Een waterlichaam omgeven door land maar met een verbinding naar een oceaan of een meer.

en: Cape
nl: Kaap

en: A prominent, elevated piece of land sticking out into the sea or large lake.
nl: Een prominent stuk land dat uitsteekt in zee of in een meer.

en: Strait
nl: Straat

en: Shipping
nl: Scheepvaart

en: Ferry Terminal
nl: Veerbootterminal

en: Cargo
nl: Lading

[ctx: cargo]
en: passengers
nl: passagiers

[ctx: cargo]
en: vehicle
nl: voertuig

[ctx: cargo]
en: bicycle
nl: fiets

[ctx: cargo]
en: hgv
nl: zwaar vrachtverkeer

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
nl: passagiers;voertuig

en: Ferry Route
nl: Veerroute

en: Highway type the ferry connects
nl: Type highway dat het veer verbindt

en: Reaction ferry
nl: Gierpont

en: Marina
nl: Jachthaven

en: Dump Station
nl: Afvalstation

en: public
nl: openbaar

en: Marine Fuel
nl: Brandstof voor vaartuigen

[ctx: waterway]
en: fuel
nl: brandstof

en: Independent
nl: Merkloos

en: Fuel types:
nl: Brandstoffen

en: Bio Diesel
nl: Biodiesel

en: Octane 80
nl: 80 RON

en: Octane 87
nl: 87 RON

en: Octane 91
nl: 91 RON

en: Octane 92
nl: 92 RON

en: Octane 95
nl: 95 RON

en: Octane 98
nl: 98 RON

en: Octane 100
nl: 100 RON

en: E10 (10% Ethanol mix)
nl: E10 (10% Ethanol)

en: E85 (85% Ethanol mix)
nl: E85 (85% Ethanol)

en: Ethanol (alcohol)
nl: Ethanol

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
nl: LPG (Liquefied Petroleum Gas)

en: Mooring
nl: Afmeermogelijkheid

en: commercial
nl: zakelijk

en: Floating
nl: Drijvend

en: Lock Gate
nl: Sluisdeur

[ctx: waterway]
en: lock_gate
nl: sluisdeur

en: Turning Point
nl: Draaikom

[ctx: waterway]
en: turning_point
nl: keer_punt

en: Slipway
nl: Trailerhelling

en: Boatyard
nl: Scheepswerf

[ctx: waterway]
en: boatyard
nl: werf

en: Dock
nl: Droogdok

[ctx: waterway]
en: dock
nl: dok

en: Transport
nl: Vervoer

en: Railway
nl: Spoorweg

en: Rail
nl: Spoor

[ctx: railway]
en: rail
nl: spoor

en: main
nl: hoofd

en: branch
nl: zijtak

en: industrial
nl: industrieel

en: military
nl: militair

en: tourism
nl: toerisme

en: freight
nl: vracht

en: Narrow Gauge Rail
nl: Smalspoor

[ctx: railway]
en: narrow_gauge
nl: smal_spoor

en: Preserved
nl: Museumspoorweg

[ctx: railway]
en: preserved
nl: behouden

en: Light Rail
nl: Sneltram

[ctx: railway]
en: light_rail
nl: sneltram

en: Subway
nl: Metro

[ctx: railway]
en: subway
nl: metro

en: Funicular
nl: Kabelspoorweg

[ctx: railway]
en: funicular
nl: kabelspoorweg

en: Bus Guideway
nl: Busbaan

[ctx: highway]
en: bus_guideway
nl: busstrook

en: Miniature Rail
nl: Miniatuurspoorweg

[ctx: railway]
en: miniature
nl: miniatuur

en: Railway construction
nl: Spoorwegconstructie

[ctx: railway]
en: construction
nl: onder constructie

en: Railway type
nl: Type spoorweg

en: Disused Rail
nl: Niet meer gebruikte spoorweg

[ctx: railway]
en: disused
nl: niet meer gebruikt

en: Abandoned Rail
nl: Oud ruïneus spoor

[ctx: railway]
en: abandoned
nl: ruïneus

en: Level Crossing
nl: Bewaakte spoorwegovergang

[ctx: railway]
en: level_crossing
nl: spoorwegovergang

en: Traffic lights
nl: Verkeerslichten

en: Barrier
nl: Barrière

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
nl: ja

[ctx: crossing:barrier]
en: no
nl: nee

[ctx: crossing:barrier]
en: full
nl: helemaal

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
nl: dubbel_half

en: Crossing
nl: Onbewaakte spoorwegovergang

[ctx: railway]
en: crossing
nl: kruising

en: Crossing type
nl: Type kruising

en: Turntable
nl: Draaischijf

[ctx: railway]
en: turntable
nl: draaischijf

en: Buffer Stop
nl: Stootblok

[ctx: railway]
en: buffer_stop
nl: stootblok

en: Railway Switch
nl: Wissel

[ctx: railway]
en: switch
nl: wissel

en: default
nl: standaard

en: double_slip
nl: dubbele_wissel

en: single_slip
nl: enkele_wissel

en: three_way
nl: drie_weg

en: wye
nl: y_wissel

en: Railway crossing
nl: Spoorwegovergang

[ctx: railway]
en: railway_crossing
nl: spoorweg_overgang

en: Railway Signal
nl: Spoorwegsignaal

[ctx: railway]
en: signal
nl: signaal

en: Railway milestone
nl: Spoorwegkilometerpaal

[ctx: railway]
en: milestone
nl: kilometerpaal

en: Position (kilometers)
nl: Positie (kilometers)

en: Aerialway
nl: Kabelbaan

en: Cable Car
nl: Kabinebaan

en: Number of people per hour
nl: Aantal mensen per uur

en: Number of people per car
nl: Aantal mensen per cabine

en: Typical journey time in minutes
nl: Normale reistijd in minuten

en: Has heating?
nl: Heeft verwarming?

en: Chair Lift
nl: Stoeltjeslift

en: Number of people per chair
nl: Aantal mensen per stoel

en: Has bubble?
nl: Heeft overkapping?

en: Gondola
nl: Gondelbaan

en: Number of people per gondola
nl: Aantal mensen per gondel

en: Mixed Lift
nl: Gemengde lift

en: Number of people per gondola/chair
nl: Aantal mensen per gondel/stoel

en: Drag Lift
nl: Sleeplift

en: drag_lift (general type - use only if exact type (see values below) is unknown)
nl: sleep_lift (algemeen type - alleen gebruiken indien exacte type (zie waarden hieronder) onbekend is)

en: t-bar
nl: T-balk

en: j-bar
nl: J-balk

en: platter
nl: schotel

en: rope_tow
nl: touw

en: Magic Carpet
nl: Vliegend tapijt

en: Goods
nl: Goederen

en: Zip line
nl: Tokkelbaan

en: Pylon
nl: Kabelmast

[ctx: car]
en: Parking
nl: Parkeerplaats

en: Park and Ride
nl: PR (Parkeer en Reis)

en: train
nl: trein

en: ferry
nl: veerboot

en: Capacity (overall)
nl: Plaatsen (totaal)

en: Spaces for Disabled
nl: Gehandicaptenplaats

en: Spaces for Women
nl: Plaatsen voor vrouwen

en: Spaces for Parents
nl: Plaatsen voor ouders

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
nl: Zie de Wiki voor andere capacity:[types]=*.

en: Only for street side parking:
nl: Alleen voor parkeren straatkant

en: diagonal
nl: diagonaal

en: perpendicular
nl: Haaks op de weg

en: Parking Space
nl: Parkeerplaats

en: Type of parking space
nl: Type parkeerplaats

en: disabled
nl: gehandicapt

en: normal
nl: normaal

en: Capacity
nl: Capaciteit

en: Covered (with roof)
nl: Overdekt (met dak)

en: Parking Entrance/Exit
nl: In-/Uitgang parkeerterrein

en: Fuel
nl: Brandstof

en: With shop
nl: Met winkel

en: convenience
nl: voeding

en: kiosk
nl: tijdschriften

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
nl: Diesel (Gas naar vloeibaar - ultimate diesel)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
nl: Diesel (rode, voor landbouw en machines)

en: 1/25 mix (mofa/moped)
nl: 1/25 mix (tweetakt)

en: 1/50 mix (mofa/moped)
nl: 1/50 mix (tweetakt)

en: Additives:
nl: Toevoegingen:

en: Fuel cards:
nl: Brandstofkaarten:

en: Charging Station
nl: Oplaadstation

en: Charging Network (Mobility Service Provider)
nl: Netwerk voor opladen (Mobiliteits Service Provider)

en: Operator (Charge Point Operator)
nl: Operator (Operator oplaadpunt )

en: Simultaneously usable charging spots
nl: Tegelijkertijd te gebruiken plaatsen voor opladen

en: Storey
nl: Verdieping

en: Surroundings and Fees:
nl: Omgeving en kosten:

en: Covered
nl: Overdekt

en: Charging fee
nl: Kosten opladen

en: Parking fee
nl: Kosten parkeren

en: Types of vehicles which can be charged:
nl: Typen voertuigen die kunnen worden opgeladen:

en: Cars
nl: Auto''s

en: Motorcycles
nl: Motorfietsen

en: Trucks (HGV)
nl: Vrachtauto''s (HGV)

en: (Note: For most charging stations, check ''Cars'' and ''Motorcycles''. Check ''Trucks'' only if there is sufficient space.)
nl: Opmerking: Voor de meeste oplaadstations, selecteer ''Auto''s'' en ''Motorfietsen''. Selecteer ''Vrachtauto''s'' alleen als er voldoende ruimte is.)

en: Number of Sockets:
nl: Aantal stopcontacten:

en: IEC Type 2 (Mennekes) socket only
nl: Alleen IEC Type 2 (Mennekes) uitgang

en: IEC Type 2 (Mennekes) with cable
nl: IEC Type 2 (Mennekes) met kabel

en: IEC Type 2 Combo (CCS)
nl: IEC Type 2 Combinatie (CCS)

en: Charging Power (e.g. ''22 kW''):
nl: Oplaadwattage (bijv. ''22 kW''):

en: Unlocking (Authentication):
nl: Ontgrendelen (Authenticatie):

en: Unlock through App
nl: Ontgrendelen via app

en: Unlock through RFID/NFC
nl: Ontgrendelen met RFID/NFC

en: Usable without registration
nl: Te gebruiken zonder registratie

en: Edit Payment Methods (only if usable without registration)
nl: Methoden betaling bewerken (alleen bij Te gebruiken zonder registratie)

en: Wash
nl: Autowasstraat

[ctx: car_wash]
en: Automated
nl: Geautomatiseerd

en: Self Service
nl: Zelfbediening

en: Car Dealer
nl: Autodealer

en: Second hand
nl: Tweedehands

en: only
nl: alleen

en: Repair
nl: Garage

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
nl: Dienst

en: repair
nl: reparatie

en: parts
nl: onderdelen

en: tyres
nl: banden

en: Parts
nl: Onderdelen

en: Tires
nl: Banden

en: Rental
nl: Verhuur

en: Pooling
nl: Carpoolen

en: Sharing
nl: Auto delen

[ctx: motorcycle]
en: Parking
nl: Parkeerplaats

en: Motorcycle Dealer
nl: Dealer motorfietsen

en: Services:
nl: Diensten:

en: Sale
nl: Verkoop

en: brand
nl: merk

en: Safety inspection
nl: Veiligheidskeuring

en: Clothes
nl: Kleding

[ctx: bicycle]
en: Parking
nl: Parkeerplaats

en: anchors
nl: fietsenrek

en: bollard
nl: poller

en: ground_slots
nl: grondsleuven

en: informal
nl: informeel

en: lockers
nl: kluizen

en: rack
nl: rek

en: shed
nl: berging

en: stands
nl: fietsaanleunbeugels

en: wall_loops
nl: fietsenklemmen

en: Bike Dealer
nl: Fietsenhandelaar

en: Bicycles are sold
nl: Verkoopt nieuwe fietsen

en: Second-hand bicycles are sold
nl: Verkoopt tweedehands fietsen

en: Bicycles are repaired
nl: Repareert fietsen

en: Bicycles are rented
nl: Verhuurt fietsen

en: Free bicycle pump
nl: Gratis fietspomp

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
nl: Gereedschap om zelf te repareren (kan een coöperatie voor fietsers zijn)

en: Bicycles are washed (for a fee)
nl: Wassen van fietsen (tegen vergoeding)

en: Public Bicycle Repair Station
nl: Openbare reparatie fietsen

en: Stand
nl: stal

[ctx: bicycle_repair_station]
en: Tools
nl: Gereedschap

en: Chain tool
nl: Gereedchap voor ketting

en: Bicycle Wash
nl: Wasplaats fietsen

en: Automated
nl: Geautomatiseerd

en: Public Transport
nl: Openbaar vervoer

en: Public Transport Route (Rail)
nl: Route openbaar vervoer (Rail)

en: Route type
nl: Type route

en: subway
nl: metro

en: stop position
nl: halte

en: stop position (exit only)
nl: halte (alleen uitstappen)

en: stop position (entry only)
nl: halte (alleen instappen)

en: platform
nl: perron

en: platform (exit only)
nl: perron (alleen uitstappen)

en: platform (entry only)
nl: perron (alleen instappen)

en: Public Transport Route (Bus)
nl: Route openbaar vervoer (Bus)

en: share_taxi
nl: taxi_delen

en: hail and ride route segment
nl: Routesegment wuif en stop

en: Public Transport Route (Ferry)
nl: Route openbaar vervoer (Veer)

en: stop_position
nl: halte_plaats

en: Public Transport Route (Aerialway)
nl: Route Openbaar vervoer (Luchtweg)

en: Route Master
nl: Hoofdroute

en: aerialway
nl: kabelbaan

en: route variant/direction (at least 2)
nl: route variant/richting (ten minste 2)

en: Stop Area
nl: Haltegebied

en: UIC reference
nl: UIC-referentie

en: UIC name
nl: UIC-naam

en: Stop Position
nl: Halte

en: Platform
nl: Perron

en: Subway Entrance
nl: In-/uitgang metro

en: Station or amenities
nl: Station of faciliteiten

en: Share taxi
nl: Deeltaxi

en: Train
nl: Trein

en: Ferry
nl: Veerboot

en: Bench
nl: Bank

en: Shelter
nl: Schuilplaats

en: Passenger information display
nl: Bord Passagiersinformatie

en: Route references
nl: Routeverwijzingen

en: Building
nl: Gebouw

[ctx: railway]
en: subway_entrance
nl: metro_ingang

en: Ticket Machine
nl: Kaartjesautomaat

en: Public Transport (Legacy)
nl: Openbaar vervoer (oud)

en: Public transport route (Legacy)
nl: Route Openbaar vervoer (verouderd)

en: halt point
nl: halte

en: forward halt point
nl: halte voorwaarts

en: backward halt point
nl: halte achterwaarts

en: Public transport route (Legacy) (Ferry)
nl: Route Openbaar vervoer (verouderd) (Veer)

en: Public transport route (Legacy) (Aerialway)
nl: Route Openbaar vervoer (verouderd) (Luchtweg)

en: UIC-Reference
nl: UIC-referentie (vervallen)

en: Railway Halt
nl: Onbemand station

[ctx: railway]
en: halt
nl: halte

en: Tram Stop
nl: Tramhalte

[ctx: railway]
en: tram_stop
nl: tram_halte

en: Railway Platform
nl: Perron

[ctx: railway]
en: platform
nl: perron

en: Reference (track number)
nl: Referentie (spoornummer)

en: Bus Station
nl: Busstation

en: Bus Stop
nl: Bushalte

[ctx: highway]
en: bus_stop
nl: bus_halte

en: Bus Platform
nl: Busperron

[ctx: highway]
en: platform
nl: perron

en: Airport
nl: Luchthaven

en: Airport Ground
nl: Gebied luchthaven

en: Runway
nl: Startbaan

en: Length (meters)
nl: Lengte (meters)

en: Taxiway
nl: Taxibaan

en: Holding Position
nl: Opstelplaats

[ctx: aeroway holding_position]
en: intermediate
nl: tussenstuk

[ctx: aeroway holding_position]
en: runway
nl: startbaan

en: Helipad
nl: Heliplatform

en: Apron
nl: Parkeerplaats luchtvaartuig

en: Plane Parking Position
nl: Parkeerpositie vliegtuig

[ctx: building]
en: yes
nl: ja

[ctx: airmark]
en: Beacon
nl: Baken

en: Navigation aid
nl: Navigatiehulp

en: als
nl: ALS

en: papi
nl: PAPI

en: vasi
nl: VASI

en: Windsock
nl: Windvaan

en: Facilities
nl: Faciliteiten

en: Accommodation
nl: Accommodatie

en: Stars
nl: Sterren

en: Rooms
nl: Kamers

en: Beds
nl: Bedden

en: Guest House/Bed & Breakfast
nl: Pension/Bed & Breakfast

en: agritourism
nl: landbouwtoerisme

en: bed_and_breakfast
nl: bed_en_breakfast

en: Apartment
nl: Appartement

en: Number of apartments
nl: Aantal appartementen

en: Chalet
nl: Bungalowpark

en: Hostel
nl: Jeugdherberg

en: Alpine Hut
nl: Berghut

en: members_only
nl: alleen_leden

en: Wilderness Hut
nl: Hut in wildernis

en: Shower
nl: Douche

en: seasonal
nl: seizoengebonden

en: Closer description
nl: Uitgebreide beschrijving

en: Caravan Site/RV Park
nl: Caravanpark/Camperpark

en: Number of places
nl: Aantal plaatsen

en: Power supply
nl: Aansluiting energie

en: Tents allowed
nl: Tenten toegestaan

en: Campsite
nl: Camping

en: Caravans allowed
nl: Caravans toegestaan

en: Backcountry
nl: Achterland

en: Group only access
nl: Alleen voor groepen

en: Camp pitch
nl: Kampeerplaats

en: Unit number
nl: Nummer gebouw

en: Permanent camping only
nl: Alleen permanent kamperen

en: Food+Drinks
nl: Eten en drinken

en: Microbrewery
nl: Microbrouwerij

en: Outdoor seating
nl: Terras buiten

en: Takeaway
nl: Afhalen

en: Delivery
nl: Levering

en: Mo-Su 12:00-22:00
nl: Ma-Zo 12:00-22:00

en: Kitchen Opening Hours
nl: Openingsuren keuken

en: Fast Food
nl: Fastfood

en: Food Court
nl: Lopend buffet

en: Cafe
nl: Koffie-/Theehuis

en: Ice cream
nl: IJs

en: Pub
nl: Café/Kroeg

en: Beer Garden
nl: Biertuin

en: Diet
nl: Dieet

en: Vegetarian
nl: Vegetarisch

en: Vegan
nl: Veganistisch

en: Lacto-vegetarian
nl: Lactovegetarisch

en: Ovo-vegetarian
nl: Ovo-vegetarisch

en: Pescetarian
nl: Pescotarisch

en: Fruitarian
nl: Fruit

en: Raw
nl: Rauw

en: Dairy free
nl: Zuivelvrij

en: Gluten free
nl: Glutenvrij

en: Lactose free
nl: Lactosevrij

en: Kosher
nl: Koosjer

en: Tourism
nl: Toerisme

en: Attraction
nl: Toeristische attractie

en: Viewpoint
nl: Uitkijkpunt

en: Information Office
nl: Informatiekantoor

en: An office where you can get information about a town or region.
nl: Een kantoor waar u informatie over een stad of regio kunt krijgen.

en: A board with a map.
nl: Een bord met een kaart.

en: Detail Grade
nl: Detailniveau

en: topo
nl: topografisch

en: street
nl: straat

en: scheme
nl: schema

en: toposcope
nl: markering

en: Shown Area
nl: Weergegeven gebied

en: site
nl: plaats

en: city
nl: stad

en: region
nl: regio

en: Routes shown for:
nl: Weergegeven routes voor:

en: Hiking
nl: Wandelen

en: Cycling
nl: Fietsen

en: Mountainbiking
nl: Mountainbiken

en: Skiing
nl: Skiën

en: Riding
nl: Paardrijden

en: ... other transportation modes possible
nl: ... ander mogelijk vervoer

en: Information Board
nl: Informatiebord

en: A board with information.
nl: Een bord met informatie.

en: Board Content
nl: Inhoud bord

en: notice
nl: aankondigingen

en: nature
nl: natuur

en: wildlife
nl: dieren

en: plants
nl: beplanting

en: geology
nl: geologie

en: Guidepost
nl: Wegwijzer

en: A Signpost/Guidepost to indicate the directions to different destinations.
nl: Een wegwijzer om de richtingen naar de verschillende bestemmingen aan te geven.

en: Route marker
nl: Routemarkering

en: Information Terminal
nl: Informatiekiosk

en: Information access via electronic methods.
nl: Toegang tot informatie via electronische methoden.

en: Audio Guide
nl: Audiogids

en: Information using headphones or a mobile phone.
nl: Informatie met behulp van koptelefoon of een mobiele telefoon.

en: Audioguide via mobile phone?
nl: Audiogids via mobiele telefoon?

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Use E.123 format, e.g. +49 11223 456 7890
nl: E.123-indeling gebruiken, bijv. +49 11223 456 7890

en: Other Information Point
nl: Ander informatiepunt

en: Leisure
nl: Vrije tijd

en: Movie Theater/Cinema
nl: Bioscoop

en: Drive-in theater
nl: Drive-in bioscoop

en: Number of screens
nl: Aantal schermen

en: Bandstand
nl: Muziekpodium

en: Dance
nl: Dans

en: Bleachers
nl: kraam

en: Backrest
nl: Ruggensteun

en: Zoo
nl: Dierentuin

en: aviary
nl: vogelhuis

en: birds
nl: vogels

en: butterfly
nl: vlinder

en: enclosure
nl: omsloten ruimte

en: falconry
nl: valkerij

en: petting_zoo
nl: kinderboerderij

en: reptile
nl: reptiel

en: safari_park
nl: safaripark

en: wildlife_park
nl: wildpark

en: Animal enclosure
nl: Dierenverblijf

en: Dog Park
nl: Hondenuitlaatgebied

en: Amusement/Theme Park
nl: Amusements-/Themapark

en: Water Park
nl: Waterpark

en: Water Slide
nl: Waterglijbaan

en: Public bath
nl: Openbaar bad

[ctx: bath:type]
en: hot_spring
nl: warme_bron

[ctx: bath:type]
en: lake
nl: meer

[ctx: bath:type]
en: river
nl: rivier

[ctx: bath:type]
en: thermal
nl: thermisch

en: Open air
nl: openlucht

[ctx: restroom]
en: Female
nl: Dames

[ctx: restroom]
en: Male
nl: Heren

en: Beach Resort
nl: Strandresort

en: Swimming Pool
nl: Zwembad

en: Used for the water area only.
nl: Alleen gebruiken voor het gebied met water

en: Dive centre
nl: Duikcentrum

en: Fitness Station
nl: Fitness-Station

en: Horse Riding Centre
nl: Centrum voor paardrijden

[ctx: club]
en: art
nl: kunst

[ctx: club]
en: astronomy
nl: astronomie

[ctx: club]
en: automobile
nl: automobiel

[ctx: club]
en: board_games
nl: bord_spellen

[ctx: club]
en: card_games
nl: kaart_spellen

[ctx: club]
en: charity
nl: liefdadigheid

[ctx: club]
en: cinema
nl: film

[ctx: club]
en: cooking
nl: koken

[ctx: club]
en: culture
nl: cultuur

[ctx: club]
en: dog
nl: hond

[ctx: club]
en: doityourself
nl: doe het zelf

[ctx: club]
en: environment_protection
nl: milieu_bescherming

[ctx: club]
en: ethnic
nl: etnisch

[ctx: club]
en: filmmaking
nl: films maken

[ctx: club]
en: fishing
nl: vissen

[ctx: club]
en: freemasonry
nl: vrijmetselarij

[ctx: club]
en: game
nl: spel

[ctx: club]
en: gardening
nl: tuinieren

[ctx: club]
en: history
nl: geschiedenis

[ctx: club]
en: hunting
nl: jagen

[ctx: club]
en: linux
nl: Linux

[ctx: club]
en: motorcycle
nl: motorfiets

[ctx: club]
en: music
nl: muziek

[ctx: club]
en: nature
nl: natuur

[ctx: club]
en: nudism
nl: nudisme

[ctx: club]
en: photography
nl: fotografie

[ctx: club]
en: politics
nl: politiek

[ctx: club]
en: scout
nl: scouting

[ctx: club]
en: smoke
nl: roken

[ctx: club]
en: social
nl: sociaal

[ctx: club]
en: student
nl: studentenvereniging

[ctx: club]
en: surf_life_saving
nl: surfen_reddings_brigade

[ctx: club]
en: theatre
nl: theater

[ctx: club]
en: tourism
nl: toerisme

[ctx: club]
en: veterans
nl: veteranen

[ctx: club]
en: yachting
nl: jachten

[ctx: club]
en: youth_movement
nl: jeugd_beweging

en: In case of sport:
nl: in geval van sport

en: Hackerspace
nl: Hackersruimte

en: Events Venue
nl: locatie evenementen

en: Playground
nl: Speelveld

en: Playground device
nl: Speelplaatsobject

[ctx: playground]
en: activitypanel
nl: activiteitenpaneel

[ctx: playground]
en: aerialrotator
nl: hangdraaier

[ctx: playground]
en: balancebeam
nl: balansbalk

[ctx: playground]
en: basketrotator
nl: netdraaier

[ctx: playground]
en: basketswing
nl: ligschommel

[ctx: playground]
en: climbingframe
nl: klimrek

[ctx: playground]
en: climbingwall
nl: klimwand

[ctx: playground]
en: cushion
nl: springkussen

[ctx: playground]
en: exercise
nl: oefeningenveld

[ctx: playground]
en: hopscotch
nl: hinkelbaan

[ctx: playground]
en: horizontal_bar
nl: horizontale_balk

[ctx: playground]
en: map
nl: kaart

[ctx: playground]
en: playhouse
nl: speelhuis

[ctx: playground]
en: roundabout
nl: draaimolen

[ctx: playground]
en: sandpit
nl: zandbak

[ctx: playground]
en: seesaw
nl: wip

[ctx: playground]
en: sledding
nl: sleeën

[ctx: playground]
en: slide
nl: glijbaan

[ctx: playground]
en: splash_pad
nl: spetter_pad

[ctx: playground]
en: springy
nl: wipkip

[ctx: playground]
en: structure
nl: structuur

[ctx: playground]
en: swing
nl: schommel

[ctx: playground]
en: teenshelter
nl: jongeren-hangplek

[ctx: playground]
en: youth_bench
nl: hang_bank

[ctx: playground]
en: zipwire
nl: tokkelbaan

en: Picnic Site
nl: Picknickplaats

en: Fireplace
nl: Vuurplaats

en: Picnic Table
nl: picknicktafel

en: Public Grill
nl: Openbare barbecue

[ctx: grill]
en: Fuel
nl: Brandstof

en: charcoal
nl: houtskool

en: Firepit
nl: Vuurplaats

en: Fishing
nl: Visstek

en: Bird Hide
nl: Vogeluitkijkplek

en: Amusement arcade
nl: Amusementshal

en: Adult gaming centre
nl: Spelcentrum voor volwassenen

en: Gambling
nl: Gokken

en: lottery
nl: loterij

en: slot_machines
nl: gok_machines

en: betting
nl: gokken

en: Night Club
nl: Nachtclub

en: Strip Club
nl: Stripclub

en: Brothel
nl: Bordeel

en: Culture
nl: Cultuur

en: Gallery
nl: Galerij

en: Theatre
nl: Theater

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Public bookcase
nl: Openbare boekenkast

en: glass_cabinet
nl: glazen_kast

en: metal_cabinet
nl: metalen_kast

en: wooden_cabinet
nl: houten_kast

en: movable_cabinet
nl: verplaatsbare_kast

en: phone_box
nl: telefooncel

en: reading_box
nl: lees_kast

en: sculpture
nl: sculptuur

en: shelf
nl: boekenplank

en: shelter
nl: afdak

en: Arts Centre
nl: Kunstcentrum

en: Artwork
nl: Kunstwerk

en: architecture
nl: architectuur

en: mural
nl: muurschildering

en: painting
nl: schilderij

en: statue
nl: standbeeld

en: bust
nl: borstbeeld

en: installation
nl: installatie

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Artist Name
nl: Naam artiest

en: brass
nl: koper

en: bronze
nl: brons

en: ceramic
nl: keramiek

en: iron
nl: ijzer

en: marble
nl: marmer

en: Place of Worship
nl: Religieus gebouw

en: Church
nl: Kerk

en: Building type
nl: Type gebouw

en: basilica
nl: basiliek

en: cathedral
nl: kathedraal

en: chapel
nl: kapel

en: church
nl: kerk

en: temple
nl: tempel

en: Mosque
nl: Moskee

en: mosque
nl: moskee

en: Synagogue
nl: Synagoge

en: synagogue
nl: synagoge

en: Buddhist Temple
nl: Boeddhistische tempel

en: Hindu Temple
nl: Hindoetempel

en: Shinto Shrine
nl: Shintoschrijn

en: Other Place of Worship
nl: Andere kerkelijke plaats

en: Monastery
nl: Klooster

en: Community gender
nl: Geslacht gemeenschap

[ctx: gender]
en: female
nl: vrouwelijk

[ctx: gender]
en: male
nl: mannelijk

[ctx: gender]
en: mixed
nl: gemengd

en: Public Building
nl: Openbaar gebouw

en: Town Hall
nl: Stadhuis

en: Community Centre
nl: Gemeenschapscentrum

en: club_home
nl: club_huis

en: community_hall
nl: wijk_centrum

en: cultural_centre
nl: cultureel_centrum

en: environment_centre
nl: milieu_centrum

en: events_venue
nl: locatie_evenementen

en: family_centre
nl: familie_centrum

en: language_centre
nl: taal_centrum

en: meeting_room
nl: vergader_zaal

en: parish_hall
nl: wijkcentrum

en: village_hall
nl: dorpshuis

en: youth_centre
nl: jongerencentrum

en: For
nl: Voor

en: child
nl: kind

en: juvenile
nl: jeugd

en: girl
nl: meisje

en: boy
nl: jongen

en: woman
nl: vrouw

en: senior
nl: ouderen

en: family
nl: familie

en: homosexual
nl: homosexueel

en: multigeneration
nl: multigeneratie

en: athlete
nl: atleet

en: lgbtq
nl: lgbth

en: Courthouse
nl: Gerechtsgebouw

en: Prison
nl: Gevangenis

en: Police
nl: Politiebureau

en: Ranger Station
nl: Boswachterkantoor

en: Fire Station
nl: Brandweerkazerne

en: Post Office
nl: Postkantoor

en: Education
nl: Opvoeding

en: Kindergarten
nl: Kindercrèche

en: ISCED level
nl: niveau ISCED

en: University
nl: Universiteit

en: College
nl: Hogeschool

en: Driving School
nl: Rijschool

en: License Classes
nl: Soorten rijbewijzen

en: A;A1;B;BE;C
nl: A; A1; A2; AM;B;BE;B+ (code 96);C;C1;CE;C1E;D;D1;D1E;DE

en: Language school
nl: Taalschool

en: Animal
nl: Dier

en: Animal boarding
nl: Dierenpension

en: bird
nl: vogel

en: cat
nl: kat

en: dog
nl: hond

en: duck
nl: eend

en: horse
nl: paard

en: mammal
nl: zoogdier

en: Animal breeding
nl: Fokken van dieren

en: Animals bred
nl: Gefokte dieren

[ctx: animal_breeding]
en: alpaca
nl: Alpaca

[ctx: animal_breeding]
en: bird
nl: Vogel

[ctx: animal_breeding]
en: cat
nl: Kat

[ctx: animal_breeding]
en: chicken
nl: Kip

[ctx: animal_breeding]
en: cow
nl: Koe

[ctx: animal_breeding]
en: dog
nl: hond

[ctx: animal_breeding]
en: donkey
nl: Ezel

[ctx: animal_breeding]
en: fish
nl: Vis

[ctx: animal_breeding]
en: goat
nl: Geit

[ctx: animal_breeding]
en: sheep
nl: Schaap

[ctx: animal_breeding]
en: horse
nl: Paard

[ctx: animal_breeding]
en: pig
nl: Varken

[ctx: animal_breeding]
en: poultry
nl: Pluimvee

[ctx: animal_breeding]
en: rabbit
nl: Konijn

en: Veterinary
nl: Dierenarts

en: Animal shelter
nl: Dierenasiel

en: Animal watering place
nl: Waterplaats voor dieren

en: Health
nl: Gezondheid

en: Hospital
nl: Ziekenhuis

en: Clinic
nl: Kliniek

en: Doctor''s Office
nl: Dokterspraktijk

en: Dentist
nl: Tandarts

en: Pharmacy
nl: Apotheek

en: Dispensing
nl: Afleveren

en: Laboratory
nl: Laboratorium

en: Speciality
nl: Specialiteit

[ctx: healthcare]
en: biology
nl: biologie

[ctx: healthcare]
en: blood_check
nl: bloed_controle

[ctx: healthcare]
en: clinical_pathology
nl: klinische_pathologie

en: Baby Hatch/Safe Haven
nl: Babyluik/Safe haven

en: Emergency Access Point
nl: EHBO-post

[ctx: highway]
en: emergency_access_point
nl: nood_toegangspunt

en: Point Number
nl: Puntnummer

en: Point Name
nl: Naam punt

en: Emergency Phone Number
nl: Noodnummer

en: (Use number as shown on plate.)
nl: (Gebruik nummer zoals weergegeven op de plaat.)

en: Emergency
nl: Hulpdiensten

en: Ambulance Station
nl: Ambulance

en: Emergency ward entrance
nl: Ingang spoedeisende hulp

en: walk-in
nl: inloop

en: rescue_service
nl: reddings_dienst

en: Automated Defibrillator
nl: Automatische defibrillator

en: Location description
nl: Beschrijving locatie

en: Located inside a building?
nl: Binnen een gebouw geplaatst?

en: Fire Extinguisher
nl: Brandblusser

en: Fire Hose
nl: Brandslang

en: Fire Hydrant
nl: Brandkraan

en: Shape
nl: Vorm

[ctx: pipeline]
en: pillar
nl: pilaar

en: A pillar type hydrant.
nl: Een pijlerachtige brandkraan.

en: A fire hydrant simple outlet located underground.
nl: Een eenvoudige brandkraanuitlaat gelegen ondergronds.

[ctx: pipeline]
en: wall
nl: muur

en: A wall-mounted fire hydrant.
nl: Een op de muur gemonteerde brandkraan.

[ctx: pipeline]
en: pipe
nl: pijp

en: A simple capped pipe, without the usual hydrant shape.
nl: Een eenvoudige afgetopt pijp, zonder de gebruikelijke brandkraan vorm.

en: Pressure (bar) or suction
nl: Druk (bar) of zuiging

en: Pressure in bar.
nl: Druk in bar.

en: Pressure but value unknown.
nl: Druk maar waarde onbekend.

en: suction
nl: afzuiging

en: Water is not pressurized, a pump is needed.
nl: Het water staat niet onder druk, er is een pomp nodig.

en: Water source
nl: Waterbron

en: Hydrant is fed by the local distribution network.
nl: De brandkraan wordt gevoed door de lokale distributienetwerk.

en: groundwater
nl: grondwater

en: A water well.
nl: Een waterput.

en: water_tank
nl: Water_reservoir

en: swimming_pool
nl: zwembad

en: Hydrant Position
nl: Positie hydrant

[ctx: hydrant position]
en: lane
nl: rijstrook

en: on the side of a road lane
nl: aan de kant van een rijstrook

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
nl: parkeerplaats

en: in a parking lot
nl: op een parkeerplaats

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
nl: trottoir

en: on a sidewalk
nl: op een voetpad

[ctx: hydrant position]
en: green
nl: groen

en: in a grassy area
nl: op een grasrijk terrein

en: Pillar type
nl: Pijlertype

en: dry_barrel
nl: droog_vat

en: A style of pillar hydrant where the water shutoff valve is below ground.
nl: Een soort pijlerbrandkraan waar de waterafsluitklep onder de grond gelegen is.

en: wet_barrel
nl: nat_vat

en: A style of pillar hydrant where the barrel is pressurized at all times, with individual valves for each outlet.
nl: Een soort pijlerbrandkraan waar het vat te allen tijde onder druk staat, met individuele kleppen voor elke uitlaat.

en: Number of couplings
nl: Aantal koppelingen

en: Coupling standard
nl: Koppeling standaard

en: Bayonet
nl: Bajonetsluiting

en: Each coupling diameter (separated by ;)
nl: Elke koppelingsdiameter (gescheiden door ;)

en: Color of the top section (bonnet) (HTML name or hexadecimal code)
nl: Kleur van het bovenste gedeelte (kap) (HTML naam of hexadecimale code)

en: Color of the caps (HTML name or hexadecimal code)
nl: Kleur van de kap (naam HTML of hexadecimale code)

en: Water Tank
nl: Watertank

en: Suction point
nl: Afzuigpunt

en: Assembly Point
nl: Verzamelpunt

en: Emergency Phone
nl: Praatpaal

en: Siren
nl: Sirene

en: pneumatic
nl: pneumatisch

en: electronic
nl: electronisch

en: mechanical
nl: mechanisch

en: Purpose
nl: Doel

en: fire
nl: brand

en: air_raid
nl: lucht_aanval

en: civil_defense
nl: bescherming_bevolking

en: Range (meters)
nl: Bereik (meters)

en: Social Facility
nl: Sociale faciliteit

en: Nursing Home
nl: Verpleeghuis

en: Nursing Home (Legacy)
nl: Verpleeghuis (gedateerd)

en: Group Home
nl: Groepshuis

en: Assisted Living
nl: Begeleid wonen

en: Outreach
nl: Opvang

[ctx: social_facility]
en: Shelter
nl: Schuilplaats

en: Food Bank
nl: Voedselbank

en: Toilets/Restrooms
nl: Toiletten/Wasruimten

en: flush
nl: spoelen

en: pitlatrine
nl: latrine (gat)

en: bucket
nl: emmer

en: Usage Position
nl: Positie voor gebruik

en: seated
nl: zittend

en: seated;urinal
nl: zittend;urinoir

en: squat
nl: Frans toilet

en: urinal
nl: urinoir

en: Changing table
nl: Verschoontafel

en: Count
nl: Aantal

[ctx: Changing table]
en: Location
nl: Locatie

en: dedicated_room
nl: toegewezen_ruimte

en: female_toilet
nl: dames_toilet

en: male_toilet
nl: heren_toilet

en: room
nl: kamer

en: sales_area
nl: verkoop_ruimte

en: wheelchair_toilet
nl: rolstoel_toilet

en: Post Box
nl: Brievenbus

en: Collection times
nl: Tijden legen

[ctx: post_box]
en: pillar
nl: pilaar

[ctx: post_box]
en: wall
nl: muur

en: Drive through
nl: Overdekt

en: Private Mailbox
nl: Privé brievenbus

en: House number
nl: Huisnummer

en: Street name
nl: Straatnaam

en: City name
nl: Naam stad

en: Post code
nl: Postcode

en: Country code
nl: Landcode

en: Optional tag only for address without post:street
nl: Optionele tag alleen voor adres zonder post:street

en: Place name
nl: Woonplaatsnaam

en: Optional tags for specific countries
nl: Optionele tags voor specifieke landen

en: Unit/Suite
nl: Eenheid/Suite

en: House name
nl: Huisnaam

en: Hamlet
nl: Gehucht

en: Suburb
nl: Stadswijk

en: Province
nl: Provincie

[ctx: addr:]
en: State
nl: Staat

en: Telephone
nl: Telefoon

en: booth
nl: cel

en: Coins
nl: Munten

[ctx: payment]
en: Notes
nl: Bankbiljetten

en: Telephone cards
nl: Telefoonkaarten

en: Internet Cafe
nl: Internetcafé

en: Internet Access
nl: Internettoegang

en: Clock
nl: Klok

[ctx: clock]
en: Display
nl: Weergave

en: analog
nl: analoog

en: digital
nl: digitaal

en: sundial
nl: zonnewijzer

en: unorthodox
nl: onorthodox

[ctx: clock]
en: Faces
nl: Wijzerplaten

en: Visibility/readability
nl: Zichtbaarheid/leesbaarheid

en: house (up to 5m)
nl: huis (tot max. 5 m)

en: street (up to 20m)
nl: straat (tot max. 20 m)

en: area (more than 20m)
nl: gebied (meer dan 20 m)

en: Shows current date
nl: Toont huidige datum

en: Shows temperature
nl: Toont temperatuur

en: Shows barometric pressure
nl: Toont luchtdruk

en: Shows humidity
nl: Toont luchtvochtigheid

en: Photo booth
nl: Fotobox

en: Recycling Container
nl: Recyclecontainer

en: Throw in times
nl: Openingstijden

en: Paper
nl: Papier

en: Paper packaging
nl: Papieren verpakkingen

en: Cardboard
nl: Karton

en: Newspaper
nl: Kranten

en: Magazines
nl: Tijdschriften

en: Books
nl: Boeken

en: Plastic Bottles
nl: Plastic flessen

en: Plastic Packaging
nl: Plastic verpakking

en: Beverage cartons
nl: Drinkbekers (karton)

en: Glass
nl: Glas

en: Glass Bottles
nl: Glazen flessen

en: Cans
nl: Blikjes

en: Shoes
nl: Schoenen

en: Scrap Metal
nl: Schroot

en: Wood
nl: Hout

en: Green Waste
nl: Groen afval

en: Waste
nl: Afval

en: Batteries
nl: Batterijen

en: Small Appliances
nl: Kleine apparaten

en: Electrical Appliances
nl: Elektrische apparaten

en: Recycling Centre
nl: Recyclestation

en: trash
nl: prullenbak

en: dog_excrement
nl: honden_uitwerpselen

en: Waste Disposal/Dumpster
nl: Afvalcontainer

en: Sanitary Dump Station
nl: Sanitair afval

en: Suction pumpout
nl: Afvalpomp

en: Gravity drain for hose
nl: Zwaartekrachtafvoer voor slang

en: Casette or Elsan Disposal
nl: Casette of Elsan-verwijdering

en: Operation times
nl: Brandtijden

en: Amount of Seats
nl: Aantal zitplaatsen

en: Type of shelter
nl: Type schuilplaats

[ctx: shelter]
en: basic_hut
nl: basis_hut

[ctx: shelter]
en: gazebo
nl: tuinhuis

[ctx: shelter]
en: lean_to
nl: overhangend

[ctx: shelter]
en: picnic_shelter
nl: picknick_schuilplaats

[ctx: shelter]
en: public_transport
nl: Openbaar vervoer

[ctx: shelter]
en: weather_shelter
nl: weer_schuilplaats

[ctx: shelter]
en: wildlife_hide
nl: wild_schuilplaats

en: Hunting Stand
nl: Jachthut

[ctx: hunting stand]
en: Hide
nl: Schuilplaats

en: Lockable
nl: Afsluitbaar

en: Water Point
nl: Waterpunt

en: Valves
nl: Kleppen

en: Dunlop (Woods)
nl: Blitzventiel

en: Schrader
nl: Autoventiel

en: Sclaverand (Presta)
nl: Frans ventiel

en: Advertising Column
nl: Advertentiekolom

en: Billboard
nl: Reclamebord

en: Poster box
nl: Posterbox

en: Sports
nl: Sporten

en: Sport Facilities
nl: Sportfaciliteiten

en: Stadium
nl: Stadion

en: Stadium Building
nl: Stadion gebouw

en: Sports Centre
nl: Sportcentrum

en: Fitness Centre
nl: Fitnescentrum

en: Pitch
nl: Sportveld

en: Racetrack
nl: Wedstrijdbaan

en: Golf Course
nl: Golfbaan

en: Handicap rating
nl: Rang handicap

[ctx: golf]
en: Natural
nl: Natuurlijk

[ctx: golf]
en: Frontal Water hazard
nl: Gevaar: water van voren

[ctx: golf]
en: Lateral water hazard
nl: Gevaar: water van achteren

en: Miniature Golf
nl: Minigolf

en: Multi
nl: Meervoudige sporten

[ctx: running]
en: pitch
nl: sportveld

[ctx: running]
en: sports_centre
nl: sport_centrum

[ctx: running]
en: fitness_centre
nl: fitnes_centrum

[ctx: running]
en: stadium
nl: stadion

[ctx: running]
en: track
nl: baan

en: Nine-pin Bowling
nl: Negen-pins bowlen

en: Ten-pin Bowling
nl: Tien-pins bowlen

en: Archery
nl: Boogschieten

en: Track and Field Athletics
nl: Baan- en veldatletiek

en: Running
nl: Hardlopen

en: Climbing site
nl: Klimplaats

en: Number of routes
nl: Aantal routes

en: Usual elevation at the bottom of the routes
nl: Gebruikelijke hoogte onderaan de routes

en: Usual route length (m)
nl: Gebruikelijke routelengte

en: Minimal climbing length (m)
nl: Minimale klimlengte (m)

en: Maximum climbing length (m)
nl: Maximale klimlengte (m)

en: UIAA: Simplest route
nl: UIAA: Eenvoudigste route

en: UIAA: Most difficult route
nl: UIAA: Moeilijkste route

en: UIAA: Main difficulty
nl: UIAA: Grootste moeilijkheid

en: French: Simplest route
nl: Frans: eenvoudigste route

en: French: Most difficult route
nl: Frans: Moeilijkste route

en: French: Main difficulty
nl: Frans: Grootste moeilijkheid

en: Saxon: Simplest route
nl: Saksisch: Eenvoudigste route

en: Saxon: Most difficult route
nl: Saksisch: Moeilijkste route

en: Saxon: Main difficulty
nl: Saksisch: Grootste moeilijkheid

en: Climbing route
nl: Klimroute

en: Bolts
nl: Schroeven

en: Pitches
nl: Touwlengtes

en: Route length (m)
nl: Routelengte (m)

en: UIAA grading
nl: Waarderingssysteem van de UIAA

en: French grading
nl: Franse waarderingssysteem

en: Saxon grading
nl: Saksische waarderingssysteem

en: Canoeing/Kayaking
nl: Kanoën/Kajakken

en: Rowing
nl: Roeien

[ctx: racing]
en: pitch
nl: sportveld

[ctx: racing]
en: sports_centre
nl: sport_centrum

[ctx: racing]
en: stadium
nl: stadion

[ctx: racing]
en: track
nl: baan

en: Dog Racing
nl: Hondenrennen

en: Equestrian Sport
nl: Paardensport

[ctx: riding]
en: Horse Riding Arena
nl: Ring voor paardrijden

[ctx: riding]
en: Horse Riding Centre
nl: Centrum voor paardrijden

[ctx: riding]
en: Sports Centre
nl: Sportcentrum

[ctx: riding]
en: Stadium
nl: Stadion

[ctx: riding]
en: Racetrack
nl: Wedstrijdbaan

en: Horse Racing
nl: Paardenrennen

en: Gymnastics
nl: Turnen

en: fitness_centre
nl: fitnes_centrum

en: Ice Skating
nl: Schaatsen

en: ice_rink
nl: schaatsbaan

en: Roller Skating
nl: Rolschaatsen

en: Skateboard
nl: Skateboarden

en: Swimming
nl: Zwemmen

en: water_park
nl: waterpark

en: Scuba Diving
nl: Duiken

en: Piste type
nl: Soort piste

en: connection
nl: verbinding

en: downhill
nl: bergafwaarts

en: hike
nl: wandelen

en: ice_skate
nl: ijs_baan

en: nordic
nl: Scandinavisch

en: playground
nl: speeltuin

en: sled
nl: slee

en: sleigh
nl: slee

en: snow_park
nl: sneeuw_park

en: Difficulty
nl: Moeilijkheidsgraad

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
nl: nieuwelingen

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
nl: gemakkelijk

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
nl: gemiddeld

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
nl: gevorderden

[ctx: piste:difficulty]
en: freeride
nl: vrij

en: Grooming
nl: Sneeuw verzorging

[ctx: piste:grooming]
en: classic
nl: klassiek

[ctx: piste:grooming]
en: mogul
nl: Buckel

[ctx: piste:grooming]
en: skating
nl: schaatsen

[ctx: piste:grooming]
en: classic+skating
nl: klassiek+schaatsen

[ctx: piste:grooming]
en: backcountry
nl: ruw terrein

en: Shooting
nl: Schieten

en: Chess
nl: Schaken

en: picnic_table
nl: picknick_tafel

en: Sport (Ball)
nl: Balsporten

en: Soccer
nl: Voetbal

en: Australian Football
nl: Australisch voetbal

en: American Football
nl: Amerikaans voetbal

en: Canadian Football
nl: Canadees voetbal

en: Gaelic Games
nl: Ierse spelen

en: Handball
nl: Handbal

en: Rugby League
nl: Rugby - League

en: Rugby Union
nl: Rugby - Union

en: Baseball
nl: Honkbal

en: Basketball
nl: Basketbal

en: Hoops
nl: Hoepels

en: Volleyball
nl: Volleybal

en: Beach Volleyball
nl: Beach-volleybal

en: Billiards
nl: Biljarten

en: golf_course
nl: golfbaan

en: Boule
nl: Jeu de boules

en: Lawn Bowling
nl: Bowlen (buiten)

en: Field Hockey
nl: Veldhockey

en: Ice Hockey
nl: IJshockey

en: Racquetball
nl: Squash

en: Table Tennis/Ping-Pong
nl: Tafeltennis

en: Kart Racing
nl: Karten

en: Motocross
nl: Motorcross

en: Model Aerodrome
nl: Modelvliegtuigen

[ctx: aerialway]
en: pitch
nl: baan

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
nl: sport_centrum

[ctx: aerialway]
en: track
nl: baan

en: RC Car
nl: Op afstand bestuurbare auto''s

en: Man Made
nl: Bouwwerken

[ctx: building]
en: allotment_house
nl: tuinhuis

[ctx: building]
en: bakehouse
nl: bakkerij

[ctx: building]
en: barn
nl: schuur

[ctx: building]
en: basilica
nl: basiliek

[ctx: building]
en: boathouse
nl: boothuis

[ctx: building]
en: cabin
nl: hut

[ctx: building]
en: cathedral
nl: kathedraal

[ctx: building]
en: chapel
nl: kapel

[ctx: building]
en: church
nl: kerk

[ctx: building]
en: college
nl: schoolgebouw

[ctx: building]
en: commercial
nl: zakelijk

[ctx: building]
en: construction
nl: constructie

[ctx: building]
en: cowshed
nl: koeienschuur

[ctx: building]
en: digester
nl: Vergister

[ctx: building]
en: farm_auxiliary
nl: gebouw_bij_boerderij

[ctx: building]
en: fire_station
nl: brandweer_kazerne

[ctx: building]
en: gasometer
nl: gashouder

[ctx: building]
en: gatehouse
nl: poorthuis

[ctx: building]
en: grandstand
nl: kraam (overdekt)

[ctx: building]
en: greenhouse
nl: kas

[ctx: building]
en: hospital
nl: ziekenhuis

[ctx: building]
en: kindergarten
nl: kleuterschool

[ctx: building]
en: manufacture
nl: manufacturen

[ctx: building]
en: monastery
nl: klooster

[ctx: building]
en: mosque
nl: moskee

[ctx: building]
en: office
nl: kantoor

[ctx: building]
en: pavilion
nl: paviljoen

[ctx: building]
en: parking
nl: parkeerplaats

[ctx: building]
en: public
nl: openbaar

[ctx: building]
en: retail
nl: winkelcentrum

[ctx: building]
en: riding_hall
nl: manege

[ctx: building]
en: roof
nl: dak

[ctx: building]
en: ruins
nl: ruïnes

[ctx: building]
en: service
nl: dienst

[ctx: building]
en: shed
nl: schuur

[ctx: building]
en: sports_centre
nl: sport_centrum

[ctx: building]
en: sports_hall
nl: sport_hal

[ctx: building]
en: stable
nl: stal

[ctx: building]
en: stadium
nl: stadion

[ctx: building]
en: storage_tank
nl: opslagtank

[ctx: building]
en: sty
nl: hok

[ctx: building]
en: supermarket
nl: supermarkt

[ctx: building]
en: synagogue
nl: synagoge

[ctx: building]
en: temple
nl: tempel

[ctx: building]
en: toilets
nl: toiletten

[ctx: building]
en: train_station
nl: treinstation

[ctx: building]
en: transformer_tower
nl: transformatie_toren

[ctx: building]
en: transportation
nl: transport

[ctx: building]
en: university
nl: universiteit

[ctx: building]
en: warehouse
nl: opslagplaats

[ctx: building]
en: Levels above ground
nl: Niveaus boven de grond

[ctx: building]
en: Levels below ground
nl: Niveaus ondergronds

en: Residential Building
nl: Woongebouw

[ctx: building]
en: residential
nl: woonhuis

[ctx: building]
en: apartments
nl: appartementen

[ctx: building]
en: ger
nl: Yurt

[ctx: building]
en: house
nl: huis

[ctx: building]
en: dormitory
nl: slaapzaal

[ctx: building]
en: terrace
nl: rijtjeswoningen

[ctx: building]
en: detached
nl: vrijstaand

[ctx: building]
en: farm
nl: land-/tuinbouw

[ctx: building]
en: stilt_house
nl: huis_op palen

en: Building part
nl: Deel gebouw

[ctx: building]
en: Skipped Levels
nl: Gescheiden niveaus

en: Skipped height (meters)
nl: Gescheiden hoogten (meters)

en: Building construction
nl: Gebouw onder constructie

[ctx: building]
en: wayside_shrine
nl: altaar_langs de weg

en: Entrance
nl: Doorgang

[ctx: entrance]
en: yes
nl: ja

[ctx: entrance]
en: main
nl: hoofd

[ctx: entrance]
en: service
nl: dienst

[ctx: entrance]
en: shop
nl: winkel

[ctx: entrance]
en: exit
nl: uitgang

[ctx: entrance]
en: emergency
nl: nooduitgang

[ctx: entrance]
en: staircase
nl: trap

[ctx: entrance]
en: home
nl: huis

en: Door
nl: Deur

en: folding
nl: vouw

en: hinged
nl: hengsels

en: loadingdock
nl: laaddeur

en: overhead
nl: overheaddeur

en: sliding
nl: schuifdeur

en: trapdoor
nl: valdeur

en: Entrance number
nl: Ingang nr:

en: Flat numbers
nl: Flatnummers

en: Non-public police facility
nl: Niet publieke faciliteit politie

[ctx: police]
en: barracks
nl: barakken

[ctx: police]
en: car_pound
nl: auto_opslag

[ctx: police]
en: checkpoint
nl: controlepunt

[ctx: police]
en: detention
nl: detentie

[ctx: police]
en: naval_base
nl: waterpolitie

[ctx: police]
en: offices
nl: kantoren

[ctx: police]
en: range
nl: schietbaan

[ctx: police]
en: storage
nl: opslag

[ctx: police]
en: training_area
nl: trainings_gebied

[ctx: police]
en: yes
nl: ja

en: Flagpole
nl: Vlaggenmast

[ctx: flag]
en: advertising
nl: adverteren

[ctx: flag]
en: athletic
nl: atletiek

[ctx: flag]
en: governmental
nl: overheid

[ctx: flag]
en: military
nl: militair

[ctx: flag]
en: municipal
nl: gemeentelijk

[ctx: flag]
en: national
nl: nationaal

[ctx: flag]
en: organisation
nl: organisatie

[ctx: flag]
en: regional
nl: regionaal

[ctx: flag]
en: religious
nl: religieus

[ctx: flag]
en: signal
nl: signaal

en: Cross
nl: Kruis

en: Works
nl: Fabriek

en: bakery_products
nl: bakkerij_producten

en: beer
nl: bier

en: bricks
nl: stenen

en: dairy
nl: zuivel

en: electronics
nl: electronica

en: food
nl: voedsel

en: furniture
nl: meubels

en: machinery
nl: machines

en: meat
nl: vlees

en: packaging
nl: verpakken

en: rice
nl: rijst

en: sugar
nl: suiker

en: Chimney
nl: Schoorsteen

en: Kiln
nl: Oven

en: lime
nl: kalkoven

en: Windmill
nl: Windmolen

en: Windpump
nl: Windpomp

en: Pump
nl: Pomp

[ctx: pump]
en: outdoor
nl: buiten

[ctx: pump]
en: indoor
nl: binnen

[ctx: pump]
en: surface
nl: oppervlak

[ctx: pump]
en: underground
nl: ondergronds

[ctx: pump]
en: underwater
nl: onder water

en: Petroleum Well
nl: Petroleum-bron

en: Gasometer
nl: Olieopslag

en: Storage Tank
nl: Opslagtank

[ctx: content]
en: fuel
nl: Brandstof

[ctx: content]
en: manure
nl: Mest

[ctx: content]
en: oil
nl: Olie

[ctx: content]
en: sewage
nl: afvalwater

[ctx: content]
en: silage
nl: kuilvoer

[ctx: content]
en: slurry
nl: slurrie

[ctx: content]
en: wine
nl: wijn

en: Bunker Silo
nl: Bunkersilo

en: Crane
nl: Kraan

en: floor-mounted_crane
nl: aan de grond bevestigde_kraan

en: gantry_crane
nl: Portaal_kraan

en: portal_crane
nl: Portaal_kraan

en: travel_lift
nl: Boten_lift

en: Goods conveyor
nl: Goederentransport

en: Resource
nl: Delfstof

en: Pumping station
nl: Pompstation

en: Mineshaft
nl: Mijnschacht

en: Function
nl: Werking

en: winding
nl: kabels

en: air
nl: openlucht

en: Depth (meters)
nl: Diepte (meters)

en: Visible Headframe
nl: Zichtbaar schachtblok

en: Disused
nl: Buiten gebruik

en: Heap
nl: Hoop

en: Adit
nl: Horizontale toegangstunnel

en: Avalanche Protection
nl: Lawinebescherming

en: Avalance protection
nl: Lawinebescherming

en: snow_bridge
nl: sneeuwbrug

en: mound
nl: heuvel

en: gas_ignition
nl: gas_ontsteking

en: Utility Pole
nl: Paal nutsvoorziening

en: Similar preset:
nl: Soortgelijke voorkeuze:

en: Street Lamp
nl: Straatlantaarn

[ctx: highway]
en: street_lamp
nl: straat_lamp

[ctx: lamp_type]
en: electric
nl: elektrisch

[ctx: lamp_type]
en: floodlight
nl: voetlicht

[ctx: lamp_type]
en: sodium
nl: natrium

[ctx: lamp_type]
en: solar_lamp
nl: zonne_lamp

en: Mounted on
nl: Gemonteerd op

[ctx: lamp_mount]
en: bent_mast
nl: gebogen_mast

[ctx: lamp_mount]
en: straight_mast
nl: rechte_mast

[ctx: lamp_mount]
en: suspended
nl: opgehangen

[ctx: lamp_mount]
en: wall
nl: muur

en: Street cabinet
nl: Straat-schakelkast

en: cable_tv
nl: kabel_tv

en: postal_service
nl: post_service

en: traffic_control
nl: verkeer_beheer

en: traffic_monitoring
nl: verkeer_monitoren

en: transport_management
nl: transport_beheer

en: water_management
nl: water_beheer

en: Monitoring Station
nl: Meetstation

en: Monitoring:
nl: Meten:

en: Water level
nl: Waterniveau

en: Tide Level
nl: Getijdennniveau

en: Groundwater
nl: Grondwater

en: Traffic
nl: Verkeer

en: Air Quality
nl: Luchtkwaliteit

en: Noise
nl: Geluid

en: GPS Signals
nl: GPS-signalen

en: GLONASS Signals
nl: GLONASS-signalen

en: Galileo Signals
nl: Galileo-signalen

en: Weather
nl: Weer

en: Radiation
nl: Straling

en: Seismic Activity
nl: Seismische activiteit

en: Recording:
nl: Opnemen:

en: Manually
nl: Handmatig

en: Remote
nl: Op afstand

en: Display:
nl: Weergave:

en: Analog
nl: Analoog

en: Digital
nl: Digitaal

en: Telescope
nl: Telescoop

[ctx: telescope]
en: optical
nl: optisch

en: Type of construction
nl: Type constructie

en: dish
nl: schotel

en: dome
nl: koepel

en: Telescope Diameter (meters)
nl: Diameter telescoop (meters)

en: Survey Point
nl: Uitkijkpunt

en: andesite
nl: andesiet

en: Zone
nl: Gebied

en: parking
nl: parkeerplaats

en: traffic
nl: verkeer

en: shop
nl: winkel

[ctx: camera:type]
en: fixed
nl: vast

[ctx: camera:type]
en: panning
nl: draaibaar

[ctx: camera:type]
en: dome
nl: koepel

[ctx: camera:mount]
en: wall
nl: muur

[ctx: camera:mount]
en: pole
nl: paal

[ctx: camera:mount]
en: ceiling
nl: plafond

en: Direction in degrees
nl: Richting in graden

en: Inclination in degrees
nl: Helling in braden

en: Towers
nl: Torens

en: Lighthouse
nl: Vuurtoren

[ctx: man_made]
en: Beacon
nl: Baken

en: Water Tower
nl: Watertoren

en: Antenna
nl: Antenne

[ctx: mast/tower]
en: communication
nl: communicatie

[ctx: mast/tower]
en: lighting
nl: licht

[ctx: mast/tower]
en: monitoring
nl: monitor

[ctx: mast/tower]
en: siren
nl: sirene

en: freestanding
nl: vrijstaand

en: guyed_lattice
nl: geschoord_vakwerk

en: guyed_tube
nl: geschoord_pijp

en: lattice
nl: traliewerk

en: Tower
nl: Toren

[ctx: mast/tower]
en: bell_tower
nl: klokkentoren

[ctx: mast/tower]
en: cooling
nl: koeling

[ctx: mast/tower]
en: defensive
nl: verdedigingswerk

[ctx: mast/tower]
en: observation
nl: observatie

[ctx: mast/tower]
en: watchtower
nl: wachttoren

en: Big Communication Tower
nl: Grote mast voor communicatie

en: Big communication tower, usually higher than 100 meters.
nl: Grote mast voor communicatie, gewoonlijk hoger dan 100 meter.

en: Pipeline
nl: Pijpleiding

en: Pipeline Substation
nl: Pijplijn substation

[ctx: pipeline]
en: compression
nl: compressie

[ctx: pipeline]
en: distribution
nl: distributie

[ctx: pipeline]
en: field_gathering
nl: veld_samenvoegen

[ctx: pipeline]
en: inspection_gauge
nl: inspectie_meter

[ctx: pipeline]
en: measurement
nl: meting

[ctx: pipeline]
en: valve
nl: klep

[ctx: pipeline]
en: valve_group
nl: kleppen_groep

en: Pipeline Valve
nl: Klep pijplijn

en: Valve type
nl: Type klep

[ctx: valve]
en: butterfly
nl: vlinder

[ctx: valve]
en: globe
nl: bol

[ctx: valve]
en: ball
nl: bal

[ctx: valve]
en: gate
nl: hek

[ctx: valve]
en: needle
nl: naald

[ctx: valve]
en: spool
nl: spoel

en: Actuator
nl: Aandrijving

[ctx: actuator]
en: manual
nl: handmatig

[ctx: actuator]
en: electric_motor
nl: elektrische_motor

[ctx: actuator]
en: hydraulic_cylinder
nl: hydraulische_cilinder

[ctx: actuator]
en: pneumatic_cylinder
nl: pneumatische_cilinder

[ctx: actuator]
en: solenoid
nl: magnetisch

[ctx: actuator]
en: thermostatic
nl: thermostatisch

en: Position sensor
nl: Positiesensor

en: optical
nl: optisch

en: inductive
nl: inductie

en: Marker
nl: Markering

[ctx: marker]
en: aerial
nl: Lucht

[ctx: marker]
en: ground
nl: grond

[ctx: marker]
en: pedestal
nl: verhoging

[ctx: marker]
en: plate
nl: plaat

[ctx: marker]
en: post
nl: paal

[ctx: marker]
en: stone
nl: steen

en: Manhole
nl: Mangat

[ctx: manhole]
en: drain
nl: afvoergoot

[ctx: manhole]
en: heat
nl: warmte

[ctx: manhole]
en: power
nl: elektriciteit

[ctx: manhole]
en: rainwater
nl: regenwater

[ctx: manhole]
en: sewer
nl: riool

en: Water Works
nl: Waterwerken

en: Wastewater Treatment Plant
nl: Afvalwaterzuivering

en: Watermill
nl: Watermolen

en: Fountain
nl: Fontein

en: Water Well
nl: Waterbron

en: powered
nl: aangedreven

en: Bridges
nl: Bruggen

en: aqueduct
nl: aquaduct

en: boardwalk
nl: vlonderpad

en: cantilever
nl: ophaalbrug

en: covered
nl: bedekt

en: low_water_crossing
nl: laag_water_kruising

en: trestle
nl: schraag

en: Structure
nl: Structuur

en: arch
nl: boog

en: beam
nl: boom

en: cable-stayed
nl: kabel gezekerd

en: floating
nl: zwevend

en: humpback
nl: boog (bultrug type)

en: simple-suspension
nl: enkele overspanning

en: suspension
nl: overspanning

en: truss
nl: steun

en: Movable Bridge
nl: Beweegbare brug

en: bascule
nl: baskuul

en: drawbridge
nl: ophaalbrug

en: submersible
nl: verzinkbaar

en: swing
nl: hangbrug

en: transporter
nl: verplaatsbaar

en: retractable
nl: In te trekken

en: tilt
nl: Ophalen

en: Bridge Support
nl: Ondersteuning brug

en: abutment
nl: bruggenhoofd

en: lift_pier
nl: hefbrug

en: pivot_pier
nl: draaibrug

en: pylon
nl: mast

en: Bridge outline
nl: Omtrek brug

en: movable
nl: verplaatsbaar

[ctx: preset group]
en: Military
nl: Militair

en: Airfield
nl: Vliegveld

en: Barracks
nl: Barakken

[ctx: bunker]
en: command
nl: commando

[ctx: bunker]
en: foxhole
nl: schuttersput

[ctx: bunker]
en: gun_emplacement
nl: wapen_emplacement

[ctx: bunker]
en: hardened_aircraft_shelter
nl: versterkte_schuilplaats_vliegtuigen

[ctx: bunker]
en: mg_nest
nl: mitrailleurs_nest

[ctx: bunker]
en: munitions
nl: munitie

[ctx: bunker]
en: observation
nl: observatie

[ctx: bunker]
en: personnel_shelter
nl: schuil_bunker

[ctx: bunker]
en: pillbox
nl: pillendoos

[ctx: bunker]
en: technical
nl: techniek

[ctx: bunker]
en: tobruk
nl: Tobroek

[ctx: bunker]
en: overground
nl: bovengronds

[ctx: bunker]
en: underground
nl: ondergronds

[ctx: bunker]
en: underwater
nl: onderwater

en: Historic
nl: Historisch

en: Ruins
nl: Ruïne

en: Range
nl: Schietbaan

en: Power
nl: Energie

en: Power Plant
nl: Electriciteitscentrale

en: Plant Source
nl: Bron centrale

en: Biofuel Power Plant
nl: Biobrandstof energiecentrale

en: Biogas Power Plant
nl: Biogas energiecentrale

en: Biomass Power Plant
nl: Biomass a energiecentrale

en: Method
nl: Methode

[ctx: generator method]
en: anaerobic_digestion
nl: anaerobische_verwerking

[ctx: generator method]
en: combustion
nl: verbranding

[ctx: generator method]
en: gasification
nl: vergassing

en: Coal Power Plant
nl: Kolencentrale

en: Gas Power Plant
nl: Gas energiecentrale

en: Oil Power Plant
nl: Olie energiecentrale

en: Diesel Power Plant
nl: Diesel energiecentrale

en: Gasoline Power Plant
nl: Gasolie energiecentrale

en: Nuclear Power Plant
nl: Kernenergiecentrale

[ctx: generator method]
en: fission
nl: splitsing

[ctx: generator method]
en: fusion
nl: fusie

en: Waste Power Plant
nl: Afval energiecentrale

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
nl: pyrolyse

en: Geothermal Power Plant
nl: Geothermische ernegiecentrale

en: Hydro Power Plant
nl: Waterkrachtcentrale

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
nl: waterkracht

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
nl: water-opgepompte-opslag

[ctx: generator method]
en: water-storage
nl: water-opslag

en: Tidal Power Plant
nl: Getijden energiecentrale

[ctx: generator method]
en: barrage
nl: getijden

[ctx: generator method]
en: stream
nl: elektriciteit

en: Wave Power Plant
nl: Golven energiecentrale

en: Osmotic Power Plant
nl: Osmotische energiecentrale

en: Solar Power Plant
nl: Zon energiecentrale

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
nl: fotovoltaïsch

[ctx: generator method]
en: thermal
nl: thermisch

en: Wind Power Plant
nl: Windenergiecentrale

en: Power Generator
nl: Energievoorziening

en: Generator Source
nl: Bron generaotr

en: Biofuel Power Generator
nl: Biobrandstof energiegenerator

en: Generator Type
nl: Type generator

en: gas_turbine
nl: gasturbine

en: reciprocating_engine
nl: zuigermotor

en: steam_generator
nl: stoomgenerator

en: Biogas Power Generator
nl: Biogas-generator

en: Biomass Power Generator
nl: Biomassa-generator

en: anaerobic_digestion / gasification
nl: anaerobisch_verzadiging / vergassing

en: combustion
nl: verbranding

en: steam_turbine
nl: stoomturbine

en: Coal Power Generator
nl: Kolencentrale

en: Gas Power Generator
nl: Gascentrale

en: combined_cycle
nl: gecombineerde cyclus

en: Oil Power Generator
nl: Oliecentrale

en: Diesel Power Generator
nl: Dieselcentrale

en: Gasoline Power Generator
nl: Gasoliecentrale

en: Nuclear Reactor
nl: Nucleaire reactor

en: fission
nl: splitsing

en: cold-fusion
nl: koude fusie

en: fusion
nl: fusie

en: Solar Power Generator
nl: Zonnekrachtcentrale

en: solar_photovoltaic_panel
nl: zonnepaneel

en: photovoltaic
nl: fotovoltaïsch

en: solar_thermal_collector
nl: thermocollector

en: thermal
nl: thermisch

en: Solar tracking type
nl: Type traceren van zon

en: single_axis
nl: enkele_as

en: horizontal
nl: horizontaal

en: horizontal axis (HSAT)
nl: horizontale as (HSAT)

en: horizontal_tilted
nl: horizontaal_schuin

en: horizontal axis, tilted modules (HTSAT)
nl: horizontale as, schuine modules (HTSAT)

en: tilted
nl: schuin

en: tilted axis (TSAT)
nl: schuine as (TSAT)

en: vertical
nl: verticaal

en: vertical (VSAT)
nl: verticaal (VSAT)

en: dual_axis
nl: duale_as

en: tip-tilt
nl: top-schuin

en: tip-tilt dual axis (TTDAT)
nl: top-schuin duale as (TTDAT)

en: alt-azimuth
nl: hoogte-azimut

en: azimuth-altitude dual axis (AADAT)
nl: azimut-hoogte duale as (AADAT)

en: Waste Power Generator
nl: Afvalstoffencentrale

en: gasification
nl: vergassing

en: pyrolysis
nl: pyrolyse

en: Water Turbine
nl: Waterturbine

en: francis_turbine
nl: Francisturbine

en: all methods
nl: alle methoden

en: hydrodynamic_screw
nl: hydrodynamische_schroef

en: run-of-the-river
nl: waterkracht

en: kaplan_turbine
nl: Kaplanturbine

en: run-of-the-river / water-storage
nl: waterkracht/wateropslag

en: pelton_turbine
nl: Peltonturbine

en: Tidal Water Turbine
nl: Getijdenturbine

en: horizontal_axis
nl: horizontale as

en: barrage
nl: getijden

en: vertical_axis
nl: verticale as

en: Wave Energy Converter
nl: Golfenergieomvormer

en: Osmotic Power Generator
nl: Osmotische centrale

en: Geothermal Power Generator
nl: Geothermische centrale

en: heat_pump
nl: warmtepomp

en: Wind Turbine
nl: Windturbine

en: Heliostat
nl: Heliostaat

en: Power Substation
nl: Electriciteit substation

en: Type of substation
nl: Type substation

[ctx: power]
en: compensation
nl: compensatie

[ctx: power]
en: converter
nl: omvormer

[ctx: power]
en: distribution
nl: distributie

[ctx: power]
en: industrial
nl: industrieel

[ctx: power]
en: minor_distribution
nl: kleine_verdeling

[ctx: power]
en: traction
nl: tractie

[ctx: power]
en: transition
nl: transitie

[ctx: power]
en: transmission
nl: transmissie

en: Gas insulated
nl: Gas geïsoleerd

en: Power Transformer
nl: Electriciteit transformator

en: Type of transformer
nl: Type transformator

[ctx: power]
en: auxiliary
nl: hulp

[ctx: power]
en: main
nl: hoofd

[ctx: power]
en: phase_angle_regulator
nl: fasehoek regulateur

[ctx: power]
en: yes
nl: Ja

en: Auto-transformer (windings type)
nl: Auto-transformatie (type windingen)

en: Power Switchgear
nl: Electriciteit schakelstation

en: (Please only use this tag if more detailed mapping using busbars and bays is impossible!)
nl: (Gebruik deze tag alleen als meer gedetailleerd mappen met behulp van busbars en groepen onmogelijk is!)

en: Power Busbar
nl: Electriciteit busbar

en: Power Bay
nl: Electriciteit groep

en: Power Switch
nl: Electriciteit schakelstation

en: Type of switch
nl: Type schakelaar

[ctx: power]
en: circuit_breaker
nl: zekering

[ctx: power]
en: disconnector
nl: onderbreker

[ctx: power]
en: earthing
nl: aarde

[ctx: power]
en: mechanical
nl: mechanisch

en: Power Converter
nl: Energieomvormer

en: Type of converter
nl: Type omvormer

en: Amount of poles
nl: Aantal polen

en: monopole
nl: enkelpolig

en: bipole
nl: tweepolig

en: Power rating (MVA)
nl: Stroomsterkte (MVA)

en: Power Compensator
nl: Verdeelstation

en: Type of compensator
nl: Type verdeelstation

[ctx: power]
en: series_capacitor
nl: serie_capacitor

[ctx: power]
en: series_reactor
nl: serie_reactor

[ctx: power]
en: shunt_capacitor
nl: shuntcondensator

[ctx: power]
en: shunt_reactor
nl: laadstroomcompensatiespoel

[ctx: power]
en: statcom
nl: statische compensator

[ctx: power]
en: static_var
nl: statische_VAR_compensator

[ctx: power]
en: synchronous_condenser
nl: synchrone condensatie

en: Power rating (kvar/Mvar)
nl: Stroomsterkte

en: Power Street Cabinet
nl: straat schakelkast

en: Transformer Tower
nl: Transformatietoren

en: Power Portal
nl: Electriciteitsportaal

en: tubular
nl: buisvormig

en: Portal design
nl: Ontwerp portaal

[ctx: power]
en: portal
nl: portaal

[ctx: power]
en: portal_two-level
nl: portaal_twee niveaus

[ctx: power]
en: portal_three-level
nl: portaal_drie niveaus

en: Power Tower
nl: Hoogspanningsmast

en: Tower design
nl: Ontwerp mast

[ctx: power]
en: one-level
nl: één niveau

[ctx: power]
en: two-level
nl: twee niveaus

[ctx: power]
en: three-level
nl: drie niveaus

[ctx: power]
en: barrel
nl: tonvormig

[ctx: power]
en: asymmetric
nl: asymmetrisch

[ctx: power]
en: triangle
nl: driehoekig

[ctx: power]
en: flag
nl: vlag

[ctx: power]
en: donau;one-level
nl: donau;één niveau

[ctx: power]
en: four-level
nl: vier niveaus

[ctx: power]
en: six-level
nl: zes niveaus

[ctx: power]
en: nine-level
nl: negen niveaus

[ctx: power]
en: delta_two-level
nl: delta_twee niveaus

[ctx: power]
en: y-frame
nl: Y-frame

[ctx: power]
en: x-frame
nl: X-frame

[ctx: power]
en: h-frame
nl: H-frame

[ctx: power]
en: guyed_h-frame
nl: gekabeld_H-frame

[ctx: power]
en: guyed_v-frame
nl: gekabeld_V-frame

[ctx: power]
en: bipole
nl: tweepolig

[ctx: power]
en: monopolar
nl: enkelvoudig

en: Triple tower
nl: Driedelige mast

en: Incomplete tower
nl: Onvolledige mast

en: Pole
nl: Electriciteitsmast

en: Pole with Switch
nl: Paal met schakelaar

en: Pole Attributes:
nl: Attributen voor masten:

en: Switch Attributes:
nl: Attributen schakelaar:

en: Pole with Transformer
nl: Mast met transformator

en: Transformer Attributes:
nl: Attributen voor transformator:

en: Catenary mast
nl: Bovenleidingmast

[ctx: power]
en: Connection
nl: Verbinding

en: Insulator
nl: Isolatie

en: Power Line
nl: Hoogspanningskabel

en: Line type
nl: Type lijn

en: line
nl: kabel

en: minor_line
nl: sub_kabel

en: Number of conductors/wires per cable
nl: Aantal geleiders/draden per kabel

[ctx: power]
en: single
nl: enkelvoudig

[ctx: power]
en: double
nl: dubbel

[ctx: power]
en: triple
nl: drievoudig

[ctx: power]
en: quad
nl: viervoudig

[ctx: power]
en: fivefold
nl: vijfvoudig

[ctx: power]
en: sixfold
nl: zesvoudig

[ctx: power]
en: eightfold
nl: achtvoudig

en: Used for data communications
nl: Gebruikt voor gegevensoverdracht

en: Power Cable
nl: Stroomkabel

[ctx: power cable]
en: overground
nl: bovengronds

[ctx: power cable]
en: overhead
nl: bovenliggend

[ctx: power cable]
en: surface
nl: oppervlak

[ctx: power cable]
en: underground
nl: ondergronds

[ctx: power cable]
en: underwater
nl: onder water

en: Telecom Street Cabinet
nl: Telecom straat schakelkast

en: Telephone Exchange
nl: Telefoon wisselen

en: Connection Point
nl: Verbindingspunt

en: Service Device
nl: Service-apparaat

en: Historic Places
nl: Historische locaties

en: Castle
nl: Kasteel

en: stately
nl: buitenplaats

en: defensive
nl: verdedigingswerk

en: fortress
nl: fort

en: manor
nl: landhuis

en: palace
nl: paleis

en: Archaeological Site
nl: Archeologische opgraving

en: baths
nl: baden

en: catacombs
nl: catacomben

en: crannog
nl: eiland

en: fortification
nl: fortificatie

en: geoglyph
nl: geoglief

en: grave_field
nl: begraaf_plaats

en: petroglyph
nl: petroglief

en: hut_circle
nl: hut_cirkel

en: megalith
nl: megaliet

en: necropolis
nl: dode stad

en: roman_circus
nl: romeins_circus

en: roman_theater
nl: romeins_theater

en: roman_villa
nl: romeinse_villa

en: settlement
nl: nederzetting

en: tumulus
nl: grafheuvel

en: Fortification type
nl: Type fortificatie

en: hill_fort
nl: verhoogd_fort

en: Forts using a rise of elevation
nl: Forten die een mate van verhoging gebruiken

en: limes
nl: wachttorens

en: Fortifications for border defense
nl: Fortificaties voor grensverdediging

en: sconce
nl: schans

en: A small protective fortification
nl: Een kleine fortificatie ter verdediging

en: ring_ditch
nl: ringvormige greppel

en: Circular ditched enclosures
nl: Cirkelvormige uitgegraven omsluitingen

en: Circular fortified settlement
nl: Cirkelvormige versterkte nederzetting

en: motte
nl: vesting

en: Raised area of ground for a castle
nl: Verhoogde grond voor een kasteel

en: watchtower
nl: wachttoren

en: Military observation
nl: Militaire observatie

en: battery
nl: batterij

en: A group of artillary (cannon) in a fixed fortification
nl: Een groep artillerie (kanonnen) in een vaste fortificatie

en: Battlefield
nl: Historisch slagveld

en: Palaeontological Site
nl: Paleontologische opgraving

en: Citywalls
nl: Stadswallen

en: City gate
nl: Stadspoort

en: Manor
nl: Landhuis

en: Historic monastery
nl: Historisch klooster

en: Charcoal pile
nl: Stapel steenkool

en: Mine
nl: Mijn

en: Mine shaft
nl: Mijnschacht

en: Shieling
nl: Schuilhut

en: Grave
nl: Graf

en: Tomb
nl: Tombe

[ctx: tomb]
en: crypt
nl: crypte

[ctx: tomb]
en: hypogeum
nl: ondergrondse tombe

[ctx: tomb]
en: pyramid
nl: pyramide

[ctx: tomb]
en: rock-cut
nl: in steen gehouwen tombe

[ctx: tomb]
en: sarcophagus
nl: sarcofaag

[ctx: tomb]
en: tumulus
nl: grafheuvel

[ctx: tomb]
en: vault
nl: kluis

[ctx: tomb]
en: war_grave
nl: oorlogs_graf

en: Memorial
nl: Gedenkplaats

[ctx: memorial]
en: bust
nl: borstbeeld

en: Like a statue, but only showing the upper half of a person.
nl: Zoals een standbeeld, maar laat alleen de bovenste helft van een persoon zien.

