josm - en to sq translation catalogue (55 entries)

en: About
sq: Rreth

en: Display the about screen.
sq: Shfaq dritaren "Rreth"

en: Java OpenStreetMap Editor
sq: Java OpenStreetMap Editori

en: Version {0}
sq: Versioni {0}

en: Last change at {0}
sq: Ndryshimet e fundit tek {0}

en: Java Version {0}
sq: Versioni i Java-së {0}

en: Homepage
sq: Faqja kryesore

en: Follow us on
sq: Na ndiqni në

en: Preferences are stored in {0}
sq: Preferencat janë të ruajtura në {0}

en: Info
sq: Informacion

en: Readme
sq: Më Lexo

en: Revision
sq: Rishikim

en: Contribution
sq: Kontribimi

en: License
sq: Licensa

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Installation Details
sq: Detalet e instalimit

en: Translators
sq: Perkthyesit

en: About JOSM...
sq: Rreth JOSM...

en: OK
sq: Në rregull

en: Report bug
sq: Raporto një problem

en: unset
sq: çvendose

en: Open directory
sq: Hap doracakun

en: Failed to locate resource ''{0}''.
sq: Dështoi gjetja e burimit "{0}".

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
sq: Dështoi gjetja e burimit "{0}", gabimi është {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
sq: Ju lutem përzgjidhni një nyje, vijë apo relacion të ngarkuar.

en: Warning
sq: Vërejtje

en: Please select the target layer.
sq: Ju lutem zgjidhni shtresën e planifikuar.

en: Cancel
sq: Anullo

en: Select
sq: Përzgjidh

en: Add layers
sq: Shto shtresa

en: Error
sq: Gabim

en: Add Node...
sq: Shto Pika

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
sq: Shtoni një nyje duke vendosur gjatësinë/gjërësinë apo kursin drejt lindjes/veriut.

en: One or more nodes involved in this action is outside of the downloaded area.
sq: Një apo më shumë nyje të përfshira në këtë veprim janë jashtë zonës së shkarkuar.

en: Align Nodes in Line
sq: Poziciono Nyjet në Vijë

en: Please select at least three nodes.
sq: Ju lutem përzgjidhni të paktën tre nyje.

en: data
sq: të dhëna

en: layer
sq: shtresa

en: selection
sq: përzgjedhje

en: conflict
sq: konflikt

en: download
sq: shkarko

en: Edit: {0}
sq: Ndrysho: {0}

en: Help
sq: Ndihmë

en: Latitude
sq: Gjatësija

en: Longitude
sq: Gjërësija

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
sq[0]: Klikoni për të vazhduar dhe për të hapur {0} shfletuesin
sq[1]: Klikoni për të vazhduar dhe për të hapur {0} shfletuesit

en: Click to abort launching external browsers
sq: Kliko për të ndërprerë hapjen e shfletuesëve të jashtëm

en: UNKNOWN
sq: E PANJOHUR

en: No tiles at this zoom level
sq: Nuk ka pllaka për këtë nivel të zmadhimit

en: Creating main GUI
sq: Krijimi i GUI-të kryesor

en: Merge
sq: Bashko

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
sq: Projekcioni {0} nuk mundi të aktivizohet. Do të përdoret Mercatori.

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
sq: {0}: opsioni "{1}" kërkon një argument

en: Health
sq: Shëndet
