josm - en to nn translation catalogue (46 entries)

en: About
nn: Om

en: Java OpenStreetMap Editor
nn: Java OpenStreetMap kartredigering

en: Version {0}
nn: Versjon {0}

en: Java Version {0}
nn: Java versjon {0}

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Readme
nn: Les meg

en: Revision
nn: Revisjon

en: Contribution
nn: Bidrag

en: Plugins
nn: Programtillegg

en: About JOSM...
nn: Om JOSM

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Error
nn: Feil

en: Align Nodes in Circle
nn: Juster nodene til ein sirkel

en: Move the selected nodes into a circle.
nn: Flytt de valgte nodene i ein sirkel.

en: Align Nodes in Line
nn: Juster nodene til ein linje

en: Move the selected nodes in to a line.
nn: Flytt valgte noder til ein rett linje.

en: Please select at least three nodes.
nn: Vel minst 3 nodar.

en: layer
nn: lag

en: selection
nn: utval

en: conflict
nn: konflikt

en: download
nn: last ned

en: Zoom to {0}
nn: Gå til {0}

en: File: {0}
nn: Fil: {0}

en: Change directions?
nn: Endre retningar?

en: Copy
nn: Kopier

en: Edit: {0}
nn: Rediger: {0}

en: Delete
nn: Slett

en: Delete selected objects.
nn: Slett dei valde objekta.

en: Exit
nn: Avslutt

en: Help
nn: Hjelp

en: Overwrite
nn: Skriv over

en: Latitude
nn: Breiddegrad

en: Longitude
nn: Lengdegrad

en: Mirror
nn: Spegelvend

en: up
nn: opp

en: left
nn: venstre

en: right
nn: høgre

en: down
nn: ned

en: Move objects {0}
nn: Flytt objekta {0}

en: Edit
nn: Rediger

en: UNKNOWN
nn: Ukjend

en: Download
nn: Last ned

en: E-Mail
nn: E-post

en: Predefined
nn: Førehandsvald

en: Keywords
nn: Stikkord