[ctx: memorial]
en: plaque
nl: plaquette

en: A commemorative sign, often mounted on a wall.
nl: Een teken voor herinneren, vaak op de muur gemonteerd

[ctx: memorial]
en: statue
nl: standbeeld

en: A statue representing a person.
nl: Een standbeeld dat een persoon weergeeft

[ctx: memorial]
en: stele
nl: stenen monument

en: An upright slab engraved or painted with decorations or inscriptions.
nl: Een rechtop staande gegraveerde plaat of beschilderd met decoraties of inscripties

[ctx: memorial]
en: stone
nl: gedenksteen

en: A stone with an inscription, picture, or similar.
nl: Een steen met een inscriptie, afbeelding, of soortgelijk.

[ctx: memorial]
en: war_memorial
nl: oorlogsmonument

en: A building, monument, statue or other edifice celebrating a victory or commemorating those who died or were injured in a war.
nl: Een gebouw, monument, standbeeld of ander bouwwerk ter viering van een overwinning of ter herinnering aan hen die stierven of gewond raakten in een oorlog.

[ctx: memorial]
en: sculpture
nl: beeld

en: A non figurative sculpture which does not match any of the other categories.
nl: Een niet-figuratief beeld dat niet overeenkomt met een van de andere categorieën.

[ctx: memorial]
en: cross
nl: kruis

en: A cross-shaped memorial.
nl: Een kruisvormig gedenkteken

[ctx: memorial]
en: blue_plaque
nl: blauwe_plaat

en: A blue plaque commemorating a historical link to that location. (UK)
nl: Een blauwe plaat ter herinnering aan een historische koppeling met die locatie. (UK)

en: An obelisk.
nl: Een obelisk.

en: A bicycle painted white permanently placed as memorial for a victim of a road accident (usually cyclists).
nl: Een fiets die wit is geschilderd en permanent is geplaatst ter herdenking van een slachtoffer van een verkeersongeluk (vaak fietsers).

[ctx: memorial]
en: stolperstein
nl: struikelsteen

en: 10cm × 10cm brass plaque commemorating victims of Nazi persecution. (EU,RU)
nl: 10cm × 10cm messing plaat ter herdenking van slachtoffers van de Nazivervolging. (EU,RU)

[ctx: memorial]
en: bench
nl: bank

en: A bench placed in memory of someone or something; usually has a plaque, and sometimes a statue sitting on (part of) it.
nl: Een bank die is geplaatst ter herdenking van iemand of iets; heeft vaak een plaat, en soms een standbeeld dat zit (op een deel ervan).

en: Inscription
nl: Inscriptie

en: Wayside Cross
nl: Wegkruis

en: Wayside Shrine
nl: Kruisbeeld

en: Place of worship
nl: Gebedshuis

en: Boundary Stone
nl: Historische grenspaal

en: Milestone
nl: Mijlpaal

en: Shops
nl: Winkels

en: Food
nl: Voeding

en: Supermarket
nl: Supermarkt

en: Convenience Store
nl: Buurt-supermarkt

en: Bakery
nl: Bakkerij

en: Butcher
nl: Slager

en: Seafood
nl: Viswinkel

en: Dairy
nl: Zuivel

en: Cheese
nl: Kaas

en: Deli (Fine Food)
nl: Delicatessen (fijne kost)

en: Pastry
nl: Gebak

en: Confectionery
nl: Banketbakkerij

en: Chocolate
nl: Chocolade

en: Herbalist
nl: kruiden

en: Tea
nl: Thee

en: Coffee
nl: Koffie

en: Frozen food
nl: Ingevroren voedsel

en: Public Market
nl: Markt

en: Organic
nl: Biologische winkel

en: Greengrocer
nl: Groentewinkel

en: Farm Stand
nl: Boerderijstalletje

en: Organic/Bio
nl: Organisch/Bio

en: Alcohol
nl: Slijterij

en: Beverages
nl: Drankwinkel

en: Wine
nl: Wijn

[ctx: clothes]
en: babies
nl: baby

[ctx: clothes]
en: children
nl: kinderen

[ctx: clothes]
en: costumes
nl: kostuums

[ctx: clothes]
en: denim
nl: spijkerstof

[ctx: clothes]
en: fashion
nl: mode

[ctx: clothes]
en: fur
nl: bont

[ctx: clothes]
en: hats
nl: hoeden

[ctx: clothes]
en: leather
nl: leer

[ctx: clothes]
en: maternity
nl: zwangerschaps

[ctx: clothes]
en: men
nl: mannen

[ctx: clothes]
en: motorcycle
nl: motor

[ctx: clothes]
en: oversize
nl: grote maten

[ctx: clothes]
en: schoolwear
nl: school

[ctx: clothes]
en: sports
nl: sport

[ctx: clothes]
en: suits
nl: pakken

[ctx: clothes]
en: swimwear
nl: zwemkleding

[ctx: clothes]
en: traditional
nl: traditioneel

[ctx: clothes]
en: underwear
nl: ondergoed

[ctx: clothes]
en: wedding
nl: trouw

[ctx: clothes]
en: women
nl: vrouwen

[ctx: clothes]
en: workwear
nl: werkkleding

en: Boutique
nl: Boetiek

[ctx: shop]
en: Shoes
nl: Schoenen

[ctx: shoes]
en: Offers repairs
nl: Biedt herstellingen aan

en: Outdoor
nl: Buitensport

en: Dry Cleaning
nl: Stomerij

en: Laundry
nl: Wasserette

en: Laundry Service
nl: Wasserij

en: Tailor
nl: Kleermaker

en: Fabric
nl: Stoffen

en: Electronic
nl: Elektronica

en: Electronics
nl: Elektronica

en: Mobile Phone
nl: Mobiele telefoons

en: Watches
nl: Horloges

en: Vacuum Cleaner
nl: Stofzuigers

en: Video
nl: Videotheek

en: Video Games
nl: Videospelletjes

en: Music
nl: Muziek

en: Cash
nl: Geldzaken

en: Automated Teller Machine
nl: Geldautomaat

en: Money Exchange
nl: Geldwisselkantoor

en: Money transfer
nl: Geld overschrijven

en: Deposits:
nl: Stortingen:

en: Cash deposits
nl: Baar geld stortingen

en: Coin deposits
nl: Munt stortingen

en: Pawnbroker
nl: Belening

en: Home decoration
nl: Interieurdecoraties

en: Doors
nl: Deuren

en: Furniture
nl: Woonwarenhuis

en: Kitchen
nl: Keukenzaak

en: Houseware
nl: Interieurartikelen

en: Pottery
nl: Pottenbakkerij

en: Curtain
nl: Gordijnenwinkel

en: Art
nl: Kunst

en: Frame
nl: Lijstenwinkel

en: Carpet
nl: Tapijt

en: Interior Decoration
nl: Interieurdecoratie

en: Lighting
nl: Verlichting

en: Antiques
nl: Antiek

[ctx: shop]
en: Swimming pool
nl: Zwembadspullen

en: Storage Rental
nl: Verhuur opslag

en: Printed Material
nl: Drukwerk

en: Stationery
nl: Kantoorboekhandel

en: Copy Shop
nl: Kopieerwinkel

en: Book Store
nl: Boekhandel

en: Newspaper Stand
nl: Krantenkiosk

en: Ticket
nl: Kaarten

en: For the body
nl: Voor het lichaam

en: Chemist
nl: Drogisterij

en: Cosmetics
nl: Cosmetica

en: Perfumery
nl: Parfumerie

en: Beauty
nl: Schoonheidssalon

en: Beauty services
nl: Schoonheidsservices

en: nails
nl: nagels

en: tanning
nl: tannen

en: cosmetics
nl: cosmetica

en: skin_care
nl: huid_verzorging

en: waxing
nl: waxen

en: hair_removal
nl: haar_verwijderen

en: eyebrow
nl: wenkbrauwen

en: eyelash
nl: wimpers

en: Tobacco
nl: Tabak

en: E-cigarette
nl: E-sigaret

en: Hairdresser/Barber
nl: Kapper/Barbier

en: Female
nl: Dames

en: Male
nl: Heren

en: Tattoo
nl: Tattooshop

en: Optician
nl: Opticien

en: Hearing Aids
nl: Hoorapparaten

en: Medical Supply
nl: Medische hulpmiddelen

en: Jewellery
nl: Juwelier

en: Erotic
nl: Seksshop

en: Department Store
nl: Warenhuis

en: General Store
nl: warenhuis

en: Mall
nl: Winkelcentrum

en: Florist
nl: Bloemist

en: Garden Centre
nl: Tuincentrum

en: Do-It-Yourself Store
nl: Doe-het-zelf winkel

en: Hardware
nl: Bouwmarkt

en: Paint
nl: Verfwinkel

en: Wholesale
nl: groothandel

[ctx: wholesale]
en: clothes
nl: Pijplijn substation

[ctx: wholesale]
en: electro
nl: electra

[ctx: wholesale]
en: florist
nl: bloemist

[ctx: wholesale]
en: food
nl: voedsel

[ctx: wholesale]
en: general
nl: algemeen

[ctx: wholesale]
en: paper
nl: papier

[ctx: wholesale]
en: pharmacy
nl: farmacie

[ctx: wholesale]
en: sanitary
nl: sanitair

[ctx: wholesale]
en: seafood
nl: zeevoedsel

[ctx: wholesale]
en: supermarket
nl: supermarkt

en: Trade
nl: Handel

[ctx: trade]
en: agricultural_supplies
nl: levering_landbouw

[ctx: trade]
en: building_supplies
nl: levering_bouw

[ctx: trade]
en: catering_supplies
nl: levering_catering

[ctx: trade]
en: plumbing
nl: loodgieter

[ctx: trade]
en: tiles
nl: tegels

[ctx: trade]
en: timber
nl: timmerhout

[ctx: trade]
en: windows
nl: vensters

en: Travel Agency
nl: Reisagentschap

en: Scuba diving
nl: Duiken

[ctx: shop]
en: Fishing
nl: Vissen

en: Musical Instrument
nl: Muziekinstrumenten

en: Toys
nl: Speelgoed

en: Gift/Souvenir
nl: Kadoshop/Souveniers

en: Variety Store
nl: Euroshop

en: Party supplies
nl: Feestartikels

en: Charity
nl: Liefdadigheidsinstelling

en: Alternative tagging: `shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`
nl: Alternatief taggen: `shop=*` + `second_hand=yes` of `second_hand=only`

en: Bookmaker
nl: Wedkantoor

en: Lottery
nl: Loterijwinkel

en: Bag
nl: Tassen

en: Pet
nl: Dierenwinkel

en: Pet grooming
nl: Verzorging huisdier

en: Photo
nl: Foto

en: Security
nl: Beveiliging

en: Weapons
nl: Wapens

en: Funeral Directors
nl: Uitvaartverzorgers

en: Vending Machine
nl: Verkoopautomaten

en: Vending products
nl: Producten

en: admission_tickets
nl: toegangskaarten

en: animal_feed
nl: diervoeding

en: bicycle_tube
nl: fietsbanden

en: cigarettes
nl: sigaretten

en: coffee
nl: koffie

en: condoms
nl: condooms

en: drinks
nl: frisdranken

en: elongated_coin
nl: langwerpige_munt

en: excrement_bags
nl: hondenpoepzakjes

en: fuel
nl: brandstof

en: milk
nl: melk

en: newspapers
nl: kranten

en: parking_tickets
nl: parkeerkaartjes

en: public_transport_tickets
nl: openbaar vervoersbewijzen

en: SIM_cards
nl: SIM-kaarten

en: stamps
nl: postzegels

en: sweets
nl: snoepgoed

en: telephone_vouchers
nl: prepaid-kaarten

en: toys
nl: speelgoed

en: Parcel Locker
nl: pakketautomaat

en: Parcel mail in
nl: pakketautomaat

en: returns_only
nl: alleen_retouren

en: Parcel pickup
nl: Pickup-punt

en: Refrigerated
nl: Gekoeld

en: Payment Methods
nl: Betaalwijzen

en: Debit cards
nl: Pinpas

en: PostFinance Card (ch)
nl: Postfinance-kaart (ch)

en: Credit cards
nl: Creditkaart

en: Contactless payment
nl: Contactloos betalen

en: Electronic purses and Charge cards
nl: Chipknip

en: Cryptocurrencies
nl: Digitale valuta

en: Offices
nl: Kantoren

[ctx: office]
en: Advertising agency
nl: Advertentiebureau

[ctx: office]
en: Association
nl: Vereniging

[ctx: office]
en: Private company
nl: Privébedrijf

[ctx: office]
en: Diplomatic
nl: Diplomatiek

en: consulate
nl: consulaat

en: embassy
nl: ambassade

en: Receiving country code
nl: Code ontvangend land

[ctx: office]
en: Educational institution
nl: Onderwijskundig instituut

[ctx: office]
en: Employment agency
nl: Werkgelegenheidsbureau

[ctx: office]
en: Estate agent
nl: Makelaar

[ctx: office]
en: Foundation
nl: Stichting

[ctx: office]
en: Government
nl: Overheid

en: administrative
nl: provincie/gemeente

en: cadaster
nl: kadaster

en: culture
nl: cultuur

en: customs
nl: douane

en: data_protection
nl: gegevensbescherming

en: education
nl: onderwijs

en: environment
nl: milieu

en: healthcare
nl: gezondheidszorg

en: legislative
nl: wetgevend

en: migration
nl: migratie

en: ministry
nl: ministerie

en: pension_fund
nl: pensioenfonds

en: prosecutor
nl: Openbaar Ministerie

en: public_service
nl: openbare dienst

en: register_office
nl: kadaster

en: social_security
nl: sociale zekerheid

en: social_services
nl: sociale voorzieningen

en: statistics
nl: statistieken

en: tax
nl: belastingen

en: transportation
nl: vervoer

[ctx: office]
en: Insurance
nl: Verzekering

[ctx: office]
en: It specialist
nl: IT-specialist

[ctx: office]
en: Lawyer
nl: Advocaat

[ctx: office]
en: Newspaper
nl: Kranten

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
nl: Niet gouvernementele organisatie (NGO)

[ctx: office]
en: Notary
nl: Notaris

[ctx: office]
en: Political party
nl: Politieke partij

[ctx: office]
en: Religion
nl: Religie

[ctx: office]
en: Research
nl: Onderzoek

[ctx: office]
en: Tax advisor
nl: Belastingadviseur

[ctx: office]
en: Telecommunication
nl: Telecommunicatie

en: Craft
nl: Ambachten

en: Beekeeper
nl: Imker

en: Brewery
nl: Brouwerij

en: Winery
nl: Wijnmakerij

en: Upholsterer
nl: Stoffeerder

en: Key cutter
nl: Sleutelmaker

en: Locksmith
nl: Slotenmaker

en: Electrician
nl: Electriciën

en: Electronics Repair
nl: Elektronicareparatie

en: Repairs mobile phones
nl: Reparatie mobiele telefoons

en: Repairs computers
nl: Computerreparaties

en: Repairs cameras
nl: Camerareparaties

en: Repairs hifi equipment
nl: Reparaties hifi-apparaten

en: Plumber
nl: Loodgieter

en: Hvac
nl: Installateur

en: Painter
nl: Schilder

en: Tiler
nl: Tegelzetter

en: Window construction
nl: Kozijnen maken

en: Carpenter
nl: Timmerman

en: Roofer
nl: Dakdekker

en: Photographer
nl: Fotograaf

en: Handicraft
nl: Handwerken

en: Gardener
nl: Tuinman

en: Shoemaker
nl: Schoenmaker

en: Sawmill
nl: Houtzagerij

en: Stonemason
nl: Metselaar

en: Blacksmith
nl: Smid

en: Metal construction
nl: Metaalconstructie

en: Geography
nl: Geografie

en: Boundaries
nl: Grenzen

en: Administrative
nl: Provincie- of gemeentegrens

en: Administrative level
nl: Administratief niveau

en: Maritime
nl: Maritiem

en: Political
nl: Politiek

en: Division
nl: Deling

en: canton
nl: kanton

en: linguistic_community
nl: taal_gemeenschap

en: ward
nl: zaal

en: National Park
nl: nationaal park

en: Protected Area
nl: natuurreservaat

en: Protect Class
nl: beschermde soort

en: Title or type of protection
nl: Soort of type bescherming

en: Hazardous Area
nl: Gevaarlijk gebied

[ctx: hazard]
en: contamination
nl: besmetting

[ctx: hazard]
en: minefield
nl: mijnenveld

[ctx: hazard]
en: nuclear
nl: radioactief

[ctx: hazard]
en: shooting_range
nl: schietbaan

[ctx: hazard]
en: unexploded_ordnance
nl: niet_ontplofte_munitie

en: Related law
nl: Gerelateerde wet

en: Border type
nl: Type grens

en: baseline
nl: grondlijn

en: contiguous
nl: doorlopend

en: territorial
nl: territoriaal

en: Boundary Marker
nl: Markering grens

en: Places
nl: Locaties

en: Country
nl: Land

[ctx: place]
en: State
nl: Provincie

en: Region
nl: Regio

en: County
nl: Provincie

en: City
nl: Stad (groot)

en: Town
nl: Stad

en: Village
nl: Dorp

en: Isolated Dwelling
nl: Afgelegen plaats

en: Quarter
nl: Wijk

en: Neighbourhood
nl: Buurt

en: Municipality
nl: Gemeente

en: Farm
nl: Boerderij

en: A farm within a bigger settlement
nl: Een boerderij binnen een grotere nederzetting

en: (please use isolated_dwelling for an isolated farm)
nl: gebruik geïsoleerd_woning voor een geísoleerd gelegen boerderij)

en: City Block
nl: Stadsblok

en: Locality
nl: Onbewoond gebied

en: Square
nl: Plein

en: Peak
nl: Bergtop

en: The top (summit) of a mountain or hill.
nl: De top (spits) van een berg of heuvel.

en: Saddle
nl: Zadel

en: A saddle point between mountains or hills.
nl: Een zadelpunt tussen bergen of heuvels.

en: Glacier
nl: Gletsjer

en: A persistent body of dense ice that is constantly moving under its own weight.
nl: Een permanente hoeveelheid dicht ijs dat constant beweegt onder zijn eigen gewicht.

en: Volcano
nl: Vulkaan

en: A volcano, either dormant, extinct or active.
nl: Een vulkaan, slapend, gedoofd of actief.

en: Current Status
nl: Huidige status

en: dormant
nl: slapend

en: extinct
nl: gedoofd

en: stratovolcano
nl: stratovulkaan

en: shield
nl: schild

en: scoria
nl: slakken

en: Ridge
nl: Bergrug

en: A mountain or hill ridge.
nl: Een berg- of heuvelrug.

en: Valley
nl: Vallei

en: A low area between hills.
nl: Een laag gebied tussen heuvels.

en: Cliff
nl: Klif

en: A steep rock face exposure, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
nl: Een steile rotsformatie, significant verticaal, of bijna verticaal (laat de lage zijde aan de rechterkant van de weg).

en: Earth Bank
nl: Aarden heuvel

en: A steep earth bank, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
nl: Een steile aarden heuvel, met een significante verticale, of bijna verticale zijde (laat de lage zijde aan de goede kant van de weg).

en: gully
nl: geul

en: scarp
nl: glooiing

en: grassy_steep_slope
nl: grassige_steile_helling

en: Sinkhole
nl: Zinkgat

en: bluehole
nl: Blauw gat

en: pit
nl: kuil

en: Caused by human activity
nl: Veroorzaakt door menselijk handelen

en: Modified by human hand
nl: Aangepast door mensen

en: Cave Entrance
nl: Grotingang

en: The entrance to a cave.
nl: De ingang naar een grot.

en: Island
nl: Eiland

en: Islet
nl: Klein eiland

en: Reef
nl: Rif

en: coral
nl: koraal

en: oyster
nl: oester

en: Nature
nl: Natuur

en: Shrub
nl: Struik

en: A single shrub.
nl: Een enkele struik

en: Tree
nl: Boom

en: A single tree.
nl: Eén enkele boom

en: Denotation
nl: Betekenis

[ctx: tree denotation]
en: landmark
nl: herkenningspunt

en: Trees remarkable due to its size or prominent location, usually visible from great distances and useful for navigation.
nl: Bomen die opvallen vanwege hun grootte of prominente locatie, gewoonlijk zichtbaar vanaf grote afstanden en nuttig voor navigatie.

[ctx: tree denotation]
en: natural_monument
nl: natuurlijk_monument

en: Especially old tree, often with a particular shape. Usually protected for its uniqueness.
nl: In het bijzonder oude bomen, vaak met een bijzondere vorm. Gewoonlijk beschermd omdat hij uniek is.

[ctx: tree denotation]
en: avenue
nl: laan

en: Trees aligned along a road.
nl: Bomen uitgelijnd aan een weg.

[ctx: tree denotation]
en: urban
nl: stedelijk

en: Trees found within settlements, e.g. in parks or spread through residential areas.
nl: Bomen gevonden binnen nederzettingen, bijv. in parken of verspreid in woonwijken.

[ctx: tree denotation]
en: agricultural
nl: landbouw

en: Trees in agricultural use.
nl: Bomen in gebruik bij landbouw

en: Diameter crown (meters)
nl: Kroondiameter (meters)

en: Circumference (meters)
nl: Omtrek (meters)

en: Tree Row
nl: Bomenrij

en: A line of trees.
nl: Een bomenrij

en: Shrubbery
nl: Struikgewas

en: An area of shrubbery that is actively maintained or pruned by humans.
nl: Een gebied met struikgewas dat actief wordt onderhouden of gesnoeid door mensen

en: Effective density
nl: Effectieve dichtheid

en: sparse
nl: schaars

en: Sparsely planted shrubbery. Generally speaking able-bodied persons could walk through them (although this is usually not desirable).
nl: Schaars geplant struikgewas. Over het algemeen zouden mensen zonder beperkingen daar doorheen moeten kunnen lopen (hoewel dat meestal niet gewenst is).

en: Shrubbery with a medium density. Able-bodied persons might be able to barge through it, but it takes some effort and might result in scratches or soiled clothing.
nl: Struikgewas met een gemiddelde dichtheid. Mensen zonder beperkingen zouden zich er doorheen kunnen worstelen, maar het vraagt enige inspanning en zou kunnen leiden tot schaafwonden/krassen of gescheurde kleding.

en: dense
nl: dicht

en: Densely planted shrubbery. Effectively impassible without damaging the shrubbery (which at this point often acts as a hedge) and getting your clothes torn.
nl: Dicht geplant struikgewas. Effectief niet doorheen te komen zonder het struikgewas te beschadigen (wat hier meestal als haag wordt gebruikt) en kleding te scheuren.

en: (Average) height
nl: (Gemiddelde) hoogte

en: Shape (useful for hedges etc.)
nl: Vorm (nuttig voor hagen etc.)

[ctx: natural]
en: Wood
nl: Bos

en: Woodland where timber production does not dominate use.
nl: Bosgebied, niet primair voor houtproductie.

en: Forest
nl: Bosbouw

en: Cutline
nl: Kapstrook

[ctx: cutline]
en: border
nl: rand

[ctx: cutline]
en: firebreak
nl: brandgang

[ctx: cutline]
en: hunting
nl: jagen

[ctx: cutline]
en: loggingmachine
nl: houtbewerkingsmachine

[ctx: cutline]
en: pipeline
nl: pijplijn

[ctx: cutline]
en: section
nl: gedeelte

en: Grassland
nl: Grasland

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
nl: Waar voornamelijk grassen (Poaceae) en andere kruidachtige (niet-houtige) planten staan. Geen landbouwgrond en drasland.

en: pampas
nl: pampa

en: puszta
nl: poesta

en: savanna
nl: savanne

en: Nature Reserve
nl: Natuurreservaat

en: Scree
nl: Steenvlakte

en: An accumulation of loose angular rocks.
nl: Een opeenhoping van losse hoekige rotsen.

en: Shingle
nl: Kiezels

en: An accumulation of loose rounded rocks on a beach or riverbed.
nl: Een opeenstapeling van losse afgeronde rotsen op een strand of rivierbedding.

en: Fell
nl: Hoog grasland

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
nl: Hoger gelegen woeste grond die voornamelijk met gras bedekt is en vaak begraasd wordt.

en: Scrub
nl: Ruig land

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
nl: Open, laagliggend en onbebouwd land met struikgewas en weinig tot geen bomen.

en: Heath
nl: Heide

en: Bare lower lying uncultivated land with a shrubland habitat found mainly on free-draining infertile, acidic soils, and is characterised by open, low-growing woody vegetation.
nl: Lager gelegen woeste grond met open laaggroeiende houtachtige vegetatie die voornamelijk voorkomt op goed afwaterende arme zure grond.

en: Sand
nl: Zand

en: Large area covered with sand.
nl: groot gebied bedekt met zand.

en: Bare Rock
nl: Kale steen

en: For areas of solid visible rock that is sparsely vegetated or not vegetated at all.
nl: Voor gebieden van vaste zichtbare stenen die schaars zijn begroeid of in het geheel niet begroeid.

en: Rock
nl: Steen

en: A notable rock or group of rocks, with at least one of them firmly attached to the underlying bedrock.
nl: Een opvallende steen of groep stenen, waarvan ten minste één fors is verankerd in de onderliggende steenbodem.

en: Tourism attraction
nl: Touristische attractie

en: Stone
nl: Steen

en: A single notable free-standing rock, which may differ from the composition of the terrain it lies in.
nl: Eén enkele opvallende vrijstaande steen, die kan verschillen van de compositie van het terrein waarin hij ligt.

en: Land use
nl: Grondgebruik

en: Farmyard
nl: Boerenerf

en: Farmland
nl: Landbouwgrond

en: Crop
nl: Gewas

[ctx: crop]
en: barley
nl: gerst

[ctx: crop]
en: cereal
nl: granen

[ctx: crop]
en: corn
nl: mais

[ctx: crop]
en: grass
nl: gras

[ctx: crop]
en: rape
nl: koolzaad

[ctx: crop]
en: rice
nl: rijst

[ctx: crop]
en: soy
nl: soja

[ctx: crop]
en: sugarcane
nl: suikerriet

[ctx: crop]
en: tea
nl: thee

[ctx: crop]
en: wheat
nl: tarwe

en: Center pivot irrigation
nl: Cirkelirrigatie

en: Meadow
nl: Weide

en: Type of meadow
nl: Type weiland

[ctx: meadow]
en: agricultural
nl: agrarisch

[ctx: meadow]
en: pasture
nl: weiland

en: Orchard
nl: Boomgaard

[ctx: landuse]
en: orchard
nl: boomgaard

en: Trees
nl: Bomen

en: almond_trees
nl: amandel_bomen

en: apple_trees
nl: appel_bomen

en: apricot_trees
nl: abrikozen_bomen

en: avocado_trees
nl: avocado_bomen

en: banana_plants
nl: bananen_planten

en: blueberry_plants
nl: blauwebessen_planten

en: cacao_trees
nl: cacao_bomen

en: cherimoya_trees
nl: cherimoya_bomen

en: cherry_trees
nl: kersen_bomen

en: chestnut_trees
nl: kastanje_bomen

en: coconut_palms
nl: kokosnoot_palmen

en: coffea_plants
nl: koffie_planten

en: date_palms
nl: dadel_palmen

en: hazel_plants
nl: hazelnoot_planten

en: hop_plants
nl: hop_planten

en: lemon_trees
nl: limoen_bomen

en: macadamia_trees
nl: macadamia_bomen

en: mango_trees
nl: mango_bomen

en: oil_palms
nl: olie_palmen

en: olive_trees
nl: olijf_bomen

en: orange_trees
nl: sinaasappel_bomen

en: papaya_trees
nl: papaya_bomen

en: peach_trees
nl: perzik_bomen

en: pear_trees
nl: peren_bomen

en: pecan_trees
nl: pecan_bomen

en: persimmon_trees
nl: persimoen_bomen

en: pineapple_plants
nl: ananas_planten

en: pistachio_trees
nl: pistache_bomen

en: pitaya_plants
nl: pitaya_planten

en: plum_trees
nl: pruimen_bomen

en: pomegranate_trees
nl: granaatappel_bomen

en: tea_plants
nl: thee_planten

en: walnut_trees
nl: walnoot_bomen

en: Vineyard
nl: Wijngaard

en: Greenhouse Horticulture
nl: Glastuinbouw

[ctx: landuse]
en: greenhouse_horticulture
nl: kassenbouw_bomen

en: Plant Nursery
nl: Plantenkwekerij

[ctx: landuse]
en: plant_nursery
nl: planten_kwekerij

en: Salt Pond
nl: Zoutpan

[ctx: landuse]
en: salt_pond
nl: zoutwinning

en: Aquaculture
nl: Aquacultuur

[ctx: landuse]
en: aquaculture
nl: waterplanten

en: shrimp
nl: garnalen

en: mussels
nl: mosselen

en: Allotments
nl: Volkstuinen

en: Flowerbed
nl: Bloembed

[ctx: landuse]
en: flowerbed
nl: bloembed

en: The material the planter is made out of
nl: Het materiaal waarvan de planter is gemaakt

en: The material inside the planter
nl: Het materiaal in de planter

en: Planter barrier
nl: Barrière voor planter

en: Garden
nl: Tuin

en: Garden type
nl: Type tuin

en: residential
nl: woonhuis

en: community
nl: gemeenschap

en: botanical
nl: botanisch

en: Aesthetic / Style
nl: Esthetisch / Stijl

en: english
nl: Engels

en: Grass
nl: Gras

[ctx: landuse]
en: grass
nl: gras

en: Village Green
nl: Gemeenschapsweide (brink, meent, es)

en: Recreation Ground
nl: Recreatiegebied

[ctx: landuse]
en: recreation_ground
nl: recreatie_gebied

en: Religious
nl: Religieus

[ctx: landuse]
en: religious
nl: religieus

en: Cemetery
nl: Begraafplaats

en: Graveyard
nl: Begraafplaats

en: Cemetery sector
nl: Begrafenissector

en: Residential Area
nl: Woongebied

[ctx: landuse type]
en: apartments
nl: appartementen

[ctx: landuse type]
en: halting_site
nl: woonwagen_plaats

[ctx: landuse type]
en: rural
nl: landelijk

[ctx: landuse type]
en: single_family
nl: enkele_familie

[ctx: landuse type]
en: urban
nl: stedelijk

[ctx: landuse]
en: education
nl: onderwijs

en: Retail
nl: Winkelcentrum

[ctx: landuse]
en: retail
nl: handel

en: Commercial
nl: Kantoren

[ctx: landuse]
en: commercial
nl: zakelijk

en: Industrial
nl: Industrieterrein

[ctx: landuse]
en: industrial
nl: industrieel

[ctx: industrial]
en: bakery
nl: bakkerij

[ctx: industrial]
en: brewery
nl: brouwerij

[ctx: industrial]
en: brickyard
nl: steenhandel

[ctx: industrial]
en: distributor
nl: distributie

[ctx: industrial]
en: factory
nl: fabriek

[ctx: industrial]
en: grinding_mill
nl: metaalwerkerij

[ctx: industrial]
en: heating_station
nl: verwarmingsstation

[ctx: industrial]
en: machine_shop
nl: machinehandel

[ctx: industrial]
en: mine
nl: mijn

[ctx: industrial]
en: oil
nl: oliehandel

[ctx: industrial]
en: port
nl: havenbedrijf

[ctx: industrial]
en: salt_pond
nl: zoutwinning

[ctx: industrial]
en: sawmill
nl: houtzagerij

[ctx: industrial]
en: scrap_yard
nl: sloopbedrijf

[ctx: industrial]
en: shipyard
nl: scheepsbouw

[ctx: industrial]
en: slaughterhouse
nl: slachthuis

[ctx: industrial]
en: warehouse
nl: opslagplaats

[ctx: industrial]
en: wellsite
nl: bron

en: Railway Land
nl: Land van spoorweg

[ctx: landuse]
en: railway
nl: spoorweg

en: Military
nl: Militair terrein

[ctx: landuse]
en: military
nl: militair gebruik

en: Construction Area
nl: Bouwgrond

[ctx: landuse]
en: construction
nl: onder constructie

en: Construction type
nl: Type constructie

[ctx: landuse]
en: Residential Area
nl: Woongebied

[ctx: landuse]
en: Education
nl: Onderwijs

[ctx: landuse]
en: Retail
nl: Detailhandel

[ctx: landuse]
en: Commercial
nl: Commercieel

[ctx: landuse]
en: Industrial
nl: Industrieterrein

[ctx: landuse]
en: Railway Land
nl: Land van spoorweg

[ctx: landuse]
en: Military
nl: Militair terrein

[ctx: landuse]
en: Religious
nl: Religieus

[ctx: landuse]
en: Cemetery
nl: Begraafplaats

en: Brownfield
nl: Braakliggende grond

[ctx: landuse]
en: brownfield
nl: braakliggend

en: Greenfield
nl: Ontwikkelingsgebied

en: Landfill
nl: Vuilstortplaats

[ctx: landuse]
en: landfill
nl: stort

en: Quarry
nl: Mijnbouw

en: Annotation
nl: Aantekening

en: Alternative name
nl: Alternatieve naam

en: Historical name
nl: Historische naam

en: Local name
nl: Plaatselijke naam

en: Regional name
nl: Regionale naam

en: National name
nl: Nationale naam

en: International name
nl: Internationale naam

en: Official name
nl: Officiële naam

en: Common name abbreviation
nl: Afkorting algemene naam

en: Address
nl: Adres

en: Address has no house number
nl: Adres heeft geen huisnummer

en: Optional tag only for address without addr:street
nl: Optionele tag, alleen voor adres zonder addr:street

en: Address Interpolation
nl: Adresinterpolatie

en: Numbering scheme
nl: Nummeringschema

en: odd
nl: oneven

en: alphabetic
nl: alfabetisch

en: Accuracy
nl: Nauwkeurigheid

en: actual
nl: actueel

en: estimate
nl: schatting

en: potential
nl: potentieel

en: Contact (Common Schema)
nl: Contact (algemeen schema)

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Mobile phone number
nl: Mobiele telefoonnummer

en: Fax Number
nl: Faxnummer

en: Image
nl: Afbeelding

[ctx: Contact]
en: Similar tags but different tagging schema:
nl: Soortgelijke tags maar ander schema voor taggen:

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
nl: Contact (Schema met voorvoegsel ''contact:*'')

en: Social Networks
nl: Sociale netwerken

[ctx: description=*]
en: A short text with additional information.
nl: Een korte tekst met aanvullende informatie.

[ctx: description=*]
en: It might be viewable to the end user (perhaps using a search system or a map with pop-ups).
nl: Het zou zichtbaar kunnen zijn voor de eindgebruiker (misschien met behulp van een zoeksysteem of een kaart met pop-ups).

[ctx: the tag note=*]
en: Note
nl: Notitie

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
nl: Een belangrijke hint voor andere mappers (niet voor d eindgebruiker).

[ctx: fixme=*]
en: A hint for other mappers (not for the end user), that an object needs an improvement.
nl: Een hint voor andere mappers (niet voor de eindgebruiker), dat een object een verbetering nodig heeft.

en: outer segment
nl: buitensegment

en: inner segment
nl: binnensegment

en: Boundary
nl: Begrenzing

en: Boundary type
nl: Type begrenzing

en: maritime
nl: maritiem

en: national_park
nl: nationaal_park

en: political
nl: kiesdistrict

en: postal_code
nl: post_code

en: protected_area
nl: beschermd_gebied

en: Sub area
nl: Deeloppervlak

en: Administration centre
nl: Administratief centrum

en: Label point
nl: Punt labellen

en: Outline of building
nl: Omtrek van gebouw

en: Inner segment
nl: Binnenste segment

en: Roof ridge
nl: Daknok

en: Roof edge
nl: Dakrand

en: Site
nl: Locatie

en: Site name
nl: Naam locatie

en: where to place the label
nl: waar moet het label worden geplaatst

en: perimeter of the site
nl: begrenzing van de locatie

en: entrances to the site, on the perimeter
nl: ingangen tot de locatie, op de begrenzing

en: members of site
nl: leden van de locatie

en: Turn Restriction
nl: Afslagbeperking

en: Restriction
nl: Beperking

en: no_left_turn
nl: niet links afslaan

en: no_right_turn
nl: niet rechts afslaan

en: no_straight_on
nl: niet rechtdoor

en: no_u_turn
nl: niet keren

en: only_right_turn
nl: alleen rechts afslaan

en: only_left_turn
nl: alleen links afslaan

en: only_straight_on
nl: alleen rechtdoor

en: from way
nl: vanaf weg

en: via node or ways
nl: via knoop of wegen

en: to way
nl: naar weg

en: Lane Connectivity
nl: Verbinding rijstroken

en: Enforcement
nl: Handhaving

en: check
nl: controle

en: maxheight
nl: maxhoogte

en: maxspeed
nl: maxsnelheid

en: maxweight
nl: maxgewicht

en: mindistance
nl: minafstand

en: toll
nl: tol

en: Max. height (meters, only if enforcement=maxheight)
nl: Max. hoogte (meters, alleen als handhaving=maxhoogte)

en: Max. speed (km/h, only if enforcement=maxspeed)
nl: Max. snelheid (km/u, alleen als handhaving=maxsnelheid)

en: Max. weight (tonnes, only if enforcement=maxweight)
nl: Max. gewicht (tonnen, alleen als handhaving=maxgewicht)

en: Min. vehicle distance (meters, only if enforcement=mindistance)
nl: Min. afstand voertuig (meters, alleen als enforcement=mindistance)

en: location of enforcement device
nl: locatie van apparaat van handhaving

en: node on way where enforcement starts
nl: knoop op weg waar handhaving begint

en: where enforcement ends
nl: waar handhaving eindigt

en: traffic light or barrier that stops you
nl: verkeerslicht of barrière die u stopt

en: Enforcement (average speed)
nl: Handhaving (gemiddelde snelheid)

en: ways forming the section of measurement
nl: wegen die het gedeelte voor het meten vormen

en: Bicycle Route
nl: Fietsroute

[ctx: network]
en: international
nl: internationaal

[ctx: network]
en: national
nl: nationaal

[ctx: network]
en: regional
nl: regionaal

[ctx: network]
en: local
nl: lokaal

en: Mountain Biking Route
nl: Mountain bike-route

en: Hiking Route
nl: Wandelroute

en: Walking Route
nl: Wandelroute

en: Running Route
nl: Looproute

en: Fitness Trail
nl: Fitnessroute

en: Riding Route
nl: Paardrijroute

en: Piste Route
nl: Piste-route

en: link segment
nl: segment koppeling

en: shortcut segment
nl: segment voor afsnijden

en: variant segment
nl: segment variant

en: entry points
nl: ingangen

en: Ski Route
nl: Ski-route

en: Detour Route
nl: Omleidingsroute

en: Ref of the way this is a detour to
nl: Verwijzing van de weg dit is een omleiding naar

en: fork node for alternative routes
nl: node aftakken voor alternatieve routes

en: Power Route
nl: Electriciteitsroute

en: Railway Route
nl: Spoorwegroute

en: Road Route
nl: Wegroute

en: Route Network
nl: Route Netwerk

en: member
nl: lid

en: Route Node Network
nl: Routeknopennetwerk

[ctx: network]
en: international cycling
nl: internationale fietsroute

[ctx: network]
en: national cycling
nl: nationale fietsroute

[ctx: network]
en: regional cycling
nl: regionale fietsroute

[ctx: network]
en: local cycling
nl: lokale fietsroute

[ctx: network]
en: international riding
nl: internationale paardrijroute

[ctx: network]
en: national riding
nl: nationale paardrijroute

[ctx: network]
en: regional riding
nl: regionale paardrijroute

[ctx: network]
en: local riding
nl: lokale paardrijroute

[ctx: network]
en: international walking
nl: internationale wandelroute

[ctx: network]
en: national walking
nl: nationale wandelroute

[ctx: network]
en: regional walking
nl: regionale wandelroute

[ctx: network]
en: local walking
nl: lokale wandelroute

en: junction
nl: afslag

en: connection route
nl: verbindingsroute

en: connection junction
nl: verbindingsafslag

en: house
nl: huis

en: Street
nl: Straat

en: ways being part of street
nl: wegen die deel uitmaken van straat

en: addresses belonging to the street
nl: adressen die behoren tot de straat

en: houses belonging to the street
nl: huizen die behoren tot de straat

en: anything related to the street
nl: alees wat is gerelateerd aan de straat

en: Destination Sign
nl: Bestemmingsbord

en: Destination written on sign (w/o distance)
nl: Bestemming vermeld op teken (zonder afstand)

en: Time (hh:mm, for trekking)
nl: Tijd (uu:mm, voor trekken)

en: Color of text (HTML name or hexadecimal code)
nl: Kleur van de tekst (naam HTML of hexadecimale code)

en: Color of border/arrow (HTML name or hexadecimal code)
nl: Kleur van rand/pijl (naam HTML of hexadecimale code)

en: last way before junction
nl: laatste weg voor afslag

en: node of the intersection
nl: knoop van de kruising

en: first way after junction
nl: eerste weg na afslag

en: position of sign
nl: positie van teken

en: Waterway
nl: Waterweg

en: Subtype of waterway (largest one of members)
nl: Subtype waterweg (de grootste van de leden)

en: Name of river/lake/sea/ocean it runs into
nl: Naam van de rivier/meer/zee/oceaan waar hij naartoe loopt

en: Reference Sandre (FR)
nl: Verwijzing Sandre (FR)

en: Reference FGKZ (DE)
nl: Verwijzing FGKZ (DE)

en: Reference REGINE (NO)
nl: Verwijzing REGINE (NO)

en: Reference GNIS (USA)
nl: Verwijzing GNIS (USA)

en: Reference GNBC (CA)
nl: Verwijzing GNBC (CA)

en: waterways (no riverbank)
nl: waterwegen (geen rivieroevers)

en: branch waterways (no riverbank)
nl: aftakking waterwegen (geen rivieroevers)

en: spring of waterway
nl: bron van waterweg

en: place where waterway ends
nl: plaats waar de waterweg eindigt

en: ways supported by (on top of) the bridge
nl: wegen ondersteund door (boven) de brug

en: ways passing under the bridge
nl: wegen die onder de brug doorlopen

en: way forming the outline footprint
nl: weg gevormd door de afdruk van de omtrek

en: edge ways parallel to ''across''
nl: rand wegen parallel aan ''across''

en: ways passing through the tunnel
nl: wegen die door de tunnel lopen

en: edge ways parallel to ''through''
nl: rand wegen parallel aan ''through''

en: Even housenumber in odd address interpolation.
nl: Even huisnummer in interpolatie voor oneven adressen.

en: Odd housenumber in even address interpolation.
nl: Oneven huisnummer in interpolatie voor even adressen.

en: Way with {0}. Tag each housenumber separately if possible.
nl: Weg met {0}. Tag, indien mogelijk, elk huisnummer afzonderlijk.

en: End node without housenumber in address interpolation.
nl: Eindknoop zonder huisnummer in adres-interpolatie.

en: Object has no {0}, however, it has {1} and {2} whose value looks like a housenumber.
nl: Object heft geen {0}, echter, het heeft {1} en {2} welke waarden op een huisnummer lijken.

en: Same value of {0} and {1}
nl: Dezelfde waarde voor {0} en {1}

en: {0} without number
nl: {0} zonder nummer

en: {0} without {1}
nl: {0} zonder {1}

en: {0} without access tags such as {1}, {2}, or {3}.
nl: {0} zonder tags voor toegang, zoals {1}, {2}, of {3}.

en: suspicious barrier
nl: verdachte barrière

en: Suspicious {0} on a connection of a small highway with a larger highway
nl: Verdachte {0} op een verbinding van een kleinere highway met een grotere highway

en: {0} without {1} or {2}
nl: {0} zonder {1} of {2}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
nl: {0} zonder {1}, {2} of {3}

en: {0} without {1}, {2}, {3} or {4}
nl: {0} zonder {1}, {2}, {3} of {4}

en: suspicious tag combination
nl: onwaarschijnlijke tagcombinatie

en: {0} together with {1}
nl: {0} samen met {1}

en: {0} together with {1} and {2}
nl: {0} samen met {1} en {2}

en: two objects, one with {0} and one with {1} + {2} + {3}
nl: twee objecten, een met {0} en en met {1} + {2} + {3}

en: {0} on an inner multipolygon ring without further tags
nl: {0} op een binnenring met meerdere polygonen zonder verdere tags

en: incomplete object: only {0}
nl: incompleet object: alleen {0}

en: incomplete object: only {0} and {1}
nl: incompleet object: alleen {0} en {1}

en: {0} together with {1} and conflicting values
nl: {0} samen met {1} en conflicterende waarden

en: {0} on suspicious object
nl: {0} op verdacht object

en: {0} together with {1}. The flow direction is defined by the way direction. Use {1} on {0} only in the rare case of a access restriction.
nl: {0} samen met {1}. De stroomrichting wordt gedefinieerd door de richting van de weg. Gebruik {1} op {0} alleen in het zeldzame geval van een toegangsbeperking.

en: natural water used for swimming pool
nl: natuurlijk zwemwater

en: sport without physical feature
nl: sport zonder fysiek object

en: alternative name without {0}
nl: alternatieve naam zonder {0}

en: incomplete usage of {0} on a way without {1}
nl: onvolledig gebruik van {0} op een weg zonder {1}

en: Same value of {0}, {1} and {2}
nl: Dezelfde waarde voor {0}, {1} en {2}

en: {0} and {1} together with {2} and conflicting values
nl: {0} en {1} samen met {2} en conflicterende waarden

en: {0} on a relation without {1}
nl: {0} op een relatie zonder {1}

en: Long waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
nl: Lange waterweg met {0} maar zonder een tag die het als tunnel of ondergronds definieert. Verwijder {1} of voeg een tag tunnel toe indien van toepassing. Controleer ook kruisende bruggen en hun {1} tags.

en: Short waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
nl: Korte waterweg met {0} maar zonder een tag die het als tunnel of ondergronds definieert. Verwijder {1} of voeg een tag tunnel toe indien van toepassing. Controleer ook kruisende bruggen en hun {1} tags.

en: possibly missing {0} tag
nl: mogelijk ontbrekende {0} tag

en: Different number of lanes in the keys {0} and {1}
nl: Verschillend aantal lanes in de sleutels {0} en {1}

en: street with odd number of {0}, but without {1} and {2} or {3}
nl: straat met oneven nummer {0}, maar zonder {1} en {2} of {3}

en: {0} together with {1}. Tag each hydrant separately.
nl: {0} samen met {1}. Tag elke brandkraan afzonderlijk.

en: {0} together with {1} on a node. Remove {0}.
nl: {0} samen met {1} op een knoop. Verwijder {0}.

en: A linear object {0} without {1} has a tag indicating that it is an area.
nl: Een lineair object {0} zonder {1} heeft een tag die aangeeft dat dit een gebied is.

en: {0} together with {1}. Remove {1}.
nl: {0} samen met {1}. Verwijder {1}.

en: Combined foot- and cycleway without {0}.
nl: Gecombineerd voet- en fietspad zonder {0}.

en: {0} without {1} and {2}
nl: {0} zonder {1} en {2}

en: {0} together with {1} but without {2}
nl: {0} samen met {1} maar zonder {2}

en: {0} together with {1} and conflicting values plus no {2}
nl: {0} samen met {1} en conflicterende waarden en geen {2}

en: {0} together with {1}. Probably {2} is meant.
nl: {0} samen met {1}. Waarschijnlijk wordt {2} bedoeld.

en: {0} together with {1}. Should be used on a minor highway type or a node
nl: {0} samen met {1}. Zou moeten worden gebruikt op een type kleinere weg of een knoop

en: {0} together with {1}. Is the fixme fixed?
nl: {0} samen met {1}. Is de fixme gerepareerd?

en: Use {0} only as value of {1}
nl: Gebruik {0} alleen als waarde van {1}

en: {0} together with {1} at right-hand traffic
nl: {0} samen met {1} bij verkeer van rechts

en: {0} together with {1} at left-hand traffic
nl: {0} samen met {1} bij verkeer van links

en: No grooming defined for {0} skiing, add {1}
nl: Geen verzorging gedefinieerd voor {0} skiën, toevoegen {1}

en: No difficulty defined for skiing, add {0}
nl: Geen moeilijkheidsgraad gedefinieerd voor skiën, toevoegen {0}

en: {0} is lower than {1} on {2}.
nl: {0} is lager dan {1} op {2}.

en: {0} is lower or equal to {1} on {2}
nl: {0} is lager of gelijk aan {1} op {2}

en: {0} is deprecated
nl: {0} is vervallen

en: deprecated tagging
nl: vervallen tags

en: ''{0}'' is meaningless, use more specific tags, e.g. ''{1}''
nl: ''{0}'' is zonder betekenis, gebruik meer specifieke tags, bijv. ''{1}''

en: ''{0}'' does not specify the official mode of transportation, use ''{1}'' for example
nl: ''{0}'' specificeert niet de officiële soort transport, gebruik bijvoorbeeld ''{1}''

en: {0}={1} is unspecific. Instead of ''{1}'' please give more information about what exactly should be fixed.
nl: {0}={1} is niet specifiek. Geef, in plaats van ''{1}'', meer informatie over wat exact zou moeten worden gerepareerd.

en: Wrong usage of {0} tag. Remove {1}, because it is clear that the name is missing even without an additional tag.
nl: Verkeerd gebruik van tag {0}. Verwijder {1}, want het is duidelijk dat de naam ontbreekt, zelfs zonder een aanvullende tag.

en: {0} is unspecific. Instead use the key fixme with the information what exactly should be fixed in the value of fixme.
nl: {0} is niet specifiek. Gebruik in plaats daarvan de sleutel fixme met in de waarde van fixme de informatie over wat exact zou moeten worden gerepareerd.

en: {0} is deprecated. Please use instead a multipolygon.
nl: {0} is vervallen. Gebruik in plaats daarvan een multipolygoon.

en: {0} is deprecated. Please specify interval by using opening_hours syntax
nl: {0} is vervallen. Specificeer de interval door middel van de syntaxis voor opening_hours

en: {0} is deprecated. Please delete this object and use a private layer instead
nl: {0} is vervallen. Verwijder dit object en gebruik in plaats daarvan een private laag

en: {0}={1} is unspecific. Please replace ''{1}'' by a specific value.
nl: {0}={1} is niet specifiek. Vervang ''{1}'' door een specifieke waarde.

en: {0} should be replaced with {1}
nl: {0} zou moeten worden vervangen door {1}

en: {0} = {1}; remove {0}
nl: {0} = {1}; verwijder {0}

en: {0} is unspecific
nl: {0} is niet specifiek

en: Unusual key {0}, maybe {1} or {2} is meant
nl: Ongebruikelijke sleutel {0}, misschien wordt {1} of {2} bedoeld

en: Unspecific tag {0}
nl: Niet specifieke tag {0}

en: Definition of {0} is unclear
nl: Definitie van {0} is niet helder

en: {0} is not recommended. Use the Reverse Ways function from the Tools menu.
nl: {0} wordt niet aanbevolen. Gebruik de functie Wegen omkeren uit het menu Gereedschappen.

en: key with uncommon character
nl: sleutel met ongebruikelijk teken

en: uncommon short key
nl: niet algemene korte sleutel

en: {0} is inaccurate. Use separate tags for each specific type, e.g. {1} or {2}.
nl: {0} is onnauwkeurig. Gebruik afzonderlijke tags voor elk specifiek type, bijv. {1} of {2}.

en: {0} is deprecated for {1}
nl: {0} is vervallen voor {1}

en: {0} is deprecated. Use the {1}: key prefix instead.
nl: {0} is vervallen. Gebruik het voorvoegsel voor de sleutel {1}:  in plaats daarvan.

en: questionable key (ending with a number)
nl: onwaarschijnlijke sleutel (eindigt op een getal)

en: The key {0} has an uncommon value.
nl: De sleutel {0} heeft een ongewone waarde.

en: misspelled value
nl: verkeerd gespelde waarde

en: wrong value: {0}
nl: verkeerde waarde: {0}

en: {0} is not a building type.
nl: {0} is geen type gebouw.

en: unusual value of {0}
nl: ongebruikelijke waarde van {0}

en: {0} as a tag on an object. Roles are specified in the relation members list instead.
nl: {0} als een tag op een object. Rollen worden in plaats daarvan gespecificeerd in de lijst met leden van de relatie.

en: {0} with a temporary URL which may be outdated very soon
nl: {0} met een tijdelijk URL die heel snel verouderd kan zijn

en: {0} on a node. Should be used on a way.
nl: {0} op een knoop. Zou moeten worden gebruikt op een weg.

en: {0} on a node. Should be used on a way or relation.
nl: {0} op een knoop. Zou moeten worden gebruikt op een weg of relatie.

en: {0} on a node. Should be drawn as an area.
nl: {0} op een knoop. Zou moeten worden getekend als een gebied.

en: {0} on a node. Should be used in a relation
nl: {0} op een knoop. Zou moeten worden gebruikt op een relatie

en: {0} on a way. Should be used on a node.
nl: {0} op een weg. Zou moeten worden gebruikt op een knoop.

en: {0} on a way. Should be used in a relation
nl: {0} op een weg. Zou moeten worden gebruikt in een relatie

en: {0} on a closed way. Should be used on an unclosed way.
nl: {0} op een gesloten weg. Zou moeten worden gebruikt op een niet gesloten weg.

en: {0} on a relation
nl: {0} op een relatie

en: node connects highway and building
nl: knoop verbindt highway en building

en: Object at Position 0.00E 0.00N. There is nothing at this position except an already mapped weather buoy.
nl: Object op positie 0.00E 0.00N. Er is niets op deze positie, behalve een reeds eerder in kaart gebrachte weerboei.

en: {0} on a node
nl: {0} op een knoop

en: Building inside building
nl: Gebouw binnen gebouw

en: Overlapping buildings
nl: Overlappende gebouwen

en: Overlapping Water Areas
nl: Overlappende watergebieden

en: Water area inside water area
nl: Watergebied binnen watergebied

en: Overlapping Areas
nl: Overlappende gebieden

en: {0} inside {1}
nl: {0} binnen {1}

en: Overlapping Identical Natural Areas
nl: Overlappende identieke natuurlijke gebieden

en: Overlapping Identical Landuses
nl: Overlappende identieke Landuses

en: isolated node which must be connected to a way
nl: geïsoleerde knoop die zou moeten zijn verbonden aan een weg

en: node connects waterway and bridge
nl: knoop verbindt waterweg en brug

en: {0} node connected to a highway
nl: {0} knoop verbonden met een highway

en: {0} node connected to an underground object
nl: {0} knoop verbonden met ondergronds object

en: suspicious roundabout direction
nl: verdachte richting rotonde

en: {0} on a large area
nl: {0} op een groot gebied

en: {0} on a small area
nl: {0} op een klein gebied

en: Too large building
nl: Gebouw te groot

en: Waterway ends without a connection to another waterway or the direction of the waterway is wrong.
nl: Waterweg eindigt zonder een verbinding met een andere waterweg of de richting van de waterweg is verkeerd.

en: Coastline inside {1}
nl: Kustlijn binnen {1}

en: {0} should be on the node where {1} and {2} intersect
nl: {0} zou op de node moeten zijn waar {1} en {2} kruisen

en: {0} is the tag for the linear waterway. To tag the water area use {1} + {2} instead.
nl: {0} is de tag voor de lineaire waterweg. Gebruik in plaats daarvan {1} + {2} om het watergebied te taggen.

en: Ferry route is not connected to the road network or branches.
nl: Ferryroute is niet verbonden met het wegennetwerk of takken daarvan.

en: Ferry route is not connected to a ferry terminal or branches.
nl: Veerroute is niet verbonden met een terminal voor het veer of aftakkingen.

en: abbreviated street name
nl: afgekorte straatnaam

en: wrong highway tag on a node
nl: verkeerde verkeerswegtag op een knoop

en: wrong crossing tag on a way
nl: verkeerde tag kruising op weg

en: Unnamed unclassified highway
nl: Naamloze niet-geclassificeerde verkeersweg

en: highway without a reference
nl: verkeersweg zonder een referentie

en: Unspecific highway type
nl: Niet gespecificeerd type highway

en: {0} is deprecated, use {1} instead. Also check similar tags like {2}
nl: {0} is vervallen, gebruik in plaats daarvan {1}. Controleer ook soortgelijke tags, zoals {2}

en: pedestrian railway crossing without {0}
nl: voetgangersoversteekplaats over rails zonder {0}

en: railway crossing without {0}
nl: kruising met rails zonder {0}

en: {0} without right of way
nl: {0} zonder voorrang

en: Area with {0} above {1} is invalid
nl: Gebied met {0} boven {1} is ongeldig

en: {0} with trailing number
nl: {0} met achterliggend nummer

en: questionable value (ending with a number)
nl: onzekere waarde (eindigt met een getal)

en: {0} with multiple values
nl: {0} met meerdere waarden

en: empty value in semicolon-separated ''{0}''
nl: lege waarde in punt-kommagescheiden ''{0}''

en: numerical key
nl: numerieke toets

en: {0} value with + sign
nl: {0} waarde met teken +

en: {0} should be an integer value between -5 and 5
nl: {0} zou een waarde van een geheel getal moeten zijn tussen -5 en 5

en: negative {0} value
nl: negatieve waarde {0}

en: {0} should have numbers only with optional .5 increments
nl: {0} zou getallen alleen moeten hebben met optionele verhogingen van .5

en: {0} is unnecessary for {1}
nl: {0} is niet nodig voor {1}

en: unnecessary tag
nl: onnodige tag

en: unusual value of {0}: use abbreviation for unit and space between value and unit
nl: ongebruikelijke waarde van {0}: gebruik afkorting voor eenheid en spatie tussen waarde en eenheid

en: unusual value of {0}: use '' for foot and " for inches, no spaces
nl: ongebruikelijke waarde van {0}: gebruik '' voor foot en " voor inches, geen spaties

en: unusual value of {0}: use . instead of , as decimal separator
nl: ongebruikelijke waarde van {0}: gebruik . in plaats van , als decimaal scheidingsteken

en: unusual value of {0}: meters is default; only positive values; point is decimal separator; if units, put space then unit
nl: ongebruikelijke waarde van {0}: meters is standaard; alleen positieve waarden; punt is decimaal scheidingsteken; indien eenheden, plaats spatie dan eenheid

en: tonne
nl: ton

en: unusual value of {0}: {1} is default; only positive values; point is decimal separator; if units, put space then unit
nl: ongebruikelijke waarde {0}: {1} is standaard; alleen positieve waarden; punt is decimaal scheidingsteken; indien eenheden, eerst spatie dan eenheid

en: km/h
nl: km/u

en: voltage should be in volts with no units/delimiter/spaces
nl: voltage zou in volts moeten zijn zonder eenheden/scheidingsteken/spaties

en: imprecise value of {0}
nl: niet precieze waarde van {0}

en: an integer value in millimeters, without unit
nl: een waarde integer in millimeters, zonder eenheid

en: unusual {0} value on narrow gauge railway
nl: ongebruikelijke  {0} waarde voor smalle spoorweg

en: {0} must be a numeric value
nl: {0} moet een numerieke waarde zijn

en: {0} must be a positive integer number
nl: {0} moet een positief geheel getal zijn

en: {0} must be a numeric value, in meters and without units
nl: {0} moet een numerieke waarde zijn, in meters en zonder eenheden

en: Unnecessary amount of decimal places
nl: Onnodig aantal decimalen

en: Airport tagging
nl: Luchthaven taggen

en: unusual value of {0}: set unit e.g. {1} or {2}; only positive values; point is decimal separator; space between value and unit
nl: ongewone waarde van {0}: stel eenheid in, bijv. {1} of {2}; alleen positieve waarden; punt is decimale scheidingsteken; spatie tussen waarde en eenheid

en: Numeric name: {0}. Maybe {1} or {2} is meant.
nl: Numerieke naam: {0}. Misschien wordt {1} of {2} bedoeld.

en: relation without type
nl: relatie zonder type

en: {0} relation without {0} tag
nl: {0} relatie zonder {0} tag

en: way with {0} is part of a {1} route relation
nl: weg met {0} maakt deel uit van een {1} routerelatie

en: {0} of {1} member and {0} relation differ
nl: {0} van {1} leden en {0} relatie(s) verschillen

en: religion without denomination
nl: religie zonder nadere omschrijving

en: unknown christian denomination
nl: onbekende christelijke omschrijving

en: unknown muslim denomination
nl: onbekende moslim omschrijving

en: unknown jewish denomination
nl: onbekende joodse omschrijving

en: street name contains ss
nl: straatnaam bevat ss

en: street name contains ß
nl: straatnaam bevat ß

en: {0} is deprecated in {1}
nl: {0} is afgeschreven in {1}

en: {0} is unnecessary
nl: {0} is niet nodig

en: {0} is optional on {1}
nl: {0} is optioneel op {1}

en: {0} makes no sense
nl: {0} lijkt niet zinnig

en: Nodes duplicating parent way tags
nl: Knopen die tags voor "ouder"-weg dupliceren

en: {0} together with {1} and {2}. Remove {0}.
nl: {0} samen met {1} en {2}. Verwijder {0}.

en: descriptive name
nl: beschrijvende naam

en: {0} should not be uploaded
nl: {0} zou niet moeten worden geüpload

en: wikipedia tag has no language given, use ''wikipedia''=''language:page title''
nl: tag voor wikipedia heeft geen opgegeven taal, gebruik ''wikipedia''=''language:page title''

en: wikipedia tag has an unknown language prefix
nl: de wikipedia-tag heeft een onbekend taalvoorvoegsel

en: wikipedia tag format is deprecated
nl: indeling wikipedia tag is vervallen

en: wikipedia ''{0}'' language is obsolete, use ''{1}'' instead
nl: wikipedia ''{0}'' taal is vervallen, gebruik in plaats daarvan ''{1}''

en: wikipedia ''{0}'' language is invalid, use ''{1}'' instead
nl: wikipedia ''{0}'' taal is ongeldig, gebruik in plaats daarvan ''{1}''

en: {0} tag should not have URL-encoded values like ''%27''
nl: {0} tag zou geen URL-gecodeerde waarden, zoals ''%27'', moeten hebben

en: wikipedia title should not start with a space after language code
nl: Titel voor Wikipedia zou niet moeten beginnen met een spatie na de taalcode

en: wikipedia title should not have ''{0}'' prefix
nl: Titel voor Wikipedia zou geen voorvoegsel ''{0}'' moeten hebben

en: wikipedia page title should have first letter capitalized
nl: Paginatitel voor Wikipedia zou een hoofdletter als eerste letter moeten hebben

en: wikipedia page title should have spaces instead of underscores (''_''→'' '')
nl: Paginatitel voor Wikipedia zou spaties in plaats van underscores (''_''→'' '') moeten hebben

en: wikipedia language seems to be duplicated, e.g. en:en:Foo
nl: Taal voor Wikipedia lijkt te zijn gedupliceerd, bijv. en:en:Foo

en: wikidata tag must be in Qnnnn format, where n is a digit
nl: Tag voor wikidata moet in de indeling Qnnnn zijn, waar n een cijfer is

en: wikipedia tag is set, but there is no wikidata tag. Wikipedia plugin might help with wikidata id lookups
nl: Tag voor Wikipedia is ingesteld, maar er is geen tag voor wikidata. Plug-in Wikipedia zou kunnen helpen met opzoeken van ID’s voor wikidata

en: {0} value looks like a {1} value
nl: waarde {0} ziet eruit als een waarde {1}

en: ''{0}'' tag is set, but no ''{1}'' tag. Make sure to set ''wikipedia=language:value'' for the main article and optional ''wikipedia:language=value'' only for additional articles that are not just other language variants of the main article.
nl: tag ''{0}'' is ingesteld, maar geen tag ''{1}''. Zorg er voor dat ''wikipedia=language:value'' is ingesteld voor het hoofdartikel en optioneel ''wikipedia:language=value'' alleen voor aanvullende artikelen die niet slechts andere taalvarianten van het hoofdartikel zijn.

en: Hide icons at low zoom
nl: Pictogrammen bij laag zoomen verbergen

en: Less obtrusive node symbols at low zoom
nl: Minder nadrukkelijk aanwezige symbolen voor knopen bij laag zoomniveau

en: Hide tagged waynodes at low zoom
nl: Getagde wegknopen bij lage zoom verbergen

en: Display street labels (at high zoom)
nl: Straatlabels weergeven (op hoog zoomniveau)

en: Use alternative turn restriction icon set
nl: Alternatieve verzameling pictogrammen voor Turn restriction gebruiken

en: Display fill colour of areas with place=*
nl: Vulkleur weergeven voor gebiedne met place=*

en: Areas are drawn with fill only around their inner edges
nl: Gebieden worden allen getekend met een vulkleur rond hun binnenste randen

en: Display note=* annotation on nodes
nl: Annotatie note=* weergeven op knopen

en: Late summer imagery where usual sources are severely limited by clouds and snow (true color)
nl: Afbeeldingen uit de late zomer waar bronnen gewoonlijk ernstig worden beperkt door wolken en sneeuw (ware kleuren)

en: Municipality of Tirana (Open Labs GeoPortal)
nl: Gemeente Tirana (Open Labs GeoPortal)

en: Streets & Builings provided by the Muncipality of Tirana hosted by Open Labs
nl: Straten & gebouwen verschaft door de gemeente Tirana, gehostd door Open Labs

en: Municipality of Tirana - Public Transport (Open Labs GeoPortal) (overlay)
nl: Gemeente van Tirana - Openbaar vervoer (Open Labs GeoPortal) (overlay)

en: Bus stops & lines provided by the Muncipality of Tirana hosted by Open Labs
nl: Bushaltes & -lijnen verstrekt door de gemeente Tirana, gehost door Open Labs

en: Recent mostly cloud free Sentinel-2 image of the central and southern part of the Antarctic Peninsula including the eastern part of Alexander Island (true color)
nl: Recente meest wolkenvrije Sentinel-2 afbeelding van het centrale en zuidelijke deel van het Antarctisch schiereiland, inclusief het  oostelijke gedeelte van Alexander Island (ware kleuren)

en: Landsat 8 evening image of the Belgica Mountains showing a different lighting compared to the daytime image (true color)
nl: Landsat 8 avondafbeelding van de Belgica Mountains met een andere belichting vergeleken met de daglicht afbeelding (ware kleuren)

en: Largest ice free area at the East Antarctic coast - shows considerable amounts of non-permanent ice. (true color)
nl: Grootste ijsvrije gebied aan de OostAntarctische kust - geeft aanzienlijke hoeveelheden niet-permanent ijs weer. (ware kleuren)

en: Recent Sentinel-2 image of Cape Adare and parts of northern Victoria Land (true color)
nl: Recente Sentinel-2 afbeelding van Cape Adare en delen van noordelijk Victoria Land (ware kleuren)

en: Fairly clear up-to-date image for updating glacier edges (true color)
nl: Vrij heldere up-to-date afbeelding voor bijwerken van randen van gletsers (ware kleuren)

en: imagico.de: Enderby Land and Kemp Coast
nl: imagico.de: Enderby Land en Kemp Coast

en: Sentinel-2 images of Enderby Land and Kemp Coast (true color)
nl: Sentinel-2-afbeeldingen van Enderby Land en Kemp Coast (ware kleuren)

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the far southern Transantarctic Mountains - eastern hemisphere, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
nl: ASTER afbeelding van 2001-2009 van de meest zuidelijke Transantarctic Mountains - oostelijke hemisfeer, positionele nauwkeurigheid in delen is slecht (ware kleuren met geschat blauw)

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the far southern Transantarctic Mountains - western hemisphere, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
nl: ASTER afbeelding van 2001-2009 van de meest zuidelijke Transantarctic Mountains - westelijke hemisfeer, positionele nauwkeurigheid in delen is slecht (ware kleuren met geschat blauw)

en: Recent Sentinel-2 image of the western part of the Lambert Glacier region and the eastern Prydz Bay coast (true color)
nl: Recente Sentinel-2 afbeelding van het westelijke gedeelte van de regio Lambert Glacier en de oostelijke kust van Prydz Bay (ware kleuren)

en: Recent Sentinel-2 image of the western part of the Lambert Glacier region (true color)
nl: Recente Sentinel-2 afbeelding van het westelijke gedeelte van de regio Lambert Glacier (ware kleuren)

en: imagico.de: Larsen C ice shelf after calving
nl: imagico.de: Larsen C ijsschots na afkalven

en: For updating the ice edge after the 2017 iceberg calving (true color)
nl: Voor bijwerken van de ijshoek na het in 2017 afkalven van de ijsberg (ware kleuren)

en: Up-to-date late season image or an area poorly mapped in OSM at the moment - lots of sea ice, be careful with distinguishing sea ice from ice shelves and floating glacier tongues. (true color)
nl: Up-to-date laat-seizoen afbeelding of een, op dit moment, slecht in kaart gebracht gebied in OSM - veel zeeijs, wees voorzichtig met het onderscheid tussen zeeijs van ijsschotsen en drijvende uitsteeksels van gletsjers. (ware kleuren)

en: Up-to-date late season image - not ice minimum, be careful with distinguishing sea ice from ice shelves. (true color)
nl: Up-to-date afbeelding van het late seizoen - geen minimum voor het ijs, wees voorzichtig bij het onderscheiden van zeeijs van ijsschotsen. (ware kleuren)

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the Ohio Range, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
nl: ASTER afbeelding van 2001-2009 van de Ohio Range, positionele nauwkeurigheid in delen is slecht (ware kleuren met geschat blauw)

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the Patuxent Range, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
nl: ASTER afbeelding van 2001-2009 van de Patuxent Range, positionele nauwkeurigheid in delen is slecht (ware kleuren met geschat blauw)

en: Outside regular Landsat coverage and therefore not in LIMA and Bing/Maxar/Esri/Mapbox (true color)
nl: Buiten normale bedekking Landsat en daarom niet in LIMA en Bing/Maxar/Esri/Mapbox (ware kleuren)

en: Mostly cloud free image, including southern Young Island (true color)
nl: Meest wolkenvrije afbeelding, inclusief zuidelijk Young Island (ware kleuren)

en: 1:50k topographic maps of the McMurdo Dry Valleys produced by USGS/LINZ
nl: 1:50k topografische kaarten van de McMurdo Dry Valleys, geproduceerd door USGS/LINZ

en: USGS Antarctica 1:250k Reconnaissance Series topographic maps
nl: USGS Antarctica 1:250k Reconnaissance Series topografische kaarten

en: Various USGS 1:500k maps: Antarctia Reconnaissance preliminary base (East Antarctic coast) and Antarctia sketch map (West Antarctic) (gray)
nl: Verscheidene USGS 1:500k kaarten: Antarctia Reconnaissance voorlopige basis (kust East Antarctic) en Antarctia sketchkaart (West Antarctic) (grijswaarden)

en: Recent Sentinel-2 image of the eastern part of Victoria Land, some clouds at the coast (true color)
nl: Recente Sentinel-2 afbeelding van het oostelijke gedeelte van Victoria Land, enkele wolken aan de kust (ware kleuren)

en: Recent Sentinel-2 image of the western part of Victoria Land, some clouds at the coast (true color)
nl: Recente Sentinel-2 afbeelding van het westelijke gedeelte van Victoria Land, enkele wolken aan de kust (ware kleuren)

en: Recent Sentinel-2 image of the Yamato or Queen Fabiola Mountains, Belgica Mountains and Lützow-Holm Bay (true color)
nl: Recente Sentinel-2 afbeelding van de Yamato of Queen Fabiola Mountains, Belgica Mountains en Lützow-Holm Bay (ware kleuren)

en: Cloud free summer image with sea ice (true color)
nl: Wolkenvrije zomerafbeelding met zeeijs (ware kleuren)

en: Almost cloud and sea ice free view of the island (true color)
nl: Bijna wolkenvrije en zeeijs-vrije weergave van het eiland (ware kleuren)

en: National Geographic Institute Argenmap gray
nl: National Geographic Institute Argenmap grijs

en: Vector data from the National Geographic Institute of Argentina
nl: Vectorgegevens van het National Geographic Institute van Argentinië

en: Educational map (WMS)
nl: Onderwijskundige kaart (WMS)

en: imagico.de: Bahía Blanca (low tide)
nl: imagico.de: Bahía Blanca (laagtij)

en: Tidal flats and islands at the coast (true color)
nl: Getijdeplaten en eilanden aan de kust (ware kleuren)

en: imagico.de: Bahía Blanca (high tide)
nl: imagico.de: Bahía Blanca (hoogtij)

en: AGRI black-and-white 2.5m
nl: AGRI zwart-wit 2.5m

en: Launceston OrthoPhoto 2008
nl: Launceston Luchtfoto 2008

en: Launceston OrthoPhoto 2011
nl: Launceston Luchtfoto 2011

en: Launceston OrthoPhoto 2013
nl: Launceston Luchtfoto 2013

en: DCS NSW Base Map
nl: DCS NSW Basiskaart

en: DCS NSW Topographic Map
nl: DCS NSW Topografische kaart

en: DCS NSW Imagery
nl: DCS NSW afbeeldingen

en: DCS NSW Administrative Boundaries Suburb
nl: DCS NSW Administratieve grenzen suburb

en: DCS NSW Administrative Boundaries LGA
nl: DCS NSW Administratieve grenzen LGA

en: DCS NSW Administrative Boundaries County
nl: DCS NSW Administratieve grenzen County

en: DCS NSW Administrative Boundaries Parish
nl: DCS NSW Administratievegrenzen parish

en: DCS NSW Administrative Boundaries State Forest
nl: DCS NSW Administratieve grenzen Staatsbossen

en: DCS NSW Administrative Boundaries NPWS Reserve
nl: DCS NSW Administratieve grenzen NPWS Reserve

en: DCS NSW Floods 2021
nl: DCS NSW Overstromingen 2021

en: City of Melbourne May 2018
nl: Stad Melbourne mei 2018

en: City of Melbourne Feb 2019
nl: Stad Melbourne feb 2019

en: Glaciers of Northwest Heard Island (mapped meanwhile) (false color IR)
nl: Gletsers van Northwest Heard Island (intussen in kaart gebracht) (valse kleur IR)

en: Recent image of Heard island with interior mostly cloud covered but mostly well visible coast (true color)
nl: Recente afbeelding van Heard island met interieur meest bedekt door wolken maar met meestal wel zichtbare kust (ware kleuren)

en: Vicmap Lite - Public Land (Parks and Reserves)
nl: Vicmap Lite - Openbaar terrein (parken en reservaten)

en: This layer is part of Vicmap Lite and contains polygon features delineating public land areas. This Vicmap Lite dataset is suited for use between scales of 1: 1 million and 1 : 5 million. The polygons were sourced from PLMMT100PLY. The level of attribute information, the number of features and the number of vertices has been simplified to suit the 1:1 million - 1 : 5 million scale range. The concept of a Scale Use Code has been introduced to help control the level of detail displayed.
nl: Deze laag maakt deel uit van Vicmap Lite en bevat veelhoekige kenmerken die openbare landoppervlakken afbakenen. Deze Vicmap Lite dataset is geschikt voor gebruik tussen schalen van 1:1 miljoen en 1:5 miljoen. De polygonen zijn afkomstig van PLMMMT100PLY. Het niveau van de attribuutinformatie, het aantal kenmerken en het aantal hoekpunten is vereenvoudigd om het schaalbereik van 1:1 miljoen - 1 : 5 miljoen aan te passen. Het concept van een Scale Use Code is geïntroduceerd om het weergegeven detailniveau te helpen controleren.

en: Vicmap Vegetation - Tree Density 1:25,000
nl: Vicmap Vegetatie - boomdichtheid 1:25,000

en: A presence/absence tree cover dataset is derived from SPOT Panchromatic imagery (10m pixels) by a combination of digital classification and visual interpretation . The presence/absence dataset is then grouped into three density classes (Dense, Medium, Scattered) by neighbourhood and proximity cell based analysis. The raster dataset is converted to vector as a final step. Tree cover is defined as woody vegetation greater than 2 metres in height and with a crown cover (foliar density) greater than 10 percent.
nl: Een gegevensset voor de aan-/afwezigheid van bladerdaken die is afgeleid van de SPOT Panchromatic imagery (10m pixels) door een  combinatie van digitale classificatie en visuele interpretatie. De gegevensset met aan-/afwezigheid is daarna gegroepeerd in drie klassen van dichtheid (Dense, Medium, Scattered) door analyses voor nabijheid en celafstanden. De raster gegevensset  werd als laatste stap geconverteerd naar vector. Bladerdak wordt gedefinieerd als houtachtige vegetatie hoger dan 2 meter en met een bladerkroon (bladdichtheid) groter dan 10 procent.

en: Vicmap Vegetation - Tree Density - Dense
nl: Vicmap Vegetatie - boomdichtheid - Dense

en: Vicmap Vegetation Tree Density consists of data created from the Vicmap Vegetation Tree Extent statewide dataset (20cm pixels). The dataset was generalised to 2m pixels and then clustering rules were applied to group the data into three density classes. These density classes are Dense, Medium, and Sparse and show the spatial separation of woody vegetation. This classification was a pixel-by-pixel assessment where a pixel was allocated a density classification based on neighbouring pixels. The raster dataset was then converted to the statewide Vicmap Vegetation Tree Density vector dataset.
nl: Vicmap Vegetatie boomdichtheid bestaat uit eggevens die werden gemaakt vanuit de Vicmap Vegetation Tree Extent statewide gegevensset (20cm pixels). De gegevensset werd veralgemeniseerd tot 2m pixels en daarna werden clusterregels toergepast om de gegevens in drie klassen te verdelen. Deze klassen voor dichtheid zijn Dense, Medium, en Sparse en geven de ruimtelijke scheiding van houtachtige vegetatie weer. Deze classificatie was een pixel-per-pixel assessment waar aan een pixel een classificatie voor de ichtheid werd toegewezen, gebaseerd op nabijgelegen pixels. De raster gegevensset werd daarna geconverteerd naar de statewide Vicmap Vegetation Tree Density vector gegevenset.

en: Vicmap Hydro - Watercourse Network 1:25,000
nl: Vicmap Hydro - Waterloop netwerk 1:25,000

en: Vicmap Hydro provides an accurate representation of natural and man made Hydrographic features across Victoria, at a capture scale of 1:25,000. It is used in a variety of applications, particularly in emergency services, natural resource management, planning and development, and digital map publication.
nl: Vicmap Hydro verschaft een nauwkeurige weergave van natuurlijke en door mensen gemaakte hydrografische objecten in Victoria, op een weergaveschaal van 1:25,000. Het wordt gebruikt in een variëteit van toepassingen, in het bijzonder bij hulpdiensten, natuurbeheer, planning en ontwikkeling en publiceren van digitale kaarten.

en: ARA Bushfires 2020
nl: ARA Bosbranden 2020

en: imagico.de: Eastern Alps autumn colors 2019
nl: imagico.de: Oostelijke Alpen herfstkleuren 2019

en: Autumn colors in the eastern Alps - Austria, Germany, Italy and Slovenia (true color)
nl: Herfstkleuren in de oostelijke Alpen - Oostenrijk, Duitsland, Italië en Slovenië (ware kleuren)

en: Basemap of Austria, based on government data.
nl: Basiskaart van Oostenrijk, gebaseerd op gouvernementele gegevens

en: basemap.at Grey/Contour lines
nl: basemap.at Grey/Contourlijnen

en: Basemap of Austria, based on government data. Gray with contour lines
nl: Basiskaart van Oostenrijk, gebaseerd op gouvernementele gegevens. Grijs met contourlijnen

en: Orthofoto layer provided by basemap.at. "Successor" of geoimage.at imagery.
nl: Luchtfotolaag verschaft door basemap.at. "Opvolger" van afbeeldingen van geoimage.at.

en: basemap.at Overlay
nl: basemap.at Overleg

en: Annotation overlay provided by basemap.at.
nl: Overlay met annotaties, verschaft door basemap.at.

en: basemap.at Terrain
nl: basemap.at Terrein

en: Terrain layer provided by basemap.at.
nl: Terreinlaag verschaft door basemap.at.

en: basemap.at Surface
nl: basemap.at Oppervlak

en: Surface layer provided by basemap.at.
nl: Laag voor oppervlak verschaft door basemap.at.

en: Steiermark Orthophoto
nl: Steiermark Orthofoto

en: Orthophoto by Land Steiermark
nl: Orthofoto van Land Steiermark

en: Steiermark Terrain
nl: Steiermark terrein

en: Terrain Model by Land Steiermark
nl: Terreinmodel door Land Steiermark

en: Steiermark Surface
nl: Steiermark oppervlak

en: Surface Model by Land Steiermark
nl: Oppervlaktemodel door Land Steiermark

en: Tiris: DGM (Terrain model)
nl: Tiris: DGM (Terreinmodel)

en: Tiris: DOM (Surface model)
nl: Tiris: DOM (Oppervlaktemodel)

en: Tiris: contour lines
nl: Tiris: contourlijnen

en: Tiris: orthophoto infrared
nl: Tiris: orthophoto infrarood

en: Vienna: General purpose
nl: Wenen: Algemene doeleinden

en: Vienna: Annotations
nl: Wenen: Annotaties

en: Vienna: Aerial image
nl: Wenen: Luchtfoto

en: VoGIS: Real color image 2018 (10cm)
nl: VoGIS: Afbeelding echte kleuren 2018 (10cm)

en: VoGIS: Real color image 2020 (10cm)
nl: VoGIS: Afbeelding echte kleuren 2020 (10cm)

en: VoGIS: Aerial image
nl: VoGIS: Luchtfoto

en: VoGIS: Zoning plan
nl: VoGIS: Zoneplan

en: VoGIS: Heights and Terrain
nl: VoGIS: Hoogten en terrein

en: OpenStreetMap (Belgian Style)
nl: OpenStreetMap (Belgische stijl)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - French)
nl: OpenStreetMap (Belgische stijl - Frans)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - Dutch)
nl: OpenStreetMap (Belgische stijl - Nederlands)

en: Digitaal Vlaanderen preliminary aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen voorlopige luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen most recent aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen meest recente luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2022 aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen 2022 luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2021 aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen 2021 luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2020 aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen 2020 luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2019 aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen 2019 luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2018 aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen 2018 luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2017 aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen 2017 luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2016 aerial imagery
nl: Digitaal Vlaanderen 2016 luchtfoto''s

en: Digitaal Vlaanderen 2013-2015 aerial imagery 10cm
nl: Digitaal Vlaanderen 2013-2015 luchtfoto''s 10cm

en: URBIS numerical imagery
nl: URBIS numerieke afbeelding

en: URBISfr numerical imagery
nl: URBISfr numerieke afbeeldingen

en: URBISnl numerical imagery
nl: URBISnl numerieke afbeeldingen

en: URBIS most recent aerial imagery
nl: URBIS meest recente luchtfoto''s

en: URBIS 2020 aerial imagery
nl: URBIS 2020 luchtfoto

en: URBIS 2019 aerial imagery
nl: URBIS 2019 luchtfoto''s

en: URBIS 2018 aerial imagery
nl: URBIS 2018 luchtfoto''s

en: URBIS 2017 aerial imagery
nl: URBIS 2017 luchtfoto’s

en: URBIS 2016 aerial imagery
nl: URBIS 2016 luchtfoto’s

en: URBIS 2015 aerial imagery
nl: URBIS 2015 luchtfoto''s

en: URBIS 2014 aerial imagery
nl: URBIS 2014 luchtfoto''s

en: URBIS 2012 aerial imagery
nl: URBIS 2012 luchtfoto''s

en: URBIS 2009 aerial imagery
nl: URBIS 2009 luchtfoto''s

en: SPW(allonie) PICC numerical imagery
nl: SPW(allonie) PICC numerieke afbeeldingen

en: SPW(allonie) most recent aerial imagery
nl: SPW(allonie) meest recente luchtfoto’s

en: SPW(allonie) 2021 aerial imagery
nl: SPW(allonië) 2021 luchtfoto

en: SPW(allonie) 2020 aerial imagery
nl: SPW(allonië) 2020 luchtfoto''s

en: SPW(allonie) 2019 aerial imagery
nl: SPW(allonië) 2019 luchtfoto''s

en: SPW(allonie) 2018 aerial imagery
nl: SPW(allonië) 2018 luchtfoto''s

en: SPW(allonie) 2016 aerial imagery
nl: SPW(allonie) 2016 luchtfoto''s

en: SPW(allonie) 2015 aerial imagery
nl: SPW(allonie) 2015 luchtfoto’s

en: SPW(allonie) 2012-2013 aerial imagery
nl: SPW(allonie) 2012-2013  luchtfoto’s

en: SPW(allonie) 2009-2010 aerial imagery
nl: SPW(allonie) 2009-2010  luchtfoto’s

en: SPW(allonie) shaded relief
nl: SPW(allonie) schaduwreliëf

en: SPW(allonie) Réseau Hydrologique Wallon
nl: SPW(allonië) Netwerk waterwegen Wallonië

en: Relief Wallonie - MNS 2021-2022 - 50cm
nl: Reliëf Wallonië - MNS 2021-2022 - 50cm

en: TEC bus lines
nl: TEC buslijnen

en: TEC bus stops
nl: TEC bushaltes

en: Patchy and partly cloudy coverage in usual sources (true color)
nl: Verspreide en gedeeltelijk bewolkte bedekking in normale bronnen (ware kleuren)

en: For more accurate coastline and glacier mapping (true color)
nl: Voor meer nauwkeurig in kaart brengen van kustlijn en gletser (ware kleuren)

en: IBGE Street Names
nl: BIM Straatnamen

en: Brazilian Army Topographic Maps
nl: Topografische kaarten van het Braziliaanse leger

en: IBGE BC250 - Isolated Rural Locations
nl: IBGE BC250 - Geïsoleerde landelijke locaties

en: IBGE BC250 - Rivers and Drainage
nl: IBGE BC250 - Rivieren en afwatering

en: IBGE BC250 - Indigenous Lands
nl: IBGE BC250 - Inheems land

en: IBGE BC250 - Sustainable Use Units
nl: IBGE BC250 - Eenheden voor duurzaam gebruik

en: IBGE BC250 - Villages
nl: IBGE BC250 - Dorpen

en: IBGE BC250 - Electrical Power Plant Generator
nl: IBGE BC250 - Electriteitsgenerator

en: IBGE BC250 - Municipalities
nl: IBGE BC250 - Gemeenten

en: IBGE Federal District addresses
nl: IBGE Federal District adressen

en: Addresses data from IBGE
nl: Adresseert gegevens van IBGE

en: Belo Horizonte Orthophoto 2015
nl: Belo Horizonte Orthofoto 2015

en: 2015 Orthophotos provided by Belo Horizonte City Council.
nl: 2015 Orthofoto''s verschaft door de Belo Horizonte City Council.

en: Dourados Orthophotos
nl: Dourados luchtfoto''s

en: Dourados (2018) and several districts (2020) high-res aerial imagery.
nl: Dourados (2018) en verscheidene districten (2020) hoge-resolutie luchtfoto''s.

en: Dourados Street Names
nl: Dourados straatnamen

en: Street names and geometry in Dourados.
nl: Straatnamen en geometrie in Dourados.

en: Fortaleza Orthophoto 2010
nl: Fortaleza Orthofoto 2010

en: Aerial imagery in Fortaleza with 10 cm resolution. Note, this service uses geo-blocking.
nl: Luchtfoto''s in Fortaleza met 10 cm resolutie. Opmerking: deze service gebruikt geo-blokkeren.

en: Fortaleza Orthophoto 2016
nl: Fortaleza Orthofoto 2016

en: Fortaleza Street Names
nl: Fortaleza Straatnamen

en: Street names and geometry in Fortaleza. Note, this service uses geo-blocking.
nl: Straatnamen en geometrie in Fortaleza. Opmerking: deze service gebruikt geo-blokkeren.

en: 2019 Orthophotos mosaic from Rio de Janeiro city.
nl: 2019 Orthofoto''s mozaiëk van Rio de Janeiro stad.

en: Rio Mosaic 2022
nl: Rio Mozaiëk 2022

en: 2022 Orthophotos mosaic from Rio de Janeiro city.
nl: 2022 Orthofoto''s mozaiëk van de stad Rio de Janeiro.

en: BA. Paulo Afonso. 2022 Urban Map with suburbs
nl: BA. Paulo Afonso. 2022 Stedelijke kaart met voorsteden

en: RS. Ibirubá. 2019 master plan. Urban zoning
nl: RS. Ibirubá. 2019 master plan. Stedelijke zones

en: RS. Quaraí. 2006 master plan. Neighborhoods and Villages
nl: RS. Quaraí. 2006 master plan. Buurten en dorpen

en: Sobral Orthophoto 2017
nl: Sobral Orthofoto 2017

en: Aerial imagery in Sobral (main city and Aracatiaçu, Jaibaras, and Taperuaba districts).
nl: Luchtfoto''s in Sobral (belangrijkste stad en districten Aracatiaçu, Jaibaras en Taperuaba).

en: Curitiba Orthophoto 2019
nl: Curitiba - Luchtfoto 2019

en: Aerial imagery in Curitiba, released by the municipality.
nl: Luchtfoto''s in Curitiba, uitgegeven door de gemeente.

en: Geobase Hydrography - English
nl: Geobase Hydrography - Engels

en: Geobase Hydrography - French
nl: Geobase Hydrography - Frans

en: Geobase Roads - English
nl: Geobase Roads - Engels

en: Geobase Roads - French
nl: Geobase Roads - Frans

en: Canvec - English
nl: Canvec - Engels

en: Canvec - French
nl: Canvec - Frans

en: Coastline mostly mapped meanwhile (false color IR)
nl: Kustlijn ondertussen meeste in kaart gebracht (false color IR)

en: Assembled from July 2012 ASTER imagery (true color with estimated blue)
nl: Samengesteld uit afbeeldingen van ASTER uit juli 2012 (ware kleuren met geschat blauw)

en: Assembled from July 2016 ASTER imagery (true color with estimated blue)
nl: Samengesteld uit afbeeldingen van ASTER uit juli 2016 (ware kleuren met geschat blauw)

en: Image from after the 2014/2015 eruption (true color)
nl: Afbeelding van na de uitbarsting van 2014/2015 (ware kleuren)

en: A lot of very coarse coastlines could be improved here, much snow cover though so no use for glacier mapping (false color IR)
nl: Veel van de zeer ruwe kustlijn zou hier verbeterd kunnen worden, echter veel door sneeuw bedekt dus niet te gebruiken voor in kaart brengen van gletsjers (valse kleur IR)

en: Image from after the 2015 eruption (true color)
nl: Afbeelding van na de uitbarsting van 2015 (ware kleuren)

en: Colombian Departments
nl: Colombiaanse departementen

en: Territorial entity of the first level of the political-administrative division of the State that groups municipalities and non-municipalized areas.
nl: Territoriale entiteit op het eerste niveau van de politiek-administratieve verdeling van de staat die gebeiden van gemeenten en niet-gmeenten groepeert.

en: Colombian Postal Codes
nl: Colombiaanse Postcodes

en: The postal code is a 6-digit code that complements the physical address and represents an area on the map of our country. This code determines the location and eliminates confusion with other neighborhoods or municipalities that have the same name.
nl: De postcode is een 6-cijferige code die het fysieke adres complementeert en een gebied weergeeft op de kaart van ons land. Deze code bepaalt de locatie en elimineert verwarring met andere buurten of gemeenten die dezelfde naam hebben.

en: Colombian Rivers
nl: Colombiaanse rivieren

en: Vector cartography at a scale of 1:100,000 with total coverage of the Republic of Colombia. Contains information on territorial entities, land and river transport, hydrography, relief, orography, constructions. It is generated from the interpretation of objects in an orthorectified image coming from satellite or airborne platforms.
nl: Vectorkartografie op een schaal van 1:100,000 met totale bedekking van de Republiek Colombia. Bevat informatie over territoriale entiteiten, transport over land en rivier, hydrografie, reliëf, orografie, constructies. Het is gemaakt uit de interpretatie van objecten in een ortho-gerectificeerde afbeelding van satelliet of luchtvaartplatforms.

en: IDECA orthophotomosaic Bogota D.C. 2017
nl: IDECA orthofotomosaiëk Bogota D.C. 2017

en: It contains an orthorectified raster mosaic of the Capital District of Bogotá, the Cerros Orientales and  part of the rural area of Bogotá of the localities of Ciudad Bolívar and Usme, corresponding to 75,000 hectares. It has 4 bands of the electromagnetic spectrum: Red, Green, Blue and Near Infrared, allowing to create a false color for forestry applications.
nl: Het bevat een ortho-gerectificeerd rastermozaiëk van het Capital District van Bogotá, de Cerros Orientales en een deel van het landelijke gebied van Bogotá van de plaatsen Ciudad Bolívar en Usme, corresponderend met 75.000 hectare. Het heeft 4 banden van het elektromagnetisch spectrum: Rood, Groen, Blauw en Nabij infrarood, wat het mogelijk maakt een valse kleur te maken voor toepassingen voor bosbouw.

en: osm-hr: Zagreb 2012 Aerial imagery
nl: osm-hr: Zagreb 2012 Luchtfoto''s

en: osm-hr: Zagreb 2018 Aerial imagery
nl: osm-hr: Zagreb 2018 Luchtfoto''s

en: dgu.hr: Croatia 2011 Aerial imagery
nl: dgu.hr: Kroatië 2011 luchtfoto''s

en: dgu.hr: Croatia 2014-2016 Aerial imagery
nl: dgu.hr: Kroatië 2014-2016 Luchtfoto''s

en: dgu.hr: Croatia 2017-2018 aerial imagery
nl: dgu.hr: Kroatië 2017-2018 luchtfoto

en: dgu.hr: Croatia 2019-2020 aerial imagery
nl: dgu.hr: Kroatië 2019-2020 luchtofoto

en: Czechia CUZK orthophoto
nl: Tsjechië CUZK orthofoto

en: Czechia CUZK terrain DMR 5G greyscale
nl: Tsjechië CUZK terrein DMR 5G grijswaarden

en: Praha IPR latest orthophoto
nl: Praag IPR laatste orthofoto

en: Praha IPR low-vegetation orthophoto
nl: Praag IPR lage vegetatie orthofoto

en: Praha-surroundings IPR orthophoto 2019
nl: Omgeving  Praag IPR orthofoto 2019

en: SDFI Aerial Imagery
nl: SDFI luchtfoto

en: SDFI Cadastral Parcels INSPIRE View
nl: SDFI Kadastrael percelen INSPIRE-weergave

en: SDFI Terrain Shadow Map (40 cm)
nl: SDFI Terrein schaduw-kaart (40 cm)

en: SDFI Surface Shadow Map (40 cm)
nl: SDFI Oppervlak schaduw-kaart (40 cm)

en: SDFI Screenmap
nl: SDFI Schermkaart

en: 2007 ASTER image offering better glacier coverage than common sources (true color with estimated blue)
nl: 2007 ASTERafbeelding die betere bedekking voor gletsjers biedt dan de gewone bronnen (ware kleuren met geschat blauw)

en: Recent image, only old and poor images in most other sources currently (true color)
nl: Recente afbeelding, momenteel alleen oude en slechte afbeeldingen in de meeste andere bronnen (ware kleuren)

en: Estonia Basemap Relief (Maaamet)
nl: Estse Basiskaart Reliëf (Maaamet)

en: MML Topographic Map
nl: MML Topografische kaart

en: Topographic map from the National Land Survey of Finland
nl: Topografische kaart van de National Land Survey van Finland

en: MML Background Map
nl: MML Achtergrondkaart

en: Background map from the National Land Survey of Finland
nl: Achtergrondkaart van de National Land Survey van Finland

en: MML Orthophoto
nl: MML luchtfoto

en: Ortophotos from the National Land Survey of Finland
nl: Luchtfotos van de National Land Survey van Finland

en: Helsinki region orthophoto
nl: Helsinki region luchtfoto

en: Ortophotos from the municipalities of Espoo, Helsinki, Vantaa, Kirkkonummi and Nurmijärvi + HSL and HSY
nl: Orthofoto’s van de gemeenten Espoo, Helsinki, Vantaa, Kirkkonummi en Nurmijärvi + HSL en HSY

en: FTIA Road Network (overlay)
nl: FTIA Road Network (overleg)

en: Digiroad national road network from the Finnish Transport Infrastructure Agency, road link types.
nl: Digiroad nationale netwerk van wegen van het Finse Transport Infrastructure Agency, typen road links.

en: FTIA Road Network (Digiroad) options (overlay)
nl: FTIA Netwerk van wegen (Digiroad) opties (overleg)

en: Digiroad national road network from the Finnish Transport Infrastructure Agency with several options for map layers.
nl: Digiroad nationaal wegennetwerk van het Finse Transport Infrastructure Agency met verschillende opties voor kaartlagen.

en: Turku 2022 True ortho
nl: Turku 2022 Ware ortho

en: Turku region aerial imagery 2018
nl: Turku regio luchtfoto''s 2018

en: Ortophoto for Turku metro area
nl: Ortofoto voor metro gebied Turku

en: Turku orthophoto 2021
nl: Turku orthofoto 2021

en: Kaarina, Paimio, and Lieto orthophoto
nl: Kaarina, Paimio en Lieto orthofoto

en: Orthophoto of Kaarina, Paimio, and Lieto municipalities
nl: Orthofoto van gemeenten Kaarina, Paimio en Lieto

en: Turku zoning plan
nl: Turku zonekaart

en: Zoning plan map for Turku municipality
nl: Zonekaart voor de gemeente Turku

en: Turku topographic map
nl: Turku topografische kaart

en: Topographic map by the city of Turku
nl: Topografische kaart van de stad Turku

en: Turku map service
nl: Turku kaartservice

en: Maps by the city of Turku
nl: Kaarten van de stad Turku

en: Nordic snowmobile overlay
nl: Overleg Noordse sneeuwmobielen

en: Kelkkareitit.fi snowmobile trails from OSM (Nordic coverage)
nl: Kelkkareitit.fi snowmobiel sporen van OSM (Noordse bedekking)

en: Turku region aerial imagery 2023
nl: Turku regio luchtfoto''s  2023

en: Estompage RGE Alti Metropolitain (relief)
nl: Estompage RGE Alti Metropolitain (reliëf)

en: French hillshading computed from hi-res DEM RGE Alti
nl: Franse schaduw voor heuvels berekend vanuit hi-res DEM RGE Alti

en: French address registry or Base Adresses Nationale Ouverte
nl: Franse adressenregister of Base Adresses Nationale Ouverte

en: Hydrographic network: courses and water features and POIs
nl: Hydrografisch netwerk: koersen en waterobjecten en POI’s

en: French land registry (old paper raster, before digitalization and vectorization; contains additional details, such as hydronyms)
nl: Frans landregister (oud papierraster, vóór digitalisatie en vectorisatie; bevat aanvullende details, zoals hydroniemen)

en: Power networks: lines, substations and supports
nl: Electriciteitsnetwerken: lijnen, substations en steunen

en: PCRS raster ouvert
nl: PCRS raster open

en: Cadastre
nl: Kadaster

en: French land registry
nl: Frans kadaster

en: Géolittoral - Orthophotos 2000
nl: Géolittoral - luchtfoto''s 2000

en: OpenStreetMap (Basque Style)
nl: OpenStreetMap (Baskische stijl)

en: OpenStreetMap (Breton Style)
nl: OpenStreetMap (Bretoense stijl)

en: OpenStreetMap (Occitan Style)
nl: OpenStreetMap (Occitaanse stijl)

en: Ortho HR IGN 2018 Antilles
nl: Ortho HR IGN 2018 Antillen

en: Ortho HR IGN 2017 Antilles
nl: Ortho HR IGN 2017 Antillen

en: Routes of the classified network (highways, nationals, departmentals)
nl: Routes van het geclassificeerde netwerk (wegen, nationaal, departmentaal)

en: Bayonne - Petit et Grand Bayonne 2019
nl: Bayonne - Petit en Grand Bayonne 2019

en: The most recent RGB orthoimages of the Grand Est: 2021: departments 67, 68, 88 2022: department 08, 10, 51, 52, 54, 55, 57
nl: De meest recente RGB ortho-afbeeldingen van de Grand Est: 2021: departementen 67, 68, 88 2022: departement 08, 10, 51, 52, 54, 55, 57

en: Loire-Atlantique - Orthophotos 2016 - 10 cm
nl: Loire-Atlantique - Orthofoto''s 2016 - 10 cm

en: Lyon Orthophoto 2022
nl: Lyon Orthofoto 2022

en: Lyon Orthophoto 2018
nl: Lyon luchtfoto 2018

en: Lyon Orthophoto 2015/2018
nl: Lyon luchtfoto 2015/2018

en: Lyon Orthophoto 2015
nl: Lyon luchtfoto 2015

en: Nancy - Orthophoto - 2023
nl: Nancy - Orthofoto - 2023

en: Nancy - Orthophoto - 2022
nl: Nancy - Orthofoto - 2022

en: Nancy - Orthophoto
nl: Nancy - Luchtfoto

en: Nancy - Orthophoto - 2016
nl: Nancy - Luchtfoto - 2016

en: Nancy - Orthophoto - 2012
nl: Nancy - Luchtfoto - 2012

en: Nancy - Orthophoto - 2008
nl: Nancy - Luchtfoto - 2008

en: Nancy - Orthophoto - 2005
nl: Nancy - Luchtfoto - 2005

en: Nancy - Orthophoto - 2002
nl: Nancy - Luchtfoto - 2002

en: Nancy - Orthophoto - 2001
nl: Nancy - Luchtfoto - 2001

en: Nancy - Orthophoto - 1999
nl: Nancy - Luchtfoto - 1999

en: Nancy - Orthophoto - 1994
nl: Nancy - Luchtfoto - 1994

en: Toulouse - Orthophotoplan 2022
nl: Toulouse - Luchtfotoplan 2022

en: Toulouse - Orthophotoplan 2019
nl: Toulouse - Luchtfotoplan 2019

en: Toulouse - Orthophotoplan 2017
nl: Toulouse - Luchtfotoplan 2017

en: Toulouse - Orthophotoplan 2015
nl: Toulouse - Luchtfotoplan 2015

en: Toulouse - Orthophotoplan 2013
nl: Toulouse - Luchtfotoplan 2013

en: Toulouse - Orthophotoplan 2011
nl: Toulouse - Luchtfotoplan 2011

en: Toulouse - Orthophotoplan 2007
nl: Toulouse - Luchtfotoplan 2007

en: Tours - Orthophotos 2013
nl: Tours - Luchtfoto’s 2013

en: Tours - Orthophotos 2008-2010
nl: Tours - Luchtfoto’s 2008-2010

en: Vercors (Réserve naturelle des Hauts-Plateaux du Vercors) - Orthophoto - 1999 - 1 m
nl: Vercors (Réserve naturelle des Hauts-Plateaux du Vercors) - Luchtfoto - 1999 - 1 m

en: Bavaria (80 cm)
nl: Beieren (80 cm)

en: Digital orthophotos for the entire Berlin city area with a ground resolution of 0.20 m in a sheet section of 2 km x 2 km.
nl: Digitale luchtfoto’s voor het gehele stadsgebied van Berlijn met een grondresolutie van 0,20 m in een bladgedeelte van 2 km x 2 km.

en: Berlin/Geoportal DOP20CIR (2016 infrared)
nl: Berlin/Geoportal DOP20CIR (2016 infrarood)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGBI (2021)
nl: Berlijn/Geoportal DOP20RGBI (2021)

en: Berlin/Geoportal TrueDOP20RGBI (2022)
nl: Berlijn/Geoportal TrueDOP20RGBI (2022)

en: Berlin/Geoportal TrueDOP20RGBI (2023)
nl: Berlijn/Geoportal TrueDOP20RGBI (2023)

en: Deutsche Bahn VzG lines January 2017
nl: Deutsche Bahn VzG lijnen januari 2017

en: Erlangen aerial imagery (2022 20 cm)
nl: Erlangen luchtfoto (2022 20 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2020 5,0 cm)
nl: Erlangen luchtfoto (2020 5,0 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2018 5.0 cm)
nl: Erlangen luchtfoto''s (2018 5,0 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2016 5.0 cm)
nl: Erlangen luchtfoto''s (2016 5.0 cm)

en: Metropole Ruhr: Luftbilder (10 cm)
nl: Metropool Ruhr: Luchtfoto (10 cm)

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2021
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2021

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2020
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2020

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2019
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2019

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2017
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2017

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2015
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2015

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2013
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2013

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2011
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2011

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2009
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2009

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2006
nl: Metropole Ruhr historische luchtfoto’s 2006

en: North Rhine-Westphalia aerial photograph
nl: Noordrijn-Westfalen luchtfoto''s

en: North Rhine-Westphalia ALKIS
nl: Noordrijn-Westfalen ALKIS

en: North Rhine-Westphalia DTM hillshade
nl: Noordrijn-Westfalen DTM schaduw voor heuvels

en: Display of the DTM shading in grayscale. The imaginary light source is located in the northwest. An elevation appears bright on the northwest slope and dark on the southeast slope. Layers are colored with medium brightness.
nl: Weergave van de DTM schaduw voor heuvels in grijswaarden. De bron voor de verlichting staat in het noordwesten. Een hoogte verschijnt helder op de noordwestelijke helling en donkerder op de zuidoostelijke helling. Lagen zijn gekleurd met gemiddelde helderheid.

en: North Rhine-Westphalia iDOP color
nl: Noordrijn-Westfalen iDOP-kleur

en: North Rhine-Westphalia iDOP color-infrared
nl: Noordrijn-Westfalen iDOP kleur-infrarood

en: North Rhine-Westphalia iDOP near-infrared
nl: Noordrijn-Westfalen iDOP nabij-infrarood

en: North Rhine-Westphalia iDOP metadata
nl: Noordrijn-Westfalen iDOP metadata

en: North Rhine-Westphalia vDOP color
nl: Noordrijn-Westfalen vDOP kleur

en: North Rhine-Westphalia vDOP color-infrared
nl: Noordrijn-Westfalen vDOP kleur-infrarood

en: North Rhine-Westphalia vDOP near-infrared
nl: Noordrijn-Westfalen vDOP bijna infrarood

en: North Rhine-Westphalia vDOP metadata
nl: Noordrijn-Westfalen vDOP metadata

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals, superseeded by newer images (true color)
nl: Up-to-date laagtij-afbeelding van de kust voor het bijwerken van getijdevlakten en shoals, opgevolgd door nieuwere afbeeldingen (ware kleuren)

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals, superseeded by newer images (false color IR)
nl: Up-to-date laagtij-afbeelding van de kust voor het bijwerken van getijdevlakten en shoals, opgevolgd door nieuwere afbeeldingen (valse kleuren IR)

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals (superseeded by newer image) (true color)
nl: Up-to-date laagtij-afbeelding van de kust voor het bijwerken van getijdevlakten en shoals (opgevolgd door nieuwere afbeeldingen) (ware kleuren)

en: imagico.de: North Sea Coast spring 2018
nl: imagico.de: Noordzeekust voorjaar 2018

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals (true color)
nl: Bijgewerkte afbeelding van laagtij van de kust voor bijwerken van in kaart brengen van droogvallende banken en ondiepten (ware kleuren)

en: Saxony latest aerial imagery
nl: Saksen laatste luchtfoto’s

en: Saxony unprocessed aerial imagery
nl: Onbewerkte luchtfoto''s uit Saksen

en: Saxony latest aerial imagery infrared
nl: Saksen laatste infrarode luchtfoto’s

en: Saxony historical aerial imagery 2018-2020
nl: Saksen historische luchtfoto’s 2018-2020

en: Saxony historical aerial imagery 2015-2017
nl: Saksen historische luchtfoto''s 2015-2017

en: Saxony historical aerial imagery 2012-2014
nl: Saksen historische luchtfoto’s 2012-2014

en: Saxony historical aerial imagery 2005
nl: Saksen historische luchtfoto’s 2005

en: Saxony WebAtlasSN
nl: Saksen WebAtlasSN

en: Saxony topographic map
nl: Saksen topografische kaart

en: Saxony digital terrain model
nl: Saksen digitaal terreinmodel

en: Saxony parcels and districts
nl: Saksen percelen en districten

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, DOP20
nl: Saksen-Anhalt, LVermGeo, DOP20

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, administrative boundaries
nl: Saksen-Anhalt, LVermGeo, administrative boundaries

en: Vector recording of administrative boundaries. The boundaries of the federal state, district, municipality and parts of the municipality are given.
nl: Vectoropname van administratieve grenzen. De grenzen van de federale staat, district, gemeente en delen van de gemeente worden gegeven.

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, building shapes
nl: Saksen-Anhalt, LVermGeo, vormen gebouwen

en: Shape of buildings in saxony-anhalt
nl: Vormen van gebouwen in Saksen-Anhalt

en: Mainz all aerial imageries
nl: Mainz alle luchtfoto’s

en: Mainz latest aerial imagery
nl: Mainz laatste luchtfoto’s

en: Munich latest aerial imagery 60cm (2017)
nl: München laatste luchtfoto 60cm (2017)

en: Aktuelle Luftbilder der Landeshauptstadt München 20cm
nl: Aktuele luchtfoto van de Landhoofdstad München 20cm

en: Stuttgart latest aerial imagery
nl: Stuttgart laatste luchtfoto''s

en: 20cm aerial imagery of Hesse
nl: 20cm luchtfoto van Hesse

en: cadastral map of Hesse
nl: kadastrale kaart van Hessen

en: digital topographic map of Hesse
nl: digitale topografische  kaart van Hessen

en: WebAtlas of Hesse
nl: WebAtlas van Hesse

en: StädteRegion Aachen ALKIS
nl: Stadsregio Aachen ALKIS (Officieel kadaster informatiesysteem)

en: Icebridge DMS image of the settlement - alignment might be poor
nl: Icebridge DMSafbeelding van de nederzetting - uitlijning kan slecht zijn

en: Icebridge DMS image - alignment might be poor
nl: Icebridge DMSafbeelding - uitlijning kan slecht zijn

en: imagico.de: Kangerlussuaq Autumn
nl: imagico.de: Kangerlussuaq herfst

en: Icebridge DMS image of the airport and settlement - alignment might be poor
nl: Icebridge DMS afbeelding van het vliegveld en de nederzetting - uitlijning zou slecht kunnen zijn

en: imagico.de: Kangerlussuaq Spring
nl: imagico.de: Kangerlussuaq voorjaar

en: Icebridge DMS image of the airport and roads - alignment might be poor
nl: Icebridge DMS afbeelding van het vliegveld en de wegen - uitlijning zou slecht kunnen zijn

en: Icebridge DMS aerial images from Thule Airbase - alignment might be poor
nl: Icebridge DMSluchtfoto’s van Thule Airbase - uitlijning kan slecht zijn

en: Landsat mosaic of Greenland (true color)
nl: Landsat - mozaiëk van Groenland (ware kleuren)

en: First available image north of the regular Landsat limit, mostly with seasonal snow cover so difficult to interpret, superseeded by newer images (true color)
nl: Eerste beschikbare afbeelding te noorden van de normale limiet voor Landsat, meestal met seizoenssneeuwbedekking, dus moeilijk te interpreteren, opgevolgd door nieuwere afbeeldingen (ware kleuren)

en: Latest images north of the regular Landsat limit (true color)
nl: Laatste afbeeldingen ten noorden van de normale grens van Landsat (ware kleuren)

en: imagico.de: Landsat off-nadir early July 2020
nl: imagico.de: Landsat off-nadir begin juli 2020

en: imagico.de: Landsat off-nadir late July 2020
nl: imagico.de: Landsat off-nadir eind juli 2020

en: Assembled from mostly 2012 ASTER imagery, some 2005 images mainly in the northeast (true color with estimated blue)
nl: Samengesteld uit meest afbeeldingen van ASTER 2012, enkele afbeeldingen uit 2005 voornamelijk in het boordoosten (ware kleuren met geschat blauw)

en: Drone Imagery Matthew(Haiti) October 2016
nl: Drone Imagery Matthew(Haiti) oktober 2016

en: Canaan - American Red Cross, Dec-2017
nl: Canaan - Amerikaanse Rode Kruis, dec-2017

en: Drone imagery collected December 2017 for Canaan, Haiti by American Red Cross in coordination with the Haitian Red Cross.
nl: Drone-afbeeldingen, verzameld in december 2017 voor Canaan, Haïti door het Amerikaanse Rode Kruis in samenwerking met het Haïtiaanse Rode Kruis.

en: FÖMI orthophoto 2000
nl: FÖMI luchtfoto 2000

en: FÖMI orthophoto 2005
nl: FÖMI luchtfoto 2005

en: FÖMI orthophoto 2007-2010
nl: FÖMI luchtfoto 2007-2010

en: Szeged orthophoto 2011
nl: Szeged luchtfoto 2011

en: Inner part of Szeged
nl: Binnenste gedeelte van Szeged

en: Törökbálint orthophoto 2013
nl: Törökbálint luchtfoto 2013

en: 5 cm resolution bald image
nl: 5 cm resolutie bald afbeelding

en: Törökbálint orthophoto 2015
nl: Törökbálint luchtfoto 2015

en: Törökbálint orthophoto 2018
nl: Törökbálint luchtfoto 2018

en: Törökbálint orthophoto 2021
nl: Törökbálint orthofoto 2021

en: Danube flood orthophoto 2013
nl: Danube overstroming luchtfoto 2013

en: Riverbank of Danube at Budapest, Szentendre and Szigetmonostor
nl: Rivieroevers van Danube in Boedapest, Szentendre en Szigetmonostor

en: Budapest district XI orthophoto 2015
nl: Boedapest district XI luchtfoto 2015

en: Budapest district XI orthophoto 2017
nl: Boedapest district XI luchtfoto 2017

en: Budapest district XI orthophoto 2019
nl: Budapest district XI luchtfoto 2019

en: Budapest district XI orthophoto 2021
nl: Budapest district XI orthofoto 2021

en: Budapest district XI orthophoto 2023
nl: Boedapest district XI orthofoto 2023

en: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd orthophoto 2017
nl: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd luchtfoto 2017

en: 5 cm resolution bald image of 4 settlement
nl: 5 cm resolutie kale afbeelding van 4 nederzettingen

en: Sátoraljaújhely orthophoto 2020
nl: Sátoraljaújhely luchtfoto 2020

en: openstreetmap.hu orthophotos
nl: openstreetmap.hu luchtfoto’s

en: OpenStreetMap Hungary (hiking routes)
nl: OpenStreetMap Hongarije (wandelroutes)

en: Hillshade Hungary
nl: Hillshade Hongarije

en: EUFAR Balaton orthophotos
nl: EUFAR Balaton luchtfoto’s

en: 1940 geo-tagged photography from Balaton Limnological Institute.
nl: 1940 foto’s met geoverwijzingen van het Balaton Limnological Institute.

en: 10 cm resolution bald image of road R67 from Kaposfüred to Felsőmocsolád
nl: 10 cm resolutie kale afbeelding van weg R67 van Kaposfüred naar Felsőmocsolád

en: Missing islets and inaccurate coast (true color)
nl: Ontbrekende eilandjes en onnauwkeurige kust (ware kleuren)

en: Land/water distinction difficult to properly map based on Bing/Maxar/Esri/Mapbox images (false color IR)
nl: Onderscheid land/water moeilijk juist in kaart te brengen, gebaseerd op afbeeldingen Bing/Maxar/Esri/Mapbox (valse kleuren IR)

en: Older image of the Sudirman Range with no fresh snow showing glacier extent (true color)
nl: Oudere afbeelding van de Sudirman Range zonder sneeuw die het bereik van de gletsjer weergeeft (ware kleuren)

en: Missing islands and coarse coastline due to cloud cover in Bing, lakes could also use additional detail (true color)
nl: Ontbrekende eilanden en ruwe kustlijn vanwege bedekking door wolken in Bing, meren zouden ook wat aanvullend detail kunnen gebruiken (ware kleuren)

en: Recent Sentinel-2 image of the volcanic island (true color)
nl: Recente Sentinel-2 afbeelding van het vulkanische eiland (ware kleuren)

en: Missing in older pre-2011 images (true color)
nl: Ontbrekend in oudere afbeeldingen van vóór 2011 (ware kleuren)

en: Missing Islands in OSM (true color)
nl: Ontbrekende eilanden in OSM (ware kleuren)

en: Cloud free image of the Sudirman Range but with fresh snow (true color)
nl: Wolkenvrije afbeelding van de Sudirman Range maar met verse sneeuw (ware kleuren)

en: OSMIE T.ie Land not in Counties
nl: OSMIE T.ie Land niet in Counties

en: Israel Hiking
nl: Israel wandelen

en: Israel Hiking map
nl: Israel wandelkaart

en: Israel MTB map
nl: Israel MTB-kaart

en: Lombardia - Italy (CTR)
nl: Lombardije - Italië (CTR)

en: Lombardia - Italy (CTR DBT)
nl: Lombardije - Italië (CTR DBT)

en: Sicily - Italy
nl: Sicilië - Italië

en: PCN 2006 - Italy
nl: PCN 2006 - Italië

en: PCN 2012 - Italy
nl: PCN 2012 - Italië

en: South Tyrol Orthofoto 2011 (larger valleys)
nl: Zuid-Tirol Orthofoto 2011 (grotere valleien)

en: Orthophoto of South Tyrol from 2011 with up to 20cm resolution (larger valleys only)
nl: Orthophoto van Zuid-Tirol van 2011 met 20cm resolutie (alleen grotere valleien)

en: South Tyrol Orthofoto 2014
nl: Zuid-Tirol luchtfoto 2014

en: Southern half of the territory.
nl: Zuidelijke heft van gebied.

en: South Tyrol Orthofoto 2015
nl: Zuid-Tirol luchtfoto 2015

en: Northern half of the territory. August-October 2015. Resolution 20cm.
nl: Noordelijke heflt van het gebied. Augustus-oktober 2015. Resolutie 20cm.

en: South Tyrol Orthofoto 2017
nl: Zuid Tirol luchtfoto 2017

en: South Tyrol Orthofoto 2020
nl: Zuid-Tirol Orthofoto 2020

en: Full coverage of the territory. Resolution 20cm
nl: Volledige bedekking van het gebied. Resolutie 20cm

en: South Tyrol Basemap
nl: Zuid-Tirol basiskaart

en: Basemap with standard background
nl: Basiskaart met standaard achtergrond

en: South Tyrol DEM Hillshade 2013 (0.5 m, partial)
nl: Zuid-Tirol DEM Hillshade 2013 (0.5 m, gedeeltelijk)

en: South Tyrol DEM Hillshade 2013 (2.5 m, full)
nl: Zuid-Tirol DEM Hillshade 2013 (2.5 m, volledig)

en: South Tyrol DTM Hillshade 2013 (0.5 m, partial)
nl: Zuid-Tirol DTM Hillshade 2013 (0.5 m, gedeeltelijk)

en: South Tyrol DTM Hillshade 2013 (2.5 m, full)
nl: Zuid-Tirol DTM Hillshade 2013 (2.5 m, volledig)

en: South Tyrol Elevation Contour Lines
nl: Zuid-Tirol Hoogte contourlijnen

en: Bologna ortofoto 2017
nl: Bologna luchtfoto 2017

en: Japan GSI Standard Map. Widely covered.
nl: Japan GSI Standard Map. Brede bedekking.

en: Japan GSI ortho Imagery. Usually better than bing, but a bit older.
nl: Japan GSI luchtfoto’s. Gewoonlijk beter dan Bing, maar ouder.

en: GSI Kiban 2500. Good for tracing, but a bit older.
nl: GSI Kiban 2500. Goed voor traceren, maar verouderd.

en: Japan GSI airphoto Imagery
nl: Japan GSI luchtfoto’s

en: Japan GSI airphoto Imagery. Not fully orthorectified, but a bit newer and/or differently covered than GSI ortho Imagery.
nl: Japan GSI luchtfoto’s. Niet volledig orthogerectificeerd, maar iets nieuwer en/of anders bedekt dan GSI luchtfoto’s.

en: Japan GSI seamlessphoto Imagery
nl: Japan GSI naadloze foto''s

en: Japan GSI seamlessphoto Imagery. The collection of latest imageries of GSI ortho, airphoto, post disaster and others.
nl: Japan GSI naadloze foto''s. De collectie van de nieuwste GSI beelden van o.a. GSI ortho- en luchtfoto''s en beelden van na de ramp.

en: Susono city orthophoto
nl: Stad Susono luchtfoto

en: Kakegawa city orthophoto
nl: Kakegawa city luchtfoto

en: Omaezaki city orthophoto
nl: Stad Omaezaki luchtfoto

en: Atsugi city orthophoto
nl: Atsugi stad luchtfoto

en: Itoigawa city orthophoto
nl: Itoigawa stad luchtfoto

en: imagico.de: Aral Sea (low water level)
nl: imagico.de: Aral Sea (niveau laag water)

en: Water and wetland extents, dams etc. (true color)
nl: Water en bereik nat land, dammen etc. (ware kleuren)

en: Water and wetland extents, dams etc. - some remaining winter ice in the north (true color)
nl: Water en bereik nat land, dammen etc. - sommige in het noorden blijven ijs (ware kleuren)

en: imagico.de: Northeast Caspian Sea 2018
nl: imagico.de: Noordoostelijke Kaspische zee 2018

en: Coastal contruction and Kashagan oil field in Kazakhstan in May 2018 (true color)
nl: Kustconstructie en Kashagan olieveld in Kazakstan in mei 2018 (ware kleuren)

en: Up-to-date image for glacier mapping (true color)
nl: Bijgewerkte afbeelding voor in kaart brengen gletsjer (ware kleuren)

en: Latvia - Soviet Army General Staff topographic maps
nl: Letland - Sovjetleger Generale Staf topografische kaarten

en: Latvia - LVM GEO orthophoto
nl: Letland - LVM GEO luchtfoto

en: Latvia - Orthophoto 1st cycle (1994-1999)
nl: Letland - Luchtfoto 1ste cyclus (1994-1999)

en: Latvia - Orthophoto 1st cycle B&W (1994-1999), 1:30000
nl: Letland - Luchtfoto 1ste cyclus B&W (1994-1999), 1:30000

en: Made in 1994-1999 in cooperation with the Swedish company Swedesurvey Oy. In 1995, aerial photography of Daugavpils city and district was performed in cooperation with the Danish Ministry of Agriculture, aerial photography works are performed by the company Kampsax-Geoplan, and orthophoto maps are produced by the State Land Service (VZD) with a resolution of 1 meter. Aerial photography was performed with analog cameras to obtain black and white aerial at 1:30,000 scale. Satellite images of the Eastern border of Latvia were purchased in 2000-2001 from ICONOSS.
nl: Gemaakt in 1994-1999 in samenwerking met het Zweedse bedrijf Swedesurvey Oy. In 1995 werd luchtfotografie van de stad en het district Daugavpils uitgevoerd in samenwerking met het Deense Ministerie van Landbouw, de luchtfotografie werd uitgevoerd door het bedrijf Kampsax-Geoplan, en luchtfotokaarten werden gemaakt door de State Land Service (VZD) met een resolutie van 1 meter. Luchtfotografie werd uitgevoerd met analoge camera''s om zwart/witte luchtfoto''s te verkrijgen op schaal 1:30.000. Satellietafbeeldingen van de oostelijke grens van Letland werden aangekocht in 2000-2001 van ICONOSS.

en: Latvia - Orthophoto 2nd cycle (2003-2005)
nl: Letland - Luchtfoto 2e cyclus (2003-2005)

en: Latvia - Orthophoto (2010-2011), 1:5000
nl: Letland - Luchtfoto (2010-2011), 1:5000

en: This service includes a color orthophoto map for the entire territory of Latvia with a resolution of 0.5 meters, obtained from aerial photography data for the years 2010-2011. The orthophoto map is linked to the LKS-92 TM coordinate system. The map sheet breakdown corresponds to the TKS-93 M 1:5000 map sheet nomenclature breakdown. Aerial photography was performed in cooperation with the Polish company MGGPAero. WMS service is freely provided by LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data).
nl: Deze service bevat een kaart van een kleurenluchtfoto voor het gehele gebied van Letland met een resolutie van 0.5 meter, verkregen uit luchtfotografie voor de jaren 2010-2011. De kaart van de kleurenfoto is gekoppeld aan het coördinatensysteem LKS-92 TM. De opdeling van de kaart correspondeert met de opdeling voor kaarten nomenclature in TKS-93 M 1:5000. Luchtfotografie werd uitgevoerd in samenwerking met het Poolse bedrijf MGGPAero. WMS-service wordt vrijelijkverschaft door LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data).

en: Latvia - Orthophoto (2013-2015), 1:5000
nl: Letland - Luchtfoto (2013-2015), 1:5000

en: This service includes a color orthophoto map for the entire territory of Latvia with a resolution of 0.4 meters, obtained from aerial photography data for the years 2013-2015. The orthophoto map is linked to the LKS-92 TM coordinate system. The map sheet breakdown corresponds to the TKS-93 M 1:5000 map sheet nomenclature breakdown. Aerial photography was performed in cooperation with the Polish company MGGPAero. WMS service is freely provided by LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data).
nl: Deze service bevat een kaart van een kleurenluchtfoto voor het gehele gebied van Letland met een resolutie van 0.4 meter, verkregen uit luchtfotografie voor de jaren 2013-2015. De kaart van de kleurenfoto is gekoppeld aan het coördinatensysteem LKS-92 TM. De opdeling van de kaart correspondeert met de opdeling voor kaarten nomenclature in TKS-93 M 1:5000. Luchtfotografie werd uitgevoerd in samenwerking met het Poolse bedrijf MGGPAero. WMS-service wordt vrijelijkverschaft door LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data).

en: Latvia - Orthophoto (2016–2018), 1:5000
nl: Letland - Luchtfoto (2016–2018), 1:5000

en: This service includes a color orthophoto map for the entire territory of Latvia with a resolution of 0.25 meters, obtained from aerial photography data for the years 2016-2018. The orthophoto map is linked to the LKS-92 TM coordinate system. The map sheet breakdown corresponds to the TKS-93 M 1:5000 map sheet nomenclature breakdown. WMS service is freely provided by LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data).
nl: Deze service bevat een luchtfoto voor het gehele gebied van Letland met een resolutie van 0.25 meter, verkregen uit gegevens van luchtfotografie uit de jaren 2016-2018. De luchtfotokaart is gekoppeld aan het coördinatensysteem LKS-92 TM. De verdeling van de kaart komt overeen met de verdeling voor TKS-93 M 1:5000 kaartverdeling. WMS-service wordt gratis verschaft door LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data).

en: Latvia - LVM GEO digital terrain model
nl: Letland - LVM GEO digitaal terreinmodel

en: Latvia - LĢIA digital terrain model (2013–2019)
nl: Letland - LĢIA digitaal terreinmodel (2013–2019)

en: The data were obtained by aerial laser scanning method. LIDAR point cloud with resolution of 1 m has been used for the development of this service and for better visualization relief shading has been used. The total density of points obtained shall be not less than 4 p/m² and the mean density of points characterizing the surface shall be not less than 1.5 p/m². WMS service is freely provided by LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data/services/digital-terrain-model).
nl: De gegevens werden verkregen door een methode met laserscannen vanuit de lucht. LIDAR puntenwolken met een resolutie van 1 m is gebruikt voor de ontwikkeling van deze service en voor betere visualisatie van het reliëf zijn schaduwen gebruikt. De totale dichtheid van verkregen punten zou niet minder moeten zijn dan 4 p/m² en de gemiddelde dichtheid voor het karakteriseren van het oppervlak zou niet minder moeten zijn dan 1.5 p/m². WMS-service wordt vrijelijk verschaft door LVM (Latvian State Forestry, https://lvmgeo.lv/en/data/services/digital-terrain-model).

en: ORT10LT (Lithuania)
nl: ORT10LT (Litouwen)

en: geoportail.lu all layers
nl: geoportail.lu alle lagen

en: geoportail.lu ortho latest
nl: geoportail.lu ortho laatste

en: openstreetmap.lu "mapper’s delight" hillshade lidar 2019 with unclassified points
nl: openstreetmap.lu "mapper’s delight" hillshade lidar 2019 met niet geclassificeerde punten

en: ANA Luxembourg DTM 2017 Multidirectional
nl: ANA Luxemburg DTM 2017 Multidirectioneel

en: INEGI Digital Map of Mexico (WMS) v6
nl: INEGI Digitale kaart van Mexico (WMS) v6

en: Moldova Ortophoto (2016)
nl: Moldavië Ortofoto (2016)

en: 2016 Ortophotos, Moldova, Scale 1:5000, 20cm, true colours, covers practically the entire territory of the Republic of Moldova, except some areas from the east part of Moldova. [Geoportal.md server]
nl: 2016 Ortofoto’s, Moldavië, Schaal 1:5000, 20cm, ware kleuren, bedekt nagenoeg het gehele territorium van de Republiek Moldavië, behalve enkele gebieden in het oostelijke deel van Moldavië. [Geoportal.md server]

en: Moldova Ortophoto, Center part (2020)
nl: Moldavië ortofoto, Centrum deel (2020)

en: 2020 Ortophotos, Centre part of Moldova, Scale 1:5000, 20cm, true colours, covers the center part of Moldova. [Moldova-map.md server]
nl: 2020 ortofoto’s, centrale gedeelte van Moldavië, schaal 1:5000, 20cm, ware kleuren, bedekt het centrale gedeelte van Moldavië. [Moldova-map.md server]

en: PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMS) latest
nl: PDOK luchtfoto''s Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMS) laatste

en: Nationwide data set 7,5cm resolution color aerial imagery of the most recent year.
nl: Nationale gegevensset 7,5cm resolutie kleur luchtfoto van het meest recente jaar.

en: PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMTS)
nl: PDOK luchtfoto''s Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMS)

en: LINZ NZ Aerial Imagery
nl: LINZ NZ Luchtfoto’s

en: Norway Orthophoto
nl: Noorwegen luchtfoto

en: Norwegian orthophotos (max zoom 21), courtesy of Geovekst and Norkart.
nl: Noorse orthofoto''s (max. 21), met dank aan Geovekst en Norkart.

en: Norway Orthophoto (more recent, less zoom)
nl: Noorwegen Orthofoto (recenter, minder zoom)

en: Most recent Norwegian orthophotos (max zoom 19), courtesy of Geovekst and Kartverket.
nl: Meest recente Noorse orthofoto''s (max. 19), met dank aan Geovekst en Kartverket.

en: Norway Orthophoto (historic)
nl: Noorwegen luchtfoto (historisch)

en: Historic Norwegian orthophotos and maps, courtesy of Geovekst and Norkart.
nl: Historische Noorse luchtfoto''s en kaarten, met dank aan Geovekst en Norkart.

en: Kartverket Sentinel 2 (options)
nl: Kartverket Sentinel 2 (opties)

en: Copernicus Sentinel-2 satellite images for Norway, processed by Kartverket
nl: Copernicus Sentinel-2 satellietafbeeldingen voor Noorwegen, verwerkt door Kartverket

en: Topographic map, equivalent to Norway 1:50.000 map series at zoom 15.
nl: Topografische kaart, equivalent aan de Noorwegen 1:50.000 kaartseries op zoomniveau 15.

en: Kartverket Hillshade overlay
nl: Overleg Kartverket Hillshade

en: Hillshade for Norway
nl: Schaduw voor heuvels van Noorwegen

en: Kartverket Contour Lines overlay
nl: Kartverket Contourlijnen overleg

en: Contours for Norway
nl: Contouren voor Noorwegen

en: Kartverket Nautical Charts
nl: Kartverket Nautiscje kaarten

en: Norwegian nautical charts (includes Spitsbergen/Svalbard and Antarctica). Raster representation of paper charts. Updated biweekly.
nl: Noorse nautische kaarten (inclusief Spitsbergen/Svalbard en Antarctica). Rasterweergave van papieren kaarten. Tweewekelijks bijgewerkt.

en: Norway''s maritime boundaries for EEZ, continental shelf, territorial sea, baseline etc.
nl: Noorwegen''s maritieme grenzen voor EEZ, continentale plat, territoriale zee, basislijn etc.

en: Kartverket Marine Infrastructure options (overlay)
nl: Kartverket Marine Infrastructuur opties (overleg)

en: Marine cables, pipes, bridges, aquaculture farms, wrecks etc. in Norway.
nl: Zeekabels, pijpleidingen, bruggen, aquaculturele kwekerijen, wrakken etc. in Noorwegen.

en: Kartverket Road Network overlay
nl: Kartverket Wegennetwerk overlay

en: Norwegian road network from the National Road database (NVDB), also used in Vbase and Elveg. Colours represent national, county, municipal, private and forest roads + footways/cycleways.
nl: Noorse wegennetwerk van de National Road database (NVDB), ook gebruikt in Vbase en Elveg. Kleuren vertegenwoordigen nationale, provinciale, stedelijke, private en boswegen + voet-/fietspaden.

en: Kartverket Trails overlay
nl: Kartverket Sporen overlay

en: Trails from the Norwegian database of `Tur og Friluftsruter´. Selectable categories for foot, bike and ski trails.
nl: Sporen uit de Noorse database van `Tur og Friluftsruter´. Selecteerbare categorieën voor voet-, fiets- en skisporen.

en: Kartverket Place Names overlay
nl: Kartverket Plaatsnamen overlay

en: Official Norwegian place names from the SSR database. Selectable categories.
nl: Officiële Noorse plaatsnamen uit de SSR-database. Categorieën te selecteren.

en: Shaded relief representation of the Norwegian digital terrain model (DTM), i.e. earth surface without trees, buildings and other objects.
nl: Geschaduwd reliëf dat het Noorse digitale terreinmodel (DTM) weergeeft, d.i. aardoppervlak zonder bomen, gebouwen en andere  objecten.

en: Shaded relief representation of the Norwegian digital surface model (DOM), i.e. earth surface including trees, buildings and other objects on top of it.
nl: Geschaduwd reliëf dat het Noorse digitale oppervlaktemodel (DOM) weergeeft, d.i. aardoppervlak inclusief bomen, gebouwen en andere  objecten er bovenop.

en: Kartverket Historic maps
nl: Kartverket Historische kaarten

en: Historic maps - for the time being `Amtskartserien´ 1826-1917.
nl: Historische kaarten - voorlopig `Amtskartserien´ 1826-1917.

en: Kartverket Economic Maps (historic)
nl: Kartverket Economische kaarten (historisch)

en: 1st edition of historic Economic maps for Norway 1960-90s (`Økonomisk kartverk´). Available from zoom 16. Please correct local imagery offset.
nl: 1ste editie van historische Economische kaarten voor Noorwegen 1960-90''s (`Økonomisk kartverk´). Beschikbaar vanaf zoom 16. Corrigeer de verschuiving van de lokale afbeelding.

en: Kartverket Administrative Boundaries overlay
nl: Kartverket Administratieve grenzen overlay

en: Official administrative boundaries at the national, county and municipality levels
nl: Officiële administratieve grenzen op nationaal, provincie en gemeentelijk niveau

en: Kartverket Historic Administrative Boundaries options (overlay)
nl: Kartverket Opties Historische administratieve grenzen (overleg)

en: Official historic administrative boundaries at the county and municipality levels.
nl: Officiële historische administratieve grenzen op niveau van county en gemeente.

en: Kartverket Cadastral overlay
nl: Kartverket Kadastrale overlay

en: Real estate boundaries from the official land register (`matrikkelen´). Monthly update.
nl: Grenzen van vastgoed uit het officiële landregister (`matrikkelen´). Maandelijks bijgewerkt.

en: Kartverket Address overlay
nl: Kartverket Adres overlay

en: Street address from the official land register (`matrikkelen´).
nl: Adres uit het officiële kadaster (`matrikkelen´).

en: Kartverket Aviation Obstructions overlay
nl: Overleg Kartverket Obstructies luchtverkeer

en: Vertical obstructions to aircrafts, above 15m in rural areas and 30m in urban areas (e.g. masts, towers, high buildings, power lines)
nl: Verticale obstructies voor vliegtuigen, boven 15m in landelijke gebieden en 30m in stedelijke gebied (bijv. masten, zendmasten, hoge gebouwen, electriciteitslijnen)

en: Accessibility for the visually impaired, wheelchairs and electrical wheelchairs.
nl: Toegankelijkheid voor de visueel beperkten, rolstoelen en elektrische rolstoelen.

en: Kartverket Buildings overlay
nl: Kartverket Buildings overleg

en: INSPIRE buildings for Norway.
nl: INSPIRE gebouwen voor Noorwegen.

en: Kartverket Zoning Plans overlay
nl: Kartverket Zoning Plans overleg

en: Municipality zoning plans: 1) underground, 2) on ground, 3) over ground, 4) seabed, 5) in water.
nl: Gemeentelijke zoneplannen: 1) ondergrounds, 2) op de grond, 3) boven de grond, 4) zeebedding, 5) in water.

en: NVE Electricity Network overlay
nl: Overleg NVE Elektriciteitsnetwerk

en: Power lines (high voltage network) including transformers, submarine cables and pylons. Local distribution network is not included.
nl: Elektriciteitslijnen (hoog voltagenetwerk) inclusief transformatoren, kabels onder water en pylonen. Lokaal distributienetwerk is niet opgenomen.

en: NVE Hydropower Plants overlay
nl: Overleg NVE Waterkrachtcentrales

en: Hydropower plants including waterways (tunnel, canal, pipeline) and dams
nl: Waterkrachtcentrales inclusief waterwegen (tunnel, kanaal, pijplijn) en  dammen

en: NVE Wind Power Plants overlay
nl: Overleg NVE Windkrachtcentrales

en: Wind power turbines, farms and concession areas (blue: planned, light green: construction, dark green: built).
nl: Windturbines, parken en concessiegebieden (blauw: gepland, lichtgroen: bouw, donkergroen: gebouwd).

en: NVE Avalanche Danger Areas overlay
nl: NVE Gebieden met lawinegevaar overlay

en: Potential snowslide areas, computed from theoretical height model. Valid for drops higher than 20-50 meters. Dark red=trigger area.
nl: Potentiële gebieden met lawines, berekent vanuit het theoretische hoogtemodel. Geldig voor valhoogten hoger dan 20-50 meters. Donkerrood=triggergebied.

en: NOD Offshore Installations overlay
nl: NOD Offshore-installaties overleg

en: Production platforms and oil/natural gas fields on the Norwegian continental shelf
nl: Productieplatformen en olie-/natuurlijk gasvelden op het Noorse continentale plat

en: Aquaculture/marine farms (licensed sites, may not yet have any installations)
nl: Aquacultuur/aquakwekerijen (bestemd gebied, eventueel nog zonder apparatuur)

en: Kystverket Navigational Aid overlay
nl: Overleg Kystverket Navigatiehulp

en: Beacons, buoys, lights and fairways maintained by the Norwegian Coastal Administration
nl: Bakens, boeien, lichten en doorgangen, onderhouden door de Norwegian Coastal Administration

en: Miljødirektoratet Protected Areas overlay
nl: Overlay beschermde gebieden Miljødirektoratet

en: Norwegian national parks, nature reserves and other protected areas and objects from Naturbase, including Svalbard/Spitsbergen
nl: Noorse nationale parken, natuurreservaten en andere beschermde gebieden en objecten uit Naturbase, waaronder Svalbard / Spitsbergen

en: Miljødirektoratet Public Recreation Areas overlay
nl: Overlay openbare recreatiegebieden Miljødirektoratet

en: Public recreation areas with State ownership ("friluftsområder").
nl: Openbare recreatiegebieden in eigendom van de staat ("friluftsområder").

en: Urban settlements and vacation home areas.
nl: Stedelijke nederzettingen en gebieden met vakantiehuizen.

en: Miljødirektoratet Snowmobile overlay
nl: Miljødirektoratet overleg sneeuwmobiel

en: Permitted snowmobile/scooter tracks.
nl: Toegestane tracks voor sneeuwmobielen/scooters.

en: Riksantikvaren Heritage Sites overlay
nl: Overleg Riksantikvaren Heritage Sites

en: Archeological and architectural monuments/sites and cultural environments protected by law (''enkeltminner'') from the Norwegian Directorate for Cultural Heritage
nl: Archeologische en architectonische monumenten/plaatsen en culturele omgevingen, bij wet beschermd (''enkeltminner'') van het Norwegian Directorate for Cultural Heritage

en: Caution areas for mines from the Norwegian Directorate of Mining
nl: Waarschuwingszones voor mijnen van het Noorse Directoraat voor Mijnbouw

en: SSB Urban Areas overlay
nl: Overleg SSB Stedelijke gebied

en: Human settlements of at least 200 people with less than 200 meters between households
nl: Menselijke nederzettingen van tenminste 200 personen met een afstand van minder dan 200 meter tussen huishoudens

en: Downtown areas with significant commercial and service activities.
nl: Stedelijke gebieden met significante commerciële en dienstverlenende activiteiten.

en: Oslo Urban Environment options (layer)
nl: Oslo Urban Environment-opties (laag)

en: Environment data from the Municipality of Oslo, Agency for Urban Environment.
nl: Milieugegevens van de gemeente Oslo, agentschap voor stedelijk milieu.

en: Norwegian mountain biking map from OSM (max zoom 14-16, varies per region)
nl: Noorse mountainbikekaart van OSM (max zoom 14-16, varieert per regio)

en: NPI Svalbard Orthophoto
nl: NPI Svalbard luchtfoto

en: Orthophoto for Svalbard/Spitsbergen from the Norwegian Polar Institute
nl: Luchtfoto voor Svalbard/Spitsbergen van het Norwegian Polar Institute

en: Topographic map for Svalbard from the Norwegian Polar Institute
nl: Topografische kaart voor Svalbard van het Norwegian Polar Institute

en: NPI Svalbard detailed topo
nl: NPI Svalbard gedetailleerde topo

en: Detailed topographic map for Longyearbyen, Barentsburg and Ny-Ålesund from the Norwegian Polar Institute
nl: Gedetailleerde topografische kaart voor Longyearbyen, Barentsburg en Ny-Ålesund van het Norwegian Polar Institute

en: NPI Svalbard satellite
nl: NPI Svalbard satelliet

en: Satellite imagery for Svalbard from the Norwegian Polar Institute/USGS Landsat
nl: Satellietafbeelding voor Svalbard van het Norwegian Polar Institute/USGS Landsat

en: imagico.de: Svalbard mosaic
nl: imagico.de: Svalbard mozaïek

en: Sentinel-2 mosaic of Svalbard (true color)
nl: Sentinel-2-mozaiëk van Svalbard (ware kleuren)

en: Topographic map for Jan Mayen from the Norwegian Polar Institute
nl: Topografische kaart voor Jan Mayen van het Norwegian Polar Institute

en: Represents approximately minimum snow cover so can be well used for glacier mapping (true color)
nl: Geeft bij benadering de minimale bedekking door sneeuw weer en kan dus goed worden gebruikt voor in kaart brengen van gletsjer (ware kleuren)

en: New locks with less clouds than in the Sentinel-2 image - make sure to check image alignment (true color)
nl: Nieuwe sluizen met minder wolken dan in de afbeelding  van Sentinel-2 - zorg er voor de uitlijning te controleren (ware kleuren)

en: Images of the new locks (but partly cloudy) (true color)
nl: Afbeeldingen van de nieuwe sluizen (maar gedeeltelijk bewolkt) (ware kleuren)

en: Coarse coastline due to cloud cover in Bing/Mapbox (true color)
nl: Ruwe kustlijn vanwege de wolkenbedekking in Bing/Mapbox (ware kleuren)

en: Many missing islands in OSM (mostly mapped meanwhile) (true color)
nl: Veel ontbrekende eilanden in OSM (de meeste zij  ondertussen in kaart gebracht) (ware kleuren)

en: Poor and outdated imagery in other sources (true color)
nl: Slechte en verouderde afbeeldingen in andere bronnen (ware kleuren)

en: Lupang Arenda, Taytay Drone Imagery
nl: Lupang Arenda, Taytay Dronefoto''s

en: Geoportal 2: Orthophotomap (aerial image) WMTS
nl: Geoportal 2: Orthophotomap (luchtfoto) WMTS

en: Geoportal 2: Orthophotomap (aerial image) WMS
nl: Geoportal 2: Orthophotomap (luchtfoto) WMS

en: Geoportal 2: High Resolution Orthophotomap (aerial image)
nl: Geoportal 2: Hoge Resolutie Luchtfotokaart (luchtfoto)

en: The aerial image is not available for the whole country.
nl: De luchtfoto is niet beschikbaar voor het hele land.

en: Geoportal 2: High Resolution Orthophotomap (aerial image) WMTS
nl: Geoportal 2: High Resolution Orthophotomap (luchtfoto) WMTS

en: Geoportal 2: Time Orthophotomap (aerial image) WMS
nl: Geoportal 2: Time Orthophotomap (luchtfoto) WMS

en: Geoportal 2: True Orthophotomap (aerial image) WMS
nl: Geoportal 2: True Orthophotomap (lucthfoto) WMS

en: Geoportal 2: PRNG (geo names)
nl: Geoportal 2: PRNG (geo namen)

en: Będzin: Orthophotomap 2013 (aerial image)
nl: Będzin: Orthophotomap 2013 (luchtfoto)

en: Imagery only accessible from a Polish IP address.
nl: Afbeeldingen alleen toegankelijk vanaf een Pools IP-adres.

en: Będzin: Buildings
nl: Będzin: Gebouwen

en: Będzin: Addresses
nl: Będzin: Adressen

en: Bytom: Orthophotomap 2012 (aerial image)
nl: Bytom: Orthophotomap 2012 (luchtfoto)

en: Bytom: Fotoplan 2014 (aerial image)
nl: Bytom: Fotoplan 2014 (luchtfoto)

en: Bytom: Orthophotomap 2016 (aerial image)
nl: Bytom: Orthophotomap 2016 (luchtfoto)

en: Bytom: Buildings
nl: Bytom: Gebouwen

en: Częstochowa: Buildings
nl: Częstochowa: Gebouwen

en: Częstochowa: Orthophotomap 2011 (aerial image)
nl: Częstochowa: Orthophotomap 2011 (luchtfoto)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2013 (aerial image)
nl: Częstochowa: Orthophotomap 2013 (luchtfoto)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2014 (aerial image)
nl: Częstochowa: Orthophotomap 2014 (luchtfoto)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2015 (aerial image)
nl: Częstochowa: Orthophotomap 2015 (luchtfoto)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2016 (aerial image)
nl: Częstochowa: Orthophotomap 2016 (luchtfoto)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2017 (aerial image)
nl: Częstochowa: Orthophotomap 2017 (luchtfoto)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2021 (aerial image)
nl: Częstochowa: Orthofotokaart 2021 (luchtfoto)

en: Gliwice: Orthophotomap 2013 (aerial image)
nl: Gliwice: Orthophotomap 2013 (luchtfoto)

en: Gliwice: Orthophotomap 2017 (aerial image)
nl: Gliwice: Orthophotomap 2017 (luchtfoto)

en: Gliwice: Orthophotomap 2018 (aerial image)
nl: Gliwice: Orthophotomap 2018 (luchtfoto)

en: Gliwice: Orthophotomap 2020 (aerial image)
nl: Gliwice: Orthophotomap 2020 (luchtfoto)

en: Gliwice: Buildings
nl: Gliwice: Gebouwen

en: Łódź: Buildings
nl: Łódź: Gebouwen

en: Łódź: Orthophotomap 2019 (aerial image)
nl: Łódź: Orthophotomap 2019 (luchtfoto)

en: Powiat dębicki: Buildings
nl: Powiat dębicki: Gebouwen

en: Powiat łańcucki: Buildings
nl: Powiat łańcucki: Gebouwen

en: Powiat ropczycko-sędziszowski: Buildings
nl: Powiat ropczycko-sędziszowski: Gebouwen

en: Powiat rzeszowski: Buildings
nl: Powiat rzeszowski: Gebouwen

en: Powiat rzeszowski: Orthophotomap (aerial image)
nl: Powiat rzeszowski: Orthophotomap (luchtfoto)

en: Powiat stalowowolski: Buildings
nl: Powiat stalowowolski: Gebouwen

en: Poznań: Orthophotomap 2014 (aerial image)
nl: Poznań: Orthophotomap 2014 (luchtfoto)

en: Poznań: Orthophotomap 2016 (aerial image)
nl: Poznań: Orthophotomap 2016 (luchtfoto)

en: Poznań: Latest Orthophotomap (aerial image)
nl: Poznań: Latest Orthophotomap (luchtfoto)

en: Poznań: Latest Orthophotomap (aerial image) WMTS
nl: Poznań: Laatste luchtfotokaart (luchtfoto) WMTS

en: Przemyśl: Buildings
nl: Przemyśl: Gebouwen

en: Przemyśl: Ortophotomap (aerial image)
nl: Przemyśl: Ortophotomap (luchtfoto)

en: Ruda Śląska: Orthophotomap (aerial image)
nl: Ruda Śląska: Orthophotomap (luchtfoto)

en: Siemianowice Śląskie: Orthophotomap (aerial image)
nl: Siemianowice Śląskie: Orthophotomap (luchtfoto)

en: Siemianowice Śląskie: Buildings
nl: Siemianowice Śląskie: Gebouwen

en: Zabrze: Orthophotomap 2011 (aerial image)
nl: Zabrze: Orthophotomap 2011 (luchtfoto)

en: Warszawa: Orthophotomap 2021 (aerial image)
nl: Warschau: Orthofotomap 2021 (luchtfoto)

en: Wrocław: Orthophotomap 2015 (aerial image)
nl: Wrocław: Orthophotomap 2015 (luchtfoto)

en: Wrocław: Orthophotomap 2018 (aerial image)
nl: Wrocław: Luchtfotomap 2018 (luchtfoto)

en: Orthophotos of the northern portion of mainland Portugal RGB - 25cm - 2021 (DGT)
nl: Orthofoto’s van het noordelijke gedeelte van het vasteland van Portugal RGB - 25cm - 2021 (DGT)

en: Orthophotos of the northern portion of mainland Portugal IRG - 25cm - 2021 (DGT)
nl: Orthofoto’s van het noordelijke gedeelte van het vasteland van Portugal IRG - 25cm - 2021 (DGT)

en: Orthophotos of mainland Portugal - 25cm - 2018 (DGT)
nl: Orthofoto’s van het vasteland van Portugal- 25cm - 2018 (DGT)

en: Orthophotos of the coastal areas of mainland Portugal - 10cm - 2014-2015 (DGT)
nl: Orthofoto’s van de kustgebieden van het vasteland van Portugal Portugal - 10cm - 2014-2015 (DGT)

en: Orthophotos of mainland Portugal - 50 cm - 2004-2006 (DGT)
nl: Orthofoto’s van het vasteland van Portugal Portugal - 50 cm - 2004-2006 (DGT)

en: Orthophotos of mainland Portugal - 1m - 1995 - Fake Color (DGT)
nl: Orthofotos van vasteland Portugal - 1m - 1995 - Fake Color (DGT)

en: Elevation hillshade of the coastal areas of mainland Portugal - 2m - 2014-2015 (DGT)
nl: Hoogte schaduw van heuvels van de kustgebieden van het vasteland van Portugal - 2m - 2014-2015 (DGT)

en: Official Administrative Charter of Portugal - CAOP 2022 (Mainland - Boundaries)
nl: Officiële administratieve Charter van Portugal - CAOP 2022 (Vasteland - grenzen)

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2018 (DGT)
nl: Landgebruik en bodembedekking van vasteland van Portugal - 2018 (DGT)

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2010 (DGT)
nl: Landgebruik en bodembedekking van vasteland van Portugal - 2010 (DGT)

en: Portugal Topographic Map (valentim.org)
nl: Portugal Topografische kaart (valentim.org)

en: State of bridge construction in August 2016 (true color)
nl: Status van de constructie van de brug in augustus 2016 (ware kleuren)

en: Bridge and surrounding after completion in April 2018 (true color)
nl: Brug en omgeving na voltooiing in april 2018 (ware kleuren)

en: Sentinel-2 image of the Pechora Sea coast in autumn 2016 (true color)
nl: Sentinel-2-afbeelding van de Pechora Sea-kust in herfst 2016 (ware kleuren)

en: Late summer imagery with few clouds (superseeded by newer image) (true color)
nl: Afbeelding van de late zomer met enkele wolken  (opgevolgd door nieuwere afbeelding) (ware kleuren)

en: Up-to-date late summer imagery with few clouds (true color)
nl: Up-to-date  afbeeldingen uit de late zomer met weinig bewolking (ware kleuren)

en: imagico.de: Northern Dvina delta at low tide
nl: imagico.de: Northern Dvina delta bij laagtij

en: Beaches, tidal flats and other costal forms (true color)
nl: Stranden, getijdeplaten en andere kustvormen (ware kleuren)

en: Up-to-date late summer imagery with few clouds - caution: not all visible snow is glaciers (true color)
nl: Up-to-date  afbeeldingen uit de late zomer met weinig bewolking - let op: niet alle zichtbare sneeuw zijn gletsjers (ware kleuren)

en: Recent image showing newest features (superseeded by newer image) (true color)
nl: Recente afbeelding die de nieuwste objecten weergeeft (opgevolgd door nieuwere afbeelding) (ware kleuren)

en: September 2020 image with autumn colors (true color)
nl: September 2020 afbeelding met herfstkleuren (ware kleuren)

en: Freemap.sk Hiking
nl: Freemap.sk Wandelen

en: Freemap.sk Ski
nl: Freemap.sk Skiën

en: Slovakia Historic Maps
nl: Slowakije Historische kaarten

en: DTM 5.0 gray terrain shading
nl: DTM 5.0 grijze terrein schaduw

en: DTM 5.0 light terrain shading
nl: DTM 5.0 licht terrein schaduw

en: DSM 1.0 gray surface shading
nl: DSM 1.0 grijs oppervlakte schaduw

en: RABA-KGZ: Slovenia farmland use
nl: RABA-KGZ: Sloveens gebruik landerijen

en: RABA-KGZ: Slovenia built-up areas
nl: RABA-KGZ: Slovenië bebouwde gebieden

en: GURS: Building outlines
nl: GURS: Omtrek gebouwen

en: GURS: DOF050 Orthophoto, DTK5... (WMTS)
nl: GURS: DOF050 Orthofoto, DTK5... (WMTS)

en: GURS: Slovenia orthophoto 25cm (DOF025)
nl: GURS: Slovenië luchtfoto 25cm (DOF025)

en: Slovenia orthophoto 25cm/pixel (GURS DOF025), hosted by Level2.si
nl: Slovenië orthofoto 25cm/pixel (GURS DOF025), gehost door Level2.si

en: Ljubljana: Orthophoto 2023 (WMTS)
nl: Ljubljana: Orthofoto 2023 (WMTS)

en: Ljubljana: Orthophoto 2022 (WMTS)
nl: Ljubljana: Orthofoto 2022 (WMTS)

en: Ljubljana: Orthophoto 2020 (WMTS)
nl: Ljubljana: Orthofoto 2020 (WMTS)

en: Ljubljana: Orthophoto 2019 (WMTS)
nl: Ljubljana: Orthofoto 2019 (WMTS)

en: City of Cape Town 2013 Aerial
nl: Kaapstad 2013 Luchtfoto

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 12cm ground sample distance
nl: Alleen voor OpenStreetMap. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 12cm ground sample distance

en: City of Cape Town 2015 Aerial
nl: Kaapstad 2015 luchtfoto''s

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 8cm ground sample distance
nl: Alleen voor OpenStreetMap. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 8cm ground sample distance

en: City of Cape Town 2017 Aerial
nl: Kaapstad 2017 Luchtfoto

en: 2017 January orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
nl: 2017 januari orthogerectificeerde kleurmozaiëk. Originele afbeelding eigendom van CCT. Afbeelding vastgelegd met digitale camera om mozaiëk pixelgrootte van 0.08m mogelijk te maken. Gecomprimeerd tot ecw 20x-compressie. Planimetrische betrouwbaarheid verwacht tot binnen 0.3m. Geen beperkingen voor het digitale bestand voor niet-commerciële doeleinden.

en: City of Cape Town 2018 Aerial
nl: Kaapstad 2018 Luchtfoto

en: 2018 February orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
nl: 2018 februari orthogerectificeerde kleurmozaiëk. Originele afbeelding eigendom van CCT. Afbeelding vastgelegd met digitale camera om mozaiëk pixelgrootte van 0.08m mogelijk te maken. Gecomprimeerd tot ecw 20x-compressie. Planimetrische betrouwbaarheid verwacht tot binnen 0.3m. Geen beperkingen voor het digitale bestand voor niet-commerciële doeleinden.

en: City of Cape Town 2019 Aerial
nl: Kaapstad 2019 luchtfoto

en: 2019 January orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
nl: 2019 januari orthogerectificeerde kleurmozaiëk. Originele afbeelding eigendom van CCT. Afbeelding vastgelegd met digitale camera om mozaiëk pixelgrootte van 0.08m mogelijk te maken. Gecomprimeerd tot ecw 20x-compressie. Planimetrische betrouwbaarheid verwacht tot binnen 0.3m. Geen beperkingen voor het digitale bestand voor niet-commerciële doeleinden.

en: City of Cape Town 2020 Aerial
nl: Kaapstyad 2020 luchtfoto

en: 2020 January orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
nl: 2020 januari orthogerectificeerde kleurmozaiëk. Originele afbeelding eigendom van CCT. Afbeelding vastgelegd met digitale camera om mozaiëk pixelgrootte van 0.08m mogelijk te maken. Gecomprimeerd tot ecw 20x-compressie. Planimetrische betrouwbaarheid verwacht tot binnen 0.3m. Geen beperkingen voor het digitale bestand voor niet-commerciële doeleinden.

en: City of Cape Town 2021 Aerial
nl: Kaapstad 2021 luchtfoto

en: 2021 March orthorectified colour mosaic (updated: version 3). Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 10x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
nl: 2021 maart orthogerectificeerde kleurmozaiëk (bijgewerkt: versie 3). Originele afbeelding eigendom van CCT. Afbeelding vastgelegd met digitale camera om mozaiëk pixelgrootte van 0.08m mogelijk te maken. Gecomprimeerd tot ecw 10x-compressie. Planimetrische betrouwbaarheid verwacht tot binnen 0.3m. Geen beperkingen voor het digitale bestand voor niet-commerciële doeleinden.

en: City of Cape Town 2022 Aerial
nl: Kaapstad 2022 luchtfoto

en: 2022 January orthorectified colour mosaic (updated: version 2.1). Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 10x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
nl: 2022 januari orthogerectificeerde kleurmozaiëk (bijgewerkt: versie 2.1). Originele afbeelding eigendom van CCT. Afbeelding vastgelegd met digitale camera om mozaiëk pixelgrootte van 0.08m mogelijk te maken. Gecomprimeerd tot ecw 10x-compressie. Planimetrische betrouwbaarheid verwacht tot binnen 0.3m. Geen beperkingen voor het digitale bestand voor niet-commerciële doeleinden.

en: City of Cape Town 2023 Aerial
nl: Kaapstad 2023 Luchtfoto

en: 2023 January orthorectified colour mosaic (updated: version 4). Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 10x compression. Planimetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
nl: Januari  2023 ge-orthorectificeerd kleurmozaïek (bijgewerkt: versie 4). Originele afbeelding eigendom van CCT (Kaapstad). Afbeelding vastgelegd met digitale camera om een mozaïek pixelgrootte van 0,08m mogelijk te maken. Gecomprimeerd tot ecw 10x compressie. Planimetrische betrouwbaarheid verwacht binnen 0,3m. Geen beperkingen voor het digitale bestand voor niet-commerciële doeleinden.

en: South Africa CD:NGI Aerial
nl: Zuid-Afrika CD:NGI Luchtfoto

en: Missing in other image sources (true color with estimated blue)
nl: Ontbreekt in andere afbeeldingsbronnen (ware kleuren met geschat blauw)

en: Missing in other image sources (true color)
nl: Ontbreekt in andere afbeeldingsbronnen (ware kleuren)

en: Mapa base de España
nl: Basiskaart van Spanje

en: Cartography of the National Geographic Institute and the Geographic Center of the Army
nl: Cartografie van het National Geographic-instituut en het Geographic Center of the Army

en: Catastro Spain
nl: Catastro Spanje

en: LiDAR Spain
nl: LiDAR Spanje

en: LiDAR Digital Surface Model generated by composition of four layers: shading, buildings, vegetation and hydrography.
nl: LiDAR Digital Surface Model gemaakt door een compositie van vier lagen: schaduw, gebouwen, vegetatie en hydrografie.

en: PNOA Spain
nl: PNOA Spanje

en: Most recent orthophotos of the PNOA project (National Plan for Aerial Orthophotography)
nl: Meest recente luchtfoto''s van het project PNOA (National Plan for Aerial Orthophotography)

en: GRAFCAN OrtoExpress Urbana - Canary Islands
nl: GRAFCAN OrtoExpress Urbana - Canarische eilanden

en: High resolution imagery covering the Canary Islands, 12.5 or 10 cm/pixel in urban areas, and 20 cm/pixel elsewhere. Older in some urban areas than the lower-resolution "GRAFCAN OrtoExpress".
nl: Hoge resolutie luchtfoto''s van de Canarische eilanden, 12.5 of 10 cm/pixel in stedelijke gebieden, en 20 cm/pixel elders. Ouder in sommige stedelijke gebieden dan de lage-resolutie "GRAFCAN OrtoExpress".

en: GRAFCAN OrtoExpress - Canary Islands
nl: GRAFCAN OrtoExpress - Canarische eilanden

en: High resolution imagery covering the Canary Islands, 20 cm/pixel. More recent in some urban areas than the higher-resolution "GRAFCAN OrtoExpress Urbana".
nl: Hoge resolutie luchtfoto''s van de Canarische eilanden, 20 cm/pixel. Meer recent in sommige stedelijke gebieden dan de hoge-resolutie "GRAFCAN OrtoExpress Urbana".

en: ITACyL - Castile and León
nl: ITACyL - Castile en León

en: Base Map - Geoportal of Santiago de Compostela
nl: Basiskaart - Geoportaal van Santiago de Compostela

en: SITNA - Ortophoto Navarre
nl: SITNA - Ortofoto Navarre

en: SITNA - Basemap Navarre
nl: SITNA - Basiskaart Navarre

en: ICGC - Ortophoto Catalonia
nl: ICGC - Ortofoto Catalonië

en: ICGC - Topo Catalonia
nl: ICGC - Topo Catalonië

en: Supplementing incomplete coverage in other sources (true color)
nl: Aanvullend aan onvolledige bedekking in andere bronnen (ware kleuren)

en: Lantmäteriet Topographic Map
nl: Lantmäteriet Topografische kaart

en: Topographic map of Sweden 1:50 000
nl: Topografische kaart van Zweden 1:50 000

en: Scan of ´Economic maps´ ca. 1950-1978
nl: Scan van ´Economic maps´ ca. 1950-1978

en: Scan of ´Generalstabskartan´ 1859-1979
nl: Scan van ´Generalstabskartan´ 1859-1979

en: Lantmäteriet Historic Orthophoto 1960
nl: Lantmäteriet Historische luchtfoto 1960

en: Mosaic of Swedish orthophotos from the period 1955–1965. Older and younger pictures may occur.
nl: Mozaïek van Zweedse orthofoto''s uit de periode 1955-1965. Oudere en jongere foto''s kunnen voorkomen.

en: Lantmäteriet Historic Orthophoto 1975
nl: Lantmäteriet Historische luchtfoto 1975

en: Mosaic of Swedish orthophotos from the period 1970–1980. Is under construction.
nl: Mozaïek van Zweedse orthofoto''s uit de periode 1970-1980. Is in aanbouw.

en: Lantmäteriet Historic Orthophotos options
nl: Lantmäteriet Historische orthofoto’s opties

en: Mosaic of Swedish orthophotos, including from the period 1993–2005.
nl: Mozaiëk van Zweedse orthofoto’s, inclusief de periode 1993–2005.

en: Trafikverket Road Network (overlay)
nl: Trafikverket Wegennetwerk (overlay)

en: Swedish NVDB road network
nl: Zweeds NVDB wegennetwerk

en: Swedish NVDB extra details: Highway reference, traffic calming, rest area, bus stop, bridge, tunnel, speed camera
nl: Zweedse NVDB extra details: Verwijzingen wegen, verkeersbeperkingen, rustplaatsen, bushaltes, brug, tunnel, snelheidscamera

en: Trafikverket Road Network options (overlay)
nl: Trafikverket Road Network opties (overlay)

en: Swedish NVDB road network with several options for map layers
nl: Zweeds NVDB wegennetwerk met verscheidene opties voor kaartlagen

en: Trafikverket Railway Network (overlay)
nl: Trafikverket Spoorwegennetwerk (overlay)

en: Swedish railway network, including sidings
nl: Zweeds spoorwegennetwerk, inclusief zijkanten

en: Trafikverket Railway Network options (overlay)
nl: Trafikverket Spoorwegnetwerk opties (overlay)

en: Swedish railway network with several options for map layers
nl: Zweeds spoorwegennetwerk met verscheiedene opties voor kaartlagen

en: Naturvårdsverket Trails (overlay)
nl: Naturvårdsverket Trails (overleg)

en: Daily updated trails in or around nature reserves as recorded by Swedish Environmental Protection Agency
nl: Dagelijks bijgewerkte sporen in of rond natuurreservaten zoals opgenomen door het Swedish Environmental Protection Agency

en: Naturvårdsverket Protected Areas options (overlay)
nl: Naturvårdsverket Protected Areas opties (overleg)

en: Swedish national parks, nature reserves and other protected areas and objects
nl: Zweedse nationale parken, natuurbeschermingsgebieden en andere beschermde gebieden en objecten

en: Riksantikvarieämbetet Protected Heritage Areas (overlay)
nl: Riksantikvarieämbetet Beschermde historische gebieden (overleg)

en: Protected areas for heritage buildings and religious heritage sites
nl: Beschermde gebieden voor historische gebouwen en religieuze historische plaatsen

en: Riksantikvarieämbetet Heritage buildings (overlay)
nl: Riksantikvarieämbetet Historische gebouwen (overlay)

en: Heritage buildings and churches
nl: Historische gebouwen en kerken

en: Riksantikvarieämbetet Ruins (overlay)
nl: Riksantikvarieämbetet Ruïnes (overleg)

en: Ruins of cultural-historical interst
nl: Ruïnes van cultuurhistorisch belang

en: Riksantikvarieämbetet Archaeological Sites and Monuments (overlay)
nl: Riksantikvarieämbetet Archeologische opgravingen en monumenten (overleg)

en: Ancient and historical remains and monuments
nl: Oude en historische overblijfselen en monumenten

en: SCB Urban Areas (overlay)
nl: SCB Urban Areas (overleg)

en: Human settlements of at least 200 people with less than 500 meters between households
nl: Nederzettingen met tenminste 200 mensen met minder dan 500 meter tussen huishoudens

en: SCB Vacation Home Areas (overlay)
nl: SCB Vacation Home Areas (overleg)

en: Contiguous areas that consist mainly of holiday homes; a collection of at least 50 holiday homes, where the distance between them does not exceed 150 metres
nl: Aaneensluitende gebieden die merendeels bestaan uit vakantiehuizen; een verzameling van tenminste 50 vakantiehuizen, waarbij de onderlinge afstand niet groter is dan 150 meter

en: SCB Industrial zones (overlay)
nl: SCB Industrial zones (overleg)

en: Geographically delimited areas which are characterized by large-scale and industrial land use
nl: Geografisch begrensde gebieden die worden gekarakteriseerd door grootschalig en industrieel landgebruik

en: SCB Small Settlements (overlay)
nl: SCB Small Settlements (overleg)

en: Contiguous areas of buildings with 50-199 inhabitants and no more than 150 metres between houses
nl: Aaneensluitende gebieden met gebouwen met 50-199 bewoners en niet meer dan 150 meter tussen de huizen

en: Skolverket Schools (overlay)
nl: Skolverket Schools (overleg)

en: Swedish schools.
nl: Zweedse scholen.

en: SVK Electricity Network (overlay)
nl: SVK Electricity Network (overleg)

en: Swedish transmission network for electricity
nl: Zweedse transportnetwerk voor electriciteit

en: Länsstyrelserna Wind Turbines (overlay)
nl: Länsstyrelserna Wind Turbines (overleg)

en: Opertional (black) and planned (green) wind turbiens. Data from Vindbrukskollen.
nl: Operationele (zwarte) en geplande (groene) windturbines. Gegevens van Vindbrukskollen.

en: Snowmobile map Sweden
nl: Sneeuwmobielkaart Zweden

en: Snowmobile trails
nl: Sneeuwmobiel sporen

en: Stockholm Orthophoto
nl: Stockholm luchtfoto

en: Orthophotos from the municipality of Stockholm 2019, CC0 license
nl: Orthofoto’s van de gemeente Stockholm 2019, licentie CC0

en: Sollentuna Orthophoto
nl: Sollentuna luchtfoto

en: Orthophotos from the municipality of Sollentuna 2016, open data
nl: Luchtfoto''s van de gemeente Sollentuna 2016, open gegevens

en: Lidingö Orthophoto
nl: Lidingö luchtfoto

en: Orthophotos from the municipality of Lidingö 2012, CC0 license
nl: Luchtfoto''s van de gemeente Lidingö 2012, CC0 licentie

en: Linköping Orthophoto
nl: Linköping luchtfoto

en: Orthophotos from the municipality of Linköping 2010, open data
nl: Luchtfoto''s van de gemeente Linköping 2010, open gegevens

en: Kalmar North Orthophoto 2014
nl: Kalmar Noord Luchtfoto 2014

en: Orthophotos for the north coast of the municipality of Kalmar 2014
nl: Luchtfoto''s voor de noordkust van de gemeente Kalmar 2014

en: Kalmar South Orthophoto 2016
nl: Kalmar Zuid Luchtfoto 2016

en: Orthophotos for the south coast of the municipality of Kalmar 2016
nl: Luchtfoto''s voor de zuidkust van de gemeente Kalmar 2016

en: Kalmar Urban Orthophoto 2018
nl: Kalmar Stedelijke Luchtfoto 2018

en: Orthophotos for urban areas of the municipality of Kalmar 2018
nl: Luchtfoto''s voor de stedelijke gebieden van de gemeente Kalmar 2018

en: Kalmar Urban Orthophoto 2020
nl: Kalmar Urban luchtfoto 2020

en: Orthophotos for urban areas of the municipality of Kalmar 2020
nl: Luchtfoto''s voor stedelijke gebieden van de gemeente Kalmar 2020

en: Gothenburg Orthophoto
nl: Gothenburg orthofoto

en: Most recent orthophotos for Gothenburg municipality
nl: Meest recente orthofoto''s van gemeente Gothenburg

en: Gothenburg Historic Orthophoto options
nl: Opties voor Gothenburg Historic Orthophoto

en: Historic orthophotos for Gothenburg municipality
nl: Historische orthofoto''s voor gemeente Gothenburg

en: Gothenburg City map
nl: Gotenburg stadskaart

en: The city map is an overview map that describes Gothenburg. It contains general information about land, communications, hydrography, buildings, address numbers and street names, administrative division and other orientation text.
nl: De stadskaart is een overzichtskaart die Gotenburg beschrijft. Hij bevat algemene informatie over land, communicatie, hydrografie, gebouwen, adresnummers en straatnamen, administratieve opdeling en andere tekst ter oriëntatie.

en: Gothenburg Hillshade
nl: Gotenburg schaduw voor heuvels

en: Web map service presenting hillshade and slope based on the 2017 elevation model for City of Gothenburg. Resolution 0.5 meters per pixel.
nl: Webkaartservice die  schaduw voor heuvels en helling presenteert, gebaseerd op het 2017 hoogtemodel voor de stad Gotenburg. Resolutie 0.5 meter per pixel.

en: Örebro options 1 (overlay)
nl: Örebro opties 1 (overleg)

en: Public map features for Örebro municipality, part 1
nl: Publieke kaartobjecten voor gemeente Örebro deel 1

en: Örebro options 2 (overlay)
nl: Örebro opties 2 (overleg)

en: Public map features for Örebro municipality, part 2
nl: Publieke kaartobjecten voor gemeente Örebro, deel 2

en: This imagery is provided via a proxy operated by https://sosm.ch/
nl: Deze beelden worden verstrekt via een proxy beheerd door https://sosm.ch/

en: Kanton Zürich Orthophotos 2015/2016 10cm
nl: Kanton Zürich Orthofoto''s 2015/2016 10cm

en: Kanton Zürich Orthophoto 2018 10cm
nl: Kanton Zürich Orthofoto 2018 10cm

en: Kanton Zürich Orthophoto 2020 5cm
nl: Kanton Zürich Orthofoto 2020 5cm

en: Canton Zurich, Orthophoto ZH Spring 2021 RGB 5cm
nl: Kanton Zürich, Orthofoto ZH Voorjaar 2021 RGB 5cm

en: Kanton Zürich, Surface Hillshade 2014 50cm
nl: Kanton Zürich, oppervlakte schaduw op heuvels 2014 50cm

en: Kanton Zurich, Surface Hillshade 2017
nl: Kanton Zurich, oppervlakte schaduw op heuvels 2017

en: Kanton Zurich, Terrain Hillshade 2014 50cm
nl: Kanton Zurich, terrein schaduw op heuvels 2014 50cm

en: Kanton Zurich, Terrain Hillshade 2017
nl: Kanton Zurich, terrein schaduw op heuvels  2017

en: Canton Thurgau Base plan cadastral surveying
nl: Kanton Thurgau Basisplan kadastraal onderzoek

en: Base plan cadastral surveying of the canton Thurgau coloured & black & white with properties, nomenclature, national, cantonal and municipal boundaries, individual objects, land cover, road names, contour lines and terrain model
nl: Basisplan kadastraal onderzoek van het kanton Thurgau, gekleurd en zwart&wit met eigenschappen, nomenclature, nationale, kantonale en gemeentelijke grenzen, individuele objecten, landbedekking, namen van wegen, contourlijnen en terreinmodel

en: Canton Thurgau cycle routes
nl: Kanton Thurgau fietsroutes

en: Slow traffic: cycle path network (routes) indicated by signposts
nl: Langzaam verkeer: netwerk fietspaden (routes) aangegeven door wegwijzers

en: Canton Thurgau relief DTM
nl: Canton Thurgau reliëf DTM

en: Digital representation of the terrain
nl: Digitale weergave van het terrein

en: Canton Thurgau hiking paths
nl: Kanton Thurgau wandelpaden

en: Slow traffic: the course of the hiking trails with symbolic representations of signposts, underpasses, stairs and bridges. Information about the path surface and wheelchair accessibility.
nl: Langzaam verkeer: de koers van wandelpaden met symbolische weergave van wegwijzers, onderdoorgangen, trappen en bruggen. Informatie over oppervlakte van het pad en toegankelijkheid voor rolstoelen.

en: Canton Thurgau orthophoto 2017
nl: Kanton Thurgau luchtfoto 2017

en: City of St. Gallen
nl: Stad St. Gallen

en: 7.5 cm orthophoto from 2018
nl: 7.5 cm luchtfoto van 2018

en: Stadt Uster Orthophoto 2008 10cm
nl: Stad Uster Orthophoto 2008 10cm

en: City of Zürich base map
nl: Stad Zürich basiskaart

en: City of Zürich Overview map (Steets, buildings, house numbers)
nl: Stad Zürich overzichtskaart (Straten, gebouwen, huisnummers)

en: City of Zürich Orthophoto 2011
nl: Stad Zürich luchtfoto 2011

en: City of Zürich Orthophoto 2013
nl: Stad Zürich luchtfoto 2013

en: City of Zürich Orthophoto 2013 quasi true
nl: Stad Zürich luchtfoto 2013 quasi true

en: Canton Solothurn, Latest Orthophoto RGB
nl: Kanton Solothurn, Laatste luchtfoto RGB

en: Canton Solothurn, Latest Orthophoto Infrared
nl: kanton Solothurn, Laatste luchtofot Infrarood

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2014 RGB
nl: Kanton Solothurn, luchtfoto 2014 RGB

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2015 RGB
nl: Kanton Solothurn, luchtfoto 2015 RGB

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2016 RGB
nl: Kanton Solothurn, luchtfoto 2016 RGB

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2017 RGB
nl: Kanton Solothurn, luchtfoto 2017 RGB

en: Kanton Solothurn, DSM Relief 2014 50cm
nl: Kanton Solothurn, DSM Reliëf 2014 50cm

en: Kanton Solothurn, DTM Relief 2014 50cm
nl: Kanton Solothurn, DTM-reliëf 2014 50cm

en: Kanton Solothurn, DSM Relief 2018
nl: Kanton Solothurn, DSM Reliëf 2018

en: Canton of Geneva 5cm (SITG 2011)
nl: Kanton Genève 5cm (SITG 2011)

en: Canton of Geneva 5cm (SITG 2016)
nl: Kanton Genève 5cm (SITG 2016)

en: Canton of Geneva 20cm (SITG 2018)
nl: Kanton Geneve 20cm (SITG 2018)

en: Canton of Geneva 5cm (SITG 2019)
nl: Kanton Geneve 5cm (SITG 2019)

en: Canton of Geneva, DSM (SITG 2014)
nl: Kanton Geneve, DSM (SITG 2014)

en: Canton of Geneva, DSM (SITG 2017)
nl: Kanton Geneve, DSM (SITG 2017)

en: Canton of Geneva, DSM (SITG 2019)
nl: Kanton Geneve, DSM (SITG 2019)

en: Canton of Geneva, DTM (SITG 2014)
nl: Kanton Geneve, DTM (SITG 2014)

en: Canton of Geneva, DTM (SITG 2017)
nl: Kanton Geneve, DTM (SITG 2017)

en: Canton of Geneva, DTM (SITG 2019)
nl: Kanton Geneve, DTM (SITG 2019)

en: Kanton Bern, Buildings
nl: Kanton Bern, gebouwen

en: Kanton Bern, Digital surface model 50cm, Relief
nl: Kanton Bern, Digitaal oppervlaktemodel 50cm, Reliëf

en: Kanton Bern, Digital terrain model 50cm, Relief
nl: Kanton Bern, Digitaal terreinmodel 50cm, Reliëf

en: Stadt Bern 10cm/25cm (2012)
nl: Stad Bern 10cm/25cm (2012)

en: Stadt Bern 10cm (2016)
nl: Stad Bern 10cm (2016)

en: Stadt Bern 10cm (2020)
nl: Stad Bern 10cm (2020)

en: Stadt Bern 10cm (2023)
nl: Stad Bern 10cm (2023)

en: Geoinformation Stadt Bern, Amtliche Vermessung
nl: Geoinformatie Stadt Bern, Ambtelijke metingen

en: Plan for the land register of the city of Bern (coloured).
nl: Kaart voor het landregister van de stad Bern (gekleurd).

en: Ville de Nyon - Orthophoto 2016 HD 5cm/pi
nl: Ville de Nyon - Luchtfoto 2016 HD 5cm/pi

en: Lausanne - Orthophoto 2016
nl: Lausanne - Luchtfoto 2016

en: imagico.de: Central Alps in late September 2016
nl: imagico.de: Centrale Alpen in laat september 2016

en: Up-to-date image for glacier mapping - beware of some fresh snow at higher altitudes (true color)
nl: Up-to-date-afbeelding voor in kaart brengen van gletsjer - let op enige verse sneeuw op hogere hoogten (ware kleuren)

en: imagico.de: Western Alps autumn colors 2017
nl: imagico.de: Westerse Alpen herfstkleuren 2017

en: Autumn colors in the Alps, Jura and southwestern Germany  (true color)
nl: Herfstkleuren in de Alpen, Jura en zuidwest Duitsland  (ware kleuren)

en: Expansion: whole canton Resolution: 10cm per pixel Photo flight: 2011-04-01
nl: Uitbreiding: gehele kanton Resolutie: 10cm per pixel Fotovlucht: 2011-04-01

en: Orthophoto for the northern part of the canton Zug. Flown on 20.04.2016. 10cm resolution per pixel. Coverage: Communities of Cham, Steinhausen and Baar, as well as parts of Zug.
nl: Luchtfoto voor het noordelijke gedeelte van het kanton Zug. Gevlogen op 20.04.2016. 10cm resolutie per pixel. Bedekking: Gemeenschappen van Cham, Steinhausen en Baar, als ook delen van Zug.

en: Orthophoto for the southern part of the municipality of Zug. Flown by drone on several days in early April 2018. 10cm resolution per pixel. Coverage: Southern part of the community of Zug. Flying before leaves grow, without snow cover.
nl: Luchtfoto voor het zuidelijke gedeelte van de gemeente Zug. Met drone gevlogen op verscheidene dagen begin april 2018. 10cm resolutie per pixel. Bedekking: Zuidelijk gedeelte van de gemeenschap van Zug. Gevlogen zonder groeiende bladeren en zonder bedekking door sneeuw.

en: Canton Zug (Walchwil and Zug (Alpli)) 2019
nl: Kanton Zug (Walchwil en Zug (Alpli)) 2019

en: Canton Schaffhausen, relief 2013
nl: Kanton Schaffhausen, reliëf 2013

en: Canton Schaffhausen, aerial imagery 2013
nl: Kanton Schaffhausen,  luchtfoto 2013

en: Taiwan e-Map Open Data (with Contour Line)
nl: Taiwan e-Map Open Data (met contourlijnen)

en: The emap from Taiwan National Land Surveying and Mapping Center
nl: De e-map van Taiwan National Land Surveying and Mapping Center

en: Taiwan Village Boundaries
nl: Taiwan stadsgrenzen

en: Aşgabat (high resolution)
nl: Aşgabat (hoge resolutie)

en: USGS 3D Elevation Program Contours
nl: USGS 3D Hoogte-programma Contouren

en: The most recent year of 30/60cm 4-band DOQQs from the National Agriculture Imagery Program (NAIP) for each state in the contiguous United States.
nl: Het meest recente jaar van 30/60cm 4-band DOQQs van het National Agriculture Imagery Program (NAIP) voor elke staat in de aangrenzende Verenigde Staten.

en: At zoom level 16+, public domain map data from the US Census. At lower zooms, only changes since 2006 minus changes already incorporated into OpenStreetMap
nl: Op zoomniveau 16+, publieke domeinkaartgegevens van US Census. Op lagere zoomniveaus alleen wijzigingen sinds 2006 minus wijzigingen die al waren verwerkt in OpenStreetMap

en: Yellow = Public domain map data from the US Census. Red = Data not found in OpenStreetMap
nl: Geel = Publieke domein kaartgegevens van US Census. Rood = Gegevens niet gevonden in OpenStreetMap

en: TIGER Roads 2020
nl: TIGER wegen 2020

en: Highway: Green casing = unclassified. Brown casing = track. Surface: gravel = light brown fill, Asphalt = black, paved = gray, ground =white, concrete = blue, grass = green. Seasonal = white bars
nl: Highway: Groene behuizing = unclassified. Bruine behuizing = track. Oppervlakte: gravel = lichtbruine vulling, Asfalt = zwart, geplaveid = grijs, grond =wit, beton = bluauw, gras = groen. Seizoengebonden = witte balken

en: USGS Imagery
nl: USGS afbeeldingslaag

en: Public domain aerial imagery, mostly NAIP
nl: Publieke domeinluchtfoto''s, meestal NAIP

en: MassGIS L3 Parcels
nl: MassGIS L3 Percelen

en: MassGIS 2021 Orthos
nl: MassGIS 2021 Ortho’s

en: MassGIS 2019 Orthos
nl: MassGIS 2019 luchtfoto’s

en: MassGIS LIDAR Shaded Relief
nl: MassGIS LIDAR geschaduwd reliëf

en: NC Latest Orthoimagery
nl: NC Laatste luchtfoto''s

en: Most recent true color imagery for the state of North Carolina. The imagery has a pixel resolution of 6 inches and is comprised of imagery flown in 2018, 2019, 2020, and 2021
nl: Meest recente ware kleurenfoto’s van de staat Noord-Carolina. De afbeeldingen hebben een pixelresolutie van 6 inches en zijn samengesteld uit vluchten voor afbeeldingen in 2018, 2019, 2020, en 2021

en: NH GRANIT 2021/2022 6-inch Orthophotos (Color)
nl: NH GRANIT 2021/2022 6-inch Orthofoto''s (Kleur)

en: Statewide 2021/2022 6-inch Orthophotography for New Hampshire
nl: Staatsbrede 2021/2022 6-inch Orthofotografie voor New Hampshire

en: NH GRANIT 2021/2022 6-inch Orthophotos (Infrared)
nl: NH GRANIT 2021/2022 6-inch Orthofoto''s (Infrarood)

en: NH GRANIT LiDAR Hillshade 2022 (Northwest)
nl: NH GRANIT LiDAR Hillshade 2022 (Noordwest)

en: LiDAR-derived bare earth hillshaded terrain (illumination from the northwest) for New Hampshire. Generated from 7 separate LiDAR collections that covered the state as of 2022.  Collection dates range from 2011 to 2020.  Generally imagery is older in the north and newer in the south.
nl: Van LiDAR afgeleide blote aarde terrein met schaduwen (verlichting vanuit het noordwesten) voor New Hampshire. Gemaakt uit 7 afzonderlijke collecties van LiDAR die de staat bedekten, vanaf 2022.  Bereik van collecties vanaf 2011 tot en met 2020.  Over het algemeen zijn de afbeeldingen in het noorden ouder en nieuwer in het zuiden.

en: NH GRANIT LiDAR Hillshade 2022 (Northeast)
nl: NH GRANIT LiDAR Hillshade 2022 (Noordoost)

en: LiDAR-derived bare earth hillshaded terrain (illumination from the northeast) for New Hampshire. Generated from 7 separate LiDAR collections that covered the state as of 2022.  Collection dates range from 2011 to 2020.  Generally imagery is older in the north and newer in the south.
nl: Van LiDAR afgeleide blote aarde terrein met schaduwen (verlichting vanuit het noordoosten) voor New Hampshire. Gemaakt uit 7 afzonderlijke collecties van LiDAR die de staat bedekten, vanaf 2022.  Bereik van collecties vanaf 2011 tot en met 2020.  Over het algemeen zijn de afbeeldingen in het noorden ouder en nieuwer in het zuiden.

en: Recent summer image of the Alaska Range for mapping natural features (true color)
nl: Recente afbeelding uit de zomer van de Alaska Range voor het in kaart brengen van natuurlijke objecten (ware kleuren)

en: Recent image from after the eruption (true color)
nl: Recente afbeelding van na de uitbarsting (ware kleuren)

en: Image update for the small volcanic island (true color)
nl: Bijgewerkte afbeelding voor het kleine vulkanische eiland (ware kleuren)

en: Tidal flats and glaciers in surrounding mountains (true color)
nl: Getijdeplaten en gletsjers in omliggende bergen (ware kleuren)

en: Digital orthophotography of New Jersey, Near Infrared, 1 foot resolution
nl: Digitale luchtfoto’s van New Jersey, bijna Infrarood, 1 foot resolutie

en: Digital orthophotography of New Jersey, Natural Color, 1 foot resolution
nl: Digitale luchtfoto’s van New Jersey, natuurlijke kleuren, 1 foot resolutie

en: NJ 2020 Aerial Imagery (Natural Color)
nl: NJ 2020 lucghtforo (Natuurlijke kleur)

en: PR/USVI 2017 NOAA Hurricane Maria imagery
nl: PR/USVI 2017 NOAA Afbeeldingen orkaan Maria

en: Public domain aerial imagery taken in May/June 2013 from San Juan County, WA. Resolution is 9 inch.
nl: Publieke domeinluchtfoto''s, genomen in mei/juni 2013 in San Juan County, WA. Resolutie is 9 inch.

en: WA 2016 aerial imagery for San Juan County
nl: WA 2016 luchtfoto voor San Juan County

en: Public domain aerial imagery taken in May, June, and July from San Juan County, WA. Resolution is 6 inch countywide.
nl: Publieke domeinluchtfoto''s, genomen in mei, juni en juli van San Juan County, WA. Resolutie is 6 inch countybreed.

en: Public domain street and address data from the San Juan County, WA. Updated at least quarterly.
nl: Publieke domein straat- en adresgegevens van San Juan County, WA. Ten minste elk kwartaal bijgewerkt.

en: MD Latest 6 Inch Aerial Imagery
nl: MD Laatste 6 Inch luchtfoto’s

en: Six Inch resolution aerial imagery for the State of Maryland
nl: Six Inch-resolutie luchtfoto’s van de staat Maryland

en: Three Inch Resolution Imagery for the cities of Rockville, Gaithersburg and Annapolis
nl: Drie-inch-resolutie luchtfoto’s voor de steden Rockville, Gaithersburg en Annapolis

en: This data set consists of 0.3-meter pixel resolution (approximately 1-foot), 4-band true color and near infrared (R, G, B, IR) orthoimages covering New Castle, Kent and Sussex Counties in Delaware.
nl: Deze gegevensset bestaat uit 0.3-meter pixelresolutie (bij benadering 1-foot), 4-band ware kleuren en bijna infrarood (R, G, B, IR) luchtfoto’s die Counties New Castle, Kent en Sussex in Delaware bedekken.

en: Delaware 2017 Orthophotography
nl: Delaware 2017 Luchtfotografie

en: Rhode Island Spring 2019 Aerial Imagery
nl: Rhode Island Lente 2019 luchtfoto''s

en: Statewide 3-inch pixel resolution digital true color georeferenced aerial photographs of Rhode Island.
nl: Staatbrede, 3-inch pixelresolutie, digitale, ware kleuren luchtfoto''s met geoverwijzingen van Rhode Island.

en: New York State High Resolution Digital Orthoimagery, 1 foot resolution, visible light
nl: New York State Hoge resolutie digitale ortho-afbeelding, 1 foot-resolutie, zichtbaar licht

en: NYS Orthos Online (color IR)
nl: NYS Orthos Online (kleur IR)

en: New York State High Resolution Digital Orthoimagery, 1 foot resolution, color IR
nl: New York State Hoge resolutie digitale ortho-afbeelding, 1 foot-resolutie, kleur-IR

en: Washington State Department of Transportation State and Local roads as submitted to FHWA in the Highway Performance Monitoring System. Included are abbreviated street names which must be expanded be entry into OSM
nl: Washington State Department of Transportation Staat en lokale wegen zoals ingediend bij de FHWA in het Highway Performance Monitoring System. Inclusief afgekorte straatnamen die moeten worden uitgebreid bij invoeren in OSM

en: Mesa County GIS imagery as seen on https://emap.mesacounty.us/viewer/
nl: GIS-beelden van de Mesa County zoals te zien op https://emap.mesacounty.us/viewer/

en: Mesa County GIS NAIP 2017
nl: GIS NAIP van de Mesa County 2017

en: Mesa County GIS NAIP 2015
nl: GIS NAIP van de Mesa County 2015

en: Mesa County GIS Valleywide 2018
nl: GIS Valleywide van de Mesa County 2018

en: Ohio Statewide Imagery Program III most current orthoimagery of every county at resolutions from 1 foot to 3 inches from 2017 through 2020.
nl: Ohio Statewide Imagery Program III meest huidige ortho-afbeeldingen van elke county met resoluties van 1 foot tot en met 3 inches van 2017 tot en met 2020.

en: Ohio Statewide Imagery Program III orthoimagery of 40 counties captured at 6-inch resolution in 2017 and 2018, plus OSIP I and OSIP II imagery in 16 more counties from 2010 through 2014.
nl: Ohio Statewide Imagery Program III ortho-afbeeldingen van 40 counties genomen met een 6-inch resolutie in 2017 en 2018, plus OSIP I en OSIP II afbeeldingen van 16 meer counties van 2010 ttot en met 2014.

en: Ohio Statewide Imagery Program II orthoimagery of all 88 counties at 1-foot resolution from 2011 through 2014.
nl: Ohio Statewide Imagery Program II ortho-afbeeldingen van alle 88 counties met 1-foot resolutie van 2011 tot en met 2014.

en: Virginia Imagery Service - Most Recent
nl: Virginia Imagery Service - Meest Recent

en: The most recently available VBMP orthoimagery for all of Virginia.
nl: De meest recent beschikbare VBMP orthoafbeeldingen voor heel Virginia.

en: A statewide Parcel service showing property ownership outlines where available
nl: Een kadastrale staatsdienst met de weergave van de eigendomscontouren waar beschikbaar

en: HI Maui County Orthoimagery (2023)
nl: HI Maui County Orthofoto''s (2023)

en: IndianaMap Orthoimagery 2016
nl: IndianaMap Luchtfoto 2016

en: Orthophotography for 24 counties in central Indiana, collected during leaf-off conditions in 2016. One-foot resolution for Bartholomew, Boon, Brown, Carroll, Cass, Clinton, Elkhart, Hamilton, Hendricks, Howard, Johnson, Marion, Marshall, Pulaski, St. Joseph, Starke, and Tipton counties. Six-inch resolution for Fulton, Harrison, Jackson, Kosciusko, Monroe, Morgan, and Wabash counties.
nl: Luchtfotografie voor 24 county''s in centraal Indiana, verzameld onder bladloze condities in 2016. Een-foot resolutie voor county''s Bartholomew, Boon, Brown, Carroll, Cass, Clinton, Elkhart, Hamilton, Hendricks, Howard, Johnson, Marion, Marshall, Pulaski, St. Joseph, Starke, en Tipton. Zes-inch resolutie voor county''s Fulton, Harrison, Jackson, Kosciusko, Monroe, Morgan, en Wabash .

en: IndianaMap Orthoimagery 2017
nl: IndianaMap Luchtfoto''s 2017

en: Orthophotography for 39 counties in eastern Indiana, collected during leaf-off conditions in 2017. One-foot resolution for Adams, Blackford, Clark, Crawford, Decatur, Delaware, Fayette, Floyd, Franklin, Grant, Hamilton, Hancock, Henry, Huntington, Jay, Jefferson, Jennings, Lagrange, Lawrence, Madison, Miami, Noble, Ohio, Orange, Randolph, Ripley, Rush, Scott, Switzerland, Union, and Washington counties. Six-inch resolution for Dearborn, Dekalb, Gibson, Shelby, Steuben, Wayne, Wells, and Whitley counties. Three-inch resolution for Hamilton County and Shelbyville.
nl: Luchtfotografie voor 39 county''s in oostelijk Indiana, verzameld onder bladloze condities in 2017. Een-foot resolutie voor county''s  Adams, Blackford, Clark, Crawford, Decatur, Delaware, Fayette, Floyd, Franklin, Grant, Hamilton, Hancock, Henry, Huntington, Jay, Jefferson, Jennings, Lagrange, Lawrence, Madison, Miami, Noble, Ohio, Orange, Randolph, Ripley, Rush, Scott, Switzerland, Union, en Washington. Zes-inch resolutie voor county''s Dearborn, Dekalb, Gibson, Shelby, Steuben, Wayne, Wells, end Whitley. Drie-inch resolutie voor Hamilton County en Shelbyville.

en: IndianaMap Orthoimagery 2018
nl: IndianaMap Luchtfotografie 2018

en: Orthophotography for 19 counties and one city in western Indiana, collected during leaf-off conditions in 2018. One-foot resolution for Benton, Clay, Fountain, Greene, Jasper, LaPorte, Montogomery, Newton, Owen, Parke, Sullivan, Tippecanoe, Vigo, Warren, and White counties. Six-inch resolution for Allen, Lake, Porter, and Putnam counties. Three-inch resolution for Huntingburg.
nl: Luchtfotografie voor 19 county''s en één stad in westelijk Indiana, verzameld onder bladloze condities in 2018. Een-foot resolutie voor county''s Benton, Clay, Fountain, Greene, Jasper, LaPorte, Montogomery, Newton, Owen, Parke, Sullivan, Tippecanoe, Vigo, Warren, en White. Zes-inch resolutie voor county''s Allen, Lake, Porter, en Putnam. Drie-inch resolution voor Huntingburg.

en: 6-inch or 1-foot aerial imagery captured from 2012 to 2014 through the Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) and published by the Kentucky Division of Geographic Information (DGI).
nl: 6-inch of 1-foot luchtfoto''s opgenomen van 2012 tot en met 2014 via het Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) en gepublceerd door de Kentucky Division of Geographic Information (DGI).

en: 6-inch aerial imagery captured in 2019 through the Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) and published by the Kentucky Division of Geographic Information (DGI).
nl: 6-inch luchtfoto''s, opgenomen in 2019 via het Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) en gepubliceerd door de Kentucky Division of Geographic Information (DGI).

en: 6-inch aerial imagery captured in 2020 through the Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) and published by the Kentucky Division of Geographic Information (DGI).
nl: 6-inch luchtfoto''s, gemaakt in 2020 door het Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) en gepubliceerd door de Kentucky Division of Geographic Information (DGI).

en: 6-inch aerial imagery captured in 2021 through the Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) and published by the Kentucky Division of Geographic Information (DGI).
nl: 6-inch luchtfoto, vastgelegd in 2021 door het Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) en gepubliceerd door de Kentucky Division of Geographic Information (DGI).

en: Texas Orthophoto (2015)
nl: Texas luchtfoto (2015)

en: Texas NAIP Imagery 2020
nl: Texas NAIP afbeeldingen 2020

en: TX Dallas and Fort Worth Imagery 2015
nl: TX Dallas en Fort Worth Imagery 2015

en: High resolution orthoimagery for the Commonwealth of Pennsylvania
nl: Hoge resolutie orthoafbeeldingen voor de Commonwealth van Pennsylvania

en: CT ECO Shaded Relief
nl: CT ECO Shaduw reliëf

en: Colored view of terrain derived from 2016 LiDAR data for State of Connecticut
nl: Gekleurde weergave van het terrein, afgeleid van 2016 LiDAR -gegevens voor de staat van Connecticut

en: CT ECO Orthoimagery 6 inch (2019)
nl: CT ECO Orthoafbeeldingen 6 inch (2019)

en: The 2019 6-inch 4-band orthoimagery for the State of Connecticut in natural color
nl: De 2019 6-inch 4-band foto voor de staat Connecticut in natuurlijke kleuren

en: CT ECO Orthoimagery 3 inch (2016)
nl: CT ECO Orthoafbeeldingen 3 inch (2016)

en: The 2016 3-inch 4-band orthoimagery for the State of Connecticut in natural color
nl: De 2016 3-inch 4-bands orthoafbeeldingen voor de staat Connecticut in natuurlijke kleuren

en: MetroCOG Orthoimagery (2020)
nl: MetroCOG Orthofoto (2020)

en: The 2020 orthoimagery for MetroCOG regions
nl: De 2020 orthofoto voor regio’s MetroCOG

en: Vermont statewide hillshade composite of the bare earth derived from the digital elevation model. Sun angle orientation is 315° with 45° azimuth
nl: Vermont staatsbrede composiet van schaduw voor heuvels van de kale aarde afgeleid van het digitale hoogtemodel. Oriëntatie van de hoek van de zon is 315° met azimut 45°

en: Vermont statewide hillshade composite of the earth surface from the digital surface model. Sun angle is multidirectional
nl: Vermont staatsbrede composiet van schaduw voor heuvels van de oppervlakte van de aarde van het digitale hoogtemodel. Hoek van de zon in meerdere richtingen

en: VT VIP Orthoimagery - Infrared
nl: VT VIP Ortho-afbeeldingen - Infrarood

en: The latest available infrared orthoimagery for the State of Vermont
nl: De laatst beschikbare infrarood orthoafbeelding voor de staat Vermont

en: VT VIP Orthoimagery - Best of Color
nl: VT VIP Ortho-afbeeldingen - Beste kleur

en: The latest available natural color orthoimagery for the State of Vermont
nl: De laatst beschikbare orthoafbeelding natuurlijke kleuren voor de staat Vermont

en: Recent image of most of the remaining Rwenzori Mountains glaciers (false color IR)
nl: Recente afbeelding van de de meest van de resterende gletsjers van de Rwenzori Mountains (valse kleuren IR)

en: Ukraine - Orthophotomaps 2012
nl: Oekraïne - Orthophotomaps 2012

en: Orthophotomaps provided by the State Service of Ukraine for Geodesy, Cartography and Cadastre (StateGeoCadastre), CC BY 4.0
nl: Luchtfotokaarten verschaft door de State Service van Oekraïne voor Geodesy, Cartography en Cadastre (StateGeoCadastre), CC BY 4.0

en: Ukraine - Dnipro 2019
nl: Oekraïne - Dnipro 2019

en: Satellite images provided by the Main Architectural and Planning Department of the Dnipro City Council
nl: Satellietafbeeldingen verschaft door het Main Architectural and Planning Department van de Dnipro City Council

en: Ukraine - Dnipro Topographic Map
nl: Oekraine - Dnipro Topographic Map

en: Ukraine - Kyiv 2014 (DZK)
nl: Oekraïne - Kiev 2014 (DZK)

en: Ukraine - Kyiv 2019
nl: Oekraine - Kyiv 2019

en: Ukraine - Kyiv Topographic Map
nl: Oekraine  - Kyiv Topographic Map

en: Ukraine - Mykolaiv 2018
nl: Oekraïne - Mykolaiv 2018

en: Ukraine - Vinnytsia 2018
nl: Oekraïne - Vinnytsia 2018

en: Ukraine - Vinnytsia 2020
nl: Oekraïne - Vinnytsia 2020

en: Ukraine - Vinnytsia 2021
nl: Oekraïne - Vinnytsia 2021

en: Ukraine - Rivne 2011
nl: Oekraïne - Rivne 2011

en: Ukraine - Andriivska OTG 2020
nl: Oekraïne - Andriivska OTG 2020

en: Ukraine - Lubetska OTG 2020
nl: Oekraïne - Lubetska OTG 2020

en: Ukraine - Liubech 2019
nl: Oekraïne - Liubech 2019

en: Ukraine - Cherkasy 2015
nl: Oekraïne - Cherkasy 2015

en: Ukraine - Cherkasy 2021
nl: Oekraïne - Cherkasy 2021

en: Ukraine - Pulyny 2020
nl: Oekraïne - Pulyny 2020

en: Ukraine - Mariupol
nl: Oekraïne - Mariupol

en: Ukraine - Lutsk 2015
nl: Oekraïne - Lutsk 2015

en: Ukraine - Prylutske 2020
nl: Oekraïne - Prylutske 2020

en: Ukraine - Kropyvnytskyi 2015
nl: Oekraïne - Kropyvnytskyi 2015

en: Ukraine - Palanka Municipality
nl: Oekraïne - Palanka Municipality

en: Ukraine - Novopskov Municipality
nl: Oekraïne - Novopskov Municipality

en: Ukraine - Lozno-Oleksandrivka
nl: Oekraïne - Lozno-Oleksandrivka

en: Ukraine - Pisochyn Municipality 2021
nl: Oekraïne - Pisochyn Municipality 2021

en: Ukraine - Rohan Municipality
nl: Oekraïne - Rohan Municipality

en: Ukraine - Nova Vodolaha
nl: Oekraine  - Nova Vodolaha

en: Ukraine - Zachepylivka
nl: Oekraine  - Zachepylivka

en: Ukraine - Mykolaivka
nl: Oekraïne - Mykolaivka

en: Ukraine - Mezhova and Demuryne
nl: Oekraïne - Mezhova en Demuryne

en: Ukraine - Koroviia 2021
nl: Oekraïne - Koroviia 2021

en: Ukraine - Chornivka 2021
nl: Oekraïne - Chornivka 2021

en: Ukraine - Chernivtsi 2015
nl: Oekraïne - Chernivtsi 2015

en: Ukraine - Chernivtsi Topographic Map 2015
nl: Oekraïne - Chernivtsi topografische kaart 2015

en: Ukraine - Chernivtsi Address Map
nl: Oekraïne - Chernivtsi adreskaart

en: Ukraine - Khmelnytskyi
nl: Oekraïne - Khmelnytskyi

en: Ukraine - Zhytomyr
nl: Oekraïne - Zhytomyr

en: Ukraine - Odesa
nl: Oekraïne - Odesa

en: Ukraine - Kolomyia
nl: Oekraïne - Kolomyia

en: Ukraine - Slavuta
nl: Oekraïne - Slavuta

en: Ukraine - Nyzhnia Duvanka
nl: Oekraïne - Nyzhnia Duvanka

en: Ukraine - Chumaky Municipality
nl: Oekraïne - Chumaky Municipality

en: Ukraine - Radisne
nl: Oekraïne - Radisne

en: Ukraine - Bilhorod-Dnistrovskyi
nl: Oekraïne - Bilhorod-Dnistrovskyi

en: Ukraine - Serhiivka
nl: Oekraïne - Serhiivka

en: Ukraine - Ovidiopol
nl: Oekraïne - Ovidiopol

en: Ukraine - Lymanske
nl: Oekraïne - Lymanske

en: Ukraine - Velykodolynske
nl: Oekraïne - Velykodolynske

en: Ukraine - Tairove
nl: Oekraïne - Tairove

en: Ukraine - Avanhard
nl: Oekraïne - Avanhard

en: Ukraine - Novi Biliari
nl: Oekraïne - Novi Biliari

en: Ukraine - Dobroslav
nl: Oekraïne - Dobroslav

en: Ukraine - Teplodar
nl: Oekraïne - Teplodar

en: Ukraine - Biliaivka
nl: Oekraïne - Biliaivka

en: Ukraine - Petrivka
nl: Oekraïne - Petrivka

en: Ukraine - Ivanivka
nl: Oekraïne - Ivanivka

en: Ukraine - Rozdilna
nl: Oekraïne - Rozdilna

en: Ukraine - Tsebrykove
nl: Oekraïne - Tsebrykove

en: Ukraine - Zatyshshia
nl: Oekraïne - Zatyshshia

en: Ukraine - Shyriaeve
nl: Oekraïne - Shyriaeve

en: Ukraine - Savran
nl: Oekraïne- Savran

en: Ukraine - Zakharivka
nl: Oekraïne - Zakharivka

en: Ukraine - Liubashivka
nl: Oekraïne - Liubashivka

en: Ukraine - Okny
nl: Oekraïne - Okny

en: Ukraine - Slobidka
nl: Oekraïne - Slobidka

en: Ukraine - Zatoka and Karolino-Buhaz
nl: Oekraïne - Zatoka and Karolino-Buhaz

en: Ukraine - Haivoron 2018
nl: Oekraine  - Haivoron 2018

en: Ukraine - Mena 2009
nl: Oekraine - Mena 2009

en: Ukraine - Staryi Saltiv
nl: Oekraine - Staryi Saltiv

en: OS OpenMap Local (October 2022)
nl: OS OpenMap Local (oktober 2022)

en: OSMUK Cadastral Parcels
nl: OSMUK Kadastrale percelen

en: Perfectly aligned cadastral (land registry) parcels in Great Britain.
nl: Perfect uitgelijnde kadastrale (landregister) percelen in Groot-Brittannië.

en: Postcode centroids
nl: Postcode zwaartepunten

en: Centroids for postcodes in Great Britain from OS Code-Point
nl: Zwaartepunten voor postcodes in Groot Britannië van OS Code-Point

en: Public Rights of Way
nl: Publieke toegang wegen

en: NLS - OS 1:1,250/1:2,500 National Grid Maps, 1947-63 - TQ
nl: NLS - OS 1:1,250/1:2,500 kaarten National Grid, 1947-63 - TQ

en: OS 1:25k historic (OSM-Limited)
nl: OS 1:25k historisch (OSM-Limited)

en: OS Scottish Popular historic
nl: OS Schots Populair historisch

en: Detailed town plan of Aberdeen 1866-1867, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Aberdeen 1866-1867, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Airdrie 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Airdrie 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Alexandria 1859, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Alexandria 1859, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Alloa 1861-1862, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Alloa 1861-1862, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Annan 1859, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van  Annan 1859, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Arbroath 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van  Arbroath 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Ayr 1855, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Ayr 1855, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Berwick-upon-Tweed 1852, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Berwick-upon-Tweed 1852, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Brechin 1862, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Brechin 1862, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Burntisland 1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Burntisland 1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Campbelton 1865, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Campbelton 1865, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Coatbridge 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Coatbridge 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Cupar 1854, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Cupar 1854, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Cupar 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Cupar 1893-1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dalkeith 1852, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dalkeith 1852, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dalkeith 1893, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dalkeith 1893, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dumbarton 1859, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dumbarton 1859, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dumfries 1850, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dumfries 1850, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dumfries 1893, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dumfries 1893, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dundee 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dundee 1857-1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dundee 1870-1872, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dundee 1870-1872, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dunfermline 1854, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dunfermline 1854, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Dunfermline 1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Dunfermline 1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Edinburgh 1849-1851, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Edinburgh 1849-1851, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Edinburgh 1876-1877, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Edinburgh 1876-1877, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Edinburgh 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Edinburgh 1893-1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1940s-1960s (NLS)
nl: OS Town Plans, Edinburg 1940''s-1960''s (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1940s-1960s, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Edinburgh 1940s-1960s, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Elgin 1868, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Elgin 1868, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Falkirk 1858-1859, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Falkirk 1858-1859, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Forfar 1860-1861, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Forfar 1860-1861, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Forres 1868, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Forres 1868, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Galashiels 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Galashiels 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Girvan 1857, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Girvan 1857, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Glasgow 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Glasgow 1857-1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Glasgow 1892-1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Glasgow 1892-1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Greenock 1857, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Greenock 1857, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Haddington 1853, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Haddington 1853, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Haddington 1893, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Haddington 1893, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Hamilton 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Hamilton 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Hawick 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Hawick 1857-1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Inverness 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Inverness 1867-1868, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Irvine 1859, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Irvine 1859, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Jedburgh 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Jedburgh 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kelso 1857, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kelso 1857, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kilmarnock 1857-1859, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kilmarnock 1857-1859, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kirkcaldy 1855, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kirkcaldy 1855, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kirkcaldy 1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kirkcaldy 1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kirkcudbright 1850, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kirkcudbright 1850, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kirkcudbright 1893, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kirkcudbright 1893, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kirkintilloch 1859, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kirkintilloch 1859, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Kirriemuir 1861, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Kirriemuir 1861, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Lanark 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Lanark 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Linlithgow 1856, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Linlithgow 1856, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: OS Town Plans, London 1893-1896 (NLS)
nl: OS stadskaarten, Londen 1893-1896 (NLS)

en: Detailed town plan of London 1893-1896, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Londen 1893-1896, beschikbaar gesteld door National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Mayole 1856-1857, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Mayole 1856-1857, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Montrose 1861-1862, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Montrose 1861-1862, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Musselburgh 1853, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Musselburgh 1853, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Musselburgh 1893, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Musselburgh 1893, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Nairn 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Nairn 1867-1868, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Oban 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Oban 1867-1868, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Paisley 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Paisley 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Peebles 1856, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Peebles 1856, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Perth 1860, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Perth 1860, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Peterhead 1868, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Peterhead 1868, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Port Glasgow 1856-1857, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Port Glasgow 1856-1857, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Portobello 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Portobello 1893-1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Rothesay 1862-1863, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Rothesay 1862-1863, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Selkirk 1865, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Selkirk 1865, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of St Andrews 1854, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van St Andrews 1854, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of St Andrews 1893, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van St Andrews 1893, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Stirling 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Stonehaven 1864, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Stonehaven 1864, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Stonehaven 1864, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Stranraer 1847, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Stranraer 1847, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Stranraer 1863-1877, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Stranraer 1863-1877, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Stranraer 1893, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Stranraer 1893, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Strathaven 1858, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Strathaven 1858, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Wick 1872, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Wick 1872, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Wigtown 1848, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Wigtown 1848, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: Detailed town plan of Wigtown 1894, courtesy of National Library of Scotland.
nl: Gedetailleerde stadskaart van Wigtown 1894, ter beschikking gesteld door de National Library of Scotland.

en: IDE.uy Ortophotos 2019
nl: IDE.uy Luchtfoto''s 2019

en: Post-processed Sentinel Satellite imagery.
nl: Nabewerkte Sentinel Satellietbeelden.

en: EOx cloudless Sentinel-2 2019
nl: EOx wolkenloze Sentinel-2 2019

en: EOx cloudless Sentinel-2 2020
nl: EOx wolkenloze Sentinel-2 2020

en: EOx cloudless Sentinel-2 2021
nl: EOx wolkenloze Sentinel-2 2021

en: EOx cloudless Sentinel-2 2022
nl: EOx wolkenloze Sentinel-2 2022

en: Bing aerial imagery
nl: Bing luchtfotografie

en: Esri archive imagery that may be clearer and more accurate than the default layer.
nl: Esri archiefafbeeldingen die helderder en meer nauwkeuriger zouden kunnen zijn dan de standaardlaag.

en: OpenStreetMap Carto (Standard)
nl: OpenStreetMap Carto (Standaard)

en: OpenStreetMap (French Style)
nl: OpenStreetMap (Franse stijl)

en: OpenStreetMap (German Style)
nl: OpenStreetMap (Duitse stijl)

en: OpenStreetMap GPS Traces
nl: OpenStreetMap GPS-sporen

en: Public GPS traces uploaded to OpenStreetMap.
nl: Publieke GPS-sporen, geüpload naar OpenStreetMap.

en: Overlay imagery for piste mapping in OSM. Updated daily.
nl: Overlayafbeelding voor in kaart brengen pistes in OSM. Dagelijks bijgewerkt.

en: OpenRailwayMap - Default
nl: OpenRailwayMap - Standaard

en: Overlay imagery showing railway infrastructure based on OpenStreetMap data
nl: Overgelegde luchtfoto''s die de infrastructuur van spoorwegen weergeven, gebaseerd op gegevens van OpenStreetMap

en: OpenRailwayMap - MaxSpeed
nl: OpenRailwayMap - MaxSnelheid

en: Overlay imagery showing railway speed limits based on OpenStreetMap data
nl: Overgelegde luchtfoto''s die de maximale snelheden van spoorwegen weergeven, gebaseerd op gegevens van OpenStreetMap

en: OpenRailwayMap - Signals
nl: OpenRailwayMap - Signalen

en: Overlay imagery showing railway signals based on OpenStreetMap data
nl: Overgelegde luchtfoto''s die de signalen van spoorwegen weergeven, gebaseerd op gegevens van OpenStreetMap

en: Stamen Terrain Background
nl: Stamen Terrein achtergrond

en: Stamen Watercolor
nl: Stamen Waterkleur

en: Cambodia, Laos, Thailand, Vietnam, Malaysia, Myanmar bilingual
nl: Cambodja, Laos, Thailand, Vietnam, Maleisië, Myanmar tweetalig

en: Strava cycling heatmap
nl: Strava fietsen heatmap

en: Strava running heatmap
nl: Strava hardlopen heatmap

en: Strava cycling and running heatmap
nl: Strava fietsen en hardlopen heatmap

en: Strava water sports heatmap
nl: Strava watersport heatmap

en: Strava winter sports heatmap
nl: Strava wintersport heatmap

en: Shows major features to help orient you.
nl: Belangrijke objecten weergeven om te helpen bij oriënteren.

en: QA Has Address
nl: QA Heeft adres

en: QA No Address
nl: QA Geen adres

en: QA No Name
nl: QA Geen naam

en: Waymarked Trails: Hiking
nl: Weggemarkeerde paden: Wandelen

en: Waymarked Trails: Cycling
nl: Weggemarkeerde paden: Fietsen

en: Waymarked Trails: MTB
nl: Weggemarkeerde paden: MTB

en: Waymarked Trails: Skating
nl: Weggemarkeerde paden: Schaatsen

en: Waymarked Trails: Horse Riding
nl: Weggemarkeerde paden: Paardrijden

en: Waymarked Trails: Winter Sports
nl: Weggemarkeerde paden: Wintersport

en: OSM Inspector: Geometry
nl: OSM Inspector: Geometrie

en: OSM Inspector: Tagging
nl: OSM Inspector: Taggen

en: OSM Inspector: Places
nl: OSM Inspector: Plaatsen

en: OSM Inspector: Highways
nl: OSM Inspector: Wegen

en: OSM Inspector: Areas
nl: OSM Inspector: Gebieden

en: OSM Inspector: Routing
nl: OSM Inspector: Routeren

en: OSM Inspector: Addresses
nl: OSM Inspector: Adressen

en: OSM Inspector: Coastline
nl: OSM-inspecteur: Kustlijn

en: OSM Inspector: Public Transport - Stops
nl: OSM Inspector: Openbaar vervoer - Haltes

en: OSM Inspector: Public Transport - Routes
nl: OSM Inspector: Openbaar vervoer - Routes

en: Overlay imagery for infrastructure mapping in OSM. Updated daily.
nl: Overgelegde afbeeldingen voor in kaart brengen van infrastructuur in OSM. Dagelijks bijgewerkt.

en: Mapillary Images and Point Features
nl: Afbeeldingen Mapillary en puntobjecten

en: Displays the Mapillary images positions and their sequences only, NOT the images itself.
nl: Geeft alleen de posities van de afbeeldingen van Mapillary en hun reeks weer, NIET de afbeeldingen zelf.

en: OpenAerialMap Mosaic by Kontur.io
nl: OpenAerialMap mozaiëk door Kontur.io

en: All OpenAerialMap images in one mosaic layer, by Kontur.io
nl: Alle afbeeldingen van OpenAerialMap in één mozaiëklaag, door Kontur.io

en: RoadRunner generates centerlines that can be used to create or realign road geometry.
nl: RoadRunner maakt middellijnen die kunnen worden gebruikt voor het maken of opnieuw uitlijnen van geometrieën voor wegen.

en: Hand-drawn map notes.
nl: Handgeschreven notities voor kaarten

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
nl: Groepeer de invoer van algemene Adres-interpolatie in één enkel dialoogvenster, naast een optie om automatisch individuele knopen voor huisnummers van een weg te genereren.

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
nl: Maakt een paar geselecteerde wegsegmenten parallel door één van hen te draaien langs een gekozen draaipunt.

en: Provides Apache Commons library components. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft componenten van bibliotheken van Apache Commons. Niet bedoeld om direct door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar als afhankelijkheid voor andere plug-ins.

en: Provides Apache HTTP library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft componenten van bibliotheek HTTP van Apache. Niet bedoeld om direct door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar als afhankelijkheid voor andere plug-ins.

en: Automatically assigns the address to a selected object in Austria. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.
nl: Wijst automatisch het adres toe aan een geselecteerd object in Oostenrijk. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.

en: Automatic tools to help on common issues
nl: Automatisch gereedschap om te helpen bij veel voorkomende problemen

en: Allows the user to correct angle of buildings to 90 degrees, and aligns all loaded buildings to nearest road.
nl: Stelt de gebruiker in staat hoeken van gebouwen te corrigeren naar 90 graden en lijnt alle gebouwen uit op de meest nabij gelegen weg.

en: Tools for drawing buildings.
nl: Programma''s voor het tekenen van gebouwen.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
nl: Een speciale afhandeling voor de Franse landregistatie van de server van WMS.

en: Overlays the canvec tile grid on the map and prints URL''s to the .zip files. Future goals: allow auto-downloading and loading of canvec .osm files
nl: Legt het tegelraster CanVec over de kaart en drukt URL''s af naar de .zip-bestanden. Toekomstige doelen: maak automatisch downloaden en laden van CanVec .osm-bestanden mogelijk

en: Changeset Viewer plugin allows you to visualize the changesets in JOSM background
nl: Plug-in Wijzigingenset bekijken stelt u in staat de wijzigingensets te visualiseren tegen de achtergrond van JOSM

en: Color Plugin provide functionality for Josm users who want to put ’color’ attribute for roof and walls of the buildings.
nl: Plug-in Kleur verschaft functionaliteit voor gebruikers van JOSM die het attribuut ’color’ voor daken en muren van de gebouwen willen instellen.

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
nl: Maakt het de gebruiker mogelijk om verschillende kleurenschema''s te maken en daartussen te schakelen. Wijzig simpelweg de kleuren en maak een nieuw schema. Wordt gebruikt om te schakelen naar een witte achtergrond met bijpassende kleuren voor betere zichtbaarheid in helder zonlicht. Bekijk het dialoogvenster bij Voorkeuren voor de weergave.

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
nl: Importeert merkgebonden CSV-bestanden van de logger van Columbus/Visiontac V-900 GPS in een GPX-laag.

en: Allows editing data in Level0L format
nl: Toestaan bewerken gegevens in indeling Level0L

en: Implements a command line and enables to create your commands. See link for standard commands (arc, circle etc.)
nl: Implementeert een opdrachtregel end maakt het u mogelijk uw opdrachten te maken. Zie koppeling voor standaard opdrachten (boog, cirkel etc.)

en: Task configurations
nl: Taakconfiguraties

en: Tool for conflating data (matching and merging).
nl: programma voor samenvoegen van gegevens (overeenkomsten en samenvoegen).

en: Downloads new data when you pan/zoom
nl: Nieuwe gegevens downloaden als u pant/zoomt

en: Create a grid of ways.
nl: Maak een raster van wegen.

en: Customization of public public transport stops.
nl: Aanpassen van haltes openbaar vervoer.

en: Allows to import various file formats into JOSM directly. Currently supported: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.
nl: Maakt het mogelijk verscheidene bestandsindelingen rechtstreeks in JOSM te importeren. Momenteel ondersteund: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
nl: Downloaden van uw GPX-sporen vanaf openstreetmap.org

en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
nl: Deze plug-in upload GPS-sporen van de huidige actieve laag in JOSM direct naar openstreetmap.org.

en: Dxf Import
nl: DXF import

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
nl: Maakt het de gebruiker mogelijk om tijdstempels te anonimiseren en grote delen van enorme GPX-sporen heel snel te verwijderen.

en: Provides the EJML library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft de bibliotheek EJML voor andere plug-ins voor JOSM. Niet bedoeld om direct door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar als een afhankelijkheid voor andere plug-ins.

en: Shows the elevation profile and some statistical data of a GPX track.
nl: Geeft het hoogteprofiel en enige statistische gegevens weer van een GPX-spoor.

en: Handling of French EPCIs (boundary=local_authority)
nl: Afhandeling van Franse EPCI''s (boundary=local_authority)

en: Provides an event bus more powerful than the traditional listeners registration
nl: Verschaft een event bus die krachtiger is dan een traditionele registratie van een listener

en: Use external scripts in JOSM
nl: Externe scripts gebruiken in JOSM

en: Fast drawing ways by mouse
nl: Snel tekenen van wegen met de muis

en: Garmin FIT files in JOSM
nl: Garmin FIT-bestanden in JOSM

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
nl: Zoekt en repareert ongeldige adressen op een comfortabele manier.

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
nl: Spreek met gebruikers de de kaart dichtbij bewerken, krijg bericht als iemand dichtbij komt.

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft delen van de bibliotheek GeoTools voor andere plug-ins voor JOSM. Niet direct bedoeld om door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar meer als een afhankelijkheid voor andere plugins.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
nl: Downloaden van GPS-punten vanaf Globalsat dg100 gegevenslogger direct in JOSM.

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
nl: Analyseren van en verzameling GPS-punten om het centrum ervan te bepalen en de richting van de spreiding.

en: Visualizes routing information as a routing graph.
nl: Visualiseert route-informatie als een route-afbeelding.

en: Provides the GSON library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft de bibliotheek van GSON voor andere plug-ins van JOSM. Niet bedoeld om direct door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar meer als een afhankelijkheid voor andere plug-ins.

en: Simple tool to tag house numbers and addresses.
nl: Eenvoudig gereedschap voor taggen van huisnummers en adressen.

en: Provides HTTP/2 support. Requires Java 11 or later.
nl: Verschaft ondersteuning voor HTTP/2. Vereist Java 11 of later.

en: Enable additional image types such as webp (each image type must be enabled in preferences)
nl: Aanvullende typen afbeelding inschakelen, zoals webp (elke afbeelding moet in de voorkeuren zijn ingeschakeld)

en: Generate Imagery XML bounds from a multipolygon
nl: Genereer Imagery-XML-grenzen van een multipolygon

en: Export tiles from the imagery layer cache into the file system.
nl: Tegels exporteren vanuit de afbeeldingslaag naar het bestandssysteem.

en: Database of imagery offsets: share and aquire imagery offsets with one button.
nl: Database van verschuivingen in afbeeldingen: deel en verkrijg verschuivingen van afbeeldingen met één knop.

en: Another plugin to match images to the waypoints in a GPX file. A match is made when the ''name'', ''cmt'' or ''desc'' attribute of a waypoint tag matches the filename of an image.
nl: Een andere plug-in om afbeeldingen overeen te laten komen met wegpunten in een GPX-bestand. Een overeenkomst wordt gemaakt als de attributen ''name'', ''cmt'' of ''desc'' van een tag van een wegpunt overeenkomen met de bestandsnaam van een afbeelding.

en: Plugin for importing spatial referenced images
nl: Plug-in voor het importeren van afbeeldingen met ruimtelijke verwijzingen

en: Import vector graphics (SVG)
nl: Importeren van vectorafbeeldingen (SVG)

en: Extends ImproveWayAccuracy mode with helpers to place nodes at accurate distances and angles.
nl: Breidt modus ImproveWayAccuracy uit met helpers om knopen op nauwkeurige afstanden en hoeken te plaatsen.

en: This plugin simplifies the mapping and editing of indoor corridors.
nl: Deze plug-in vereenvoudigt het in kaart brengen en bewerken van binnen gelegen gangen.

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
nl: Extra informatie over objecten op de huidige laag komt naar voren - momenteel informatie over het GPX-punt van het spoor

en: Provides Jackson JSON library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Maakt de Jackson JSON-bibliotheek beschikbaar. Niet bedoeld om direct door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar meer als een benodigdheid voor andere plug-ins.

en: Provides additional OpenJFX (JavaFX) features such as MP3 audio playback.
nl: Verschaft aanvullende mogelijkheden voor OpenJFX (JavaFX), zoals MP3 audio afspelen.

en: Provides the JAXB library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft de JAXB-bibliotheek voor andere JOSM-plug-ins. Niet bedoeld om door gebruikers direct te worden geïnstalleerd, maar eerder als afhankelijkheid voor andere plug-ins.

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft de bibliotheek Java Native Access (JNA). Niet bedoeld om direct door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar meer als afhankelijkheid voor andere plug-ins.

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft bibliotheek van Java Topology Suite (JTS) en gerelateerde mogelijkheden. Niet direct bedoeld om door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar meer als een afhankelijkheid voor andere plugins.

en: creates a channel digraph and checks a subset of channels if it is a junction or searches in a subset of channels for junctions
nl: maakt een grafische weergave van verkeersstromen en controleert een onderverzameling van verkeersstromen als het een kruising is of zoekt in een onderverzameling van verkeersstromen naar kruisingen

en: Tools to help import Kartverket N50
nl: Gereedschappen om Kartverket N50 helpen importeren

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
nl: Ondersteunt live GPS-invoer (bewegende punt) via een verbinding met de server van gpsd.

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
nl: Verschaft de bibliotheek Log4j voor andere plug-ins voor JOSM. Niet direct bedoeld om door gebruikers te worden geïnstalleerd, maar meer als een afhankelijkheid voor andere plug-ins.

en: Provides the common LWJGL interfaces for other plugins
nl: Verschaft de algemene LWJGL-interfaces voor andere plug-ins

en: Provides LWJGL natives for @{platform}
nl: Verschaft LWJGL-natives voor @{platform}

en: MapRoulette Tasks in JOSM
nl: Taken van MapRoulette in JOSM

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
nl: Verschaft een dialoogvenster voor metingen en een laag om lengte en hoek van segmenten te meten, gebied omgeven door een (eenvoudige) gesloten weg en paden van metingen te maken (die ook kunnen worden geïmporteerd vanuit een GPS-laag).

en: Merge overlapping part of ways.
nl: Overlappende delen van wegen samenvoegen.

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
nl: Voegt Niet linksaf slaan toe voor sets van 4 of 5 wegen

en: Allows to attribute tags to all objects in any selected area at once
nl: Maakt het mogelijk om in één keer tags voor attributen toe te wijzen aan alle objecten in een geselecteerd gebied

en: NanoLog adjustment and browsing layer
nl: NanoLog laag voor aanpassingen en browsen

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
nl: Gebruik de beheerder voor wachtwoorden van uw systeem voor het opslaan van de gebruikersnaam en wachtwoord voor de API. (KWallet en gnome-keyring worden ondersteund.)

en: Import OSM data in o5m format
nl: Gegevens van OSM importeren in indeling o5m

en: Allows JOSM to read Open Data formats (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) into an .osm data layer. Supports zip and 7z compression of these file types.
nl: Hiermee kan JOSM Open Data-formaten (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) lezen in een .osm-gegevenslaag. Ondersteunt zip- en 7z-compressie van deze bestandstypen.

en: extended options for editing opening_hours
nl: uitgebreide opties voor het bewerken van opening_hours

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
nl: Maakt het mogelijk GPX/OSM-bestanden te openen die het momenteel zichtbare schermgebied kruisen

en: Display OpenStreetMap object information
nl: Informatie over OpenStreetMap-object weregeven

en: Bring in errors from Osm Inspector and display it on the current JOSM bounding box
nl: Laad fouten van OSM Inspector, en laat ze zien binnen het huidige gedownloade gebied in JOSM

en: Import/export OSM data in PBF format
nl: Importeren/exporteren van gegevens van OSM in de indeling PBF

en: Import PDF file into a layer and convert pdf lines to ways.
nl: PDF-bestand in een laag importeren en PDFlijnen naar wegen converteren.

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
nl: Schrijft informatie over de GPS-positie naar de kop van het afbeeldingsbestand. Voer deze mogelijkheid uit via het rechtsklik-menu van de afbeeldingslaag.

en: Make photos movable and position them on the map.
nl: Maak foto''s te verplaatsen en positioneer ze op de kaart.

en: A plugin for pmtile support
nl: Een plug-in voor ondersteuning van pmtile

en: Shows an additional information about point on map. Only Czech RUIAN and Spanish Cadastre Web Services modules are available at this moment.
nl: Geeft aanvullende informatie over een punt op de kaart weer. Alleen Tsjechische RUIAN en Spaanse Cadastre Web Services modules zijn op dit moment beschikbaar.

en: Read and write osmosis poly filter files
nl: Lees en schrijf osmosis poly filterbestanden

en: Adds map printing to JOSM
nl: Voegt afdrukken van kaarten in JOSM in

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
nl: Deze plug-in vereenvoudigt het mappen en bewerking van routes van het openbaar vervoer.

en: The RasterFiltersPlugin allows to choose and apply some images'' filters to some layers
nl: De RasterFiltersPlugin maakt het mogelijk enkele afbeeldingsfilters te kiezen en toe te passen op enkele lagen

en: Relation and multipolygon creating and editing panel.
nl: Venster voor bewerken en maken van relatie en multipolygoon.

en: Plugin for reverting changesets
nl: Plug-in voor het omdraaien van wijzigingensets

en: Expand a simple intersection to a roundabout in gradual steps. Select an intersection node or a roundabout and press Crtl-Shift-R
nl: Breidt een eenvoudige kruising uit tot een rotonde in graduele stappen. Selecteer een knoop van een kruising node of een rotonde en druk op Crtl-Shift-R

en: Plugin for tagging of objects based on a selection of road signs. The dialog can be opened by clicking a small icon in the upper right corner of the properties window. Available country presets: Belgium, Czech Republic, Germany, Poland, Slovakia, Spain.
nl: Plug-in voor taggen van objecten, gebaseerd op een selectie van verkeersborden. Het dialoogvenster kan worden geopend door te klikken op een klein pictogram in de rechterbovenhoek van het venster Eigenschappen. Beschikbare voorkeuzen voor landen: België, Tsjechië, Duitsland, Polen, Slowakije, Spanje.

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
nl: Rendert routes (bus, wandelroutes, fietsroutes, ..). Types van routes moeten zijn gedefinieerd in het bestand routes.xml in de map van de plug-in

en: Provides routing capabilities.
nl: Verschaft mogelijkheden voor routebepaling.

en: Loads data from SDS
nl: Laadt gegevens van SDS

en: Imagery Layer for Sea Charts
nl: Afbeeldingslaag voor zeekaarten

en: Edit features for Sea Charts
nl: Objecten bewerken voor zeekaarten

en: Gives user more tools that facilitate aligning and rotation of buildings.
nl: Geeft de gebruiker meer gereedschappen die uitlijnen en draaien van gebouwen faciliteren.

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
nl: Vereenvoudigt gebieden door knopen te verwijderen uit zeer stompe hoeken. Dit kan worden beperkt door de grootte van het te verwijderen gebied te maximaliseren. Ook gemiddelde nabij knopen.

en: Edit features for OpenSeaMap
nl: Mogelijkheden om te bewerken voor OpenSeaMap

en: Allows to draw splines
nl: Maakt tekenen van splines mogelijk

en: Allows to edit traffic information and export it to the urban mobility simulator SUMO
nl: Maakt bewerken verkeersinformatie mogelijk en exporteert het naar de stedelijke mobiliteitssimulator SUMO

en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
nl: Maakt het mogelijk markeringen/knopen toe te voegen op huidige GPS-posities.

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
nl: verschaft een dialoogvenster voor het bewerken van tags in een tabellarisch raster.

en: Adds a tagging preset tester to the windows menu, which helps you developing of tagging presets (quick preview of the dialog that will popup). You can start the jar-file as standalone as well.
nl: Voegt een tester voor Voorkeuze tags toe aan het menu Venster, wat u helpt bij het ontwikkelen van voorkeuzen voor tags (snel voorbeeld van het dialoogvenster dat opkomt). U kunt het jar-bestand ook zelfstandig starten.

en: Make terraced houses out of single blocks.
nl: Maak rijtjeswoningen uit één enkel blok.

en: Adds a todo list dialog that makes it easy to go through large lists of objects
nl: Voegt een dialoogvenster voor Nog te doen-lijst toe dat het eenvoudig maakt door lange lijsten van objecten te gaan

en: Provides helper buttons to allow working with single button mouse (stylus). Activate by holding T and slip map with left mouse button
nl: Verschaft hulpknoppen om werken met één enkele muisknop mogelijk te maken (stylus). Activeren door T ingedrukt te houden en de kaart met de linker muisknop te verschuiven

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
nl: Traceert gebouwen vanaf de Tsjechische kadastrale kaart. Heeft TracerServer (.NET of Mono) nodig om te kunnen worden uitgevoerd.

en: Traces buildings and other shapes from a map. Needs Tracer2Server to be running.
nl: Spoort gebouwen en andere vormen op een kaart op. Tracer2Server moet uitgevoerd worden.

en: Plugin to digital sign OSM-Data
nl: Plug-in om gegevens voor OSM digitaal te ondertekenen

en: Editor to add turn lanes tags in highways
nl: Bewerker om tags turn lanes toe te voegen in highways

en: Provides a straightforward GUI for adding, editing and deleting turn lanes.
nl: Verschaft een directe GUI voor het toevoegen, bewerken en verwijderen van keerpunten.

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
nl: De plug-in afslag- en keer beperkingen maakt het mogelijk informatie te onderhouden over beperkingen voor afslaan en keren in de database van OpenStreetMap.

en: Allows undeleting object from OSM database
nl: Maakt het mogelijk om het verwijderen van een object uit de database van OSM ongedaan te maken

en: Several utilities that make your life easier.
nl: Verschillende programma''s die uw leven eenvoudiger maken.

en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
nl: Eenvoudig downloaden langs een grote verzameling onderling verbonden wegen

en: Enables searching for waypoint imported from gpx file.
nl: Schakelt zoeken in naar wegpunten die zijn geïmporteerd uit een GPX-bestand.

en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
nl: Stuur een racewagen van punt A naar punt B over luchtfoto''s, stof achterlatend.

en: Color
nl: Kleur

en: Choose or set a color for objects.
nl: Kies of stel een kleur in voor objecten.

en: Color Plugin
nl: Plug-in Kleur

en: Tool: {0}
nl: Gereedschap: {0}

en: Choose one node or way
nl: Kies een knoop of weg

en: Color Picker
nl: Kleurkiezer

en: Columbus V-900 CSV Files
nl: Columbus V-900 CSV-bestanden

en: Importing CSV file ''%s''...
nl: Importeren van CSV-bestand ''%s''...

en: Markers of
nl: Markeringen van

en: Show summary after import
nl: Overzicht weergeven na importeren

en: Do not zoom after import
nl: Niet inzoomen na importeren

en: Ignore hdop/vdop/pdop entries
nl: Negeren van items hdop/vdop/pdop

en: Warn on missing audio files
nl: Waarschuwen bij ontbrekende audiobestanden

en: Warn on conversion errors
nl: Waarschuwen bij fouten in de conversie

en: Error in line
nl: Fout in regel

en: Missing audio file
nl: Ontbrekend audiobestand

en: Commands
nl: Opdrachten

en: No command has been found. Would you like to download and install default commands now?
nl: Geen opdracht gevonden. Wilt u nu standaard opdrachten downloaden en installeren?

en: No command found
nl: Geen opdracht gevonden

en: Default commands have been successfully installed
nl: Standaard opdrachten zijn met succes geïnstalleerd

en: Failed to download and install default commands.
    
    Error: {0}
nl: Downloaden en installeren van standaard opdrachten mislukt.
    
    Fout: {0}

en: Processing...
nl: Verwerken...

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Error executing the script:
nl: Fout bij uitvoeren van het script:

en: Command line
nl: Opdrachtregel

en: Set input focus to the command line.
nl: Zet de focus voor invoer op de opdrachtregel.

en: Commands: {0}
nl: Opdrachten: {0}

en: Point on the start
nl: Punt bij het begin

en: Point on the end
nl: Punt aan het einde

en: Missing definition of new object with id {0}.
nl: Ontbrekende definitie van nieuw object met ID {0}.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <member> of relation {1}.
nl: Ontbrekend verplicht attribuut ''{0}'' voor <member> van relatie {1}.

en: Illegal value for attribute ''uid''. Got ''{0}''.
nl: Ongeldige waarde voor attribuut ''uid''. Kreeg ''{0}''.

en: nodes
nl: knopen

en: ways
nl: wegen

en: relations
nl: relaties

en: OSM objects
nl: OSM-objecten

en: Can not draw outside of the world.
nl: Kan niet buiten de wereld tekenen.

en: Create grid of ways
nl: Raster van wegen maken

en: Forms a grid of ways in base to two existing that have various nodes and one in common
nl: Vormt een raster van wegen naar de basis van twee bestaande die verschillende knopen hebben en één gedeelde

en: More tools: {0}
nl: Meer gereedschappen: {0}

en: Select two ways with a node in common
nl: Selecteer twee wegen met één gedeelde knoop

en: Select two ways with alone a node in common
nl: Selecteer twee wegen die alleen maar één knoop delen

en: Create a grid of ways
nl: Maak een raster van wegen

en: Download Track ...
nl: Spoor downloaden ...

en: Download GPX track from openstreetmap.org
nl: Download GPX-spoor vanaf openstreetmap.org

en: DirectDownload: Download GPX Track
nl: DirectDownload: GPX-track downloaden

en: Download Track
nl: Spoor downloaden

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Error occurred while parsing gpx file {0}. Only a part of the file will be available.
nl: Er trad een fout op tijdens het parsen van GPX-bestand {0}. Slechts een gedeelte van het bestand zal beschikbaar zijn.

en: Error fetching URL {0}
nl: Fout bij ophalen URL {0}

en: Error parsing data from URL {0}
nl: Fout bij parsen van gegevens van URL {0}

en: Invalid URL {0}
nl: Ongeldige URL {0}

en: Private (only shared as anonymous, unordered points)
nl: Privé (slechts gedeeld als anoniem, niet geordende punten)

en: Public (shown in trace list and as anonymous, unordered points)
nl: Publiek (weergegeven in lijst met sporen en als anoniem, niet geordende punten)

en: Trackable (only shared as anonymous, ordered points with timestamps)
nl: Als spoor (alleen gedeeld als anoniem, geordende punten met tijdstempels)

en: Identifiable (shown in trace list and as identifiable, ordered points with timestamps)
nl: Identificeerbaar (weergegeven in lijst met sporen en als identificeerbare, geordende punten met tijdstempels)

en: Upload Trace
nl: Spoor uploaden

en: Upload Traces
nl: Sporen uploaden

en: Defines the visibility of your trace for other OSM users.
nl: Definieert de zichtbaarheid van uw spoor voor andere gebruikers van OSM.

en: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Visibility_of_GPS_traces
nl: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/NL:Visibility_of_GPS_traces

en: (What does that mean?)
nl: (Wat betekent dat?)

en: Please enter Description about your trace.
nl: Voer een Omschrijving over uw spoor in.

en: Tags (comma delimited)
nl: Tags (komma-gescheiden)

en: Please enter tags about your trace.
nl: Voer tags over uw spoor in.

en: Selected track: {0}
nl: Geselecteerd spoor: {0}

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
nl: Geen GPX-laag geselecteerd. Kan geen spoor uploaden.

en: Uploading trace ...
nl: Uploaden van spoor ...

en: Upload canceled
nl: Uploaden geannuleerd

en: Error while uploading
nl: Fout tijdens uploaden

en: GPX upload was successful
nl: GPX-spoor is geüpload

en: Upload failed. Server returned the following message:
nl: Uploaden mislukt. Server gaf het volgende bericht terug:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
nl: GPX-spoor uploaden: {0}% ({1} van {2})

en: No description provided. Please provide some description.
nl: Geen omschrijving gegeven. Geef een omschrijving.

en: Uploading GPX Track
nl: GPX-spoor uploaden

en: Uploads traces to openstreetmap.org
nl: Sporen uploaden naar openstreetmap.org

en: Importing...
nl: Aan het importeren...

en: Shape is started incorrectly
nl: Vorm is onjuist begonnen

en: Can''t load SVG diagram
nl: Kan SVG-diagram niet laden

en: Can''t find root SVG element
nl: Kan bron SVG-element niet vinden

en: Import primitives
nl: Primitieven importeren

en: Cannot find configuration file!
nl: Kan configuratiebestand niet vinden!

en: DXF files [ImportDxf plugin] (*.dxf)
nl: DXF-bestanden [plug-in ImportDxf] (*.dxf)

en: Please open or create data layer before importing
nl: Open of maak een gegevenslaag vóór het importeren

en: Import dxf
nl: Import DXF

en: Scale:
nl: Schaal:

en: unit(s) =
nl: eenhe(i)d(en) =

en: Shows elevation profile
nl: Geeft hoogteprofiel weer

en: Elevation Profile
nl: Hoogteprofiel

en: Elevation Grid Layer (experimental!)
nl: Hoogte-rasterlaag (experimenteel)

en: Shows elevation grid layer
nl: Hoogte-rasterlaag weergeven

en: Elevation Grid
nl: Hoogteraster

en: zoom in to load any tiles
nl: inzoomen om tegels te laden

en: increase zoom level to see more detail
nl: vergoot het zoomniveau om meer detail te zien

en: No SRTM data
nl: Geen gegevens SRTM

en: Open the elevation profile window.
nl: Open het venster voor het Hoogteprofiel.

en: Min
nl: Min.

en: Avrg
nl: Gem.

en: Max
nl: Max.

en: Dist
nl: Afst.

en: Gain
nl: Winst

en: Tracks
nl: Sporen

en: Zoom
nl: Inzoomen

en: Elevation profile for track ''{0}''.
nl: Hoogteprofiel voor spoor ''{0}''.

en: Elevation profile
nl: Hoogteprofiel

en: (No elevation data)
nl: (Geen hoogtegegevens)

en: FIT Files (*.fit)
nl: FIT-bestanden (*.fit)

en: Processing FIT records
nl: Verwerken FIT-records

en: Autosimplify
nl: Autom. vereenvoudigen

en: Simplify with initial epsilon
nl: Vereenvoudigen met initiële epsilon

en: Save as is
nl: Opslaan als is

en: Snap to nodes
nl: Vastklikken aan knopen

en: Add fixed points on click
nl: Vaste punten met klikken toevoegen

en: Add fixed points on spacebar
nl: Vaste punten met spatiebalk toevoegen

en: Allow edit existing ways
nl: bewerken van bestaande wegen toestaan

en: Draw closed polygons only
nl: Teken alleen gesloten polygonen

en: FastDraw configuration
nl: Configuratie FastDraw

en: Try copying tags from properties table
nl: Probeer tags te kopiÃ«ren vanuit de tabel met eigenschappen

en: Epsilon multiplier
nl: Epsilon vermenigvuldigingsfactor

en: Starting Epsilon
nl: Start Epsilon

en: Max points count per 1 km
nl: Max. aantal punten per 1 km

en: Enter key mode
nl: Modus Sleutel invoeren

en: Auto add tags
nl: Automatisch toevoegen van tags

en: Save settings
nl: Instellingen opslaan

en: Can not read settings
nl: Kan instellingen niet lezen

en: Q=Options, Enter=save, Ctrl-Enter=save with tags, Up/Down=tune
nl: Q=Opties, Enter=opslaan, Ctrl-Enter=opslaan met tags, Up/Down=fijn afstemmen

en: Click or Click&drag to continue, Ctrl-Click to add fixed node, Shift-Click to delete, Enter to simplify or save, Ctrl-Shift-Click to start new line
nl: Klik of Klik&Sleep om door te gaan, Ctrl-klik om vaste knoop toe te voegen, Shift-klik om te verwijderen, Enter om te vereenvoudigen of op te slaan, Ctrl-Shift-klik om nieuwe lijn te beginnen

en: FastDrawing
nl: Snel tekenen

en: Fast drawing mode
nl: modus Snel tekenen

en: Please move the mouse to draw new way
nl: Verplaats de muis om een nieuwe weg te tekenen

en: Are you sure you do not want to save the line containing {0} points?
nl: Weet u zeker dat u de lijn die {0} punten bevat niet wilt opslaan?

en: {0} m - length of the line
    {1} nodes
    {2} points per km (maximum)
    {3} points per km (average)
nl: {0} m - lengte van de lijn
    {1} knopen
    {2} punten per km (maximum)
    {3} punten per km (gemiddeld)

en: Line information
nl: Informatie over lijn

en: Cannot place node outside of the world.
nl: Kan de knoop niet buiten de wereld plaatsen.

en: Draw the way by mouse
nl: Teken de weg met de muis

en: min distance={0} px ({1} m)
nl: min. afstand={0} px ({1} m)

en: Eps={0}, {1} points, {2} p/km
nl: Eps={0}, {1} punten, {2} p/km

en: Fix addresses
nl: Adressen repareren

en: Show dialog with incomplete addresses
nl: Geef dialoogvenster weer met incomplete adressen

en: Include objects used for guesses
nl: Objecten die worden gebruikt voor schattingen opnemen

en: Fix street addresses
nl: Straatadressen repareren

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
nl: Zoek en repareer adressen zonder (geldige) straten.

en: Data: {0}
nl: Gegevens: {0}

en: Guess values for
nl: Geschatte waarden voor

en: Address has no street
nl: Adres heeft geen straat

en: Address has no valid street
nl: Adres heeft geen geldige straat

en: Address has no post code
nl: Adres heeft geen postcode

en: Address has no city
nl: Adres heeft geen stad

en: Address has no country
nl: Adres heeft geen land

en: Assign to
nl: Toewijzen aan

en: Remove all address tags
nl: Verwijder alle tags voor adressen

en: No name
nl: Geen naam

en: Unresolved Addresses
nl: Niet opgeloste adressen

en: Select and close
nl: Selecteer en sluit

en: Fix unresolved addresses
nl: Repareer niet opgeloste adressen

en: Complete Addresses
nl: Complete adressen

en: Incomplete Addresses
nl: Incomplete adressen

en: Selected Addresses
nl: Geselecteerde adressen

en: Selected Street
nl: Geselecteerde straat

en: (No data)
nl: (Geen gegevens)

en: Show incomplete addresses
nl: Geef incomplete adressen weer

en: no items
nl: geen items

[ctx: address]
en: City
nl: Stad (groot)

en: Turns all guesses into the corresponding tag values.
nl: Neemt alle schattingen over als de bijbehorende waarden voor de tags.

en: Applied guessed values
nl: Toegepaste geschatte waarden

en: Applied guessed values for
nl: Toegepaste geschatte waarden voor

en: Assign address to street
nl: Adres toewijzen aan straat

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
nl: Wijs het/de geselecteerde adres(sen) toe aan de geselecteerde straat.

en: Set street name
nl: Stel de straatnaam in

en: Convert ALL streets.
nl: ALLE straten converteren.

en: Create relation between street and related addresses for ALL streets in the current layer.
nl: Maak een relatie tussen straat en de gerelateerde adressen voor ALLE straten op de huidige laag.

en: Convert to relation.
nl: Converteer naar relatie.

en: Create relation between street and related addresses.
nl: Maak een relatie tussen straat en gerelateerde adressen.

en: Create address relation for
nl: Maak een adresrelatie voor

en: Guess
nl: Schatting

en: Tries to guess address data by picking the name of the closest object with according tag.
nl: Probeert de adresgegevens in te schatten door de naam van het dichtstbijzijnde object met de overeenkomende tag te selecteren.

en: Guessing address values
nl: Schatten van waarden voor adres

en: Removes address related tags from the object.
nl: Verwijdert tags die gerelateerd zijn aan het adres uit het object.

en: Remove address tags
nl: Tags voor adres verwijderen

en: Marks selected addresses in the map
nl: Markeert geselecteerde adressen op de map

en: Select incomplete addresses
nl: Selecteer incomplete adressen

en: Selects all addresses with incomplete data.
nl: Selecteert alle adressen met incomplete gegevens.

en: HouseNumberTaggingTool
nl: HuisNummerTaggenTool

en: Launches the HouseNumberTaggingTool dialog
nl: Start het dialoogvenster voor HuisNummerTaggenTool

en: Use tag ''addr:street'' or ''addr:place''
nl: Gebruik tag ''addr:street'' of ''addr:place''

en: House Number Editor
nl: Huisnummers bewerken

en: New values:
nl: Nieuwe waarden:

en: Existing values:
nl: Bestaande waarden:

en: Accept all existing values
nl: Accepteer  alle bestaande waarden

en: House number increment:
nl: Verhoging huisnummers:

en: Accept existing value
nl: Accepteer bestaande waarde

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
nl[0]: Eigenschappen van maximaal {0} object bijwerken
nl[1]: Eigenschappen van maximaal {0} objecten bijwerken

en: Default image projection
nl: Standaard projectie voor afbeelding

en: JOSM''s current projection
nl: JOSM''s huidige projectie

en: No projection file (.prj) found.<br>You can choose the default image projection ({0}) or JOSM''s current editor projection ({1}) as original image projection.<br>(It can be changed later from the right click menu of the image layer.)
nl: Geen projectie-bestand (.prj) gevonden.<br>U kunt de standaard projectie voor afbeeldingen ({0}) kiezen of JOSM''s huidige bewerker voor projectie ({1}) als projectie voor de originele afbeelding.<br>(Die kan later gewijzigd worden in het rechtsklik-menu van de afbeeldingslaag.)

en: Layer Properties
nl: Eigenschappen voor laag

en: Error while creating image layer: {0}
nl: Fout tijdens maken van laag voor afbeelding: {0}

en: Import image
nl: Afbeelding importeren

en: Import georeferenced image
nl: afbeelding met geo-verwijzing importeren

en: Error while creating image layer:
nl: Fout bij maken van afbeeldingslaag:

en: Today
nl: Vandaag

en: Month
nl: Maand

en: Year
nl: Jaar

en: Select Mapillary Image ({0})
nl: Mapillary -afbeelding ({0}) selecteren

en: Select the Mapillary Image {0} on the {1} layer (downloads if needed)
nl: Selecteer de afbeelding van Mapillary {0} op de laag {1} (downloaden indien nodig)

en: Select Mapillary Detection ({0})
nl: Mapillary Detection ({0}) selecteren

en: Select the Mapillary Detection {0}
nl: Selecteer de Mapillary Detection {0}

en: Mapillary traffic signs layer
nl: Mapillary laag verkeerstekens

en: Displays the layer displaying the traffic sign objects detected by Mapillary
nl: Geeft de laag weer die de objecten voor verkeerstekens weergeeft die zijn gedetecteerd door Mapillary

en: Mapillary point features layer
nl: Mapillary puntobjecten laag

en: Displays the layer displaying the map point objects detected by Mapillary
nl: Geeft de laag weer die de puntobjecten voor de kaart weergeeft die zijn gedetecteerd door Mapillary

en: Open Mapillary layer
nl: Mapillary-laag openen

en: Export Mapillary images
nl: Afbeeldingen van Mapillary exporteren

en: Zoom to selected image
nl: Zoom naar de geselecteerde afbeelding

en: Zoom to the currently selected Mapillary image
nl: Zoom naar de huidige geselecteerde afbeelding van Mapillary

en: Add Map Feature to OSM
nl: Kaartobject toevoegen aan OSM

en: This currently removes the detection from the current layer, but may report back to Mapillary in the future
nl: Dit verwijdert momenteel de detectie uit de huidige laag, maar zou in de toekomst terug kunnen koppelen naar Mapillary

en: Comment to send to Mapillary
nl: Aan Mapillary te verzenden opmerking

en: Why are you removing the object? (Note: not yet sent to Mapillary)
nl: Waarom verwijdert u het object? (Opmerking: nog niet verzonden naar Mapillary)

en: False Positive
nl: Valse positieve

en: Bad Imagery
nl: Slechte afbeelding

en: Erroneous Data
nl: Foute gegevens

en: Just remove it
nl: Verwijder het gewoon

en: Unknown Mapillary exception.
    This message may contain potentially sensitive information!
    {0}
    {1}
nl: Onbekende uitzondering voor Mapillary.
    Dit bericht zou potentieel gevoelige informatie kunnen bevatten!
    {0}
    {1}

en: We have reached the Mapillary API limit. Disabling Mapillary networking until JOSM restart. Sorry.
    Logging in after the rate limit subsides may help prevent this in the future.
    {0}
nl: We hebben de limiet van Mapillary API bereikt. Schakel netwerken met Mapillary uit totdat JOSM opnieuw start. Sorry.
    Inloggen na de hoogte van de limiet is verminderd zou dit in de toekomst kunnen voorkomen.
    {0}

en: Mapillary Smart Edit: Add objects
nl: Mapillary Smart Edit: Objecteb toevoegen

en: Delete Mapillary object
nl: Object van Mapillary verwijderen

en: Snap to highway
nl: Snappen aan highway

en: Enable experimental beta-features (might be unstable)
nl: Experimentele bètafuncties inschakelen (kan instabiel zijn)

en: Enable/disable developer mode
nl: Modus Ontwikkelen in-/uitschakelen

en: hidden
nl: verborgen

en: shown
nl: weergegeven

en: No color selected
nl: Geen kleur geselecteerd

en: Copy color
nl: Kleur kopiëren

en: Copied color to clipboard
nl: Kleur naar klembord gekopieerd

en: Display hour when the picture was taken
nl: Geef de tijd weer waarop de foto werd genomen

en: Center view on new image when using the buttons to jump to another image
nl: Centreer weergave voor nieuwe afbeelding bij het gebruiken van de knoppen om naar ene andere afbeelding te springen

en: When opening Mapillary image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
nl: Geef de blur-bewerker weer in plaats van de image viewer bij het openen van een afbeelding van Mapillary in de webbrowser

[ctx: Checkbox label in JOSM settings]
en: Use computed location information
nl: Berekende informatie voor locatie gebruiken

en: Requires JOSM restart
nl: Vereist opnieuw opstraten van JOSM

en: Number of images to be pre-fetched (forwards and backwards)
nl: Aantal afbeeldingen dat vooraf moet worden opgehaald (vooruit en achteruit)

en: Maximum distance to consider for changeset source calculations
nl: Maximale in acht te nemen afstand voor berekeningen van bron van wijzigingenset

en: Number of images to draw in the map view (affects performance)
nl: Aantal te tekenen afbeeldingen in kaartweergave (beïnvloedt uitvoering)

en: You are logged in as ''{0}''.
nl: U bent ingelogd als ''{0}''.

en: You are logged in.
nl: U bent ingelogd.

en: You are currently not logged in.
nl: U bent momenteel niet ingelogd

en: Login
nl: Inloggen

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Mapillary: Image Navigation: Forward
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: Vooruit

en: Mapillary: Image Navigation: Left
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: Links

en: Mapillary: Image Navigation: Right
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: Rechts

en: Mapillary: Image Navigation: Turn Left
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: Ga naar links

en: Mapillary: Image Navigation: Turn Right
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: Ga naar rechts

en: Mapillary: Image Navigation: Reverse
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: Omdraaien

en: Mapillary: Image Navigation: Back
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: Terug

en: Mapillary: Image Navigation: 360 panoramic
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding: 360 panoramisch

en: Mapillary: Image Navigation
nl: Mapillary: Navigatie afbeelding

en: Navigate between different Mapillary images
nl: Navigeren tussen afbeeldingen van Mapillary

en: Turn left
nl: Ga naar links

en: Forward
nl: Vooruit

en: Turn right
nl: Ga naar rechts

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Filter mapillary objects and hide/disable them.
nl: Filter objecten van Mapillary en verberg ze/schakel ze uit.

en: Toggle: {0}
nl: Omschakelen: {0}

en: Export all images
nl: Alle afbeeldingen exporteren

en: Export selected sequence
nl: Geselecteerde reeksen exporteren

en: Export selected images
nl: Geselecteerde afbeeldingen exporteren

en: Select a directory
nl: Selecteer een map

en: Explore
nl: Verkennen

en: Years
nl: Jaren

en: Open Mapillary filter dialog
nl: Dialoogvenster voor filter Mapillary openen

en: Mapillary images Filter
nl: Filter afbeeldingen van Mapillary

en: Picture Filters
nl: Filters voor afbeeldingen

en: Show Image types:
nl: Typen afbeelding weergeven:

en: Object Detection Filters
nl: Filters voor detectie objecten

en: Organizations
nl: Organisaties

en: Not older than:
nl: Niet ouder dan:

en: End
nl: Einde

en: Non-panoramic
nl: Niet-panoramisch

en: Panoramic
nl: Panoramisch

en: There is a newer version of JOSM and/or the Mapillary plugin. Please update.
nl: Er is geen nieuwere versie van JOSM en/of de plug-in Mapillary. U moet bijwerken.

en: Traffic Signs
nl: Verkeerstekens

en: Point Objects
nl: Puntobjecten

en: Smart Edit Mode
nl: Modus Slim bewerken

en: Add Mapillary Objects to OpenStreetMap; some additional client-side filtering will occur.
nl: Objecten van Mapillary toevoegen aan OpenStreetMap; enig aanvullend filteren aan de zijde van de cliënt zal worden uitgevoerd.

en: Filter Mapillary Detections
nl: Detectie van Mapillary filteren

en: Select Visible
nl: Zichtbare selecteren

en: Select/Deselect all object detections on the current page
nl: Alle detecties voor objecten op de huidige pagina selecteren/deselecteren

en: Show Relevant
nl: Relevante weergeven

en: Only show objects on detection layers ("Relevant objects")
nl: Alleen objecten weergeven op detectie-lagen ("Relevante objecten")

en: Show the previous page of items
nl: Geef de vorige pagina met items weer

en: Show this number of items on each page
nl: Geef dit aantal items weer op elke pagina

en: Show the next page of items
nl: Geef de volgende pagina met items weer

en: First Seen Start
nl: Begin eerst geziene

en: First Seen End
nl: Einde eerste geziene

en: Last Seen Start
nl: Begin laatst geziene

en: Last Seen End
nl: Einde laatst geziene

en: A tag with key <i>{0}</i> is already present on the selected OSM object.
nl: Een tag met sleutel <i>{0}</i> is al aanwezig op het geselecteerde OSM-object.

en: Do you really want to replace the current value <i>{0}</i> with the new value <i>{1}</i>?
nl: Wilt u de huidige waarde <i>{0}</i> echt vervangen door de nieuwe waarde <i>{1}</i>?

en: Tag conflict
nl: Tagconflict

en: Image info
nl: Info afbeelding

en: Displays detail information on the currently selected Mapillary image
nl: Geeft detailinformatie voor de huidige geselecteerde afbeelding van Mapillary

en: Image info dialog
nl: Dialoogvenster Info afbeelding

en: Show detections on top of image
nl: Detectie bovenop afbeelding weergeven

en: View in browser
nl: Bekijken in browser

en: Copy URL
nl: URL kopiëren

en: Copied URL to clipboard …
nl: URL naar klembord gekopieerd …

en: Copy key
nl: Sleutel kopiëren

en: Copied key to clipboard …
nl: Sleutel naar klembord gekopieerd …

en: Add Mapillary tag
nl: Tag Mapillary toevoegen

en: Image detections
nl: Detecties afbeelding

en: Organization
nl: Organisatie

en: Image actions
nl: Afbeeldingsacties

en: Image key
nl: Beeldsleutel

en: Sequence key
nl: Reekssleutel

en: Sequence offset
nl: Verschuiving reeks

en: {0} detections
nl: {0} detecties

en: image has no key
nl: afbeelding heeft geen sleutel

en: unknown user
nl: onbekende gebruiker

en: unknown organization
nl: onbekende organisatie

en: sequence has no key
nl: reeks heeft geen sleutel

en: Could not open the URL {0} in a browser
nl: Kon de URL {0} niet openen in een browser

en: Customize Mapillary track drawing
nl: Tekenen van track voor Mapillary aanpassen

en: Mapillary layer
nl: Laag van Mapillary

en: {0} sequence, containing between {1} and {2} images (ø {3}) | {0} sequences, each containing between {1} and {2} images (ø {3})
nl[0]: {0} reeks, bevat tussen {1} en {2} afbeeldingen (ø {3})
nl[1]: {0} reeksen, elk bevat tussen {1} en {2} afbeeldingen (ø {3})

en: {0} image in total | {0} images in total
nl[0]: {0} afbeelding in totaal
nl[1]: {0} afbeeldingen in totaal

en: {0} images in {1} sequences
nl: {0} beelden in {1} reeksen

en: Dataset is currently being updated
nl: Gegevensset wordt momenteel bijgewerkt

en: Mapillary image read should never occur on UI thread
nl: Lezen van een afbeelding van Mapillary zou nooit plaats moeten vinden in een thread van de UI

en: Could not load image: {0}
nl: Kon afbeelding niet laden: {0}

en: Mapillary default
nl: Standaard Mapillary

en: Track Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
nl: Richting track (rood = west, geel = noord, groen = oost, blauw = zuid)

en: We cannot export {0}
nl: We kunnen {0} niet exporteren

en: Downloading…
nl: Downloaden…

en: Exporting Mapillary Images…
nl: Afbeeldingen van Mapillary exporteren …

en: Mapillary Filters
nl: Filters voor Mapillary

en: Remote Control has been asked to set Mapillary filters:
nl: Afstandsbediening heeft gevraagd filters voor Mapillary in te stellen:

en: Start: {0}
nl: Begin: {0}

en: End: {0}
nl: Einde: {0}

en: Organization: {0}
nl: Organisatie: {0}

en: Remote Control has been asked to load:
nl: Afstandsbediening heeft gevraagd te laden:

en: Image:
nl: Afbeelding:

en: Sequence:
nl: Reeks:

en: downloads street level images (currently supports {0})
nl: downloadt afbeelding op straatniveau (ondersteunt momenteel {0})

en: No known image provider used
nl: Geen bekende provider voor afbeeldingen gebruikt

en: Only Mapillary images are supported at this time, use photo=Mapillary/<image_id>
nl: Op dit moment worden alleen afbeeldingen van Mapillary ondersteund, gebruik photo=Mapillary/<image_id>

en: Only Mapillary sequences are supported at this time, use sequence=Mapillary/<sequence_id>
nl: Op dit moment worden alleen reeksen van Mapillary ondersteund, gebruik sequence=Mapillary/<sequence_id>

en: At least one of the optional arguments must be used ({0})
nl: Tenminste één van de optionele argumenten moet wordne gebruikt ({0})

en: Mapillary login
nl: Mapillary inloggen

en: Login successful, return to JOSM.
nl: Succesvol ingelogd, terugkeren naar JOSM.

en: Could not refresh Mapillary token. HTTP Status Code {0}.
nl: Kon token van Mapillary niet vernieuwen. HTTP Statuscode {0}.

en: Mapillary: Could not refresh login, logging out
nl: Mapillary: Kon inloggen niet vernieuwen, uitloggen

en: Mapillary Images
nl: Afbeeldingen van Mapillary

en: Mapillary Traffic Signs
nl: Verkeerstekens van Mapillary

en: Mapillary Point Objects
nl: Puntobjecten van Mapillary

en: Total Mapillary images: {0}
nl: Totaal aantal afbeeldingen van Mapillary: {0}

en: No images found
nl: Geen afbeeldingen gevonden

en: Microsoft Streetside Images
nl: Microsoft Streetside-beelden

en: Streetside layer
nl: Streetside-laag

en: {0} downloaded images
nl: {0} gedownloade afbeeldingen

en: {0} images in total
nl: {0} beelden in totaal

en: {0} images
nl: {0} afbeeldingen

en: Open Streetside layer
nl: Streetside-laag openen

en: Download Streetside images in current view
nl: Streetside-beelden in de huidige weergave downloaden

en: Walk mode
nl: Wandelmodus

en: Zoom to the currently selected Streetside image
nl: Zoom naar hzt huidig geselecteerde StreetView-beeld

en: No image selected
nl: Geen afbeelding geselecteerd

en: Press "{0}" to download images
nl: Druk op "{0}" om de afbeeldingen te downloaden

en: Microsoft Streetside image
nl: Microsoft Streetside-beelden

en: Open Streetside window
nl: Streetside-venster openen

en: Next picture
nl: Volgende afbeelding

en: Shows the next picture in the sequence
nl: Toont de volgende afbeelding in de reeks

en: Previous picture
nl: Vorige afbeelding

en: Shows the previous picture in the sequence
nl: Toont de vorige afbeelding in de reeks

en: Jump to red
nl: Naar rood springen

en: Jumps to the picture at the other side of the red line
nl: Springt naar de afbeelding aan de andere kant van de rode lijn

en: Jump to blue
nl: Naar blauw springen

en: Jumps to the picture at the other side of the blue line
nl: Springt naar de afbeelding aan de andere kant van de blauwe lijn

en: Stops the walk.
nl: Stopt de waldeling.

en: Play
nl: Afspelen

en: Continues with the paused walk.
nl: Verdergaan met de gepauzeerde wandeling.

en: Pause
nl: Onderbreken

en: Pauses the walk.
nl: Onderbreekt de wandeling.

en: Use 24 hour format
nl: Het 24-uursformaat gebruiken

en: Move to picture''s location with next/previous buttons
nl: Naar de locatie van de foto verplaatsen met de knoppen volgende/vorige

en: Preview images when hovering its icon
nl: Afbeeldingen vooraf bekijken als u over het pictogram zweeft

en: Cut off sequences at download bounds
nl: Afgesneden reeksen aan de downloadgrenzen

en: When opening Streetside image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
nl: Bij het openen van de Streetside-afbeelding in de webbrowser, geef de vervaging-editor weer in plaats van de afbeeldingsviewer

en: Download mode
nl: Downloadmodus

en: Wait for full quality pictures
nl: Op volledige kwaliteitsafbeeldingen wachten

en: Follow selected image
nl: De geselecteerde afbeelding volgen

en: Go forward
nl: Ga verder

en: I got it, close this.
nl: Ik snap het, sluit dit.

en: Could not show ImageInfoHelpPopup, because probably the invoker component has disappeared from screen.
nl: Kon ImageInfoHelpPopup niet weergeven, waarschijnlijk omdat de component van de invoker van het scherm is verdwenen.

en: Streetside 360° image info
nl: Streetside 360° beeldinformatie

en: Displays detail information on the currently selected Streetside image
nl: Geeft detailinformatie weer over de huidig geselecteerde Streetside-afbeelding

en: Select Microsoft Streetside from the Imagery menu, then click on a blue vector bubble..
nl: Selecteer Microsoft Streetside in het menu Afbeelding en klik vervolgens op een blauwe vectorbel.

en: The Streetside layer has stopped downloading images, because the requested area is too big!
nl: De Streetside-laag is gestopt met het downloaden van afbeeldingen, omdat het gevraagde gebied te groot is!

en: To solve this problem, you could zoom in and load a smaller area of the map.
nl: Om dit probleem op te lossen, kunt u inzoomen en een kleiner deel van de kaart laden.

en: To solve this problem, you could switch to download mode ''{0}'' andload Streetside images for a smaller portion of the map.
nl: U zou, om dit probleem op te lossen, kunnen schakelen naar de modus downloaden ''{0}'' en afbeeldingen van Streetside laden voor een kleiner gedeelte van de kaart.

en: everything in the visible area
nl: alles in het zichtbare gebied

en: areas with downloaded OSM-data
nl: gebieden met gedownloade OSM-gegevens

en: only when manually requested
nl: alleen op handmatig verzoek

en: Downloading
nl: Bezig met downloaden

en: Exporting Streetside Images
nl: Bezig met exporteren van Streetside-afbeeldingen

en: The amount of running downloads is equal to 0
nl: Het aantal lopende downloads is gelijk aan 0

en: Downloading Streetside images
nl: Bezig met downloaden van Streetside-afbeeldingen

en: Total Streetside images: {0}
nl: Totaal aantal Streetside-afbeeldingen: {0}

en: NanoLog of {0} entries
nl: NanoLog van {0} items

en: NanoLog of {0} lines, {1} of them with coordinates.
nl: NanoLog van {0} regels, {1} ervan met coördinaten.

en: Correlate with GPX...
nl: Correleer met GPX...

en: Put on GPX...
nl: Plaats in GPX...

en: Correlate entries with GPS trace
nl: Items afstemmen met GPS-spoor

en: Save layer...
nl: Laag opslaan...

en: Save NanoLog layer
nl: Laag voor NanoLog opslaan

en: Open NanoLog panel
nl: Openen venster NanoLog

en: Open NanoLog file...
nl: Openen NanoLog-bestand...

en: Could not read NanoLog file:
nl: Kon bestand voor Nanolog niet lezen:

en: Edit opening hours
nl: Openingstijden bewerken

en: Edit time-tag of selected element in a graphical interface
nl: Bewerk de tag Tijd van het geselecteerde element in een grafische interface

en: edit existing tag
nl: bewerk bestaande tag

en: edit new tag
nl: bewerk nieuwe tag

en: Display clock in 12h mode.
nl: Klok weergeven in modus 12u.

en: Choose key
nl: Toets kiezen

en: apply {0}
nl: toepassen {0}

en: There is something wrong in the value near:
nl: Er is iets fout in de waarde nabij:

en: Correct the value manually and than press Enter.
nl: Corrigeer de waarde handmatig en druk dan op Enter.

en: Error in timeformat
nl: Fout in de tijdsindeling

en: open end
nl: open einde

en: Import Osm Inspector Bugs...
nl: OSM Inspector-bugs importeren...

en: Open OsmInspector
nl: OsmInspector openen

en: Open a OSM Inspector selection list window.
nl: Open een venster met een selectielijst voor OSM Inspector.

en: Current Selected Bug Info
nl: Huidige geselecteerde Bug Info

en: Prev OSMI bug
nl: Vorige bug OSMI

en: Next OSMI bug
nl: Volgende bug OSM

en: Selected Bug Info
nl: Geselecteerde Bug Info

en: Do you want to save current calibration of layer {0}?
nl: Wilt u de huidige kalibratie van laag {0} opslaan?

en: Select an option
nl: Een optie selecteren

en: Load Picture Calibration...
nl: Afbeelding kalibreren laden...

en: Loads calibration data from a file
nl: Laadt gegevens om te kalibreren uit een bestand

en: Loading file failed: {0}
nl: Laden van bestand mislukt: {0}

en: Problem occurred
nl: Er trad een probleem op

en: Import World File Calibration...
nl: World File Calibration importeren...

en: Loads calibration data from a world file
nl: Laadt kalibratie-gegevens uit een wereldbestand

en: Reset Calibration
nl: Kalibreren herstellen

en: Reset calibration
nl: Kalibreren herstellen

en: Calibration reset
nl: Kalibreren hersteld

en: Save Picture Calibration...
nl: Kalibreren van afbeelding opslaan...

en: Saves calibration data to a file
nl: Slaat de gegevens voor het kalibreren van een bestand op in een bestand

en: Saving file failed: {0}
nl: Opslaan van bestand mislukt: {0}

en: Export World file Calibration...
nl: World file Calibration exporteren...

en: Saves calibration data to a world file
nl: Slaat een bestand voor calibreren op in een worldfile

en: PicLayer auto calibration
nl: PicLayer automatisch kalibreren

en: Calibrated
nl: Gekalibreerd

en: Calibrate picture with outline
nl: Kalibreer foto met contouren

en: New picture layer from clipboard
nl: Nieuwe afbeeldingslaag vanaf klembord

en: Supported image files, *.zip, *.kml
nl: Ondersteunde bestanden voor afbeeldingen, *.zip, *.kml

en: New picture layer from file...
nl: Nieuwe afbeeldingslaag uit bestand...

en: KML calibration is in beta stage and may produce incorrectly calibrated layers!
    Please use {0} to upload your KMLs that were calibrated incorrectly.
nl: Calibratie voor KML is in het stadium bèta en kan onjuist gekalibreerde lagen produceren!
    Gebruik {0} om uw KML''s te uploaden die niet juist werden gekalibreerd.

en: Notification
nl: Notificatie

en: PicLayer move
nl: Verplaatsen afbeeldingslaag

en: Moved
nl: Verplaatst

en: Drag to move the picture
nl: Sleep om de afbeelding te verplaatsen

en: PicLayer rotate
nl: Afbeeldingslaag roteren

en: Rotated
nl: Geroteerd

en: Drag to rotate the picture
nl: Sleep om de afbeelding te roteren

en: PicLayer scale X
nl: Afbeeldingslaag schaal X

en: Scaled by X
nl: Op schaal gebracht op X

en: Drag to scale the picture in the X Axis
nl: Slepen om de afbeelding op schaal te brengen in de X-as

en: PicLayer scale
nl: Schaal afbeeldingslaag

en: Scaled
nl: Op schaal gebracht

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
nl: Slepen om de afbeelding op schaal te brengen in de X- en Y-as

en: PicLayer scale Y
nl: Afbeeldingslaag schaal Y

en: Scaled by Y
nl: Op schaal gebracht op Y

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
nl: Slepen om de afbeelding op schaal te brengen in de Y-as

en: PicLayer shear
nl: Afbeeldingslaag schuintrekken

en: Sheared
nl: Schuin getrokken

en: Drag to shear the picture
nl: Slepen om de afbeelding schuin te trekken

en: PicLayer Move point
nl: Punt voor verplaatsen afbeeldingslaag

en: Point added/moved
nl: Punt toegevoegd/verplaatst

en: Drag or create point on the picture
nl: Sleep of maak een punt op de afbeelding

en: PicLayer Remove point
nl: Punt voor verwijderen afbeeldingslaag

en: Point removed
nl: Punt verwijderd

en: Remove point on the picture
nl: Verwijder punt op de afbeelding

en: PicLayer Transform point
nl: Punt voor transformeren afbeeldingslaag

en: Point transformed
nl: Punt getransformeerd

en: Transform point on the picture
nl: Transformeer punt op de afbeelding

en: PicLayer: {0}
nl: Afbeeldingslaag: {0}

en: Could not select layer!
nl: Laag kon niet geselecteerd worrden!

en: Calibration failed!
nl: Kalibratie mislukt!

en: <html> Calibration failed!<br>There must be a mistake -<br>dimension of object differ too much from original.<br></html>
nl: <html> Kalibratie mislukt!<br>Er moet een fout zijn opgetreden -<br>dimensie van het object verschilt teveel van het origineel.<br></html>

en: AutoCalibration
nl: AutoCalibratie

en: Please enter the required information.
nl: Voer de vereiste informatie in.

en: <html><b>Building Corner Points</b></html>
nl: <html><b>Hoekpunten gebouw</b></html>

en: <html>Point 1:<br>Point 2:<br>Point 3:<br></html>
nl: <html>Punt 1:<br>Punt 2:<br>Punt 3:<br></html>

en: Add Points...
nl: Punten toevoegen…

en: <html><b>True Distances</b></html>
nl: <html><b>Ware afstanden</b></html>

en: Point 2 to Point 3 (meter):
nl: Punt 2 tot Punt 3 (meter):

en: <html><b>Building Reference File</b></html>
nl: <html><b>Gebouw verwijzingsbestand</b></html>

en: Reference Name:
nl: Verwijzingsnaam:

en: Select a layer including the building outline as reference...
nl: Selecteer een laag, inclusief de omtrek van het gebouw, als verwijzing…

en: Open a file including the building outline as reference...
nl: Open een bestand dat de omtrek van het gebouw als verwijzing bevat…

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Point 1 to Point 2 (meter):
nl: Punt 1 tot Punt 2 (meter):

en: defined
nl: gedefinieerd

en: AutoCalibration - choose selection type
nl: AutoCalibratie - kies type selectie

en: <html>Choose the type of selection you want to use.<br><br>If reference points are already defined in an open layer, <br>choose <b>defined</b>-option and select the points.<br>Else choose <b>manual</b>-option and set the reference points manually.</html>
nl: <html>Kies het type selectie dat u wilt gebruiken.<br><br>Als er al verwijzingspunten zijn gedefinieerd in een geopende laag, <br>kies dan de optie <b>gedefinieerd</b> en selecteer de punten.<br>Kies anders de optie <b>handmatig</b> en stel de verwijzingspunten handmatig in.</html>

en: accept
nl: accepteren

en: reset
nl: opnieuw instellen

en: AutoCalibration - check calibration
nl: AutoCalibratie - kalibratie controleren

en: <html>Is the image calibrated correctly?</html>
nl: <html>Is de afbeelding correct gekalibreerd?</html>

en: Version ''{0}'' of meta data for piclayerImage layer is not supported. Expected: 0.1
nl: Versie ''{0}'' van metadata voor Fotolaag wordt niet ondersteund. Verwacht: 0.1

en: Calibration Files
nl: Bestanden kalibreren

en: Could not find the map object.
nl: Kon het kaartobject niet vinden.

en: PicLayer failed to load or import the image.
nl: Afbeeldingslaag kan afbeelding niet laden of importeren.

en: Nothing in clipboard
nl: Niets op het klembord

en: The clipboard data is not an image
nl: De gegevens op het klembord is geen afbeelding

en: Warning: failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
nl: Waarschuwing: afhandelen van zip-bestand ''{0}'' mislukt. Exceptie was: {1}

en: A calibration file associated to the picture file was found: {0}
nl: Een bestand om te kalibreren, gekoppeld aan het afbeeldingsbestand, werd gevonden: {0}

en: Set "{0}" to yes/no/ask in the preferences
    to control the autoloading of calibration files.
nl: Stel "{0}" in op ja/nee/vragen in de voorkeuren
    om het automatisch laden van bestanden om te kalibreren te beheren.

en: Do you want to apply it ?
nl: Wilt u het toepassen ?

en: Load calibration file?
nl: Bestand voor kalibratie laden?

en: It will be applied automatically.
nl: Het zal automatisch worden toegepast.

en: Also, from now on, calibration files will always be loaded automatically.
nl: Ook zullen, vanaf nu, bestand om te kalibreren altijd automatisch worden geladen.

en: Get Address
nl: Haal adres op

en: No address was found for this object.
nl: Voor dit object werd geen adres gevonden.

en: Successfully added address to selected object:
nl: Met succes adres toegevoegd aan het geselecteerde object:

en: Unknown Error:
nl: Onbekende fout:

en: Please set your API key in the preference window!
nl: Stel uw API-sleutel in in het venster voor de voorkeuren!

en: Saudi National Address
nl: Saoedi Nationaal Adres

en: Please select exactly one object.
nl: Selecteer exact één object.

en: Get address | Get addresses
nl[0]: Haal adres op
nl[1]: Haal adressen op

en: Please obtain an API key from here https://api.address.gov.sa/
nl: Haal hier https://api.address.gov.sa/ een API-sleutel op.

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Handy Address Interpolation Functions
nl: Handige functies voor Adres-interpolatie

en: Define Address Interpolation
nl: Definieer Adres-interpolatie

en: Odd
nl: Oneven

en: Alphabetic
nl: Alfabetisch

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Actual
nl: Actueel

en: Estimate
nl: Schatting

en: Potential
nl: Potentieel

en: Relation: {0}
nl: Relatie {0}

en: Associate with street using:
nl: Verbind met straat die gebruikt:

en: Numbering Scheme:
nl: Nummeringschema:

en: Increment:
nl: Stap:

en: Starting #:
nl: Beginnen met #:

en: Ending #:
nl: Eindigen met #:

en: Accuracy:
nl: Nauwkeurigheid:

en: Convert way to individual house numbers.
nl: Converteer weg naar individuele huisnummers.

en: Will associate {0} additional house number nodes
nl: Zal {0} aanvullende knopen met huisnummers verbinden

en: City:
nl: Stad:

en: State:
nl: Staat:

en: Post Code:
nl: Postcode:

en: Country:
nl: Land:

en: Full Address:
nl: Volledige adres:

en: Optional Information:
nl: Optionele informatie:

en: Please select a street to associate with address interpolation way
nl: Selecteer een straat die moet worden verbonden met de weg van de adresinterpolatie

en: Please select address interpolation way for this street
nl: Selecteer een weg met adresinterpolatie voor deze straat

en: Expected odd numbers for addresses
nl: Verwachtte oneven nummers voor adressen

en: Expected even numbers for addresses
nl: Verwachtte even nummers voor adressen

en: Expected valid number for increment
nl: Verwacht geldig nummer voor verhogoing

en: Country code must be 2 letters
nl: Landcode moet 2 letters zijn

en: Please enter valid number for starting and ending address
nl: Voer een geldig nummer in voor adres aa begin en eind

en: Alphabetic address must end with a letter
nl: Alfabetische adressen moeten eindigen met een letter

en: Starting and ending numbers must be the same for alphabetic addresses
nl: Begin- en eindnummers moeten hetzelfde zijn voor alfabetische adressen

en: Starting address letter must be less than ending address letter
nl: De letter van het adres aan het begin moet lager zijn dan de letter van het adres aan het einde

en: Please enter valid number for starting address
nl: Voer een geldig nummer in voor het adres aan het begin

en: Please enter valid number for ending address
nl: Voer een geldig nummer in voor het adres aan het einde

en: Starting address number must be less than ending address number
nl: Het nummer van het adres aan het begin moet lager zijn dan het nummer van het adres aan het einde

en: Align Way Segments
nl: Wegsegmenten uitlijnen

en: Please select two segments that don''t share any nodes.
    Alternatively put the pivot on their common node.
nl: Selecteer twee segmenten die geen knopen delen
    Plaats, als alternatief, het draaipunt op hun gedeelde knoop.

en: Aligning would result nodes ''outside the world''.
    Alignment not possible.
nl: Uitlijnen zou er toe leiden dat knopen "buiten de wereld" liggen.
    Uitlijnen niet mogelijk.

en: There is at least a non-pivot endpoint of the alignee that joins more than two way segments.
    Preserved angles type alignment is not possible.
nl: Er is tenminste één eindpunt zonder draaipunt van de uitgelijnde die meer dan twee wegsegmenten samenvoegt.
    Uitlijning van het type met vooraf gereserveerde hoeken is niet mogelijk.

en: The alignment is not possible with maintaining the angles of the joint segments.
    Either choose the ''keep length'' aligning method or select other segments.
nl: De uitlijning is niet mogelijk met behoud van de hoeken van de samengevoegde segmenten.
    Kies ofwel voor de methode ''lengte behouden'' voor uitlijning of selecteer andere segmenten.

en: An intersection point would fall outside its adjacent nodes.
    This is an unsupported scenario.
nl: Een kruispunt zou buiten de aansluitende knopen vallen.
    Dit is een scenario dat niet ondersteund wordt.

en: Undocumented problem occured.
nl: Er trad een probleem op dat niet gedocumenteerd is.

en: AlignWayS: Alignment not possible
nl: AlignWayS: niet mogelijk om uit te lijnen

en: Align way segment
nl: Wegsegment uitlijnen

en: Please select two segments that don''t share any nodes
     or put the pivot on their common node.
nl: Selecteer twee segmenten die geen knopen delen
     of plaats het draaipunt op hun gedeelde knoop.

en: Align Way Segments: Modes
nl: Wegsegmenten uitlijnen: Modi

en: Align Ways control panel
nl: Beheersvenster Align Ways

en: This panel activates in Align Ways mode:
nl: Dit venster wordt geactiveerd in de modus van Align Ways:

en: Length preserved
nl: Lengte behouden

en: Angle preserved
nl: Hoek behouden

en: Align with:
nl: Uitlijnen met:

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that its length is preserved.</html>
nl: <html>Lijnt het wegsegment uit op de verwijzing zodat de lengte ervan wordt behouden.</html>

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that the angles of its adjacent segments are preserved.<br/>The length of the aligned segment is likely to change as result.</html>
nl: <html>Lijnt de wegsegmenten uit op de verwijzing zodat de hoeken van zijn aangelegen segmenten worden behouden.<br/>De lengte van het uitgelijnde segment zal, waarschijnlijk als resultaat daarvan wijzigen.</html>

en: Align Ways
nl: Wegen uitlijnen

en: I''m ready!
nl: Ik ben klaar!

en: AlignWays Tips
nl: Tips voor AlignWays

en: AlignWays: What''s New...
nl: AlignWays: Wat is er nieuw...

en: Align Ways mode
nl: modus Wegen uitlijnen

en: Parameter ''{0}'' must not be null
nl: Parameter ''{0}'' mag niet null zijn

en: Segment to be aligned cannot be the same with the reference segment.
    Please choose a different segment to be aligned.
nl: Segment dat moet worden uitgelijnd mag niet hetzelfde zijn als het segment waar naar verwezen wordt.
    Kies een ander segment dat moet worden uitgelijnd.

en: AlignWayS message
nl: bericht AlignWayS

en: Reference segment cannot be the same with the segment to be aligned.
    Please choose a different reference segment.
nl: Segment waarnaar wordt verwezen mag niet hetzelfde zijn als segment dat moet worden uitgelijnd.
    Kies een ander segment om naar te verwijzen.

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Alt-click: Clear selection
nl: Ctrl-klik: selecteer verwijzing wegsegment; Alt-klik: Hef selectie op

en: : Align segments; Alt-click: Clear selection
nl: : Uitlijnen segmenten; Alt-klik: Hef selectie op

en: Ctrl-click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
nl: Ctrl-klik: selecteer verwijzing wegsegment; Klik: selecteer wegsegment om te worden uitgelijnd

en: Click: select way segment to be aligned; Alt-click: Clear selection
nl: Klik: selecteer wegsegment om te worden uitgelijnd; Alt-klik: Hef selectie op

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
nl: Ctrl-klik: selecteer verwijzing wegsegment; Klik: selecteer wegsegment om te worden uitgelijnd

en: Welcome to the</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Plugin<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...or it rather should be called <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egments)</span> Plugin...
nl: Welkom bij de plug-in </span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> <br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...die eigenlijk zou moeten heten: plug-in <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egmenten)</span> ...

en: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays will
    help you to align two way segments. This can be handy when for instance
    you sketch the outlines of a building and want its side to be parallel
    with a street or road.<br>
    <br>
    Some tips may help before you start:
    </p>
    </html>
nl: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays zal u helpen om twee wegsegmenten uit te lijnen. Dit kan handig zijn als u bijvoorbeeld de contouren van ene gebouw schetst en wilt dat de kant er van parallel is aan de straat of weg.<br>
    <br>
    Sommige tips kunnen u helpen vóór u begint:
    </p>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Select a reference segment.</b> You can do this by <b><i><span style="color:green">Ctrl-click</span></i></b>ing
    on a segment. The other, to be aligned segment will become parallel to
    this one. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
nl: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Selecteer een segment als verwijzing.</b> U kunt dit doen door <b><i><span style="color:green">Ctrl-klik</span></i></b>ing
    op een segment te doen. Het andere, uit te lijnen segment zal parallel komen aan dit. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Select the to be aligned segment.</b> You can do this by simply <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing on a different segment. 
    The rotation pivot will be highlighted by default in the centre of the segment.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
nl: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Selecteer het uit te lijnen segment.</b> U kunt dit doen door eenvoudig te <b><i><span style="color:green">klik</span></i></b>ken op een ander segment. 
    Het draaipunt zal standaard worden geaccentueerd in het midden van het segment.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li>Optionally <b>change the rotation pivot point</b>. In order to get parallel with the reference segment, the to be aligned segment will rotate around this point. You can choose the two extremities or the centre of the segment by <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing nearby. 
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
nl: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li>Optioneel <b>wijzig het draaipunt</b>. Om parallel te komen aan het segment waarnaar wordt verwezen, zal het uit te lijnen segment draaien rondom dit punt. U kunt de twee uitersten of het centrum van het segment kiezen door daar nabij te <b><i><span style="color:green">klik</span></i></b>ken. 
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Align the segments.</b> Press <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Alternatively you''ll find the command in the <b>Tools</b>
     menu or may want to place the action on the <b>toolbar</b>.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
nl: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Uitlijnen van de segmenten.</b> Druk op <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Als alternatief vindt u de opdracht in het menu <b>Gereedschappen</b>
     of wilt u de actie misschien plaatsen op de <b>werkbalk</b>.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Last hint:</b> There is an easy way to start over your selections if you want: <b><i><span style="color:green">Alt-Click</span></i></b> somewhere on the map.
    </div>
    </html>
nl: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Laatste hint:</b> Er is een eenvoudige manier om opnieuw te beginnen met uw selecties als u dat wilt: <b><i><span style="color:green">Alt-klik</span></i></b> ergens op de kaart.
    </div>
    </html>

en: Don''t show this again
nl: Dit niet meer weergeven

en: What''s new...
nl: Wat is er nieuw...

en: Added <b>angle preserving</b> aligning mode
nl: Toegevoegd de uitlijnmodus <b>hoek behouden</b>

en: Various improvements and bugfixes
nl: Verschillende verbeteringen en oplossingen van problemen

en: Browser not supported.
nl: Browser niet ondersteund.

en: Building address
nl: Adres gebouw

en: empty
nl: leeg

en: skip
nl: overslaan

en: House number:
nl: Huisnummer:

en: Street:
nl: Straat:

en: Post code:
nl: Postcode:

en: Building:
nl: Gebouw:

en: Source:
nl: Bron:

en: Name:
nl: Naam:

en: update building info
nl: informatie voor gebouw bijwerken

en: Tag Element
nl: Tag voor element

en: Select an item to tag.
nl: Selecteer een item om te taggen.

en: Area Selection
nl: Gebiedsselectie

en: Select an area (e.g. building) from an underlying image.
nl: Selecteer een gebied (bijv. gebouw) uit een onderliggende afbeelding.

en: Area Selector
nl: Gebiedsselectie

en: Trying to detect an area at:
nl: Proberen om een gebied te detecteren op:

en: Unable to detect a polygon where you clicked.
nl: Niet in staat een polygoon te detecteren waar u heeft geklikt.

en: create closed way
nl: gesloten weg maken

en: replace building
nl: gebouw vervangen

en: Add address | Add addresses
nl[0]: Adres toevoegen
nl[1]: Adressen toevoegen

en: There is no active data layer, cannot show preset search dialog.
nl: Er is geen actieve gegevenslaag, kan zoekvenster voor voorkeuze niet weergeven.

en: No preset name configured in the settings, enter one.
nl: Geen naam voor voorkeuze geconfigureerd in de instellingen, voer er een in.

en: Could not find configured tagging preset: ''{0}''.
nl: Kon geen geconfigureerde voorkeuze voor taggen vinden: ''{0}''.

en: Selected preset is not suitable for a closed way, select another one: ''{0}''.
nl: Geselecteerd voorkeuze is niet geschikt voor een gesloten weg, selecteer een andere: ''{0}''.

en: Tagging preset ''{0}'' does not have any tags to apply.
nl: Voorkeuze voor taggen ''{0}'' heeft geen tags om toe te passen.

en: Apply tagging preset default values: {0}
nl: Standaardwaarden voor voorkeuze voor taggen toepassen: {0}

en: Unknown tagging style setting: ''{0}''.
nl: Onbekende instelling voor stijl van taggen: ''{0}''.

en: Error Report
nl: Foutenrapport

en: Something went wrong!
nl: Er ging iets mis!

en: Please file a bug report on the github project page under
nl: Vul een probleemrapport in op de projectpagina van Github onder

en: Let us know what you did and what happend add the following text to the bug report, so we can find the source of the issue.
nl: Laat ons weten wat u deed en wat er gebeurde. Voeg de volgende tekst toe aan het probleemrapport, zodat we de bron van het probleem kunnen terugvinden.

en: Area Selector - Preferences
nl: gebiedsselectie - Voorkeuren

en: Settings for the area detection algorithm.
nl: Instellingen voor het algoritme voor detectie van gebied.

en: Boofcv - high resolution images
nl: Boofcv - hoge resolutie afbeeldingen

en: Custom - low resolution images
nl: Aangepast - lage resolutie afbeeldingen

en: Algorithm
nl: Algoritme

en: Choose wich algorithm should be used. "Auto" tries to find an area with Boofcv and uses the custom algorithm as a fallback.
nl: Kies welk algoritme zou moeten worden gebruikt. "Auto" probeert een gebied te vinden met Boofcv en gebruikt het aangepaste algoritme om op terug te vallen.

en: Thinning Iterations
nl: Doorlopen voor verdunning

en: How often thinning operation should be applied (Default {0}).
nl: Hoe vaak zou de verdunningsbewerking moeten worden toegepast (Standaard {0}).

en: Distance Tolerance
nl: Afstandstolerantie

en: Maximum distance in meters between a point and the line to be considered as a member of this line (Default: {0}).
nl: Maximale afstand in meters tussen een punt en de lijn om als lid van die lijn te worden beschouwd (Standaard: {0}).

en: Angle Tolerance
nl: Hoektolerantie

en: Lines with a smaller angle (degrees) than this will be combined to one line (Default {0}).
nl: Lijnen met een kleinere hoek (graden) dan deze, zullen worden gecombineerd tot één lijn (Standaard {0}).

en: Color Threshold
nl: Drempelkleur

en: The color threshold defines how much a color may differ from the selected color. The red, green and blue values must be in the range of (selected - threshold) to (selected + threshold). (Default: {0}).
nl: De drempelkleur definieert hoe veel een kleur mag verschillen van de geselecteerd kleur. De waarden rood, groen end blauw moeten liggen in het bereik van (geselecteerd - drempel) tot en met (geselecteerd + drempel). (Standaard: {0}).

en: Use HSV based algorithm
nl: Op HSV gebaseerd algoritme gebruiken

en: Use hue and saturation instead of RGB distinction to select matching colors.
nl: Tint en saturatie gebruiken in plaats van onderscheid in RGB om overeenkomende kleuren te selecteren.

en: merge nodes
nl: knopen samenvoegen

en: Merge nodes with existing nodes
nl: Knopen smaenvoegen met bestaande knopen

en: Replace existing buildings
nl: Bestaande gebouwen vervangen

en: Replace an existing building with the new one.
nl: Een bestaand gebouw vervangen door een nieuw.

en: Don''t apply any tags, only create the polygon
nl: Geen tags toepassen, alleen polygoon maken

en: Preset search dialog
nl: Dialoogvenster Voorkeuze zoeken

en: Specific preset
nl: Specifieke voorkeuze

en: Selected preset is not suitable for a closed way, select another one.
nl: Geselecteerde voorkeuze is niet geschikt voor een gesloten weg, selecteer een andere.

en: Apply preset tags directly
nl: Tags voor voorkeuze direct toepassen

en: Don''t show the preset dialog, but apply all non-empty tags of the preset directly to the created area
nl: Dialoogvenster voor voorkeuze niet weergeven, maar pas alle niet lege tags van de voorkeuze direct toe op het gemaakte gebied

en: Show address dialog
nl: Dialoogvenster Adres weergeven

en: Show Address Dialog after mapping an area
nl: Dialoogvenster adres weergeven na in kaart brengen van gebied

en: Use austria address helper
nl: Hulp voor adres in Oostenrijk gebruiken

en: Automatically try to find the correct address via Austria Address Helper plugin
nl: Probeer automatisch het juiste adres te vinden met de plug-in Austria Address Helper

en: Add source tag
nl: Brontag toevoegen

en: Add source tag.
nl: Brontag toevoegen.

en: Debug
nl: Foutopsporing

en: Debugging mode will write images for each processing step.
nl: Modus Foutopsporing zal afbeeldingen schrijven voor elke processtap

en: Please choose the address type
nl: Kies het type adres

en: <html>We could not automatically determine whether <strong>{0}</strong> (part of the address {0} {1}, {2} {3}) is a <strong>street</strong> or a <strong>place</strong> name. If <strong>{0}</strong> is an actual street, please choose "street" below. If, however, <strong>{0}</strong> is the name of a village, hamlet, territorial zone or any object other than a street, please choose "place".</html>
nl: <html>We konden niet automatisch bepalen of <strong>{0}</strong> (deel van het adres {0} {1}, {2} {3}) een naam van een <strong>straat</strong> of een <strong>plaats</strong> is. Als <strong>{0}</strong> in feite een straat is, kies hieronder dan "straat". Als echter <strong>{0}</strong> de naam is van een gehucht, dorp, territoriale zone of een ander object dan een straat, kies dan "plaats".</html>

en: <html>{0} is a <strong>street</strong>.</html>
nl: <html>{0} is een <strong>straat</strong>.</html>

en: <html>{0} is a <strong>place</strong>.</html>
nl: <html>{0} is een <strong>plaats</strong>.</html>

en: <html>Remember my choice for <strong>{0}</strong> in {1} {2} for this session.</html>
nl: <html>Onthoud mijn keuze voor <strong>{0}</strong> in {1} {2} voor deze sessie.</html>

en: Fetch Address
nl: Adres ophalen

en: Austria Address Helper<br>Please select exactly one object.
nl: Austria Address Helper<br>Selecteer exact één object.

en: No address type selected. Aborting.
nl: Geen type adres geselecteerd. Afbreken.

en: Unable to check whether this address already exists in OpenStreetMap: Continue anyway?
nl: Niet mogelijk om te controleren of dit adres al bestaat in OpenStreetMap. Toch doorgaan?

en: Address Duplicate Check Failed
nl: Controleren op duplicaat adres mislukt

en: The following objects in OpenStreetMap already have this address:
nl: De volgende objecten in OpenStreetMap hebben dit adres al:

en: Are you sure that you want to add it?
nl: Weet u zeker dat u het wilt toevoegen?

en: Duplicate Address
nl: Duplicaat adres

en: Distance between building center and address coordinates:
nl: Afstand tussen het midden van het gebouw en de coördinaten voor het adres:

en: An unexpected exception occurred:
nl: Er trad een onverwachte fout op:

en: An unexpected exception occurred while checking for address duplicates:
nl: Er trad een onverwachte fout op bij het controleren op duplicaat adressen:

en: Check existing addresses
nl: Bestaande adressen controleren

en: Server URL:
nl: URL van server:

en: Auto Tools
nl: Automatisch gereedschap

en: Combine LA buildings
nl: LA-gebouwen combineren

en: Combine LA import buildings
nl: LA import gebouwen combineren

en: AutoTools:CLAbuildings
nl: AutoTools:CLAgebouwen

en: revert tags
nl: tags omdraaien

en: to {0} primitive | to {0} primitives
nl[0]: naar {0} primitief
nl[1]: naar {0} primitieven

en: ReplaceBuilding
nl: GebouwVervangen

en: Replace imported buildings
nl: Geïmporteerde gebouwen vervangen

en: AutoTools:ReplaceBuilding
nl: AutoTools:GebouwVervangen

en: Select at least one building.
nl: Tenminste één gebouw selecteren.

en: Select only buildings without nodes.
nl: Alleen gebouwen zonder knopen selecteren.

en: Select two buildings.
nl: Twee gebouwen selecteren.

en: There is no building to replace
nl: Er is geen gebouw om te vervangen

en: Select maximum two buildings.
nl: Maximaal twee gebouwen selecteren.

en: Cannot replace relations.
nl: Kan geen relaties vervangen.

en: This tool can only replace a node, upgrade a node to a way or a multipolygon, or replace a way with a way.
nl: Dit gereedschap kan alleen een knoop door een knoop vervangen, een knoop opwaarderen naar een weg of een multipolygoon, of een weg vervangen door een weg.

en: Cannot replace relations
nl: Kan geen relaties vervangen

en: Node belongs to way(s), cannot replace.
nl: Knoop behoort tot weg(en), kan niet vervangen.

en: Relation is not a multipolygon, cannot be used as a replacement.
nl: Relatie is geen multipolygoon, kan niet worden gebruikt als een vervanging.

en: Replace geometry for node {0}
nl: Vervang geometrie door knoop {0}

en: Please select one way that exists in the database and one new way with correct geometry.
nl: Selecteer één weg die bestaat in de database en één nieuwe weg met de juiste geometrie.

en: The ways must be entirely within the downloaded area.
nl: De wegen moeten geheel binnen het gedownloade gebied liggen.

en: The way to be replaced cannot have any nodes with properties or relation memberships unless they belong to both ways.
nl: De weg die moet worden vervangen mag geen knopen hebben met eigenschappen of lidmaatschappen van relaties tenzij zij behoren tot beide wegen.

en: Exceeded iteration limit for robust method, using simpler method.
nl: De grens van het aantal stappen voor de robuuste methode is overschreden, gebruik een eenvoudiger methode.

en: Replace geometry for way {0}
nl: Vervang geometrie voor weg {0}

en: Too many ways are added: {0}!
nl: Er zijn teveel wegen toegevoegd: {0}!

en: Knife tool
nl: Gereedschap Mes

en: Split way.
nl: Weg splitsen.

en: Building Generalization
nl: Veralgemeniseren van gebouwen

en: Beginners draw outlines often very inaccurate. Such buildings shall be converted to rectangular ones. Angles between 84-96 degrees are converted to 90 degrees.
nl: Beginners tekenen omtrekken vaak niet nauwkeurig. Dergelijke gebouwen zullen worden geconverteerd naar rechthoekige. Hoeken tussen 84-96 garden worden geconverteerd naar 90 graden.

en: There is no frame loaded !
nl: Er is geen frame geladen !

en: Alert Message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Street Name:
nl: Straatnaam:

en: Big buildings mode
nl: Modus grote gebouwen

en: Rotate crosshair
nl: Kruisdraad roteren

en: Disable click+drag
nl: Klikken+slepen uitschakelen

en: Switch between circle and rectangle modes
nl: Schakelen tussen modi cirkel en rechthoek

en: Buildings tags:
nl: Tags voor gebouwen:

en: This is similar to the select action toggling between lasso and rectangle select modes
nl: Dit is soortgelijk aan het selecteren van de actie voor schakelen tussen de modi lasso en rechthoek voor selecteren

en: Cannot place building outside of the world.
nl: Kan geen gebouw buiten de wereld plaatsen.

en: Add nodes for building
nl: Knopen voor gebouw toevoegen

en: Create building
nl: Gebouw maken

en: Add address for building
nl: Adres voor gebouw toevoegen

en: Set building shape to circle
nl: Vorm van gebouw instellen op cirkel

en: Set buildings shape to circle
nl: Vorm van gebouwen instellen op cirkel

en: Set building shape to rectangle
nl: Vorm van gebouw instellen op rechthoek

en: Set buildings shape to rectangle
nl: Vorm van gebouwen instellen op rechthoek

en: Set buildings size
nl: Grootte gebouw instellen

en: Use Address dialog
nl: Dialoogvenster Adres gebruiken

en: Auto-select building
nl: Gebouw automatisch selecteren

en: Auto-select replaces existing selection
nl: Automatisch selecteren vervangt bestaande selectie

en: Use address nodes under buildings
nl: Gebruik adresknopen onder gebouwen

en: Circle
nl: Cirkel

en: Rectangle
nl: Rechthoek

en: Set buildings size and shape
nl: Grootte en vorm gebouwen instellen

en: Buildings width/diameter:
nl: Gebouwen breedte/diameter:

en: Length step:
nl: Lengte stap:

en: Advanced...
nl: Gevorderd...

en: Draw buildings modes
nl: Modi Gebouwen tekenen

en: Draw buildings
nl: Gebouwen tekenen

en: Point on the corner of the building to start drawing
nl: Punt op de hoek van het gebouw om te beginnen met tekenen

en: Point on opposite end of the building
nl: Punt aan het tegenoverliggende einde van het gebouw

en: Set width of the building
nl: Stel de breedte van het gebouw in

en: Merge address points
nl: Adrespunten samenvoegen

en: Move tags from address nodes inside buildings to building ways
nl: Tags van adresknopen in gebouwen verplaatsen naar wegen van gebouwen

en: Select both address nodes and building ways to merge
nl: Selecteer zowel adresknopen als wegen van gebouwen om samen te voegen

en: No address nodes found in the selection
nl: Geen adresknopen in de selectie gevonden

en: No building ways found in the selection
nl: Geen wegen voor gebouwen in de selectie gevonden

en: There is {0} building with multiple address nodes inside | There are {0} buildings with multiple address nodes inside
nl[0]: Er is {0} gebouw met meerdere adresknopen erin
nl[1]: Er zijn {0} gebouwen met meerdere adresknopen erin

en: There is {0} building with address conflicts | There are {0} buildings with address conflicts
nl[0]: Er is {0} gebouw met conflicten in adressen
nl[1]: Er zijn {0} gebouwen met conflicten in adressen

en: There are {0} buildings covering the same address node
nl: Er zijn {0} gebouwen die hetzelfde adresknooppunt omvatten

en: No address nodes inside buildings found
nl: Geen adresknopen binnen gebouwen gevonden

en: Auto sourcing
nl: Automatisch vullen

en: Please enable at least two WMS layers in the cadastre-fr plugin configuration.
    Layers ''Building'' and ''Parcel'' added by default.
nl: Schakel ten minste twee WMS-lagen in in de configuratie van de cadastre-fr plugin.
    De lagen ''Building'' en ''Parcel'' worden standaard toegevoegd.

en: Warning: failed to put option pane dialog always on top. Exception was: {0}
nl: Waarschuwing: dialoogvenster Opties altijd vooraan plaatsen is mislukt. Exceptie was: {0}

en: To enable the cadastre WMS plugin, change
    the current projection to one of the cadastre
    projections and retry
nl: Wijzig de huidige projectie naar een van de kadastrale
    projecties en probeer opnieuw om de plug-in cadastre WMS in te schakelen.

en: Change the current projection
nl: Wijzig de huidige projectie

en: Administrative boundary
nl: Administratieve grens

en: Extract commune boundary
nl: Gemeentegrens uitnemen

en: Only on vectorized layers
nl: Alleen voor lagen met vectoren

en: Cancel current grab
nl: Huidige ophalen annuleren

en: Cancel current grab (only vector images)
nl: Huidige ophalen annuleren (alleen vectorafbeeldingen)

en: Cadastre grab
nl: Kadaster ophalen

en: Download Image from French Cadastre WMS
nl: Download afbeelding vanaf Franse Cadastre WMS

en: Cadastre: {0}
nl: Kadaster: {0}

en: Georeference an image
nl: Geo-verwijzingen naar een afbeelding

en: Grab non-georeferenced image
nl: Ophalen van een afbeelding zonder geo-verwijzingen

en: Georeferencing interrupted
nl: Geo-verwijzingen onderbroken

en: This image contains georeference data.
    Do you want to use them ?
nl: Deze afbeelding bevat gegevens over geo-verwijzingen
    Wilt u die gebruiken ?

en: Load layer from cache
nl: Laag laden vanuit cache

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
nl: Locatie uit cache laden (alleen als cache ingeschakeld is)

en: {0} not allowed with the current projection
nl: {0} niet toegestaan met de huidige projectie

en: Cannot load cache {0} which is not compatible with current projection zone
nl: Kan cache {0} die niet compatibel is met de huidige zone voor de projectie niet laden

en: Selected file {0} is not a cache file from this plugin (invalid extension)
nl: Geselecteerd bestand {0} is geen cache-bestand van deze plug-in (ongeldige extensie)

en: The location {0} is already on screen. Cache not loaded.
nl: De locatie {0} staat al op het scherm. Cache niet geladen.

en: (optional)
nl: (optioneel)

en: Change location
nl: Locatie veranderen

en: Set a new location for the next request
nl: Stel een nieuwe locatie voor het volgende verzoek in

en: Add a new municipality layer
nl: Voeg een nieuwe laag in voor de gemeente

en: Commune
nl: Gemeente

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
nl: <html>Geef de naam voor dorp of stad op.<br>Gebruik de syntaxis en interpunctie die bekend is bij www.cadastre.gouv.fr .</html>

en: <html>Departement number (optional)</html>
nl: <html>Nummer departement (optioneel)</html>

en: Add new layer
nl: Voegt nieuwe laag toe

en: Open Cadastre Preferences
nl: Open de voorkeuren voor Cadastre

en: Refine georeferencing
nl: Geoverwijzingen verfijnen

en: Improve georeferencing (only raster images)
nl: Geoverwijzingen verbeteren  (alleen rasterafbeeldingen)

en: Reset cookie
nl: Cookie herstellen

en: Get a new cookie (session timeout)
nl: Een nieuwe cookie verkrijgen (sessie verlopen)

en: Save image as...
nl: Afbeelding opslaan als...

en: PNG files (*.png)
nl: PNG-bestanden (*.png)

en: GeoTiff files (*.tif)
nl: GeoTiff-bestanden (*.tif)

en: Export image (only raster images)
nl: Afbeelding exporteren (alleen rasterafbeeldingen)

en: More than one WMS layer present
    Select one of them first, then retry
nl: Meer dan één WMS-laag beschikbaar
    Selecteer er eerst één en probeer dan opnieuw

en: on polygon
nl: op polygoon

en: Helping tool for tag address
nl: Hulpgereedschap om adressen te taggen

en: CadastreFR - Buildings
nl: CadastreFR - Gebouwen

en: Next no
nl: Volgend nr

en: Enter addresses
nl: Adressen invoeren

en: Adjust WMS
nl: WMS aanpassen

en: Adjust the position of the WMS layer (saved for raster images only)
nl: Pas de positie van de WMS-laag aan (wordt alleen opgeslagen voor rasterafbeeldingen)

en: Add "source=..." to elements?
nl: Voeg "source=..." toe aan elementen?

en: Cadastre GeoAPI returned HTTP error {0}. This is not a JOSM bug.
    Please report the issue to {1}, {2} or {3}
nl: Cadastre GeoAPI gaf een HTTP-fout terug {0}. Dit is geen bug in JOSM.
    Rapporteer het probleem bij {1}, {2} of {3}

en: Download from Cadastre
nl: Downloaden vanaf Cadastre

en: cadastre download panel
nl: Cadastre downloadpaneel

en: Objects:
nl: Objecten:

en: Select to download buildings in the selected download area.
nl: Gebouwen selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: address
nl: adres

en: Select to download addresses in the selected download area.
nl: Adressen selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: symbol
nl: symbool

en: Select to download symbols in the selected download area.
nl: Symbolen selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: Select to download water bodies in the selected download area.
nl: Waterlichamen selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: parcel
nl: perceel

en: Select to download cadastral parcels in the selected download area.
nl: Kadastrale percelen selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: parcel number
nl: perceelnummer

en: Select to download cadastral parcel numbers in the selected download area.
nl: Nummers van kadastrale percelen selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: section
nl: sectie

en: Select to download cadastral sections in the selected download area.
nl: Kadastrale secties selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: locality
nl: plaats

en: Select to download localities in the selected download area.
nl: Lokaliteiten selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: commune
nl: gemeente

en: Select to download municipality boundary in the selected download area.
nl: Grenzen van gemeenten selecteren om te downloaden in het geselecteerde gebied voor downloaden.

en: <html>Nothing is enabled.<br>Please choose something to download.</html>
nl: <html>Er is niets geselecteerd.<br>Kies iets om te downloaden.</html>

en: Download cadastre data
nl: Gegevens van cadastre downloaden

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Diffusion restriction
nl: Beperking Diffusion

en: Cadastre Edigeo files
nl: Cadastre Edigeo-bestanden

en: Replace original background by JOSM background color.
nl: Oorspronkelijke achtergrond vervangen door achtergrondkleur van JOSM.

en: Reverse grey colors (for black backgrounds).
nl: Grijstinten omkeren (voor zwarte achtergronden).

en: Set background transparent.
nl: Achtergrond transparant maken.

en: Disable image cropping during georeferencing.
nl: Schakel bijsnijden van afbeeldingen uit tijdens geo-verwijzingen.

en: Use "Tableau d''assemblage"
nl: Gebruik van "Tableau d''assemblage"

en: Replace grey shades by white color only
nl: Vervang alleen grijze schaduwen door witte kleur

en: Select first WMS layer in list.
nl: Selecteer de eerste WMS-laag uit de lijst.

en: Don''t use relation for addresses (but "addr:street" on elements).
nl: Gebruik geen relatie voor adressen (maar "addr:street" voor elementen).

en: Merge downloaded cadastre data layers together.
nl: Gedownloade gegevenslagen van cadastre samenvoegen.

en: off
nl: uit

en: high
nl: hoog

en: low
nl: laag

en: Enable automatic caching.
nl: Automatisch bufferen inschakelen

en: Max. cache size (in MB)
nl: Max. grootte cache (in MB)

en: French cadastre WMS
nl: Franse kadaster WMS

en: A special handler of the French cadastre wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Please read the Terms and Conditions of Use here (in French): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>before any upload of data created by this plugin.
nl: Een speciale afhandeling voor het Franse kadaster wms op www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Lees de Terms and Conditions of Use hier (in het Frans): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>vóórdat een upload van gegevens wordt gemaakt door deze plug-in.

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
nl: <html>Waarde van de sleutel "source" als automatisch vullen is ingeschakeld</html>

en: Replace the original white background by the background color defined in JOSM preferences.
nl: Vervang de originele witte achtergrond door de achtergrondkleur die is gedefinieerd in de voorkeuren van JOSM.

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
nl: Draai de originele zwarte en witte kleuren om (en alle tussenliggende grijze). Handig voor teksten op donkere achtergronden.

en: Allows multiple layers stacking
nl: Stapelen van meerdere lagen toestaan

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
nl: Instellen van transparantie voor WMS-lagen. Rechts is ondoorzichtig, links is doorzichtig.

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
nl: Een rechthoek tekenen rondom de gedownloade gegevens van de WMS-server.

en: Image resolution:
nl: Resolutie van de afbeelding:

en: High resolution (1000x800)
nl: Hoge resolutie (1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
nl: Medium resolutie (800x600)

en: Low resolution (600x400)
nl: Lage resolutie (600x400)

en: Image filter interpolation:
nl: Interpolatie voor afbeeldingsfilter:

en: Nearest-Neighbor (fastest) [ Default ]
nl: Dichtstbijzijnde buur (snelste) [ Standaard ]

en: Bilinear (fast)
nl: Bi-lineair (snel)

en: Bicubic (slow)
nl: Bi-kubisch (traag)

en: Vector images grab multiplier:
nl: Vermenigvuldigingsfactor ophalen vectorafbeeldingen:

en: Grab one image full screen
nl: Eén afbeelding volledig scherm ophalen

en: Grab smaller images (higher quality but use more memory)
nl: Kleinere afbeeldingen ophalen (hogere kwaliteit, maar gebruikt meer geheugen)

en: Fixed size square (default is 100m)
nl: Vaste vierkant grootte (standaard is 100m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
nl: Vaste grootte (van 25 tot 1000 meter)

en: Layers:
nl: Lagen:

en: Sea, rivers, swimming pools.
nl: Zee, rivieren, zwembaden.

en: Buildings, covers, underground constructions.
nl: Gebouwen, overkappingen, ondergrondse  constructies.

en: Symbols like cristian cross.
nl: Symbolen zoals christelijke kruisen.

en: Parcels.
nl: Percelen.

en: Parcels numbers, street names.
nl: Perceelnummers, straatnamen.

en: Address, houses numbers.
nl: Adres, huisnummers.

en: Locality, hamlet, place.
nl: Plaatsen, gehucht, plek.

en: Cadastral sections and subsections.
nl: Kadastrale secties en sub-secties.

en: Municipality administrative borders.
nl: Provincie -of gemeentegrenzen.

en: Raster images grab multiplier:
nl: Vermenigvuldigingsfactor voor raster voor ophalen van afbeeldingen:

en: Add the "Tableau(x) d''assemblage" in the list of cadastre sheets to grab.
nl: Voeg het "Tableau(x) d''assemblage" toe aan de lijst van kadastrale bladen om op te halen.

en: Replace greyscale by white color (smaller files and memory usage).
nl: Vervang grijswaarden door witte kleur (kleinere bestanden en minder geheugengebruik).

en: Display crosspieces:
nl: Hulplijnen weergeven:

en: Allows an automatic caching
nl: Maakt automatisch cachen mogelijk

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
nl: De oudste bestanden worden automatisch verwijderd als deze grootte wordt overschreden.

en: Automatically selects the first WMS layer if multiple layers exist when grabbing.
nl: Selecteert automatisch de eerste WMS-laag als er meerdere lagen bestaan voor het ophalen.

en: Enable this to use the tag "add:street" on nodes.
nl: Schakel dit in om de tag "add:street" voor knopen te gebruiken.

en: Merge automatically all cadastre data layers in a single final layer.
nl: Voeg automatisch alle gegevenslagen van cadastre samen in één uiteindelijke laag.

en: Unexpected file extension. {0}
nl: Onverwachte bestandsextensie. {0}

en: Location "{0}" found in cache.
    Load cache first ?
    (No = new cache)
nl: Locatie "{0}" gevonden in cache.
    Cache eerst laden ?
    (Nee = nieuwe cache)

en: Select Feuille
nl: Selecteer kaart

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
nl: Fout bij laden van bestand
    Waarschijnlijk een oude versie van het cache-bestand.

en: Lambert Zone {0} cache file (.{0})
nl: Lambert Zone {0} cache-bestand (.{0})

en: Lambert CC9 Zone {0} cache file (.CC{0})
nl: Lambert CC9 Zone {0} cache-bestand (.CC{0})

en: Guadeloupe Fort-Marigot cache file (.UTM1)
nl: Guadeloupe Fort-Marigot cache-bestand (.UTM1)

en: Guadeloupe Ste-Anne cache file (.UTM2)
nl: Guadeloupe Ste-Anne cache-bestand (.UTM2)

en: Martinique Fort Desaix cache file (.UTM3)
nl: Martinique Fort Desaix cache-bestand (.UTM3)

en: Reunion RGR92 cache file (.UTM4)
nl: Reunion RGR92 cache-bestand (.UTM4)

en: CadastreGrabber: Illegal url.
nl: CadastreGrabber: Ongeldige URL.

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
nl: Kan geen nieuwe cliëntsessie openen.
    Server in onderhoud of tijdelijk overbelast.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
nl: Stad (groot)/stad {0} niet gevonden of niet beschikbaar of actie geannuleerd

en: Choose from...
nl: Kies uit...

en: Select commune
nl: Gemeente selecteren

en: Downloading {0}
nl: {0} downloaden

en: Contacting WMS Server...
nl: Met WMS-server verbinden...

en: Create buildings
nl: Gebouwen aanmaken

en: To avoid cadastre WMS overload,
    building import size is limited to 1 km2 max.
nl: Om overbelasting van Cadastre-WMS te vermijden,
    is de grootte voor importeren beperkt tot maximaal 1 km².

en: Please, enable auto-sourcing and check cadastre millesime.
nl: Schakel automatisch vullen in en controleer het cadastre millesime.

en: Extract SVG ViewBox...
nl: SVG ViewBox uitnemen...

en: Extract best fitting boundary...
nl: Best passende grens uitnemen

en: Create boundary
nl: Begrenzing maken

en: Contacting cadastre WMS ...
nl: Contact opnemen met cadastre WMS ...

en: Image already loaded
nl: Afbeelding al geladen

en: Municipality vectorized !
    Use the normal Cadastre Grab menu.
nl: Gemeente gemaakt in vectoren !
    Gebruik het normale menu Cadastre Grab.

en: This commune is not vectorized.
    Please use the other menu entry to georeference a "Plan image"
nl: Deze gemeente is niet gemaakt in vectoren.
    Gebruik het andere menuitem om geo-verwijzingen te maken voor een "Plan image"

en: Click first corner for image cropping
    (two points required)
nl: Klik op de eerste hoek om de afbeelding bij te snijden (twee punten vereist)

en: Image cropping
nl: Afbeelding bijsnijden

en: Click first Lambert crosspiece for georeferencing
    (two points required)
nl: Klik op de eerste hulplijn voor Lambert voor geo-verwijzingen (twee punten vereist

en: Image georeferencing
nl: Geo-verwijzingen voor afbeelding

en: Do you want to cancel completely
    or just retry
nl: Wilt u volledig annuleren of slechts opnieuw proberen

en: Ooops. I failed to catch all coordinates
    correctly. Retry please.
nl: Ooops. alle coördinaten juist weergeven is mislukt. probeer het nog eens.

en: Enter cadastre east,north position
nl: Voer de kadastrale oost,noord-positie in

en: (Warning: verify north with arrow !!)
nl: (Waarschuwing: controleer noord met de pijl !!)

en: East
nl: Oost

en: I use the mouse
nl: Ik gebruik de muis

en: Set {0} Lambert coordinates
nl: Stel {0} Lambert-coördinaten in

en: Click second corner for image cropping
nl: Klik op de tweede hoek voor het bijsnijden van de afbeelding

en: Click second Lambert crosspiece for georeferencing
nl: Klik op de tweede hulplijn voor Lambert voor geo-verwijzingen

en: Reset offset
nl: Positie terugzetten

en: Reset offset (only vector images)
nl: Positie terugzetten (alleen voor vectorafbeeldingen)

en: Blank Layer
nl: Lege laag

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
nl: WMS-laag ({0}), {1} tegel(s) geladen

en: Is not vectorized.
nl: Is niet in vectoren gemaakt.

en: Bounding box: {0}
nl: Begrenzingsvak: {0}

en: Image size (px): {0}/{1}
nl: Afbeeldingsgrootte (px): {0}/{1}

en: Is vectorized.
nl: Is gemaakt in vectoren.

en: Commune bbox: {0}
nl: Omvattende rechthoek gemeente: {0}

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
nl: Niet-ondersteunde versie cachebestand; {0} gevonden, {1} verwacht.
    Maak een nieuw aan.

en: Cache Format Error
nl: Fout in structuur van cache

en: Lambert zone {0} in cache incompatible with current Lambert zone {1}
nl: Lambert-zone {0} in cache niet compatibel met huidige Lambert-zone {1}

en: Cache Lambert Zone Error
nl: Fout in cache Lambert-zone

en: canvec tile helper
nl: CanVec-hulp voor tegels

en: Changeset: {0}
nl: Wijzigingenset: {0}

en: Next ->
nl: Volgende ->

en: <- Previous
nl: <- Vorige

en: Changeset viewer
nl: Wijzigingenset bekijken

en: Open changeset Viewer window.
nl: Venster Wijzigingenset bekijken openen.

en: Tool:changeset-Viewer
nl: Gereedschap:Wijzigingenset-bekijken

en: Get changeset in the area
nl: Wijzigingenset in het gebeied ophalen

en: Display changeset
nl: Wijzigingenset weergeven

en: Fill a changeset id!
nl: Voer een ID voor een wijzigingenset in!

en: Open in OSM
nl: In OSM openen

en: Check the right changeset Id, if it is ok, maybe the changeset was not processed yet, try again in few minutes!
nl: Controleer de juiste ID voor de wijzigingenset, als die OK is, zou de wijzigingenset nog niet verwerkt kunnen zijn, probeer over een paar minuten nog eens!

en: changeset-viewer
nl: Wijzigingenset-viewer

en: Deleted objects
nl: Verwijderde objecten

en: Created objects
nl: Gemaakte objecten

en: Modified objects (old)
nl: Aangepaste objecten (oud)

en: Modified objects (new)
nl: Aangepaste objecten (nieuw)

en: Layer to draw OSM error
nl: Laag om OSM-fout te tekenen

en: Please enter your OSMCha API Key (see link)
nl: Voer uw OSMCha API-sleutel in (zie link)

en: Missing OSMCha API Key
nl: Ontbrekende OSMCha API-sleutel

en: Use
nl: Gebruik

en: Please select a scheme to use.
nl: Selecteer een schema om te gebruiken.

en: Color Scheme
nl: Kleurenschema

en: Please select the scheme to delete.
nl: Selecteer het schema om te verwijderen.

en: Use the selected scheme from the list.
nl: Gebruik het geselecteerde schema uit de lijst.

en: Use the current colors as a new color scheme.
nl: Gebruik de huidige kleuren als nieuw kleurenschema.

en: Delete the selected scheme from the list.
nl: Verwijder het geselecteerde schema uit de lijst.

en: Color Schemes
nl: Kleurenschema''s

en: Copy as Level0L
nl: Kopiëren als Level0L

en: Copy the selected objects in the Level0L format
nl: Kopieer de geselecteerde objecten in de indeling Level0L

en: Edit as Level0L
nl: Bewerken als Level0L

en: Edit the selected objects in an external editor in the Level0L format
nl: Bewerk de geselecteerde objecten in een externe bewerker in de indeling Level0L

en: Comfort0: Launching editor on file {0}
nl: Comfort0: Bewerker starten voor bestand {0}

en: Comfort0: Changing {0} primitive | Comfort0: Changing {0} primitives
nl[0]: Comfort0: Wijzigen van {0} primitief
nl[1]: Comfort0: Wijzigen van {0} primitieven

en: No supported editor found. Please ''{0}'' set in advanced preferences!
nl: Geen ondersteunde bewerker gevonden. Stel ''{0}'' in in de Gevorderde voorkeuren!

en: Paste Level0L
nl: Level0L plakken

en: Pastes Level0L format and updates objects in the dataset
nl: Plakt indeling Level0L en werkt objecten in de gegevensset bij

en: Task config
nl: Taak configureren

en: Add New Config Task
nl: Nieuwe configuratietaak toevoegen

en: Abort tag editing and close dialog
nl: Afbreken van bewerken van tags en sluit het dialoogvenster

en: Apply edited tags and close dialog
nl: Pas de bewerkte tags toe en sluit het dialoogvenster

en: Conflation
nl: Samenvoeging

en: Activates the conflation plugin
nl: Activeert de plug-in voor samenvoegen

en: Matches
nl: Komt overeen

en: Reference only
nl: Alleen verwijzing

en: Subject only
nl: Alleen onderwerp

en: Matches ({0})
nl: Overeenkomsten ({0})

en: Reference only ({0})
nl: Alleen verwijzing ({0})

en: Subject only ({0})
nl: Alleen onderwerp ({0})

en: Configure
nl: Configureren

en: Configure conflation options
nl: Opties voor samenvoegen configureren

en: Remove selected matches
nl: Geselecteerde overeenkomsten verwijderen

en: Remove ({0})
nl: Verwijder ({0})

en: Conflate
nl: Samenvoegen

en: Conflate selected objects
nl: Geselecteerde objecten samenvoegen

en: Replace
nl: Vervangen

en: Conflation: {0}
nl: Samenvoeging: {0}

en: Conflate {0} objects
nl: {0} objecten samenvoegen

en: Conflate ({0})
nl: Samenvoegen ({0})

en: Zoom to selected primitive(s)
nl: Zoom naar geselecteerde primitief(ven)

en: Select selected primitive(s)
nl: Selecteer geselecteerde primitief(ven)

en: Select the primitives currently selected in the list
nl: Selecteer de momenteel geselecteerde primitieven in de lijst

en: Generating matches
nl: Overeenkomsten genereren

en: Some items where ignored as their geometry is not compatible with the JTS library
nl: Sommige items werden genegeerd omdat hun geometrie niet compatibel is met de bibliotheek JTS

en: Finding matches
nl: Overeenkomsten vinden

en: Sorting scores
nl: Scores sorteren

en: Discarding inferior matches
nl: Onjuiste overeenkomsten negeren

en: Conflate object pair
nl: Objectpaar samenvoegen

en: Cannot replace geometry.
nl: Kan geometrie niet vervangen.

en: Added {0} object to subject layer | Added {0} objects to subject layer
nl[0]: {0} object toegevoegd aan onderwerplaag
nl[1]: {0} objecten toegevoegd aan onderwerplaag

en: Moved {0} conflation match to unmatched list | Moved {0} conflation matches to unmatched list
nl[0]: {0} samengevoegde overeenkomst verplaatst naar lijst die niet overeenkomen
nl[1]: {0} samengevoegde overeenkomsten verplaatst naar lijst die niet overeenkomen

en: Delete {0} conflation match | Delete {0} conflation matches
nl[0]: {0} samengevoegde overeenkomst verwijderd
nl[1]: {0} samengevoegde overeenkomsten verwijderd

en: Remove {0} unmatched objects
nl: Verwijder {0} niet overeenkomende objecten

en: Interrupted Sequence ({0}/{1}): {2}
nl: Onderbroken reeks ({0}/{1}): {2}

en: Filter by area. Min:
nl: Filter op gebied. Min:

en: Filter by window. Buffer:
nl: Filter op venster. Buffer:

en: Union up to
nl: Verenig tot maximaal

en:  adjacent Reference features
nl:  aanliggende Verwijzingsobjecten

en: Weight
nl: Gewicht

en: Standard Distance
nl: Standaard afstand

en: below
nl: onder

en: Maximum Distance
nl: Maximale afstand

en: Centroid Distance
nl: Afstand tot middelpunt

en: Hausdorff Distance (Centroids Aligned)
nl: Hausdorff-afstand (Uitgelijnde middelpunten)

en: Symmetric Difference
nl: Symmetrisch verschil

en: Symmetric Difference (Centroids Aligned)
nl: Symmetrisch verschil (uitgelijnde middelpunten)

en: Compactness
nl: Dichtheid

en: Angle Histogram. Bins:
nl: Histogram voor hoeken. Aantal bins:

en: Tags (Exact Match):
nl: Tags (Exacte overeenkomst):

en: Tags (Levenshtein Distance):
nl: Tags (Levenshtein-afstand):

en: List of tags to match
nl: Lijst van overeen te komen tags

en: Identical Elements Filter
nl: Filter Identieke elementen

en: Avoid matching an element with itself
nl: Voorkom het overeenkomen van een object met zichzelf

en: Filtering will speed up the matching process. Filter By Window weeds out matches between features whose envelopes do not overlap. Filter By Area is used to weed out very small and very large features.
nl: Filteren zal het proces voor overeenkomsten versnellen. Filter Op venster sluit overeenkomsten uit van objecten waarvan enveloppen elkaar niet overlappen. Filter Op gebied wordt gebruikt om zeer kleine en zeer grote objecten uit te sluiten.

en: Better matches may be found by creating temporary unions of features sharing a common edge.
nl: Betere overeenkomsten zouden kunnen worden gevonden door tijdelijke verenigde objecten te maken door een gemeenschappelijke rand te delen.

en: Matching
nl: Overeenkomend

en: Filtering
nl: Filteren

en: Unioning
nl: Verenigen

en: Programming
nl: Programmeren

en: Replace Geometry
nl: Geometrie vervangen

en: Merge Tags
nl: Tags samenvoegen

en: List of tags to merge
nl: Lijst van samen te voegen tags

en: except
nl: uitgezonderd

en: List of tags to NOT merge (they will be ignored)
nl: Lijst van NIET samen te voegen tags (zij zullen genegeerd worden)

en: Overwrite tags without confirmation
nl: Tags zonder bevestiging overschrijven

en: List of tags to overwrite on conflict using reference layer without confirmation
nl: Lijst van tags die zonder bevestiging mogen worden overschreven bij een conflict met behulp van verwijzingslaag

en: Simple Example
nl: Eenvoudig voorbeeld

en: Advanced Example
nl: Gevorderd voorbeeld

en: <Please select data>
nl: <Selecteer gegevens>

en: Configure conflation settings
nl: Instellingen voor samenvoegen configureren

en: Generate matches
nl: Overeenkomsten genereren

en: Merging
nl: Samenvoegen

en: Reference:
nl: Verwijzing:

en: Subject:
nl: Onderwerp:

en: Selections must be made for both reference and subject.
nl: Selecties moeten zowel zijn gemaakt voor de verwijzing als het onderwerp.

en: Incomplete selections
nl: Onvolledige selecties

en: Restore subject selection
nl: Selectie van onderwerp herstellen

en: Restore reference selection
nl: Selectie voor verwijzingen herstellen

en: Freeze subject selection
nl: Selectie voor onderwerpen bevriezen

en: No valid OSM data layer present.
nl: Geen geldige gegevenslaag voor OSM aanwezig.

en: Error freezing selection
nl: Fout bij bevriezen van selectie

en: Nothing is selected, please try again.
nl: Niets geselecteerd, probeer opnieuw.

en: Empty selection
nl: Lege selectie

en: Freeze reference selection
nl: Selectie van verwijzing bevriezen

en: Reference and subject sets should better be different.
nl: Instellingen voor verwijzing en onderwerp zouden beter verschillend zijn.

en: Relations are not supported yet, please do not select them.
nl: Relaties worden nog niet ondersteund, selecteer ze dus niet.

en: Disambiguating
nl: Uniek maken

en: One to One
nl: Eén op één

en: Distance
nl: Afstand

en: Standard
nl: Standaard

en: Centroid
nl: Middelpunt

en: List of tags to match (default: none)
nl: Lijst van overeen te komen tags (standaard: geen)

en: Disabling continuous download until you zoom in
nl: Doorlopend downloaden uitschakelen totdat u inzoomt

en: Download OSM data continuously
nl: Doorlopend gegevens van OSM downloaden

en: Download map data continuously when paning and zooming.
nl: Doorlopend kaartgegevens downloaden bij pannen en zoomen.

en: Toggle the continuous download on/off
nl: Doorlopend downloaden in-/uitschakelen

en: Activate continuous downloads at startup.
nl: Doorlopend downloaden activeren bij opstarten.

en: Supress the default modal progress monitor when downloading.
nl: Onderdruk de standaard modale voortgangsmonitor bij het downloaden.

en: Download Settings
nl: Instellingen voor downloaden

en: Settings for the continuous download.
nl: Instellingen voor het doorlopend downloaden.

en: If this plugin is active at startup. This default state will not change when you are toggeling the plugin with the menu option.
nl: Als deze plug-in actief is bij het opstarten. Deze standaard status zal niet wijzigen wanneer u de plug-in schakelt met het optiemenu.

en: Maximum number of threads used for downloading, increasing this will cause the client to send more concurrent queries to the server.
nl: Maximum aantal threads die worden gebruikt voor downloaden, verhogen hiervan zorgt er voor dat er meer gelijktijdige query''s naar de server worden gezonden.

en: Requires restart
nl: Opnieuw starten vereist

en: Max threads
nl: Maximale aantal threads

en: Maximum number of boxes to download for each pan/zoom.
nl: Maximum aantal te downloaden vakken voor elke pan/zoom.

en: Max download boxes
nl: Maximale aantal downloadvakken

en: Time in milliseconds after a pan/zoom before it starts downloading. Additional changes in the viewport in the waiting time will reset the timer.
nl: Tijd in milliseconden na  pannen/zoomen vóórdat het downloaden begint. Aanvullende wijzigingen in het zichtbereik in de wachttijd zullen de timer resetten.

en: Wait time (milliseconds)
nl: Wachttijd (milliseconden)

en: How much extra area around the viewport is it going to download. Setting this to 0 will not download any extra data.
nl: Hoeveel extra gebied rondom het zichtbereik moet worden gedownload. Instellen op 0 zal geen extra gegevens downloaden.

en: Extra download area
nl: Extra te downloaden gebied

en: Max area to download in degrees^2. Increasing this number will cause the plugin to download areas when you are zoomed far out.
nl: Maximale gebied om te downloaden in graden^2. Verhogen van dit getal zorgt er voor dat de plug-in gebieden downloadt wanneer u ver uitgezoomd bent.

en: Max download area
nl: Maximaal te downloaden gebied

en: The strategy for finding what areas to request from the server.
nl: De strategie om uit te zoeken welke gebieden te verzoeken vanaf de server.

en: Download strategy
nl: Downloadstrategie

en: Suppress the progress monitor that is shown when downloading. If this option is selected there is no indication that something is being done, and no way to cancel the download.
nl: Onderdruk de voortgangsmonitor die wordt weergegeven bij het downloaden. Als deze optie is geselecteerd is er geen indicatie dat er iets wordt gedaan, en geen manier om het downloaden te annuleren.

en: TangoGPS Files (*.log)
nl: TangoGPS-bestanden (*.log)

en: Coordinates imported:
nl: Geïmporteerde coördinaten:

en: Format errors:
nl: Indelingsfouten:

en: TangoGPS import success
nl: TangoGPS met succes geïmporteerd

en: TangoGPS import failure!
nl: TangoGPS importeren mislukt!

en: TCX Files (*.tcx)
nl: TCX-bestanden (*.tcx)

en: Layer for editing GPX tracks
nl: Laag voor bewerken van GPX-sporen

en: Convert to GPX layer with anonymised time
nl: Converteren naar GPX-laag met anonieme tijd

en: edit gpx tracks
nl: GPX-sporen bewerken

en: EditGPX Mode
nl: Modus GPX bewerken

en: Import path from GPX layer
nl: Pad van GPX-laag importeren

en: Drop existing path
nl: Bestaand pad verwijderen

en: No GPX data layer found.
nl: Geen GPX-gegevenslaag gevonden.

en: External tool error
nl: Fout in extern programma

en: Child script have returned invalid data.
    
    stderr contents:
nl: Kind-script heeft ongeldige gegevens teruggegeven.
    
    inhoud stderr:

en: exttool:{0}
nl: ext prog:{0}

en: External Tool: {0}
nl: Extern programma: {0}

en: Edit tool
nl: Bewerkingsprogramma

en: CmdLine:
nl: OpdrRegel:

en: External tools
nl: Externe programma''s

en: Delete tool "{0}"?
nl: Verwijder programma "{0}"?

en: Are you sure?
nl: Weet je het zeker?

en: New tool...
nl: Nieuw programma...

en: Install
nl: Installeren

en: Public
nl: Openbaar

en: Could not get server response, check logs
nl: Kon geen antwoord van server krijgen, controleer logs

en: Failed to login as {0}:
nl: Mislukt om in te loggen als {0}:

en: The server did not return user ID
nl: De server gaf geen ID voor de gebruiker terug

en: Failed to get messages as {0}:
nl: Mislukt om bericht te ontvangen als {0}:

en: Open GeoChat panel
nl: Open paneel voor GeoChat

en: Zoom in to see messages
nl: Zoom in om berichten te zien

en: Enable autologin
nl: Automatisch inloggen inschakelen

en: {0} user | {0} users
nl[0]: {0} gebruiker
nl[1]: {0} gebruikers

en: not logged in
nl: niet ingelogd

en: Failed to log in to GeoChat:
nl: Inloggen bij GeoChat mislukt:

en: Failed to send message:
nl: Bericht verzenden mislukt:

en: User {0} has left
nl: Gebruiker {0} is weggegaan

en: User {0} is mapping nearby
nl: Gebruiker {0} bewerkt kaart dichtbij

en: Users mapping nearby:
nl: Gebruikers die kaart dichtbij bewerken:

en: Private chat
nl: Privé chatten

en: Close tab
nl: Tabblad sluiten

en: Clear log
nl: Log wissen

en: Show users on map
nl: Gebruikers op kaart weergeven

en: Position only
nl: Alleen positie

en: Position, Time, Date, Speed
nl: Positie, tijd, datum, snelheid

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
nl: Positie, tijd, datum, snelheid, hoogte

en: A By Time
nl: A tegen tijd

en: A By Distance
nl: A tegen afstand

en: B By Time
nl: B tegen tijd

en: B By Distance
nl: B tegen afstand

en: C By Time
nl: C tegen tijd

en: C By Distance
nl: C tegen afstand

en: Data Logging Format
nl: Indeling loggen van gegevens

en: Disable data logging if speed falls below
nl: Loggen van gegevens uitschakelen als snelheid lager wordt dan

en: Disable data logging if distance falls below
nl: Loggen van gegevens uitschakelen als afstand kleiner wordt dan

en: Unknown logFormat
nl: Onbekende indeling log

en: Port:
nl: Poort:

en: refresh the port list
nl: Lijst met poorten vernieuwen

en: Configure Device
nl: Apparaat configureren

en: Connection Error.
nl: Verbindingsfout.

en: configure the connected DG100
nl: De verbonden DG100 configureren

en: delete data after import
nl: gegevens na importeren verwijderen

en: Importing data from device.
nl: Gegevens vanaf apparaat importeren.

en: Importing data from DG100...
nl: Gegevens vanaf DG100 importeren...

en: Error deleting data.
nl: Fout bij verwijderen van gegevens.

en: imported data from {0}
nl: gegevens importeren vanaf {0}

en: No data found on device.
nl: Geen gegevens op apparaat gevonden.

en: Connection failed.
nl: Verbinding mislukt.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
nl: Kan bibliotheek rxtxSerial niet laden. Als u ondersteuning nodig hebt om het te installeren probeer dan de homepage van Globalsat op http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Globalsat Import
nl: Globalsat importeren

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
nl: Gegevens van Globalsat Datalogger DG100 in GPX-laag importeren.

en: Import
nl: Importeren

en: select gpx points and "blam!", find centre and direction of spread
nl: selecteer gpx-punten en "blam!", vind het centrum en de richting van de spreiding

en: Classes element below root child level
nl: Klassen element onder het niveau van root-kind

en: Class element ({0}) outside classes element
nl: Klasse-element ({0}) buiten element van klassen

en: Class element without name
nl: Klasse-element zonder naam

en: Tag element outside basetag and implication elements
nl: Tag-element buiten basistag en impliceert elementen

en: Implications element below root child level
nl: Opgenomen items element onder niveau van root-kind

en: Tag without key
nl: Tag zonder sleutel

en: Tag without value (key is {0})
nl: Tag zonder waarde (sleutel is {0})

en: Closed classes while it was not open
nl: Gesloten klassen zonder dat ze waren geopend

en: Closed classes element before all class elements were closed
nl: Gesloten klassen van element vóórdat alle klasse-elementen waren gesloten

en: Closed class element while none was open
nl: Gesloten klasse-element terwijl er geen was geopend

en: Closed basetags while it was not open
nl: Gesloten basistags terwijl er geen open was

en: Closed implications while it was not open
nl: Gesloten opgenomen items terwijl die niet geopend waren

en: Tag element inside other tag element
nl: Tag-element binnen ander tag-element

en: Invalid opening xml tag <{0}> in state {1}
nl: Ongeldige openings xml-tag <{0}> in status {1}

en: Condition isn''t finished at </condition> tag
nl: Voorwaarde is niet voldaan voor tag </condition>

en: Closing tag element that was not open
nl: Sluiten van tag-element dat niet geopend was

en: Invalid closing xml tag </{0}> in state {1}
nl: Ongeldige sluitings xml-tag </{0}> in status {1}

en: Some tags have not been closed; now in state {0}
nl: Sommige tags zijn niet gesloten; nu in status {0}

en: Key element without attribute k
nl: Sleutel-element zonder attribuut k

en: Condition is already finished at <{0}>
nl: Voorwaarde is al voldaan op <{0}>

en: Unknown tag for condition: {0}
nl: Onbekende tag voor voorwaarde: {0}

en: Element must not have children: {0}
nl: Element mag geen kidneren hebben: {0}

en: Condition is already finished at </{0}>
nl: Voorwaarde is al voldaan op </{0}>

en: <and> needs at least one child
nl: <and> moeten tenminste één kind hebben

en: <or> needs at least one child
nl: <or> moeten tenminste één kind hebben

en: <not> needs at least one child
nl: <not> moeten tenminste één kind hebben

en: Wrong closing tag {0} (</{1}> expected)
nl: Verkeerde sluitings-tag {0} (</{1}> verwacht)

en: Condition {0} not yet finished
nl: Voorwaarde {0} nog niet voltooid

en: Group not yet evaluated
nl: Groep nog niet geëvalueerd

en: Collection must contain at least one condition
nl: Collectie moet ten minste één voorwaarde bevatten

en: No ruleset has been selected!
nl: Geen verzameling regels geselecteerd!

en: No ruleset
nl: Geen verzameling regels

en: Syntax exception in access ruleset:
    {0}
nl: Exceptie in syntaxis voor toegang verzameling regels:
    {0}

en: File not found:
    {0}
nl: Bestand niet gevonden:
    {0}

en: Problem when accessing a file:
    {0}
nl: Probleem met toegang tot een bestand:
    {0}

en: File not found:
nl: Bestand niet gevonden:

en: Couldn''t find built-in ruleset {0}
nl: Kon ingebouwde verzameling regels {0} niet vinden

en: height (m)
nl: hoogte (m)

en: width (m)
nl: breedte (m)

en: length (m)
nl: lengte (m)

en: speed (km/h)
nl: snelheid (km/u)

en: weight (t)
nl: gewicht (t)

en: axleload (t)
nl: asdruk (t)

en: Bookmark name
nl: Naam voor bladwijzer

en: Bookmark name already exists!
nl: Naam voor bladwijzer bestaat al!

en: Bookmark name must not contain ''{0}''!
nl: Naam voor bladwijzer mag niet ''{0}'' bevatten!

en: Access class
nl: Klasse voor toegang

en: Access class must not contain ''{0}''!
nl: Klasse voor toegang mag niet ''{0}'' bevatten!

en: Access types
nl: Types voor toegang

en: Vehicle properties
nl: Eigenschappen voor voertuigen

en: Road requirements
nl: Vereisten voor wegen

en: Max. incline up (%, pos.)
nl: Max. stijgingspercentage (%, pos.)

en: Maximum incline the vehicle can go up
nl: Maximale stijging die het voertuig omhoog kan gaan

en: Max. incline down (%, pos.)
nl: Max. dalingspercentage (%, pos.)

en: Maximum incline the vehicle can go down
nl: Maximale daling die het voertuig omlaag kan gaan

en: Surface blacklist
nl: Zwarte lijst oppervlakte

en: List of surfaces the vehicle cannot use, values are separated by semicolons (;)
nl: Lijst van oppervlakten die het voertuig niet kan gebruiken, waarden worden gescheiden door punt-komma’s (;)

en: max. tracktype grade
nl: max. graad type weg

en: Worst tracktype (1-5) the vehicle can still use, 0 for none
nl: Slechtste type weg (1-5) dat het voertuig nog kan gebruiken, 0 voor geen

en: Change bookmark
nl: Bladwijzer wijzigen

en: Edit access parameters
nl: Parameters voor toegang bewerken

en: Graph View Dialog
nl: Dialoogvenster Grafische weergave

en: Open the dialog for graph view configuration.
nl: Open het dialoogvenster voor de  configuratie van de grafische weergave.

en: end nodes
nl: eindknopen

en: incline
nl: stijging

en: Ruleset:
nl: Verzameling regels:

en: Coloring:
nl: Kleuren:

en: Create/update graph
nl: Grafiek maken/bijwerken

en: Graphview
nl: Grafische weergave

en: Settings for the Graphview plugin that visualizes routing graphs.
nl: Instellingen voor de plug-in Graphview die grafieken voor routes visualiseert.

en: Ruleset
nl: Verzameling regels

en: Use built-in rulesets
nl: Gebruik ingebouwde verzameling regels

en: External ruleset directory:
nl: Externe map voor verzameling regels

en: Select directory
nl: Selecteer map

en: Vehicle
nl: Voertuig

en: Restore defaults
nl: Standaarden herstellen

en: Visualization
nl: Visualiseren

en: Draw directions separately
nl: Teken richtingen afzonderlijk

en: Node color
nl: Kleur knoop

en: Arrow color
nl: Kleur pijl

en: Arrowhead fill color
nl: Vulkleur pijlpunt

en: Arrowhead placement
nl: Positie pijlpunt

en: New bookmark
nl: Nieuwe bladwijzer

en: Really delete "{0}"?
nl: "{0}" werkelijk verwijderen?

en: Bookmark deletion
nl: Bladwijzer verwijderen

en: Really restore default bookmarks?
    All manually added or edited bookmarks will be lost!
nl: Standaard bladwijzers echt herstellen?
    Alle handmatig toegevoegde of bewerkte bladwijzers zullen verloren gaan!

en: Bookmark reset
nl: Herstellen van bladwijzer

en: Choose node color
nl: Kleur voor knoop kiezen

en: Choose arrow color
nl: Kleur voor pijl kiezen

en: Choose arrowhead fill color
nl: Vulkleur pijlpunt kiezen

en: Routing graph calculated by the GraphView plugin
nl: Routegrafiek berekend door de plug-in GraphView

en: GraphView layer is not mergable
nl: GraphView-laag kan niet worden samengevoegd

en: graphview default node
nl: GraphView standaard knoop

en: graphview default segment
nl: GraphView standaard segment

en: graphview arrowhead core
nl: GraphView bron pijlpunt

en: Weights must be given as positive decimal numbers with unit "t" or without unit.
nl: Gewicht moet worden opgegeven als een positief decimaal getal met de eenheid "t" of zonder eenheid.

en: Lengths must be given as positive decimal numbers with unit "m", "km", "mi" or without unit.
    Alternatively, the format FEET'' INCHES" can be used.
nl: Lengte moet worden opgegeven als een positief decimaal getal met de eenheid "m", "km", "mi" of zonder eenheid.
    Als alternatief kan de indeling FEET'' INCHES" worden gebruikt.

en: Speeds should be given as numbers without unit or as numbers followed by "mph".
nl: Snelheid zou moeten worden opgegeven als getallen zonder eenheid of als getallen gevolgd door "kmu".

en: Inclines must be given as positive decimal numbers with followed by "%".
nl: Stijgingspercentages moeten worden opgegeven als positief decimaal getal gevolgd door "%".

en: Tracktype grades must be given as integers between 0 and 5.
nl: Graden voor wegtypes moeten worden opgegeven als gehele getallen tussen 0 en 5.

en: Surface values must not contain any of the following characters: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''
nl: Waarden voor oppervlakte mogen niet een van de volgende tekens bevatten: '','', '' '{' '', '' '}' '', ''='', ''|''

en: Enable or disable additional image formats. Disabling an image format requires a restart.
nl: Aanvullende indelingen voor afbeeldingen inschakelen of uitschakelen. Uitschakelen van een indeling voor afbeeldingen vereist opnieuw opstarten.

en: ImageIO
nl: AfbeeldingIO

en: webp (recommended, implementation provided by TwelveMonkeys, BSD-3-Clause)
nl: webp (aanbevolen, implementatie verschaft door TwelveMonkeys, BSD-3-Clause)

en: Imagery XML Files
nl: Afbeeldings-XML-bestanden

en: Save Imagery XML file
nl: Sla een afbeeldings-XML-bestand op

en: XML Imagery Bounds
nl: XML-afbeeldingsgrenzen

en: Generate Imagery XML bounds for the selection
nl: Genereer XML-afbeeldingsgrenzen voor de selectie

en: edit bounds for selected defaults
nl: bewerk grenzen voor geselecteerde standaarden

en: Download imagery XML bounds
nl: Afbeeldings-XML begrenzingen downloaden

en: Validating error in file {0}:
    {1}
    Do you want to continue without validating the file ?
nl: Valideerfout in het bestand {0}:
    {1}
    Wilt u doorgaan zonder het bestand te valideren?

en: Open Imagery XML file
nl: Open afbeeldings-XML-bestand

en: Export tiles
nl: Tegels exporteren

en: Export cached tiles to file system.
nl: Gecachte tegels naar bestandssysteem exporteren.

en: Exporting cached tiles
nl: Gecachte tegels exporteren

en: Failed to write image file {0}: {1}
nl: Wegschrijven naar afbeeldingsbestand  {0}: {1} mislukt

en: Failed to write image file {0}.
nl: Wegschrijven naar afbeeldingsbestand  {0} mislukt.

en: Exported {0} tile from layer {1}. | Exported {0} tiles from layer {1}.
nl[0]: Geëxporteerde {0} tegel vanuit laag {1}.
nl[1]: Geëxporteerde {0} tegels vanuit laag {1}.

en: Export file system path already exists but is not a directory.
nl: Pad voor exporteren naar bestandssysteem bestaat al, maar er is geen map.

en: Failed to create export directory: {0}
nl: Maken van map voor exporteren: {0} mislukt

en: Failed to create export directory.
nl: Maken van map voor exporteren mislukt.

en: Append cache name
nl: Naam van cache toevoegen

en: Export Tiles
nl: Tegels exporteren

en: Cache name:
nl: Naam van cache:

en: Object count:
nl: Aantal objecten:

en: file system path
nl: pad naar bestandssysteem

en: File system path the tiles are exported to.
nl: Pad naar bestandssysteem waar de tegels naartoe worden geëxporteerd.

en: Export directory:
nl: Map voor exporteren:

en: Append cache name to export directory.
nl: Naam van cache toevoegen aan map voor exporteren.

en: Tiles will be exported to directory {0}
nl: Tegels zullen worden geëxporteerd naar de map {0}

en: No export directory set.
nl: Geen map voor exporteren ingesteld.

en: Calibration Layer
nl: Laag voor calibratie

en: A deprecated calibration geometry of {0} nodes by {1}
nl: Een vervallen calibratie voor geometrie van {0} knopen door {1}

en: A calibration geometry of {0} nodes by {1}
nl: Een calibratie voor geometrie van {0} knopen door {1}

en: Change Color
nl: Wijzig kleur

en: Deprecate Offset
nl: Verschuiving vervallen

en: Are you sure this imagery offset is wrong?
nl: Weet u zeker dat de verschuiving voor deze afbeelding verkeerd is?

en: Are you sure this calibration geometry is aligned badly?
nl: Weet u zeker dat de calibratie voor de geometrie slecht uitgelijnd is?

en: Warning: deprecation is basically irreversible!
nl: Waarschuwing: vervallen verklaring is nagenoeg onomkeerbaar!

en: To store imagery offsets you must be a registered OSM user.
nl: U moet een geregistreerde gebruiker van OSM zi9n om verschuivingen voor afbeeldingen op te slaan.

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
nl: Voer de reden in waarom u de verschuiving voor deze afbeelding als vervallen markeert

en: Please enter the reason why you mark this calibration geometry as deprecated
nl: Voer de reden in waarom u de geometrische calibratie voor deze afbeelding als vervallen markeert

en: Notifying the server of the deprecation...
nl: De server in kennis stellen van de vervallenverklaring...

en: Get Imagery Offset...
nl: Verschuivingen afbeeldingen ophalen...

en: Download offsets for current imagery from a server
nl: Downloaden van verschuivingen voor huidige afbeeldingen vanaf een server

en: No data for this region. Please adjust imagery layer and upload an offset.
nl: Geen gegevens voor deze regio. Pas de afbeeldingslaag aan en upload een verschuiving.

en: Loading imagery offsets...
nl: Verschuivngen voor afbeeldingen laden...

en: Error processing XML response: {0}
nl: Fout tijdens verwerken van XML-antwoord: {0}

en: Imagery Offset Database
nl: Database verschuivingen afbeeldingen

en: Calibration geometries
nl: Geometrische calibratie

en: Deprecated offsets
nl: Vervallen verschuvingen

en: The topmost imagery layer has been shifted to presumably match
    OSM data in the area. Please check that the offset is still valid
    by downloading GPS tracks and comparing them and OSM data to the imagery.
nl: De bovenste laag is opgeschoven om meest waarschijnlijk overeen te komen met de gegevens van
    OSM in het gebied. Controleer of de verschuiving nog steeds geldig is
    door GPS-sporen te downloaden en die te vergelijken met gegevens van OSM voor de afbeelding.

en: A layer has been added with a calibration geometry. Hide data layers,
    find the corresponding feature on the imagery layer and move it accordingly.
nl: Een laag met een geometrische calibratie is toegevoegd. Verberg gegevenslagen,
    zoek het overeenkomende item op de afbeeldingslaag en verplaats het overeenkomstig.

en: Deprecated by {0} on {1}
nl: Vervallen verklaard door {0} op {1}

en: Created by {0} on {1}
nl: Gemaakt door {0} op {1}

en: Offset Information
nl: Informatie over verschuiving

en: Report this offset
nl: Rapporteer deze verschuiving

en: You are to notify moderators of this offset. Why?
nl: U moet de moderators van deze verschuiving in kennis stellen. Waarom?

en: Reporting the offset...
nl: Rapporteren van de verschuiving...

en: An imagery offset of {0}
nl: Een verschuiving in de afbeelding van {0}

en: Imagery ID
nl: ID van de afbeelding

en: A calibration geometry of {0} nodes
nl: Een geometrische calibratie van {0} knopen

en: Determined right here
nl: Direct hier vastgesteld

en: Determined {0} away
nl: Vastgesteld {0} weg

en: Reason
nl: Reden

en: This entry has been reported.
nl: Dit item is gerapporteerd.

en: Server has rejected the request
nl: Server heeft het verzoek geweigerd

en: Unable to connect to the server
nl: Onmogelijk om verbinding te maken met de server

en: Store Imagery Offset...
nl: Verschuivingen afbeeldingen opslaan...

en: Upload an offset for current imagery (or calibration object geometry) to a server
nl: Upload een verschuiving voor de huidige afbeelding (of object geometrische calibratie) naar een server

en: Store calibration geometry
nl: Geometrische calibratie opslaan

en: Store imagery offset
nl: Verschuiving voor afbeelding opslaan

en: The selected object can be used as a calibration geometry. What do you intend to do?
nl: Het geselecteerde object kan worden gebruikt als een geometrische calibratie. Wat wilt u er mee doen?

en: The topmost imagery layer has no offset. Are you sure you want to upload this?
nl: De bovenste afbeeldingslaag heeft geen verschuiving. Weet u zeker dat u dit wilt uploaden?

en: You are registering an imagery offset. Other users in this area will be able to use it for mapping.
    Please make sure it is as precise as possible, and describe a region this offset is applicable to.
nl: U gaat een verschuiving in de afbeelding registreren. Andere gebruikers in dit gebied zullen die kunnen gebruiken bij het maken van hun kaarten.
    Zorg er voor dat het zo nauwkeurig mogelijk is en beschrijf de regio waarop deze verschuiving van toepassing is.

en: You are registering a calibration geometry. It should be the most precisely positioned object, with
    clearly visible boundaries on various satellite imagery. Please describe this object and its whereabouts.
nl: U gaat een geometrische calibratie registreren. Het zou het meest nauwkeurig gepositioneerde object moeten zijn, met
    duidelijk zichtbare begrenzingen op verschillende satellietbeelden. Beschrijf dit object en zijn directe omgeving.

en: Uploading a new offset...
nl: Uploaden van nieuwe verschuiving...

en: This string should be 3 to 200 letters long.
nl: Deze tekenreeks zou tussen 3 tot en met 200 letters lang moeten zijn.

en: Normal
nl: Normaal

en: Rotate 90
nl: 90° roteren

en: Rotate 180
nl: 180° roteren

en: Rotate 270
nl: 270° roteren

en: WayPoint Image
nl: Afbeelding wegpunt

en: Display non-geotagged photos
nl: Foto''s zonder geo-tags weergeven

en: Imported Images
nl: Geïmporteerde afbeeldingen

en: Next image
nl: Volgende afbeelding

en: Previous image
nl: Vorige afbeelding

en: Rotate left
nl: Linksom roteren

en: Rotate image left
nl: Afbeelding linksom roteren

en: Rotate right
nl: Rechtsom roteren

en: Rotate image right
nl: Afbeelding rechtsom roteren

en: Import vector graphics
nl: Vectorafbeeldingen importeren

en: SVG files [ImportVec plugin] (*.svg)
nl: SVG-bestanden [ImportVec plugin] (*.svg)

en: Improve Way
nl: Nauwkeurigheid weg verbeteren

en: Improve Way mode
nl: modus Nauwkeurigheid weg verbeteren

en: Mode: Enable way accuracy helpers
nl: Modus: Inschakelen helpers voor Nauwkeurigheid weg verbeteren

en: improve way accuracy helper turn angle text
nl: Nauwkeurigheid weg verbeteren helper afslaan hoek tekst

en: improve way accuracy helper distance text
nl: Nauwkeurigheid weg verbeteren helper afstand tekst

en: improve way accuracy helper arc fill
nl: Nauwkeurigheid weg verbeteren helper boog vullen

en: improve way accuracy helper arc stroke
nl: Nauwkeurigheid weg verbeteren helper boogschaduw

en: improve way accuracy helper perpendicular line
nl: Nauwkeurigheid weg verbeteren helper loodrechte lijn

en: improve way accuracy helper equal angle circle
nl: Nauwkeurigheid weg verbeteren helper cirkel met gelijke hoeken

en: Concourse wizard ...
nl: Assistent wachtruimte ...

en: Opens up a wizard to create a concourse
nl: Opent een assistent om een wachtruimte te maken

en: Vertical layer:
nl: Verticale laag:

en: Structure type:
nl: Type structuur:

en: Offset into background:
nl: Verschuiving op achtergrond:

en: Please insert a value.
nl: Vier ene waarde in.

en: Please press spacebar first to add "outer" object to relation.
nl: Druk eerst op de spatiebalk om het object "outer" aan de relatie toe te voegen.

en: Relation-Error
nl: Relatie-fout

en: true
nl: waar

en: Import BIM File
nl: BIM-bestand importeren

en: BIM importer is in beta version! 
     You can help to improve the BIM import by reporting bugs or other issues. For more details see logfile: <i>
nl: BIM importer is in bèta-versie! 
     U kunt helpen om de BIM import te verbeteren door bugs of andere problemen te rapporteren. Bekijk het logbestand voor meer details: <i>

en: No data selected.
nl: Geen gegevens geselecteerd

en: No relation or no relation member with role "outer" selected.
nl: Geen relatie of geen lid van een relatie met de rol "outer" geselecteerd.

en: Activates the plug-in
nl: Activeert de plug-in

en: Working Level
nl: Werkniveau

en: Selects the working level.
nl: Selecteert het werkniveau.

en: Level Name
nl: Naam niveau

en: Optional name-tag for a level.
nl: Optionele tag name voor een niveau.

en: The object preset you want to tag.
nl: Het voorkeuzeobject dat u wilt taggen.

en: Sets the name tag when the room-object is selected.
nl: Stelt de tag name in als het object room werd geselecteerd.

en: Sets the ref tag when the room-object is selected.
nl: Stelt de tag ref in als het object room werd geselecteerd.

en: Apply Tags
nl: Tags toepassen

en: Add a new level
nl: Een nieuw niveau toevoegen

en: <html> Please insert the new level-tag number you want to add.<br>  <i>Info</i>: <br> If the OK button got pressed you will switch to the drawing action.<br>To finish the new object please press spacebar. The new level<br>will be tagged automatically. </html>
nl: <html> Voer het getal voor de nieuwe niveau-tag in die u wilt toevoegen.<br>  <i>Info</i>: <br> Als op de knop OK wordt gedrukt gaat u naar de actie Tekenen.<br>Druk op de spatiebalk om te nieuwe object te voltooien. Het nieuwe niveau<br>zal automatisch worden getagd. </html>

en: level number:
nl: niveaunummer:

en: Example: ''2'' or ''3''
nl: Voorbeeld: ''2'' of ''3''

en: Indoor Mapping Helper
nl: Hulpprogramma Indoor mappen

en: Toolbox for indoor mapping assistance
nl: Gereedschap voor hulp bij in kaart brengen binnen gebouwen

en: Insert level
nl: Niveau invoegen

en: Add a new level to layer.
nl: Een nieuw niveau aan de laag toevoegen

en: Show Help-Browser.
nl: Help-browser weergeven.

en: Level name
nl: Naam niveau

en: Sets optional name tag for a level.
nl: Stelt optionele tag name voor een niveau in.

en: Working level: NONE
nl: Werkniveau: GEEN

en: Shows the current working level.
nl: Geeft het huidige werkniveau weer.

en: Deactivate automatic level tagging.
nl: Automatisch taggen niveau uitschakelen

en: Sets the name tag.
nl: Stelt de tag name in.

en: Sets the referance tag.
nl: Stelt de tag reference in.

en: Repeat on
nl: Herhalen op

en: Sets the repeat on tag when highway objects are selected. Please tag like this: -3-4 or -2--3 or 5-6 .
nl: Stelt de tag repeat on in als objecten highway zijn geselecteerd. Tag als volgt: -3-4 of -2--3 of 5-6 .

en: Creation-Tool for multipolygon with role: outer. To finish press the spacebar.
nl: Creation-Tool voor multipolygoon met rol: outer. Druk op de spatiebalk om te voltooien.

en: Creation-Tool for multipolygons with role: inner. To finish press spacebar. To add to relation select "outer" and press enter.
nl: Creation-Tool voor multipolygonen met rol: inner. Druk op spatiebalk om te voltooien. Selecteer "outer" en druk op Enter om aan de relatie toe te voegen.

en: Deactivate multipolygon function.
nl: Functie Multipolygoon uitschakelen.

en: Add selected tags and/or relations to obeject.
nl: Geselecteerde tags en/of relaties aan object toevoegen.

en: Working level: {0}
nl: Werkniveau: {0}

en: GPX info mode
nl: GPX modus info

en: Move the mouse to show trackpoint info for current layer. Hold shift to highlight tracks
nl: Verplaats de muis om informatie over het punt op het spoor voor de huidige laag weer te geven. Houd shift ingedrukt om sporen te accentueren

en: Delete this
nl: Verwijder dit

en: Delete this&older
nl: Verwijder deze&oudere

en: Track name:
nl: Naam spoor:

en: JavaFX is not available.
nl: JavaFX is niet beschikbaar.

en:  Please install OpenJFX through your package manager.
nl:  Installeer OpenJFX via uw pakketbeheerder.

en:  Please update to Java 11+.
nl:  Update naar Java 11+.

en: Channel-Digraph created from the active OSM-Layer
nl: Channel-Digraph gemaakt vanuit de actieve OSM-laag

en: Create Channel Digraph
nl: Channel Digraph maken

en: this layer is no osm data layer
nl: deze laag is geen gegevsnlaag van OSM

en: Converting OSM graph into Channel Digraph
nl: Converteren van grafiek van OSM naar Channel Digraph

en: filtering ways
nl: wegen filteren

en: creating Channel-Digraph
nl: Channel-Digraph maken

en: sealing Digraph
nl: Digraph verzegelen

en: calculating Strong Connectedness
nl: berekenen van de Sterke verbondenheid

en: creating DigraphLayer
nl: Digraph-laag maken

en: JunctionChecking
nl: Kruising controleren

en: Open the junctionchecking window.
nl: Open het venster Kruising controleren.

en: junctions
nl: kruisingen

en: Channel-Digraph creation
nl: Verkeersstroom grafiek maken

en: seal Channel Digraph
nl: Verkeersstroom grafiek verzegelen

en: calculate strong connected channels
nl: bereken de sterk verbonden verkeersstromen

en: Junctionchecking/junctions searching
nl: Kruising controleren/zoeken van kruisingen

en: order of junction (n):
nl: volgorde kruising(en):

en: produce OSM-Relations: junction
nl: produceer OSM-relaties: kruising

en: if enabled the plugin produces osm-relations from the junction subgraphs
nl: indien ingeschakeld produceert de plug-in OSM-relaties vanuit de subgrafieken van de kruisingen

en: create the channel digraph
nl: maak de grafiek van verkeersstromen

en: Check
nl: Controleer

en: check the subset for junction properties
nl: controleer de subset op eigenschappen van kruisingen

en: Search
nl: Zoeken

en: search for junctions in the channel subset
nl: zoeken naar kruisingen in de onderverzameling van verkeersstromen

en: The marked channels contains a junctioncandidate (white). To test this candidat mark these channel and press the "Check" button again.
nl: De gemarkeerde verkeersstromen bevatten een kandidaat voor een kruising (wit). Markeer deze verkeersstroom en druk nogmaals op de knop "Controleren" om deze kandidaat te testen.

en: The marked channels are a {0}-ways junction
nl: De gemarkeerde verkeersstromen zijn een {0}-wegs kruising

en: The marked channels are not a junction:
nl: De gemarkeerde verkeersstromen zijn geen kruising:

en: construct channel digraph and search for junctions
nl: Construeer een verkeersstromen grafiek en zoek naar kruisingen

en: Number of {0}-ways junctions found: {1}
nl: Aantal gevonden {0}-wegs kruisingen: {1}

en: generate all combinations from entrie/exit candidates
nl: Genereer alle combinaties uit ingang/uitgang-kandidaten

en: Check the direction
nl: Controleer de richting

en: Check the direction of the selected stream/river. Is it correct?
     Progress:
nl: Controleer de richting van de geselecteerde stroom/rivier. Is die juist?
    Voortgang:

en: Correct
nl: Juist

en: Wrong
nl: Fout

en: <HTML><U>C</U>orrect direction</HTML>
nl: <HTML><U>J</U>uiste richting</HTML>

en: Direction of river is correct.
nl: De richting van de rivier is juist.

en: <HTML><U>W</U>rong dirrection</HTML>
nl: <HTML><U>F</U>oute richting</HTML>

en: Direction of river is wrong.
nl: De richting van de rivier is niet juist.

en: <HTML><U>I</U>gnore this way</HTML>
nl: <HTML><U>N</U>egeer deze weg</HTML>

en: Ignore direction of this way.
nl: Richting van deze weg negeren.

en: Check direction of streams
nl: Controleer richting van stromen

en: Check direction of streams and rivers
nl: Controleer richting van stromen en rivieren

en: No more directions to check!
nl: Geen richtingen meer te controleren!

en: Replace way
nl: Weg vervangen

en: Replace way of selected way with a new way
nl: Vervang weg van geselecteerde weg door een nieuwe weg

en: This tool replaces coastline of one way with another, and so requires exactly two coatline ways to be selected.
nl: Dit gereedschap vervangt de kustlijn vanéén weg door een andere en vereist dus dat exact twee wegen kustlijn zijn geselecteerd.

en: Disable GPSD
nl: GPSD uitschakelen

en: Show Distance to nearest way
nl: Afstand tot dichtstbijzijnde weg weergeven

en: LiveGPS settings
nl: Instellingen LiveGPS

en: Here you can change some preferences of LiveGPS plugin
nl: Hier kunt u enkele voorkeuren voor de plug-in LiveGPS wijzigen

en: Host address of gpsd, default is {0}
nl: Adrss van host voor GPSD, standaard is {0}

en: Host address of gpsd
nl: Adrs van host voor GPSD

en: Port number of gpsd, default is {0}
nl: Poortnummer voor GPSD, standaard is {0}

en: Port number gpsd
nl: Poortnummer GPSD

en: .Serial device for direct NMEA input, does not exist by default.</html>
nl: .Serieel apparaat voor direct invoer van NMEA, bestaat niet standaard.</html>

en: Serial device
nl: Serieel apparaat

en: <html>For Linux {0}, {1}, {2} or {3} (<b>x</b> means any number beginning with 0).<br>For Windows {4} to {5} (COM ports bigger than 9 wont work).</html>
nl: <html>Voor Linux {0}, {1}, {2} of {3} (<b>x</b> betekent elk nummer beginnend met 0).<br>Voor Windows {4} tot en met {5} (COM-poorten groter dan 9 zullen niet werken).</html>

en: Connection Failed
nl: Verbinding is mislukt

en: Not connected
nl: Niet verbonden

en: Connecting
nl: Verbinden

en: Connected
nl: Verbonden

en: NMEA Connection Failed
nl: NMEA-verbinding mislukt

en: NMEA Not connected
nl: NMEA Niet verbonden

en: no name
nl: geen naam

en: Live GPS
nl: Werkende GPS

en: Show GPS data.
nl: GPS-gegevens weergeven.

en: Status gpsd
nl: Status GPSD

en: Way Info
nl: Informatie over weg

en: Speed
nl: Snelheid

en: Course
nl: Baan

en: Way Info [m]
nl: Weginfo [m]

en: {0} km/h
nl: {0} km/u

en: {0} deg
nl: {0} graden

en: LiveGPS layer
nl: LiveGPS-laag

en: Capture GPS Track
nl: GPS-spoor vastleggen

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
nl: Verbinden met gpsd-server en de huidige locatie in LiveGPS-laag weergeven.

en: Center Once
nl: Eenmalig centreren

en: Center the LiveGPS layer to current position.
nl: De LiveGPS-laag op de huidige locatie centreren.

en: Auto-Center
nl: Automatisch centeren

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
nl: De LiveGPS-laag continu op de huidige locatie centeren.

en: MapRoulette: Zoom to task selection
nl: MapRoulette: Zoom naar selectie taak

en: Ignore Task
nl: Taak negeren

en: Ignore Challenge
nl: Uitdaging negeren

en: Download task {0}
nl: Taak downloaden {0}

en: Download MapRoulette Task
nl: Taak van MapRoulette downloaden

en: Downloading MapRoulette Task {0}
nl: Taak van MapRoulette downloaden {0}

en: Do you want to download {0}
nl: Wilt u {0} downloaden

en: Downloading MapRoulette Data
nl: gegevens van MapRoulette downloaden

en: Please log in to OpenStreetMap in JOSM
nl: Log in bij OpenStreetMap in JOSM

en: Please log in to the MapRoulette instance at least once: {0}
nl: Log in bij de instantie van MapRoulette, ten minste één keer: {0}

en: Fixed
nl: Hersteld

en: Skipped
nl: Overgeslagen

en: Answered
nl: Beantwoord

en: Too Hard / Cannot see
nl: Te moeilijk / Kan het niet zien

en: Validated
nl: Gevalideerd

en: Already Fixed / Not an Issue
nl: Al hersteld / Geen probleem

en: The {0} {1} (v{2}) has changed since the challenge was created.<br>Continue?
nl: De {0} {1} (v{2}) is gewijzigd sinds de uitdaging werd gemaakt.<br>Doorgaan?

en: Cooperative Challenge: Mismatched version types
nl: Coöperatieve uitdaging: Niet overeenkomende versie-typen

en: MapRoulette Cooperative Challenge
nl: MapRoulette Coöperatieve uitdaging

en: MapRoulette OSC change
nl: MapRoulette OSC-wijziging

en: Move data between datasets
nl: Gegevens verplaatsen tussen gegevenssets

en: Could not fetch instruction from parent challenge
nl: Kon geen instructie ophalen van de ouder-uitdaging

en: MapRoulette Tasks
nl: Taken van MapRoulette

en: Download MapRoulette Tasks in the selected download area
nl: Taken van MapRoulette downloaden in het geselecteerd gebied voor downloaden

en: MapRoulette task geometry
nl: Geometrie taak van MapRoulette

en: MapRoulette Task Layer
nl: Laag met taak van MapRoulette

en: MapRoulette Task Layer:
nl: Laag met taak van MapRoulette:

en: MapRoulette Preferences
nl: Voorkeuren MapRoulette

en: MapRoulette OpenStreetMap Preference Key
nl: OpenStreetMap sleutel voorkeur voor MapRoulette

en: Server Settings
nl: Serverinstellingen

en: MapRoulette Server Settings
nl: MapRoulette serverinstellingen

en: Ignored Tasks
nl: Genegeerde taken

en: Ignored Challenges
nl: Genegeerde uitdagingen

en: Task List
nl: Lijst met taken

en: MapRoulette Task List Settings
nl: Instellingen MapRoulette voor lijst met taken

en: Challenge
nl: Uitdaging

en: Task Name
nl: Naam taak

en: Task ID
nl: ID taak

en: Challenge Name
nl: Naam uitdaging

en: Challenge ID
nl: ID uitdaging

en: Task Preferences
nl: Voorkeuren taak

en: Future home of Task Preferences
nl: Toekomstig thuis voor Voorkeuren taak

en: Current MapRoulette Task
nl: Huidige taak MapRoulette

en: This is the current MapRoulette Task
nl: Dit is de huidige taak voor MapRoulette

en: MapRoulette: Current task
nl: MapRoulette: Huidige taak

en: Instructions:
nl: Instructies:

en: Please select a locked task
nl: Selecteer een vergrendelde taak

en: Creates
nl: Maakt

en: Tag Updates
nl: Tag bijwerken

en: Select Primitives
nl: Primitieven selecteren

en: Select the OSM primitives for this task
nl: De OSM primitieven voor deze taak selecteren

en: MapRoulette: Select task primitives
nl: MapRoulette: Primitieven voor taak selecteren

en: MapRoulette: Mark Task as {0}
nl: MapRoulette: Taak markeren als {0}

en: <html>Mark all selected tasks?<br>This will apply all tag fixes and geometry fixes!</html>
nl: <html>Alle geselecteerde taken selecteren?<br>Dit zal van toepassing zijn op alle herstelde tags en reparaties van geometrieën!</html>

en: Mark all selected tasks?
nl: Alle geselecteerde taken markeren?

en: Apply OSC directly to the edit layer?
nl: OSC direct op de bewerkingslaag toepassen?

en: Show
nl: Weergeven

en: Request Review
nl: Nakijken gevraagd

en: Task Feedback
nl: Terugkoppeling taak

en: No: the suggested tags are wrong
nl: Nee: de voorgestelde tags zijn verkeerd

en: Yes: the suggested tags are correct
nl: Ja: de voorgestelde tags zijn correct

en: Apply OSC
nl: OSC toepassen

en: Apply the suggested change from the task
nl: Pas de voorgestelde wijziging uit de taak toe

en: Start Task
nl: Taak starten

en: Start MapRoulette Tasks
nl: Taken van MapRoulette starten

en: MapRoulette: Start or Stop Tasks
nl: MapRoulette: Taken starten of stoppen

en: Could not lock tasks
nl: Kon taken niet vergendelen

en: Stop Task
nl: Taak stoppen

en: Stop MapRoulette Tasks
nl: Taken van MapRoulette stoppen

en: Downloaded MapRoulette tasks
nl: Gedownloade taken van MapRoulette

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Open Task in browser
nl: Taak openen in browser

en: Open MapRoulette Tasks in browser
nl: Taken van MapRoulette openen in browser

en: MapRoulette: Open Tasks in browser
nl: MapRoulette: Taken openen in browser

en: Download Data
nl: Gegevens download

en: Download MapRoulette Tasks
nl: Taken van MapRoulette downloaden

en: MapRoulette: Download Tasks
nl: MapRoulette: Taken downloaden

en: MapRoulette: Task Modified
nl: MapRoulette: Taak aangepast

en: MapRoulette: Task Locked
nl: MapRoulette: Taak vergrendeld

en: Priority: {0}
nl: Prioriteit: {0}

en: Difficulty: {0}
nl: Moeilijkheid: {0}

en: Modified: {0}
nl: Gewijzigd: {0}

en: MapRoulette Task
nl: Taak van MapRoulette

en: Did you finish the following MapRoulette Task?
nl: Hebt u de volgende taak van MapRoulette voltooid?

en: Instructions:
nl: Instructies:

en: Changes for {0}
nl: Wijzigingen voor {0}

en: Fetching OpenStreetMap User Preferences
nl: Ophalen van voorkeuren voor gebruiker van OpenStreetMap

en: Getting MapRoulette API Key
nl: API-sleutel voor MapRoulette verkrijgen

en: Measured values
nl: Gemeten waarden

en: Open the measurement window.
nl: Het meetscherm openen.

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
nl: De huidige meetresultaten herstellen en het meetpad verwijderen.

en: Path Length
nl: Padlengte

en: Selection Length
nl: Lengte van selectie

en: Selection Area
nl: Geselecteerd gebied

en: Selection Radius
nl: Straal selectie

en: Angle
nl: Hoek

en: Angle between two selected Nodes
nl: Hoek tussen twee geselecteerde knopen

en: Layer to make measurements
nl: Laag om in te meten

en: measurement mode
nl: Modus Meten

en: Measurements
nl: Metingen

en: Merge overlap
nl: Overlapping samenvoegen

en: Merge overlap of ways.
nl: Overlappende wegen samenvoegen.

en: Merge Overlap (combine)
nl: Overlapping samenvoegen (combineren)

en: Michigan Left
nl: Michigan links

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways.
nl: Voegt Niet linksaf slaan toe voor sets van 4 of 5 wegen

en: Please select 4 or 5 ways to assign no left turns.
nl: Selecteer 4 of 5 wegen om Niet linksaf slaan aan toe te voegen.

en: Please select 4 ways that form a closed relation.
nl: Selecteer 4 wegen die een gesloten relatie vormen.

en: Unable to order the ways. Please verify their directions
nl: Niet in staat om de wegen te ordenen. Verifieer hun richtingen

en: Create Michigan left turn restriction
nl: Maak een beperking Niet linksaf slaan

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
nl: Niet in staat om ze via knopen te vinden. Controleer uw selectie

en: About Plugin
nl: Over Plug-in

en: Native password manager plugin
nl: Plug-in Eigen wachtwoordbeheer

en: No native password manager could be found!
nl: Er kon geen eigen beheer voor het wachtwoord worden gevonden!

en: Depending on your Operating System / Distribution, you may have to create a default keyring / wallet first.
nl: Afhankelijk van uw besturingssysteem / distributie, moet u mogelijk eerst een standaard sleutelring / portefeuille maken.

en: No thanks, use JOSM''s plain text preferences storage
nl: Neen, dank u, gebruik de opslag voor de voorkeuren in gewone tekst van JOSM

en: Found sensitive data that is still saved in JOSM''s preference file (plain text).
nl: Gevoelige gegevens gevonden die nog steeds zijn opgeslagen in het bestand met voorkeuren van JOSM (gewone tekst).

en: Transfer to password manager and remove from preference file
nl: Overbrengen naar beheer voor wachtwoord en verwijderen uit het bestand met voorkeuren

en: No, just keep it
nl: Nee, behoud het

en: Close the dialog and discard all changes
nl: Sluit het dialoogvenster en verwerp alle wijzigingen

en: Proceed and go to the next page
nl: Doorgaan en ga naar de volgende pagina

en: Finish
nl: Voltooien

en: Confirm the setup and close this dialog
nl: Bevestig de instellingen en sluit dit dialoogvenster

en: JOSM/OSM API/Username
nl: JOSM/OSM API/Gebruikersnaam

en: JOSM/OSM API/Password
nl: JOSM/OSM API/Wachtwoord

en: {0}/Username
nl: {0}/Gebruikersnaam

en: {0}/Password
nl: {0}/Wachtwoord

en: JOSM/Proxy/Username
nl: JOSM/Proxy/Gebruikersnaam

en: JOSM/Proxy/Password
nl: JOSM/Proxy/Wachtwoord

en: Native Password Manager Plugin
nl: Plug-in Eigen wachtwoordbeheer

en: The username and password is protected by {0}.
nl: De gebruikersnaam en wachtwoord zijn beveiligd door {0}.

en: username
nl: gebruikersnaam

en: password
nl: wachtwoord

en: proxy username
nl: proxy gebruikersnaam

en: proxy password
nl: proxy wachtwoord

en: oauth key
nl: oauth sleutel

en: oauth secret
nl: oauth geheime code

en: <br><strong>Warning:</strong> There may be sensitive data left in your preference file. ({0})
nl: <br><strong>Waarschuwing:</strong> Er kunnen gevoelige gegevens zijn achtergebleven in uw bestand met voorkeuren. ({0})

en: Save user and password ({0})
nl: Gebruiker en wachtwoord opslaan ({0})

en: Plain text, JOSM default
nl: Gewone tekst, JOSM standaard

en: Use {0}
nl: Gebruik {0}

en: Encrypt data with Windows logon credentials
nl: Versleutelde gegevens met inloggegevens voor Windows

en: The native password manager plugin detected {0} on your system.
nl: De plug-in Eigen beheer voor wachtwoord gedetecteerd {0} op uw systeem.

en: OSM Server Files o5m compressed
nl: OSM-server Files o5m gecomprimeerd

en: Invalid changeset id: {0}
nl: Ongeldige wijzigingenset-ID: {0}

en: Invalid timestamp: {0}
nl: Ongeldige tijdstempel: {0}

en: wrong header byte
nl: verkeerde header byte

en: Reading was canceled at file offset {0}
nl: Lezen werd geannuleerd bij de bestandsoffset {0}

en: unsupported header
nl: niet ondersteunde header

en: Reading OSM data...
nl: OSM-gegevens inlezen...

en: Import was canceled
nl: Import werd geannuleerd

en: Split by municipality
nl: Splits op gemeente

en: Split this data by municipality (admin_level=8).
nl: Splits deze gegevens op gemeente (admin_level=8).

en: Split by sector
nl: Splits op sector

en: Split this data by sector (admin_level=10).
nl: Splits deze gegevens op sector (admin_level=10).

en: Split by neighbourhood
nl: Splits op buurt

en: Split this data by neighbourhood (admin_level=11).
nl: Splits deze gegevens op buurt (admin_level=11).

en: Download open data
nl: Download open gegevens

en: License URL not available: {0}
nl: URL voor licentie niet beschikbaar: {0}

en: OpenData preferences
nl: voorkeuren OpenData

en: License Agreement
nl: Licentie-overeenkomst

en: Accept
nl: Accepteren

en: Refuse
nl: Verwerpen

en: I understand and accept these terms and conditions
nl: Ik begrijp en accepteer deze bepalingen en voorwaarden

en: View the full text of this license
nl: Bekijk de volledige tekst van deze licentie

en: I refuse these terms and conditions. Cancel download.
nl: Ik verwerp deze bepalingen en voorwaarden. Downloaden annuleren.

en: Module bundled with opendata plugin
nl: Module gebundeld met plug-in opendata

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available modules.
nl: Klik op <strong>Lijst downloaden</strong> om een lijst van beschikbare modules te downloaden en weer te geven.

en: The following module has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} modules have been downloaded <strong>successfully</strong>:
nl[0]: De volgende module is <strong>met succes</strong> gedownload:
nl[1]: De volgende {0} modules zijn <strong>met succes</strong> gedownload:

en: Downloading the following module has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} modules has <strong>failed</strong>:
nl[0]: Downloaden van de volgende module is <strong>mislukt</strong>:
nl[1]: Downloaden van de volgende {0} modules is <strong>mislukt</strong>:

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Accept the new module sites and close the dialog
nl: Accepteer de nieuwe module-sites en sluit het dialoogvenster

en: Configure Module Sites
nl: Module-sites configureren

en: Download the list of available modules
nl: Downloaden van de lijst met beschikbare modules

en: Update modules
nl: Modules bijwerken

en: Update the selected modules
nl: Werk de geselecteerde modules bij

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
nl: Herstart JOSM om de gedownloade modules te activeren.

en: All installed modules are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
nl: Alle geïnstalleerde modules zijn bijgewerkt. JOSM hoeft geen nieuwere versies te downloaden.

en: Modules up to date
nl: Modules die moeten worden bijgewerkt

en: Configure the list of sites where modules are downloaded from
nl: Configureer de lijst met sites waarvan de modules worden gedownload

en: Add Open Data Module description URL.
nl: Voeg URL van Open Data Module beschrijving toe.

en: Edit Open Data Module description URL.
nl: Bewerk de URL van Open Data Module beschrijving.

en: Open Data Module description URL
nl: URL van Open Data Module beschrijving

en: Download OSM data corresponding to the current data set.
nl: Download OSM-gegevens die overeenkomen met de huidige gegevensset.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
nl: De geselecteerde elementen op de kaart instellen op de geselecteerde items in de bovenstaande lijst.

en: Diff
nl: Verschil

en: Perform diff between current data set and existing OSM data.
nl: Voer vergelijking uit tussen de huidige gegevensset en bestaande OSM-gegevens.

en: Tools
nl: Gereedschappen

en: Open tools menu for this data.
nl: Open menu Gereedschappen voor deze gegevens.

en: Open the OpenData window.
nl: Open het venster OpenData.

en: Raw data
nl: Ruwe gegevens

en: OpenData Preferences
nl: OpenData voorkeuren

en: A special handler for various Open Data portals<br/><br/>Please read the Terms and Conditions of Use of each portal<br/>before any upload of data loaded by this plugin.
nl: Een speciale afhandeling voor verschillende portalen van Open Data<br/><br/>Lees de Terms and Conditions of Use voor elk portaal<br/>vóórdat gegevens worden geüpload met behulp van deze plug-in.

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Import only raw data (i.e. do not add/delete tags or replace them by standard OSM tags)
nl: Importeer alleen ruwe gegevens (d.i. voeg geen tags toe/verwijder die of vervang ze door standaard tags van OSM)

en: Overpass API server:
nl: Overpass API-server:

en: Overpass API server used to download OSM data
nl: Overpass API-server gebruikt om OSM-gegevens te downloaden

en: XAPI server:
nl: XAPI-server:

en: XAPI server used to download OSM data when Overpass API is not available
nl: XAPI-server gebruikt om OSM-gegevens te downloaden indien de Overpass API niet beschikbaar is

en: Download modules
nl: Modules downloaden

en: View summary
nl: Bekijk samenvatting

en: View full text
nl: Bekijk volledige tekst

en: ''Lambert CC 9 zones'' coordinates found with different zone codes for X and Y:
nl: Coördinaten van ''Lambert CC 9 zones'' gevonden met afwijkende zonecodes voor X en Y:

en: OpenData XML files
nl: OpenData XML-bestanden

en: File to load
nl: bestand om te laden

en: 7Zip Files
nl: 7Zip-bestanden

en: Reading 7Zip file...
nl: Lezen van 7Zip-bestand...

en: Zip Files
nl: Zip-bestanden

en: Reading Zip file...
nl: Zip-bestand lezen...

en: Cannot transform to WGS84
nl: Kan niet transformeren naar WGS84

en: JOSM was unable to find a strict mathematical transformation between ''{0}'' and WGS84.<br /><br />Do you want to try a <i>lenient</i> method, which will perform a non-precise transformation (<b>with location errors up to 1 km</b>) ?<br/><br/>If so, <b>do NOT upload</b> such data to OSM !
nl: JOSM was niet in staat een strikte rekenkundige transformatie te vinden tussen ''{0}'' en WGS84.<br /><br />Wilt u een meer <i>tolerantere</i> methode proberen, die een niet-precieze transformatie zal uitvoeren (<b>met fouten in de locatie tot maximaal 1 km</b>) ?<br/><br/>Indien ja, <b>NIET uploaden</b> van dergelijke gegevens naar OSM !

en: Try lenient method
nl: Probeer meer tolerante methode

en: Loading shapefile ({0} layers)
nl: Shapefile laden ({0} lagen)

en: Loading shapefile ({0} features)
nl: Laden van shapefile ({0} mogelijkheden)

en: Unable to detect Coordinate Reference System.
    Would you like to fallback to ESPG:4326 (WGS 84) ?
nl: Niet in staat om Coordinate Reference System te detecteren.
    Wilt u terugvallen op ESPG:4326 (WGS 84) ?

en: Warning: CRS not found
nl: Waarschuwing: CRS niet gevonden

en: Unable to detect CRS !
nl: Niet in staat CRS te detecteren !

en: GML files
nl: GML-bestanden

en: KML/KMZ files
nl: KML/KMZ-bestanden

en: MapInfo files
nl: MapInfo-bestanden

en: Unable to find a data store for file {0}
nl: Kan geen opslagplaats vinden voor bestand {0}

en: GeoPackage files
nl: GeoPackage-bestanden

en: CSV files
nl: CSV-bestanden

en: ODS files
nl: ODS-bestanden

en: No valid coordinates have been found.
nl: Geen geldige coördinaten gevonden.

en: Invalid file. Bad length on line {0}. Expected {1} columns, got {2}.
nl: Ongeldig bestand. Foute lengte op regel {0}. Verwacht {1} kolommen, kreeg er {2}.

en: XLS files
nl: XLS-bestanden

en: View OSM Wiki page
nl: Bekijk OSM-wikipagina

en: Launch browser to the OSM Wiki page of the selected data set
nl: Start browser naar de OSM-wikipagina van de geselecteerde gegevensset

en: View Local Portal page
nl: Bekijk pagina van lokale portaal

en: Launch browser to the local portal page of the selected data set
nl: Start browser naar de pagina van het lokale portaal van de geselecteerde gegevensset

en: View National Portal page
nl: Bekijk pagina van nationale portaal

en: Launch browser to the national portal page of the selected data set
nl: Start browser naar de pagina van het nationale portaal van de geselecteerde gegevensset

en: View License
nl: Bekijk licentie

en: Launch browser to the license page of the selected data set
nl: Start browser naar de pagina van de licentie van de geselecteerde gegevensset

en: View License (summary)
nl: Bekijk licentie (samenvatting)

en: Launch browser to the summary license page of the selected data set
nl: Start browser naar de pagina van de samenvatting van de licentie van de geselecteerde gegevensset

en: View the license of the selected data set
nl: Bekijk de licentie van de geselecteerde gegevensset

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
nl: Waarschuwing: Kan module ''{0}'' niet downloaden. De koppeling om vanaf te downloaden is onbekend. Downloaden wordt overgeslagen.

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
nl: Waarschuwing: Kan module ''{0}'' niet downloaden. De koppeling om vanaf te downloaden ''{1}'' is geen geldige URL. Downloaden wordt overgeslagen.

en: Downloading Module {0}...
nl: Downloaden van module {0}...

en: An error occurred in module {0}
nl: Er trad een fout op in module {0}

en: Last module update more than {0} days ago.
nl: Laatste bijwerking van de module meer dan {0} dagen geleden.

en: Click to update the activated modules
nl: Klik om de geactiveerde modules bij te werken

en: Click to skip updating the activated modules
nl: Klik om het bijwerken van de actieve modules over te slaan.

en: Skipping module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
nl: Sla bijwerken van de module over na verlopen van de interval voor bijwerken. Automatisch bijwerken bij opstarten is ingeschakeld.

en: Running module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
nl: Voer bijwerken van de module uit na verlopen van de interval voor bijwerken. Automatisch bijwerken bij opstarten is ingeschakeld.

en: Could not load module {0}. Delete from preferences?
nl: Kon module {0} niet laden. Verwijderen uit voorkeuren?

en: loading module ''{0}'' (version {1})
nl: laden van module ''{0}'' (versie {1})

en: <html>Could not load module {0} because the module<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
nl: <html>Kon module {0} niet laden omdat van de module<br>de hoofdklasse ''{1}'' niet werd gevonden.<br>Verwijderen uit voorkeuren?</html>

en: Loading modules ...
nl: Laden van modules ...

en: Checking module preconditions...
nl: Controleren van vooraf ingestelde voorwaarden van de module...

en: Loading module ''{0}''...
nl: Laden van module ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following module: | JOSM could not find information about the following modules:
nl[0]: JOSM kon geen informatie vinden over de volgende module:
nl[1]: JOSM kon geen informatie vinden over volgende modules:

en: The module is not going to be loaded. | The modules are not going to be loaded.
nl[0]: De module zal niet worden geladen.
nl[1]: De modules zullen niet worden geladen.

en: Updating the following module has failed: | Updating the following modules has failed:
nl[0]: Bijwerken van de volgende module is mislukt:
nl[1]: Bijwerken van de volgende modules is mislukt:

en: Module update failed
nl: Bijwerken van module mislukt

en: Warning: failed to download module information list
nl: Waarschuwing: downloaden van informatielijst van module mislukt

en: Disable module
nl: Module uitschakelen

en: Click to delete the module ''{0}''
nl: Klik om de module ''{0}'' te verwijderen

en: Keep module
nl: Module behouden

en: Click to keep the module ''{0}''
nl: Klik om de module ''{0}'' te behouden

en: Warning: failed to delete outdated module ''{0}''.
nl: Waarschuwing: verwijderen van de gedateerde module ''{0}'' mislukt.

en: Warning: failed to install already downloaded module ''{0}''. Skipping installation.JOSM is still going to load the old module version.
nl: Waarschuwing: installeren van al gedownloade module ''{0}'' mislukt. Installatie overgeslagen.JOSM laadt nog steeds de oude versie van de module.

en: Warning: failed to install module ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
nl: Waarschuwing: installeren van module ''{0}'' vanuit het tijdelijke gedownloade bestand ''{1}'' mislukt. Hernoemen mislukt.

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
nl: Niet opnieuw vragen en onthoud mijn beslissing (ga naar Voorkeuren->Modules om het later te wijzigen)

en: The module file ''{0}'' does not include a Manifest.
nl: Het bestand ''{0}'' voor de module bevat geen Manifest.

en: Invalid URL ''{0}'' in module {1}
nl: Ongeldige URL ''{0}'' in module {1}

en: <b>Module provided by an external source:</b> {0}
nl: <b>Module verschaft door een externe bron:</b> {0}

en: Failed to create module information from manifest for module ''{0}''
nl: Mislukt om informatie voor de module te maken uit manifest voor module ''{0}''

en: Illegal entry in module list.
nl: Ongeldig item in lijst voor module.

en: Reading local module information..
nl: Lezen van informatie voor lokale module..

en: Processing module site cache files...
nl: Verwerken van bestanden in cache voor site van module...

en: Warning: Failed to scan file ''{0}'' for module information. Skipping.
nl: Waarschuwing: scannen van bestand ''{0}'' voor informatie over module mislukt. Overslaan.

en: Processing module site cache icon files...
nl: Verwerken van bestanden voor pictogrammen in cache voor site van module...

en: Processing module files...
nl: Verwerken van bestanden van module...

en: Download module list...
nl: Downloaden van lijst voor module...

en: Downloading module list from ''{0}''
nl: Downloaden van lijst voor module vanaf ''{0}''

en: Warning: failed to create module directory ''{0}''. Cannot cache module list from module site ''{1}''.
nl: Waarschuwing: maken van map voor module ''{0}'' mislukt. Kan geen lijst voor module opslaan vanaf de site voor module ''{1}''.

en: Writing module list to local cache ''{0}''
nl: Schrijven van lijst voor module naar lokale cache ''{0}''

en: Parsing module list from site ''{0}''
nl: Parsen van lijst voor module vanaf site ''{0}''

en: Failed to parse module list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
nl: Parsen van document voor lijst voor module vanaf site ''{0}'' mislukt Site wordt overgeslagen. Exceptie was: {1}

en: Processing module list from site ''{0}''
nl: Parsen van lijst voor module vanaf site ''{0}''

en: Open Visible...
nl: Zichtbare openen...

en: Open only files that are visible in current view.
nl: Alleen bestanden die zichtbaar zijn in de huidige weergave openen.

en: No view open - cannot determine boundaries!
nl: Geen weergave geopend - kan de grenzen niet bepalen!

en: Unknown file extension: {0}
nl: Onbekende bestandsextensie: {0}

en: Parsing file "{0}" failed
nl: Ontleden van bestand "{0}" mislukt

en: Copy: {0}
nl: Kopiëren: {0}

en: and
nl: en

en: Open in browser {0}
nl: Openen in browser {0}

en: Open OpenStreetMap obj info window
nl: Venster OpenStreetMap obj info openen

en: Object Id
nl: Object-ID

en: Version
nl: Versie

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: OSM Server Files pbf compressed
nl: OSM-serverbestanden (PBF-gecomprimeerd)

en: Download PBF
nl: Downloaden van PBF

en: Invalid DenseNodes key/values table
nl: Ongeldige DenseNodes-sleutel/waarde-tabel

en: Canceled: Waiting for reader to react
nl: Geannuleerd: wacht tot de lezer reageert

en: Transform error: Min X must be smaller than max
nl: Transformeer fout: Min X moet kleiner zijn dan max

en: Transform error: Min Y must be smaller than max
nl: Transformeer fout: Min Y moet kleiner zijn dan max

en: Transform error: Points too close
nl: Transformeer fout: Punten te dicht bij elkaar

en: Transform error: Unsupported variant.
nl: Transformeer fout: Niet ondersteunde variant.

en: Transform error: Unsupported orientation
nl: Transformeer fout: Niet ondersteunde richting

en: X-value of bottom left reference point
nl: X-waarde van het referentiepunt onderaan links

en: Y-value of bottom left reference point
nl: Y-waarde van het referentiepunt onderaan links

en: East-value of bottom left reference point
nl: Oostwaarde van het referentiepunt onderaan links

en: North-value of bottom left reference point
nl: Noordwaarde van het referentiepunt onderaan links

en: Get from Preview
nl: Uit het overzicht verkrijgen

en: Select a single node from preview
nl: Selecteer een enkel knooppunt uit het overzicht

en: X-value of top right reference point
nl: X-waarde van het referentiepunt rechtsboven

en: Y-value of top right  reference point
nl: Y-waarde van het referentiepunt rechtsboven

en: East-value of top right reference point
nl: Oostwaarde van het referentiepunt rechtsboven

en: North-value of top right reference point
nl: Noordwaarde van het referentiepunt rechtsboven

en: Check Placement
nl: Plaatsing controleren

en: Bind to coordinates
nl: Verbinden aan coördinaten

en: Top right (max) corner:
nl: Hoek rechtsboven (max):

en: East:
nl: Oosten:

en: North:
nl: Noord :

en: Bottom left (min) corner:
nl: Hoek linksonder (min):

en: Please select exactly one node.
nl: Selecteer exact één knoop.

en: Check numbers
nl: Nummers controleren

en: Projection of the PDF-Document
nl: Projectie van het PDF-document

en: Projection:
nl: Projectie:

en: Show target
nl: Doel weergeven

en: Finished
nl: Voltooid

en: Load preview ...
nl: Voorbeeld laden ...

en: PDF preview:
nl: PDF-voorbeeld:

en: PDF files
nl: PDF-bestanden

en: Import PDF
nl: PDF importeren

en: OSM files
nl: OSM-bestanden

en: Preparing
nl: Voorbereiden

en: Could not parse color
nl: Kon de kleur niet parsen

en: Parsing file
nl: Bestand parsen

en: File not found.
nl: Bestand niet gevonden.

en: Error while parsing: {0}
nl: Fout tijdens parsen: {0}

en: Removing parallel segments
nl: Parallelle segmenten verwijderen

en: Joining nodes
nl: Knopen verbinden

en: Joining adjacent segments
nl: Aanliggende segmenten verbinden

en: Removing small objects
nl: Kleine objecten verwijderen

en: Removing large objects
nl: Grote objecten verwijderen

en: Finalizing layers
nl: Lagen voltooien

en: Building JOSM layer
nl: JOSM-laag bouwen

en: Postprocessing layer
nl: Nabewerken laag

en: Saving to file.
nl: Opslaan naar bestand.

en:  Writing to file
nl:  Schrijven naar bestand

en: Debug info
nl: Informatie over debuggen

en: Merge close nodes
nl: Dicht bij elkaar gelegen knopen samenvoegen

en: Remove objects smaller than
nl: Verwijder objecten kleiner dan

en: Remove objects larger than
nl: Verwijder objecten groter dan

en: Only this color
nl: Alleen deze kleur

en: Remove parallel lines
nl: Verwijder parallelle lijnen

en: Take only first X paths
nl: Neem alleen de eerste X paden

en: Color/width change
nl: Wijzig kleur/breedte

en: Shape closed
nl: Vorm gesloten

en: Single segments
nl: Enkele segmenten

en: Orthogonal shapes
nl: Loodrechte vormen

en: Import settings
nl: Instellingen importeren

en: Tolerance:
nl: Tolerantie:

en: Max distance:
nl: Max afstand:

en: Introduce separate layers for:
nl: Afzonderlijke lagen introduceren voor:

en: Import PDF file
nl: PDF-bestand importeren

en: Import PDF file.
nl: PDF-bestand importeren.

en: Extended
nl: Uitgebreid

en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

en: Interactions:
nl: Interacties:

en: Processing defaults
nl: Standaardinstellingen verwerken

en:  {0} objects so far
nl:  {0} objecten tot nu toe

en: Parsing PDF
nl: PDF parsen

en: Encrypted documents not supported.
nl: Versleutelde documenten worden niet ondersteund.

en: The PDF file must have exactly one page.
nl: Het PDF-bestand moet precies één pagina hebben.

en: Read error:
nl: Leesfout:

en: Write error:
nl: Schrijffout:

en: Write coordinates to image header
nl: Schrijf coördinaten naar kop van afbeelding

en: Write position information into the exif header of the following files:
nl: Schrijf informatie over positie in de kop exif van de volgende bestanden:

en: The file "{0}" can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported.
nl: Het bestand "{0}" kan niet worden bijgewerkt. Alleen afbeeldingen JPEG en TIFF worden ondersteund.

en: {0} file can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported. | {0} files can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported.
nl[0]: {0} bestand kan niet worden bijgewerkt. Alleen afbeeldingen JPEG en TIFF worden ondersteund.
nl[1]: {0} bestanden kunnen niet worden bijgewerkt. Alleen afbeeldingen JPEG en TIFF worden ondersteund.

en: Warning: Some metadata in TIFF files may be lost. Always keep a backup!
nl: Waarschuwing: Enkele metadata in TIFF-bestanden zouden verloren kunnen gaan. Altijd een back-up behouden!

en: settings
nl: instellingen

en: keep backup files
nl: behoud back-upbestanden

en: change file modification time:
nl: wijzig de wijzigingstijd van het bestand:

en: to gps time
nl: naar GPS-tijd

en: to previous value (unchanged mtime)
nl: naar vorige waarde (ongewijzigde mtime)

en: Photo Geotagging Plugin
nl: Plug-in Photo Geotagging

en: Proceed
nl: Doorgaan

en: The GPS tag could not be added to the following file because there is not enough free space in the EXIF section: | The GPS tag could not be added to the following files because there is not enough free space in the EXIF section:
nl[0]: De GPS-tag kon niet worden toegevoegd aan het volgende bestand omdat er niet voldoende vrije ruimte is in het gedeelte EXIF:
nl[1]: De GPS-tag kon niet worden toegevoegd aan de volgende bestanden omdat er niet voldoende vrije ruimte is in het gedeelte EXIF:

en: ({0} more file) | ({0} more files)
nl[0]: ({0} meer bestand)
nl[1]: ({0} meer bestanden)

en: This can likely be fixed by rewriting the entire EXIF section, however some (rare) unknown tags may get lost in the process.<br>Would you like to proceed anyway?
nl: Dit kan waarschijnlijk worden gerepareerd door het gehele gedeelte EXIF opnieuw te schrijven, enkele (zeldzame) onbekende tags zouden echter verloren kunnen gaan in het proces.<br>Wilt u toch doorgaan?

en: Writing position information to image files...
nl: Informatie over positie schrijven naar afbeeldingsbestanden...

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Unable to process file ''{0}'':
nl: Niet mogelijk bestand ''{0}'' te verwerken:

en: Writing position information to image files... Estimated time left: {0}
nl: Informatie over positie schrijven naar bestanden van afbeeldingen... Geschatte resterende tijd: {0}

en: Could not read mtime.
nl: Kon geen mtime lezen.

en: Could not write mtime.
nl: Kon geen mtime schrijven.

en: File could not be deleted!
nl: Bestand kon niet worden verwijderd!

en: Could not rename file!
nl: Kon bestand niet hernoemen!

en: Could not rename file {0} to {1}!
nl: Kon bestand {0} niet hernoemen naar {1}!

en: <html><h3>There are old backup files in the image directory!</h3>
nl: <html><h3>Er staan oude back-upbestanden in de map met afbeeldingen!</h3>

en: Override old backup files?
nl: Oude back-upbestanden overschrijven?

en: Keep old backups and continue
nl: Oude back-upbestanden behouden en doorgaan

en: Override
nl: Overschrijven

en: Could not delete temporary file!
nl: Kon tijdelijk bestand niet verwijderen!

en: Test failed: Could not read mtime.
nl: Test mislukt: Kon geen mtime lezen.

en: Test failed: Could not write mtime.
nl: Test mislukt: Kon geen mtime schrijven.

en: Adjust photos
nl: Foto''s aanpassen

en: Move and position photos
nl: Foto''s verplaatsen en positioneren

en: Click+drag photo, control+alt+click to position photo, control+click to set direction.
nl: Klik+sleep foto, control+alt+click ode foto te plaatsen, control+click om de richting in te stellen.

en: Please load some photos.
nl: Laad enkele foto''s.

en: Edit photo GPS data
nl: GPS-gegevens van foto bewerken

en: Edit GPS data of selected photo.
nl: GPS-gegevens van geselecteerde foto bewerken.

en: Edit Photo GPS Data
nl: GPS-gegevens van foto bewerken

en: (Empty values delete the according fields.)
nl: (Lege waarden verwijderen de overeenkomende velden)

en: coordinates
nl: coördinaten

en: Latitude and longitude
nl: Latitude en longitude

en: altitude
nl: breedtegraad

en: Altitude:
nl: Breedtegraad:

en: speed
nl: snelheid

en: positive number or empty
nl: positief getal of leeg

en: Speed:
nl: Snelheid:

en: direction
nl: oriëntatie

en: range -360.0 .. 360.0, or empty
nl: bereik -360.0 .. 360.0, of leeg

en: Direction:
nl: Richting:

en: Edit coordinates in separate editor
nl: Coördinaten in afzonderlijke bewerker bewerken

en: Edit Image Coordinates
nl: Coördinaten van afbeelding bewerken

en: Undo changes made in this dialog
nl: Maak wijzigingen in dit dialoogvenster ongedaan

en: Reload GPS data from image file
nl: GPS-gegevens uit afbeeldingsbestand herladen

en: New layer for untagged images
nl: Nieuwe laag voor niet-getagde afbeeldingen

en: Untagged Images
nl: Niet-getagde afbeeldingen

en: Add PMTiles layer
nl: PMTiles-laag toevoegen

en: Do you want to add a layer based off of {0}?
nl: Wilt u een laag toevoegen, gebaseerd op {0}?

en: PMTiles tilesets ({0})
nl: PMTiles tegelsets ({0})

en: Data could not be read
nl: Gegevens konden niet worden gelezen

en: Point info
nl: Puntinfo

en: Point info.
nl: Puntinfo.

en: Connecting server
nl: Verbinden met server

en: PointInfo
nl: PuntInfo

en: Data not available.
nl: Gegevens niet beschikbaar.

en: Automatically detect the module
nl: Detecteer de module automatisch

en: Point information settings
nl: Instellingen voor infomatie over punt

en: Settings for the point information plugin.
nl: Instellingen voor de plug-in voor informatie over een punt

en: Try to guess the appropriate module from the location. If it fails, use the module selected below.
nl: Probeer de van toepassing zijnde module vanuit de locatie te raden. Als dat niet lukt, gebruik dan dan  de hieronder geselecteerde module.

en: The module called to get the point information.
nl: De aangeroepen module om informatie over het punt op te halen.

en: Add new address point
nl: Nieuw adrespunt toevoegen

en: Tags copied to clipboard.
nl: Tags gekopieerd naar klembord.

en: New address point added.
nl: Nieuw adrespunt toegevoegd.

en: Download Osmosis poly
nl: Downloaden van Osmosis poly

en: Data contains unclosed ways.
nl: Gegevens bevatten niet-gesloten wegen.

en: Reading polygon filter file...
nl: Lezen van polygoon filterbestand...

en: Error reading poly file: {0}
nl: Fout bij lezen van poly-bestand: {0}

en: The file must begin with a polygon name
nl: Het bestand moet beginnen met een naam voor een polygoon

en: Empty line in coordinate section
nl: Lege regel in coördinaatsectie

en: There are less than 2 points in an area
nl: Er zijn minder dan 2 punten in een gebied

en: Found coordinates ''{0}'' instead of name
nl: Coördinaten ''{0}'' gevonden in plaats van naam

en: Invalid coordinates were found: {0}, {1}
nl: Ongeldige coördinaten werden gevonden: {0}, {1}

en: {0} points were outside world bounds and were moved
nl: {0} punten stonden buiten de grenzen van de wereld en werden verplaatst

en: Unable to parse {0} as a number
nl: Niet in staat {0} te parsen als een getal

en: A polygon coordinate line must contain exactly 2 numbers
nl: Een coördinatenregel voor polygoon moet exact 2 getallen bevatten

en: Osmosis polygon filter files
nl: Osmosis polygoon filterbestanden

en: Print...
nl: Afdrukken...

en: Print the map
nl: Druk de kaart af

en: Print the Map
nl: Druk de kaart af

en: Printer settings
nl: Printerinstellingen

en: Scale
nl: Schaal

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Map information
nl: Informatie over kaart

en: Map Preview
nl: Voorbeeld kaart

en: Zoom To Page
nl: Zoom naar pagina

en: Zoom To Actual Size
nl: Zoom naar actuele grootte

en: Print
nl: Afdrukken

en: Printing has been cancelled.
nl: Afdrukken is geannuleerd

en: Printing stopped
nl: Afdrukken gestopt

en: Printing has failed.
nl: Afdrukken is mislukt.

en: Create Stops from GTFS ...
nl: Haltes maken uit GTFS ...

en: Create Stops from a GTFS file
nl: Haltes maken uit een bestand van GTFS

en: Select GTFS file (stops.txt)
nl: Selecteer bestand GTFS (stops.txt)

en: File "{0}" does not exist
nl: Bestand "{0}" bestaat niet

en: IOException "{0}" occurred
nl: IO-exceptie "{0}" opgetreden

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
nl: Er bestaat geen gegevensset. Probeer de gegevens te downloaden vanaf de server of open een bestand van OSM.

en: No data found
nl: geen gegevens gevonden

en: The GTFS file was empty.
nl: Het bestand van GTFS file was leeg.

en: Route patterns ...
nl: Routepatronen ...

en: Edit Route patterns for public transport
nl: Routepatronen voor openbaar vervoer bewerken

en: Route Patterns
nl: Routepatronen

en: Overview
nl: Overzicht

en: Itinerary
nl: Routeschema

en: Stops
nl: Haltes

en: Existing route patterns:
nl: Bestaande routepatronen:

en: Reflect
nl: Reflecteer

en: Required tags:
nl: Vereiste tags:

en: Common tags:
nl: Algemene tags:

en: Additional tags:
nl: Aanvullende tags:

en: Add a new Tag
nl: Voeg een nieuwe tag toe

en: Name/Id
nl: Naam/ID

en: Find
nl: Zoeken

en: Mark
nl: Markeren

en: Ref
nl: Verw

en: Stops are possible on the
nl: Haltes zijn mogelijk aan de

en: right hand side
nl: rechterkant

en: left hand side
nl: linkerkant

en: Maximum distance from route
nl: Maximale afstand vanaf route

en: Suggest Stops
nl: Haltes voorstellen

en: Create Stops from GPX ...
nl: Maak haltes vanuit GPX ...

en: Create Stops from a GPX file
nl: Maak haltes vanuit een GPX-bestand

en: Select GPX file
nl: Selecteer GPX-bestand

en: The GPX file contained no tracks or waypoints.
nl: Het GPX-bestand bevat geen sporen of wegpunten.

en: moved
nl: verplaatst

en: added
nl: toegevoegd

en: Public Transport: Enable GTFSStops
nl: Openbaar vervoer: GTFSStops inschakelen

en: Public Transport: Catch GTFS stops
nl: Openbaar vervoer: GTFS-haltes vangen

en: skipped
nl: overgeslagen

en: Public Transport: Disable GTFS
nl: Openbaar vervoer: GTFS uitschakelen

en: Public Transport: Join GTFS stops
nl: Openbaar vervoer: GTFS-haltes verbinden

en: Public Transport: Change stop type
nl: Openbaar vervoer: Wijzig type van halte

en: Public Transport: Add track stop
nl: Openbaar vervoer: Voeg halte spoor toe

en: Public Transport: Delete track stop
nl: Openbaar vervoer: Verwijder halte spoor

en: Public Transport: Detach track stop list
nl: Openbaar vervoer: Zet de lijst met haltes voor spoor vast

en: Public Transport: Edit track stop list
nl: Openbaar vervoer: Lijst met haltes voor spoor bewerken

en: Public Transport: Relocate nodes in track stoplist
nl: Openbaar vervoer: Knopen in lijst met haltes voor spoor opnieuw plaatsen

en: Public Transport: sort track stop list
nl: Openbaar vervoer: Lijst met haltes voor spoor sorteren

en: Public Transport: Suggest stops
nl: openbaar vervoer: Voorgestelde haltes

en: Public Transport: Detach waypoints
nl: Openbaar vervoer: Wegpunten vastmaken

en: Public Transport: Disable waypoints
nl: Openbaar vervoer: Wegpunten uitschakelen

en: Public Transport: Enable waypoints
nl: Openbaar vervoer: Wegpunten inschakelen

en: Public Transport: Edit waypoint name
nl: Openbaar vervoer: Naam wegpunt bewerken

en: Can''t parse a time from this string.
nl: Kan geen tijd parsen uit deze tekenreeks.

en: Invalid value
nl: Ongeldige waarde

en: Create Stops from GTFS
nl: Haltes maken uit GTFS

en: GTFS-Stops
nl: GTFS-haltes

en: Type of stops to add
nl: Type halte om toe te voegen

en: Time on your GPS device
nl: Tijd op uw GPS-apparaat

en: HH:MM:SS.sss
nl: UU:MM:SS.sss

en: Time on your stopwatch
nl: Tijd op uw stopwatch

en: Time window
nl: Tijdvenster

en: Move Threshold
nl: Drempel verplaatsen

en: Catch
nl: Vangen

en: Join
nl: Verbinden

en: Create Stops from GPX
nl: Maak haltes vanuit GPX

en: Tracks in this GPX file:
nl: Sporen in dit GPX-bestand:

en: Detach
nl: Vastmaken

en: implicit
nl: impliciet

en: State
nl: Staat

en: pending
nl: afwachtend

en: [incomplete]
nl: [incompleet]

en: [empty way]
nl: [lege weg]

en: [gap]
nl: [gat]

en: Stopname
nl: Haltenaam

en: The GPX file doesn''t contain valid trackpoints. Please use a GPX file that has trackpoints.
nl: Het GPX-bestand bevat geen geldige punten voor een spoor. Gebruik een GPX-bestand dat punten voor een spoor bevat.

en: GPX File Trouble
nl: Probleem met GPX-bestand

en: unnamed
nl: naamloos

en: Choose Filter
nl: Filter kiezen

en: JSlider initialization error. Make sure your meta-inf is correct.
nl: JSlider fout bij initialiseren. Zorg er voor dat uw meta-inf juist is.

en: Image Filters
nl: Filters afbeeldingen

en: Filter Name
nl: Naam filter

en: Relation Toolbox
nl: Gereedschapskist Relatie

en: Open relation/multipolygon editor panel
nl: Open venster voor bewerken relatie/multipolygoon

en: Specify role
nl: Specificeer rol

en: Change relation member roles to {0}
nl: Wijzig rollen van leden relatie naar {0}

en: Create administrative boundary relations
nl: Maak relaties voor administratieve grenzen

en: Add tags boundary and admin_level to boundary relation ways
nl: Voeg tags boundary en admin_level toe aan wegen van de relatie mbt begrenzing

en: Move area tags from contour to relation
nl: Verplaats tags voor gebied van contour naar relatie

en: When moving tags, consider even non-repeating ones
nl: Overweeg zelfs de niet-herhalende bij het verplaatsen van tags

en: Always split ways of neighbouring multipolygons
nl: Splits wegen van aangrenzende multipolygonen altijd op

en: Change role
nl: Wijzig rol

en: Enter role for selected members
nl: Voer rol in voor geselecteerde leden

en: Relation Toolbox: {0}
nl: Gereedschapskist Relatie: {0}

en: another...
nl: een andere...

en: Add/remove members from the chosen relation
nl: Leden toevoegen/verwijderen uit de gekozen relatie

en: Clear the chosen relation
nl: Maak de gekozen relatie leeg

en: Create a multipolygon from selected objects
nl: Maak een multipolygoon van de geselecteerde objecten

en: Create multipolygons from rings
nl: Multipolygoon aanmaken uit ringen

en: Move tags from ways to relation
nl: Verplaats tags van wegen naar relatie

en: Enter admin level and name for the border relation:
nl: Voer admin. niveau en naam in voor de relatie mbt begrenzing:

en: Admin level
nl: Admin. niveau

en: Create a relation from selected objects
nl: Maak een relatie van de geselecteerde objecten

en: Choose a type for the relation:
nl: Kies een type voor de relatie:

en: Delete relation
nl: Verwijder relatie

en: Download incomplete members for the chosen relation
nl: Download incomplete leden voor de gekozen relatie

en: Download referrers
nl: Verwijzingen downloaden

en: Download referrers for the chosen relation and its members.
nl: Download verwijzingen voor de gekozen relatie en de leden er van.

en: Duplicate relation
nl: Dupliceer relatie

en: Open relation editor for the chosen relation
nl: Open de bewerker voor de relatie voor de gekozen relatie

en: Find a relation
nl: Zoek een relatie

en: Reconstruct polygon
nl: Polygoon reconstrueren

en: Reconstruct polygon from multipolygon relation
nl: Polygoon uit relatie multipolygoon reconstrueren

en: Multipolygon must consist only of ways
nl: Multipolygoon moet alleen bestaan uit wegen

en: Reconstruct polygons from relation {0}
nl: Reconstrueer polygonen van relatie {0}

en: Reconstruct route
nl: Route opnieuw maken

en: Open relation wiki page
nl: Open de wiki-pagina voor relatie

en: Select relation in main selection.
nl: Selecteer relatie in hoofdselectie.

en: Fix roles of the chosen relation members
nl: Repareer de rollen voor de leden van de gekozen relatie

en: Complete multipolygon for way {0}
nl: Maak het multipolygoon voor weg {0} compleet

en: Two rings are equal, and this must not be.
nl: Twee ringen zijn gelijk en zouden dat niet moeten zijn.

en: Multipolygon from rings
nl: Multipolygoon uit ringen

en: Node without ''house'' role found
nl: Node zonder de rol ''house'' gevonden

en: Way without ''house'' or ''street'' role found
nl: Weg zonder de rollen ''house'' of ''street'' gevonden

en: Relation without ''house'' role found
nl: Relatie zonder de rol ''house'' gevonden

en: Relation does not have name
nl: Relatie heeft geen naam

en: Relation has streets with different names
nl: Relatie heeft straten met verschillende namen

en: fix associatedStreet relation
nl: repareer relatie associatedStreet

en: Relation without ''subarea'' role found
nl: Relatie zonder de rol ''subarea'' gevonden

en: Node without ''label'' or ''admin_centre'' role found
nl: Node zonder de rollen ''label'' of ''admin_centre'' gevonden

en: Way without ''inner'' or ''outer'' role found
nl: Weg zonder de rollen ''inner'' of ''outer'' gevonden

en: Node without ''stop'' or ''platform'' role found
nl: Knop gevonden zonder rol ''stop'' of ''platform''

en: Way platform without ''platform'' role found
nl: Wegplatform gevonden zonder rol ''platform''

en: Revert changeset fully
nl: Draai de wijzigingenset volledig terug

en: Revert selection only
nl: Draai alleen de selectie terug

en: Revert selection and restore deleted objects
nl: Draai de selectie terug en herstel de verwijderde objecten

en: Revert changeset
nl: Draai wijzigingenset terug

en: Revert
nl: Terugdraaien

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
nl: Voer de ID in van de wijzigingenset die zou moeten worden teruggedraaid

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
nl: <html>Selecteren om gedownloade gegevens in een nieuwe gegevenslaag onder te brengen.<br>Niet selecteren om gedownloade gegevens in de huidige actieve laag te plaatsen.</html>

en: The current input is not a list of valid changeset IDs. Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
nl: De huidige invoer is geen lijst van geldige wijzigingenset-ID''s. Voer een of meer gehele waarden > 0 of volledige wijzigingenset-URL''s in.

en: Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
nl: Voer een of meer gehele waarden > 0 of volledige wijzigingenset-URL''s in.

en: Reverted changeset
nl: Teruggedraaide wijzigingenset

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
nl: Het is niet toegestaan om de wijzigingenset terug te draaien vanaf {0}

en: Downloading history for {0} object | Downloading history for {0} objects
nl[0]: Geschiedenis downloaden voor {0} object
nl[1]: Geschiedenis downloaden voor {0} objecten

en: Unexpected data in changeset #{1}
nl: Onverwachte gegevens in wijzigingenset #{1}

en: Missing merge target for {0}
nl: Ontbrekend doel voor samenvoegen voor {0}

en: Checking coordinates of {0} node | Checking coordinates of {0} nodes
nl[0]: Controle van coördinaten van {0} knooppunt
nl[1]: Controle van coördinaten van {0} knooppunten

en: Fetching multi-objects
nl: Multi-objecten ophalen

en: Changeset {0}: {1}
nl: Wijzigingenset {0}: {1}

en: Preparing history data...
nl: Gegevens voor geschiedenis voorbereiden...

en: Remote Control has been asked to revert a changeset.
nl: Afstandsbediening is gevraagd om een wijzigingenset terug te draaien.

en: Reverting...
nl: Terugdraaien...

en: This changeset has objects that are not present in current dataset.
    It is needed to download them before reverting. Do you want to continue?
nl: Deze wijzigingenset heeft objecten die niet aanwezig zijn in de huidige set met gegevens.
    Het is nodig om ze te downloaden vóór het terugdraaien. Wilt u doorgaan?

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Revert was canceled
nl: Terugdraaien werd geannuleerd

en: Revert changesets
nl: Wijzigingensets ongedaan maken

en: Reverting changeset {0}
nl: Ongedaan maken van de wijzigingensets {0}

en: See {0}
nl: Bekijk {0}

en: Please solve conflicts and maybe try again to revert.
nl: Los conflicten op en probeer het opnieuw terug te draaien.

en: Revert changeset {0}
nl: Wijzigingensets {0} ongedaan maken

en: Partially revert changeset {0}
nl: Wijzigingenset {0} gedeeltelijk ongedaan maken

en: Roundabout Expander
nl: Rotonde uitbreiden

en: Road Sign Plugin
nl: Plug-in Road Sign

en: signs
nl: tekens

en: Change Properties
nl: Eigenschappen veranderen

en: Country preset:
nl: Vooringesteld land:

en: Show all signs
nl: Geef alle tekens weer

en: Show a selection of the most useful signs
nl: Geef een selectie van de meest gebruikte tekens weer

en: Belgium
nl: België

en: Czech Republic
nl: Tsjechië

en: Spain
nl: Spanje

en: Germany
nl: Duitsland

en: Poland
nl: Polen

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Roadsign tagging
nl: Taggen van verkeersborden

en: Add tags by clicking on road signs
nl: Voeg tags toe door te klikken op verkeersborden

en: Roadsigns plugin: open dialog
nl: Plug-in RoadSign: dialoogvenster openen

en: custom
nl: gebruikergedefinieerd

en: Could not read tagging preset source: ''{0}''
nl: Kon vooraf ingestelde bron voor taggen niet lezen: {0}

en: Error parsing tagging preset from ''{0}'':
nl: Fout bij parsen van vooraf ingestelde taggen van ''{0}'':

en: Sign {0}
nl: Bord {0}

en: Additional sign {0}
nl: Aanvullend bord {0}

en: routing active route
nl: routeren van actieve route

en: routing inactive route
nl: routeren van niet-actieve route

en: Routing
nl: Routeren

en: Click to add destination.
nl: Klik om bestemming toe te voegen.

en: Click and drag to move destination
nl: Klik en sleep om bestemming te verplaatsen

en: Click to remove destination
nl: Klik om bestemming te verwijderen

en: Open a list of routing nodes
nl: Open een lijst van knopen om te routeren

en: Add routing layer
nl: Voeg een laag toe om te routeren

en: Shortest
nl: Kortste

en: Fastest
nl: Snelste

en: Ignore oneways
nl: Eénrichting negeren

en: Reverse route
nl: Route terugdraaien

en: Clear route
nl: Route leegmaken

en: Reconstruct Graph
nl: Grafiek opnieuw construeren

en: Routing Plugin Preferences
nl: Voorkeuren plug-in Routeren

en: Configure routing preferences.
nl: Configureer de voorkeuren voor routeren.

en: Speed (Km/h)
nl: Snelheid (km/u)

en: Enter weight values
nl: Voer waarden voor gewicht in

en: New value for {0}
nl: Nieuwe waarde voor {0}

en: Preference ''{0}'' missing. Cannot initialize SdsApi.
nl: Voorkeur ''{0}'' ontbreekt. Kan SdsApi niet initialiseren.

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file. </p></body></html>
nl: <html><body><p class="warning-body"><strong>Waarschuwing:</strong> Het wachtwoord wordt in leesbare tekst opgeslagen in het bestand van de voorkeuren voor JOSM. </p></body></html>

en: Enter credentials for Separate Data Store API
nl: Voer persoonlijke gegevens in voor de API van Separate Data Store

en: Please enter the user name of your SDS account
nl: Voer de gebruikersnaam van uw account voor SDS in

en: Please enter the password of your SDS account
nl: Voer het wachtwoord voor uw account voor SDS in

en: Authenticating at the SDS API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
nl: Authenticatie op de API van SDS ''{0}'' mislukt. Voer een geldige gebruikersnaam en een geldig wachtwoord in.

en: SDS data file
nl: SDS-gegevensbestand

en: Load...
nl: Laden...

en: Load separate data store data from a file.
nl: Laad afzonderlijke opgeslagen gegevens uit een bestand.

en: Loading files
nl: Bestanden laden

en: Information about SDS.
nl: Informatie over SDS.

en: About SDS...
nl: Over SDS...

en: Open a preferences dialog for SDS.
nl: Open een dialoogvenster voor voorkeuren voor SDS.

en: Separate Data Store
nl: Afzonderlijke gegevensopslag (SDS)

en: Configures access to the Separate Data Store.
nl: Configureert toegang tot de afzonderlijke gegevensopslag (SDS).

en: The URL under which the SDS server can be contacted.
nl: De URL waarmee contact kan worden gelegd met server van SDS.

en: The user name at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
nl: De gebruikersnaam voor de server van SDS. U dient eerst een account aan te maken met de admin van SDS.

en: The password at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
nl: Het wachtwoord voor de server van SDS. U dient eerst een account aan te maken met de admin van SDS.

en: Tags beginning with this prefix are never saved to OSM, but to the SDS server only.
nl: Tags die beginnen met dit voorvoegsel worden nooit opgeslagen op OSM, maar alleen naar de server van SDS.

en: SDS server URL
nl: URL voor server van SDS

en: SDS username
nl: Gebruikersnaam voor SDS

en: SDS password
nl: Wachtwoord voor SDS

en: Test credentials now
nl: Test nu de persoonlijke gegevens

en: SDS tag prefix
nl: SDS voorvoegsel voor tag

en: Connection successful.
nl: Verbinding gelukt.

en: Cannot connect to SDS server:
nl: Kan niet verbinden met de server van SDS:

en: Save...
nl: Opslaan...

en: Save the current separate data store information to a file.
nl: Sla de huidige informatie voor afzonderlijke gegevensopslag op in een bestand.

en: Save SDS file
nl: Sla het SDS-bestand op

en: No object selected
nl: Geen object geselecteerd

en: SeaChart Editor
nl: SeaChart-bewerker

en: Select only one object
nl: Slechts één object selecteren

en: Select a map object
nl: Een kaartobject selecteren

en: Please enter minimal distance in metres
nl: Voer de minimale afstand in meters in

en: Please enter numeric angle in degrees
nl: Voer numerieke hoek in graden in

en: Shape actions panel
nl: Paneel Acties voor vormen

en: Shape mode control panel
nl: Paneel Modus beheren vorm

en: Rotate Mode:
nl: Modus Roteren:

en: Clockwise
nl: Met de klok mee

en: Counter Clockwise
nl: Tegen de klok in

en: Input angle here
nl: Invoer hoek hier

en: Rotate
nl: Draaien

en: Align building
nl: Gebouw uitlijnen

en: Select building
nl: Gebouw selecteren

en: Select road
nl: Weg selecteren

en: Select none
nl: Niets selecteren

en: Min Distance:
nl: Minimale afstand:

en: Input min distance
nl: Minimale afstand invoeren

en: Align all buildings
nl: Alle gebouwen uitlijnen

en: Delete overlay
nl: Overlay verwijderen

en: Simplify Area
nl: Gebied vereenvoudigen

en: Delete unnecessary nodes from an area.
nl: Verwijder onnodige knopen uit een gebied.

en: Yes, delete nodes
nl: Ja, knopen verwijderen

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
nl: Knopen verwijderen die buiten de binnengehaalde kaartgegevens vallen.

en: No, abort
nl: Neen, afbreken

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
nl[0]: De geselecteerde weg heeft knopen buiten de reeds binnengehaalde kaartgegevens
nl[1]: De geselecteerde wegen hebben knopen buiten de reeds binnengehaalde kaartgegevens

en: Do you want to delete them anyway?
nl: Wilt u ze toch verwijderen?

en: Delete nodes outside of data regions?
nl: Knopen buiten de gebieden met gegevens verwijderen?

en: average nearby nodes
nl: gemiddelde dichtstbijgelegen knopen

en: Node of the way (area) is removed if all of <u>Angle Weight</u>, <u>Area Weight</u> and <u>Distance Weight</u> are greater than 1. <u>Weight</u> is computed as <u>Value</u> / <u>Threshold</u>, where <u>Value</u> is one of <u>Angle</u>, <u>Area</u> and <u>Distance</u> computed from every three adjanced points of the way.<ul><li><u>Value</u> of <u>Angle</u> is angle in degrees on the second node</li><li><u>Value</u> of <u>Area</u> is area formed by triangle</li><li><u>Value</u> of the <u>Distance</u> is Cross Track Error Distance</li></ul>All three <u>Weight</u>s multiplied by its <u>Factor</u>s are summed and node of the lowest sum is removed first. Removal continues until there is no node to remove.Merge Nearby Nodes is another step of the simplification that merges adjanced nodes that are closer than <u>Threshold</u> meters.
nl: Knoop van de weg (gebied) wordt verwijderd als alle <u>Hoek gewicht</u>, <u>Gebied gewicht</u> en <u>Afstand gewicht</u> groter zijn dan 1. <u>Gewicht</u> wordt berekend als <u>waarde</u> / <u>drempel</u>, waar <u>waarde</u> is één van <u>Hoek</u>, <u>Gebied</u> en <u>Afstand</u> berekend vanuit elke drie bij aaneengesloten punten van de weg.<ul><li><u>Waarde</u> van <u>Hoek</u> is de hoek in graden op de tweede knoop</li><li><u>Waarde</u> van <u>Gebied</u> is het gebied gevormd door de driehoek</li><li><u>Waarde</u> van de <u>Afstand</u> is de afstand van de Cross Track Error</li></ul>Alle drie <u>Gewicht</u>en, vermenigvuldigd met hun <u>Factor</u>en worden bij elkaar opgeteld en de knoop met de laagste som wordt als eerste verwijderd. Het verwijderen gaat door tot er geen knoop meer is die verwijderd kan worden. Samenvoegen van nabijgelegen knopen is een andere stap voor de vereenvoudiging die aaneengesloten knopen, die dichter bij elkaar liggen dan <u>drempel</u>-meters, samenvoegt.

en: Angle Threshold
nl: Drempel hoek

en: Angle Factor
nl: Factor hoek

en: Area Threshold
nl: Drempel gebied

en: Area Factor
nl: Factor gebied

en: Distance Threshold
nl: Drempel afstand

en: Distance Factor
nl: Factor afstand

en: Merge Nearby Nodes Threshold
nl: Drempel voor samenvoegen dicht bij elkaar gelegen knopen

en: SeaMap Editor
nl: Bewerken SeaMap

en: Spline drawing
nl: Tekenen van bogen

en: Draw a spline curve
nl: Een boog tekenen

en: Spline goes outside of the world.
nl: Boog gaat buiten de wereld

en: Add an existing node to spline: {0}
nl: Een bestaande knoop toevoegen aan boog: {0}

en: Add a new node to spline: {0}
nl: Een nieuw knoop toevoegen aan boog: {0}

en: Delete spline node {0}
nl: Knoop {0} van boog verwijderen

en: Finish spline
nl: Boog voltooien

en: Splines
nl: Bogen

en: Spline drawing preferences
nl: Voorkeuren voor tekenen bogen

en: Curve steps
nl: Stappen voor boog

en: Undelete node {0}
nl: Verwijderen knoop {0} ongedaan maken

en: OSM Export
nl: OSM exporteren

en: Export traffic data to SUMO network file.
nl: Exporteer verkeersgegevens naar SUMO netwerkbestand.

en: SUMO Export
nl: SUMO exporteren

en: AutoSave LiveData
nl: LiveData automatisch opslaan

en: Save captured data to file every minute.
nl: Verkregen gegevens iedere minuut naar bestand schrijven.

en: Error while exporting {0}: {1}
nl: Fout tijdens exporteren {0}: {1}

en: Duplicate hotkey for button ''{0}'' - button will be ignored!
nl: Gedupliceerde sneltoets voor knop ''{0}'' - knop zal worden genegeerd!

en: SurveyorPlugin needs LiveGpsPlugin, but could not find it!
nl: SurveyorPlugin vereist LiveGpsPlugin, maar kan deze niet vinden!

en: Open surveyor tool.
nl: Surveyor-werkbalk openen.

en: Could not read surveyor definition: {0}
nl: Lezen surveyor-definitie is mislukt: {0}

en: Error parsing {0}: {1}
nl: Fout bij parsen van {0}: {1}

en: Surveyor waypoint layer
nl: Surveyor laag voor wegpunten

en: {0} start
nl: {0} begin

en: {0} end
nl: {0} einde

en: Waypoint Description
nl: Omschrijving wegpunt

en: Edit tags
nl: Tags bewerken

en: Launches the tag editor dialog
nl: Opent het dialoogvenster voor het bewerken van tags

en: JOSM Tag Editor Plugin
nl: JOSM plug-in Tag bewerken

en: Presets
nl: Voorkeuze

en: Highlight
nl: Markeren

en: Group
nl: Groeperen

en: Search:
nl: Zoeken:

en: unexpected column number {0}
nl: onverwacht kolomnummer {0}

en: Tagging Preset Tester
nl: Tester voorkeuze tags

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
nl: Open Tester voor voorkeuze tags om de dialoogvensters voor voorkeuze te bekijken.

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
nl: U dient eerst bronnen voor voorkeuze voor tags in Voorkeuren op te geven.

en: Enter housenumbers or amount of segments
nl: Voer huisnummers of aantal segmenten in

en: Terrace a house
nl: Rijtjeshuis maken

en: Interpolation
nl: Interpolatie

en: Lowest Number
nl: Laagste nummer

en: Lowest housenumber of the terraced house
nl: Laagste huisnummer van het rijtjeshuis

en: Highest Number
nl: Hoogste nummer

en: List of Numbers
nl: Lijst van nummers

en: add to existing associatedStreet relation
nl: voeg toe aan de bestaande relatie associatedStreet

en: create an associatedStreet relation
nl: maak een relatie associatedStreet

en: keep outline way
nl: buitenste weg behouden

en: Street name:
nl: Straatnaam:

en: Even/Odd
nl: Even/Oneven

en: Lowest number
nl: Laagste nummer

en: Highest number
nl: Hoogste nummer

en: Lowest housenumber cannot be higher than highest housenumber
nl: Laagste huisnummer mag niet hoger zijn dan hoogste huisnummer

en: Housenumbers do not match odd/even setting
nl: Huisnummers komen niet overeen met instelling voor oneven/even

en: Segment must be a number greater 1
nl: Segment moet een nummer zijn groter dan 1

en: {0} must be greater than 0
nl: {0} moet groter zijn dan 0

en: {0} is not a number
nl: {0} is geen nummer

en: Reverse a terrace
nl: Rijtjeshuis terugdraaien

en: Reverses house numbers on a terrace.
nl: De huisnummers voor een rijtjeshuis terugdraaien

en: Cannot reverse!
nl: Kan niet terugdraaien!

en: Reverse Terrace
nl: Rijtjeshuis terugdraaien

en: Terrace a building
nl: Rijtjeshuis maken

en: Creates individual buildings from a long building.
nl: Maak losse gebouwen uit een langgerekt gebouw.

en: Invalid selection
nl: Ongeldige selectie

en: Select a single, closed way of at least four nodes. (Optionally you can also select a street for the addr:street tag and a node to mark the start of numbering.)
nl: Selecteer één enkele, gesloten weg van tenminste vier knopen. (Optioneel kunt u ook een straat voor de tag addr:street selecteren en een knoop om het begin van de nummering te markeren.)

en: Terrace
nl: Rijtjeshuizen

en: Todo list
nl: Lijst Nog te doen

en: Open the todo list.
nl: De lijst Nog te doen openen.

en: Zoom to the selected item in the todo list.
nl: Naar het gesleecteerde item in de lijst Nog te doen zoomen.

en: Select all Unmarked and Zoom
nl: Alle niet gemarkeerde selecteren en zoomen

en: Select and zoom to all of the unmarked items in the todo list.
nl: Alle niet gemarkeerde items van de lijst Nog te doen selecteren en zoomen.

en: Pass
nl: Overslaan

en: Moves on to the next item but leaves this item in the todo list.
nl: Verplaatst naar het volgende item, maar laat dit item in de lijst Nog te doen.

en: Pass over element without marking it
nl: Ga over het element zonde rhet te markeren

en: Add the selected items to the todo list.
nl: De geselecteerde items aan de list Nog te doen toevoegen.

en: Clear and add
nl: Leegmaken en toevoegen

en: Clear list, add the selected items to the todo list and zoom first item.
nl: Lijst leegmaken, voeg de geselecteerde items toe aan de lijst Nog te doen en zoom naar het eerste item.

en: Clear and add elements
nl: Leegmaken en elementen toevoegen

en: Mark selected
nl: Als geselecteerd markeren

en: Mark the selected items (on the map) as done in the todo list.
nl: De geselecteerde items (op de kaart) als voltooid markeren in de lijst Nog te doen.

en: Mark selected element done
nl: Geselecteerde element als voltooid markeren

en: Mark the selected item in the todo list as done.
nl: Geselecteerde element in de lijst Nog te doen als voltooid markeren

en: Mark element done
nl: Element als voltooid markeren

en: Mark all
nl: Alles markeren

en: Mark all items in the todo list as done.
nl: Alle items in de lijst Nog te doen als verwerkt markeren.

en: Unmark all
nl: Alle markeringen opheffen

en: Unmark all items in the todo list that have been marked as done.
nl: Markeren van alle items in de Lijst Nog te doen die zijn gemarkeerd als verwerkt opheffen.

en: Clear the todo list
nl: Maak de lijst Nog te doen leeg

en: Remove all items (marked and unmarked) from the todo list.
nl: Alle items (gemarkeerd en niet gemarkeerd) uit de lijst Nog te doen verwijderen.

en: Todo list {0}/{1} ({2}%)
nl: Lijst Nog te doen {0}/{1} ({2}%)

en: Browse
nl: Bladeren

en: Browse map with left button
nl: Blader door de kaart met linker knop

en: Merge objects nodes
nl: Voeg objectknopen samen

en: Tracer
nl: Traceren

en: Tracer.
nl: Traceren.

en: Tracing
nl: Traceren

en: Tracer building
nl: Gebouw traceren

en: An unknown error has occurred
nl: Er trad een onbekende fout op

en: Change tag {0} to {1}
nl: Wijzig tag {0} naar {1}

en: The Tracer2Server version isn''t compatible with this plugin. Please download version {0} from
    {1}.
nl: De versie van Tracer2Server is niet compatibel met deze plugin. Download versie {0} vanaf
    {1}.

en: New version of Tracer2Server is available. For best results please upgrade to version {0}.
nl: Nieuwe versie van Tracer2Server is beschikbaar. Werk voor de beste resultaten bij naar versie {0}.

en: No set of parameter is active!
nl: Er is geen set parameters actief!

en: Select parameter
nl: Selecteer parameter

en: Tracer2: add a way with {0} points
nl: Tracer2: voeg een weg toe met {0} punten

en: Tracer2: modify way to {0} points
nl: Tracer2: pas weg aan tot {0} punten

en: Tracer2 error
nl: Tracer2-fout

en: Parameter for server request
nl: Verzoekt parameter voor server

en: Resolution:
nl: Resolutie:

en: Mode:
nl: Modus:

en: Threshold:
nl: Drempelwaarde:

en: Points per circle:
nl: Punten per cirkel:

en: Preferred values:
nl: Voorkeurswaarden:

en: Delete parameter "{0}"?
nl: Verwijderen parameter "{0}"?

en: Add new
nl: Nieuwe toevoegen

en: Add predefined
nl: Vooraf gedefinieerde toevoegen

en: Select predefined parameter
nl: Selecteer vooraf gedefinieerde parameter

en: Modify list of parameter for server request.
nl: Pas de lijst met parameters voor serververzoek aan.

en: Tracer2Server isn''t running. Please start the Server.
    If you don''t have the server, please download it from
    {0}.
nl: Tracer2Server wordt niet uitgevoerd. Start de server.
    Indien u de server niet heeft, download die vanaf
    {0}.

en: Tracer2Server hasn''t found anything.
nl: Tracer2Server heeft niets gevonden.

en: Tracer2Server has detected an error.
nl: Tracer2Server heeft een fout ontdekt.

en: Export sigs...
nl: Handtekeningen exporteren...

en: Export all signatures to XML file.
nl: Exporteer alle handtekeningen naar XML-bestand.

en: Export sigs to XML...
nl: Exporteer handtekeningen naar XML...

en: Save Signatures file
nl: Sla bestand met handtekeningen op

en: Get all referenced but not actually present OSM objects from OSM server.
nl: Haal alle OSM-objecten waarnaar verwezen wordt, maar die momenteel niet aanwezig zijn, op vanaf de OSM-server.

en: Download referenced osm objects...
nl: Downloaden van OSM-objecten waarnaar verwezen wordt...

en: {0} Signatures loaded. All referenced OSM objects found.
nl: {0} handtekeningen geladen. Alle OSM-objecten waarnaar wordt verwezen gevonden.

en: {0} of {1} OSM objects are referenced but not there.
    Do you want to load them from OSM-Server?
nl: {0} van {1} OSM-objecten wordt naar verwezen maar zijn er niet.
    Wilt u ze laden vanaf de server van OSM?

en: Load objects from server
nl: Laad objecten vanaf server

en: Download signed data
nl: Downloaden van ondertekende gegevens

en: Warning: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
nl: Waarschuwing: Exceptie wordt genegeerd omdat taak is geannuleerd.. Exceptie: {0}

en: Generating new Keypair.
    Collecting randomness...
nl: Genereren van nieuw sleutelpaar.
    Verzamelen van willekeurige...

en: KeyID
nl: SleutelID

en: Signed
nl: Ondertekend

en: Object signatures
nl: Handtekeningen van object

en: Open object signing window.
nl: Open het venster om het object te ondertekenen.

en: Check
nl: Controleer

en: Check all available signatures for selected object.
nl: Controleer alle beschikbare handtekeningen voor het geselecteerde object.

en: Sign
nl: Ondertekenen

en: Digital sign selected Tags, if you believe they are correct.
nl: Digitaal ondertekenen van geselecteerde tags, als u er van overtuigd bent dat ze goed zijn.

en: Show all available signatures for selected attribute.
nl: Geef alle beschikbare handtekeningen weer voor het geselecteerde attribuut.

en: Show deleted tags and notes if they were signed before
nl: Geef verwijderde tags en opmerkingen weer als zij eerder werden ondertekend

en: Use default (and maybe existing) GnuPG directory ({0}) to store new keys and configs.
nl: Gebruik standaard (en misschien bestaande) GnuPG-map ({0}) om nieuwe sleutels en configuraties op te slaan.

en: Use separate GnuPG directory ({0}) to store new keys and configs.
nl: Gebruik de afzonderlijke GnuPG-map ({0}) om nieuwe sleutels en configuraties op te slaan.

en: Trust OSM Settings
nl: Vertrouw instellingen van OSM

en: Change GPG and privacy settings of the trustosm plugin.
nl: Wijzig GPG en privacy-instellingen van de plug-in TrustOSM.

en: Use separate GnuPG configuration directory?
nl: Afzonderlijke GnuPG-configuratiemap gebruiken?

en: Dialog
nl: Dialoogvenster

en: Signed key value pair was: {0}={1}
nl: Ondertekend sleutel/waarde-paar was: {0}={1}

en: {0} Signatures found.
nl: {0} handtekeningen gevonden.

en: Signature Info
nl: Informatie over handtekening

en: Sorry, there are no Signatures for the selected Node.
nl: Sorry, er zijn geen handtekeningen voor de geselecteerde knoop.

en: No Signature found
nl: Geen handtekening gevonden

en: Selected node was:
    {0}
nl: Geselecteerde knoop was:
    {0}

en: Sorry, there are no Signatures for the selected Attribute.
nl: Sorry, er zijn geen handtekeningen voor het geselecteerde attribuut.

en: Selected key value pair was:
    {0}={1}
nl: Geselecteerde sleutel/waarde-paar was:
    {0}={1}

en: Sorry, there are no Signatures for the selected Segment.
nl: Sorry, er zijn geen handtekeningen voor het geselecteerde segment.

en: Selected WaySegment was:
nl: Geselecteerde wegsegment was:

en: Signature Files
nl: Bestanden handtekeningen

en: Error while exporting {0}:
    {1}
nl: Fout tijdens exporteren van {0}:
    {1}

en: OSM Signature Files
nl: OSM bestanden handtekeningen

en: Only digits allowed in osmid: ''{0}''.
nl: Alleen getallen toegestaan in osmid: ''{0}''.

en: Could not parse OpenPGP message.
nl: Kon geen OpenPGP-bericht parsen.

en: Prepare stuff...
nl: Dingen voorbereiden...

en: Parsing Signature data...
nl: Parsen van gegevens handtekening...

en: The Signature is broken!
nl: De handtekening is defect!

en: Manipulation Warning
nl: Waarschuwing voor manipulatie

en: Select a signing key from your keyring-file:
nl: Selecteer een sleutel voor ondertekening vanuit uw bestand voor de sleutelring:

en: Don''t ask again for the key
nl: Vraag niet opnieuw naar de sleutel

en: Use a random key from this list
nl: Gebruik een willekeurige sleutel uit deze lijst

en: Create new Key
nl: Maak een nieuwe sleutel

en: Select a Key to sign
nl: Selecteer een sleutel om te ondertekenen

en: The object with the ID "{0}" ({1}) is newly created.
    You can not sign it, because the signature would lose the ID-Reference after uploading it to the OSM-server.
nl: Het object met de ID "{0}" ({1}) is nieuw gemaakt.
    U kunt het niet ondertekenen, omdat de handtekening de ID-verwijzing zou verliezen na het uploaden ervan naar de server van OSM.

en: Signing canceled!
nl: Ondertekening geannuleerd!

en: Please give a tolerance in meters
nl: Geef een tolerantie op in meters

en: Select as much as you like:
nl: Selecteer zoveel als u wilt:

en: Survey
nl: Landmeten

en: Aerial Photography
nl: Luchtfotografie

en: Web Recherche
nl: Zoeken op web

en: Trusted persons told me
nl: Vertrouwde persoon vertelde mij er over

en: Which source did you use?
nl: Welke bron gebruikte u?

en: never
nl: nooit

en: Primary user-ID:
nl: Primaire gebruikers-ID:

en: Key-ID:
nl: Sleutel-ID:

en: Fingerprint:
nl: Vingerafdruk:

en: Algorithm:
nl: Algoritme:

en: Strength in bit:
nl: Sterkte in bit:

en: Creation date:
nl: Datum maken:

en: Expiration date:
nl: Vervaldatum:

en: PGP-Key details
nl: Details PGP-sleutel

en: User-ID:
nl: Gebruikers-ID:

en: Select algorithm:
nl: Selecteer algoritme:

en: Choose Bitlength (Strength):
nl: Kies Bitlengte (sterkte):

en: Encryption algorithm to protect private key:
nl: Algoritme voor versleuteling om private sleutel te beveiligen:

en: Choose an expiry date for the key:
nl: Kies een vervaldatum voor de sleutel:

en: Create a new signing key
nl: Maak een nieuwe sleutel voor ondertekening

en: Turn lanes tagging - editor
nl: Afslagen taggen - bewerker

en: Turn lanes tagging - Editor
nl: Afslagen taggen - Bewerker

en: turn lanes tagging - editor
nl: afslagen taggen - bewerker

en: Turn Lanes Editor
nl: Bewerker Afslagen taggen

en:  The number of lanes has fixed according number of turns
nl:  Het aantal rijstroken is gerepareerd overeenkomstig aantal afslagen

en:  The number of lanes:forward has fixed according number of turns
nl:  Het aantal rijstroken:vooruit heeft gerepareerd overeenkomstig aantal afslagen

en:  The number of lanes:both_ways has fixed according number of turns
nl:  Het aantal rijstroken:beide_richtingen heeft gerepareerd overeenkomstig aantal afslagen

en:  The number of lanes:backward has fixed according number of turns
nl:  Het aantal rijstroken:terug heeft gerepareerd overeenkomstig aantal afslagen

en: check the right direction of the way
nl: controleer de juiste richting van de weg

en: Unidirectional road
nl: Weg met één richting

en: Build unidirectional road
nl: Bouw weg met één richting

en: Bidirectional road
nl: Weg met twee richtingen

en: Build bidirectional road
nl: Bouw weg met twee richtingen

en: Use "none"
nl: "niets" gebruiken

en: use "none" instead of empty values
nl: "niets" gebruiken in plaats van lege waarden

en: Preset turn lanes
nl: Voorkeuze afslagen

en: Recently turn lanes edits
nl: Recente bewerkingen afslagen

en: Both way lane
nl: Rijstrook in twee richtingen

en: Backward
nl: Terug

en: Number of backward lanes
nl: Aantal rijstroken terug

en: Number of forward lanes
nl: Aantal rijstroken vooruit

en: Both way
nl: Beide richtingen

en: Number of lanes
nl: Aantal rijstroken

en: Directional
nl: Richting

en: Turn lanes
nl: Afslagen

en: No such lane.
nl: Rijstrook bestaat niet.

en: <html>The number of lanes is not specified for one or more roads; please add missing lanes tags.</html>
nl: <html>Het aantal rijstroken is niet gespecificeerd voor één of meer wegen; voeg de ontbrekende tags voor de rijstroken toe.</html>

en: <html>An error occurred while constructing the model. Please run the validator to make sure the data is consistent.<br><br>Error: {0}</html>
nl: <html>Er trad een fout op tijdens het construeren van het model. Voer valideren uit om er voor te zorgen dat de gegevens consistent zijn.<br><br>Fout: {0}</html>

en: Edit turn relations and lane lengths for selected node.
nl: Bewerk relaties voor afslaan en lengtes van rijstroken voor de geselecteerde knoop.

en: Validate turn- and lane-length-relations for consistency.
nl: Valideer relaties voor afslaan en lengte van rijstroken voor consistentie.

en: Turn Lanes
nl: Rijstroken afslaan

en: Edit turn lanes
nl: Bewerk afslaan voor rijstroken

en: Left-hand traffic direction:
nl: Linksrijdend verkeer:

en: Quick-Fix
nl: Snel repareren

en: Revalidate all turnlanes-relations.
nl: Valideer opnieuw alle relaties voor afslaan op rijstroken.

en: Automatically fixes the issue.
nl: Repareert het probleem automatisch.

en: Selects the offending relation.
nl: Selecteert de problematische relatie.

en: Add turn
nl: Afslaan toevoegen

en: Delete lane.
nl: Rijstrook verwijderen.

en: Delete turn.
nl: Afslaan verwijderen.

en: {0} lanes are not referenced in any turn-relation.
nl: {0} rijstroken wordt niet naar verwezen in een relatie voor afslaan.

en: Put the ways in order.
nl: Plaats de wegen in volgorde.

en: The from-way is empty.
nl: De from-weg is leeg.

en: The from-way both starts as well as ends at the via-node.
nl: De from-weg begint en eindigt op de via-knoop.

en: The to-way is empty.
nl: De to-weg is leeg.

en: The to-way both starts as well as ends at the via-node.
nl: De toweg begint en eindigt op de via-knoop.

en: The from-way does not start or end at the via-node.
nl: De from-weg begint of eindigt niet op de via-knoop.

en: The to-way does not start or end at the via-node.
nl: De to-weg begint of eindigt niet op de via-knoop.

en: Relation references non-existent (regular) lane {0}
nl: Relatie verwijst naar niet bestaande (reguliere) rijstrook {0}

en: Relation references non-existent extra lane {0}
nl: Relatie verwijst naar niet bestaande extra rijstrook {0}

en: Integer list "{0}" contains unexpected values.
nl: Lijst met gehele getallen "{0}" bevat onverwachte waarden.

en: Create/Edit turn restriction...
nl: Maak/bewerk beperking voor afslaan...

en: Create or edit a turn restriction.
nl: Maak of bewerk een beperking voor afslaan.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
nl: In de volgende tabel kunt u de <strong>ruwe tags</strong> bewerken van de OSM-relatie die deze beperking voor afslaan vertegenwoordigt.

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
nl: In de volgende tabel kunt u de <strong>ruwe leden</strong> bewerken van de OSM-relatie die deze beperking voor afslaan vertegenwoordigt.

en: From:
nl: Van:

en: To:
nl: Naar:

en: Vias:
nl: Via:

en: Copy to the clipboard
nl: kopieer naar het klembord

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
nl: Kan geen object vinden met ID ''{0}'' in laag ''{1}''

en: Cannot add object ''{0}'' as relation member because it is deleted or invisible in layer ''{1}''
nl: Kan geen object ''{0}'' toevoegen als lid van de relatie omdat het is verwijderd of onzichtbaar op laag ''{1}''

en: Clear the selected roles or delete the selected members
nl: Maak de geselecteerde rollen leeg of verwijder de geselecteerde leden

en: Insert new relation members from object in the clipboard
nl: Voeg nieuwe leden voor de relatie in van het object op het klembord

en: Move the selected relation members down by one position
nl: Verplaats de geselecteerde leden van de relatie één positie naar beneden

en: Move the selected relation members up by one position
nl: Verplaats de geselecteerde leden van de relatie één positie naar boven

en: Edit basic attributes of a turn restriction
nl: Bewerken basis-attributen van een beperking Afslaan

en: Edit the raw tags and members of this turn restriction
nl: Bewerk de ruwe en leden van deze beperking Afslaan

en: Errors/Warnings
nl: Fouten/Waarschuwingen

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
nl: geef fouten en waarschuwingen weer die zijn gerelateerd aan deze beperking Afslaan

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
nl: Maak een nieuwe beperking Afslaan in laag ''{0}''

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
nl: Bewerk een beperking Afslaan in laag ''{0}''

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
nl: Bewerk beperking Afslaan ''{0}'' in laag ''{1}''

en: There is still an unresolved error or warning identified for this turn restriction. You are recommended to resolve this issue first. | There are still {0} errors and/or warnings identified for this turn restriction. You are recommended to resolve these issues first.
nl[0]: Er is nog steeds een niet opgeloste fout of waarschuwing geïdentificeerd voor deze beperking Afslaan. Het wordt aanbevolen om eerst dit probleem op te lossen.
nl[1]: Er zijn nog steeds {0} fouten en/of waarschuwingen geïdentificeerd voor deze beperking Afslaan. Het wordt aanbevolen om eerst deze problemen op te lossen.

en: Do you want to save anyway?
nl: Wilt u toch opslaan?

en: Yes, save anyway
nl: Ja, toch opslaan

en: Save the turn restriction despite of errors and/or warnings
nl: Sla de beperking Afslaan op ondanks de fouten en/of waarschuwingen

en: No, resolve issues first
nl: Nee, eerst de problemen oplossen

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
nl: Annuleer opslaan en start eerst met het oplossen van de openstaande problemen

en: Pending errors and warnings
nl: Openstaande fouten en waarschuwingen

en: This turn restriction refers to an object which was deleted outside of this turn restriction editor: | This turn restriction refers to {0} objects which were deleted outside of this turn restriction editor:
nl[0]: Deze beperking Afslaan verwijst naar een object die werd verwijderd buiten de bewerker van deze beperking Afslaan:
nl[1]: Deze beperking Afslaan verwijst naar {0} objecten die werden verwijderd buiten de bewerker van deze beperking Afslaan:

en: Updates to this turn restriction can''t be saved unless deleted members are removed.<br>How to you want to proceed?
nl: Bewerkingen aan deze afslagbeperking kunnen niet worden opgeslagen tenzij verwijderde leden worden afgevoerd.<br>Hoe wilt u doorgaan?

en: Remove deleted members and save
nl: Voer de verwijderde leden af en sla op

en: Cancel and return to editor
nl: Annuleren en terugkeren naar bewerken

en: Deleted members in turn restriction
nl: Verwijderde leden in beperking Afslaan

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
nl: Maak een conflict en sluit de bewerker voor deze beperking Afslaan

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
nl: Keer terug naar de bewerker voor de beperking Afslaan en ga door met bewerken

en: <html>This turn restriction has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
nl: <html>Deze relatie is buiten de bewerker aangepast.<br>U kunt uw aanpassingen niet toepassen en doorgaan.<br><br>Wilt u een conflict maken en de bewerker sluiten?</html>

en: Already participating in a conflict
nl: Neemt al deel in een conflict

en: Delete this turn restriction
nl: verwijder deze beperking Afslaan

en: Select this turn restriction
nl: Selecteer deze beperking Afslaan

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
nl: Activeer de laag waartoe deze beperking Afslaan behoort en zoom er op in

en: {0} warning | {0} warnings
nl[0]: {0} waarschuwing
nl[1]: {0} waarschuwingen

en: {0} error | {0} errors
nl[0]: {0} fout
nl[1]: {0} fouten

en: no issues
nl: geen problemen

en: please select a way
nl: selecteer een weg

en: multiple objects with role ''{0}''
nl: meerdere objecten met rol ''{0}''

en: Delete from turn restriction
nl: Verwijderen uit beperking Afslaan

en: Accept the currently selected way
nl: Accepteer de huidige geselecteerde weg

en: Paste from the clipboard
nl: Plakken vanaf het klembord

en: Create new turn restriction
nl: Maak een nieuwe beperking Afslaan

en: Launch the turn restriction editor to create a new turn restriction
nl: Start de bewerker voor beperkingen Afslaan om een nieuwe beperking Afslaan te maken

en: No Right Turn
nl: Niet rechts afslaan

en: No Left Turn
nl: Niet links afslaan

en: No U-Turn
nl: Niet rechtsomkeert maken

en: No Straight On
nl: Niet rechtdoor gaan

en: Only Right Turn
nl: Alleen rechts afslaan

en: Only Left Turn
nl: Alleen links afslaan

en: Only Straight On
nl: Alleen rechtdoor

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
nl: Waarschuwing: laden van pictogram mislukt voor type beperking Afslaan ''{0}''

en: please select a turn restriction type
nl: selecteer een type beperking afslaan

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
nl: Selecteer de voertuigtypen waarvoor deze beperking <strong>niet</strong> geldt.

en: Public Service Vehicles
nl: Openbaar vervoer

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
nl: Voertuigen voor openbaar vervoer zoals bussen, trams, etc.

en: Heavy Goods Vehicles
nl: Zwaar vrachtverkeer

en: Motorcars
nl: Motorvoertuigen

en: Bicycles
nl: Fietsen

en: Mopeds
nl: Bromfietsen

en: Use standard exceptions
nl: Standaard excepties gebruiken

en: Use non-standard exceptions
nl: Niet-standaard excepties gebruiken

en: Remove the currently selected vias
nl: De huidige geselecteerde via''s verwijderen

en: Move the selected vias down by one position
nl: De geselecteerde via''s één positie naar beneden verplaatsen

en: Move the selected vias up by one position
nl: De geselecteerde via''s één positie naar boven verplaatsen

en: Copy the selected vias to the clipboard
nl: De geselecteerde via''s naar het klembord kopiëren

en: Insert ''via'' objects from the clipboard
nl: Objecten ''via'' invoegen vanaf het klembord

en: Failed to retrieve OSM object with id {0} from dataset {1}. Cannot add it as ''via''.
nl: Vinden van OSM-object met ID {0} uit gegevensset {1} mislukt. Kan het niet als een ''via'' toevoegen.

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
nl: Van:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
nl: Naar:

en: no participating way with role ''from''
nl: no deelnemende weg met rol ''from''

en: no participating way with role ''to''
nl: geen deelnemende weg met rol ''to''

en: Only participating in selection
nl: Neemt alleen deel in selectie

en: <html>Select to display turn restrictions related to object in the current selection only.<br>Deselect to display all turn restrictions in the current data set.</html>
nl: <html>Selecteren om de beperkingen Afslaan weer te geven die alleen zijn gerelateerd aan een object in de huidige selectie.<br>Deselecteren om alle beperkingen Afslaan in de huidige gegevensset weer te geven.</html>

en: Turn Restrictions
nl: Beperkingen Afslaan

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
nl: Beperkingen Afslaan weergeven en beheren in de huidige gegevensset

en: Open an editor for the selected turn restriction
nl: Een bewerker voor de geselecteerde beperking Afslaan openen

en: Delete the selected turn restriction
nl: De geselecteerde beperking Afslaan verwijderen

en: Create a new turn restriction
nl: Een nieuwe beperking Afslaan maken

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
nl: De huidige selectie van JOSM instellen op de geselecteerde beperking Afslaan

en: Select in current data layer
nl: In huidige gegevenslaag selecteren

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
nl: Op de huidige geselecteerde beperkingen Afslaan inzoomen

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
nl: Een plug-in voor OSM om beperkingen bij afslaan te bewerken.

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
nl: De ontwikkeling van de plug-in Turn Restrictions werd gesponsord door <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
nl: De voorkeuren voor de plug-in afslag- en keer beperkingen configureren

en: The Basic Editor can optionally display the list of via-objects of a turn restriction. If enabled, one can edit them in the Basic editor too. If disabled, editing of via-objects is possible in the Advanced Editor only.
nl: De bewerker Basis kan optioneel de lijst met via-objecten van een beperking Afslaan weergeven. Indien ingeschakeld kan men ze ook bewerken in de bewerker Basis. Indien uitgeschakeld is het bewerken van de via-objecten alleen mogelijk in de bewerker Geavanceerd.

en: Display and edit list of via-objects in the Basic Editor
nl: Lijst van via-objecten weergeven en bewerken in de bewerker Basis.

en: Road signs - Set A
nl: Verkeersborden - Set A

en: Road signs - Set B
nl: Verkeersborden - Set B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
nl: Selecteer de set verkeersborden die moet worden gebruikt in de plug-in.

en: Warning: the preference with key ''{0}'' has an unsupported value ''{1}''. Assuming the default value ''set-a''.
nl: Waarschuwing: de voorkeur met toets ''{0}'' heeft een niet ondersteunde waarde ''{1}''. Verondersteld wordt de standaard waarde ''set-a''.

en: This turn restriction uses the way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> <strong>and</strong> with role <tt>to</tt>. In a turn restriction, the way with role <tt>from</tt> should be different from the way with role <tt>to</tt>, though.
nl: Deze beperking Afslaan gebruikt de weg <span class="object-name">{0}</span> met de rol <tt>from</tt> <strong>en</strong> met de rol <tt>to</tt>. In een beperking Afslaan zou echter de weg met de rol <tt>from</tt> verschillend moeten zijn van de weg met de rol <tt>to</tt>.

en: Delete ''from''
nl: ''from'' verwijderen

en: Removes the member with role ''from''
nl: Verwijdert het lid met de rol ''from''

en: Delete ''to''
nl: ''to'' verwijderen

en: Removes the member with role ''to''
nl: Verwijdert het lid met de rol ''to''

en: Fix in editor
nl: Repareren in bewerker

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
nl: Ga naar de bewerker Basis en kies handmatig de leden met de rollen ''from'' en ''to''

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
nl: Deze beperking Afslaan gebruikt een niet-standaard beperkingstype <tt>{0}</tt> voor de tagsleutel <tt>restriction</tt>. Het wordt aanbevolen om alleen standaard waarden te gebruiken. Selecteer er een in de bewerker Basis.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
nl: Ga naar de bewerker Basis en kies handmatig een type beperking Afslaan

en: The <strong>from</strong>-way <span class="object-name">{0}</span> and the <strong>to</strong>-way <span class="object-name">{1}</span> intersect at node <span class="object-name">{2}</span> but this node isn''t a <strong>via</strong>-object.<br> It is recommended to set it as unique <strong>via</strong>-object.
nl: De <strong>from</strong>-weg <span class="object-name">{0}</span> en de <strong>to</strong>-weg <span class="object-name">{1}</span> snijden elkaar bij de knoop <span class="object-name">{2}</span>, maar deze knoop is geen <strong>via</strong>-object.<br>Het wordt aanbevolen om het in te stellen als uniek <strong>via</strong>-object.

en: Set via-Object
nl: Via-object instellen

en: Replaces the currently configured via-objects with the node at the intersection
nl: Vervangt de huidige geconfigureerde via-objecten van de knoop op de kruising

en: Go to Basic Editor and manually fix the list of via-objects
nl: Ga naar de bewerker Basis en repareer handmatig de lijst met via-objecten

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
nl: Een beperking Afslaan moet het type beperking declareren. Selecteer een type in de bewerker Basis.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
nl: Een weg met de rol <tt>from</tt> is vereist in een beperking Afslaan.

en: A way with role <tt>to</tt> is required in a turn restriction.
nl: Een weg met de rol <tt>to</tt> is vereist in een beperking Afslaan.

en: Please go to the Basic editor and manually choose a way.
nl: Ga naar de bewerker Basis en kies handmatig een weg

en: Add in editor
nl: In bewerker toevoegen

en: Add a way with role ''from''
nl: Een weg met de rol ''from'' toevoegen

en: Add a way with role ''to''
nl: Een weg met de rol ''to'' toevoegen

en: The two ways participating in the turn restriction <strong>aren''t connected.</strong>
nl: De twee deelnemende wegen in de beperking Afslaan <strong>zijn niet verbonden.</strong>

en: Make sure you add one or more via objects (nodes or ways) to the turn restriction.
nl: Zorg er voor dat u één of meer objecten via-objecten (knopen of wegen) aan de beperking Afslaan toevoegt.

en: Go to the Advanced Editor and add via objects
nl: Ga naar de bewerker Geavanceerd en voeg via-objecten toe

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>from</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
nl: Een beperking Afslaan vereist exact één weg met de rol <tt>from</tt>. De beperking Afslaan heeft {0} wegen met die rol. Verwijder er {1} van.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>to</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
nl: Een beperking Afslaan vereist exact één weg met de rol <tt>to</tt>. De beperking Afslaan heeft {0} wegen met die rol. Verwijder er {1} van.

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
nl: Ga naar de bewerker Geavanceerd en verwijder de leden

en: The tag <tt>except</tt> has the non-standard value <tt>{0}</tt>. It is recommended to use standard values for <tt>except</tt> only.
nl: De tag <tt>except</tt> heeft de niet-standaard waarde <tt>{0}</tt>. Aanbevolen wordt om voor <tt>except</tt> alleen standaard waarden te gebruiken.

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
nl: Ga naar de bewerker Basis en selecteer excepties die zijn gebaseerd op standaard voertuigtypen

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
nl: De vereiste tag <tt>{0}={1}</tt> ontbreekt.

en: Add missing tag
nl: Ontbrekende tag toevoegen

en: Add the missing tag {0}={1}
nl: De ontbrekende tag {0}={1} toevoegen

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> and the way <span class="object-name">{1}</span> with role <tt>to</tt> intersect at node <span class="object-name">{2}</span>. <p> Both ways should be split at the intersecting node.
nl: De weg <span class="object-name">{0}</span> met de rol <tt>from</tt> en de weg <span class="object-name">{1}</span> met de rol <tt>to</tt> kruisen bij knoop <span class="object-name">{2}</span>. <p> Beide wegen zouden moeten worden gesplitst op de kruisende knoop.

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>{1}</tt> should be split at node <span class="object-name">{2}</span> where it connects to way <span class="object-name">{3}</span>.
nl: De weg <span class="object-name">{0}</span> met de rol <tt>{1}</tt> zou moeten worden gesplitst bij knoop <span class="object-name">{2}</span> waar wordt verbonden met weg <span class="object-name">{3}</span>.

en: Split now
nl: Nu splitsen

en: Split the ways
nl: De wegen splitsen

en: This turn restriction uses the node <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
nl: Deze beperking Afslaan gebruikt de knoop <span class="object-name">{0}</span> als lid met de rol <tt>{1}</tt>.

en: This turn restriction uses the relation <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
nl: Deze beperking Afslaan gebruikt de relatie <span class="object-name">{0}</span> als lid met de rol <tt>{1}</tt>.

en: A way is required instead.
nl: In plaats daarvan wordt een weg vereist.

en: Delete the member from the turn restriction
nl: Het lid uit de beperking Afslaan verwijderen

en: Change to the Basic Editor and select a way
nl: Schakel over naar de bewerker Basis en selecteer een weg

en: Object could not be undeleted | Some objects could not be undeleted
nl[0]: Verwijderen van object kon niet ongedaan worden gemaakt
nl[1]: Verwijderen van sommige objecten kon niet ongedaan worden gemaakt

en: One object could not be undeleted.<br> | {0} objects could not be undeleted.<br>
nl[0]: Verwijderen van één object kon niet ongedaan worden gemaakt.<br>
nl[1]: Verwijderen van {0} objecten kon niet ongedaan worden gemaakt.<br>

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id. Maybe it was redacted.
nl: De server antwoordde met antwoordcode 404.<br>Dit betekent gewoonlijk dat de server geen object kent met het gevraagde ID. Misschien werd het bewerkt.

en: Undelete object...
nl: Object terughalen...

en: Undelete object by id
nl: Object terughalen op ID

en: Undelete Object
nl: Object terughalen

en: Undelete object
nl: Object terughalen

en: Enter the type and ID of the objects that should be undeleted, e.g., ''n1 w2''
nl: Voer het type en ID in van de objecten waarvan het verwijderen ongedaan zou moeten worden gemaakt, bijv., ''n1 w2''

en: Select if the data should be added into a new layer
nl: Selecteren als de gegevens zouden moeten worden toegevoegd aan een nieuwe laag

en: Start undeleting
nl: Beginnen met terughalen

en: Close dialog and cancel
nl: Dialoogvenster sluiten en annuleren

en: Add nodes at intersections
nl: Knopen bij kruisingen toevoegen

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
nl: Ontbrekende knopen bij kruisingen of geselecteerde wegen toevoegen.

en: Please select one or more ways with intersections of segments.
nl: Selecteer één of meer wegen met kruisingen of segmenten.

en: Align Way Nodes
nl: Uitlijnen wegknopen

en: Align nodes in a way
nl: Lijnt knopen op een weg uit

en: The way with selected nodes can not be straightened.
nl: De weg met geselecteerde knopen kan niet worden recht getrokken.

en: Internal error: number of nodes is {0}.
nl: Interne fout: aantal knopen is {0}.

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
nl: Alle tags van geselecteerde objecten kopiëren om in buffer te plakken.

en: Extract node
nl: Knoop weghalen

en: Extracts node from a way
nl: Haalt een knoop weg uit een weg

en: This tool extracts node from its ways and requires single node to be selected.
nl: Dit programma haalt een knoop weg uit zijn wegen en vereist dat één enkele knoop wordt geselecteerd.

en: Extract node confirmation
nl: Informatie voor knopen uitnemen

en: You are about to extract a node which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to extract?
nl: U staat op het punt een knoop uit te nemen die andere verwijzingen kan hebben die nog niet zijn gedownload.<br>Dit kan problemen veroorzaken omdat andere objecten (die u niet ziet) ze misschien kunnen gebruiken.<br>Wilt u doorgaan met uitnemen?

en: Extract node from line
nl: Knoop uit lijn weghalen

en: Paste Relations
nl: Relaties plakken

en: Paste relation membership from objects in the buffer onto selected object(s)
nl: Plak het lidmaatschap van de relaties van objecten in de buffer op geselecteerde object(en)

en: Split Object
nl: Object splitsen

en: Split an object at the selected nodes.
nl: Splitst een object op de geselecteerde knopen.

en: The current selection cannot be used for splitting.
nl: De huidige selectie kan niet gebruikt worden voor splitsen.

en: Only one multipolygon can be selected for splitting
nl: Slechts één multipolygoon kan worden geselecteerd om te splitsen

en: Splitting multipolygons requires a split way to be selected
nl: Splitsen van multipolygonen vereist dat een gesplitste weg is geselecteerd

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way as well. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way as well.
nl[0]: Er is meer dan één weg die de knoop gebruikt die u hebt geselecteerd. Selecteer ook de weg.
nl[1]: Er is meer dan één weg die de knopen gebruikt die u hebt geselecteerd. Selecteer ook de weg.

en: The selected way is not closed.
nl: De geselecteerde weg is niet gesloten.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
nl[0]: De geselecteerde weg bevat niet de geselecteerde knoop.
nl[1]: De geselecteerde weg bevat niet alle geselecteerde knopen.

en: The selected way is not a split way, please select split points or split way too.
nl: De geselecteerde weg is geen gesplitste weg, selecteer punten om te splitsen of splits de weg ook.

en: The selected nodes can not be consecutive nodes in the object.
nl: De geselecteerde knopen mogen geen opvolgende knopen in het object zijn.

en: Multipolygon split would create invalid multipolygons! Split was not performed.
nl: Splitsen van multipolygoon zou ongeldige multipolygonen maken! Splitsen werd niet uitgevoerd.

en: Multipolygon split created invalid multipolygons! Please review and fix these errors.
nl: Splitsen van multipolygoon maakte ongeldige multipolygonen! Kijk het na en repareer de fouten.

en: Cannot split incomplete multipolygon
nl: Kan onvolledige multipolygoon niet splitsen

en: Cannot split multipolygon with multiple outer polygons
nl: Kan multipolygoon met meerdere buitenste polygonen niet splitsen

en: Split ways must not be a member of the multipolygon
nl: Gesplitste wegen mogen geen lid van de multipolygoon zijn

en: Multipolygon has unclosed rings
nl: Multipolygoon heeft niet gesloten ringen

en: The split way does not start/end on the multipolygon outer ways
nl: De gesplitste weg begint/eindigt niet op de buitenste wegen van de multipolygoon

en: Error in multipolygon: {0}
nl: Fout in multipolygoon: {0}

en: Split way crosses inner polygon
nl: Gesplitste weg kruist binnenste polygoon

en: Split adjacent ways
nl: Aansluitende wegen splitsen

en: Split adjacent ways on T-intersections
nl: Aansluitende wegen op T-kruisingen splitsen

en: There are several ways containing one of the splitting nodes. Select ways participating in this operation.
nl: Er zijn verschillende wegen die één van de gesplitste knopen bevatten. Selecteer wegen die deelnemen in deze bewerking.

en: The selection cannot be used for action ''{0}''
nl: De selectie kan niet  gebruikt worden voor actie ''{0}''

en: Symmetry
nl: Symmetrie

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
nl: Selecteer ten minste twee knopen als symmetrie-as en iets anders om te spiegelen.

en: Paste tags from previous selection
nl: Tags van de vorige selectie plakken

en: Paste tags from the previously selected object(s) (not from clipboard).
nl: Plak tags van de eerder geselecteerde objecten (niet van het klembord).

en: Add Source Tag
nl: Brontag toevoegen

en: Add remembered source tag
nl: Onthouden brontag toevoegen

en: UnGlue Relation
nl: Relatie losmaken

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
nl: Knopen, wegen en relaties dupliceren die worden gebruikt door meerdere relaties.

en: Unglued Relations
nl: Losgemaakte relaties

en: Change relation member for {0} {1}
nl: Wijzig lid van de relatie voor {0} {1}

en: Radius too small
nl: Radius te klein

en: Nothing to do
nl: Niets te doen

en: Could not detect which part of the closed way should be changed
nl: Kon niet detecteren welk deel van de gesloten weg gewijzigd zou moeten worden

en: Circle arc
nl: Cirkelboog

en: Create a circle arc
nl: Maak een cirkelboog

en: Could not use selection to create a curve
nl: Kon de selectie niet gebruiken om een boog te maken

en: Could not use selection to create a curve: {0}
nl: Kon selectie niet gebruiken om ene boog te maken: {0}

en: Select custom URL
nl: Selecteer aangepaste URL

en: Please select one of custom URLs (configured in Preferences)
nl: Selecteer één van de aangepaste URL''s (geconfigureerd in Voorkeuren)

en: Ask every time
nl: Iedere keer vragen

en: Configure custom URL
nl: Aangepaste URL configureren

en: Open custom URL
nl: Aangepaste URL openen

en: Opens specified URL browser
nl: Opent de gespecificeerde browser voor de URL

en: Utilsplugin2 settings
nl: Instellingen Utilsplugin2

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
nl: Hier kunt u enkele voorkeuren van functies van Utilsplugin2 wijzigen

en: Save to file
nl: Sla op naar bestand

en: Load from file
nl: Laad uit bestand

en: Please edit custom URLs and select one row to use with the tool<br/> <b>&#123;key&#125;</b> is replaced with the tag value<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> is replaced with the element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> is replaced with "node","way" or "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> is replaced with map center latitude/longitude <br/> Your can manually load settings from file <b>customurl.txt</b> in JOSM folder
nl: Bewerk de aangepaste URL''s en selecteer één rij om met het gereedschap te gebruiken<br/> <b>&#123;key&#125;</b> wordt vervangen door de tagwaarde<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> wordt vervangen door het element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> wordt vervangen door "knoop","weg" of "relatie" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> wordt vervangen door het centrum van de kaart latitude/longitude <br/> U kunt handmatig instellingen laden uit het bestand <b>customurl.txt</b> in de map JOSM

en: Custom URL configuration
nl: Configuratie van aangepaste URL

en: Lat Lon tool
nl: Gereedschap Lat Lon

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
nl: Maak geometrie door de coördinaten voor lat lon er voor in te voeren.

en: Enter the coordinates for the new nodes, one for each line.<br/>If you enter two lines with the same coordinates there will be generated duplicate nodes.<br/>You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.<br/>Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.<br/>For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.<br/>Coordinate value can be in one of three formats:<ul><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.<br/><br/>Some examples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>
nl: Voer de coördinaten voor de nieuwe knopen in, één voor elke lijn.<br/>Als u twee lijnen invoert met dezelfde coördinaten dan zullen gedupliceerde knopen worden gemaakt.<br/>U kunt longitude en latitude scheiden met spatie, komma of punt-komma.<br/>Gebruik positieve getallen of de tekens N, E om de kardinale richtingen North of East aan te geven.<br/>Voor de kardinale richtingen South en West kunt u ofwel negatieve getallen gebruiken of de tekens S, W.<br/>Waarden voor coördinaten mogen in één van deze drie indelingen zijn:<ul><li><i>graden</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>graden</i><tt>&deg;</tt> <i>minuten</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>graden</i><tt>&deg;</tt> <i>minuten</i><tt>&#39;</tt> <i>seconden</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbolen <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> zijn optioneel.<br/><br/>Enkele voorbeelden:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>

en: Tag multiple objects [alpha]
nl: Meerdere objecten taggen [alfa]

en: Edit tags of object list in table
nl: Tags van objectenlijst in tabel bewerken

en: Tag multiple objects
nl: Meerdere objecten taggen

en: Sync with JOSM selection
nl: Synchroniseren met selectie van JOSM

en: Zoom to objects
nl: Zoomen naar objecten

en: Remove tag
nl: Tag verwijderen

en: Delete tags from multiple objects
nl: Tags van meerdere objecten verwijderen

en: Duplicate tags from the first
nl: Tags van eerste dupliceren

en: Set tags for multiple objects
nl: Tags voor meerdere objecten instellen

en: Delete from history
nl: Uit geschiedenis verwijderen

en: Find primitives with these tags
nl: Primitieven met deze tags zoeken

en: Multitag Background: highlight
nl: Achtergrond multitags: accentueren

en: Replace geometry of selected object with a new one
nl: Geometrie van een geselecteerd object vervangen door een nieuwe

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
nl: Dit gereedschap vervangt de geometrie van één object door een ander en vereist dus dat exact twee objecten zijn geselecteerd.

en: Both ways are new and have new nodes, cannot decide which one has the correct geometry.
nl: Beide wegen zijn nieuw en hebben nieuwe knooppunten, kan niet bepalen welke de juiste geometrie heeft.

en: Replace Membership
nl: Lid vervangen

en: In relations where the selected object is member of, replace it with a new one
nl: In relaties waar het geselecteerde object van is, vervang het door een nieuw

en: Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relation | Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relations
nl[0]: Vervangen ''{0}'' door ''{1}'' in {2} relatie
nl[1]: Vervangen ''{0}'' door ''{1}'' in {2} relaties

en: The first selected object ''{0}'' is not part of any relation
nl: Het eerste geselecteerde object ''{0}'' is geen deel van enige relatie

en: Range of child primitives count
nl: Bereik van telling kind-primitieven

en: Range of parent primitives count
nl: Bereik van telling van ouder-primitieven

en: Range of referencing relation count
nl: Bereik van telling van relaties met verwijzingen

en: Range of attached ways count
nl: Telling van bereik van verbonden wegen

en: Adjacent nodes
nl: Aansluitende knopen

en: Select adjacent nodes
nl: Selecteer aansluitende knopen

en: Adjacent ways
nl: Aansluitende wegen

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
nl: Aansluitende wegen zullen worden geselecteerd. Selectie van knopen zal worden opgeheven.

en: All connected ways
nl: Alle verbonden wegen

en: Select all connected ways
nl: Selecteer alle verbonden wegen

en: Intersecting ways
nl: Kruisende wegen

en: Select intersecting ways
nl: Selecteer kruisende wegen

en: Please select some ways to find connected and intersecting ways!
nl: Selecteer enkele wegen om verbonden en kruisende wegen te vinden!

en: All intersecting ways
nl: Alle kruisende wegen

en: Select all intersecting ways
nl: Selecteer alle kruisende wegen

en: Please select some ways to find all connected and intersecting ways!
nl: Selecteer enkele wegen om alle verbonden en kruisende wegen te vinden!

en: Middle nodes
nl: Middelste knopen

en: Select middle nodes
nl: Selecteer de middelste knopen

en: Please select two nodes connected by way!
nl: Selecteer twee knopen die zijn verbonden door een weg!

en: Reached max recursion depth: {0}
nl: Maximale recursiediepte bereikt: {0}

en: All inside [testing]
nl: Alles binnen (wordt getest)

en: Select all inside selected polygons
nl: Selecteer alles binnen de gekozen polygonen

en: All inside
nl: Alles binnen

en: Nothing found. Please select some closed ways or multipolygons to find all primitives inside them!
nl: Niets gevonden. Selecteer enkele gesloten wegen of multipolygonen om alle primitieven daarin te vinden!

en: Area boundary [testing]
nl: Begrenzing van gebied [testen]

en: Select relation or all ways that forms area boundary
nl: Selecteer relatie of alle wegen die een grens voor een gebied vormen

en: Nothing found. Please select way that is a part of some polygon formed by connected ways
nl: Niets gevonden. Selecteer de weg die deel is van een polygoon die wordt gevormd door verbonden wegen

en: Select Highway
nl: Selecteer highway

en: Select highway for the name/ref given
nl: Selecteer highway voor de gegeven name/ref

en: Please select one or two ways for this action
nl: Selecteer één of twee wegen voor deze actie

en: Select last modified nodes
nl: Selecteer de laatste aangepaste knopen

en: Select last modified ways
nl: Selecteer de laatste aangepaste wegen

en: Select Way Nodes
nl: Selecteer wegknopen

en: Select all nodes of a selected way.
nl: Selecteer alle kopen van een geselecteerde weg.

en: Undo selection
nl: Selectie ongedaan maken

en: Reselect last added object or selection form history
nl: Selecteer het laatst toegevoegde object opnieuw of selectie uit geschiedenis

en: Unselect nodes
nl: Selectie van knopen opheffen

en: Removes all nodes from selection
nl: Alle knopen uit selectie verwijderen

en: Maxspeed consistency
nl: Consistentie max. snelheid

en: Looks for short ways that have the same maxspeed on both sides
nl: Zoekt naar korte wegen die dezelfde max. snelheid aan beide zijden hebben

en: testing
nl: testen

en: Maxspeed has a blank spot with equal maxspeeds on either side
nl: Max. snelheid heeft een witte plek met dezelfde max. snelheid aan beide zijden

en: Way Download
nl: Download weg

en: Download map data on the end of selected way
nl: Download kaartgegevens aan het einde van een geselecteerde weg

en: <html>Neither a node nor a way with an endpoint outside of the<br>current download areas is selected.<br>Select a node on the start or end of a way or an entire way first.</html>
nl: <html>Een knoop noch een weg met een eindpunt buiten de<br>huidige downloadgebieden is geselecteerd.<br>Selecteer eerst een knoop aan het begin of einde van een weg of een gehele weg.</html>

en: <html>Could not find a unique node to start downloading from.</html>
nl: <html>Kon geen unieke knoop vinden om downloaden te kunnen beginnen.</html>

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
nl: <html>Er zijn geen wegen verbonden aan knoop ''{0}''. Afbreken.</html>

en: Way downloader data inconsistency. Prior connected way ''{0}'' wasn''t discovered after download
nl: Inconsistentie in gegevens van Downloaden weg. De eerder verbonden weg ''{0}'' werd niet gevonden na het downloaden

en: <html>There aren''t further connected ways to download.<br>A potential duplicate node of the currently selected node was found, though.<br><br>The currently selected node is ''{0}''<br>The potential duplicate node is ''{1}''<br>Merge the duplicate node onto the currently selected node and continue way downloading?</html>
nl: <html>Er zijn geen verder verbonden wegen om te downloaden.<br>Er werd echter een potentieel gedupliceerde knoop van de huidige geselecteerde knoop gevonden.<br><br>De huidige geselecteerde knoop is ''{0}''<br>De potentieel gedupliceerde knoop is ''{1}''<br>De gedupliceerde knoop samenvoegen met de huidige geselecteerde knoop en toch doorgaan met downloaden?</html>

en: Merge duplicate node?
nl: Gedupliceerde knoop samenvoegen?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
nl: <html>Geen verbonden wegen meer te downloaden.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
nl: Knoop ''{0}'' is een afslag met meer dan twee verbonden wegen.

en: Enter search expression here..
nl: Voer hier een uitdrukking om te zoeken in..

en: Select waypoint to move map
nl: Selecteer wegpunt om kaart te verplaatsen

en: Waypoint search
nl: Zoeken naar wegpunt

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
nl: Zoeken na wegpunt. Klik en verplaats de weergave van de kaart naar het wegpunt.

en: The Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II
nl: De Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II

en: Go driving
nl: Begin te rijden

en: Drive a race car on this layer
nl: Rijd met een raceauto over deze laag

en: Tunnel Start
nl: Start tunnel

en: Village/City
nl: Dorp/stad

en: Parking
nl: Parkeerplaats

en: Fuel Station
nl: Tankstation

en: Shopping
nl: Winkelen
